دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
آبشار
آبشار یخی در دامنه کوه طالون
۱۱ ساعت قبل
آبشار یخی در دامنه کوه طالون
سمیرا باباجانپور وصف روستای «طالون»، وصف‌آبادی‌­ای است که همه زیبایی خود را در دامنه به هم تنیده کوه‌های «البرز» به رخ می‌کشد.    آخرین روستا از روستاهای حریم منطقه ۵ با طراوت و شادابی طبیعت درآمیخته و قابی وصف ناشدنی از آن ساخته است.   ۲۰ کیلومتر پس از شهر و دود و هیاهوی آن، اهالی روستای طالون روزگارشان را کمی متفاوت‌تر از شهرنشینان می‌گذرانند. این روستای ییلاقی آنقدر خوش آب و هوا و زیباست که به یکی از جاذبه‌های گردشگری طبیعت دوستان تبدیل شده است. البته جاده سخت و پر از شیب آن سبب شده تا …
آبشار آسیاب خرابه قندیل بست
۳ روز قبل / آبشار آسیاب رو / شهرستان جلفا / جاذبه گردشگری
آبشار آسیاب خرابه قندیل بست
تبریز- آبشار آسیاب خرابه یکی از زیباترین مناطق دیدنی آذربایجان شرقی است که این روزها به دلیل سرمای هوا در جلفا یخ زده است.
۴ روز قبل
شب زندگی
 روز رفته بود و هوا داشت تاریک می‌شد. باران به شیشه می‌زد. به قاب عکس روی دیوار نگاه کرد، زن به او لبخند می‌زد. فیلمی را که تماشا می‌کرد نیمه گذاشت و تلویزیون را خاموش کرد.  حالی به او دست داده بود؛ حالی که مدت‌ها به سراغش نیامده بود.  روزش مثل همه روز‌ها گذشته بود، کار‌هایی کرده بود که باید می‌کرد و به جا‌هایی رفته بود که باید می‌رفت، آدم‌هایی را دیده بود که باید می‌دید، شب زندگی‌اش شروع شده بود.    بلند شد و پنجره را باز کرد، کوچه خلوت، چراغ‌ها خاموش. باران می‌بارید و زمزمه‌اش توی کوچه پیچیده بود.   صندلی را گذاشت جلو پنجره، نشست. تصویر زن به شیشه افتاده بود، باران می‌زد …
تصویر آبشار یخ زده سنگان جاده امام زاده داوود
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
تصویر آبشار یخ زده سنگان جاده امام زاده داوود
تصاویری حیرت انگیز از خانه آبشار در دوفصل متفاوت
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
تصاویری حیرت انگیز از خانه آبشار در دوفصل متفاوت
خانه‌ی آبشار طراحی شده در سال ۱۹۳۵ توسط فرانک لوید رایت نزدیک پیتزبرگ، پنسیلوانیا در دوفصل متفاوت. سی سال بعد تبدیل به موزه شد و تابحال میلیونها نفر بازدیدکننده داشته.
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
«برگُزین» روزنامه‌های ایران
در این ستون ـ بی‌هیچ دخل و تصرفی ـ گزیده‌ای از مطالب روزنامه‌های سراسری کشور را، فردای انتشار می‌توانید مطالعه کنید.ایران: دروغ‌های برجامی و منافع ملیشروع بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان و از سرگیری غنی‌سازی 20 درصدی در هــــر شرایطی می‌توانست خط بطلانی باشد روی ادعاهای سال‌های اخیر مخالفان برجام درباره تعطیلی صنعت هسته‌ای. آن ادعای پرتکرار هم‌اکنون در مقابل یک واقعیت عملی و روشن قرار گرفته که همین از سرگیری غنی‌سازی 20 درصدی تنها در عرض کمتر از 24 ساعت است. همین موقعیت دوگانه می‌تواند زمینه سوالات بسیاری از مخالفان داخلی برجام باشد. مهم‌تر از همه اینکه امروز تناقض بین آن ادعا و فعالیت هسته‌ای کشور چگونه قابل توجیه است و آیا اکنون نمی‌توان ادعاهای یاد شده را نوعی «فریب افکار عمومی»، آن هم …
عکسی خیره کننده از تنگِ رغز
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
عکسی خیره کننده از تنگِ رغز
تنگِ رغز در ۲۵ کیلومتری شمال‌غربی داراب قرار دارد. در تنگ رغز آب و سنگ در برخوردی هزاران ساله انواع جلوه‌‌های زیبای معماری طبیعت را ایجاد کرده‌ا‌ند. صدای دلنشین آبشار، فرود و صعود‌های زیبا، شنا در میان حوضچه‌‌های زلال و دیدن ماهی‌‌های زیبای قزل آلا، همه و همه از جمله دقایق جذاب و بیاد ماندنی حضور در تنگ زیبای ‌رغز است.
تصاویر مجذوب کننده‌ی عروس آبشار‌های ایران در الیگودرز
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
تصاویر مجذوب کننده‌ی عروس آبشار‌های ایران در الیگودرز
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
5 سال سوخت رآکتور تحقیقاتی تهران را ذخیره کردیم
«علی‌‌اکبر صالحی» معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی روز سه‌شنبه در اظهاراتی با اشاره به مراسم چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری‌زاده، دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور که در محل سازمان انرژی اتمی برگزار شد، درباره آغاز مجدد غنی‌سازی ۲۰درصد در تاسیسات غنی‌سازی فردو که از روز دوشنبه شروع شد، گفت: قانون مجلس برای آغاز غنی‌سازی 20درصد برای ما لازم‌الاجرا است. رییس‌جمهور دستور تامین بخشی از نیازهای مالی قانون را در سال ۹۹ صادر کرد و سازمان انرژی اتمی نیز پس از طی تشریفات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، غنی‌سازی 20درصد را آغاز کرد. از لحاظ فنی در بازه زمانی 24 ساعت توانستیم غنی‌سازی 20درصد را راه بیندازیم. هر ساعت …
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
در هر ساعت ۱۷ تا ۲۰ گرم اورانیوم ۲۰ درصد تولید می‌شود
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت که فعالیت‌های سازمان انرژی اتمی رو به گسترش است و هیچ بخشی از فعالیت ها تعطیل یا راکد نشده است.به گزارش ایسنا، علی اکبر صالحی در حاشیه مراسم چهلمین روز شهادت محسن فخری زاده اظهار کرد: مرکز رادیوداروی تترا بزرگترین مرکز رادیوداروی غرب آسیا خواهد بود که در ۳۷ هزار متر مربع به عنوان مرکز تحقیقاتی در حال احداث است و ۶۰ میلیون یورو تجهیزات خریداری شده که در حال انتقال به ایران است. ایران بزرگترین تولید کننده رادیو دارو در منطقه وسیعی از آسیا خواهد بود. همین الان با امکانات و بضاعت کمی که داریم کار می کنیم به ۱۰ الی ۱۱کشور داریم رادیودارو ارسال می کنیم و به تعدادی از کشورهای مختلف حتی به اروپا این رادیوداروها ارسال خواهد شد.وی تاکید کرد: فعالیت‌های سازمان انرژی اتمی رو به …
سخنگوی سازمان انرژی اتمی:  امکان غنی‌سازی اورانیوم در سطوح ۴۰ تا ۶۰ درصد را داریم / در آینده ماشین های جدید به تولید اورانیوم ادامه خواهد داد تا به استقرار هزار ماشین در سال برسیم
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
سخنگوی سازمان انرژی اتمی: امکان غنی‌سازی اورانیوم در سطوح ۴۰ تا ۶۰ درصد را داریم / در آینده ماشین های جدید به تولید اورانیوم ادامه خواهد داد تا به استقرار هزار ماشین در سال برسیم
سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان با اعلام اینکه امکان غنی‌سازی اورانیوم در سطوح ۴۰ تا ۶۰ درصد در کشور وجود دارد، تأکید کرد که با توجه به مصوبه مجلس در صورت نیاز این کار انجام خواهد شد. کمالوندی اظهار کرد: ما یک آبشار ۱۶۴ تایی IR۶ را بر اساس مصوبه مجلس تا سه ماه آینده باید راه اندازی کنیم که الان حدود ۱۱۰ ماشین در حال کار هستند. ان شاءالله به خواسته مجلس که استقرار هزار ماشین در سال است خواهیم رسید.
کمالوندی: شش آبشار IR-۱ را به تولید اورانیوم ۲۰ درصد اختصاص داده‌ایم
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی / شهید محسن فخری زاده / غنی سازی 20 درصدی
کمالوندی: شش آبشار IR-۱ را به تولید اورانیوم ۲۰ درصد اختصاص داده‌ایم
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: در سطوح بالا یعنی ۴۰ تا ۶۰ درصد امکان غنی سازی اورانیوم وجود دارد، کما اینکه در مصوبه مجلس هم است که اگر مواردی نیاز به غنای بالای ۲۰ درصد بود زیرساخت های آن فراهم شود.
کمالوندی: توانایی غنی سازی ۴۰ تا ۶۰ درصد را داریم
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / غنی سازی اورانیوم / سازمان انرژی اتمی
کمالوندی: توانایی غنی سازی ۴۰ تا ۶۰ درصد را داریم
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه توانایی غنی سازی ۴۰ تا ۶۰ درصد را داریم، گفت: در حال حاضر برای برداشت اورانیوم ۲۰ درصد از ماشین‌های IR۱ استفاده می‌شود و ۶ آبشار را به این کار اختصاص داده‌ایم و این ظرفیت را داریم که از سانتریفیوژ‌های IR۴ و IR۲M و IR۶ نیز استفاده کنیم.
رفع تصرف ۳۶۵۵متر از اراضی ملی آبشار یاسوج
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / منابع طبیعی / رفع تصرف / زمین خواری / بویراحمد
رفع تصرف ۳۶۵۵متر از اراضی ملی آبشار یاسوج
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد از رفع تصرف ۳۶۵۵ متر از اراضی ملی این شهرستان در شمال یاسوج خبرداد.
کمالوندی: برداشت از دو آبشاری که اورانیوم ۲۰ درصدی تولید می‌کنند، انجام شد
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
کمالوندی: برداشت از دو آبشاری که اورانیوم ۲۰ درصدی تولید می‌کنند، انجام شد
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ما شروع خوبی امروز برای تولید اورانیوم ۲۰ درصدی داشتیم و یک ساعت پیش به من اطلاع دادند که به سطح پایداری تولید رسیده و از دو آبشاری که به این کار اختصاص داده شده است در حال برداشت اورانیوم ۲۰ درصد هستیم. معمولا این کار ۲۴ ساعت طول می‌کشد اما با تمهیدات همکاران ما این کار ۱۲ ساعت به طول انجامید.
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
ماجرای ژیلت
از فروش تیغ اصلاح میلیونر و به یکی از مردان ثروتمند روزگار خود تبدیل شد. اما رویایش، تحقق آرمانشهری سوسیالیستی بود که در آن همه صنایع زیر نظر یک شرکت بزرگ کار کنند و مالکیت و اداره این ابرشرکت هم در دست همه مردم باشد، یا در واقع به کسی تعلق نداشته باشد. همچنین دوست داشت همه ساکنان ایالات متحده، شهروندان شهری بزرگ باشند که آبشار نیاگارا انرژی‌اش را تامین می‌کند. حتی گام‌های اولیه در تحقق این آرزو را برداشت و به تئودور روزولت (26امین‌رییس‌جمهور امریکا) پیشنهاد اجرای بخشی از این طرح بزرگ و تقبل هزینه‌های آن را هم داد. روزولت نپذیرفت. کینگ کمپ ژیلت سال 1855 در چنین روزی در فون‌دولاک ایالت ویسکانسین متولد شد. اجدادش پروتستان‌های فرانسوی بودند که مدتی در انگلیس …
غنی سازی ۲۰ درصد برداشت شده است/ در جهت قانون مجلس اقدام کردیم
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / مجلس / سازمان انرژی اتمی / بهروز کمالوندی
غنی سازی ۲۰ درصد برداشت شده است/ در جهت قانون مجلس اقدام کردیم
سخنگوی سازمان انرژی اتمی در خصوص غنی سازی ۲۰ درصد، گفت: همین الان برداشت ما از دو آبشاری که اختصاص داده شده به این کار تولید ۲۰ درصد را بر می داریم.
بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پی آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصدی ایران
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / غنی سازی اورانیوم / آزانس بین المللی انرژی اتمی
بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پی آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصدی ایران
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران غنی سازی اورانیوم با خلوص ۲۰ درصد را در سایت فردو آغاز کرده است. در بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمده است: «ایران امروز گازدهی اورانیوم U-۲۳۵ را که پیشتر تا ۴.۱ درصد غنی‌سازی شده بود به شش آبشار سانتریفیوژ در سایت غنی‌سازی فردو برای غنی‌سازی بیشتر تا ۲۰ درصد آغاز کرد.»
۶ آبشار و درخت کهنسال مازندران ثبت ملی می‌شود
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
۶ آبشار و درخت کهنسال مازندران ثبت ملی می‌شود
ساری - ایرنا - شورای ملی ثبت میراث طبیعی هفت اثر طبیعی مازندران را واجد شرایط برای ثبت در فهرست ملی تشخیص داد که ۶ مورد آن آبشار و درخت است.
ویدئو / «لاتون»، بلندترین آبشار چهارفصل ایران
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / منطقه گیلان / آبشار «لاتون» بلندترین آبشار ایران / جاذبه گردشگری
ویدئو / «لاتون»، بلندترین آبشار چهارفصل ایران
آبشار لاتون با نام محلی «بارزاو» در ۱۵ کیلومتری جنوب بندر آستارا، حوالی شهر لوندویل و در شش کیلومتری روستا و آبگرم طبیعی کوته کومه قرار دارد. ارتفاع تقریبی آبشار اصلی ۱۰۵ متر و دومین آبشار ۶۵ متر است که در مجموع آبشاری ۱۷۰ متری را ایجاد کرده است. لاتون مرتفع‌ترین آبشار چهارفصل ایران محسوب می‌شود که در مرکز کوه آسپینه و شمال جنگل‌های هیرکانی واقع شده است. این آبشار در شهریور ۱۳۹۸ در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسیده است.
خبر خوش برای متقاضیان وام مسکن
۱۳۹۹/۱۰/۰۸
خبر خوش برای متقاضیان وام مسکن
امروز مطالبی همچون چرا معاملات غول‌های بانکی تعلیق شد؟، قیمت دلار در بازار امروز اعلام شد، بورس امروز دوشنبه ۸ دی ۹۹/ چرخش به سمت سهام شاخص ساز؟، وکبهمن کی بازگشایی می‌شود؟، عرضه اولیه امروز چیست؟، حقوقی‌ها در این نماد‌ها آبشاری فروختند؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
حقوقی ها در این نمادها آبشاری فروختند!
۱۳۹۹/۱۰/۰۸
حقوقی ها در این نمادها آبشاری فروختند!
امروز ۸ دی ۹۹ در حالی که بسیاری از نماد‌های شاخص ساز از جمله پالایشی‌ها به صف خرید رسیده بودند، ناگهان با عرضه سنگین حقوقی‌ها رو به رو شدند.
تصاویر زیبا منظره سفید پوش جنگل‌های هیرکان
۱۳۹۹/۱۰/۰۸
تصاویر زیبا منظره سفید پوش جنگل‌های هیرکان
بارش برف زمستانی در سال ۹۹ در روستای زیارت گرگان، ارتفاعات جنگل‌های هیرکانی را سفید پوش کرد عکاس :سیدجواد میرحاجی به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا و سیما؛ با رسیدن فصل زمستان و بارش برف در ارتفاعات روستا، طبیعت کوهستانی و آبشار زیارت دیدنی‌تر شده است. روستای زیارت در ادامه جاده ناهارخوران به سوی کوهستان‌ های جنوب شهر گرگان حدود ۱۰ کیلومتر جلوتر از ناهارخوران قرار دارد. از اماکن دیدنی این روستا می‌توان به آبشار‌های آن با ۱۶ متر ارتفاع، چشمه آبگرم، امامزاده و همچنین بافت قدیمی روستا نام برد. از نکات جالب در مورد این روستا، میانگین عمر بالای مردم آن است که علت آن نیز زندگی طبیعی و استفاده از مواد غذایی جنگلی است.
با رانت اطلاعاتی در بورس آشنا شوید!
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
با رانت اطلاعاتی در بورس آشنا شوید!
امروز مطالبی همچون نرخ عمده فروشی دلار چقدر شد؟، بورس امروز یکشنبه ۷ دی ۹۹/ شستا سبزپوش شد، تداوم قرمزپوشی بزرگان بورس؟، ارزش پالایشی یکم در ۷ دی ۹۹، شاخص کل در پایان سال ۹۹ کجاست؟، چرا حقوقی‌ها آبشاری عرضه می‌کنند؟، ارزش سهام عدالت و دارایکم در ۷ دی ماه ۹۹، بازدهی امسالِ بورس تا کنون چقدر بود؟؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
سرمای منفی ۸ درجه در الیگودرز
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / استانی-شهرستانها / آبشار بیشه / الیگودرز / امام زاده محمد / کولاک / الیگودرز
سرمای منفی ۸ درجه در الیگودرز
فرماندار الیگودرز از سرمای ۸ درجه در این شهرستان خبر داد.
آبشار «آب سفید» الیگودرز یخ بست
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / الیگودرز / بارش برف / برف و کولاک
آبشار «آب سفید» الیگودرز یخ بست
الیگودرز- سرمای منفی ۸ درجه در الیگودرز و بارش برف منجر به یخ بستن آبشار «آب سفید» این شهرستان شد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۴
چاپی نو از کهن‌ترین نسخه سفرنامه‌ ناصرخسرو
«سفرنامه‌ ناصر خسرو بر پایه‌ کهن‌ترین نسخه موجود در کتابخانه لکهنو» به کوشش محمدرضا توکلی صابری توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد.به گزارش مهر، «سفرنامه‌ی ناصر خسرو بر پایه کهن‌ترین نسخه موجود در کتابخانه لکهنو» به کوشش محمدرضا توکلی صابری، در ۱۰۰۰ نسخه و با جلد سخت (گالینگور)، ۵۹۲ صفحه و بهای ۸۰ هزار تومان توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد.تاکنون مصححان و انتشارات مختلفی اقدام به چاپ سفرنامه ناصر خسرو کرده‌اند اما ویژگی‌های منحصر به فردی در این نسخه وجود دارد که آن را از سایر چاپ‌ها متمایز می‌کند. نخست اینکه منبع این چاپ از سفرنامه‌ی ناصر خسرو، یعنی نسخه لکهنو، «۲۸۸ سال قدیمی‌تر از نسخه‌ی مورد استفاده شارل شفر (نسخه پاریس) و منبع همه سفرنامه‌های موجود است.»دوم اینکه مصحح این اثر، «سفرنامه …
تصاویر| آبشار لاتون در گیلان
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / آبشار لاتون / استان گیلان
تصاویر| آبشار لاتون در گیلان
این آبشار با ارتفاع حدود ۱۰۵ متر در میان جنگل‌های انبوه روستای کوته کومه قرار گرفته است.
برگزاری رزمایش نذر سلامت
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
برگزاری رزمایش نذر سلامت
بنیاد بین‌المللی خیریه «آبشار عاطفه‌ها» در منطقه17رزمایش نذر سلامت برگزار کرد. «فاطمه چوپانی» مدیر قرارگاه محرومیت‌زدایی بنیاد بین‌المللی خیریه آبشار عاطفه‌ها با اعلام این خبر گفت: «در این رزمایش با کمک خیران5هزار بسته سلامت شامل مایع ضدعفونی‌کننده سطوح2لیتری، مایع ضدعفونی‌کننده دست2لیتری، مایع ضدعفونی‌کننده لباس2لیتری و10عدد ماسک به نیازمندان این منطقه و مددجویان سایر نقاط کشور اهدا شد. این رزمایش در آستان امامزاده حسن(ع) برگزار و بسته‌های بهداشتی به مناطق مختلف ارسال شد.»  چوپانی افزود: «این رزمایش …
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
این همه ناز و کرشمه!
امروز، دنیایی بهانه برای دیده شدن داریم که تا فضای مجازی نیامده بود، ناممکن یا دست‌کم سخت بود. حالا می‌رود توی قفس شیر و یک لقمه می‌شود. باکی نیست سلفی‌اش رفته توی اینستا و فیس‌بوک و یوتیوب و... و دیده شده است. مگر همین را نمی‌خواست؟ دیده شدن را؟ تا پیش از این باید می‌رفتید بالای آبشار نیاگارا، شیرجه بروید تا ابدیت. آیا از بخت خوش، عکاسی آن دو روبرها باشد؟ خبرنگاری؟ خبرچینی؟ حالا یک- دو- سه، یک گریم و یک ادا می‌شوی ستاره فضای مجازی. تلویزیون که آمد، مرحوم مارشال مک لوهان گفت دنیا شده است دهکده. یک دهکده جهانی . حالا چه؟ مک لوهان نماند که ببیند. بچه‌های هم نسل من، یادشان هست که رادیو دنیایی بود برای شنیدن و البته بعد دیده شدن. که بادی به غبغب بیندازید …
آبشار بزرگ چلچینسکی در جمهوری آلتایی
۱۳۹۹/۰۹/۲۷
آبشار بزرگ چلچینسکی در جمهوری آلتایی
۱۳۹۹/۰۹/۲۸
خانه‌ مجلل روسی که سوژه شبکه‌های اجتماعی شد
انتشار تصاویریک خانه در نزدیکی شهر ایرکوتسک روسیه، توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی را در این کشور به خود جلب کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران انتشار تصاویر خانه‌ای در نزدیکی شهر ایرکوتسک در شبکه‌های اجتماعی به سبب تفاوتی که در طراحی نامی بیرونی و درونی آن صورت گرفته، توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی را به خود جلب کرد.این خانه که در روستای «Novaya Razvodnaya» روسیه واقع شده، به تازگی در ملکی۶۲۰ متر مربعی طراحی شده است. در نگاه نخست این خانه از بیرون خانه‌ای مدرن به نظر می‌رسد؛ اما ستون رومی که حیاط آن را تزئین کرده، به این واقعیت اشاره دارد که این مکان بیش از آنچه نشان می‌دهد، چشم‌نواز است.این خانه از داخل آنچنان نشان می‌دهد که گویی «کاخ پترهوف» (مجموعه عمارت‌ها مربوط به دودمان رومانوف) است.این خانه …
عکس روز| آبشار یخ‌زده
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / عکس روز
عکس روز| آبشار یخ‌زده
مردی از یک آبشار تاحدی یخزده در ناحیه تانگمارگ در سرینگار در شمال کشمیر هند عکس می‌گیرد.
توزیع ۵ هزار بسته بهداشتی بین خانواده‌های کمتر برخوردار تهرانی
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / آبشار عاطفه ها / خیرین / کمک به نیازمندان
توزیع ۵ هزار بسته بهداشتی بین خانواده‌های کمتر برخوردار تهرانی
مدیر قرارگاه محرومیت‌زدایی بنیاد بین‌المللی خیریه آبشار عاطفه‌ها از توزیع ۵ هزار بسته بهداشتی در بین خانواده های کمتر برخوردار تهرانی خبر داد.
چرا شاخص بورس ریخت؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / بورس / سرمایه گذاری در بورس
چرا شاخص بورس ریخت؟
طی یکی دو روز اخیر شاخص کل بورس، شاهد ریزش کم سابقه‌ای بوده است، برخی در مورد علت این ریزش تاکید می‌کنند بازار به لحاظ تکنیکالی در شرایط طبیعی اصلاح قرار گرفته است و برخی نیز عرضه‌های اولیه آبشاری را مقصر می‌دانند.
زخم
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / آبشار پیران / سرپل ذهاب / زلزله کرمانشاه / بازسازی / استانی-فرهنگی و هنری
زخم "پیران" پس از 3 سال بسته می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از اختصاص دو میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی مسیر دسترسی به آبشار پیران خبر داد.
تصاویر: برف پاییزی در ارتفاعات روستای زیارت
۱۳۹۹/۰۹/۲۴
تصاویر: برف پاییزی در ارتفاعات روستای زیارت
بارش برف پاییزی در روستای زیارت گرگان، ارتفاعات جنگل های هیرکانی را سفید پوش کرد. با رسیدن فصل پاییز و بارش برف در ارتفاعات، طبیعت کوهستانی و آبشار زیارت دیدنی تر شده است. روستای زیارت حدود ۱۰ کیلومتری ناهارخوران، در نزدیکی گرگان قرار دارد. این روستا به دلیل برخورداری از آب‌وهوای مطلوب، چشمه آب گرم، آبشار، کوه‌های بلند سرسبز و طبیعت زیبا مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. آبشار زیارت از جاهای دیدنی گرگان به شمار می‌رود و با ۱۶ متر ارتفاع، در ۵ کیلومتری جنوب روستای زیارت قرار دارد.
دوباره سبز می‌شویم
۱۳۹۹/۰۹/۲۴
دوباره سبز می‌شویم
ثریا روزبهانی   شهروندان منطقه ۲۲ به مناسبت‌های مختلف از جمله روز «درختکاری» و «زمین پاک» در پارک‌ها و بوستان‌های منطقه به‌ویژه جنگل «چیتگر» درخت می‌کارند تا سهمی هرچند کوچک در تلطیف هوای آلوده شهر، آشتی دادن ساکنان با محیط‌زیست و حفظ و بقای گیاهان داشته باشند. این بار هم گروهی از فعالان محیط‌زیست محله «آبشار» به حمایت و همکاری شهرداری با جمع‌آوری هسته‌های دورریز میوه مصرفی خانگی و کاشت آن در جنگل چیتگر، باغی مثمر ایجاد کرده‌اند که با ابتکار آنها در سال‌های آتی، این درختان به بار خواهند نشست. …
حواشی، جزئیات و بازیگران سریال
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / سریال قورباغه / هومن سیدی / فرادید
حواشی، جزئیات و بازیگران سریال "قورباغه"
سریال قورباغه روایتگر زندگی شخصیت اصلی این داستان است که می‌گوید "من همیشه یه صندلی واسم کم بوده، کتم واسم تنگ بوده، کفشام برام کوچیک بوده، ساعتم خواب میمونده و من ازش جلوتر حرکت میکردم، دنیا برای من جای کوچیکیه، احساس میکنم همه جا بستس و نمیتونم نفس بکشم، انگار همهٔ این لحظه‌ها رو قبلاً دیدم، درختا، صدای آبشار، قورباغه ها، اونا رو زمانی می‌بینم که در حال مردنم. "
نجات ۱۰ کوهنورد گرفتار در آبشار یخی شهرستان مرند
۱۳۹۹/۰۹/۲۱
نجات ۱۰ کوهنورد گرفتار در آبشار یخی شهرستان مرند
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان مرند از نجات ۱۰ کوهنورد گرفتار در آبشار یخی گوی زنگی شهرستان مرند، خبر داد.
مقصد این هفته برنامه «تهرانگرد» مشخص شد
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / برنامه تلویزیونی / تهران گردی / شبکه پنج سیما
مقصد این هفته برنامه «تهرانگرد» مشخص شد
برنامه تلویزیونی «تهرانگرد» در تازه ترین قسمت خود به بوستان زیبای آبشار می رود و جاذبه های تماشایی این بوستان را به تصویر می کشد.
(تصاویر) ماسوله برفی
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / ماسوله / بارش برف / فصل پاییز
(تصاویر) ماسوله برفی
اولین بارش برف پاییزه در شهرک تاریخی ماسوله، این منطقه را کاملا سفیدپوش کرده است. این شهر تاریخی ماسوله به دلیل جاذبه‌های طبیعی در زمان بارش برف مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می‌گیرد. آبشار ماسوله یکی از جاذبه‌های گردشگری در این منطقه تاریخی است که در ایام مختلف سال میزبان مسافران و گردشگران بود؛ از ابتدای امسال بارش باران‌های شدید و جاری شدن سیلاب در شهر تاریخی ماسوله سبب سست شدن سنگ‌های بزرگ در بالا دست آبشار ماسوله شد که بارش روز‌های اخیر سبب جدا شدن و ریزش این سنگ‌ها بر روی آبشار و از بین رفتن این جاذبه دیدنی شهر ماسوله شد. در حال حاضر در شهر تاریخی ماسوله، قریب به ۷۰۰ بنای ارزشمند وجود دارد که بیش از ۲۰۰ بنا در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
عکس زیبا از دنیای سحرانگیز آبشار‌ها و حوضچه‌ها
۱۳۹۹/۰۹/۲۰
عکس زیبا از دنیای سحرانگیز آبشار‌ها و حوضچه‌ها
۱۳۹۹/۰۹/۱۸
سابقه امنیتی مهم نیست؛ دیدگاه امنیتی مهم است
علی ربیعی از آن دست چهره‌هایی است که وقتی نامش در فهرست منتخبان حسن روحانی برای دولت یازدهم قرار گرفت، بسیاری به سابقه امنیتی او اشاره می‌کردند. «سابقه امنیتی» اما چیزی نیست که ربیعی آن را کتمان کند یا از صحبت از آن ابایی داشته ‌باشد. اگرچه ربیعی در دولت دوازدهم وزیر نماند، به‌ عنوان دستیار ارتباطات اجتماعی و سخنگو در دولت به فعالیت خود ادامه داد. او روز گذشته به مناسبت روز دانشجو و تاسیس خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، در جمع مدیران و خبرنگاران این رسانه برخط حاضر شد و در خلال بازدید به پرسش‌های آنها نیز پاسخ داد و از قضا در بخشی از این گفت‌و‌گو به پرسشی در باب تاثیر تجربه و سابقه امنیتی برخی دولتی‌ها بر رویکرد دولت‌داری …
۱۳۹۹/۰۹/۱۸
هشدار سه کشور اروپایی به ایران
کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس روز دوشنبه در بیانیه‌ای مشترک نسبت به تصمیم ایران برای نصب سانتریفیوژهای جدید در تاسیسات غنی‌سازی نطنز، ابراز نگرانی کردند.تروئیکای اروپایی با ادعای اینکه تصمیم ایران برای نصب سانتریفیوژهای جدید در نطنز، نقض توافق هسته‌ای است، گفتند: «اگر ایران درباره حفظ فضای دیپلماسی جدی است، باید از توافق تبعیت کند»سه کشور اروپایی در واکنش به قانون مجلس شورای اسلامی ایران تحت عنوان «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» مدعی شدند: «اطلاعیه اخیر ایران به آژانس اتمی درباره تصمیم نصب سه آبشار سانتریفیوژهای پیشرفته در تاسیسات غنی‌سازی نطنز، مخالف برجام و بسیار نگران‌کننده است»در ادامه این بیانیه آمده است: «با نگرانی شدید به قانون اخیر که توسط پارلمان ایران تصویب …
توزیع اقلام حمایتی میان نیازمندان خاش
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / سیستان و بلوچستان / خاش / کمک معیشتی
توزیع اقلام حمایتی میان نیازمندان خاش
مدیر موسسه خیریه آبشار عاطفه ها در خاش سیستان و بلوچستان گفت: با حمایت خیران ارزشمند در این هفته افزون بر ۳۰۰ پرس غذای گرم، ۳۰۰کیلوگرم مرغ و ۵۰ بسته معیشتی میان نیازمندان این شهرستان توزیع شد.
واکنش تروئیکای اروپا به توسعه فعالیت‌های اتمی ایران در نطنز
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / تروئیکای اروپایی / ایران و اروپا
واکنش تروئیکای اروپا به توسعه فعالیت‌های اتمی ایران در نطنز
ایرنا نوشت: سه کشور اروپایی عضو برجام با صدور بیانیه‌ای نسبت به تصمیم ایران برای نصب سه آبشار سانتریفیوژهای جدید در نطنز ابراز نگرانی کردند.
داستان والک پلوی رندان و مادرشاه
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
داستان والک پلوی رندان و مادرشاه
ثریا روزبهانی   روستای «رندان»، یکی از روستاهای قدیمی در مسیر جاده امامزاده «داود» (ع) و در پهنه غربی تهران در میان کوه‌های «البرز» واقع شده است. براساس اطلاعات کاوشگران و مدارک تاریخی، این روستای ۷۰۰ ساله درگذشته از رونق اقتصادی زیادی برخوردار بوده و بنا به دلایلی این منطقه برای خاندان «ناصرالدین شاه» دارای اهمیت زیادی بوده است. رندان، روستایی سرسبز و خوش آب و هوا است و به سبب دره‌ها و آبشار زیبایش شهرت دارد. به همین دلیل آبشار رفیع و بلند رندان مهم‌ترین جاذبه گردشگری این روستا به شمار می‌رود. …
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
انتقاد اولیانوف از درز گزارش محرمانه آژانس درباره ایران
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از درز گزارش محرمانه آژانس درباره ایران انتقاد کرد. میخائیل اولیانوف در توییتر نوشت: « بار دیگر گزارش محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به محض توزیع آن بین اعضا، به طور گسترده در رسانه‌ها درز کرد. سفیر ایران در حساب توییتری خود به آن واکنش نشان داده و پیشنهاد تقویت مکانیسم محرمانه بودن را داده است. ایده خوبی است اما آیا کمک می‌کند؟» گفتنی است رسانه‌های غربی دو روز پیش از گزارش محرمانه آژانس مبنی بر برنامه ایران برای نصب سه آبشار سانتریفیوژهای جدید در نطنز خبر دادند.
برنامه ایران برای نصب سه آبشار سانتریفیوژهای جدید چگونه منتشر شد؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
برنامه ایران برای نصب سه آبشار سانتریفیوژهای جدید چگونه منتشر شد؟
کاظم غریب‌آبادی با انتشار پیامی در صفحه توییتری خود نوشت: «گزارش محرمانه آژانس که حاوی محتویات نامه محرمانه ایران است، بلافاصله و حتی قبل از اینکه اعضای شورای حکام نیز بتوانند آن را رهگیری کنند، در رسانه‌ها ظاهر شد.»
تذکر غریب‌آبادی به‌آژانس درباره درز یک‌گزارش به‌رسانه‌ها
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
تذکر غریب‌آبادی به‌آژانس درباره درز یک‌گزارش به‌رسانه‌ها
نماینده ایران در واکنش به درز گزارش آژانس به رسانه‌ها درباره نصب سه آبشار سانتریفیوژ‌های جدید در نطنز، گفت: آژانس باید سازوکار‌های محرمانگی خود و استفاده از سایت داخلی «گاواتم» به عنوان ابزاری برای مکاتبات را مورد بازنگری قرار دهد.
تخت کی‌قباد در دل روستای قدیمی ایگل
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
تخت کی‌قباد در دل روستای قدیمی ایگل
زهرا کریمی ایگل یکی از روستاهای قدیمی منطقه لواسان است که باغ‌های گردو، سیب، آلبالو و گیلاس آن زبانزد محلی‌هاست. در نزدیکی این روستای دیدنی، آبشاری هست که ۲۲۰۰‌متر ارتفاع دارد و معمولاً در ایام پاییز بسیاری از اهالی و تهرانی‌ها به آنجا می‌روند. جدا از جاذبه کوچه‌باغ‌های روستا و آبشار، می‌توان به جاذبه تاریخی آن، یعنی غار، تخت کی‌قباد یا قلعه کی‌قباد اشاره کرد. طی کاوش‌های انجام شده در سال ۱۳۷۹ توسط اداره کل میراث فرهنگی، همه مسیر غار یا راهرو زیرزمینی با دست کنده شده و قطعاتی از سفال‌های قرون …
واکنش ایران به درز اطلاعات از آژانس
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / آژانس بین المللی انرژی اتمی / نطنز / سانتریفیوژ
واکنش ایران به درز اطلاعات از آژانس
به دنبال درز گزارش امروز آژانس بین المللی انرژی اتمی به رسانه‌ها در مورد برنامه ایران برای نصب سه آبشار سانتریفیوژ‌های جدید در نطنز، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی در وین، به آن واکنش نشان داد.
غریب آبادی: آژانس در سازوکارهای محرمانگی خود بازنگری کند
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / آژانس بین المللی انرژی اتمی / ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی / غریب آبادی
غریب آبادی: آژانس در سازوکارهای محرمانگی خود بازنگری کند
به گزارش فارس، به دنبال درز گزارش امروز (جمعه) آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به رسانه‌ها در مورد برنامه جمهوری اسلامی ایران برای نصب سه آبشار سانتریفیوژهای جدید در نطنز، «کاظم غریب آبادی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و نماینده ایران در آژانس به آن واکنش نشان داد.
ایران به درز اطلاعات محرمانه هسته ای از سوی آژانس واکنش نشان داد
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / ایران / آژانس انرژی هسته ای
ایران به درز اطلاعات محرمانه هسته ای از سوی آژانس واکنش نشان داد
اقتصاد نیوز : به دنبال درز گزارش امروز آژانس بین المللی انرژی اتمی به رسانه‌ها در مورد برنامه ایران برای نصب سه آبشار سانتریفیوژهای جدید در نطنز، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، به آن واکنش نشان داد.
آژانس نسبت به حفاظت از اطلاعات محرمانه پادمانی مسئول است
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / کاظم غریب آبادی / آژانس بین المللی انرژی اتمی / نطنز
آژانس نسبت به حفاظت از اطلاعات محرمانه پادمانی مسئول است
نماینده دائم ایران در وین در واکنش به درز گزارش آژانس به رسانه‌ها درباره نصب سه آبشار سانتریفیوژهای جدید در نطنز، نوشت: آژانس نسبت به حفاظت از اطلاعات محرمانه پادمانی مسئول است.
رویترز به نقل از آژانس ادعا کرد: ایران قصد نصب ۳ آبشار سانتریفیوژ پیشرفته‌تر در نطنز دارد
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / انرژی اتمی / سانترفیوژ / برجام
رویترز به نقل از آژانس ادعا کرد: ایران قصد نصب ۳ آبشار سانتریفیوژ پیشرفته‌تر در نطنز دارد
خبرگزاری رویترز به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد که ایران می‌خواهد سه آبشار سانتریفیوژ پیشرفته را در نیروگاه نطنز نصب کند.
انفجار مرگ در آبشار ۹
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
انفجار مرگ در آبشار ۹
ساعت ۸ و ۵۵ دقیقه بود که مأموران امدادی یکی پس از دیگری به آبشار ۹ منطقه هزار دستگاه خرم‌آباد رسیدند. وسعت تخریب زیاد بود. ساختمان‌های مجاور هم از موج انفجار در امان نبودند. جمعیت زیادی در محل حادثه جمع شده بودند. شدت حادثه به‌ گونه‌ای بوده که کولر طبقه دوم ساختمان حادثه‌دیده به کوچه کناری پرتاب ‌شده بود.
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
انفجار یک منزل مسکونی در خرم‌آباد
انفجار در یک واحد مسکونی دو طبقه در خرم‌‎آباد چندین مصدوم و کشته برجای گذاشت.حوالی ساعت ۹ صبح امروز بر اثر انفجار یک واحد مسکونی دو طبقه در منطقه ۶۰ متری کوچه آبشار ۹ کاملا تخریب و دو واحد مسکونی و چند ساختمان دیگر دچار آسیب شد. با تلاش نیرو‌های امدادی هلال احمر و آتشنشانی تاکنون ۶ نفر از ساکنان این واحد مسکونی از زیر آوار پیدا و به بیمارستان منتقل، ۳ نفر به صورت سرپایی درمان شدند، جسد یک مرد ۵۰ ساله نیز از زیر آوار بیرون کشیده شده است و تلاش برای پیدا کردن یکی دیگر ساکنان این واحد مسکونی ۲ طبقه ادامه دارد./تسنیم
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / اخبار حوادث / حوادث
جزئیات جدید از انفجار مرگ‌بار خرم آباد +فیلم
رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری خرم‌آباد از انفجار یک منزل مسکونی در منطقه آبشارها شهر خرم‌آباد خبر داد.
منشا صدای مهیبی که در خرم‌آباد شنیده شد/ جزئیات انفجار در یک منزل
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
منشا صدای مهیبی که در خرم‌آباد شنیده شد/ جزئیات انفجار در یک منزل
خرم‌آباد- رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری خرم‌آباد از انفجار یک منزل مسکونی در منطقه آبشارها شهر خرم‌آباد خبر داد.
«سنگ تراشان» غوطه‌ور میان ابرها
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / گردشگری / جاذبه گردشگری / اداره کل میراث فرهنگی لرستان / عطا حسن پور
«سنگ تراشان» غوطه‌ور میان ابرها
«سنگ تراشان» روستای بدون حصار غرب ایران، ماسوله‌ای دیگر است که در دل خود تمدنی شگرف را به ودیعه دارد، جاذبه‌هایی از زیباترین مکتب فلزکاری، تا جنگل ابر و آبشارهای ناب.
آبشار مارگون و بهشت‌گمشده چشم به‌راه زیباسازی چشم‌انداز
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / سپیدان / آبشار مارگون / مرودشت / اداره کل حفاظت محیط زیست فارس / فارس
آبشار مارگون و بهشت‌گمشده چشم به‌راه زیباسازی چشم‌انداز
شیراز - ایرنا- آبشار مارگون و بهشت گمشده ۲ اثر طبیعی زیبای استان فارس هر سال پذیرای صدها هزار گردشگر ایرانی و خارجی هستند؛مطالعات و مشاهدات انجام شده نشان داده بهره‌برداری‌های غیر اصولی از این دو چشم انداز آن‌ها را دچار آشفتگی و ایجاد خلل در زیبایی بصری کرده است.
چیتگر صاحب باغ «هسته‌های میوه» شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
چیتگر صاحب باغ «هسته‌های میوه» شد
نخستین باغ هسته‌های دورریز میوه‌های خانگی در بوستان «چیتگر» از سوی شهروندان علاقه‌مند به محیط‌زیست ساخته شد. به گزارش خبرنگار همشهری محله، باغ هسته‌های دورریز میوه‌ها، با همکاری معاونت امور اجتماعی منطقه ۲۲ و به همت تعدادی از فعالان محیط‌زیست محله «آبشار» در زمینی به وسعت٢٠٠‌مترمربع، کنار حوضچه آب مجموعه پارک چیتگر ساخته شده است. مدیر سرای محله آبشار در این‌باره گفت: «با مشارکت فعالان محیط‌زیست، حجم زیادی هسته میوه جمع‌آوری و خشک شد. در مرحله بعد، ٣٠ نوع هسته میوه درخت‌های «خرمالو»، «زالزالک»، «گیلاس»، …
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
آبشار چیکون و مورزیان بکر و زیبا
منطقه سپیدان در استان فارس دارای جاذبه‌های فراوانی است. آبشارهای چیکون و مورزیان از جاذبه‌های زیبای این منطقه می‌باشند و از آنجا که رسیدن به آنها حدود دو ساعت کوهنوردی دارد، از گزند گردشگران بی‌ملاحظه مصون مانده و همچنان بکر و زیبا خودنمایی می‌کنند./خبرآنلاین
«بهشت گمشده» محله گلابدره
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
«بهشت گمشده» محله گلابدره
حاج حسین ملک واقف نام آشنای ایران با وقف باغی بزرگ در محله دربند نامش زنده مانده است. او وقف‌های زیادی در تهران داشته است که این باغ در شمال تهران یکی دیگر از موقوفاتش به شمار می‌آید. باغ آنقدر بزرگ است که از گلابدره تا دربند می‌رسد. طراحی چشمنواز آن برگرفته از باغ ماهان کرمان است و آبنمای مرکزی، عمارت سردر و حصارهای سنگی اطراف از ویژگی‌های آن است و اکنون از آثار ملی ایران به شمار می‌رود. زیبایی‌های این بوستان یا باغ ختم به نوع معماری آن نمی‌شود بلکه‌گونه‌های متنوع گیاهان و پرندگان و وجود آبشار …
گذری بر آبشارهای زیبای آذربایجان شرقی
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / گردشگری / جاذبه گردشگری / تبریز
گذری بر آبشارهای زیبای آذربایجان شرقی
تبریز- آذربایجان شرقی یکی از زیباترین استان های کشور است که طبیعت بکر و دست نخورده ای داشته و آبشارهای آن هر ساله تا قبل از شیوع ویروس کرونا مقصد گردشگران داخلی و خارجی بود.
شگرد تیم جلیلی برای حذف رئیسی و قالیباف/۹ هفته آبشاری تهران بی‌توجه به تحولات امریکا/پایان سبز ماه منفی بورس
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / حقوق / خرید و فروش / شاخص / واردات / وزیر امور خارجه
شگرد تیم جلیلی برای حذف رئیسی و قالیباف/۹ هفته آبشاری تهران بی‌توجه به تحولات امریکا/پایان سبز ماه منفی بورس
اقتصادنیوز: بررسی روزنامه‌های ۲۹ آبان ۱۳۹۹ را با مرورعناوین مطالب اصلی صفحه اول آنها آغاز می‌کنیم.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
تحول جدید هسته‌ای در ایران
گروه دیپلماسی| پرونده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر به واسطه اقدام‌های معکوس برجامی ایران سر و صدا به پا کرده است؛ اقدام‌هایی که ایران در واکنش به خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای و تعلل کشورهای 1+4 در وفای به عهدهای برجامی انجام داده است. روز گذشته خبرگزاری رویترز به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد که ایران تزریق «هگزافلوراید اورانیوم» به سانتریفیوژهای پیشرفته IR-2m را آغاز کرده است. خبرگزاری «رویترز» نوشت آژانس اتمی در گزارشی که روز سه‌شنبه به کشورهای عضو ارایه داده و امروز به دست رویترز رسیده، نوشته است: «در تاریخ چهاردهم نوامبر ۲۰۲۰، آژانس تایید کرد که ایران تزریق UF6 به آبشار ۱۷۴ سانتریفیوژ IR-2m که …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •