چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
پروازهای خارجی
اعلام شرایط و جزییات پرواز تهران به اتریش
۲ ساعت قبل / پروازهای خارجی / هواپیمایی
اعلام شرایط و جزییات پرواز تهران به اتریش
شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با اشاره به از سرگیری پرواز‌های تهران – وین از بیست‌وپنجم مردادماه امسال به صورت هفتگی، جزییات و شرایط پرواز به اتریش را اعلام کرد.
برقراری مجدد پرواز‌های مسافری هما به وین
۲۶ ساعت قبل / پروازهای خارجی / هواپیمایی
برقراری مجدد پرواز‌های مسافری هما به وین
هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" از تاریخ ۲۵ مردادماه سال جاری، براساس برنامه در روز‌های شنبه هر هفته از تهران به فرودگاه وین پرواز می‌کند.
۴ روز قبل / بازگشایی مرزها / پروازهای خارجی
زمان از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه اعلام شد
جلال ابراهیمی اظهار کرد: بخش توریسم و گردشگری ترکیه یکی از اصلی‌ترین بخش‌های تاثیرگذار در اقتصاد ایران کشور است و از این رو حتی در ایام شیوع کرونا نیز دولت این کشور تلاش کرد، با به کارگیری برخی سیاست‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن، شرایط را برای بازگشت توریست‌ها فراهم کند.
پرواز‌های ایران و ترکیه چه زمانی برقرار می‌شود؟
۴ روز قبل / پروازهای خارجی / هواپیمایی
پرواز‌های ایران و ترکیه چه زمانی برقرار می‌شود؟
در روزهای اخیر یکی از مقامات ترک اعلام کرده که احتمالا شرایط برقراری مجدد پروازهای ایران – ترکیه در ۲۵ مرداد فراهم خواهد شد.
بلیت پرواز به چین ۸۰۰ درصد گران شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / پروازهای خارجی / بلیت هواپیما
بلیت پرواز به چین ۸۰۰ درصد گران شد
شرکت هواپیمایی ماهان قیمت بلیت مسیر تهران - گوآنجو- تهران را با ۸۰۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل، به ۵۸ میلیون تومان رساند.
کدام پروازهای خارجی برقرار هستند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
کدام پروازهای خارجی برقرار هستند؟
سخنگوی سازمان هواپیمایی از انجام پروازهای موردی به ترکیه گفت: پروازهای بین‌المللی در گرو رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کروناست.
کاهش 99 درصدی پروازهای خارجی فرودگاه‌ بین‌المللی کیش
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / شرکت فرودگاهها
کاهش 99 درصدی پروازهای خارجی فرودگاه‌ بین‌المللی کیش
بررسی آمار رسمی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران حاکی از آن است که پروازهای خارجی فرودگاه بین‌المللی کیش طی خرداد 99 درصد کاهش یافته است.
افزایش پروازهای خارجی در دستور کار/ تنظیم پروتکل‌های بهداشتی مشترک برای مرزهای زمینی
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ازسرگیری پروازها / کروناویروس
افزایش پروازهای خارجی در دستور کار/ تنظیم پروتکل‌های بهداشتی مشترک برای مرزهای زمینی
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از برقراری پروازهای خارجی بین ایران و ۱۱ مقصد خارجی خبر داد و گفت: افزایش این پروازها در دست پیگیری قرار دارد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای ایرانی در سازمان ملل پیگیری می شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای ایرانی در سازمان ملل پیگیری می شود
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی موضع تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای ایرانی گفت که طبق توضیحات ارائه شده این موضوع از طریق سازمان هوانوردی بین المللی (ایکائو) و دبیرکل سازمان ملل پیگیری می شود. به گفته عمویی، در این جلسه مسئولان هواپیمایی و وزارت امور خارجه بر پیگیری موصوع از طریق سازمان هوانوردی بین المللی (ایکائو) تاکید کردند. بهاروند هم که موضوع را از طریق دبیرکل سازمان ملل هم دنبال می کنیم. نماینده هواپیمایی ماهان هم تاکید کرد که پروازهای ما به منطقه، پس از این واقعه، طبق برنامه ادامه داشته است.
جزییات تست کرونا از مسافران خارجی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
جزییات تست کرونا از مسافران خارجی
مدیر کل آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت از فعالیت ۱۲ آزمایشگاه برای انجام تست کرونای مسافران خارجی خبر داد و گفت: آزمایشگاه‌هایی که برای انجام آزمایش مسافران پروازهای خارجی انتخاب می‌شوند ملزم به رعایت شرایط و الزامات هستند.
مسافران خارجی چگونه تست کرونا بدهند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
مسافران خارجی چگونه تست کرونا بدهند؟
مدیر کل آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت از فعالیت 12 آزمایشگاه برای انجام تست کرونای مسافران خارجی خبر داد و گفت: آزمایشگاه‌هایی که برای انجام آزمایش مسافران پروازهای خارجی انتخاب می‌شوند ملزم به رعایت شرایط و الزامات هستند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
امضای تفاهم‫نامه همکاری بین هتل‫های فرودگاهی و سازمان هواپیمایی کشوری
با حضور مدیران کلیه خطوط پروازی کشور و مسئولان وزارت بهداشت، تفاهم نامه همکاری بین شرکت هتل های فرودگاهی امام خمینی(ره) و سازمان هواپیمایی کشوری امضا شد.مدیرعامل شرکت هتل‫های فرودگاهی امام خمینی(ره) در تشریح بازدید مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان هواپیمایی کشوری گفت: طی این دیدار از بخش‫های مختلف هتل‫های فرودگاهی بازدید به عمل آمد که در‫نتیجه با توجه به اقدامات و رعایت کلیه پروتکل‫های بهداشتی، منجر به انعقاد تفاهم‫نامه همکاری به منظور تسریع در روند پروازهای توریستی و اسکان تمام گروه های پروازی شد.سمانه یوسفی گفت: بر اساس این تفاهم‫نامه، اسکان مسافران ورودی با رعایت کامل پروتکل‫های بهداشتی، ایزوله و ضد عفونی کردن تمام سطوح هتل‫های بین‫المللی فرودگاهی انجام می‫شود.مدیرعامل شرکت …
هواپیمایی قطر، سفرهای ایران را افزایش داد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / فلایتیو / هواپیمایی قطر / سفر
هواپیمایی قطر، سفرهای ایران را افزایش داد
هواپیمایی قطر در طول مدت شیوع کرونا پروازهای خود به ایران را متوقف نکرد و یکی از بهترین انتخاب مسافرین ایرانی برای سفر خارجی بود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
تستی که گرفته نمی‌شود
[فروغ فکری] «اگر بازرس در مورد چک پزشکی پرسید، مهمانداران هر دو هفته تست ‏PCR‏ می‌شوند ‏و مدارک آن در مرکز پزشکی موجود است.» این بخشی از اطلاعیه‌ای است که چند روز پیش ‏به دست کارکنان یکی از شرکت‌های هواپیمایی رسیده. کسانی‎ ‎که حالا متعجب از تست‌هایی‌اند که هرگز از آنها گرفته ‏نشده و در این اطلاعیه به آنها گفته شده اگر از آنها درباره تست کرونا پرسیدند بگویند انجام شده و ‏مدارکش هم موجود است. مریم از کسانی است که بعد از دیدن این اطلاعیه از دوستان دیگرش ‏وضعیت را جویا شده و همه آنها هم اعلام کرده‌اند که تاکنون از هیچکدام‌شان تست گرفته نشده است: ‏‏«عجیب‌ترین بند این است که گفته شده مدارک موجود است. …
وضعیت بازگشت پروازهای خارجی به کشور
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / پروازهای خارجی / سازمان هواپیمایی کشوری / فرودگاه‌های کشور
وضعیت بازگشت پروازهای خارجی به کشور
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام یک ماه پیش سازمان هواپیمایی با اعلام آمادگی کشور ترکیه، مرز هوایی بین دو کشور باز شد، با این حال خبری از حضور شرکت هواپیمایی ترکیش که پیش‌تر به صورت هفتگی بیش از هفت پرواز از فرودگاه امام خمینی انجام می داد و سهم قابل توجهی در ترانزیت مسافران اروپایی فرودگاه امام داشت نبوده و پروازهای بین دو کشور با شرکت های هواپیمایی داخلی در حال انجام است.
واکنش سازمان هواپیمایی به تعویق مجدد پرواز‌های ترکیه
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / پروازهای خارجی / هواپیمایی
واکنش سازمان هواپیمایی به تعویق مجدد پرواز‌های ترکیه
واکنش سازمان هواپیمایی به تعویق مجدد پرواز‌های ترکیه: ایرلاین‌ها مطابق قوانین رفتار کنندسخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: با تعویق مجدد پرواز‌های ترکیه، شرکت‌های هواپیمایی و مراکز فروش بلیت در این مسیر برابر مقررات عمل کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
ایرلاین‌های بین‌المللی به ایران بازمی‌گردند
گروه اقتصادی| معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری در واکنش به تمدید نوتام (اعلامیه) شماره CIZB-۲۰۲۰-۰۱R۱ با موضوع عبور ایرلاین‌ها از آسمان ایران توسط آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا EASA در روزهای اخیر گفت: این نوتام تمدیدکننده نوتام قبلی EASA برای فضای ایران بوده و تغییری در متن و توصیه آن صورت نگرفته و صرفا تا تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ (دی‌ماه سال جاری) تمدید شده است. بر پایه متن نوتام سازمان ایمنی هوانوردی اروپا که دقیقا مشابه نوتام قبلی است؛ به شرکت‌های هواپیمایی توصیه می‌شود برای پرواز زیر ارتفاع 25هزار پا در فضای ایران بر اساس ارزیابی ریسک خود اقدام کنند، چراکه به گفته این سازمان «سامانه‌های متعدد پیشرفته ضدهوایی آسمان ایران را رصد می‌کنند …
سازمان هواپیمایی درباره امنیت آسمان ایران به EASA اطمینان داده است / آغاز مجدد و افزایش تدریجی پروازهای خارجی
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
سازمان هواپیمایی درباره امنیت آسمان ایران به EASA اطمینان داده است / آغاز مجدد و افزایش تدریجی پروازهای خارجی
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمائی کشوری ضمن اعلام ایمنی و امنیت فرودگاه‌ها و فضای عبوری ایران، گفت: مذاکراتی با EASA (آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا) و برخی کشورهای اروپایی برای رفع نگرانی و دادن اطمینان در خصوص فضای ایران صورت گرفته است. همچنین معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از شروع مجدد و افزایش تدریجی پروازهای شرکتهای هواپیمایی خارجی به کشور خبر داد.
امارات پرواز‌های خود به تهران را از سرگرفت
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / هواپیمایی / پروازهای خارجی
امارات پرواز‌های خود به تهران را از سرگرفت
معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ضمن اعلام افزایش پرواز‌ها در این فرودگاه، گفت: هواپیمایی امارات صبح امروز پرواز‌های خود به تهران را پس از ۶ ماه توقف، از سر گرفت.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
هشدار پلیس آگاهی درخصوص وعده‌های اعزام به خارج از کشور
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا از هم وطنان خواست نسبت به وعده‌های اعزام به خارج از کشور موسسات و تورهای مسافرتی غیرمجاز آگاه باشند. به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ شهاب امینی با اشاره به وعدههای پوچ کلاهبرداران به افراد متقاضی اعزام به خارج از کشور اظهار کرد: هموطنان می‌بایست از پرداخت هرگونه وجه و تحویل مدارک هویتی خود به موسسات و تورهای مسافرتی غیرمجاز خودداری کنند. وی گفت: شرکت‌های صوری و اجارهای با تبلیغات دروغین و درج آگهی‌های فریبنده در فضای مجازی، ابتدا اعتماد افراد را جلب و سپس مبالغی را برای اموری همچون ثبت نام، اخذ روادید از سفارتخانه‌های خارجی و ... از آنان دریافت می‌کنند.رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی به تازگی موفق به دستگیری فردی سابقه دار …
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
معرفی متخلفان تبلیغات کاذب تورهای خارجی به مراجع قضائی
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت:« متخلفانی که اقدام به تبلیغات کاذب تورهای خارجی و فروش بلیت هواپیما به مردم می‌کنند، به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.» به گزارش ایسنا، با وجود نامشخص بودن وضع پروازهای خارجی به مقاصد مختلف ناشی از شیوع و گسترش ویروس کرونا در کشور و اینکه تنها عده‌ای با داشتن شرایط خاص مانند تابعیت ویزای کاری معتبر و غیره می‌توانند به مقاصد خارجی معدودی پرواز کنند، برخی اقدام به تبلیغات گسترده در فضای مجازی برای انجام تورهای خارجی و پروازهای مسافری خارجی کرده‌اند که جز سودجویی، هدفی نمی‌تواند داشته باشد. جالب این است ‌که با وجود اینکه سازمان هواپیمایی کشوری و دیگر متولیان اعلام کردند که وضع پروازهای خارجی به‌ویژه در حوزه گردشگری …
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / پرواز ترکیه / تورهای ترکیه
تبلیغات تورهای ترکیه غیرواقعی است/ ‌‬پرواز ترکیه فقط با ویزای کار
به گزارش مهر به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده اظهار داشت: ایجاد تعهد برای مسافران قبل از فراهم شدن شرایط لازم برای پروازهای خارجی برخورد قانونی در پی خواهد داشت.
احتمال تعویق در ازسرگیری پروازهای تهران-استانبول/ وزارت بهداشت پروتکل‌های بهداشتی را ابلاغ کند
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / مقصود اسعدی سامانی / پروازهای خارجی / فرودگاه استانبول / پرواز تهران استانبول / ویروس کرونا
احتمال تعویق در ازسرگیری پروازهای تهران-استانبول/ وزارت بهداشت پروتکل‌های بهداشتی را ابلاغ کند
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کرد: با توجه به افزایش شیوع کرونا در ایران، از سر گیری پروازهای تهران-استانبول که قبلا ۱۱ مرداد اعلام شده بود، به احتمال زیاد منتفی خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مـــــــرور
  براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار مقرر شده است روغن‌های مایع ۱۲‌درصد و روغن‌های جامد و نیمه‌جامد ۱۴درصد افزایش قیمت را نسبت به قیمت‌های تعیین‌شده قبلی دریافت کنند.     دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه هیچ تاریخی برای برقراری پروازهای خارجی قطعی و نهایی نیست، گفت: «آغاز فروش تورهای خارجی قابل اتکا نیست و مردم فریب پیامک‌های تبلیغاتی را نخورند.»   سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از اجباری‌شدن استفاده از ماسک در فرودگاه‌های کشور و داخل هواپیما‌ها خبرداد.   رئیس انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی از  تخصیص نیافتن ارز برای واردات مواد اولیه این صنعت طی سه ماه گذشته …
مردم فریب پیامک‌های فروش تور خارجی را نخورند/ هدف ارسال‌کنندگان بازی با پول مردم است/ انجام پروازهای اروپایی با ۱۰ مسافر از ایران
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مردم فریب پیامک‌های فروش تور خارجی را نخورند/ هدف ارسال‌کنندگان بازی با پول مردم است/ انجام پروازهای اروپایی با ۱۰ مسافر از ایران
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه هیچ تاریخی برای برقراری پروازهای خارجی قطعی و نهایی نیست، گفت: آغاز فروش تورهای خارجی قابل اتکا نیست و مردم فریب پیامک‌های تبلیغاتی را نخورند. بسیاری از این پیامک‌ها با هدف جمع آوری نقدینگی پول از مردم به صورت انبوه ارسال می‌شود
احتمال عقب افتادن پروازهای ترکیه
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / کروناویروس
احتمال عقب افتادن پروازهای ترکیه
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: به دلیل شرایطی که شیوع ویروس کرونا در کشور به وجود آورده و در این روزها شاهد تشدید این وضعیت هستیم، احتمال دارد پروازهای خارجی به مقصد استانبول که قرار بود از اول آگوست (۱۱ مرداد ماه) راه اندازی شود به تعویق بیافتد.
پروازهای خارجی به چین با کاهش کرونا از سر گرفته می شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
پروازهای خارجی به چین با کاهش کرونا از سر گرفته می شود
پکن- ایرنا- به دنبال کاهش همه گیری کرونا و با کاسته شدن از محدودیت ها، شمار بیشتری از شرکت های هواپیمایی خارجی در حال از سرگیری پروازهای خود به چین هستند.
عکس/ وضعیت ‏پارکینگ فرودگاه امام، قبل و بعد از کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
عکس/ وضعیت ‏پارکینگ فرودگاه امام، قبل و بعد از کرونا
با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، پروازهای خارجی لغو شد. تصاویری از ‏پارکینگ فرودگاه امام قبل و بعد از کرونا را ببینید.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مجوز خروج ایرلاین‌ها از قرنطینه صادر شد
با گذشت بیش از 4‌ماه از اعمال محدودیت در پروازهای خارجی ایرلاین‌ها برای مقابله با شیوع کرونا، حالا تشریفات پرواز در مسیر ایران - امارات به روال عادی بازگشته و با درخواست ترکیه، پروازهای میان ایران و این کشور نیز در حال عادی ‌سازی است.  به گزارش همشهری، بیش از 4‌ماه از انتشار اخبار شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌های جدی در پروازهای بین‌المللی برای جلوگیری از شیوع این ویروس می‌گذرد و حالا در شرایطی که همچنان موج شیوع کووید 19ادامه دارد، متولیان صنعت هوایی در کشورهای مختلف دست‌به‌کار عادی‌سازی مراودات …
ایرلاین‌ها به‌جای پول به شرکت‌های واسط اعتبار دادند/ عدم‌پرداخت کامل هزینه کنسلی‌ بلیط هواپیما بعد از 5 ماه
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / گردشگری
ایرلاین‌ها به‌جای پول به شرکت‌های واسط اعتبار دادند/ عدم‌پرداخت کامل هزینه کنسلی‌ بلیط هواپیما بعد از 5 ماه
بعد از بحران کرونا و با وجود دستورالعملهایی مبنی بر لزوم بازپرداخت هزینه‌های رزرو هتل و هواپیما، با گذشت 5 ماه هنوز مردم پول کنسلی برخی از پروازهای خارجی را دریافت نکردند؛ در این رابطه با صاحب یکی از استارت‌آپهای فروش بلیط گفت‌‌وگو کردیم.
راه‌اندازی پروازهای ترکیه از فردا | جزئیات پروازها
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
راه‌اندازی پروازهای ترکیه از فردا | جزئیات پروازها
بر اساس آنچه سایت‌های فروش بلیت هواپیما اعلام کرده‌اند از فردا پروازهای تهران – استانبول البته توسط یکی از ایرلاین‌های خارجی راه‌اندازی می‌شود و به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری مجوز پرواز استانبول و دیگر مقاصد ترکیه بسته به رفع محدودیت‌ها با این کشور و راه‌اندازی پرواز برای ایرلاین‌های داخلی به تدریج صادر می‌شود.
آغاز سال تحصیلی آینده برای دانشجویان خارجی در روسیه چه زمانی خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
آغاز سال تحصیلی آینده برای دانشجویان خارجی در روسیه چه زمانی خواهد بود؟
از سرگیری کلاس ها درسی در دانشگاه ها برای دانشجویان خارجی و از جمله چینی به وضعیت اپیدمی در جهان و همچنین روند آغاز مجدد پروازهای بین المللی بستگی دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
نگرانی آسیا از موج دوم شیوع کرونا
شیوع دوباره ویروس کرونا در چین، کشورهای مختلف جهان و به‌ویژه کشورهای موفق در کنترل این بیماری همه‌گیر را به‌شدت نگران کرده و این پرسش مطرح است که کدام یک از کشورهای آسیایی در معرض خطر بیشتری قرار دارند.به گزارش نشریه ساوت چاینا مورنینگ پست، برخی کشورهای آسیایی از جمله ژاپن و کره جنوبی که محدودیت های کرونایی را کاهش داده و بخشی از فعالیت‫های اقتصادی‫شان را از سرگرفته‫اند، در ماه گذشته از شمار جدید مبتلایان به کرونا خبر داده‌اند.پایتخت کشورها به واسطه ترافیک بالای انسانی از امکان شیوع بیشتر کرونا برخوردارند.موج دوم شیوع کرونا در چین در پکن متمرکز است، طوری که دستکم ۱۸۴ مورد جدید از هفته گذشته در این کشور گزارش شده و مقام‌های مربوطه شماری از پروازهای داخلی و سفرهای خارجی را لغو و قرنطینه جزئی اعمال …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
8 شرکت نخست بسته‌های خاص دریافت می‌کنند
ایران قصد دارد تا شرکت‌های هواپیمایی را برای عبور از آسمان کشور تشویق کند و برای این منظور بسته‌های خاصی را طراحی می‌کند. به این ترتیب هشت شرکت نخستی که در سبد درآمدی ایران از پروازهای عبوری قرار بگیرند، از بسته‌های تشویقی بهره‌مند می‌شوند. ناصر آقایی، مدیرکل دفتر بازرگانی و سرمایه‌گذاری شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این خبر به ایرنا گفت: «شرکت‌هایی که جزو هشت شرکت اول در سبد درآمدی ما از پروازهای عبوری هستند، از بسته‌های تشویقی بهره‌مند می‌شوند. دسته دوم نیز شرکت‌های هواپیمایی خارجی هستند که میزان بهره‌مندی خودشان از فضای ایران را حدود ۲۰‌درصد افزایش می‌دهند. در این صورت متناسب با این ‌درصد …
عربستان؛ ادامه تعلیق حج عمره، پروازهای خارجی و ازسرگیری فعالیت‌های اقتصادی و لغو منع آمدوشد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / عربستان / کروناویروس / کرونا در جهان
عربستان؛ ادامه تعلیق حج عمره، پروازهای خارجی و ازسرگیری فعالیت‌های اقتصادی و لغو منع آمدوشد
عربستان لغو ممنوعیت آمد و شد کامل، در عین حال تداوم تعلیق عمره و زیارت، تعلیق پروازهای بین‌المللی و اعطای مجوز ازسرگیری تمامی فعالیت‌های تجاری و اقتصادی را اعلام کرد.
بسته تشویقی ایران برای پروازهای عبوری ایرلاین‌های خارجی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / هواپیما / فرودگاه
بسته تشویقی ایران برای پروازهای عبوری ایرلاین‌های خارجی
ایرنا نوشت: مدیر کل دفتر بازرگانی و سرمایه‌گذاری شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران می‌گوید: قصد داریم با تهیه بسته‌های تشویقی، انگیزه شرکت‌های هواپیمایی خارجی برای استفاده از آسمان ایران را بیشتر کنیم؛ شرکت‌هایی که جزو هشت شرکت نخست در سبد درآمدی ایران از پروازهای عبوری هستند، از بسته‌های تشویقی بهره‌مند می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
سرنوشت سفرهای خارجی با مرزهای بسته و دلار ۱۸ هزار تومانی
ترکیه به عنوان پرترددترین مرز مسافری ایران اعلام کرد از ۱۱ مردادماه مرز هوایی با ایران را باز می‌کند. تصمیم سایر کشورها برای پذیرش مسافران ایرانی هنوز مشخص نیست. رئیس انجمن صنفی دفاتر سفر و گردشگری استان تهران نیز می‌گوید: صحبت از سفرهای خارجی قضاوت زودهنگام است، چون کشورهای زیادی آمادگی پذیرش مسافران ایرانی را ندارند، از طرفی با دلار ۱۸ هزار تومانی مگر می‌شود سفر خارجی رفت.به گزارش ایسنا، امیرپویان رفیعی‌شاد، به دنبال کاهش تدریجی محدودیت سفرهای بین‌المللی و تعلل بعضی کشورها در پذیرش مسافران ایرانی، گفت: در شرایطی که وزارت بهداشت درباره موج دوم کرونا هشدار داده و شهریورماه را زمان وقوع آن پیش‌بینی کرده است، صحبت از سفر خارجی و بازگشایی مرزها کلیشه است. کشورهای زیادی فعلا مسافران ایرانی را پذیرش …
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
تاثیر کرونا براستارت‌آپ «علی بابا»
براساس گزارشی که اخیرا علی بابا از عملکرد خود در سال 98 منتشر کرده است، این استارت‌آپ توانسته با وجود بحران کرونا و ضربه جدی ناشی از آن به صنعت گردشگری، رشدی 116 درصدی در فروش خود نسبت به سال 97 را به ثبت برساند. علی بابا با ثبت آمارهای رشد 7/ 89 درصدی در پروازهای داخلی، 173 درصدی در پروازهای خارجی، 1/ 74 درصدی در فروش بلیت قطار، 695 درصدی در فروش بلیت اتوبوس، 173 درصدی در تور، 518 درصدی در رزرو هتل خارجی و 389 درصدی در رزرو هتل داخلی، نشان داد که توانسته است سال سخت 98 برای صنعت گردشگری کشور را به سلامت پشت‌سر بگذارد و به آینده امیدوار باشد. این درحالی است که بحران کرونا تنها بحران برای فعالان صنعت گردشگری کشور در سال 98 نبود و وقوع سیل و بدی آب‌وهوا در ابتدای سال، باعث ایجاد اختلالات بسیار …
قوانین کشورهای اروپایی برای ورود مسافران خارجی
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / کشورهای اروپایی / کروناویروس / مسافران خارجی
قوانین کشورهای اروپایی برای ورود مسافران خارجی
هم‌زمان با برداشته شدن تدریجی محدودیت‌های کرونایی، برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنان قوانین و مقررات سخت‌گیرانه خود را برای ورود مسافران و پروازهای خارجی اجرا و اعمال می‌کنند.
تمدید ممنوعیت پذیرش پروازهای خارجی از ایران و ۹ کشور دیگر توسط اتریش
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / اتریش / ایران / کرونا
تمدید ممنوعیت پذیرش پروازهای خارجی از ایران و ۹ کشور دیگر توسط اتریش
ایلنا: ممنوعیت پذیرش پروازهای خارجی توسط اتریش تمدید شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
دیپورت در فرودگاه ایران!
علیرضا بیرانوند همان ابتدای مسیر سفر به بلژیک متوقف شد. گلر ملی‌پوش پرسپولیس قرار بود پس از بازشدن پروازهای خارجی راهی بلژیک شود تا در تست پزشکی باشگاه آنتورپ شرکت کند. بیرو بامداد روز گذشته راهی فرودگاه امام‌خمینی(ره) شد تا بعد از سفر به قطر راهی هلند شود و از آنجا به بلژیک برود. اما یک اتفاق عجیب، مانع از پرواز علیرضا شد. با توجه به وضعیت پروتکل‌های اتحادیه اروپا برای جلوگیری از شیوع دوباره ویروس کرونا، کشور‌های عضو اتحادیه نمی‌توانند مسافرانی از کشور‌های دیگر را پذیرش کنند؛ مگر آنکه مسافر مورد …
ادامه تعلیق تمام پروازها در سودان تا دو هفته‌ی دیگر
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / سودان / کرونا در جهان
ادامه تعلیق تمام پروازها در سودان تا دو هفته‌ی دیگر
سخنگوی سازمان هواپیمایی سودان اعلام کرد که به‌دلیل از بین نرفتن ویروس کرونا در این کشور، تعطیلی تمام فرودگاه‌ها و تعلیق پروازهای داخلی و خارجی تا دو هفته‌ی دیگر تمدید شده است.
تجربه یک سفر آسان و سلامت با اپلیکیشن آپ
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
تجربه یک سفر آسان و سلامت با اپلیکیشن آپ
اپلیکیشن آپ به شما کمک خواهد کرد به‌راحتی بلیت سفر خود را تهیه کنید. فرقی نمی‌کند بصورت زمینی و با اتوبوس و قطار می‌خواهید به سفر بروید یا آسمان آبی را ترجیح می‌دهید و به بلیت هواپیما نیاز دارید. تنها کافی است اپلیکیشن آپ را نصب کنید و با توجه به نیازتان بلیت‌ قطار و اتوبوس و پروازهای داخلی و خارجی را بخرید.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / ارزانی بلیت هواپیما / بلیت هواپیما
بلیت هواپیما بعد از کرونا ارزان می‌شود یا گران؟
به گزارش ایسنا، همزمان با شیوع گسترده و پاندمی ویروس خطرناک و مرگبار کرونا بسیاری از دولتها با وضع قوانین و محدودیت های سختگیرانه، تقریباً تمامی شرکت‌های هواپیمایی فعال و مستقر در جهان پروازهای داخلی و خارجی خود را لغو کرده و تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآوردند تا بدین ترتیب در قطع زنجیره انتقال و انتشار این بیماری نقش بسزایی را ایفا کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •