چهارشنبه, ۱۳ فروردین, ۱۳۹۹ / 1 April, 2020
آبرسانی
افزایش ۱۲ درصدی مصرف آب در کشور/وضعیت مخازن خوب است
افزایش ۱۲ درصدی مصرف آب در کشور/وضعیت مخازن خوب است
وزیر نیرو گفت: در برخی از مناطق کشور مصرف آب ۴۰ درصد و گاها بیشتر از ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته؛ اما به طور کلی نیز مصرف آب در سطح کشور با افزایش ۱۲ درصدی مواجه بوده است.
۱ ساعت قبل / رضا اردکانیان / آبرسانی / برق / وزارت نیرو / سامانه بارشی / ویروس کرونا /
توزیع ۲۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده و ۱۰۰ هزار ماسک در مناطق محروم حاشیه شهر کرمان و راور
توزیع ۲۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده و ۱۰۰ هزار ماسک در مناطق محروم حاشیه شهر کرمان و راور
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت ما آبرسانی به حاشیه شهر کرمان با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است تا در این شرایط از آب بهداشتی و سالم برخوردار باشند که شاهد سرایت بیماری نباشیم.
۴ روز قبل / کروناویروس / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - کرمان / پورابراهیمی / ماسک /
تشریح آخرین وضعیت شبکه آبرسانی ۵ استان سیل‌زده
تشریح آخرین وضعیت شبکه آبرسانی ۵ استان سیل‌زده
مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو آخرین وضعیت شبکه آبرسانی پنج استان سیل‌زده را تشریح و از پایدارشدن شبکه برق کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و بوشهر به‌دست گروه‌های عملیاتی خبرداد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / خسارات سیلاب / وزارت نیرو / میثم جعفرزاده /
آبرسانی به ۸۵۹ روستا در نیمه دوم سال گذشته
آبرسانی به ۸۵۹ روستا در نیمه دوم سال گذشته
تهران- ایرنا- ۸۵۹ روستا با جمعیتی بالغ بر ۵۰۴ هزار نفر درنیمه دوم سال ۱۳۹۸ از نعمت آبرسانی توسط وزارت نیرو برخوردار شدند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / محمد حاج رسولی ها / وزارت نیرو / شرکت مدیریت منابع آب ایران /
فیلم | جنوب کرمان زیر آب رفت | ۱۵ هزار نفر در رودبار جنوب در محاصره سیل
فیلم | جنوب کرمان زیر آب رفت | ۱۵ هزار نفر در رودبار جنوب در محاصره سیل
سیلاب و آبگرفتگی شدید در جنوب و شرق استان کرمان در حالی مردم را بی‌خانمان کرده که در همین مناطق مردم در تابستان برای تهیه آب شرب دست به دامان سیستم آبرسانی سیار هستند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ /
قطعی آب در مناطق سیل زده استان کرمان نداریم/مردم در مصرف آب صرفه‌جویی کنند
قطعی آب در مناطق سیل زده استان کرمان نداریم/مردم در مصرف آب صرفه‌جویی کنند
مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمان با بیان این مطلب که مسئولین جنوب استان کرمان تا این لحظه گزارشی از قطعی آب در روستاهای سیل زده جنوب استان به ما ارایه نداده‌اند، عنوان کرد: روستاهایی که به شبکه آب متصل هستند، قطعی نداشته‌اند ضمن آنکه به روستاهایی که با تانکر آبرسانی می‌شدند، این آبرسانی همچنان ادامه دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / سیل نوروز 99 / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / آبرسانی /
سیلاب، شبکه آبرسانی ۳۰ روستای قلعه‌گنج را تخریب کرد
سیلاب، شبکه آبرسانی ۳۰ روستای قلعه‌گنج را تخریب کرد
جیرفت - ایرنا - فرماندار قلعه‌گنج با بیان اینکه سیلاب شبکه آبرسانی ۳۰ روستای این شهرستان را تخریب کرده گفت: برق سه روستا هم قطع شده است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / قلعه گنج / کرمان / جیرفت / سیل / بارش های بهاری /
«آب و تغییر اقلیم»؛ شعار روز جهانی آب
«آب و تغییر اقلیم»؛ شعار روز جهانی آب
وزیر نیرو گفت: کشور با تجربه‌ای در مدیریت سیلاب و سازگاری با خشکسالی بوده ایم، سعی می‌کنیم جامعه‌ای تاب آور در مقابله با تغییرات اقلیم باشیم.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / روز جهانی آب / آبرسانی / رضا اردکانیان / وزارت نیرو /
وعده‌ای که محقق شد
وعده‌ای که محقق شد
یکی از وعده‌های وزارت نیرو در سال جاری آب‌رسانی به ۱۹۵۰ روستا بود که تاکنون این وعده رنگ عمل به خود گرفته و در آخرین روزهای سال ۱۳۹۸ شاهد تحقق آن هستیم.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / آبرسانی / عملکرد سال 98 / وزارت نیرو / رضا اردکانیان / صندوق توسعه ملی /
با خیال راحت آب بنوشید؛ کرونایی در کار نیست
مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو، با تاکید بر اینکه ویروس کرونا تحت هیچ شرایطی در شبکه آبرسانی زنده نمی‌ماند، اظهار کرد: مردم نگران سرایت این ویروس از طریق آب نباشند؛ چرا که با وجود عملیات گندزدایی در فرآیند تصفیه آب و کلر باقی مانده در آب هیچ گونه ویروسی در آن زنده نمی‌ماند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ /
۲۵ درصد از گوشت مورد نیاز کشور توسط عشایر تولید می‌شود
رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: ۲۵ درصد از گوشت مورد نیاز کشور (۱۹۰ هزارتن در سال) توسط عشایر تولید می‌شود.به گزارش ایلنا، کرمعلی قندالی با اشاره به جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری عشایر کشور (۲۱۳ هزار خانوار)، گفت: مساحت مراتع عرفی در اختیار عشایر حدود ۳۴ میلیون هکتار است و ۶۳ هزار و ۹۵۱ کیلومتر ایل‌راه عشایری، ۲۸ درصد دام سبک و ۴ درصد دام سنگین کشور در اختیار عشایر کشورمان قرار دارد.وی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد از گوشت مورد نیاز کشور (۱۹۰ هزارتن در سال) توسط عشایر تولید می‌شود، ادامه داد: عشایر سالانه ۹.۵ میلیون راس دام به بازار عرضه می‌کنند.قندالی با بیان اینکه ۷۹۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی اعم از آبی و دیم در اختیار عشایر است، افزود: ظرفیت های قابل توجه‌ای در حوزه گیاهان دارویی و بوم‌گردی …
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ /
افزایش ٢برابری نیاز آب تا سال ۲۰۵۰ میلادی/ لزوم تسریع در طرح های صرف جویی
افزایش ٢برابری نیاز آب تا سال ۲۰۵۰ میلادی/ لزوم تسریع در طرح های صرف جویی
بر اساس مطالعات کارشناسان تا سال ۲۰۵۰ میلادی نیاز به آب در جهان۲ برابر می شود؛براین اساس با محدودیتی که در منابع آب وجود دارد حفظ و نگهداری از این منابع جزو وظایف متولیان صنعت آب کشور است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / آبرسانی / آبرسانی روستایی / سامانه آبرسانی / صرفه جویی آب /
تامین پایدار آب شرب روستاییان از اولویت های شرکت یکپارچه آبفا اصفهان
اصفهان –بهمن راعی : هاشم امینی با بیان اینکه شرکت یکپارچه آب وفاضلاب استان اصفهان، آبرسانی پایدار به روستاییان را در اولویت قرارداده اعلام کرد: در سالهای اخیر به رغم چالش های موجود، آب شرب پایدار جمعیت تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ تامین گردید، بدین ترتیب هم اکنون تامین پایدار آب شرب روستاییان یکی از اولویت های شرکت یکپارچه آب وفاضلاب استان اصفهان است.مدیرعامل در مراسم معارفه تعدادی از معاونین و مدیران شرکت یکپارچه آب وفاضلاب استان اصفهان گفت:فرایند یکپارچه سازی با توجه به حفظ کرامت و شئونات نیروی انسانی صورت گرفت به طوریکه جایگاه شغلی، حقوق و مزایای کارکنان محفوظ بماند.هاشم امینی خطاب به همه کارکنان شرکت یکپارچه آب و فاضلاب استان اصفهان گفت:همه باید با در نظر گرفتن ویژگی هایی همچون همدلی، …
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ /
اصلاح بیش از ۷هزار متر شبکه آبرسانی روستاهای تویسرکان
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان تویسرکان از اصلاح ۷ هزار و ۱۰۰ متر شبکه آبرسانی در برخی روستاهای تابعه این شهرستان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.محمد الوندی در جمع خبرنگاران ضمن ارائه گزارشی از عملکرد امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان تویسرکان در سال جاری گفت: در راستای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مشترکین، در حوزه توسعه شبکه‌های آبرسانی نسبت به اجرای ۲ هزار و ۷۰۰ متر خط انتقال در روستای رودآور به منظور تامین آب شرب روستا از شبکه شهری اقدام شد ضمن اینکه در روستای آرتیمان نیز توسعه شبکه به متراژ ۲۰۰ متر عملیاتی شد.وی با بیان اینکه امسال در حوزه تعمیر و بازسازی مخازن نیز اقداماتی انجام شد؛ عنوان کرد: در بازه زمانی مذکور تعمیر و بازسازی مخازن روستاهای آرتیمان، قشلاق پوست شوران، تعمیر مخزن …
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ /
نظر شهید حاج قاسم سلیمانی درباره نظارت
نظر شهید حاج قاسم سلیمانی درباره نظارت
نظریه جالبی از سردار سلیمانی در حضور مقام معظم رهبری که گفت: ما بچه روستایی هستیم، پیگیر آبرسانی به مزرعه هستیم و ربط دادن آن به مسائل کشور که رضایت معظم له از این مثال را به دنبال داشت.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / مقام معظم رهبری / سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی / مجلس شورای اسلامی /
افتتاح ۷ پروژه آبفای اصفهان با اعتباری بالغ بر ۷۵۸ میلیارد تومان
افتتاح ۷ پروژه آبفای اصفهان با اعتباری بالغ بر ۷۵۸ میلیارد تومان
در نوزدهمین هفته پویش الف-ب ایران از طریق ویدئو کنفراس ۲۲ پروژه آب و برق استان اصفهان با هزینه ای بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / استانی-اقتصادی / طرح آبرسانی / فاضلاب /
توسعه طرح های آبرسانی به عشایر آذربایجان غربی در انتظار تخصیص اعتبار
توسعه طرح های آبرسانی به عشایر آذربایجان غربی در انتظار تخصیص اعتبار
مدیر کل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: توسعه طرح های آبرسانی به عشایر استان در انتظار تخصیص صدرصدی اعتبارات است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / استانی-اجتماعی / ایلراه عشایری / صنایع‌دستی / گوشت و لبنیات /
خسارت ۲۵ میلیاردی سیل به زیرساخت‌های لرستان
مدیرعامل شرکت آبفار لرستان از خسارت ۲.۵ میلیارد تومانی سیل به زیرساخت‌های آبرسانی روستایی استان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ /
مشکلات اجتماعی پروژه انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری به کرمان حل شده است
مشکلات اجتماعی پروژه انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری به کرمان حل شده است
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان درباره پروژه تامین آب از سد شهیدان امیر تیموری گفت: پروژه ساخت سد شهیدان امیرتیموری هم اکنون ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا شهریورماه سال آینده بتوانیم این پروژه را تکمیل و آماده بهره برداری برسانیم ضمن آنکه پروژه سامانه آبرسانی از این سد نیز که دارای مشکلات اجتماعی بود، حل شده است و منتظر کنسرسیوم بانک ها هستیم تا در صورت واریز پول تامین این انتقال، پروژه با سرعت خوبی در سال ۹۹ ادامه پیدا کند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / شرکت آب منطقه‌ای /
خطر آبگرفتگی ۵۰ روستای نهاوند/وضعیت قرمز روستاهای لیلان و بالاجوب
خطر آبگرفتگی ۵۰ روستای نهاوند/وضعیت قرمز روستاهای لیلان و بالاجوب
بارش باران که از بعدازظهر روز دوشنبه در شهرستان نهاوند آغاز شده است همچنان ادامه دارد و طبق اعلام هواشناسی این وضعیت تا چهارشنبه ظهر نیز تداوم خواهد داشت.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / استانی-شهرستانها / اخبار سیلاب / سیل / آبگرفتگی / بارندگی / بارش باران / آبرسانی /
آغاز عملیات اجرایی ساخت مجتمع آبرسانی عشایری در نهبندان
آغاز عملیات اجرایی ساخت مجتمع آبرسانی عشایری در نهبندان
مجتمع آبرسانی منطقه عشایری چاه زرد و خواجه مینجیکوه نهبندان با حضور رئیس سازمان عشایری کشور و مسئولان استان کلنگ‌زنی شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / استانی-اجتماعی / عشایر /
آب پایدار به چند روستا می‌رسد؟
آب پایدار به چند روستا می‌رسد؟
بر اساس برآوردهای صورت گرفته تا نیمه دوم سال ۱۴۰۰، جمعیت روستایی بهره‌مند از منابع آب پایدار به ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / آبرسانی به روستاها /
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان همدان خبر داد
 بهره برداری از   6 سد با حجم مخزنی ۱۰۴.۲ میلیون متر مکعببه گزارش «ابتکار»  منصور ستوده گفت: هم اکنون ۱۰ سد در استان همدان در حال بهره برداری، احداث و مطالعه طرح است که ۶  سد اکباتان ، آبشینه ، شیرین سو ، سد سرابی ، کلان و رنجور با حجم مخزنی ۱۰۴.۲و حجم تنظیم ۸۱.۵ میلیون متر مکعب در حال بهره برداری است.وی تصریح کرد :  هم اکنون 3 سد در حال احداث نعمت آباد ، خرمرود ، گرین با حجم مخزن 23 و حجم تنظیم 31.12 میلیون متر مکعب با پیشرفت خوبی در حال انجام است و  سد در حال مطالعه نیز با حجم مخزن 3 و حجم تنظیم 1.9 میلیون متر مکعب در مرحله مطالعه است.وی ادامه داد: خطوط آبرسانی شرب از سدهای سرابی تویسرکان (بطول 14 کیلومتر) و کلان ملایر(بطول 35 کیلومتر)  و تالوار (بطول 110کیلومتر) در حال احداث داریم.ستوده از …
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ /
عبدالحمید حمزه‌پور به عنوان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان معرفی شد
مسعود خشایی صبح امروز در مراسم معرفی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری اظهار داشت: شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در راستای ارتقاء راندمان کار و سرعت بخشیدن به فعالیت‌های آب‌رسانی در هم ادغام شدند.وی، با بیان اینکه شرکت‌های آبفای شهری و روستایی به صورت یکپارچه و تحت یک مدیریت از این پس فعالیت می‌کند گفت: در شهرها و روستاهای استان بوشهر طرح‌های مهم آبرسانی با پشتیبانی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور و مسئولان استانی تسریع یافته که این مهم سبب شد تابستان گذشته این استان با کمترین بحران پشت سر بگذارد.معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه استان بوشهر دارای ۶۲۴ روستا است تصریح کرد: از این تعداد روستا ۴۶۳ روستای …
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ /
بهترین راهنمای انتخاب بوستر پمپ خانگی، آبرسانی و آتش‌نشانی
در دنیای امروز نیاز بشر به کالاهای صنعتی هر روزه افزایش‌ یافته و میزان کیفیت و نوع طراحی این کالاها تأثیر مستقیم در خدمت‌رسانی را داشته است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / فامکو / تجهیزات صنعتی / کالای صنعتی /
آب ۱۷ روستای سیلزده سیستان و بلوچستان همچنان قطع است
آب ۱۷ روستای سیلزده سیستان و بلوچستان همچنان قطع است
معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: آب آشامیدنی۱۷ روستای سیل‌زده جنوب استان با گذشت بیش از ۳۷ روز از بارندگی و جاری شدن سیلاب همچنان قطع است و تلاش برای برقراری شبکه آبرسانی به این روستاها ادامه دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / سیستان و بلوچستان / آب / روستای سیلزده /
بهره برداری از پروژه های آب و فاضلاب بستان‌آباد، مراغه، صوفیان و هریس
تبریز – فلاح: همزمان با دهه مبارک فجر و گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور مسئولین محلی واستانی بهره برداری پرووه های عمرانی آب و فاضلاب شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد ریال در بستان آباد در استان آذربایجان شرقی آغاز شد.در مراسم بهره برداری از پروژه های آب و فاضلاب به شهر بستان آباد که با حضور نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، بخشدار مرکزی، اعضای شورای اسلامی، شهردار و تعدادی از مسئولین شهر و خانواده های معظم شهداء حضور داشتند . مدیر امور آب و فاضلاب منطقه در خصوص طرح آبرسانی به شهرستان بستان آباد گفت: طرح آبرسانی به شهر بستان آباد شامل اجرای خط انتقال آب بطول 500 متر بوده که اجرا شده است .وی اضافه کرد: برای طرح آبرسانی فوق یک باب چاه …
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ /
طرح آبرسانی به شمال شهر بندرعباس افتتاح شد
طرح آبرسانی به شمال شهر بندرعباس افتتاح شد
طرح آبرسانی به شمال شهر بندرعباس در قالب پویش "#هرهفته الف_ب_ایران" و با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان /
۹۰ هزار کیلومتر از شبکه آبرسانی کشور فرسوده است
۹۰ هزار کیلومتر از شبکه آبرسانی کشور فرسوده است
تهران - ایرنا - ۴۰ هزار کیلومتر از شبکه آبرسانی شهری و ۵۰ هزار کیلومتر از شبکه آبرسانی روستایی کشور فرسوده است و بضاعت مالی شرکت‌های آب و فاضلاب اجازه می‌دهد سالانه تنها حدود دو تا سه هزار کیلومتر از این شبکه‌ها بازسازی شوند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / آب و فاضلاب / شرکت آب و فاضلاب کشور / وزارت نیرو /
تامین آب شرب پایدار برای ۱۲ هزار نفر در رامشیر
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان از افتتاح دو پروژه آبرسانی روستایی در رامشیر و بهره مندی بیش از ۱۲ هزار نفر از اهالی روستایی شهرستان از آب شرب پایدار خبرداد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ /
افتتاح پروژه ایستگاه فاضلاب منطقه ساحلی دیلم در دهه فجر
با حضور استاندار بوشهر، معاون عمرانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب و جمعی از مسئولان شهرستان دیلم افتتاح و به بهره برداری رسید. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در این ایین با قدردانی از توجه استاندار به پروژه‌های این شرکت اظهار داشت: روند اجرای طرح‌های آبرسانی و شبکه‌های فاضلاب تسریع یافته است که از همدلی و توجه استاندار بوشهر به پروژه‌های ابفا قدردانی می‌شود.وی با اشاره به افتتاح پروژه ایستگاه فاضلاب منطقه ساحلی در بندر دیلم اظهار داشت: طرح فاضلاب منطقه ساحلی دیلم به طول ۲۰ کیلومتر شبکه توزیع ، یک باب ایستگاه ،۶۰۰ مترخط انتقال و با هزینه ۹۳ میلیارد ریال امروز مورد بهره‌برداری قرار می گیرد.عبدالحمید حمزه‌پور افزود:پروژه فاضلاب منطقه ساحلی دیلم به روش لوله رانی با قطر ۵۰۰ میلیمتر از جنس پلی …
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ /
بهبود آبرسانی به 70 هزار نفر از جمعیت شهری امیدیه
بهبود آبرسانی به 70 هزار نفر از جمعیت شهری امیدیه
همزمان‌ با دهه مبارک فجر پروژه آبرسانی به شهرستان امیدیه به بهره برداری رسید.
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / آبرسانی / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان /
بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به ۱۴ روستای امیدیه
بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به ۱۴ روستای امیدیه
با حضور استاندار خوزستان پروژه آبرسانی به ۱۴ روستای بخش مرکزی شهرستان امیدیه به بهره برداری رسید.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / آبرسانی روستایی / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان /
سه طرح آبرسانی در البرز به بهره‌برداری رسید
سه طرح آبرسانی در البرز به بهره‌برداری رسید
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری البرز گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر سه طرح بزرگ آبرسانی به شهرهای گلسار، مهرشهر و ۲۲ حلقه چاه در سایر شهرهای استان با اعتبار ۲۳۶ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / استانی-اقتصادی / دهه فجر /
افتتاح ۲ طرح خدماتی و آموزشی در بهشهر
افتتاح ۲ طرح خدماتی و آموزشی در بهشهر
ساری- ایرنا- راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ جدید آبرسانی و لوله‌گذاری مسیر روستای امیرآباد و افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه حضرت معصومه(س) زاغمرز از طرح‌های افتتاحی در نهمین روز از دهه فجر در بهشهر است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / پیروزی انقلاب اسلامی ایران / مازندران / بهشهر / دهه فجر /
۱۹ روستای اسدآباد نیاز فوری به بازسازی و نوسازی تأسیسات آبرسانی دارند
۱۹ روستای اسدآباد نیاز فوری به بازسازی و نوسازی تأسیسات آبرسانی دارند
رئیس امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اسدآباد گفت: از ۶۳ مجتمع آبرسانی در استان ۱۰ مجتمع در شهرستان اسدآباد در دست اجرا بوده و یا به بهره برداری رسیده که تکمیل این مجتمع های آبرسانی در اولویت اول شرکت آب و فاضلاب روستایی اسدآباد قرار دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / استانی-شهرستانها / مجتمع آبرسانی / شرکت آب و فاضلاب /
تعرفه آب در روستاها تغییر نمی‌کند
تعرفه آب در روستاها تغییر نمی‌کند
مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: با ادغام شرکت‌های آبفای روستایی و شهری تعرفه آب در روستاها تغییری نکرده و با همان نرخ سابق محاسبه و دریافت می شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / آبرسانی / آبرسانی روستایی / قیمت آب / تعرفه آب /
بهره برداری از2 مخزن ذخیره آب و کلنگ زنی یک باب ایستگاه پمپاژ در شهرستان اراک
اراک ـ کمال‌آبادی: ‌در سومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی  با حضور بهروزاکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ، بختیاری فرماندار شهرستان اراک ، عرفانی نسب سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی و جمعی از مسئولان استان و شهرستان، مخزن 500 متر مکعبی شهر کارچان و مخزن 100 متر مکعبی منطقه نظم آب به بهره برداری رسید و کلنگ ساخت ایستگاه پمپاژ شهر کارچان به زمین زده شد.به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی یوسف عرفانی نسب سرپرست شرکت عنوان کرد: در راستای تکمیل تاسیسات آبرسانی به شهر کارچان و به منظور ذخیره آب مورد نیاز شهروندان کارچانی یک باب مخزن ذخیره آب به حجم 500 متر مکعب با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال ساخته شد و همزمان با دهه فجر سال 98 آماده بهره برداری شد.دیگر پروژه …
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ /
مردمی که هویت جمعی ندارند نمی‌توانند مسائل‌شان را بیان کنند
  [سعید معیدفر، جامعه‌شناس ‏]  مسأله شنیده نشدن صدای مردم در پروژه‌های عمرانی چه در سطح ملی چه در سطح شهری ابعاد مختلفی دارد. نخستین زاویه‌ای که می‌توان به آن نگاه کرد ‏سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان هستند که عموما متخصصان رشته‌هایی غیراز علوم انسانی‌اند و به هیچ وجه  نسبت به مسائل اجتماعی و جامعه جهت‌گیری ‏ندارند. به همین دلیل محور رویکردشان به پروژه‌ها و برنامه‌ها، جنبه‌های فنی و تکنیکال است. آنها همه جنبه‌های فنی مثل مقاومت مصالح و زمین و ‏هزینه‌ها و صرفه‌های مادی را در نظر می‌گیرند اما آنچه از آن غافل‌اند این است که این پروژه باید در خدمت مردم باشد و بهره‌بردار اصلی تمام پروژه‌ها …
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ /
کمک‌های بانک رفاه به سیل زدگان سیستان وبلوچستان
مدیر عامل بانک رفاه گفت: بانک رفاه مبلغ 20 میلیارد ریال از بودجه تبلیغاتی خود را در اختیار ستاد مدیریت بحران استان جهت توزیع در مناطق بحران‌زده و 10 میلیارد ریال نیز در اختیار فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج سازندگی منطقه چابهار قرار داده تا در مسیر محرومیت زدایی و خرید تجهیزات آبرسانی و مخازن آب واحدهای مسکونی و همچنین خرید ادوات و ابزارآلات کشاورزی مانند پمپ آب و نیز ابتیاع دام، طیور و احشام در مناطق درگیر در سیلاب هزینه شود. به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، علاوه بر اختصاص 30 میلیارد ریال از بودجه تبلیغاتی خود در قالب کمک بلاعوض برای تهیه مخازن آب و تانکر آبرسانی، 130 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه نیز برای کمک به هموطنان سیل‌زده استان اختصاص داد تا در کاهش چالش‌ها و آلام …
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ /
اجرای بزرگ‌ترین طرح آب‌رسانی کشور در روستاهای تفت
اجرای بزرگ‌ترین طرح آب‌رسانی کشور در روستاهای تفت
فرماندار تفت با اشاره به اجرای سه ساله بزرگ‌ترین طرح آب‌رسانی کشور در رابطه با روستاهای تفت با اعتباری بالغ بر 360 میلیارد تومان،گفت: بیش از 250 روستای شهرستان تفت و 15 روستای میبد و مهریز با اجرای این طرح از آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد. : در رابطه با رفع مشکل آب آشامدینی بیداخوید؛ روستای بیداخوید در مسیر خط انتقال بزرگ‌ترین طرح آب‌رسانی به روستاهای کشور است
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / استانی-اجتماعی / فرمانداری / شهر تفت / آبرسانی روستایی /
اشتغال ۳۰ نفر در افتتاح و بهره‌برداری از یک پروژه کشاورزی
همزمان با ایام‌الله دهه فجر با حضور استاندار قزوین پروژه‌های کشاورزی و آبرسانی شهر تاکستان مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / استانی-شهرستانها / چهل‌ویکمین سالگرد انقلاب‌اسلامی /
همزمان با دهه مبارک فجر طرح آبرسانی به شهر آبش احمد آغاز شد
تبریز – فلاح: همزمان با دهه مبارک فجر و گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور مسئولین محلی واستانی طرح آبرسانی به آبش احمد در استان آذربایجان شرقی آغاز شد.در مراسم کلنگ زنی طرح آبرسانی به شهر آبش احمد که با حضور خانی معاونت فنی و توسعه شرکت آبفا آذربایجان شرقی، امام جمعه، فرماندار و تعدادی از مسئولین شهر و خانواده های معظم شهداء حضور داشتند، مدیر منطقه کلیبر گزارشی از طرح آبرسانی آبش احمد ارائه کرد.این مقام مسوول در خصوص طرح آبرسانی به شهر آبش احمد گفت: طرح آبرسانی به شهر آبش احمد شامل احداث یک باب مخزن به ظرفیت ذخیره 2000 مترمکعب بمنظور افزایش ذخیره آب شرب و اجرای خط انتقال آب بطول 2000 متر با هزینه ای بالغ بر 40000 میلیون ریال برای احداث آن هزینه خواهد شد .وی اضافه کرد: …
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ /
نقشه‌برداری از رودخانه هیرمند مرزی کلید خورد / افغانستان متعهد به پرداخت حقآبه ایران شد
نقشه‌برداری از رودخانه هیرمند مرزی کلید خورد / افغانستان متعهد به پرداخت حقآبه ایران شد
مدیرکل دفتر رودخانه‌های مرزی و منابع آب مشترک وزارت نیرو از مشارکت ایران و افغانستان در نقشه‌برداری از رودخانه هیرمند مرزی پس از گذشت ۴۷ سال از معاهده ۱۳۵۱ هیرمند خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / رودخانه هیرمند / آبرسانی / آبرسانی روستایی / افغانستان /
عملیات اجرایی فاز دوم طرح آبرسانی به روستاهای مجتمع کوهپایه ساوه آغاز شد
عملیات اجرایی فاز دوم طرح آبرسانی به روستاهای مجتمع کوهپایه ساوه آغاز شد
همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور استاندار مرکزی عملیات اجرایی فاز دوم طرح آبرسانی به روستاهای مجتمع کوهپایه ساوه واقع در بخش مرکزی این شهرستان آغاز شد و فاز نخست آن به بهره برداری رسید.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / استانی-اقتصادی / ساوه / استانی-شهرستانها /
سفر رییس مجلس به خوزستان
سفر رییس مجلس به خوزستان
رییس مجلس شورای اسلامی در سفر یک روزه خود به استان خوزستان به همراه وزیر نیرو، طرح آبرسانی غدیر در شهرستان شادگان، چند پروژه صنعت برق خوزستان و ۴۷۱ کلاس درس در استان را به بهره برداری رساند. وی همچنین در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان شرکت کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ /
لزوم توجه جدی به طرح انتقال آب کارون به جراحی
لزوم توجه جدی به طرح انتقال آب کارون به جراحی
فرماندار شادگان بر لزوم توجه جدی به طرح انتقال آب از رودخانه کارون به جراحی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / آبرسانی / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / شادگان /
افتتاح طرح آبرسانی غدیر شادگان با حضور وزیر نیرو
افتتاح طرح آبرسانی غدیر شادگان با حضور وزیر نیرو
خط انتقال ۱۳۰۰ میلیمتری طرح آبرسانی غدیر به شهرستان شادگان امروز با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو افتتاح شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / آبرسانی / وزیر نیرو /
افتتاح پروژه های عمرانی دهه فجر در رشت
افتتاح پروژه های عمرانی دهه فجر در رشت
ایرنا-رشت- افتتاح بزرگترین پروژه پرورش قارچ استان و مکانیزه شمال کشور، بهره برداری همزمان از ۱۱ پروژه آبرسانی روستایی شهرستان رشت، جلسه شورای برنامه ریزی استان، بازدید از طرح ایجاد اشتغال پایدار زنان سرپرست خانوار و افتتاح نمایشگاه توانمندی های زنان سرپرست خانوارو حضور در جلسه شورای برنامه ریزی استان از برنامه های سفر یک روزه ابتکار به گیلان است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ /
افزایش ۱۰ درصدی شاخص برخورداری آب شرب روستایی رشت
افزایش ۱۰ درصدی شاخص برخورداری آب شرب روستایی رشت
فرماندار رشت آب شرب کیفی و کمی را یکی از اساسی ترین نیازمندی های مردم این شهرستان دانست و عنوان کرد: به دنبال افتتاح پروژه آبرسانی دهه فجر، ۱۰ درصد به شاخص برخورداری آب شرب روستایی رشت اضافه شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / استانی-اجتماعی / آبرسانی / آبفار / روستا /
آب آشامیدنی محلات تنگک‌های بوشهر از جیره‌بندی خارج شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از حذف جیره‌بندی آب در محلات جنوبی شهر بوشهر خبر داد و اظهار داشت: پس از محلات بهمنی، دواس، خواجه‌ها و مخبلند که از جیره بندی توزیع آب آشامیدنی خارج شدند اکنون محله تنگک‌ها از آب پایدار و شبانه‌روزی برخوردار شدند.به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر : عبدالحمیده حمزه‌پور بیان کرد: در اجرای حذف جیره بندی توزیع آب در محله تنگک‌های بوشهر ۲۵ هزار نفر جمعیت این محلات که با مشکلات تامین آب مواجه بودند اکنون به صورت پایدار و شبانه‌روزی از آبرسانی برخوردار شده‌اند.وی با بیان اینکه قبلا در محلات تنگک‌ها به وسیله تانکر به خانوارها آبرسانی می‌شد افزود: اکنون مردم این محلات از آب پایدار و شبانه‌روزی شبکه آبرسانی بهره مند شده‌اند.مدیرعامل شرکت …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ /
شاخص بهره مندی جمعیت روستایی آذربایجان غربی از آب سالم به ۷۶ درصد رسید
شاخص بهره مندی جمعیت روستایی آذربایجان غربی از آب سالم به ۷۶ درصد رسید
استاندار آذربایجان غربی یکی از دغدغه های جدی در رفع محرومیت از چهره برخی مناطق را توزیع عادلانه اعتبارات بر اساس شاخص محرومیت و عقب ماندگی دانست و گفت: از دو سال قبل با برنامه ریزی انجام گرفته اعتبارات مناطق محروم استان ۲ تا ۴ برابر سهم جمعیتی تخصیص یافت تا محرومیت شکل گرفته از برخی مناطق کاسته شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / استانی-اقتصادی / آبرسانی به روستاها / کلاس درس / محرومیت‌زدایی / گازرسانی /
بهره برداری از ۲۲۷ طرح در کشور، تا پایان امسال
بهره برداری از ۲۲۷ طرح در کشور، تا پایان امسال
وزیر نیرو از بهره برداری از ۲۲۷ طرح در کشور با سرمایه گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان، تا پایان امسال خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / رضا اردکانیان / آبرسانی / آبرسانی روستایی / سامانه آبرسانی / ایلام /
لرستان ۳۰۰۰ کیلومتر خطوط فرسوده انتقال آب دارد
لرستان ۳۰۰۰ کیلومتر خطوط فرسوده انتقال آب دارد
مدیرعامل آبفار لرستان گفت: در کل استان حدود ۳۰۰۰ کیلومتر خطوط لوله فرسوده داریم که طبق برآوردهای اولیه برای تعمیر آن‌ها به ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / استانی-اقتصادی / خطوط آبرسانی /
پیشرفت ۹۷ درصدی نصب تجهیزات طرح آبرسانی دشت سیستان
پیشرفت ۹۷ درصدی نصب تجهیزات طرح آبرسانی دشت سیستان
مجری طرح آبرسانی دشت سیستان گفت: نصب کلیه تجهیزات آبرسانی ۴۶هزارهکتار از اراضی دشت سیستان ۹۷پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / طرح آبرسانی دشت سیستان / پیشرفت /
دو میلیون نفر از آب سطحی مطمئن برخوردار شدند
دو میلیون نفر از آب سطحی مطمئن برخوردار شدند
تهران- ایرنا- معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از شبکه‌های اجتماعی به طرح آبرسانی جنوب و جنوب غربی تهران اشاره کرد و نوشت: اکنون امکان دسترسی دو میلیون نفر به آب شرب از منابع سطحی فراهم شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / وزارت نیرو /
طرح آبیاری دشت سیستان موجب افزایش پایداری کشاورزی می شود
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: طرح آبیاری دشت سیستان موجب افزایش پایداری کشاورزی در زابل و منطقه می شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / وزارت کشاورزی / طرح آبرسانی دشت سیستان / زابل /
بازدید سرپرست وزارت جهادکشاورزی از پروژه انتقال آب به اراضی دشت سیستان
بازدید سرپرست وزارت جهادکشاورزی از پروژه انتقال آب به اراضی دشت سیستان
سرپرست وزارت جهادکشاورزی به همراه احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مدیران این وزارتخانه از پروژه انتقال آب با لوله به اراضی دشت سیستان بازدید کرد
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / وزارت جهاد کشاورزی / طرح آبرسانی دشت سیستان / سیستان و بلوچستان / آبیاری نوین /
تانکرهای آبرسانی در روستاهای استان تهران حذف شدند
تانکرهای آبرسانی در روستاهای استان تهران حذف شدند
ایلنا: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران افزود: در حال حاضر میزان پرتی آب در روستاهای استان تهران از 45 درصد به 37 درصد رسیده است .
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / استان تهران / شرکت آب و فاضلاب / شورای عالی امنیت ملی / روستا / آیین افتتاح /
٢٧ پروژه صنعت آب و برق افتتاح شد
امروز با بهره‌برداری از ۲۷ پروژه صنعت آب و برق استان تهران، واحد دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران هم به بهره‌برداری رسید.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / صنعت آب و برق / آبرسانی / استان تهران /
خداحافظی روستاهای تهران با تانکرهای آبرسانی
خداحافظی روستاهای تهران با تانکرهای آبرسانی
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان تهران گفت: ۱۰۰ روستا در استان تهران با تانکر آبرسانی می‌شدند که در حال حاضر تمامی این تانکرها در پارکینگ قرار دارند و تنها در شرایط بحران از این تانکرها استفاده می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / تانکرهای آبرسانی /
بهره مندی 1363 روستا از خدمات شرکت آبفار آذربایجان شرقی
تبریز – فلاح: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی جمعیت تحت پوشش این شرکت را 899 هزار و 381 نفر در قالب 21 شهرستان عنوان کرد. علیرضا ایمانلو، اظهار کرد: تعداد یک هزار و 363 روستا نیز در سطح استان از خدمات شرکت آبفار آذربایجان شرقی بهره مند هستند. وی تعداد روستاهایی که فاقد شبکه هستند ولی آبرسانی به آنها بصورت سیار انجام می شود را نیز 37 روستا اعلام کرد و گفت: در حال حاضر تعداد 104 مجتمع نیز در سطح استان خدمات رسانی دارند که در این میان مجتمع آبرسانی شهید لشگری کلیبر با پوشش آبرسانی به 96 روستا، بزرگترین مجتمع آبرسانی استان محسوب می شود. ایمانلو همچنین تعداد کل مشترکان شرکت آب و فاضلاب روستائی را 313 هزار و 669 مشترک اعلام کرد و افزود: از این میزان 299 هزار و 598 مشترک، خانگی و تعداد …
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ /
استاندار بوشهر روند اجرایی طرح شبکه فاضلاب بوشهر را مورد بررسی قرار داد
به گزارش روابط عمومی شرکت اب وفاضلاب استان بوشهر عبدالکریم گراوند در بررسی روند اجرای فاضلاب بافت تاریخی بوشهر باقدر دانی از مدیرعامل شرکت آبفای استان اظهار داشت: این پروژه ز‌ودتر از برنامه تعیین شده رو به تکمیل‌و‌افتتاح است.استاندار بوشهر بیان کرد پروژه ساماندهی فاضلاب بافت قدیم بوشهر برای افتتاح در دهه فجر آماده است ولی برخی کارهای آن باقی‌مانده و به سرعت در حال اتمام است و تا قبل از پایان سال ساماندهی می‌شود.استاندار بوشهر با اشاره به بازدید خود از ایستگاه و خروجی فاضلاب شهر بوشهر، بیان داشت: استفاده بهتر مطلوب‌تر از پساب فاضلاب بوشهر مدنظر ما است و حدود ۳۰ میلیارد تومان پروژه در دست اقدام است.وی با بیان اینکه به‌دنبال کار اساسی و اصولی درباره فاضلاب بوشهر هستیم، عنوان کرد: تلاش ما بر این …
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ /
علیرغم تذکرات کتبی برای عدم تعطیلی، پیمانکار پروژه سد گاران ادامه کار نداد/ امکان پرداخت حقوق کارگران از محل سپرده پیمانکار نیست
علیرغم تذکرات کتبی برای عدم تعطیلی، پیمانکار پروژه سد گاران ادامه کار نداد/ امکان پرداخت حقوق کارگران از محل سپرده پیمانکار نیست
ایلنا: در پی درج اخباری مبنی بر اعتراض کارگران پروژه آبرسانی سد گاران مریوان، روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کردستان توضیحاتی ارایه داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / کارگران پروژه سد گاران / کارگران فصلی و ساختمانی مریوان / شرکت شایگان مهر آپادانا /
اعتراض کارگران پروژه آبرسانی سد گاران مقابل فرمانداری مریوان
اعتراض کارگران پروژه آبرسانی سد گاران مقابل فرمانداری مریوان
کارگران فصلی پروژه آبرسانی سد گاران بار دیگر به معوقات مزدی خود اعتراض کردند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / مریوان / آرمان شکری / کارگران پروژه آبرسانی سد گاران / کارگران فصلی و ساختماین مریوان / آرمان شکری (دبیر سندیکای صنفی کارگران فصلی و ساختمانی مریوان) /
۱۰کیلومتر شبکه توزیع آب شهرستان کنگان نوسازی شد
سرپرست آبفای شهرستان کنگان با تاکید بر توجه به طرح‌های آبرسانی به ویژه توسعه و نوسازی شبکه توزیع آب اظهار داشت: در این راستا در ۲ سال گذشته ۱۰ کیلومتر شبکه توزیع آب در شهرهای شهرستان کنگان توسعه و نوسازی شده که نقش مهمی در تحقق مطالبات مردم در توزیع مطلوب آب در نقاط مختلف کنگان داشته است.وی با بیان اینکه این طرح‌ها از طریق تبصره‌های اعتباری قانونی و ماده۱۱ قانون بودجه و مشارکت‌های مردمی انجام شده است افزود: از مجموع ۱۰ کیلومتر نوسازی و توسعه شبکه توزیع آب کنگان ۷.۵ کیلومتر در شهر کنگان و ۲.۵ کیلومتر در بنک و ۲۰۰ متر در شهر سیراف انجام شده است.سرپرست ابفای کنگان با اشاره به نوسازی انشعاب آب در شهر کنگان بیان کرد: در این مدت ۱۵۰ فقره انشعاب در شهرهای کنگان نوسازی شده است و ظرفیت واگذاری ۵۰۰ فقره …
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ /
مخزن ذخیره آب و چشمه شاهزاده احمد دالکی مورد بازدید مدیرعامل شرکت آبفای استان قرار گرفت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اظهار داشت: توجه به حل مشکلات آب آشامیدنی مشترکین دالکی در اولویت قرار دارد و در این راستا پروژه‌های مهمی در حال اجراء است.عبدالحمید حمزه‌پور با تاکید بر کنترل کیفیت آب توزیعی در شبکه آبرسانی دالکی برای بهبود وضعیت مخزن ۴۰۰ مترمکعبی این شهر دستورات لازم را صادر کرد.وی، با بیان اینکه آب مورد نیاز شهروندان دالکی باید به بهترین کیفیت عرضه و توزیع شود گفت: ان‌شالله با بهره‌برداری از پروژه آب شیرین وحدتیه دالکی وضعیت آب آشامیدنی دالکی بهبود می‌یابد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ /
کیفیت آب روستاهای غرب شعیبیه شوشتر بهبود می‌یابد
کیفیت آب روستاهای غرب شعیبیه شوشتر بهبود می‌یابد
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت: کیفیت آب شرب ۷ روستای غرب بخش شعیبیه شوشتر بهبود می‌یابد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / آبفاروستایی / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / شعیبیه / آبرسانی روستایی /
هدف اردکانیان از افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های آبرسانی در اوج سیل سیستان‏و‏بلوچستان چه بود؟
محمود سپهر * - اردکانیان، وزیر نیرو، در عرض کمتر از یک هفته، دو سفر به استان سیستان‏و‏بلوچستان داشت؛ سفر اول به همراه رئیس مجلس و سفر دوم به همراه رئیس‏جمهوری انجام شد. در سفر اول علاوه بر بازدید و ارزیابی مناطق سیل‌زده، افتتاح و کلنگ‌زنی ۳ پروژه آبرسانی روستایی در این استان انجام شد، اقدامی که البته با برخی حواشی همراه بود و بعضی‌ها آن‌ را نقد کردند و برخی بالعکس آن را تمجید کردند. اردکانیان خود هم واقف به احتمال بروز حواشی بود، اما ریسک همه نقدها و حتی حمله‌ها را پذیرفت. هدف او از افتتاح و کلنگ‌زنی در این شرایط القای این مسئله بود که دولت و نظام در سخت‌ترین شرایط هم علاوه بر انجام وظایف ذاتی، توسعه و آبادانی را به دست فراموشی نسپرده‌اند. او مخصوصاً فقط و فقط به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های …
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ /
برنامه های آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در دهه مبارک فجر
11 پروژه آب و فاضلاب شهری با هزینه بیش از 352 میلیارد ریال به بهره برداری می رسدتبریز – فلاح: همزمان با دهه مبارک فجر سال 98 و چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از11 پروژه آب و فاضلاب با هزینه ای بالغ بر352 میلیارد ریال در شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی بهره برداری می شود.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در تشریح فعالیت ها و پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی در دهه مبارک فجر امسال گفت: در دهه فجر انقلاب اسلامی امسال از چندین پروژه آبرسانی و فاضلاب در شهرهای استان بهره برداری و یا کلنگ زنی خواهد شد .علیرضا ایمانلو به پروژه ها و طرح های آماده افتتاح و بهره برداری در دهه مبارک فجر در شهرستان تبریز اشاره کرد وافزود: بهره برداری از تاسیسات شبکه فاضلاب تبریز ( بهره برداری …
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ /
شرایط آب شهر جاسک به حالت عادی برگشت/آبرسانی به ۳۹ روستا با تانکر
شرایط آب شهر جاسک به حالت عادی برگشت/آبرسانی به ۳۹ روستا با تانکر
مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان به تشریح آخرین وضعیت آبرسانی به مناطق سیل زده جاسک پرداخت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان / سیلاب در هرمزگان /
افزایش ۸۵ میلیون مترمکعبی ذخایر سدهای تهران
افزایش ۸۵ میلیون مترمکعبی ذخایر سدهای تهران
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: هم اکنون ذخیره مخازن سدهای تهران معادل ۶۳۴ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۸۵ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سدسازی / منابع آبی / آبرسانی / شرکت آب منطقه ای تهران /
ببینید | رازگشایی از خبر افتتاح پروژه آب‌رسانی سیستان و بلوچستان توسط علی لاریجانی که جنجالی شد
ببینید | رازگشایی از خبر افتتاح پروژه آب‌رسانی سیستان و بلوچستان توسط علی لاریجانی که جنجالی شد
در نخستین روزهای آغاز سیل سیستان و بلوچستان علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای بازدید از روند رسیدگی به این مناطق راهی این استان شد و همزمان به درخواست وزیر نیرو یک طرح آبرسانی را هم افتتاح کرد که ویدئویی از اعتراض تعدادی از مردم بومی آن افتتاح را جنجالی کرد. این ویدئو از واقعیت ماجرای این افتتاحیه را مجلس تهیه کرده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / علی لاریجانی / رضا اردکانیان / استان سیستان و بلوچستان / سیل سیستان و بلوچستان /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •