یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
مایکروویو
نحوه عیب یابی و تعمیر مایکروویو و مایکروفر
۱۸ ساعت قبل
نحوه عیب یابی و تعمیر مایکروویو و مایکروفر
این مقاله به توضیحاتی درباره نحوه کار مایکروویو، مشکلات رایجی که ممکن است برای آن بوجود آید و همچنین چگونگی تعمیر مایکروویو، با ابزار و قطعات مورد نیاز می پردازد. سپس دستورالعمل های مرحله به مرحله ساده ای را، جهت سرویس درب مایکروویو، نحوه باز کردن و جدا نمودن قطعات آن و همچنین چگونگی تست کردن یک پروب دما ارائه می دهد.
ارزان‌ترین مایکروویو‌های موجود در بازار لوازم خانگی
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / مایکروویو / لوازم خانگی / راهنمای خرید
ارزان‌ترین مایکروویو‌های موجود در بازار لوازم خانگی
مایکروویو ال جی مدل MW31W با کاهش یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی طی هفته‌های اخیر در بازار فروخته می‌شود.
تفاوت موج رادیویی با ریزموج (مایکروویو) چیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۱
تفاوت موج رادیویی با ریزموج (مایکروویو) چیست؟
طیف الکترومغناطیسی (Electromagnetic spectrum) طیف گسترده‌ای از امواج گوناگون است. هر بخش از طیف موج الکترومغناطیسی بسته به بسامد و طول‌ موجش ویژگی‌های خاصی دارد. موج رادیویی (Radio wave) بخشی از طیف موج الکترومغناطیسی است. ریزموج یا مایکروویو (Microwave) نیز خود بخش کوچکی از موج رادیویی و نتیجتا بخشی از طیف الکترومغناطیسی است که بسامد (فرکانس) بیشتری دارد. پس منظور از تفاوت موج رادیویی با ریزموج (مایکروویو) در اصل تفاوت امواج رادیویی بسامدپایین با امواج رادیویی بسامدبالا است. در ادامه، ضمن بیان تفاوت موج رادیویی با مایکریوویو، به برخی از ویژگی‌ها و کاربردهای‌شان اشاره خواهدشد.
ظهور پرینتر سه بعدی غذا؛ انقلابی در آشپزخانه‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / مجله صنایع غذایی / غذا / مجله دستور العمل آشپزی
ظهور پرینتر سه بعدی غذا؛ انقلابی در آشپزخانه‌ها
آخرین انقلاب در صنعت غذاسازها، به حدود ۷۰ سال پیش که مربوط به نوآوری مایکروویو بود برمی‌گردد. اکنون ولی زمان رویارویی با دستاورد جدیدی به نام «پرینتر سه بعدی غذا» است. ادامه‌ی این نوشته را بخوانید تا شما هم برای خرید پرینتر سه بعدی غذا در آینده‌ی نه چندان دور آماده شوید.
چیزهایی که در ماکروویو نباید گذاشت
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / مایکروویو / میوه خشک / سبک زندگی / پارسی خبر / آشپزی
چیزهایی که در ماکروویو نباید گذاشت
با آمدن مایکروویو به بازار، روند گرم کردن و یخ زدایی غذا‌ها سرعت بیشتری گرفته است اما با وجود اینکه روی مایکروویو‌ها درجه‌های مختلفی برای گرم کردن مواد غذایی تعریف شده است.
ترفندهای ضدعفونی کردن اسکاچ ظرفشویی
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ / سلامت / مایکروویو / اسفنج / اسکاچ / اسکاچ ظرفشویی / خانه داری / ترفندهای خانه داری / چطور اسکاچ را تمیز کنیم
ترفندهای ضدعفونی کردن اسکاچ ظرفشویی
اسفنج و اسکاچ ظرفشویی به دلیل شستن ظرف‌ها بسیار آلوده هستند و حتما باید ضد عفونی شود، البته برای شستشوی اسکاچ و اسفنج ظرفشویی باید از روش‌های مناسب استفاده کرد.
این غذاها را در مایکروویو گرم نکنید!
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / مایکروویو / خانه داری / سبک زندگی / پارسی خبر / سموم سرطان زا
این غذاها را در مایکروویو گرم نکنید!
ماکروویو یکی از سریع‌ترین راه‌های پختن غذا است؛ اما نباید برای گرم کردن برخی از غذا‌ها از آن استفاده کنیم؛ زیرا مواد غذایی سمی می‌شود.
سفارتخانه‌های آمریکا آماج امواج مایکروویو  پرقدرت
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / آمریکا / انسان / مایکروویو / چین
سفارتخانه‌های آمریکا آماج امواج مایکروویو پرقدرت
امواج مایکروویو پرقدرت بر انسان اثر می‌گذارد و سر انسان به عنوان یک آنتن گیرنده برای امواج مایکروویو در طیف فرکانس پایین گیگاهرتز عمل می کند. پالس‌های مایکروویو در این فرکانس‌ها می تواند باعث شنیدن اصواتی در انسان شود که یکی از علائم گزارش شده از سوی پرسنل آمریکایی است.
روسیه: استفاده از امواج مایکروویو علیه دیپلمات‌های آمریکایی، فرضیه‌ای غیرقابل باور است
۱۳۹۹/۰۹/۲۱ / اخبار "آمریکا" / اخبار "روسیه"
روسیه: استفاده از امواج مایکروویو علیه دیپلمات‌های آمریکایی، فرضیه‌ای غیرقابل باور است
سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: «فرضیه‌ غیرقابل باور "استفاده از امواج مایکروویو علیه دیپلمات‌های آمریکایی، با واقعیت مطابقت ندارد و ما اصلاً نمی‌دانیم چنین سلاحی وجود دارد، چه رسد به اینکه از آن استفاده کنیم.»
علت سندروم مرموز هاوانا در میان دیپلمات‌های آمریکایی مشخص شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / آمریکا
علت سندروم مرموز هاوانا در میان دیپلمات‌های آمریکایی مشخص شد
بر اساس یک گزارش از سوی آکادمی ملی علوم آمریکا، علایم عصبی بیماری ناشناخته‌ای که دیپلمات‌های آمریکایی خارج از این کشور به ویژه در کوبا، چین و روسیه با آن دست و پنجه نرم کردند، با تاثیرات انرژی مایکروویوی مستقیم، مطابقت دارد.
قیمت انواع مایکروویو
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / مایکروویو / قیمت لوازم خانگی
قیمت انواع مایکروویو
مشاهدات میدانی نشان می‌دهد در بازار لوازم خانگی کالای، قاچاق برنده بازار است. به سبب افزایش غیرمنطقی نرخ لوازم خانگی، کالا‌های قاچاق که نصف نرخ بازار به فروش می‌رسند در صدر تقاضا قرار دارند.
جدیدترین برندهای تجهیزات آشپزخانه در بازار کدام است
۱۳۹۹/۰۹/۱۳ / ایران / خدمات پس از فروش / صنعت / مایکروویو / خرید اینترنتی
جدیدترین برندهای تجهیزات آشپزخانه در بازار کدام است
ایلنا: تجهیزات آشپزخانه در ایران همواره خواهان زیادی داشته و مشتریان همیشه به دنبال بهترین محصولات با بهترین کیفیت و بهترین قیمت گشته‌اند.
بهترین مدل‌های محصولات استیل البرز برای آشپزخانه من کدام است؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / استاندارد / ایران / گاز / مایکروویو / مصرف کنندگان
بهترین مدل‌های محصولات استیل البرز برای آشپزخانه من کدام است؟
ایلنا: استیل البرز بزرگترین و اولین تولید کننده تجهیزات آشپزخانه شامل انواع گاز رومیزی،هود،سینک و فر آشپزخانه است.
مایکروویو این غذاها را سمی می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / سلامت / مهارت‌ها فوت‌ و فن / مواد غذایی / غذا / مهارت‌های زندگی
مایکروویو این غذاها را سمی می‌کند
ماکروویو یکی از سریع‌ترین راه‌های پختن غذاست؛ اما نباید برای گرم کردن برخی از غذاها از آن استفاده کنیم؛ زیرا مواد غذایی سمی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
اطمینان از پوشش صورت بوسیله ماسک با کمک حسگر
محققان بیمارستان زنان برایام و موسسه فناوری ماساچوست ماسک تنفسی جدیدی را طراحی کردند که همانند ماسک‌های استاندارد N95 پیشرفته به نظر می‌رسد و با کمک حسگرهایی از پوشش کامل صورت بوسیله ماسک اطمینان حاصل می‌شود.به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، این ماسک تنفسی شفاف شامل حسگرهایی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا بفهمند که ماسک کاملاً صورت آنها را پوشانده است یا خیر و هنگام نیاز به تعویض فیلترها نیز به کاربران هشدار داده می‌شود. این ماسک ماسک تنفسی شفاف، الاستومر، سازگار و با دوام نامیده می‌شود. کاربران می‌توانند آن را به طور مکرر استریل کنند و مجددا از آن استفاده کنند که این کار به کاهش ضایعات و جلوگیری از کمبود ماسک کمک می‌کند.جیووانی تراورسو، محقق این مطالعه گفت: طی بیماری همه‌گیر کووید۱۹، نیاز …
طرز تهیه موکا ( کاپوچینوی آمریکایی)
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / موکا / اسپرسو / نوشیدنی داغ / پارسی خبر / سبک زندگی
طرز تهیه موکا ( کاپوچینوی آمریکایی)
موکا برخلاف اکثر نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو، در واقع نیاز به استفاده از شیر کف دار ندارد. این یعنی شما می توانید فقط با جوشاندن شیر در مایکروویو یا روی اجاق گاز، موکا درست کنید.
تبدیل برق به هیدروژن با مایکروویو!
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / برق / الکتریسیته / هیدروژن / مایکروویو / باتری
تبدیل برق به هیدروژن با مایکروویو!
دانشمندان تنها با استفاده از ریزموج‌ها یا همان مایکروویو موفق به تبدیل الکتریسیته به هیدروژن شدند که این فناوری جدید می‌تواند در ذخیره انرژی و تولید سوخت‌های مصنوعی و مواد شیمیایی سبز استفاده شود.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
هدف‫گذاری ۲۷۰ میلیون دلاری برای داخلی‌سازی لوازم ‌خانگی
دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اشاره به داخلی‌سازی ۲۲۰ میلیون دلاری در صنعت لوازم خانگی در سال گذشته، ابراز امیدواری کرد امسال بتوانیم حدود ۵۰ میلیون دلار بیش از پارسال به داخلی‌سازی اختصاص دهیم.به گزارش ایرنا، عباس هاشمی با اشاره به برگزاری میزهای جدید ارتقای داخلی‌سازی محصولات بخش صنعت، افزود: در صنعت لوازم‌ خانگی با گستره‌ای از میزان داخلی‌سازی در کالاهای مختلف مواجه‌ایم، به طوری که در صنعت لوازم خانگی گازسوز، داخلی‌سازی بیش از ۹۰ درصدی اتفاق افتاده است. در عین حال پایین‌ترین میزان داخلی‌سازی مربوط به تلویزیون است که ۳۵ درصد بوده و در اکثر کشورهای تولیدکننده تلویزیون نیز به همین اندازه است، زیرا «ماژول» که بالاترین ارزش را در بین قطعات متشکله تلویزیون دارد، فقط توسط سه برند بزرگ در …
بهترین روش برای پخت قارچ
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / پخت قارچ / خانه داری / قارچ خوراکی / سبک زندگی / پارسی خبر
بهترین روش برای پخت قارچ
متخصصان اسپانیایی می‌گویند که بهترین روش برای پخت قارچ استفاده از مایکروویو یا کباب کردن آن است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
محاسبه سرعت نور با یک تخته شکلات!
یکی از دانشجویان مقطع دکترای اخترفیزیک در موسسه فناوری ماساچوست با انجام یک آزمایش جالب در توئیتر، سرعت نور را با استفاده از یک تخته شکلات اندازه گرفت.به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، به نظر می‌رسد که محبوب‌ترین تنقلات جهان همچنین می‌تواند به عنوان بخشی از یک آزمایش علمی مورد استفاده قرار گیرد و به شما امکان دهد تا سرعت نور را اندازه بگیرید.دیوید براردو، دانشجوی دکترای اخترفیزیک در موسسه فناوری ماساچوست یک آزمایش علمی جالب و محبوب را در توییتر دوباره احیا کرده است. تصور می‌شود که این ایده برای اولین بار از جلسه انجمن ملی آموزش علوم در آتلانتا در سال ۲۰۰۴ برآمده است.براردو توضیح می‌دهد: شما می‌توانید سرعت نور را در خانه تنها با استفاده از مایکروویو و یک تخته شکلات اندازه‌گیری کنید.آزمایش مورد …
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
14 مورد استفاده از مایکروویو که تا به حال نمی دانستید
بیشتر ما از مایکروویو تنها برای پختن غذا و یا گرم کردن آن استفاده می کنیم. اما آیا می دانستید که از این دستگاه استفاده های بیشتری نیز می توان کرد؟ ما در این مقاله به چند مورد از آنها اشاره می کنیم
گریز از بدبختی با نوآوری
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / توسعه / اقتصاد / اقتصاد جهانی / آسیا
گریز از بدبختی با نوآوری
محمد فاضلی در یادداشتی می نویسد: نوآوری بازارآفرین اما کاملاً متفاوت است. هِنری فورد در اوایل قرن بیستم خودرو فورد مدلی تی را به بازار عرضه کرد و ضمن ایجاد تحول در صنعت خودرو، صنعت فولاد، پلاستیک، جاده‌سازی، مسکن و ... را تغییر داد. اَپل این کار را با اولین مدل آیفون انجام داد، ماکارونی ایندومی در نیجریه و لوازم خانگی گالانز در کل جهان با اجاق‌های مایکروویو. توسعه بعدی مدل‌های اپل، گالانز یا خودروهای فورد بعدی هم همه تداوم‌بخش و متکی بر نوآوری کارآیی‌بخش بوده‌اند.
نیویورک تایمز فاش کرد: قصد مقام‌های آمریکایی برای استفاده از سلاح مایکروویو در مرز مکزیک
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
نیویورک تایمز فاش کرد: قصد مقام‌های آمریکایی برای استفاده از سلاح مایکروویو در مرز مکزیک
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز از قصد مقامات این کشور برای استفاده از سلاح مایکروویو در مرز مکزیک خبر داد.
روس کاسموس برای مقابله با تومورهای بدخیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
روس کاسموس برای مقابله با تومورهای بدخیم "اسلحه مایکروویوی" می سازد
فرض بر این است که دستگاه با استفاده از تابش اشعه مایکروویو یا فرکانس رادیویی برای مدت کوتاهی قادر به گرم کردن و از بین بردن بافت تومور خواهد بود.
بررسی خدمات تعمیرات مایکروفر و مایکروویو تعمیرگاه دیبا پشتیبان
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / پاناسونیک / شبانه روزی / شماره تلفن / مایکروویو / ویتامین
بررسی خدمات تعمیرات مایکروفر و مایکروویو تعمیرگاه دیبا پشتیبان
در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی خدمات تعمیرات مایکروفر شرکت دیبا پشتیبان ایرانیان و ویژگی های و مزایای این تعمیرگاه مجاز مایکروفر و مایکروویو بپردازیم.
آیا گرم کردن غذا در مایکروویو کرونا را از بین می‌برد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / سلامت / اخبار سلامتی / بیماری / ویروس کرونا / بیماری کرونا / مایکروویو / مایکروفر / سرفه / تنگی نفس / عطسه
آیا گرم کردن غذا در مایکروویو کرونا را از بین می‌برد؟
ویروس از راه مواد غذایی منتقل نمی شود اما می تواند در جریان آماده سازی، آلوده شود. با این حساب آیا گرم کردن غذا در ماکروویو آن را ضد عفونی می کند؟
شیوه انجمادزدایی از گوشت در مایکروویو
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / انجمادزدایی / انجمادزدایی گوشت / سبک زندگی / پارسی خبر / گوشت یخ زده
شیوه انجمادزدایی از گوشت در مایکروویو
انجماد زدایی از گوشت ترفند‌هایی دارد که به شما آموزش می‌دهیم.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / طرز پخت مرغ / فیلم آشپزی / پخت مرغ / سبک زندگی / پارسی خبر / ناهار
طرز پخت مرغ در مایکروویو + فیلم
  منبع: نون سیر
روش ساخت صابون طبیعی در خانه
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / صابون طبیعی / ویروس کرونا / گلیسیرین / سبک زندگی / پارسی خبر
روش ساخت صابون طبیعی در خانه
تهیه صابون در خانه یک مهارت لذتبخش برای اوقات فراغت است. تهیه صابون اصلا شبیه به آنچه فکر می‌کنید دشوار نیست بلکه بسیار ساده و سرگرم کننده است. در این گزارش دو روش متداول ساخت صابون توضیح داده شده است. یک واکنش شیمیایی اساسی صابون نتیجه یک واکنش شیمیایی اساسی بین چربی‌ها یا روغن‌ها و چربی است. فرآیند دستیابی به واکنش شیمیایی ساپونی سازی نامیده می‌شود. با انتخاب دقیق ترکیبی از روغن‌های با کیفیت، اضافه کردن رایحه یا روغن‌های ضروری مورد علاقه خود و چرخاندن در یک رنگ پر جنب و جوش، صابون دستساز شما شکلی جذاب و خاص را به خود می‌گیرد. روش‌های ساخت صابون چهار روش اساسی برای تهیه صابون در خانه وجود دارد. از این بین، مذاب کردن و فرآیند سرما دو روش بسیار متداول ساخت صابون هستند. روش ذوب کردن: در این روش …
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
سقوط مرگبار سارق و پایان سرقت میلیاردی از منازل
[شهروند] سقوط مرگبار یکی از سارقان به سرقت‌های سریالی از منازل تهران پایان داد. دو مرد و یک زن سارقان اصلی این باند بودند که از سوی پلیس پایتخت دستگیر شدند. از اعضای این باند 10‌میلیارد تومان اموال مسروقه کشف شد. سال گذشته گزارشی مبنی بر سرقت منزل شخصی در تهرانسر به مأموران کلانتری اعلام شد. پس از ارجاع پرونده به پلیس آگاهی کارآگاهان معاونت مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی در تحقیقات میدانی به دست آوردند که سرقت از منزل مالباخته را سه مرد جوان مرتکب شده‌اند. با اینکه هویت دونفر از سارقان به نام‌های «مهرداد» و «آرسام» به دست آمد ولی مخفیگاه آنها شناسایی نشد و متهمان در مخفیگاه سابق‌شان سکونت نداشتند. بنابراین دستگیری متهمان در دستور کار …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
آتش در خانه
چگونه از آتش‌گرفتن لوازم خانگی جلوگیری کنیم. اکثر خانه‌ها دارای لوازم الکتریکی زیادی اعم از اقلام کوچک آشپزخانه مانند توستر و مایکروویو تا لوازم بزرگی مانند لباسشویی و ماشین‌ظرفشویی هستند. این لوازم درحالی ‌که زندگی ما را ساده‌تر کرده‌اند، اما خطرات بسیاری را هم با خود به همراه آورده‌اند. یکی از آنها آتش‌گرفتن لوازم است. برای حفظ لوازم و سرمایه خود از خطر آتش‌سوزی نکات زیر را درنظر بگیرید.‎‏ اگر می‌خواهید مهم‌ترین عوامل موثر در‎ ‎آتش‌سوزی‌های خانگی‎ ‎را بشناسید و از آنها پیشگیری کنید، ‏خواندن این توصیه‌ها می‌تواند کمک‌تان کند‎.‎
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / شرکت های دانش بنیان
شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق به ساخت "رادیو و آنتن‌های مایکروویو" شد
یک شرکت دانش بنیان در ایران موفق به طراحی و ساخت رادیو و آنتن‌های مایکروویو شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / غذای بیرون / رعایت بهداشت / ویروس کرونا / پارسی خبر
اگر غذای بیرون سفارش دادید این نکات را رعایت کنید
روزانه اظهارنظر‌های متفاوتی از طریق شبکه‌های اجتماعی به سمع و نظر ما می‌رسد و اغلب بی آنکه بدانیم این اظهارنظر‌ها مورد تایید منابع رسمی است یا خیر آن را می‌پذیریم. یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در این حوزه، سفارش غذا از رستوران‌ها است. محققان در مورد سفارش غذا از رستوران‌ها چه نظری دارند؟ پرفسور بلومفیلد به شبکه جهانی بی‌بی‌سی می‌گوید: «برای کم کردن خطر آلودگی، بهتر است بسته‌بندی مواد غذایی را باز کرده و آن را دور بریزید. بعد غذا را در ظروف خانگی تمیز و مناسب ریخته و قبل از خوردن دست خود را با دقت بشویید. در شرایط فعلی شاید بهتر باشد غذای داغ و تازه پخته از رستوران سفارش دهید و از غذا‌های خام و سرد صرف نظر کنید.»او در ادامه تاکید می‌کند که خطر انتقال این ویروس از راه غذا ناچیز است و سفارش غذا …
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / چای سبز / سکته قلبی / پیشگیری از سکته / پارسی خبر
اگر می‌خواهید سکته نکنید از این چای غافل نشوید
یک گروه از محققان دریافتند که یک مولکول در چای سبز می‌تواند به جلوگیری از مرگ و میر ناشی از حمله قلبی و سکته مغزی کمک کند.مصرف چای سبز بسیاری از مزایای سلامتی را به همراه دارد. متخصصان تایید کرده‌اند که نوشیدن چای سبز برای کاهش وزن، کاهش فشار خون بالا و شفافیت پوست مفید است.اکنون محققان دانشگاه "لنکستر" (Lancaster) می‌گویند که چای سبز می‌تواند به جلوگیری از حملات قلبی و سکته مغزی کمک کند. ترکیباتی که در این ماده یافت می‌شود، می‌تواند موجب حل شدن یک پروتئین مضر موسوم به "A-۱" در شریان‌ها شود که به عنوان تصلب شراین یا آترواسکلروز شناخته می‌شود.آترواسکلروز از مواد چرب در شریان‌ها تشکیل می‌شود که می‌تواند منجر به کاهش جریان خون و درنتیجه کاهش رسیدن خون به مغز و قلب شود.پروتئین آپولیپوپروتئین (A-۱) …
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / سرگرمی / ضدعفونی کردن / ماسک / ضدعفونی کردن ماسک / آتش‌نشانی / آمریکا / آتش‌نشانی آمریکا / ایالات متحده آمریکا / ایالات متحده / مایکروویو
ضدعفونی کردن ماسک، دردسر جدید آتش‌نشانی آمریکا
مسئولان آتش‌نشانی آمریکا از دردسر جدید کرونایی خود در ضدعفونی کردن ماسک پرده برداشتند. مسئولان آتش‌نشانی ایالات متحده طی بیانیه‌ای از مردم خواستند در ضدعفونی کردن ماسک‌های خود با استفاده از مایکروویو دقت بیشتری به خرج داده و خانه‌های خود به خاطر ضدعفونی کردن ماسک را در معرض آتش‌سوزی قرار ندهند.اداره آتش‌نشانی ایالت نیوهمپشایر ضمن بیان این هشدار تاکید کرد، حوادث رخ‌داده نشان می‌دهد دستگاه‌های مایکروویو بیش از آنکه به مردم برای ضدعفونی کردن ماسک‌هایشان کمک کرده باشد، خانه‌های آن‌ها را در معرض آتش‌سوزی قرار داده است.در صفحه رسمی فیس‌بوک این اداره آتش‌نشانی به مردم هشدار داده شد، قرار دادن ماسک در مایکروویو ایده خوبی نیست، زیرا ممکن است آتش به سرعت شعله‌ور شود؛ برخی ماسک‌ها در خود قطعات معدنی دارند …
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / مایکروویو / سنگک / سلامت / نان
روش صحیح نگهداری نان در منزل و نکات مهم
نگهداری نان به شیوه درست، به دلیل ارزش غذایی و جایگاهی که در وعده‌های غذایی ما ایرانیان دارد پر اهمیت است. روش صحیح نگهداری انواع نان را بخوانید.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / علم و فناوری / پلاستیک / باتری / مایکروویو / ساخت باتری‌ / بطری‌های پلاستیکی / محیط زیست / زباله‌های پلاستیکی / شیمی / پلیمر
تبدیل پلاستیک به باتری در ۲ دقیقه!
بطری‌های پلاستیکی منبع عظیمی از زباله‌ها هستند، اما دانشمندان روشی را برای استفاده از آن‌ها در باتری‌های نسل بعدی کشف کرده‌اند که آن‌ها را با استفاده از امواج ماکرو (مایکروویو) به یکی از ترکیبات اصلی لازم برای ساخت باتری‌ها تبدیل می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / آشپزی / نکات آشپزی / دانستنی های آشپزی / پارسی خبر
 ۱۰ عادت پخت و پز که می‌تواند خطرناک باشد
تشخیص باکتری‌های خطرناک چه از نظر ظاهری و چه از نظر طعم غذایی غیرممکن است. با این حال، حتی مقدار کمی از چنین باکتری‌ها می‌توانند منجر به مسمومیت جدی غذایی شوند. برای جلوگیری از بروز آن، هرگونه شک و تردیدی در مورد خراب کردن آن، محصولی را دور بریزید.۱- نحوه‌ی یخ زدایی گوشتدامنه دمایی که در نظر گرفته شده است برای نگهداری مواد غذایی از ۴۱ درجه فارنهایت تا ۱۴۰ درجه فارنهایت (۵ درجه سانتیگراد تا ۶۰ درجه سانتیگراد) خطرناک است.به همین دلیل است که همیشه باید گوشت را فقط در یخچال یا مایکروویو یخ زدایی کنید.۲- شستن گوشت خامزمانی که چیزی را می‌شوییم، آن را تمیز می‌کنیم. با این حال، این در مورد گوشت صحیح نیست. شستن مرغ‌های خام، گوشت گاو، گوشت بره یا گوشت گوساله قبل از پخت و پز، توسط متخصصان توصیه نمی‌شود. …
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / باتری نانویی
بازیافت ضایعات پلاستیکی برای تولید باتری
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه پرود واقع در آمریکا با استفاده از ضایعات پلاستیکی و فناوری استاندارد مایکروویو به کار رفته در تجهیزات خانگی، توانستند اجزای کلیدی باتری را بسازند.  
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / دارچین / زردچوبه / مایکروویو / زعفران / زنجبیل / سلامت / ویروس کرونا
ادویه‌های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن
استاد صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تأکید برخودداری از خرید مواد غذایی فله‌ای، گفت: زعفران، زنجبیل، دارچین و زردچوبه تقویت کننده سیستم ایمنی بدن هستند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / سلامت / ویروس کرونا / بهداشت / سرکه / سرفه / مایکروویو
چگونه خانه را در مقابل ویروس کرونا ضدعفونی کنیم؟
تمیزی و منظم بودن خانه، افزون بر کمک به حفظ سلامت روان به جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها به ویژه بیماری وحشتناک این روزها، کرونا کمک بسزایی می‌کند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۵ / مایکروویو / سوسیس / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / زعفران / زنجبیل / زردچوبه / دارچین / ویروس کرونا / مواد غذایی / سلامت
نکاتی درباره مواد غذایی دوران کرونا
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، توصیه کرد تا حد امکان از خرید مواد غذایی باز و سنتی در زمان شیوع بیماری کرونا خودداری شود.
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / پارسی خبر / بارداری / اشعه مایکروویو
تاثیر اشعه مایکروویو در بارداری بر افزایش ریسک اختلال بیش فعالی
مطالعات نشان می‌دهد زنان بارداری که در معرض میزان بالا اشعه‌های ناشی از تلفن‌های همراه، مایکروویو و وای فای هستند، ریسک ابتلا نوزادشان به اختلال بیش فعالی بیشتر می‌شود.
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
تاثیر اشعه وایفای در دوران بارداری
مطالعات نشان می دهد زنان بارداری که در معرض میزان بالا اشعه های ناشی از تلفن های همراه، مایکروویو و وای فای هستند، ریسک ابتلا نوزادشان به اختلال بیش فعالی بیشتر می شود.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
زن چینی به خاطر کرونا پول‌هایش را سوزاند
زن چینی ساکن شانگهای که شنیده بود اسکناس‌ها شدیداً آلوده به کرونا هستند سه هزار یوان خود را برای ضدعفونی کردن در دستگاه مایکروویو قرار داد، اما بعد از آن با اسکناس‌های زغال‌شده مواجه شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۳
حفره مگنترون؛ از رادارهای جنگ جهانی دوم تا اجاق های مایکروویو!(+تصاویر)
یک جعبه فلزی مشکی حاوی اسرار فنی مربوط به واحد تحقیق و توسعه جنگی انگلستان در آن زمان به Bowen سپرده شده بود؛ هدف از این سفر...
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / موادغذایی / برنج / پارسی خبر
چه غذا‌هایی نباید ۲ بار گرم شوند؟
استفاده از مایکروویو و اجاق گاز شما برای گرم کردن دوباره‌ی برخی غذا‌ها می‌تواند خیلی وحشتناک باشد. تحقیقات نشان داده اند که برخی عناصر موجود در این مواد غذایی در صورت گرم شدن دوباره به شدت مضر می‌شوند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
امواج مایکروویو باعث افزایش احتمال سرطان پروستات می‌شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه راکبین موتورسیکلت و دوچرخه باید مراقب سلامت باروری خود باشند، گفت: گرم کردن غذا با امواج مایکروویو می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان پروستات را افزایش دهد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
نجات جنین سالم در دوقلوهای همسان با جراحی مایکروویو در رحم برای نخستین بار در کشور
اعضای تیم جراحی در بیمارستان مرکزی شیراز موفق شدند برای نخستین بار در کشور با حذف عمل خون رسانی به جنین معیوب و حذف یکی از دوقلوهای همسان جان قل سالم را قبل از زایمان مادر نجات دهند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
نکته بهداشتی| ایمنی مایکروویو
اجاق‌های مایکروویو که مجوز سازمان‌های نظارتی را دارند را می‌توان بدون قرار گرفتن در معرض مقادیر ناسالم پرتوها مورد استفاده قرار داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
تولید غبار کیهانی با استفاده از یک مایکروویو خانگی
محققان انگلیسی نشان دادند که می‌توان با استفاده از یک دستگاه مایکروویو خانگی، غبار کیهانی تولید کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / سلامت / رژیم غذایی / مایکروویو / پاپ کورن
بدترین نوع پاپ کورن با عوارضی جدی
شاید اغلب افراد علاقه فراوانی به مصرف پاپ کورن داشته باشند اما از عوارض آن آگاه نباشند، مصرف پاپ کورن عوارض و مضراتی را برای سلامت بدن به همراه دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
جنرال الکتریک در CES 2020 مایکروویو هوشمند با قابلیت‌های پیشرفته را رونمایی کرد
جنرال الکتریک جدیدترین محصولات لوازم خانگی خود را به نمایشگاه CES آورد که در میان آن‌ها، اجاق مایکروویو به‌نام Kithcen Hub خودنمایی می‌‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸
درخشش شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در جشنواره پژوهش و فناوری صنعت آب و برق کشور
معاون برنامه ریزی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به ارائه ۴ پروژه تحقیقاتی این شرکت در نمایشگاه هفته پژوهش گفت: شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در جشنواره پژوهش و فناوری صنعت آب و برق کشور با ارائه ۴ طرح تحقیقاتی توانمندی‌های خود را به منصه ظهور رساند.مهدی محمدی، ضمن تاکید بر اهمیت پژوهش، به هدف از حضور در این نمایشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر ۴ طرح تحقیقاتی در جشنواره پژوهش و فناوری صنعت آب و برق کشور ارائه کرد و مورد توجه ویژه قرار گرفت.وی، توجه به تحقیقات و پژوهش را در اولویت برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر دانست و افزود:هدف از حضور در این نمایشگاه ارائه تحول‌ها و پیشرفت‌های صنعت آب و فاضلاب، معرفی توانمندی‌ها و قابلیت‌های شرکت و ایجاد بسترهای مناسب …
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / مایکروویو / دانشگاه صنعتی شریف / پژوهشگاه هوا فضا / وزارت علوم
اولین کنفرانس میکروالکترونیک در دانشگاه شریف افتتاح شد
تهران- ایرنا- انجمن میکروالکترونیک ایران به صورت مشترک با همکاری پژوهشگاه هوافضا اولین کنفرانس میکروالکترونیک ایران را با مشارکت پیشکسوتان و نخبگان ایرانی داخل و خارج کشور در دانشگاه صنعتی شریف از ۴ دی ماه و به مدت سه روز برگزار می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / شبکه 5G / سلامتی
تشعشعات شبکه ۵G بیشتر از مایکروویوهای خانگی نیست!
شرکت‌های مخابراتی استرالیا به تازگی اعلام کرده‌اند که میزان تشعشعات ناشی از شبکه ۵G از مایکروویوهای خانگی کاربران نیز کمتر است و کاربران نباید نگران تهدیدات آن بر سلامتی خود باشند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
چالش ورود ماکروویوهای غیراستاندارد به بازار
درحالی‌که تولیدکننده داخلی مجبور به رعایت کامل استانداردهای روز است، متاسفانه مشاهده می‌شود که عرضه ماکروویوهای غیراستاندارد در بازار گسترش یافته است. نوید ایزدپناه مدیرعامل شرکت «استیل البرز» در مورد مشکلات صنعت تولید لوازم‌خانگی گفت: قوانین استاندارد ماکروویو در ایران جزو سختگیرانه‌ترین در جهان است که با استاندارد روز اروپا مطابقت دارد، در سایت استاندارد ایران سه یا چهار برند است که استاندارد مایکروویو ایران را پاس کردند که استیل البرز نیز جزو همین تعداد اندک هست که استاندارد تولید ماکروویو را پاس کرده است. وی افزود: اکثر برندهای موجود در بازار فاقد این استاندارد هستند، قانون می‌گوید خرید، ‌فروش و نگهداری کالایی که شامل استاندارد اجباری باشد و استاندارد نداشته باشد جرم است، چرا ماکروویوی که …
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / سولاردام / تعمیرات لوازم خانگی آرا سرویس / تعمیر سولاردام
راهنمای نگهداری از سولاردام
سولاردام یکی وسایل کاربردی در آشپزخانه هاست که نیاز به تعمیر تخصصی با قطعات اصلی دارد. استفاده از قطعات نامناسب می تواند کیفیت آن را برای همیشه کاهش دهد. بنابراین باید تعمیرات سولاردام و مایکروویو را به افراد متخصص که مورد اطمینان هستند واگذار کنید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه بیرجند
راه‌اندازی مجموعه آزمایشگاهی آنتن در دانشگاه بیرجند
مجموعه آزمایشگاهی آنتن در آزمایشگاه آنتن و مایکروویو دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه راه‌اندازی شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
مواد غذایی که نباید به هیچ وجه داخل ماکروویو قرار دهید
امروزه افراد از مایکروویو بیشتر استفاده می‌کنند، اما برخی مواد غذایی را نباید داخل آن گذاشت.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵
رویداد بزرگ سخت‌افزاری آمازون اوایل مهر برگزار می‌شود
شرکت آمازون روز پنج‌شنبه اعلام کرد که ۲۵ سپتامبر سال‌جاری (۳ مهر) در شهر سیاتل ایالت واشنگتن آمریکا رویدادی برگزار کرده و در آنجا از محصولات جدید خود رونمایی خواهد کرد. به گزارش «ایسنا» و به نقل از سی.ان.بی.سی، طی رویداد سال گذشته، آمازون ۱۵ محصول مبتنی بر الکسا از جمله مایکروویو، محصولات جدید آمازون اکو، ساعت دیواری هوشمند و... را معرفی کرد. آمازون سال گذشته یک ساعت دیواری کلاسیک اما هوشمند موسوم به «ساعت دیواری آمازون اکو» با قیمت پایین ۳۰ دلار را معرفی کرده بود که با دستیار هوشمند «الکسا» سازگار می‌شود و کاربران می‌توانند از آن به‌عنوان زنگ هشدار برای صبح‌ها استفاده کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
چگونه روستاییان بیشتر از قبل، ماشین ظرفشویی و مایکروویو استفاده کرده‌اند؟/ ادعای پیشی گرفتنِ درآمد بر هزینه معقول نیست!
فرامرز توفیقی با انتقاد از نتایج طرح آمارگیری هزینه و درآمد خانوارهای شهری و روستائی سال ۱۳۹۷ می‌گوید: نیازمند شفافیت آماری و وزن‌بخشی واقعی به داده‌ها هستیم.
۱۳۹۸/۰۶/۰۷ / کم آبی / انرژی خورشیدی
تولید آب از هوای خشک و گرم امکان‌پذیر شد
تهران – ایرنا - محققان دانشگاه برکلی کالیفرنیا یک دستگاه تولید آب از هوا ساختند که به اندازه یک اجاق مایکروویو است و امکان جذب مستقیم آب را از هوای خشک و گرم فراهم می‌کند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴
انفجار تخم مرغ پخته شده در مایکروویو یک دختر 22 ساله را نابینا کرد
یک دختر 22 ساله که بر اساس یک دستورالعمل اینترنتی تعدادی تخم مرغ را آب پز کرده بود، با یک فاجعه مواجه شد. یعنی به محض خارج کردن تخم مرغ ها از مایکروویو با انفجار تخم مرغ ها در صورتش رو به رو شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •