سه شنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۹ / 19 January, 2021
جو بایدن
وزیر امنیت داخلی اوباما: ترامپ یک تجربه ناموفق در تاریخ آمریکا بود
۱ ساعت قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن
وزیر امنیت داخلی اوباما: ترامپ یک تجربه ناموفق در تاریخ آمریکا بود
تهران- ایرنا- وزیر امنیت داخلی دولت باراک اوباما گفت: امیدوارم که مردم آمریکا متوجه شوند که ریاست جمهوری ترامپ یک تجربه ناموفق بوده است.
۲ ساعت قبل
وقت خروج از افغانستان فرا رسیده است؟
دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا در توافقی با گروه شبه‌نظامی طالبان قول داده تا ماه مه 2021 همه نیروهای امریکایی را از افغانستان خارج کند. هنوز مشخص نیست جو بایدن، رییس‌جمهور منتخب امریکا پس از ورود به کاخ سفید چه سیاستی را در قبال افغانستان اتخاذ می‌کند اما استمرار حضور نظامی امریکا در این کشور موافقان و مخالفان زیادی دارد. پایگاه خبری تحلیلی «ریل کلیر ورلد» در گزارشی به دفاع از پایان دادن به «جنگ ناتمام» در افغانستان پرداخته و ادعا می‌کند این جنگ هیچ ربطی به امریکا ندارد! در این گزارش آمده است: در پی هجوم حامیان دونالد ترامپ رییس‌جمهور امریکا به ساختمان کنگره، تدابیر امنیتی مراسم تحلیف رییس‌جمهور منتخب جو بایدن به طرز چشمگیری …
بایدن نمی‌خواهد ایران را از دست بدهد
۲ ساعت قبل / جو بایدن / بازگشت آمریکا به برجام / برجام
بایدن نمی‌خواهد ایران را از دست بدهد
یک کارشناس مسائل آمریکا اظهار کرد: بایدن تلاش خواهد کرد تا نوعی آشتی کنان با اتحادیه اروپا، روسیه و چین داشته باشد و آمریکا را از یک جانبه گرایی به چند جانبه گرایی برگرداند.
منبع آگاه: بازگشت به برجام کف سیاست‌های بایدن درباره ایران است نه سقف آن
۳ ساعت قبل / ایران و بایدن / برجام / دولت بایدن
منبع آگاه: بازگشت به برجام کف سیاست‌های بایدن درباره ایران است نه سقف آن
به گزارش فارس، یک منبع نزدیک به «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا امروز (دوشنبه، ۲۹ دی‌ماه) توضیحات جدیدی درباره سیاست او درباره بازگشت به توافق هسته‌ای برجام ارائه کرده است. 
«کامالا هریس» از سنای آمریکا استعفا داد
۳ ساعت قبل
«کامالا هریس» از سنای آمریکا استعفا داد
شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در گزارشی اعلام کرد: «کامالا هریس» معاون «جو بایدن» رییس جمهور منتخب آمریکا دقایقی پیش رسما از سمت خود در مجلس سنا استعفا داد.وی امروز از مقام سناتوری ایالت کالیفرنیا استعفا داد تا خود را مهیای اجرای نقش جدیدی کند که از روز چهارشنبه در مقام معاون رئیس جمهور منتخب آمریکا (جانشین مایک پنس) ایفا خواهد کرد.
۳ ساعت قبل
لغو تحریم‌های نفتی ایران در اولویت‌های پایین دولت بایدن قرار دارد
شبکه بلومبرگ در گزارشی با اشاره به این که جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا قصد دارد به توافق‌هایی بین‌المللی از جمله توافق هسته ای ایران بازگردد، مطرح کرد که لغو تحریم های نفتی ایران در اولویت پایین‌تری برای او قرار دارد که حل و فصل مسائل پیرامون آن ممکن است به زودی اتفاق نیفتد.به گزارش ایسنا به نقل از شبکه بلومبرگ، جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا قصدش برای بازگرداندن آمریکا به طرح های بین‌المللی از جمله معاهده آب و هوایی پاریس و توافق هسته‌ای را پنهان نکرده است. وب سایت بایدن اعلام کرده است که او در اولین روز ریاست جمهوری اش به معاهده پاریس ملحق می شود اما اتخاذ رویکردی جدید نسبت به ایران که شامل لغو تحریم ها علیه صادرات نفتی ایران می شود، در لیست اولویت های پایین تر است و مدت بیشتری طول …
۳ ساعت قبل
برای قضاوت نسبت به دولت بایدن عجله نداریم
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد بر استواری دولت ایران در مهار کرونا با وجود جنگ تحمیلی اقتصادی آمریکا تاکید کرد و گفت برای قضاوت دولت بایدن در عمل به وعده لغو تحریم، عجله نداریم.به گزارش ایرنا، مجید تخت‌روانچی روز دوشنبه در صفحه توئیتری خود نوشت: اکنون از تهران به نیویورک رسیدم.وی افزود: با وجود جنگ اقتصادی تحمیلی آمریکا علیه مردم ما، دولت در مهار کرونا ثابت قدم بوده است.تخت روانچی با اشاره به اظهارات جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا و مقامات ارشد سیاست خارجی وی درباره بازگشت به برجام، اظهار کرد: آیا بایدن سیاست غیرانسانی فشار حداکثری ترامپ را کنار می‌گذارد و با لغو کامل تحریم ها به وعده‌های خود پایبند خواهد بود؟نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: برای قضاوت عجله‌ نداریم.وی …
۳ ساعت قبل
ادعای کانال ۱۲ اسرائیل درباره مذاکرات مخفیانه تیم بایدن با ایران بی‌اساس است
سفیر پیشین آمریکا در قدس اشغالی در پیامی ادعای یک کانال رژیم صهیونیستی را مبنی بر اینکه اعضای دولت جو بایدن در حال مذاکرات مخفیانه با مقامات ایران درباره توافق هسته‌ای هستند را بی‌اساس خواند.به گزارش ایسنا، مارتین ایندایک، سفیر پیشین آمریکا در قدس اشغالی درپی گزارش اخیر روزنامه تایمز آو اسرائیل که بر اساس گزارش کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شده بود مقامات دولت جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در حال مذاکرات مخفیانه با مقامات ایران درباره بازگشت به توافق هسته ای می باشند، در صفحه توئیترش نوشت: این گزارش بی‌اساس است. هر کسی که تیم امنیت ملی بایدن را بشناسد، می‌داند که تحت دستورات سرسختانه جو بایدن از اقدام به هر گونه تماسی با هر یک از مقامات دولت های خارجی منع شده اند. اظهارات واندایک در پی این …
الگوی سیاست منطقه‌ای آمریکا
۳ ساعت قبل
الگوی سیاست منطقه‌ای آمریکا
پیروزی جو بایدن نقطه عطفی در رقابت‌های سیاسی و انتخاباتی ایالات‌متحده محسوب می‌شود. دونالد ترامپ در سال 2016 به‌عنوان پدیده جدیدی در حوزه سیاست اجتماعی آمریکا ظهور پیدا کرد.
۳ ساعت قبل
عبور از روز پرالتهاب
ترامپ در آخرین روزهای کاری‌اش تحرکات خود را در دو بخش سیاست داخلی و خارجی افزایش داده است. در یکی از عجیب‌ترین اقدامات دولت ترامپ، در حالی که تنها یک روز به مراسم تحلیف جو بایدن باقی مانده است، سرپرست موقت وزارت دفاع آمریکا دستور داده است تا مایکل الیس به استخدام آژانس جاسوسی درآید. داستان زمانی عجیب می‌شود که این فرد یکی از وفادارترین نیروها به ترامپ به حساب می‌آید و دولت بایدن نمی‌تواند او را اخراج کند و تنها می‌تواند پست او را تنزل دهد و در جایی غیر مهم به کار گمارد. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، آژانس امنیت ملی آمریکا موسوم به «NSA» در یک گام بلند، وفادارترین نیروی ترامپ را به‌کار گرفته است. این امر به دستور سرپرست وزیر دفاع آمریکا صورت گرفته است.
۳ ساعت قبل
کابوس آمریکایی
جواد نصرتی_روزنامه نگار 3هفته پیش، بدترین سناریوی انتقال قدرت در آمریکا که تحلیلگران پیش‌بینی می‌کردند، قهر دونالد ترامپ از مراسم تحلیف جو بایدن بود. غیبت یک رئیس‌جمهور مستقر در مراسم سوگند جانشینش، در عرف سیاست داخلی آمریکا اتفاق بزرگی است اما این روزها، سیاست داخلی آمریکا چنان چندپاره و کوبیده شده و زخم‌خورده است که کسی به سنت‌های تشریفاتی فکر هم نمی‌کند. دونالد ترامپ که وجه تمایزش با دیگر روسای جمهوری آمریکا این بود که دستور حمله به هیچ کشور خارجی‌ای را صادر نکرده بود، با دستور حمله به کنگره …
کیوسک/ روزنامه فایننشال تایمز [انگلیس]/ بایدن فرمان‌های ترامپ را لغو می‌کند
۳ ساعت قبل
کیوسک/ روزنامه فایننشال تایمز [انگلیس]/ بایدن فرمان‌های ترامپ را لغو می‌کند
جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، قصد دارد ده‌ها فرمان اجرایی ترامپ را بلافاصله پس از برگزاری مراسم تحلیف لغو کند. به نوشته روزنامه فایننشال‌تایمز، برداشتن منع سفر شهروندان از کشورهای عمدتا مسلمان به آمریکا و همچنین بازگشت این کشور به پیمان آب‌وهوایی پاریس، 2مورد از این فرمان‌ها خواهد بود. روزنامه واشنگتن‌پست [آمریکا] آمریکا؛ دوپاره بر سر بایدن به نوشته واشنگتن‌پست 50درصد از شرکت‌کنند‌گان به جو بایدن در مورد تصمیم‌هایش در آینده اعتماد کامل دارند. اعتماد 50درصدی به بایدن، در ابتدای شروع کار …
۴ ساعت قبل
کیوسک
دیلی تلگراف دیلی‌تلگراف در صفحه نخست خود به برنامه واکسیناسیون در بریتانیا پرداخته است. دولت در حال تلاش برای تکمیل مرحله اول واکسیناسیون است، از جمله واکسیناسیون افراد بالای 50 سال و کسانی که در معرض خطر هستند. عکس یک هم الکسی ناوالنی، چهره مخالف دولت روسیه، را نشان می‌دهد که در فرودگاه مسکو بازداشت شد. فایننشال تایمز روزنامه فایننشال تایمز منتظر مراسم تحلیف روز چهارشنبه جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکاست. این روزنامه در صفحه نخست خود گفته است جو بایدن تغییر سیاست‌های دونالد ترامپ را در نخستین روز ریاست‌جمهوری خود آغاز خواهد کرد. فایننشال تایمز هم عکس یک خود را به الکسی ناوالنی و دستگیری او در مسکو اختصاص داده است. نیویورک تایمز روزنامه نیویورک‌تایمز عکس یک خود …
۴ ساعت قبل
اف‌.بی‌.آی گارد مستقر در واشنگتن را رصد می‌کند!
مقام‌های دفاعی آمریکا می‌گویند نگران یک حمله خودی یا تهدید دیگر از جانب نظامی‌های دخیل در برنامه تامین امنیت مراسم تحلیف جو بایدن هستند و همین اف‌بی‌آی را بر آن داشته تا تمام ۲۵ هزار نیروی گارد ملی که برای این رویداد به واشنگتن دی.سی می‌آیند، بررسی کند. به گزارش آسوشیتدپرس، این اقدام بازتاب نگرانی‌های امنیتی فوق‌العاده‌ای است که بعد از آشوب‌های مرگبار ششم ژانویه از سوی هوادران دونالد ترامپ بر واشنگتن سایه افکنده است. این اقدام همچنین نشان‌دهنده نگرانی درباره عملکرد همان نیروهایی است که برای حفاظت از این شهر در روزهای آتی تعیین شده‌اند و اینکه آنها می‌توانند تهدیدی برای رئیس جمهوری آتی آمریکا و دیگر شرکت‌کنندگان مهم این مراسم …
درخواست مشاور بایدن از ۸ هزار مهاجر هندوراسی
۵ ساعت قبل
درخواست مشاور بایدن از ۸ هزار مهاجر هندوراسی
یکی از مشاوران جو بایدن از هشت هزار پناهجویی که در پی وعده رئیس‌جمهور آمریکا عازم ایالات متحده شده‌اند، خواست که هرچه سریعتر سفر خود را متوقف کرده و به کشورشان بازگردند.
فرجام‌خواهی خانواده انگلیسی از دولت بایدن به دلیل قتل پسرشان
۶ ساعت قبل / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / انگلستان
فرجام‌خواهی خانواده انگلیسی از دولت بایدن به دلیل قتل پسرشان
لندن – ایرنا – خانواده «هری دان» جوان انگلیسی که دو سال پیش در یک سانحه رانندگی با همسر یک دیپلمات جاسوس آمریکایی به قتل رسید، برای فرجام خواهی به دولت «جو بایدن» متوسل شدند.
بلند شدن دود از نزدیکی ساختمان کنگره در واشنگتن
۶ ساعت قبل / ساختمان کنگره / تحلیف جو بایدن
بلند شدن دود از نزدیکی ساختمان کنگره در واشنگتن
برخی منابع گفته‌اند که وسایل یک بی خانمان که زیر این پل ساکن بوده آتش گرفته و سبب اعلام حالت شرایط اضطراری در کنگره شده است.
تجمع معترضان مسلح در مقابل کنگره‌های ایالتی آمریکا + فیلم
۷ ساعت قبل
تجمع معترضان مسلح در مقابل کنگره‌های ایالتی آمریکا + فیلم
با نزدیک شدن مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری «جو بایدن» و امنیتی شدن سراسر آمریکا، معترضان مسلح تجمع در مقابل ساختمان‌های کنگره ایالتی در سراسر این کشور را آغاز کردند.
پنتاگون: بیش از ۲۱ هزار نیروی گارد ملی در واشنگتن مستقر شده‌اند
۷ ساعت قبل
پنتاگون: بیش از ۲۱ هزار نیروی گارد ملی در واشنگتن مستقر شده‌اند
شبکه خبری فاکس‌نیوز دوشنبه شب به وقت تهران به نقل از پنتاگون گزارش داد که در حال حاضر ۲۱۵۰۰ نیروی گارد ملی آمریکا در شهر واشنگتن پایتخت این کشور مستقر هستند تا امنیت مراسم تحلیف جو بایدن که روز چهارشنبه برگزار می‌شود را تأمین کنند.
بار به ترامپ گفته بود که مدعای تقلب در انتخابات نوامبر صحت ندارد
۷ ساعت قبل / جو بایدن / دونالد ترامپ / ویلیام بار
بار به ترامپ گفته بود که مدعای تقلب در انتخابات نوامبر صحت ندارد
ایلنا: دادستان کل پیشین آمریکا به رئیس‌جمهوری این کشور گفته بود که مدعاهایش درباره تقلب در انتخابات ماه نوامبر «بی‌اساس» است.
فعالیت های اخیر هسته ای ایران ابزاری برای چانه زنی است
۸ ساعت قبل / برجام / ایران هسته ای / بازگشت امریکا به برجام / ایران و امریکا / خروج امریکا از برجام / غنی سازی 20 درصد / کاهش تعهدات ایران در برجام / کاهش تعهدات هسته ای ایران
فعالیت های اخیر هسته ای ایران ابزاری برای چانه زنی است
دیپلمات های اروپایی که علاقمند به نجات توافق هستند می گویند که اقدامات ایران تلاشی است برای افزایش فشار بر واشنگتن و جو بایدن برای پیوستن دوباره ایالات متحده به توافق و برداشتن تحریم ها. 
تهدید امنیتی بخشی از محدوده کنگره آمریکا را مسدود کرد
۸ ساعت قبل / کنگره آمریکا / انتخابات ۲۰۲۰ / جو بایدن
تهدید امنیتی بخشی از محدوده کنگره آمریکا را مسدود کرد
نیویورک- ایرنا- دو روز مانده به آئین تحلیف جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، بخشی از محدوده ساختمان کنگره به دلیل تهدید امنیتی تعطیل شد.
بهانه‌تراشی اروپا در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران
۹ ساعت قبل / برجام / فرانسه / دولت ترامپ / اتحادیه اروپا / جو بایدن / محمد جواد ظریف
بهانه‌تراشی اروپا در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران
تهران- ایرنا- کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران به دلیل بی‌عملی اروپا نسبت به اجرای تعهداتش بوده است و انتقادات کشور های اروپایی در این مورد فاقد وجاهت است.
انتقاد از اعدام نوجوانان در عربستان/ «فرمان سلطنتی» که اجرایی نشد
۹ ساعت قبل / نقض حقوق بشر / عربستان سعودی / ملک سلمان / حکم اعدام / جو بایدن / دونالد ترامپ / محمد بن سلمان / جمال خاشقجی
انتقاد از اعدام نوجوانان در عربستان/ «فرمان سلطنتی» که اجرایی نشد
یک خبرگزاری غربی به نقل از گروه های حقوق بشری فاش کرد که با اجرایی نشدن فرمان سلطنتی «ملک سلمان»، ۵ نوجوان در این کشور در انتظار اجرای حکم اعدام هستند.
۹ ساعت قبل
ترامپ کی واشنگتن را ترک می‌کند؟
گزارش یک روزنامه انگلیسی حاکی از آن است که «دونالد ترامپ» ساعت هشت صبح روز بر‌گزاری مراسم تحلیف «جو بایدن»، واشنگتن را ترک خواهد کرد.
پیام مهم ریاست ویلیام برنز بر سازمان سیا چیست؟
۹ ساعت قبل / جو بایدن / سازمان سیا
پیام مهم ریاست ویلیام برنز بر سازمان سیا چیست؟
اخیرا، جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا، ویلیام برنز، دیپلمات کهنه کار وزارت امور خارجه را به عنوان مدیر سیا معرفی کرد.
مین گذاری در مسیر دیپلماسی/  نگاهی به یک سند محرمانه که ۲۰ سال زودتر از موعد منتشر شد
۹ ساعت قبل / ایالات متحده امریکا / چین / ایندوپاسیفیک / هندوستان / جو بایدن / دونالد ترامپ
مین گذاری در مسیر دیپلماسی/ نگاهی به یک سند محرمانه که ۲۰ سال زودتر از موعد منتشر شد
ترامپ در آستانه تحویل کاخ سفید به بایدن دموکرات، نسخه اصلی راهبرد مهار چین را ۲۰ سال زودتر از موعد مقرر از طبقه بندی محرمانه خارج کرد؛ اما این عجله برای چیست و سند مذکور شامل چه مواردی است.
۷۵ درصد جمهوری‌خواهان، بایدن را رئیس‌جمهور مشروع نمی‌دانند
۱۰ ساعت قبل / انتخابات آمریکا / بایدن
۷۵ درصد جمهوری‌خواهان، بایدن را رئیس‌جمهور مشروع نمی‌دانند
به گزارش فارس، در فاصله دو روزمانده به پایان حضور دونالد ترامپ در مقام ریاست جمهوری آمریکا و مراسم تحلیف جو بایدن، اختلاف و تفرقه شدید بین جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها به اوج خود رسیده است.
۱۰ ساعت قبل
آماری عجیب از عدم مشروعیت بایدن در بین جمهوری‌خواهان
نتیجه نظرسنجی تازه در آمریکا نشان می‌دهد، سه چهارم جمهوری‌خواهان اعتقاد دارند که جو بایدن برنده مشروع انتخابات ریاست جمهوری این کشور نیست.
سیاست ایران در مواجهه با دولت بایدن "اقدام در برابر اقدام" است
۱۰ ساعت قبل / محمدجواد ظریف / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی / جو بایدن
سیاست ایران در مواجهه با دولت بایدن "اقدام در برابر اقدام" است
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزیر خارجه در جلسه امروز این کمیسیون گفت که آقای ظریف تاکید داشت که سیاست کشورمان در مواجهه با دولت بایدن "اقدام در برابر اقدام" است و ما اقدام در برابر بیانیه و امضا را نمی پذیریم.
نشانه بی اعتمادی سنتی دموکرات ها به دستگاه امنیتی آمریکا
۱۰ ساعت قبل / ویلیام برنز / ایالات متحده امریکا / سیا / سی آی ای / جو بایدن / جان اف کندی / باراک اوباما / دونالد ترامپ / مایک پمپئو
نشانه بی اعتمادی سنتی دموکرات ها به دستگاه امنیتی آمریکا
سید قاسم ذاکری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: هر چند هنوز ریاست ویلیام برنز بر سازمان سیا صرفا در حد حرف است و حتی در صورت گمارده شدن او به این مقام واقعا معلوم نیست چگونه می خواهد از پس باندهای مخوف و مافیائی حاکم بر این تشکیلات جهنمی برآید ولی حتی صرف مطرح شدن او برای احراز این مقام، می تواند گویای بلند شدن دوباره صدای جان اف کندی در حزب دموکرات آمریکا باشد. بدون شک  داستان سرائی هائی سازمان سیا علیه به اصطلاح دشمنان آمریکا در سرتاسر جهان برای سال های طولانی منبع مهمی از تجارت های پرسود در میان باندهای مخوف سیاسی، نظامی و امنیتی آمریکا بوده است. 
از دچار شدن ایران به سرنوشت آلمان بترسیم
۱۱ ساعت قبل / ایران و آلمان / ایران و امریکا / ایران هراسی / ایالات متحده امریکا / جمهوری اسلامی ایران / آدولف هیتلر / برجام / سرنوشت آلمان / جنگ جهانی دوم / جو بایدن
از دچار شدن ایران به سرنوشت آلمان بترسیم
صادق ملکی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: با تغییرات رخ داده در آمریکا که آثار آن بر بازار ایران منعکس شده است، امروز دوباره فرصتی فراهم شده که باید به بهترین وجه از آن برای تامین منافع ملی استفاده کنیم‌. اگر این موقعیت درک نشود و فرصت ایجاد شده را وجع المصلحه انتخابات ریاست جمهوری و رقابت جناح ها کنیم، می تواند سرنوشت آلمان نصیب ما شود.
چرا طرح صلح هرمز ناممکن است؟
۱۱ ساعت قبل / صلح / تنگه هرمز / طرح صلح هرمز / جمهوری اسلامی ایران / ایران / ایران و امریکا / ایران و اعراب / ایران و خاورمیانه / جو بایدن / دونالد ترامپ
چرا طرح صلح هرمز ناممکن است؟
نعمت اله مظفرپور در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد که زیربناهای نظم خاورمیانه ای فرسایش یافته و لذا همکاری و همزیستی دسته جمعی سازنده نیز ممتنع است. ابتکار صلح هرمز زمانی در مسیر توفیق واقع می شود که به زیربناهای معنوی ذیل عنایت کند. شرایط تحقق صلح هرمز منوط به اقتضائات نظم خاورمیانه ای است. نیز توفیق راهبردها به اصلاح الگوهای فرا راهبردی کنشگری وابسته است.
وقتی سربازان مستقر در واشنگتن بیش از سربازان آمریکایی حاضر در عراق و افغانستان می‌شود
۱۲ ساعت قبل
وقتی سربازان مستقر در واشنگتن بیش از سربازان آمریکایی حاضر در عراق و افغانستان می‌شود
همزمان با نزدیک شدن به روز تحلیف جو بایدن، تصاویری که از خیابان های واشنگتن منتشر می شوند نشان می‌دهند این شهر به یک پادگان بزرگ تبدیل شده و تعداد سربازان مستقر در پایتخت آمریکا بیشتر از مجموع تعداد سربازان آمریکایی در افغانستان و عراق است.
خطوط هوایی دلتا حمل اسلحه به واشنگتن را ممنوع کرد
۱۲ ساعت قبل
خطوط هوایی دلتا حمل اسلحه به واشنگتن را ممنوع کرد
شرکت هواپیمایی دلتا ایرلاینز اعلام کرد که حمل سلاح گرم برای مسافرانی که پیش از مراسم تحلیف جو بایدن به مقصد واشنگتن دی‌سی سفر می‌کنند، ممنوع است.
انتشار کارت دعوت مراسم خداحافظی ترامپ
۱۲ ساعت قبل / اقتصادنیوز / جو / جمهور / ژانویه / بیضی
انتشار کارت دعوت مراسم خداحافظی ترامپ
دونالد ترامپ در بیستم ژانویه، درست چند ساعت قبل از ورود جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا به اتاق بیضی، کاخ سفید را ترک خواهد کرد.
خروج مسکو از پیمان «آسمان باز» فشارها بر بایدن را افزایش می‌دهد
۱۲ ساعت قبل
خروج مسکو از پیمان «آسمان باز» فشارها بر بایدن را افزایش می‌دهد
تهران-ایرنا- یک رسانه آمریکایی نوشت: تصمیم روسیه برای خروج از پیمان «آسمان باز» که به منظور کاهش ظن و گمان ها و تقویت شفافیت درباره اختلافات دو کشور در جنگ سرد امضا شد فشارها بر دولت جو بایدن را افزایش داده و فهرست اقداماتی را که وی باید انجام دهد طولانی تر کرده است.
کاهش یک درصدی قیمت طلای سیاه در آستانه مراسم تحلیف «جو بایدن» | ۳ فاکتور تعیین کننده سرنوشت بازار نفت چیست؟
۱۳ ساعت قبل
کاهش یک درصدی قیمت طلای سیاه در آستانه مراسم تحلیف «جو بایدن» | ۳ فاکتور تعیین کننده سرنوشت بازار نفت چیست؟
در حالی به مراسم تحلیف «جو بایدن» دو روز مانده که قیمت نفت حدود یک درصد کاهش و پیش بینی ها درباره وضعیت بازار نفت را پیچیده تر کرده است اما با این وجود سیاست های رییس جمهور جدید آمریکا نسبت به تولید نفت شیل، رشد اقتصادی کشورها و البته وضعیت واکسیناسیون و پیشرفت کرونا را باید ۳ فاکتور اصلی در تعیین سرنوشت بازار نفت دانست.
سفیر ایران در پاکستان: بایدن تهدیدات را به فرصت تبدیل کند
۱۳ ساعت قبل / برجام / سفیر ایران در پاکستان / هند / کشمیر / مقام معظم رهبری / دونالد ترامپ / جو بایدن / رژیم صهیونیستی
سفیر ایران در پاکستان: بایدن تهدیدات را به فرصت تبدیل کند
اسلام‌آباد - ایرنا - سفیر کشورمان در پاکستان دولت ترامپ را مسوول مستقیم تحمیل تروریسم دولتی بر ملت ایران دانست و گفت: جو بایدن باید خسارت‌های ناشی از تصمیمات یکجانبه دولت آمریکا را جبران کرده و در کنار سایر اعضای متخلف برجام در مسیر عمل به تعهدات‌ بین المللی گام بردارد.
استقرار ایست های بازرسی در واشنگتن
۱۳ ساعت قبل / دونالد ترامپ / جو بایدن / مراسم تحلیف / نظارت و بازرسی / ایالات متحده امریکا
استقرار ایست های بازرسی در واشنگتن
در آستانه مراسم تحلیف جو بایدن تمام خیابان‌ های آمریکا فضای امنیتی به خود گرفته است.
درگیری هزاران مهاجر در مرزهای آمریکا
۱۳ ساعت قبل / درگیری / گواتمالا / هندوراس / دونالد ترامپ / جو بایدن / مرز / ایالات متحده امریکا
درگیری هزاران مهاجر در مرزهای آمریکا
مهاجران هندوراسی با سربازان گواتمالایی برای رسیدن به مرزهای آمریکا درگیر شدند.
رژه طرفداران مسلح ترامپ در واشنگتن
۱۳ ساعت قبل / ایالات متحده امریکا / مراسم تحلیف / جو بایدن / دونالد ترامپ / تجمع اعتراضی
رژه طرفداران مسلح ترامپ در واشنگتن
در این فیلم حضور دسته‌جمعی طرفداران مسلح ترامپ در خیابان‌های شهرهای مختلف آمریکا را مشاهده می کنید. مقامات آمریکایی از احتمال وقوع آشوب در زمان تحلیف بایدن خبر دادند.
اعتراضات در برخی شهرهای آمریکا در آستانه تحلیف بایدن
۱۳ ساعت قبل
اعتراضات در برخی شهرهای آمریکا در آستانه تحلیف بایدن
در آستانه برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن در روز چهارشنبه در برخی ایالت‌‌های آمریکا اعتراضاتی صورت گرفت.
پنتاگون درخواست ترامپ برای "رژه خداحافظی" را رد کرد
۱۴ ساعت قبل / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / دونالد ترامپ / حمله به کنگره آمریکا / جو بایدن
پنتاگون درخواست ترامپ برای "رژه خداحافظی" را رد کرد
پنتاگون درخواست دونالد ترامپ برای خروجش از واشنگتن با بدرقه‌ای به سبک نظامی و انبوهی از هواداران را رد کرد.
پیامدهای محاکمه ترامپ برای دولت بایدن
۱۴ ساعت قبل / اقتصادنیوز / جو / دولتش / همراهی / الویت
پیامدهای محاکمه ترامپ برای دولت بایدن
اقتصاد نیوز : در روزهای آینده که جو بایدن در آغاز کار دولتش به همراهی و همکاری حداکثری کنگره و مجلس سنا نیاز دارد، بخش قابل توجهی از وقت و انرژی سنا در روزهای و هفته های آتی اما صرف روند استیضاح دوم ترامپ خواهد شد.
تجمع هواداران مسلح ترامپ با نزدیک شدن مراسم تحلیف بایدن +فیلم
۱۴ ساعت قبل / جو بایدن / دونالد ترامپ
تجمع هواداران مسلح ترامپ با نزدیک شدن مراسم تحلیف بایدن +فیلم
حامیان ترامپ با شعارهایی، چون «رئیس جمهور ترامپ، متشکریم» و «رئیس جمهور ترامپ را نگه دارید.. پلوسی را استیضاح کنید او خطرناک است»، مقابل مجلس قانونگذاری یوتا تجمع کردند
بازگشت آمریکا به برجام به امضای توافق موقت منجر می‌شود؟
۱۴ ساعت قبل / برجام / جو بایدن
بازگشت آمریکا به برجام به امضای توافق موقت منجر می‌شود؟
در حالی که سه کشور اروپایی از آغاز فعالیت تحقیق و توسعه ایران برای طراحی اورانیوم فلزی به عنوان سوخت جدید رآکتور تحقیقاتی تهران، ابراز نگرانی می‌کنند؛ تهران در تلاش است تا با دست پر به استقبال بازگشت آمریکا به برجام برود.
روز خونین و پرنوسان سکه و دلار در بازار آزاد
۱۴ ساعت قبل / قیمت دلار / قیمت سکه / قیمت طلا
روز خونین و پرنوسان سکه و دلار در بازار آزاد
دلار در معاملات امروز صبح دوشنبه ۲۹ دی ماه تا ۲۲ هزار و ۷۰۰ تومان ارزان شده است. احتمال کاهش بیشتر تا اوایل بهمن که دوران دونالد ترامپ رسما به پایان می‌رسد، وجود دارد. اگرچه جو بایدن بعد از معرفی رسمی به‌عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا قادر است با یک سخنرانی خشن و عصبی که از سیاست‌های خصمانه آمریکا در قبال ایران سرچشمه می‌گیرد، بازار ارز را دوباره به‌هم بریزد
تخت‌روانچی: آمریکا با سیاست خصمانه راه به جایی نمی‌برد
۱۵ ساعت قبل / برجام / روسیه / سازمان ملل متحد / اتحادیه اروپا / دونالد ترامپ / اختصاصی ایرنا / مجید تخت روانچی / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / مایک پمپئو
تخت‌روانچی: آمریکا با سیاست خصمانه راه به جایی نمی‌برد
تهران - ایرنا- سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: آمریکایی‌ها باید از خصومت دست بردارند و بفهمند ایران واقعیت قطعی و کشور قدرتمند منطقه است که می‌خواهد در چارچوب مقررات بین‌المللی با همسایگانش در صلح و آرامش باشد.
ابطال مجوز خط لوله ۹ میلیارد دلاری در نخستین روز کاری بایدن
۱۵ ساعت قبل / جو بایدن رییس جمهور منتخب امریکا / دونالد ترامپ / خط لوله کی استون
ابطال مجوز خط لوله ۹ میلیارد دلاری در نخستین روز کاری بایدن
رییس جمهور منتخب آمریکا قصد دارد مجوز پروژه ۹ میلیارد دلاری خط لوله کی استون را به عنوان یکی از اولین اقداماتش در روزهای نخست فعالیت دولتش و احتمالا نخستین روز حضورش در کاخ سفید، لغو کند.
آماده باش امنیتی در آمریکا چند روز مانده به پایان دوران ترامپ /سرکوب مخالفان قرنطینه اجباری
۱۵ ساعت قبل / برجام / قرنطینه / اینستکس / ناوالنی / تحلیف بایدن
آماده باش امنیتی در آمریکا چند روز مانده به پایان دوران ترامپ /سرکوب مخالفان قرنطینه اجباری
اقتصادنیوز : چند روز مانده به پایان عمر ریاست جمهوری ترامپ و مراسم تحلیف جو بایدن، حصارهای امنیتی در این کشور تنگ تر شده است و حضور نظامیان در پایتخت ایالات متحده، از همه‌جا محسوس‌تر است
اولین تصاویر حضور مسلحین حامی ترامپ در معابر عمومی
۱۵ ساعت قبل
اولین تصاویر حضور مسلحین حامی ترامپ در معابر عمومی
حضور مسلحین حامی ترامپ در معابر عمومی، در آستانه روز تحلیف «جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا
تحلیف بایدن؛ نگرانی‌های امنیتی به زندان‌های آمریکا رسید
۱۵ ساعت قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن
تحلیف بایدن؛ نگرانی‌های امنیتی به زندان‌های آمریکا رسید
تهران- ایرنا- مقام‌های آمریکایی از اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در سراسر زندان های فدرال این کشور از بیم خشونت و شورش در آستانه مراسم تحلیف جو بایدن خبر دادند.
تهدید حمله نظامیان به مراسم تحلیف بایدن
۱۵ ساعت قبل / جو بایدن / آمریکا
تهدید حمله نظامیان به مراسم تحلیف بایدن
با نزدیک شدن مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری آمریکا، مقام‌های دفاعی آمریکا نگران هستند که حمله یا تهدیدات دیگری از سوی نیرو‌های خودی که موظف به تأمین امنیت این مراسم هستند، صورت بگیرد.
توصیه رییس اندیشکده پاکستانی به بایدن، فکری به حال امنیت آمریکا بکن
۱۶ ساعت قبل / برجام / پاکستان / جو بایدن / خاورمیانه
توصیه رییس اندیشکده پاکستانی به بایدن، فکری به حال امنیت آمریکا بکن
اسلام‌آباد- ایرنا- «ظفراقبال چیما» رئیس اندیشکده «چشم‌انداز راهبردی»پاکستان گفت: با توجه به چالش های موجود آمریکا که نتیجه رویکرد ترامپ در این کشور است، جو بایدن باید پس از استقرار به فکر اوضاع داخلی و امنیت ایالات متحده باشد.
تشدید تدابیر امنیتی در واشنگتن
۱۶ ساعت قبل
تشدید تدابیر امنیتی در واشنگتن
از آنجا که روز چهارشنبه ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ مراسم تحلیف جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب ایالت متحده است و اکنون در آستانه تحلیف هستیم تدابیر امنیتی در ایالات آمریکا بویژه واشنگتن تشدید شده است و نیرو‌های گارد ملی در شهر‌ها مستقر شده‌اند.
افول اعتبار آمریکا ، آیا ۲۰ ژانویه خط پایان ترامپیسم است؟
۱۶ ساعت قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / پرسش از خبر / جو بایدن
افول اعتبار آمریکا ، آیا ۲۰ ژانویه خط پایان ترامپیسم است؟
تهران – ایرنا - یورش چند ششم ژانویه هواداران ترامپ به کنگره تیر خلاصی بود بر وجهه جهانی آمریکا که در سالیان اخیر از یک سو با سیاست‌های انزواگرایانه و مخرب دولت جمهوری‌خواه و دعواهای کاخ سفید و کنگره و از سوی دیگر با افزایش رفتارهای تبعیض‌آمیز نهادینه‌شده، به نازلترین حد در تاریخ آمریکا رسیده است.
بازگشت به برجام، اولویت بایدن نیست
۱۶ ساعت قبل / ایران / نفت / آمریکا / جو بایدن / برجام
بازگشت به برجام، اولویت بایدن نیست
ایلنا: بلومبرگ در تحلیلی نوشت: بازگشت به برجام، اولویت بایدن نیست.
تجمع خطرناکترین گروه افراطی مسلح در ایالت اورگن آمریکا
۱۶ ساعت قبل
تجمع خطرناکترین گروه افراطی مسلح در ایالت اورگن آمریکا
با نزدیک شدن به روز مراسم تحلیف جو بایدن، اعضای خطرناکترین گروه افراطی در ایالت اورگن آمریکا تجمع کردند.
بازی دولت با نرخ ارز/ دلار ۱۵ هزار تومانی چقدر واقعیت دارد؟
۱۶ ساعت قبل / نرخ دلار / حسن روحانی
بازی دولت با نرخ ارز/ دلار ۱۵ هزار تومانی چقدر واقعیت دارد؟
موج ریزش قیمت در بازار شروع شده؛ با نزدیک‌شدن به زمان برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا و از طرفی دیگر نزدیک‌شدن به پایان دوره دولت دوازدهم در ایران، بازار‌ها از ارز گرفته تا خودرو و طلا و بورس با افت قیمت روبه‌رو شده‌اند. افت قیمتی که البته سخنان رییس‌جمهور ایران سیگنال‌رسان آن بوده. اظهارات حسن روحانی چه بلایی بر سر بازار‌ها می‌آورد؟
بایدن و ضرب ‌الاجل یکماهه سرنوشت ‌ساز
۱۷ ساعت قبل / برجام / جو بایدن / رافائل گروسی / آژانس بین المللی انرژی اتمی
بایدن و ضرب ‌الاجل یکماهه سرنوشت ‌ساز
تهران- ایرنا- از ضرب‌الاجل دوماهه مجلس شورای اسلامی به آمریکا در قالب طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» تنها یک ماه آن باقی مانده‌است. در این دوره مشخص و محدود که مدیر کل آژانس آن فرصت را اندک می‌داند، توپ در زمین «جو بایدن» قرار دارد تا پایبندی خود را به برجام نشان دهد.
گارد ملی آمریکا آماده‌ جنگ شد! +عکس‌ها
۱۷ ساعت قبل
گارد ملی آمریکا آماده‌ جنگ شد! +عکس‌ها
استقرار نیروهای مسلح گارد ملی آمریکا در شهر واشنگتن دی سی و اطراف و داخل ساختمان کنگره آمریکا 3 روز مانده به مراسم تحلیف جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا/ رویترز- عصرایران
وحشت از ترور جو بایدن توسط نیروهای گارد ملی آمریکا ! + جزئیات
۱۷ ساعت قبل
وحشت از ترور جو بایدن توسط نیروهای گارد ملی آمریکا ! + جزئیات
با نزدیک شدن به برگزاری مراسم انتصاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا احتمال جدیدی درباره حمله به این مراسم مطرح شده است.
تاکید مون جائه این به بایدن درباره ادامه گفتگوها با کره شمالی
۱۷ ساعت قبل / کره جنوبی / کره شمالی / جو بایدن
تاکید مون جائه این به بایدن درباره ادامه گفتگوها با کره شمالی
رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (دوشنبه) گفت، بایدن باید با کره شمالی به منظور پیشرفتی که در جریان دیدار میان ترامپ و کیم جونگ اون به دست آمد، گفتگو کند.
دو سوم آمریکایی‌ها حرکت کشورشان را در مسیری نادرست می‌دانند
۱۷ ساعت قبل / حمله به کنگره آمریکا
دو سوم آمریکایی‌ها حرکت کشورشان را در مسیری نادرست می‌دانند
درصد آمریکایی‌هایی که فکر می‌کنند کشورشان در مسیر نادرست حرکت می‌کند، این ماه بعد از آشوب خشونت‌بار در کنگره آمریکا و در بحبوحه نگرانی‌ها از خشونت بیشتر در زمان تحلیف جو بایدن، جهش دو رقمی داشته است.
تصویب ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری از سوی اسرائیل / اتحادیه اروپا: این تصمیم با قوانین الملل در تعارض است
۱۷ ساعت قبل
تصویب ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری از سوی اسرائیل / اتحادیه اروپا: این تصمیم با قوانین الملل در تعارض است
روزنامه تایم آو اسرائیل گزارش داد که فقط سه روز قبل از مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا، با ساخت حدود ۸۰۰ واحد مسکونی در شهرک‌های یهودی نشین در کرانه باختری موافقت شد.
یک ساعت «سکوت خبری» کامالا هریس در مصاحبه با سی ان ان
۱۸ ساعت قبل / شبکه سی ان ان / کامالا هریس / انتخابات ۲۰۲۰ / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن
یک ساعت «سکوت خبری» کامالا هریس در مصاحبه با سی ان ان
تهران – ایرنا – مصاحبه یک ساعته خانم کامالاهریس معاون رئیس جمهوری منتخب آمریکا با شبکه خبری سی ان ان، صرفا به نقل خاطره از گذشته‌هایش سپری شد درحالی که مخاطبان، حداقل انتظار شنیدن حرفهایی درباره بحران جاری در آمریکا در آستانه تحلیف بایدن و یا رویدادهای مهم جهان داشتند.
اف‌بی‌آی گارد ملی را رصد می‌کند/ احتمال حمله خودی وجود دارد
۱۸ ساعت قبل / اف بی آی / ایالات متحده آمریکا
اف‌بی‌آی گارد ملی را رصد می‌کند/ احتمال حمله خودی وجود دارد
ایسنا نوشت:مقام‌های دفاعی آمریکا می‌گویند نگران یک حمله خودی یا تهدید دیگر از جانب نظامی‌های دخیل در برنامه تامین امنیت مراسم تحلیف جو بایدن هستند و همین اف‌بی‌آی را بر آن داشته تا تمام ۲۵ هزار نیروی گارد ملی که برای این رویداد به واشنگتن دی.سی می‌آیند، بررسی کند.
‌می‌گویند با جو بایدن رفیق بودم، هیچ دو مسئول خارجی با هم رفیق نیستند/ بایدن روش‌های کار در داخل امریکا را خوب بلد است
۱۸ ساعت قبل / محمدجواد ظریف / جو بایدن
‌می‌گویند با جو بایدن رفیق بودم، هیچ دو مسئول خارجی با هم رفیق نیستند/ بایدن روش‌های کار در داخل امریکا را خوب بلد است
وزیر امور خارجه بیان کرد: من در این مقام، نمی‌توانم بگویم که مثلا با فلان کار قوه قضائیه مخالفم، یا با این کار اطلاعات سپاه مخالفم واز آن دفاع نمی‌کنم. اطلاعات سپاه جایی است که سریال «گاندو» را علیه من ساخته. از این صریح‌تر که نداریم، با این حال من وظیفه دارم که در خارج از کشور از این نهاد داخلی، دفاع کنم.
تحرکات دیپلماتیک رژیم صهیونیستی برای مانع‌تراشی در مسیر بازگشت آمریکا به برجام
۱۸ ساعت قبل / رژیم صهیونیستی / بازگشت آمریکا به برجام / توافق هسته ای / جو بایدن
تحرکات دیپلماتیک رژیم صهیونیستی برای مانع‌تراشی در مسیر بازگشت آمریکا به برجام
در گزارش یک روزنامه صهیونیستی مطرح شد که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حال تشکیل دادن گروهی ویژه برای مذاکره با دولت جو بایدن در راستای ممانعت از بازگشت آن به توافق هسته ای است.
سفیر کانادا در آمریکا از نگرانی کشورش از سیاست‌های اقتصادی بایدن صحبت کرد
۱۸ ساعت قبل / کانادا / آمریکا
سفیر کانادا در آمریکا از نگرانی کشورش از سیاست‌های اقتصادی بایدن صحبت کرد
سفیر کانادا در آمریکا گفت، با وجود آنکه دو کشور دیدگاه مشترکی در زمینه بسیاری مسائل دارند، سیاست اقتصادی جو بایدن کمی بیشتر از تمایل کانادا پروتکشنیست (مبتنی بر حمایت از داخل) است.
بایدن باید راه ترامپ را در مذاکره با کره شمالی ادامه دهد
۱۸ ساعت قبل / کره جنوبی / مون جائه این / کره شمالی / جو بایدن / دونالد ترامپ / ایالات متحده امریکا
بایدن باید راه ترامپ را در مذاکره با کره شمالی ادامه دهد
رئیس جمهور کره جنوبی مدعی است که ترامپ در مذاکره با کره شمالی دستاوردهایی داشت که دولت آتی واشنگتن نباید آنها را نادیده بگیرد.
زاخارووا در پاسخ به انتقاد مشاور بایدن: بر امور داخلی خودتان تمرکز کنید
۱۸ ساعت قبل / الکسی ناوالنی / جو بایدن
زاخارووا در پاسخ به انتقاد مشاور بایدن: بر امور داخلی خودتان تمرکز کنید
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارات درباره بازداشت ناوالنی از سوی مشاور امنیت ملی بایدن، به مقام‌های خارجی توصیه کرد تا به قوانین بین‌المللی احترام گذاشته و بر امور و مسائل داخلی خود تمرکز کنند.
ابهام پیرامون جایگاه ترکیه در غرب آسیا به دلیل سیاست پاندولی اردوغان
۱۸ ساعت قبل / محسن جلیلوند / ایران / آمریکا / باراک اوباما / جو بایدن / دونالد ترامپ / چین / عربستان سعودی / اسرائیل / ترکیه
ابهام پیرامون جایگاه ترکیه در غرب آسیا به دلیل سیاست پاندولی اردوغان
محسن جلیلوند در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی ضمن تاکید بر این نکته که ابهام جدی پیرامون جایگاه ترکیه در غرب آسیا به دلیل سیاست پاندولی اردوغان وجود دارد، پیرامون راهبرد دولت جو بایدن برای منطقه خاورمیانه بر این باور است که نگاه جدی ایالات متحده آمریکا به خاورمیانه و به خصوص امنیت اسرائیل به معنای آن نیست که احتمالاً دولت جو بایدن تمام انرژی خود را صرف منطقه غرب آسیا خواهد کرد و توجهی به مهار چین و روسیه نخواهد داشت و یا در مقابل مسئله نگاه به شرق و مهار چین و روسیه به معنای نادیده گرفتن خاورمیانه در دولت جو ‌بایدن است. بلکه به عکس من معتقدم که اتفاقاً این دو مقوله می توانند مکمل هم باشند. به این معنا که اقتضائات ژئوپلیتیک، ژئواستراتژیک و به خصوص ژئوانرژیک منطقه خاورمیانه می تواند اهرم بسیار خوبی …
حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به جنوب غزه/ بازداشت منتقد سرسخت کرملین در مسکو/ چندین زخمی در پی تیراندازی در آریزونای آمریکا
۱۸ ساعت قبل / روسیه / کرملین / جو بایدن / دونالد ترامپ / الکسی ناوالنی / جک سالیوان / کاملا هریس
حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به جنوب غزه/ بازداشت منتقد سرسخت کرملین در مسکو/ چندین زخمی در پی تیراندازی در آریزونای آمریکا
ایلنا: حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به جنوب غزه، بازداشت منتقد سرسخت کرملین در مسکو و چندین زخمی در پی تیراندازی در آریزونای آمریکا از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •