سه شنبه, ۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 26 May, 2020
خرگوش
عجیب‌ترین خرگوش دنیا +تصاویر
۳ روز قبل / خرگوش / تصاویر جالب
عجیب‌ترین خرگوش دنیا +تصاویر
خرگوش آنگورا برای استفاده از موی آن مانند دام پرورش داده می‌شود، و در صورت نگهداری صحیح، ۷ تا ۱۲ سال عمر می‌کند.
صحنه دیدنی فرار خرگوش از دست پلنگ
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
صحنه دیدنی فرار خرگوش از دست پلنگ
یک پلنگ در سریلانکا از شکار یک خرگوش ناکام ماند.
سکوت ویرانگر کاروانسرای ۴۵۰ ساله قلعه‌ خرگوشی عقدای اردکان + تصاویر
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / استانی-فرهنگی و هنری / میراث فرهنگی / کاروانسرای قلعه خرگوشی یزد / بخش عقدای اردکان
سکوت ویرانگر کاروانسرای ۴۵۰ ساله قلعه‌ خرگوشی عقدای اردکان + تصاویر
کاروانسرای تاریخی قلعه خرگوشی، اثری منحصربفرد و جای مانده از عصر صفوی است که در تاریخ سوم اسفند۱۳۷۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است ولی این روزها حال و روز خوبی ندارد.
ویدئو / همت میراث‌دوستان برای نجات کاروانسرای تاریخی یزد
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / منطقه یزد / مرمت بناهای تاریخی / کاروانسرای قلعه خرگوشی یزد / میراث فرهنگی
ویدئو / همت میراث‌دوستان برای نجات کاروانسرای تاریخی یزد
جمعی از میراث‌دوستان اردکان در استان یزد با همکاری داوطلبانه برخی از فعالان حوزه گردشگری، انجمن‌های مردمی و نهادهای دولتی و نیمه‌دولتی، نسبت به مرمت اضطراری بخش‌هایی از پشت‌بام و بدنه بنای تاریخی کاروانسرای قلعه خرگوشی اقدا در حوالی این منطقه اقدام کردند. قدمت کاروانسرای قلعه‌خرگوشی مربوط به دوره صفوی است و این بنا سوم اسفند ۱۳۷۷ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
(ویدئو) تصویربرداری از یک اتفاق عجیب؛ بلعیدن کامل خرگوش توسط مرغ دریایی!
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / پرنده / خرگوش / ولز / حیات وحش / مرغ دریایی
(ویدئو) تصویربرداری از یک اتفاق عجیب؛ بلعیدن کامل خرگوش توسط مرغ دریایی!
در اتفاقی نادر و وحشتناک یک مرغ دریایی یک خرگوش بزرگ را به طور کامل بلعید. این رویداد در جزیره دورافتاده اسکومر در ولز روی داد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
ویروس بدجنس را با شستن دست‌هایت بکُش
چندین هفته است که به علت شیوع ویروس کرونا خانواده‌ها با کودکان‌شان در بیشتر نقاط دنیا مجبور به خانه‌نشینی شده‌اند و بسیاری از هنرمندان هم در شبکه‌های مجازی مشغولند تا در کنار گوشزدکردن الزامات زندگی کرونایی، لحظه‌ای شاد را برای آنها رقم بزنند. آنت لانگن، نویسنده آلمانی مجموعه «نامه‌های فلیکس» یکی از آنهاست که درباره این روزها نامه‌ای از فلیکس، عروسک خرگوش جهانگرد خطاب به بچه‌ها منتشر کرده است. او در چند ‌سال گذشته با آفرینش «فلیکس» و نوشتن نامه از سوی او به دوستش سوفی توانست توجه زیادی را در جهان به کتاب‌هایش جلب کند. این کتاب‌ها به سرعت معروف و به بسیاری از زبان‌های دنیا ازجمله فارسی ترجمه شد. او در اثر …
ببینید | لحظه حمله گرگ‌ها و شکار یک خرگوش در خرمدره
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
ببینید | لحظه حمله گرگ‌ها و شکار یک خرگوش در خرمدره
تصاویری از حمله گرگ‌ها به یک خرگوش در شهرستان خرمدره می بینید
وقتی از آب هم می‌شود کره گرفت، چرا از کرونا نگیریم؟!
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / شیوع جهانی کرونا / شیوع کرونا در ایران / کرونا
وقتی از آب هم می‌شود کره گرفت، چرا از کرونا نگیریم؟!
اگرچه عنوان این متن از واژه‌های بحران و کاسبی تشکیل شده است ، اما موضوع گرانفروشی، احتکار و انبارکردن مایحتاج ضروری در مواقع بحرانی نیست. هر چند که این روزها خبر احتکار و کشف انبارهای ماسک و مواد ضدعفونی کننده در کنار آمار تعداد مبتلایان و جان باختگان در صدر اخبار است اما این بار مسئله کاسبی از بحران و ماهی‌گیری از آب گل آلود است. این روزها با فاصله گرفتن از روزهای نخست انتشار خبر شیوع کرونا در ایران ، رفته رفته جامعه با دور شدن از شوک روزهای اولیه دارد به سازگاری خاصی می‌رسد. به سخن دیگر طبق تعریف سازگاری، در ظاهر شرایط موجود را می پذیرد و در عمل آنگونه که می‌خواهد و می‌پسندد عمل می‌کند. ماسک‌های بهداشتی شکل و شمایل و انواع خاصی دارند که همگی سفید یا طوسی هستند، …
انقلاب کشاورزی بزرگ‌ترین فریب تاریخ بود
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
انقلاب کشاورزی بزرگ‌ترین فریب تاریخ بود
پیدایش کشاورزی پدیده‌ای بسیار تدریجی بود که صدها و هزاران سال به درازا کشید. چنین نبود که یک گروه انسان که با گردآوری قارچ و مغز میوه و شکار آهو و خرگوش ارتزاق می‌کردند، ناگهان در روستایی دائمی ساکن شوند و مزرعه‌ای را شخم بزنند، گندم بکارند و از رودخانه برای آبیاری آن آب بیاورند. این تغییر به طور گام به گام ایجاد شد و هر گام تغییرات جزئی در زندگی روزمره به وجود آورد.
دستگیری شکارچیان غیرمجاز در شهرستان دلفان
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / استانی-شهرستانها / شکارچی متخلف / محیط زیست
دستگیری شکارچیان غیرمجاز در شهرستان دلفان
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست دلفان از دستگیری دو شکارچی غیرمجاز خرگوش در این شهرستان خبر داد.
خوکچه هندی چه نوع حیوانی است؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / پارسی خبر / علم و دانش / خوکچه / خوکچه هندی / خوک
خوکچه هندی چه نوع حیوانی است؟
خوکچه هِندی جانوری است که انگلیسی‌ها آن را خوک گینه (Guinea pig) می‌نامند. اما این حیوان نه به خوک‌ها ربطی دارد نه به هندوستان نه حتی به گینه؛ بلکه این حیوان جونده‌ای خون‌گرم است که از خویشاوندان خرگوش به‌شمار می‌آید.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
وزارت علوم ابلاغیه منع استفاده از حیوانات زنده در آموزش‌های دانشگاهی را ابلاغ کرد
قدم انسانی برای احترام به جان حیواناتگروه جامعه: موش‌های کوچک سفید درون آکواریوم در هم می‌لولند تا دست سرنوشت کدام یک را برای آزمایش انتخاب کند. خرگوش کوچک، ترسان و لرزان روی میز نشسته و دانشجویان دورش به نوبت مشغول یادگیری تزریق هستند. حیواناتی که دست و پایشان در گیره‌های تشریح ثابت شده تا کار تشریح دانشجویان تمام شود و البته زندگی‌شان هم ساعتی بعد به پایان برسد. این‌ها تصاویری است از درد و رنج حیوانات زنده‌ای که در آزمایشگاه‌ها و نیز محیط‌های آموزشی برای تدریس حوزه‌های گوناگون پزشکی و دامپزشکی استفاده می‌شوند. تصاویری که حالا قرار است دیگر آن‌ها را نبینیم.مدت‌هاست که جنبش‌ها و گروه‌های حمایت از حیوانات، نسبت به استفاده از حیوانات زنده در محیط‌های آموزشی و آزمایشگاهی واکنش نشان می‌دهند. تکثیر …
ترجمه کتاب مرجع «طب خرگوش» به فارسی منتشر شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / احمد رضا الهیار ترکمن / حیات وحش / دامپزشکی / معرفی کتاب
ترجمه کتاب مرجع «طب خرگوش» به فارسی منتشر شد
کتاب مرجع طب خرگوش نوشته پروفسور مولی وارگا، استاد دانشگاه بریستول انگلستان برای نخستین بار در کشور به فارسی ترجمه و منتشر شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
دریدن مار و خرگوش با دندان توسط زنان پیشمرگه
تعدادی از نیروهای پیشمرگه که دوره آموزشی‌شان به پایان رسیده است، در مراسم پایان این دوره، مهارت‌های رزمی خود را به نمایش گذاشتند. این نیروها در پایگاه نظامی‌ای در منطقه سوران اربیل آموزش دیده‌اند. به گزارش فرارو، در این مراسم، زنان جنگجو دوشادوش مردان شرکت داشتند. نیروهای تازه‌نفس، برای به نمایش گذاشتن مهارت‌ها و قدرت تحملشان، از میان یخ و گل و لای عبور کردند، مار و خرگوش را با دندان دریدند و بلوک‌هایی را با ضربات پا شکستند. نیروهای پیشمرگه، در جریان مقابله با داعش شهرتی جهانی یافتند. در سال ۲۰۱۴، نیروهای پیشمرگه پس از چهار ماه مقابله با نیروهای داعش در کوبانی، توانستند آن شهر را از تسلط نیروهای داعش خارج کنند.
اسکار ۲۰۲۰ | جوجو خرگوش نامزد ۶ جایزه شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
اسکار ۲۰۲۰ | جوجو خرگوش نامزد ۶ جایزه شد
جوجو خرگوش ساخته تایکا وایتیتی و با حضوراسکارلت جوهانسون، تایکا وایتیتی و ربل ویلسون در نود و دومین دوره جوایز اسکار، در ۶ رشته از جمله بهترین فیلم و بهترین فیلم‌نامه اقتباسی نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌است.
سیاه ترین روز برای دموکرات ها/یک افتضاح بی سابقه برای…
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / کنگره آمریکا / مجلس نمایندگان آمریکا / زهره نوروزپور / دونالد ترامپ / جوزف بایدن / برنی سندرز
سیاه ترین روز برای دموکرات ها/یک افتضاح بی سابقه برای…
روز اول انتخابات درون حزبی آمریکا در ایالت ایووا به پایان رسید. دموکرات ها این دوره هم مانند مسابقه خرگوش و لاک پشت، خواب ماندند و لاک پشت با خونسردی همیشگی در توئیتر خود، به جهان اعلام کرد که فیل ها پیروز شده اند!
۱۱ کشته در آتش‌سوزی مزارع نیشکر در ونزوئلا
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / آتش سوزی / مزارع نیشکر / ونزوئلا
۱۱ کشته در آتش‌سوزی مزارع نیشکر در ونزوئلا
مقامات ونزوئلا اعلام کردند: ۱۱ جوانی که به دلیل کمبود مواد غذایی در این کشور مشغول شکار خرگوش در مزارع نیشکر بودند بر اثر آتش‌سوزی جان خود را از دست دادند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
آیا جوکر می‌تواند رکورد بن هور و تایتانیک را بشکند
فیلم جوکر که براساس کتاب‌های مصور ساخته شده، با نامزد شدن در ۱۱ بخش پیشتاز مراسم اسکار امسال است. به گزارش ایلنا به نقل از رسانه‌های خارجی، جوکر به تازگی برای ۱۱ جایزه اسکار نامزده شده است، یعنی این فیلم می‌تواند خود را به «بن هور»، «تایتانیک» و «ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه» که رکوردداران اسکار هستند، برساند.هرکدام از این فیلم‌ها در سال نامزدی خود برنده ۱۱ جایزه اسکار بوده‌اند و اکنون جوکر می‌خواهد به این رکورد دست یابد.این فیلم که تاد فیلیپس آن را کارگردانی کرده است و خواکین فینیکس، بازیگر نقش اصلی آن، نامزد بهترین بازیگر مرد شده است، رقابت تنگاتنگی دارد با فیلم‌های مرد ایرلندی، ۱۹۱۷ و روزی روزگاری در هالیوود، که هرکدام نامزد ۱۰ جایزه اسکار شده‌اند.خرگوش جوجو، زنان کوچک، داستان ازدواج و انگل …
باورنکردنی؛ لاک‌پشت به خرگوش رسید!
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
باورنکردنی؛ لاک‌پشت به خرگوش رسید!
خرگوش سر به هوایی که این اواخر بیشتر انرژی‌اش صرف انجام مصاحبه‌ها و رفتارهای عجیب و غریب یا مسیج دادن به برنامه‌های زنده تلویزیونی شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / دی ان ای / چاپ سه بعدی
شبیه‌سازی ۵ نسل خرگوش حاوی دی‌ان‌ای مصنوعی
تهران-ایرنا- محققان سوئیسی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، خرگوش‌هایی حاوی دی‌ان‌ای مصنوعی با قابلیت تکثیر خلق کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵
بهترین‌های سال سینما از نگاه هیئت ملی نقد فیلم آمریکا
«مرد ایرلندی» به عنوان بهترین فیلم از سوی جوایز سالانه هیئت ملی نقد فیلم آمریکا انتخاب شد و جایزه بهترین کارگردانی هم به «تارانتینو» رسید.به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین، جوایز هیئت ملی نقد فیلم آمریکا در حالی برندگان امسال خود را معرفی کرد که فیلم «مرد ایرلندی» ساخته تحسین‌شده و ۲۰۹ دقیقه‌ای «مارتین اسکورسیزی» توانست جایزه بهترین فیلم سال را از آن خود کند و «استیو زایلیان» نیز برای این فیلم برنده جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی نام گرفت.«مارتین اسکورسیزی» به همراه «آل پاچینو» و «رابرت دنیرو» نیز به عنوان دریافت‌کنندگان جایزه دستاورد «آیکون» به پاس نقش چشمگیر در تاریخ، فرهنگ و اعتلای سینما معرفی شدند.«کوئنتین تارانتینو» هم برای ساخت فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» بهترین کارگردان این جوایز انتخاب …
۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / خرگوش / مبارزه / حیات وحش / حیوانات وحشی
(ویدئو) کتک کاری شدید دو خرگوش!
یک کوهنورد در مناطق کوهستانی توسان در شهر آریزونای آمریکا صحنه‌ای شگفت انگیز از درگیری دو خرگوش با یکدیگر را تصویربرداری کرده است. این دو خرگوش در حالی که روی دو پای خود ایستاده اند ضرباتی پیاپی و محکم به یکدیگر می‌زنند. مبارزه تا زمانی که یکی از دو خرگوش فرار کند ادامه خواهد داشت. مبارزه به مدت دو دقیقه طول کشید تا اینکه یکی از آن‌ها فرار کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
خرگوش؛ دلیل اختلاف پیکه و فرگوسن!
جرار پیکه مدافع بارسلونا، در مصاحبه ای عجیب مدعی شد که یک خرگوش دلیل ایجاد اختلاف بین او و فرگوسن شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
بازداشت ۱۱ شکارچی متخلف در زنجان
از این متخلفان دو قبضه سلاح شکاری غیر مجاز، ۱۵ تیر فشنگ ساچمه‌ای، ۳ تیر چارپاره، لاشه یک سر خرگوش و ۲ قطعه کبک، کشف شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶
معرفی عکس برتر طبیعت در سال ۲۰۱۹ | تصاویر برگزیده
عکاس عکسی از دو خرگوش در حال پرش به عنوان برنده اصلی رقابت عکاس طبیعت سال ۲۰۱۹ معرفی شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶
عکس خارق‌العاده‌ از پرش خرگوش‌ها در عکاس طبیعت سال ۲۰۱۹
این تصویر عکسی سیاه و سفید از دو خرگوش خیز برداشته در هنگامه سپیده دم است که در نزدیکی دهکده بوکسا در مجارستان گرفته شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / موش‌گوزن
خویشاوند گم شده گوزن در ابعاد یک خرگوش در ویتنام پیدا شد!
در عکسی که توسط یکی از دوربین‌های کاشته شده در طبیعت ویتنام گرفته شده پس از ۳۰ سال یک "موش‌گوزن" زنده دیده می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲
تصاویر / وقتی یک طوطی همبازی خرگوش می شود!
در دنیای حیوانات هر حیوان با نظیر خود ارتباط اجتماعی گرفته و احیانا دوست می شود. اما موارد نادری نیز وجود دارد که استثناست؛ مثل همین طوطی و خرگوش خانگی در ژاپن. این دو با وجود تفاوت های اساسی با هم اما دو دوست و همبازی بسیار خوبند. در ادامه تصاویری از این ارتباط جالب را می بینید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
تیغ تغزل بر جمجمه‌ منجمد مدرن
چگونه باید تصاویر را برای یک خرگوش مرده توضیح داد؟این همان سوالی ‌است که بویز را درگیر می‌کند و درباره‌ زمانی که با خرگوش سپری کرده بود، می‌گوید: «هر چیزی را که می‌دید باید برایش توضیح می‌دادم، گذاشتم تا تصاویر را با پنجه‌هایش لمس کند و در همان حین با او درباره‌شان صحبت کردم...»
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / ایران و امریکا / جنگ با ایران / ایران و عربستان / محمد بن سلمان / دونالد ترامپ / امریکا و عربستان سعودی
ترامپ چگونه می خواهد به خاطر بن سلمان با ایران بجنگد؟
رابرت فیسک می نویسد: به تعبیر نیکولاس کریستف، ستون نویس آمریکایی، ایرانی ها ممکن است به این نتیجه رسیده باشند که دونالد ترامپ "مادر همه این خرگوش های دست آموز است" اما روشن است که تصمیم ترامپ برای خروج از تعهدات آمریکا در برجام یک فاجعه بزرگ بود. او حالا ملزم به دفاع از پادشاهی ای است که ایران را تهدید به جنگ می کند. اما چگونه؟ آیا ترامپ می خواهد ایران را بکوبد اما انتظار دارد ایرانی ها تلافی نکنند، کشتی های آمریکایی را نشانه نگیرند و سربازان امریکایی را در خاک عربستان نکشند؟!
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
تیم رئیس فدراسیون چوگان قهرمان جام پیشکسوتان شد
مسابقات چوگان جام پیشکسوتان با قهرمانی خرگوش دره، تیم رئیس فدراسیون چوگان به پایان رسید.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / استانی-فرهنگی و هنری / کاروانسرای قلعه خرگوشی یزد / اردکان / میراث فرهنگی
اردوی جهادی میراثی اردکانی‌ها برای مرمت قلعه خرگوشی
مولاژ کتیبه کاروانسرای قلعه خرگوشی اردکان یزد به همت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردکان و جمعی از میراث دوستان این شهرستان نصب شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / استانی-فرهنگی و هنری / میراث فرهنگی / اردکان / کاروانسرای قلعه خرگوشی یزد
کاروانسرای «قلعه خرگوشی» یزد چشم انتظار تخصیص اعتبار
کاروانسرای «قلعه خرگوشی» از مهمترین کاروانسراهای صفوی واقع در مسیر تاریخی و ثبت شده اردکان یزد به ورزنه اصفهان است که این روزها حال و روز خوشی ندارد ولی با این حال معاون میراث فرهنگی از پیش‎بینی 600 میلیون تومان اعتبار برای مرمت آن در صورت تخصیص خبر می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / سینما / سکولار / جشنواره‏ی فیلم تورنتو / تیف / tiff / راجر میچل / ناتینگ‏هیل / کریستین تورپه / بیل آگوست / تایکا وای‏تیتی
فیلم محبوب جشنواره: یک کمدی جنگی / گزارش اختصاصی از چهل‏و‏چهارمین دوره‏ی جشنواره‏ی فیلم تورنتو ـ بخش آخر
رسیدیم به روز آخر. آخرین روز هر جشنواره‏ای غم‏انگیز است، چون همه دارند جمع و جور می‏کنند؛ بازار فیلم تعطیل شده، منتقدان و سینماگران میهمان برگشته‏اند به شهرهای‏شان، میز و صندلی‏ها خالی شده، کیوسک‏های نشریات روزانه‏ بساط‏شان را جمع کرده‏اند و... فقط صف‏های تماشاگران عادی شلوغ است، چون رسم تیف این است که در روز آخر چند نمایش رایگان ترتیب می‏دهد تا مردم بیایند و فیلم‏های برگزیده را بدون خریدن بلیت تماشا کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / نمایشگاه «روزی که من خرگوش بودم»
این چهره‌ها ترس را روایت می‌کنند + عکس
در اینکه ترسیده‌اند شکی نیست، اما در خوشحال یا ناراحت بودنشان جای تردید است؛ چهره‌هایی که در کنار هم قاب‌های نمایشگاه «روزی که من خرگوش بودم» را تشکیل می‌دهند، بیش از هر موضوع دیگری ترس را روایت می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹
۹ حقیقت تاریخی از چهره‌های معروف+ تصاویر
شفقنا زندگی-ناپلئون شاید دشمنان زیادی در زندگی اش داشته، اما می‌توانید خرگوش‌های پشمالو را هم جزء دشمنان امپراتور بزرگ فرانسه تصور کنید؟ ماجرا از این قرار است که یک بار ناپلئون به نفراتش دستور می‌دهد برای شکار، ۳ هزار عدد خرگوش جمع آوری کنند، اما به جای آن، این ناپلئون و نفراتش بودند که مورد حمله‌ی خرگوش‌ها قرار گرفتند. اگر […]
۱۳۹۸/۰۵/۲۹ / پیشنهادهایی برای گالری‌گردی / نمایشگاه «روزی که من خرگوش بودم»
طرحی از آینده که شباهتی به گذشته ندارد!
نمایشگاه نقاشی مریم صباغ‌پور با عنوان «روزی که من خرگوش بودم» روز جمعه (اول شهریور ماه) در گالری اُ افتتاح می‌شود. این نمایشگاه با آثاری سورئال قرار است طرحی از آینده‌ای باشد که شباهتی به گذشته ندارند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / سینمای مستند / مستند خرگوش سفید را دنبال کن / محمدحسین سلطانی
«خرگوش سفید را دنبال کن» در راه لندن/آشپز فرانسوی چگونه مسلمان شد
«خرگوش سفید را دنبال کن» به کارگردانی محمدحسین سلطانی در نهمین دوره جشنواره «لیفت آف» انگلستان پذیرفته شد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / حیوانات اهلی / حفاظت از حیوانات / حیوان
فیلم | تولد خرگوش کوهی-صخره‌ای سه قلو در بریتانیا
سه‌ قلوهای خرگوش کوهی-صخره‌ای در باغ‌وحش چستر متولد شدند. این نوزادان حدود ۲۵۰ گرم وزن دارند و هنوز نامی برای آنها انتخاب نشده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹
کافه حیوانات؛ از گربه و خرگوش تا جوجه‌تیغی، مار و جغد!
همانطور که در برخی فرهنگ‌ها حضور سگ، گربه و … حتی نزدیک در کافه امکان‌پذیر نیست، در برخی دیگر حضور آن‌ها در داخل کافه باعث جلب مشتری می‌شود. در سال‌های اخیر تعداد کافه‌هایی با حضور حیوانات مختلف، بیشتر شده‌اند. این کافه از گربه و خرگوش شروع شدند تا اکنون به جوجه‌تیغی، مار و جغد هم رسیده‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
وقتی حیوانات وارد میادین ورزشی می‌شوند+تصاویر
شفقنا- رویترز عکس‌های بامزه‌ای از حضور ناخواسته حیوانات در میادین و فضاهای ورزشی منتشر کرده است. حضور گله گوسفندان در وسط تور دوچرخه سواری فرانسه، گربه و خرگوش در زمین فوتبال یا حمله کلاغ به دروازه‌بان از این دست عکس‌ها است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
از تنگه‌هرمز تا تونل مانش
شفقنا- دکتر محمدعلی فیاض‌بخش در یادداشتی در روزنامه اطلاعات نوشت، در کتاب‌های فارسی دوران دبستانمان در دهه چهل داستانی می‌خواندیم از مسابقه دو میان خرگوش و لاک‌پشت. خرگوش مغرورانه جستی زد و فرسنگی از لاک‌پشت پیش افتاد. نگاهی به عقب انداخت و با خود اندیشید که وقت کافی برای استراحت دارد و خوابید. شاید اصطلاح خواب خرگوشی از همین داستان […]
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
هیتلر جدید سینما رونمایی شد
با انتشار اولین تیزر از فیلم سینمایی خرگوش جوجو، از تایکا وایتیتی به عنوان شخصیت هیتلر رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
ضاحی خلفان: چرا ترامپ برای عرب شیر بود اما در برابر ایران خرگوش شد؟
شفقنا- ضاحی خلفان معاون رئیس پلیس دبی در توییتر سوالی درباره دلیل تفاوت نحوه برخورد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با کشورهای عربی و ایران مطرح کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از روسیا الیوم، خلفان در توییتر نوشت: چرا ترامپ برای عرب شیر بود اما در برابر ایران خرگوش شد؟ کاربران فضای مجازی در پاسخ به سوال […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
هری ویتیر فریز؛ عکاسی که عکس هایش قند در دل تان آب می کند
هری ویتیر فریز را شاید بتوان اولین عکاسی دانست که به طور جدی به کار عکاسی از حیوانات در ژست های طراحی شده پرداخت. این عکاس امریکایی کار تولید این عکس ها را از سال ۱۹۰۵ شروع کرد و به واسطه ی عکس های بامزه اش از بچه گربه ها و توله سگ ها و حتی خرگوش ها و مرغ ها به شهرت زیادی رسید. این عکس ها چنان محبوبیتی پیدا کردند که فریز به کار تولید کارت پستال و تصویر برای مجلات و کتاب های کودکان با استفاده از عکس هایش روی آورد. او بعدها به عنوان عکاس حیوانات در کمپانی Rotograph که یک شرکت مشهور تولید کارت پستال در نیویورک بود استخدام شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / مرغ دریایی / کاکایی / ولز / خرگوش / حیات وحش
(تصاویر) یک اتفاق نادر؛ مرغ دریایی خرگوش را بلعید!
کاکایی ها از ماهیان، سخت‌پوستان، نرم‌تنان، حشرات و نیز میوه‌ها و مواد گیاهی تغذیه می‌ کنند اما شکار خرگوش توسط این پرندگان بسیار نادر است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹ / کاریکاتور / لیونل مسی / آرژانتین
لیونل مسی در زمین فوتبال دنبال خرگوش!
لیونل مسی پس از برد تیم ملی آرژانتین مقابل ونزوئلا در رقابت های کوپا آمریکا با انتقاد از وضعیت زمین بازی گفته بود «توپ در این زمین‌ها مانند خرگوش است و به هر سمت حرکت می‌کند.» این نقل قول سوژه کارتونی از عمر مومنی در وبسایت ورزشی گل شد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۸
مسی و چالش بازی در زمین های برزیل (کاریکاتور)
شفقناورزشی- مسی در کوپا آمریکا بازی های درخشانی به نمایش نگذاشته است. به گزارش شفقناورزشی، مسی در مصاحبه اخیرش به انتقاد از زمین های بازی در برزیل پرداخته و عنوان کرده است: «توپ مثل خرگوش این طرف و...
۱۳۹۸/۰۴/۰۸
کاریکاتور / مشکل مسی و خرگوش‌های کوپا آمریکا!
لیونل مسی در انتقاد به وضعیت زمین‌های میزبان بازی‌های کوپا آمریکا که در برزیل برگزار می‌شود اعلام کرد توپ‌ها مهارشدنی نیستند و مثل خرگوش در زمین مهار آنها بسیار سخت است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۸
مسی: توپ‌های کوپا آمریکا درونش خرگوش دارد!/ وضعیت چمن فاجعه است
کاپیتان تیم ملی آرژانتین بعد از راه یابی به نیمه نهایی کوپا آمریکا 2019 به انتقاد از چمن ورزشگاه های این تورنمنت پرداخت.
۱۳۹۸/۰۴/۰۸
مسی: زمین‌ها شرم آور است؛ توپ مثل خرگوش حرکت می‌کند
در واقع، وضعیت زمین‌های بازی شرم آور است. کنترل و حمل توپ در این زمین‌ها سخت است. توپ در این زمین‌ها مانند خرگوش است و به هر سمت حرکت می‌کند. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که عادت کنیم
۱۳۹۸/۰۴/۰۴ / خرگوش
نابودی زندگی خرگوش‌های سراوان به دلیل انباشت پسماند
نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: پسماند سراوان کار را به جایی رسانده که خرگوش‌ها و پرندگان منطقه را نابود می کند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / عقاب / خرگوش / فرار
(ویدئو) فرار استثنایی خرگوش از چنگال عقاب!
خرگوش‌ها به واکنش‌های سریع و رفلاکس‌های بدنی عالی شهره اند. از طرفی عقاب‌ها نیز به یورش‌های ناگهانی و نیروی زیاد مشهور هستند. تماشا کنید که چه گونه یک خرگوش در حرکتی استثنایی از چنگال می‌رهد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / خرگوش خانگی / دانشگاه بوعلی سینا
وجود عامل بیماری مشترک بین خرگوش‌های خانگی و انسان در کشور تایید شد
پژوهشگران دانشکده پیرادامپزشکی دانشگاه بوعلی سینا، طی بررسی‌هایی که بر روی خرگوش‌های خانگی داشته‌اند، برای اولین بار در کشور به وجود آلودگی نوعی تک‌یاخته‌ای به نام انسفالیتوزوئون کونیکولی که عامل ایجاد بیماری مشترک بین انسان و حیوانات است، پی بردند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / تالار سنگلج / تالار هنر / تئاتر شهر / کمیته نان / لانه خرگوش » / مده‌آ
بلیت‌ مهمان؛ آفت فروش تئاتر در تماشاخانه‌های دولتی
آمار فروش نمایش‌های تماشاخانه‌های دولتی نشان می‌دهد باید خیلی جدی‌تر برای تبلیغ نمایش‌ها و نیز وضعیت بلیت‌های مهمان‌ فکر و اقدام شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۷
لانه خرگوش| بیست روز برای یک سقوط
نمایش «لانه خرگوش» قربانی یک فقدان برنامه است، فقدانی که باید در اجرا نمودار شود. نمایش صباغی ایده‌های خوبی برای خوانش متن محبوب لیندزی ابر دارد؛ اما در لانه خرگوش تئاتر شهر حرام می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۶ / عکاسی / عکس / حیات وحش
تصاویر | بچه خرگوش در چنگال کلاغ
یک بچه خرگوش پس از اینکه توسط کلاغ سیاهی در ساحل Formby مرزیساید انگلستان شکار شد با اقدام به موقع Ray Pownall ، عکاس ۷۴ ساله حیات‌وحش، جان سالم بدر برد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / فرهنگی / جف کونز / خرگوش فلزی / هنرمند زنده
خالق خرگوش فلزی، گران‌قیمت‌ترین هنرمند زنده جهان نام گرفت
تهران- ایرنا- «جف کونز» هنرمند آمریکایی با به فروش رفتن یکی از آثارش، عنوان گران‌قیمت‌ترین هنرمند زنده دنیا را از آن خود کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / اجرا در ماه رمضان / مهدی صباغی / نمایش "لانه خرگوش"
قطعا استقبال از «لانه خرگوش» بیشتر می‌شد اگر ...
مهدی صباغی معتقد است: با توجه به شرایط و ماه مبارک رمضان استقبال از «لانه خرگوش» خوب بوده اما اگر این نمایش در زمان بهتر اجرا می‌شد و فرصت بیشتری برای تبلیغات بود، قطعاً استقبال بیشتری از آن می‌شد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۹
شکارچیان کبک و خرگوش در دام محیط بانان خدابنده افتادند
زنجان - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خدابنده گفت: محیط بانان این شهرستان 2 شکارچی متخلف را در حین شکار حیات وحش به دام انداختند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
چرا خرگوش ها به کابوس ناپلئون بناپارت تبدیل شدند؟ / نگاهی به عجیب ترین معاهده تاریخ فرانسه
ناپلئون بناپارت از برترین چهره های تاریخ جهان و فرانسه است که در خصوص شجاعت و دستاوردهای او داستان های متعددی مطرح شده است. بنابراین شاید عجیب باشد اگر بدانید سال ها پیش خرگوش ها به کابوس ناپلئون بناپارت تبدیل شده بودند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷
اینستاگرام، شکارچی خرگوش را در دام قانون انداخت
همدان- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست رزن گفت: فردی که پس از کشتار خرگوش اقدام به انتشار تصاویر آن در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده بود شناسایی و جریمه شد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۲ / گزارش فیلم‌های پایان هفته سیما
گزارش فیلم‌های پایان هفته سیما
فیلم‌های «آوای زمین»، «به خاطر تهمینه»، «خواب های دنباله دار»، «رابطه»، «من و جمعه»، «در اعماق اقیانوس»، «روز اردو»، «ستاره های روی زمین»، «سه شمشیر زن»، «دست های خالی»، «امنیت»، «پناهگاه»، «مارک تواین در جست و جوی طلا»، «گودزیلا سیاره هیولا»، «آرتی، ماجرا آغاز می شود»، «یورش»، «راه سوم»، «لکنت»، «مدرسه خرگوش ها»، «پرندگان عصبانی»، «معجزه گر»، «علفزار»، «باج»، «کاغذهای رنگی»، «ماجراجویان جزیره»، «هیمالیا»، «یکی هم کم نباشد»، «نشانه ها»، «گودزیلا»، «من و پسر»، «آزادی مشروط»، «عشق و اسب»، «هدف»، «گزارشگر ویژه»، «شجاع دل» و «مربی کارتر» آخر هفته پخش می‌شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
لیگ قهرمانان اروپا| منچستریونایتد به دنبال معجزه دوم؛ کامبک مقابل بارسلونا/ یوونتوس و گره‌ای به نام آژاکس
بازگشت منچستریونایتد به سرزمین رویایی‌اش و تلاش بانوی پیر برای پایان دادن به فرار خرگوش آمستردامی، معماها و جذابیت‌های شب اول دور برگشت مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا هستند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
راهداری: نشست نیم متری زمین در جاده چالوس
رانش زمین در محدوده خرگوش دره محور کرج چالوس بر اثر بارش باران و ذوب شدن برف زمستانی اتفاق افتاده است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۲
پلیس فرانسه خرگوش ها را به استخدام خود در می آورد
پلیس فرانسه اعلام کرد که حس بویایی در جوندگان 30 برابر بیشتر از سگ می باشد و قرار است که از آنها در پیدا کردن مواد مخدر استفاده کند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
کارخانه ساخت کلاه از پوست خرگوش! +تصاویر
گزارشی تصویری از یک کارخانه کوچک ساخت کلاه از پوست خرگوش در کشور ایتالیا را مشاهده می‌کنید.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
فضای مجازی شکارچی غیرمجاز روباه را در سردشت گرفتار کرد
مهاباد - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: فردی که پس از شکار روباه و خرگوش در استان های دیگر، تصاویر آنها را در فضای مجازی منتشر کرده بود توسط ماموران یگان حفاظت این اداره در شهرستان دستگیر شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۵ / پلنگ / آفریقا / کنیا / حیات وحش
(تصاویر) عکاسی از پلنگ سیاه پس از ۱۰۰ سال!
دوربین ها خدنگ، خرگوش صحرایی و چند حیوان دیگر را نیز گرفته بودند اما ناگهان در تاریکی شب پلنگ سیاه نیز توسط دوربین ها عکاسی شده است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
لیگ قهرمانان اروپا| نبرد متوازن در لندن/ جنگ قو و خرگوش در آمستردام
آژاکس اگر در بهترین فرم خودش نباشد، مقابل رئال مادرید سرنوشتی بهتر از شالکه نخواهد داشت و دورتموند در صورت غفلتی مشابه بازی با هوفنهایم، توسط تاتنهام غافلگیر می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •