جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
آرامستان
آخرین وضعیت محدودیت‌های کرونایی در آذربایجان‌شرقی
۳ ساعت قبل
آخرین وضعیت محدودیت‌های کرونایی در آذربایجان‌شرقی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه استان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته است، گفت: با این وجود، محدودیت‌های وضعیت نارنجی از جمله تعطیلی تمامی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها و محدودیت آرامستان‌های استان ادامه خواهد داشت.
ریزش دیوار آرامستان بهشت محمدی سنندج
۵ ساعت قبل
ریزش دیوار آرامستان بهشت محمدی سنندج
این حادثه ظهر امروز 13 آذر اتفاق افتاد که خسارت جانی نداشته است. در این حادثه 12 خودرو خسارت دید. رئیس آرامستان شهرستان سنندج، با اشاره به اینکه قدمت بیش از 50 سال دیوار بهشت محمدی موجب تخریب آن شده است، بیان کرد: تعویض خیابان بهشت محمدی نیز موجب سست بودن درب آرمستان و خالی شدن دیوارهای آن شده است.
مرز پرگهر
۲۴ ساعت قبل / ایران / zwnj / مرز / شیراز / پرگهر
مرز پرگهر
گورستان دارالسلم معروف به دارالسلام یا وادی‌السلام یکی از قدیمی‌ترین آرامستان‌های ایران واقع در شهر شیراز و پیش از دارالرحمه شیراز به‌ شمار می‌رود؛
روزهای سخت آرامستان
۳ روز قبل
روزهای سخت آرامستان
به‌گفته مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا، آمار متوفیان تهران بر اثر کرونا در ‌ماه گذشته به 179نفر در روز رسید آماری که در 50سال گذشته بی‌سابقه بود.  به‌گزارش همشهری، اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس همراه با معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهردار تهران و مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا از بخش‌های مختلف مجتمع عروجیان بازدید و از افراد مشغول به‌کار در این مجتمع تقدیر کردند.  در این بازدید مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهردار تهران‌، گفت: «یکی از اقدامات خوبی که برای قدردانی از زحمات تطهیردهندگان …
آرامستان ساوه در روزهای کرونایی
۳ روز قبل
آرامستان ساوه در روزهای کرونایی
اقتصادنیوز :‌در شرایط کرونایی، آرامستان آخرین توقفگاه نبرد با ویروس کروناست، آرامترین قطعه دنیا که البته اینروزها آنقدرها هم آرام نیست و شاهد روزهای تلخ و وصف ناپذیری از تشییع و تدفین گسترده درگذشتگان کرونایی است. ساوه یکی از شهرهای استان مرکزی است که بارها در شرایط کرونایی روزهای سیاهی را سپری کرده و بار سنگین مرگی که کرونا رقم زده و می زند بر دوش ۲۳ نفری است که در آرامستان شهرداری ساوه مشغول…
بازدید نمایندگان مجلس از بهشت زهرا/ لزوم ایجاد ۵ آرامستان در تهران
۳ روز قبل / بهشت زهرا / تهران / مجلس شورای اسلامی / محیط زیست
بازدید نمایندگان مجلس از بهشت زهرا/ لزوم ایجاد ۵ آرامستان در تهران
اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس از مجتمع عروجیان و سالن‌های تطهیر بهشت زهرا بازدید کرده و بر لزوم ایجاد 5 آرامستان برای حل مشکل آن منطقه تاکید کردند.
(تصاویر) گورستان دارالسلم
۳ روز قبل / قبرستان / دارالسلم / شیراز / گورستان
(تصاویر) گورستان دارالسلم
گورستان دارالسلم معروف به دارالسلام یا وادی السلام یکی از قدیمی‌ترین آرامستان‌های ایران واقع در شهر شیراز و پیش از دارالرحمه شیراز به شمار می‌رود؛ که در آن مقبره‌هایی از قرن اول و دوم هجری و قبور بزرگان ادبی، علمی، عرفانی و مذهبی بسیاری دیده می‌شود. بسیاری از پژوهشگران بر این باورند که این گورستان پیش از اسلام نیاز وجود داشته است. نشانه‌ها و علامت‌ها و کنده‌کاری‌هایی با خط‌های ممتاز رقاع، کوفی، بنایی، ثلث، نسخ و نستعلیق این قبور را متمایز و ارزشمند کرده است.
۳ روز قبل / سازمان بهشت زهرا(س) / مجلس شورای اسلامی
لزوم ایجاد ۵ آرامستان در نقاط مختلف تهران برای حل مشکل ترافیک محدوده بهشت زهرا
اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن برگزاری نشست با مدیرعامل و معاونین سازمان بهشت زهرا(س) از بخش های مختلف این سازمان اعم از مجتمع عروجیان و سالن های تطهیر بازدید کردند و بر لزوم ایجاد ۵ آرامستان در نقاط مختلف تهران برای جلوگیری از ترافیک محدوده بهشت زهرا تاکید شد.
سریال جدال با کرونا؛ این قسمت، ایستگاه آخر
۴ روز قبل / کروناویروس / آرامستان / ساوه / استانی-اجتماعی / استانی-شهرستانها / غسل
سریال جدال با کرونا؛ این قسمت، ایستگاه آخر
اینجا از در و دیوار غم می‌بارد، صدای جیغ، گریه و فریاد از گوشه و کنار به گوش می‌رسد. به هر طرف نگاه می کنی چشمان اشکباری مردان و زنانی را می‌بینی که داغدار عزیزانشان شدند، اما به دلیل شرایط کرونایی اجازه ورود به فضای داخل آرامستان را ندارند و پشت دیوار و نرده‌های آرامستان با چهره‌های ماتم زده اشک می‌ریزند و بی‌تابی می‌کنند چراکه کرونا جان عزیزترینشان را گرفته است.
برکناری به‌دلیل کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
برکناری به‌دلیل کرونا
مریم سرخوش- خبرنگار وضعیت شیوع ویروس کرونا در الیگودرز لرستان تا همین چند روز پیش  حاد بود اما با آغاز محدودیت‌هایی که این بار با مشارکت سران طوایف، ذی‌نفوذان و ریش‌سفیدان شهرستان همراه شد، بحران کرونا اندکی آرام گرفت. در این بین برگزاری مراسم ترحیم با شرکت محمد لطفی، سرپرست شهرداری الیگودرز خبر عجیبی بود که به‌شدت مورد انتقادات مردمی قرار گرفت؛ مردمی گلایه‌مند از سرپرست شهرداری که ورود به آرامستان‌ها را ممنوع اعلام‌کرده بود اما مجوز برگزاری مراسم ترحیم به وابستگان خودش را صادر و در آن شرکت هم …
تصاویر| وضعیت قرمز در آرامستان قم؛ فوتی‌ها رو به افزایش است
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / آرامستان بهشت معصومه / ویروس کرونا
تصاویر| وضعیت قرمز در آرامستان قم؛ فوتی‌ها رو به افزایش است
حجم فوتی‌های کرونا در قم رو به افزایش است.
(تصاویر) افزایش قربانیان کرونا در قم
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / ویروس کرونا / کرونا در قم / تشییع / کروناویروس
(تصاویر) افزایش قربانیان کرونا در قم
آرامستان بهشت معصومه (س)، خانه ابدی متوفیان کرونا در قم این روز‌ها دوباره با افزایش تعداد جان‌باختگان مبتلا به ویروس کرونا روز‌های تلخی را سپری می‌کند و متاسفانه حجم فوتی‌ها به واسطه کاهش حساسیت‌های مردمی رو به افزایش است.
نقاب کرونا بر چهره‌ها
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / کرونا / کووید 19 / کروناویروس / فوتی های کرونا
نقاب کرونا بر چهره‌ها
نام نرجس حالا اسم چندین بیمارستان، خیابان و میدان است، اما جسمش در جوانی ساکن آرامستان روستای چایخانسر در گیلان شد. خانعلی‌زاده اگرچه اولین جان‌باخته کادر درمان در مقابله با ویروس کرونا بود، اما ایثار این قشر از جامعه همچنان ادامه دارد و در این ماه‌ها بیش از ۱۵۰ نفر از کادر درمان جان خود را از دست داده‌اند.
پیکر امام جمعه پیشین کرمان در کرمان تشییع و به خاک سپرده شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
پیکر امام جمعه پیشین کرمان در کرمان تشییع و به خاک سپرده شد
- پیکر مرحوم آیت الله سید یحیی جعفری نماینده، ولی فقیه و امام جمعه پیشین کرمان صبح امروز (دوشنبه) پس از تشییع در آرامستان مسجد صاحب الزمان (عج) کرمان به خاک سپرده شد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
نیم هکتار از عرصه‌ کوه نخودی با استفاده از فناوری گراوسیس درختکاری شد
اصفهان_سیمازاهدی : مدیر پارک طبیعی شرق اصفهان گفت: برای نخستین بار فناوری گراوسیس با استفاده از واترباکس در کوه نخودی در عرصه ‌ای به وسعت نیم هکتار به صورت پایلوت بکار گرفته شد.به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، وحید صلواتی در مراسم کاشت درختچه ‌های کم نیاز آبی با فناوری گراوسیس و استفاده از واترباکس در کوه نخودی اصفهان با اشاره به اینکه پارک طبیعی شرق، حدود یک چهارم مساحت فضای سبز شهرداری اصفهان را شامل می‌شود، اظهار کرد: این پارک از کارخانه قند و در حاشیه بزرگراه شرق آغاز شده و تا رودخانه زاینده‌رود در منطقه فیزادان و سازمان آرامستان ‌ها ادامه دارد.وی ادامه داد: پارک طبیعی شرق با حدود سه هزار و ۴۰۰ هکتار وسعت، دومین محور گردشگری اصفهان می ‌شود.مدیر پارک طبیعی شرق اصفهان با اشاره …
شفاف سازی مدیرعامل آرامستانهای شهرداری ارومیه در خصوص هزینه کفن و دفن اموات کرونایی
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / استانی-اجتماعی / اموات کرونایی / کفن و دفن
شفاف سازی مدیرعامل آرامستانهای شهرداری ارومیه در خصوص هزینه کفن و دفن اموات کرونایی
با توجه به شیوع کرونا و افزایش تعداد فوتی های کرونایی در کنار غم و اندور و فشار از دست دادن عزیزان، هزینه های بالای کفن و دفن اموات کرونایی دغدغه دیگری برای بازماندگان اموات کرونایی ایجاد کرده است. برخی از صاحبان عزا از اینکه هیچ مسئولی تا کنون در این باره پاسخگو نیست ،گله مندندکه خبرنگار ایسنا برای شفاف سازی موضوع با مدیرعامل آرامستانهای شهرداری ارومیه به گفت و گو پرداخت.
آرامستان اراک گرفتار بحران فوت
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / آرامستان اراک / کمبود نیروی کار / ویروس کرونا / استانی-اجتماعی / استان مرکزی
آرامستان اراک گرفتار بحران فوت
معضل اتمام ظرفیت آرامستان اراک به موضوعی نخ‌نما تبدیل شده است، ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۸؛ کریمی سرپرست آرامستان اراک در گزارشی که تحت عنوان "ماجرای قبرهای ۷ میلیونی آرامستان اراک چیست؟ " در ایسنا منتشر شد، گفت که قطعه ۳۸، آخرین قطعه آرامستان است و اگر اتفاق خاصی همچون زلزله در شهر اراک رخ دهد که آمار فوت شدگان در یک مقطع خاص افزایش یابد، قطعا با معذوریت در پذیرش مواجه خواهیم شد، هرچند که پیش‌بینی‌های لازم در این خصوص انجام شده است، اما به هرحال نیاز است که سریع‌تر اراضی ۳۲ هکتاری ویژه طرح توسعه آرامستان، در اختیار این سازمان گذاشته شود.
۵۰ درصد بیماران بستری در آی‌سی‌یو فوت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / ویروس کرونا / سیما سادات لاری
۵۰ درصد بیماران بستری در آی‌سی‌یو فوت می‌کنند
ایلنا: سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آمار فوتی ها چیزی نیست که ما پنهان کنیم چون حتی آرامستان‌ها هم این آمار را دارند و تعداد فوتی‌ها ثبت می‌شود
گور‌هایی که تکذیب شدند، اما واقعی شدند!
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / فوتی های کرونا / گورستان / تدفین / کرونا
گور‌هایی که تکذیب شدند، اما واقعی شدند!
بخش‌هایی از آرامستان قم که ادعا می‌شد توسعه ناگهانی آن در اسفند ماه ۹۸ ربطی به مرگ‌های کرونایی ندارد، اینک مزار درگذشتگان کرونایی است! و این سوال باز مطرح می‌شود که چرا در بحران کرونا برخی از مسئولان آنچنان که باید با افکار عمومی صادق نبودند و با چنین مواجه‌ای، مدیریت این بحران را سخت‌تر و سخت‌تر و زمان گرفتاری در آن را طولانی‌تر کردند!
ممانعت از حضور و تجمعات گسترده در آرامستان‌ها 
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / استانی-اجتماعی / آرامستان / کروناویروس
ممانعت از حضور و تجمعات گسترده در آرامستان‌ها 
مدیرعامل آرامستان‌های اردبیل گفت: با تصمیم ستاد استانی کرونا، قرار است از فردا جلوی تجمعات گسترده در آرامستان‌ها برای تدفین و تشییع پیکر متوفیان گرفته شود.
عملیات دماوند
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
عملیات دماوند
 مصطفی شوقی   در گوشه‌ای از حیاط زیارتگاه خواجه ربیع در مشهد، قبوری وجود دارد که تا مدت‌ها سخنی از کسانی که در آنجا دفن شده‌اند، نمی‌رفت. در باغ دوم آرامستان خواجه ربیع مشهد، نظامیانی را به خاک سپرده‌اند که در جنگ ظفار- استان جنوبی عمان- در مقابله با شورشیان کشته شدند؛ آنها بیشتر از میان افسران و سربازان لشکر77 خراسان بودند. جنگ ظفار گرچه در سال1354 به پایان رسید اما ارتش ایران از سال1351 در آن مداخله‌ای مستمر و حضوری جدی داشت. داستان از اینجا شروع شد که با خروج قوای بریتانیا از خلیج‌فارس در …
حضور شهروندان در آرامستان‌های بجنورد ممنوع شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / استانی-شهرستانها / بجنورد / آرامستان / کروناویروس
حضور شهروندان در آرامستان‌های بجنورد ممنوع شد
رییس سازمان آرامستان‌های شهرداری بجنورد گفت: به دنبال روند صعودی شیوع ویروس همه‌گیر کرونا حضور شهروندان در آرامستان‌های این شهر تا پایان سال ممنوع خواهد بود.
افزایش ۹۰ درصدی آمار متوفیان اصفهان در مهر ماه امسال
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
افزایش ۹۰ درصدی آمار متوفیان اصفهان در مهر ماه امسال
مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان گفت: تعداد فوت شدگان شهر اصفهان در ۸ ماهه امسال بیش از ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
اجساد قربانیان سردشتی حادثه دریایی مانش تشییع شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / قربانیان حادثه دریایی مانش
اجساد قربانیان سردشتی حادثه دریایی مانش تشییع شد
شفقنا- اجساد متوفیان حادثه دریایی مانش ظهر امروز شنبه با حضور قشرهای مختلف مردم سردشت در آرامستان این شهر تشییع و به خاک سپرده شد. اجساد ۴ تن از این خانواده پنج نفره سردشتی پس از طی مراحل قانونی با...
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / داود فیرحی / تشییع پیکر / قم / دانشگاه تهران / استاد دانشگاه
(تصاویر) تشییع و خاکسپاری دکتر فیرحی در قم
مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر دکتر داود فیرحی با حضور خانواده و جمعی از دوستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آرامستان بهشت معصومه(س) برگزار شد.
احداث آرمستان جدید تهران طی ۲ سال در صورت تأمین زمین
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / بهشت زهرا
احداث آرمستان جدید تهران طی ۲ سال در صورت تأمین زمین
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) از احداث آرمستان جدید تهران در پایتخت خبر داد و گفت: در صورتی زمین در اختیار ما قرار گیرد طی دو سال آرامستان جدید احداث خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
وداع با دانشمند مسلمان
مراسم تشییع و خاکسپاری داود فیرحی برگزار شد. بدرقه‌ای که مطابق معمول این روزها کم‌تعداد و بیشتر خصوصی برگزار شد. مراسم تشییع و تدفین داود فیرحی صبح پنجشنبه ۲۲ آبان‌ماه در قم، آرامستان بهشت معصومه (س) انجام شد. در این مراسم که با حضور خانواده و جمعی از دوستان این فقیه و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد، ابتدا نماز میت خوانده و رسوم پیش از دفن به‌ جا آورده و درنهایت پیکر او به خاک سپرده شد. داود فیرحی، استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران ۲۱ آبان‌ماه به ‌دلیل ابتلا به کرونا در ۵۶ سالگی از دنیا رفت. در پی درگذشت این اندیشمند فقید، حسن روحانی، رییس‌جمهوری در پیامی فقدان این استاد و پژوهشگر فرهیخته را تسلیت گفت. او در این پیام تسلیت نوشت: …
۱۰پروتکلی که باید شهروندان در وادی رحمت تبریز رعایت کنند
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / استانی-اجتماعی / شهرداری تبریز / اموات کرونایی / آذربایجان شرقی / شهر تبریز / همه_باهم_علیه_کرونا / محدودیت کرونایی
۱۰پروتکلی که باید شهروندان در وادی رحمت تبریز رعایت کنند
سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و به ویژه در محدوده وادی رحمت، پروتکل‌های حضور در این محدوده را اعلام کرد.
جزئیاتی از اعمال محدودیت در آرامستان وادی رحمت تبریز/ تغییر مسیر ورودی شهرک اندیشه
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / استانی-اجتماعی / محدودیت‌های کرونایی / وادی رحمت تبریز / آرامستان / فوتی / فوتی کرونا / همه با همه علیه کرونا
جزئیاتی از اعمال محدودیت در آرامستان وادی رحمت تبریز/ تغییر مسیر ورودی شهرک اندیشه
فرماندار شهرستان تبریز، جزئیات اعمال محدودیت در آرامستان وادی رحمت تبریز را تشریح کرد.
مراسم تشییع دکتر فیرحی در شهر قم برگزار شد  + عکس
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
مراسم تشییع دکتر فیرحی در شهر قم برگزار شد + عکس
مراسم تشییع و تدفین حجت الاسلام والمسلمین دکتر داود فیرحی صبح پنج شنبه ۲۲ آبان ماه در قم، آرامستان بهشت معصومه (س) با حضور خانواده و جمعی از دوستان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار و پیکر پاک این شخصیت فرزانه به خاک سپرده شد
مسیرهای منتهی به آرامستان ایلام محدود شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / استانی-اجتماعی / منطقه ایلام / محدودیت‌های کرونایی / آرامستان
مسیرهای منتهی به آرامستان ایلام محدود شد
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان با اعلام ممنوعیت تردد به سمت آرامستان‌ها گفت: اصرار برتردد و تخلف، جریمه ۵۱۰ هزار تومانی برای متخلفان در نظر گرفته می‌شود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۲
سقوط مرگبار به درون چاه ۶۰ متری در نیشابور
مردی چهل ساله پس از سقوط به چاهی ۶۰ متری در جاده نیشابور به سبزوار ، جان خود را از دست داد. سیدمهدی حسینی، مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری نیشابور درباره جزئیات این خبر گفت: «این فرد بامداد روز چهارشنبه به علتی نامعلوم به داخل یک اتاقک در 15 کیلومتری جاده نیشابور به سبزوار رفته بود که با سقوط به داخل چاه، جان باخت. با تماس یک شهروند بود که خبر سقوط متوفی به داخل چاه به سامانه 125 اعلام شد و بلافاصله یک تیم از نجاتگران ایستگاه آتش‌نشانی شهید صدیقی به محل اعزام شدند .نجاتگران آتش‌نشان پس از بررسی موقعیت حادثه اقدام به گذاشتن دستگاه دمکش برای تهویه هوای داخل چاه کردند. همزمان با نصب سه پایه نجات و ابزار فنی، یکی از نجاتگران به داخل چاه رفت و جسد بی‌جان این مرد را بالا …
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
تقدیر از کارکنان سازمان آرامستان های شهرداری تبریز
آذربایجان شرقی - پاشایی: مدیر پدافند غیرعامل شهرداری تبریز، از کارکنان سازمان آرامستان های شهرداری تبریز به پاس تلاش مجاهدانه شان در روزهای کرونایی، قدردانی کرد. حسین آذرنیا با اشاره به فعالیت های ارزشمند و کوشش های شبانه روزی کارکنان این مجموعه در فرایند تدفین متوفیان کرونایی اظهار داشت: یکی از خستگی ناپذیرترین مجموعه های کاری شهرداری تبریز در حال حاضر سازمان آرامستان های شهرداری تبریز است که به رغم حجم سنگین کار و حساسیت های فراوان بهداشتی، نیاز به توجهی علاوه از سوی عموم شهروندان و نیز مدیران به کارکنان این سازمان احساس می شود.وی افزود: کارکنان این مجموعه با تعهدی مثال زدنی، توانسته اند بار عظیمی از مشکلات مردم و شهروندان را در موضوع به خاک سپاری عزیزانشان بر دوش بگیرند و با همه تهدیدات ناشی …
آرامستان‌های دولاب ساماندهی می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / همشهری محله / شهرداری / منطقه ۱۴ / تاریخ عمومی ایران
آرامستان‌های دولاب ساماندهی می‌شود
طرح ساماندهی ۵ آرامستان تاریخی منطقه۱۴ با همکاری سازمان بهشت زهرا (س) و سازمان نوسازی شهر تهران کلید خورد.
ورود به وادی رحمت تبریز ممنوع شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / اموات کرونایی / آذربایجان شرقی / شهر تبریز
ورود به وادی رحمت تبریز ممنوع شد
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز اعلام کرد: در پی وخامت وضعیت شیوع کرونا و افزایش مرگ و میر ناشی از آن، تمام راه‌های دسترسی به وادی رحمت مسدود و ورود به این مجموعه ممنوع می‌شود.
چند نفر در سال در بهشت زهرا دفن می شوند
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / بهشت زهرا
چند نفر در سال در بهشت زهرا دفن می شوند
اقتصادنیوز :‌عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ظرفیت سالانه دفن اموات در بهشت‌زهرا (س)‌70 هزار نفر است، گفت:‌برنامه‌ریزی‌ها جهت تملک زمین برای احداث آرامستان‌های جدید آغاز شده است.
ظرفیت سالانه 70 هزار دفن در بهشت‌زهرا/ آغاز تملک زمین برای احداث آرامستان‌های جدید
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / کرونا / کرونا / محمود میرلوحی / عضو شورای شهر تهران
ظرفیت سالانه 70 هزار دفن در بهشت‌زهرا/ آغاز تملک زمین برای احداث آرامستان‌های جدید
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ظرفیت سالانه دفن اموات در بهشت‌زهرا (س)‌70 هزار نفر است، گفت:‌برنامه‌ریزی‌ها جهت تملک زمین برای احداث آرامستان‌های جدید آغاز شده است.
اعلام آمادگی سپاه برای کمک به کارکنان سازمان بهشت زهرا
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / سردار فدوی / کارکنان سازمان بهشت زهرا
اعلام آمادگی سپاه برای کمک به کارکنان سازمان بهشت زهرا
به گزارش سپاه نیوز؛  دریادار پاسدارعلی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه  در بازدید از قسمت‌های مختلف سازمان بهشت زهرا (س) و اقدامات مدیریتی این سازمان در بحران کرونا، اظهار داشت: کارکنان خدوم سازمان بهشت زهرا (س) با ایثار و از خودگذشتگی توانسته‌اند بر اینکه تمامی آرامستان‌های کشور باید از سازمان بهشت زهرا (س) برای بهبود عملکردشان در خدمات رسانی به مردم تبعیت و تاسی کنند.
محسن هاشمی: پایتخت نیازی به آرامستان جدید ندارد
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / کرونا / شورای شهر / جمهوری اسلامی ایران / شورای اسلامی شهر تهران / محسن هاشمی
محسن هاشمی: پایتخت نیازی به آرامستان جدید ندارد
تهران- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: با توجه به سه برابر شدن ظرفیت آرامستان بهشت زهرا، فعلا تهران نیازی به آرامستان جدید ندارد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کوتاه از حادثه / دستگیری گورکن فراری با ۱۴۱ سکه عتیقه
گورکنی که هنگام کندن یک قبر در آرامستان شیخ صدوق شهرری به یک کوزه پر از سکه‌های عتیقه رسیده و با برداشتن آنها متواری شده بود دستگیر شد. غلامرضا نوفرستی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری با بیان این خبر به فارس گفت: در روز ۲۰ شهریور‌ماه سال‌جاری 2 گورکن در آرامستان شیخ صدوق در حال حفاری یکی از قبور بودند که به کوزه سکه‌های قدیمی دست پیدا می‌کنند. آنها سکه‌ها را بین خود تقسیم می‌کنند که فرد اول روز پنجم آبان سکه‌ها را به کلانتری و متولیان شیخ صدوق تحویل داد، اما فرد دوم به همراه سکه‌ها گریخته بود. …
تمام بانک‌های لرستان تعطیل شدند
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / مراسم ترحیم / مراسم عروسی / آرامستان / کمیته علمی ستاد کرونا / ادارات / بانک ها / دستگاه قضایی / پلیس
تمام بانک‌های لرستان تعطیل شدند
رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در لرستان گفت: تمام بانک‌های استان تعطیل شدند.
دستگیری دزد فراری سکه‌های تاریخی ابن بابویه
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / قوه قضاییه / دستگیری / دستگیری سارقان / ابن‌بابویه / استان تهران / اخبار حوادث
دستگیری دزد فراری سکه‌های تاریخی ابن بابویه
نوفرستی گفت: متهمی که همراه با سکه‌های قدیمی کشف شده از آرامستان ابن بابویه شهرری فرار کرده بود، دستگیر شد.
ویدئو / در این بهشت، بوی کافور می‌آید
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
ویدئو / در این بهشت، بوی کافور می‌آید
همزمان با آغاز شیوع کرونا در ایران، فعالیت‌های سازمان بهشت زهرا (س) افزایش یافت و از آن زمان تا کنون در وضعیت بحرانی به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد. طبق آمار مدیرعامل این سازمان، روزانه بیش از ۲۰۰ فوتی به بهشت زهرا منتقل می‌شود و این آمار در روزهایی از آبان‌ماه از ۳۰۰ نفر هم فراتر رفت. کرونا هنوز می‌تازد و کارکنان بزرگترین آرامستان کشور، از مردم می‌خواهند تا پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.
۲۰۰۰ قبر دوطبقه در آرامستان اسدآباد احداث می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
۲۰۰۰ قبر دوطبقه در آرامستان اسدآباد احداث می‌شود
شهردار شهر اسدآباد از آغاز طرح احداث و ساخت قبور طبقاتی در آرامستان این شهر خبر داد و گفت: کار عمرانی احداث قبور دوطبقه به تعداد ۲۰۰۰ قبر دوطبقه آغاز شده است.
دفن رایگان بیماران کرونایی در قطعه ۴۲ بهشت معصومه (س)
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
دفن رایگان بیماران کرونایی در قطعه ۴۲ بهشت معصومه (س)
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم از رایگان بودن دفن اموات کرونایی در قطعه ۴۲ بهشت معصومه (س) خبر داد و گفت: در باقی قطعات دفن این اموات با ۲۰ درصد تخفیف صورت می‌گیرد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۱ / استفاده از ظرفیت / پایتخت / سلامت / مرگ / مشکلات
افزایش 100 درصدی مرگ و میر در پایتخت
100 درصدی آمار مرگ و میر در پایتخت نسبت به قبل از شیوع کرونا گفت: برنامه‌ریزی‌ها برای ایجاد 3 آرامستان جدید در پایتخت آغاز شده است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
انحنای روح من زخم خورده
امیر حسین ذاکری ‪-‬ برخی کارشناسان و جامعه شناسان معتقدند: روح و روان جامعه تحت تاثیر مشکلات متعدد دچار مشکل شده. وزارت بهداشت هم در یک افشاگری شجاعانه اعلام کرد: 30 درصد از مردم دچار ناراحتی روحی روانی شده اند. لذا تصمیم گرفتیم در مورد مسائل روحی روانی در جامعه صحبت کنیم. در این باره یکی از دوستان گفت: من خودم چندی پیش در تیمارگاه یا «آرامستان زندگان» به علت مسائل روانی ناشی از گرانی بستری شدم اما دکترا و پرستارا دوست نداشتند ترخیص بشم. از بس چرت و پرت براشون به اسم طنز می‌گفتم! مثلا می‌گفتم بستری شدنم باعث میشه تایید صلاحیت نشم آخه میخواستم کاندیدا بشم ناجی مردم بشم. همه می‌خندیدند. حتی دکترگفت: حیف امکان ماندنت نیست. چون دیگه جا و تخت خالی نداریم. تخت بیمارای روانی هم پر شد! فردای ترخیص شدنم …
اعمال محدودیت در زیارت اهل قبور در اهواز
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
اعمال محدودیت در زیارت اهل قبور در اهواز
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اهواز از اعمال محدودیت در زمان زیارت اهل قبور خبر داد.
داستان سکه‌های کشف‌شده در ابن‌بابویه چه بود؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / قبرستان ابن بابویه / سکه قدیمی / کشف / میراث فرهنگی
داستان سکه‌های کشف‌شده در ابن‌بابویه چه بود؟
ششم آبان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری از کشف یک کوزه با ۲۶۰ سکه قدیمی توسط دو نفر در پی کندن قبر برای دفن متوفای خود در آرامستان ابن بابویه شهرری خبر داد؛ سکه‌هایی که معاون میراث فرهنگی استان تهران می‌گوید تعدادی از آن‌ها که با رسوب‌زدایی اولیه خوانده شده متعلق به آل بویه هستند.
ترافیک سنگین در خروجی بهشت زهرا/وقتی خبری ازبسته بودن درب ها نیست
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / بهشت زهرا(س) / سعید خال / ویروس کرونا / ترافیک
ترافیک سنگین در خروجی بهشت زهرا/وقتی خبری ازبسته بودن درب ها نیست
ری- بهشت زهرا(س) در حالی پنجشنبه ای شلوغ و پر ترافیک را پشت سر گذاشت، که مدیرعامل این آرامستان از باز بودن درب ها فقط برای تدفین اموات خبر داده بود.
۱۳۹۹/۰۸/۰۹
رزم غسالان در «میدان مین»
نیروهای مجاهد آرامستان‌ها در این شرایط دشوار کرونایی، بی‌ادعا و گمنام به خدمت در این سنگر مهم مشغول‌اند، سنگری که در این شرایط سخت نبرد با کروناویروس نمی‌توان آن را خالی گذاشت.شیوع کووید 19 و هجوم آن به شهرها و کشورهای مختلف، مشاغل زیادی را در معرض خطر بیشتر قرار داده است، برخی از این مشاغل دیده می‌شوند و برخی نیز کمتر در معرض دید مردم هستند و از همین رو بسیاری از مردم از سختی کار و خطرات آن اطلاع زیادی ندارند.به گزارش ایسنا، گذشته از پزشکان، پرستاران، کادر درمان و نیروهای بیمارستان که این روزها در خط مقدم نبرد با کروناویروس هستند، نیروها و مشاغل دیگری نیز هستند که هم پا و شانه به شانه کادر درمان در جبهه‌های دیگری به مقابله با این بیماری نوظهور می‌پردازند. غسالان، نیروهای آرامستان‌ها، نیروهای …
2قبرکن 260 سکه عتیقه پیدا کردند
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / اقتصاد / کارشناسی / zwnj / سکه / عتیقه
2قبرکن 260 سکه عتیقه پیدا کردند
مرد قبر کن که هنگام دفن جنازه در آرامستان ابن بابویه شهرری کوزه‌ای با 260 سکه عتیقه پیدا کرده بود بعد از تقسیم سکه‌ها با همکارش متواری شد.
2قبرکن 260 سکه عتیقه پیدا کردند/ یکی از قبرکن ها سهمش را برداشت و فرار کرد
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / حوادث و اتفاقات عجیب
2قبرکن 260 سکه عتیقه پیدا کردند/ یکی از قبرکن ها سهمش را برداشت و فرار کرد
ایران نوشت:مرد قبر کن که هنگام دفن جنازه در آرامستان ابن بابویه شهرری کوزه‌ای با 260 سکه عتیقه پیدا کرده بود بعد از تقسیم سکه‌ها با همکارش متواری شد.
آمار روزانه دفن اموات در بهشت زهرا (س)
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
آمار روزانه دفن اموات در بهشت زهرا (س)
مدیرعامل سازمان بهشت زهرای تهران با اشاره به آمار روزانه دفن اموات در آرامستان پایتخت، گفت: سازمان بهشت زهرا (س)آماده ارائه کمک‌های مادی و معنوی به سایر آرامستان‌های کشور است.
کار کنترل آرامستان اراک به صدور کارت تردد برای تشییع کنندگان کشید
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / استانی-اجتماعی / آرامستان / اراک / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس
کار کنترل آرامستان اراک به صدور کارت تردد برای تشییع کنندگان کشید
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به ازدحام مردم در زمان تشییع اموات در آرامستان اراک، گفت: مقرر شد فردی که امور متوفی را انجام می دهد، در مراجعه برای تحویل میت، ۲۵ کارت تردد دریافت کند و باقی همراهان تماما در بیرون فضای آرامستان حضور داشته باشند.
بهشت زهرای تهران در کنار پرسنل شریف و زحمتکش همه آرامستان‌ها خواهد بود
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / بهشت زهرا / سعید خال
بهشت زهرای تهران در کنار پرسنل شریف و زحمتکش همه آرامستان‌ها خواهد بود
ایلنا: جلسه اتحادیه مدیران عامل آرامستانهای سراسر کشور در شهر آمل با حضور مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و مدیران عامل سازمان آرامستان کلانشهرهای کشور برگزار شد.
دادستان ری خبر داد:
کشف کوزه پر از سکه هنگام دفن جنازه در ابن بابویه / متواری‌شدن یکی از گورکنان با نیمی از سکه‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
دادستان ری خبر داد: کشف کوزه پر از سکه هنگام دفن جنازه در ابن بابویه / متواری‌شدن یکی از گورکنان با نیمی از سکه‌ها
دادستان شهرستان ری گفت: حدود ۲۶۰ سکه قدیمی در آرامستان ابن بابویه شهرری کشف شد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
کشف ۲۶۰ سکه قدیمی در آرامستان ابن‌بابویه شهرری
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری گفت: ۲ نفر به منظور کندن قبر برای دفن متوفا در آرامستان ابن بابویه شهرری یک کوزه با محتوای ۲۶۰ سکه قدیمی از داخل این قبر پیدا می‌کنند.
پیدا شدن حدود 260 سکه‌ قدیمی در شهرری
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
پیدا شدن حدود 260 سکه‌ قدیمی در شهرری
دادستان شهرستان ری گفت: حدود ۲۶۰ سکه قدیمی در آرامستان ابن بابویه شهرری پیدا شد.
تعطیلی یک هفته‌ای صنوف پرخطر کردستان
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / بهمن مرادنیا / کردستان
تعطیلی یک هفته‌ای صنوف پرخطر کردستان
این مقام مسئول در خصوص تعطیلی مدارس و آرامستان های استان اظهار داشت: کماکان موافق بسته شدن مدارس روستا نیستیم و تشخیص این موضوع با شورای شهرستان و فرماندار است.
تصاویر مخدوش‌شده سنگ مزار زنان در مازندران به حالت اول برگشت | عذرخواهی از خانواده‌های متوفیان
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / استان مازندران / حوادث ایران
تصاویر مخدوش‌شده سنگ مزار زنان در مازندران به حالت اول برگشت | عذرخواهی از خانواده‌های متوفیان
رئیس شورای شهر رویان مازندران گفت: تصاویر قبور تعدادی از بانوان در آرامستان این شهر که توسط یکی از اعضای هیات امنا مخدوش شده بود، به حالت اول برگشت.
تصاویر قبور بانوان در آرامستان رویان به حالت اول بازگشت
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / آرامستان / شهر رویان / قبور
تصاویر قبور بانوان در آرامستان رویان به حالت اول بازگشت
رئیس شورای شهر رویان گفت: هیات امنا با مراجعه به خانواده‌های چهار متوفایی که تصویر قبور با رنگ پوشانده شده بود، از آن‌ها عذرخواهی خواهند کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •