سه شنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۸ / 21 January, 2020
آسیب های اجتماعی
جنگ رسانه‌ای دشمن اعتماد اجتماعی را هدف قرار داده است
ایرنا / ۵۴ دقیقه قبل / فرهنگی و هنری
جنگ رسانه‌ای دشمن اعتماد اجتماعی را هدف قرار داده است
کرمان - ایرنا - مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان اینکه امروز ما در جنگ رسانه‌ای قرار داریم و اعتماد اجتماعی مردم، تخریب شده و تضعیف زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی کشور و نظام هدف قرار گرفته است گفت: البته اگر آگاهی نداشته باشیم و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، بصیرت نباشد و این ستون‌ها و زیرساخت‌ها آسیب ببیند دیگر نیاز به برخورد نظامی نداریم.
  کرمان  ایرنا  رسانه  سیدضیا هاشمی
فرماندار خاش: حاشیه نشینان نیازمند توجه و نگاه ویژه هستند
ایسنا / ۳ ساعت قبل / ...
فرماندار خاش: حاشیه نشینان نیازمند توجه و نگاه ویژه هستند
فرماندار خاش: حاشیه نشینان نیازمند توجه و نگاه ویژه ای هستند که بایستی با اولویت بندی مشکلات و نیازسنجی مطالبات برای کاهش آسیب های اجتماعی تدبیر شود.
  خاش  حاشیه‌نشینی  منطقه سیستان و بلوچستان  بحران
ناآشنا بودن دانش آموزان خراسان شمالی با مواد مخدر از علل گرایش به سوی مصرف
ایسنا / ۲۳ ساعت قبل / ...
ناآشنا بودن دانش آموزان خراسان شمالی با مواد مخدر از علل گرایش به سوی مصرف
رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ناآشنا بودن دانش آموزان این استان با مواد مخدر از علل گرایش آن ها به سوی این مواد است.
  استانی-اجتماعی  مواد مخدر  اعتیاد دانش آموزی  مهارت زندگی  نه گفتن  خراسان شمالی
 تاکید استاندار بر لزوم‌ تدوین و اجرای طرح های کاربردی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی
ایسنا / ۴۲ ساعت قبل / اجتماعی
 تاکید استاندار بر لزوم‌ تدوین و اجرای طرح های کاربردی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی
استاندار قم بر ضرورت اجرای طرح های کاربردی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.
  استانی-اجتماعی
هیچ‌کس برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تماشاچی نباشد
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
هیچ‌کس برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تماشاچی نباشد
استاندار کرمانشاه با اشاره به آمار بالای آسیب های اجتماعی در استان گفت: در بحث مقابله با این آسیب های هیچ کس نباید تماشاچی باشد و همه باید پای کار بیایند.
  استانی-اجتماعی  کرمانشاه  هوشنگ بازوند  آسیب‌های اجتماعی
زیان دروغ و سود صداقت
ایرنا / ۲ روز قبل / بهداشت و سلامت
زیان دروغ و سود صداقت
تهران - ایرنا - صداقت در تمام جوامع بشری جزء ارزش‌های اصلی به شمار می‌رود به گونه‌ای که این خصیصه اخلاقی حتی در نظر افرادی که اعتقاد چندانی به صداقت ندارند، مورد احترام است. صداقت در جوامع اسلامی بیش از جوامع دیگر ارزشمند و مقدس است و به همین دلیل این جوامع از سایر جوامع مستثنی می‌شوند.
  آسیب های اجتماعی  ایران  جامعه
غم چگونه از جان جامعه می‌کاهد؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بهداشت و سلامت
غم چگونه از جان جامعه می‌کاهد؟
«غم» به عنوان احساسی درونی که با تنش‌های عصبی و تجربه وقایع تلخ و ناگوار بروز می یابد، چون موریانه‌ای بتدریج سلامت افراد جامعه را به ورطه نابودی می‌کشاند.امروزه ارتقای استانداردهای اجتماعی همچون عدالت و بشردوستی به منظور رشد و توسعه نشاط که بی شک نقشی موثر بر سلامت روان و پیشرفت جامعه ایفاء می کند، از اهداف اساسی هر یک از جوامع به شمار می رود.
  آسیب های اجتماعی  ایران  کیفیت زندگی
تاکید شریعتمداری بر رسیدگی به آسیب دیدگان سیل سیستان و بلوچستان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
تاکید شریعتمداری بر رسیدگی به آسیب دیدگان سیل سیستان و بلوچستان
تهران-ایرنا-در پی سیل استان سیستان و بلوچستان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه ای به معاونین، روسای سازمانها، موسسات، صندوق ها و مدیران عامل بانکها و شرکتهای تابعه آنها دستور داد که بررسی اولیه به فوریت در مورد مخاطبان خاص اعم از خانواده های بازنشستگان و روستاییان تحت پوشش، توانخواهان، معلولان و مددجویان و... به عمل آمده و از وضعیت آنها و ایجاد ثبات اولیه لازم اطمینان حاصل شود.
  سیستان و بلوچستان  محمد شریعتمداری  سیل زمستانی در جنوب و جنوب شرقی
عجله کار انسان نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / بهداشت و سلامت
عجله کار انسان نیست
تهران - ایرنا - شهرها و ابزارهای ارتباط جمعی به حدی با شتاب در حال توسعه و گسترش است که زمان را از دست می‌دهی و گذر آن را متوجه نمی‌شوی. کلان شهرها با وجود زرق و برق، ساختمان‌های بلند مرتبه و آسمانخراش، زیبایی و زشتی‌هایش، آدمی را همچون باتلاقی در خود فرو می‌برد و از او اثری جزء کالبدی بی جان اما متحرک باقی نمی‌گذارد.
  آسیب های اجتماعی  کنترل سرعت  روانشناسی بالینی
آخرین وضعیت فرهنگ‌سراهای نیمه‌کاره اهواز
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
آخرین وضعیت فرهنگ‌سراهای نیمه‌کاره اهواز
عضو شورای شهر اهواز با اشاره به نیمه‌کاره ماندن سه فرهنگ‌سرای مناطق کم‌برخوردار اهواز، گفت: فرهنگ‌سرای نیمه‌کاره منطقه عین ۲ سال‌ها است به محلی برای آسیب های اجتماعی تبدیل شده است.
  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - خوزستان  شورای شهر اهواز  مناطق محروم  فرهنگسرا
رسانه ها در انتشار اخبار خودکشی به چه نکاتی توجه کنند؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
رسانه ها در انتشار اخبار خودکشی به چه نکاتی توجه کنند؟
کارگاه یک روزه آموزشی سلامت روان و رسانه در تبریز با محوریت خودکشی و آسیب های اجتماعی و رسانه، ویژه دست اندرکاران رسانه، روابط عمومی و سلامت روان استان برگزار شد.
  استانی-علمی و آموزشی  خودکشی  آسیب‌های اجتماعی
آیا کام زوج‌های نابارور با فرزندخواندگی شیرین می‌شود؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بهداشت و سلامت
آیا کام زوج‌های نابارور با فرزندخواندگی شیرین می‌شود؟
تهران - ایرنا - داشتن فرزند مهمترین اتفاق زندگی مشترک است، میوه‌ای شیرین که شاید چشیدن طعم آن را هنوز برخی زوج‌های جوان بویژه نابارور تجربه نکرده باشند و همچنان در انتظارند تا فضای خانه را صدای دل انگیز و شاد کودکی پر کند و به خود ببالند که دو پای کوچک در فضای گرم خانه‌شان قدم می‌زند و جست وخیز می‌کند، با این اوصاف آیا فرزندخواندگی می‌تواند کام و زندگی آنها را شیرین و رنگ و بوی دیگری ببخشد؟
  آسیب های اجتماعی  طلاق  ناباروری  فرزندخواندگی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
جشنواره تقدیر از خیرین مدرسه ساز ناحیه ۵ آموزش و پرورش اصفهان
اصفهان -راعی : همزمان با ولادت حضرت زینب و با حضور اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان، قاعدیها  مشاور وزیر آموزش و پرورش، احمدرضا ضیایی مدیر ناحیه ۵ آموزش و پرورش شهرستان اصفهان ، میر دامادیان رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز، معاونت مدیر کل نوسازی مدارس ،  قندهاری مشاور مدیر کل اموزش و پرورش استان و جمعی از خیرین مدرسه ساز در ناحیه پنج اصفهان در محل مدرسه شعربافیون برگزار شد.ضیایی مدیر ناحیه ۵ در ابتدای مراسم ضمن خیر مقدم و خوش آمد گوی و تبریک ولادت حضرت زینب،از نقش ارزنده و موثر خیرین مدرسه ساز در توسعه و رشد تعلیم و تربیت و پیشبرد اهداف آموزش و پرورش تاکید کرد و از خدمات ماندگار آنان تقدیر کرد. ضیایی در ادامه از ناحیه ۵ آموزش و پرورش اصفهان بعنوان یکی از گسترده ترین و پرچالش ترین نواحی شهر اصفهان …
حوزه آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی نیازمند تلاش همه جانبه است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / سیاسی
حوزه آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی نیازمند تلاش همه جانبه است
تهران- ایرنا- معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به امضای تفاهم‌نامه این وزارتخانه و سازمان پدافند غیرعامل کشور، گفت: از مهمترین نکات مورد توجه دراین تفاهم نامه تأکید بر همکاری های مشترک علمی و پژوهشی در حوزه آسیب های فرهنگی و اجتماعی و بهره گیری از نقش تأثیرگذار اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه و تلاش همه جانبه است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
وجود5000 هکتار بافت ناکارآمد شهری درگیلان
مرتضی یوسفیان سرپرست اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه وشهرسازی گیلان با ارائه گزارشی به تشریح فعالیتها واقدامات انجام شده وبرنامه های پیش رودرحوزه بازآفرینی شهری پرداخت وگفت:بازآفرینی شهری رویکردی نودرنوسازی بافت های فرسوده شهری محسوب می شودکه ارتقاء کیفیت زندگی شهری را در پی دارد.وی با بیان اینکه محله های بافت فرسوده دارای مشکلات رو بنایی و زیر ساختی هستند تصریح کرد:این محلات و بافت‌ها از یک سو دارای ریشه‌های سکونتی ارزشمند با غنای فرهنگی، اجتماعی و معماری است و از طرف دیگر به جهت فرسودگی شدید، نبود دسترسی مناسب به خدمات شهری و بهداشتی، وجود مشکلات اجتماعی و امنیتی و آسیب‌پذیری در برابر زلزله، سیل و آتش سوزی و نیز تطابق نداشتن با زندگی امروز شهری و شهرسازی مدرن ، دارای مشکلات …
کودک همسری آسیب اجتماعی قانونی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
کودک همسری آسیب اجتماعی قانونی
آناهیتا شانزده سال دارد و طعم مادری را آنوقت که خودش به شانه های مادر نیاز داشت، چشیده است؛ او می خندد، خنده هایی بی طنین که بوی خاکستر می دهد، چشم‌هایش هنوز برق شادی دخترانه را پشت پلک‌ها پنهان کرده و نگاه از نگاه می‌دزد که رازش را بپوشاند، رازی که انگشت‌های به‌هم بافته و حرکت‌های جسم بی تابش، آن را برملا می‌کند..
  استانی-اجتماعی  کودک همسری  لایحه کودک همسری
برگزاری پنجمین جشنواره ملی «ایده‌ها و فرصت‌ها» با محوریت کارآفرینی اجتماعی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
برگزاری پنجمین جشنواره ملی «ایده‌ها و فرصت‌ها» با محوریت کارآفرینی اجتماعی
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کردستان گفت: معاونت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، با هدف بهره مندی از توان جمعی آحاد جامعه به ویژه جوانان خلاق به منظور ارتقاء سطح آگاهی های عمومی در راستای پیشگیری از وقوع جرایم و کاهش آسیب های اجتماعی اقدام به برگزاری پنجمین جشنواره ملی «ایده‌ها و فرصت‌ها» کرده است.
  معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه  استانی-اجتماعی
معاون وزیر دادگستری راه‌اندازی نخستین کلینیک حقوق کودک را در شیراز کلید زد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
معاون وزیر دادگستری راه‌اندازی نخستین کلینیک حقوق کودک را در شیراز کلید زد
شیراز-ایرنا- اولین کلینیک حقوق کودک با حضور معاون وزیر دادگستری روز یک‌شنبه در شیراز راه اندازی شد ، این مرکز با آموزش و مشاوره در زمینه حقوق کودک از بروز آسیب های اجتماعی جلوگیری می‌کند.
  وزارت دادگستری  شورای اسلامی شهر شیراز  شیراز  حقوق کودک
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
راه اندازی تیم توسن در حوزه صنعت نفت شمال کشور
جعفر احمدپور مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: بهداشت و درمان صنعت نفت شمال کشور ، پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری و منطقه 9 عملیات انتقال گاز در راستای مسئولیت اجتماعی بزودی تفاهم نامه ای را جهت همکاری با هلال احمر استان امضا خواهند کرد.وی افزود: همه نهادهای مرتبط با این بخش باید با اشراف کامل بر وظایف خود و انجام به موقع آن، تبعات بحران را به حداقل برسانند.احمدپور تصریح داشت: این جلسه می تواند سرآغاز تشکیل کمیته های تخصصی تر شود تا مدیریت یکپارچه بحران و توسعه وضعیت امداد و نجات تقویت شود.وی اظهار داشت: شرکت گاز استان مازندران در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ نوع دوستی و خدمات داوطلبانه به منظور حمایت از نیازمندان و اقشار آسیب پذیر جامعه با تاکید بر مسئولیت ها و ارزش های سازمانی، تیم توسن را با همکاری …
هزینه کردن برای کتاب سرمایه گذاری است/ فضای مجازی نیازمند پیوست فرهنگی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
هزینه کردن برای کتاب سرمایه گذاری است/ فضای مجازی نیازمند پیوست فرهنگی
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان هزینه کردن برای کتاب و کتابخوانی را سرمایه گذاری واقعی دانست و خاطرنشان کرد: اگر امروز برای کتاب هزینه کنیم، در برابر هزینه های ناشی از آسیب های اجتماعی مصون خواهیم بود.
  استانی-اجتماعی  ترویج کتاب و کتابخوانی  فضای مجازی  حقوق شهروندی  کتابخانه‌های عمومی
ضعف در خودآگاهی زمینه ساز بروز آسیب های روانی و اجتماعی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
ضعف در خودآگاهی زمینه ساز بروز آسیب های روانی و اجتماعی
رئیس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: کسب مهارت خودآگاهی یکی از فاکتورهای مهم در پیشگیری از آسیب های روانی و اجتماعی است.
  استانی-اجتماعی  خودآگاهی  آسیب‌های روانی
مشکی، رنگ عشق یا افسردگی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / بهداشت و سلامت
مشکی، رنگ عشق یا افسردگی
تهران - ایرنا - به‌رغم آنکه از مشکی به عنوان «رنگ عشق» یاد می‌شود، اما برخی روانشناسان معتقدند استفاده مکرر از این رنگ، افسردگی را در افراد تقویت می‌کند.
  آسیب های اجتماعی  افسردگی  تغییر رنگ
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
مشی رهبر معظم انقلاب باید الگوی عملی ائمه جمعه باشد
تبریز – فلاح: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: مردمی بودن و توجه به نخبگان دانشگاهی، حوزوی و همچنین رسیدگی به امور مستضعفین توصیه عملی رهبر معظم انقلاب به همه نمایندگان رهبری و ائمه جمعه سراسر کشور است و باید این موضوع مورد توجه همگان باشد.حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در ششمین همایش ائمه جمعه سراسر استان در شهرستان میانه با بیان اینکه مسائل مهم سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در محل خدمت خود هستند، گفت: مطالبه رهبر معظم انقلاب از نمایندگان ایشان در استان‌ها و ائمه جمعه شهرستان‌های مختلف دنباله روی از مشی رهبری در همه مسائل مهم ملی بین المللی و محل خدمتی خود است.امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به حوادث پیرامون افزایش قیمت بنزین و هدفمندی یارانه های انرژی گفت: همانطور …
توسعه کتاب و کتابخوانی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
توسعه کتاب و کتابخوانی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر است
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان، گفت: توسعه کتاب و کتابخوانی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار موثر است چرا که کتابخوانی یکی از مسائل جدی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی به شمار می آید.
  کتابخانه‌  استانی-علمی و آموزشی
معظل آسیب های اجتماعی به تنهایی حل نمی‌شود 
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
معظل آسیب های اجتماعی به تنهایی حل نمی‌شود 
مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان، گفت: آسیب های اجتماعی به یک معضل تبدیل شده است و این مهم به تنهایی توسط یک دستگاه حل نمی شود.
  آسیب اجتماعی  استانی-اجتماعی
شب چله بانوان نیلوفری
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اجتماعی
شب چله بانوان نیلوفری
بانوان آسیب دیده اجتماعی مددسرای منطقه ۲۲ با برگ های پاییزی هنرنمایی کردند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
درخواست حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات محصولات کشاورزی
در نشست رئیس اتاق تعاون ایران با اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق یکی از مطالبات اعضا حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات محصولات این حوزه بود. به گزارش خبرآنلاین، نشست مشترک رئیس اتاق تعاون با اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون با هدف بررسی ۷ محور برگزار شد. در این نشست، مشکلات و چالش‌های بخش کشاورزی مطرح شد و رئیس اتاق تعاون نیز به دغدغه‌های فعالان این حوزه پاسخ داد. ارسلان قاسمی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران در خصوص محورهای این نشست گفت: تهیه فهرستی از ابرچالش های بخش کشاورزی و احصاء آن در کمیسیون کشاورزی اتاق، تشکیل کمیته بوم‏گردی عشایری در این کمیسیون و همچنین تشریح چالش‌های ارزی در رابطه با واردات و صادرات بخش کشاورزی از مهم‌ترین محورهای این نشست بود. وی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بخش کشاورزی …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اقتصادی
در پویش کمک به مناطق زلزله زده کشور
در راستای مسوولیت اجتماعی جامعه حسابداران رسمی کشور، کمک های نقدی اعضای جامعه حسابداران رسمی برای کمک به بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده از زلزله اخیر شهرستان‌های سراب و میانه به مبلغ یک میلیارد ریال جمع‌آوری و به مرجع قانونی بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سوانح طبیعی پرداخت شد.
کاهش اعتماد عمومی موجب بالارفتن جرائم در جامعه می شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
کاهش اعتماد عمومی موجب بالارفتن جرائم در جامعه می شود
قزوین- مشاور فرماندهی نیروی انتظامی کشور گفت: کاهش اعتماد اجتماعی موجب بالا فتن جرائم و هزینه های کشور شده و آسیب های جدی را در مسیر جامعه و مردم قرار می دهد.
  سعید منتظرالمهدی  نیروی انتظامی قزوین  سرمایه اجتماعی
حال سرمایه اجتماعی کشور خوب نیست/ مراقب ریزش سرمایه ها باشیم
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
حال سرمایه اجتماعی کشور خوب نیست/ مراقب ریزش سرمایه ها باشیم
قزوین-، معاون امور آسیب ها و مسایل اجتماعی سازمان امور اجتماعی وزارت کشور گفت: حال سرمایه های اجتماعی کشور خوب نیست و باید مراقب ریزش این سرمایه ها باشیم.
  رضا محبوبی  دادگستری قزوین  سرمایه اجتماعی
فرمانده ناجا: تبیین دوران دفاع مقدس مانع بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
فرمانده ناجا: تبیین دوران دفاع مقدس مانع بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود
تهران - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی گفت: هر چه تجارب دوران دفاع مقدس در ابعاد گوناگون بهتر تبیین شود، می‌تواند از بروز آسیب های اجتماعی و اتفاقاتی که در شان نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، پیشگیری کند.
  جنگ تحمیلی  تهران  پلیس
عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی: حوزه برای حل آسیب های اجتماعی نیازمند کار پژوهشی عمیق است/ نگاه تک بعدی به دین نباید داشت
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی: حوزه برای حل آسیب های اجتماعی نیازمند کار پژوهشی عمیق است/ نگاه تک بعدی به دین نباید داشت
شفقنا- عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: نباید نگاه تک بعدی به دین داشت بلکه نگاه جامع به امور و مسائل دینی از ضروریات امروز است. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، حجت الاسلام والمسلمین احمدحسین شریفی شامگاه سه شنبه در نشست نکوداشت هفته پژوهش که در مدرسه فیضیه برگزار شد، اظهار داشت: یکی از اهداف مهم […]
بسته‌های آموزشی آسیب‌های اجتماعی و مواد مخدر تهیه شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
بسته‌های آموزشی آسیب‌های اجتماعی و مواد مخدر تهیه شود
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: مهم ترین بخش تهیه بسته های آموزشی و اطلاع رسانی در موضوع آسیب های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر، محتوای تخصصی است.
  استاندار بوشهر  استانی-اجتماعی  مواد مخدر  آسیب‌های اجتماعی
راه‌اندازی یک مرکز افق در همدان/تشکیل بانک اطلاعاتی افراد نیازمند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
راه‌اندازی یک مرکز افق در همدان/تشکیل بانک اطلاعاتی افراد نیازمند
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان از راه اندازی یک مرکز افق برای کاهش آسیب های اجتماعی و انجام خدمات قرآنی و فرهنگی در امامزاده عبدالله(ع) شهر همدان خبر داد.
  استانی-فرهنگی و هنری  مرکز افق در بقاع متبرکه  سازمان اوقاف  امامزاده عبدالله همدان  آسیب اجتماعی  امامزادگان و بقاع متبرکه
بافت های فرسوده بسترساز آسیب های اجتماعی هستند
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اجتماعی
بافت های فرسوده بسترساز آسیب های اجتماعی هستند
معاون عمرانی استاندار تهران با تاکید بر بازآفرینی شهری گفت: عمده ساکنین بافت های فرسوده از طبقه اجتماعی رو به پایین جامعه هستند و این بافت ها می تواند بسترساز آسیب های اجتماعی باشد.
دادستان قم: پروژه مجتمع رضوان علنی رسیدگی می شود
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
دادستان قم: پروژه مجتمع رضوان علنی رسیدگی می شود
شفقنا- دادستان عمومی و انقلاب قم از رسیدگی علنی به پرونده متهمان پروژه رضوان خبر داد. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، حجت الاسلام و المسلمین حسن غریب در جمع خبرنگاران گفت: یکی از دغدغه ها مربوط به حوزه آسیب های اجتماعی مسئله عفاف و حجاب است که به منظور رسیدگی به این مورد قرارگاه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی […]
ارائه آموزش همگانی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به بیش از 68 هزار نفر در ایلام
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
ارائه آموزش همگانی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به بیش از 68 هزار نفر در ایلام
معاون اجتماعی انتظامی استان از ارائه آموزش همگانی به 68 هزار و240 نفر جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی خبرداد و گفت: توجه ویژه پلیس به آموزش همگانی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی امری مهم وضروری برای جامعه است.
  استانی-اجتماعی
خواسته طلاب مدرسه معصومیه از رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: مساجد به تریبون جریان های سیاسی تبدیل نشوند/ هیئت اندیشه ورز جوانان تشکیل شود
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
خواسته طلاب مدرسه معصومیه از رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: مساجد به تریبون جریان های سیاسی تبدیل نشوند/ هیئت اندیشه ورز جوانان تشکیل شود
شفقنا-طلبه مدرسه علمیه معصومیه گفت: مسجد گرچه باید نسبت به رویکردهای سیاسی و اجتماعی موضع داشته باشد، اما برخی از مساجد تبدیل به تریبون جریان های مختلف سیاسی شده اند که این آسیب است. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی ظهر امروز برای یک جلسه پرسش و پاسخ در میان طلاب مدرسه علمیه معصومیه حضور […]
تاثیر هنر پنجم بر سلامت روان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / بهداشت و سلامت
تاثیر هنر پنجم بر سلامت روان
تهران- ایرنا- روانشناسان برای موسیقی، کارکردهای مختلفی تعریف کرده‌اند و معتقدند «هنر پنجم» بر کاهش اضطراب و تنش، کنترل هیجانات، عواطف و احساسات، ثبات و آرامش ذهن، دور کردن افکار و اندیشه از وقایع ناگوار و تجارب تلخ و همچنین بهبود افسردگی تاثیرگذار است.
  آسیب های اجتماعی  پرسش از خبر  موسیقی
فرهنگ پیشگیری از اعتیاد با کمک زنان توسعه می‌یابد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
فرهنگ پیشگیری از اعتیاد با کمک زنان توسعه می‌یابد
تهران- ایرنا- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر این که در موضوع مبارزه با مواد مخدر، باید به زنان به عنوان یکی از قربانیان اعتیاد توجه ویژه شود، گفت: زنان سالم و توانمند را هم باید مورد توجه قرار داد چرا که زنان می توانند فرهنگ مقابله با اعتیاد و آسیب های اجتماعی پس از آن را در جامعه گسترش دهند و در این زمینه کمک کننده باشند.
  ستاد مبارزه با مواد مخدر  معصومه ابتکار  بانوان  پیشگیری از اعتیاد
تولید ۱۵ اثر پوستر آسیب های اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
تولید ۱۵ اثر پوستر آسیب های اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد
مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از تولید ۱۵ اثر پوستر با موضوع آسیب های اجتماعی در حوزه هنری استان خبر داد.
  استانی-فرهنگی و هنری  حوزه هنری  کهگیلویه و بویراحمد
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
دکتر علی امیر سوادکوهی رئیس انجمن مراقبت های ویژه ایران تاکید کرد:
اکثر بیمارستان‌های کشور به دلیل بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی در آستانه ورشکستگیرئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران با اشاره به اینکه آمار مرگ و میر در بخش‌ آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها در ایران مشابه میانگین جهانی و حدود ۱۸ تا ۲۴ درصد است، گفت: بدهی‌های سنگین تامین اجتماعی بیش از تحریم‌ها سبب آسیب به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها شده است.به گزارش انجمن مراقبت های ویژه ایران دکتر علی امیر سوادکوهی در آستانه برگزاری هفتمین کنگره بین المللی مراقبت‌های ویژه ایران اظهار داشت: این کنگره ۱۸ تا ۲۲ دی ماه سال‌جاری در سالن همایش‌های رازی تهران با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته از داخل و خارج کشور برگزار می‌شود و جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه مراقبت‌های ویژه به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.وی با اشاره به اینکه در …
پویش حمایت از حق موتورسواری زنان در پاکستان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اجتماعی
پویش حمایت از حق موتورسواری زنان در پاکستان
اسلام آباد - ایرنا - نگرش های منفی اجتماعی نسبت به زنان در پاکستان به ویژه محدودیت های پیش روی این قشر در جامعه اصلی ترین دلیلی است که گروه های مدنی این روزها در پاکستان برای مبارزه با این معضل اقدام به معرفی و اجرای پویش «بانوان موتورسوار» کرده که هدف آن را حمایت از زنان در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی می دانند.
  پاکستان  حقوق زنان  موتورسواری زنان  کراچی  خشونت علیه زنان
جلوی آسیب های اجتماعی را از دبستان باید گرفت/چالش کمبود مشاوران در مدراس را جدی بگیریم
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اجتماعی
جلوی آسیب های اجتماعی را از دبستان باید گرفت/چالش کمبود مشاوران در مدراس را جدی بگیریم
متخصصان حوزه مشاوره معتقد هستند مدارس امروزه نیاز به مشاوران دارند تا نه فقط در امر تحصیلی که در کاهش آسیب های اجتماعی هم کمک کنند، اما احتمال کاهش بودجه این حوزه برای سال ۹۹ وجود دارد.
  وزارت آموزش و پرورش  خدمات مشاوره  بودجه 99 کل کشور  فرزاد سالک نیا
روانشناس بالینی: آپارتمان نشینی ابتلا به افسردگی را تقویت می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / بهداشت و سلامت
روانشناس بالینی: آپارتمان نشینی ابتلا به افسردگی را تقویت می‌کند
تهران- ایرنا- روانشناس بالینی از «محل سکونت» به عنوان یکی از مهمترین عوامل موثر بر سلامت روان انسان‌ها یاد کرد و گفت: آپارتمان‌نشینی خطر ابتلا به افسردگی و بسیاری از آسیب‌های روحی و روانی را تشدید می‌کند.
  آسیب های اجتماعی  افسردگی  روانشناسی بالینی
زنان ۴ برابر بیش از مردان افسردگی فصلی را تجربه می کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / بهداشت و سلامت
زنان ۴ برابر بیش از مردان افسردگی فصلی را تجربه می کنند
تهران- ایرنا- روانشناس بالینی گفت: بر اساس برخی از تحقیقات زنان چهار برابر بیش از مردان افسردگی فصلی را تجربه می کنند.
  آسیب های اجتماعی  افسردگی فصلی  روانشناسی بالینی
ارسال بیش از یک میلیارد ریال مواد غذایی به مناطق زلزله زده
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اجتماعی
ارسال بیش از یک میلیارد ریال مواد غذایی به مناطق زلزله زده
براساس اعلام مسؤولان وزارت رفاه پیرو دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی محموله های کمکی شرکت‌های صندوق بازنشستگی کشوری طی چند مرحله میان آسیب دیدگان ناشی از زلزله توزیع شد.
خشونت‌های روانی و کلامی از خشونت فیزیکی برای زنان دردناک‌تر است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / ...
خشونت‌های روانی و کلامی از خشونت فیزیکی برای زنان دردناک‌تر است
کارشناس اورژانس اجتماعی اسدآباد گفت: خشونت های روانی و کلامی از خشونت فیزیکی برای زنان دردناک تر بوده و این نوع از خشونت ها به بهداشت روانی زنان آسیب وارد می کند.
  خشونت  خشونت علیه زنان  استانی-شهرستانها
کمک به اقشار آسیب‌پذیر، مسئولیت اجتماعی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اجتماعی
کمک به اقشار آسیب‌پذیر، مسئولیت اجتماعی است
تهران- ایرنا- مدیرعامل موسسه توانبخشی رعد الغدیر گفت: بسیاری از صاحبان مشاغل، کارخانه ها و شرکت های خصوصی به جای کمک مستقیم به افراد و خانواده های کم برخوردار یا آسیب پذیر، ترجیح می دهند کمک های خود را از طریق موسسات عام المنفعه ای که شناخت بهتری از نیازهای این گروه ها دارند، برسانند. آنها از این راه هم جامعه هدفشان را در مسیری صحیح حمایت کرده و هم مسئولیت اجتماعی خود را انجام می دهند.
  مسئولیت اجتماعی  مشکلات اقتصادی  اوقاف و امور خیریه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ...
صدور 455 مورد پرمیت انجام کار گرم و هات تپ
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل ، سردار اسماعیلی مدیر عامل این شرکت با اعلام این خبر افزود: طی سال جاری تعداد 455 مورد پرمیت انجام کار گرم و هات تپ توسط امور HSE و پدافند غیرعامل صادر شد.وی هدف از صدور پرمیت را انجام ایمن و بدون حادثه کار عنوان کرد و اظهار داشت: خوشبختانهدر تاریخ فعالیت شرکت گاز استان اردبیل هیچگونه حادثه صنعتی نداشته ایم که این مهم جز با رعایت قوانین و مقررات HSE توسط پرسنل شرکت گاز استان اردبیل و پیمانکاران محقق نشده است.اسماعیلی با اعلام این مطلب که توسعه شبکه های گازرسانی به اقصی نقاط استان و استفاده ایمن از گاز طبیعی، نیازمند آموزش صحیح اصول ایمنی به مشترکین گاز و نظارت گسترده بر فعالیتهای پیمانکاران و کلیه ذینفعان و مصرف کنندگان گاز طبیعی می باشد، افزود: امور …
شناسایی ۴ برنامه اولویت دار در حوزه آسیب های اجتماعی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / ...
شناسایی ۴ برنامه اولویت دار در حوزه آسیب های اجتماعی
معاون استاندار گیلان از شناسایی آسیب های فرهنگی و اجتماعی موجود در جامعه در شورای اجتماعی کشور خبر داد و تصریح کرد: اولویت های کاری کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده در چهار محور حاشیه نشینی، اعتیاد، طلاق و مفاسد اخلاقی مشخص شد.
  استانی-اجتماعی  آسیب‌های اجتماعی  برنامه ششم توسعه  فقر و بیکاری  نرخ بیکاری
کاهش آسیب های اجتماعی با ترویج سبک زندگی ایرانی - اسلامی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / ...
کاهش آسیب های اجتماعی با ترویج سبک زندگی ایرانی - اسلامی
استاندار گیلان با بیان اینکه آسیب های اجتماعی و فرهنگی یکی از عوامل بازدارنده در عرصه های اقتصادی و مولفه های توسعه ای است، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب توجه ویژه ای به عرصه های فرهنگی و اجتماعی در قالب ترویج فرهنگ و سبک زندگی ایرانی – اسلامی دارد.
  استانی-اجتماعی  آسیب‌های اجتماعی  بیانیه گام دوم انقلاب  سبک زندگی ایرانی - اسلامی
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / ...
گذرگاه تاریخ
همدلی: امروز‌ یکشنبه 3 آذر 1398‌ است. با گذشت 249 روز از سال خورشیدی جاری، 116 روز به سال 1399باقی مانده است. 24 نوامبر 2019، 37 روز تا آغاز سال 2020باقی ‌مانده است. زادروز باروخ اسپینوزایست و چهارم نوامبر زادروز باروخ اسپینوزا (Baruch Espinoza) فیلسوف هلندی است که در سال 1632 به دنیا آمد و بسال 1677 از بیماری سل درگذشت. خانواده او از یهودیان اسپانیا ــ پرتغال بودند که از آنجا اخراج و ساکن هلند شده بودند. اسپینوزا به دلیل داشتن تفکر مستقل، در سال 1656 از سلک یهودیان اخراج شده بود.تاریخ فلسفه و علوم سیاسی از اسپینوزا به عنوان پدر لیبرال دمکراسی (اصطلاحا دمکراسی غرب) نام می برد. او می گوید که انسان اگر از چارچوب نظم ملکوتی بیرون نرود آزاد است. وی انسان را سزاوار آزاد بودن، آزاد اندیشیدن و آزادانه …
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / ...
مراقب رواج کلاهبرداری های مالی در روزهای محدودیت اینترنت باشید
طی روزهای اخیر که اینترنت کشور با محدودیت هایی رو به رو است، بسیاری از کاربران که تا پیش از این عادت کرده بودند در شبکه های اجتماعی حضوری فعال داشته باشند به دنبال راهی برای دسترسی به اینترنت فراملی هستند و همین موضوع نیز آسیب پذیری آنان برابر کلاهبرداران...
نیاز به خیریه‌های فعال در حوزه بهزیستی با افزایش جمعیت بیشتر می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اجتماعی
نیاز به خیریه‌های فعال در حوزه بهزیستی با افزایش جمعیت بیشتر می‌شود
زنجان - ایرنا - رئیس هیات مدیره انجمن خیریه پرتو مهریزدان گفت: با افزایش جمعیت و آسیب های اجتماعی نیاز به خیریه‌های فعال در حوزه بهزیستی بیش از گذشته احساس می‌شود.
  مددجویان بهزیستی  موسسات نیکوکاری
فراخوان طرح های افکار سنجی ملی
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اجتماعی
فراخوان طرح های افکار سنجی ملی
دبیر شورای ارتقای آگاهی های عمومی، اطلاع رسانی و افکارسنجی معاونت اجتماعی گفت: هر ساله پروژه های افکار سنجی با محوریت موضوعاتی چون آسیب های اجتماعی توسط معاونت اجتماعی برگزار می شود.
  معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه  قوه قضاییه  قوه قضائیه
آغاز هفتـه مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس خوزستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
آغاز هفتـه مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس خوزستان
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از آغاز هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی با هدف جریان سازی فرهنگی در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و رفتارهای پر خطر در مدارس استان خبر داد.
  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - خوزستان  هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی
خط 1480 آماده پاسخگویی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
خط 1480 آماده پاسخگویی
مسؤل دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی استان فارس گفت: خط ارتباطی 1480 این اداره، راهی ساده، آسان، امن و ایمن برای دریافت خدمات مشاوره‌ای تخصصی در حوزه‌های مختلف است.
  استانی-اجتماعی
وای به روزی که بگندد نمک؛ تأملی در مسئله اعتیاد به دخانیات در بین دانشجویان پزشکی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / بهداشت و سلامت
وای به روزی که بگندد نمک؛ تأملی در مسئله اعتیاد به دخانیات در بین دانشجویان پزشکی
تهران- ایرنا- بنابر اظهارات دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات، هم اکنون ۲۲درصد از دانشجویان پسر رشته پزشکی در سال آخر به دخانیات اعتیاد دارند، که این امر علاوه بر فراهم کردن زمینه‌های اعتیاد به سایر مواد مخدر می‌تواند در گرایش به دخانیات برای سایر اقشار و به خصوص جوانان بسیار تأثیرگذار باشد.
  آسیب های اجتماعی  دانشگاه  اعتیاد  تشکل های دانشجویی  مسائل و چالش‌های آموزش عالی در ایران
حضور ۲۱ تیم حمایت روانی بهزیستی در مناطق زلزله‌زده
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / اجتماعی
حضور ۲۱ تیم حمایت روانی بهزیستی در مناطق زلزله‌زده
تبریز- ایرنا- مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده از امروز شنبه ۲۱ تیم حمایت روانی - اجتماعی در مناطق زلزله‌زده حضور می یابند تا از لحاظ روحی و روانی به مردم آسیب دیده مشاوره ارائه دهند.
  آذربایجان شرقی  مددجویان بهزیستی  حوادث طبیعی  زمین لرزه  زلزله در آذربایجان شرقی
دستور وزیر رفاه برای رسیدگی به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ / اجتماعی
دستور وزیر رفاه برای رسیدگی به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور دستور فوری به روسای سازمان های تامین اجتماعی و بهزیستی کشور بر امداد رسانی به هموطنان زلزله زده استان آذربایجان شرقی تاکید و نماینده ویژه خود را برای پیگیری و ارائه گزارش مستمر وضعیت آسیب دیدگان انتخاب کرد.
  استانی-اجتماعی  وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی  زلزله آذربایجان شرقی
فتحی: مجازات حبس در دنیا رو به منسوخ شدن است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / سیاسی
فتحی: مجازات حبس در دنیا رو به منسوخ شدن است
تهران - ایرنا - در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی محمد جواد فتحی نماینده تهران در موافقت با طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری گفت: منطق بشری و تجربه جهانی امروز مجازات حبس را به سمت منسوخ شدن سوق داده است. بر اساس شرع هم حبس هم قابل توجیه نیست چرا که موجب مجازات خانواده مجرم، افزایش آسیب های اجتماعی و طلاق خواهد شد.
  مجلس شورای اسلامی  یحیی کمالی‌ پور  حقوقی و قضایی  محمدجواد فتحی  حسن نوروزی
تئاتر «زبان اصلی»
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / عکس
تئاتر «زبان اصلی»
ایرنا - بیرجند - تئاتر «زبان اصلی» به نویسندگی «رسول کاهنی» و کارگردانی «سمیه مودی» و بازیگری «ایمان گلرو»، «پوریا شکیبایی» و سمیه مودی با موضوع آسیب های اجتماعی (کاهش اعتماد در خانواده، خیانت و ...) یکشنبه شب در سالن آمفی تئاتر گلبانگ بیرجند به روی صحنه رفت.
  بیرجند  تئاتر
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اجتماعی
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی: آسیب های اجتماعی زیبنده کشور نیست
رئیس قوه قضائیه گفت: به هیچ عنوان این میزان از آسیب های اجتماعی زیبنده کشور نیست. در این رابطه همه باید پاسخگو باشند.همه سیاستگذاری ها باید با نگاه کاهش ناهنجاری ها باشد.
  آسیب های اجتماعی  رئیس قوه قضائیه
ضرورت تشکیل رویکرد و نگرش بومی در قوه قضاییه
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اجتماعی
ضرورت تشکیل رویکرد و نگرش بومی در قوه قضاییه
رئیس مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران برضرورت شکل گیری رویکرد بومی در قوه قضاییه تاکید کردوگفت:باید با توجه به آسیب های اجتماعی در مناطق مختلف، نگاه بومی در دستور کارقرار گیرد.
  احمد نادری  قوه قضاییه  آسیب اجتماعی
دیدار فعالان حوزه آسیب های اجتماعی با رئیس قوه قضاییه
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / عکس
دیدار فعالان حوزه آسیب های اجتماعی با رئیس قوه قضاییه
فیلم | رئیس قوه قضائیه: این میزان از آسیب های اجتماعی زیبنده نظام اسلامی نیست
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / فیلم
فیلم | رئیس قوه قضائیه: این میزان از آسیب های اجتماعی زیبنده نظام اسلامی نیست
سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه گفت: به هیچ عنوان این میزان از آسیب های اجتماعی زیبنده نظام اسلامی نیست. در این رابطه همه باید پاسخگو باشند. همه سیاستگذاری ها باید با نگاه کاهش ناهنجاری ها باشد.
  سیدابراهیم رئیسی  قوه قضاییه
چرا خشونت در جریان اعتراضات مردمی عراق پررنگ بود؟!
دیپلماسی ایرانی / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / سیاسی
چرا خشونت در جریان اعتراضات مردمی عراق پررنگ بود؟!
سیروس برنا در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی پیرامون آسیب شناسی خشونت های صورت گرفته در جریان اعتراضات مردمی عراق بر این نکته تاکید دارد که مجموعه ای از عوامل شامل ریشه های تاریخی، تعارض منافع ملی کشورهای پیرامونی و همجوار عراق، تضاد منافع قدرت های بزرگ جهانی، فقدان تجربه متراکم در بین کنشگران سیاسی و اجتماعی عراق به منظور کنترل شرایط و مدیریت بحران سبب شده است که این روزها میزان خشونت های صورت گرفته در جریان تظاهرات ماه اکتبر عراق به اوج برسد، به گونه‌ای که اکنون زمزمه جنگ داخلی هم به گوش می رسد.
  عراق  تظاهرات عراق  ایران و عراق
کتاب هایی که کودکان را شوکه می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / بهداشت و سلامت
کتاب هایی که کودکان را شوکه می‌کند
تهران- ایرنا- دخترکی ۶ ساله کتاب تازه اش را ورق می زند اما ناگهان چشمش به تصویری می افتد که در آن حیوانی را دار زده اند، دخترک رنجیده خاطر می شود اما نمی تواند احساسش را بیان کند، چند ماه بعد دخترک صاحب کتاب دیگری است با شعری جالب و دارای ریتم؛ خواهر بزرگ ترش برایش کتاب را می خواند: «... گربه اومد گوشت‌ها رو خورد، حاجی زد و گربه رو کشت! ...».
  آسیب های اجتماعی  کتاب کودک  سلامت روان  ادبیات کودکان  داستان مصور  خشونت
باید به مشکلات مناطق حاشیه شهر رسیدگی شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / ...
باید به مشکلات مناطق حاشیه شهر رسیدگی شود
امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه در موضوع آسیب های اجتماعی باید به مشکلات مناطق حاشیه شهر رسیدگی شود، گفت: غالبا این مسائل در حواشی شهر مطرح است بنابراین نیازمند شناسایی و رسیدگی جدی به آن هستیم.
  استانی-اجتماعی  حاشیه شهر
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / اجتماعی
درخواست شهرداری تهران از NGOها: کارتن‌خواب‌ها به شما بیشتر اعتماد دارند، کمک‌شان کنید
مهر نوشت: سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه آسیب های اجتماعی برای جذب حداکثری افراد بی خانمان به گرمخانه ها دعوت کرد.
دعوت شهرداری تهران از NGO ها برای کمک به ساماندهی کارتن خواب ها
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / اجتماعی
دعوت شهرداری تهران از NGO ها برای کمک به ساماندهی کارتن خواب ها
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه آسیب های اجتماعی برای جذب حداکثری افراد بی خانمان به گرمخانه ها دعوت کرد.
  شهرداری تهران  حسینی  کارتن خواب  سازمان های مردم نهاد
همراهی با فرزندان در دنیای دیجیتال
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / بهداشت و سلامت
همراهی با فرزندان در دنیای دیجیتال
تهران - ایرنا - ما بچه‌های دهه ۱۹۷۰ میلادی به گفته «مایکل هریس» نویسنده کتاب «پایان غیبت» آخرین نسل از بچه‌هایی بودیم که بدون اینترنت، بزرگ شدیم. به عبارتی دیگر واپسین معصومانی بودیم که فضای واقعی را در زندگی تجربه کردیم.
  آسیب های اجتماعی  فضای دیجیتال  سواد رسانه ای  والدین  فضای مجازی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
مشترکان معاف ازحق انشعاب گازدر راستای مسئولیت اجتماعی
محمد رحیم رحیمی با بیان این مطب گفت: خانواده های معزز ایثارگران ، جانبازان ،مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی ، مساجد از هزینه برقراری انشعاب گاز معافند. وی با بیان اینکه معافیت هزینه برقرار انشعاب صرفاً برای متقاضیان خانگی است، افزود:به استناد ماده( 13) قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان انقلاب اسلامی برقراری هزینه انشعاب گاز جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر تا ظرفیت 10 متر مکعب در ساعت و همچنین تبصره ذیل ماده 6 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران همسران ،فرزندان و والدین شهداء، اسرا ، مفقود الاثرها و آزادگان تا ظرفیت 6 متر مکعب از پرداخت هزینه برقراری انشعاب معاف می باشند. رحیمی تصریح کرد: بر اساس بند (الف) ماده 95 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه ، در …
طرح یاریگران زندگی برای اولین بار در مدارس گیلان اجرا می شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
طرح یاریگران زندگی برای اولین بار در مدارس گیلان اجرا می شود
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: طرح یاریگران زندگی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در 20 درصد مدارس دوره اول و دوم متوسطه و همچنین پایه های پنجم و ششم ابتدایی اجرا می شود.
  استانی-اجتماعی  آسیب‌های اجتماعی در مدارس
رفتار انطباقی والدین، انگیزه جوانان را کاهش می‌دهد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / بهداشت و سلامت
رفتار انطباقی والدین، انگیزه جوانان را کاهش می‌دهد
یک روانشناس معتقد است: رفتارهای انطباقی والدین و داشتن انتظارات از فرزندان مطابق با علایق دوران کودکی و نوجوانی خود، به ویژه به‌هنگام بروز اشتباهات، سبب کاهش امید و انگیزه در جوانان می شود.
  کاهش آسیب های اجتماعی  خشونت خانگی  رفتارهای انطباقی والدین
تبعیض و تخریب در بنگاه پول‌سازی مافیای کنکور
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / اجتماعی
تبعیض و تخریب در بنگاه پول‌سازی مافیای کنکور
دنیای زیبای مدرسه و جهان پر خروش و پر نشاط آموزشِ دانش و علم در ایران با چه آسیب هایی روبرو شده است؟ حقیقت این است که مدرسه در ایران تبدیل به سیستم تثبیت نابرابری‌های اجتماعی و تخریب استعدادها و خلاقیت های هر نسل شده است و نظام آموزش و پرورش، به بنگاه پولسازی و ثروت اندوزیِ مافیای کنکور در ایران تبدیل شده است.
  وزارت آموزش و پرورش  کنکور  حذف کنکور  غلامرضا فدایی  یحیی یثربی  علی زمانیان  مجید ابهری  فردین علیخواه  خلاقیت  مدرسه
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
زائران در نجف و کربلا به اقامت کوتاه بسنده کنند/ بانوان برای بازگشت تا قبل از اربعین برنامه ریزی کنند؛ میرجعفری در گفت وگو با شفقنا
شفقناقم- مسئول رصد آسیب های اجتماعی معاونت فرهنگی حوزه های علمیه خواهران گفت: زائران در این ایام اصل را بر پیاده روی بگذارند و در شهرهای نجف و کربلا به اقامتی کوتاه بسنده کنند. زاهره سادات میرجعفری در گفت وگو با شفقناقم اظهار داشت: شعار اربعین امسال از سوی ستاد اربعین «اربعین با خانواده» اعلام شده و شاهدیم که چه […]