چهارشنبه, ۲ مهر, ۱۳۹۹ / 23 September, 2020
راست دست
واقعیت‌های حیرت آور درباره افراد چپ دست
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / چپ دست / روز جهانی چپ دست ها / راست دست
واقعیت‌های حیرت آور درباره افراد چپ دست
مثل خیلی از آدم‌های امروزی، انسان‌های نخستین هم راست دست بودند، اما شواهدی وجود دارد که نشان میدهد انسان‌های نئاندرتال در ۵۰۰ هزار سال پیش چپ دست بودند. زنان و مردان غارنشین در آن زمان گوشت خام میخوردند و به دلیل سفت بودن گوشت از ابزاری برای بریدن آن استفاده می‌کردند؛ از یک تکه سنگ. باستان‌شناسان از روی جهت خراش‌هایی که در اثر ضربه سنگ روی دندان آن‌ها ایجاد شده بود، نتیجه گرفته اند که آن‌ها سنگ را در دست چپ خود می‌گرفتند.
ببینید | مشکلات چپ‌دست‌ها در دنیای راست‌دست‌ها!
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / بدن انسان / مغز انسان / سبک زندگی
ببینید | مشکلات چپ‌دست‌ها در دنیای راست‌دست‌ها!
سیزدهم آگوست به نام روز جهانی چپ دستان نامگذاری شده است تا به مشکلات قشر چپ دست و فعالیت آنها در سطح جامعه توجه شود و به طراحان یادآوری کند که ابزارها و وسایل مورد نیاز در زندگی روزمره را تنها برای راست دست ها نسازند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
پیچ تند بهارستان و عدم موازنه انتخابات۱۴۰۰
امین جمشیدزاده *- اینگونه که از شواهد پیداست و این شواف سیاسی که پارلمان یازدهم برگزیده است و این به بهارستان کشاندن پیاپی وزرای دولت دوازدهم و اکنون کار از طرح سوال از رئیس جمهوری هم گذشته و بحث داغ استیضاح روحانی را به شدت در بوق و کرنا کرده و در رسانه‫ها داغ کرده‫اند و نخست پیگیر این ماجرا را به حاجی دلیگانی و اردشیر مطهری و ذوالنور، شمس‫الدین حسینی و علی نیکزاد نسبت می‫دادند که گفته می‫شد بیش از ۱۰۰ امضاء برای طرح سوال از رئیس جمهوری جمع‫آوری کرده‫اند اما پس از مدتی خبر از تست مثبت کرونای حاجی دلیگانی موازنه را بر هم زد و آن مسئله مسکوت ماند؛ اما به تازگی خبر می‫رسد که عدد آن امضاها به۲۰۰رسیده اگرچه برای طرح سوال از رئیس جمهوری ۷۵ امضاء کفایت می‫کند؛ ولی با این اوصاف و در این بحبوحه تحریم …
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
زمستان بود، بوسه آتش زدیم و گرم شدیم
فریدون صدیقی _ استاد روزنامه‌نگاری چند تراشه آب که دوست دارد نامش قطره باشد، در چشم‌به‌هم‌زدنی پولک یخ می‌شود روی قمقمه فلزی، وقتی که مادر آب می‌ریزد در دهان پسربچه‌ای که در کلاه و شال گم شده است. زن در قمقمه را می‌بندد و به‌سختی با دست چپ در کوله پسرک می‌گذارد چون با دست راستش کودک نازکی را در آغوش می‌فشارد. اینجا داروخانه سیزده‌آبان است در عصر روزی که برف غایب است و آنچه بی‌ملاحظه از چپ و راست دست نوازش بر سر رهگذران می‌کشد، سوزی عجول و بی‌رحم است. من کنار داروخانه سر درگریبان منتظر اسنپ هستم. …
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
اصولگرایان در کمین‌اند
هر چند بحث‌های انتخاباتی پس از ماجرای افزایش قیمت بنزین و اعتراض‌ها کمی فروکش کرده بود اما همین‌ که موضوع اعتراض‌ها کمرنگ شد دوباره بحث و جدال بر سر انتخابات بالا گرفت؛ باز هم صحبت از آمدن و نیامدن‌ لیدرهای راست و چپ است البته در دایره مباحث انتخاباتی این‌ روزها جناح راست دست بالا را گرفته و با امیدی که پس از ظهور و بروز برخی نارضایتی‌ها بر سر قیمت بنزین در دل‌شان زنده شده، تلاش می‌کنند تا مگر بتوانند در هفته نخست اسفندماه جشن پیروزی به‌پا کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
محققان آمریکایی دریافتند: اغلب دلفین ها راست دست هستند
طبق تحقیقات جدید انجام شده توسط پژوهشگران ایالات متحده، دلفین ها مانند انسان ها بیشتر راست دست هستند. این موضوعی جالب است که شباهت این گونه دریایی به انسانها را نشان می دهد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷
چپ دست یا راست دست؟ چه چیزی تعیین کننده است؟
ترجیح استفاده از یک دست برای نوشتن و انجام کارهای اصلی، قرن هاست که انسان را مجذوب خود کرده است. با افراد چپ دست در طول تاریخ به عنوان افراد شرور یا حتی غیرطبیعی برخورد شده است. اما علم می تواند در مورد چگونگی تعیین اولویت دست به ما بگوید؟
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
موهبت های دنیای استثنایی چپ دستی؛ ۶ برتری چپ دست ها به راست دست ها
چپ دست بودن با مشکلات زیادی همراه است که همه ی چپ دست ها از ابتدای عمر با آن ها رو به رو هستند. از آنجایی که همه چیز باب میل راست دست ها طراحی می شود، آن ها هرگز دردسرهای چپ دست ها در سر و کار داشتن با...
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
پشت پرده چپ دست شدن یک انسان!
چپ دست هستید یا راست دست و یا شاید هم بصورت خارق العاده می‌توانید از هر دو دست خود برای انجام امور استفاده کنید، اما اگر چپ دست هستید و یا از اطلاعات عجیبی که قرار است درباره چپ دستی در اختیارتان قرار دهیم بی اطلاعید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را از دست ندهید.
۱۳۹۸/۰۳/۳۰ / استانداری خراسان رضوی / اقتصادی
مدیران حراست دستگاههای اجرایی در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش آفرین باشند
مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به وظیفه مدیران و مسئولان در توسعه اقتصادی و تامین نیازهای جامعه گفت: لازم است مدیران حراست ادارات اقتصادی استان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی نمایند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
بلیت‌های بازی با آرم فدراسیون در دست دلالان/ جمع‌آوری دستفروشان از محوطه ورزشگاه
دلالان در حال فروش بلیت‌های VIP مخصوص فدراسیون فوتبال در دیدار استقلال و الدحیل بودند که توسط نیروی حراست دستگیر شدند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
ویدیو| جلوگیری از ورود شفر و پسرش به تمرین استقلال
وینفرد شفر و پسرش می خواستند وارد محل تمرین استقلال شوند. ساشا در حال فیلمبرداری بود که توسط حراست دستگیر شد و موبایل او را ضبط کردند!
 •  •  •  •  •  •  •  •