سه شنبه, ۲۴ تیر, ۱۳۹۹ / 14 July, 2020
عشایر
مرز پرگهر
۴ ساعت قبل / استان اصفهان / استان خوزستان / اصفهان / حمل و نقل / وسایل نقلیه
مرز پرگهر
هر ساله «عشایر منطقه لالی» استان خوزستان از اواسط فروردین و با گرم شدن هوا شروع به کوچ به سمت مناطق ییلاقی و سردسیر شهرستان فریدون‌شهر استان اصفهان می‌کنند. این عشایر از طوایف چهارلنگ و هفت‌لنگ بختیاری هستند
نخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر آغاز شد
۱۳ ساعت قبل / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / بیمه روستایی و عشایری / کودکان
نخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر آغاز شد
نخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر با عنوان «قصه‌گوی صبا» با هدف ترویج فرهنگ قصه‌گویی و ارتقای دانش اقتصادی کودکان روستایی و عشایر، امروز ۲۳ تیرماه آغاز شد.
کهگیلویه و بویراحمد پیشرو در بیمه اجتماعی زنان
۱۳ ساعت قبل / زنان روستایی / بیمه اجتماعی / بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر
کهگیلویه و بویراحمد پیشرو در بیمه اجتماعی زنان
ایلنا: مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد، این استان را پیشرو در بیمه اجتماعی زنان دانست.
۱۷ ساعت قبل
عشایر منطقه «لالی»
هر ساله «عشایر منطقه لالی» استان خوزستان از اواسط فروردین و با گرم شدن هوا شروع به کوچ به سمت مناطق ییلاقی و سردسیر شهرستان فریدونشهر استان اصفهان می‌کنند. این عشایر از طوایف چهارلنگ و هفت‌لنگ بختیاری هستند که در سال‌های اخیر و با آمدن خودروهای شخصی و ماشین آلات سنگین حمل و نقل، کوچ نیمی از آن‌ها به روش مدرن و توسط وسایل نقلیه انجام می‌شود و نیم دیگر آنها همچنان به روش سنتی کوچ می‌کنند. مدت کوچ آن بخش از «عشایر منطقه لالی» که همچنان به روش سنتی اقدام می‌کنند، ۳۰ تا ۴۵ روز طول می‌کشد. «عشایر منطقه لالی» در مراتع شهرستان فریدون شهر اصفهان و درجنگل‌های پشت‌کوه و مراتع این کوهستان اسکان پیدا می‌کنند.
۲۵ ساعت قبل
نقش روستاییان در توسعه محلی
عواملی نظیر افزایش درآمدهای نفتی در دهه‌های اخیر، شتابزدگی در توسعه کشور، غلبه نظام برنامه‌ریزی بخشی و توجه به رویکرد متمرکز بالا به پایین و... سبب شد که طی چند دهه، نسبت جمعیت شهری به روستایی معکوس شود (در گذشته، 71درصد جمعیت ایران روستایی بود و 29درصد شهری). برخی مهاجرت‌های اجباری سبب انتقال مشکلات روستاییان به حاشیه شهرها  و منجر به تشدید برخی آسیب‌های اجتماعی شده است. اخیرا نهادهای دولتی، حاکمیتی و غیردولتی بسیاری (موسسات خیریه، تشکل‌های مردم‌نهاد، بنگاه‌های بخش خصوصی در قالب مسوولیت اجتماعی، دانشگاه‌ها و...) با رویکردهای مختلف، مشغول فعالیت در روستاها هستند و جهت تحقق توسعه محلی تلاش می‌کنند. سوال مهمی که مطرح است، این است که نقش خود روستاییان …
۲۸ ساعت قبل
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی:
صندوق های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۶۳ درصد جمعیت را تحت پوشش قرار داردتبریز - فلاح: همزمان با هفته تامین اجتماعی و بهزیستی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کرد. همزمان با هفته تامین اجتماعی و بهزیستی، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی بهمراه معاونین و مدیران کل تامین اجتماعی و بهزیستی و مدیران مجموعه ادارات و سازمانهای تابعه وزارت در آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کرد.در این نشست سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با تبریک هفته تامین اجتماعی و بهزیستی به تلاشگران این عرصه با اشاره به گستره و حوزه خدمات این دو دستگاه، با بیان …
۲۸ ساعت قبل
سیل تابستانی و غافلگیری چند استان
مریم سرخوش-  خبرنگار    اوایل هفته جاری بود که سازمان هواشناسی نسبت به ‌شدت فعالیت سامانه بارشی و وقوع سیلاب در ۳ استان هشدار داد و چند ساعت بعد هم بارش‌های شدید در برخی شهرهای آذربایجان‌غربی، شرقی و اردبیل آغاز شد. گلستانی‌ها اما این پیش‌بینی و هشدارها را نداشتند و از سیلاب ناشی از بارش‌های شدید غافلگیر شدند. سیلابی که خوشبختانه در هیچ یک از 4 استان کشور منجر به تلفات جانی نشد، اما مانند همیشه به بخش زیادی از راه‌های روستایی خسارت زد و محصولات و دام‌های عشایر و روستاییان را تلف کرد. خسارت …
«گندم‌بر»، قابلیت تبدیل شدن به دهکده گردشگری را دارد
۳۳ ساعت قبل / استانی-شهرستانها / دهکده گردشگری / عشایر / کاشمر / خبرهای شهرستان کاشمر
«گندم‌بر»، قابلیت تبدیل شدن به دهکده گردشگری را دارد
مسئول امور عشایر شهرستان کاشمر گفت: روستای گندم‌بر قابلیت تبدیل شدن به دهکده گردشگری را دارد.
ارتباط مستقیم و مستمر با مردم از مهم‌ترین وظایف ذاتی مدیران است
۳۴ ساعت قبل / استانی-سیاسی / مدیریت / هفته بهزیستی / هفته تامین اجتماعی / همسان‌سازی حقوق‌ها / بخش دولتی / بیمه روستایی و عشایر / آذربایجان شرقی
ارتباط مستقیم و مستمر با مردم از مهم‌ترین وظایف ذاتی مدیران است
استاندار آذربایجان شرقی، ارتباط مستقیم و مستمر با مردم را از مهم‌ترین وظایف ذاتی مدیران برشمرد و ادامه داد: از تمامی مدیران استان انتظار دارم که خدمات خود را به بهترین شکل ممکن برای مردم بازگو کرده و اجازه ندهند که برخی حواشی و تخریب‌های جهت‌دار، آنها را از ارائه خدمت به مردم بازدارد.
چند درصد متقاضیان وام اشتغال روستایی بیمه شدند؟
۳۷ ساعت قبل / وام اشتغال / بیمه تامین اجتماعی / تسهیلات بانکی / روستاییان / بازار کار / صندوق توسعه ملی / بانک توسعه تعاون / بانک کشاورزی / وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی
چند درصد متقاضیان وام اشتغال روستایی بیمه شدند؟
بر اساس آخرین آمارها ۳۶ درصد متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و پنج درصد تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزان و روستاییان و عشایر قرار گرفته‌اند.
افزایش ۲۰ درصدی افراد تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان
۴۲ ساعت قبل / استان مرکزی / بیمه اجتماعی / بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر
افزایش ۲۰ درصدی افراد تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان
ایلنا: مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان مرکزی، از افزایش ۲۰ درصدی تعداد افراد تحت پوشش این صندوق در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل خبر داد و افزود: این…
۲ روز قبل
کوه‌به‌کوه، همراه با ایل
  [ملیحه محمودخواه] خرس به گله حمله کرده بود. یاور، جلوی خرس قد علم کرده بود. نه وجدانش به او اجازه می‌داد که حیوان را از پای دربیاورد و نه می‌توانست بی‌خیال گله شود. به هر زور و زحمتی بود، خرس را از گله دور کرد، آن هم به قیمت ساق پای خودش، خرس پایش را کنده بود و بی‌حال به این فکرمی‌کرد که نه خرس صدمه دیده و نه گوسفندی از گله کم شده بود. اهالی روستا که فهمیدند، همه دور او جمع شدند، چشم همه به علیرضا بود. نجاتگری که سال‌ها مسیر سخت کوه‌ها را طی‌می‌کرد تا خودش را به پایگاه جمعیت هلال‌احمر برساند و حالا امدادگر ایل شده بود. خونریزی پای یاور زیاد بود و علیرضا هر آنچه را آموخته بود، عملیاتی کرد تا اتفاقی برای پای چوپان فداکار نیفتد. همان‌طور …
۲ روز قبل
کاهش ضریب خطرپذیری در مناطق عشایری با آموزش‌های همگانی امدادونجات
  [مجتبی طحان-روزنامه‌نگار و کارشناس مدیریت بحران] از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی و میزان مشارکت مردم در مسائل اجتماعی به‌ویژه در شرایط بحرانی هر کشور، میزان آگاهی به‌خصوص سطح آگاهی‌های عمومی یک جامعه است. از طرفی از آنجا که مشارکت مردم ضامن اجرایی مناسبی برای انجام برنامه‌های آمادگی و کاهش خطر محسوب می‌شود و این مهم جز با ارتقا و افزایش آگاهی‌های عمومی- البته با ایجاد بستر مناسب و انجام آموزش‌های لازم در زمینه مخاطرات به‌عنوان شاخص توسعه‌یافتگی- میسر نمی‌شود. وجود آموزش همگانی باعث می‌شود که مردم به‌عنوان بازوان اجرایی مدیران بحران در جامعه بازگشت‌پذیر در مقابل مخاطرات عمل کنند. آموزش‌های همگانی …
پرداخت کمک‌های نقدی به مبتلایان به کرونا تحت پوشش صندوق عشایر و روستاییان
۲ روز قبل / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / صندوق عشایر / همه_باهم_علیه_کرونا / من ماسک میزنم
پرداخت کمک‌های نقدی به مبتلایان به کرونا تحت پوشش صندوق عشایر و روستاییان
کمپین روستای بدون کرونا با هدف حمایت از بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، دومین مرحله از فعالیت خود را آغاز کرد.
مدیر امور عشایر استان تهران: کرونا به زندگی کوچ‌نشینان تهران راه نیافته
۳ روز قبل
مدیر امور عشایر استان تهران: کرونا به زندگی کوچ‌نشینان تهران راه نیافته
مدیر امور عشایر استان تهران با بیان اینکه عشایر استان در سلامت کامل هستند، تاکید کرد: این جامعه در حال تولید محصول در مناطق ییلاقی هستند و کرونا تاکنون به زندگی این کوچ‌نشینان راه نیافته است. استان تهران حدود سه هزار خانوار عشایری دارد و شهرستان‌های پاکدشت، ورامین، دماوند و فیروزکوه بیشترین عشایر را به خود اختصاص داده است.
سوریه| گسترش موج اعتراضات عشایر ضد اشغالگری آمریکا/ «با دم شیر بازی نکنید»
۴ روز قبل / اخبار "آمریکا" / سوریه
سوریه| گسترش موج اعتراضات عشایر ضد اشغالگری آمریکا/ «با دم شیر بازی نکنید»
عشایر عربی سوریه در بیانیه‌ای به نظامیان اشغالگر آمریکایی و نیروهای ارتش ترکیه درباره ادامه حضورشان در این منطقه هشدار دادند.
خدمات گروه های جهادی به عشایر منطقه گرگو
۴ روز قبل
خدمات گروه های جهادی به عشایر منطقه گرگو
گروه های جهادی استان کهگیلویه و بویر احمد با حضور در منطقه عشایری گرگو به مردم این مناطق خدمات رایگان پزشکی، فرهنگی و مشاوره دینی ارائه کردند.
گسترش بیمه اجتماعی باید یک وظیفه تلقی شود
۴ روز قبل / بیمه اجتماعی / بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر
گسترش بیمه اجتماعی باید یک وظیفه تلقی شود
ایلنا: معاون فرماندار استان خراسان جنوبی گفت: موضوع بیمه اجتماعی باید به‌عنوان یک وظیفه اصلی، مد‌نظر و توجه جدی اعضای شورای اسلامی و دهیاران قرار گیرد.
عشایر لرستان هفت درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / عشایر / جهاد کشاورزی
عشایر لرستان هفت درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند
مدیرکل امور عشایر لرستان گفت: عشایر لرستان هفت درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.
هشدار نظامی سوریه به آمریکا: با دم شیر بازی نکن!
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
هشدار نظامی سوریه به آمریکا: با دم شیر بازی نکن!
ساکنان استان حسکه سوریه با برگزاری تظاهراتی، خروج نیروهای بیگانه از کشورشان و برداشتن تحریم‌های ظالمانه علیه مردم سوریهرا خواستار شدند. همزمان سران عشایر حسکه درخصوص قانون سزار به آمریکا هشدار دادندکه مراقب اقداماتش باشد.
دعوت شورای عشایر سوریه از نیروهای «قسد» برای اتحاد در صفوف ارتش
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / نیروهای قسد / شورای عشایر سوریه / ازاد سازی
دعوت شورای عشایر سوریه از نیروهای «قسد» برای اتحاد در صفوف ارتش
ایلنا: شورای بزرگان عشایر و قبایل سوریه از کلیه عشایر این کشور خواست تا به صفوف مقاومت مردمی برای آزادسازی خاک سوریه بپیوندند.
اجرای طرح توانمندسازی روستائیان مانع گسترش حاشیه‌نشینی می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / استانی-اجتماعی / معاون پیشگیری از جرم دادگستری یزد / توانمندسازی / روستاییان / حاشیه‌نشینی
اجرای طرح توانمندسازی روستائیان مانع گسترش حاشیه‌نشینی می‌شود
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: طرح توانمندسازی و آموزش‌های مهارتی روستائیان و عشایر در مناطق محروم مانع گسترش حاشیه‌نشینی می شود.
همکاری با بسیج سازندگی برای معرفی خدمات بیمه‌ای
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / زنجان / بیمه اجتماعی / بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر
همکاری با بسیج سازندگی برای معرفی خدمات بیمه‌ای
ایلنا: مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر زنجان از همکاری این صندوق با بسیج سازندگی برای معرفی خدمات بیمه اجتماعی خبر داد.
بهره‌برداری از طرح توسعه‌ای خوراک دام چهارمحال و بختیاری تا ۲ ماه آینده
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / استانی-اقتصادی / منطقه چهارمحال و بختیاری / خوراک دام و طیور
بهره‌برداری از طرح توسعه‌ای خوراک دام چهارمحال و بختیاری تا ۲ ماه آینده
مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از اجرای طرح توسعه کارخانه خوراک دام استان خبر داد و گفت: با اجرایی شدن این طرح میزان تولید خوراک دام از ۱۰ تُن در روز به ۱۰ تن در ساعت افزایش پیدا می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
چشم اندازهای زیبای سرچشمه زاینده رود
چشمه کوهرنگ سرچشمه دو رود کارون و زاینده رود است. این چشمه با دبی آب بالا، از دامنه کوه های زردکوه سرچشمه میگیرید و در حال حاضر منبع تامین آب آشامیدنی شهرستان‌ شهرکرد و فارسان می باشد. طبیعت بکر و حضور عشایر در این منطقه زیبایی آن را دوچندان کرده است. با توجه به اینکه مسیر دسترسی به چشمه کوهرنگ، جاده خاکی است، به یکی از مقاصد گردشگری گروه‌های آفرودی تبدیل شده است./پانته آ نیکزاد چالش تری
تقدیر شریعتمداری از مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / دولت / کار و رفاه اجتماعی / وزارتخانه / کشاورزان / سیاست
تقدیر شریعتمداری از مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی
ایلنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به دلیل «فعال کردن کمیته عالی سیاستگذاری و راهبری و…
دریافت مستمری با پرداخت تنها ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان در ماه
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / البرز / بیمه اجتماعی / صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر
دریافت مستمری با پرداخت تنها ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان در ماه
ایلنا: مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان البرز با اشاره به آئین افتتاحیه نوزدهمین کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر در…
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
روستاییان و عشایر و اضافه شدن آن به سوابق بیمه‌ای
نایب رئیس هیات‌ مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: پیرو مذاکرات انجام شده، مسئله انتقال سابقه به سازمان تامین اجتماعی در آینده‌ای نزدیک برطرف خواهد شد.به گزارش ایسنا، مسعود هنردوست در جلسه‌ با کارگزاران منتخب استان فارس از به‌روزرسانی ۲۲ هزار پرونده‌ مستمری‌بگیران خبر داد و گفت: تسهیلات مالی کارگزاران استان نیز در آینده نزدیک به آنها اعطا خواهد شد. وی در ادامه نسبت به گسترش پوشش بیمه‌ای روستاییان و عشایر به عنوان اقشار زحمت‌کش کشور اظهار امیدواری کرد و از تلاش صندوق برای پذیرش خدمت سربازی روستاییان و عشایر و اضافه شدن آن به سوابق بیمه‌ای خبر داد. حسن کمالی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس نیز در ادامه این جلسه، گزارشی از عملکرد صندوق در استان …
صندوق بیمه اجتماعی‌کشاورران و روستائیان نیازمند تبلیغ شورا و رسانه‌هاست/ مشمولان از مزایای صندوق بیمه مطلع نیستند
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر / سرپرست فرمانداری شهرستان ساوجبلاغ
صندوق بیمه اجتماعی‌کشاورران و روستائیان نیازمند تبلیغ شورا و رسانه‌هاست/ مشمولان از مزایای صندوق بیمه مطلع نیستند
ایلنا: سرپرست فرمانداری شهرستان ساوجبلاغ گفت: لازم است با تبلیغ، تفهیم و تشویق شورا و رسانه، اهالی روستا و عشایر از ظرفیت‌های موجود صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان…
ایل‌راه‌های سبزوار نیاز به مرمت اضطراری دارند
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / استانی-شهرستانها / ایلراه عشایری / عشایر / سبزوار / خبرهای شهرستان سبزوار
ایل‌راه‌های سبزوار نیاز به مرمت اضطراری دارند
رئیس اداره امور عشایری سبزوار گفت: عمده راه‌های مناطق عشایری سبزوار خاکی هستند که بر اثر تخریب‌های ناشی از سیلاب‌های فصل بهار نیاز به مرمت اضطراری دارند.
عدالت فرهنگی؛‌ جشنواره‌ای برای روستاها و عشایر دوستدار کتاب
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران
عدالت فرهنگی؛‌ جشنواره‌ای برای روستاها و عشایر دوستدار کتاب
تهران- ایرنا- یکی از طرح‌هایی که به منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام شده در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه، اجرایی شد برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب است که از سال ۹۳ در زمره فعالیت‌های ترویجی جان گرفت.
داماد صدام پس از ۱۵ سال از زندان آزاد شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
داماد صدام پس از ۱۵ سال از زندان آزاد شد
منابع عراقی روز پنجشنبه از آزادی «جمال مصطفی عبدالله السلطان» همسر «حلا» دختر کوچک صدام و مسؤول امور قبایل و عشایر عراق در دوره دیکتاتور معدوم این کشور خبر دادند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
غربالگری عشایر در ازنا
دانشگاه علوم پزشکی لرستان و با همکاری بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) خدمات پزشکی، بهداشتی و درمانی به صورت رایگان در اختیار عشایر منطقه دره‌تخت در شهرستان ازنا قرار دادند. محمدرضا نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: با توجه به جمعیت ۴۶ هزار نفری عشایری درون کوچ و برون کوچ در استان لرستان، این قشر با محدودیت دسترسی به خدمات پزشکی مواجه بوده و نیازمند غربالگری هستند.
تصاویر: کویر رضا آباد
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
تصاویر: کویر رضا آباد
کویر رضا آباد با فاصله 200 کیلومتری جنوب غربی شاهرود و در صد متری روستایی به همین نام در منطقه پارک وحش خارتوران استان سمنان قرار دارد که نمونه کامل یک روستای کویری و گردشگری است. پیش از ساخت خانه‌های کنونی روستا، آن‌جا محل قشلاق عشایر ایل چوداری یا چوبداری از ایلات افغان بوده است که از هرات به حاشیه کویر کوچ می‌کردند که هنوز هم در آن‌جا در چادر سکونت دارند. تپه‌های شنی در اشکال گوناگون، سیاه‌چادرهای عشایر، خانه‌های گنبدی خشتی، گله‌های شتر و آسمان صاف و به‌دور از آلودگی‌های نوری از ویژگی‌های این منطقه کویری هستند.
مناقصه عمومی طرح تجمیع، الکترونیکی نمودن و استانداردسازی پرونده بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر
مناقصه عمومی طرح تجمیع، الکترونیکی نمودن و استانداردسازی پرونده بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی
ایلنا: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اطلاعیه مناقصه عمومی طرح تجمیع، الکترونیکی نمودن و استانداردسازی پرونده بیمه‌شدگان صندوق را منتشر کرد.
برگزاری کلاس‌های حضوری برای دانش‌آموزان عشایر
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
برگزاری کلاس‌های حضوری برای دانش‌آموزان عشایر
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش گفت: مبنا این است که تا مطمئن نشویم یک دانش آموزی محتوای درسی را یاد نگرفته به مبحث بعدی ورود نمی‌کنیم.
(عکس) مرگ تلخ پدر و مادر و ۲ فرزند در تصادف؛ سمند لِه شد!
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / تصادف رانندگی
(عکس) مرگ تلخ پدر و مادر و ۲ فرزند در تصادف؛ سمند لِه شد!
«بهمن آزادی» مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه همسر و دو فرزند دخترش عصر سه‌شنبه در حادثه رانندگی جان باختند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
برداشت جارو در مناطق عشایری کهگیلویه وبویراحمد
جارو یا سازه از گیاهی که در اصطلاح محلی گندمینه گفته می شود ساخته یا بافته می شود این گیاه محلی همزمان با آعاز فصل تابستان با خشک شدن کامل ان از سوی عشایر کهگیلویه وبویراحمد پس از برداشت به مدت ۲۰ تا یک ماه جلو آفتات خشک، می شود. بعد از خشک شدن کامل از سوی زنان عشایر به صورت زیبا بسته بندی و از آن برای نظافت و غبارروبی در منازل و اماکن متبرکه استفاده می کنند.این تصاویر مربوط به منطقه عشایری دلی کما در بخش دیشموک شهرستان کهگیلویه است در این منطقه خوش آب و هوا بیش از ۶۰ خانوار عشایری سکونت دارند
پیام تسلیت استاندار کهگیلویه و بویراحمد درپی درگذشت مدیرکل امور عشایر و خانواده اش
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / استانی-سیاسی / کهگیلویه و بویراحمد / استاندار کهگیلویه و بویراحمد / پیام تسلیت / سازمان امور عشایر
پیام تسلیت استاندار کهگیلویه و بویراحمد درپی درگذشت مدیرکل امور عشایر و خانواده اش
حسین کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پیامی درگذشت مدیرکل امور عشایر و خانواده اش را تسلیت گفت.
تصاویر جان باختن یک مدیرکل استانی با مادر، همسر و دو فرزندش در تصادف
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
تصاویر جان باختن یک مدیرکل استانی با مادر، همسر و دو فرزندش در تصادف
مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه مادر، همسر و دو فرزندش در سانحه تصادف جان خود را از دست دادند.
اعطای احکام مستمری‌بگیران تهرانی
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / استان تهران / برق / شهرداری / گاز / کشاورزان
اعطای احکام مستمری‌بگیران تهرانی
در همایش نکوداشت هفته دهیاری‌ها و شهرداری‌های استان تهران، احکام مستمری دو تن از بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به آنان اهدا شد.
عضویت در صندوق بیمه گامی در جهت کاهش مشکلات زنان خانه‌دار
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / زنان خانه دار / قم / بیمه / بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر
عضویت در صندوق بیمه گامی در جهت کاهش مشکلات زنان خانه‌دار
ایلنا: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم از همکاری با صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر این استان در جهت گسترش پوشش بیمه‌ای در میان زنان خانه‌دار خبر داد.
جانباختن مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد به همراه همسر و ۲ فرزندش در تصادف + عکس
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / امور عشایری / تصادف
جانباختن مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد به همراه همسر و ۲ فرزندش در تصادف + عکس
مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه همسر و دو فرزندش در سانحه تصادف جان خود را از دست دادند.
توانمندسازی کارگزاری‌ها اولویت است
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / پوشش / روابط عمومی / معاون / نیروی انسانی / کشاورزان
توانمندسازی کارگزاری‌ها اولویت است
معاون بیمه‌ای و هماهنگی امور استان‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: توانمندسازی مدیریت‌های استانی و کارگزاری‌ها باید در رأس امور ستاد و معاونت بیمه‌ای قرار گیرد.
امکان نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای به صندوق بیمه روستاییان تا پایان تیر
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / سوابق بیمه‌ای / صندوق عشایر
امکان نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای به صندوق بیمه روستاییان تا پایان تیر
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به سرمایه‌گذاری این صندوق در بورس، گفت: سعی کردیم به جای بنگاه‌داری و خرید شرکت، از ظرفیت بازار بورس برای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم حق بیمه‌های روستاییان و عشایر استفاده کنیم.
تولیدات لبنی عشایر سیرجان ۴۰ درصد افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / خبرگزاری جمهوری اسلامی / سیرجان / سازمان امور عشایر ایران / افزایش تولید
تولیدات لبنی عشایر سیرجان ۴۰ درصد افزایش یافت
کرمان - ایرنا - رییس اداره امور عشایری سیرجان گفت: کوچ بهاره عشایر مالرو این شهرستان با مساعد شدن هوا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا به مناطق سیرجان به اتمام رسید و تولیدات لبنی عشایر نیز نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافت.
اقتصاد عشایر؛ متکی بر دامداری سنتی
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
اقتصاد عشایر؛ متکی بر دامداری سنتی
مرد و زنی از عشایر خونگرم ایران زمین در حال دوشیدن شیر امیدوارند که بتوانند با تکیه بر دامداری سنتی روزهای خوبی را برای فرزندان‌شان فراهم کنند. تکیه عشایر همیشه در حال کوچ بین ییلاق و قشلاق بیشتر بر رونق دامداری است و گاه تا 500کیلومتر هم ممکن است جابه‌جا شوند تا خوراک طبیعی برای دام خود پیدا کنند. اقتصاد عشایر کوچنده بیشتر مبتنی بر دامداری است و به‌دلیل نیاز به مراتع طبیعی برای چرای دام با تغییر فصل از نقطه‌ای به نقطه دیگر کوچ می‌کنند و فصل سرد را در قشلاق و فصل گرم را در ییلاق به‌سرمی‌برند که فاصله …
برگزاری ستادهای توسعه بیمه اجتماعی خراسان شمالی/ همکاری دهیاران در برنامه‌های دهگردی
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / محمدرضا غلام زاده / صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی
برگزاری ستادهای توسعه بیمه اجتماعی خراسان شمالی/ همکاری دهیاران در برنامه‌های دهگردی
ایلنا: مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی از برقراری مجدد ستادهای توسعه بیمه اجتماعی در سطح این استان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
فرش و فرشبافی در ایران
کتاب «فرش و فرشبافی در ایران» تالیف سیروس پرهام از سوی انتشارات مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش‌های ایرانی و اسلامی) به طبع رسیده است. کمتر مردمی در جهان، جلوه‌های گوناگون فرهنگ و هنر خویش را در قرون و اعصار متمادی، از سپیده‌دم تاریخ تا روزگار ما، چنین زیبا و فریبا در گره‌های به هم‌ پیوسته و رنگین تار و پود در برابر چشم مردم صاحب‌نظر قرار داده‌اند: فرش ایرانی تابلویی از شکوه چشم‌نواز و روح‌پرور باغ‌ها و بوستان‌هایی است که از گذشته‌های دور به ‌نام کشور ما شناخته می‌شده و نشانه‌هایی از دیگر هنرهای ایران، چون نگارگری و صورتگری و حتی خوشنویسی، با ظرافتی شگفت‌انگیز در آن به جلوه‌گری درآمده …
اختصاص چهار هزار میلیارد ریال برای بازنشستگی پیش از موعد بیمه اجتماعی کشاورزان
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / صندوق بیمه تامین اجتماعی روستاییان و عشایر / مازندران
اختصاص چهار هزار میلیارد ریال برای بازنشستگی پیش از موعد بیمه اجتماعی کشاورزان
ساری-ایرنا- مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایری گفت: دولت در سال جاری برای اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد برای بیمه شدگان اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر چهار هزار میلیارد ریال بودجه اختصاص داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کشته شدن سرکرده خطرناک داعش
حشد عشایر عراق امروز (یکشنبه) از کشته شدن یکی از سرکردگان خطرناک داعش در شمال شرق دیالی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
عشایر منطقه یعقوب حصاری زرندیه
در کنار جامعه شهری و روستایی، جامعه عشایری سومین نوع از اجتماعات انسانی با وجوه زیستی متمایز است و بر اساس همین تمایز، عنوان جامعه سوم را از آن خود کرده است، وجوهی همچون وابستگی طایفه‌ای و برخورداری از قلمرو مشترک ایلی که در جوامع روستایی و شهری به چشم نمی خورند. عشایر به دو گروه کوچنده و اسکان‌یافته تقسیم می‌شوند که هر یک از این دو، مفهوم و ویژگی‌های خاص خود را دارند.اقتصاد عشایر کوچنده بیشتر مبتنی بر دامداری است و به دلیل نیاز به مراتع طبیعی برای چرای دام با تغییر فصل از نقطه‌ای به نقطه دیگر کوچ می کنند و فصل سرد را در قشلاق و فصل گرم را در ییلاق به سر می برند که فاصله آنها ممکن است از چند کیلومتر تا بیش از ۵۰۰ کیلومتر باشد.عشایر زرندیه از ایلات کله‌کوهی و شاهسون احمدلو از استان‌های قم، تهران …
همکاری با معاونت سیاسی-امنیتی استانداری برای افزایش ضریب نفوذ بیمه
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / کرمانشاه / بیمه اجتماعی / ضریب نفوذ بیمه / صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر
همکاری با معاونت سیاسی-امنیتی استانداری برای افزایش ضریب نفوذ بیمه
ایلنا: مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کرمانشاه با تاکید بر اینکه هر قدر ضریب نفوذ بیمه‌های اجتماعی بیشتر باشد، مشکلات در حوزه‌های اجتماعی،…
تکرار دروس اول ابتدایی در مدرسه تلویزیونی تابستانی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / شبکه شاد / کروناویروس / مقطع ابتدایی / مدرسه تلویزیونی / سال تحصیلی 1399 ـ 1400
تکرار دروس اول ابتدایی در مدرسه تلویزیونی تابستانی
مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حتما در مدرسه تلویزیونی تابستانی دروس را برای پایه اول ابتدایی تکرار می‌کنیم گفت: باید مطمئن باشیم دانش آموز کلاس اولی ما حروف الفبا را یاد گرفته است. همچنین آموزش والدین را حتما در برنامه داریم که محیط خانه را برای درس خواندن فراهم کرده و دستیار معلم باشند.
نخستین جلسه کارگروه بیمه هنرمندان صنایع‌دستی برگزارشد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / صندوق بیمه تامین اجتماعی روستاییان و عشایر / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / پویا محمودیان
نخستین جلسه کارگروه بیمه هنرمندان صنایع‌دستی برگزارشد
تهران- ایرنا- معاون صنایع‌دستی کشور از برگزاری نخستین جلسه کارگروه بیمه قالی‌بافان و شاغلان حوزه صنایع‌دستی با حضور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خبر داد.
ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی راه‌اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی راه‌اندازی می‌شود
ایلنا: مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خراسان جنوبی با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس دیدار و گفت‌وگو کرد.
کرونا هیچ تلفاتی از عشایر ایران نگرفت
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
کرونا هیچ تلفاتی از عشایر ایران نگرفت
رئیس سازمان امور عشایری ایران با اشاره به کمبود منابع آبی در برخی مناطق عشایری کشور گفت: روزانه بیش از 600 تانکر در سراسر کشور به عشایر آبرسانی می‌کنند.
گرمای طاقت‌فرسا عشایر کوچنده را به سیستان برگرداند
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / استانی-اجتماعی / منابع طبیعی / عشایر
گرمای طاقت‌فرسا عشایر کوچنده را به سیستان برگرداند
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نهبندان گفت: افزایش دمای بیش از حد هوا در شهرستان نهبندان باعث برگشت عشایر کوچنده به سیستان شد.
عشایر کدام استان گله‌های بزرگتری دارند؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / استانی-اقتصادی / استاندار سمنان / عشایر / سمنان / علیرضا آشناگر
عشایر کدام استان گله‌های بزرگتری دارند؟
سرانه گله‌های عشایری در استان سمنان سه برابر نرخ کشوری است و به عبارتی هر خانواده عشایری در استان سمنان به طور متوسط سه برابر دیگر خانوارهای عشایری کشور دام دارد.
شناسایی ۲۶۲ نفر بی سواد در مناطق عشایری خراسان شمالی
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / استانی-اجتماعی / بی سوادی / عشایر / خراسان شمالی
شناسایی ۲۶۲ نفر بی سواد در مناطق عشایری خراسان شمالی
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: هم اکنون ۲۶۲ نفر از عشایر بی‌سواد استان شناسایی شده که امسال قرار است بیشترین توان آموزشیاران برای باسواد کردن این افراد به کار گرفته شود.
موفقیت صندوق بیمه اجتماعی آذربایجان شرقی در جذب بیمه‌‌پرداز
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان آذربایجان ش
موفقیت صندوق بیمه اجتماعی آذربایجان شرقی در جذب بیمه‌‌پرداز
ایلنا: مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان آذربایجان شرقی اعلام کرد که در راستای ماموریت‌های تکلیفی صندوق در فصل بهار، ۳۳۴۲ نفر به جمع بیمه شده…
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
بچه‌ها کتاب ندارند
[لیلا مهداد] ثبت‌سفارش کتاب‌های درسی‌ سال تحصیلی جدید اینترنتی شده تا کتاب‌های درسی از کتابفروشی‌ها توزیع نشود و فروش و توزیع مواد آموزشی از طریق سامانه الکترونیکی و ثبت‌سفارش کتب درسی صورت بگیرد. کسانی مثل احمدرضا امینی، مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش می‌گوید، دلیل اصلی ثبت‌سفارش و توزیع از طریق سامانه را به‌صرفه‌تربودن این روش می‌داند. او معتقد است در این روش تولید براساس تقاضا خواهد بود و تولید مازاد به حداقل می‌رسد. این خبری است که در دوهفته گذشته به نقل از مسئولان آموزش‌وپرورش اعلام شده و حالا کم‌کم کم‌وکاستی‌ها از راه می‌رسند. دانش‌آموزان عشایر و مناطق محروم، نبودِ …
اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان از مالیات بر ارزش‌افزوده به عشایر
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / وزارت جهاد کشاورزی / زندگی عشایری
اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان از مالیات بر ارزش‌افزوده به عشایر
تهران- ایرنا- رییس سازمان امور عشایر ایران با تاکید بر اینکه سهم عشایر از اعتبارات مالیات بر ارزش‌افزوده باید در مناطق و سامانه های عشایری هزینه شود، گفت: سالانه ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به عشایر کشور اختصاص می یابد.
تشویق بیمه‌شدگان به دریافت خدمات اینترنتی
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
تشویق بیمه‌شدگان به دریافت خدمات اینترنتی
ایلنا: مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان گفت: وقتی زمان تمدید بیمه بیمه‌شدگان می‌رسد، از طرف کارگزاری‌ها با این افراد تماس…
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
مـــــــرور
 روز گذشته بیشتر شاخص‌های بورسی در آسیا و اروپا صعودی بودند. به نظر می‌رسد هزینه قرنطینه برای اقتصاد کشورها آنچنان سنگین بوده است که خیلی از آنها ترجیح می‌دهند به هر قیمتی شده، فعالیت‌های اقتصادی را ادامه دهند.  معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت (صمت) تفاوت جامعه آماری و درنظرگرفتن نفت ذیل گروه صنعت در مطالعات مرکز آمار را دلیل تفاوت آمارهای منتشرشده از سوی بانک مرکزی و مرکز آمار دانست.  رئیس سازمان امور عشایری کشور می‌گوید: «شاخص برخورداری عشایر از آب بهداشتی و سالم طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ حدود ۱۳درصد افزایش یافته است.»  خبرگزاری ایرنا از تصمیم شرکت عقاب‌افشان، بزرگ‌ترین کارخانه ساخت اتوبوس ایران، برای اخراج …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
موسیقی با زندگی قشقایی‌ها عجین شده
  [ نیره خادمی ] ایل قشقایی را که یک‌جانشین کردند، پدر پروین که اتفاقا صدای خوبی هم داشت، خانه- باغی در «جای‌دشت» فیروزآباد خرید. دختربچه که بود، صبح‌ها با صدای ساز‌ هادی نکیسا از خواب بیدار می‌شد و در طول روز، شاهد رفت‌وآمد خیلی از هنرمندان موسیقی در خانه- باغ پدری‌اش بود. بنابراین پروین بهمنی، از آنها آموخت؛ از نورعلی‌خان برومند، بیژن سمندر، مرتضی شریف‌،‌ غلامرضاخان بهمنی، محمدحسین کیانی، حبیب‌خان گرگین‌پور، محمدقلی خورشیدی و .... «نورعلی‌خان برومند من را خیلی دوست داشت، چون فرزندی هم نداشت. یک روز صدای من را همراه سه‌تار با ضبط‌های ریلی آن زمان، ضبط کرد و با خود برد. محمدحسین کیانی هم خیلی وقت‌ها …
با عشایر تالش تا سه هزار و یکصد متر از سطح دریا
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / تالش / گیلان
با عشایر تالش تا سه هزار و یکصد متر از سطح دریا
ایرنا - رشت - قوم تالش، یادگار تمدن کادوسیان فرزند طبیعتند. کوچ این خانوارها از اواسط اردیبهشت شروع و تا خرداد ماه ادامه می یابد. این عشایر به صورت خانوارهای جدا از هم با احشام و اثاثیه خود از مسیرهای مالرو خود را به مناطق ییلاقی منطقه می رسانند. همچنین قوم تالش دارای فرهنگ اصیلی هستند که از داشته های فرهنگی ایران محسوب و به عنوان یک منبع عمده برای فعالیت های گردشگری به شمار می رود. تصاویر ییلاق جهانگیریه رضوانشهر و تالش را نشان می دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •