پنجشنبه, ۱۶ مرداد, ۱۳۹۹ / 6 August, 2020
پیوند ریه
احیای ریه آسیب‌دیده انسان با اتصال به بدن خوک‌
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / پژوهش / ایالات متحده آمریکا / پزشکی
احیای ریه آسیب‌دیده انسان با اتصال به بدن خوک‌
تهران-ایرنا- محققان آمریکایی در یک پژوهش متوجه شدند ریه‌هایی که برای پیوند بیش از حد آسیب دیده هستند را می‌توان پس از ۲۴ ساعت اتصال به بدن خوک‌ها احیا کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
افزایش ۲۰ درصدی پیوند کبد در کشور
رئیـــس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با بیان اینکه در سال گذشته دو هزار و ۴۱۱ پیوند عضو در کشور انجام‌ شده است، گفت: در سال ۱۳۹۸ بیش از ۶۰ درصد پیوندهای کلیه‌ انجام‌شده از اهداکنندگان مرگ مغزی بوده و پیوند کبد با نزدیک به ۲۰ درصد افزایش، نسبت به سال گذشته نزدیک به ۳۷ درصد از مجموع پیوندها را به خود اختصاص داده است. به گزارش ایسنا، دکتر مهدی شادنوش یادآور شد: پس از تدوین و ابلاغ پروتکل مرگ مغزی در سال ۱۳۷۹ جهش چشم‌گیری در زمینه اهدای عضو از اهداکنندگان مرگ مغزی در کشور اتفاق افتاد. وی افزود: از مجموع دو هزار و ۴۱۱ پیوند عضو انجام‌شده در سال قبل، ۱۳۵۴ پیوند کلیه، ۸۸۶ پیوند کبد، ۱۲۶ پیوند قلب، ۲۹ پیوند پانکراس، هفت پیوند ریه و ۹ پیوند روده انجام‌شده …
بازیگری که برای زنده ماندن در صف پیوند ریه است
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بازیگری که برای زنده ماندن در صف پیوند ریه است
نیک کوردرو هنرپیشه دارنده جایزه تئاتر «تونی» که به اسکار تئاتر شهرت دارد به تاریخ دوازدهم فروردین بخاطر شرایط حاد ابتلا به ویروس کرونا به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در لس آنجلس منتقل شد. پزشکان برای جلوگیری از لخته شدن خون در پایش داروی رقیق کننده به او تزریق کردند که این داروی رقیق کننده خون منجر به خون ریزی شدید داخلی او شد.
بیمار مبتلا به کرونا دو ریه پیوندی دریافت کرد
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
بیمار مبتلا به کرونا دو ریه پیوندی دریافت کرد
جراحان در آمریکا برای نخستین بار در این کشور به یک زن دچار آسیب شدید ریوی ناشی از ویروس کرونا دو ریه پیوند زدند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
پیوند موفقیت‌آمیز ریه به بیمار مبتلا به کرونا
پزشکان دانشگاه پزشکی بیمارستان عمومی وین اولین پیوند ریه روی یک بیمار مبتلا به کرونا در اروپا را با موفقیت انجام دادند.
اولین پیوند ریه برای بیمار کرونایی انجام شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
اولین پیوند ریه برای بیمار کرونایی انجام شد
در دانشگاه پزشکی وین اولین پیوند ریه اروپا برای یک بیمار مبتلا به کرونا‌ویروس انجام شد.
افتخارات پیوند اعضا در ایران از زبان وزیر بهداشت
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / اهدای عضو / پیوند عضو / کروناویروس
افتخارات پیوند اعضا در ایران از زبان وزیر بهداشت
وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه امروز جمهوری اسلامی ایران در شهرهای مختلف از جمله شیراز، تهران و سایر مناطق کشور یکی از موفق ترین کشورهای منطقه در زمینه پیوند اعضا است. امروز در کشور ۳۲ مرکز پیوند کلیه، ۱۱ مرکز پیوند کبد، ۹ مرکز پیوند قلب، سه مرکز پیوند ریه و دو مرکز پیوند پانکراس فعال هستند.
یک تنه علیه دروغ پراکنی
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
یک تنه علیه دروغ پراکنی
آفتاب یزد – گروه شبکه: مدت زمان کمی از حضور کرونا این ویروس ناخوانده در کشور می‌گذرد اما بر خلاف آنکه مسئولان وزارت بهداشت بارها اعلام کرده‌اند که این ویروس درصد کشندگی پایینی دارد، ترس و اضطراب عجیبی را به جان مردم انداخته است. از همین رو در تلاشند، مردم را با آگاه‌سازی نسبت به این ویروس،‌ آرام کنند. یکی از این افراد پزشکی با عنوان مهرناز اسدی است. او فوق تخصص ریه و پزشک بخش مراقبت‌های ویژه بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی تهران است. این پزشک زمانی که در یکی از برنامه‌های تلویزیونی حضور پیدا کرد و در مورد کرونا گفته بود:« کرونا بیماری پیچیده‌ای نیست و مردم خیلی نگران نباشند. این ترس و نگرانی مردم ناشی از ترسی است که مردم در فضای مجازی به یکدیگر انتقال می‌دهند. من و همکارانم در …
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
لوپوس و ۸ محرک احتمالی آن
شاید تصور این که یک بیماری بتواند بخش‌های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار داده و همچنان تا حد زیادی در برابر چشم غیر مسلح پنهان باقی بماند، دشوار باشد، اما این واقعیتی برای افراد مبتلا به بیماری لوپوس است. لوپوس یک بیماری خودایمنی است به این معنی که سیستم ایمنی بدن فرد به بافت‌ها و سلول‌های سالم حمله می‌کند. تقریبا ۷۰ درصد از تمام موارد لوپوس به عنوان لوپوس سیستمیک دسته بندی می‌شوند که یک اندام یا بافت اصلی مانند قلب، ریه ها، کلیه‌ها یا مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.لوپوس موجب علائم مختلفی می‌شود که موارد خوش خیم و خفیف تا موارد تهدیدکننده زندگی را در بر می‌گیرد و از آن جمله می‌توان به سفتی و تورم مفاصل، راش‌های پوستی روی صورت (یکی از شناخته شده‌ترین موارد راش پروانه‌ای شکلی است که روی بینی و گونه‌ها …
هزینه ۱۹ میلیاردی پیوند عضو در ۹۷ / اقبال کم برای اهدای
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / پیوند عضو / پیوند مغز استخوان / پیوند کلیه / پیوند قلب / عمل پیوند ریه / پیوند کبد / وزارت بهداشت
هزینه ۱۹ میلیاردی پیوند عضو در ۹۷ / اقبال کم برای اهدای "قلب"
مدیرکل طرح و برنامه‌ هیات‌ امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات هیات‌امنا در حوزه پیوند، گفت: در سال ۹۷ به طور کلی ۱۹.۸ میلیارد تومان برای انجام چهار نوع پیوند از سوی هیات‌امنا هزینه شده است.
۱۳۹۸-۰۸-۱۹
جنگیدن برای زندگی بهتر نه بیشتر؛ چرا پیوند ریه سخت‌‌ترین پیوند عضو محسوب می‌شود؟
نخستین پیوند ریه در انسان در سال1963میلادی انجام شد و گیرنده‌اش فقط 18روز زنده ماند. از آن به بعد آمریکا، کانادا و کشورهای دیگر پیوندهایی انجام دادند که در هیچ‌کدام بیماران بیش از 3- 2 هفته زنده نماندند. از دهه 80میلادی با دسترسی به داروهای کاهش ایمنی ازجمله سیکلوسپورین احتمال موفقیت این نوع پیوند افزایش یافت و با مراقبت‌های بهتر مرگ‌ومیر در این بیماران کاهش پیدا کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
۸۵ درصد زنان خانه‌دار در معرض ابتلا به بیماریهای ریوی
رییس بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با اشاره به این‌که جراحی پیوند ریه یکی از سخت‌ترین جراحی‌هاست، گفت: بیمارستان مسیح دانشوری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در حوزه پیوند ریه و طول عمر بیماران پس از پیوند، موفق‌ترین مرکز در غرب آسیاست.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / پیوند ریه / علی اکبر ولایتی / بیمارستان مسیح دانشوری
پیوند ریه یکی از سخت ترین جراحی هاست
رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، گفت: بیمارستان مسیح دانشوری در حوزه پیوند ریه و طول عمر بیماران پس از پیوند، موفق ترین مرکز در غرب آسیا است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / علی اکبر ولایتی / پیوند ریه / بیمارستان مسیح دانشوری
موفقیت ایران در پیوند نای و ریه/آمار مرگ و میر ناشی از سل
رئیس نهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های ریوی، گفت: ایران در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا موفق‌ترین کشور به لحاظ تعداد پیوند ریه و میزان زنده ماندن بیماران است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / پیوند ریه / علوم پزشکی
ایران موفق‌ترین کشور در پیوند ریه در غرب آسیا و شمال آفریقا است
تهران- ایرنا - رئیس نهمین کنگره بین‌المللی بیماری‌های ریوی، مراقبت‌های ویژه و سل با اشاره به اینکه برخی از کشورهای منطقه اقداماتی برای پیوند ریه انجام داده‌اند، گفت: ایران در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا موفق‌ترین کشور به لحاظ تعداد پیوند ریه و میزان زنده ماندن بیماران است.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / ریه / سلول / آنفلوآنزا / پیوند
ترمیم آسیب‌های ریوی با کمک پیوند سلولی
پژوهشگران "دانشگاه پنسیلوانیا" توانستند ریه موش‌های مبتلا به آنفلوانزا را با کمک نوعی پیوند سلولی ترمیم کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱
ریه ای که خارج از بدن کار می کند!
 ریه دربرابر آسیب قبل از پیوند حساسیت بیشتری دارد. به‌تازگی، پژوهشگران روشی را برای ترمیم این آسیب توسعه داده‌اند و توانستند ریه‌های خوک‌ها را تا ۳۶ ساعت در خارج از بدن زنده نگه دارند. ریه‌ها پس از این مدت ازنظر کیفیت لازم برای پیوند، قابل قبول بودند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
دستگاه انتخاب ریه مناسب پیوند، به یاری پزشکان می آید
سازمان غذا و داروی آمریکا از تایید دستگاهی خبر داد که به پزشکان کمک می کند ریه مناسب برای پیوند را انتخاب کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •