دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
مراکز درمانی سرپایی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
ذره‌بین
مسمومیت 9 دانش‌آموز هنرستان [شهروند] نقص فنی در دودکش بخاری هنرستان دخترانه در خیابان شهیدان غربی شهر اصفهان موجب مسمومیت ۹ نفر از دانش‌آموزان این هنرستان شد. مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان  در این‌باره گفت: «این حادثه ساعت ۱۱ و ۳۹ دقیقه  روز چهارشنبه رخ داد و پس از اعلام به اورژانس ۱۱۵ سه واحد امدادی به محل اعزام شدند. در این حادثه گازگرفتگی ۹ دانش‌آموز دختر در سنین ۱۶ و ۱۷‌سال دچار مسمومیت تنفسی شدند. این دانش‌آموزان پس از دریافت خدمات اولیه درمانی، برای تکمیل مراحل درمانی به بیمارستان‌های عیسی بن مریم(س)، امین و نور شهر اصفهان منتقل شدند. براساس آمار موجود نهادهای مربوط، تعداد افراد مسموم و فوتی‌ ناشی از استنشاق گاز …
امدادرسانی به ۵۲ حادثه‌دیده در چهارمحال و بختیاری
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
امدادرسانی به ۵۲ حادثه‌دیده در چهارمحال و بختیاری
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: از۱۸ تا ۲۱ دی‌ماه ۵۲ نفر دچار حادثه شدند که ۳ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۳ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.
  استانی-اجتماعی  منطقه چهارمحال و بختیاری  امدادرسانی
بیش از۱۵میلیون مراجعه سرپایی به پزشکان مراکز درمانی تأمین اجتماعی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
بیش از۱۵میلیون مراجعه سرپایی به پزشکان مراکز درمانی تأمین اجتماعی
در ۳ ماه اول سال جاری، ۳۳ میلیون و ۳۱۵ هزار و ۱۱۳ بار مراجعه سرپایی به پزشکان و مراکز پاراکلینیکی در واحدهای ملکی سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور انجام شده است.
  سازمان تامین اجتماعی  بیمه  خدمات درمانی
شیب نزولی  ابتلا به آنفلوانزا در کشور
ایرنا / ۱۳۹۸-۰۹-۱۹ / بهداشت و سلامت
شیب نزولی ابتلا به آنفلوانزا در کشور
علیرضا رئیسی همچنین از شیب نزولی میزان ابتلا به آنفلوآنزا در کشور خبر داد. وی افزود: از روز نهم تا شانزدهم آذر امسال تعداد هشت هزار و ۳۳۳ نفر از هموطنان به دلیل این بیماری به مراکز درمانی مراجعه کردند که نیمی از این افراد به دلیل شدت بیماری تنفسی نیاز به بیش از دو روز بستری شدن در بیمارستان داشته و بقیه با مداوای سرپایی و یا بستری موقت ترخیص شده اند.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اجتماعی
بستری شدن ۵۵۵ نفر از مبتلایان به ویروس آنفلوآنزا در مراکز درمانی گیلان
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با مراقبت و پایش مستمر تاکنون نزدیک به ۱۸۰۰ نفر از درمان سرپایی بهره مند و ۵۵۵ نفر که با علائم مشابه آنفلوآنزا مراجعه کرده بودند در مراکز درمانی گیلان بستری شدند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
مصدومیت ۹ نفر در تصادف زنجیره‌ای در شیراز
رئیس اورژانس استان فارس گفت: بر اثر برخورد زنجیره‌ای چندین دستگاه خودرو سواری با یکدیگر در کمربندی حسینی‏الهاشمی شیراز ۹ نفر مصدوم شدند.محمدجواد مرادیان رئیس اورژانس استان فارس با اشاره به تصادف یک دستگاه مینی‌بوس، خاور، ۴ دستگاه پراید و یک دستگاه خودرو ۴۰۵ در کمربندی حسینی‏الهاشمی شیراز، اظهار کرد: این تصادف خوشبختانه فوتی نداشت، اما ۹ مصدوم برجای گذاشت که توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال پیدا کردند. وی افزود: ۸ تن از مصدومان توسط ۶ دستگاه آمبولانس به بیمارستان رجایی انتقال داده شده و یک مصدوم سرپایی مداوا شد. مرادیان با بیان اینکه حال ۳ مصدوم وخیم اعلام شده است، ادامه داد: این حادثه در ساعت ۲۲:۱۴ دقیقه پنجشنبه‏شب رخ داد. علت این سانحه رانندگی توسط کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
ادامه تنگی نفس خوزستانی‌ها در‌پی بارندگی پاییزی
مدیر روابط عمومی‌ دانشگاه علوم‌ پزشکی‌ جندی‌ شاپور اهواز از مراجعه ۲ هزار و ۳۸۴ بیمار با مشکلات تنفسی در سه روز گذشته به مراکز درمانی تابعه این دانشگاه خبر داد.فرهاد حمزه‌لویی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بروز مشکلات تنفسی برای خوزستانی‌ها درپی بارندگی روزهای گذشته اظهار کرد: در روز چهارشنبه (۸ آبان‌ماه) در مجموع یک هزار و ۹۴ نفر با مشکلات تنفسی به مراکز درمانی اهواز و دیگر شهرستان‌های تابعه این دانشگاه مراجعه کرده‌اند. از مجموع این بیماران، ۹۷۸ نفر به صورت سرپایی، درمان و ۱۱۶ بیمار نیز بستری شده‌اند. وی افزود: همچنین در روز پنجشنبه (۹ آبان‌ماه) در مجموع ۶۲۳ بیمار با مشکلات تنفسی به مراکز درمانی اهواز و دیگر شهرستان‌های تابعه این دانشگاه مراجعه کردند که از مجموع این بیماران، ۵۳۱ نفر به صورت …
دانشگاه علوم بهزیستی صاحب
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / بهداشت و سلامت
دانشگاه علوم بهزیستی صاحب "مدیر آموزشی مراکز درمانی سرپایی" می‌شود
معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: به‌زودی در ساختار معاونت آموزشی دانشگاه، جایگاه "مدیر آموزشی مراکز درمانی سرپایی"، مشابه با معاونت‌های آموزشی بیمارستان‌های تابعه دانشگاه تعریف می‌شود.
  دانشگاه علوم بهزیستی  مراکز درمانی سرپایی