سه شنبه, ۲۰ آبان, ۱۳۹۹ / 10 November, 2020
دولت الکترونیک
احیای دولت الکترونیک با کرونا ؟
۴۸ دقیقه قبل
احیای دولت الکترونیک با کرونا ؟
کندی پیشرفت طرح توسعه دولت الکترونیک در دهه گذشته شاید چندان حساسیت‌ها را بر نمی‌انگیخت اما در شرایط اخیر که ضرورت تردد حداقلی افراد مورد تاکید قرار گرفته، ترجیح عمده افراد عدم حضور در مراکزعمومی برای انجام امور اداری و انجام کارها از طریق بسترهای اینترنتی است. در نتیجه تسریع توسعه برای پوشش حداکثری چنین خدماتی یک مطالبه عمومی به حساب می‌آید.
منع تردد بیماران کرونایی با استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک
۲ روز قبل
منع تردد بیماران کرونایی با استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک
بالارفتن آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران، باعث شد دو وزارتخانه ارتباطات فناوری اطلاعات و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با استفاده از ظرفیت دولت الکترونیکی مانع از تردد بیماران کرونایی در سطح کشور شوند.
سجام؛ سامانه ای در تراز جهانی
۲ روز قبل
سجام؛ سامانه ای در تراز جهانی
جهانگرد، ‌نماینده ویژه رییس جمهور در امور دولت الکترونیک اعلام کرد: باید خدمات زیرساختی شکل گرفته در بازار سرمایه به ویژه شرکت سپرده گذاری مرکزی که تاثیر زیادی در بهره وری اقتصاد کشور دارد برای مقامات و سهامداران تببین و آشکار شود.
مبتلایان کرونا امکان استفاده از قطار و هواپیما را نخواهند داشت
۲ روز قبل / ویروس کرونا / دولت الکترونیک / امیر ناظمی / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
مبتلایان کرونا امکان استفاده از قطار و هواپیما را نخواهند داشت
معاون وزیر ارتباطات از آغاز به کار سرویسی مبتنی بر دولت الکترونیک با همکاری وزارت بهداشت خبر داد که طبق آن مبتلایان کرونا امکان استفاده از اتوبوس بین شهری، قطار و هواپیما را نخواهند داشت.
دولت الکترونیک در مقابل متخلفان قرنطینه
۳ روز قبل
دولت الکترونیک در مقابل متخلفان قرنطینه
محمد کرباسی- دبیر گروه دانش و فناوری براساس آماری که اخیرا 2وزارتخانه بهداشت و ارتباطات به‌دست آورده‌اند حداقل ۲۰درصد مبتلایان به کرونا در کشور با وجود آگاهی از بیمار شدن‌شان و مثبت بودن تست پی‌سی‌آر‌ خود قرنطینه 2هفته‌ای را رعایت نکرده و با آمدن به اماکن عمومی افراد دیگر را در خطر قرار می‌دهند. آن طور که ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت هم اعلام کرده از مجموع ۱۵هزار تست مثبت، مشخص شده که ۲۰درصد آنها در قرنطینه نمی‌مانند؛ این به‌معنای آن است که در هر مقطع حداقل ۳هزار نفر هستند که بدون توجه به سلامت …
معاون وزیر ارتباطات:  بیست درصد مبتلایان به کرونا، قرنطینه را رعایت نمی‌کنند / به زودی به مبتلایان در طول بیماری اجازه استفاده از هواپیما، قطار و تاکسی‌های اینترنتی را نمی دهیم
۴ روز قبل
معاون وزیر ارتباطات: بیست درصد مبتلایان به کرونا، قرنطینه را رعایت نمی‌کنند / به زودی به مبتلایان در طول بیماری اجازه استفاده از هواپیما، قطار و تاکسی‌های اینترنتی را نمی دهیم
امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات، در توئیتی نوشت: طبق یک بررسی با وزارت بهداشت، مشخص شد بیست درصد مبتلایان به کرونا، قرنطینه را رعایت نمی‌کنند! با ابلاغ وزارت بهداشت، بر پایه دولت الکترونیکی، به زودی: مبتلایان کوید۱۹ امکان استفاده از قطار بین شهری، پروازهای هواپیما و تاکسی های اینترنتی را در دوران بیماری و قرنطینه ندارند‌.
تعرفه ۲۵۰ خدمت دستگاههای دولتی به دفاتر پیشخوان ابلاغ شد
۵ روز قبل / دفاتر پیشخوان دولت / دولت الکترونیک / دستگاه های اجرایی / سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
تعرفه ۲۵۰ خدمت دستگاههای دولتی به دفاتر پیشخوان ابلاغ شد
مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از تعیین تعرفه ۲۵۰ خدمت دستگاههای اجرایی و ابلاغ آن به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و ICT روستایی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
سازمان بیمه سلامت با راه اندازی دولت الکترونیک خدمات خوبی به مردم ارائه کرده است
نماینده مردم شهرستان شازند استان مرکزی گفت: سازمان بیمه سلامت خدمات خوبی را با راه اندازی دولت الکترونیک به مردم بخصوص اقشار کم درآمد ارائه کرده است.محمود احمدی‌بیغش همزمان با اولین روز گرامیداشت هفته بیمه سلامت در بازدید از روستاهای عضدیه، نورآباد، برج، ضیاءآباد و برج چشمه محمود در جمع اهالی این روستا با حضور برخی مسئولین شهرستانی گفت: سازمان بیمه سلامت خدمات خوبی را با راه اندازی دولت الکترونیک به مردم بخصوص اقشار کم درآمد ارائه کرده است. نماینده مردمش شهرستان شازند استان مرکزی بیان کرد: فرا رسیدن سوم آبان سالروز گرامیداشت هفته بیمه سلامت فرصت خوبی است تا خدماتی که از سوی این سازمان به مردم داده می شود به بهترین شکل ممکن اطلاع رسانی شود. بیغش ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارایه شده توسط سازمان …
توسعه دولت الکترونیک به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کمک می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / استاندار تهران
توسعه دولت الکترونیک به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کمک می‌کند
ایلنا: استاندار تهران با اشاره به لزوم تسریع در تحقق دولت الکترونیک گفت: توسعه دولت الکترونیک به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کمک می‌کند.
سرپرست معاونت دولت الکترونیکی منصوب شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / حکم انتصاب / امیر ناظمی / دولت الکترونیک / بهنام ولی زاده
سرپرست معاونت دولت الکترونیکی منصوب شد
سرپرست معاونت دولت الکترونیکی در سازمان فناوری اطلاعات ایران با حکم معاون وزیر ارتباطات، منصوب شد.
استعلام ۲۰ میلیون مدرک دانشگاهی الکترونیکی شد/ جلوگیری از جعل مدارک تحصیلی
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / سید امیر اصغری / تأییدیه تحصیلی / مدرک تحصیلی / دولت الکترونیک / دانشگاه های ایران / جعل مدرک
استعلام ۲۰ میلیون مدرک دانشگاهی الکترونیکی شد/ جلوگیری از جعل مدارک تحصیلی
مدیر پروژه استعلام اصالت مدارک دانشگاهی کشور از ایجاد پایگاه جامع مدارک تحصیلی جهت جلوگیری از جعل مدارک خبر داد و گفت: دیتای بیش از ۲۰ میلیون مدرک دانشگاهی در این سامانه قابل استعلام است.
استعلام مدارک دانشگاهی با داشتن شماره ملی افراد فراهم شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / مدرک تحصیلی
استعلام مدارک دانشگاهی با داشتن شماره ملی افراد فراهم شد
استعلام اصالت مدارک دانشگاهی با در اختیار داشتن شماره ملی و شناسنامه افراد قابل مشاهده است و به گفته دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات، حل معضل مدارک تحصیلی جعلی و اصلاح فرآیند گواهی اصالت مدارک اقدامی دیگر در اجرای دولت الکترونیکی و شفافیت است. شاید دیگر کسی نتواند با مدرک جعلی در جایی ثبت‌نام کند.
قوانین متناقض، مانع حکمرانی فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / انرژی / توسعه پایدار / جامعه / فضای مجازی / مالیات
قوانین متناقض، مانع حکمرانی فضای مجازی
دولت الکترونیکی به عنوان یکی از مهم‌ترین بسترهای ارایه خدمات دولت به مردم، شفافیت فرآیندها و نظارت کارآمد می‌تواند فساد را به‌طور جدی ریشه‌کن و توسعه پایدار جامعه را تسهیل کند و به گفته کارشناسان،
۵۰درصد نیروهای دولتی کارهای تکراری دارند!
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
۵۰درصد نیروهای دولتی کارهای تکراری دارند!
شهروند آنلاین: در پنجاه و نهمین جلسه از سلسله نشست‌های نقد و اندیشه وزارت ارتباطات، با موضوع «حکمرانی در فضای مجازی از منظر دولت الکترونیکی» ، «رضا باقری اصل» دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و «محمد فرجود» مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران به بررسی چالش‌های دولت الکترونیک پرداختند.
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
پرچم‌داری اپراتور اول با افزایش ضریب نفوذ اینترنت موبایل
در شش ماه نخست امسال ضریب نفوذ اینترنت نسل سوم و چهارم در ایران 91.07 درصد بود که نسبت به سه ماهه نخست امسال رشد سه درصدی داشته است و همراه اول با رشد 5.96 درصدی در این بازه زمانی توانسته فاصله‌اش را با سایر رقبا بیشتر کند و پیشگام افزایش ضریب نفوذ اینترنت در ایران باشد. طبق جدیدترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سه ماهه دوم سال 99 « همراه اول » به عنوان بزرگ‌ترین اپراتور اینترنت سیار کشور با در اختیار گرفتن بیشترین تعداد مشترکان اینترنتی 3G و 4G، نقش مهمی در پیشبرد سیاست‌های دولت در تحقق دولت الکترونیک و آموزش از راه دور بازی کرده است. طبق داده‌های آماری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مشترکان اینترنت نسل‌های 3 و 4 همراه اول در شش …
آغاز مرحله دوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی
۱۳۹۹/۰۸/۰۸
آغاز مرحله دوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی از آغاز مرحله دوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی با تاکید بر تلاش بیشتر آنها برای ارتقا و تقویت خود در کنار این حمایت‌ها برای ایجاد نتیجه مطلوب خبر داد. امیر خوراکیان با اشاره به تصویب سند ساماندهی پیام‌رسان‌ها در کشور گفت: برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی در مرحله اول براساس مصوبات شورای‌عالی فضای مجازی کشور یکسری اقدامات صورت گرفت و درحال‌حاضر در مرحله دوم حمایت‌ها برای تقویت و ارتقای آنها هستیم. معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی در تشریح مرحله دوم حمایت‌ها از پیام‌رسان‌های داخلی اعلام کرد: اتصال پیام‌رسان‌های داخلی به اپراتورها، کسب سهمی از درآمد ترافیک، اختصاص مرکز داده رایگان، تسهیل در اعطای مجوز، ارائه خدمات …
10 میلیون ایرانی در پیچ‌وخم صدور کارت هویتی
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
10 میلیون ایرانی در پیچ‌وخم صدور کارت هویتی
صدور کارت هوشمند ملی،کلید ورود به دولت الکترونیک در راستای توسعه اجتماعی عنوان شده که قرار‌است موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها و کاهش بسیاری از هزینه‌های دولت و مردم شود. پروسه‌ای که از سال ۱۳۹۱ آغاز شده و بر اساس هدف گذاری‌ها قرار بود این کارت تا پایان سال ۱۳۹۷ برای تمام واجدان شرایط صادر شود.اما این فرآیند مهم در عمل، طبق پیش‌بینی‌ها پیش نرفت.
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
مقاومت کاغذبازها در برابر دولت الکترونیک
عمادالدین قاسمی‌پناه- خبر‌نگار «هنوز بسیاری از دستگاه‌ها از این خدمات استفاده نمی‌کنند و با وجود ابلاغیه‌هایی که ما به آن دستگاه‌ها زده‌ایم همچنان دنبال استعلام کاغذی اطلاعات افراد هستند.»؛این شاید مهم‌ترین نکته نشست خبری روز گذشته دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات درباره دولت الکترونیک باشد که نشان می‌دهد چرا هنوز استفاده از فناوری جایی ندارد و با وجود فراهم شدن زیرساخت‌ها بسیاری از کارها هنوز به شیوه سنتی پیش می‌رود.  در این نشست خبری رضاباقری‌اصل، پس از ارائه گزارشی از عملکرد این شورا در یک …
معرفی دستگاه‌های کم کار در دولت الکترونیک به رئیس جمهور
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
معرفی دستگاه‌های کم کار در دولت الکترونیک به رئیس جمهور
باقری اصل، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات اظهار کرد: هفته آینده اسامی دستگاه‌هایی که در حوزه دولت الکترونیک پیشرفت مناسبی داشتند و دستگاه‌هایی را که تعلل کرده اند به رئیس جمهور گزارش می‌کنیم.
دسترسی به خدمات دستگاه‌های اجرایی از طریق «سامانه مدیریت خدمات دولت»
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / سازمان ثبت احوال کشور / معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی / سازمان امور اداری و استخدامی کشور / هرمزگان / دولت / دولت الکترونیک
دسترسی به خدمات دستگاه‌های اجرایی از طریق «سامانه مدیریت خدمات دولت»
تهران- ایرنا- رئیس امور توسعه دولت الکترونیک سازمان اداری و استخدامی کشور با تشریح جزئیات سامانه مدیریت خدمات دولت به آدرس mardom.ir، گفت: دسترسی به خدمات دستگاه‌های اجرایی از طریق این سامانه امکان‌پذیر است.
دانشگاه ها در حوزه مجازی کردن آموزش چقدر موفق بودند؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / همه_باهم_علیه_کرونا / آموزش مجازی دانشجویان / دولت الکترونیک / دانشگاه‌ها
دانشگاه ها در حوزه مجازی کردن آموزش چقدر موفق بودند؟
علی رغم گذشت بیش از ۸ ماه از شیوع مهمان ناخوانده ای با عنوان "کرونا ویروس" در کشور و تعطیلی حضوری و فیزیکی فعالیت های آموزش عالی و آموزش پزشکی، این مراکز توانستند با اتکا به توانمندی های مجازی و الکترونیکی فعالیت های خود را ادامه دهند و پرچم دار حقیقی دولت الکترونیک را که یک برنامه چند ساله بود را از آن خود کنند.
ابلاغ دوباره شیوه‌نامه بهداشتی برای صنایع استان سمنان/ دولت الکترونیک محقق شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
ابلاغ دوباره شیوه‌نامه بهداشتی برای صنایع استان سمنان/ دولت الکترونیک محقق شود
سمنان- رئیس کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا استان سمنان گفت: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در قطع زنجیره کرونا اهمیت دارد در نتیجه بار دیگر ابلاغ این پروتکل‌ها به بخش‌های مختلف از جمله صنعت و تولید انجام شده است.
کرونا در کنار بدی هایش این چند خوبی را هم داشته!
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / دولت الکترونیک / ویروس کرونا / دورکاری
کرونا در کنار بدی هایش این چند خوبی را هم داشته!
روزنامه خراسان نوشت:کووید -۱۹ در کنار تمام بدی هایش که جان بسیاری از مردم را گرفته مزایای اقتصادی و اجتماعی هم داشته است.
۱۳۹۹/۰۸/۰۴
کارت‌های ملی‌ تولید داخل، تحویل داده شدند
[شهروند] سخنگوی سازمات ثبت‌احوال کشور از 62میلیون واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی‌ گفت. «هرساله یک تا یک‌ونیم میلیون نفر هم به تعداد اضافه می‌شود.» به گفته سیف‌الله ابوترابی، کارت هوشمند ملی تولید داخل، مشابه نمونه خارجی است. «همه نکات ایمنی و فنی در تولید آن رعایت شده است.»«از اسفند ۹۶ با مشکل تأمین بدنه کارت مواجه شده‌ایم، البته از آغاز ۹۷ با شرکت‌های متولی وارد مذاکره شدیم.» ابوترابی ادامه داد: «قرار شد بدنه کارت ایرانی مشابه خارجی باشد. در آغاز نیمه اول سال ۹۸ شاهد تولید نمونه داخلی بودیم.»به گفته او، کارت هوشمند ملی دارای تراشه‌ الکترونیکی است. «اطلاعات هویتی شهروندان از قبیل اطلاعات شناسنامه‌ای، …
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
سامانه‌های آموزش مجازی برای دانشجویان دانشگاه آزاد رایگان می‌شود
وزیر ارتباطات از دستور رئیس‌جمهوری مبنی بر رایگان شدن دسترسی‌ دانشجویان دانشگاه آزاد به سامانه‌های آموزش مجازی این دانشگاه خبر داد.به گزارش ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره به مطالبات دانشجویان دانشگاه آزاد درخصوص آموزش‌های مجازی گفت: طی روزهای اخیر تعدادی به نمایندگس از دانشجویان دانشگاه آزاد مراجعه ای داشتند و مطالبه شان این بود که سامانه های دانشگاه آزاد رایگان نشده و دانشجویان این دانشگاه دچار مشکل هستند؛ حرف‌شان هم درست بود و این تحلیل مطرح شد که چون دانشگاه آزاد شهریه و پول تشکیل کلاس را می‌گیرد، طبیعتاً باید هزینه‫های خود را تامین کند اما به هر حال امروز با آقای رئیس جمهوری در این باره صحبت …
بررسی خدمات رسانی به زائران سفرهای زیارتی درمسیر دولت الکترونیک
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / سید عبدالفتاح نواب / مهران فرشید / شورای برنامه ریزی / عتبات عالیات
بررسی خدمات رسانی به زائران سفرهای زیارتی درمسیر دولت الکترونیک
درنشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت فعالیت‌های صورت گرفته برای خدمات رسانی به زائران سفرهای زیارتی در مسیر دولت الکترونیک بررسی شد.
پیشنهاد وزارت نیرو درباره کارکنان صنعت آب و برق در دولت بررسی می شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / وزارت نیرو / هیات دولت / سختی کار
پیشنهاد وزارت نیرو درباره کارکنان صنعت آب و برق در دولت بررسی می شود
وزارت نیرو به منظور حل مشکلات ناشی از تبعیت این وزرات از قانون مدیریت خدمات کشوری به ویژه درخصوص موضوع فوق العاده سختی کار کارمندان صنعت آب و برق، پیشنهادهایی را جهت سیر مراحل بررسی و تصمیم گیری به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت ارائه نموده است.
ارائه لایحه «حکمرانی الکترونیکی» به دولت
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / حکمرانی الکترونیکی / هیات دولت / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارائه لایحه «حکمرانی الکترونیکی» به دولت
وزارت ارتباطات و فناوی اطلاعات، لایحه حکمرانی الکترونیکی را به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت ارائه کرده است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
عملکرد قابل قبول موسسه اعتباری ملل در حوزه بانکداری الکترونیکی
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: خدمات الکترونیک بانک‌ها سبب می‌شود تا‌ مردم برای انجام امور بانکی و مالی خود به شعب بانکی مراجعه نکنند و از سوی دیگر این اقدام نوعی کمک به ترویج خدمات دولت الکترونیک و بانکداری الکترونیکی خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / استانی-اجتماعی / شورای شهر مشهد
مشهد در حوزه فناوری بسیار پیشرفته است
نماینده ویژه رئیس جمهوری در امور دولت الکترونیک گفت: مشهد در حوزه فناوری بسیار پیشرفته است.
بررسی لایحه «تراکنش‌های الکترونیکی» در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / وزارت ارتباطات / کمیسیون امور اجتماعی دولت / لایحه تراکنش های الکترونیکی
بررسی لایحه «تراکنش‌های الکترونیکی» در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت
ایلنا: وزارت ارتباطات و فناوی اطلاعات به منظور کاهش نگرانی ها در حوزه فضای مجازی و با هدف مدیریت عقلانی در جنبه های مختلف کاربردی فضای مزبور، لایحه تراکنش‌های…
رشد شاخص‌های سرمایه‌گذاری و توسعه دولت الکترونیک در سمنان
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
رشد شاخص‌های سرمایه‌گذاری و توسعه دولت الکترونیک در سمنان
سمنان- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان از رشد شاخص‌های سرمایه‌گذاری و توسعه دولت الکترونیک در سطح استان خبر داد و گفت: صمت سمنان رتبه چهارم را در شاخص‌های مذکور در سطح کشور دریافت کرده است.
تصمیم قاطع در مورد دورکاری حداکثری ادارات برای مهار شیوع کرونا ویروس
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / دولت الکترونیک / دورکاری / عضو شورای شهر یزد
تصمیم قاطع در مورد دورکاری حداکثری ادارات برای مهار شیوع کرونا ویروس
عضو شورای شهر یزد بر لزوم اتخاذ سیاست دورکاری حداکثری در ادارات برای مهار شیوع کرونا ویروس تاکید کرد و گفت: از آنجایی که عمده مراجعات مردمی به نهاد و سازمان‌های دولتی است، خواستار اعمال دورکاری کارمندان و فراهم کردن بستر خدمات‌دهی الکترونیکی هستیم.
زمان مدیریت عقلانی در فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۷/۲۶
زمان مدیریت عقلانی در فضای مجازی
وزارت ارتباطات و فناوی اطلاعات به منظور کاهش نگرانی ها در حوزه فضای مجازی و با هدف مدیریت عقلانی در جنبه های مختلف کاربردی فضای مزبور، لایحه مسئولیت ارائه‌دهندگان خدمات حوزه فناوری اطلاعات را به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت ارائه کرده است.
لایحه «مسئولیت ارائه‌دهندگان خدمات حوزه فناوری اطلاعات» در دولت بررسی می شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / فضای مجازی / مسئولیت ارائه‌دهندگان خدمات حوزه فناوری اطلاعات / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
لایحه «مسئولیت ارائه‌دهندگان خدمات حوزه فناوری اطلاعات» در دولت بررسی می شود
وزارت ارتباطات و فناوی اطلاعات به منظور کاهش نگرانی ها در حوزه فضای مجازی و با هدف مدیریت عقلانی در جنبه های مختلف کاربردی فضای مزبور، لایحه مسئولیت ارائه‌دهندگان خدمات حوزه فناوری اطلاعات را به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت ارائه کرده است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
ضرورت هماهنگی داخلی دولت برای تسهیل تجارت
در شرایطی که کشور امروز بیش از هر زمان دیگری به تعامل بین‌بخشی نیاز دارد که فرآیندها و عملیات تجاری که به اندازه کافی به دلیل تحریم‌های بین‌المللی سخت و مشکل است و تاب‌آوری فشارهای داخلی حقیقتا برای فعالان اقتصادی غیرقابل تحمل است، آنچه شاید بیش از همه ‌چیز فعالان اقتصادی به خصوص افرادی که در عرصه تجارت خارجی فعالیت دارند را نگران و دلواپس می‌کند، ناهماهنگی میان دستگاهی در کشور است. در این میان ضرورت تعامل جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بانک مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی بیش از هر نهاد دیگری می‌تواند به تسهیل تعاملات تجاری کشور کمک کند اگرچه این باور واضعان در میان بخش خصوصی وجود دارد که ملاحظات و چارچوب‌ها و ضوابط باید رعایت شود اما اگر بخواهیم انعطاف لازم …
وضعیت نامطلوب فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران/ چرا در دولت الکترونیک عقبیم؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / فضای مجازی
وضعیت نامطلوب فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران/ چرا در دولت الکترونیک عقبیم؟
طبق بررسی ها ایران به لحاظ فناوری اطلاعات و ارتباطات، وضعیت مطلوبی ندارد و جایگاه آن با اهداف توسعه کشور به خصوص سند چشم انداز ۲۰ ساله مغایر است.
روحانی: تعدد قوانین، عدم شفافیت و اختلاف رویه دستگاه‏‌های مجری و حاکمیتی از عوامل ناهماهنگی  در امور تجاری و گمرکی  است
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / حسن روحانی / دولت دوازدهم
روحانی: تعدد قوانین، عدم شفافیت و اختلاف رویه دستگاه‏‌های مجری و حاکمیتی از عوامل ناهماهنگی در امور تجاری و گمرکی است
رئیس جمهور راه اندازی سامانه استعلام مدارک تحصیلی را اقدامی ارزشمند برشمرد و گفت: این سامانه یکی از موثرترین اقدامات در راستای توسعه دولت الکترونیک است و با توجه به تعدد مراکز آموزشی و در عین حال الزام ارائه مدارک تحصیلی از سوی شهروندان، این سامانه یکی از بهترین اقدامات در این حوزه است.
نظام مدیریت الکترونیکی موجب رفاه مردم است/ جلوگیری از ساختار سنتی توزیع کالا در کشور ضروری است
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / سامانه جامع تجارت / روحانی / شورای اجرایی فناوری اطلاعات / اخبار داغ
نظام مدیریت الکترونیکی موجب رفاه مردم است/ جلوگیری از ساختار سنتی توزیع کالا در کشور ضروری است
رئیس جمهور راه اندازی سامانه استعلام مدارک تحصیلی را اقدامی ارزشمند برشمرد و گفت: این سامانه یکی از موثرترین اقدامات در راستای توسعه دولت الکترونیک است .
روحانی: نظام مدیریت الکترونیکی موجب رفاه مردم، کاهش هزینه‏ ها و تسریع در انجام امور است
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / روحانی / فناوری اطلاعات / دولت الکترونیک / رئیس جمهور
روحانی: نظام مدیریت الکترونیکی موجب رفاه مردم، کاهش هزینه‏ ها و تسریع در انجام امور است
رئیس جمهور راه اندازی سامانه استعلام مدارک تحصیلی را اقدامی ارزشمند برشمرد و گفت: این سامانه یکی از موثرترین اقدامات در راستای توسعه دولت الکترونیک است .
سامانه جامع تجارت مانع قاچاق کالا و رانت و فساد می‌‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / رییس جمهور
سامانه جامع تجارت مانع قاچاق کالا و رانت و فساد می‌‌شود
ایلنا: رئیس جمهور راه اندازی سامانه استعلام مدارک تحصیلی را اقدامی ارزشمند برشمرد و گفت: این سامانه یکی از موثرترین اقدامات در راستای توسعه دولت الکترونیک است و با…
روحانی: سامانه استعلام مدارک تحصیلی اقدام موثری در توسعه دولت الکترونیک است
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / دولت / حسن روحانی / شورای اجرایی فناوری اطلاعات / سامانه جامع تجارت
روحانی: سامانه استعلام مدارک تحصیلی اقدام موثری در توسعه دولت الکترونیک است
تهران - ایرنا - رییس جمهوری گفت: راه اندازی سامانه استعلام مدارک تحصیلی یکی از موثرترین اقدامات در راستای توسعه دولت الکترونیک است و با توجه به تعدد مراکز آموزشی و در عین حال الزام ارائه مدارک تحصیلی از سوی شهروندان، این سامانه یکی از بهترین اقدامات در این حوزه است.
توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در روستاها
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / روستائیان / شبکه هوشمند مدارس / تلفن همراه / توسعه روستایی / شبکه ملی اطلاعات / اینفو توسعه
توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در روستاها
ایرنا - اتصال ۹۰ درصد روستاهای کشور به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات در دولت تدبیر و امید به تحقق «اقتصاد دیجیتال» در روستاها کمک کرده و موجب حذف واسطه‌ها در فروش محصولات تولیدی روستاییان، بهره‌مندی آن‌ها از آموزش مجازی و خدمات دولت الکترونیک شده است.
تحقق دولت الکترونیک در گرو رشد شاخص‌های فناوری اطلاعات
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / استانی-اجتماعی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / دولت الکترونیک
تحقق دولت الکترونیک در گرو رشد شاخص‌های فناوری اطلاعات
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان تحقق دولت الکترونیک را در گرو رشد شاخص‌های فناوری اطلاعات در جامعه امروزی دانست.
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
استونی، کشور استارت‌آپی متحول کننده آینده کسب‌وکار
وقتی پروژه تحول دولت الکترونیک استونی برنده جایزه نوآوری واقعی «موسسه نوآوری و کارآفرینی» (IIE) مدرسه کسب‌وکار لندن شد، خیلی‌ها تعجب نکردند.
پیگیری روحانی برای دولت تمام الکترونیک
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / اختصاصی ایرنا / شبکه ملی اطلاعات / حسن روحانی / کارنامه دولت تدبیر در سینه ستبر ایران
پیگیری روحانی برای دولت تمام الکترونیک
تهران- ایرنا- تاکید دوباره رئیس‌جمهوری بر تلاش مسئولان جهت تحقق کامل الکترونیکی کردن خدمات، نشان از عزم راسخ دولت برای برآورده کردن آرزوی دستیابی ایرانیان به دولت الکترونیک دارد.
۱۰‌هزار‌میلیارد دریافتی وزارت ارتباطات
 از مردم کجا می‌رود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
۱۰‌هزار‌میلیارد دریافتی وزارت ارتباطات از مردم کجا می‌رود؟
[شهروند] رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در برنامه «دست‌خط»  در بخشی از سخنانش به بحث شبکه ملی اطلاعات و پیام‌رسان‌ها پرداخت. پژمانفر گفت: «خدماتی که مردم ما امروز در فضای مجازی دریافت می‌کنند، واقعا قابل دفاع نیست. من نمی‌گویم به کشورهای اروپایی و کره‌جنوبی نگاه کنید که چه خبر است، بلکه کشورهای اطراف ما اعم از عراق، افغانستان و… با اینکه سابقه‌ای در مقایسه با ما نداشته‌اند، اما خدماتی که به مردم خود ارایه می‌دهند، قابل سنجش با ما هست یا خیر.» ما امروز گران‌ترین اینترنت را به مردم ارایه می‌دهیم. هزینه‌ای که مردم برای اینترنت پرداخت می‌کنند، در مقایسه با دنیا و حتی کشور افغانستان گران است. همچنین ما ناامن‌ترین …
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
توزیع نفت سفید و گاز مایع در گلستان الکترونیکی شد
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی گلستان از آغاز توزیع الکترونیکی، نفت سفید، نفت گاز و گاز مایع خانگی در استان خبر داد.عیسی افتخاری در نشست خبری اظهارداشت: طرح توزیع الکترونیکی نفت سفید، نفت گاز ( گازوئیل) و گاز مایع در استان گلستان آغاز شده است.وی هدف از اجرای این طرح را تحقق دولت الکترونیک، توزیع عادلانه و نظام‌مند کردن فرآیند عرضه سوخت به مصرف کنندگان واقعی عنوان کرد. افتخاری گفت: ارائه نفت گاز از شهریورماه امسال کارتی شد و کشاورزان می‌توانند با استفاده از تلفن همراه و کارت بانکی خود و ثبت نام در سایت، سوخت دریافت کنند.
انتقاد از اختلال در زیرساخت‌های دورکاری
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
انتقاد از اختلال در زیرساخت‌های دورکاری
فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: از دورکاری استقبال می کنیم ولی با توجه به عدم استقرار دولت الکترونیک، فراهم کردن زیرساخت های دورکاری دچار مشکلاتی است و حل آن زمان‌بر خواهد بود.
زیرساخت‌های دورکاری مشکلات زیادی دارد/ بی اعتنایی در اتوبوس‌ها به فاصله‌گذاری
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / وزارت بهداشت / سلامت / دولت الکترونیک / دورکاری / ویروس کرونا / ستاد ملی مقابله با کرونا / اتوبوس / طرح فاصله گذاری اجتماعی
زیرساخت‌های دورکاری مشکلات زیادی دارد/ بی اعتنایی در اتوبوس‌ها به فاصله‌گذاری
فارس نوشت: معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: از دورکاری استقبال می کنیم ولی با توجه به عدم استقرار دولت الکترونیک، فراهم کردن زیرساخت های دورکاری دچار مشکلاتی است و حل آن زمان‌بر خواهد بود.
ایجاد ۴۰ سامانه الکترونیکی در بخش کشاورزی
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / وزارت جهاد کشاورزی / کریم احمدی / دولت الکترونیک
ایجاد ۴۰ سامانه الکترونیکی در بخش کشاورزی
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی از ایجاد ۴۰ سامانه الکترونیکی در بخش کشاورزی خبر داد.
استان سمنان رتبه یک را در تحقق بانکداری الکترونیک کسب کرد
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
استان سمنان رتبه یک را در تحقق بانکداری الکترونیک کسب کرد
سمنان- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اشاره به کسب رتبه یک پست‌بانک سمنان در تحقق بانکداری الکترونیک گفت: در شرایط کرونایی تحقق دولت الکترونیک مهم‌ترین رویکرد وزارت ارتباطات و نهادهای تابعه است.
اطلاعات کشاورزی استان یزد یکپارچه سازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / استانی-اقتصادی / جهاد کشاورزی / یزد / دولت الکترونیک / سامانه یکپارچه اطلاعات
اطلاعات کشاورزی استان یزد یکپارچه سازی می‌شود
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد از اجرای طرح سیستم یکپارچه سازی اطلاعات کشاورزی (سیاک) با هدف تحقق دولت الکترونیک، تهیه نقشه های اراضی کشاورزی و سایر واحدهای تولیدی، امکان رقومی سازی، جمع اوری و ورود اطلاعات اراضی زراعی و باغی خبر داد.
بررسی آیین‌نامه «جذب، هدایت و توزیع کمک‌های داخلی» در دولت
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
بررسی آیین‌نامه «جذب، هدایت و توزیع کمک‌های داخلی» در دولت
ایلنا: وزارت کشور به منظور بهره گیری از کمک های هموطنان داخلی در شرایط اضطراری، در اجرای جزء (۳) بند (ب) ماده (۱۴) قانون مدیریت بحران کشور، آیین نامه جذب، هدایت و توزیع کمک های داخلی را به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت ارائه کرده است.
دورکاری ادارات، از شیوع کرونا جلوگیری می‌کند
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
دورکاری ادارات، از شیوع کرونا جلوگیری می‌کند
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که دورکاری و استفاده از دولت الکترونیک می‌تواند در این شرایط بسیار مهم باشد، گفت: تعطیلی موارد غیرضروری که می‌تواند به صورت دورکاری انجام شود و استفاده از بستر اینترنت، از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری می‌کند.
توسعه دولت الکترونیک همراه با اصلاح ساختار بودجه برای مقابله با فساد
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
توسعه دولت الکترونیک همراه با اصلاح ساختار بودجه برای مقابله با فساد
آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: همراستا با ایجاد اصلاح ساختار بودجه در دولت و مجلس باید مشکلات موجود برای توسعه دولت الکترونیک هم رفع شود زیرا ابزار شفاف‌سازی، ارتقای فناوری است.
جلسات مشترک وزارت ارتباطات و مجلس برای رفع موانع توسعه دولت الکترونیک
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / وزارت ارتباطات / دولت الکترونیک / توسعه / آذری جهرمی / وزیر ارتباطات / مجلس
جلسات مشترک وزارت ارتباطات و مجلس برای رفع موانع توسعه دولت الکترونیک
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مقرر شده، وزارت ارتباطات جلساتی را با کمیته‌ فناوری اطلاعات، دولت الکترونیک و دیجیتال کمیسیون بودجه مجلس برگزار کرده و بر موضوع توسعه دولت الکترونیک و ایجاد شفافیت بررسی‌های لازم را انجام دهد.
امسال سامانه جامع اطلاعات تجارت کشور تکمیل می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / سامانه جامع تجارت / وزارت صنعت معدن و تجارت / دولت الکترونیک
امسال سامانه جامع اطلاعات تجارت کشور تکمیل می‌شود
مدیر سامانه جامع تجارت ایران از آمادگی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت، برای بهره برداری سامانه جامع اطلاعات تجارت کشور خبر داد.
درخواست عضویت مدیرکل استانی بنیاد شهید در شورای برنامه ریزی و توسعه استان
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / هیات دولت / بنیاد شهید و امور ایثارگران / شورای برنامه ریزی و توسعه استان‌ها
درخواست عضویت مدیرکل استانی بنیاد شهید در شورای برنامه ریزی و توسعه استان
بنیاد شهید و امور ایثارگران با توجه به نقش این بنیاد در امر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و به منظور خدمات رسانی به جامعه ایثارگری، درخواست اصلاح بند (الف) ماده (۳۱) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و عضویت مدیرکل استانی بنیاد مزبور در شورای برنامه ریزی و توسعه استان را به کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت ارائه کرده است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / ایران / دولت الکترونیک / رییس جمهور / کارشناسی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
تاثیر کرونا بر نظام اداری و استخدامی کشور
رییس سازمان اداری و استخدامی ضمن اشاره به ابعاد تاثیر شیوع کرونا بر نظام اداری بر تسریع توسعه دولت الکترونیک در برقراری ارتباط بین دستگاه‌ها و سامانه‌های مختلف برای کاهش ترددهای مردم و مراجعه‌کنندگان بین ادارات تاکید کرد.
بررسی چالش‌های فضای مجازی در کمیته فناوری اطلاعات مجلس
۱۳۹۹/۰۷/۱۳
بررسی چالش‌های فضای مجازی در کمیته فناوری اطلاعات مجلس
رضاخواه، رئیس کمیته فناوری اطلاعات، دولت الکترونیک و دیجیتال مجلس گفت: پیرو توصیه مقام معظم رهبری به مجلس، دیروز جلسه‌ای در این کمیته با حضور دستگاه‌های متولی فضای مجازی برای بررسی چالش‌ها و تدوین طرحی جامع برای تصویب قانونی کارآمد در این حوزه برگزار شد.
پیاده سازی دولت الکترونیک، کمک به سلامت بانکی
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / وزارت صنعت معدن و تجارت / سازمان اداری و امور استخدامی / بانک صنعت و معدن
پیاده سازی دولت الکترونیک، کمک به سلامت بانکی
تهران- ایرنا- معاون رییس‌جمهوری گفت:مجموع اقداماتی که در جهت الکترونیکی شدن خدمات بانکی در مدت ۲۰ سال گذشته انجام شد، دستاورد آن به سلامت نظام بانکی کمک کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •