شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
فرهنگ سازی
۳۱ شهریور ماه؛ آخرین مهلت ارایه اظهارنامه اشخاص حقوقی
۳۱ دقیقه قبل
۳۱ شهریور ماه؛ آخرین مهلت ارایه اظهارنامه اشخاص حقوقی
قبله‌ای، مدیر کل دفتر روابط عمومی و فرهنگ سازی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ۳۱ شهریورماه، آخرین مهلت ارایه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری است.
تبریز قطب اصلی اقتصاد دانش بنیان در کشور/ حمایت از نخبگان در اولویت است
۳ روز قبل
تبریز قطب اصلی اقتصاد دانش بنیان در کشور/ حمایت از نخبگان در اولویت است
تبریز- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی برای رونق و توسعه اقتصاد دانش بنیان اظهار داشت: تبریز قطب اصلی اقتصاد دانش بنیان در کشور است.
۴ روز قبل / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / گیلان / فرهنگ سازی
فرهنگ سازی اولویت ستاد صیانت از آثار سینمایی در گیلان است
رشت – ایرنا- دبیر ستاد صیانت از آثار سینمایی، سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تاکید کرد: فرهنگ سازی و آموزش اولویت این ستاد در راستای صیانت از آثار سینمایی است.
۴ روز قبل
ضرورت حمایت تخصصی و حرفه‌ای از بازار سرمایه
رئیس مجلس با تاکید بر مدیریت و تنظیم حرفه‌ای بازار سرمایه گفت: مجلس با جدیت پیگیر تقویت و تثبیت بازار سرمایه به عنوان منبع تامین مالی است.نشست مشترک وزیر امور اقتصاری ودارایی، رئیس سازمان بورس، معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد با روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس و حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس با هدف بررسی وضعیت بازار سرمایه روز گذشته در تالار آیینه برگزار شد. در ابتدای این نشست فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و داراریی برنامه دولت را برای تنظیم‌ بازار سرمایه، پیرو جلسه غیرعلنی یکشنبه (۲۳ شهریور) مجلس ارائه و از تغییر ساختار و تلاش ویژه به منظور تثبیت بازار سرمایه خبر داد. در ادامه این نشست، حسن قالیباف رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار جزئیاتی را از ساز وکار پیشنهادی بورس برای اجرای مصوبه روز پنجشنبه …
واعظی: برخورد هیجانی با بورس اشتباه است / در هیچ کجای دنیا بازار بورس کوتاه مدت نیست
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
واعظی: برخورد هیجانی با بورس اشتباه است / در هیچ کجای دنیا بازار بورس کوتاه مدت نیست
واعظی درباره افت اخیر بازار بورس گفت: باید رسانه‌ها و صدا و سیما فرهنگ سازی کنند در هیچ کجای دنیا بازار بورس کوتاه مدت نیست. اینکه بخواهیم با بورس هیجانی برخورد کنیم اشتباه است. نباید به شکل هیجانی با فروش و خرید در بورس برخورد شود. در این صورت همه سود می‌برند.
واعظی: نباید در بورس هیجانی برخورد شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
واعظی: نباید در بورس هیجانی برخورد شود
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور درباره افت اخیر بازار بورس گفت: باید رسانه ها و صدا و سیما فرهنگ سازی کنند در هیچ کجای دنیا بازار بورس کوتاه مدت نیست. اینکه بخواهیم با بورس هیجانی برخورد کنیم اشتباه است. نباید به شکل هیجانی با فروش و خرید در بورس برخورد شود.…
توصیه بورسی واعظی به مردم
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / ترکیه / رسانه / صدا و سیما / فرهنگ سازی / مقام معظم رهبری
توصیه بورسی واعظی به مردم
اقتصاد نیوز : محمود واعظی با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا بازار بورس کوتاه مدت نیست، گفت: اینکه بخواهیم هیجانی با بورس برخورد کنیم اشتباه است.
یاد نگرفته‌ایم چگونه با هم زندگی کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / شورای فرهنگ عمومی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / سعید معید فر / سواد رسانه ای / شبکه اجتماعی مجازی / فرهنگ سازی / فضای مجازی / جامعه شناسی
یاد نگرفته‌ایم چگونه با هم زندگی کنیم
تهران-ایرنا- «سعید معیدفر» جامعه‌شناس عقیده دارد: دلیل بسیاری از مشکلات ما در جامعه امروز این است که که یاد نگرفته‌ایم در دوره جدید، چگونه باید با یکدیگر زندگی کنیم.
تکلیف صدا و سیما برای فرهنگ سازی رشد جمعیت
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس / مجید نصیرایی / مجلس
تکلیف صدا و سیما برای فرهنگ سازی رشد جمعیت
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: طرح جمعیت و تعالی خانواده رسانه ملی را مکلف کرده تا در جهت فرهنگ سازی برای رشد جمعیت اقدام به ساخت فیلم،‌سریال، پویانمایی و .. کند.
روایت آسیب های اجتماعی هر روز از «دریچه» شبکه آموزش
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / شبکه آموزش / برنامه تلویزیونی / آسیب اجتماعی
روایت آسیب های اجتماعی هر روز از «دریچه» شبکه آموزش
برنامه «دریچه» هر روز با محوریت آسیب های اجتماعی، فرهنگ سازی و آموزش در اجتماع از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود.
14قطعه شی تاریخی به اداره کل میراث فرهنگی کرمان اهدا شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / استان کرمان / باستانی / فرهنگ سازی / گردشگری و صنایع دستی / نیروهای امنیتی
14قطعه شی تاریخی به اداره کل میراث فرهنگی کرمان اهدا شد
ایلنا: سرپرست فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: 14قطعه شی تاریخی به اداره کل میراث فرهنگی این استان اهدا شد.
ضرورت فرهنگ سازی برای قانون مداری در امور خیر
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / استانی-سیاسی / استاندارفارس / قانون‌مداری / فرهنگ‌سازی در امور خیر
ضرورت فرهنگ سازی برای قانون مداری در امور خیر
استاندار فارس، فرهنگ سازی برای قانونی مداری را از الزامات کاری برای گروه‌های خیر عنوان و اضافه کرد: قانون بد بدتر از بی قانونی است و عدم برخورد قاطع با بی قانونی موجب گسترش بی نظمی می‌شود که در همین راستا تکالیف مردم ترویج قانون مداری است.
نخستین همایش مجازی در دانشگاه بیرجند با موضوع آب گشایش یافت
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / بیرجند / شبکه های مجازی / خراسان جنوبی / فرهنگ سازی / همایش
نخستین همایش مجازی در دانشگاه بیرجند با موضوع آب گشایش یافت
بیرجند- ایرنا - نخستین همایش ملی «آب، فرهنگ و پژوهش‌های علوم انسانی» به صورت مجازی در دانشگاه بیرجند آغاز به ‌کار کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
بانکداری‌اسلامی، سازوکار مالی اقتصادمقاومتی است
بانک و بانکداری قلب تپنده اقتصاد و تولید در جامعه است که باید منطبق با موازین منطقی و حرفه‌ای و همساز با نیازهای پیچیده نظام تولیدی اداره شود. در واقع صنعت بانکداری، باحمایت از توسعه اقتصادی، تامین‌مالی نظام‌های اقتصادی متکی به بازار و زمینه تامین مالی پروژه‌های کلان اقتصادی و تجاری و افزایش چشمگیر ریسک‌پذیری اقتصادهای رقابتی در بازار را فراهم کرده و باعث پیشرفت و توسعه نظام‌های اقتصادی مدرن شده است.عملیات ‌‌بانکداری‌‌‌‌‌اسلامی، به دلیل برکت‌زایی، خلق ارزش‌های بنیادی، مشارکت‌آفرینی، پرهیز از ربا، رعایت منافع‌ عمومی و عدالت‌ اجتماعی، مبنای نظام‌‌‌‌مالی و سازوکار مالی اقتصاد اسلامی و مقاومتی است. اقتصاد مقاومتی نیز به صورت هم‌افزایانه به تقویت بانکداری‌اسلامی کمک می‌کند، چراکه هر دو درعین تامین …
برق مجانی در انتظار چه کسانی است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / برق رایگان / شرکت توانیر / صنعت برق کشور / مصرف برق
برق مجانی در انتظار چه کسانی است؟
ایسنا نوشت: وزارت نیرو در سه سال گذشته طرح‌های تشویقی مختلفی برای عبور از پیک بار اجرا کرده است، چرا که در تابستان مصرف برق افزایش بسیاری می‌یابد و نیروگاه ها با چالش های متعددی دست و  پنجه نرم می کنند حتی ممکن است همچون سال ۱۳۹۷ خاموشی های برنامه ریزی شده نیز مهمان خانه ها شود. از این رو برای جلوگیری از این مساله و تامین برق  پایدار، وزارت نیرو فرهنگ سازی را مهم دانسته و در سال های اخیر نیز برنامه هایی را برای آن در نظر گرفته که تازه ترین آن طرح برق امید است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
تلاش برای ثبت ملی سنت «خون‌بس» جای تعجب دارد
دستیار حقوق شهروندی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بر ضرورت جرم‌انگاریِ سنت‌های مغایر حقوق انسانی علیه زنان تاکید کرد.شهناز سجادی، دستیار حقوق شهروندی معاون رئیس جمهوری در امور زنان در گفت‌وگو با ایلنا، در مورد تلاش مجدد برای ثبت ملی سنت «خون‌بس» که در آن دختر برای پایان دادن به یک نزاع خونین از طایفه قاتل به عقد مردی از طایفه مقتول درمی‌آید تا درگیری و انتقام پایان یابد و صلح برقرار شود، گفت: معاونت زنان در لایحه‌ منع خشونت علیه زنان این موضوع را در نظر گرفته و پیش‌بینی شده که با این نوع سنت‌ها که به اجبار به دختران و زنان تحمیل می‌شود، مخالفت شود تا نوعی فرهنگ سازی گردد. برای جلب رضایت اولیا دم باید تمهیدات انسانی‌تری پیش‌بینی شود و این سنت نگاه ابزاری به زن است و با کرامت انسانی …
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
(تصاویر) دریای زباله پشت سدهای تهران
آلودگی محیط زیست ثمره توسعه بدون فرهنگ سازی گردشگری است. در فصل تابستان هجوم مسافران به اطراف سه سد بزرگ تهران برای تفریح و گذران وقت افزایش می‌یابد و در کنار آن با بی توجهی به نکات بهداشتی، زباله‌های خود را در طبیعت و رودخانه‌های مجاور سد رها می‌کنند. ثمره این کار آلودگی اکو سیستم آبی و ماهیان و آب شرب تهران است.
لزوم فرهنگ سازی برای فعالیت آتش نشانان زن
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / آتش‌نشانی / آتش نشان زن
لزوم فرهنگ سازی برای فعالیت آتش نشانان زن
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه باید در زمینه فرهنگ سازی برای فعالیت آتش نشانان زن نیز اقداماتی انجام شود، گفت: بسیاری از خانم ها از توانایی لازم برخوردار هستند حتی در میان آتش نشانان داوطلب خانم هم افرادی حضور دارند که توانایی های بسیار بالایی دارند. 
نگاه بلند مدت، کلید موفقیت در بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / بازار سرمایه / سرمایه گذاری در بورس / بهنام بهزاد فر
نگاه بلند مدت، کلید موفقیت در بازار سرمایه
بهزادفر، مدیر آموزش و فرهنگ سازی شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس یکی از مهم ترین توصیه های سرمایه ­گذاری در بازارهای مالی دنیا و در کشورمان را داشتن دیدگاه بلند مدت دانست.
جشنواره فیلم «تدبیر زندگی» درصدد تغییر نگرش در آثار هنری حوزه ازدواج است
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / محمدمهدی تندگویان / ازدواج ساده / فرهنگ سازی
جشنواره فیلم «تدبیر زندگی» درصدد تغییر نگرش در آثار هنری حوزه ازدواج است
تهران- ایرنا - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: جشنواره ملی فیلم کوتاه «تدبیر زندگی» جامعه ورزش و جوانان بدنبال تغییر نگرش در تولید آثار هنری حوزه ازدواج است و این اتفاق باید تغییر نگرشی در تولید محتوای آثار هنری و فرهنگ ازدواج پدید آورد.
بازار سرمایه نیازمند آموزش و فرهنگ‌سازی بیشتر است
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
بازار سرمایه نیازمند آموزش و فرهنگ‌سازی بیشتر است
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در شرایط کنونی بازار سرمایه باید بیش از گذشته به امر آموزش و فرهنگ سازی توجه کرد و بر این اساس یکی از بهترین ابزارها برای افزایش آگاهی و انتقال دانش تخصصی به جامعه، رسانه است.
تشکیل تونل قهرمانی کار قشنگی بود
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / لیگ برتر / علیرضا ابراهیمی / گل گهر سیرجان / پرسپولیس
تشکیل تونل قهرمانی کار قشنگی بود
مدافع تیم فوتبال گل‌گهر گفت: تشکیل تونل قهرمانی برای تیمی که زحمت کشیده و با 10 امتیاز اختلاف قهرمان شده می‌تواند فرهنگ سازی خوب و قشنگی باشد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
درخشش آبفا استان اصفهان در دومین جشنواره نیرو و رسانه
اصفهان –بهمن راعی : بخش بزرگی از اعتماد مردم به آبفا استان اصفهان نتیجه ی اطلاع رسانی صحیح و به موقع رسانه ها بوده است و این امر نشان می دهد که رسانه ها به مسئولیت اجتماعی خود در قبال مساله ی حیاتی مانند آب، به درستی عمل کرده اند.شرکت آبفا استان اصفهان در دومین جشنواره نیرو و رسانه موفق به کسب رتبه دوم در رشته موشن گرافیک شد.مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا استان اصفهان اعلام کرد: این جشنواره با شعار محوری «سازگاری با تغییر اقلیم» برگزار شد و هدف از برگزاری آن توسعه مشارکت رسانه ها و وزارت نیرو در راستای اصلاح شیوه مصرف بود.سید اکبر بنی طبا ضمن تقدیر از همکاری اصحاب رسانه با آبفا استان اصفهان در فرهنگ سازی مدیریت مصرف عنوان کرد: بخش بزرگی از اعتماد مردم به آبفا استان اصفهان نتیجه ی …
دورهمی فوتبالی اصحاب رسانه و تلویزیون
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / عبدالله روا / ویروس کرونا
دورهمی فوتبالی اصحاب رسانه و تلویزیون
دورهمی فوتبالی اصحاب رسانه و تلویزیون به منظور فرهنگ سازی برای شکست ویروس کرونا
آموزش حضوری در دانشگاه‌ها همانند گذشته منتفی است
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / تحصیلات تکمیلی / فرهنگ سازی / معاون / وزارت علوم / سال تحصیلی
آموزش حضوری در دانشگاه‌ها همانند گذشته منتفی است
ایلنا: معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: آموزش در برخی جاها که امکان تشکیل کلاس حضوری را داشته باشند به صورت ترکیبی خواهد بود.
هنر هرگز نمی‌تواند مدافع و مروج خشونت باشد/ نقد و مبارزه با خشونت وظیفه هنرمند است
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / درآمد / فرهنگ سازی / کشورهای اروپایی / مرگ / هنر / هنر در تغییر نگاه افراد می‌تواند نقش بسیار بزرگی داشته باشد / مجازات اعدام موضوع یلدا نیست / نقد و مبارزه با خشونت وظیفه هنرمند امروزی است / هنر واقعی هرگز نمی‌تواند مدافع و مروج خشونت باشد / می‌خواستیم مخاطبان را درگیر چالشی انسانی اخلاقی کنیم
هنر هرگز نمی‌تواند مدافع و مروج خشونت باشد/ نقد و مبارزه با خشونت وظیفه هنرمند است
ایلنا: مسعود بخشی می‌گوید: هیچکدام از آثار حقیقی هنر امروز، بدون داشتن نقد ریشه‌ای خشونت در ذات خود، توان تفسیر و تحلیل موثر انسان روزگار جدید را نخواهند داشت. در…
فروش اوراق سلف نفتی از فردا / احتمال رونق دوباره بورس
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / بهنام بهزاد فر / اوراق سلف نفتی / بازار بورس
فروش اوراق سلف نفتی از فردا / احتمال رونق دوباره بورس
بهزادفر، مدیر آموزش و فرهنگ سازی سازمان بورس گفت: عرضه نفت فعلا به تعویق افتاد و خبری از آن نیست ولی اوراق سلف نفتی از یکشنبه به فروش خواهد رفت.
۲۰ درصد بیماران کرونایی گیلان در وضعیت بد/ لزوم فرهنگ سازی فاصله ۲ متری
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / وضعیت قرمز
۲۰ درصد بیماران کرونایی گیلان در وضعیت بد/ لزوم فرهنگ سازی فاصله ۲ متری
معاون علوم پزشکی گیلان، شهرستان های آستارا، تالش، رشت، لاهیجان، لنگرود و رودسر را در وضعیت قرمز کرونایی دانست و گفت: ۲۰ درصد بیماران کرونایی بستری در وضعیت بدی قرار دارند.
تصاویر: زباله های رودخانه ای در ساحل خزر
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
تصاویر: زباله های رودخانه ای در ساحل خزر
با بارش باران و سرازیر شدن آب رودخانه ها و سیلاب های منتهی به دریا، حجم زیادی از زباله در حاشیه ساحل زیبای شیرمحله کلاچای گیلان انباشته می شوند که اغلب آن ها توسط مردم حاشیه نشین رودخانه در مسیر رودخانه ها ریخته شده که باعث ایجاد ساحلی زشت و نازیبا تا مدت ها می شود ، سهل انگاری و بی توجهی مردم نسبت به محیط پیرامون خود نکته بسیار مهمی است که حتما باید فرهنگ سازی شود، زیرا عامل اول و مهم ترین دلیل در دفع زباله در طبیعت خود انسان است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
پایداری وضعیت مطلوب منوط به رعایت جدی پروتکل های بهداشتی و ایمنی است
رئیس فوریت های پزشکی شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به کنترل نسبی شیوع ویروس پر خطر کرونا در استان خوزستان گفت: پایداری و تثبیت این وضعیت منوط به رعایت جدی پروتکل های بهداشتی و ایمنی فردی و عمومی است.پریسا قاسمی افزود: با توجه به فرهنگ سازی و آگاهی بخشی وسیع از سوی دستگاه ها و متولیان بهداشت و درمان، تلاش مستمر رسانه های جمعی و همکاری شهروندان، استان خوزستان از وضعیت قرمز خارج شده است اما این به معنای برطرف شدن خطر بیماری کووید 19 نیست و بی توجهی به مسائل بهداشتی می تواند منجر به تشدید شیوع بیماری گردد.وی با بیان اینکه مجموعه کارکنان این شرکت که بالغ بر 15 هزار نفر می شوند در بخش های عملیاتی، پشتیبانی و ستادی در یک تشریک مساعی جمعی، رعایت دستورالعمل های بهداشتی را در سرلوحه کار و زندگی خود قرار …
آموزش و فرهنگ سازی ضرورت بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / بازار سرمایه / آموزش بورس / بهروز خدارحمی
آموزش و فرهنگ سازی ضرورت بازار سرمایه
خدارحمی، کارشناس بازار سرمایه گفت: آموزش و فرهنگ سازی از ضروریات این بازار است.
تصاویر | وضعیت زشت و زنندخ از زباله‌ها در ساحل خزر
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / دریای خزر / آلودگی آب
تصاویر | وضعیت زشت و زنندخ از زباله‌ها در ساحل خزر
با بارش باران و سرازیر شدن آب رودخانه ها و سیلاب های منتهی به دریا، حجم زیادی از زباله در حاشیه ساحل زیبای شیرمحله کلاچای گیلان انباشته می شوند که اغلب آن ها توسط مردم حاشیه نشین رودخانه در مسیر رودخانه ها ریخته شده که باعث ایجاد ساحلی زشت و نازیبا تا مدت ها می شود ، سهل انگاری و بی توجهی مردم نسبت به محیط پیرامون خود نکته بسیار مهمی است که حتما باید فرهنگ سازی شود، زیرا عامل اول و مهم ترین دلیل در دفع زباله در طبیعت خود انسان است. منبع : تسنیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
رییس کل بیمه مرکزی:صندوق تامین خسارت های بدنی به عنوان نهادی قوی با مدیریت علمی در کنار ارکان صنعت بیمه ایفای نقش می کند
صندوق تامین خسارت های بدنی در حوزه فرهنگ سازی و ایجاد بستر پوشش بیمه‌ای برای موتورسیکلت‌ها، ماشین‌آلات کشاورزی و سایر وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه نیز در چندین مرحله بسیار موثر عمل کرده است به گونه ای که باعث ایجاد پوشش بیمه‌ای برای ۲.۶۰۰ موتور سیکلت، ۱۳۰.۰۰۰ ماشین آلات کشاورزی و ۱.۷۰۰ خودروی کارگاهی شده است.
۱۰ درصد بازار لبنیات پروبیوتیکی است
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / پروبیوتیک / وحید مفید / صنایع لبنی پروبیوتیک / انجمن علمی پروبیوتیک / کلسترول خون
۱۰ درصد بازار لبنیات پروبیوتیکی است
مفید، عضو هیئت مدیره انجمن علمی پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند معتقد است سهم صنایع لبنی پروبیوتیک در بازار در خوشبینانه ترین حالت ۵ تا ۱۰ درصد است و جا انداختن مزایای استفاده از این نوع محصولات مستلزم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی گسترده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
شاه بیت بهره وری در سازمانها ،اثر بخشی آن می باشد
اصفهان – بهمن راعی : نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، دکترمهدی طغیانی با حضور در ستاد شرکت توزیع برق اصفهان واقع در خیابان میر از دستاوردها و توانمندی های این شرکت بازدید نمود و پیرامون چالش ها ،فرصت های صنعت برق با مدیر عامل و معاونین شرکت به گفتگو پرداخت .طغیانی در خصوص عملکرد شرکت توزیع برق اصفهان گفت : دیدگاهها و بازخوردهای مردم کیل و اندازه عملکرد این شرکت خدمت رسان را به نمایش گذاشته است و تا آنجا که خبرهایی در این حوزه به ما رسیده بیشتر بر رضایت مردمی دور می زند .طغیانی در ادامه گفت :باید افق ها و تصمیم های پیش رو را به رضایتمندی هر چه بیشتر مردم نزدیک کنید که به حمد ا…دیدگاه فکری مدیران این شرکت این شرایط را فراهم نموده است .وی تاکید کرد : اگر قوانینی وجود دارد که معارض …
آشنایی مردم با بازار بورس موجب هدایت سرمایه ها به سمت جهش تولید
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / بازار سرمایه / جهش تولید / حسین مهری
آشنایی مردم با بازار بورس موجب هدایت سرمایه ها به سمت جهش تولید
مهری، مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: اقبال عموم مردم به بورس و ورود به بازار سرمایه بیشتر شده و افراد درحال آشنایی بااین بازار هستن وفرهنگ سازی واطلاع رسانی میتواند به این بازار تعمیق دهد و سرمایه ها را بسمت جهش تولید هدایت کند
بانوی رکابزن کوهستان: برای دوچرخه سواری فرهنگ سازی انجام نشده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / دوچرخه سواری / تیم ملی دوچرخه‌سواری کوهستان / فرانک پرتوآذر
بانوی رکابزن کوهستان: برای دوچرخه سواری فرهنگ سازی انجام نشده است
بانوی رکابزن دوچرخه سواری کوهستان گفت: برای اینکه در تمرین مشکلی نداشته باشم مسیرهایی را انتخاب می کنم که با آنها آشنایی داشته باشم.
روایت بانوی رکابزن از آزار و اذیت رانندگان در حین تمرین/ نیاز ضروری به فرهنگ سازی در ایران
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / دوچرخه سواری / تیم ملی دوچرخه‌سواری جاده
روایت بانوی رکابزن از آزار و اذیت رانندگان در حین تمرین/ نیاز ضروری به فرهنگ سازی در ایران
بانوی رکابزن ملی پوش ایران گفت: در حین تمرین اصلا امنیت نداریم و ممکن است بارها رانندگان ما را اذیت کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ضرورت بهره گیری از روش های نوین آبیاری
بررسی ها نشان می دهد که با توجه به مصرف بالای آب در بخش کشاورزی، بهره گیری از روش های نوین می تواند مصرف آب را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.کمپین اجتماعی «من ایرانم، مرا دریاب» از سوی بانک مسکن، به دنبال این است که با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، از آب، خاک و اقلیم کشورمان محافظت کند. یکی از بخش‌هایی که بیشترین مقدار مصرف آب در دنیا را به خود اختصاص داده بخش کشاورزی است که به اذعان کارشناسان بیش از 80 درصد مصرف آب در آن اتفاق می‌افتد، با این حال روش‌های بسیاری هم برای صرفه‌جویی در این بخش در نقاط مختلف دنیا به کار گرفته شده است. استفاده از آبیاری قطره‌ای به جای غرقابی، اصلاح کشت و گونه‌های مختلف کشاورزی مقاوم در برابر کم‌آبی و جایگزینی کشت‌های گلخانه‌ای و هیدروپونیک (کشت بدون خاک) به جای روش‌های …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
انجام موفقیت آمیز کارآزمایی‌های بالینی یک داروی ترک اعتیاد گیاهی
رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه داروی ترک اعتیاد جهاد دانشگاهی با موفقیت مطالعات بالینی را بر روی تعداد زیادی از بیماران اجرایی کرده است، ابراز امیدواری کرد که این اقدام فرهنگ سازی برای انجام مطالعات بالینی برای داروهای گیاهی تولیدی باشد.
زندان‌زدایی در خدمت بازپروری
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / صدا و سیما / فرهنگ سازی / ساماندهی معتادان متجاهر
زندان‌زدایی در خدمت بازپروری
تهران- ایرنا- مقابله با آسیب‌های اجتماعی با فرهنگ‌سازی و آموزشِ جامعه کارآمدتر از برخورد قهری، نظامی و امنیتی است؛ این موضوعی است که کارشناسان اجتماعی، مسوولان اجرایی و متولیان قضایی به‌ویژه طی چند سال گذشته بر آن تاکید داشته‌اند.
مراعات کنیم تا بعد از پایان عزاداری‌های محرم، عزادار عزیزان خود نباشیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / عزاداری محرم / وزیر کشور
مراعات کنیم تا بعد از پایان عزاداری‌های محرم، عزادار عزیزان خود نباشیم
رحمانی‌فضلی گفت: قرار شد دستگاه‌های که نقش مهمی در فرهنگ سازی دارند ظرفیت خود را بکار بگیرند تا امسال محرم متفاوتی داشته باشیم و ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بتوانیم مراسم را به نحو احسن برگزار کنیم.
خانه هنرمندان اصفهان به هنرمندان بازگردانده شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / استانی-اجتماعی / شورای شهر اصفهان / خانه هنرمندان
خانه هنرمندان اصفهان به هنرمندان بازگردانده شود
  واگذاری خانه هنرمندان در روزهای اخیر و مطالبه اهالی هنر برای بازگرداندن این مکان به هنرمندان، تاخیر در پرداخت مطالبات معوق هنرمندان از سوی شهرداری، فضاسازی شهر برای محرم و فرهنگ سازی برای هدایت نذورات مردمی به افراد نیازمند از مهمترین محورهای مطرح شده در یکصد و سی و سومین جلسه علنی شورای اسلامی بود.
عزاداری ماه محرم را به نحو احسن برگزار می‌کنیم/ بیشتر کودکان کار از اتباع هستند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / وزیر کشور / رحمانی فضلی / بهزیستی / مقام معظم رهبری / افغانستان / عبدالرضارحمانی فضلی / کودکان کار / ویروس کرونا / ماه محرم
عزاداری ماه محرم را به نحو احسن برگزار می‌کنیم/ بیشتر کودکان کار از اتباع هستند
رحمانی‌فضلی گفت: قرار شد دستگاه‌های که نقش مهمی در فرهنگ سازی دارند ظرفیت خود را بکار بگیرند تا امسال محرم متفاوتی داشته باشیم و ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بتوانیم مراسم را به نحو احسن برگزار کنیم.
رسالت اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یادآوری و زنده نگهداشتن ایام الله است
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / استانی-سیاسی / کهگیلویه و بویراحمد / شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی
رسالت اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یادآوری و زنده نگهداشتن ایام الله است
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: رسالت اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یادآوری و زنده نگهداشتن ایام الله هست و مسئولیت برنامه ریزی، هماهنگی، سیاستگذاری، نظارت و اجرای مراسم و مناسبت های انقلابی را عهده دار می باشد و نقش موثری در راستای فرهنگ سازی مناسبت ها و جریانات انقلابی ایفا می کند.
هنجارشکنی زوج بازیگر حاشیه‌ساز شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / صدا و سیما / بازیگران / فضای مجازی / فرهنگ سازی
هنجارشکنی زوج بازیگر حاشیه‌ساز شد
یک بازیگر که همراه همسرش اخیرا در یک اثر تلویزیونی نقش ایفا کرده‌اند، به‌خاطر انتشار تصاویر هنجارشکنانه در فضای مجازی، هدف انتقاد قرار گرفتند.
سیداحمد خاتمی: منتقدان به جای دمیدن بر شکل نگرفتن مجالس عزاداری، در این ۲۰ روز باقیمانده تا محرم فرهنگ سازی کنند تا پروتکل های بهداشتی رعایت شود / کانون های گسترش کرونا، بیشتر، اماکن حمل و نقل، مجالس عروسی بوده نه مساجد، حرم ها و مجالس دینی
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
سیداحمد خاتمی: منتقدان به جای دمیدن بر شکل نگرفتن مجالس عزاداری، در این ۲۰ روز باقیمانده تا محرم فرهنگ سازی کنند تا پروتکل های بهداشتی رعایت شود / کانون های گسترش کرونا، بیشتر، اماکن حمل و نقل، مجالس عروسی …
امام جمعه موقت تهران درباره بحث هایی که پیرامون عزاداری محرم همزمان با شیوع کرونا شکل گرفته می گوید: در شرایطی که بیش از هر زمان نیاز به وحدت داریم تا از مشکلات عبور کنیم نباید در آتش تفرقه دمیده شود تا چه رسد که وحدت را تبدیل به محور تفرقه کنیم. وحدت ملت ماست فراجناحی و فراحزبی است و همگی این باور را دارند. اینک سخن این است که در فضایی که ویروس ویروس کرونا جولان می دهد آیا امسال محرم عزاداری سنتی همانند همیشه برگزار گردد یا نه؟
اجرای طرح قربانی برای سلامتی امام زمان(عج) در ایام دهه امامت و ولایت
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / استانی-اجتماعی / سرویس زیارت و گردشگری / منطقه قم / مسجد جمکران
اجرای طرح قربانی برای سلامتی امام زمان(عج) در ایام دهه امامت و ولایت
معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران گفت: قرارگاه گامی به سوی جامعه مهدوی در گام جدید، برای فرهنگ سازی و اجرای طرح قربانی به نیت سلامتی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) با هدف توزیع میان نیازمندان، طرح مشارکت در نذرقربانی را در ایام دهه امامت و ولایت را اجرایی می کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
وجود ۳۰ هزار چاه غیرمجاز در استان تهران
بررسی‫های آماری نشان می‫دهد که با وجود دسترسی اکثر استان پایتخت به آب لوله کشی، در حال حاضر ۳۰ هزار چاه عمیق غیرمجاز نیز وجود دارد، که از سفره های زیرزمینی تغذیه می‫کند.کمپین «من ایرانم، مرا دریاب» از سوی بانک مسکن، به دنبال آموزش و فرهنگ سازی در زمینه مصرف صحیح آب و همچنین تلاش برای حفاظت از منابع طبیعی است. یکی از چالش هایی که در سال جاری، باعث شده که مصرف آب در کشور افزایش یابد، شیوع بیماری کرونا است. از سوی دیگر، این ذهنیت وجود دارد که بارندگی های دو سال اخیر، در کشور باعث شده که یک منبع آب بدون محدودیت در اختیار شهروندان قرار گیرد. نکته قابل توجه این است که میزان مصرف در پایتخت بیشتر از سایر استان ها بوده و در نتیجه فشار بر روی منابع آبی پرجمعیت ترین استان کشور بیشتر شده است.بررسی‫ها نشان …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
دستگاه های ذیربط مکلف به اجرای سند جامع پیشگیری از خشونت هستند
تبریز – فلاح: سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی گغت: در صورت تحقق سند جامع پیشگیری از خشونت در استان قطعا خواهیم توانست بسیاری از نتایج زیان باری که در نتیجه درگیری‌ها به وجود می‌آید را کاهش دهیم. احمد موقری با اشاره به تدوین سند جامع پیشگیری از خشونت در استان اظهار داشت: این سند خروجی تصمیات هیات اندیشه ورز استان بوده و بیش از 15 دستگاه برای اجرای آن موظف شده اند.وی افزود: لازمه اجرای دقیق این سند راه اندازی دبیر خانه بوده که پس از تشکیل دبیرخانه طی روزهای آینده در فرمانداری تبریز، وظایف برنامه های اجرایی طی ابلاغیه ای به دستگاه ها ارسال خواهد شد.سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی، ادامه داد: پس از شروع برنامه ها و ارسال …
تبدیل مهارت به باور ملی باعث افزایش امید میان جوانان می شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / فنی و حرفه‌ای خوزستان
تبدیل مهارت به باور ملی باعث افزایش امید میان جوانان می شود
مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای خوزستان با تاکید بر این که باید در حوزه مهارت آموزی فرهنگ سازی کنیم، گفت: اگر مهارت به عنوان یک باور ملی در جامعه مورد پذیرش قرار گیرد، ما شاهد شکوفایی، افزایش امید میان جوانان و اثربخشی سیستم آموزش خواهیم بود.
ازدواج بدون تشریفات را فرهنگ سازی کنیم/روند پرداخت وام ازدواج
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / ازدواج / محمدمهدی تندگویان / وزارت ورزش و جوانان
ازدواج بدون تشریفات را فرهنگ سازی کنیم/روند پرداخت وام ازدواج
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، گفت: هدفگذاری اول و شعار امسال ما شروع زندگی و تشکیل خانواده بدون مراسم و تشریفات است.
ضرورت فرهنگ سازی و آماده سازی زیرساخت‌ها برای کاهش تصادفات
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / مجلس شورای اسلامی / حسین اشتری
ضرورت فرهنگ سازی و آماده سازی زیرساخت‌ها برای کاهش تصادفات
تهران- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی گفت: در مبحث کاهش تصادفات رانندگی، دو موضوع زیرساخت‌ها و فرهنگ سازی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
دستگیری ۱۷۰ متخلف زیست محیطی در لرستان
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
دستگیری ۱۷۰ متخلف زیست محیطی در لرستان
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ۱۷۰ متخلف زیست محیطی طی چهار ماهه امسال در استان دستگیر شده اند. وی افزود: کاهش تخلفات زیست محیطی در استان نتیجه فرهنگ سازی ها و همکاری محاکم قضایی و تلاش نیروهای محیط زیست است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
بازار مبل ایران اولین بازار دوستدار محیط زیست خواهد بود
تهران – خبرنگار ابتکار :با هدف تحقق برنامه های مدیریت شهری درباره اجرای طرح کاپ (کاهش پسماند)، مخازن سه گانه زباله در مراکز مهم و پرتردد تهران نصب می شود که منطقه 17 تهران نیز اقداماتی انجام داده است.محمود کلهری شهردار منطقه 17 تهران با اشاره به انجام اقدامات مربوط به جمع آوری مخازن پسماند اضافی در این منطقه گفت: در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان شاهد استفاده از این مخازن سه گانه هستیم که اخیرا در تهران نیز برای نصب آنها برنامه ریزی شده و منطقه 17 نیز اقداماتی انجام داده است. این مخازن سه گانه به رنگ سبز برای شیشه ، آبی برای کاغذ و مقوا و زرد برای ظروف پت، پلاستیک و فلزات تعبیه شده است که هر سه در کنار هم زیبایی بصری دارند، دارای کلید هستند و مخازنی درون آنها تعبیه شده است. 9 سری سه تایی از …
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / امنیت و آرامش / جامعه / درآمد / فرهنگ سازی / موبایل
حرکت از مصرف‌کنندگی به تولید در 5G
کارشناسان با تأکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی و آمادگی بخش‌های مختلف برای ورود5G به کشور، معتقدند درحالی که در نسل‌های مخالف موبایل، مدل اتکای کشور بر محصولات خارجی بود،
استفاده از دوچرخه فرهنگسازی شود/درخواست از پلیس راهور
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / سید مناف هاشمی / ترافیک / شهرداری تهران
استفاده از دوچرخه فرهنگسازی شود/درخواست از پلیس راهور
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، گفت: کاهش تصادفات و فرهنگ سازی استفاده از حمل و نقل پاک، دو محور اصلی مشترک حائز اهمیت در مدیریت ترافیک شهر است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / روحانی / کرونا / مقابله با کرونا
روحانی: رعایت مراقبت های بهداشتی، راه حل قطعی مقابله با کرونا است
به گزارش مهر، حجت الاسلام حسن روحانی عصر چهارشنبه در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مبارزه با کرونا، با بیان اینکه اجرا و عمل به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بسیار مهم و تعیین کننده است و مجریان و مسئولین اعمال این مصوبات باید با جدیت این موضوع را دنبال کنند، گفت: اجرای کامل دستورالعمل ها در همه ادارات و دستگاه‌ها از سوی کارکنان و مراجعین از اهمیت ویژه ای برخوردار و در مقابله با شیوع بیماری و فرهنگ سازی در این راستا تاثیرگذار است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / استان اصفهان / اصفهان / روابط عمومی / زیست محیطی / فرهنگ سازی
آغاز همکاری 20 سمن زیست‌محیطی استان با آبفا اصفهان
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا استان اصفهان با تاکید بر همکاری با تشکل‌های زیست محیطی استان گفت:
کاهش ۳۰ درصدی حجم آب سد بارون ماکو
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / استانی-شهرستانها / سیستم آبیاری نوین
کاهش ۳۰ درصدی حجم آب سد بارون ماکو
فرماندار ماکو بر لزوم فرهنگ سازی و تشویق کشاورزان برای استفاده از سیستم های نوین آبیاری جهت مدیریت صحیح منابع تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
بیمه آرمان پیشگام در حمایت از راکبین موتورسیکلت
به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، در راستای مسئولیت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه، با هدف گسترش ضریب نفوذ بیمه در میان راکبین موتورسیکلت اقدام به ارائه ده حواله رایگان بیمه شخص ثالث موتورسیکلت نمود. این حواله ها به عنوان هدیه در برنامه تلویریونی “دور برگردون” شبکه سوم سیما که به همت و حمایت بیمه مرکزی تهیه و پخش می شود، اهدا خواهد شد و بیمه آرمان همگام و هماهنگ با بیمه مرکزی در این اقدام ارزشمند فرهنگ سازی حمایت از راکبین موتورسیکلت گام برداشته است.ابتکار ارزشمند روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و صندوق تامین خسارت های بدنی کشور برای فرهنگ سازی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت و همچنین طرح حمایت از راکبین آن که امکان خرید پوشش بیمه ای ندارند، توسط بیمه آرمان مورد توجه قرار گرفت و پیشگام …
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
تسهیل امور مردم یکی از اهداف دولت الکترونیک است
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: تسهیل امور مردم یکی از اهداف دولت الکترونیک است، اما این موضوع نیازمند تامین زیرساخت‌ها و آموزش همگانی است. کیومرث سرمدی واله در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا درباره برنامه‌های الکترونیک سازمان بیمه سلامت افزود: هرچند مقاومت‌هایی در برابر تغییر و عادت به روش‌های سنتی وجود دارد. لازمه این اقدام، اطلاع رسانی ره آوردهای الکترونیکی شدن خدمات است.نماینده مردم اسدآباد در مجلس درباره ورود بیمه‌ها به موضوع پیشگیری بیان کرد: همواره گفته شده که هزینه پیشگیری کمتر از درمان است. اگر بیمه‌ها بتوانند با تقویت بنیان‌های خود به موضوع پیشگیری وارد شده و با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، این اقبال را در مردم ایجاد کند، تاثیر بسیار مثبتی در صرفه جویی هزینه‌ها و جلوگیری از مرگ …
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
راهکار جلوگیری از هدر رفت آب
بررسی‫ها نشان می‫دهد که در تهران و شهرهای بزرگ به میزان ۳۰ درصد هدررفت در سیستم انتقال آب وجود دارد، که می توان با مدیریت مناسب، حجم زیادی از آب را صرفه جویی کرد.کمپین «من ایرانم، مرا دریاب» در راستای مسوولیت اجتماعی، به بررسی راهکارهای صرفه جویی و فرهنگ سازی در مصرف آب می پردازد. یکی از مهمترین چالش هایی که در ایران، موجب هدر رفت آب می شود، وجود زیرساخت های فرسوده است. مانند سایر منابع در کره زمین، منابع آبی محدود است و بخشی از آب شهرها در شبکه فرسوده انتقال آب درون‌ شهری هدر می‌روند این در حالی است که آب هدررفته در شهرها تصفیه شده و قابل شرب است، بنابراین هدر رفت آن بسیار گران تمام می‌شود. از نگاه کارشناسان، در حال حاضر با چالش‌های بسیار بزرگی در مدیریت منابع آب کشور روبه‌رو هستیم که از جمله …
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
با حضور  کارشناسان و مسئولین آموزش و پرورش شهرستانها برگزار شد
تشکیل کارگروه ارائه  بسته رسانه ای در سند تحویل بنیادین آموزش و پرورش استان بوشهرتشکیل کارگروه ارائه  بسته رسانه ای در سند تحویل بنیادین آموزش و پرورش استان بوشهر با حضور  کارشناسان و مسئولین آموزش و پرورش شهرستانها و معاون مشارکتهای نوسازی مدارس استان بوشهربرگزار شد.اجرایی مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: اهداف تشکیل کار گروه رسانه ای چنین میباشد.1 - فرهنگ سازی و ترویج برنامه های اجرایی زیر نظام های سند تحول و بهره گیری از فضاهای رسانه ای.2 – ارتقاع سطح کیفی رسانه  با صدا و سیما و خبرگزاری ها3 – افزایش کیفیت گزارش از اقدام زیر نظام های 6 گانه سند تحول بنیادین توسط مسئولین زیربطاجرایی افزود : بسته های رسانه ای شامل  :  الف-  صدا و سیما    ب – خبرگزاری و پایگاه های خبری   …
بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت
بانک پاسارگاد نیز که همواره در عرصه ایفای مسوولیت‌های اجتماعی، نام خود را به عنوان یکی از بانک‌های پیشرو مطرح کرده‌است در عرصه مقابله با کرونا هم اقدامات مؤثری را در راستای کمک به جامعه پزشکی، اطلاع‌رسانی عمومی و فرهنگ سازی، پیشگیری، ارائه خدمات ویژه به مشتریان انجام داده است و اقدامات متعددی را نیز در دستور کار دارد.
جمعی از کارگردانان سینمای ایران در تور علم و فناوری شرکت کردند
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / اقتصاد / سینمای ایران / علم و فناوری / فرهنگ سازی / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
جمعی از کارگردانان سینمای ایران در تور علم و فناوری شرکت کردند
ایلنا: جمعی از کارگردانان سینمای کشورمان در راستای برگزاری تورهای علم و فناوری به دعوت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از کارخانه…
چین فرهنگی بیش از چین تجاری نیازمند توجه است
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / دانشگاه علامه طباطبایی / چین / فرهنگ سازی
چین فرهنگی بیش از چین تجاری نیازمند توجه است
تهران- ایرنا- روابط تجاری بین ایران و چین موضوع تازه ای نیست و همواره از سالیان دور این بعد روابط با وجود «جاده ابریشم» که با گذر از ایران به اروپا می‌رسید، بر تعاملات دو ملت غالب بود، اما در سال های اخیر به دلیل افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور، ابعاد فرهنگی جامعه چین تا حد زیادی برای ایرانیان ناشناخته مانده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
موازی کاری فرهنگی تا کی؟!
رکسانا رضائیروزنامه نگار ️"کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند فرهنگ‌سازی و مشارکت مردم است" این جمله از فرط تکرار نخ نما شده است. کلیشه‌ای که مدیران مرتبط با حوزه فرهنگ و اجتماع در بازه زمانی مربوط به سازمان متبوع خود هر ساله کاربنی روی آن گذاشته و تکرارش می‌کنند.آنچه مبرهن است اینکه بی شک آموزش کلیدواژه طلایی حل بحران و مصائب و مسائل اجتماعی است اما تا زمانیکه فقط شعار و ژست اجتماعی آقایان مسئول نباشد و عملیاتی شده و در سطوح مختلف جامعه به ویژه زیرمجموعه عریض و طویل آموزش و پرورش دیده و لمس شود.سالها از فرهنگ سازی گفتیم و بازی را به زمین دیگری واگذار کردیم غافل از آنکه تلنگری به خود بزنیم که چرا ما شروع کننده نباشیم. ارگان‌ها و سازمان‌های بیشمار مسئول در فرهنگ‌سازی هرکدام چه سهمی در این پازل پیچیده …
حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی نیازمند عزم همگانی است
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / استانی-شهرستانها / اطفای حریق
حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی نیازمند عزم همگانی است
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: برای توسعه منابع طبیعی و جلوگیری از نابودی آنها همه باید دست به دست هم دهیم و به توسعه و فرهنگ سازی منابع طبیعی کمک کنیم.
تقویت و رشد بخش تعاون نیازمند فرهنگ سازی در کشور است
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / شورای اقتصاد / شورای پول و اعتبار / بانک توسعه تعاون / قانون اساسی / خبرگزاری مهر / جهانگیری
تقویت و رشد بخش تعاون نیازمند فرهنگ سازی در کشور است
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه باید به صورت جدی به بخش تعاون توجه کنیم، گفت: تقویت و رشد بخش تعاون نیازمند فرهنگ سازی در کشور است.
لزوم دسترسی مردم به ماسک ارزان قیمت/خاطیان جریمه شوند
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
لزوم دسترسی مردم به ماسک ارزان قیمت/خاطیان جریمه شوند
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی فرهنگ سازی برای استفاده از ماسک و بعد از آن ایجاد زمینه دسترسی به ماسک ارزان را بسیار مهم خواند و گفت که بعد از انجام این اقدامات در صورت استفاده نکردن فردی از ماسک باید جریمه شود، چون دیگر بحث حق الناس و سلامتی مردم در میان است.
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / اصلاح الگوی مصرف / ایام عید / شاخص / فرهنگ سازی / سیاست
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟
بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند نهادینه کردن روش‌های صحیح استفاده از منابع کشور منجر به اصلاح الگوی مصرف می شود و به‌تبع آن، شاخص ­های زندگی بهبود، هزینه ­ها کاهش و نهایتاً زمینه برای گسترش عدالت اجتماعی فراهم می ­شود. از طرف دیگر باید اذعان کرد، فرهنگ‌سازی و تغییر نگرش­ ها نسبت به مقوله مصرف بهینه، بستر اصلی نهضت اصلاح الگوی مصرف است که بایستی همواره مطمح نظر سیاست‌گذاران قرار گیرد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اعطای جایزه "مسئولیت اجتماعی " در شرایط کرونا به روابط عمومی افق کوروش
جایزه "مسئولیت های اجتماعی و لوح تقدیر روابط عمومی برتر در "چهارمین رخداد ملی بررسی مسائل و چالش های روابط عمومی" که روز یکشنبه 15 آبان ماه 99 برگزار شد " به روابط عمومی افق کوروش اعطاء شد. به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، چهارمین رخداد ملی بررسی مسائل و چالش های روابط عمومی در محل مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی و با حضور جمعی از مدیران اجرایی، اساتید دانشگاه و پیشکسوتان روابط عمومی از جمله دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس و دبیر انجمن متخصصان روابط عمومی، رئیس مرکز روابط‌عمومی وزارت بهداشت برگزار شد.این رخداد ملی با ایراد سخنرانی با محوریت "ارتباطات انسانی و مسئولیت اجتماعی در شرایط کرونا" و "چالش‌ها و فرصت‌های اطلاع‌رسانی در حوزه کرونا" و بررسی فعالیت ها …
آتش سوزی شناور باری در بندر عامری تنگستان مهار شد/ حادثه خسارت جانی نداشت
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / آتش سوزی / آتش نشانی / استان بوشهر / فرهنگ سازی / بنادر
آتش سوزی شناور باری در بندر عامری تنگستان مهار شد/ حادثه خسارت جانی نداشت
ایلنا: رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: براساس گزارش واصله در خصوص آتش سوزی یک شناور تجاری باری در بندر محمدعامری تنگستان، در…
گزارشی از شیوه برگزاری اردوهای راهیان نور دانشجویی
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / دفاع مقدس / جنگ تحمیلی / راهیان نور / بسیج دانشجویی
گزارشی از شیوه برگزاری اردوهای راهیان نور دانشجویی
معاون فرهنگ سازی سازمان بسیج دانشجویی گفت:تنها مشکلی که در برگزاری برنامه‌های راهیان نور با آن مواجه بودیم، این بود که تمامی مقصدها به عنوان نقاط قرمز مشخص شدند و به همین جهت راهیان نور برگزار نشد.
اقتصادِ بوقلمون، مسیر هموار جهش تولید در اصفهان
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / توسعه اقتصادی / جهش تولید / طیور / اصفهان / فرهنگ سازی / سرمایه گذاری / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
اقتصادِ بوقلمون، مسیر هموار جهش تولید در اصفهان
اصفهان- ایرنا- جمعی از کارشناسان بر این باورند در شرایط موجود بخش اقتصادی، توسعه اقتصاد بوقلمون و سرازیر شدن سرمایه به این بخش، یکی از شاهراه‌های خوش منظر جهش تولید در کشور و استان اصفهان است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
مسئولان باید در استفاده از ماسک پیش‌قدم باشند
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که مسئولان باید به عنوان الگو در استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیش قدم بوده و مردم را تشویق کنند تا استفاده از ماسک را جدی بگیرند.محمد صالح جوکار در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ضرورت استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و مسئولان و شرکت در پویش «من هم ماسک می‌زنم»، بیان کرد: اگر بخواهیم از بلای ویروس کرونا خلاص شویم چاره‌ای جز استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نداریم. مادامی که زنجیره انتقال ویروس قطع نشود به هیچ عنوان نمی‌شود این ویروس را شکست داد.وی در ادامه اظهار کرد: تنها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانیم با این ویروس مقابله کنیم. همان طور که مقام معظم رهبری تاکید داشتند تصمیمات ستاد ملی کرونا باید …
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
شرایط کرونایی با توجه به گستره عملیاتی تاثیری در روند عملیات حفاری چاه های نفت و گاز نداشته است
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: شرایط کرونایی با توجه به گستره عملیاتی، تاثیری در روند عملیات حفاری چاه های نفت و گاز توسط ناوگان این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور نداشته است.سید عبداله موسوی در توضیح بیشتر در این باره افزود: انجام کار در چنین وضعیتی در چارچوب اجرای دقیق پروتکل ها و ابلاغیه های بهداشتی کشوری و صنعت نفت در راستای اقدامات پیشگیرانه و مقابله با بیماری کووید - 19 صورت می پذیرد.وی گفت: با تمهیدات به کار گرفته شده، غربالگری و تست روزانه سلامت کارکنان اقماری، نیروهای ماموریتی، پشتیبانی، ستادی و رعایت نکات بهداشتی همکاران در محیط کار، تلاش به عمل آمده تا در تحقق اهداف و برنامه های تبیین شده صنعت نفت وقفه ای ایجاد نشود و کار به روال عادی استمرار یابد.موسوی اظهار کرد: افزایش …
افزایش بهره وری باید از درون خانواده‌ها شکل گیرد و فرهنگ سازی شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
افزایش بهره وری باید از درون خانواده‌ها شکل گیرد و فرهنگ سازی شود
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: افزایش بهره وری باید از درون خانواده‌ها شکل گیرد و فرهنگ سازی شود.
جشنواره کشوری فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای تمدید شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / ویروس کرونا / دانشگاه های علوم پزشکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
جشنواره کشوری فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای تمدید شد
تهران- ایرنا - مهلت شرکت در جشنواره کشوری فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای با هدف فرهنگ سازی برای مقابله با ویروس کرونا تا ۱۵ مرداد تمدید شد.
گلایه امام جمعه یزد از سهل انگاری ادارات در مدیریت مصرف انرژی
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / استانی-اقتصادی / امام جمعه یزد / مدیریت مصرف برق
گلایه امام جمعه یزد از سهل انگاری ادارات در مدیریت مصرف انرژی
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان این که بحث مدیریت مصرف انرژی در ادارات می بایست جدی‌تر رعایت شود، گفت: اصلاح الگوی مصرف در ایران نیازمند فرهنگ سازی است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
بررسی مشکلات آبرسانی شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر در نشست مدیرعامل شرکت آبفای استان با مدیران شهرستان‌ها
عبدالحمید حمزه‌پور ظهر امروز در نشستی با مدیران ستادی و امور بهره‌برداری شهرستان‌های تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر ترویج فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب در بین مشترکان اظهار داشت: فصل تابستان و وجود شرایط بحرانی کرونایی بر مصرف آب آشامیدنی در شهرها و روستاهای استان بوشهر افزوده است که برای جلوگیری از کم‌آبی مدیریت مصرف آب باید در دستور کار همگان قرار بگیرد.وی، بررسی مسائل، مشکلات، هماهنگی و آمادگی برای مقابله با بحران کم آبی در فصل گرما را از اهداف برگزاری این نشست دانست و عنوان کرد: مشکلات ابرسانی با بهره‌برداری از طرح‌های مهم آبرسانی و مدیریت مصرف آب کاهش یافته است و امیدواریم با ارائه راهکارهای مناسب و برنامه‌‌ریزی صحیح مشکلی در توزیع آب ایجاد نشود تا بتوانیم بیش از پیش برای …
چراغ کم فروغ زورخانه‌ها در قزوین
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / وزارت ورزش و جوانان / ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی / استان قزوین
چراغ کم فروغ زورخانه‌ها در قزوین
قزوین – ایرنا – چراغ رشته‌ ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی در استان قزوین طی سال‌های اخیر بسیار کم فروغ شده است که شاید دلیل آن کمبود اعتبارات یا فقدان فرهنگ سازی و معرفی این رشته باشد.
صیانت از آثار سینمایی تنها در سایه فرهنگ سازی محقق می شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / ارشادگیلان / فیروز فاضلی / ستاد صیانت از آثار سینمایی و سمعی و بصری / فرهنگ سازی
صیانت از آثار سینمایی تنها در سایه فرهنگ سازی محقق می شود
رشت- مدیرکل ارشاد گیلان با تأکید بر اینکه صیانت از آثار سینمایی تنها در سایه فرهنگ سازی محقق می شود، گفت: اقدامات سلبی نتیجه مثبتی به دنبال نخواهد داشت.
اضطراب و استرس مادر تمام مشکلات روحی و روانی
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / استرس / افسردگی / مشاور و روانشناس
اضطراب و استرس مادر تمام مشکلات روحی و روانی
یک روانشناس، گفت: اضطراب و استرس، پایه و مادر تمام مشکلات روحی و روانی است در حالی که امروزه این تکانش امری عادی و فراگیر شده و خود مراقبتی در برابر استرس باید فرهنگ سازی شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
دیدار مدیر منطقه ای بانک ایران زمین با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
به مناسبت هفته محیط زیست انجام شد:دیدار مدیر منطقه ای بانک ایران زمین با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان مدیریت شعب استان های اصفهان،قم،مرکزی و چهارمحال و بختیاری بانک ایران زمین با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان دیدار و در خصوص توانمندی ها، قابلیت ها و توسعه همکاری فی مابین گفتگو کرد.به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین، محمد رضا سبزواری مدیر منطقه ای بانک ایران زمین ضمن تبریک هفته محیط زیست به فعالین این عرصه به تشریح فعالیت های بانک ایران زمین از قبیل پویش های بلوط ایران زمین، سه شنبه های بدون خودرو و نه به پلاستیک و همچنین کمپین های زمین برای زندگی را داریم، آلرژی به مصرف انرژی ، جنگل تشنه ، میرآب و به خصوص حمایت از روز جنگلبان برای 3 سال متوالی نکاتی را بیان و گزارشی در خصوص …
عمق چاه‌های آب شرب کرج به بالای ۳۰۰ متر رسیده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / استانی-اجتماعی
عمق چاه‌های آب شرب کرج به بالای ۳۰۰ متر رسیده است
مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرج گفت: با توجه به افزایش عمق چاه‌ها در برخی از مناطق شهری و روستایی به بالای ۳۰۰ متر و مشکلات بهره برداری از اینگونه چاه‌ها، بنابراین از این پس باید با فرهنگ سازی بحث مدیریت مصرف از طرق مختلف جدی گرفته شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
مدیرعامل شرکت گاز استان در نشست مشترک با مدیرکل مسکن و شهرسازی و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران :
برقراری جریان گاز فقط با تاییدیه نظام مهندسی انجام می شود"جعفر احمدپور" مدیرعامل شرکت گاز استان در این نشست گفت: برقراری جریان گاز فقط با تاییدیه نظام مهندسی انجام می شود و این شرکت به هیچ عنوان تغییر در سیستم لوله کشی داخلی گاز بدون تاییدیه سازمان نظام مهندسی را نمی پذیرد و طبق دستورالعمل و قراردادهای اولیه ، درصورت مشاهده و گزارش مامورین این اداره، جریان گاز مصرفی  قطع و وصل مجدد آن منوط به تاییدیه سازمان نظام مهندسی ساختمان است.وی با اشاره به این که پیش از این سازمان نظام مهندسی ساختمان و بازرسی و نظارت لوله کشی داخل ساختمان با فشار یک چهارم پوند در بخش خانگی و واحدهای تجاری را برعهده داشته است ، اظهار کرد : تجربه نظام مهندسی در بازرسی ها و گذراندن دوره های آموزشی و واگذاری امور به بخش خصوصی …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •