دوشنبه, ۱۰ آذر, ۱۳۹۹ / 30 November, 2020
تغییرات کنکور
تمام تغییرات کنکورهای ۱۴۰۰/ وزن آزمون دکتری ۲۴ساعته اصلاح شد
۴ روز قبل
تمام تغییرات کنکورهای ۱۴۰۰/ وزن آزمون دکتری ۲۴ساعته اصلاح شد
کنکور سراسری، آزمون کارشناسی ارشد و آزمون دکتری تخصصی برای سال ۱۴۰۰ همگی با تغییراتی مواجه شدند که موجب می شود داوطلبان با شرایط متفاوت در این آزمون ها شرکت کنند.
تغییرات کنکور ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
تغییرات کنکور ۱۴۰۰
ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر این که پرونده کنکور نظام قدیمی‌ها برای سال آینده بسته شد و تصمیمات گرفته شده در این زمینه تغییری نخواهد کرد، گفت: داوطلبان یک سال فرصت دارند که خود را براساس تغییرات جدید برای کنکور ۱۴۰۰ آماده کنند. به گزارش…
اعلام تغییرات کنکور ۱۴۰۰ از زبان رئیس سازمان سنجش / پرونده نظام قدیمی‌ها بسته شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اعلام تغییرات کنکور ۱۴۰۰ از زبان رئیس سازمان سنجش / پرونده نظام قدیمی‌ها بسته شد
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر این که پرونده کنکور نظام قدیمی‌ها برای سال آینده بسته شد و تصمیمات گرفته شده در این زمینه تغییری نخواهد کرد، گفت: داوطلبان یک سال فرصت دارند که خود را براساس تغییرات جدید برای کنکور ۱۴۰۰ آماده کنند. رئیس سازمان سنجش کشور همچنین تاکید کرد: اعدادی که در خصوص داوطلبان نظام قدیم اعلام می کنند واقعا درست نیست و من درخواست می‌کنم کسانی که اطلاعاتی ندارند ذهن داوطلبان و جامعه را مخدوش نکند.
مقاومت هایی در برابر تغییرات کنکور وجود دارد/ حذف برخی از سهمیه به دلیل عدم متقاضی
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران / کنکور
مقاومت هایی در برابر تغییرات کنکور وجود دارد/ حذف برخی از سهمیه به دلیل عدم متقاضی
معاون خط مشی‌گذاری ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مقاومت هایی در برابر تغییرات کنکور وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
مهمترین تغییرات کنکوری سال۹۹/ واگذاری پذیرش بدون آزمون به دانشگاه
حاشیه اول کنکور ۹۸ موضوع تعویق زمان آزمون به خاطر سیل بود. برآورد ما این بود که بیشتر کسانی که دنبال تعویق زمان بودند پشت کنکوری گروه تجربی بودند که این موضوع به دلیل حساسیت گروه تجربی بود. در این زمینه شورای سنجش و پذیرش محکم ایستاد چون معتقد بودیم اکثریت بچه ها صدمه می خورند از همین رو با تعویق زمان آزمون موافقت نشد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
عاملی: تغییرات کنکور و ساماندهی سهمیه‌ها به کنکور 99 نمی‌رسد
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ساماندهی سهمیه‌ها در کنار کنکور در مرحله مطالعه و بررسی قرار دارد، هر کاری در رابطه با این دو به موازات هم صورت گرفته و برای سال 99 اجرایی نخواهد شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱
تغییر مهمی برای کنکور ۹۹ در راه است؟
منصور غلامی وزیر علوم درباره تغییرات کنکور برای سال آینده گفت: معمولا تصمیم گیری در رابطه با کنکورها و کنکور سراسری ۹۹ و تغییرات جزئی اگر باشد، بر عهده شورای سنجش و پذیرش دانشجو است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو به دانشگاه‌ها واگذار می‌شود؟!
هنوز تغییرات کنکور به ثمر ننشسته و ابهامات پیرامون آن رفع نشده، برخی مسئولان به فکر فردای حذف کنکور هستند تا جایی که ابایی از بیان طرح‌های آینده نگرانه شان ندارند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
جوابیه سازمان سنجش به «تابناک»
در پی انتشار مطالبی در خصوص تغییرات کنکور، سازمان سنجش آموزش کشور جوابیه‌ای ارسال کرد که وفق قانون عینا درج می‌گردد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
تمرین حذف کنکور با غیبت برخی از بازیکنان اصلی؟!
به رغم آنکه قرار است تغییرات کنکور از سال آتی اجرایی شود، وزیر علوم در اظهار نظری عجیب، از توسعه این تغییرات در سال آتی خبر می‌دهد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
خلاصی نیم‌بند از کنکور و افتادن به دام مدارس تبلیغی!
هنوز تغییرات کنکور در عالم واقع محقق نشده که ظاهرا چالشی جدید در حال شکوفایی است؛ چالش مدارسی که برای جذب دانش‌آموز به تبلیغات تلویزیونی رو آورده‌اند!
 •  •