سه شنبه, ۴ آذر, ۱۳۹۹ / 24 November, 2020
مجلس عراق
دفاع جانانه نماینده مجلس عراق از ایران + فیلم
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
دفاع جانانه نماینده مجلس عراق از ایران + فیلم
"عالیة نصیف" نماینده مجلس عراق در پاسخ به ادعای "مسعود حیدر" عضو حزب دموکرات کردستان در مورد دخالت ایران در امور عراق گفت: اگر ایران نبود اربیل عراق اکنون در تصرف داعش بود! اسرائیل نفت اقلیم کردستان را می برد آن وقت حرف از دخالت از ایران می زنید.
تهران یکی از مهم‌ترین حامیان دولت  بغداد  است
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / عراق / داعش / ایران آمریکا
تهران یکی از مهم‌ترین حامیان دولت بغداد است
ایلنا: یک نماینده مجلس عراق در اظهارنظری از حمایت تهران از بغداد تمجید کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
خروج کامل نظامیان آمریکا از مهم‌ترین مولفه‌های صلح و آرامش در منطقه
جمعه عناد سعدون وزیر دفاع عراق که به تهران سفر کرده است؛ با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه منطقه‌ای و بین المللی با او گفتگو کرد.به گزارش ایسنا، در این دیدار دریابان شمخانی با اشاره به همکاری های خوب و موثر دفاعی و امنیتی ایران و عراق در مبارزه با تروریسم سازمان یافته از سوی آمریکا و ایادیش در منطقه و حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران برای نجات شهرهای عراق از اشغال داعش تصریح کرد؛ این همکاری ها متضمن ثبات و امنیت منطقه است و باید تا سطوح راهبردی ارتقاء یافته و نهادینه شود.شمخانی با بیان اینکه یکی از اهداف اعلامی آمریکا از حضور در منطقه غرب آسیا ایجاد اختلاف و درگیری میان کشورهای منطقه است؛ بر ضرورت هوشیاری همه کشورهای منطقه …
ایران با هرگونه مؤلفه ناامنی در منطقه برخورد خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / علی شمخانی / داعش / تروریسم / مجلس عراق / مقام معظم رهبری / شورایعالی امنیت ملی / منطقه غرب آسیا / عراق / جمهوری اسلامی ایران / آمریکا
ایران با هرگونه مؤلفه ناامنی در منطقه برخورد خواهد کرد
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ایران با هرگونه مولفه ناامنی که بخواهد آرامش مردم ایران و عراق را بر هم زند با قاطعیت برخورد خواهد کرد.
خبر مرگ «سایه» صدام آمد
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / عراق / مجلس عراق / ارتش عراق / الجزایر / حزب بعث / آمریکا / صدام
خبر مرگ «سایه» صدام آمد
چند روزی است خبر مرگ عزت الدوری معاون سابق صدام که لقب قصاب هم به او داده بودند در رسانه های خبری منتشر شده است. اما شاید خیلی از مخاطبین این خبر ندانند الدوری در طول پوشیدن لباس حزب بعث عراق چه کرده.
نماینده مجلس عراق: برخی دل به تقسیم کشور در مرحله پس از داعش بسته اند
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
نماینده مجلس عراق: برخی دل به تقسیم کشور در مرحله پس از داعش بسته اند
نماینده عضو فراکسیون «صادقون» در پارلمان عراق سازمان «الحشد الشعبی» را خط قرمز دانست و گفت که برخی جریان ها دل به تقسیم عراق در مرحله بعد از داعش بسته اند.
واکنش سفیر آمریکا به سفر الکاظمی به
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
واکنش سفیر آمریکا به سفر الکاظمی به "الفرحاتیه"
سفیر آمریکا در بغداد نسبت به سفر «مصطفی الکاظمی» به منطقه «الفرحاتیه» ابراز امیدواری کرد. همزمان نمایندگان و مقامات محلی استان صلاح الدین در مجلس عراق با صدور بیانیه‌ای مشترک خواستار خروج همه گروه‌های مسلح از استان و واگذاری امنیت آن به نیرو‌های امنیت داخلی شدند.
اظهارنظر آمریکا درباره سفر الکاظمی به "الفرحاتیه"/ بیانیه نمایندگان و مقامات محلی صلاح‌الدین
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / مصطفی الکاظمی / آمریکا / استان صلاح‌الدین عراق
اظهارنظر آمریکا درباره سفر الکاظمی به "الفرحاتیه"/ بیانیه نمایندگان و مقامات محلی صلاح‌الدین
سفیر آمریکا در بغداد نسبت به سفر «مصطفی الکاظمی» به منطقه «الفرحاتیه» ابراز امیدواری کرد. همزمان نمایندگان و مقامات محلی استان صلاح الدین در مجلس عراق با صدور بیانیه‌ای مشترک خواستار خروج همه گروه‌های مسلح از استان و واگذاری امنیت آن به نیروهای امنیت داخلی شدند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
به دنبال مداخله در عراق نبوده و نیستیم
رئیس جمهوری با بیان اینکه ملت و دولت ایران، کشور عراق را دوست خود می‌داند و در مقاطع مختلف در کنار دولت و مردم عراق برای کمک به آنها حضور داشته‌اند، گفت: ما در مقاطع مختلف همواره حامی مردم و حکومت قانونی عراق بوده‌ایم و بهترین نمونه کمک به ملت و دولت عراق در جریان حملات تروریستی داعش در این کشور بوده است به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز شنبه در دیدار «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق با بیان اینکه امروز هم وحدت شیعیان و تعامل بین گروه‌های مختلف اعم از شیعه، ‌سنی و کرد در این کشور را یک اصل مهم تلقی می‌کنیم، خاطر نشان کرد: برای کمک به وحدت و انسجام عراق در کنار دولت و مردم این کشور هستیم. رئیس جمهوری …
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
تلاش برای خروج امریکا وظیفه هر کشوری است که امریکایی‌ها در آن حضور دارند
حسن روحانی روز شنبه در دیدار «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق با بیان اینکه امروز هم وحدت شیعیان و تعامل بین گروه‌های مختلف اعم از شیعه، ‌سنی و کرد در این کشور را یک اصل مهم تلقی می‌کنیم، خاطرنشان کرد: برای کمک به وحدت و انسجام عراق در کنار دولت و مردم این کشور هستیم.رییس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه ما همیشه نظر خود را به صورت واضح و آشکار در مواضع سیاسی خودمان اعلام کرده‌ایم، تاکید کرد: حضور نیروهای مسلح امریکا در منطقه چه در عراق، چه افغانستان و چه کشورهای جنوبی خلیج‌فارس را به ضرر امنیت و ثبات منطقه می‌دانیم.روحانی با تاکید بر اینکه تلاش برای خروج امریکا در منطقه نه وظیفه ما، بلکه وظیفه هر کشوری است که امریکایی‌ها در آن حضور دارند، اظهار …
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
تاکید دو جانبه بر توسعه و تعمیق روابط تهران-بغداد
رییس‌جمهوری با بیان اینکه ملت و دولت ایران، کشور عراق را دوست خود می‌داند و در مقاطع مختلف در کنار دولت و مردم عراق برای کمک به آنها حضور داشته‌اند، گفت: ما در مقاطع مختلف همواره حامی مردم و حکومت قانونی عراق بوده‌ایم و بهترین نمونه کمک به ملت و دولت عراق در جریان حملات تروریستی داعش در این کشور بوده است.حسن روحانی عصر دیروز در دیدار «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق با بیان اینکه امروز هم وحدت شیعیان و تعامل بین گروه‌های مختلف اعم از شیعه، ‌سنی و کرد در این کشور را یک اصل مهم تلقی می‌کنیم، خاطر نشان کرد: برای کمک به وحدت و انسجام عراق در کنار دولت و مردم این کشور هستیم. رییس‌جمهوری در ادامه با بیان اینکه ما همیشه نظر خود را به صورت واضح و آشکار در مواضع سیاسی خودمان اعلام کرده‌ایم، تاکید کرد: …
حضور آمریکایی‌ها را به ضرر منطقه می‌دانیم/ ملت و دولت ایران، عراق را دوست خود می‌دانند
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / مجلس عراق / نیروهای مسلح آمریکا / شیعه / روحانی / ایران / فواد حسین / آمریکا / خلیج فارس
حضور آمریکایی‌ها را به ضرر منطقه می‌دانیم/ ملت و دولت ایران، عراق را دوست خود می‌دانند
رئیس جمهور در دیدار با وزیر امور خارجه عراق تأکید کرد: حضور نیروهای مسلح آمریکا در منطقه چه در عراق، چه افغانستان و چه کشورهای جنوبی خلیج فارس را به ضرر امنیت و ثبات منطقه می‌دانیم.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روحانی در دیدار وزیر خارجه عراق: حضور نیروهای مسلح آمریکایی را به ضرر امنیت و ثبات منطقه می‌دانیم
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در دیدار «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق گفت: حضور نیروهای مسلح آمریکا در منطقه چه در عراق، چه افغانستان و چه کشورهای جنوبی خلیج فارس را به ضرر امنیت و ثبات منطقه می‌دانیم. روحانی با تأکید بر اینکه تلاش برای خروج آمریکا در منطقه نه وظیفه ما، بلکه وظیفه هر کشوری است که آمریکایی‌ها در آن حضور دارند، اظهار داشت: آنچه مجلس عراق و نمایندگان مردم این کشور در این زمینه تصویب کرده‌اند را گام مثبتی می‌دانیم که مورد احترام ملت عراق و مورد حمایت ماست.
رایزنی عراق با کویت برای تعویق بدهی‌های دوران صدام
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / کویت / محمد الحلبوسی / عراق / صدام حسین
رایزنی عراق با کویت برای تعویق بدهی‌های دوران صدام
تهران-ایرنا-"محمد الحلبوسی" رییس مجلس عراق در دیدار با "صباح خالد الحمد الصباح" نخست وزیر کویت، موضوع تعویق بدهی‌های بغداد به کویت به خاطر بحران‌های مالی و شرایط اقتصادی [کاهش قیمت نفت و کرونا] را بررسی کردند.
مجلس عراق بالاخره شروع به کار کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / اصلاح قانون انتخابات / رسانه / عراق / وزارتخانه / هیئت دولت
مجلس عراق بالاخره شروع به کار کرد
اقتصاد نیوز : پارلمان عراق امروز (شنبه) اولین جلسه دوره جدید برای سال سوم قانونگذاری را آغاز کرد.
رییس مجلس عراق خواستار همکاری قوه مقننه این کشور با فرانسه شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / فرانسه / امانوئل مکرون / الحلبوسی / عراق
رییس مجلس عراق خواستار همکاری قوه مقننه این کشور با فرانسه شد
تهران-ایرنا-"محمد الحلبوسی" رییس مجلس عراق چهارشنبه شب در دیدار با "امانوئل مکرون" رییس جمهوری فرانسه که به بغداد سفر کرده است، خواستار تقویت دیپلماسی وفعال‌سازی فعالیت‌های قوه مقننه دو کشور شد.
نماینده مجلس عراق: خروج از عراق تبلیغات انتخاباتی ترامپ است
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
نماینده مجلس عراق: خروج از عراق تبلیغات انتخاباتی ترامپ است
نماینده مجلس عراق اظهار داشت: همه اظهارات اخیر دونالد ترامپ درباره عقب نشینی نیروهای کشورش از عراق در راستای تبلیغات انتخاباتی است و او سعی می‌کند به طرق مختلف مردم آمریکا را برای بار دوم جلب خود کند.
ابتلای نایب رئیس مجلس عراق به کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
ابتلای نایب رئیس مجلس عراق به کرونا
حسن الکعبی معاون اول رئیس پارلمان عراق در اطلاعیه‌ای از مثبت بودن تست کرونائی خود خبر داد.
یک سوم نمایندگان مجلس عراق کرونا گرفته اند
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
یک سوم نمایندگان مجلس عراق کرونا گرفته اند
یکی از نمایندگان پارلمان عراق اعلام کرد که یک سوم از نمایندگان مجلس این کشور به کرونا مبتلا شده اند.
نماینده عراقی خواستار تغییر اسم بیمارستان شیخ زاید در اعتراض به عادی‌سازی روابط امارات شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / عراق / امارات‌ متحده ‌عربی / رژیم صهیونیستی / توافق عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی
نماینده عراقی خواستار تغییر اسم بیمارستان شیخ زاید در اعتراض به عادی‌سازی روابط امارات شد
تهران-ایرنا-نماینده مجلس عراق شنبه شب از وزارت بهداشت این کشور خواست در اعتراض به عادی‌سازی روابط امارات و رژیم صهیوینستی، نام بیمارستان "شیخ زاید" را به نامی عراقی تغییر دهد.
ویدئو/ از جدال انتخاباتی در آمریکا تا برنامه تازه مذاکرات ایران و اوکراین
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / مجلس عراق / سقوط هواپیمای اوکراینی / کرونا در جهان / عید قربان / کروناویروس / انتخابات 2020 آمریکا
ویدئو/ از جدال انتخاباتی در آمریکا تا برنامه تازه مذاکرات ایران و اوکراین
در این شماره از بستۀ اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی درباره دور تازه مذاکرات ایران و اوکراین درباره موضوع هواپیمای اوکراینی، جدال سیاسی در آمریکا بر سر انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، اعلام زمان انتخابات زودهنگام مجلس عراق و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.
ارزیابی راهبردی یک راهزنی هوایی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / هواپیمای ماهان / خاورمیانه / مجلس عراق / سازمان‌ملل / سردار حاج قاسم سلیمانی / ابومهدی المهندس / رژیم صهیونیستی / رژیم پهلوی / فلسطین / اروپا
ارزیابی راهبردی یک راهزنی هوایی
در قالب ارزیابی راهبردی، باید به این پرسش پاسخ داد که ایران، و آمریکا و رژیم صهیونیستی، هرکدام دو دهه قبل در چه موقعیتی بودند و اکنون در کدام جایگاه ایستاده‌اند؟
بن سلمان و رییس مجلس عراق روابط دو  کشور را بررسی کردند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / محمد الحلبوسی
بن سلمان و رییس مجلس عراق روابط دو کشور را بررسی کردند
تهران- ایرنا- محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و محمد الحلبوسی رییس مجلس عراق در باره روابط میان دو کشور گفت وگو کردند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
ایران قطعا با تضعیف عراق مخالف است
رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر سه‌شنبه در دیدار مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، روابط ایران و عراق را به پشتوانه اشتراکات فراوان تاریخی، مذهبی، فرهنگی و عادات و سنن به معنی واقعی کلمه برادرانه خواندند و تأکید کردند: «آنچه در روابط دو‌جانبه برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است منافع، مصالح، امنیت، عزت، اقتدار منطقه‌ای و بهبود شرایط در عراق است.» حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه ایران هیچ‌گاه بنای دخالت در امور عراق را نداشته و نخواهد داشت، گفتند: «ایران خواهان عراقِ عزتمند، مستقل و با حفظ تمامیت ارضی و وحدت و انسجام داخلی است.» رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: «ایران قطعاً با هر آنچه موجب تضعیف دولت عراق شود، …
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
رهبر انقلاب در دیدار الکاظمی: ایران خواهان عراقِ عزتمند و مستقل و آمریکا دشمن عراق قوی است
ایران، میزبان اولین سفر خارجی نخست وزیر عراقنخست وزیر عراق دیروز در حالی در اولین سفرهای برون مرزی خود به ایران آمد که سفر به کشورهایی همچون عربستان و آمریکا را هم پیش رو دارد. این سفر همچنین متعاقب سفر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به عراق در روزهای گذشته انجام شده است.الکاظمی در سفر خود به ایران، عصر دیروز به دیدار آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی رفت.رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق، روابط ایران و عراق را به پشتوانه اشتراکات فراوان تاریخی، مذهبی، فرهنگی و عادات و سنن به معنی واقعی کلمه برادرانه خواندند و تاکید کردند: آنچه در روابط دو جانبه برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است منافع، مصالح، امنیت، عزت، اقتدار منطقه‌ای و بهبود شرایط در عراق است. …
ببینید | رهبر انقلاب: جنایت ترور شهید سلیمانی را فراموش نمی‌کنیم و قطعاً ضربه متقابل خواهیم زد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / شهید سپهبد قاسم سلیمانی / حمله تروریستی / عراق / ایالات متحده آمریکا
ببینید | رهبر انقلاب: جنایت ترور شهید سلیمانی را فراموش نمی‌کنیم و قطعاً ضربه متقابل خواهیم زد
آیت الله خامنه ای در دیدار با نخست وزیر عراق گفت: ایران خواهان عراق عزتمند و مستقل و آمریکا دشمن عراق قوی است. ایران انتظار دارد تصمیم دولت، ملت و مجلس عراق برای اخراج آمریکایی‌ها پیگیری شود. آنها میهمان شما را در خانه شما کشتند و صریحاً به این جنایت اعتراف کردند که این موضوع کوچکی نیست. جنایت ترور شهید سلیمانی را هرگز فراموش نمی‌کنیم و قطعاً ضربه متقابل خواهیم زد. حشدالشعبی یک نعمت بزرگ دیگر در عراق است که باید آن را حفظ کرد.
رهبر معظم انقلاب به نخست وزیر عراق: اخراج آمریکایی‌ها را از عراق پیگیری کنید
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
رهبر معظم انقلاب به نخست وزیر عراق: اخراج آمریکایی‌ها را از عراق پیگیری کنید
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: ایران در خصوص روابط عراق با آمریکا دخالتی نمی‌کند اما انتظار دارد که دوستان عراقی، آمریکا را بشناسند و بدانند که حضور آمریکا در هر کشوری منشأ فساد، خرابی و ویرانی است. حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد تصمیمِ دولت، ملت و مجلس عراق برای اخراج آمریکایی‌ها پیگیری شود زیرا وجود آنها موجب ناامنی است. ایشان جنایت آمریکا در ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس را یک نمونه از نتیجه حضور آمریکایی‌ها برشمردند و خطاب به نخست وزیر عراق افزودند: آنها میهمان شما را در خانه شما کشتند و صریحاً به این جنایت اعتراف کردند که این موضوع کوچکی نیست.
عضو کمیسیون انرژی مجلس عراق نقش ایران را در تولید یک سوم انرژی کشورش حیاتی خواند
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / ایالات متحده آمریکا / عراق / بغداد
عضو کمیسیون انرژی مجلس عراق نقش ایران را در تولید یک سوم انرژی کشورش حیاتی خواند
تهران-ایرنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس عراق دوشنبه شب گفت که نقش ایران در تولید حدود یک سوم حجم کل انرژی کشورش حیاتی است.
ائتلاف فتح خواستار تحقیق درباره حمله به تظاهرکنندگان در بغداد شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / هادی العامری / منطقه سبز / نوری المالکی / عراق / بغداد
ائتلاف فتح خواستار تحقیق درباره حمله به تظاهرکنندگان در بغداد شد
تهران-ایرنا-سخنگوی فراکسیون ائتلاف فتح در مجلس عراق روز دوشنبه خواستار تحقیقات فوری و شفاف در خصوص حمله روز یکشنبه نیروهای امنیتی عراقی به تظاهرکنندگان مسالمت‌آمیز شد.
مرگ نماینده پارلمان عراق بر اثر ابتلا به کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
مرگ نماینده پارلمان عراق بر اثر ابتلا به کرونا
یکی از نمایندگان مجلس عراق در اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.
نماینده مجلس عراق: دولت درباره آزمایش موشکی در سفارت آمریکا موضع بگیرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / عراق / سفارت آمریکا / بغداد / توطئه آمریکا برای عراق در بحبوحه بحران کرونا
نماینده مجلس عراق: دولت درباره آزمایش موشکی در سفارت آمریکا موضع بگیرد
تهران-ایرنا-"محمد آل رضا" رییس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق روز شنبه از"مصطفی الکاظمی" نخست وزیر عراق به عنوان فرمانده کل قوا و دیگر فرماندهان عملیات مشترک این کشور خواست، موضعی [جدی] در خصوص حوادث جاری در داخل سفارت آمریکا برای آزمایش سامانه موشکی اتخاذ کنند.
نماینده مجلس عراق، هماهنگی امنیتی میان بغداد و آنکارا برای حمله به اقلیم کردستان را رد کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / وزارت دفاع ترکیه / عراق / کردستان عراق
نماینده مجلس عراق، هماهنگی امنیتی میان بغداد و آنکارا برای حمله به اقلیم کردستان را رد کرد
تهران-ایرنا- «حسن فدعم الجنابی» نماینده فراکسیون «حکمت» در پارلمان عراق دوشنبه شب تصریح کرد:بر خلاف گزارشاتی که منتشر می‌شود، هیچ هماهنگی امنیتی میان بغداد وآنکارا درباره حملات ترکیه به شمال عراق انجام نشده است.
حزب الله عراق :‌آمریکا قانون مجلس را دور بزند، هزینه گزافی می پردازد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / واشنگتن / ایالات متحده آمریکا / عراق / الحشد الشعبی / بغداد / توطئه آمریکا برای عراق در بحبوحه بحران کرونا
حزب الله عراق :‌آمریکا قانون مجلس را دور بزند، هزینه گزافی می پردازد
تهران-ایرنا-"گردان‌های حزب‌الله عراق شامگاه شنبه در بیانیه‌ای بار دیگر به آمریکا هشدار داد که اگر این کشور بخواهد قانون مجلس عراق مبنی بر خروج نظامیان خارجی را دور بزند، هزینه گزافی خواهد پرداخت.
ائتلاف فتح: اخراج واشنگتن از عراق باید هدف اصلی باشد
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
ائتلاف فتح: اخراج واشنگتن از عراق باید هدف اصلی باشد
ائتلاف فتح در مجلس عراق در شروع مذاکرات امروز میان واشنگتن و بغداد اعلام داشت: تاکید هیئت عراقی در این مذاکرات باید اخراج آمریکایی‌ ها از عراق باشد.
آمریکا خروج نظامیانش را به زودی شروع می کند
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
آمریکا خروج نظامیانش را به زودی شروع می کند
عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق اظهار داشت، که آمریکا تمایل به خروج از عراق به شکل تدریجی دارد.
سخنگوی ائتلاف الفتح: العامری از عضویت پارلمان استعفا کرد تا خود را وقف کارهایش کند
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
سخنگوی ائتلاف الفتح: العامری از عضویت پارلمان استعفا کرد تا خود را وقف کارهایش کند
«احمدالاسدی» سخنگوی ائتلاف الفتح در یک کنفرانس مطبوعاتی که در ساختمان مجلس عراق برگزار شد، اظهار کرد: رسانه‌ها خبر استعفای العامری از عضویت مجلس نمایندگان را منتشر کردند. الاسدی افزود:برای اینکه تحلیل هادرباره دلیل این استعفا زیاد نشود، العامری از عضویت پارلمان استعفا کرد تا خود را وقف کارهایش کند.
فراکسیون الفتح استعفای «هادی العامری» را تائید کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
فراکسیون الفتح استعفای «هادی العامری» را تائید کرد
فراکسیون ائتلاف الفتح در مجلس عراق درباره استعفای هادی العامری رئیس این ائتلاف از عضویت مجلس توضیحاتی ارایه کرد.
هادی العامری از نمایندگی پارلمان عراق کنار کشید
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / فالح فیاض / هادی العامری / محمد الحلبوسی / پارلمان / عراق / الحشد الشعبی
هادی العامری از نمایندگی پارلمان عراق کنار کشید
بغداد - ایرنا - «هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح امروز (شنبه) با تسلیم نامه ای به رییس پارلمان از نمایندگی مجلس عراق استعفا کرد.
رئیس مجلس عراق  به قالیباف تبریک گفت
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / محمدباقر قالیباف / محمد الحلبوسی
رئیس مجلس عراق به قالیباف تبریک گفت
ایلنا: رئیس مجلس عراق ضمن تبریک انتخاب محمدباقر قالیباف به ریاست مجلس، بر تمایل عمیق خود به توسعه روابط دو کشور تاکید کرد.
پیام رئیس مجلس عراق به قالیباف؛ ابراز تمایل حلبوسی به توسعه روابط با ایران
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / اخبار "عراق" / مجلس / محمدباقر قالیباف
پیام رئیس مجلس عراق به قالیباف؛ ابراز تمایل حلبوسی به توسعه روابط با ایران
رئیس مجلس نمایندگان جمهوری عراق با صدور پیامی انتخاب قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت.
«دادوستد مرزی» روش دور زدن تحریم‌هاست/ برای ریشه‌کنی قاچاق برنامه داریم
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / فداحسین مالکی / کمیسیون امنیت ملی / سردار سلیمانی / پاکستان / چین / برجام / مجلس یازدهم / وزارت امور خارجه / سوریه / ونزوئلا
«دادوستد مرزی» روش دور زدن تحریم‌هاست/ برای ریشه‌کنی قاچاق برنامه داریم
منتخب مردم زاهدان در مجلس یازدهم گفت: «داد و ستدهای مرزی» می‌تواند به اقتصاد کشورمان کمک کند و از این طریق می‌توانیم برای دور زدن تحریم‌ها برنامه‌ریزی کنیم.
گفت وگوی تلفنی رییس جمهوری مصر و رییس مجلس عراق
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
گفت وگوی تلفنی رییس جمهوری مصر و رییس مجلس عراق
تهران- ایرنا- رییس جمهوری مصر و رییس مجلس عراق در باره همکاری میان دو کشور و راه های گسترش آن گفت وگو کردند.
جزئیات گفتگوی روسای مجالس ایران و عراق /پیام لاریجانی به همتایان خود در کشورهای اسلامی
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / علی لاریجانی / مجلس دهم
جزئیات گفتگوی روسای مجالس ایران و عراق /پیام لاریجانی به همتایان خود در کشورهای اسلامی
خانه ملت نوشت: رئیس مجلس در گفت‌وگو با رئیس مجلس عراق با ابراز خرسندی از تشکیل دولت جدید در عراق، گفت: ایران همان‌طور که بارها ثابت کرده، همواره آماده همکاری‌های اقتصادی با عراق و تقویت ثبات و امنیت در این کشور است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۶
پارلمان عراق خواستار تعطیلی دفتر شبکه سعودی به دلیل توهین به «ابو مهدی» شد
به خاطر اهانت شبکه سعودی «MBC» به نائب رئیس فقید سازمان الحشد الشعبی، کمیسیون ارتباطات و اطلاع‌رسانی مجلس عراق تأکید کرد که باید دفتر این شبکه بسته شود.
ادای سوگند الکاظمی بعنوان نخست وزیر جدید عراق
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
ادای سوگند الکاظمی بعنوان نخست وزیر جدید عراق
مصطفی الکاظمی در سخنرانی خود در مجلس عراق با تاکید مخالفت با هرگونه تلاش برای تبدیل عراق به صحنه درگیری‌‌ها اذعان داشت: دولت جدید دولت ایجاد حل مشکلات و نه دولت بحران‌ها است، وی همچنین بر ضرورت انحصار سلاح به دست دولت، نیروهای مسلح و با دستور فرمانده‌ کل تاکید کرد.
پیش‌بینی رئیس مجلس عراق از فرجام الکاظمی
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / عراق / مصطفی الکاظمی
پیش‌بینی رئیس مجلس عراق از فرجام الکاظمی
فارس نوشت: رئیس پارلمان عراق گفت که مسیر«مصطفی الکاظمی» برای دریافت رأی اعتماد هرچند با دشواری‌ همراه خواهد بود اما در نهایت موفق خواهد شد.
بازی ترامپ با مهره‌های سوخته
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / پنتاگون / مجلس عراق / بیماری کرونا / سردار حاج قاسم سلیمانی / طالبان / افغانستان / کاخ سفید / ترامپ / عراق / لبنان
بازی ترامپ با مهره‌های سوخته
سناریوی دیگر امریکا دور جدید جنگ‌های نیابتی در منطقه است که از آن طریق تلاش دارد ظرفیت‌های نیروهای مقاومت در منطقه را کاهش داده به زعم خود ادعای مؤثر بودن ترور سردار سلیمانی را اثبات کند.
عراق: نمی‌توانیم فقط به تسلیحات غربی متکی باشیم
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / عراق / ایالات متحده آمریکا / سامانه اس 400
عراق: نمی‌توانیم فقط به تسلیحات غربی متکی باشیم
عراق در حال بررسی خرید سامانه اس ۴۰۰ روسیه است و رئیس کمیته دفاع و امنیت مجلس عراق اعلام کرده است که موضوع خرید این سیستم موشک دفاع هوایی از سوی مقام‌های مسئول این کشور در دست بررسی است.
عضو مجلس عراق: حملات اخیر داعش برنامه ای آمریکایی است
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / برهم صالح / شیعه / گروه تروریستی داعش / ایالات متحده آمریکا / پارلمان / عراق / عادل عبدالمهدی
عضو مجلس عراق: حملات اخیر داعش برنامه ای آمریکایی است
بغداد - ایرنا - «کریم العلیوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، نیروی های آمریکایی را پشتیبان حملات اخیر داعش در استان های مختلف عراق معرفی کرد و گفت: این حملات پس از تصمیم پارلمان عراق مبنی بر عقب نشینی نیروهای خارجی از این کشور و الزام دولت بغداد به اجرای آن صورت گرفت.
خیز عراق برای خرید سامانه اس ۴۰۰ از روسیه
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / روسیه / خاورمیانه / عراق / موشک اس400
خیز عراق برای خرید سامانه اس ۴۰۰ از روسیه
ایرنا نوشت: کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق یک برنامه کامل را برای نخست وزیر ارسال کرده که در آن خواستار خرید سامانه دفاع هوایی پیشرفته «اس ۴۰۰» از روسیه شده است.
احزاب برای تشکیل کابینه الکاظمی موافقت کردند
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
احزاب برای تشکیل کابینه الکاظمی موافقت کردند
یکی از نمایندگان مجلس عراق از موافقت احزاب مجلس برای دادن رای اعتماد به کابینه نخست وزیری جدید این کشور خبر داد.
نماینده عراقی: گروه های سیاسی بر تایید کابینه الکاظمی اجماع دارند
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
نماینده عراقی: گروه های سیاسی بر تایید کابینه الکاظمی اجماع دارند
«عبدالخالق مدحت» از نمایندگان اهل سنت مجلس عراق امروز (جمعه) تاکید کرد که تقریبا یک اجماع و وحدت میان جریان ها و گروه های سیاسی گوناگون برای شتاب در تصویب دولت «مصطفی الکاظمی» وجود دارد.
اتحاد نیروهای اهل سنت عراق به جمع موافقان نامزدی الکاظمی پیوست
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / برهم صالح / سید عمار حکیم / شیعه / هادی العامری / حیدرالعبادی / محمد الحلبوسی / نوری المالکی / قانون اساسی / عراق / گره کور تشکیل دولت عراق
اتحاد نیروهای اهل سنت عراق به جمع موافقان نامزدی الکاظمی پیوست
بغداد – ایرنا - «اتحاد نیروهای اهل سنت» به رهبری محمد الحلبوسی در مجلس عراق امروز (چهارشنبه) حمایت خود را از نامزدی رئیس سازمان امنیت و اطلاعات، «مصطفی الکاظمی» برای نخست وزیری اعلام کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
ابهام ادامه‌دار در عراق
ماه‌ها از آغاز اعتراضات در عراق می‌گذرد اما این کشور همچنان بدون نخست‌وزیر دایمی تحت مدیریت نخست‌وزیر پیشبرد امور، عادل عبدالمهدی اداره می‌شود. تنها یک هفته به پایان مهلت تازه‌ترین گزینه نخست‌وزیری، عدنان زُرفی نخست‌وزیر پیشنهادی برهم صالح، رییس‌جمهور عراق باقی مانده است و هر چند گزارش‌های زیادی مبنی بر مخالفت گروه‌های عمده شیعه در پارلمان با نخست‌وزیری او منتشر می‌شود، او همچنان امیدوار است که در طول یک هفته باقی مانده از پارلمان عراق رای اعتماد دریافت کند. با این حال گزارش‌ها حاکی از تلاش گروه‌های شیعه برای معرفی نامزدی جایگزین به جای زرفی است. زرفی، فرماندار پیشین نجف، یکشنبه شب در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی عراقی …
نماینده مجلس عراق: الزرفی موفق به تشکیل دولت نخواهد شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / شیعه / محمد الحلبوسی / پارلمان / عراق / الحشد الشعبی / گره کور تشکیل دولت عراق
نماینده مجلس عراق: الزرفی موفق به تشکیل دولت نخواهد شد
بغداد – ایرنا - «عباس الزاملی»، عضو ائتلاف «الفتح» در مجلس عراق امروز (یکشنبه) تاکید کرد که «عدنان الزرفی»، نخست وزیر مکلف با توجه به مخالفت ها موفق به تشکیل دولت نخواهد شد.
الفتح: برهم صالح استیضاح می شود
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / برهم صالح / شیعه / قانون اساسی / گره کور تشکیل دولت عراق
الفتح: برهم صالح استیضاح می شود
بغداد – ایرنا - «عدی شعلان» نماینده عضو ائتلاف «الفتح» در مجلس عراق، روز پنجشنبه گفت که «برهم صالح»، رئیس جمهوری به اتهام خیانت و نقض قانون اساسی در مکلف کردن شخصیتی جنجالی به تشکیل دولت استیضاح خواهد شد.
الفتح تفاهم با صالح بر سر موافقت با نخست وزیر مکلف را رد کرد
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / برهم صالح / عراق / بغداد / گره کور تشکیل دولت عراق
الفتح تفاهم با صالح بر سر موافقت با نخست وزیر مکلف را رد کرد
بغداد - ایرنا - «احمد الاسدی» از اعضای ائتلاف الفتح در مجلس عراق بامداد سه شنبه در توییتی نوشت که هیچ مذاکره و تفاهمی بین این ائتلاف و «برهم صالح» رئیس جمهوری درباره نخست وزیر مکلف انجام نشده است.
نماینده مجلس عراق خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / کرونا / سازمان بدر / ایالات متحده آمریکا / عراق / دیپلماسی کرونا علیه تحریم
نماینده مجلس عراق خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد
تهران - ایرنا - «کریم المحمداوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق دوشنبه شب خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران با توجه به شیوع ویروس کرونا شد.
نماینده صادقون: بیت شیعه درخواست نشست الزرفی را نپذیرفتند
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / برهم صالح / سید عمار حکیم / شیعه / هادی العامری / حیدرالعبادی / ایالات متحده آمریکا / محمد الحلبوسی / نوری المالکی / الحشد الشعبی / گره کور تشکیل دولت عراق
نماینده صادقون: بیت شیعه درخواست نشست الزرفی را نپذیرفتند
بغداد – ایرنا - «محمد البداوی»، نماینده فراکسیون «صادقون» در مجلس عراق امروز (سه شنبه) فاش کرد که نیروهای سیاسی شیعه به نامه نخست وزیر مکلف، «عدنان الزرفی» برای برگزاری نشست رو در رو با هدف بحث در مورد تشکیل دولت پاسخ رد دادند.
فراکسیون اکثریت مجلس عراق از رییس جمهور این کشور شکایت کرد
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
فراکسیون اکثریت مجلس عراق از رییس جمهور این کشور شکایت کرد
«حسن سالم» نماینده مجلس عراق روز شنبه تایید کرد، فراکسیون اکثریت پارلمان از برهم صالح رییس جمهوری به علت نقض قانون اساسی در مامور کردن «عدنان الزرفی» برای تشکیل دولت به دادگاه فدرال شکایت کرده است.
رییس فراکسیون بدر عراق: صالح برای دومین بار قانون اساسی را نقض کرد
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / قانون اساسی / عراق / گره کور تشکیل دولت عراق
رییس فراکسیون بدر عراق: صالح برای دومین بار قانون اساسی را نقض کرد
تهران-ایرنا-"حسن شاکر"رییس فراکسیون بدر در مجلس عراق شنبه شب گفت: برهم صالح رییس جمهوری پس از آن که نخست وزیر را از میان اشخاص پیشنهادی فراکسیون اکثریت پارلمان انتخاب نکرد، برای دومین بار قانون اساسی را نقض کرده است.
آمریکا در ورود شرکت های چینی به عراق اختلال ایجاد می کند
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / جمهوری خلق چین / ایالات متحده آمریکا / امارات‌ متحده ‌عربی / خلیج فارس / پکن / عادل عبدالمهدی
آمریکا در ورود شرکت های چینی به عراق اختلال ایجاد می کند
بغداد – ایرنا -«محمد البلداوی» عضو کمیته برنامه ریزی مجلس عراق امروز (پنجشنبه) فاش کرد که آمریکا و کشورهای حاشیه خلیج فارس در ورود شرکت های چینی به عراق اختلال ایجاد می کنند.
مخالفت دو ائتلاف عمده الفتح و دولت قانون با انتخاب الزرفی
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / بغداد / گره کور تشکیل دولت عراق
مخالفت دو ائتلاف عمده الفتح و دولت قانون با انتخاب الزرفی
بغداد - ایرنا - دو ائتلاف عمده شیعه در مجلس عراق با معرفی «عدنان الزرفی» از سوی «برهم صالح» به عنوان نخست وزیر مکلف این کشور مخالفت کردند.
کمیته هفت نفره برای انتخاب نخست وزیر عراق به توافق نرسید
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / برهم صالح / شیعه / پارلمان / عراق / عادل عبدالمهدی / گره کور تشکیل دولت عراق
کمیته هفت نفره برای انتخاب نخست وزیر عراق به توافق نرسید
بغداد - ایرنا - «مختار الموسوی» عضو «ائتلاف الفتح» در مجلس عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد که اعضای کمیته هفت نفره برای انتخاب نخست وزیر جدید در نشست دیروز به توافق نهایی نرسیدند.
کرونا در عراق؛ درخواست صالح و عبدالمهدی برای اعلام وضعیت اضطراری
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / ویروس کرونا / برهم صالح / محمد الحلبوسی / قانون اساسی / عراق / عادل عبدالمهدی / بهداشت و سلامت / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا در عراق؛ درخواست صالح و عبدالمهدی برای اعلام وضعیت اضطراری
بغداد - ایرنا - «برهم صالح»، رئیس جمهوری و «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر مستعفی از مجلس عراق خواستند تا برای پیشگیری از شیوع "ویروس کرونا" در کشور به مدت ۳۰ روز وضعیت اضطراری اعلام شود.
کرونا در عراق؛ مجلس خواستار تعطیلی ادارات دولتی شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / ویروس کرونا / عراق / بهداشت و سلامت / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا در عراق؛ مجلس خواستار تعطیلی ادارات دولتی شد
بغداد – ایرنا – کمیته بهداشت مجلس عراق به دنبال افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور خواستار اعلام وضعیت اضطراری و تعطیلی دستگاه های اجرایی دولتی و نهادهای خصوصی شد.
رایزنی مجلس عراق برای برگزاری نشست اضطراری درباره حمله نظامی آمریکا
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / ایالات متحده آمریکا / الحشد الشعبی / حمله جنگنده های آمریکایی به پایگاه الحشد الشعبی عراق - 22 اسفند 98
رایزنی مجلس عراق برای برگزاری نشست اضطراری درباره حمله نظامی آمریکا
بغداد - ایرنا - «کریم علیوی» نماینده عضو فراکسیون بدر در پارلمان عراق از جمع آوری امضای بیش از 20 نماینده برای برگزاری نشست اضطراری به منظور بحث در مورد حملات آمریکایی ها علیه مقر نیروهای عراقی خبر داد.
الصادقون: گروه های مقاومت برای مقابله با حملات آمریکاییها آماده اند
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / واشنگتن / پارلمان / الحشد الشعبی / عادل عبدالمهدی / حمله جنگنده های آمریکایی به پایگاه الحشد الشعبی عراق - 22 اسفند 98
الصادقون: گروه های مقاومت برای مقابله با حملات آمریکاییها آماده اند
بغداد - ایرنا - «عدی عواد» نماینده «فراکسیون الصادقون» وابسته به «عصائب الحق» در مجلس عراق با اشاره به حمله بامداد جمعه آمریکایی ها به پایگاه های نیروهای عراقی گفت که این پایان جنگ سرد بین اشغالگران و گروه های مقاومت بود و اکنون گروه های مقاومت برای مقابله با حملاتدشمن آماده اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •