چهارشنبه, ۲۰ فروردین, ۱۳۹۹ / 8 April, 2020
مناطق آزاد
جهش تولید و کاربرد مدیریت دانش درمناطق آزاد و ویژه اقتصادی
۸ ساعت قبل / جهش تولید / منطقه ویژه اقتصادی
جهش تولید و کاربرد مدیریت دانش درمناطق آزاد و ویژه اقتصادی
تهران-ایرنا- سال جهش تولید به منزله ادامه رونق تولید با هدف مقاوم‌سازی اقتصاد متکی بر دانش و فناوری، عدالت بنیادی، درونزایی و برونگرایی، پویایی و پیشروی در اقتصاد منطقه‌ای و بین المللی است، به گونه‌ای که بتواند تغییری محسوس در زندگی مردم به‌وجود آورد که این مستلزم هدفگذاری برای استفاده از نیازهای بازار در داخلی و ارتباط با فروش و توسعه بازارهای خارجی با تأکید بر مناطق آزاد تجاری است.
۲۲ ساعت قبل
نگرانی از افزایش استفاده از وسایل نقلیه عمومی در تهران
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به ابلاغ پروتکل بهداشتی به نانوایی‌ها، درخصوص تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز این صنف با همکاری اتحادیه نانوایان اعلام آمادگی کرد. علیرضا زالی در خصوص افزایش ترددها در روزهای اخیر، بیان کرد: افزایش حضور مردم در خیابان‌ها و استفاده آنها از وسایل نقلیه عمومی نگران‌کننده است. طی دیدار با اعضای محترم شورای شهر، ضمن تحلیل مسائل، تصمیماتی اتخاذ خواهد شد. همچنین و براساس خبری که مهر منتشر کرده است فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران، گفت: اگر موج ابتلاء به کرونا در تهران افزایش یابد، شرایط قابل پیش‌بینی نخواهد بود. علی‌رضا زالی، با حضور در برنامه «طبیب»، با اشاره به آخرین آمار شیوع و ابتلاء به بیماری …
۲۵ ساعت قبل
اخبار روز
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران اعلام کرد: شیوع گسترده کرونا در پایتخت در هفته آینده [شهروند] انتقادات گسترده اعضای شورای شهر از حضورنداشتن در کمیته مبارزه با کرونا عاملی بود تا علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در جلسه دیروز صبح شورای شهر حاضرشود و با بیان اینکه شیب ابتلا به بیماری کرونا در تهران دارای تکان‌های سینوسی است و بازتاب حضور نامتعارف شهروندان در آن دیده می‌شود، گفت: «جمعیت شناور تهران برابر با جمعیت دو استان است، همچنین ما در برخی مناطق با جمعیت آزاد روبه‌رو هستیم که به‌طور مثال در مناطق دانشگاهی ۵۰۰ تا ۶۰۰‌هزار جمعیت آزاد حضور دارند. سکونتگاه‌های غیررسمی در تهران بیش از سایر شهرهای کشور است. نکته بعدی میزبانی تهران از بیماران …
۲ روز قبل / رانندگی / جرایم
برخی از جرایم تخلفات رانندگی اصلاح شد
عدم توجه به علامت ایست مخصوص عصای سفید نابینایان نیز درکلان‌شهرها، مراکز استان‌ها و مناطق آزاد مبلغ یک میلیون ریال، در سایر شهر‌ها ۸۰۰ هزار ریال و در روستا‌ها و راه‌های روستایی ۵۰۰ هزار ریال جریمه دارد.
جریمه ورود به منطقه طرح ترافیک ۵ برابر شد
۲ روز قبل
جریمه ورود به منطقه طرح ترافیک ۵ برابر شد
هیات وزیران در جلسه ۱۴ اسفند ماه گذشته عناوین و جریمه‌های تخلفات مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور در همه نقاط کشور و مناطق آزاد تجاری و صنعتی را تصویب کرد.
کاهش ۹۶ درصدی تردد گردشگران در هرمزگان/ ابهاماتی درخصوص صدور کارت‌های کیش‌وندی در روزهایی که سفر ممنوع است/ حفاری‌های غیرمجاز نداشتیم
۳ روز قبل / مناطق آزاد / کرونا / هرمزگان / سفر به هرمزگان / تولید محتوا / اشیای عتیقه / محوطه های باستانی / میراث فرهنگی هرمزگان / مراکز تاریخی فرهنگی / کیش و قشم
کاهش ۹۶ درصدی تردد گردشگران در هرمزگان/ ابهاماتی درخصوص صدور کارت‌های کیش‌وندی در روزهایی که سفر ممنوع است/ حفاری‌های غیرمجاز نداشتیم
ایلنا: به گفته مدیرکل میراث و گردشگری هرمزگان، هرچند پیش‌بینی می‌شد که به دلیل عدم حضور مسافران و گردشگران در محوطه‌های تاریخی و باستانی و تعطیلی این مجموعه‌ها در…
۵ روز قبل
ستاد ملی مقابله با کرونا و مسأله معتادان متجاهر
[فرید براتی‌سده، مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی] آمارهای اعلام‌شده از حضور معتادان متجاهر در سطح شهر تهران، آمارهای عجیبی است. گفته شده است حدود 11تا 12 هزار معتاد را مراکزی که زیرنظر بهزیستی هستند، آزاد کرده‌اند. نکته نخست این است که امکان زیرنظر داشتن این تعداد معتاد در بهزیستی تهران هیچ‌وقت ممکن نبوده و آمار کل معتادان زیر نظر ما در تهران 6 تا 7 هزار نفر است که از این تعداد تنها ۵۲۰ نفر در این مدت ترخیص شده‌اند و قاضی حکم آزادی نزدیک به ۳۵۰نفرشان را از کمپ اخوان ملارد صادر کرده است. این در حالی است که تعداد بسیار زیادی از آنها خانواده داشتند که تماس‌گرفتیم و به دنبال‌شان آمدند. به این ترتیب ما مانند گذشته در تعریف و ارایه آمار از معتادان …
تسلیت عارف به حجت الاسلام معزی و مرتضی بانک
۵ روز قبل / محمدرضا عارف / پیام تسلیت
تسلیت عارف به حجت الاسلام معزی و مرتضی بانک
رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پیام‌های تسلیت جداگانه‌ای درگذشت برادر حجت الاسلام والمسلمین معزی ، نماینده ولی فقیه در هلال احمر و درگذشت مادر همسر مرتضی بانک ، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را تسلیت گفت.
رویکرد جدید دانشگاه آزاد در مباحث پژوهشی
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی / مراکز تحقیقاتی / آزمایشگاه / پژوهش در سالی که گذشت
رویکرد جدید دانشگاه آزاد در مباحث پژوهشی
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد با اشاره به دو مأموریت این پژوهشگاه در حوزه‌های سیاست‌گذاری و نظارت و ارزیابی توضیح داد: مأموریت نخست را در سال ۹۸ از طریق تدوین حدود ۲۵ آیین‌نامه جدید و بازنگری آیین‌نامه‌های موجود و مأموریت نظارت را نیز از طریق برگزاری نشست‌های منطقه‌ای انجام دادیم و در رابطه با هر یک از این نشست‌ها در مناطق ۱۰ گانه دانشگاه، دو ماه کار عملیاتی و محاسباتی دقیق انجام گرفته است.
باز کردن راه برای ورود بانکهای خارجی به مناطق آزاد
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / بانکهای خارجی / مناطق آزاد / سرمایه‌گذاری خارجی
باز کردن راه برای ورود بانکهای خارجی به مناطق آزاد
اگرچه در سالیان گذشته تحریم از عوامل تاثیرگذار در عدم ورود بانکهای خارجی به مناطق آزاد بوده و موانع داخلی نیز آن را تشدید کرده بود، اما در روزهای پایانی سال گذشته با کاهش سرمایه لازم برای تاسیس بانک‌های برون مرزی، تا حدودی شرایط برای ورود بانک‌های خارجی تسهیل شد.
چند پیشنهاد برای جلوگیری از توقف صادرات
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / کروناویروس / صادرات
چند پیشنهاد برای جلوگیری از توقف صادرات
یک کارشناس بازار کار با بیان اینکه بخش‌های خدماتی بیشترین آسیب و خسارت را از کرونا متحمل شدند، پیشنهاد کرد که دولت از طریق بنادر و استفاده از پتانسیل مناطق آزاد صادرات کالا را دنبال کند تا ضمن حفظ تولید داخلی، روند صادرات متوقف نشود.
مزاحمت مالیاتی برای مناطق آزاد!
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / مناطق آزاد / مالیات
مزاحمت مالیاتی برای مناطق آزاد!
اصلاح معافیت‌های مالیاتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در شرایطی که یکی از مشوق‌های اصلی سرمایه‌گذاری در این مناطق بوده و از قوانین مربوط به آنهاست موجب اختلاف نظرها و چالش‌هایی بین مسئولان مربوطه در مناطق آزاد، دولت و مجلس شد؛ موضوعی که هنوز تصمیم نهایی در مورد آن اتخاذ نشده است.
امضای تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد ارس با شرکت اتریشی
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / استانی-اجتماعی / منطقه آزاد ارس / مناطق آزاد تجاری / سرمایه‌گذاری خارجی
امضای تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد ارس با شرکت اتریشی
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس از امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد ارس و یک شرکت اتریشی خبر داد.
استان الجوف یمن در آستانه آزادی کامل
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / یمن / جنبش انصارالله / عربستان سعودی / یحیی سریع
استان الجوف یمن در آستانه آزادی کامل
تهران-ایرنا- «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح ارتش یمن روز سه شنبه اعلام کرد که نیروهای یمنی طی عملیات اخیر توانستند بیشتر مناطق استان راهبردی الجوف در شمال این کشور را آزاد کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
کلاهبرداری ۱۴۰ میلیاردی در پایتخت
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۶ کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد و گفت: کلاهبرداران با تاسیس شرکت فروش خودروهای خارجی ۱۴۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده‌اند.سردار علیرضا لطفی گفت: در اواسط پانزدهم بهمن ماه امسال دو مرد میانسال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و اظهار کردند، برای خرید دو دستگاه خودور کولیوس با قیمت ۲ میلیارد تومان با عنوان کارتکس و صفرکیلومتر از شرکتی واقع در جاده مخصوص کرج، اقدام کرده است و با تنظیم قرارداد مقرر شد در مدت یک ماهه خودروها به شرط پلاک ملی تحویل بشود. خودروها با پلاک غیر ملی تحویل و بعد از گذشت یک ماه فروشنده به تعهد خود عمل نکرد و در پاسخ به علت عدم تعویض خودروها مدعی شد که برای تعویض پلاک با مشکل مواجه شده‌ایم. خودروها را عودت دهید تا به پلیس راهور برای …
تعیین مالیات سال ۹۸ خودروهای مسافری و باری
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / مالیات / مناطق آزاد / عوارض / مشارکت
تعیین مالیات سال ۹۸ خودروهای مسافری و باری
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، مالیات سال ۹۸ خودروهای مسافری و باری و ماشین‌آلات راه‌سازی را مقطوع اعلام کرد.
دیواری کوتاه به نام مناطق آزاد ایران!
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / مناطق آزاد / جواد دباغی مقدم
دیواری کوتاه به نام مناطق آزاد ایران!
آنچه که امروز به مناطق آزاد اجازه نمی‌دهد به وظیفه اش شفاف‌تر عمل کند، اجرا نشدن و بی توجهی به اصل قانون در قبال آن است.
طرح منطقه ویژه اقتصادی خواف به شورای عالی مناطق آزاد رفت
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / استانی-شهرستانها / منطقه ویژه اقتصادی / خواف / خبرهای شهرستان خواف
طرح منطقه ویژه اقتصادی خواف به شورای عالی مناطق آزاد رفت
فرماندار خواف از تصویب طرح منطقه ویژه اقتصادی شهرستان خواف توسط استانداری خراسان رضوی خبر داد؛ طرح منطقه ویژه اقتصادی خواف به شورای عالی مناطق آزاد رفت.
قدردانی مشاور رییس جمهور از مردم و فعالین اقتصادی مناطق آزاد کیش و اروند
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / مرتضی بانک / مناطق آزاد کیش و اروند
قدردانی مشاور رییس جمهور از مردم و فعالین اقتصادی مناطق آزاد کیش و اروند
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پیامی از مردم و فعالین اقتصادی مناطق آزاد کیش و اروند تشکر و قدردانی کرد.
(تصاویر) مقر زیرزمینی رهبر جبهه النصره کشف شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / الجولانی / جبهه النصره / مخفیگاه / سوریه / ادلب
(تصاویر) مقر زیرزمینی رهبر جبهه النصره کشف شد
یگان‌های ارتش سوریه در خلال انجام عملیات پاکسازی مناطق آزاد شده از لوث وجود تروریست‌ها٬ یکی از مخفیگاه‌های اصلی ابو محمد الجولانی سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره در منطقه عنجاره را کشف کردند.
انهدام مقر رهبر گروه تروریستی النصره در غرب حلب
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / سوریه
انهدام مقر رهبر گروه تروریستی النصره در غرب حلب
ارتش سوریه به حملات پیش‌دستانه خود علیه گروه‌های تروریستی ادامه داده و یگان‌های ارتش در پاکسازی مناطق آزاد شده پایگاه اصلی رهبر جبهه النصره را در ۱۵ کیلومتری شهر حلب شناسایی کردند.
مسیر خطرناک هند و مودی
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
مسیر خطرناک هند و مودی
دونالد ترامپ در سفر اخیر خود به هند، در کنار نارندرا مودی نخست‌وزیر این کشور، شکوفایی این کشور را ستایش کرد. به گزارش فایننشال تایمز، او گفت: «شکوفایی شما الهام‌بخش است چون شما به‌عنوان یک کشور دمکراتیک، و یک کشور سراسر از صلح و مدارا، آزاد و بزرگ به این دستاورد رسیده‌اید.» با این حال، در همان روز آشوب‌هایی در دهلی جریان داشت که بعدا به بدترین خشونت‌ها در پایتخت هند در چند دهه اخیر تبدیل شد. خشونت‌ها در محله‌هایی با طبقه کارگر، 42کشته و 300مجروح به جا گذاشت و آنها را به مناطق جنگ‌زده شبیه کرد. این …
مراکز تجاری منطقه آزاد چابهار تعطیل اعلام شد / به چابهار سفر نکنید
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / مناطق آزاد / واحد تجاری / چابهار / ویروس کرونا
مراکز تجاری منطقه آزاد چابهار تعطیل اعلام شد / به چابهار سفر نکنید
برابر دستور مدیرعامل سازمان و ریاست بحران منطقه تمامی مراکز تجاری منطقه آزاد چابهار به ویژه مجتمع‌های مسقف از امروز تا اطلاع بعدی تعطیل اعلام شد؛ مدیرعامل منطقه آزاد چابهار هم با اعلام موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در چابهار از مردم خواست تا اطلاع ثانوی به هیچ عنوان به این شهر و منطقه آزاد سفر نکنند.
دمشق:  حضور ۲۲ شرکت ایرانی برای سرمایه‌گذاری در سوریه
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
دمشق: حضور ۲۲ شرکت ایرانی برای سرمایه‌گذاری در سوریه
«فهد درویش» رئیس کمیته عالی سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد سوریه امروز (پنجشنبه) از سفر «جواد ترک آبادی» سفیر جمهوری اسلامی ایران به منطقه آزاد دمشق برای اولین بار خبر داد و گفت که ۲۲ شرکت ایرانی به زودی برای سرمایه‌گذاری به سوریه می‌آیند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
داوطلب مقابله با ویروس چینی
[فروغ فکری]  یک‌سال قبل که دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران سایت جذب داوطلب را به راه انداخت، این گمان نمی‌رفت که یک‌سال بعد، پس از فراخوان و در طول یک هفته از اعلام این دانشگاه، حدود 800 پزشک و پرستار اعلام آمادگی ‌کنند و بخواهند داوطلبانه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای کمک‌رسانی به بیماران درگیر کرونا بروند. محمدحسین صادقیان، مدیر کل فرهنگی دانشگاه تهران به «شهروند» می‌گوید این روزها هر لحظه بر تعداد داوطلبان اضافه می‌شود و همین هم بر امیدواری‌ها افزوده است. سایتی که پیش از این برای کمک به مناطق سیل‌زده از آن استفاده شد، حالا برای کمک به کادر درمان کرونا مشغول است. «در این سایت بخشی برای داوطلبان کادر درمانی وجود …
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
ترکیه و معادلات چندمجهولی در ادلب
تنش‌ها بین ترکیه و سوریه بر سر مسئله ادلب با عملیات آزادسازی ادلب توسط سوریه بالا گرفته است. در روزهای گذشته، ده‌ها نظامی ترکیه در منطقه ادلب در حملات نظامی سوریه کشته شدند که این مسئله موجب خشم شدید آنکارا نسبت به دمشق شده و حتی در نشست اضطراری شورای امنیت ملی ترکیه به ریاست رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری این کشور بر ضرورت پاسخگویی به اقدامات سوریه تاکید شد.اکنون این پرسش مطرح است که چرا ترکیه نسبت به تحولات ادلب تا به این اندازه حساسیت و واکنش نشان می‌دهد؟ مگر عملیاتی که دولت سوریه در ادلب علیه نیروهای شورشی و تروریستی انجام می‌دهد در چارچوب کیان و حاکمیت ملی این کشور نیست که ترکیه چنین واکنشی نشان می‌دهد؟در پاسخ به این پرسش بحث‌های زیادی مطرح شده که ازجمله می‌توان به عناوینی چون جاه‌طلبی اردوغان …
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
مردم قم کرونا را جدی نگرفته‌اند
[شهروند] حدود 10 روز بعد از اعلام رسمی اینکه کرونا به ایران وارد شده و نخستین قربانیانش را در قم گرفته، تعداد مبتلایان در این شهر روزبه‌روز درحال افزایش است و پس از درخواست‌ها برای قرنطینه این شهر بالاخره دیروز علی ابزاره، قائم‌مقام دانشگاه علوم‌پزشکی استان قم از منع خروج افراد مشکوک به ویروس کرونا از استان قم خبرداد. او گفت که از امروز همکاران او در دانشگاه علوم پزشکی در خروجی‌های شهر مستقر می‌شوند و با تب‌سنج افراد را کنترل خواهند کرد: «در صورتی که فردی دارای علایم ابتلا به کرونا باشد، از خروج او جلوگیری و قرنطینه خواهد شد. هدف از این کار شیوع کمتر بیماری کروناست، چراکه مسأله شیوع بیماری کرونا جدی و گسترده است و بهبود افراد هم به سختی حاصل‌می‌شود.» …
ادامه پیشروی ارتش سوریه و نیرو‌های مقاومت
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
ادامه پیشروی ارتش سوریه و نیرو‌های مقاومت
تکفیری‌هایی که به قصد نفوذ و اشغال دوباره مناطق آزاد شده در شرق ادلب را داشتند سرنوشتشان چیزی جز هلاکت نبود.
ارتش سوریه مناطق دیگری از ادلب را آزاد کرد
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / تروریست / جنگ پشت دیوارهای ادلب سوریه
ارتش سوریه مناطق دیگری از ادلب را آزاد کرد
تهران- ایرنا- ارتش سوریه در ادامه آزاد سازی مناطق تحت کنترل تروریست ها در استان ادلب، یک روستای دیگر را آزاد کرد.
آزادسازی مناطق جدید در حومه جنوبی «ادلب» سوریه
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / سوریه / ارتش سوریه / ادلب
آزادسازی مناطق جدید در حومه جنوبی «ادلب» سوریه
نیروهای مقاومت سوری مناطق جدیدی در حومه جنوبی استان «ادلب» را آزاد کردند.
مشارکت برای بازگشتی دوباره
۱۳۹۸/۱۲/۰۸
مشارکت برای بازگشتی دوباره
پس از تامین مناطق تازه آزاد شده حلب نوبت به پاکسازی خیابان‌ها و معابر برای استفاده شهروندان رسیده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸
12.4 درصد افزایش ارزش چک‌های مبادله‌ای
تازه‌ترین آمار مهم‌ترین نهاد پولی کشور نشان می‌دهد در دی ماه سال جاری تعداد چک‌های مبادله‌ای در کل کشور به هشت میلیون و 447 هزار فقره رسیده که از این میان هفت میلیون و 730 هزار فقره آن وصول شده و مابقی برگشت خورده است. بر اساس آمارها تعداد چک‌های برگشتی در اولین ماه زمستان نسبت به آذرماه از نظر تعداد افزایشی حدود 4درصدی داشته است. گزارش‌ها حاکی از آن است که در دی‌ماه سال جاری ارزش چک‌های مبادله‌ای بالغ بر 110 هزار و 477 میلیارد تومان بوده که از این تعداد 99 هزار و 316 هزار میلیارد آن وصول و مابقی نیز برگشتی بوده است. ارزش کل چک‌های مبادله‌ای در دی ماه نسبت به آذر 12.4 درصد افزایش داشته است. در استان تهران دو میلیون‌ و 800 هزار فقره …
سوریه|آخرین وضعیت نبرد با تروریسم در حومه ادلب/ حمله توپخانه‌ای ارتش به کاروان نظامی ترکیه
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
سوریه|آخرین وضعیت نبرد با تروریسم در حومه ادلب/ حمله توپخانه‌ای ارتش به کاروان نظامی ترکیه
ارتش سوریه در بیانیه‌ای به تشریح دستاوردهای عملیات مبارزه با تروریسم در حومه ادلب و مناطق آزاد شده از اشغال تکفیری‌ها پرداخت.
آخرین وضعیت جزایر کیش و قشم با شیوع کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / کروناویروس
آخرین وضعیت جزایر کیش و قشم با شیوع کرونا
آخرین اعلام مسئولان مناطق آزاد کیش و قشم در رابطه با اثر شیوع کرونا، از این حکایت دارد که در جزیره کیش مشکلی برای ورود مسافران وجود نداشته و محل‌های گردشگری آن همچنان باز است، اما در جزیره قشم که با کاهش ۵۰ درصدی ورود مسافران مواجه شده تمامی اسکله‌ها و تورهای گردشگری و ژئوسایت‌های آن تعطیل بوده و تحت کنترل قرار دارد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / آزادراه تهران - شمال / بنیاد مستضعفان / تکمیل آزادراه تهران - شمال
دستور روحانی برای تکمیل مناطق ۲ و ۳ آزادراه تهران - شمال
 به گزارش ایسنا، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان و برخی دیگر از مسوولان دولتی و مجریان این پروژه در این مراسم همراه رئیس جمهور حضور داشتند و از همه ۳۲ کیلومتر آزاد راه تهران ـ شمال بازدید کردند.
امدادرسانی دانشگاه آزاد به مناطق زلزله‌زده آذربایجان غربی
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / دانشگاه آزاد اسلامی / آذربایجان غربی / زلزله / زلزله در آذربایجان غربی
امدادرسانی دانشگاه آزاد به مناطق زلزله‌زده آذربایجان غربی
تهران- ایرنا- رییس قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی از امدادرسانی های این قرارگاه در مناطق زلزله زده استان آذربایجان غربی خبرداد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / شورای پول و اعتبار / شورای عالی مناطق آزاد / بانک مرکزی / لیست سیاه FATF / بانک‌های برون مرزی
جزئیات کاهش ۵۰ میلیون یورویی سرمایه تاسیس بانک برون مرزی در مناطق آزاد
معاون اقتصادی شورای عالی مناطق آزاد با اعلام کاهش سرمایه اولیه تاسیس…
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
بانوان شاغل در شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی تجلیل شدند
تبریز - لیلا پاشایی: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی به همراه معاونین این شرکت در مراسمی که بمناسبت میلاد با سعادت بانوی نور و افتخار حضرت فاطمه زهرا ( س ) و روز گرامیداشت مقام زن و با حضور همکاران زن شاغل بمنظور تجلیل از آنان در سالن کنفرانس شرکت آبفا برگزار شد حضور یافت و از نزدیک با آنها دیدار و گفتگو کرد.علیرضا ایمانلو ضمن تبریک این روز خجسته پیرامون شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) طی سخنانی گفت: حضرت فاطمه شخصیت و رشد زن را نه در زرق و برق‏ های زندگی و جامه‏ های رنگارنگ، بلکه در بینش و منش مترقی و تربیت فرزندان شایسته برای ساختن جامعه‏ ای آزاد و دنیایی زیبا و آراسته به پاکی جست‏جو می‏ کرد، او با زندگی ساده و سراسر آگاهی و فضیلت خود ثابت کرد که یک زن می‏ تواند همه افتخارهای انسانی …
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
میزان تولید واحدهای بزرگ صنعتی در استان بیش از ۱۸ میلیون تن بوده است
فریدون همتی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با اشاره به روند تولید استان طی ۱۰ ماهه سال جاری، عنوان کرد: در این مدت مجموع میزان تولید واحدهای بزرگ صنعتی فعال در استان هرمزگان بیش از ۱۸ میلیون تن بوده است.وی ادامه داد: میزان صادرات محصولات تولیدی استان نیز در سال جاری از نظر وزنی نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است که نشان‌دهنده رونق تولید و صادرات در استان هرمزگان است.استاندار هرمزگان با اشاره به بخشنامه بخشش سود و جرایم تسهیلات بانکی واحدهای فعال در امر تولید، تصریح کرد: تسهیلات پرداخت شده از سال ۹۳ به واحدهای تولیدی مشمول این قانون می شود و بنگاه‌های تولیدی تا پایان اسفندماه سال جاری فرصت دارند تا برای بخشش سود و جرایم مربوط به تسهیلات خود اقدام و مراجعه …
نشست هفتگی دولت سوریه در استان حلب
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / آزاد سازی حلب / دولت سوریه
نشست هفتگی دولت سوریه در استان حلب
هیات دولت سوریه برای تصویب برنامه‌های توسعه اقتصادی و خدماتی در مناطق آزاد شده، نشست هفتگی خود را در شهر تازه آزاد شده حلب برگزار کرد.
مخالفت تند مرکز پژوهشها با لایحه افزایش وسعت منطقه آزاد انزلی
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / منطقه آزاد انزلی / مرکز پژوهشهای مجلس / مناطق آزاد
مخالفت تند مرکز پژوهشها با لایحه افزایش وسعت منطقه آزاد انزلی
در حالی که دولت لایحه افزایش ۲ هزار هکتاری وسعت منطقه آزاد انزلی را به مجلس داده، مرکز پژوهش های مجلس با این لایحه به شدت مخالفت کرده است.
رونمایی از شناسه گذاری کالاهای سلامت محور مناطق آزاد در قشم
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / استانی-شهرستانها / اخبار شهرستان‌ها - هرمزگان
رونمایی از شناسه گذاری کالاهای سلامت محور مناطق آزاد در قشم
از تابلوی شناسه گذاری کالاهای سلامت محور در قشم با حضور دکتر محمدرضا شانه ساز رییس سازمان غذا و دارو رونمایی شد.
بلوک ۱۰ درصدی سهام ایرلاین ایرانی در بورس عرضه می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / کیش ایر / بورس / فرابورس / عرضه اولیه سهام
بلوک ۱۰ درصدی سهام ایرلاین ایرانی در بورس عرضه می‌شود
سهام یک شرکت هواپیمایی قدیمی وابسته به یکی از مناطق آزاد کشور در بورس عرضه می شود.
کالا‌های محبوس در راه بازار
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ترخیص کالا / گمرک ایران
کالا‌های محبوس در راه بازار
بعد از ۲۰ماه دولت تکلیف اقلام رسوبی در گمرکات کشور را مشخص کرد. این کالا‌ها که در قالب گروه چهارم کالایی با ممنوعیت واردات از تیرماه سال ۹۷ روبه‌رو شدند، با شروطی خاصی مجوز ترخیص پیدا کردند. بر اساس مصوبه جدید دولت، ثبت سفارش این کالا‌ها باید تا قبل از ۳۱ اردیبهشت ماه امسال باشد و درعین حال بارنامه و قبض انبار اماکن گمرکی یا مناطق آزاد نیز برای آن‌ها صادر شده باشد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
بندر شهید بهشتی چابهار رسما منطقه آزاد شد
رئیس‌جمهور قانون الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار به منطقه آزاد چابهار را به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کرد. حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه‌ای، قانون الحاق بنادر شهیدان بهشتی و کلانتری به منطقه آزاد چابهار را به شورای عالی مناطق آزاد، وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرد. در این ابلاغیه که به امضای حسن روحانی رسیده، آمده است: با توجه به تصویب الحاق دو بندر فوق الذکر به منطقه آزاد چابهار در جلسه علنی مجلس در ۲۴ دی و تأیید این مصوبه در ۱۶ بهمن امسال از سوی شورای نگهبان، این قانون جهت اجرا ابلاغ می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
مهلت سه ماهه برای ترخیص دپویی‌ها
دولت با تمدید سه ماهه مهلت ترخیص خودروهای سواری دارای قبض اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری - صنعتی یا مناطق ویژه و نیز خودروهای با ارزش بیش از ۴۰ هزار دلار و پرداخت ۴۰ درصد سود بازرگانی موافقت کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
شبهه در ترخیص خودروهای فاقد ثبت سفارش
مجوز ترخیص خودروهای دپویی در گمرکات کشور چند روزی است با اما و اگرهایی از سوی برخی رسانه‌ها همراه شده است به‌طوری‌که عنوان می‌شود اخذ مصوبه دولت به منظور واردات بیش از 5 هزار خودرو که 1100 دستگاه‌ آن فاقد ثبت سفارش است علاوه بر رانت اقتصادی و ارزی، موجب افزایش نرخ ارز در بازار نیز خواهد شد. آنچه مشخص است پس از تلاطم ارزی در سال 97 ثبت سفارش 1400 قلم کالای مصرفی و لوکس از جمله خودرو که ارزی بری زیادی دارد، ممنوع اعلام شد. به این ترتیب با توقف واردات بیش از 12 هزار خودرو طی یک و نیم سال در مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد دپو شدند که با دو مصوبه هیات وزیران در سال گذشته و امسال بیش از 7 هزار خودرو ترخیص شد.
رونمایی از شبیه‌ساز حریق موتور هواپیما در فرودگاه بین‌المللی کیش/ برای هر خط بخش نامه‌ای یک خون ریخته شده است
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / آتش سوزی / فرودگاه / مناطق آزاد / هواپیما / کیش / فرودگاه بین‌المللی کیش
رونمایی از شبیه‌ساز حریق موتور هواپیما در فرودگاه بین‌المللی کیش/ برای هر خط بخش نامه‌ای یک خون ریخته شده است
ایلنا: شبیه‌ساز حریق موتور هواپیما در مانور آتش‌سوزی موتور هواپیما در فرودگاه بین‎المللی کیش رونمایی شد.
ترخیص خودروی وارداتی با پرداخت ۴۰ درصد سود بازرگانی
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / وزارت امور اقتصادی و دارایی / گمرک جمهوری اسلامی ایران / خودرو
ترخیص خودروی وارداتی با پرداخت ۴۰ درصد سود بازرگانی
تهران - ایرنا - دولت با تمدید سه ماهه مهلت ترخیص خودروهای سواری دارای قبض اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری - صنعتی یا مناطق ویژه و نیز خودروهای با ارزش بیش از ۴۰ هزار دلار و پرداخت ۴۰ درصد سود بازرگانی موافقت کرد.
پرونده منطقه آزاد اردبیل با تصویب نهایی بسته شده است
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / استانی-سیاسی / مناطق آزاد تجاری / انتخابات
پرونده منطقه آزاد اردبیل با تصویب نهایی بسته شده است
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: با رفع ایرادات لایحه منطقه آزاد تجاری در شورای نگهبان پرونده منطقه آزاد تجاری اردبیل با تائید نهایی بسته شده و از سال آینده مقدمات راه‌اندازی آن شروع خواهد شد.
پارادایم حاکم در نظام اقتصادی
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
پارادایم حاکم در نظام اقتصادی
ظرف سال‌های اخیر مناطق آزاد کشورمان با اتهام‌هایی همچون تبدیل شدن به کانون قاچاق، ورود بی‌رویه واردات، عملکرد برخلاف دلایل ایجادی و انحراف از روح قانون نحوه اداره مناطق آزاد و وجود فرار مالیاتی در این مناطق مواجه بوده‌اند؛ در این میان رویکرد جدید که از حذف معافیت مالیات ارزش افزوده به حذف معافیت‌های مالیاتی متمایل شده، گرچه از دلایل قابل اعتنایی بهره می‌گیرد؛ اما با واقعیت‌های قانونی و موجود در این مناطق مغایرت دارد، موضوعی که نتیجه‌ای جز بازی بدون توپ در زمین دشمنان استقلال اقتصادی ایران در شرایط سخت تحریمی موجود نخواهد داشت.
فقدان نظارت در فرآیندها
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
فقدان نظارت در فرآیندها
از شهریور 1372 که قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تصویب شد تاکنون شرایط به گونه‌ای پیش رفته است که می‌توان گفت هیچ یک از اهداف مورد نظر برای تشکیل این مناطق برآورده نشده است.
ابهام در مرزبندی با سرزمین اصلی
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
ابهام در مرزبندی با سرزمین اصلی
مالیات ارزش افزوده مالیات غیرمستقیمی است که مصرف‌کننده آن را به همراه خرید کالا یا خدمات می‌پردازد. از مهم‌ترین اهداف مالیات ارزش افزوده می‌توان به ایجاد شفافیت اقتصادی، مبارزه با قاچاق کالا، پولشویی و مصرف‌گرایی اشاره کرد که باعث گسترش عدالت، ثبات اقتصادی و تامین بخشی از درآمد عمومی کشور می‌شود ولی در قانون بخشی از کالاها و خدمات از این مالیات معاف هستند. این معافیت‌ها به منظور کاهش اثرات سوء استقرار این نظام مالیاتی و کاهش هزینه‌های اجرایی و وصول مالیات اعمال می‌شود که مناطق آزاد تجاری – صنعتی از جمله آنها است. هدف از این معافیت در مناطق آزاد تجاری – اقتصادی که در سال 1387 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است افزایش رونق تولید، کاهش نرخ بیکاری، جلوگیری از خام فروشی، افزایش صادرات غیر نفتی و …
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
مصوبه تمدید مهلت ترخیص خودرو‌های وارداتی از گمرک ابلاغ شد
هیئت دولت با تمدید سه ماهه مهلت ترخیص خودرو‌های سواری دارای قبض اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری-صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی و نیز خودرو‌های با ارزش بیش از چهل هزار دلار و پرداخت چهل واحد درصد سود بازرگانی موافقت کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
طرح بانکداری اسلامی فعلا از دستورکار مجلس خارج شود
رئیس اتاق ایران در نشست اخیر شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور از تهیه و ارسال نامه‌ای به رئیس قوه مقننه مبنی بر لزوم خروج طرح بانکداری اسلامی از دستورکار مجلس خبر داد و گفت: قانون بانکداری اسلامی از اهمیت و جایگاه بالایی در اقتصاد برخوردار بوده و نباید در شرایط انتخابات، با عجله و بدون بررسی‌های لازم آن را تصویب کنیم.به گزارش ایلنا، نشست شورای روسای اتاق‌های سراسر کشور با هیئت رئیسه اتاق ایران برگزار شد که قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی به همراه رئیس سازمان توسعه تجارت مهمان این نشست بودند.در ابتدای این نشست غلامحسین شافعی، رئیس پارلمان بخش خصوصی گزارشی از فعالیت‌های اتاق ایران طی یک ماه گذشته ارائه داد. وی در این بخش از تهیه و ارسال نامه‌ای به رئیس قوه مقننه مبنی بر لزوم خروج …
سوریه|ادامه پیشروی ارتش در حومه حلب/ بازگشت سوریه به اتحادیه عرب در آینده نزدیک
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
سوریه|ادامه پیشروی ارتش در حومه حلب/ بازگشت سوریه به اتحادیه عرب در آینده نزدیک
یگان‌های ارتش سوریه به عملیات نظامی خود علیه گروه‌های تروریستی در حومه غربی استان حلب وسعت بخشیده و مناطق دیگری را آزاد کردند.
استاندار سیستان وبلوچستان بر افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه مناطق آزاد تاکید کرد
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / استاندار سیستان و بلوچستان / بخش خصوصی / مناطق آزاد تجاری
استاندار سیستان وبلوچستان بر افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه مناطق آزاد تاکید کرد
استاندار سیستان وبلوچستان با اشاره به لزوم پرهیز از دولتی شدن صرف فعالیت ها و سرمایه گذاری ها، بر افزایش زمینه مشارکت بخش خصوصی در توسعه مناطق آزاد تاکید و خواستار باز شدن هر چه بیش تر فضا برای حضور سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران بومی در این مناطق شد.
مصوبه مجلس درباره تشکیل ۸ منطقه آزاد جدید در مجمع تشخیص رد شد+سند
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / لایحه تاسیس منطقه آزاد / مجمع تشخیص مصحلت نظام
مصوبه مجلس درباره تشکیل ۸ منطقه آزاد جدید در مجمع تشخیص رد شد+سند
به گزارش فارس، مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از بررسی مجدد مصوبات مرتبط با گسترش مناطق آزاد و ویژه در نامه‌ای به شورای نگهبان از پابرجابودن ایرادات سابق مجمع خبر داد.
مناطق آزاد در بند کسادی
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
مناطق آزاد در بند کسادی
میلیاردها تومان ضرر فعالان مناطق آزاد به دلیل مشکلات اقتصادی در سال گذشته، امسال هم در حال تکرار شدن است.
دلسوزی کرده ام، نه تشویش اذهان
۱۳۹۸-۱۱-۲۸
دلسوزی کرده ام، نه تشویش اذهان
پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در دهمین مجلس شورای اسلامی است. او دانش‌آموخته دکترای جامعه‌شناسی، استاد دانشگاه آزاد اسلامی و عضو کارگروه زنان روستایی، عشایر و مناطق محروم در معاونت زنان و خانواده ریاست ‌جمهوری است.
راننده شهید سردار سلیمانی: حاج قاسم مرد صلح بود و دیدیم که برای اشرار در داخل کرمان و سایر مناطق امان‌ نامه داد
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
راننده شهید سردار سلیمانی: حاج قاسم مرد صلح بود و دیدیم که برای اشرار در داخل کرمان و سایر مناطق امان‌ نامه داد
راننده شهید قاسم سلیمانی گفت: دورانی که در قرارگاه قدس حضور داشت، اشرار ۹۰ نفر از نیروی انتظامی را گروگان گرفتند و به ۷۰ کیلومتری مرز افغانستان و پاکستان بردند. حاج قاسم خیلی ناراحت شد و با نقشه و طرح‌ریزی و اطلاعات دقیق، به داخل مرز افغانستان و پاکستان نیرو برد و همه ۹۰ نفر را آزاد کرد و چندین پایگاه اشرار را هم با خاک یکسان کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / ابلاغ قانون توسط رئیس جمهور / قانون شورای حل اختلاف / منطقه آزاد چابهار
روحانی سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا ، ابلاغ کرد
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین  حسن روحانی همچنین "قانون الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار" و قانون توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی  چابهار" را برای اجرا به نهاد ریاست جمهوری(دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی) و وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.
گزارش|راهبرد سوریه: مقابله همزمان با تروریسم و کشورهای مداخله گر
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
گزارش|راهبرد سوریه: مقابله همزمان با تروریسم و کشورهای مداخله گر
طی 2 ماه اخیر ارتش سوریه عملیات آزاد سازی مناطق راهبردی در شمال غرب این کشور را کلید زده و در روزهای اخیر نیز این راهبرد با مقابله با کشورهای مداخله گر در حال تکمیل شدن است.
سیاست‌های جدید اقتصادی مغایر قوانین مناطق آزاد است
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / رییس جمهور / شرایط اقتصادی / مشکلات / مناطق آزاد / سیاست
سیاست‌های جدید اقتصادی مغایر قوانین مناطق آزاد است
ایلنا: دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه خروج امریکا از برجام مشکلات جدی ارزی برای کشور ایجاد کرد، گفت: اگرچه برخی از این سیاست‌ها با قوانین مناطق آزاد مغایر…
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
برنج وارداتی مشمول دریافت مابه‌التفاوت شد
با توجه به کاهش قیمت جهانی برنج، برنج‌های وارداتی هندی و پاکستانی به ترتیب مشمول دریافت هزار و ۵۰۰ تومان مابه‌التفاوت در زمان ورود از گمرکات کشور شدند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام علی وکیلی مدیرکل واردات و مناطق آزاد و ویژه گمرک به مدیران گمرکات کشور، با توجه به مصوبه اخیر کارگروه تنظیم بازار مبنی بر تکلیف سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، برنج‌های وارداتی مشمول دریافت مابه‌التفاوت برای واردات هستند. براساس جدولی که ستاد تنظیم بازار ارائه داده است میزان اخذ مابه‌التفاوت از برنج هندی هزار تومان و برنج پاکستانی 500تومان است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
لنیـن، خدایگان
معبد سرخ کمونیست (14)مهران اکبری قاضی چاکی> مشکلات کشور تازه تاسیس شورویدر 1919 علاوه برکمیته مرکزی حزب، دفتر سیاسی و دفتر سازمانی هم تشکیل شد و شدند نهادهای ثلاثه تصمیم‌گیری در تمام امور تا پایان عمر شوروی. ضمنا با پایان جنگ جهانی فرصت تبلیغات انقلاب برای لنین که همیشه این دغدغه را داشت با شعار«انقلاب جهانی کمونیستی» فراهم شد. او برای رساندن شوروی به بلوغ انقلابی و سیاسی جدید، خواستار انقلاب فراگیر در خارج از مرزها شد. لذا از خود آلمان که محور کاپیتال اروپا بود شروع کرد. ولی عمر انقلاب همان یک شب در 1921 بود و حزب کمونیستش به شدت سرکوب و رهبرانش مثل «رزا لگزامبورگ» به طرز فجیعی کشته شدند. انقلاب کمونیستی در لهستان، مجارستان، رومانی و چکسلواکی در آن زمان با شکست مواجه شد هرچند بعدها آن کشورها …
ارتش سوریه تروریست‌ها را از مناطقی پاکسازی کرد
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / سوریه
ارتش سوریه تروریست‌ها را از مناطقی پاکسازی کرد
ایرنا نوشت: ارتش سوریه مناطق جدیدی را در حومه غربی حلب درپی درگیرهای شدید با تروریست‌های جبهه النصره و گروه‌های مرتبط با آن، آزاد کرد.
تراز تجاری قشم سال آینده مثبت می‌شود
۱۳۹۸-۱۱-۲۴
تراز تجاری قشم سال آینده مثبت می‌شود
«نمی‌توان اقتصاد را پادگانی اداره کرد.» این را حمیدرضا مؤمنی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم می‌گوید. از بی‌مهری‌ها به مناطق آزاد و محدود کردن اختیارات این مناطق دل خوشی ندارد. معتقد است مناطق آزاد، حاکمیتی است و در این رابطه اظهار می‌کند: در ایران، منطقه آزاد را به دولت منتسب می‌کنیم، در حالی که اشتباه است و یکی از دلایل عدم توفیق ما نیز همین مسئله است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
از قرعه‌کشی برای فروش تا افت تولید خصوصی‌ها
طی هفته‌ای که گذشت اخبار گوناگونی حول و حوش صنعت و بازار در فضای رسانه‌ای کشور منتشر شد. در میان این اخبار اعلام نظر هیات دولت در ارتباط با تعیین تکلیف خودروهای دپویی در گمرک و مناطق آزاد تجاری، نامه قطعه‌سازان به رئیس‌جمهور در ارتباط با دریافت تسهیلات 5 هزار میلیارد تومانی، افت تولید شرکت‌های خودروساز خصوصی در پایان دهمین ماه سال جاری، شنیده‌ها درباره طرح جدید فروش خودرو در مبدأ از طریق قرعه‌کشی و وضعیت خودروسازی جهان بعد از شیوع ویروس کرونا از اهم اخبار منتشر شده بودند.
صفدری: چرا صنعت بیمه برای راه اندازی SURETY BOND تعلل می‌کند؟
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / مجید صفدری / صنعت بیمه
صفدری: چرا صنعت بیمه برای راه اندازی SURETY BOND تعلل می‌کند؟
معاون توسعه مدیریت شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به تعلل صنعت بیمه و بیمه مرکزی در پیگیری و اجرایی کردن SURETY BOND گفت: رایج‌ترین روش تضمین کیفیت، دقت و قیمت پروژه‌های عمرانی در دنیا همین روش است، اما متاسفانه پیگیری‌های ما برای پیاده سازی آن بی نتیجه مانده است.
سوریه برج‌های ترکیه را محاصره کرد
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / سوریه / ترکیه / حلب
سوریه برج‌های ترکیه را محاصره کرد
از دیدگاه سوریه این برج‌های دیده بانی بیشتر به جای نظارت بر فعالیت‌های تروریست از آنان حمایت می‌کردند و به همین خاطر توافق نامه آتش بس در این ارتباط با توجه به حملات تروریست‌ها به مناطق مسکونی در داخل مناطق آزاد شده سوریه نقض شده به حساب آید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •