یکشنبه, ۲۲ تیر, ۱۳۹۹ / 12 July, 2020
سفینه‌های فضایی
وقتی کار ناسا هم به دورکاری می‌کشد
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / علم و فناوری / ناسا / سازمان فضایی آمریکا / سفینه‌های فضایی / سفینه‌ / فضا / ویروس کرونا / کرونا / قرنطینه / فضاپیما‌
وقتی کار ناسا هم به دورکاری می‌کشد
کارشناسان سازمان فضایی آمریکا ناسا از داخل منازل خود سفینه‌های فضایی را هدایت و کنترل می‌کنند، بنابراین نه تنها فعالیت‌های زمینی بلکه فعالیت‌های فرازمینی هم تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته است.
«مرد آزاد» دنیای کوانتوم درگذشت
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / پارسی خبر / نظریه‌پرداز / فریمن دایسون / فیزیک / جایزه نوبل / سفینه‌های فضایی / منظومه شمسی
«مرد آزاد» دنیای کوانتوم درگذشت
«فریمن دایسون» فیزیکدان نظری و ریاضیدان برجسته آمریکایی که اصلیت بریتانیایی داشت و کار‌های شگرفی در زمینه دنیای کوانتوم ارائه داده بود، در سن ۹۶ سالگی درگذشت.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
چیزهایی که باورتان نمی‌شود در حال تمام شدن هستند!
بهتر است بدانید آب تنها چیزی نیست که رو به اتمام است، منابع زیادی روی کره زمین قرار دارند که در حال انقراض هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، شاید در مورد کمبود آب و نفت و زنبور‌های عسل چیز‌هایی شنیده باشید، اما منابع و چیز‌های دیگری هم هست که در حال تمام شدن هستند یا فقط به دلیل مدیریت نادرست دیگر وجود نخواهند داشت و نبود آن‌ها بر تمام عرصه‌های زندگی ما اثر خواهد گذاشت.> جا در مدار زمینتا سال ۲۰۱۹ حدود ۵۰۰ هزار وسیله در مدار زمین قرار دارد که فقط حدود ۲۰۰۰ تای آن‌ها کار می‌کند و فعال هستند، ماهواره‌هایی که ما هرروزه برای ارتباطات و راهیابی و تماشای برنامه‌های مورد‌علاقه‌مان استفاده می‌کنیم. باقی چیز‌ها بقایای موشک‌ها و سفینه‌های فضایی و چیز‌های دیگری هستند که با مدار زمین برخورد کرده‌اند. …
جنگ ‌ستارگان ،آرزوى نوجوانى‌ام بود
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
جنگ ‌ستارگان ،آرزوى نوجوانى‌ام بود
در زمانی بسیار دور و در کهکشانی بسیار بسیار دور، دنیایی ناشناخته و پر از موجودات عجیب و غریب فضایی است؛ دنیایی که مثل همه‌ی داستان‌های نیروهای خیر و شر، پر از تقابل بین نیروهای خوب و بد است و این‌بار باید با کمک اندیشه، شمشیرهای نوری و سفینه‌های فضایی، راهی برای غلبه بر نیروهای پلید پیدا کرد. تا همین چندسال قبل، اصلاً قرار نبود شش‌گانه‌ی پرطرفدار جنگ ستارگان ادامه پیدا کند، اما ناگهان «دیزنی» تصمیم گرفت شرکت «لوکاس‌فیلم» را از «جرج لوکاس»، خالق این دنیای فضایی بخرد و سه‌گانه‌ی دیگری از این ماجراهای …
الون ماسک خواستار مشارکت همگانی در طراحی سفینه‌های فضایی شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / الون ماسک / شرکت اسپیس ایکس / فناوری فضایی
الون ماسک خواستار مشارکت همگانی در طراحی سفینه‌های فضایی شد
الون ماسک مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس که قبلاً از تولید دو سفینه فضایی این شرکت موسوم به استارشیپ خبر داده بود، از مشارکت عموم علاقمندان و افراد توانمند در این روند استقبال کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / جنگنده اف۳۵ / جنگنده اف۱۶ / جنگنده
توان فضایی نسل جدید جنگنده‌های آمریکایی در هماهنگی با سفینه ‎های قاتل
جنگنده‌های نسل پنجم می‌توانند با سفینه‌های چندمنظوره فضایی ارتباط برقرار کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸
ارتباط اف-22 و اف-35 با سفینه‌های قاتل
جنگنده‌های نسل پنجم می‌توانند با سفینه‌های چندمنظوره فضایی ارتباط برقرار کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴
در ایستگاه فضایی بین‌المللی چه خبر است؟
در حال حاضر ایستگاه فضایی بین‌المللی پذیرای پنج سفینه مختلف، ناوهای بدون سرنشین دراگون، سیگنوس و پروگرس، همچنین سفینه‌های سرنشین‌دار سایوز ام.اس-12 و 13 است. در ماه اوت، فعالیت‌های این ایستگاه به شکل چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
۱۰ اتومبیل عجیب تاریخ +تصاویر
شفقنا زندگی-در این گزارش به ۱۰ مورد از عجیب‌ترین طراحی‌های داخل کابین در تاریخ صنعت خودروسازی خواهیم پرداخت، طراح‌های عجیب و غیرمعقولی که گاهی مارا به یاد سفینه‌های فضایی در فیلم‌های تخیلی می‌اندازد و حتی باور آن که این طرحی مربوط به یک خودرو است را دشوار می‌کند. با ما همراه باشید: خلاقیت به ذات اتفاق مثبتی در زندگی محسوب […]
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
راهپیمایی فضایی در ۴۰۰ هزار کیلومتری زمین! + عکس
راهپیمایی فضایی که از سال ۱۹۶۵ با انجام عملیات خارج از سفینه فضایی توسط الکسی لئونف آغاز شد، در سال‌های بعدی توسط فضانوردان مختلف و با هدف‌های متفاوت در سفینه‌های فضایی و یا ایستگاه‌های مداری تداوم پیدا کرد و امروزه به امری عادی برای ساکنان ایستگاه‌های فضایی تبدیل شده است اما شاید کمتر افرادی بدانند که این عملیات خطرناک در فاصله ۴۰۰ هزار کیلومتری زمین هم انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰
برنامه ناسا برای گردشگری فضایی
ناسا گزارش داد براساس بودجه‌بندی خود برای سال مالی 2020، این سازمان برای نخستین بار امکان بردن گردشگران به ایستگاه فضایی بین‌المللی را در سفینه‌های آمریکایی را فراهم می کند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۳
قرارداد روسکاسموس و اسپیس ادونچرز برای پرواز ۲ گردشگر فضایی
ایسنا نوشت: به دنبال مشکلات اقتصادی روسیه از یک سو و بهره برداری آمریکا از سفینه‌های ساخت شرکت‌های خصوصی آمریکایی، سازمان فضایی این کشور مجبور است برای فرار از تنگناها بار دیگر به آموزش و برنامه‌ریزی برای سفر اتباع کشورهای دیگر با سایوز به ایستگاه فضایی بین‌المللی در چارچوب گردشگری فضایی دست بزند و افرادی را به فضا بفرستد که فضانوردان حرفه‌ای نیستند و با نام کیهان‌نورد مهمان و یا گردشگر فضایی شناخته می‌شوند.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵
تداوم پرواز فضانوردان آمریکا با سفینه سایوز تا سال ۲۰۲۰
نجومایسنا نوشت: یک منبع در صنعت فضایی روسیه به خبرگزاری روسی ریا نووستی گفته است که آمریکا استفاده از سفینه روسی سایوز برای فرستادن فضانوردان خود به ایستگاه فضایی و بازگشت آنان به زمین را تا آوریل ۲۰۲۰ ادامه خواهد داد تا در صورت تأخیر در پرتاب و پروازهای منظم سفینه‌های جدید آمریکایی، حضور آنان در این مجتمع مداری تعطیل نشود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •