سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
پاسخ به مجلس
۸ ساعت قبل
زنان در حاشیه
«زن باید بچه‌داری کند و به امورات خانه رسیدگی کند»؛ سمیه محمودی، نماینده اصولگرای شهرضا و دهاقان در مجلس یازدهم می‌گوید: این پاسخ هیات 7 نفره متشکل از اعضای هیات‌رییسه مجلس پس از بررسی درخواست زنان نماینده برای حضور در هیات رییسه کمیسیون‌هاست. موضوعی که اگرچه اولین‌بار نیست با آن مواجهیم، ولی طرح آن از جانب یکی از نمایندگان مجلس اصولگرای یازدهم، بازتابی گسترده داشت. صحبت‌های سمیه محمودی که ابتدا از سوی خبرگزاری ایرنا منتشر و پس از آن  با تغییراتی همراه شد اما چنان در فضای مجازی چرخید که دیگر کسی متوجه تغییرات اعمال شده از سوی خبرگزاری جمهوری اسلامی نشد.  پیام منتقل شده بود؛ جلوگیری از حضور زنان در هیات رییسه به همان بهانه‌ای که طول سال‌های …
تماشا کنید: سکوت ۷ ساله روحانی بالاخره می‌شکند؟ / آیا رئیس جمهور این بار از حضور احتمالی در مجلس برای بیان ناگفته‌های خود استفاده خواهد کرد؟
۱۷ ساعت قبل
تماشا کنید: سکوت ۷ ساله روحانی بالاخره می‌شکند؟ / آیا رئیس جمهور این بار از حضور احتمالی در مجلس برای بیان ناگفته‌های خود استفاده خواهد کرد؟
مجلس یازدهم در یکی از اولین اقدامات خود به دنبال طرح «سوال از رئیس جمهور» است. در مجلس گذشته نیز نمایندگان منتقد دولت، روحانی را برای پاسخ به چند سوال اقتصادی به مجلس کشاندند.
درس‌هایی از طرح سؤال مجلس دهم از رئیس‌جمهور
۱۸ ساعت قبل / حسن روحانی / سوال از رئیس جمهور / طرح سوال از رئیس جمهور / مجلس شورای اسلامی
درس‌هایی از طرح سؤال مجلس دهم از رئیس‌جمهور
فارس نوشت: تقریبا دو سال از زمانی که حسن روحانی برای پاسخ به طرح سوال نمایندگان از رئیس جمهور به مجلس آمده بود می‌گذرد؛ همزمان با بالا گرفتن مشکلات اقتصادی، نوسانات ارز، تداوم تحریم های بانکی علی‌رغم تحرکات دیپلماتیک دولت در سال 97 بود که در مجلس دهم طرح سوال از رئیس جمهور مطرح شد.
سوالات عجیب نمایندگان از ظریف؛ چرا ما را به سفر خارجی نمی‌برید!
۲۱ ساعت قبل / محمد جواد ظریف / وزیر خارجه / مجلس یازدهم / نمایندگان مجلس
سوالات عجیب نمایندگان از ظریف؛ چرا ما را به سفر خارجی نمی‌برید!
روزگذشته محمد جواد ظریف برای پاسخ گویی به سوالات نمایندگان در مجلس حاضر شد؛ سرخط مهمترین بخش‌های سخنان نمایندگان را در ادامه می‌خوانید: باید به جای کدخدا و نظام لیبرال به خدا اعتماد کرد/ نباید هزینه‌های اضافی به مردم وارد شود/مقابل زیاده‌خواهی آژانس انرژی اتمی می‌ایستیم/ بنا به وعده الهی اگر استقامت کنیم، خداوند ملائکه را به یاری می‌فرستد/ چرا با توپ پر به مجلس می‌آیید؟ / چرا برخی سیاستمداران ما از مبارزه با شیطان خسته شده اند و این خستگی را به جامعه اسلامی منتقل می‌کنند؟
روحانی برای پاسخ به سوالات به مجلس می‌رود؟
۲۳ ساعت قبل / دولت روحانی / حسن روحانی / مجلس نهم / رئیس جمهور / آمریکا / برجام / ایران / قانون اساسی / اصلاح طلبان / روحانی
روحانی برای پاسخ به سوالات به مجلس می‌رود؟
۲۰۰نماینده مجلس خواستار توضیح رییس جمهوری درباره دلایل آشفتگی اقتصاد کشور شدند و باید منتظر ماند و دید سوال از روحانی در صحن علنی اعلام وصول خواهد شد؟
۳۵ ساعت قبل
رسم انصاف و ادب مخالف!
رضا رئیسیروزنامه نگارصبح روز گذشته ساختمان هرمی بهارستان یک میهمان ویژه داشت. وزیر امور خارجه به مجلس رفته بود تا پاسخگوی نمایندگان باشد اما آنچه رقم خورد مایه بهت و حیرت همگانی بود.محمد جواد ظریف عطف به قاعده متعارف مناسبات دولت و مجلس به بهارستان رفته بود تا پاسخگوی شبهات و دغدغه‌های نمایندگان مجلس در حوزه سیاست خارجی و راهبردهای آن باشد.مخالفان او نیز پیش از پاسخگویی ظریف حتی‌المقدور و به شکلی جامع و حسابی از خجالت وزیر خارجه به در آمده و او را با عباراتی درشت و طعنه آمیز و البته توهین آمیز مورد عتاب و خطاب قرار داده بودند و جو متشنجی از همان ابتدا در جلسه برقرار بود.تا همینجای کار این حجم از بکارگیری عبارات تند و نامتعارف درباره وزیر امور خارجه کشور در هر تریبونی که به دست منتقدان افتاده …
۳۵ ساعت قبل
تقابل جدی مجلس با دولت زیر سایه استیضاح
گروه سیاسی: موضوع استیضاح حسن روحانی هر چند از سوی اقلیت تندرو در مجلس دهم مطرح شد اما همان موقع شاید کمتر کسی این موضوع را جدی می گرفت. اما حالا زمزمه‫های استیضاح رئیس دولت دوازدهم در مجلس یک دست اصولگرایی که محصول کمترین میزان مشارکت مردم در انتخابات است حالا شکل جدی‫تری به خود گرفته است. حدود یک سال به پایان کار دولت دوازدهم باقی مانده است و البته عملکرد دولت در دور دوم مورد نقد بسیاری از مردم است. هرچند مطرح شدن موضوع استیضاح از سوی برخی نمایندگان مجلس بیشتر از آنکه کارکردگرا باشد شاید بیشتر جنبه سیاسی خواهد داشت.به نظر می رسد حضور ظریف در مجلس و نحوه برخورد با او و حالا مطرح کردن استیضاح حسن روحانی را باید سرآغاز اختلاف دولت و مجلس در سال پایانی دولت باشد.در این زمینه احمد توکلی عضو مجمع …
۳۶ ساعت قبل
با استیضاح روحانی موافقم
احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص طرح سوال از روحانی گفت: بنده با استیضاح رئیس جمهور بیشتر موافق هستم. وی در پاسخ به این سوال که آیا در یک ماه از آغاز کار مجلس یازدهم طرح سئوال از رئیس جمهور موضوعیت دارد، تصریح کرد: بله، صد در صد موضوعیت دارد چون رئیس جمهور در حال نزدیک کردن کشور به لبه پرتگاه است. هر کشوری در دنیا به بحران ارزی می خورد کاهش ارزش پول ملی اش بین 25 تا 50 درصد می شود اما در ایران وضعیت فاجعه است.
۳۷ ساعت قبل
مهمان‌نوازی مجلس از ظریف
نخستین حضور محمدجواد ظریف به‌عنوان وزیر امور خارجه در مجلس یازدهم با حاشیه‌هایی همراه بود تا حدی که در لحظاتی باعث متوقف شدن سخنرانی ظریف هم شد. انتقادهای مجلس به وزیر امور خارجه به‌حدی بود که نقدعلی، یکی از نمایندگان منتقد ظریف خواستار «محاکمه» او شد. هرچند جواد ظریف با سپاسگزاری از آنچه او «میهمان‌نوازی نمایندگان» خواند، گفت «توهین‌ها را به جان می‌خرد.» ظریف همچنین در پاسخ به توهین‌های برخی نمایندگان مجلس گفت که سیاست خارجی، حوزه دعواهای گروهی و جناحی نیست. دهمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی روز گذشته با گزارش محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه از عملکرد این وزارتخانه در سیاست خارجی آغاز شد. ظریف در سخنان خود با تبیین شرایط …
۴۲ ساعت قبل / محمدجواد ظریف / مجلس شورای اسلامی / وزیر خارجه
(تصاویر) روزِ سخت "ظریف" در مجلس
دهمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با گزارش محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه از عملکرد این وزارتخانه در سیاست خارجی آغاز شد. این جلسه با حاشیه‌هایی همراه بود؛ برخی نمایندگان با هجمه به دستگاه دیپلماسی و دولت، سیاست خارجی را منفعلانه توصیف کرده و علیه وزیر خارجه شعار سر دادند. ظریف در پاسخ گفت که توهین‌ها را به جان می‌خرم و از مهمان نوازی نمایندگان تشکر کرد.
تماشا کنید: یک ساعت خشم و هیاهو / ظریف امروز در مجلس چه‌ها شنید و چه‌ها پاسخ داد؟
۴۳ ساعت قبل
تماشا کنید: یک ساعت خشم و هیاهو / ظریف امروز در مجلس چه‌ها شنید و چه‌ها پاسخ داد؟
محمدجواد ظریف در جلسه علنی امروز مجلس حضور یافت تا در رابطه با مسائل سیاست خارجی و دیپلماسی اقتصادی به نمایندگان گزارش دهد، پس از پایان بخش اول صحبت های وی و در قسمت دوم سخنرانی او در آغاز چندین تن از نمایندگان از صندلی خود برخاسته و با فریاد درخواست اخطار، مانع سخنرانی وزیر امور خارجه شدند. در همین حین رئیس مجلس به نمایندگان تذکر داد که پس از پایان صحبت وزیر خارجه مهلت اخطار به نمایندگان داده می شود اما همچنان نمایندگان فریاد "دروغگو" " آقای ظریفه بسه" " دوست نداریم دروغ بشنویم" سر می دادند.
بررسی گرانی مسکن روی میز کمیسیون عمران مجلس/ اسلامی به نمایندگان پاسخ می‌دهد
۴۶ ساعت قبل / محمد رضا رضایی کوچی / کمیسیون عمران مجلس / قیمت مسکن
بررسی گرانی مسکن روی میز کمیسیون عمران مجلس/ اسلامی به نمایندگان پاسخ می‌دهد
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است عصر امروز علت گرانی مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی در این کمیسیون بررسی شود.
اولین تصاویر از تشنج امروز در مجلس با حضور ظریف
۴۷ ساعت قبل
اولین تصاویر از تشنج امروز در مجلس با حضور ظریف
جلسه علنی روز یکشنبه مجلس با حاشیه‌هایی همراه بود؛ برخی نمایندگان با هجمه به دستگاه دیپلماسی و دولت، سیاست خارجی را منفعلانه توصیف کرده و علیه وزیر خارجه شعار سر دادند. ظریف در پاسخ گفت که توهین‌ها را به جان می‌خرم و از مهمان نوازی نمایندگان تشکر کرد.
حضور ظریف در جلسه علنی مجلس
۴۷ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / محمد جواد ظریف
حضور ظریف در جلسه علنی مجلس
ایرنا - تهران - جلسه علنی روز یکشنبه مجلس با حاشیه‌هایی همراه بود؛ برخی نمایندگان با هجمه به دستگاه دیپلماسی و دولت، سیاست خارجی را منفعلانه توصیف کرده و علیه وزیر خارجه شعار سر دادند. ظریف در پاسخ گفت که توهین‌ها را به جان می‌خرم و از مهمان نوازی نمایندگان تشکر کرد.دهمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با گزارش محمد جواد ظریف از عملکرد این وزارتخانه در سیاست خارجی آغاز شد. ظریف در سخنان خود با تبیین شرایط در حال گذار جهان نسبت به هر گونه اشتباه محاسباتی هشدار داد. از تلاش آمریکا به عنوان حافظ نظم قدیم گفت و گفت که آمریکا برای حفظ این نظم از هیچ تلاشی حتی امنیتی‌سازی مقوله‌هایی مانند کرونا خودداری نمی‌کند.
واکنش ظریف به انتقادات نمایندگان مجلس
۴۷ ساعت قبل / مقام معظم رهبری / سید حسن نصرالله / سردار حاج قاسم سلیمانی / فلسطین / برجام / ایران / آمریکا / افغانستان / رژیم صهیونیستی / اصلاح طلب
واکنش ظریف به انتقادات نمایندگان مجلس
وزیر خارجه در پاسخ به انتقادات نمایندگان مجلس گفت: ما در یک کشتی نشسته ایم و با هم هستیم؛ آمریکا و رژیم صهیونیستی اصولگرا، لیبرال، اصلاح طلب، انقلابی و غیرانقلابی نمی شناسند، با کل ایران مخالفند.
ظریف: توهین‌ها را به جان می‌خرم
۴۷ ساعت قبل
ظریف: توهین‌ها را به جان می‌خرم
تهران-ایرنا- جلسه علنی امروز مجلس با حاشیه‌هایی همراه بود؛ برخی نمایندگان با هجمه به دستگاه دیپلماسی و دولت، سیاست خارجی را منفعلانه توصیف کرده و علیه وزیر خارجه شعار سر دادند. ظریف در پاسخ گفت که توهین‌ها را به جان می‌خرم و از مهمان نوازی نمایندگان تشکر کرد.
ظریف باید راهبرد اخراج آمریکا از منطقه را پیگیری کند
۲ روز قبل / قاسم سلیمانی / ابوالفضل عموئی / محمد جواد ظریف / ایالات متحده آمریکا / برجام / مجلس شورای اسلامی / وزارت امور خارجه ایران
ظریف باید راهبرد اخراج آمریکا از منطقه را پیگیری کند
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: وزیر امور خارجه پیگیر راهبرد اخراج آمریکا از منطقه به عنوان پاسخ شهادت حاج قاسم سلیمانی باشد.
۲ روز قبل
مالک زیاده‌خواه نمی‌تواند مستاجر را بیرون کند
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا، اگر مالک بخواهد بیش از سقف تعیین شده، اجاره بها را افزایش دهد مستاجر می‌تواند نپذیرد و صاحبخانه حق اخراج او را ندارد.به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده، اظهار کرد: مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص سقف افزایش سالیانه نرخ اجاره بها در تهران به میزان ۲۵ درصد، در کلانشهرها ۲۰ درصد و در سایر شهرها ۱۵ درصد حکم قانون را دارد و لازم‌الاجرا است. در این خصوص تمام تمهیدات لازم اندیشیده شده و مالک نمی‌تواند قانون را نقض کند.وی افزود: اگر مالک بیش از مقدار تعیین شده قصد افزایش نرخ اجاره را داشته باشد و مستاجر نپذیرد یا باید چک را اجرا بگذارد یا حکم تخلیه بگیرد که این دو قابلیت اجرا در محاکم قضایی ندارد، لذا مستاجر در این فرآیند دست بالا را خواهد داشت.معاون …
۴ روز قبل / انتخابات مرحله دوم مجلس / رئیس ستاد انتخابات کشور
رئیس ستاد انتخابات کشور: کرونا زمان مرحله دوم انتخابات مجلس تغییر نمی‌دهد
 معاون سیاسی وزیر کشور گفت: هم در مورد مرحله دوم مجلس که در شهریورماه برگزار خواهد شد و هم برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نظر کارشناسان وزارت بهداشت را به عنوان مرجع، جویا خواهیم شد. «جمال عرف»، معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور، در پاسخ به این سوال که آیا احتمال تغییر در نحوه و زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس و همچنین انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با توجه به تداوم بیماری کرونا وجود دارد یا خیر؟ گفت: قاعدتا هم در مورد مرحله دوم مجلس، که در شهریورماه برگزار خواهد شد و هم برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نظر کارشناسان وزارت بهداشت را به عنوان مرجع موضوع، جویا خواهیم شد و یقینا هر نظری که وزارت بهداشت در این باره ارائه دهد، به همان عمل خواهیم کرد.
مستندات ۳۹۲ صفحه ای معترضین به اعتبار نامه تاجگردون و پاسخ ۹۲ صفحه ای وی
۵ روز قبل / اعتبار نامه تاجگردون / مستندات و مدارک
مستندات ۳۹۲ صفحه ای معترضین به اعتبار نامه تاجگردون و پاسخ ۹۲ صفحه ای وی
کمال حسین پور نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به روند بررسی اعتبار نامه غلامرضا تاجگردون در کمیسیون تحقیق مجلس گفت: کمیسیون تحقیق از معترضین درخواست کرده بود که مستندات و مدارک خود علیه اعتبار نامه تاجگردون را به کمیسیون ارائه کنند. در همین راستا این نمایندگان 392 صفحه مدارک و مستندات راجع به موضوعات مختلف که درباره با آقای تاجگردون مطرح می کنند، از جمله مدرک تحصیلی و انتصابات فامیلی ارائه کردند.
ابعاد یک نامه تهدید‌آمیز از پارلمان؛ آیا وقت انتقام‌گیری است؟!
۵ روز قبل / حسن روحانی / مجلس / روسای کمیسیون‌ها
ابعاد یک نامه تهدید‌آمیز از پارلمان؛ آیا وقت انتقام‌گیری است؟!
نکته مهم نامه دوازده نماینده موثر مجلس این است که هیچ راهکاری به دولت ارائه نمی‌دهد. از طرف دیگر در سخنان این نمایندگان نیز هیچ نقشه راهی دیده نمی‌شود. تمام حرف آنها یه چیز است دولت از مسیر هفت ساله خود برگردد. لابد انتظار دارند دولت در مسیر دلخواه آنها حرکت کند. مسئله این است که این مسیر دلخواه چیست؟ این نمایندگان باید پاسخ دهند که دولت با چالش‌هایی که دست به گریبان آنهاست چه باید کند.
بازدید عضو هیات رییسه مجلس از خبرگزاری ایسنا
۵ روز قبل / استانی-اجتماعی / جهاد دانشگاهی / ایسنا / مجلس یازدهم / سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی
بازدید عضو هیات رییسه مجلس از خبرگزاری ایسنا
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با حضور در سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی از بخش‌های مختلف این سازمان و همچنین خبرگزاری ایسنا بازدید کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
پاسخ سربسته به تهدید سرگشاده
چندی پیش بود که خبر نامه سرگشاده روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم به رییس‌جمهوری رسانه‌ای شد. نامه‌ای که 12 عضو امضاکننده آن یا در دوره‌های اخیر در پارلمان حضور داشتند یا به واسطه حضور در سایر مسوولیت‌ها، از شرایط حال حاضر جمهوری اسلامی آگاهی داشتند ولی تلاش کردند علاوه بر انتساب مشکلات به دولت دوازدهم و شخص حسن روحانی، از عزم خود برای اصلاح رویه‌ها سخن بگویند. فارغ از آنکه هدف این نامه تند و تیز به رییس‌جمهوری تخریب نمایندگان مجلس دهم بود یا تهدید تلویحی دولت و جلب‌نظر بدنه اجتماعی به‌نسبت ناامیدِ اصولگرایان از پارلمانی که به‌واسطه اقدامات شورای نگهبان و البته کمترین مشارکت تاریخ جمهوری اسلامی به فعالان دست‌راستی رسید، آنچه قابل‌ …
انتقاد تند احمد خاتمی به موسوی‌خوئینی‌ها: رهبری مسئول اقتصاد نیست| با مدیریت رهبری، ایران در رتبه هفدهمین اقتصاد برتر جهان قرار گرفته| بوی انتقام از رهبری به مشام می‎رسد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / سید احمد خاتمی / موسوی ‌خوئینی‌ها
انتقاد تند احمد خاتمی به موسوی‌خوئینی‌ها: رهبری مسئول اقتصاد نیست| با مدیریت رهبری، ایران در رتبه هفدهمین اقتصاد برتر جهان قرار گرفته| بوی انتقام از رهبری به مشام می‎رسد
سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری به نامه موسوی ‌خوئینی‌ها پاسخ داد و گفت: هیچ جای ایران به یک کشور تحریم شده نمی‎ماند که اینها...
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
واکنش احمد خاتمی به نامه موسوی خوئینی‌ها: بوی انتقام از رهبری به مشام می‎رسد/ طبق قانون مسئول معیشت مردم، رییس جمهور است
سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری به نامه موسوی‌خوئینی‌ها پاسخ داد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
مرعشی : ژنرال‌های مجلس به این سؤالات پاسخ دهند
حسن روحانی معتقد است که امروز وقت دعوای مجلس و دولت نیست. به نظر می‌رسد این جمله او ناظر به موضع‌گیری‌های هفته‌های اخیر مجلس یازدهم و در رأس آن‌ها نامه رؤسای کمیسیون‌های ۱۲ گانه پارلمان به او باشد. حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران در گفتگو با «ایران» گفت: شرایط فعلی کشور تاب تحمل تنش سیاسی جدیدی را ندارد. او البته اینگونه تشریح می‌کند که اولاً نویسندگان نامه خود دارای کارنامه روشنی هستند که نتایج چندان موفقی نداشته و ثانیاً هیچ راهکار روشنی هم تا الان توسط آن‌ها ارائه نشده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
دلایل استعفای عارف شنیده شود
دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با بیان اینکه عملکرد عارف را در شورای عالی سیاستگذاری را مثبت ارزیابی می‌کنم، گفت: استعفای عارف باید در روند عادی و قانونی خود انجام شود و دلایل وی هم شنیده شود.محمود صادقی در گفت‫وگو با ایسنا با بیان اینکه استعفای عارف از ریاست شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان از مسیر متعارف خود طی نشده است، اظهار کرد: من عضو هیئت رئیسه شورای عالی سیاستگذاری هستم، ولی هنوز متنی از استعفای عارف به من و سایر اعضای هیات رئیسه نرسیده است. عارف منتخب شورای عالی است و استعفا را باید به همین شورا ارائه می‌داد. وی ادامه داد: در خبرها آمده است که عارف در اسفند 98 استعفا داده است، ولی موسوی لاری در اردیبهشت امسال استعفای خود را خطاب به عارف اعلام کرده است و اینجا تعارضی وجود دارد. …
فیلم | واکنش تاجگردون به همه ابهامات و اتهامات | گچسارانی‌ها خودشان باهوش بودند و رشد کردند
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
فیلم | واکنش تاجگردون به همه ابهامات و اتهامات | گچسارانی‌ها خودشان باهوش بودند و رشد کردند
غلامرضا تاجگردون  متولد سال ۱۳۴۵ در گچساران است. وی دانش‌آموخته کارشناس اقتصاد و کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی است. او نماینده گچساران در مجلس که این روزها بحث اعتبارنامه وی در مجلس بسیار پر بحث شده است. در این گفت و گوی ویدئویی تاجگردون به برخی ابهامات پاسخ می‌دهد. بخش‌هایی از این گفت و گو را در ادامه ببینید.
ویدئو / تاجگردون پاسخ داد: از انتصاب‌های جنجالی تا ادعای فساد بودجه‌ای
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / غلامرضا تاجگردون / مجلس شورای اسلامی
ویدئو / تاجگردون پاسخ داد: از انتصاب‌های جنجالی تا ادعای فساد بودجه‌ای
غلامرضا تاجگردون، نامی است که از ابتدای مجلس یازدهم شاید بیش از هر نماینده دیگری به گوش خورده است و حتی در فضای مجازی برایش هشتگ «فسادگردون» زدند. این نماینده مجلس در گفت‌وگو با ایسنا به تفصیل به ادعاها علیه خود پاسخ داده و تقریبا همه آن‌ها را رد کرده است. او حتی می‌گوید از احمد توکلی بابت ادعای «جابجا کردن ارقام بودجه» شکایت می‌کند. در این ویدئو، گزیده پاسخ‌های تاجگردون را می‌بینید و می‌شنوید.
مذاکره تأمین‌کننده منافع ملی نیست/ مجلس پاسخ درخوری به اروپا می‌دهد
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / عباس مقتدایی / کشورهای غربی / مذاکره / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
مذاکره تأمین‌کننده منافع ملی نیست/ مجلس پاسخ درخوری به اروپا می‌دهد
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مذاکره تأمین‌کننده منافع ملی ما نیست، گفت: مجلس با دقت رفتار کشورهای اروپایی را رصد می‌کند و بنا داریم که پاسخ‌های درخوری به آنها دهیم.
تاجگردون بالاخره به حواشی اعتبارنامه‌اش پاسخ داد | از ماجرای پدر داماد احمدی نژاد و دکترایش تا اتهام گریختنش از «تله» شورای نگهبان
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
تاجگردون بالاخره به حواشی اعتبارنامه‌اش پاسخ داد | از ماجرای پدر داماد احمدی نژاد و دکترایش تا اتهام گریختنش از «تله» شورای نگهبان
«اعتبارنامه تاجگردون» حالا سرخط یکی از جدی‌ترین جنجال‌هایی است که مجلس یازدهم در این هفته‌ها و ماه‌های نخست، با آن دست به گریبان است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
در ردِ اتهامات
«اعتبارنامه تاجگردون» حالا سرخط یکی از جدی‌ترین جنجال‌هایی است که مجلس یازدهم در این هفته‌ها و ماه‌های نخست، با آن دست به گریبان است. اصولگرایانی که پیش از ورود به پارلمان، شفافیت را مهم‌ترین شعار خود اعلام می‌کردند، این روزها با غلامرضا تاجگردون و تلاش برای رد اعتبارنامه‌اش مواجهند که مثال استخوانی است در گلوی‌شان؛ چنان‌که نه حاضرند آرای‌شان درباره اعتبارنامه او را شفاف اعلام کنند و نه مدرکی محکمه‌پسند در رد اعتبارنامه او ارایه می‌دهند. تمام طول این مدت که مساله اعتبارنامه تاجگردون مطرح بود و کمیسیون تحقیق مجلس که چندی پیش رای به تایید آن داد، مشغول بررسی ماجرا بود، این منتخب گچساران در مجلس یازدهم سکوت اختیار کرد تا اینکه …
نامه روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس به روحانی و پاسخ علی ربیعی به آن
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
نامه روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس به روحانی و پاسخ علی ربیعی به آن
ربیعی: نگرانم این شور و اشتیاق تبدیل به غیرسازی‌ها و حمله به دولت شده و هیچ دردی از جامعه درمان نشود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اخبار روز
مخالفت اتحادیه اروپا با درخواست آمریکا برای تروریستی‎ ‎خواندن حزب‌الله لبنان اتحادیه اروپا درخواست قانون‌گذاران آمریکایی را برای «تروریستی» خواندن حزب‌الله لبنان رد کرد‎. ‎به ‏گزارش ایسنا، اتحادیه اروپا با درخواست اعضای دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان و سنای ‏آمریکا برای تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان مخالفت کرد‎.‎ قانون‌گذاران آمریکا روز جمعه در بیانیه‌ای به اتحادیه اروپا خواستار «تروریستی» خواندن حزب‌الله لبنان ‏شدند‎. در همین حال، سخنگوی اتحادیه اروپا در پاسخ به سناتورهای جمهوری‌خواه و دموکرات ‏آمریکا گفت شاخه سیاسی حزب‌الله جزو جدانشدنی از صحنه سیاسی لبنان است و با …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مسکن اولویت کمیسیون عمران در مجلس یازدهم
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: هفته آینده در کمیسیون عمران نشستی با حضور وزیر راه و شهرسازی، سرپرست بانک مسکن و مسئولان مربوطه برای ساماندهی بازار مسکن تشکیل خواهد شد.محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به نقشه راه کمیسیون عمران در مجلس یازدهم، اظهار کرد: قانون‫گذاری و نظارت دو وظیفه مجلس شورای اسلامی است تا دستگاه های اجرایی بتوانند به وظایف خود عمل کنند.وی با تاکید بر اینکه در مجلس یازدهم به مقوله «نظارت» باید توجه بیشتری شود، افزود: ما در حوزه قانون‫گذاری برای مدیریت و ساماندهی بازار مسکن تقریبا اشباع هستیم و نیاز به قانون خاصی نداریم اما آنچه که نیاز داریم نظارت بر اجرای قوانین جاری در این حوزه است.رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، قانون بودجه و اسناد بالادستی …
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
روز گذشته استعفای محمدرضا عارف از شورای عالی اصلاحات منتشر شد
محمدرضا عارف پس از حدود پنج ‌سال از ریاست شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استعفا کرد. هر چند آن‌گونه که مشاور رسانه‌ای عارف می‌گوید این استعفا چهار ماه پیش انجام شده و تا کنون رسانه‌ای نشده بود. علیرضا خامسیان در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره استعفای محمدرضا عارف و اینکه چرا تاکنون در این‌باره خبری منتشر نشده بود گفته «در اسفند ماه ‌سال گذشته، عارف نامه‌ای را خطاب به داود محمدی، دبیرکل انجمن اسلامی معلمان، نوشت و از سمت خود در شورای عالی سیاست‌گذاری کناره‌گیری کرد. این موضوع به اسفندماه بازمی‌گردد.» او در پاسخ به این سوال که چرا استعفای عارف با تأخیر رسانه‌ای شده است، نیز افزود: «محمدی قرار بود در …
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
تا زمانی که وزیر ورزش به مجلس نیاید آرام نمی‌شویم
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه وزیر ورزش باید نسبت به قرار داد ویلموتس مربی تیم ملی پاسخ دهد، گفت: تمامی قرارداد‌های ورزشی که از بودجه عمومی تامین می‌شود، باید شفاف و در معرض دید عموم مردم باشد.
احکام قضایی صادر شده توسط قاضی منصوری باطل خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / قاضی منصوری / تلگرام / قوه قضاییه
احکام قضایی صادر شده توسط قاضی منصوری باطل خواهد شد؟
ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال بطلان احکام صادره از سوی قاضی فاسد در پاسخ به این سوال که آیا احکام صادره از سوی قاضی منصوری باطل خواهد شد و آیا امکان بازنگری در آن وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: خیر بازنگری در این احکام روند خود را دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
سرنوشت احکام صادره توسط قاضی منصوری چه می شود؟ / نوروزی پاسخ داد
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال بطلان احکام صادره از سوی قاضی فاسد در پاسخ به این سوال که آیا احکام صادره از سوی قاضی منصوری باطل خواهد شد و آیا امکان بازنگری در آن وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: خیر بازنگری در این احکام روند خود را دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
در‫پی اعتراض‌های اخیر، پیش‌نویس قانون «اصلاح پلیس» در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد
شنای ترامپ خلاف جهت اعتراضات آمریکامجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به مطالبه معترضان مخالف با نژادپرستی و خشونت پلیس در این کشور قانون بلندپروازانه و فراگیری را در راستای اجرای اصلاحات در این نیرو تصویب کرده است.به گزارش الجزیره، یکی از اهداف اصلاحات مذکور ممنوع کردن اعمال «فشار بر گردن» از سوی نیروهای پلیس مشابه با کاری که منجر به مرگ جورج فلوید شد بوده و در عین حال می‌خواهد مصونیت قانونی پلیس در برابر شکایت را لغو کند. همچنین این قانون اجازه می‌دهد که مبلغ ۲.۵ میلیارد دلار صرف تحقیقاتی مستقل درباره سوءاستفاده‌های پلیس و جایگزین کردن نیروهای پلیس در برخی مناطق با کارمندان خدمات اجتماعی شود.گروه‌های حقوق مدنی آمریکا به طور گسترده از این لایحه مطرح شده در مجلس نمایندگانی که تحت کنترل دموکرات‌هاست …
هشدار توئیتری دستیار ویژه قالیباف به رژیم صهیونیستی
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / فلسطین / رژیم صهیونیستی اسرائیل / شهدای مقاومت / بنیامین نتانیاهو
هشدار توئیتری دستیار ویژه قالیباف به رژیم صهیونیستی
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در توئیتی نوشت:‌ هرگونه اقدام رژیم جعلی اسراییل در الحاق کرانه باختری با پاسخ پشیمان کننده مقاومت فلسطینی روبرو خواهد شد.
آینده به نفع مقاومت است/هشدار به اسرائیل برای الحاق کرانه باختری
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / سرزمین های اشغالی / اسرائیل / رژیم صهیونیستی / حسین امیر عبداللهیان
آینده به نفع مقاومت است/هشدار به اسرائیل برای الحاق کرانه باختری
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل نوشت:‌ هرگونه اقدام رژیم جعلی اسراییل در الحاق کرانه باختری با پاسخ پشیمان‌کننده مقاومت فلسطینی همراه خواهد بود.
ببینید | پیش‌بینی قیمت دلار از زبان وزیر اقتصاد احمدی‌نژاد
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / مجلس شورای اسلامی / مرغ و تخم مرغ / سید شمس‌الدین حسینی
ببینید | پیش‌بینی قیمت دلار از زبان وزیر اقتصاد احمدی‌نژاد
سید شمس‌الدین حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی و وزیر اسبق اقتصاد در پاسخ به سوال مجری برنامه که از قیمت کالاهای اساسی می‌پرسد، آخرین قیمت مرغ را ۸ هزار تومان می‌داند. منبع: خبرگزاری صداوسیما
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
عمومی غیردولتی یا مستقل غیرانتفاعی؟
ایرادهای جدید فیفا به پیش‫نویس اساسنامه اصلاحی فدراسیون فوتبال و تغییر ماهیت این مجموعه جای نگرانی ندارد.به گزارش ایسنا، پیش‌نویس اساسنامه اصلاحی فدراسیون فوتبال در ارسال مجدد به فیفا با برخی ایرادها از سوی این نهاد بین‌المللی مواجه شده و این مجموعه ملزم به تغییر ماهیت فدراسیون فوتبال در اساسنامه مطابق ماهیت تعریف شده برای کمیته ملی المپیک ایران شده است.در نامه‌ای که در ضمیمه اساسنامه اصلاحی برای فیفا ارسال شده، این مجموعه با توجه به قوانین داخلی، «نهادعمومی غیردولتی» معرفی و از کمیته ملی المپیک ایران به عنوان نهادی نام برده شده که دارای ساختار و ماهیت مشابه بوده و از سوی نهاد بین‌المللی هم تایید گرفته است.فیفا در پاسخ به ایران، با استناد به اساسنامه کمیته ملی المپیک ایران که در نهاد متناظر بین‌المللی …
یک نماینده: آقای وزیر کشور؛ آیا شما خجالت نمی‌کشید؟ | محاکمه‌اش کنید
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
یک نماینده: آقای وزیر کشور؛ آیا شما خجالت نمی‌کشید؟ | محاکمه‌اش کنید
وزیر کشور روز گذشته در شرایطی در نشستی علنی به پرسش و پاسخ با نمایندگان مجلس یازدهم پرداخت که ساعتی پیش از او، امیرحاتمی در قامت وزیر دفاع جمهوری اسلامی به‌ صورت غیرعلنی و پشت درهای بسته ساختمان هرمی‌شکل میدان بهارستان به گفت‌وشنود با نمایندگان پرداخت.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
پلوسی: لغو تحریم چین به دلیل توافق تجاری ترسناک است
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت، به عقب انداختن اعمال تحریم علیه مقام‌های چینی دخیل در مساله اویغورها از ترس به خطر افتادن توافق تجاری بین دو کشور توسط ترامپ ترسناک است. به گزارش هیل، اظهارات نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پی مصاحبه ترامپ با آکسیوس مطرح شد که در پاسخ به این سوال که چرا او تحریم ها علیه چین را اجرایی نکرد، گفت: ما در میانه یک توافق تجاری بودیم. پلوسی تصمیم برای تاخیر در اعمال تحریم‌ها علیه سیاستمداران چینی و عاملان اردوگاه‌های بازداشت مسلمانان اویغور را مورد انتقاد شدید قرار داد و گفت: اگر آمریکا به دلیل مسائل تجاری درباره حقوق بشر در چین سخن نگوید، ما تمامی اختیارات اخلاقی خود را درباره سخن گفتن در خصوص حقوق بشر در سراسر جهان از دست می‌دهیم. وی …
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
مجلس تازه و بازگشت به پوپولیسم
امین جمشیدزاده-فعال سیاسی اصلاح‫طلب - این طور که از شواهد پیداست و در نطق‫های نخستین بعضی نمایندگان حوزه‫های مختلف در چند هفته آغازین شروع به کار مجلس یازدهم دیده می‫شود و فرکانس و فیدبک آن به جامعه هم منعکس و مخابره شده است این نمایندگان بیشتر به مانیفست شعار روی آورده‫اند تا عمل و یک پارلمان امپرسیونیستی را در همین ماه اول به عینه شاهد هستیم و در نطق اول رئیس پارلمان هم یک رویه واحد را همگان دیدند که در آن نطق گفته بود: «این مجلس بنای تقابل با دولت را ندارد.» اما در ادامه آمدن دو وزیر فرهنگ و ارشاد و آموزش و پرورش دولت دوازدهم به پارلمان در هفته‫ای که گذشت برای پاسخ به سوال نمایندگان و فتیله پیچ آنها در شیب تند بهارستان خلاف این گفته رئیس پارلمان را اثبات کرد و آنها تمام کاسه کوزه‫ها، تحریم، …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
در واکنش به قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و رفتار کشورهای اروپایی مطرح شد
کلید خوردن طرح توقف پروتکل الحاقی در بهارستانگروه سیاسی: در حالی که صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای با فرا رسیدن زمان تصمیم‌گیری طرفین برجام درباره درخواست آمریکا مبنی بر تداوم و عدم لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران همزمان شده است، این دو فرآیند باعث شده که منتقدان برجام در مجلس یازدهم، سازوکارهای مقابله‌ای برای واکنش به این دو ماجرا را کلید بزنند.دیروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن آمده است: «شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با صدور قطعنامه سیاسی و غیرحرفه‌ای خود علیه برنامه صلح‌آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران در روز ۳۰ خردادماه (۱۹ژوئن ۲۰۲۰)، که …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
دولت باید همراه بانک مسکن در تسهیلات‫دهی باشد
رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وظایف بانک مسکن برای ساماندهی وضعیت بازار گفت: دولت باید با حمایت از بانک مسکن ارائه تسهیلات ارزان را تقویت کند.محمدرضا رضایی با اشاره به وضعیت بازار مسکن، گفت: بازار مسکن درگیر حباب قیمتی شده و به زودی با تدابیر اندیشیده شده به سمت ساماندهی نرخ ها هدایت خواهد شد.نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طرحی با هدف ساماندهی بازار مسکن در مجلس یازدهم در دست بررسی است، افزود: با برگزاری نشست های مستمر با دولت و سایر مسئولان مربوطه به زودی ساماندهی وضعیت بازار پیگیری خواهد شد.رضایی در پاسخ به این سوال که بانک مسکن در وضعیت فعلی بازار چه نقشی داشته است، گفت: خوشبختانه بانک مسکن در حوزه ساماندهی وضعیت بازار نهایت تعامل را با دولت و حتی مجلس داشته اما …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
رفع مشکلات اقتصادی اولویت مجلس یازدهم است
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت مجلس یازدهم بر رفع و پیگیری مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و همچنین اصلاح ساختار بودجه استمحمدباقر قالیباف در جلسه علنی دیروز مجلس پس از ارائه گزارش رئیس کمیسیون اقتصادی درباره مسائل حوزه اقتصادی و به ویژه بورس گفت: مردم عزیز ما مطمئن باشند که در مجلس یازدهم اولویت مهم مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم است. وی افزود: مجلس در راستای وظیفه نظارتی، نظرت از حوزه اقتصادی، وزرای دولت، سازمان های متولی و مردم را به صورت شفاف و ملموس دنبال می‌کند و به طور دقیق و متقن گزارش‌هایی را به آنها خواهیم داد در عمل نیز این امر اتفاق خواهد افتاد زیرا قشر ضعیف و مستضعف با مشکلات معیشتی روبه‫رو هستند و مجلس به رفع این مشکلات اهتمام دارد. قالیباف اصلاح ساختار بودجه را از دیگر اولویت …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
امین جمشیدزاده-فعال سیاسی اصلاح‫طلب
این طور که از شواهد پیداست و در نطق‫های نخستین بعضی نمایندگان حوزه‫های مختلف در چند هفته آغازین شروع به کار مجلس یازدهم دیده می‫شود و فرکانس و فیدبک آن به جامعه هم منعکس و مخابره شده است این نمایندگان بیشتر به مانیفست شعار روی آورده‫اند تا عمل و یک پارلمان امپرسیونیستی را در همین ماه اول به عینه شاهد هستیم و در نطق اول رئیس پارلمان هم یک رویه واحد را همگان دیدند که در آن نطق گفته بود: «این مجلس بنای تقابل با دولت را ندارد.» اما در ادامه آمدن دو وزیر فرهنگ و ارشاد و آموزش و پرورش دولت دوازدهم به پارلمان در هفته‫ای که گذشت برای پاسخ به سوال نمایندگان و فتیله پیچ آنها در شیب تند بهارستان خلاف این گفته رئیس پارلمان را اثبات کرد و آنها تمام کاسه کوزه‫ها، تحریم، کرونا و عدم توفیق برجام را در سال پایانی …
افشاگری تند تاجگردون علیه توکلی:  ارتباط برادران لاریجانی با خاله مادر و همسرتان چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
افشاگری تند تاجگردون علیه توکلی: ارتباط برادران لاریجانی با خاله مادر و همسرتان چیست؟
منتخب مردم گچساران در نامه‌ای به احمد توکلی ضمن پاسخ به مطالب مطروحه علیه خود، گفت: قصد دارید فضای بررسی اعتبارنامه را سیاسی و جناحی کنید و نمایندگان محترم مجلس را تحریک به واکنش سیاسی کنید، بگذارید حداقل ریشه‌های اعتماد مردم بیش از این سست نشود.
پاسخ مثبت ایران به درخواست آژانس رویه غلطی را علیه کشورها ایجاد می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / مجلس شورای اسلامی / برجام / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی / آژانس بین المللی انرژی اتمی / تصویب قطعنامه ای متفاوت درباره ایران در آژانس
پاسخ مثبت ایران به درخواست آژانس رویه غلطی را علیه کشورها ایجاد می‌کند
تهران-ایرنا- کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با رد قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران در بیانیه ای تصریح کرد: جهانیان بدانند که در صورتی که ایران به درخواست دسترسی بر مبنای این اطلاعات پاسخ مثبت دهد رویه غلطی علیه همه کشورها بنیان گذاشته خواهد شد.
تاجگردون: قصد دارید فضای بررسی اعتبارنامه‌ام را سیاسی و جناحی کنید 
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / غلامرضا تاجگردون / احمد توکلی / اعتبارنامه نمایندگان مجلس
تاجگردون: قصد دارید فضای بررسی اعتبارنامه‌ام را سیاسی و جناحی کنید 
منتخب مردم گچساران در نامه‌ای به احمد توکلی ضمن پاسخ به مطالب مطروحه علیه خود، گفت: قصد دارید فضای بررسی اعتبارنامه را سیاسی و جناحی کنید و نمایندگان محترم مجلس را تحریک به واکنش سیاسی کنید، بگذارید حداقل ریشه‌های اعتماد مردم بیش از این سست نشود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / مجلس یازدهم / نمایندگان مجلس
حاشیه‌های تصویری امروز مجلس/ از عدم رعایت فاصله‌گذاری تا فریادهای وزیر کشور
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی سه شنبه ۳ تیرماه ۱۳۹۹ با حضور محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، ضمن ارائه‌ گزارشی در مجلس، به سوالات نمایندگان پاسخ داد.
جلسه علنی مجلس _ ۳ تیر
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
جلسه علنی مجلس _ ۳ تیر
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی سه شنبه ۳ تیرماه ۱۳۹۹ با حضور محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، ضمن ارائه‌ گزارشی در مجلس، به سوالات نمایندگان پاسخ داد.
حقوق‌های نجومی ۳۵ تا ۳۷ میلیونی مدیران صندوق بازنشستگی، اجحاف در حق بازنشستگان است
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / سامانه شفافیت / مجلس یازدهم / علی نیکزاد / نصرالله پژمانفر / بانک مرکزی / صندوق بازنشستگی
حقوق‌های نجومی ۳۵ تا ۳۷ میلیونی مدیران صندوق بازنشستگی، اجحاف در حق بازنشستگان است
نایب رئیس مجلس یازدهم در پاسخ به تذکر نماینده مشهد و کلات در مورد ضرورت همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: اگر نمی‌توانیم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان را انجام دهیم، سامانه شفافیت که بیانگر میزان دریافتی مدیران صندوق است را فعال کنید زیرا دریافت حقوق های نجومی ۳۵ تا ۳۷ میلیونی مدیران صندوق، اجحاف در حق بازنشستگان است.
تذکر دلخوش در صحن مجلس و پاسخ قالیباف
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / کاظم دلخوش / مجلس شورای اسلامی / محمدباقر قالیباف
تذکر دلخوش در صحن مجلس و پاسخ قالیباف
به گزارش فارس، محمد کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 3 تیرماه 99) در صحن علنی مجلس طی تذکر ماده 22، 23 و 63 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: در ارتباط با وضعیت اداری مجلس تذکر می‌دهم؛ چراکه جنابعالی به عنوان رئیس مجلس بر اساس ماده 63 اختیار دارید و ما در باره اختیارات شما بحثی نداریم، اما آنچه امروز در مجلس مهم است بحث دبیران و کارکنانی است که جابجا می‌شوند.
دروغ گوبلزی به جای پاسخ به اشکالات و ناکارآمدی ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / مجلس یازدهم / مجلس / شبکه ملی اطلاعات / سیدمحمود رضوی
دروغ گوبلزی به جای پاسخ به اشکالات و ناکارآمدی ها
سیدمحمود رضوی مشاور فرهنگی و هنری مجلس یازدهم طرح شدن فیلترینگ اینستاگرام توسط مجلس یازدهم را تکذیب کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
احتمال نفوذ و غفلت
حاشیه‌های حضور اکبر طبری به عنوان متهم ردیف اول پرونده یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های قضایی سال‌های اخیر، هر روز رنگ و بویی تازه به خود می‌گیرد. در حالی که حضور ۲۰ ساله طبری در قوه قضاییه، پرسش‌هایی درباره علت عدم کشف تخلفاتش در این دوران به وجود آورده، حالا علیرضا زاکانی با نکته‌ای جدید پا به میدان گذاشته؛ نماینده اصولگرای قم در مجلس یازدهم دیروز در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «ابتدای انقلاب، اکبر طبری به ‌دلیل فعالیت در گروهک منافقین دستگیر و زندانی شد اما بعد از آزادی با ساده‌انگاری عده‌ای فرماندار شهرستان نور مازندران شد.سپس با رابطه وارد نهاد قضایی شد و با زبان‌بازی پله‌های ترقی و خیانت را یکی بعد از دیگری طی کرد. امان …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
چالش بزرگ انتخاباتی اصلاح‌طلبان
گروه سیاسی: در فاصله یک سال مانده به انتخابات ریاست جمهوری 1400، اصلی‌ترین سوال اصلاح‌طلبان پس از شکست در انتخابات مجلس یازدهم با توجه به رد صلاحیت گسترده کاندیداهای این جریان و دلسردی پایگاه اجتماعی اصلاحات از آن‌ها که نمود خود را در کاهش مشارکت نشان داد، این است که چه کسی می‌تواند کاندیدای این جریان باشد که هم رای مردم را کسب کند و هم رد صلاحیت نشود؟سیدناصر قوامی فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در این باره با اشاره به دلایل شکست اصلاح‌طلبان در اسفند 98 به ایسنا گفته است: «اگر اصلاح طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری پایگاه خود را به حراج نگذارند، می توانند این پایگاه را به پای صندوق رای بیاورند. اگر اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ از فردی غیراصلاح‌طلب حمایت کنند، اشتباه بزرگی مرتکب شده و بیشتر آبروی خود را …
پاسخ دیجی‌کالا به نگرانی نماینده مجلس
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
پاسخ دیجی‌کالا به نگرانی نماینده مجلس
روز شنبه در جریان جلسه ارائه گزارش توسط وزیر ارتباطات به مجلس، مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس به سهامداری اسنپ و دیجی‌کالا پرداخت و گفت: اگر سهامداران آنها کشورهای خارجی باشند، شاهد مشکلات امنیتی خواهیم بود. البته گفته‎های وی درباره استارت‎آپ‎های کشور به این جلسه خلاصه نشد تا همچنان به این موضوع در یک رشته توییت تاکید کند. اما حمید محمدی، مدیرعامل دیجی‌کالا با انتشار توییتی به این موضوع واکنش نشان داد و در پاسخ به توییت نماینده مجلس اعلام کرد که جذب سرمایه‌گذاری خارجی در دیجی‌کالا در زمان انجام به‌صورت شفاف، اطلاع‌رسانی شده است. وی در ادامه گزارشی را منتشر کرده که در آن روند سرمایه‌گذاری خارجی در دیجی‌کالا به‌طور کامل توضیح داده شده است. براساس آن، دیجی‌کالا از دی ‌ماه سال ۱۳۹۴ …
ورود قوه قضاییه به موضوع قرارداد ویلموتس/ علی نژاد: پاسخ خواستن از وزیر حق مجلس است
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / مهدی علی نژاد
ورود قوه قضاییه به موضوع قرارداد ویلموتس/ علی نژاد: پاسخ خواستن از وزیر حق مجلس است
معاون وزیر ورزش تاکید کرد علی رغم تمامی محدودیت ها از کشتی حمایت ویژه خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
کشف بیش از ۹۵۰ تن موادمخدر در سال 98
گروه اجتماعی| دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۹۵۰تن موادمخدر در سال ۹۸ خبر داد و تاکید داشت که این میزان کشفیات، نسبت به حجم مخدرها و روانگردان‌های مکشوفه در سال 97، رشد 21 درصدی داشته و ۸۶درصد این کشفیات در ۶ استان شرقی کشور اتفاق افتاده است. اسکندر مومنی، ضمن اعلام این خبر، یادآور شد که قیمت موادمخدر در فروردین ۹۹در مقایسه با فروردین۹۸ به‌طور میانگین افزایش ۵۰درصدی داشته اما خوشبختانه در سال گذشته، تعداد شهدای مبارزه با موادمخدر ۵۶درصد و تعداد جانبازان مبارزه با موادمخدر ۶۰درصد کاهش داشته که البته دلیل این موفقیت مورد اشاره، کاهش قابل توجه عملیات رزمی و انتظامی و افزایش چشمگیر عملیات مبتنی بر اطلاعات برای مبارزه با قاچاق موادمخدر است که دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
۲ میلیون فقیر تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم گفت: باید تعداد افرادی که در زیرخط فقر هستند و تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند را حداقل تا ۲ میلیون نفر در نظر بگیریم. به گزارش ایلنا، علی بابایی کارنامی در پاسخ به این سؤال که به گفته رئیس کمیته امداد ۵۰۰ هزار خانوار نیازمند شناسایی‌شده‌اند که تحت پوشش هیچ نهاد و سازمان حمایتی نیستند، مجلس شورای اسلامی برای ساماندهی و حمایت از این افراد چه برنامه‌ای دارد؟ گفت: یکی از برنامه‌های مجلس در این دوره این است که با استفاده از هدفمندی یارانه‌ها و ساماندهی یارانه‌های پنهان و یارانه‌های آشکار برنامه مدون برای اقشار ضعیف جامعه داشته باشد. او ادامه داد: ۵۰۰ هزار خانوار کمیته امداد شناسایی کرده و قطعاً بهزیستی هم آمار خود را درباره  شناسایی …
توئیت بحث‌برانگیز کریمی قدوسی؛ مجلس
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / مجلس / کریمی قدوسی / ان پی تی
توئیت بحث‌برانگیز کریمی قدوسی؛ مجلس "NPT" را پاره می‌کند؟!
کاربران زیادی به اظهار نظر کریمی قدوسی پاسخ داده‌اند. بیشتر واکنش‌ها این است که چرا نمایندگان اصولگرا در مجلس کار خود را پیش نمی‌برند، کاربری نوشته است "رجز خوانی بسه ... عمل کنید انقلابیون عزیز" یا کاربر دیگری گفته است "شما که می‌دونید، خودتون و ۱۴نفر دیگه جمع شید طرح خروج از برجام رو بنویسید. اکثریت مطلق مجلس هم که انقلابیست انشالله رای می‌آورد. شما نماینده‌ای ناسلامتی، با توییت کردن که طرح تولید نمیشه برادر، مگر اینکه هدفت چیز دیگری باشه."
در جلسه مجلس با حضور وزیر ارتباطات چه گذشت
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
در جلسه مجلس با حضور وزیر ارتباطات چه گذشت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توضیح عملکرد خود در دولت دوازدهم، امروز به صحن علنی مجلس رفت و به ابهامات و سؤال‌های نمایندگان پاسخ داد.
فیلم | پاسخ وزیر ارتباطات به انتقادات تند نمایندگان | مگر با ترور شهید سلیمانی منطقه را خالی کردیم که فضای مجازی را تعطیل کنیم؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
فیلم | پاسخ وزیر ارتباطات به انتقادات تند نمایندگان | مگر با ترور شهید سلیمانی منطقه را خالی کردیم که فضای مجازی را تعطیل کنیم؟
محمد جواد آذری جهرمی در پاسخ به انتقادات نمایندگان مجلس از شبکه‌های اجتماعی گفت: با فشار تروریست‌های کت‌شلواری دولت آمریکا صفحه سردار دل‌ها، حاج قاسم ما را در اینستاگرام بستند، ما نباید صحنه را خالی کنیم. مگر با ترور شهید سلیمانی، ما منطقه را خالی کردیم که فضای مجازی را تعطیل کنیم؟ با بستن که مسئله‌ای حل نمی‌شود، باید کار کرد.
سلیمی: ایران به قطعنامه اخیر شورای حکام پاسخ قاطع و پشیمان‌کننده‌ بدهد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
سلیمی: ایران به قطعنامه اخیر شورای حکام پاسخ قاطع و پشیمان‌کننده‌ بدهد
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند، گفت: ما باید در مورد برخی دسترسی‌ها تجدیدنظر کنیم و پاسخ قاطع و جدی به قطعنامه اخیر شورای حکام بدهیم.
پشت پرده مرگ قاضی منصوری/ نماینده مجلس: به موضوع ورود می‌کنیم/ رومانی باید پاسخ دهد که چرا قصه را سرسری گرفت/ منصوری متهم ردیف نهم در پرونده طبری بود مرگش بر روند دادگاه تأثیری ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
پشت پرده مرگ قاضی منصوری/ نماینده مجلس: به موضوع ورود می‌کنیم/ رومانی باید پاسخ دهد که چرا قصه را سرسری گرفت/ منصوری متهم ردیف نهم در پرونده طبری بود مرگش بر روند دادگاه تأثیری ندارد
ابوترابی که خود قاضی است و سابقه عضویت در کمیسیون قضایی حقوقی مجلس را نیز در کارنامه دارد، تأکید کرد: وقتی متهمی دستگیر می شود، بردن او در هتل بدون محافظ جای سوال دارد. بعد از آنکه پروسه تشکیل کمیسیون های تخصصی تکمیل شد مجلس قطعا به این مسئله ورود پیدا می کند.
روایتی از نامه رهبری به رئیس دولت اصلاحات برای انحلال یک وزارتخانه / استعفای امام جمعه ساوه با یک دل پُر / نظر علم‌الهدی درباره تفریح بانوان / شرط پذیرش توبه «طبری» از نگاه یک نماینده مجلس
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
روایتی از نامه رهبری به رئیس دولت اصلاحات برای انحلال یک وزارتخانه / استعفای امام جمعه ساوه با یک دل پُر / نظر علم‌الهدی درباره تفریح بانوان / شرط پذیرش توبه «طبری» از نگاه یک نماینده مجلس
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: اعتراض ۸۰ نماینده به ترکیب کمیسیون‌های مجلس / هاشمی‌طبا: احمدی نژاد فکر می کند عیسی مسیح است! / پاسخ «آشنا» به راه‌حل «میرسلیم» و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
اولیایی: آقای قاضی زاده! قصد کمک به فوتبال و ورزش را دارید؟ اول به این پرسش ها پاسخ بدهید، بسم الله !
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / فدراسیون فوتبال / کاظم اولیایی / قاضی زاده هاشمی
اولیایی: آقای قاضی زاده! قصد کمک به فوتبال و ورزش را دارید؟ اول به این پرسش ها پاسخ بدهید، بسم الله !
ایلنا: مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: اظهارات نماینده محترم مجلس تناقض عجیبی دارد.
آمادگی ایران برای مقابله با تهدیدات؛ پیام مجلس به دشمنان نظام
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
آمادگی ایران برای مقابله با تهدیدات؛ پیام مجلس به دشمنان نظام
«ایران آمادگی پاسخ به هر تهدیدی را دارد» این صحبت های قاطع رییس ستاد کل نیروهای مسلح در جلسه غیرعلنی امروز مجلس است تا از تریبون پارلمان ولو غیرعلنی پیام روشن و قاطعی به دشمنان نظام جمهوری اسلامی با صدای بلند و رسا داده شود.
زنگنه در پاسخ به نمایندگان: هیچ نماینده ای را استخدام نکردیم/ وارث پرونده کرسنت بودیم
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت / مجلس یازدهم
زنگنه در پاسخ به نمایندگان: هیچ نماینده ای را استخدام نکردیم/ وارث پرونده کرسنت بودیم
فارس نوشت: یکی از نمایندگان مجلس توضیحاتی درباره پاسخ های وزیر نفت به 9 سوال نمایندگان در جلسه هفته قبل ارائه داد.
پاسخ‌های وزیر نفت به ۹ سوال نمایندگان
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / خلیج فارس / خیابان پاسداران / مجلس / تهران / مجلس یازدهم / زنگنه / خلیج‌فارس / شرکت گاز / مجتبی توانگر / پرونده کرسنت
پاسخ‌های وزیر نفت به ۹ سوال نمایندگان
یکی از نمایندگان مجلس توضیحاتی درباره پاسخ های وزیر نفت به ۹ سوال نمایندگان در جلسه هفته قبل ارائه داد.
زنگنه: آیین نامه ساخت پتروپالایشگاه‌ها به زودی نهایی می‌شود/ جمع آوری گازهای فلر تا ۱۴۰۱
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
زنگنه: آیین نامه ساخت پتروپالایشگاه‌ها به زودی نهایی می‌شود/ جمع آوری گازهای فلر تا ۱۴۰۱
وزیر نفت در پرسش و پاسخ با نمایندگان مجلس به ارائه توضیحاتی در مورد پرونده کرسنت، جمع آوری گازهای فلر و ساخت برج چند هزار میلیاردی شرکت گاز پرداخت.
آقای فدراسیون فوتبال! چرا دو میلیون یورو؟!
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / فدراسیون فوتبال ایران / تیم ملی فوتبال ایران / مارک ویلموتس / قاضی زاده هاشمی / مهدی تاج
آقای فدراسیون فوتبال! چرا دو میلیون یورو؟!
فدراسیون فوتبال در پاسخ به اظهارات قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس بیانیه داده و یکسری از حرفهای او را تکذیب کرده است.
حمله تند نایب رئیس مجلس به روحانی | اجازه نمی‌دهیم زندگی مردم بازیچه تصمیم دولت شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
حمله تند نایب رئیس مجلس به روحانی | اجازه نمی‌دهیم زندگی مردم بازیچه تصمیم دولت شود
نایب رییس مجلس در پاسخ به توئیتی از معصومه ابتکار، دستور رییس جمهور برای« اصلاح شرط سنی وام ازدواج» را «اعمال تبعیض سنی در پرداخت وام» نام نهاد و گفت مجلس جلوی آن را می‌گیرد.
گزارش تسنیم از حرف تا عمل منتخبان مجلس: نمایندگان تهران ودیعه مسکن می‌گیرند؟/ نظر غیرعلنی ۱۲ نماینده را بخوانید
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / نمایندگان مجلس / مجلس
گزارش تسنیم از حرف تا عمل منتخبان مجلس: نمایندگان تهران ودیعه مسکن می‌گیرند؟/ نظر غیرعلنی ۱۲ نماینده را بخوانید
خبرنگار پارلمانی تسنیم در گفتگو با ۱۲ نفر از نمایندگان تهران، از آنها سوال کرد که آیا ودیعه مسکن مجلس را دریافت می‌کنند یا خیر؟ این نمایندگان بدون ذکر نامشان به این سوال پاسخ دادند.
پاسخ دولت به انتقاد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / سازمان تبلیغات اسلامی
پاسخ دولت به انتقاد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی
در هفته جاری رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در صحن علنی مجلس با انتقاد از تعطیلی ۴ ماهه شورای عالی انقلاب فرهنگی دولت را متهم به بی‌توجهی در مسائل فرهنگی کرد که با پاسخ سخنگوی دولت و واکنش رئیس‌جمهور و رئیس مجلس همراه شد.
درخواست رئیس ستادکل نیروهای مسلح از نمایندگان جدید مجلس/ ایران آمادگی پاسخ به هرگونه تهدیدی را دارد
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / مجلس یازدهم / نیروهای مسلح
درخواست رئیس ستادکل نیروهای مسلح از نمایندگان جدید مجلس/ ایران آمادگی پاسخ به هرگونه تهدیدی را دارد
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از بررسی مسائل حوزه دفاعی با حضور سرلشگر باقری و همچنین مسائل داخلی مجلس شورای اسلامی در جلسه غیرعلنی امروز مجلس خبر داد.
جزئیات گزارش سرلشکر باقری در جلسه غیر علنی مجلس | آمادگی پاسخ به هرگونه تهدیدی را داریم
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
جزئیات گزارش سرلشکر باقری در جلسه غیر علنی مجلس | آمادگی پاسخ به هرگونه تهدیدی را داریم
سخنگوی هیات رییسه مجلس از بررسی مسائل حوزه دفاعی با حضور سرلشکر باقری در جلسه غیرعلنی امروز مجلس خبر داد و گفت: رییس ستاد کل نیروهای مسلح در این جلسه از مزیت‌های دفاعی ایران در منطقه برای نمایندگان توضیحاتی ارائه کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •