پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
آفریقای جنوبی
۹ ساعت قبل
آمریکا مدعی توقیف یک محموله نفتی ایران شد
آمریکا در تلاش برای توقیف حدود دو میلیون بشکه نفتی است که تصور می کند نفت ایران است. بلومبرگ به نقل از منابع آگاه که مایل نبودند نامشان فاش شود، نوشت: این محموله نفتی پس از این که وزارت دادگستری آمریکا فرمان توقیف آن را صادر کرد، در کشتی آکیلیاس با پرچم لیبریا به سمت آمریکا حرکت می کند. این دستور پیش از روی کار آمدن جو بایدن، رییس جمهور جدید آمریکا در ۲۰ ژانویه صادر شد. واشنگتن در دوران ترامپ، تحریمها علیه فروش نفت ایران را تشدید کرد. شرکت «کپیتال شیپ منیجمنت»، مالک یونانی آکیلیاس به مقامات آمریکایی درباره این که احتمالا محموله این کشتی نفت ایران است، خبر داده و اعلام کرده بود در ابتدا تصور می کرد این نفت از عراق است. طبق اسناد کشتی آکیلیاس، این کشتی کاملا پر بوده و حامل بیش از دو …
توزیع ناعادلانه واکسن کرونا؛ صدای آفریقای جنوبی هم درآمد
۱۹ ساعت قبل / ویروس کرونا / قاره آفریقا / اتحادیه اروپا / آفریقای جنوبی / سازمان جهانی بهداشت / هراس جهانی از ویروس کرونا
توزیع ناعادلانه واکسن کرونا؛ صدای آفریقای جنوبی هم درآمد
تهران - ایرنا - رئیس جمهوری آفریقای جنوبی که میلیون‌ها نفر در این کشور شرایط سختی را با توجه به گسترش همه‌گیری «ویروس کرونا» در پی بروز گونه جهش‌ یافته دیگری از این ویروس سپری می‌کنند، به کشورهای ثروتمند نسبت به هر گونه «ملی‌گرایی» در ارتباط با واکسن «کووید ۱۹ » و انحصاری کردن، آن هشدار داد.
کیوسک/ هفته‌نامه تایم [آمریکا]/ مقصد؛ 2030
۳۳ ساعت قبل
کیوسک/ هفته‌نامه تایم [آمریکا]/ مقصد؛ 2030
مجله تایم در گزارش اصلی خود، به چالش‌های موجود پیش روی جهان، در مسیر 10ساله تا سال2030 پرداخته است. این گزارش در واقع نقطه آغاز سلسله مباحثی است که طی 10سال آینده در این مجله مورد بحث قرار خواهد گرفت. جهان‌ بعد از کرونا و چالش‌های آن محور این مباحث خواهد بود. روزنامه فایننشال‌تایمز [انگلیس] مدرنا به‌دنبال واکسن جدید کرونا شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا اعلام کرده که در حال انجام تغییراتی در واکسن تولید خود برای کرونا است تا بتواند نوع جهش یافته ویروس در آفریقای جنوبی را هم پوشش دهد. به نوشته …
کرونا، هنوز در کمین جهانیان است
۳۵ ساعت قبل
کرونا، هنوز در کمین جهانیان است
سه سویه جهش یافته ویروس کرونا از انگلیس، آفریقای جنوبی و برزیل حالا در دنیا گسترش می یابند.
فرار پلنگ در رویارویی با یوزپلنگ + فیلم
۳۶ ساعت قبل
فرار پلنگ در رویارویی با یوزپلنگ + فیلم
یک یوزپلنگ بی‌باک در پارک ملی کروگر واقع در کشور آفریقای جنوبی توانست در رویارویی با پلنگ به گونه‌ای عمل کند که این حیوان درنده جرأت یورش آوردن به آن را پیدا نکند و پا به فرار بگذارد.
شرکت مدرنا می‌گوید واکسنش بر ضد گونه جدید کرونا موثر خواهد بود
۳۹ ساعت قبل / کروناویروس / واکسن
شرکت مدرنا می‌گوید واکسنش بر ضد گونه جدید کرونا موثر خواهد بود
شرکت آمریکایی مدرنا روز دوشنبه اعلام کرد که معتقد است واکسن کرونایش باعث حفاظت افراد در برابر گونه‌های جدید کروناویروس یافت‌شده در انگلیس و آفریقای جنوبی هم می‌شود.
ببینید | لحظه شکستن گردن گورخر توسط تمساح
۴۱ ساعت قبل / حیوانات وحشی
ببینید | لحظه شکستن گردن گورخر توسط تمساح
یک تمساح گرسنه در حاشیه رودخانه‌ای واقع در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی به یک گورخر حمله کرد و گردنش را شکست. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
پرتوریا خواستار تجدیدنظر آمریکا در خصوص حاکمیت مراکش بر صحرای غربی است
۴۲ ساعت قبل / قاره آفریقا / سازمان ملل متحد / واشنگتن / دونالد ترامپ / آفریقای جنوبی / القاعده / الجزایر / ترامپ
پرتوریا خواستار تجدیدنظر آمریکا در خصوص حاکمیت مراکش بر صحرای غربی است
تهران - ایرنا - اقدام "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری سابق آمریکا در به رسمیت شناختن حاکمیت مراکش بر صحرای غربی که واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشته، در حالی یک بار دیگر مورد انتقاد طرف‌های آفریقایی قرار گرفته که در تازه‌ترین اقدام، پرتوریا خواستار تجدیدنظر دولت جدید آمریکا در این باره شده است.
درخواست آفریقای جنوبی از بایدن برای لغو تصمیم دولت سابق آمریکا درباره صحرای غربی
۴۴ ساعت قبل / جو بایدن / صحرای غربی / مراکش / آفریقای جنوبی
درخواست آفریقای جنوبی از بایدن برای لغو تصمیم دولت سابق آمریکا درباره صحرای غربی
رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی از دولت جدید آمریکا خواست تصمیم دولت سابق در به رسمیت شناختن صحرای غربی به عنوان خاک مراکش را لغو کند.
خام فروشی و بی‌ثباتی سیاسی، دو مانع عمده توسعه در آفریقا
۲ روز قبل / قاره آفریقا / آفریقای جنوبی / نیجریه / آفریقای مرکزی / الجزایر / لیبی
خام فروشی و بی‌ثباتی سیاسی، دو مانع عمده توسعه در آفریقا
تهران - ایرنا - قاره آفریقا با وجود بهره‌مندی از ثروت‌های زیر زمینی و مواد معدنی غنی، زمین‌های حاصلخیر و نیروی کار ارزان به دلیل خام فروشی و بی ثباتی سیاسی  از کمترین توسعه و پیشرفت روی کره زمین برخوردار است .
۲ روز قبل
آمریکا یک کشور پیشرو در تروریسم بین‌المللی است
نوآم چامسکی، متفکر و زبان‌شناسی آمریکایی در مصاحبه‌ای به راشاتودی گفت، متفکران لیبرال آمریکا هم مانند بسیاری از حامیان دونالد ترامپ که نمی‌توانند شکست در انتخابات را بپذیرند، در یک جهان فانتزی زندگی می‌کنند که در آن یک کشور پیشرو در “تروریسم بین‌المللی” (دولت آمریکا) یک نیروی اساسا بی آزار تلقی می‌شود!به گزارش ایسنا، به نقل از راشاتودی، نوآم چامسکی، متفکر و زبان‌شناس آمریکایی در مصاحبه با این شبکه اظهار کرد: همانطور که شما نمی‌توانید اوباش جمهوریخواه را وادار به پذیرفتن شکست در انتخابات کنید، شما نمی‌توانید روشنفکران لیبرال آمریکا را نیز وادار کنید قبول کنند که آمریکا یک کشور “پیشروی تروریست” است.چامسکی خاطرنشان کرد، حقایق این طور هستند که آمریکا در تقریبا تمامی تاریخش به عنوان یک کشور مستقل، …
واکسن ما در برابر انواع ویروس کرونای جهش یافته موثر است
۲ روز قبل
واکسن ما در برابر انواع ویروس کرونای جهش یافته موثر است
اقتصادنیوز: شرکت بیوتکنولوژی مُدرنای آمریکا اعلام کرد که واکسن ضد کرونای این شرکت در برابر نسخه های جهش یافته این ویروس در انگلیس و آفریقای جنوبی مؤثر است. شرکت مذکور افزود که به منظور تولید دوز اضافی جهت افزایش مخافظت در برابر نسخه های جهش یافته اقدام کرده است.
واکسن‌ امید جهانی برانگیخته؛ مگر در آفریقای جنوبی!
۲ روز قبل
واکسن‌ امید جهانی برانگیخته؛ مگر در آفریقای جنوبی!
فرشته کیانی- شهروندآنلاین: واکسن‌ امید جهانی برانگیخته؛ مگر در آفریقای جنوبی! شصت میلیون دوز واکسن کووید-19 در سراسر جهان توزیع شده است. این خبر خوبی است. خبر بد چیست؟ تمام افرادی که در آفریقا واکسینه شده‌اند، به راحتی در طبقه بالای اتوبوسی در لندن می‌گنجند! بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، فقط 25 نفر در قاره‌ای 1.3 میلیارد نفری واکسینه شده‌اند! این 25 نفر –در گینه- تنها افراد در کشوری کم‌درآمد هستند که واکسن کووید-19 دریافت کرده‌اند.
گونه‌های جدید کروناویروس تا چه میزان خطرناک هستند؟
۲ روز قبل / جهش ویروس کرونا / کروناویروس
گونه‌های جدید کروناویروس تا چه میزان خطرناک هستند؟
استادیار زیست شناسی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا گفت: به نظر می‌رسد یکی از جهش‌های موجود در انگلیس و آفریقای جنوبی هیچ تاثیری در نحوه مشاهده ویروس توسط سیستم ایمنی بدن ما ندارد، بنابراین خبر خوبی است. اما به نظر می‌رسد جهش دیگری که در نوع آفریقای جنوبی مشاهده می‌شود، بر نحوه مشاهده پاسخ ایمنی بدن ما بر ویروس تأثیر دارد.
بایدن محدودیت‌های سفر به آمریکا را برقرار می کند
۲ روز قبل / ویروس کرونا / اتحادیه اروپا / آفریقای جنوبی / جو بایدن / برزیل / انگلستان / هراس جهانی از ویروس کرونا
بایدن محدودیت‌های سفر به آمریکا را برقرار می کند
تهران - ایرنا - جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا ممنوعیت سفرها از اتحادیه اروپا، انگلیس، برزیل و آفریقای جنوبی را از امروز دوشنبه برقرار خواهد کرد.
ضرروت هم افزایی برای آموزش فارسی در کشورهای حوزه خلیج فارس و آفریقا
۳ روز قبل / نمایشگاه مجازی کتاب تهران / کنیا / یمن / آفریقای جنوبی / خلیج فارس
ضرروت هم افزایی برای آموزش فارسی در کشورهای حوزه خلیج فارس و آفریقا
تهران- ایرنا- کارشناسان و مدرسان زبان فارسی معتقدند، بسیاری از افراد در کشورهای حوزه خلیج فارس و آفریقای جنوب صحرا، علاقمند فراگیری زبان فارسی هستند بنابراین، مسئولان ایرانی باید در زمینه آموزش هم افزایی داشته باشند.
ویروس آفریقایی کرونا قابلیت چندین بار آلوده کردن افراد را دارد
۳ روز قبل / ویروس کرونا / پژوهشگر / آفریقای جنوبی / بیماری / بهداشت و سلامت
ویروس آفریقایی کرونا قابلیت چندین بار آلوده کردن افراد را دارد
تهران-ایرنا- سویه جدید ویروس کرونا که در آفریقای جنوبی کشف شده به نظر می‌رسد با دفع آنتی‌بادی‌ها از بدن افرادی که پیش از این به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند، می‌تواند آنها را چندین بار آلوده کند.
پیامدهای انواع جدید ویروس چیست؟
۳ روز قبل
پیامدهای انواع جدید ویروس چیست؟
فرشته کیانی- شهروندآنلاین: مانند بقیه ویروس‌ها، ویروس عامل کووید-19 همچنان که قلمرو خود را گسترانیده، جهش هم یافته است. بیشتر جهش‌ها تأثیر کمی دارند یا هیچ تأثیری ندارند، اما برخی می‌توانند رفتار ویروس را تغییر دهند. جهش‌ در یک گونه -که سپتامبر در انگلیس پیدا شد- باعث شده ویروس آسان‌تر منتشر و خطرناک‌تر شود. تغییرات دیگر در گونه‌هایی که در آفریقای جنوبی و برزیل پدید آمده، ممکن است ویروس را در برابر آنتی‌بادی‌های حاصل از واکسن‌ها و بیماری‌ کووید-19، مقاوم کند.
کرونا در آفریقا؛ میلیون‌ها نفر در انتظار دریافت واکسن
۳ روز قبل / کرونا / قاره آفریقا / اتحادیه آفریقا / آفریقای جنوبی / مصر / سازمان جهانی بهداشت / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا در آفریقا؛ میلیون‌ها نفر در انتظار دریافت واکسن
تهران - ایرنا - شیوع گونه جهش یافته «ویروس کرونا» در قاره آفریقا میزان ابتلا به این ویروس در این قاره را سرعت بخشیده و تعداد مبتلایان از مرز سه میلیون و ۴۳۰ هزار نفر نیز فراتر رفته است؛ اکنون تنها امید میلیون‌ها آفریقایی برای مقابله با این بیماری، دریافت واکسن می‌باشد.
۴ روز قبل
دوگانه داخلی- خارجی در آستانه پیک چهارم
دوگانه واکسن خارجی و واکسن تولیدی همچنان ادامه دارد. در حالی که اغلب کشورهای جهان فرآیند واکسیناسیون را بر اساس اولویت‌بندی‌های‌شان آغاز کرده یا دست‌کم محموله‌های واکسن به دست‌شان رسیده، در جمهوری اسلامی همچنان بحث بر سر واکسن خارجی یا تولیدی ادامه دارد. در روزهای گذشته تعدادی روبه‌روی مجلس با پلاکاردهایی در دست به خرید واکسن خارجی اعتراض کردند. معترضان با پلاکاردهایی که بعضا در دست کودکان زیر سن قانونی هم دیده می‌شد، نسبت به تحریم دارو و آزاد بودن واردات واکسن اعتراض داشتند. برخی نیز نوشته‌هایی خطاب به محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در دست داشتند با این مضمون که نباید سلامت و معیشت مردم را فدای انتخابات کند و اجازه دهد دولت «واکسن …
۴ روز قبل
رکورد شکنی مرد هندی با حضور در قفس مار‌های سمی
مردی در هند با حضور سه روزه خود در قفسی با ۷۲مار سمی رکورد گینس را از آن خود کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران ، «نیلام کومار»کومار پس از گذراندن ۷۲ساعت با ۷۲مار سمی در قفسی شیشه‌ای و بدون هیچ آسیبی رکورد گینس را ثبت کرد. رکورد ثبت شده قبلی از سوی «پیتر سنیماریس» از آفریقای جنوبی را بود که ۵۰ ساعت را با ۱۸مار سمی سپری کرد. با وجود مخالفت مقامات محلی با آنچه او قصد انجام آن را داشت، کومار این اقدام شجاعانه را انجام داد و به آرزوی خود رسید. بعد از این تجربه موفقیت آمیز اشتیاق کومار به مار‌ها بیشتر شد، زیرا او عادت داشت مار‌هایی را که به خانه اش نزدیک می‌شدند، صید کند و آن‌ها را به طبیعت پرتاب کند تا در معرض خطر کشته شدن از سوی مردم محلی قرار نگیرند.کومار یک پارک مار در حیاط پشتی منزل خود ایجاد کرد …
۴ روز قبل
وعده تازه برای واکسیناسیون
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با یادآوری اینکه امروز نزدیک به یک سال از آغاز پاندمی کرونا می‌گذرد، اظهار کرد: از همه آنانی که دست‌اندرکار این اقدام بزرگ برای مقابله با کرونا بودند تشکر می‌کنم. البته این روند کاهشی معنایش این نیست که شرایط مطلوب است. الان هم مرگ ۷۰ تا ۸۰ نفر باز هم زیاد است. یک وقتی ممکن است این رقم به چهار یا پنج نفر برسد و ما بگوییم این روند مطلوب شده اما الان چنین نیست.به گزارش ایسنا وی افزود: ما نباید به خاطر کاهشی شدن روند ابتلا پروتکل‌های بهداشتی را کمتر رعایت کنیم و رفت‌وآمد خانوادگی و دروهمی‌ها را افزایش دهیم.روحانی تاکید کرد: اگر رعایت نکنیم این ویروس جهش‌یافته ممکن است ما را هم مبتلا کند و نگرانی جدید ما این است که در برخی استان‌ها …
هر موج جدید کرونا 10 هزار مرگ به دنبال دارد
۴ روز قبل / آفریقای جنوبی / خانواده / دی ماه / زمستان / مرگ
هر موج جدید کرونا 10 هزار مرگ به دنبال دارد
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، ضمن انتقاد از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی نقاط کشور طی هفته گذشته و مشخص شدن تاثیر این عدم رعایت طی روزهای آتی، در عین حال گفت:
شمار کرونایی‌ها در قاره آفریقا به ۳ میلیون و۳۸۱ هزار نفر رسید
۴ روز قبل / کرونا آفریقا / آفریقای جنوبی / شیوع کرونا
شمار کرونایی‌ها در قاره آفریقا به ۳ میلیون و۳۸۱ هزار نفر رسید
شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا با شناسایی موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، به ۳ میلیون و ۳۸۱ هزار ۳۴ نفر رسید.
ماجرای ویروس ژاپنی چه بود؟
۴ روز قبل
ماجرای ویروس ژاپنی چه بود؟
چندی قبل وزارت بهداشت ژاپن اعلام کرد نوعی جدید از ویروس کرونا در چهار مسافر برزیلی کشف شده است که با انواع بسیار عفونی که تا پیش از این در انگلیس و آفریقای جنوبی دیده شده، تفاوت دارد و همین باعث شد که در این کشور مطالعات جدیدی درباره اثر بخشی واکسن‌ها در حال انجام باشد.
سخنگوی ستاد کرونا: هیچ شهر قرمزی نداریم؛ ۱۹ شهر نارنجی، ۱۵۷ شهر زرد و ۲۵۶ شهر آبی هستند / ویروس جهش یافته انگلیسی ۶۰ کشور و کرونا جهش یافته آفریقای جنوبی هم ۲۶ کشور را درگیر کرده؛ قدرت کشندگی ویروس جدید بالاتر است / باید قاطعانه جلوی هر نوع تجمعی را گرفت
۴ روز قبل
سخنگوی ستاد کرونا: هیچ شهر قرمزی نداریم؛ ۱۹ شهر نارنجی، ۱۵۷ شهر زرد و ۲۵۶ شهر آبی هستند / ویروس جهش یافته انگلیسی ۶۰ کشور و کرونا جهش یافته آفریقای جنوبی هم ۲۶ کشور را درگیر کرده؛ قدرت کشندگی ویروس جدید …
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: هیچ شهر قرمز کرونایی در کشور نداریم و شهرهای که در مازندران قرمز بودند نارنجی شدند. اما افزایش ترددها، افزایش موارد ابتلای سرپایی و عادی انگاری مردم در برخی شهرها نگران کننده است.
روحانی: نگرانی از ویروس انگلیسی وجود دارد/ ابتلای جوانان و نوجوانان در برخی استان‌ها
۴ روز قبل / حسن روحانی / کرونا / نوجوانان / جوانان / رئیس جمهور / ویروس انگلیسی
روحانی: نگرانی از ویروس انگلیسی وجود دارد/ ابتلای جوانان و نوجوانان در برخی استان‌ها
رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه همچنان این نگرانی از ویروس جدید جهش یافته به نام ویروس انگلیسی و ویروسی که در آفریقای جنوبی دیده شده وجود دارد، گفت: اگر مراقبت نکنیم ممکن است این ویروس جهش یافته ما را مبتلا کند.
ایرانی‌ها می‌توانند به مالزی سفر کنند؟
۵ روز قبل / مالزی / ویروس کرونا
ایرانی‌ها می‌توانند به مالزی سفر کنند؟
مالزی سفر و صدور ویزای توریستی را برای اتباع ایالات متحده آمریکا، برزیل، هند، روسیه، پرو، کلمبیا، آفریقای جنوبی، مکزیک، اسپانیا، آرژانتین، شیلی، ایران، انگلستان، بنگلادش، عربستان سعودی، پاکستان، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، آلمان، عراق، فیلیپین و اندونزی متوقف کرده است. این فهرست با توجه به شرایط کشور‌ها مدام به‌روزرسانی می‌شود.
نیمی از بهبودیافتگان کرونا دربرابر ویروس گونه آفریقایی آسیب‌پذیرند
۱۳۹۹/۱۱/۰۳ / ویروس کرونا / کووید-19 / آفریقای جنوبی / واکسن کرونا / واکسن کرونا، از نظریه تا عمل / هراس جهانی از ویروس کرونا
نیمی از بهبودیافتگان کرونا دربرابر ویروس گونه آفریقایی آسیب‌پذیرند
تهران- ایرنا- محققان هشدار دادند که نیمی از بهبودیافتگان کووید-۱۹ هنوز نسبت به گونه آفریقای جنوبی این ویروس آسیب پذیرند؛ زیرا این گونه می‌تواند از سیستم ایمنی بدن و نیز از واکسن‌ها فرار کند. 
آخرین آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در ایران
۱۳۹۹/۱۱/۰۳
آخرین آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در ایران
اقتصادنیوز : معاون کل وزیر بهداشت و درمان گفت: تا کنون ۶ مورد کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شده است اما ممکن است دوباره همان طور که در انگلیس و آفریقای جنوبی یا برزیل ویروس تغییر کرده در هر کشور دیگری هم تغییر کند و احتمال اینکه این ویروس از کشورهای دیگر به کشور ما انتقال داده شود وجود دارد.
گاردین: نیاز احتمالی واکسن های کرونا به آپدیت شدن برای مقابله با برخی جهش های جدید
۱۳۹۹/۱۱/۰۳
گاردین: نیاز احتمالی واکسن های کرونا به آپدیت شدن برای مقابله با برخی جهش های جدید
گاردین در گزارشی نوشت: تحقیقات نشان می دهد که برای تقویت ایمنی در برابر نوع جدید ویروس کرونا که به سرعت در آفریقای جنوبی ظاهر شد، ممکن است لازم باشد واکسن های فعلی کرونا در سال جاری باز طراحی شوند، همچنین این احتمال وجود دارد که بهبودیافتگان از این بیماری مجددا به نوع جدید، مبتلا شوند.
حریرچی: تا کنون ۶ مورد کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شده / البته واکسن‌های ایرانی و خارجی نسبت این کرونا مؤثرند
۱۳۹۹/۱۱/۰۲ / ایرج حریرچی / ویروس کرونا در ایران
حریرچی: تا کنون ۶ مورد کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شده / البته واکسن‌های ایرانی و خارجی نسبت این کرونا مؤثرند
معاون کل وزیر بهداشت و درمان گفت: تا کنون ۶ مورد کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شده است، اما ممکن است دوباره همان طور که در انگلیس و آفریقای جنوبی یا برزیل ویروس تغییر کرده در هر کشور دیگری هم تغییر کند و احتمال اینکه این ویروس از کشور‌های دیگر به کشور ما انتقال داده شود وجود دارد.
احتمال وجود ویروس جهش‌یافته کرونا در آلمان | این ویروس با دو نوع جهش‌یافته در انگلیس و آفریقای جنوبی متفاوت است
۱۳۹۹/۱۱/۰۱ / کروناویروس / آلمان
احتمال وجود ویروس جهش‌یافته کرونا در آلمان | این ویروس با دو نوع جهش‌یافته در انگلیس و آفریقای جنوبی متفاوت است
پس از انگلیس و آفریقای جنوبی احتمالا نوع سومی از ویروس جهش‌یافته کرونا در آلمان کشف شده است.
احتمال وجود نوع سومی از ویروس جهش‌یافته کرونا در آلمان
۱۳۹۹/۱۱/۰۱
احتمال وجود نوع سومی از ویروس جهش‌یافته کرونا در آلمان
اقتصادنیوز: پس از انگلیس و آفریقای جنوبی احتمالا نوع سومی از ویروس جهش‌یافته کرونا در آلمان کشف شده است.
سفیر ایران در آفریقای جنوبی: ترامپ به زباله‌دان تاریخ پرتاب شد
۱۳۹۹/۱۱/۰۱ / دونالد ترامپ / آفریقای جنوبی / ایالات متحده آمریکا / ترامپ / ایران
سفیر ایران در آفریقای جنوبی: ترامپ به زباله‌دان تاریخ پرتاب شد
تهران- ایرنا- سفیر ایران در آفریقای جنوبی با بیان اینکه ترامپ رفت و مردم ایران همچنان سربلند و با افتخار در تاریخ ماندگارند، تاکید کرد: ترامپ جنایتکار و تروریست به مفتضاحانه‌ترین شکل به زباله‌دان تاریخ پرتاب شد.
ببینید | عجیب‌ترین گل به خودی تاریخ فوتبال؛ تصادف یا تبانی؟
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ / فوتبال آفریقا
ببینید | عجیب‌ترین گل به خودی تاریخ فوتبال؛ تصادف یا تبانی؟
جدال تیم‌های «اورلاندو پایرتس» و «بلک لئوپاردز» در لیگ آفریقای جنوبی آبستن حواشی و اتفاقات زیادی بود که مهم‌ترین آن به تلاشِ عجیب و جنجالی مدافع «اورلاندو پایرتس» برای گشودن دروازه خودی برمی‌گردد. تلاشی که در کمال تعجب به بار می‌نشیند. رسانه‌های آفریقایی هنوز موضع مشخصی در خصوص این اقدام نگرفته‌اند اما برخی از هواداران «اورلاندو پایرتس» معتقدند این مدافع روی باخت تیمش مبلغ کلانی را شرط بندی کرده است. منبع: خبرآنلاین
جهش آفریقایی ویروس کرونا مسری‌تر است
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ / ویروس کرونا / کووید-19 / بیماری های ویروسی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
جهش آفریقایی ویروس کرونا مسری‌تر است
تهران - ایرنا - محققان روز گذشته (دوشنبه) اعلام کردند نسخه جهش یافته ویروس کرونا که در آفریقای جنوبی شناسایی شده ، در مقایسه با گونه‌های قبلی مسری‌تر است، اما هیچ سندی مبنی بر مرگبارتر بودن این گونه وجود ندارد.
نرخ رسمی ۲۲ ارز افزایش یافت
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ / دلار / نرخ ارز / یورو / پوند / آفریقای جنوبی / ایالات متحده آمریکا / قیمت ارز / بانک مرکزی
نرخ رسمی ۲۲ ارز افزایش یافت
تهران- ایرنا- بانک مرکزی امروز ( سه شنبه، ۳۰ دی ماه) نرخ ۴۷ ارز رسمی را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۲ ارز از جمله یورو و پوند با افزایش و قیمت ۱۴ ارز کاهش و ارزش ۱۱ ارز نیز ثابت ماند.
دیدگاه گاردین درباره آپارتاید رژیم صهیونیستی
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / فلسطین / اسراییل
دیدگاه گاردین درباره آپارتاید رژیم صهیونیستی
"بدون وجود نقشه راهی برای صلح، اسرائیل ریسک مقایسه شدن با آفریقای جنوبی قدیم را زنده می‌کند".
آفریقا و چالش واکسن کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / قاره آفریقا / اتحادیه آفریقا / کووید-19 / زیمبابوه / آفریقای جنوبی / سازمان جهانی بهداشت / هراس جهانی از ویروس کرونا
آفریقا و چالش واکسن کرونا
تهران - ایرنا - در حالیکه ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای آفریقایی سرعت گرفته است و پیش بینی می‌شود میلیون‌ها نفر در این قاره بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست بدهند تنها کشوری که در این قاره پهناور موفق به دریافت واکسن شده مغرب است .
وبینار بین‌المللی مجالس حامی قدس برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۱۰/۲۸ / کمیسیون امنیت ملی / حسین امیرعبداللهیان / پاکستان / افغانستان / آفریقای جنوبی / مجتبی ذوالنور
وبینار بین‌المللی مجالس حامی قدس برگزار می‌شود
دستیار ویژه رئیس و مدیرکل بین الملل مجلس با اشاره به برگزاری وبینار بین‌المللی به‌مناسبت روز غزه گفت: این نشست زنده فردا به میزبانی مجلس شورای اسلامی و با حضور مجالس حامی قدس برگزار می‌شود.
حریرچی: منع سفر‌های خارجی مانع ورود ویروس جهش یافته کرونا به کشور شد
۱۳۹۹/۱۰/۲۸ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
حریرچی: منع سفر‌های خارجی مانع ورود ویروس جهش یافته کرونا به کشور شد
معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص مهار ویروس‌های نوظهور و جهش یافته گفت: با اعمال محدودیت و منع سفر به کشور‌های انگلستان، آفریقای جنوبی، برزیل و ژاپن که ویروس‌های جهش یافته‌ای در آن‌ها مشاهده شده است از ورود این ویروس به کشور جلوگیری شد.
شناسایی دو نوع متفاوت از ویروس کرونا در آمریکا/ گونه‌هایی که با ویروس انگلیس و آفریقای جنوبی فرق دارد
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / کرونا / علم / آمریکا / انگلیس / آفریقای جنوبی / ویروس
شناسایی دو نوع متفاوت از ویروس کرونا در آمریکا/ گونه‌هایی که با ویروس انگلیس و آفریقای جنوبی فرق دارد
دانشمندان آمریکایی اعلام کردند، سویه جدیدی از ویروس کرونا را در اوهایو کشف کرده‌اند.
رئیس شرکت مُدرنا: کرونا تا همیشه با ما خواهد ماند / البته واکسن شرکت ما در برابر همه انواع جهش یافته ویروس مؤثر است
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
رئیس شرکت مُدرنا: کرونا تا همیشه با ما خواهد ماند / البته واکسن شرکت ما در برابر همه انواع جهش یافته ویروس مؤثر است
«استفان بانسل» رئیس اجرایی شرکت «مُدرنا» که اخیرا واکسنی را علیه ویروس کرونا تولید کرده، گفت: این ویروس تا همیشه همراه ما باقی خواهد ماند. بانسل علی رغم این اظهارات بدبینانه گفت که معتقد است که واکسن تولیدی شرکت مُدرنا در برابر همه انواع جهش یافته ویروس کرونا در انگلیس ، آفریقای جنوبی و برزیل مؤثر خواهد بود.
سومین نسخه ویروس خانگی کرونا در آمریکا کشف شد
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / کرونا / ویروس کرونا / ایالت ایلینوی / دیلی میل / آفریقای جنوبی / ایالات متحده آمریکا / واکسن کرونا، از نظریه تا عمل / هراس جهانی از ویروس کرونا
سومین نسخه ویروس خانگی کرونا در آمریکا کشف شد
تهران-ایرنا- نوع سوم خانگی (نسخه بومی) ویروس کرونا در ایالات متحده یافت شده است و محققان ایلینوی می گویند اولین ظهور نسخه جدید  به نام «۲۰C-U» در تگزاس طی ماه مه سال ۲۰۲۰ رخ داده بود.
شناسایی گونه جدیدتری از ویروس کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / ویروس کرونا / کر
شناسایی گونه جدیدتری از ویروس کرونا
دانشمندان در اوهایو آمریکا دو سویه جدید و جهش یافته از ویروس کووید-19 یافته‌اند که با دو نوع قبلی شناسایی شده در انگلیس و آفریقای جنوبی متفاوت است و توانایی انتقال و شیوع بیشتری دارد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
رهبری آزادی‌طلب و برابری‌خواه
قرن بیستم را باید قرن رهبران بزرگ سیاسی دانست؛ قرنی که رهبرانی مانند نلسون ماندلا از آفریقای جنوبی یا گاندی در هند، به ماندگارترین نام‌های تاریخ تبدیل شدند. ماندلا، شخصیتی که پس از آزادی از زندان، به سرعت به محبوب‌ترین چهره آفریقا در جهان بدل شد و چه پیش از ریاست‌جمهوری و چه پس از آن، از معتبر‌ترین شخصیت‌های بین‌المللی به‌شمار آمد.   مردم‌گرا و محبوب افرادی با تیپ شخصیتی ماندلا، بسیار مردم‌گرا هستند. آنها مهارت‌های انسانی عالی و درک و توجه خوبی نسبت به دیگران دارند. ماندلا هم استعداد خاصی در …
نگرانی از تاثیر کرونای جهش یافته آفریقای جنوبی بر کارآیی واکسن
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
نگرانی از تاثیر کرونای جهش یافته آفریقای جنوبی بر کارآیی واکسن
محققان ابراز نگرانی کرده اند که سویه جهش یافته کروناویروس که در آفریقای جنوبی مشاهده شده ممکن است باعث کاهش اثربخشی واکسن شود.
کرونای جهش یافته واکسن کرونا را بی اثر می کند؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / واکسن کرونا / کرونای جهش یافته / کرونای جهش یافته آفریقای جنوبی
کرونای جهش یافته واکسن کرونا را بی اثر می کند؟
اقتصاد نیوز : محققان ابراز نگرانی کرده اند که سویه جهش یافته کروناویروس که در آفریقای جنوبی مشاهده شده ممکن است باعث کاهش اثربخشی واکسن شود.
لیگ دسته یک شرط‌بندی
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / سایت شرط‌بندی / قماربازی
لیگ دسته یک شرط‌بندی
جالب است در این سایت‌ها حتی بازی‌های لیگ دسته سوم آفریقای جنوبی را هم شرط‌بندی می‌کنند. در حالت عادی کسی فوتبال این کشور را دنبال نمی‌کند، ولی ضرایبی را که در سایت قرار می‌دهند خیلی‌ها را وسوسه می‌کند که آنجا هم شرط‌بندی کنند.
آفریقا در۲۰۲۱؛ تشدید تنش‌، فقر و بحران بدهی‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / قاره آفریقا / بوکوحرام / آفریقای جنوبی / نیجریه / آفریقای مرکزی / جهان در 2021 / اتیوپی / چشم انداز جهان در ۲۰۲۱
آفریقا در۲۰۲۱؛ تشدید تنش‌، فقر و بحران بدهی‌ها
تهران - ایرنا - آفریقا که در سال ۲۰۲۰ با قتل‌عام وحشیانه غیرنظامیان در غرب، درگیری‌ ارتش و شورشیان در شمال و نیز انتخابات پرتنش بویژه در شمال غرب و آفریقای مرکزی، سالی پرمخاطره را پشت سر گذاشت، چالش‌هایی از جمله تشدید تنش‌ها و فقر و بحران بدهی‌ها و بهداشتی را در سال میلادی جاری پیش روی خود دارد.
هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره گونه‌های جدید کووید
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / کووید-19 / آفریقای جنوبی / سازمان جهانی بهداشت / واکسن کرونا / برگزیدگان علم / واکسن کرونا، از نظریه تا عمل / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره گونه‌های جدید کووید
تهران- ایرنا- دبیرکل سازمان جهانی بهداشت، گفت: گونه‌های جهش یافته ویروس کرونا به شدت مشکل‌زا هستند و در صورت عدم کنترل شیوع ویروس، می‌توانند منجر به بستری شدن تعداد بیشتری از شهروندان در بیمارستان شوند.
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
سفر به ژاپن ممنوع شد + سند و جزئیات
 کلیه اتباع ژاپنی و غیر ژاپنی که وارد این کشور می‌شوند، تا ۱۴ روز در قرنطینه خواهند بود اما مسافران ترانزیتی به شرط عدم سفر به انگلیس و آفریقای جنوبی می‌توانند وارد این کشور شوند.
قماربازان فوتبالی: شرط بندی در لیگ آفریقای جنوبی!
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
قماربازان فوتبالی: شرط بندی در لیگ آفریقای جنوبی!
کافی است کلمه شرط‌بندی فوتبال را در گوگل جست‌وجو کنید تا ده‌ها صفحه شما را به سایت‌های شرط‌بندی وصل کنند؛ از آموزش شرط‌بندی برای مبتدی تا پیشرفته با بهترین ترفندها تا صفحات یکی بکار پنج تا بردار و...
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
2میلیون دوز واکسن وارد ایران می‌شود
زهرا جعفرزاده- خبرنگار ردپای ویروس انگلیسی کرونا در مازندران و کردستان دیده شده است. براساس اعلام رئیس سازمان نظام پزشکی یک مورد در کردستان و حدود 4مورد از ابتلا به این ویروس در استان مازندران شناسایی شده است که برای جلوگیری از ورود و شیوع این ویروس باید مرزهای هوایی جدی‌تر کنترل شوند. محمدرضا ظفرقندی که دیروز در نشستی به سؤال خبرنگاران پاسخ می‌داد، درباره این ویروس انگلیسی توضیحاتی داد. به‌گفته او، 70درصد ابتلا در بخش‌هایی از انگلستان و 90درصد از موارد درگیری در آفریقای جنوبی مربوط به این ویروس …
بحران گردشگری در آفریقای
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
بحران گردشگری در آفریقای
گردشگری آفریقای جنوبی همچنان بر اثر شیوع ویروس کرونا تحت فشار است و با اجرای محدودیت‌های جدید امیدها برای احیای دوباره این گردشگری کمرنگ‌تر شده است.
کالای ایرانی در شرایط تحریمی هم رقابت‌پذیر است
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
کالای ایرانی در شرایط تحریمی هم رقابت‌پذیر است
سیادت‌نسب، رایزن سابق بازرگانی در آفریقای جنوبی بیان کرد: ما از ظرفیت‌های تولیدی بسیار خوبی در کشور برخورداریم و حتی در این شرایط تحریمی هم خیلی از کالاهای ایرانی قابلیت رقابت در بازارهای جهانی را دارند.
نسخه جدید کرونا رسید: این بار از ژاپن و برزیل
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
نسخه جدید کرونا رسید: این بار از ژاپن و برزیل
ایرنا به نقل از تلویزیون ژاپن، نوشت: وزارت بهداشت ژاپن می گوید چهار نفر که در اوایل ماه جاری میلادی وارد فرودگاه هاندا توکیو شدند، مبتلا به یک نوع جدید از ویروس کرونا هستند که با ویروس کرونای یافت شده در بریتانیا و آفریقای جنوبی متفاوت است.
آفریقای جنوبی: برای کمک به انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در آمریکا آماده‌ایم
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / دونالد ترامپ / جو بایدن / سیریل رامافوزا / رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی / آفریقای جنوبی / آمریj
آفریقای جنوبی: برای کمک به انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در آمریکا آماده‌ایم
«سیریل رامافوزا» رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی از تمایل و آمادگی خود و کشورش برای کمک به آمریکا جهت حصول به انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در این کشور خبر داد.
هنیه به ایران نامه نوشت
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / اسماعیل هنیه / ایران و حماس
هنیه به ایران نامه نوشت
به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای حماس، اسماعیل هنیه نامه هایی را به سازمان ملل متحد و رهبران ایران، اردن، سوئیس و آفریقای جنوبی ارسال کرده و در آن به تلاش های این جنبش برای تحقق وحدت مردم فلسطین و پایان دادن به انشقاق ها و تأیید برگزاری انتخابات در فلسطین پرداخته است.
نامه هنیه به سران ایران و چند کشور درباره برگزاری انتخابات در فلسطین
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
نامه هنیه به سران ایران و چند کشور درباره برگزاری انتخابات در فلسطین
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اعلام کرد که «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین نامه‌هایی را به سازمان ملل، سران ایران، اردن، سوئیس و آفریقای جنوبی ارسال کرده و طی آن به تلاش‌های این جنبش برای تحقق وحدت ملت فلسطین و پایان گسستگی و همچنین موافقت درباره برگزاری انتخابات در سطوح مختلف اشاره کرد.
ادعای اثربخشی واکسن فایزر در مقابل گونه‌های جهش‌یافته ویروس‌ کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / ویروس کرونا / کووید-19 / آفریقای جنوبی / واکسن کرونا / برگزیدگان علم / واکسن کرونا، از نظریه تا عمل / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
ادعای اثربخشی واکسن فایزر در مقابل گونه‌های جهش‌یافته ویروس‌ کرونا
تهران- ایرنا- محققان آمریکایی می گویند واکسن فایزر- بایون‌تک در مقابل گونه جهش‌یافته ویروس کرونا که به تازگی در انگلیس کشف شده موثر است اما در مورد اثربخشی آن در مقابل گونه آفریقایی باید مطالعات بیشتری صورت گیرد.
شرکت فایزر: واکسن تولیدشده در برابر گونه‌های جدید کرونا نیز اثربخش است؛ هم گونه یافته شده در انگلیس، هم آفریقای جنوبی / واکسن روی ۱۵ جهش کرونا آزمایش شده
۱۳۹۹/۱۰/۱۹
شرکت فایزر: واکسن تولیدشده در برابر گونه‌های جدید کرونا نیز اثربخش است؛ هم گونه یافته شده در انگلیس، هم آفریقای جنوبی / واکسن روی ۱۵ جهش کرونا آزمایش شده
نتیجه یک بررسی نشان می دهد: واکسن فایزر/بیو ان تک در برابر گونه های جدید کروناویروس از اثربخشی لازم برخوردار است.
انگلیس ورود مسافران از ۱۱ کشور آفریقایی را به خاک خود ممنوع کرد
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / انگلیس / شیوع کرونا / ممنوعیت ورود / کووید 19
انگلیس ورود مسافران از ۱۱ کشور آفریقایی را به خاک خود ممنوع کرد
دولت انگلیس از ممنوعیت ورود مسافران ۱۱ کشور آفریقای جنوبی به خاک خود خبر داد.
شرکت مدرنا: مدت اثربخشی واکسن ما احتمالاً دو سال است
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / واکسن کرونا / ویروس کرونا
شرکت مدرنا: مدت اثربخشی واکسن ما احتمالاً دو سال است
مدیر اجرایی شرکت مُدرنا روز پنج‌شنبه گفت: واکسن کووید-۱۹ تولید این شرکت احتمالاً حداکثر تا دو سال فرد دریافت‌کننده را در برابر بیماری کرونا مصون می‌کند. او گفت این واکسن در برابر نوع جهش‌یافته ویروس در بریتانیا و آفریقای جنوبی نیز موثر است.
مشاهده کروناویروس انگلیسی در ۴۱ کشور و منطقه در جهان
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / آفریقای جنوبی / انگلیس / جهان / ویروس / کشور
مشاهده کروناویروس انگلیسی در ۴۱ کشور و منطقه در جهان
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: کروناویروس انگلیسی تاکنون در ۴۱ کشور و منطقه در جهان شناسایی شده است.
(تصاویر) دردسر آنتلوپ برای رها شدن از جمجمه فیل روی سرش!
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / آنتلوپ / جمجمه / فیل / حیات وحش / آفریقای جنوبی
(تصاویر) دردسر آنتلوپ برای رها شدن از جمجمه فیل روی سرش!
تلاش‌های یک آنتلوپ برای جدا کردن جمجمه یک فیل از روی شاخ‌ها و سرش پس از ۵ دقیقه نتیجه داد.
دیپلمات ایرانی: آمریکا به دروغگویی اعتیاد دارد؛ انتقام سردار را در مکان و زمان مناسب می‌گیریم
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / قاسم سلیمانی / مرد میدان / مهدی آقاجعفری / سفیر ایران در آفریقای جنوبی / لانا مارکس / سفیر آم&#x
دیپلمات ایرانی: آمریکا به دروغگویی اعتیاد دارد؛ انتقام سردار را در مکان و زمان مناسب می‌گیریم
سفیر جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی با تأکید بر اینکه دولت تروریست آمریکا به فریبکاری و دروغگویی اعتیاد دارد گفت که ایران در مکان و زمان مناسب انتقام خون سردار سلیمانی را خواهد گرفت.
حقایق هولناک درباره نوع انگلیسی و آفریقایی کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / کرونای انگلیسی / کروناویروس / کووید 19
حقایق هولناک درباره نوع انگلیسی و آفریقایی کرونا
یک ویروس‌شناس گفت: مشاهدات شخصی پزشکان در انگلستان و آفریقای جنوبی بر این اساس است که به نظر می‌رسد این ویروس جهش یافته از کرونا، بیماری وخیم‌تری ایجاد می‌کند، اما معنای آن افزایش آمار مرگ و میر کرونا نیست؛ اما این‌ها مشاهدات شخصی است و باید منتظر باشیم تا نتایج تحقیقات علمی منتشر شود.
کرونای آفریقایی از نوع انگلیسی آن خطرناک تر است
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / اقتصادنیوز / یافته / آفریقای / آفریقایی / واریانت
کرونای آفریقایی از نوع انگلیسی آن خطرناک تر است
اقتصادنیوز : یک ویروس شناس با اشاره به تغییرات ویروس کرونای جهش یافته در انگلستان نسبت به ویروس قبلی، گفت: البته خطرناک‌ترین سویه از ویروس کرونا واریانت آفریقای جنوبی است؛ زیرا به نظر می‌رسد آن جهش، بیماری‌های خطرناک‌تری ایجاد کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •