دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
توسعه پایدار
۸ ساعت قبل
نقش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سپردن کارها و امور به هنرمندان است
آذربایجان شرقی - فلاح: مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با ایجاد بسترهای اداری و سیاست‌گذاری، تصدی‌گری در فعالیت‌های فرهنگی به هنرمندان واگذار می‌شود. علی غیاثی در مراسم تکریم و معارفه مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد ارس افزود: به منظور فعال کردن بخش اقتصاد فرهنگ و هنر تلاش شده در چند سال گذشته از تصدی گری به سمت حمایت و سیاست گذاری فعالیت‌های فرهنگی حرکت شود. وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌های تشکل‌های هنری نیازمند توانمندسازی و منسجم‌سازی است، اظهار داشت: نقش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سپردن کارها و امور به هنرمندان است و از این رو باید با ایجاد تشکل‌های قوی و منسجم به تحقق امور پرداخته شود. غیاثی، از مدیران منطقه آزاد ارس خواست در زمینه اجرای طرح خواهرخواندگی …
مهاجرت معکوس در گرو توانمندسازی روستاها؛ «اقتصاد» منشاء مشکلات روستایی
۲ روز قبل
مهاجرت معکوس در گرو توانمندسازی روستاها؛ «اقتصاد» منشاء مشکلات روستایی
مشهد- روستاها هر چند مناطق رانده شده از امکانات زندگی شهری باشند، اما توسعه پایدار از همین مناطق آغاز می‌شود لذا توانمندی آن ها به سود شهرنشینان و ناتوانی آن ها در ایجاد اشتغال به دلیل ایجاد حاشیه نشینی و روی آوردن به مشاغل کاذب به ضرر شهر ها است.
صعود ۴ پله‌ای کیفیت سفر و گردشگری ایران در سال ۲۰۱۹
۳ روز قبل / گردشگری / جهانگردی / ایران
صعود ۴ پله‌ای کیفیت سفر و گردشگری ایران در سال ۲۰۱۹
تهران- ایرنا- در گزارش مجمع اقتصاد جهانی که ۱۴۰ کشور را بررسی و عوامل و رویه‌های توسعه پایدار سفر و گردشگری را اندازه‌گیری می‌کند، ایران در جدیدترین گزارش این مجمع توانسته است با چهار پله صعود نسبت به سال ۲۰۱۷، جایگاه ۸۹ را در میان این کشورها از آن خود کند.
بازبینی آلودگی شهرهای ایران از دریچه‌ای جهانی
۴ روز قبل / توسعه اقتصادی / اختصاصی ایرنا / ایالات متحده آمریکا / آلودگی هوا / واحدهای آلاینده
بازبینی آلودگی شهرهای ایران از دریچه‌ای جهانی
تهران- ایرنا- آلودگی اخیر کلان‌شهرها دلایل گوناگونی دارد اما برخی می‌گویند سرمای بدون بارش به عنوان عامل اصلی، بیشتر ناشی از تغییرات اقلیمی بر اثر گسترش رویکرد توسعه اقتصادی بیش از اندازه، بدون در نظر داشتن شاخص‌های توسعه پایدار در کشورها است.
لزوم تهیه سندی از دارایی‌های استان همدان بر اساس اولویت و اهمیت
۴ روز قبل
لزوم تهیه سندی از دارایی‌های استان همدان بر اساس اولویت و اهمیت
همدان - استاندار همدان با بیان اینکه همدان از استان‌های پیشتاز کشور در تدوین سند حفاظت از منابع است، گفت: تهیه سندی از دارایی‌های استان همدان بر اساس اولویت و اهمیت، مبنا و سند بالادستی مناسبی برای توسعه پایدار همدان است.
عقب ماندگی بودجه پژوهش از ۳ برنامه توسعه کشور/ در بر پاشنه بی پولی پژوهش می چرخد
۵ روز قبل / بودجه پژوهشی / توسعه پایدار / توسعه / دانشگاه ها / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / تولید ناخالص داخلی / مرکز پژوهشهای مجلس / لایحه بودجه ۱۴۰۰
عقب ماندگی بودجه پژوهش از ۳ برنامه توسعه کشور/ در بر پاشنه بی پولی پژوهش می چرخد
از زمان ابلاغ برنامه چهارم توسعه و تاکید بر اختصاص ۳ درصد تولید ناخالص داخلی به پژوهش ۱۵ سال می گذرد و همچنان در بر پاشنه بی پولی پژوهش می چرخد و این ۳ درصد بی جان مانده است.
۵ روز قبل
مسائل کلان به دور از رفتارهای سیاست‌زده، تدبیر و برنامه‌ریزی شود
رئیس جمهوری بر ضرورت افزایش تعامل میان مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و توجه به واقعیات کشور در لایحه بودجه تاکید کرد.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در یکصد و نود و ششمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که روز سه‌شنبه تشکیل شد، با اشاره به مباحث مطرح شده در نشست روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و ضرورت افزایش تعامل و گفت‌وگوی مجلس و دولت در زمان بررسی لایحه بودجه سال 1400 تصریح کرد: مسایل کلان و راهبردی کشور می‌بایست به دور از تنش و رفتارهای سیاست‌زده در فضای آرام و منطقی، تدبیر و برنامه‌ریزی شود.در این جلسه و در پی بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، وزیر جهاد کشاورزی گزارش روند تحقق برنامه‌های افزایش تولید …
سلطانی فر: برای مقابله با شیوع چاقی و اضافه وزن در بین کودکان و نوجوانان همگی باید همت کنیم
۵ روز قبل / وزیر ورزش وجوانان
سلطانی فر: برای مقابله با شیوع چاقی و اضافه وزن در بین کودکان و نوجوانان همگی باید همت کنیم
وزیر ورزش وجوانان دستبابی به توسعه پایدار را منوط به تربیت نیروی انسانی متخصص و سالم دانست و افزود : با تعامل میان دستگاههای مختلف و بهره مندی از امکانات یکدیگر می توان ضمن افزایش بهره وری در این خصوص گامهای بسیار موثری برداشت .
می‌رویم تا در زباله غرق شویم/ سینما برای فرهنگ شهرنشینی چه کرد؟
۵ روز قبل / انیمیشن / مدیریت شهری / پسماند شهری / رامین حیدری‌فاروقی
می‌رویم تا در زباله غرق شویم/ سینما برای فرهنگ شهرنشینی چه کرد؟
ایلنا: رامین حیدری فاروقی پیرامون مدیریت پسماندها در توسعه پایدار و ضروررت ساخت انمیمیشن‌ها به کودکان توضیحاتی را ارایه داد.
کلیات طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد تصویب شد
۵ روز قبل / محمد باقر قالیباف / حجت الله فیروزی / کمیسیون صنایع و معادن مجلس / صحن مجلس
کلیات طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد تصویب شد
نمایندگان مجلس، کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد تنظیم بازار را تصویب کردند.
دهیاران برای توسعه پایدار روستاها برنامه داشته باشند
۵ روز قبل / استانی-شهرستانها / دهیاران / پوشش اینترنت / راه‌‌ روستایی / تصرف اراضی
دهیاران برای توسعه پایدار روستاها برنامه داشته باشند
فرماندار ماکو گفت: دهیاران باید برای توسعه پایدار روستاها برنامه داشته باشند.
یادداشت/ اصناف و سرمایه اجتماعی مغفول
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
یادداشت/ اصناف و سرمایه اجتماعی مغفول
ایمان مهدی‌زاده- پژوهشگر توسعه پایدار گرچه اصناف حدود 17درصد تولید ناخالص ملی کشور را عهده‌دار است، اما به لحاظ سرمایه‌ای، ارزش واقعی بیشتری دارد. شاید به واحدهای صنفی به‌صورت تک‌تک، صرفا واحد تجاری اطلاق شود، اما افراد شاغل در آن واحد صنفی با اعمال و رفتارشان ارزش اجتماعی آن واحد صنفی را بسیار بیشتر یا کمتر می‌کنند. گرچه در اقتصاد اعداد و ارقام و گردش حساب، ملاک محسوب می‌شود، اما فراتر از آن ارزش شیوه ارائه خدمات و کالاست که باعث چگونه گشتن چرخ اقتصاد آن واحد می‌شود. در کشورهای توسعه‌یافته اقتصاد …
قانون درباره مسئولیت آلوده‌کنندگان هوا چه می‌گوید؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / آلودگی هوا / هوای پاک / محیط زیست / قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران / حقوق شهروندی
قانون درباره مسئولیت آلوده‌کنندگان هوا چه می‌گوید؟
تغییر زندگی افراد از سنتی به صنعتی و خلق ماشین باعث شده است که بشر برای توسعه آنی و رسیدن به اهداف فوری سودجویانه خود بصورت مختلف نسبت به آلودگی هوا اقدام نماید. بدینسان "حق سلامت "و ""حق حیات " توسعه پایدار "را در معرض تخریب قرار دهد. غافل از اینکه "حق بر خورداری " از آب سالم و هوای پاک و خاک حاصلخیز به عنوان "میراث مشترک بشریت" منجمله حقوق ذاتی همه افراد است که وظایف دولتها در معنی کلی ان حمایت و تضمین این حقوق ذاتی و آزادیهای بشری ایست.که در اسناد متعدد بین المللی و نسل های مختلف حقوق بشری شناسایی شده اند.
آثار زباله‌سوزی در بیمارستان صارم تهران مشاهده نشد
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / اتوکلاو / پسماند عفونی / زباله سوزی / پسماند پزشکی / اداره کل محیط زیست شهرداری تهران
آثار زباله‌سوزی در بیمارستان صارم تهران مشاهده نشد
درپی ارسال گزارشی از هیأت مدیره شهرک مسکونی اکباتان مبنی بر مشاهده خروج دود از بیمارستان صارم و احتمال زباله‌سوزی در این بیمارستان، رئیس اداره پایش و نظارت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار گفت: طی بازدید میدانی انجام شده از این بیمارستان، آثار زباله‌سوزی مشاهده نشد.
ملاحظات زیست‌محیطی بیمارستان صارم بررسی شد
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
ملاحظات زیست‌محیطی بیمارستان صارم بررسی شد
ایلنا: رئیس اداره پایش و نظارت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار از بررسی ملاحظات زیست محیطی بیمارستان صارم، در پی شکایت از این بیمارستان خبر داد.
تشکل‌های شاهد در توسعه پایدار نقش جدی دارند
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / سعید اوحدی / بنیاد شهید و امور ایثارگران
تشکل‌های شاهد در توسعه پایدار نقش جدی دارند
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: تشکل‌های شاهد و ایثارگر در آرمان‌خواهی و توسعه پایدار نقش جدی دارند. 
شوراها از ضعف آموزش رنج می‌برند
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / استانی-شهرستانها / زنجان / شوراها
شوراها از ضعف آموزش رنج می‌برند
رئیس شورای اسلامی استان زنجان گفت: شوراها نهادی نوپا و کم تجربه هستند، بنابراین آموزش نیروها می‌تواند کمک شایانی به توسعه پایدار شهرها و روستاها کنند.
انتصاب رئیس پژوهشکده آب، محیط‌ زیست و توسعه پایدار
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / دانشگاه امیرکبیر / انتصاب
انتصاب رئیس پژوهشکده آب، محیط‌ زیست و توسعه پایدار
با حکمی از سوی دکتر سید احمد معتمدی، رئیس دانشگاه امیرکبیر، رئیس پژوهشکده آب، محیط زیست و توسعه پایدار منصوب شد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
نیروگاه‌های تهران و کرج از مازوت استفاده نمی‌کنند
معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه توسعه پایدار و حل مسائل کلانشهر تهران بدون توجه به مسائل زیست محیطی و انسانی امکان‌پذیر نیست، گفت: توسعه پایدار زمانی رخ می‌دهد که مردم در آن احساس مشارکت و رضایت داشته باشند. شهرداری تهران در رویکرد جدید خود برای اداره شهر باید فضای مشارکت مردم را بیشتر فراهم کند.به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری صبح روز شنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی شارباغ حضرت زهرا(س) و بهره برداری از فاز دوم بزرگراه شهید نجفی رستگار این طرح‌ها را مهم و کاربردی در منطقه جنوب تهران که نیازمند خدمات بیشتری است، توصیف کرد و گفت: قطعاً‌ اجرای طرح های مهم این چنینی موجب افزایش تسهیلات رفاهی و ایجاد امکانات ورزشی و آموزشی در شهر تهران می شود و می تواند در زندگی مردم تحول ایجاد کند.معاون اول …
ابزارهای ضروری توسعه
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / توسعه پایدار / جنگ / رشد / کشورهای در حال توسعه / نیروی انسانی
ابزارهای ضروری توسعه
بسیاری از تحلیلگران معتقدند بهره‌مندی از نیروی انسانی متخصص، پویا و مستعد یکی از پیش نیازهای اصلی توسعه پایدار در جوامع مختلف محسوب می‌شود.
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
کاهش حوادث شغلی در بنگاه‌های صنعتی
سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از کاهش متوسط سالانه ۱۰ درصدی آمار حوادث شغلی و افزایش روزهای بدون حادثه از ۲ به ۳ روز در نتیجه ممیزی HSEE در بیش از 70‌درصد واحدهای تولیدی به بهره‌برداری رسیده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد. اصغر مصاحب روز شنبه با بیان این مطلب در نشست شورای هماهنگی کارگروه‌های مدیریت بحران شرکت‌های استانی تابعه اظهار کرد: فعالیت‌های این سازمان در راستای تمرکز واحدهای تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و امکان ارائه مطلوب‌تر خدمات در تمامی حوزه‌های HSEE با رعایت الزامات زیست محیطی، اصل پیشگیری در وقوع حوادث و همچنین کنترل از مبدا و کاهش آلاینده‌ها به‌منظور دستیابی به توسعه پایدار انجام می‌شود.
موش‌های مشهد عقیم می‌شوند
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / استانی-اجتماعی / شهرداری مشهد / عقیم‌سازی
موش‌های مشهد عقیم می‌شوند
مدیر محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری مشهد گفت: به زودی فراخوانی منتشر خواهد شد تا توسط شرکت‌های دانش‌بنیان، علاوه‌بر طعمه‌های جدید ساخته شده که برای محیط زیست و انسان بدون ضرر بوده و فقط بر روی سیستم گوارش موش تاثیر می‌گذارد، وسیله و طعمه جدیدی برای عقیم‌سازی موش‌ها نیز تولید شود.
دستکاری ژنتیک بذرهای کشاورزی یک بازی بزرگ بین المللی است| ترویج تراریخته، ترفند شرکتهای بزرگ
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
دستکاری ژنتیک بذرهای کشاورزی یک بازی بزرگ بین المللی است| ترویج تراریخته، ترفند شرکتهای بزرگ
رضوی، رئیس هیات مدیره موسسه توسعه پایدار و محیط زیست با بیان اینکه دستکاری ژنتیکی بذرهای کشاورزی یک بازی بزرگ بین المللی است در حالی که هیچ ضرورتی برای جهان ندارد، گفت: طرفداران این اقدام مدعی هستند برای سیر کردن گرسنگان جهان چاره ای جز دستکاری ژنتیک نداریم در حالی که تا امروز توانسته اند تنها ۱۱درصد محصولات کشاورزی را  به صورت صنعتی و دستکاری ژنتیکی تولید کنند!
5 ویژگی مدیریتی میرزاتقی‌خان که 36 ماه خدمت او را به دوره‌ای طلایی در تاریخ ایران تبدیل کرد
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / امیرکبیر / قاجار / توسعه پایدار
5 ویژگی مدیریتی میرزاتقی‌خان که 36 ماه خدمت او را به دوره‌ای طلایی در تاریخ ایران تبدیل کرد
خراسان نوشت: امروز مصادف است با یکی از غم‌انگیزترین روزهای تاریخ ایران؛ روزی که صدای یکی از فرزندان شریف این مرز و بوم که در حیات مبارکش جز برای اعتلای وطن نکوشید، در غربت حمام‌فین کاشان و با تیغ استعمار، استحمار و استبداد، خاموش شد.
توانمندسازی صنایع و معادن کرمان در گلوگاه تحریم‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / وزارت صنعت معدن و تجارت / کرمان / توسعه ایران / علیرضا رزم حسینی / جهش تولید / وضعیت معیشت / سرمایه گذاری
توانمندسازی صنایع و معادن کرمان در گلوگاه تحریم‌ها
کرمان - ایرنا - اقدامات دولت در زمینه توانمندسازی صنایع و معادن، این ظرفیت گسترده را به سمت اشتغالزایی، معیشت، جهش ،تولید و توسعه پایدار مناطق مختلف کشور از جمله کرمان سوق می‌دهد که نتیجه این اقدامات موجب شتاب فرآیند پیشرفت اقصادی حتی در شرایط تحریم‌ها می‌شود.
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
بازندگان سرمایه‌گذاری خارجی در عصر کرونا
سرمایه‌گذاری خارجی در پروژه‌های توسعه پایدار در کشورهای درحال توسعه آب رفته است. نتایج مطالعه تازه آنکتاد (Unctad) نشان می‌دهد پس از 5 سال رشد مستمر، رقم سرمایه‌گذاری خارجی در این قبیل پروژه‌ها 40 درصد نسبت به سال 2019 تنزل یافته است. با اینکه کرونا کشورهای توسعه یافته را نیز تحت‌تاثیر قرار داده، اما عمده تاثیر خود را بر کشورهای فقیرتر گذاشته و پروژه‌های این کشورها در حوزه‌ صنایع مرتبط با توسعه‌پایدار را بیش از پروژه‌های عادی تحت‌تاثیر قرار داده است.
پروژه‌های فولاد مبارکه می‌تواند بخش عمده‌ای از آلودگی‌های اصفهان را مدیریت کند
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / استان اصفهان / اصفهان / حفاظت محیط زیست / زیست محیطی / فولاد مبارکه
پروژه‌های فولاد مبارکه می‌تواند بخش عمده‌ای از آلودگی‌های اصفهان را مدیریت کند
ایلنا: امروزه جهت دستیابی به اهداف توسعه پایدار، رعایت ملاحظات زیست محیطی به‌عنوان یک الزام در کشور مطرح است. فولاد مبارکه در این راستا از ابتدای راه‌اندازی موضوع…
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
هیچ سرمایه‌گذاری در کشور نباید احساس ناامنی کند
رئیس جمهوری گفت: هیچ سرمایه گذاری که به طور قانونی در کشور فعالیت می‌کند، نباید احساس ناامنی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کند.به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در یکصد و نود و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی، با بیان اینکه رشد سرمایه گذاری در هر کشور از مهمترین مولفه‌های توسعه و شکوفایی اقتصاد آن است، گفت: از بین بردن انگیزه‌های خروج سرمایه از کشور و تشویق جذب سرمایه از خارج کشور، دو گام اساسی در توسعه پایدار و استحکام اقتصاد کشور است. رییس جمهوری امنیت و اعتماد متقابل دولت و بخش خصوصی را رکن بزرگ و اساسی در جذب سرمایه خواند و افزود: هیچ سرمایه گذاری که به طور قانونی در کشور سرمایه گذاری می‌کند، نباید در فرآیند مشارکت خود در توسعه کشور احساس ناامنی …
یک بام و دو هوای استفاده از مازوت/ تهران ممنوع، مشهد آزاد!
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / آلودگی هوا / آلودگی هوای تهران / آلودگی هوای کلان‌شهرها / آلودگی هوای مشهد / استفاده از مازوت / تناقضات مازوت / سلامت شهروندان / سوزاندن مازوت / شهروندان در ایران / یک بام و دو هوای مازوت
یک بام و دو هوای استفاده از مازوت/ تهران ممنوع، مشهد آزاد!
شفقنا- مدیر محیط ‌زیست و توسعه پایدار دفتر فنی استانداری خراسان رضوی گفت: مجوز استفاده از مازوت در نیروگاه‌های مشهد روزانه صادر می‌شود. در مدت سه روز گذشته، خبر استفاده مجدد از مازوت در نیروگاه‌های تهران و تأثیر آن...
عبور موفقیت‌آمیز شبکه 5G و LTE هوآوی از آزمایش‌های امنیتی 3GPP SCAS و NESAS
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / استاندارد / توسعه پایدار / صنعت / امنیت / اروپا
عبور موفقیت‌آمیز شبکه 5G و LTE هوآوی از آزمایش‌های امنیتی 3GPP SCAS و NESAS
ایلنا: شبکه 5G و LTE هوآوی از آزمایش‌های 3GPP SCAS و ارزیابی NESAS سربلند بیرون آمدند تا بار دیگر ثابت شود هوآوی برای امنیت خطوط انتقال اطلاعات، اهمیت بسیاری قائل است.
جزئیات جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی به ریاست روحانی
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / حسن روحانی / ستاد هماهنگی اقتصادی دولت / سرمایه‌گذاری در ایران / وضعیت اقتصادی
جزئیات جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی به ریاست روحانی
به گزارش الف، حجت الاسلام حسن روحانی در یکصد و نود و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی، با بیان اینکه رشد سرمایه گذاری در هر کشور از مهمترین مولفه های توسعه و شکوفایی اقتصاد آن است، گفت: از بین بردن انگیزه های خروج سرمایه از کشور و تشویق جذب سرمایه از خارج کشور، دو گام اساسی در توسعه پایدار و استحکام اقتصاد کشور است.
خیز بلند برای «جهش تولید»؛ توسعه صنعت و صادرات در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
خیز بلند برای «جهش تولید»؛ توسعه صنعت و صادرات در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار
گرمسار- منطقه ویژه اقتصادی گرمسار توانسته زیرساخت‌های مطلوب برای جذب سرمایه‌گذاری و واگذاری اراضی ایجاد کند، این امر سبب شده تا افق جدیدی در برنامه توسعه پایدار و نرخ اشتغال استان سمنان گشایش یابد.
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
اسم رمز؛ مازوت!
سعید نبی- کارشناس حوزه محیط‌زیست سوخت مازوت سرطان‌زاست و مشکلات تنفسی، افزایش احتمال بروز بیماری‌های تنفسی و حمله قلبی را به‌شدت افزایش می‌دهد. سالیان طولانی است که متخصصان تأکید می‌کنند، رفتارهای توسعه‌ای بدون توجه به اقلیم و توسعه پایدار، تأثیر خود را بر سلامت مردم و اکوسیستم نه‌تنها در کوتاه‌مدت بلکه در درازمدت  نیزنشان می‌دهد. اسم رمز مازوت و تخلف از قانون هوای پاک امروز غوغایی به پا کرده است. یک روز رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست   مازوت‌سوزی نیروگاه‌ها و صنایع‌ را تأیید و فردای آن‌روز مسئول …
بررسی احداث تصفیه خانه آب‌های سطحی در مناطق ۲ و ۵
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / کمیته فنی غربالگری طرحها و پروژه های عمرانی شهرداری تهران
بررسی احداث تصفیه خانه آب‌های سطحی در مناطق ۲ و ۵
ایلنا: چهاردهمین جلسه کمیته فنی غربالگری طرحها و پروژه های عمرانی شهرداری تهران با حضور مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار به عنوان رئیس کمیته فنی مطالعات محیط…
با انبوهی از مصوبات متروک مواجه هستیم
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
با انبوهی از مصوبات متروک مواجه هستیم
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: مساله آلودگی هوا به عنوان یک مساله شاخص محیط زیستی هر چند موضوعی غامض ولی غیرقابل حل نیست. گریز از واقعیات موجود در تدوین برنامه‌های عمل و کل‌گرایی یا تقلیل‌گرایی مساله موجب شده طی چند دهه به جای حل مساله آلودگی هوا با انبوهی از مصوبات مواجه هستیم که متروک یا زمین‌گیر شده‌اند.
توسعه سدسازی در ایلام از سیمره تا سیکان
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / سد دویرج / سد سیمره / قاسم سلیمانی دشتکی / ایلام / شرکت آب منطقه ای ایلام / دولت تدبیر و امید / عراق
توسعه سدسازی در ایلام از سیمره تا سیکان
ایلام - ایرنا - استفاده بهینه از منابع آبی به عنوان یکی از برگ‌های برنده کشورها برای حرکت به سمت توسعه پایدار در ایران اسلامی با جدیت دنبال شده و استان ایلام نیز در سال‌های اخیر در این چرخه گام‌های بلندی را برداشته است.
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
سلامت مردم تهران در گرو تصمیم‌گیری فوری مسئولان
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: گزارش‌های هواشناسی حاکی از پایداری هوا و تشدید اینورژن بیش از گذشته است، در این شرایط مسئولان باید هر چه سریعتر تصمیمی بگیرند، تا سلامتی مردم در مخاطره قرار نگیرد.به گزارش ایرنا، زهرا صدراعظم نوری گفت: به رغم گزارش‌های هواشناسی و داده‌های علمی که حاکی از پایداری هوا و تشدید اینورژن بیش از گذشته بوده و این مسئله ضرورت توقف فعالیت‌ها را می‌طلبد، اما دو روز از اعلام درخواست تعطیلی می‌گذرد و هنوز اتفاقی رخ نداده است. باید متوجه آثار تصمیم‌گیری دیرهنگام باشیم و نسبت به آن پاسخگو باشیم چرا که به سلامت مردم آسیب وارد می‌کند. صدراعظم نوری، در تذکری با اشاره به آلودگی هوای تهران، درباره توسعه نیروگاه‌های خورشیدی و جایگزینی سوخت پاک گفت: شهر …
برنامه‌های فولاد مبارکه برای اجرای طرح‌های توسعه در فولاد هرمزگان/ افزایش ظرفیت تولید به ۲ میلیون تن تختال و تولید ورق عریض
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / فولاد مبارکه اصفهان / فولاد خوزستان
برنامه‌های فولاد مبارکه برای اجرای طرح‌های توسعه در فولاد هرمزگان/ افزایش ظرفیت تولید به ۲ میلیون تن تختال و تولید ورق عریض
اهمیت طرح‌های توسعه‌ای در صنعت فولاد کشور، راز ماندگاری در چرخه رقابت‌های جهانی است. تعریف و اجرای طرح‌های توسعه پایدار متناسب با نتایج مطالعات بازار و در جهت تامین نیاز‌های فعلی و جدید بازار‌های موجود و بازار‌های جدید است. با سرمایه‌گذاری لازم در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای، علاوه بر جذب تکنولوژی‌های جدید، ایجاد ظرفیت‌های جدید و کاهش قیمت تمام شده، شاهد ماندگاری در چرخه رقابت و حفظ و توسعه سهم بازار خود خواهیم بود.
سهم انواع نیروگاه‌های تجدیدپذیر از کل ظرفیت نیروگاه‌های احداث شده
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / پدافند غیر عامل / مصرف بهینه برق / برق / وزارت نیرو
سهم انواع نیروگاه‌های تجدیدپذیر از کل ظرفیت نیروگاه‌های احداث شده
تهران - ایرنا - افزایش نیاز روز افزون به انرژی، ذخایر محدود انرژی فسیلی و ضرورت حفاظت از محیط زیست، از جمله مسائلی است که نگرانی‌های زیادی را در سطح بین‌المللی ایجاد و اکثر کشورهای جهان را به یافتن راهکارهای مناسب و بهره‌گیری از منابع تجدیدپذیر انرژی، جهت نیل به اهداف توسعه پایدار معطوف داشته است.
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
تجلیل از همراه اول به خاطر توجه ویژه به مسئولیت‌ اجتماعی
همراه اول به‌ عنوان برندی که توانسته منشور مسئولیت‌پذیری اجتماعی را پیاده‌سازی و اجرایی کند، مورد تجلیل قرار گرفت.اجلاس سراسری «مسئولیت‌پذیری اجتماعی و اخلاق حرفه‌ای با رویکرد نقش مدیر حرفه‌ای در توسعه اقتصاد» در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا و با حضور مدیران سازمان‌ها، صاحبان برند، تولیدکنندگان و صنعتگران کشور برگزار شد.از جمله اهداف این اجلاس می‌توان به افزایش شهرت سازمان و افزایش اعتماد عمومی، بهبود اقدامات مدیریت بحران سازمان، بهبود و ارتقای رابطه سازمان با سهامداران خود، افزایش وفاداری صداقت و روحیه کارمندان – ارتقای ایمنی و سلامت کارگران زن و مرد، تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر براساس شناخت بهتر از انتظارات و توقعات جامعه، افزایش اطمینان‌پذیری و عدالت در معاملات از طریق امور سیاسی مسئولانه …
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
چند گام تا پذیرش «کاپ»
معصومه حق‌جو   طرح کاپ (کاهش پسماند) الگوی نوینی از مدیریت پسماند و منطبق با استانداردهای روز دنیاست که اجرای آن وظیفه همه شهروندان است. لازمه اجرای این طرح کمک و همکاری همه‌جانبه همه مردم و دستگاه‌های اجرایی برای حفظ محیط‌زیست شهری و رسیدن به مفهوم واقعی توسعه پایدار در این بخش است. کاپ با رویکرد جمع‌آوری و دفع صحیح پسماند و افزایش میزان تفکیک پسماند در مبدا، سال گذشته در ۲ محور تعیین شد. محور اول مربوط به اجرای طرح در منازل مسکونی و حذف مخازن از معابر بود. در محور دوم اجرای آن در ساختمان‌های …
تولیدکنندگان نگران برگشت درآمدهای نفتی به بودجه هستند
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
تولیدکنندگان نگران برگشت درآمدهای نفتی به بودجه هستند
فروزان فرد، رئیس کمیسیون توسعه پایدار، محیط زیست و آب اتاق ایران از امکان دسترسی مجدد دولت به منابع حاصل از فروش نفت و تزریق آن به بخش های مختلف جامعه ابراز نگرانی کرد. به اعتقاد او بودجه ۱۴۰۰ به خوبی نشان می دهد که قرار است به محض کاهش فشارهای ناشی از تحریم رویکرد جهش تولید به نگاه افزایش رفاه از طریق فروش ارث پدری تبدیل شود.
تعارضات بین بخشی باید مرتفع شود
۱۳۹۹/۱۰/۱۱ / استانی-سیاسی / بهره‌وری / سازمان ملی بهره‌وری
تعارضات بین بخشی باید مرتفع شود
استاندار فارس بر لزوم مرتفع شدن تعارضات بین بخشی با هدف ارتقاء بهره‌ورزی و دستیابی به توسعه پایدار، تاکید کرد.
۱۳۹۹/۱۰/۱۱
خبر- بررسی سناریوهای منبع انتشار بوی نامطبوع
سناریوهای تشخیص منبع انتشار بوی نامطبوع شهر تهران بررسی می‌شود. نشست تخصصی بررسی سناریوهای محتمل بوی نامطبوع شهر تهران با حضور مدیرکل محیط‌زیست و توسعه پایدار، نمایندگان شرکت آب و فاضلاب تهران، دبیر کمیته محیط‌زیست شورای اسلامی شهر تهران و نمایندگان معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران و شرکت خاکریز آب برگزار شد. به گزارش همشهری، مدیرکل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در این نشست گفت:‌ «ارتباط بین نقاط انفصال فاضلاب شهری با بوی نامطبوع تهران به‌عنوان یکی از سناریوها همواره مطرح است، بنابراین …
۳ سناریو برای تشخیص منبع بوی نامطبوع تهران | چرا منشأ بوی بد پیدا نمی‌شود؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / آلودگی هوا / تهران
۳ سناریو برای تشخیص منبع بوی نامطبوع تهران | چرا منشأ بوی بد پیدا نمی‌شود؟
نشست تخصصی بررسی سناریوهای محتمل بوی نامطبوع شهر تهران با حضور مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار، نمایندگان شرکت آب و فاضلاب تهران، دبیر کمیته محیط زیست شورای شهر تهران و نمایندگان معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران و شرکت خاکریز آب برگزار شد.
اجرای یافته های علمی مسیر توسعه را هموارتر می کند
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
اجرای یافته های علمی مسیر توسعه را هموارتر می کند
کمیسیون توسعه پایدار اتاق ایران و موسسه آموزشی و پژوهشی یونیدرو در راستای تحقق توسعه پایدار در حوزه معدن و صنایع معدنی با یکدیگر همکاری می کنند.
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
هرمز و چالش‌های گردشگری
وقتی حرف از توسعه گردشگری در جوامع محلی می‌شود، همیشه با دو گروه موافقان و مخالفان  طرف  هستیم.  مخالفان توسعه گردشگری و افزایش ورود گردشگران به این جوامع را خطری برای فرهنگ و محیط زیست می‌دانند. موافقان نیز این توسعه را به نفع جامعه محلی تفسیر می‌کنند و معتقدند این امر راهی برای افزایش درآمدهای محلی است. اما به راستی حق با کدام گروه  است؟ در یک نگاه جامع‌تر، هیچ کدام از این دو دسته تمام حرف را نمی‌زنند. آنها که مخالف توسعه گردشگری و به طبع، افزایش تاسیسات گردشگری در روستاها هستند راهی دیگر برای درآمدزایی در این جوامع ارایه نمی‌کنند و موافقان نیز نسخه‌ای جامع برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و فرهنگ بومی ندارند. در راستای همین امر اخیرا …
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
نصب مخازن ذخیره فرآورده‌های مکشوفه در پنج مرز استان کرمانشاه
کرمانشاه – کرمی – ابتکار : «فریدون یاسمی»با اشاره به برگزاری ششمین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی استان در شرکت نفت اظهار داشت: از موارد مهمی که در این جلسه مطرح و به تصویب رسید ؛ نصب دیب دیجیتالی در مرزهای شوشمی، شیخ صله و سومار بود. وی در خصوص حضور نیروهای پخش منطقه کرمانشاه در نقطه صفر مرزی تصریح کرد: هنگ مرزی و دستگاه‌های امنیتی مسوول حمایت و تامین امنیت نیروهای مستقر در مرز شدند. وی گفت: اقدامات زیادی در حوزه پیشگیری از انحراف خارج از شبکه و قاچاق فرآورده های نفتی در استان انجام شده است که می‌توان به پایش ماهانه مصرف و ساماندهی، کنترل و ادامه روند استاندارد سازی سهمیه، بازدیدهای میدانی از مجاری عرضه سوخت، برگزاری کارگاه آموزشی و گشت مشترک اشاره کرد. یاسمی …
۱۳۹۹/۱۰/۰۹
همفکری در زمینه توسعه پایدار
بانک توسعه اسلامی با هدف همفکری، حمایت، تبادل اطلاعات و تجربیات و با همکاری بانک‌های توسعه چندجانبه و صندوق بین‌المللی پول اقدام به تهیه گزارشی در ارتباط با اهداف توسعه پایدار کرده است. به گزارش ایبِنا به نقل از پورتال بانکداری اسلامی، در دسامبر سال میلادی جاری بانک توسعه اسلامی (IsDB) با هدف همفکری، حمایت، تبادل اطلاعات و تجربیات و با همکاری بانک‌های توسعه چندجانبه (MDBs) و صندوق بین‌المللی پول (IMF) اقدام به تهیه گزارشی در ارتباط با اهداف توسعه پایدار (SDGs) کرده است. بنابر اعلام بانک توسعه اسلامی این گزارش در پایان سال میلادی جاری منتشر می‌شود. سالی حساس که به نظر می‌رسد پیشرفت اهداف توسعه پایدار زیر سایه سنگین فراگیری بیماری کووید-۱۹ دستخوش مشکلات فراوانی شده باشد. در پاسخ به این رویداد و …
کتابخوانی ملی؛ «اقتصاد خوب برای دوران سخت» تا آثاری برای توسعه پایدار
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / محمدرضا شفیعی کدکنی / مائده طهماسبی / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
کتابخوانی ملی؛ «اقتصاد خوب برای دوران سخت» تا آثاری برای توسعه پایدار
تهران- ایرنا- کتاب‌های «اقتصاد خوب برای دوران سخت»، «ما ایرانیان»، «نهضت امام حسین (ع) و قیام کربلا»، «فاجعه جهل مقدس» و «در آستانه تجدد» و ادبیات معاصر آلمان نسخه‌های تجویزی فرهیختگان در پویش «کتابخوانی ملی» است.
کوهستان انبار ذخیره تنوع زیستی کره مسکون
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / مرتضی شریفی / کوهستان / توسعه پایدار / تنوع زیستی
کوهستان انبار ذخیره تنوع زیستی کره مسکون
سرزمین کوهستانی ما از نظر تنوع زیستی نمونه کم نظیر در دنیاست، به طوری که حدود ۱۰۰ اکوسیستم کوهستانی تا به حال در ایران به ثبت رسیده اما به دلیل توسعه ناپایدار در معرض آسیب جدی است.
شورای معتمدین و خیرخواهان انقلابی کردستان اعلام موجودیت کرد
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / انقلابی گری / وحدت اصولگرایی / توسعه پایدار / گام دوم انقلاب
شورای معتمدین و خیرخواهان انقلابی کردستان اعلام موجودیت کرد
سنندج- شورای معتمدین و خیرخواهان انقلابی استان کردستان با تجمیع ۱۸ حزب شناسنامه دار و جمعی از نخبگان کردستانی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
دیدار مدیران‌عامل بانک تجارت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
دیدار مدیران‌عامل بانک تجارت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی
بانک تجارت به عنوان یک بنگاه مالی افتخار دارد که از سال‌های دور در قالب تامین مالی و حمایت از پروژه‌های مختلف، همکاری نزدیک، تخصصی و اثر بخشی را با صنعت پتروشیمی داشته است. دولت‌آبادی یادآور شد: بانک تجارت با وجود تحریم‌های موجود در تلاش است از حداکثر ظرفیت و پتانسیل حرفه‌ای خود برای رفع نیاز شرکت‌‎های پتروشیمی استفاده کرده و نقش موثری را در توسعه پایدار این صنعت استراتژیک ایفا کند.
وقتی مدیر عامل گل گهر با عملکرد خود شهروند افتخاری سیرجان می شود
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
وقتی مدیر عامل گل گهر با عملکرد خود شهروند افتخاری سیرجان می شود
کرمان - شرکت گل‌گهر با مدیریت «ملارحمان» توانسته دستاوردهای چشمگیری در زمینه های اقتصاد مقاومتی، مسئولیت اجتماعی، جهش تولید و توسعه پایدار منطقه به دست آورد و حالا از این مدیر در اذهان عمومی به عنوان شهروند افتخاری سیرجان یاد می شود.
توسعه پایدار با ارتقا سواد جامعه
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / جنگ تحمیلی / آذربایجان غربی / یونسکو / وزارت آموزش و پرورش / سازمان نهضت سواد آموزی
توسعه پایدار با ارتقا سواد جامعه
تهران- ایرنا- سعید آشتیانی در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: اهمیت آموزش به عنوان شاخصه مهم در توسعه انسانی موجب شده تا میزان باسوادی افراد در جامعه به عنوان مهمترین مولفه مورد استفاده قرار گیرد. از این رو سازمان نهضت سوادآموزی به عنوان نهادی تاثیرگذار، رسالت ریشه‌کنی مطلق بی‌سوادی را برعهده دارد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / استانی-علمی و آموزشی / پژوهش
"پژوهش" و راه ناهموار آن
ارتباط توسعه پایدار با ساختارهای علمی و پژوهشی جامعه، رابطه‌ای تنگاتنگ دارد که از خلال آن می‌توان از یافته‌های ارزشمند در جهت اهداف ملی بهره‌برداری کرد.
۳۳ درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را زنان تشکیل می‌دهند
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / توسعه پایدار / زنان / علم و فناوری / علوم تحقیقات و فناوری / هیئت علمی دانشگاه
۳۳ درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را زنان تشکیل می‌دهند
ایلنا: منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین اختتامیه «سومین جشنواره ملی زن و علم» و یادبود شادروان مریم میرزاخانی با بیان اینکه علم و فناوری مولد قدرت و…
جهانگیری: هیچ مقام دولتی زودتر به واکسن کرونا دسترسی نخواهد داشت/ هم نفت می‌فروشیم هم کالا صادر می‌کنیم
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / اسحاق جهانگیری / واکسن کرونا
جهانگیری: هیچ مقام دولتی زودتر به واکسن کرونا دسترسی نخواهد داشت/ هم نفت می‌فروشیم هم کالا صادر می‌کنیم
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: فکر می‌کنم توسعه علم و فناوری، امروز ضرورت توسعه پایدار کشور است و خوشبختانه اقدامات وسیعی در زمینه توسعه علم صورت گرفته است؛ هفته گذشته به مناسبت هفته پژوهش جلسه‌ای با وزیر علوم و همکارانشان داشتیم و درباره شاخص‌های رتبه علمی کشور اطلاعات و آماری ارائه شد. به حق اقدامات شایسته ای در زمینه تولید فناوری در کشور انجام شده و شرکت‌های دانش بنیان ما به یک مجموعه اثرگذار در اقتصاد کشور تبدیل شده‌اند.
محلات؛ بنیادی‌ترین عناصر شهری برای دستیابی به الگوی شهر سبز
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / شهر سبز / توسعه پایدار / اداره کل محیط زیست شهرداری تهران / محلات / مشارکت مردمی
محلات؛ بنیادی‌ترین عناصر شهری برای دستیابی به الگوی شهر سبز
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه در جامعه شهری امروز برای دستیابی به الگوی شهر سبز و توسعه پایدار شهری، محلات بنیادی‌ترین عناصر شهری است، گفت : اگر کیفیت زندگی در محلات تغییر یابد، این موضوع بر تمام شهر تأثیرگذار خواهد بود.
از سامانه
۱۳۹۹/۱۰/۰۵ / استانی-ورزشی / توسعه پایدار شهری / جوانان / وزارت ورزش و جوانان / مسعود سلطانی‌فر
از سامانه "سمجا" و طرح اقدام راهبردی جوان گرایی رونمایی شد
اختتامیه چهارمین همایش گفتمان جوانان و توسعه پایدار شهری با رونمایی از سامانه "سمجا" و همچنین ارائه پیش نویس طرح اقدام راهبردی در راستای جوان گرایی برای ارائه به مجلس شورای اسلامی رونمایی شد.
اقتصاد ایران به شدت دولتی و معتاد به نفت شده است
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / اردبیل / محمود عباس زاده مشکینی / لایحه بودجه ۱۴۰۰ / مهاجرت / توسعه پایدار
اقتصاد ایران به شدت دولتی و معتاد به نفت شده است
اردبیل- نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد ایران به شدت دولتی و معتاد به نفت شده است چرا که وظیفه دولت انجام امور اقتصادی و میدان داری در این حوزه نیست.
۱۳۹۹/۱۰/۰۴
کارگروهی برای رفع بوی نامطبوع تهران
 «بوی نامطبوع تهران» با حضور رئیس کمیته محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر، معاون خدمات شهری شهرداری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب و تعدادی از مدیران حوزه معاونت خدمات شهری مورد بررسی قرار گرفت. به‌گزارش همشهری، شینا انصاری، مدیرکل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهر تهران با تشریح احتمالات و سناریوهای موجود درخصوص ایجاد بوی نامطبوع در تهران، فرضیات مطرح شده درخصوص حرکت گسل‌ها، فاضلاب سابق ساختمان پلاسکو و... را در ایجاد بوی نامطبوع مردود دانست و ورود فاضلاب به انهار و آب‌های سطحی، نقاط انفصال شبکه فاضلاب شهری، …
قوانین منابع طبیعی با زیر ساخت های توسعه مغایرتی ندارد
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
قوانین منابع طبیعی با زیر ساخت های توسعه مغایرتی ندارد
مشهد- مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی گفت: قوانین و مقررات و دستورالعمل های منابع طبیعی در بخش معدن با موضوع زیرساخت های توسعه ای و توسعه پایدار هیچگونه مغایرتی ندارد .
سناتور روس: می‌توانیم برای شرکت‌های آمریکایی در بازارهای خارجی مشکل ایجاد کنیم
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / اخبار "چین" / اخبار "آمریکا" / اخبار "روسیه"
سناتور روس: می‌توانیم برای شرکت‌های آمریکایی در بازارهای خارجی مشکل ایجاد کنیم
مقام پارلمانی روس گفت: روسیه می‌تواند برای فعالیت شرکت‌های آمریکایی در بازارهای جهانی مشکل ایجاد کند، ولی پاسخ اصلی مسکو به تحریم‌های جدید واشنگتن، توسعه پایدار و حفظ موقعیت خود در بازارهای خارجی است.
شناسایی محله سبز و ایجاد خانه‌های محیط زیست در تهران ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / محیط زیست ایران
شناسایی محله سبز و ایجاد خانه‌های محیط زیست در تهران ۱۴۰۰
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، شناسایی محله سبز و ایجاد خانه‌های محیط زیست را از جمله برنامه‌های تهران ۱۴۰۰ عنوان کرد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / سیستان و بلوچستان
ارتقاء سلامت جامعه نیازمند مشارکت حداکثری مردم است
رئیس خانه مشارکت مردم در سلامت استان سیستان و بلوچستان: محوری‌ترین موضوعات در توسعه پایدار، توجه به مشارکت اجتماعی مردم در برنامه‌ها و چشم‌اندازهای تبیین شده می باشد چنانکه راه ارتقاء سلامت جامعه نیز از جلب حداکثری مشارکت مردمی پدید خواهد آمد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
شرایط بسامان صنایع خانگی در هشت ماه ابتدایی سال
صادرات لوازم خانگی به 250 میلیون دلار رسید و این در شرایطی است که داخلی‌سازی قطعات این صنعت پیوسته در حال افزایش است. دبیرکل انجمن لوازم‌خانگی با تا‌یید این موضوع اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تا‌کنون ۲۲۰ میلیون دلار داخلی‌سازی در صنعت لوازم خانگی محقق شده و به‌ویژه در بخش بردهای الکترونیکی و موتور جاروبرقی پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است. عباس هاشمی افزود: توسعه پایدار صنعتی جز با توسعه زیرساخت‌ها و قطعه‌سازی کشور امکان‌پذیر نیست.
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
سهم دوچرخه به یک‌درصد رسید
پریسا امیرقاسم‌خانی - خبر‌نگار این پویش در مدت کمتر از یک سال به سراسر کشور رسید و بیش از 250شهر ایران به آن پیوستند.  کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو در تهران از سال95 با همکاری مردم و دستگاه‌های مربوط مانند وزارت ورزش، محیط‌زیست و توسعه پایدار و... گسترش پیدا کرد تا اینکه در تهران، اواخر آذر‌ماه سال97 با حمایت و مدیریت پیروز حناچی، شهردار تهران به‌طور جدی آغاز شد و اکنون حدود 3سال و 96هفته از اجرای آن می‌گذرد.  این پویش نقش بسزای در ایجاد فرهنگ استفاده از دوچرخه به‌عنوان استفاده از یک سیستم سبز …
تامین امنیت غذایی مهم‌ترین اولویت سازمان جنگل‌ها می‌باشد
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / منابع طبیعی و آبخیزداری / سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور / هرمزگان / صنعت غذایی
تامین امنیت غذایی مهم‌ترین اولویت سازمان جنگل‌ها می‌باشد
بندرعباس- ایرنا- معاون برنامه ریزی و منابع انسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تامین امنیت غذایی و توسعه پایدار اولویت مهم سازمان جنگل‌ها می‌باشد.
محسن هاشمی : تهران خصوصیات شهری برای زندگی را ندارد
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / اقتصادنیوز / برود / سمتی / سده / نیاورده
محسن هاشمی : تهران خصوصیات شهری برای زندگی را ندارد
اقتصادنیوز : رئیس شورای شهر تهران گفت: این شهر توسعه پایدار و متوازن را تجربه نکرده و اکنون می شود گفت تهران باید به سمتی برود که جایی برای زندگی شود اما هنوز خصوصیات یک شهر برای زندگی را به دست نیاورده است.
اعتباری برای اجرای اهداف توسعه پایدار و سند ۲۰۳۰ منظور نشده است
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / برنامه و بودجه / بودجه / توسعه پایدار / صحن علنی / وزارت آموزش و پرورش
اعتباری برای اجرای اهداف توسعه پایدار و سند ۲۰۳۰ منظور نشده است
ایلنا: سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: در هیچ‌یک از ردیف‌های هزینه‌ای وزارت آموزش و پرورش، اعتباری برای اجرای اهداف توسعه پایدار و سند ۲۰۳۰ منظور نشده است.
سازمان برنامه و بودجه: 
هیچ‌گونه ردیف بودجه‌ای برای اجرای سند ۲۰۳۰ در لایحه بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی نشده است
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / بودجه 1400 / سند 2030
سازمان برنامه و بودجه: هیچ‌گونه ردیف بودجه‌ای برای اجرای سند ۲۰۳۰ در لایحه بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی نشده است
در پی تذکری در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی مبنی بر درج ردیف بودجه‌ای برای اجرای سند ۲۰۳۰ در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به اطلاع می‌رساند؛ در هیچ‌یک از برنامه‌های اجرایی و خروجی‌های ذیل ردیف‌های هزینه‌ای وزارت آموزش و پرورش، اعتباری برای اجرای اهداف توسعه پایدار و سند ۲۰۳۰ منظور نشده است.
واکنش سازمان برنامه و بودجه به ادعای اختصاص ردیف بودجه برای سند ۲۰۳۰
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / سازمان برنامه و بودجه / مجلس شورای اسلامی
واکنش سازمان برنامه و بودجه به ادعای اختصاص ردیف بودجه برای سند ۲۰۳۰
سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: در هیچ‌یک از خروجی‌های ذیل ردیف‌های هزینه‌ای وزارت آموزش و پرورش، اعتباری برای اجرای اهداف توسعه پایدار و سند ٢٠٣٠ منظور نشده است.
نماینده مجلس: رئیس جمهور دست از سند ۲۰۳۰ برنداشته است
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / حسن روحانی / سند ۲۰۳۰ / محمدتقی نقدعلی
نماینده مجلس: رئیس جمهور دست از سند ۲۰۳۰ برنداشته است
به گزارش خانه ملت، محمدتقی نقدعلی در نشست علنی امروز (یکشنبه 30 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به رئیس جمهور گفت: در صفحه 453 لایحه بودجه سال 1400 در بخش ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت عنوانی آمده که آن عنوان مشارکت فعال در اجرای برنامه ها و تعهدات جهانی به ویژه اهداف توسعه پایدار و آموزش سند 2030 است. زمانی که آقای روحانی در رسانه ها اعلام کرد که اگر یک روز از دولت من باقی مانده باشد، از سند 2030 نخواهم گذشت، لذا به ملت ایران می گویم در حال حاضر آقای روحانی دست از سند 2030 برنداشته است.
نقدعلی: برای سند 2030 ردیف بودجه تعیین شده/ قالیباف: حتما باید بررسی شود
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / مجلس شورای اسلامی / خمینی شهر / مجلس / پارلمان / محمدتقی نقدعلی
نقدعلی: برای سند 2030 ردیف بودجه تعیین شده/ قالیباف: حتما باید بررسی شود
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: در صفحه 453 بودجه تقدیمی بخش ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت عنوان مشارکت فعال در اجرای برنامه‌ها و تعهدات جهانی به ویژه اهداف توسعه پایدار و آموزش سند 2030 قید شده است.
نقشه خطر وقوع سیل در بافت شهری تهیه شود
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / آرش میلانی / شورای شهر تهران / ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران
نقشه خطر وقوع سیل در بافت شهری تهیه شود
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: باید نقشه خطر وقوع سیل در بافت شهری تهیه و نقاط امن در زمان خطر وقوع سیل برای حضور شهروندان مشخص شود.
مدیرعامل بانک تجارت سالگرد تاسیس این بانک را تبریک گفت
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
مدیرعامل بانک تجارت سالگرد تاسیس این بانک را تبریک گفت
در یکسال اخیر بانک تجارت از طریق انعقاد تفاهمنامه با بزرگترین شرکت‌های صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، خودروسازی‌های اصلی کشور، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و ده‌ها شرکت بزرگ و کارآفرین کشور تلاش کرد در سال جهش تولید، ضمن یاری رساندن به دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه پایدار کشور و افزایش اشتغال‌زایی، به سهم خود امید و طراوت را در فضای اقتصاد گسترش دهد.
اثرات توسعه خط ۱۰ مترو بر قنوات مشخص شود
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / توسعه پایدار / شورای شهر تهران / فضای سبز / مترو / محیط زیست
اثرات توسعه خط ۱۰ مترو بر قنوات مشخص شود
ایلنا: رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت:‌اگر توسعه خط ۱۰ مترو موجب انقطاع تعدادی از قنات شود باید از اکنون برای جایگزینی حقابه آنها و تامین آب لازم برای…
فولاد مبارکه قهرمان کاهش مصرف آب در بین فولاد سازان جهان
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / جهان / زیست محیطی / فولاد / فولاد مبارکه / محیط زیست
فولاد مبارکه قهرمان کاهش مصرف آب در بین فولاد سازان جهان
ایلنا: امروزه جهت دستیابی به اهداف توسعه پایدار، رعایت ملاحظات زیست محیطی به‌عنوان یک الزام در کشور مطرح است. فولاد مبارکه در این راستا از ابتدای راه‌اندازی موضوع…
لزوم پیش‌بینی عوارض زیست‌محیطی توسعه و احداث متروی تهران
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / مترو / مشکلات زیست‌محیطی / اداره کل محیط زیست شهرداری تهران
لزوم پیش‌بینی عوارض زیست‌محیطی توسعه و احداث متروی تهران
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: در مطالعات توجیهی طرح‌ها و پروژه‌های شهری لازم است اثرات محیط زیستی پروژه‌ها و طرح‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد.
بررسی مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی خطوط مترو تهران
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
بررسی مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی خطوط مترو تهران
ایلنا: نشست بررسی مطالعات ارزیابی اثرات محیط زیستی خطوط ۸.۹، ۱۰ و ۱۱ مترو تهران با حضور «آرش میلانی» رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران و «علی امام» مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) و «شینا انصاری» مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران برگزار شد.
آبخیزداری همان اقتصاد مقاومتی است
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
آبخیزداری همان اقتصاد مقاومتی است
مشهد- آبخیزداری یعنی حفظ سرمایه‌های ملی، انسانی، اجتماعی، طبیعی و فیزیکی که به‌طور زنجیروار به هم وابسته هستند و درنهایت خروجی آن نیز، دستیابی به توسعه پایدار، خودکفایی، عدالت و عزت را رقم می‌زند که همه این موارد نیز در دل اقتصاد مقاومتی نهادینه‌شده است؛ این بخشی از یادداشت محمود روشندل معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی برای بازار است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •