سه شنبه, ۲۴ تیر, ۱۳۹۹ / 14 July, 2020
استاندارد
۹ ساعت قبل
دریافت گواهینامه استاندارد ملی در تولید کاربری آتش‌نشانی
شرکت بهمن دیزل با رعایت قوانین و مقررات استاندارد ملی اقدام به تولید کاربری آتش‌نشانی کرد و موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ملی از سازمان ملی استاندارد شد. محسن مرتضوی، عضو هیات‌مدیره و قائم‌مقام مدیرعامل شرکت بهمن دیزل با اشاره به اینکه واﺣﺪ ﮐﺎرﺑﺮی‌ﺳﺎزی این شرکت در اواﺧﺮ ﺳﺎل 96 ﺑﺎ ﺗﺠﻬﯿﺰ ﺳﺎﻟﻦ ﺗﻮﻟﯿﺪ و تاﻣﯿﻦ اﺑﺰار و ﺗﺠﻬﯿﺰات ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز شروع به فعالیت کرد، گفت: هم‌اکنون ﻃﺮاﺣﯽ و ﺳﺎﺧﺖ اﻧﻮاع ﮐﺎرﺑﺮی‌ﻫا، مطابق ﺳﻔﺎرش ﻣﺸﺘﺮﯾﺎن انجام می‌شود.
۹ ساعت قبل
همکاری جدیدگوگل و مایکروسافت
شرکت‌های گوگل و مایکروسافت می‌خواهند با همکاری یکدیگر وب‌ اپ‌های بیشتری را به پلی‌استور بیاورند که ویژگی‌های بیشتری را روی اندروید پشتیبانی کنند. به گزارش انگجت، پشتیبانی مایکروسافت از سیستم‌عامل اندروید در حال فراتر رفتن از برنامه‌های خاص این شرکت و دستگاه‌هایی مانند «Surface Duo» است. گزارش‌ها حاکی از آن است که مایکروسافت با گوگل همکاری می‌کند تا از طریق پلی‌استور بتواند برنامه‌های پیشرفته تحت وب را به دستگاه‌های اندروید وارد کند. بنابراین برنامه‌هایی که با استفاده از ابزار PWABuilder مایکروسافت ساخته شده‌اند، از ابزار و کتابخانه Bubblewrap گوگل استفاده می‌کنند تا از ویژگی‌های جدید از جمله استاندارد جدید برای میانبرهای وب، اعلان‌های عمیق‌تر و سفارشی‌سازی‌های بصری استفاده کنند. برنامه‌های …
محرومیت نفتکش‌های حامل نفت ونزوئلا از خدمات دریایی
۱۲ ساعت قبل
محرومیت نفتکش‌های حامل نفت ونزوئلا از خدمات دریایی
چندین شرکتی که برای کشتی‌ها گواهینامه ایمنی و استاندارد محیط زیستی صادر می‌کنند و بیمه‌گران کشتی تحت فشار آمریکا، از ارائه خدمات به نفتکش‌هایی که در تجارت نفت ونزوئلا همکاری داشتند، خودداری کرده‌اند.
هر شب هواپیماها گندزدایی می‌شوند
۱۶ ساعت قبل
هر شب هواپیماها گندزدایی می‌شوند
معاون خدمات فرودگاهی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ضدعفونی ناوگان هواپیمایی طبق استاندارد یاتا انجام می‌شود گفت: هر شب هواپیماها پیش از پروازهای صبح روز بعد ضدعفونی می‌شوند.
جهش تولید و روانشناسی اقتصادی
۱۶ ساعت قبل / سازمان ملی استاندارد ایران / جهش تولید
جهش تولید و روانشناسی اقتصادی
تهران- ایرنا- دستیابی به شعار جهش تولید نیازمند فضای مطلوب روانشناسی است تا همه ظرفیت‌ها در مسیر ایجاد ثروت قرار گیرد. در این راستا استاندارد، پیشران و لازمه جهش تولید است.
گلایه تعزیرات از بی‌تفاوتی اتحادیه‌ها و سازمان استاندارد به
۲۱ ساعت قبل
گلایه تعزیرات از بی‌تفاوتی اتحادیه‌ها و سازمان استاندارد به "تقلب در کسب"
سخنگوی سازمان تعزیرات گفت: بارها از اتحادیه‌ها، استاندارد و شبکه بهداشت خواسته‌ایم تخفات مربوط به تقلب در کسب را گزارش کنند اما پرونده‌های ارجاعی نسبت به موارد ارتکابی بسیار ناچیز است.
وضعیت جاده‌ها و راه ها، امروز ۲۳ تیر ۹۹ / ترافیک نیمه سنگین در اتوبان کرج - تهران / بازگشایی محدوده مسدود هراز
۲۳ ساعت قبل
وضعیت جاده‌ها و راه ها، امروز ۲۳ تیر ۹۹ / ترافیک نیمه سنگین در اتوبان کرج - تهران / بازگشایی محدوده مسدود هراز
بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی هم اکنون ترافیک در محدوده آزادراه قزوین به کرج از پل استاندارد تا پل فردیس و در ادامه آزادراه کرج به سمت تهران از پل پلیس تا پل کلاک نیمه سنگین گزارش شده است.
پیست استاندارد باشد، رکورد اروپایی‌ها را هم می‌زنیم
۲۳ ساعت قبل / اتومبیلرانی درگ / کرمانشاه / استانی-ورزشی
پیست استاندارد باشد، رکورد اروپایی‌ها را هم می‌زنیم
رکورددار درگ ایران گفت: اگر پیستی مخصوص درگ داشته باشیم، می‌توانیم حتی رکورد اروپایی‌ها را هم در این رشته بشکنیم.
۲۵ ساعت قبل
آیفون 12 گران تر از حدتصور خواهد بود
اگر چه تردیدی در مورد گران قیمت بودن گوشی آیفون 12 وجود ندارد، اما منابع مطلع می گویند به علت سازگار شدن این گوشی با استاندارد نسل پنجم قیمت آیفون 12 بیشتر از حد تصور خواهد بود.
حفاظ ایمنی در مدارس محکم‌تر می‌شود
۳۳ ساعت قبل
حفاظ ایمنی در مدارس محکم‌تر می‌شود
شیوا نوروزی ـ روزنامه‌نگار سال97 بود که اجرای طرح پیشگیری از حوادث غیرعمد در برخی از مدارس کشور(کرمانشاه، بیرجند و...) به‌صورت پایلوت با هدف کاهش حوادث غیرعمد انجام شد اما طبق معمول بسیاری از طرح‌ها که به‌صورت مقطعی اجرا می‌شود، نیمه‌کاره رها‌شد. در حالی ‌که سالانه حوادث و سوانح غیرعمد زیادی مانند هل‌دادن و سقوط از ارتفاع به‌علت محدودیت فضا و استاندارد نبودن آن، تراکم بچه‌ها و بازیگوشی‌هایشان، مسمومیت، بریدگی، جراحت، سوختگی محیط‌های آزمایشگاهی و سرخوردن و فعالیت‌های ورزشی در زمین‌های نامناسب در …
۳۳ ساعت قبل
وانت «ریچ» سه ستاره کیفی کسب کرد
براساس اعلام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)، وانت «ریچ» شرکت زامیاد موفق به کسب سه ستاره کیفی شد. پس از انتقال خط تولید محصول ریچ به شرکت زامیاد در اواخر سال 96، اجرای مستمر و دقیق برنامه‌های بهبود و ارتقای کیفیت این محصول در دستور کار قرار گرفت و توانست با کاهش قابل‌توجه نمرات منفی، در ارزیابی‌های اخیر سه ستاره کیفیت را دریافت کند. براساس این گزارش، از اقدامات صورت گرفته برای دستیابی به شاخص سه ستاره کیفیت در این محصول می‌توان به انجام مستمر آدیت داخلی محصول به‌صورت روزانه و انعکاس عیوب به واحد‌های مربوطه، طراحی و اجرای سیستم کیفی تایید محصول مبتنی‌بر خودکنترلی، تعریف شاخص‌های کیفی ارزیابی فرآیندهای تولیدی به تفکیک فرآیندهای بدنه، مونتاژ، روتوش محصول نهایی و مانیتور مستمر آنها و …
۳۵ ساعت قبل
خودروسازان به استاندارد یورو- 5 نصفه و نیمه تن دادند
  [زینب رحیمی]  دادستانی کل کشور برای سازمان محیط‌زیست نامه نوشته و خواسته است که این سازمان برای تولید خودروهای یورو5 به خودروسازان فرصت بدهد، اما سازمان محیط‌زیست می‌گوید: «مهلت نمی‌دهیم، چون قانون ارتقای استاندارد خودروها به یورو5 را اجرا کرده‌ایم.»  براساس «قانون هوای پاک» مصوب ‌سال 1396، خودروسازان موظف به ارتقای استاندارد خودروهای تولیدی خود به یورو5 هستند، اما چند سالی است که اجرای قانون با رأیزنی خودروسازان و توجیهات مختلف به تعویق افتاده است. کشمکش میان سازمان حفاظت محیط‌زیست در ماه‌های گذشته به اوج خودش رسیده بود و تولیدکنندگان خودرو تلاش کردند در دوره وزارت رحمانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت باز هم اجرای …
صادرات عسل صفر شد/ بیشتر کارخانجات به دنبال عسل درجه ۳ هستند/ کرونا کارگران زنبورداری را کاهش داد
۴۴ ساعت قبل / استاندارد / ایران / صنعت / عراق / واردات
صادرات عسل صفر شد/ بیشتر کارخانجات به دنبال عسل درجه ۳ هستند/ کرونا کارگران زنبورداری را کاهش داد
ایلنا: رئیس کانون علم و فن صنعت زنبورداری کشور اظهار داشت: در حال حاضر مازاد تولید داریم اما چون استاندارد عسل در کشور ما اجباری نیست هیچ کشوری تمایل به خرید آن…
وانت "ریچ" شرکت زامیاد را بهتر بشناسید
۴۵ ساعت قبل / صنعت / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / سایپا
وانت "ریچ" شرکت زامیاد را بهتر بشناسید
بر اساس اعلام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)، وانت ریچ شرکت زامیاد موفق به کسب سه ستاره کیفی شد.
نیاز اسکیت خوزستان به یک پیست استاندارد/ ماهشهر میزبان المپیاد کشوری
۲ روز قبل / استانی-ورزشی / اخبار ورزشی - خوزستان / اسکیت
نیاز اسکیت خوزستان به یک پیست استاندارد/ ماهشهر میزبان المپیاد کشوری
رییس جدید هیات اسکیت خوزستان گفت: خوزستان نیازمند یک پیست استاندارد است و با احداث یک پیست ۲۰۰ متر سرعت در مرکز  استان می‌توانیم مشکل اسکیت سرعت را برطرف کنیم.
بازرسی و آزمون 304 مخرن  CNG خودرو در ایلام
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / استاندارد / تست مخازن CNG
بازرسی و آزمون 304 مخرن CNG خودرو در ایلام
مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از آنجا که یک آسیب ناچیز می‌تواند باعث ایجاد خطر انفجار شود، انجام آزمون هیدرواستاتیک مخازن CNG و بازدید دوره‌ای آنها، از اهمیت زیادی برخوردار است.
بساط بخاری‌های نفتی از مدارس اردبیل برچیده شد
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / جمع‌آوری بخاری های نفتی / مدارس
بساط بخاری‌های نفتی از مدارس اردبیل برچیده شد
مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: تا یک هفته آینده با تجهیز تمام مدارس استان به سیستم گرمایشی استاندارد بساط بخاری‌های نفتی از واحدهای آموزشی استان اردبیل برچیده می‌شود.
۲ روز قبل
استان مرکزی پایتخت صنعتی کشور و نقش صنایع کوچک در این حوزه بسیار پررنگ است
رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی اراک در نشست با مصاحب معاون امور صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی کشور گفت: استان مرکزی پایتخت صنعتی کشور تلقی می شود و در بحث توسعه به ویژه حوزه صنعت نقش صنایع کوچک بسیار پررنگ است که می تواند در حوزه اشتغال، تولید و تنوع کالا و همچنین صادرات نقش ارزنده ای ایفا کند.رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی اراک خاطر نشان کرد: اتاق ارتباط خوب و اهداف مشترکی با شرکت شهرک های صنعتی استان دارد و در تلاش هستیم با همکاری یکدیگر ساز و کارهای موثری به منظور رفع مشکلات واحدهای تولیدی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ایجاد کنیم.منوچهر توسطی افزود: از سال ۶۰ تاکنون صنعت با صنایع بزرگ شناخته شده اما به واسطه سوء مدیریت ها در حوزه برنامه ریزی و دیگر حوزه ها، صنایع …
۲ روز قبل
ادامه مخالفت‌ها با شماره‌گذاری خودروهای یورو ۴
رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: تاکنون این سازمان هیچ مجوزی برای شماره‌گذاری خودروهایی با استاندارد یورو ۴ صادر نکرده، فقط برای پنج هزار تاکسی آن هم دوگانه‌سوز استثنا قائل شده که به کم‌کاری خودروسازان برمی‌گردد، البته هنوز مجوز این تعداد تاکسی هم صادر نشده است.
آزمایش‌هایی که خانم‌های بالای ۴۰ سال باید انجام دهند
۲ روز قبل / آزمایش زنان / فشار خون / آزمایش خون / سبک زندگی / پارسی خبر
آزمایش‌هایی که خانم‌های بالای ۴۰ سال باید انجام دهند
یک سری از آزمایش‌های تشخیص پزشکی باید بعد از ۴۰ سالگی هر شش ماه یک بار توسط خانم‌ها انجام شود. از جمله این آزمایش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: بررسی فشار خون یکی از عوامل خطرناک برای بیماری‌های قلبی و سکته مغزی، فشار خون بالاست؛ به همین دلیل خانم‌های بالای ۴۰ سال باید فشارخون خود را بررسی کنند تا از بروز بیماری‌های قلبی جلوگیری کنند. فشار خون طبیعی ۱۲۰/۸۰ میلی متر جیوه است. کلسترول خون علاوه بر فشارخون، کلسترول خون هم باید بررسی شود. کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد، اما موجب آسیب‌های عمیقی در بدن می‌شود. چندین عامل مانند رژیم غذایی سرشار از چربی‌های اشباع و کلسترول، سابقه خانوادگی داشتن کلسترول بالا، اضافه وزن یا چاقی و بالا رفتن سن می‌تواند احتمال ابتلا به کلسترول بالا را افزایش دهد. بیماری …
اشتباه کردیم، هنوز به اول راه هم نرسیده‌ایم
۲ روز قبل / امنیت موزه ها / درجه‌بندی موزه‌ها / موزه / استانداردهای موزه ای / فتح الله نیازی
اشتباه کردیم، هنوز به اول راه هم نرسیده‌ایم
یک کارشناس حفاظت و مرمت پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی‌فرهنگی معتقد است: هنوز نمی‌دانیم استانداردها برای یک موزه چیست؟! فقط یاد گرفته‌ایم یک دوربین مداربسته نصب کنیم و دو نفر حفاظت فیزیکی در فضای موزه بگذاریم و حتی گاهی با یک نفر می‌خواهیم امنیت همه موزه را تامین کنیم.
دانشگاه علامه مسوول حقوقی دبیرخانه کمیته فنی متناظر اطلاعات سازمان جهانی استاندارد شد
۲ روز قبل / دانشگاه علامه طباطبایی
دانشگاه علامه مسوول حقوقی دبیرخانه کمیته فنی متناظر اطلاعات سازمان جهانی استاندارد شد
تهران-ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی از واگذاری مسوولیت حقوقی دبیرخانه دائمی کمیته فنی اطلاعات و مستند سازی سازمان جهانی استاندارد ( ISO/TC46) به این دانشگاه خبر داد.
افزایش نرخ شن و ماسه ممنوع است
۲ روز قبل
افزایش نرخ شن و ماسه ممنوع است
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: هرگونه افزایش نرخ فروش مصالح دانه بندی استاندارد (شن و ماسه) مطابق مصوبات تنظیم بازار کشور تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
چگونه کدک ویدیویی جدید H.266/VVC می‌تواند انقلابی در صنعت چندرسانه‌ای ایجاد کند؟
۲ روز قبل
چگونه کدک ویدیویی جدید H.266/VVC می‌تواند انقلابی در صنعت چندرسانه‌ای ایجاد کند؟
کدک ویدیویی جدید H.266 اتفاق بزرگی است که با فشرده‌سازی پنجاه درصدی نسبت به استاندارد H.265، فراگیری ویدیوهای 8K HDR را بیش‌ازپیش سرعت می‌بخشد. با ما همراه باشید تا بررسی کنیم چگونه H.266 دنیای چندرسانه‌ای را تغییر خواهد داد.
وضعیت ایمنی سازه‌ای بیمارستان‌های قدیمی / اهمیت تاییدیه آتش‌نشانی در بیمارستان‌های نوساز
۳ روز قبل
وضعیت ایمنی سازه‌ای بیمارستان‌های قدیمی / اهمیت تاییدیه آتش‌نشانی در بیمارستان‌های نوساز
مدیر دفتر فنی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران ضمن تاکید بر لزوم و اهمیت لحاظ نظرات سازمان‌های استاندارد و بویژه آتش نشانی در ساخت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، در عین حال درباره ایمنی سازه‌ای بیمارستان‌های قدیمی کشورگفت: بیمارستان‌های سطح کشور بعضا عمر بالایی دارند و به دلایل مختلفی نتوانستیم این بیمارستان‌ها را بهسازی، نوسازی و مقاوم سازی کنیم.
۳ روز قبل
ماسک بر چانه مزن تا ...
اکنون که پویش من ماسک می‌زنم در فضای مجازی و در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی بیش از هر زمان دیگر جنبه کاربردی به خود گرفته، ضرورت پرداختن به آموزش‌های لازم در این خصوص و لزوم ارتقای سطح آگاهی مردم نسبت به شیوه صحیح استفاده از این وسیله حفاظتی موثر علیه کرونا ویروس هنگام خروج از منزل و حضور در اجتماع ضریب موفقیت این اقدام را تضمین خواهد کرد. حال که با جهش چشمگیر آمار روزانه مبتلایان به کرونا و نیز رشد نگران‌کننده فوتی‌های این ویروس مرگ‌بار به‌ویژه در مناطق جنوب‌شرقی کشور چون سیستان‌وبلوچستان وضعیت را به حالت قرمز در آورده و مرز هشدار، ترغیب مردم برای استفاده از ماسک و آگاهی از عواقب جبران‌ناپذیر ناشی از بی‌توجهی و عدم استفاده از این پوشش …
۳ روز قبل
تولید بزرگ‫ترین تراشه کوانتومی
محققان دانشگاه ام‫.آی.‫تی با استفاده از اتم‌های مصنوعی، راهی برای تولید بزرگ‫ترین تراشه کوانتومی در نوع خود ابداع کردند.به گزارش ایسنا، اتم‌ها از برش‌های نازک میکروسکوپی الماس ایجاد شده‫اند. دیرک انگلوند، استادیار گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر ام.آی.تی در بیانیه‌ای گفت: این موفقیت نقطه عطفی در زمینه پردازنده‌های کوانتومی است. رایانه‌های استاندارد و پردازنده‌ها از بیت در تراشه‌های خود برای پردازش استفاده می‌کنند اما در رایانه‌های کوانتومی این عملیات با استفاده از بیت‌های کوانتومی یا کیوبیت انجام می‌شود. این قابلیت به رایانه‌های کوانتومی اجازه می‌دهد تا بتوانند همزمان چند محاسبه را انجام دهند و مسائلی که حل آنها با رایانه‌های معمولی امکان‌پذیر نیست به راحتی انجام شود. به همین ترتیب، رایانه‌های …
۳ روز قبل
تمدید گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت بیمه‌ کوثر
گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت بیمه کوثر بر مبنای ISO 9001:2015 که استانداردی بین‌المللی و شناخته شده برای ایجاد، اجرا و حفظ سیستم مدیریت کیفیت در شرکت‌ها است، برای سومین سال متوالی تایید شد. درپی انجام موفقیت‌آمیز ممیزی مراقبتی سالانه سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد بین‌المللی ایزو 9001 در بیمه کوثر، این شرکت که در سال 1397 موفق به دریافت این گواهینامه و انطباق الزام‌های این استاندارد در سیستم مدیریت کیفیت شده بود، در سال گذشته و امسال نیز موفق به تمدید این گواهینامه شد. لاله کریمی با بیان اینکه پذیرش سیستم مدیریت کیفیت برای سازمان یک تصمیم استراتژیک است، گفت: دریافت این گواهینامه‌ نه ‌تنها سندی بر تعهد شرکت بیمه کوثر به ارتقای سطح مدیریت کیفیت، اصلاح فرایندها و بهبود عملکرد است بلکه استقرار …
۳ روز قبل
بودجه نداریم
آوین آزادی ـ روزنامه‌نگار هرچیز که وجود دارد؛ مربوط به سال‌های گذشته است. نه استاندارد تازه‌ای تدوین، نه بخشنامه و دستورالعمل جدیدی صادر و ابلاغ شده است. چند سال پیش دستورالعملی 48صفحه‌ای توسط وزارت بهداشت صادر شد و پروتکلی برای تاسیس بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در اختیار سازندگان، دانشگاه‌های علوم پزشکی و... قرار گرفت؛ دستورالعملی که به‌نظر می‌رسد روی کاغذ باقی مانده و هنوز نتوانسته معضل میانگین سنی بالای بیمارستان‌های کشور را حل کند. امروز در شرایطی مراکز درمانی ایران به‌طور میانگین بیش از 35سال …
۳ روز قبل
فاصله ظرفیت حمل‌ونقل عمومی با استاندارد فاصله‌گذاری
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت اتخاذ تصمیمات سختگیرانه و قاطع برای جلوگیری از ابتلا به کووید- ۱۹ در تهران تاکید کرد اما در عین حال معتقد است تصمیم جدید برای لغو طرح ترافیک مشکلی را حل نخواهد کرد.
۳ روز قبل
معاون اول رئیس‌جمهوری پیگیر سرنوشت «باران»
[شهروند] سرنوشت باران، شامپانزه‌ای که ناچار است سه ماه همراه دامپزشکش در یکی از قفس‌های باغ‌وحش ارم زندگی کند، در دفتر معاون اول رئیس‌جمهوری پیگیری می‌شود. پس از انتشار گزارشی با تیتر «سه ماه زندگی در قفس» در روزنامه شهروند که به وضع ایمان معماریان، دامپزشک پیشین ارم و باران، شامپانزه‌ای که از بدو تولد با او بزرگ شده است، می‌پرداخت، اعلام شد که پرونده باران از سوی دفتر اسحاق جهانگیری پیگیری می‌شود. براساس شنیده‌های خبرنگار شهروند، کارشناس پرونده باران درحال رایزنی با عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست است تا با انتقال این حیوان بازمانده از گروه شامپازه‌ها به مرکزی استاندارد موافقت شود. «شهروند» در هفته گذشته …
اگر مردم رعایت نکنند، مرداد و شهریور بدترین ماه‌های آذربایجان‌شرقی خواهند بود
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / دانشگاه علوم پزشکی تبریز / کروناویروس / کووید-19 / ماسک / طرح فاصله‌گذاری اجتماعی
اگر مردم رعایت نکنند، مرداد و شهریور بدترین ماه‌های آذربایجان‌شرقی خواهند بود
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: اگر پروتکل‌های بهداشتی و فاصله استاندارد در اجتماعات را رعایت نکنیم، مرداد و شهریور ماه از نظر تعداد مبتلایان و بستری‌ها بدترین ماه‌های آذربایجان‌شرقی خواهند بود.
اولین گواهی نامه محصول دانش بنیان در یزد صادر شد
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / مدیر کل استاندارد یزد / دانش بنیان
اولین گواهی نامه محصول دانش بنیان در یزد صادر شد
در چهارمین ماه ازسال جهش تولید،اولین گواهی نامه انطباق محصول دانش بنیان توسط اداره کل استاندارد استان یزد صادر شد.
استاندارد سازی 95 درصد از جایگاه‌های سی ان جی منطقه کردستان
۴ روز قبل / حقوق شهروندی / شرکت نفت / استانی-اجتماعی
استاندارد سازی 95 درصد از جایگاه‌های سی ان جی منطقه کردستان
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان از استاندارد سازی 70درصد از جایگاه های سی ان جی منطقه در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.
مردم کالاهای غیراستاندارد را به ۱۵۱۷ گزارش کنند
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / زنجان / استاندارد
مردم کالاهای غیراستاندارد را به ۱۵۱۷ گزارش کنند
رئیس اداره استاندارد ابهر گفت: از شهروندان درخواست می‌شود، کالاهای غیراستاندارد را به ۱۵۱۷ گزارش کنند.
ممنوعیت شنا در سواحل آلوده/سه نقطه از ساحل بندرعباس آلوده است
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - هرمزگان
ممنوعیت شنا در سواحل آلوده/سه نقطه از ساحل بندرعباس آلوده است
مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: میزان بار میکروبی، بار آلی، وضعیت موادمعلق و کدورت پساب فاضلاب سواحل بندرعباس نسبت به چند ماه گذشته کاهش یافته است اما هنوز به سطح استاندارد نرسیده است.
۵ روز قبل
دیالوگ
محسن کیایی، بازیگر هم‌گناه: «هرکسی به دنبال این است که کار خوب بسازد، چه دوستانی که کار می‌سازند و خوب از آب درنمی‌آید و چه ما که کار ساخته‌ایم و برخی معتقدند که خوب از آب درآمده، همه در تلاشیم خروجی کار خوب باشد. با این حال به نظر خودم ما خیلی برای این خروجی تلاش کردیم، چون واقعا برای فیلمنامه، قصه و انتخاب بازیگر زمان گذاشتیم که نتیجه‌اش را هم می‌بینیم. به نظرم نوعی بی‌اعتمادی به سریال‌های نمایش خانگی به وجود آمده بود، البته من نمی‌گویم ما آمدیم تا شبکه نمایش خانگی را نجات دهیم، اما به نظرم می‌شود کار نزدیک به استاندارد ساخت.»
نماینده مجلس: گرانی کمر مردم را شکسته است
۵ روز قبل / استانداردهای زندگی / افزایش قیمت / بحران قیمت / بحران معیشت / گرانی ها / معیشت مردم
نماینده مجلس: گرانی کمر مردم را شکسته است
شفقنا- نماینده مردم بوشهر از وضعیت نابسامان بازار و گرانی های افسارگسیخته که موجب بروز مشکلات برای اقشار کم درآمد شده، انتقاد کرد. خانه ملت نوشت: عبدالکریم جمیری در نشست علنی امروز (چهارشنبه 18 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری...
مراقب سوءاستفاده از تقاضا برای لوازم حفاظتی کرونا باشید
۵ روز قبل / دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد / صادرات ماسک / کرونا در جهان
مراقب سوءاستفاده از تقاضا برای لوازم حفاظتی کرونا باشید
طبق گزارش سازمان ملل متحد، تقاضای کشورها برای خرید تجهیزات حفاظت فردی در دوران پاندمی ویروس کرونا فرصتی را برای گروه‌های مجرم ایجاد کرده که تجهیزات بدون استاندارد را وارد بازار می‌کنند و احتمالا به زودی به سمت داروها می روند.
پاکسان گام بلندی در همکاری با سازمان استاندارد برداشت
۵ روز قبل / پاکسان / حسن بقایی / سازمان استاندارد
پاکسان گام بلندی در همکاری با سازمان استاندارد برداشت
مدیرعامل پاکسان از ممیزی خارجی آزمایشگاه در این مجموعه به‌منظور دریافت گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه بر اساس استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ خبر داد.
تنها دوچرخه‌سوار پارالمپیکی ایران: وام گرفتم که دوچرخه استاندارد بخرم
۵ روز قبل
تنها دوچرخه‌سوار پارالمپیکی ایران: وام گرفتم که دوچرخه استاندارد بخرم
تنها دوچرخه‌سوار پارالمپیکی ایران گفت چون دوچرخه‌اش قدیمی و غیراستاندارد بود برای تهیه دوچرخه مدرن جهت شرکت در مسابقات مجبور شد از بانک وام بگیرد.
زمان برگزاری کنکورهای تیر و مرداد تغییر نمی‌کند
۵ روز قبل / استاندارد / علوم تحقیقات و فناوری / کمیسیون آموزش و تحقیقات / کنکور / مجلس شورای اسلامی
زمان برگزاری کنکورهای تیر و مرداد تغییر نمی‌کند
ایلنا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: زمان برگزاری کنکورهای تیرماه و مردادماه تغییر نمی‌کند و در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم هیچ فردی موافق تاخیر…
برندسازی به دست زنان روستایی خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / استانی-اجتماعی / زنان روستایی
برندسازی به دست زنان روستایی خراسان جنوبی
کارشناس مسئول امور زنان روستایی و عشایری سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در طرح ملی ترویج فرهنگ تولید و مصرف محصول گواهی شده و استاندارد بر ارتقای مهارت‌های شغلی زنان کشاورز با رویکرد آموزش و ترویج تولید و مصرف محصول کشاورزی استاندارد تاکید شده است.
وزیر علوم: اعضای کمیسیون آموزش موافق تاخیر یا حذف کنکور نیستند
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
وزیر علوم: اعضای کمیسیون آموزش موافق تاخیر یا حذف کنکور نیستند
وزیر علوم با تاکید بر اینکه هیچ کدام از اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی موافق تاخیر یا حذف برگزاری کنکور نیستند،گفت: دانش آموزان حدود دو هفته در کلاس‌های درس حضور یافتند و حتی در امتحانات نهایی شرکت کردند، این در حالیست که ما برای آزمون سراسری فقط حدود سه ساعت وقت آنها را می خواهیم تا در یک فضای با استاندارد بالا حضور داشته باشند و در آزمون سراسری شرکت کنند.
کنکور فقط ۳ ساعت وقت داوطلب را می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / آزمون سراسری / منصور غلامی
کنکور فقط ۳ ساعت وقت داوطلب را می‌گیرد
تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ما در کنکور فقط سه ساعت وقت داوطلب را می‌گیریم و آنها در فضایی با استاندارد بهداشتی بالا در آزمون شرکت می کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
رومینا و فرهاد و آنها که نمی‌شناسیم
«منِ معلم سر کلاس می‌فهمم که دانش‌آموزانم ممکن است درگیر چه مشکلاتی باشند. من دانش‌آموز معتاد در کلاسم داشته‌ام، دانش‌آموزی که صبحانه نمی‌خورده، دانش‌آموزی که شب‌کار بوده و بعد خودش را به مدرسه می‌رسانده، می‌خواهم بگویم محل شناسایی آسیب‌های اجتماعی، مدرسه است و اگر یک روز دانش‌آموزی مدرسه نیامد باید مدرسه پیگیر باشد. الان در همه مدارس دولتی و غیردولتی سریع نیامدن بچه‌ها را پیگیری می‌کنند و این موضوع به نسبت زمانی که ما دانش‌آموز بودیم خیلی بیشتر باب شده. حالا وقتی مدرسه تا این حد درگیر مسائل بچه‌هاست چطور می‌شود که آموزش و پرورش خودش را کنار بکشد؟» این بخشی از پاسخ محمدرضا نیک‌نژاد، آموزگار و …
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / استاندارد / ایران / بورس کالا / سرمایه / کاهش هزینه
انتشار اوراق سلف موازی، میانبر تامین مالی شرکت‌ها
این کارشناس ارشد بازار سرمایه با بیان اینکه تامین مالی شرکت‌ها با انتشار اوراق سلف موازی استاندارد در بورس کالا، روشی کم هزینه‌تر و آسان‌تر به نسبت تامین مالی از شبکه بانکی است، گفت:
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
آموزش اقتصاد در ایران
تصمیم‌گیری در مورد سیاست‌های اقتصادی در هر کشور، نیازمند درک صحیح و بنیادی از علم اقتصاد است. در نتیجه، آموزش اقتصاد در هر دوره، برای دانشجویان و دانش‌آموزان علاقه‌مند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چراکه آموزش درست این علم، سرمایه‌ای انسانی است که در آینده برای کشورها، با انتخاب سیاست‌های مناسب، به‌دست می‌آید و آینده اقتصادی کشور را رقم می‌زند. درحال‌حاضر در کشور ما نیز گرچه، گروه‌ها و دانشکده‌ها، موسسات دولتی و خصوصی زیادی با هدف آموزش علم اقتصاد تشکیل شده‌اند، ولی درخصوص استاندارد بودن و کیفیت این مراکز نمی‌توان مطمئن بود. در صفحه باشگاه اقتصاددانان امروز، نظر کارشناسان را در مورد استانداردهای آموزش اقتصاد و اشکالاتی که در آموزش این علم در دانشگاه‌های ایران وجود دارد، بررسی می‌کنیم.
خودروی جدید ایران خودرو را بشناسید | جدول ویژگی‌های K۱۳۲
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
خودروی جدید ایران خودرو را بشناسید | جدول ویژگی‌های K۱۳۲
K۱۳۲ خودرویی سدان است که در دو مدل با گیربکس دستی و اتوماتیک و با دارا بودن استاندارد آلایندگی یورو۵ به زودی راهی بازار خواهد شد.
خودروی K132 را بشناسید + جزئیات
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / ایران خودرو / خودرو
خودروی K132 را بشناسید + جزئیات
K132 خودرویی سدان است که در دو مدل با گیربکس دستی و اتوماتیک و با دارا  بودن استاندارد آلایندگی یورو5 به زودی راهی بازار خواهد شد.
چشم انداز درخشان عمرانی با تکیه بر ظرفیت های سازمان عمران
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
چشم انداز درخشان عمرانی با تکیه بر ظرفیت های سازمان عمران
شهردار ساری بر ضرورت ایجاد چارچوب استاندارد در پروژه های عمرانی شهرداری این شهر تأکید و یادآوری کرد: هرچند بسیاری از فعالیت های ستادی و اداری تحت تأثیر پدیده کرونا ویروس قرار دارد اما پروژه های عمرانی سازمان عمران همچون ماه های اخیر با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و موازین دقیق فنی ادامه خواهد داشت.
روش های درمان زود انزالی در مردان
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / ناتوانی جنسی / درمان زود انزالی / زود انزالی مردان / سبک زندگی / روابط زوجین / پارسی خبر
روش های درمان زود انزالی در مردان
این روز‌ها عده زیادی از مردان به کلینیک سلامت خانواده و ناتوانی جنسی مراجعه می‌کنند تا درباره یکی از مشکلات خود در زمینه ارتباط زناشویی با همسرشان مشاوره کنند. موضوع به این سادگی نیست، چون با ایجاد افسردگی و اضطراب در زوجین، موجب اختلال در سلامت روان و رفتار آنان و در برخی موارد پرخاشگری هر دو نفر می‌شود.پژوهشگرانى که روى بیمارى زود انزالی کار می‌کنند، اعلام کردند که می‌توانند این اختلال را تعریف کنند. به گفته آن‌ها انزال در مبتلایلان به زود انزالی در کمتر از ۱۱۸ ثانیه از شروع مقاربت صورت میگیرد.از طرفی زود انزالی یا انزال زودرس به حالتی گفته می‌شود که فرد زودتر از زمانی که می‌خواهد به انزال برسد و یا اینکه به حدی زود به انزال برسد که همسرش از ارتباط زناشویی لذت کافی نبرد البته باید انتظارات، …
تولید و عرضه مصالح ساختمانی غیراستاندارد مساوی نقض حقوق مصرف‌کننده
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / استانی-اقتصادی / زنجان / غیر استاندارد / ‌‌مصالح ساختمانی
تولید و عرضه مصالح ساختمانی غیراستاندارد مساوی نقض حقوق مصرف‌کننده
مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: تولید و عرضه مصالح ساختمانی فاقد مجوز استاندارد، نقض حقوق مصرف‌کنندگان است.
محصولات شرکت ایران خودرو تبریز دارای سه ستاره کیفیت است
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / استانی-اقتصادی / مدیرعامل ایران خودرو / ایران خودرو / استاندارد / خودرو / قیمت خودرو / سمند
محصولات شرکت ایران خودرو تبریز دارای سه ستاره کیفیت است
مدیرعامل ایران خودرو تبریز گفت: در تازه‌ترین ارزشیابی خودروهای ساخت داخل کشور در خردادماه سال جاری توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، محصول سمند با ارتقای سطح کیفی و اخذ نمره کیفی مطلوب موفق به کسب سه ستاره استاندارد کیفی شده است.
آمریکا در مسیر مرحوم شوروی؟!
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
آمریکا در مسیر مرحوم شوروی؟!
در اواخر دهه ۱۹۶۰، رابرت آ. موندل اقتصاددان سه پیش بینی را مطرح کرد: اتحاد جماهیر شوروی از هم خواهد پاشید. اروپا یک واحد پول را اتخاذ می‌کند. دلار می‌تواند وضعیت خود را به عنوان ارز غالب بین المللی حفظ کند. با توجه به اینکه نظام استاندارد طلا مدت کمی پس از پیش بینی موندل فرو ریخت و باعث افت ارزش دلار شد، به نظر می‌رسید که پیش بینی‌های وی نادرست هستند. اما سپس معلوم شد که موندل در هر سه مورد درست پیش بینی کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
شهر محکومان یا اندرزگاه
زندانبانی در قرن بیست و یکم، نوعی مسوولیت و مسند علمی است و لذا بدون مجهز بودن به دانش و بینش و تجربه زندانبانی و زندانداری و کیفر‌شناسی، امکان اداره زندان‌ها و نگهداشت زندانی طبق استانداردها و معیارهای مقبول جهانی ممکن و میسور نخواهد بود. نکته اساسی در زندانبانی این است که یک زندان متعارف و متعادل، زندانی است که هم مدیر باتجربه و باسواد و پرسنل آموزش دیده و علاقه‌مند، تجهیزات مناسب و تاسیسات مناسب و مکان استاندارد و آموزش‌های برنامه‌محور و همچنین طبقه‌بندی زندان با توجه به نوع زندانی بر اساس پرونده شخصیت و مهم‌تر از همه، امتیاز دادن به زندانی بر اساس رفتارهای مناسب یا استعداد جامعه‌پذیر بودن، تهیه و تدارک دیده شود. زندان‌های کشور ما متاسفانه فاقد …
 رعایت استاندارد مواردی که با جان انسان‌ها سروکار دارد قابل اغماض نیست
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / استاندارد / استانی-اجتماعی
 رعایت استاندارد مواردی که با جان انسان‌ها سروکار دارد قابل اغماض نیست
استاندار کردستان گفت: رعایت استاندارد در خصوص مواردی که با جان انسان ها سروکار دارد به هیچ وجه قابل اغماض نیست و باید با دقت نظارت و برخورد شود. 
بازگشایی سینما پارک قاین
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
بازگشایی سینما پارک قاین
حیدری خلیلی معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان سینمایی که در مراسم بازگشایی سینما پارک قاین حضور داشت هدف از بازسازی و نوسازی سینماهای قدیمی را احترام به مردم و مخاطبان سینمای کشور ، استاندارد سازی و ارتقای کیفیت خدمات سینماها دانست.
توقیف ۶۰۰۰ عدد موزائیک غیر استاندارد در شهرستان باشت
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / استانی-اقتصادی / کهگیلویه و بویراحمد / استاندارد
توقیف ۶۰۰۰ عدد موزائیک غیر استاندارد در شهرستان باشت
مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد از توقیف ۶۰۰۰ عدد موزائیک غیراستاندارد در شهرستان باشت خبر داد.
ختم رسیدگی به پرونده عباس ایروانی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / دوربین / کارشناسی / سازمان استاندارد / قاضی صلواتی / سازمان ملی استاندارد
ختم رسیدگی به پرونده عباس ایروانی اعلام شد
ایلنا: آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات عباس ایروانی و دیگر متهمان گروه عظام به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
ایران به جایگاه پنجم جهانی در استانداردسازی فناوری نانو دست یافت
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / استاندارد / علی بیت اللهی / فناوری نانو
ایران به جایگاه پنجم جهانی در استانداردسازی فناوری نانو دست یافت
یک مقام مسئول در ستاد فناوری نانو با بیان اینکه موفق به تدوین هفتمین استاندارد بین المللی نانو شدیم، گفت: ایران از نظر تعداد تدوین این استانداردها، جایگاه پنجم جهان را کسب کرد.
ظرفیت های برندسازی قزوین با ساخت پیست موتورسواری و اتومبیلرانی
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / موتور سواری / پیست اتومبیلرانی / ورزش و جوانان قزوین / عباس علایی مقدم
ظرفیت های برندسازی قزوین با ساخت پیست موتورسواری و اتومبیلرانی
قزوین- قزوین با داشتن ورزشکاران مستعد و ظرفیت‌های خوب جغرافیایی، در صورت ایجاد پیست جامع و استاندارد اتومبیلرانی و موتورسواری، می تواند برند این رشته مهیج ورزشی در کشور شود.
استفاده از ماسک برای مسافران حمل و نقل عمومی بندرعباس الزامی شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - هرمزگان / کروناویروس / من ماسک میزنم
استفاده از ماسک برای مسافران حمل و نقل عمومی بندرعباس الزامی شد
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس از توزیع ۸۰۰۰ ماسک و دستکش استاندارد بین تاکسیرانان طی سه مرحله بین رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بندرعباس خبر داد.
۱۵ نکته مهم در استفاده از ماسک
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / سلامت / ماسک / ویروس کرونا
۱۵ نکته مهم در استفاده از ماسک
ماسک مناسب و استاندارد انتخاب کنید که استریل شده و در بسته بندی باشد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
آیا زیاد خوابیدن برای سلامتی شما ضرر دارد؟
عادات خواب ما روی سلامت جسم و روح ما اثر می‌گذارد. خواب زیاد در مواردی موجب افسردگی می‌شود، خطر چاقی و دیابت را افزایش می‌دهد، بیماری قلبی و مغزی را افزایش می‌دهد و ممکن است در باروری اختلال ایجاد کند!زمان زیادی را در رختخواب می‌گذرانید؟ مراقب سلامتی خودتان باشید. استاندارد خواب مفید برای بزرگسالان هشت ساعت است. تحقیقات بنیاد ملی خواب نشان داده است که برای بزرگسالان بین ۱۸ تا ۶۴ سال، خواب هفت الی ۹ ساعت طبیعی است.اگر برخی از ما عادت داریم که آخر هفته‌ها بیشتر بخوابیم، احتمالا مشکل زیادی متوجه ما نباشد اما اگر به طور مرتب بیش از ۹ ساعت می‌خوابیم، برای بررسی دقیق‌تر خودمان را آماده کنیم.جالب است بدانید که عادات خواب ما روی سلامت جسم و روح ما اثر می‌گذارد. خواب زیاد در مواردی موجب افسردگی می‌شود، …
اولویت ذوب آهن پس از تامین ریل موردنیاز کشور صادرات است
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / توسعه صادرات / تولید داخلی / شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان / اصفهان
اولویت ذوب آهن پس از تامین ریل موردنیاز کشور صادرات است
اصفهان- ایرنا- معاون بهره‌برداری شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: اولویت این شرکت پش از تامین ریل مورد نیاز کشور و تعهدات داخلی، صادرات آن است که هیچ مانعی از نظر فنی و استاندارد در این زمینه وجود ندارد.
دریافت گواهینامه سیستم مدیریت خدمات فناوری اطلاعات ISO ۲۰۰۰۰-۱
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / شرکت آسیاتک / فناوری اطلاعات / گواهینامه ایزو
دریافت گواهینامه سیستم مدیریت خدمات فناوری اطلاعات ISO ۲۰۰۰۰-۱
آسیاتک موفق به پیاده‌سازی استاندارد ISO ۲۰۰۰۰-۱:۲۰۱۸ به عنوان اولین شرکت و تنها دارنده این گواهینامه در سطح شرکت‌های صنعت IT شد.
هفتمین استاندارد بین‌المللی در حوزه نانو به ایران تعلق گرفت
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / فناوری نانو / استاندارد / ستاد نانو
هفتمین استاندارد بین‌المللی در حوزه نانو به ایران تعلق گرفت
هفتمین استاندارد بین‌المللی در حوزه فناوری نانو با موضوع بسته‌بندی‌های غذایی پلیمری با مسئولیت جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.
رئیس مدیریت بحران تهران: ۵۰ بیمارستان تهران با بیش از ۵۰ سال عمر فاقد ایمنی هستند/ هر وقت اجازه دهند، اسامی آن‌ها را اعلام می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
رئیس مدیریت بحران تهران: ۵۰ بیمارستان تهران با بیش از ۵۰ سال عمر فاقد ایمنی هستند/ هر وقت اجازه دهند، اسامی آن‌ها را اعلام می‌کنیم
رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: شهر تهران ۵۰ بیمارستان قدیمی دارد که بیش از ۵۰ سال عمر دارند و فاقد شرایط ایمنی استاندارد هستند. او در پاسخ به این سوال که نام این بیمارستان‌ها چیست؟ اظهار کرد: ملاحظاتی وجود دارد که نمی‌توانیم اسامی آن‌ها را اعلام کنیم، زیرا معرفی آن‌ها وضع را بدتر می‌کند و موجب تشویش اذهان مردم می‌شود. اما هر وقت که اجازه دهند ما اسامی آن‌ها را اعلام می‌کنیم.
فولاد مبارکه از بورس کالا یکروزه ۱۰ هزار میلیارد ریال تامین مالی کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / بازار سرمایه / صنایع فولادی / بورس کالا
فولاد مبارکه از بورس کالا یکروزه ۱۰ هزار میلیارد ریال تامین مالی کرد
مرحله دوم عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده شرکت فولاد مبارکه اصفهان در معاملات دیروز بورس کالا انجام شد که با استقبال سرمایه‌گذاران، بیش از ۱۳ میلیون و ۴۹۳ هزار اوراق به ارزشی بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال با موفقیت به فروش رسید.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
رویداد
عضو کمیته کشوری کرونا:  ‏تا به حال 18‌میلیون ایرانی کرونا گرفته‌اند [شهروند] عضو کمیته کشوری کرونا از ابتلای ۱۸‌میلیون ایرانی به کرونا خبر داد. مسعود مردانی با ‏اشاره به اهداف اپیدمیولوژیک تست‌های سرولوژی گفت: «برای آگاهی از‌درصد ابتلای افراد یک ‏منطقه به کرونا، از این تست استفاده می‌شود که در همین راستا در ایران نیز این تست به صورت ‏رندوم انجام شده و متوجه شدیم که تا الان ۱۸‌میلیون ایرانی یعنی حدود ۲۰‌درصد جمعیت کشور به ‏این بیماری مبتلا شده‌اند‎.‎‏» این فوق تخصص عفونی با بیان اینکه تست‌های سرولوژی برای تشخیص ‏بیماری استاندارد نیست، گفت: «مشکل این تست‌ها این است که اگر  آنتی‌بادی …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
سریع‌ترین سدان دنیا
سرانجام دوج هیولایی که منتظر آن بودیم یعنی چارجر هلکت ردآی را رسماً معرفی کرد. فرمول ساخت این سوپرسدان آمریکایی ساده است زیرا دوج پیشرانه ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ چلنجر هلکت ردآی را گرفته و آن‌را زیر کاپوت چارجر قرار داده است تا ۷۹۷ اسب بخار قدرت و ۹۶۰ اسب بخار قدرت خود را در کالبد یک سدان خانوادگی تزریق کند.چارجر هلکت ردآی به لطف این نیروی عظیم می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۲۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و دوج آن‌ را قوی‌ترین و سریع‌ترین سدان تولیدی دنیا می‌داند. البته عنوان قوی‌ترین صحیح است اما در سریع‌ترین تردید وجود دارد زیرا این عنوان هنوز هم در اختیار آلپینا B7 با حداکثر سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت است. در هر حال شاید چارجر ردآی سریع‌ترین سدان دنیا نباشد اما در مسافت ۴۰۰ متر هیچ سدان استاندارد کارخانه‌ای …
حمایت ایتالیا از خودروسازان
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
حمایت ایتالیا از خودروسازان
قانون‌گذاران ایتالیایی به خبرگزاری رویترز خبر داده‌اند که پارلمان این کشور با طرح بسته‌های تشویقی و پرداخت یارانه برای خرید خودروها با موتور احتراقی و نیز خودروهای برقی و هیبریدی موافقت کرده است. ایتالیا با تصویب این اقدام به آلمان و فرانسه برای کمک به صنعت خودرو که به دلیل شیوع کرونا بحران زده است، می‌پیوندد. با این حال برخلاف برلین و پاریس که تمرکز بسته‌های کمکی خود را بر حمایت از خودروهای پاک قرار داده‌اند، رم همچنین خودروهای احتراقی با استاندارد یورو 6 را نیز در این برنامه گنجانده است؛ چراکه خودروهای هیبریدی و برقی هنوز جای پای محکمی در بازار ایتالیا ندارند. در سال گذشته، خودروهای برقی تنها سهمی 5/ 0 درصدی را از کل تقاضا برای خرید خودرو در ایتالیا به خود اختصاص دادند و خودروهای هیبریدی نیز …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
افزایش تعداد نمایندگی‌های «خدمات سریع» یک خودروساز
ایکوپرس: شرکت خدمات پس از فروش ایران‌خودرو، تعداد نمایندگی‌های ارائه دهنده خدمت «کوییک سرویس» را افزایش داد. معاون خدمات پس از فروش ایساکو در این‌باره گفت: کوییک سرویس تا تیر ماه سال جاری در ۱۱ نمایندگی مجاز منتخب مجموعه اجرایی شده بود و از اواسط تیرماه هم‌زمان با فاز دوم برنامه، این تعداد به 44 نمایندگی در سراسر کشور افزایش می‌یابد. در فاز سوم نیز این خدمات با ایجاد فضای استاندارد در سایر نمایندگی‌های کشور راه‌اندازی خواهد شد.
تصاویر: رها سازی زباله های عفونی در حاشیه شهر بجنورد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
تصاویر: رها سازی زباله های عفونی در حاشیه شهر بجنورد
زباله های عفونی بیمارستانی از جمله خطرناک ترین و آلوده ترین پسماندها محسوب می شود که برای دفن استاندارد این نوع پسماند و بی خطرسازی آنها شرایط خاصی در نظر گرفته می شود. با این وجود زباله‌های عفونی و بیمارستانی بجنورد بدون طی کردن روند بی‌خطرسازی، در منطقه «باباموسی» در محل دفن زباله‌های این شهرستان رها می‌شوند. همین امر به شدت بهداشت و سلامت محیط زیست و شهروندان این منطقه را تهدید کرده و می تواند موجب انتقال و شیوع بیماری‌های خطرناکی شود.
مشخصات یک عینک آفتابی استاندارد چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / عینک آفتابی / استاندارد / فصل تابستان / خورشید / اینفومهر / اینفوگرافیک
مشخصات یک عینک آفتابی استاندارد چیست؟
با شروع فصل تابستان و تابش مستقیم اشعه آفتاب، برای جلوگیری از آسیب رسیدن به چشم، استفاده از عینک آفتابی استاندارد یکی از ملزومات است.
کاهش 19 درصدی واردات فولاد ایالات متحده
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / استاندارد / ایالات متحده / فولاد / واردات / ویروس
کاهش 19 درصدی واردات فولاد ایالات متحده
واردات فولاد آمریکا در سال جاری 19 درصد کاهش یافته است، این موضوع در نتیجه آشفتگی اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا است که منجر به کاهش مصرف فولاد در صنایعی مانند خودروسازی، لوازم خانگی و بسیاری از محصولات دیگر شده است.
برگزاری مراسم کلنگ‌زنی چهار مدرسه در مناطق محروم جاسک
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / استاندارد / بسیج / مجلس شورای اسلامی / مدرسه / هرمزگان
برگزاری مراسم کلنگ‌زنی چهار مدرسه در مناطق محروم جاسک
ایلنا: آئین کلنگ زنی چهار مدرسه در مناطق روستایی و محروم شهرستان جاسک در راستای مسئولیت اجتماعی نهادها و دستگاه‌ها در جهت رفع محرومیت از فضاهای آموزشی استان هرمزگان…
کتابخانه استاندارد اسدآباد برای تکمیل ۸ میلیارد اعتبار نیاز دارد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / استانی-شهرستانها / کتابخانه‌ / جشنواره رضوی / کتاب / کروناویروس
کتابخانه استاندارد اسدآباد برای تکمیل ۸ میلیارد اعتبار نیاز دارد
مدیر کتابخانه های عمومی شهرستان اسدآباد اعلام کرد: ادامه روند پروژه کتابخانه استاندارد اسدآباد برای تکمیل به هشت میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
آغاز طرح ضربتی نظارت بر شهربازی‌های تهران
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آغاز طرح ضربتی نظارت بر شهربازی‌های تهران
مدیرکل استاندارد تهران گفت: در طرح ضربتی نظارت بر شهربازی‌های استان، تعدادی از شهربازی‌ها به دلیل نداشتن یا تمدید نکردن مجوز بهره برداری، پلمپ شدند.
روش‌های پیشگیری از آلودگی به یک باج‌افزار جدید
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / باج افزار
روش‌های پیشگیری از آلودگی به یک باج‌افزار جدید
باج‌افزار با ouruv۷ در اجراهای مختلف آی‌دی‌های مختلفی برای قربانی تولید می‌کند و با غیرفعال کردن پایگاه داده SQL (زبان استاندارد دستیابی و کنترل پایگاه داده‌ها) و حذف تنظیمات پیش‌فرض، امکان بازیابی اطلاعات را برای قربانی غیرممکن می‌کند. بنابراین لازم است کاربر روش‌های پیشگیرانه‌ای در نظر بگیرد تا روند باج‌گیری برای مهاجم سخت شود.
پیمانکاران آسانسور مجاب به استاندارد سازی شدند
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / آسانسور / استانی-اجتماعی
پیمانکاران آسانسور مجاب به استاندارد سازی شدند
مدیرکل استاندارد استان کردستان از مجاب کردن پیمانکاران برای استانداردسازی آسانسور خبر داد.
تورهای آشناسازی در کشور استاندارد نیست/زیرساخت‌های گردشگری کجاست؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / گردشگری / راهنمای گردشگری / سفر استانی
تورهای آشناسازی در کشور استاندارد نیست/زیرساخت‌های گردشگری کجاست؟
یک راهنمای گردشگری با انتقاد از روند غیراصولی برگزاری تورهای آشناسازی در سراسر کشور گفت: باید تورهای آشنایی فعالان گردشگری با جاذبه های کشور دارای استاندارد و ضابطه شوند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •