جمعه, ۹ خرداد, ۱۳۹۹ / 29 May, 2020
اعدامی
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
انبار سکه در خانه دلال خودرو
سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری روز گذشته خبرهای داغی را به رسانه‌ها داد؛ علاوه بر صدور رأی دادگاه برای 21متهم در حوزه اخلال در نظام ارزی، وی از صدور احکام متهمان پرونده سایپا و تعدادی از نمایندگان مجلس که در همین پرونده متهم بودند و نیز تعویق دادگاه اکبر طبری در پی استعفای وکلایش خبر داد. یک زوج اعدامی در پرونده سایپا و اخلال ارزی غلامحسین اسماعیلی به یک پرونده تلفیقی اشاره کرد که بخشی از آن اخلال در نظام ارزی و بخشی اخلال در سکه و بازار سکه کشور و بخشی هم اخلال در نظام اقتصادی خودروست؛ پرونده‌ای …
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
بخشش یک اعدامی پس از ۹ سال در کرمانشاه
پرونده قتلی که ۹ سال پیش در کرمانشاه رخ داده بود، باتلاش شورای حل اختلاف، ریش‌سفیدان و گذشت اولیای دَم از حق قصاص، به صلح و سازش ختم شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
مرد اعدامی کرمانشاه نجات یافت
 رییس شورای حل اختلاف استان کرمانشاه از گذشت خانواده ای خبر داد که فرزندشان ٩ سال پیش به قتل رسیده بود.
نجات یک اعدامی در خوزستان بعد از ۱۰ سال
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
نجات یک اعدامی در خوزستان بعد از ۱۰ سال
رئیس دادگستری شهرستان شوشتر در استان خوزستان گفت: جوان محکوم به قصاص پس از ۱۰ سال با جلب رضایت اولیاء دم ، مورد عفو و بخشش قرار گرفت و از چوبه دار رهایی یافت.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
ذره‌بین
بخشش یک اعدامی پس از 10 سال یک قاتل در اصفهان در حالی که منتظر اجرای حکم اعدام بود، پس از ۱۰ سال از مجازات مرگ رهایی یافت. این قاتل سه بار برای اجرای حکم اعدام پای چوبه دار رفته بود.سیدمحمد موسویان، رئیس شوراهای حل اختلاف استان اصفهان درباره جزئیات این پرونده گفت: «پرونده قتل عمدی که در سال1388 اتفاق افتاده بود و قاتل جوان در انتظار قصاص و اجرای حکم اعدام در زندان به سر می‌برد، برای صلح و سازش به شعبه 43 شورای حل اختلاف اصفهان ارجاع شد. قاتل از سال1389 تاکنون در زندان و در انتظار اجرای حکم اعدام به سر می‌برد و سه مرتبه برای اجرای حکم اعدام به پای چوبه دار رفته بود که با وساطت کارکنان شورای حل اختلاف برای صلح و سازش اجرای حکم به تأخیر افتاد.»رئیس شوراهای حل اختلاف استان …
بخشش محکوم به اعدامی که ۳ بار پای چوبه دار رفت
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
بخشش محکوم به اعدامی که ۳ بار پای چوبه دار رفت
رئیس شورای حل اختلاف استان اصفهان گفت: پس از ۱۰ سال، متهم به قتل اصفهانی از زندان آزاد شد.
کمک 930 دلاری دولت ژاپن به زندانی ها و اعدامی ها
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
کمک 930 دلاری دولت ژاپن به زندانی ها و اعدامی ها
در ژاپن ، کسانی که به اعدام محکوم شده اند به علت مشکلات مالی در خصوص کرونا نیز کمک های مالی دریافت می کنند.
اعدام  800 نفر طی پنج سال اخیر در عربستان
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
اعدام 800 نفر طی پنج سال اخیر در عربستان
سازمان حقوق بشر "رپریو" در گزارشی اعلام کرد که اجرای احکام اعدامی در عربستان سعودی در 5 سال اخیر بیشتر شده است و در مجموع 800 نفر در این کشور اعدام شده اند.
قاچاقچی اعدامی کوکائین چگونه لس آنجلسی‌ها را به دست‌بوسی بن سلمان برد؟ +تصاویر
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / بیژن فرهودی / لیلا فروهر / لس آنجلسی / شبکه ایران / عربستان سعودی / شادمهر عقیلی / سیروان خسروی / یغما گلرویی / کوکائین / ساسی مانکن
قاچاقچی اعدامی کوکائین چگونه لس آنجلسی‌ها را به دست‌بوسی بن سلمان برد؟ +تصاویر
پویا خواننده لس آنجلسی خطاب به ساسی مانکن: باید بگم که حرامزاده‌ایی بیش نیستی و حرامزاده تر از تو همه اونایی هستن که واسن کار میکنن یا باهات برنامه اجرا میکنن.
درخواست دیده‌بان حقوق بشر از نظام بحرین برای عدم اجرای حکم اعدام دو تن
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
درخواست دیده‌بان حقوق بشر از نظام بحرین برای عدم اجرای حکم اعدام دو تن
دو سازمان "دیده‌بان حقوق بشر" و "موسسه حقوق و دموکراسی بحرین" از مسئولان بحرینی خواستند تا حکم اعدامی را که در پی محاکمه‌های ظالمانه و گرفتن شکنجه علیه دو شخص صادر شده است، لغو کنند.
پسر اعدامی برای رهایی باید یک قبرستان بسازد
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اعدام / قصاص
پسر اعدامی برای رهایی باید یک قبرستان بسازد
مهدی به خط نزدیک شده بود. بالاخره آن روز رسید و مهدی ‏برای اجرای حکم قدم به حیاط زندان گذاشت. او حتی آخرین وصیتش را هم کرد و با نگاهی ‏ملتمسانه به اولیای دم چشم دوخت. آن طور که شاهدان روز اجرای حکم می‌گویند، در آن لحظات ‏هیچ صحبتی بین مهدی و اولیای دم رد و بدل نشد، اما همین که خواستند مهدی را به سمت چوبه ‏دار ببرند، نماینده خانواده پدر و پسر به قتل رسیده، اعلام کرد که در صورت ساخت و وقف یک ‏آرامستان از خون عزیزان‌شان گذشت می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
روایت دختر اعدامی که پس از ٩‌سال از زندان آزاد شد
«دوست دارم شغلی پیدا کنم و یک سال است که دنبال کار می‌روم، اما نمی‌شود. مستقل‌شدن و درآمدداشتن یک طرف، اما دلم می‌خواهد سرگرم هم شوم. از این که در خانه بنشینم و مرتب فکر کنم خسته شدم.»
بخشش قاتل شوهرخواهر پس از ۶ سال
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / استانی-اجتماعی / بخشش اعدامی / شورای حل اختلاف
بخشش قاتل شوهرخواهر پس از ۶ سال
رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت: با گذشت اولیای دم، محکوم به قصاص در گلستان پس از ۶ سال بخشیده شد.
«قصیده گاو سفید»؛ یک قضاوت اشتباه، یک عاشقانه­ غیر معمول
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
«قصیده گاو سفید»؛ یک قضاوت اشتباه، یک عاشقانه­ غیر معمول
"قصیده گاو سفید" ماجرای اعدام مردی است که بعدا متوجه می­ شویم اشتباهی و طبق یک تصمیم اشتباه از سوی قضات، بالای دار رفته است. همسرش سراسیمه مشغول کار و پادویی است تا فرزند ناشنوای­شان را به آب و نانی برساند. اما قصه اصلی از عذاب وجدانی نشأت می­ گیرد که به جان یکی از قاضی­‌ها افتاده است. کسی که پس از اعتراف قاتل اصلی، به دلیل مواجهه با یک ضربه روحی/روانی شدید بابت قضاوت اشتباهش، از کار خود استعفا داده و حالا دست به کار شده تا خانواده اعدامی را از این فلاکت و بدبختی بیرون بکشد. فیلم تا حدود زیادی، خارج از آن ابعاد رمانس و شاعرانه، دغدغه­‌ی بررسی بعضی از قوانین وضع شده را نیز دارد. سودای مخالفت با اعدام در سراسر فیلم موج می­ زند و گاهی تبصره­‌ها و ماده­‌هایی از قوانین دیگر کیفری نیز مورد انتقاد فیلمساز …
شمارش معکوس برای حکم قصاص آرمان؛ مادر غزاله فقط قصاص می‌خواهد
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / آرمان و غزاله
شمارش معکوس برای حکم قصاص آرمان؛ مادر غزاله فقط قصاص می‌خواهد
تنها چند روز به پایان مهلت یک ماه آرمان باقی مانده و غریبه و آشنا برای نجات پسر اعدامی با در دست داشتن گل‌های سفید جلوی خانه پدر و مادر غزاله ‏جمع شدند تا شاید بتوانند از آن رضایت بگیرند
غروب سرد خیابان ظفر برای خانواده «آرمان»‏
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
غروب سرد خیابان ظفر برای خانواده «آرمان»‏
غریبه و آشنا برای نجات پسر اعدامی با در دست داشتن گل‌های سفید جلوی خانه پدرومادر غزاله ‏جمع شدند
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / بخشش اعدامی / بخشش پای چوبه دار
بخشش قاتل ۲۸ ساله پای چوبه‌ی دار
قاتل محکوم به قصاص در فردوس، صبح امروز پای چوبه دار با بخشش اولیاء دم از اعدام نجات یافت.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
پاره شدن طناب دار از گردن جوان اعدامی در اصفهان
یک جوان از اعدام با بخشش اولیای دم در اصفهان نجات پیدا کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بازگشت اعدامی‌ها از پای چوبه دار
نمایشی برای نجات یک جوان از چوبه‌دار به صحنه رفت
نمایش «قتل در موقعیت ۳۵ درجه شمالی» به کارگردانی امین میری ۷ دی در اجرایی خیریه برای نجات یک جوان از چوبه دار به صحنه رفت.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / رهایی از اعدام
می‌خواهم معجزه یک اعدامی دیگر باشم
«می‌خواهم تمام زندگی ام را برای آزادی زندانیان بگذارم. می‌خواهم برای بخشش تلاش کنم تا شاید من هم بتوانم معجزه زندگی فرد دیگری باشم.»
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
2 اعدامی در چهارمحال و بختیاری قصاص نشدند
رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: دو نفر که در پرونده‌هایی جداگانه در شهرستان‌های کوهرنگ و فارسان مرتکب قتل عمد شده و در دادگاه کیفری استان به قصاص نفس محکوم شده بودند پس از رضایت اولیاء دم و گذشت شاکیان از مجازات اعدام نجات یافتند
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
نوجوان اعدامی در زلزله کرمانشاه چه کرد؟/ از کشتن همسایه تا نجات زلزله‌ زدگان (فیلم)
یکی از همسایه‌ها را کشته بود؛ می‌گفت عمدی در کار نبوده؛ چاقویی که برای ترساندن ضاربان در دست داشت، در بدن مقتول فرو رفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
بخشش ۲ ثانیه پس از اعدام | سرنوشت مرد اعدامی چه شد؟
داماد ۴۳ ساله که به‌دنبال اختلافات خانوادگی برادرزنش را مقابل دادگاه شهرستان بابل به قتل رسانده بود ۲ ثانیه پس از اجرای حکم قصاص از سوی خانواده مقتول بخشیده شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / شیخ حسین انصاریان / اعدام / پیامبر اسلام
وقتی یک گناه‌کار پیامبر خدا را نصیحت می‌کند
این فیلم مربوط به حجت‌الاسلام انصاریان است که در یکی از سخنرانی‌‍‌های خود درباره یک اعدامی که وقتی پیامبر خدارا می‌بیند او را سه نصیحت میکند صحبت می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / تئاتر برای نجات یک اعدامی
اجرای سه روزه یک نمایش برای آزادی یک جوان دربند از امروز
اجراهای سه روزه نمایش پشت دیوار عمارت  به کارگردانی حمید ابراهیمی و با هدف همت عالی خیرین از امروز (۱۴ مهر ماه آغاز می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / علی پروین / داریوش ارجمند / نرگس محمدی / سریال تلویزیونی ستایش
فیلم | عاشق این ستایشم، باریکلا داریوش ارجمند!
علی پروین سلطان فوتبال ایران از دیرباز مشتری پر و پا قرص سریال‌های تلویزیونی بوده و حالا هم می گوید عاشق سریال ستایش سعید سلطانی است . او در کافه خبر وقتی داشت ماجرای تلاشش برای بخشش یک اعدامی را شرح می داد از این گفت که از خانواده قاتل خواسته منتظر بمانند تا اول سریالش را ببیند و بعد برای گرفتن رضایت بروند. او در این بخش از ویدئو از این سریال گفته است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰
موضوع اهدای عضو از اعدامی‌ها از دستور کار خارج شد
رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت درباره موضوع اهدای عضو از محکومان به اعدام گفت: پیشنهاد قوه قضائیه در مورد اهدای عضو از اعدامی ها از دستور کار خارج شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
محسن چاوشی ناجی اعدامی ها شد
محسن چاوشی تا کنون ۳۲ محکوم به اعدام را با کمک هوادرانش و راه اندازی کمپین‌های نجات از چوبه‌ی دار نجات داده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
نجات ۳۲ اعدامی با کمک محسن چاوشی
محسن چاوشی تا کنون ۳۲ محکوم به اعدام را با کمک هوادرانش با راه اندازی کمپین‌های نجات از چوبه‌ی دار نجات داده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / نقده / آذربایجان غربی
جوان اعدامی در نقده از دار مجازات رهایی یافت
ارومیه- ایرنا- مدیر انجمن حمایت از زندانیان نقده گفت: جوان اهل نقده‌ که ۱۲ سال پیش مرتکب قتل غیرعمد فردی شده بود، با همت مردم و مسوولان این شهرستان از چوبه‌ دار رهایی یافته و به آغوش خانواده خود بازگشت.
۱۳۹۸/۰۵/۱۷
حکم اعدام زنجانی قطعی است
کوهپایه زاده وکیل بابک زنجانی درباره حکم اعدامی که برای موکلش صادر شده است با رسانه ها گفتگو کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳
فرار زندانی اعدامی ایران به کانادا بعد از مرخصی/توبه کرده بود + عکس
سخنگوی قوه قضاییه درباره خروج یک محکوم به حبس ابد از کشور توضیحاتی ارائه کرد. غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه شبکه خبر در رابطه با خبر هایی مبنی بر فرار یک زندانی محکوم به حبس ابد به خارج از کشور، اظهار کرد: این فرد محکوم به حبس ابد بوده و بیش از ۱۱ سال از دوران محکومیت خود را سپری کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۲ / قوه قضاییه / غلامحسین اسماعیلی / سخنگوی قوه قضاییه / سعید ملک پور
توضیحات سخنگوی قوه قضاییه درباره خروج زندانی حبس ابد از کشور
سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد: متهم محکوم به اعدامی که مجازات او به حبس ابد بدل شده بود، از مبادی غیررسمی از مرز خارج شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / امام خمینی (ره) / امیرعباس هویدا / ابراهیم یزدی / علی مطهری
اعدام هویدا به آن فوریت کاری اشتباه بود
ابوالفضل توکلی‌ بینا از چهره‌های قدیمی بازار و از فعالان کهنه‌کار سیاسی که مورد وثوق رهبری فقید و کنونی انقلاب اسلامی و دولت‌های مختلف بوده، به تازگی و در گفت‌وگو با نشریه «حریم امام» به نکات جالب و کمتر گفته‌شده‌ای از محاکمه و اعدام نخست‌وزیر اعدامی دوران پهلوی دوم اشاره کرده است. روایت او روایت پیش‌گفته از سوی مرحوم ابراهیم یزدی را تأیید می‌کند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / امیرعباس هویدا / اعدام / امام خمینی / انقلاب اسلامی ایران
امام با اعدام هویدا مخالف بود؟
از اعدام امیرعباس هویدا نخست‌وزیر سال‌های ۱۳۴۳ تا ۱۳۵۶ در ایران بیش از ۴۰ سال می‌گذرد. اعدامی که هنوز که هنوز است، حرف و حدیث‌های زیادی دارد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
روایت بادامچیان از اعترافات یک اعدامی و علت شهید خواندن آیت‌الله ربانی‌املشی
اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب مؤلفه اسلامی درباره شهادت «آیت‌الله ربانی املشی» می‌گوید: سند اصلی شهادت آیت‌الله ربانی اعتراف و نوشته کتبی سیدمهدی هاشمی است که پیش از اعدام اعتراف کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶ / جامعه / پیوند عضو / دکتر فاضل / پیوند عضو اعدامی‌ها / قوه قضائیه
جنجال اهدای عضو محکومان به اعدام؛ چند استدلال و یک پرسش
رییس بخش پیوند کبد بیمارستان امام خمینی (ره) با بیان اینکه "طرح این موضوع نوعی نپختگی بوده است و از هیچ یک از کسانی که باید...
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / قوه قضاییه / پیوند اعضا / پیوند کبد / دادگاه / سیدابراهیم رئیسی / اعدام
مناقشه جدید برای قوه قضائیه؛ پیوند نامبارک اعدام و اهدای عضو
تازه‌ترین مناقشه مربوط به عملکرد قوه قضاییه، پس از قتل پرسش‌برانگیز یک متهم جوان در زندان فشافویه، مربوط به دادن مجوز برای پیوند اعضای محکومان اعدامی است. رئیس جامعه جراحان به شدت نسبت به این موضوع معترض شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۴
درخواست پزشکان: اعضای بدن اعدامی اهدا نشود
رئیس جامعه جراحان و پدر پیوند عضو ایران در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه، خواستار حذف ماده ۴۷ آئین‌نامه اجرای احکام کیفری مبنی بر استفاده از اعضاء بدن محکومین به اعدام شد.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹ / سریلانکا / اعدام در سریلانکا / مامور اعدام
آگهی برای استخدام دو مامور اعدام!
در سریلانکا، تجاوز جنسی، قاچاق موادمخدر و قتل عمد می‌تواند با حکم اعدام برای محکومان همراه شود اما این کشور از ۴۳ سال پیش تاکنون هیچ حکم اعدامی را به اجرا نگذاشته است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۹
استخدام 2 جلاد در سریلانکا/ 2 زن و 2 آمریکایی درخواست داده‌اند
در سریلانکا، تجاوز جنسی، قاچاق موادمخدر و قتل عمد می‌تواند با حکم اعدام برای محکومان همراه شود اما این کشور از ۴۳ سال پیش تاکنون هیچ حکم اعدامی را به اجرا نگذاشته است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
آیا اعدامی می‌تواند اعضای بدنش را اهدا کند؟
در این مطلب دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره اهدای اعضای اعدامی‌ها را بخوانید.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷
سن افراد اعدام شده در شیراز بیشتر از ۱۷ سال بود
سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به جرایم ارتکابی دو اعدامی در شیراز گفت: برخلاف ادعاها سن این افراد بیشتر از ۱۷ سال بود زیرا نوجوانان قادر به انجام این جرایم نیستند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
آخرین مکالمه یکی از شهدای اعدامی در عربستان با پدرش
ویدیو از آپارات
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
CNN: دادرسی 37 اعدامی در عربستان زیر شکنجه صورت گرفت / اقرارنامه‌ها ساختگی بود
شبکه آمریکایی سی ان ان در گزارشی درباره گردن زدن 37 نفر در عربستان گفت که روند دادرسی اعدام شدگان بسیار ناعادلانه بوده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
استفاده از کلیه‌های زندانیانِ اعدامی در چین
براساس ادعایی تازه، بیمارستان‌های چین یک راز مخوف پزشکی را از جهانیان مخفی نگه داشته و در این کشور همچنان کلیه‌های زندانیان محکوم به اعدام بدون رضایت آنها برداشته می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
تلخ و شیرین روز شلوغ «فجر جهانی»/ سینما ناجی یک اعدامی می‌شود؟
در روز چهارم جشنواره جهانی فیلم فجر و همزمان با تعطیلی نیمه شعبان، فیلم‌های به نمایش درآمده در پردیس سینمایی چارسو با استقبال ویژه‌تری از سوی مخاطبان همراه شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
کدام کشورها، بیشترین اعدامی را دارند؟
بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل، بیشترین اعدام‌های صورت گرفته در سال گذشته میلادی مربوط به کشورهای ایران، عربستان سعودی، ویتنام و عراق می‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱ / رهایی از اعدام / بخشش قاتل / قصاص
رهایی اعدامی از چوبه‌دار در اهواز
زبیدی نیا بیان داشت: با دخالت و وساطت و تلاش‌های دبیر و اعضاء شورای حل اختلاف ویژه عشایر و تشکیل چندین نشست بین بزرگان و ریش سفیدان طرفین و با حضور معتمدین و مصلحین منطقه، اولیاء دم از اجرای حکم قصاص قاتل صرف نظر کردند و قاتل پس از طی مراحل قانونی، آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشت و این پرونده با صلح و سازش مختومه شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •