پنجشنبه, ۱۶ مرداد, ۱۳۹۹ / 6 August, 2020
محیط زیست
سیستم تصفیه آب همراه نفت پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی نمونه خارجی ندارد
۱ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی / چهل سال با جهاد دانشگاهی / نفت
سیستم تصفیه آب همراه نفت پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی نمونه خارجی ندارد
سرپرست پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی، سیستم تصفیه آب همراه با فرایند ترکیبی را بدون نمونه خارجی دانست و بیان کرد: روش معمول در دنیا به صورت پیش تصفیه است که با تزریق در چاه و یا محیط های پذیرنده انجام می شود.
۳ ساعت قبل / مزارع کشاورزی / آتش زدن / مازندران / شالیزار برنج
(تصاویر) سوزِ کاه، کوهِ آه
بوی بد، سردرد، تنگی نفس، سوزش چشم، مه گرفتگی در جاده‌ها و افزایش خطر تصادف و بی حالی، هر ساله در این فصل چاشنی زندگی مردم مازندران است. در کوچه و خیابان و حتی درون خانه‌هایشان به علت آتش زدن کاه و کلش مزارع است. از چهره زشتی که این آتش و دود از پیکر سبز رنگ جنگل و زردی زیبای شالیزار درست می‎کند هم که بگذریم، سلامتی مردم بومی را به مخاطره انداخته است. آتشی که هم به جان مردم، هم به جان خاک حاصل خیز این گوشه از بهشت خدا رحم نمی کند. آتش زدن کاه و کلش هر چند ممنوع است و سازمان حفاظت محیط زیست آن را جرم می‌داند اما همچنان تداوم دارد.
اجرای اولین مرکز دفن بهداشتی پسماند ویژه کشور در تبریز
۴ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / سازمان مدیریت پسماند / پسماند ویژه / شهرداری تبریز
اجرای اولین مرکز دفن بهداشتی پسماند ویژه کشور در تبریز
با حضور فرماندار تبریز، مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی و شهردار تبریز بازدیدی از پروژه مرکز دفن بهداشتی پسماند ویژه تبریز انجام شد.
قاضی منصوری به خاک سپرده شد| بازداشت یک مدیر پرسپولیس| عفو یک محکوم محیط زیستی|  بازگشت ۱.۲ میلیارد دلار ارز
۵ ساعت قبل / فعالان محیط زیست / قوه قضائیه / ارز صادراتی
قاضی منصوری به خاک سپرده شد| بازداشت یک مدیر پرسپولیس| عفو یک محکوم محیط زیستی| بازگشت ۱.۲ میلیارد دلار ارز
سخنگوی قوه قضاییه گفت: تا هفته گذشته از ۶.۸ میلیارد دلار اعلام شده ارز ناشی از صادرات، ۱.۲ میلیارد با پیگیری مرجع قضایی بازگشت. کسانی که حاضر نبودند پول...
ساخت بازارهای جدید میوه و تره بار با رعایت استانداردهای محیط زیست
۶ ساعت قبل / حفاظت از محیط زیست / بازار میوه و تره بار / ویروس کرونا / سعید راد
ساخت بازارهای جدید میوه و تره بار با رعایت استانداردهای محیط زیست
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اعلام اینکه در طرحی و ساخت 26 بازار جدید میوه و تره بار، اصول و مؤلفه‌های محیط زیستی را به طور ویژه مورد توجه قرار داده‌ایم.
مدیر باغ وحش ارم: محیط زیست تعیین تکلیف «باران» را به جلسه یکشنبه موکول کرد
۷ ساعت قبل / محیط زیست / باران / باغ وحش ارم / دامپزشک / سازمان محیط زیست / شامپانزه / ایمان معماریان
مدیر باغ وحش ارم: محیط زیست تعیین تکلیف «باران» را به جلسه یکشنبه موکول کرد
خبرگزاری فارس با حضور در باغ وحش ارم پیگیر وضعیت «باران» تنها بچه شامپانزه ایران شد و بر اساس اظهارات مدیران مشخص شد طبق وعده محیط زیست، تکلیف این شامپانزه ۳ ساله در جلسه یکشنبه دکتر معماریان با محیط زیست مشخص می‌شود.
اختصاص ۲۸ میلیارد لیتر سوخت یارانه‌ای به کشتی‌های صیادی خارجی
۷ ساعت قبل
اختصاص ۲۸ میلیارد لیتر سوخت یارانه‌ای به کشتی‌های صیادی خارجی
رئیس فراکسیون محیط زیست از اختصاص ۲۸ میلیارد لیتر سوخت یارانه‌ای به کشتی‌های صیادی خارجی در سال‌های ۹۷_۹۸ خبر داد و خواستار تغییر رویه سازمان شیلات شد.
جریان آزاد تبادل خبر و اطلاعات یک حق اساسی است
۷ ساعت قبل / روز خبرنگار / محیط زیست
جریان آزاد تبادل خبر و اطلاعات یک حق اساسی است
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه فرارسیدن 17 مرداد روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و فعالین این حوزه تبریک گفت و از تلاش خبرنگاران در آگاهی بخشی اجتماعی قدردانی کرد.
رئیس فراکسیون محیط زیست:
۸ ساعت قبل
رئیس فراکسیون محیط زیست: "کوه" و "جنگل" قابلیت واگذاری ندارند/ باید از قانون اساسی صیانت کنیم
رئیس فراکسیون محیط زیست در مجلس یازدهم درباره ماجرای وقف یکی از یال‌های کوه دماوند گفت: پیگیری مجدانه‌ای برای اصلاح قوانین و جلوگیری از تضاد‌های قانونی در برنامه داریم.
سخنگوی قوه قضائیه از عفو یکی از محکومان محیط زیستی خبر داد
۸ ساعت قبل / غلامحسین اسماعیلی / سخنگوی قوه قضاییه / محکومان محیط زیستی / عفو
سخنگوی قوه قضائیه از عفو یکی از محکومان محیط زیستی خبر داد
سخنگوی دستگاه قضا در مورد تقاضای برخی در ارتباط با مورد عفو قرار گرفتن محکومان جاسوسی در پوشش فعالان محیط زیستی به مناسبت عید غدیر گفت: این امکان برای همه مجرمان و محکومان است و بستگی به نحوه رفتار محکومان در حبس دارد. در عفو گذشته یک نفر از آن‌ها مورد عفو قرار گرفته است.
اسماعیلی: یک محکوم محیط زیستی عفو شد؛ محکومان امنیتی هم مشمول عفو می‌شوند
۹ ساعت قبل / سخنگوی قوه قضاییه / غلامحسین اسماعیلی / قوه قضاییه / جاسوسی / محیط زیست
اسماعیلی: یک محکوم محیط زیستی عفو شد؛ محکومان امنیتی هم مشمول عفو می‌شوند
باشگاه خبرنگاران به نقل از رادیو تهران نوشت: سخنگوی دستگاه قضا گفت:تا هفته گذشته از ۶.۸ میلیارد دلار اعلام شده ۱.۲ میلیارد با پیگیری مرجع قضایی بازگشت.
۵۰ میلیون نفر در معرض خطر فرونشست شهر‌ها
۹ ساعت قبل / فرونشست زمین / محیط زیست
۵۰ میلیون نفر در معرض خطر فرونشست شهر‌ها
بر اساس مطالعات انجام شده، استان اصفهان با ۳۱ شهر واقع بر پهنه‌های باخطر بالای فرونشست زمین در ردیف اول از نظر سکونتگاه‌های شهری است که بیشترین زون فرونشست را دارد و بعد از آن استان‌های تهران با ۳۰ شهر، کرمان با ۲۵ و خراسان‌رضوی با ۲۴ شهر رتبه‌های بعدی را از منظر این مخاطره به خود اختصاص داده‌اند.
در سوگ چهره ماندگار سبز ایران
۱۱ ساعت قبل / نویسنده / کتاب / محیط زیست
در سوگ چهره ماندگار سبز ایران
ایسنا نوشت: شورای کتاب کودک در پیامی درگذشت هنریک مجنونیان، نویسنده، مترجم و فعال محیط زیست را تسلیت گفت.
۱۷ ساعت قبل
با طبیعت ایران زندگی عاشقانه‌ای دارم
به جرات می‌توانم بگویم «هنریک مجنونیان» یکی از موثرترین متخصصان حوزه محیط زیست کشور است؛ کسی که بیش از هر متخصص دیگری اسناد مکتوب و محتوای محیط‌زیستی منتشر کرده و اغلب کنشگران و کارشناسان و دانشجویان حوزه محیط‌زیست و منابع طبیعی به ایشان مدیونند و بخش قابل توجهی از دانش‌شان حاصل تلاش‌هایی است که هنریک مجنونیان در نزدیک به نیم قرن گذشته تبدیل به منابع ماندگار کرد. مفاهیمی مانند پارک‌های ملی، مناطق‌ شکار ممنوع‌، مناطق حفاظت شده و هر آنچه تحت عنوان مناطق چهارگانه می‌شناسیم مرهون تلاش‌هایی است که هنریک مجنونیان انجام داده است. بخش بزرگی از مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط‌زیست با پیمایش میدانی او مشخص شد. هنریک مجنونیان …
۱۷ ساعت قبل
هنریک جز طبیعت چیزی نداشت
با آقای مجنونیان یا همان هنریک خودمان سال‌های زیادی دوست بودم و بارها برای کار و پروژه با هم به مناطق حفاظت شده و سایر مناطق سفر کردیم. او عاشق طبیعت ایران و در عین حال به ‌شدت نگران آن بود. کارها و آثار او که بیشتر به شکل کتاب منتشر شده‌اند نشان ‌دهنده سال‌ها تلاش هنریک مجنونیان برای حفاظت از طبیعت ایران است. او سعی داشت مفهوم حفاظت از مناطق را به دست‌اندرکاران و مسوولان و به دانشجویان منتقل کند. هنریک می‌خواست مسوولیت فردی افراد برای فکر کردن، برنامه‌ریزی و عمل کردن به محیط زیست را تحت عنوان مفهومی به نام اخلاق محیط‌‌زیستی جا بیندازد. او بر عمل کردن بیش از هر چیز اصرار داشت و معتقد بود اگر چیزی روی کاغذ و تئوری باشد گر چه مفید است اما تنها زمانی …
۱۷ ساعت قبل
در ستایش دانشمندی کم‌نظیر
باید در ستایشش نوشت و از افسوس نبودنش. نه فقط به این خاطر که عزیزی از میان ما رفته که دوستش داشتیم؛ پایه و شالوده‌ای مستحکم را از علم حفاظت محیط زیست از دست داده‌ایم.  هنریک مجنونیان دانشمندی کم‌نظیر بود که تنها به تدریس در دانشگاه بسنده نکرد. تلفیقی از دانش تئوری، تجربه اجرایی و تربیت نسلی از کارشناسان از او مرجعی علمی و اجرایی ساخته بود که ردپایش در حفاظت، راهنما و راهگشا بود.  تألیف و ترجمه و انتشار بیش از ۵۰ عنوان کتاب تخصصی، ده‌ها مقاله و گزارش کارشناسی در زمینه حفاظت از عرصه‌های طبیعی و مبانی حفاظت از او چهره‌‌ای بی‌بدیل ساخته است.  طراحی و تدوین برنامه حفاظت از مناطق بر پایه معیارهای واقعی، قابل اندازه‌گیری و عملی، در کنار سختگیری …
۱۷ ساعت قبل
نگران افول اخلاقی علمی بود
متاسفانه هنریک مجنونیان استاد از بنیانگذاران پیشکسوت علم حفاظت محیط زیست و مدیریت مناطق حفاظت شده در 69 سالگی گذشت. استاد هنریک مجنونیان در 1330 در شهرستان ارومیه متولد شد و تحصیلات خود را تا دوره متوسطه در این شهرستان به پایان رسانید. او در 1356 از دانشکده منابع طبیعی کرج در رشته جنگلداری فارغ‌التحصیل شد و از سال ۱۳۵۴ به عنوان عضو هیات علمی و استادیار در آموزشکده محیط زیست مشغول به کار بود. به علاوه سال‌ها به عنوان کارشناسی برجسته در سازمان حفاظت محیط زیست به خدمت پرداخت و در انتخاب و توسعه شبکه مناطق حفاظت شده کشور نقش موثری ایفا کرد.  بسیاری از شیوه‌های استراتژیک و راهبردی حفاظت و مدیریت مناطق تحت حفاظت کشور توسط هنریک مجنونیان بنیانگذاری شده است. به علاوه بسیاری از اساتید …
۲۰ ساعت قبل
سه مدل خودروی پرایدو یک مدل پژو ۴۰۵ از رده خارج شدند
رئیس پلیس راهور ناجا از رده خارج شدن سه مدل خودروی پراید و یک مدل از خودرو پژو ۴۰۵ خبر داد و گفت: خودروهای فاقد استاندارد یورو ۵ شماره‌گذاری نمی‌شوند.سردار هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا در گفت‌وگو با ایلنا درباره ممنوعیت فروش خودروهای فاقد استاندارد یورو ۵ گفت: براساس ماده ۸ قانون هوای پاک تاکید شده است که در سال ۹۸ خودروهایی که فاقد استاندارد یورو ۵ هستند پلاک نشوند، اما با توجه به درخواست وزارت صنعت و خودروسازان یک سال تنفس به خودروسازان داده شد و در سال ۹۸ نیز خودروهایی که دارای استاندارد یورو ۴ بودند نیز پلاک شدند.وی ادامه داد: در سال ۹۹ این مهلت زمانی تمام شده و مقرر شده است خودروهایی که دارای یورو ۵ هستند پلاک شوند. البته یک مدل از خودروهای پژو ۴۰۵ بود که مردم برای تحویل آنها مراجعه می‌کردند …
دستگیری متخلفان و عاملین حمله به محیط‌بانان لرستانی
۲۳ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / نیروی انتظامی / محیط زیست / محیط بانان
دستگیری متخلفان و عاملین حمله به محیط‌بانان لرستانی
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان از دستگیری متخلفین زیست‌محیطی و عاملین حمله به محیط‌بانان لرستانی خبر داد.
۲۳ ساعت قبل
اسرائیل بندر حیفا را از مواد شیمیایی تخلیه می‌کند
«گیلا گملیل» وزیر حفظ محیط زیست اسرائیل، امروز (چهارشنبه) گفت که کار تخلیه بندر حیفا از مواد شیمیایی قابل انفجار همچون «نیترات آمونیوم» آغاز شده است. به گفته این وزیر ، به علت افزایش عمیق نگرانی‌ها پس از بروز انفجار مهیب بیروت، قرار است مواد شیمیایی و گارگاههای ساخت این مواد به مناطق غیر مسکونی منتقل شوند. او از همه صاحبان کارگاهها نیز خواست تا فورا تعطیل کرده و به مکان دیگری منتقل شوند.
۲۴ ساعت قبل
آتش در ارتفاعات بلوط بلند دهدز مهار شد
بخشدار دهدز از توابع ایذه گفت: آتش در ارتفاعات بلوط بلند دهدز، عصر چهارشنبه با تلاش نیروهای منابع‌طبیعی و مردم، مهار شد. وی افزود: از مردم و گردشگرانی که به مناطق جنگلی سفر می‌کنند درخواست می‌کنیم از روشن کردن آتش و اقدامات خطرآفرین مانند سیگار کشیدن پرهیز کنند زیرا کوچکترین غفلت آنها صدمات جبران ناپذیری را به محیط زیست وارد خواهدکرد.
۲۴ ساعت قبل
نهاد بین‌المللی: انفجار احتمالی بمب اتم در آلمان صدها هزار نفر را می‌کشد / آمریکا زرادخانه کوچک سلا‌ح‌های اتمی‌ خود در آلمان را از این کشور خارج کند
یک سازمان غیردولتی مدافع محیط زیست که دفتر آن در هلند قرار دارد هشدار داده انفجار بمب هسته‌ای در آلمان به کشته شدن صدها هزار منجر خواهد شد. سازمان «گرین‌پیس» (صلح سبز) بر همین اساس از آمریکا خواسته زرادخانه کوچک سلا‌ح‌های اتمی‌ خود در آلمان را از این کشور خارج کند.
شکار، میراث شوم ماقبل تاریخ
۲۵ ساعت قبل / شکار / محیط زیست
شکار، میراث شوم ماقبل تاریخ
فعلی تحت عنوان "شکار کردن" در دوره ای از تاریخ انسان نخستین وارد زندگی و بقای زیستی او شد زمانی که در مهاجرت‌ها و تغییرات اقلیمی و پراکندگی‌های جغرافیایی دسترسی به خوراک و گرد آوری دانه‌ها و میوه‌ها اندک بود.
۶۲.۵ درصد از اراضی گناباد تحت تاثیر فرسایش بادی است
۲۷ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / خبرهای شهرستان گناباد / بیابان زدایی / خشکسالی / محیط زیست
۶۲.۵ درصد از اراضی گناباد تحت تاثیر فرسایش بادی است
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناباد گفت: ۲۲۷ هزار و ۹۸ هکتار از اراضی شهرستان گناباد تحت تاثیر فرسایش بادی است و ۱۲۷ هزار و ۳۱۳ هکتار از اراضی نیز از کانون‌های بحرانی فرسایش بادی به حساب می‌آید.
خانه‌های سبز، تحولی در ساماندهی مسکن روستایی
۲۸ ساعت قبل / ساختمان سازی / سازمان محیط زیست / کسب و کار
خانه‌های سبز، تحولی در ساماندهی مسکن روستایی
ساختمان سازی در طول سال‌ها دستخوش پیشرفت‌های فوق العاده‌ای در طراحی و تکنولوژی نوین شده که این امر موجب کاهش آلودگی‌های محیطی و ایجاد محیطی سالم‌تر در داخل و خارج ساختمان‌ها شده است.
نمادهای ولایت در منطقه ۲ نصب شد 
۲۸ ساعت قبل / منطقه 2 شهرداری تهران / عید غدیر خم / معابر شهری
نمادهای ولایت در منطقه ۲ نصب شد 
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ گفت: به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم ، میادین و معابر منطقه با نصب نمادهای  نوری و پرچم های مزین به نام امام علی (ع) آذین بندی و  نورپردازی شد.
سرنوشت حیوانات کلاه قاضی چه می شود؟
۲۸ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / محیط زیست / حیوانات / واکسینه
سرنوشت حیوانات کلاه قاضی چه می شود؟
شیوع طاعون در پارک ملی کلاه قاضی و تلف شدن تعداد قابل توجهی از نشخوارکنندگان و وحوش این منطقه حفاظت شده خبری بود که در چند روز گذشته نگرانی هایی از ادامه شیوع این ویروس و ضرورت پیشگیری از آن برای حفظ حیات حیوانات به وجود آورد.
هوای زابل برای همه گروه‌ها ناسالم است
۲۹ ساعت قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / آلودگی هوا / زابل
هوای زابل برای همه گروه‌ها ناسالم است
تهران - ایرنا - رییس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: هوای زابل با شاخص ۱۸۵ برای همه گروه‌ها ناسالم است همچنین هوای شهرهای قم با شاخص ۱۵۰ و اصفهان ۱۳۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
تعطیلی مرکز دفن زباله های گندک در صورت عدم دفع صحیح
۳۱ ساعت قبل / مدیریت پسماند / سد ماملو / اداره کل محیط زیست استان تهران / سعید محمودی
تعطیلی مرکز دفن زباله های گندک در صورت عدم دفع صحیح
محمودی گفت: مرکز دفن زباله های گندک به دلیل همجواری با حوزه آبریز سد ماملو دارای حساسیت های خاص محیط زیستی است که در صورت عدم انجام کامل تعهدات و دفع صحیح، فعالیت این مرکز متوقف می شود.
ممانعت از ورود برخی از واحدهای صنعتی استان البرز به تهران
۳۱ ساعت قبل / اداره کل محیط زیست استان تهران / استانداری تهران / مرکز دفع پسماند
ممانعت از ورود برخی از واحدهای صنعتی استان البرز به تهران
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: مرکز دفن زباله های گندک در شهرستان دماوند به دلیل همجواری با حوزه آبریز سد ماملو دارای حساسیت های خاص محیط زیستی است که در صورت عدم انجام کامل تعهدات و دفع صحیح، فعالیت این مرکز متوقف و پیگیری های قانونی مربوطه هم انجام می شود.
اردکانیان: وزارت نیرو در تامین حقابه تالاب‌ها جدی است
۳۱ ساعت قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / معاونت طبیعی و تنوع زیستی تالاب / وزارت نیرو
اردکانیان: وزارت نیرو در تامین حقابه تالاب‌ها جدی است
تهران - ایرنا - وزیر نیرو تاکید کرد: این وزارتخانه در تامین حقابه تالاب‌ها کاملا جدی است.
گزارش ارزیابی زیست‌محیطی، ضرورت اجرای پروژه‌ها
۳۲ ساعت قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / ارزیابی زیست محیطی / تخریب محیط زیست
گزارش ارزیابی زیست‌محیطی، ضرورت اجرای پروژه‌ها
تهران - ایرنا - داشتن گزارش ارزیابی زیست‌محیطی برای اجرای پروژه‌ها الزامی است تا کمترین آسیب به محیط‌زیست وارد شود، برای نخستین بار در سال ۱۳۷۶ برای هفت پروژه گزارش ارزیابی اخذ شد که با توجه به اهمیت موضوع اکنون به ۵۴ مورد رسیده است.
عقد زوج دوستدار محیط‌زیست در ارتفاع هزار متری
۳۳ ساعت قبل / شبکه دو سیما / برنامه تلویزیونی / طبیعت گردی
عقد زوج دوستدار محیط‌زیست در ارتفاع هزار متری
برنامه این هفته «مکث» به ازدواج زوج دوستدار محیط زیست می‌پردازد.
ارسال تجهیزات اطفای حریق به استان‌های زاگرسی کشور
۳۳ ساعت قبل / حسن عباس نژاد / یگان حفاظت محیط زیست / آتش سوزی جنگل ها
ارسال تجهیزات اطفای حریق به استان‌های زاگرسی کشور
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری پلیس پیشگیری از اجرای مرحله دوم واگذاری تجهیزات اطفای حریق به ۱۱ استان حاشیه رشته کوه زاگرس خبر داد.
پاتوق متخلفان شکار و صید در فضای مجازی خصوصی شد!
۳۴ ساعت قبل
پاتوق متخلفان شکار و صید در فضای مجازی خصوصی شد!
ماه گذشته بود که سازمان حفاظت محیط زیست خبر از تشکیل مرکز فوریت‌های سایبری داد و اعلام کرد طی تفاهم‌نامه‌ای که بین پلیس فتا و سازمان حفاظت محیط زیست منعقد شده، تخلفات مرتبط با محیط زیست از جمله صید و شکار و قاچاق حیات وحش به طور ویژه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و متخلفان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
اجرای کلیه دکوراسیون داخلی تبریز با تخفیف ویژه
۳۵ ساعت قبل / بهره وری / زیبایی / شرایط آب و هوایی / محیط زیست / معماری
اجرای کلیه دکوراسیون داخلی تبریز با تخفیف ویژه
شاید براتون سوال پیش بیاد که مگه میشه تو پروژه های دکوراسیون داخلی تبریز اونم برای همه موارد مثل خانه، آشپزخانه، اداره، رستوران، کافی شاپ، دفتر وکالت، آرایشگاه زنانه و مردانه و کلی موارد دیگه تخفیف داده بشه، اونم ویژه برای مشتریانی که برای دفعه اول است با مجموعه هلدینگ شریفی آشنا میشن ؟ جواب بله هست، چون هدف رضایت مشتری است با بهترین کیفیت و بالاترین سطح عملکرد است، این مورد رو ما نمیگیم مردم اعلام میکنن .
کاهش آلودگی هوا با اجرای دقیق و به موقع قانون هوای پاک
۴۳ ساعت قبل / شهرداری تهران / محیط زیست / آلودگی هوا
کاهش آلودگی هوا با اجرای دقیق و به موقع قانون هوای پاک
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران با اشاره به تاکسی های دوگانه سوز که به تازگی دولت اجازه شماره گذاری آنها با استاندارد یورو ۴ را داده است، گفت: اجرای دقیق قانون هوای پاک در موعد مقرر کاهش آلودگی هوا را به همراه دارد.
۴۳ ساعت قبل
در موقوفات، تخلفات گسترده صورت گرفته است
یک فعال محیط زیست گفت: با توجه به ماجرای آق‌مشهد و مراتع چمستان، به نظر می‌رسد در موقوفات، تخلفات گسترده صورت گرفته است. محمد درویش، در گفت‌وگو با پیام نو با بیان اینکه لازم است قوه قضائیه با جدیت وارد عمل شود و اجازه ندهد واژه ارزشمند «وقف» به این ترتیب تحت‌الشعاع قرار بگیرد، تاکید کرد: «سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در قبال دماوند کوتاهی و به شدت ضعیف عمل کرده است؛ چراکه مطابق قانون مالک تمام عرصه‌های طبیعی، دولت است و دولت نیز آن را به این سازمان سپرده است.» این فعال محیط زیست تصریح کرد: «این موضوع از یک نظر شگفت‌آور بود که چرا تا به حال سازمان جنگل‌ها اعلام نکرده بود و از یک نظر امیدبخش به نظر می‌رسید؛ چون …
۴۴ ساعت قبل
منشأ بوی نامطبوع تهران شناسایی شد؟
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به اینکه عمده منشأ بوی نامطبوع در تهران، مرکز دفن زباله آرادکوه است، گفت: در صورت عدم انتقال این مرکز، سازمان محیط زیست حق شکایت از شهرداری تهران را دارد.
ساماندهی‌ صید‌ دریاهای جنوب در دستور‌ کار‌ جلسات‌ فراکسیون محیط‌زیست و شیلات
۲ روز قبل / ایران / جامعه / زیست محیطی / محیط زیست / مشکلات
ساماندهی‌ صید‌ دریاهای جنوب در دستور‌ کار‌ جلسات‌ فراکسیون محیط‌زیست و شیلات
ایلنا: رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با تشکیل کارگروهی تخصصی مباحث حوزه صیادی تجزیه و تحلیل می شود تا دست پخت آماد ای به لحاظ علمی و فنی که به خوبی بر روی آن کار و…
فارس من| «باران» در پشت درهای بسته محیط زیست؛ افکار عمومی در انتظار یک تصمیم ساده برای تنها بچه شامپانزه ایران
۲ روز قبل / محیط زیست / افکار عمومی / باران / شامپانزه / باغ وحش ارم / ایمان معماریان
فارس من| «باران» در پشت درهای بسته محیط زیست؛ افکار عمومی در انتظار یک تصمیم ساده برای تنها بچه شامپانزه ایران
باوجود نگرانی افکار عمومی و فعالان محیط زیست نسبت به «باران» تنها بچه شامپانزه ایران، محیط زیست درباره یک تصمیم ساده تعلل می کند.
خودروهای کم‌مصرف با موتور سه سیلندر تولید می‌شود
۲ روز قبل / ایران خودرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / تخریب محیط زیست
خودروهای کم‌مصرف با موتور سه سیلندر تولید می‌شود
 تهران- ایرنا- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه‌ریزی این وزارتخانه برای تولید خودروهای کم مصرف با موتور سه سیلندر خبر داد.
بی‌خطرسازی پسماندهای بیمارستانی ایلام در اصفهان
۲ روز قبل / منطقه ایلام / غلامرضا ابدالی / پسماند بیمارستانی
بی‌خطرسازی پسماندهای بیمارستانی ایلام در اصفهان
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: ۳۷۷۰ کیلوگرم پسماند دارویی و شیمیایی بیمارستانی ایلام جهت بی‌خطرسازی به مقصد اصفهان بارگیری و انتقال داده شد.
آرادکوه، منشاء بوی بد تهران
۲ روز قبل
آرادکوه، منشاء بوی بد تهران
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندراری تهران بیان داشت که در صورت عدم انتقال این مرکز محیط زیست حق شکایت از شهرداری را دارد.
نشانه‌گذاری نانوایی‌های دوستدار محیط‌زیست
۲ روز قبل / محیط زیست / نانوایی‌های دوستدار محیط‌زیست / نشانه‌گذاری نانوایی‌ها
نشانه‌گذاری نانوایی‌های دوستدار محیط‌زیست
شفقنا- دریافت پلاک رسمی از سوی نانوایی‌های دوستدار محیط‌زیست منطقه ۱۳ تهران، از آن اتفاق‌های خوشایند است که با تداوم آن می‌توان به بهبود شرایط زیست‌محیطی در این منطقه بیش از پیش امیدوار بود. همشهری آنلاین نوشت: دریافت پلاک رسمی...
اعضای شورای مرکزی مجمع منطقه ۲ باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست انتخاب شدند
۲ روز قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی / مجمع منطقه ۲ باشگاه دانشجویان
اعضای شورای مرکزی مجمع منطقه ۲ باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست انتخاب شدند
مجمع منطقه ۲ باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی با حضور نمایندگان تشکل های دانشجویی حامی محیط زیست استان های تهران، البرز، مرکزی، قم و قزوین به صورت مجازی برگزار شد.
واکسیناسیون رایگان نیروهای خدمات شهری شهرداری ها در برابر هپاتیت B
۲ روز قبل / سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور
واکسیناسیون رایگان نیروهای خدمات شهری شهرداری ها در برابر هپاتیت B
مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از واکسیناسیون 124هزار نفر از پاکبانان، کارکنان و کارگران حوزه مدیریت پسماند، آتش نشانی و آرامستانهای شهرداری ها بصورت رایگان در برابر بیماری هپاتیت B در اجرای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور خبر داد.
حامیان محیط‌زیست خواستار نظارت بر روند اجرای طرح تعریض جاده کندوان شدند
۲ روز قبل / وزارت راه و شهرسازی / مازندران / جاده کندوان
حامیان محیط‌زیست خواستار نظارت بر روند اجرای طرح تعریض جاده کندوان شدند
نوشهر - ایرنا - شماری از حامیان محیط زیست و طبیعت با ابراز نگرانی از خاکبرداری های بی رویه به خاطر طرح تعریض جاده کندوان چالوس خواستار نظارت بیشتر مسئولان ذیربط بر فعالیت پیمانکاران این طرح ملی در این منطقه شدند.
جزئیات تبدیل باغ معروف به بزرگ آقا به بوستان
۲ روز قبل / شهرداری تهران
جزئیات تبدیل باغ معروف به بزرگ آقا به بوستان
ایسنا نوشت: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران جزئیات تبدیل باغ وثوق الدوله به بوستان را تشریح کرد.
گشت‌های کنترلی آتش زدن کاه و کلش در مازندران تشدید شد
۲ روز قبل / آتش سوزی / مدیریت پسماند / مازندران / برنج
گشت‌های کنترلی آتش زدن کاه و کلش در مازندران تشدید شد
ساری - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از تشدید فعالیت گشت‌های شبانه روزی برای برخورد با متخلفان آتش زدن کاه وکلش مزارع خبر داد و گفت : شالیکارانی که به تذکرات ماموران محیط زیست و کارشناسان مراکز خدمات کشاورزی بی توجهی کنند ، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.
مجلس جلوی صید غیراصولی ترال می‌ایستد/ بیکار کردن صیادان خیانت است
۲ روز قبل / علی نیکزاد / سمیه رفیعی / فراکسیون محیط زیست مجلس یازدهم
مجلس جلوی صید غیراصولی ترال می‌ایستد/ بیکار کردن صیادان خیانت است
ایلنا: در جلسه فراکسیون محیط زیست و منابع طبیعی مجلس بر ساماندهی صید و صیادی در خلیج فارس و آسیب‌های ناشی از صید غیراصولی و مخرب ترال تاکید شد.
تشکیل جلسه کمیته اضطرار | تعطیلات آلودگی هوا در پاییز اجتناب‌ناپذیر است
۲ روز قبل
تشکیل جلسه کمیته اضطرار | تعطیلات آلودگی هوا در پاییز اجتناب‌ناپذیر است
رئیس کمیته سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: برنامه‌ریزی برای شرایط آلودگی هوا در پاییز را ضروری می‌دانم و با توجه به شرایط کنونی احتمالا تعطیلات در آن زمان اجتناب‌ناپذیر است.
تنها آزمایشگاه معتمد محیط زیست در چهارمحال و بختیاری مشغول به فعالیت شد
۲ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / منطقه چهارمحال و بختیاری / آزمایشگاه
تنها آزمایشگاه معتمد محیط زیست در چهارمحال و بختیاری مشغول به فعالیت شد
مدیر بخش داخلی مجموعه رویان‌پژوه کاوش پویا گفت: در حال حاضر این مجموعه به‌عنوان تنها آزمایشگاه معتمد بخش خصوصی در چهارمحال و بختیاری مشغول به فعالیت است.
تشکیل کارگروه ساماندهی صید در دریاهای جنوب
۲ روز قبل / صید / صید ترال / محیط زیست
تشکیل کارگروه ساماندهی صید در دریاهای جنوب
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس از تشکیل کارگروه ساماندهی صید در دریاهای جنوب خبر داد و گفت: با توجه به اینکه حجم زیادی از منابع آبزی توسط رویه‌های غلط در حال از بین رفتن است و نارضایتی مردم را به دنبال داشته بنابراین از کارگروه می خواهیم در اسرع وقت کار خود را انجام دهد تا رویه صحیح ایجاد شود.
جدا بودن سلول پسماندهای کرونایی در جایگاه زباله خرم‌دره
۲ روز قبل / استانی-شهرستانها / زنجان / پسماند کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا / خرم‌دره
جدا بودن سلول پسماندهای کرونایی در جایگاه زباله خرم‌دره
رئیس اداره محیط زیست خرم‌دره گفت: پسماندهای کرونایی، سلول و پارتیشن جدایی در جایگاه زباله دارند.
ببینید | چطور می‌توان از فاجعه دیگری مثل کرونا، جلوگیری کرد؟
۲ روز قبل / طبیعت / محیط زیست / ویروس کرونا
ببینید | چطور می‌توان از فاجعه دیگری مثل کرونا، جلوگیری کرد؟
خبرگزاری ایرنا منتشر کرد: آنچه که این روزها تمام جهان درگیر آن است، شبیه به «انتقام طبیعت» از انسان است.
تخلفات زیست محیطی پای ۲۴ واحد صنعتی را به مراجع قضایی باز کرد
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / محیط زیست / آلودگی / صنایع / استان مرکزی
تخلفات زیست محیطی پای ۲۴ واحد صنعتی را به مراجع قضایی باز کرد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با بیان اینکه با هرگونه تخلف در اجرای ضوابط زیست ‌محیطی برخورد خواهد شد، از رصد و پایش شبانه روزی صنایع در استان خبر داد.
ضرورت توقف فرایند بازیافت در دوران شیوع کرونا
۲ روز قبل / بازیافت زباله / کروناویروس
ضرورت توقف فرایند بازیافت در دوران شیوع کرونا
دبیر شبکه‌های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور ضمن بیان اینکه تجربه جهانی در مواجهه با بیماری‌های همه‌گیر نشان می‌دهد که کشورهایی که امکانات و زیرساخت‌های بهتر و بیشتری نسبت به ما داشته‌اند ممنوعیت‌هایی در حوزه مدیریت پسماند ایجاد کرده‌اند، گفت: توصیه می‌شود که برای به حداقل رساندن آثار شیوع ویروس کرونا کل فرایند بازیافت به هر شکل و با هر نوع پروتکلی متوقف شود.
۲ روز قبل
فروش خودروهای فاقد استاندارد یورو ۵ ممنوع است
معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا گفت: برابر ماده ۴ قانون هوای پاک پیش‌فروش و فروش خودروهایی که مجوز و تاییدیه سازمان ملی استاندارد را ندارند ممنوع است.به گزارش مهر، برنامه گفت‌وگوی اجتماعی با موضوع «هوای پاک زیر چرخ خودروهای فرسوده» در ارتباط تلفنی با سرهنگ محمدعلی زارع معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا به روی آنتن رادیو گفت‌وگو رفت.سرهنگ زارع درباره علت پلاک نشدن تاکسی‌ها گفت: با توجه به قانون هوای پاک، خودروهای غیر دیزلی از ابتدای امسال باید یورو ۵ باشند و برابر ماده ۴ قانون هوای پاک پیش‌فروش و فروش خودروهایی که مجوز و تائیدیه سازمان ملی استاندارد را ندارند ممنوع است.سرهنگ زارع افزود: یکی از پیش‌شرط‌ها برای هر خودرو این است که باید مجوز از سازمان ملی استاندارد و محیط زیست گرفته و به پلیس …
۲ روز قبل
به سازمان محیط زیست
درباره تعیین تکلیف «باران» مدیرعامل مجموعه ارم سبز می‌گوید که این مجموعه نامه‌ای درخصوص شامپانزه معروف به «باران» به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال کرده و از این سازمان خواسته است که درمورد نگهداری و یا انتقال آن به خارج از کشور تصمیم‌گیری کند.به گزارش ایسنا، علی دقیقیان با اشاره به اینکه موضوع شامپانزه معروف به «باران» مدتی است در باغ وحش ارم محل مناقشه است، اظهار کرد: عده‌ای می‌گویند که این بچه شامپانزه باید داخل ایران نگهداری شود و برخی دیگر بر این باورند که به دلیل نبود استانداردهای لازم برای نگهداری از او، «باران» باید به خارج از کشور منتقل شود.وی با تاکید بر اینکه باغ وحش ارم مرجع تصمیم‌گیری در این مورد نیست، تصریح کرد: ما به سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل محیط زیست استان تهران در این …
ببینید با این ماسک و دستکش چه فاجعه‌ای ساختیم!
۲ روز قبل / کاریکاتور / زباله / دستکش و ماسک آلوده / محیط زیست
ببینید با این ماسک و دستکش چه فاجعه‌ای ساختیم!
علیرضا پاکدل با انتشار کارتونی در صفحه اینستاگرامی خود به بی ملاحظگی برخی افراد در رها کردن دستکش و ماسک های آلوده خود در محیط زیست در ایام کرونایی جهان پرداخت.
فارس من | نجات جان «باران» در انتظار یک امضا / محیط زیست: فعلا صبر کنید تا جلسه بگذاریم
۲ روز قبل / محیط زیست / باران / استان تهران / شامپانزه / دامپزشکی / ایمان معماریان / علی دقیقیان / سعید موحb
فارس من | نجات جان «باران» در انتظار یک امضا / محیط زیست: فعلا صبر کنید تا جلسه بگذاریم
علیرغم درخواست دکتر معماریان، اداره کل دامپزشکی استان تهران و باغ‌وحش ارم درخصوص ارائه مجوز خروج باران از باغ‌وحش، اداره کل محیط زیست استان تهران این موضوع را خارج از حیطه اختیارات خود دانسته و آن را منوط به برگزاری جلسه در روزهای آتی کرده است.
تشعشعات رادیواکتیو در پساب گلستان؟!
۲ روز قبل
تشعشعات رادیواکتیو در پساب گلستان؟!
هومن هادیان، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت گلستان در خصوص انتقادات دوستدران محیط زیست مبنی بر وجود تشعشعات رادیواکتیو در پساب کارخانجات ید استان گلستان، گفت: در گزارش مرکز نظام ایمنی هسته‌ای کشور، وجود تشعشعات رادیواکتیو در پساب ید گلستان تأیید نشد. یه گزارش ایسنا هادیان اظهار…
کمپین برای شامپانزه باغ وحش تهران؛ باران را به مهد کودک بفرستید!
۳ روز قبل
کمپین برای شامپانزه باغ وحش تهران؛ باران را به مهد کودک بفرستید!
بازگشت بچه شامپانزه باغ وحش تهران به اخبار، این دفعه برای پیدا کردن راهی است که منجر به بقای او می‌شود. فعالان محیط زیست و حیات وحش برای اعزام او به یک مهد کودک مخصوص امضا جمع می‌کنند.
توزیع مخازن پسماند خشک در سازمان ها و مجتمع های مسکونی در منطقه 4
۳ روز قبل / محیط زیست / آموزش / خدمات شهری / مجتمع‌های مسکونی / مخازن زباله خشک
توزیع مخازن پسماند خشک در سازمان ها و مجتمع های مسکونی در منطقه 4
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 تهران از توزیع مخازن پسماند خشک در ادارات، سازمان ها و مجتمع های مسکونی خبر داد و گفت: آموزش تفیک زباله ها از مبدا و آموزش شهروندان از مهمترین اقدامات منطقه 4 در ادارات، سازمان ها و مجتمع های مسکونی است.
وزارت راه موظف به واگذاری اراضی با اجاره ۹۹ ساله می‌شود
۳ روز قبل / مسکن / بانک مرکزی / قانون اساسی / افزایش قیمت / محمدرضا رضایی کوچی / رئیس کمیسیون عمران / مجلس / شورای عالی شهرسازی / مجلس شورای اسلامی / سازمان امور مالیاتی کشور
وزارت راه موظف به واگذاری اراضی با اجاره ۹۹ ساله می‌شود
بر اساس طرح دوفوریتی جهش تولید مسکن، وزارت راه و شهرسازی موظف است نسبت به واگذاری اراضی مورد نیاز ساخت مسکن صرفا به صورت اجاره ۹۹ ساله، اقدام کند.
دانشگاه علوم پزشکی: افزایش ۲۰ درصدی آلودگی هوای تهران، در زمان شیوع کرونا
۳ روز قبل
دانشگاه علوم پزشکی: افزایش ۲۰ درصدی آلودگی هوای تهران، در زمان شیوع کرونا
رییس مرکز تحقیقات آلودگی هوا پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج تحقیق نشان می‌دهد غلظت ذرات معلق هوا (PM۲.۵) به عنوان مهمترین آلاینده هوای شهر تهران در زمان شیوع کرونا حدود ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
نامه باغ وحش ارم به سازمان محیط زیست درباره یک شامپانزه
۳ روز قبل
نامه باغ وحش ارم به سازمان محیط زیست درباره یک شامپانزه
مدیرعامل مجموعه ارم سبز می‌گوید که این مجموعه نامه‌ای در خصوص شامپانزه معروف به باران به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال کرده و از این سازمان خواسته است که در مورد نگهداری و یا انتقال آن به خارج از کشور تصمیم‌گیری کند.
رفتار برعکس کرونا در تهران نسبت به همه دنیا چه بود؟
۳ روز قبل
رفتار برعکس کرونا در تهران نسبت به همه دنیا چه بود؟
رییس مرکز تحقیقات آلودگی هوا پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج تحقیق نشان می‌دهد غلظت ذرات معلق هوا (PM۲.۵) به عنوان مهمترین آلاینده هوای شهر تهران در زمان شیوع کرونا حدود ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
اخطار محیط زیست دماوند به شهرداری های شرق استان تهران
۳ روز قبل
اخطار محیط زیست دماوند به شهرداری های شرق استان تهران
رئیس اداره محیط زیست دماوند با اشاره به اخطار به شهرداری های شرق استان تهران گفت: در پی انجام این کار اقدامات مثبتی در زمینه مدیریت زباله ها صورت گرفت.
کرونا آلودگی هوا را در تهران افزایش داد
۳ روز قبل / ویروس کرونا / آلودگی هوا
کرونا آلودگی هوا را در تهران افزایش داد
رییس مرکز تحقیقات آلودگی هوا پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: نتایج تحقیق نشان می‌دهد غلظت ذرات معلق هوا (PM ۲.۵) به عنوان مهمترین آلاینده هوای شهر تهران در زمان شیوع کرونا حدود ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
گزارش وزیر علوم به رهبر انقلاب درباره دانشگاه‌ها
۳ روز قبل / وزارت صنعت / سازمان حفاظت محیط زیست / مقام معظم رهبری / رهبر انقلاب / وزیر علوم / اخبار داغ
گزارش وزیر علوم به رهبر انقلاب درباره دانشگاه‌ها
مقام معظم رهبری پس از مشاهده و مطالعه گزارش عملکرد دانشگاه‌ها در حوزه ارتباط با صنایع و جامعه تاکید کردند که آنچه انجام گرفته کارهای آغازین است و این اقدامات باید با قوت ادامه یابد.
انتقام طبیعت
۳ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / ویروس کرونا / میانکاله / ویدیوژورنال
انتقام طبیعت
آنچه که این روزها تمام جهان درگیر آن است، شبیه به «انتقام طبیعت» از انسان است.
۸۸ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش گاز قرار گرفت/ دولت، مردم و محیط زیست برندگان جایگزینی گاز و سوخت مایع
۳ روز قبل
۸۸ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش گاز قرار گرفت/ دولت، مردم و محیط زیست برندگان جایگزینی گاز و سوخت مایع
وزیر نفت گفت: در سال 92، 14 هزار روستا گازرسانی شده بود اما اکنون از عدد 33 هزار روستا عبور کرده‌ایم و 88 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش گاز قرار گرفته‌اند که این میزان پوشش گازرسانی در هیچ جای دنیا دیده نمی‌شود.
عیسی کلانتری: وقف دماوند برای ۴۰۰ سال پیش است
۳ روز قبل / محیط زیست
عیسی کلانتری: وقف دماوند برای ۴۰۰ سال پیش است
میزان نوشت: جلسه هم‌اندیشی برخط اعضای انجمن اقتصاد و کشاورزی از دانشگاه‌های سراسر کشور با رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
صیفی‌جات و علوفه دامی شهرستان ابهر با آب فاضلاب آبیاری می‌شود
۳ روز قبل / جامعه / سلامت / محیط زیست / ویروس / مواد شوینده
صیفی‌جات و علوفه دامی شهرستان ابهر با آب فاضلاب آبیاری می‌شود
یک منبع آگاه و موثق در شهرستان ابهر خبر از آبیاری صیفی جات و علوفه‌های دامی شهرستان ابهر با آب فاضلاب شهری داد.
صید ترال در ایران ممنوع است | چه‌کسی مجوزهای صیادی را صادر می‌کند؟
۳ روز قبل
صید ترال در ایران ممنوع است | چه‌کسی مجوزهای صیادی را صادر می‌کند؟
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که تمام مسئولیت صدور مجوز صید در دریاها بر عهده سازمان شیلات است، می‌گوید: بر اساس دستور قوه قضاییه هرگونه صید ترال در کشور ممنوع اعلام شده است.
طاعون نشخوارکنندگان ۱۸۰ راس وحوش پارک کلاه قاضی اصفهان را تلف کرد
۳ روز قبل
طاعون نشخوارکنندگان ۱۸۰ راس وحوش پارک کلاه قاضی اصفهان را تلف کرد
اصفهان- ایرنا - سرپرست معاونت نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: پارک ملی کلاه‌قاضی اصفهان درگیر بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک (ppr) شده است و تاکنون حدود ۱۸۰ کل و بز وحشی به سبب شیوع بیماری دراین پارک ملی تلف شده‌اند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •