چهارشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 29 January, 2020
اجرای طرح زوج و فرد
اجرای طرح زوج و فرد در کرج
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
اجرای طرح زوج و فرد در کرج
 فتانه احدی-  کرج - خبرنگار  هر سال با فرارسیدن ماه‌های پایانی، اجرای طرح زوج و فرد در کرج در دستور کار قرار می‌گیرد. رئیس پلیس راهور کرج با بیان این‌که طرح زوج و فرد از ۵ تا ۲۹ اسفند در کرج اجرا می‌شود به همشهری می‌گوید: با تصمیم شورای ترافیک استان، از ۵ تا ۲۹ اسفند سال ‌جاری شاهد اجرای طرح زوج و فرد در کرج خواهیم بود. حمدالله رحمتی‌پور با اشاره به این‌که این طرح مانند سال‌های قبل در هسته مرکزی شهر اجرا می‌شود، می‌افزاید: پلاک‌های غیرمجاز در رینگ طرح ترافیک حتما جریمه و اعمال قانون می‌شوند. …
راه‌های نرفته کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / علمی و آموزشی
راه‌های نرفته کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها
تهران - ایرنا- بیشتر اقداماتی که برای کاهش آلودگی هوا اتخاذ شده به مواردی مانند تعطیلی مدارس، اجرای طرح زوج و فرد از در منازل و جلوگیری از فعالیت صنایع آلاینده در روزهای آلوده، محدود شده و این فعالیت‌ها تا حدی در کاهش موقت آلودگی هوا موثر بوده اما راهکارهای اصولی برای رفع این معضل اساسی نبوده و به عبارتی راه‌های اساسی برای رفع آلودگی هوا در کلانشهرها هنوز هم بر زمین مانده است.
  هوای سالم  محیط زیست  رضا ملک زاده  آلودگی هوا
مدارس تهران تا پایان هفته تعطیل شد/ تداوم اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
مدارس تهران تا پایان هفته تعطیل شد/ تداوم اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل
معاون عمرانی استانداری تهران از تعطیلی مدارس استان تهران در تمامی مقاطع تحصیلی به‌جز شهرستانهای فیروزکوه، دماوند تا پایان هفته جاری خبر داد.
تعطیلی مدارس و اجرای طرح زوج و فرد در کاهش آلودگی هوا چاره ساز نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
تعطیلی مدارس و اجرای طرح زوج و فرد در کاهش آلودگی هوا چاره ساز نیست
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران عنوان کرد که هوا و هویت شهر ری فدای بی توجهی مسئولان شده است.
  شورای شهر تهران  شهرداری تهران  آلودگی هوا
کلیه مدارس تهران شنبه و یکشنبه تعطیل شد
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
کلیه مدارس تهران شنبه و یکشنبه تعطیل شد
در پی افزایش آلودگی هوا و پیش بینی ماندگاری این وضعیت در هوای تهران در هفته پیش رو، معاون عمرانی استانداری تهران، از تعطیلی کلیه مدارس شهر تهران و جنوب شرق استان تهران در روزهای شنبه و یکشنبه (فردا و پس فردا) و همچنین اجرای طرح زوج و فرد از در منزل خبر داد.
تصمیمات جدید کمیته اضطرار آلودگی هوا در دو روز آینده / تعطیلی مدارس و اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / اجتماعی
تصمیمات جدید کمیته اضطرار آلودگی هوا در دو روز آینده / تعطیلی مدارس و اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل
تصمیمات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران برای روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده اعلام شد.
افزایش آلودگی هوا ارتباطی با حذف طرح  زوج و فرد ندارد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
افزایش آلودگی هوا ارتباطی با حذف طرح زوج و فرد ندارد
استاندار تهران گفت: با بررسی‌های صورت گرفته هنوز ثابت نشده که حذف طرح زوج و فرد و اجرای طرح ترافیک جدید تهران در افزایش آلودگی هوا تاثیری داشته باشد.
سهم اندک خودروهای سواری در آلاینده‌ها/ نتیجه معکوس اجرای طرح زوج و فرد بر آلودگی هوای تهران
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
سهم اندک خودروهای سواری در آلاینده‌ها/ نتیجه معکوس اجرای طرح زوج و فرد بر آلودگی هوای تهران
هر سال با سرد شدن هوا، کلان‌شهرها به ویژه تهران با مشکل آلودگی هوا مواجه می‌شوند. علی‌رغم اقداماتی که تاکنون برای کنترل این آلودگی انجام شده، هنوز این مشکل به قوت خود باقی است.
با وجود اجرای طرح‌های مختلف ثبت شد؛ ۲۱۱ شاخص کیفیت هوا در برخی مناطق تهران
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
با وجود اجرای طرح‌های مختلف ثبت شد؛ ۲۱۱ شاخص کیفیت هوا در برخی مناطق تهران
شفقنا- امروز دوشنبه با وجود تعطیلی مدارس و اجرای طرح زوج و فرد از در منزل؛ در برخی مناطق تهران، شاخص کیفیت هوا به عدد ۲۱۱ رسید. به گزارش ایلنا، بر اساس اعلام استانداری تهران دیروز و امروز مدارس استان تهران تعطیل بود ضمن اینکه طرح زوج و فرد از درب منازل برای تردد خودرو‌ها اجرا شد و همچنین محدودیت‌هایی […]
اجرای زوج و فرد از در منزل از صبح فردا/ فردا فروش روزانه طرح ترافیک لغو می شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اجتماعی
اجرای زوج و فرد از در منزل از صبح فردا/ فردا فروش روزانه طرح ترافیک لغو می شود
رئیس پلیس راهور فاتب از اجرای طرح زوج و فرد از در منزل برای کاهش آلودگی هوا از صبح فردا خبر داد.
  محمدرضا مهماندار  رئیس پلیس راهور فاتب  آلودگی هوا
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اجتماعی
طرح زوج‌وفرد فردا اجرا نمی‌شود
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه فردا «طرح زوج و فرد» در تهران اجرا نمی‌شود از محدودیت ۲۴ ساعته تردد کامیون‌ها در سطح پایتخت خبر داد.
  آلودگی هوای تهران  اجرای طرح زوج و فرد  رئیس پلیس پایتخت  سردار مهماندار
رژیم ترافیکی جدید پایتخت نیازمند اصلاح
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۰۹-۰۹ / اجتماعی
رژیم ترافیکی جدید پایتخت نیازمند اصلاح
طرح ترافیک جدید از سال 96 کلید خورد و در چند مرحله اجرایی شد. مرحله پایانی آن در تیرماه سال جاری با حذف طرح زوج و فرد اجرایی شد. معاونت حمل و نقل شهرداری تهران در روزهای پایانی تابستان آماری از تاثیر طرح ترافیک جدید بر میزان ترافیک شهر ارایه کرد و گفت: ترافیک شهر با اجرای این طرح 35درصدکاهش یافته است.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / ...
بازگشت موقت طرح زوج و فرد به پایتخت از فردا
شفقنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح زوج و فرد از در منازل در روز شنبه گفت: در محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا،قوانین و مقررات مانند سابق خواهد بود،یعنی افرادی که دارای طرح ترافیک نیستند نمی‌توانند در این محدوده حاضر شوند و در خارج از محدوده نیز تنها خودروهایی که پلاک‌شان […]
جزئیات اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل در پایتخت از زبان سردار مهماندار
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
جزئیات اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل در پایتخت از زبان سردار مهماندار
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح زوج و فرد از در منازل در روز شنبه گفت: در محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا،قوانین و مقررات مانند سابق خواهد بود،یعنی افرادی که دارای طرح ترافیک نیستند نمی‌توانند در این محدوده حاضر شوند و در خارج از محدوده نیز تنها خودروهایی که پلاک‌شان زوج است می‌توانند تردد کنند.
تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس استان تهران بجز سه شهرستان فردا/ اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل/ لغو تمام مسابقات ورزشی
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / سیاسی
تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس استان تهران بجز سه شهرستان فردا/ اجرای طرح زوج و فرد از درب منزل/ لغو تمام مسابقات ورزشی
در پی تداوم آلودگی هوا، تمامی دانشگاه‌ها و مدارس استان تهران بجز سه شهرستان فیروزکوه، دماوند و پردیس فردا شنبه تعطیل شد.
  آلودگی هوا  تهران  دانشگاه  مدارس
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
جزئیات تغییر زمان اجرای طرح‌ ترافیک
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ جزئیات کاهش ساعت اجرای طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا را تشریح کرد. به گزارش «ایسنا» سردار محمدرضا مهماندار گفت: با فرارسیدن نیمه دوم سال و کاهش طول روز، نیروی انتظامی در نامه‌ای به شهرداری تهران خواستار کاهش زمان اتمام طرح ترافیک در حلقه اول و دوم (محدوده کنترل آلودگی هوا یا زوج و فرد سابق) شد که در نتیجه جلسات برگزار شده، شهرداری با پیشنهاد پلیس موافقت و مقرر کرد از ابتدای آذرماه تا پایان سال طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا به جای ساعت ۱۹، در ساعت ۱۸ به پایان برسد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / ...
توضیح پلیس درباره افزایش علت ترافیک
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ علل افزایش ترافیک در تهران را توضیح داد.سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در رابطه با علل افزایش ترافیک در روزهای اخیر اظهار کرد: طی سه سال گذشته، شاهد افزایش ۲۵ درصدی خودروهای شهر تهران بودیم. وی افزود: در سه سال گذشته در شهر تهران چهار میلیون خودرو وجود داشته است که این عدد الان به پنج میلیون و ۱۰۰ هزار خودرو می‌رسد.رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت ادامه داد: اجرای طرح کاهش آلودگی هوا (طرح زوج و فرد سابق) باعث شده مردم ناچاراً از معابر پیرامونی این طرح، به طور مثال اتوبان‌های چمران، مدرس و همت استفاده کنند. به گفته مهماندار، این موضوع باعث شده ترافیک از برخی معابر به معابر دیگر منتقل شود.وی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌های …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / ...
زن و شوهر خرده‏فروش ماموران را به فروشنده اصلی رساندند
طی یک عملیات شبانه ماموران توانستند دو خرده‏فروش مواد مخدر (یک زن و شوهر) را شناسایی و به وسیله آنها یک فروشنده اصلی را دستگیر کنند.به گزارش مهر، یکشنبه‏شب عوامل کلانتری‌های ۱۰۶ و ۱۲۸ تهران‌نو در گشت‌زنی شبانه در محله پیروزی به یک زن و شوهر مشکوک می‌شوند، که بعد از سوال و جواب و گشتن وسایل همراه‏شان از این زوج مقداری تریاک بسته‌بندی‏‏شده کشف می‌شود. به محض اینکه تریاک‌ها از این زن و شوهر کشف شد، در بازجویی‌های اولیه اعتراف می‌کنند که موادها را از فردی به نام «ح» تحویل گرفته و قصد تحویل به فرد دیگری را داشته‌اند و آن‌ها تنها واسطه هستند و حاضرند مخفیگاه فروشنده اصلی را لو بدهند.سرهنگ اردشیر نادری، سرکلانتر یازدهم پلیس پیشگیری پایتخت، در توضیح این عملیات در جمع خبرنگاران حاضر در صحنه اظهار کرد: …
ترافیک و آلودگی هوا روی دور کاهش؛  اولین گزارش فصلی از نتایج اجرای طرح ترافیک جدید منتشر شد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۷-۳۰ / اجتماعی
ترافیک و آلودگی هوا روی دور کاهش؛ اولین گزارش فصلی از نتایج اجرای طرح ترافیک جدید منتشر شد
کاهش آلودگی هوا و روان‌تر شدن ترافیک پایتخت در آغاز دومین‌ماه از پاییز، از موفقیت اجرای طرح ترافیک جدید در تهران حکایت دارد. طرح کنترل آلودگی هوای پایتخت که به طرح کاهش معروف شده، از ابتدای تابستان امسال جای خود را به طرح زوج و فرد داده است. حالا با گذشت 4‌ماه از پیاده‌سازی‌ این طرح کارشناسی که مصوبه شورای شهر و شورای ترافیک را هم به‌عنوان پشتوانه خود دارد، نکات مثبتی را از مهم‌ترین مشکلات شهر شاهد هستیم
طرح کنترل آلودگی هوا موجب افزایش آلودگی هوای تهران شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اجتماعی
طرح کنترل آلودگی هوا موجب افزایش آلودگی هوای تهران شد
تهران- ایرنا- حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران معتقد است که اجرای طرح کنترل آلودگی هوا بجای طرح زوج و فرد در پایتخت موجب افزایش آلودگی هوا شده است.
  طرح ترافیک تهران  طرح کنترل آلودگی هوا  حجت نظری  شهرداری تهران  محسن پورسیدآقایی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اقتصادی
برنامه راهور برای احیای «زوج و فرد»
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی کشور روز گذشته در حالی از برنامه میانه راهور برای لغو طرح «حلقه دوم طرح ترافیک» رونمایی کرد که محتوای این برنامه، شباهت زیادی با اجرای طرح «زوج و فرد» دارد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، سردار سید‌کمال هادیانفر روز گذشته در گفت‌وگویی که با خبرگزاری «ایسنا» انجام داد، جزئیات طرح پیشنهادی پلیس راهور پایتخت به شهردار تهران درخصوص جایگزین طرح زوج و فرد را رسانه‌ای کرد.
کاهش ترافیک تهران پس از حذف زوج یا فرد + نمودار
الف / ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / اجتماعی
کاهش ترافیک تهران پس از حذف زوج یا فرد + نمودار
شرکت کنترل ترافیک تهران اعلام کرد: مقایسه تغییرات ترافیک شهر تهران در تیرماه امسال و سال گذشته نشان می‌دهد که در هر سه محدوده طرح ترافیک، طرح کنترل آلودگی هوا و خارج از این محدوده‌ها، حجم ترافیک به میزان ملموسی کاهش‌یافته است؛ هرچند میزان این کاهش برای محدوده‌های مختلف، متفاوت بوده است.
  اجرای طرح زوج و فرد  ترافیک تهران  کنترل ترافیک تهران
حتی رئیس جمهور هم به ما عوارض ورود به طرح ترافیک می‌دهد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / اجتماعی
حتی رئیس جمهور هم به ما عوارض ورود به طرح ترافیک می‌دهد
معاون ترافیک و حمل و نقل شهرداری تهران یک ماه پس از اجرای طرح جدید ترافیک در کافه خبر حاضر شد تا در پاسخ به سئوالات و کامنتهایی که شهروندان تهرانی درباره طرح جدید ترافیک تهران که کنترل محدوده آلودگی هوا به جای محدوده تردد بر اساس پلاک زوج و فرد نام دارد، توضیح دهد.
  ترافیک  طرح ترافیک  شهرداری تهران  شورای شهر تهران
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / اقتصادی
تغییر جنس ترافیک در ماه دوم
اجرای نسخه دوم طرح ترافیک جدید تهران با حذف طرح زوج و فرد و تبدیل این محدوده به حلقه دوم طرح ترافیک در حالی وارد دومین ماه شده که به گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت، پس از گذشت یک ماه وضعیت متفاوتی برای ترافیک در این محدوده در مقایسه با روزهای اول اجرای طرح رقم خورده است.
پلیس: پلاک‌ مخدوشی‌های پایتخت افزایش یافته است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / اجتماعی
پلیس: پلاک‌ مخدوشی‌های پایتخت افزایش یافته است
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی پلیس تهران بزرگ اعلام کرد:‌ از زمان اجرای رینگ(حلقه) دوم طرح ترافیک در محدوده زوج و فرد سابق تعداد کسانی که اقدام به مخدوش کردن پلاک خودروهای خود می‌کنند افزایش یافته است.
  تهران  خودرو  پلیس
قطار مترو سرعت می‌گیرد؛ تکمیل خطوط ۶ و ۷ تا پایان سال
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ / اجتماعی
قطار مترو سرعت می‌گیرد؛ تکمیل خطوط ۶ و ۷ تا پایان سال
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: شب گذشته و در آخرین…
  مترو  محسن پورسیدآقایی  اجرای طرح زوج و فرد  طرح ترافیک جدید
خیابان‌های شهر تبریز هم اسیر «طرح زوج و فرد» شد/جزییات
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ / اجتماعی
خیابان‌های شهر تبریز هم اسیر «طرح زوج و فرد» شد/جزییات
فارس نوشت: مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز از اجرای طرح زوج و فرد از دوم شهریور در تبریز خبر داد.
  تبریز  ترافیک  طرح ترافیک
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ / اقتصادی
آثار مثبت و منفی «جایگزین زوج و فرد»
با گذشت 18 روز از اجرای نسخه جایگزین طرح سابق زوج و فرد در پایتخت، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گزارشی از وضعیت اجرای این طرح ارائه کرد.
ارائه جدیدترین گزارش از تأثیر حذف طرح زوج و فرد
فارس / ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / اجتماعی
ارائه جدیدترین گزارش از تأثیر حذف طرح زوج و فرد
معاون شهردار تهران جهت ارائه گزارش در مورد طرح جدید ترافیک و اجرای حذف طرح زوج و فرد فردا در صحن شورای شهر حضور می‌یابد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / ...
دود ناکارآمدی ناوگان شهری در چشم مردم
گروه جامعه - از ابتدای تیر ماه که طرح ترافیک 98 و محدوده زوج و فرد که حالا به محدود کاهش آلودگی هوا تغییر نام داده است، به صورت رسمی اجرایی شد، با وجود آنکه به گفته فرمانده انتظامی تهران، تغییرات چندانی با طرح قبلی نداشت اما موجب نارضایتی‌های شهروندان تهرانی شد. نارضایتی‌ای که حالا به شورای شهر تهران رسیده است. اعضای شورای شهر در جلسه روز گذشته خود از گلایه مردم به شورا به خاطر نقش داشتن در اجرای طرح جدید ترافیک تهران خبر داده‌اند؛ گلایه‌ای که به گفته آنها به شورا وارد نیست چراکه آنها نقشی در جزئیات و تعیین محدوده طرح ترافیک نداشته و در‌این‌باره وظیفه‌ای بر عهده آن گذاشته نشده است. گرچه نحوه اجرا و نرخ عوارض طرح ترافیک جدید بعد از تصویب در شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران در سال 97 به تصویب …
مزایای زیست محیطی طرح جدید ترافیک
فارس / ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ / اجتماعی
مزایای زیست محیطی طرح جدید ترافیک
فعال محیط زیست گفت: طرح زوج و فرد طرح مقطعی بود که اجرای دراز مدت آن باعث کاهش ترافیک و آلودگی هوا نمی‌شد.
بازار داغ انتقادات به طرح جدید ترافیک تهران
الف / ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / اجتماعی
بازار داغ انتقادات به طرح جدید ترافیک تهران
طرح کاهش آلودگی هوا از ابتدای تابستان جایگزین طرح ۱۴ ساله زوج و فرد در پایتخت شد؛ سن طرح هرچند کم ولی نقدها نسبت به آن زیاد است؛ برخی معتقد به بازنگری و اصلاح آن هستند اما مسؤولان بلدیه به ادامه اجرای آن اصرار دارند.
افزایش نارضایتی مردم از طرح زوج و فرد جدید/ فرمانداری تهران آن را دوباره بررسی می‎کند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / اجتماعی
افزایش نارضایتی مردم از طرح زوج و فرد جدید/ فرمانداری تهران آن را دوباره بررسی می‎کند
فارس نوشت: معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران گفت: اگر نقاط ضعف طرح جدید زوج و فرد مازاد نقاط قوت آن باشد، قطعا در اجرای آن تجدیدنظر خواهیم کرد.
  شهرداری تهران  آلودگی هوا  شورای شهر تهران  طرح ترافیک
با غرض‌ورزی، طرحی را محکوم به شکست نخوانید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / اجتماعی
با غرض‌ورزی، طرحی را محکوم به شکست نخوانید
مدیر ساماندهی محدوده‌های ترافیکی در واکنش به برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی در خصوص ماهیت علمی و روش اجرای طرح کنترل آلودگی هوای پایتخت گفت: طرح تردد زوج یا فرد خودروها که از ۱۴ سال پیش در شهر تهران آغاز به کارکرده، طرحی از جنس تردد نوبتی است که در کشورهای پیشرفته یا در حال توسعه منسوخ شده است و جایگزین آن طرح‌های قیمت‌پایه است که در حال اجرا هستند.
  طرح ترافیک
کاهش ۱۵ درصدی ترافیک در محدوده زوج و فرد با آغاز طرح جدید
مهر / ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / اجتماعی
کاهش ۱۵ درصدی ترافیک در محدوده زوج و فرد با آغاز طرح جدید
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت گفت: از روز آغاز اجرای طرح ترافیک جدید ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش ترافیک در داخل محدوده زوج و فرد داشتیم.
  سردار مهماندار  حسین رحیمی  پلیس راهور  طرح ترافیک  طرح زوج و فرد خودروها
شهردار تهران: ما را در طرح آلودگی هوا به نگاه مالی متهم کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / اجتماعی
شهردار تهران: ما را در طرح آلودگی هوا به نگاه مالی متهم کردند
تهران- ایرنا- شهردار تهران گفت: متأسفانه درخصوص اجرای طرح کنترل آلودگی هوا (حلقه دوم طرح ترافیک یا زوج و فرد سابق) شهرداری را به داشتن نگاه مالی به موضوع متهم کردند در حالی که در بعضی قیمت‌ها نگاه‌های مالی به ۵۰ درصد کاهش یافته است.
  پیروز حناچی  شهرداری تهران
هفته کاهشی ترافیک تهران
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / اجتماعی
هفته کاهشی ترافیک تهران
نتایج اولیه از بررسی وضعیت ترافیکی پس از حذف طرح زوج یا فرد و تبدیل این محدوده به حلقه دوم طرح ترافیک حاکی از ثبت هفته کاهشی ترافیک تهران تحت تاثیر اجرای طرح جدید است.
اولین روایت از تأثیرات ترافیکی آغاز طرح کنترل آلودگی هوا
مهر / ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ / اجتماعی
اولین روایت از تأثیرات ترافیکی آغاز طرح کنترل آلودگی هوا
حذف طرح زوج یا فرد و جایگزینی طرح کنترل آلودگی هوا باعث شد که در اولین هفته اجرای طرح جدید، ترافیک معابر داخل محدوده دوم حدود ۳۰ درصد و ترافیک معابر خارج از محدوده ۶ درصد کاهش یابد.
  ترافیک  آلودگی هوا  طرح ترافیک
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / ...
تشدید ترافیک در حریم محدوده جدید طرح ترافیک؛ طرح جدید شهرداری غیرکارشناسی است
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: متاسفانه در پی تعیین و اجرای محدوده جدید طرح ترافیک، در چند روز اخیر در حریم محدوده دوم، ترافیک های سنگینی شکل گرفته و عملا مردم با مشکلات بسیاری برای تردد روبه‏رو شده‏اند.مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اجرای طرح جدید ترافیک در تهران توسط شهرداری، گفت: براساس برنامه‏ریزی صورت‏گرفته، محدوده زوج و فرد از اوایل هفته جاری به محدوده دوم ترافیک تبدیل شده است. نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس ادامه داد: به نظر من اجرای طرح جدید شهرداری تهران در مورد تعیین محدوده جدید طرح ترافیک اقدامی غیرکارشناسی است و قطعا تبعات بسیاری را در حوزه ترافیکی پایتخت به دنبال خواهد داشت. وی گفت: متاسفانه در پی تعیین و اجرای محدوده جدید طرح ترافیک، در چند …
برنامه طرح ترافیک جدید برای تعطیلات آخر هفته چیست؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / اجتماعی
برنامه طرح ترافیک جدید برای تعطیلات آخر هفته چیست؟
ایسنا نوشت: مشاور فرهنگی معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران از اجرای طرح محدوده کنترل آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق در روزهای پنجشنبه خبرداد.
  طرح ترافیک  شهر تهران  شهرداری تهران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / ...
با آغاز تابستان، «محدوده کنترل آلودگی هوا» جایگزین «زوج و فرد» و پارک حاشیه‌ای منطقه 2 تهران‌ هوشمند شد
چالش‌های طرح جدید ترافیکی پایتختگروه جامعه : اول تابستان برای تهرانی‌ها با دو تغییر ترافیکی همراه شد؛ از یک سو پایان طرح زوج و فرد و اجرای طرحی جایگزین با نام «محدوده کنترل آلودگی هوا» و از سوی دیگر، اجرای پایلوت طرح هوشمندسازی پارک حاشیه‌ای در منطقه 2 پایتخت. هر دوی این طرح‌ها قرار است آبی بر آتش دو مشکل سالیان دراز تهران باشند: ترافیک و آلودگی هوا! اما میزان تاثیر آن‌ها چقدر است؟بسیاری در اولین روز از اجرای طرح ترافیکی جدید در پایتخت، به دنبال سنجش چشمی میزان اثرگذاری آن بودند. با این حال، این سنجش چشمی را نمی‌توان چندان دقیق دانست. بسیاری از شهروندان هنوز خودروی خود را در سامانه «تهران من» ثبت نکرده‌اند و این سامانه گاه با بروز اختلال فعالیت می‌کند. ساکنان محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی …
اجرای طرح ترافیک جدید تهران آغاز شد | نقشه محدوده‌های ترافیکی را ببینید
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / اجتماعی
اجرای طرح ترافیک جدید تهران آغاز شد | نقشه محدوده‌های ترافیکی را ببینید
همشهری‌آنلاین: رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد که از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح شنبه اول تیر با حذف طرح زوج یا فرد در پایتخت اجرای طرح ترافیکی جدید در این محدوده آغز شده‌است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ / ...
ضرب‌الاجل شهرداری تهران برای ثبت‌نام پایتخت‌نشینان در سامانه «تهران من»
معاونت حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران از شهروندان خواست در پی اجرای طرح محدوده کنترل آلودگی هوا در سامانه «تهران من» ثبت نام کنند.محسن پورسیدآقایی با بیان اینکه در پی اجرای طرح محدوده کنترل آلودگی هوا به جای طرح زوج و فرد سابق، شهروندان باید برای محاسبه عوارض و روزهای رایگان در سامانه «تهران من» ثبت‌نام کنند، گفت: با توجه به اینکه طرح زوج و فرد از شنبه، اول تیرماه لغو خواهد شد، در این مدت شاهد افزایش مراجعه شهروندان به سامانه تهران من بودیم. وی با اشاره به استقبال مردم از ثبت‌نام در سامانه تهران من و اختلال چند ساعته در چند روز گذشته در این سایت، گفت: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با پلیس، فرصت یک ماهه‌ای به شهروندان داده شده تا نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند؛ یعنی اگر کسانی که وارد این محدوده …
همه آنچه باید از اجرای طرح ترافیکی جدید بدانید
فارس / ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ / اجتماعی
همه آنچه باید از اجرای طرح ترافیکی جدید بدانید
از فردا پس از ۱۴ سال محدوده طرح زوج و فرد به محدوده کاهش آلودگی هوا تغییر نام خواهد داد اما نحوه تردد در این طرح ترافیکی جدید چگونه است؟
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ / اقتصادی
ترافیک ساکن در بزرگراه‌ها مهار می‌شود
درحالی‌که زمان زیادی به شروع طرح جایگزین زوج و فرد باقی نمانده است، پلیس راهنمایی و رانندگی از اجرای یک طرح جدید به منظور مهار خودروسواران متخلفی که در صفوف دوبله یک ساعت منتهی به زمان پایان طرح ترافیک در حاشیه بزرگراه متوقف می‌شوند تا بدون پرداخت عوارض وارد این محدوده شوند، خبر داده است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ / اقتصادی
احتمال سرریز ترافیک با طرح جدید
در حالی که برخی از کارشناسان شهری احتمال تشدید بار ترافیک در برخی از ایام سال تحت‌تاثیر حذف طرح زوج و فرد و اجرای نسخه دوم طرح ترافیک جدید تهران را مطرح کرده‌اند محاسبه احتمالات و مقایسه شرایط جدید و پیشین نشان‌دهنده ضعیف بودن این احتمال است.
از جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد تا واکنش پلیس به احتمال تولید سواری‌های دیزلی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ / اجتماعی
از جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد تا واکنش پلیس به احتمال تولید سواری‌های دیزلی
جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد از روز شنبه، از رجال نشینی تا فقر در شمیرانات، صادرات داروی ایرانی به بیش از ۳۰ کشور، سرنوشت ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو، «بحران مهریه» و نقدی بر شیوه بازنگری در پرونده زندانیان مهریه و بیابان‌های ایران در حال پیش‌روی، تیتر برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.
  بسته اخبار اجتماعی ایسنا  بیابان زایی  ثبت نام کتب درسی  حذف طرح زوج و فرد  خودروهای دیزلی  داروی ایرانی  مهریه