پنجشنبه, ۸ خرداد, ۱۳۹۹ / 28 May, 2020
فن بازار
۱۳ ساعت قبل
طرح 750 میلیارد یورویی برای نجات اقتصاد اروپا
اورزولا فن در لاین رئیس کمیسیون اروپا روز گذشته طرح پیشنهادی ۷۵۰ میلیارد یورویی را با هدف غلبه بر بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا ارائه کرد؛ پیشنهادی که برای تصویب در پارلمان اروپا باید نظر اعضای مخالف را جلب کند.به گزارش یورونیوز، شیوع ویروس کرونا، اتحادیه اروپا را به رکود اقتصادی عمیقی فرو برده و خانم فن در لاین امیدوار است تا تصویب بودجه پیشنهادی کمیسیون اروپا بتواند اقتصادهای آسیب‌دیده‌تر این اتحادیه از جمله ایتالیا و اسپانیا را ترمیم کند.شیوع این ویروس تاکنون بیش از ۱۷۲ هزار نفر را در اروپا به کام مرگ فرستاده و اجرای سیاست قرنطینه عمومی از سوی اکثر دولت‌های اروپایی بسیاری از کسب و کارها و مشاغل را در معرض تهدید جدی قرار داده و با وجود بازگشایی تدریجی فعالیت‌های اقتصادی، رونق دوباره …
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
پایان سختگیری در سیاست‌های بازرگانی
گشایش ارزی با تسهیل صادرات، تازه‌ترین فن بدل متولیان وزارت صنعت در برابر هجوم آوار تحریم و رکود کرونایی است. سرپرست وزارت صنعت می‌گوید برای دستیابی به این هدف امسال ممنوعیت‌های صادراتی لغو و مسیر سبز برای صادرکنندگان ایجاد می‌شود. نکته قابل‌تأمل اینکه در جریان اجرای این سیاست انبساطی، به‌نظر می‌رسد دولت حساب تحریک بازار داخلی و تنش قیمتی اقلام صادراتی را در بزنگاه‌ها کرده و آن را پذیرفته است. به گزارش همشهری، افزایش درآمدهای ارزی از محل توسعه صادرات غیرنفتی و تسهیل این حوزه از تجارت خارجی سال‌هاست …
طرح جهش تجارت فناوری با مشارکت ۵۰ کارگزار آغاز شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / جهش تولید / فن بازار
طرح جهش تجارت فناوری با مشارکت ۵۰ کارگزار آغاز شد
طرح جهش تجارت فناوری که با هدف ایجاد تحرک بیشتر در حوزه تبادل و سرمایه گذاری بر روی فناوری تدوین شد، با جلب مشارکت ۵۰ کارگزار آموزش دیده در کشور، آغاز به کار کرد.
فوت و فن خرید سهام دولتی با ۵۰ درصد تخفیف!
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / واسطه گری مالی یکم / صندوق سرمایه گذاری / صندوق سرمایه گذاری ETF
فوت و فن خرید سهام دولتی با ۵۰ درصد تخفیف!
احتمالاً خبر ورود صندوق‌های ETF دولتی به بازار بورس را شنیده‌اید اما شاید شما شناخت کاملی از این صندوق‌های سرمایه‌گذاری نداشته باشید و برایتان جالب باشد بدانید اصلاً ETF چیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
از ۵ واحد صنعتی دانش بنیان مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز بازدید کرد
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی فارس در این بازدید که استاندار فارس و جمعی از مدیران استان دکتر ستاری را همراهی می‌کردند معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از واحد های دانش بنیان سینا کنترل شیراز تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته ،شرکت شگفت افزار تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته ، واحد صنعتی مکانیک گستر شیراز تولید ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته ،شرکت داده گستران دنا تولید کننده تجهیزات پزشکی وشرکت فن آوران  شایان طرح تولید کننده سخت افزار و تجهیزات سخت افزار برق الکترونیک و لیزر بازدید و علاوه بر آشنایی با توانمندی ها و ظرفیت های این واحدها در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت این بازدید ها در راستای بررسی توانمندی ها و واحد های دانش بنیان و بررسی و مسائل مشکلات آنها در راستای …
بازار و فروش محصولات فناورانه ارتقاء می‌یابد
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / پارک فناوری پردیس / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / فن بازار
بازار و فروش محصولات فناورانه ارتقاء می‌یابد
مرکز توسعه تجارت پارک فناوری پردیس در نظر دارد تا همزمان در هر دو بازار ملی و بین الملی، توسعه بازار و فروش محصولات فناورانه را ارتقاء بخشد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۶
اخبار روز
تهدید ایتالیا به خروج از اتحادیه اروپا نخست‌وزیر ایتالیا از طرح گردشگری پیشنهادی اخیر اتحادیه اروپا که اجازه به ایجاد به‌اصطلاح کریدورهای سبز ویژه میان کشورهای این بلوک می‌دهد، انتقاد و تهدید کرد که این طرح ممکن است منجر به خروج کشورش از اتحادیه اروپا بشود. به گزارش سی‌ان‌ان، کریدورهای گردشگری موجود در این طرح پیشنهادی به برخی کشورهای با نرخ ابتلای پایین یا شدیدا رو به نزول بیماری کرونا اجازه پذیرش گردشگر را در چند مقصد معدود گزینش‌شده تا زمان بازگشایی کامل مرزها می‌دهد. جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا، در کنفرانسی خبری اظهار کرد:   «ما توافقات دوجانبه را در داخل اتحادیه اروپا که منجر به ایجاد مسیرهای توریستی ممتاز شوند، نمی‌پذیریم.» …
بروکرها در هر مبادله فناوری جایزه می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / فن بازار / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / نوآوری
بروکرها در هر مبادله فناوری جایزه می‌گیرند
بر اساس طرح جهش تجارت فناوری، برای ترغیب این عناصر مهم در زیست بوم نوآوری کشور، بروکرها در هر معامله یک جایزه دریافت می‌کنند.
دبیر شبکه فن‌بازار ملی ایران منصوب شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / فن بازار / اکبر قنبرپور / پارک فناوری پردیس
دبیر شبکه فن‌بازار ملی ایران منصوب شد
«محمدصالح خالقی» به عنوان دبیر شبکه فن‌بازار ملی ایران منصوب شد.
کارگزاران تجارت فناوری تسهیلات و وام بلاعوض دریافت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / فن بازار / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / تسهیلات
کارگزاران تجارت فناوری تسهیلات و وام بلاعوض دریافت می‌کنند
شبکه فن بازار تسهیلاتی همچون اعطای تسهیلات، وام بلاعوض و جایزه به بروکرها و تدوین آیین نامه فعالیت را برای کارگزاران تجارت فناوری در نظر گرفته است.
خلاءهای قانونی چگونه راه واردات کالاهای ممنوعه را باز می‌کند؟!
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / تهویه مطبوع / واردات
خلاءهای قانونی چگونه راه واردات کالاهای ممنوعه را باز می‌کند؟!
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان سیستم های تهویه مطبوع ایران از صادرات یک میلیون فن در سال گذشته خبر داد و گفت که برخی خلاء‌های قانونی باعث شده که با وجود ممنوعیت واردات کالاهای تهویه مطبوع در سال گذشته، محصولات خارجی در بازار زیاد باشد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
اعلام خدمات شرکت تضمین گستر فن آوا
شرکت «تضمین‌‌گستر فن‌آوا» با هدف پاسخ به نیازهای بازار در حوزه تولید، مونتاژ،گارانتی، پشتیبانی و تعمیر و نگهداری سخت‌افزارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT به میدان آمده و فضایی برای بهره‌مندی از تجربیات خدمتگزاران عرصه فناوری را به وجود آورده است.به گزارش روابط عمومی گروه فن‌آوا، این شرکت همچنین با توجه به ضرورت بهره‌مندی هرچه بیشتر از توان تولید در داخل و نیز، کاهش هزینه‌ها برای مصرف‌کننده، اقدام به تولید «بُردهای آداپتور» ایرانی کرده که هم اکنون در حال آزمایش‌های کیفی برای ورود به عرصه تولید انبوه است.از دیگر سو، شرکت «تضمین گستر فن آوا» در تلاش است با حمایت از توان متخصصان داخلی و حمایت از خدمتگزاران عرصه فناوری، ضمن ارتقای سطح کیفی محصولات فناوری، گامی در راستای جهش تولید بردارد.
تسهیل جذب سرمایه در شرکت‌های نوپا
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / شبکه فن بازار / استارت آپ‌ها
تسهیل جذب سرمایه در شرکت‌های نوپا
شبکه کارگزاران تبادل فناوری رویدادهای فناورانه با عنوان "استارتاپ دمو" به منظور معرفی ایده‌ها و محصولات استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا به سرمایه‌گذاران را برگزار می‌کند.
عرضه 400تقاضای صنعتی به شبکه فن بازار ملی ایران
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
عرضه 400تقاضای صنعتی به شبکه فن بازار ملی ایران
رئیس شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از عرضه 400تقاضا به شبکه فن بازار ایران، برای بهرمندی از راه حل های فناورانه در صنعت خبر داد.
عرضه بیش از ۱۳۰۰۰ محصول دانش‌بنیان در فن‌بازار در سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / فن‌ بازار / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
عرضه بیش از ۱۳۰۰۰ محصول دانش‌بنیان در فن‌بازار در سال ۹۸
رئیس شبکه فن بازار ملی ایران گفت: امضای ۳۲ قرارداد سرمایه گذاری فناوری به مبلغ ۹۰۰ میلیارد ریال، عرضه ۱۳۷۴۵ محصول دانش بنیان، ۲۱۰ قرارداد بازاریابی و تاسیس چند فن بازار استانی و تخصصی از جمله بخشی از فعالیت‌های این شبکه در سال ۱۳۹۸ بود.
اجرای طرح "توسعه بازار محصولات دانش بنیان" اجرایی می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / شرکت دانش بنیان / توسعه بازار
اجرای طرح "توسعه بازار محصولات دانش بنیان" اجرایی می‌شود
به منظور تسهیل در بازاریابی محصولات فناورانه از سوی صندوق توسعه فناوری‌های نوین با همکاری شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طرح "توسعه بازار محصولات دانش بنیان" اجرایی می‌شود.
فراخوان جذب کارگزار فن بازار تخصصی شهر هوشمند منتشر شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / پارک فناوری پردیس / فراخوان / فن بازار
فراخوان جذب کارگزار فن بازار تخصصی شهر هوشمند منتشر شد
پارک فناوری پردیس فراخوان جذب کارگزار فن بازار تخصصی شهر هوشمند را منتشر کرد.
طرح لیزینگ محصولات فن بازار اجرا می شود
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / فن بازار / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / شرکت دانش بنیان
طرح لیزینگ محصولات فن بازار اجرا می شود
رئیس شبکه فن بازار ملی ایران گفت: شرکت‌های فناور و دانش بنیان مورد تایید شبکه فن‌بازار ملی ایران می‌توانند از خدمات لیزینگ استفاده کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
فن‌بازار صنعت خودرو راه‌اندازی می‌شود
با امضای تفاهم‌نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت طراحی، مهندسی و تامین قطعات ایران‌خودرو (ساپکو)، فن بازار صنعت خودرو تاسیس می‌شود.در این تفاهم‌نامه که با امضای رئیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نمایندگی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیر عامل شرکت طراحی، مهندسی و تامین قطعات ایران‌خودرو (ساپکو) منعقد شد، یکی از اهداف اصلی ایجاد فن‌بازار خودرو، توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه عنوان شد.همچنین دو طرف متعهد شدند تا برای ایجاد اتصال میان عرضه و تقاضای فناوری در این صنعت و بهره‌برداری هر چه بیشتر از توان شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان برای رفع مشکلات و ساخت قطعات فناورانه و تحریمی خودروهای تولیدی کشور همکاری‌های موجود را گسترش دهند. یکی دیگر از کارکردهای …
فن‌بازار خراسان شمالی افتتاح شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / فن بازار / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / تجاری سازی
فن‌بازار خراسان شمالی افتتاح شد
بیستمین فن‌بازار کشور تحت عنوان فن بازار خراسان شمالی، افتتاح خواهد شد.
تلاش برای ایجاد هم افزایی میان فن بازارهای تخصصی با فن بازارهای استانی
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / استانی-علمی و آموزشی / فن‌ بازار
تلاش برای ایجاد هم افزایی میان فن بازارهای تخصصی با فن بازارهای استانی
رئیس مرکز فن بازار ملی ایران گفت: تلاش بر این است تا هم افزایی میان فن بازارهای تخصصی با فن بازارهای استانی ایجاد شود.
«قصه ترک اعتیاد» / داستان سرایی جدید برای پنهان نگاه داشتن سیاستهای نادرست و مخرب اقتصادی
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
«قصه ترک اعتیاد» / داستان سرایی جدید برای پنهان نگاه داشتن سیاستهای نادرست و مخرب اقتصادی
دکتر نیلی داستان سرایی جدیدی را از سر گرفته است که هدف آن توجیه سوء مدیریت فراگیر در اقتصاد کشور با استفاده از« فن نادرست نمایی وضعیت و نسبت دادن عوامل نامربوط به یکدیگر بدون ارائه مستندات علمی» است. آقای دکتر نیلی مایل است جامعه فراموش کند که ایشان نظریه پرداز کلیدی بحران ارزی کشور بوده است و ریاست کل وقت بانک مرکزی برای تقویت فشار تقاضا در بازار ارز پیوسته در فواصل زمانی کوتاه، تعرفه ها را از نرخ مرجع به نرخ ارز مشتری تغییر میداد و بعد ارز مربوط را به بازار ارز سرازیر می کرد. چرا هرگز بانک مرکزی حاضر نشد که روند زمانی تغییر نرخ ارز برای تعرفه های مختلف را اعلام کند؟
سرمایه‌گذاران فناوری  ۸ کشور در ایران گردهم می‌آیند
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / صندوق سرمایه گذاری جسورانه / نشست سرمایه گذاریTIM / گروه دی هشت / سرمایه گذاری
سرمایه‌گذاران فناوری ۸ کشور در ایران گردهم می‌آیند
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت فن بازار بین‌الملل ایرانیان گفت: در دومین نشست سرمایه گذاران فناوری TIM ۲۰۲۰ ، سرمایه‌گذاران فناوری از هشت کشور پاکستان، مصر، نیجریه ، اتیوپی، بنگلادش ، لبنان ، هندو سوریه حضور خواهند داشت.
با DBA در فن پردازان چند قدم از رقبای خود جلوتر باشید
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
با DBA در فن پردازان چند قدم از رقبای خود جلوتر باشید
مؤسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان، با آموزش DBA به کلیه دانش پذیران می‌آموزد که در بازار پر از رقیب چگونه خود را از دیگران متمایز کنند و همیشه و در هر شرایطی بهترین باشند.
فن‌بازار ملی ایران و شبکه تبادل فناوری تفاهم‌نامه همکاری تجاری‌سازی امضا کردند
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / امضای تفاهمنامه / میلاد صدرخانلو
فن‌بازار ملی ایران و شبکه تبادل فناوری تفاهم‌نامه همکاری تجاری‌سازی امضا کردند
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه‌ای با هدف مشارکت و همکاری در تجاری‌سازی دستاوردهای فناورانه با حفظ دارایی‌های مادی و معنوی امروز سه‌شنبه بین فن بازار ملی ایران و شبکه تبادل فناوری امضا شد.
آوازخوانی بدیع
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
آوازخوانی بدیع
همدلی| امروز دهم دی‌ماه، چهلمین سالگرد درگذشت جواد بدیع‌‌زاده، خواننده، موسیقی‌دان و آهنگ‌ساز نامی معاصر است که با همنشینی با اسماعیل مهرتاش، علی تجویدی، پرویز یاحقی، منوچهر همایون‌‌پور، بیژن‌ ترقی، نورالله همایون و اسماعیل نواب صفا، از جمله ذخایر موسیقی ایران به شمار می‌آید. بدیع‌زاده که دهم دی‌ماه سال 1358 درگذشت، سهم بزرگی در اعتلای موسیقی ایران دارد.جواد بدیع‌‌زاده سال ۱۲۸۱ شمسی در تهران به دنیا آمد. پدرش آقا سیدرضا بدیع کاشانی ملقب به بدیع‌‌المتکلمین، روحانی بود. او فرزندش را غالباً به مجالس وعظ و روضه‌‌خوانی خود می‌‌برد تا با شیوه آوازخوانی مذهبی آشنا شود. بدیع‌‌المتکلمین با تسلط کافی بر ردیف موسیقی ایران، پسر خود را نیز به فن آواز موذنی و روضه‌‌خوانی و تعزیه آشنا ساخت. جواد ردیف موسیقی …
معاملات الگوریتمی، سیگنال ورود بازار سرمایه به اقتصاد هوشمند
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / یاسر فلاح / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس تهران
معاملات الگوریتمی، سیگنال ورود بازار سرمایه به اقتصاد هوشمند
یک مقام مسئول، از برگزاری دومین رقابت معاملات الگوریتمی خبر داد و گفت: با افزایش لحظه‌ای نقش آی تی در اقتصاد، توسعه بازارهای مالی، به خلق مستمر ابزارهای مبتنی بر فن آوری اطلاعات وابسته است.
آغاز همکاری شرکت‌های تولید قطعات خودرو و نیروگاهی با پژوهشگران دانشگاه فنی و حرفه‌ای
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / دانشگاه فنی وحرفه ای
آغاز همکاری شرکت‌های تولید قطعات خودرو و نیروگاهی با پژوهشگران دانشگاه فنی و حرفه‌ای
در جریان برگزاری بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار در محل نمایشگاه­‌های بین­‌المللی تهران که با حضور41 دانشگاه، 24 پژوهشکده، 34 پارک علم و فناوری و 25 مرکز رشد و موسسه خصوصی برگزار گردید؛قرارداد همکاری شرکت های تولید قطعات خودرو و نیروگاهی با پژوهشگران فنی و حرفه‌ای منعقد شد.
نخستین شکوفه های فناوری در کهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / کرمانشاه / کهگیلویه وبویراحمد / سورنا ستاری / شرکت دانش بنیان / آذربایجان / عراق / یاسوج / پارک علم و فناوری / زاگرس
نخستین شکوفه های فناوری در کهگیلویه و بویراحمد
یاسوج – ایرنا- شرکت های فناور کهگیلویه و بویراحمد در دو نمایشگاه هفته پژوهش و فن بازار بیش از ۷۰ میلیارد ریال  و در شش ماه اول سال  ۴۰ میلیارد ریال قرار داد تولید بستند و این برای استانی که همواره راه برون رفت از مشکلاتش را در خام فروشی  و ایجاد صنایع بزرگ می دانست اتفاق مهمی است و باید این پاییز را فصل شکوفه دادن فناوری در استان کهگیلویه و بویراحمد نامید.
نوزدهمین فستیوال نوآوری‌های صنعت کشاورزی برگزار می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / کشاورزی / شبکه فن‌ بازار ملی ایران
نوزدهمین فستیوال نوآوری‌های صنعت کشاورزی برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- نوزدهمین فستیوال نوآوری‌های صنعت کشاورزی با حمایت شبکه فن بازار ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور تجاری‌سازی نوآوری‌های حوزه نهاده‌های کشاورزی برگزار می‌شود.
فرصت‌ها و منابع سرمایه‌گذاری کشورهای مسلمان اشتراک‌گذاری می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
فرصت‌ها و منابع سرمایه‌گذاری کشورهای مسلمان اشتراک‌گذاری می‌شود
رئیس مرکز فن بازار ملی ایران با اشاره به برگزاری دومین نشست سرمایه گذاری فناوری TIM گفت: در این نشست زمینه‌ای فراهم می‌شود تا کشورهای عضو، فرصت‌ها و منابع سرمایه‌گذاری خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و هفتمین فن بازار خوزستان
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و هفتمین فن بازار خوزستان
با حضور دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و هفتمین فن بازار خوزستان از روز گذشته، یکم دی‌ماه آغاز به کار کرد.
رونمایی از الگوی «تضمین متقابل» در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
رونمایی از الگوی «تضمین متقابل» در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری
دانشگاه علم و صنعت ایران در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور، با هدف تقویت ارتباط دانشگاه‌ها با صنعت، الگوی «تضمین متقابل» را معرفی کرد.
توسعه تجاری‌سازی و عرضه محصولات با الگوی "تضمین متقابل" دانشگاه علم‌وصنعت
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / دانشگاه علم و صنعت / الگوی « تضمین متقابل» / نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار / هفته پژوهش
توسعه تجاری‌سازی و عرضه محصولات با الگوی "تضمین متقابل" دانشگاه علم‌وصنعت
الگوی «تضمین متقابل» دانشگاه علم و صنعت در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار رونمایی شد.
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در سمت خود ابقا شد
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / دانشگاه فنی و حرفه ای / هفته پژوهش / فن بازار
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در سمت خود ابقا شد
وزیر علوم با صدور حکمی رئیس دانشگاه باهنر کرمان را به مدت ۴ سال در سمت ریاست دانشگاه ابقا کرد.
دستاوردهای بیستمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن‌بازار
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / هفته پژوهش / نمایشگاه هفته پژوهش / دانشگاه ها
دستاوردهای بیستمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن‌بازار
تهران- ایرنا- بیستمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار در حالی به کار خود پایان داد که فضای بی‌نظیری برای همکاری میان پژوهشگران و فناوری و ارتباط مراکز صنعتی و تولیدی با مراکز تحقیقاتی برای نهادینه کردن پژوهش و فناوری در جامعه فراهم آورد.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
اهدای جایزه غرفه برتر در نمایشگاه فناوری (عکس)
پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی برای ششمین سال متوالی موفق به اخذ عنوان "غرفه برتر" در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور شد.
انعقاد ۲۰۰ توافق‌نامه یارانه فناوری با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98 / پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید
انعقاد ۲۰۰ توافق‌نامه یارانه فناوری با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان
دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری از انعقاد ۲۰۰ توافق‌نامه یارانه فناوری با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان، در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار خبر داد.
دستگاه شبیه ساز تمرین در ارتفاع قابل حمل رونمایی شد
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / شرکت دانش بنیان / فناوری
دستگاه شبیه ساز تمرین در ارتفاع قابل حمل رونمایی شد
تهران - ایرنا - دستگاه شبیه ساز تمرین در ارتفاع قابل حمل با عنوان سینرمی با هدف بهبود عملکرد بدنی ورزشکاران در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار رونمایی شد.
رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی در میان پژوهشگران برتر کشور
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / پژوهشگر برتر / نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار
رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی در میان پژوهشگران برتر کشور
پژوهشگران و فناوران برگزیده‌ کشوری با حضور وزیر علوم و معاون علمی و فناوری رییس جمهور تقدیر شدند و در این مراسم از دکتر علی منتظری، رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی نیز به‌عنوان پژوهشگر برتر کشوری تقدیر شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
بزرگ ترین قطعه ساز کشور پژوهشگران را به دیدن دستاوردهایش دعوت کرد/ حمایت عظام از طرح‌های پژوهشی
بیستمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار ایران امسال میزبان شرکت های پژوهش محور است‌. در صنعت خودرو تنها مجموعه ای که این نمایشگاه حضور دارد گروه قطعات خودرو عظام است.
هفتمین نمایشگاه ایران lab  کار خود را آغاز کرد
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / نمایشگاه بین‌المللی تهران / سورنا ستاری / منصور غلامی
هفتمین نمایشگاه ایران lab کار خود را آغاز کرد
تهران- ایرنا- هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت همزمان با بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، منصور غلامی وزیر علوم،تحقیقات و فناوری و برخی صاحبان شرکت های دانش بنیان کار خود را در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران از امروز آغاز کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / فن‌ بازار / جشنواره پژوهشگران برتر / هفته پژوهش / هفته پژوهش 98
اختصاص ۴۰ میلیون یورو برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی/عرضه آخرین یافته‌های فناورانه از ۲۶ آذر
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری از آغاز به کار بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار از روز سه‌شنبه ۲۶ آذر خبر داد و گفت: جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران کشور نیز از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه است که در آن ۱۸ پژوهشگر مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / دانشگاه خاتم الانبیا بهبهان
برگزاری جشنواره "اختراعات و فن بازار" در دانشگاه خاتم‌الانبیا بهبهان
دانشگاه صنعتی خاتم‌الانبیاء بهبهان با همکاری پارک علم و فناوری خوزستان، نخستین نمایشگاه اختراعات و فن بازار بهبهان را در این دانشگاه برگزار می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / استانی-علمی و آموزشی / نمایشگاه پژوهشی
ارائه روش های نوین تصفیه پساب های صنعتی در نمایشگاه پژوهش گیلان
سرپرست معاونت آموزشی - پژوهشی پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی گفت: پژوهشکده محیط زیست محصولات مرتبط با روش های نوین تصفیه آب و پساب های صنعتی را در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان در معرض دید عموم قرار داده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / استانی-علمی و آموزشی / استانی-عکس / نمایشگاه پژوهش و فناوری
افتتاح نمایشگاه هفته پژوهش در رشت
به مناسبت هفته پژوهش بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان در رشت افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / وحید یزدانیان / نمایشگاه بین المللی الکامپ / مازندران / پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
تصاحب بازار جهانی با تولید محصول استاندارد امکان‌پذیر است
ساری – ایرنا – رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فن آوری اطلاعات گرفتن سهم شایسته از بازار جهانی را حق ایران با توجه به پیشرفت‌های علمی دانست و تاکید کرد: برای تصاحب بازار جهانی کسب استانداردها بسیار حائز اهمیت است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / استانی-علمی و آموزشی / نمایشگاه هفته پژوهش
ارائه بیش از ۳۰۰ طرح فناوری در نمایشگاه هفته پژوهش گیلان
رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به ارائه بیش از ۳۰۰ طرح فناوری در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گفت: ۳۰ دستگاه اجرایی در این نمایشگاه مشارکت دارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / استانی-علمی و آموزشی / هفته پژوهش / نمایشگاه پژوهش و فناوری
انجام پژوهش باید برای رفع مشکلات مردم باشد
صبح امروز با حضور معاون توسعه مدیریت و برنامه ریزی استاندار خراسان شمالی نمایشگاه دستاودرهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / میلاد صدرخانلو / شهر هوشمند
فعالیت بروکرهای فناوری به عنوان بلد راه شرکت‌های دانش بنیان
تهران- ایرنا- رییس مرکز فن بازار ملی ایران گفت: بروکرهای فناور می‌توانند به عنوان امین و بلد راه در کنار شرکت‌های دانش بنیان حضور داشته باشند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / استانی-علمی و آموزشی / فن‌ بازار
امضای قرارداد سرمایه‌گذاری اسکنر سنگ از فن بازار منطقه‌ای اصفهان
کارگزار فن بازار منطقه‌ای استان اصفهان گفت: "فناوری اسکنر سنگ از فن بازار منطقه ای استان اصفهان" در سیزدهمین نشست سراسری فن بازارهای کشور رونمایی و قرارداد سرمایه گذاری آن منعقد شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / معاون علمی و فناوری رییس جمهور / فن‌ بازار
قول معاونت علمی برای افزایش حمایت از فن‌بازارها تا چند روز آینده
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر این که فن بازارها با سرمایه گذاری بخش خصوصی حتی توانستند اختراع را به صنعت متصل کنند، گفت: با توجه به عملکرد فن بازارها تا چند روز آینده تلاش می‌کنیم حمایت‌های این معاونت از فن بازار بیشتر شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / ومحصولات بانک رفاه / همایش فن بازار ملی سلامت / چابهار
بانک رفاه کارگران حامی مالی پنجمین همایش فن بازارملی سلامت
بانک رفاه در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و به منزله بانکی سلامت محور، حامی همایش فن بازار ملی سلامت در منطقه آزاد تجاری چابهار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / استانی-علمی و آموزشی / علوم پزشکی شاهرود
درخشش عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در پنجمین همایش فن بازار ملی سلامت کشور
رییس اداره فناور سلامت و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از درخشش عضو هیأت علمی و فناور دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در پنجمین همایش فن بازار ملی سلامت کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / فن‌ بازار / مرکز فن بازار ملی ایران / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
بازگشایی دفتر فن‌بازار ملی در لرستان/افتتاح ۲ دفتر فن‌بازار تخصصی طی امسال
شبکه فن‌بازار ملی ایران که به عنوان مرجع اطلاعات فناوری کشور، وظیفه توسعه شبکه اطلاعات فروش و بازاریابی را بر عهده دارد، در راستای توسعه بیشتر زیست بوم فناوری اعلام کرد که دفتر فن بازار ملی در لرستان بازگشایی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / فن بازار / تسهیلات / لیزینگ / شرکت های دانش بنیان
«لیزینگ» به کمک فروش شرکت‌های دانش‌بنیان آمد
تسهیلات طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور» با هدف کمک به توسعه بازار شرکت‌های فناور و دانش بنیان در دستور کار فن بازار ملی ایران قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری و فن بازار / تجاری‌سازی فناوری
تخصیص یارانه تجاری‌سازی فناوری به قراردادهای فروش در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم از تخصیص یارانه تجاری‌سازی فناوری به قراردادهای فروش و سرمایه‌گذاری در نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش و فناوری تا سقف ۲۰۰۰ میلیون ریال خبر داد.
۱۳۹۸-۰۸-۱۹
«سرا»ی پردردسر؛ طرح تازه اصلاح‌طلبان آنها را دوشقه کرده است
وقتی بازار «تَکرار» از سکه می‌افتد، تجار سیاست ناگزیر می‌شوند فن دیگری به کار ببندند تا متاع خود را در بازار بفروشند و باز هم مشتری پای صندوق بیاورند. هفته گذشته خبر آمد که در جلسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، طرح سامانه رأی‌سنجی اصلاح‌طلبان یا همان به اختصار «سرا»، با موافقت سه چهارم اعضا به تصویب رسیده است؛ هرچند که برخی می‌گویند سه چهارم نبوده است و کمتر بوده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / طرح تحول نظام سلامت / سیستان و بلوچستان / چابهار / بهداشت و درمان / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
سفر دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و درمان به چابهار
چابهار- ایرنا- دکتر حریرچی معاون کل و سخنگوی وزارت بهداشت و درمان در سفر به چابهار از مناطق حاشیه شهر، روند اجرای پروژه بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی، مراکز بهداشتی درمانی و سطح شهر چابهار بازدید و ضمن دیدار و گفت وگو با پزشکان، پرستاران و کارکنان این مراکز و شرکت در همایش فن بازار سلامت، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات بهداشتی ودرمانی قرار گرفت. عکاس: رستم کریمی
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
آشنایی با روش تهیه ژله خانگی (با پودر ژلاتین)
اگر شما هم از فواید ژله و ژلاتین مطلع شده‌اید و نمی‌خواهید از پودر ژله‌های آماده و موجود در بازار به خاطر وجود مواد مصنوعی و نگهدارنده استفاده کنید، با ما همراه شوید؛ تهیه این ژله بسیار ساده است و احتیاج به فوت و فن خاص ندارد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / استانی-علمی و آموزشی / فن بازار منطقه ای / پارک علم و فناوری
شروع فعالیت های فن بازار خراسان شمالی با انتخاب کارگزار بخش خصوصی
مدیر مراکز رشد، موسسات و بازاریابی پارک علم و فناوری خراسان شمالی گفت: فعالیت های فن بازار خراسان شمالی با انتخاب کارگزار بخش خصوصی آغاز می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / فن بازار سلامت / وزارت بهداشت
امکان ارائه مجازی دستاوردها و محصولات خلاقانه در پنجمین فن‌بازار ملی سلامت
مسئول کمیته فناوری پنجمین فن بازار ملی سلامت و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اعلام کرد: امکان «ارائه مجازی» محصولات و دستاوردهای خلاقانه سلامت محور در پنجمین فن‌بازار ملی سلامت فراهم شد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
زرین‌کوب بار دیگر مهمان کتابفروشی‌ها شد
چاپ مجدد کتاب‌های ارسطو و فن شعر، بامداد اسلام و کارنامه اسلام تالیف مرحوم عبدالحسین زرین‌کوب روانه بازار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / عبدالحسین زرین‌کوب
چاپ تازه کتاب‌های عبدالحسین زرین‌کوب
چاپ تازه کتاب‌های «ارسطو و فن شعر»، «بامداد اسلام» و «کارنامه اسلام» نوشته عبدالحسین زرین‌کوب روانه بازار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •