یکشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۸ / 26 January, 2020
توانبخشی
ارائه ۱۲۰۰ مورد خدمات درمانی هلال احمر در گیلان
ایسنا / ۷ ساعت قبل / ...
ارائه ۱۲۰۰ مورد خدمات درمانی هلال احمر در گیلان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از حدود ۳۳ هزار نسخه دارویی و ۱۲۰۰ مورد خدمات درمانی ارائه شده توسط حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گیلان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.
  استانی-اجتماعی
ایثارگران اولویت اول مؤسسات فرهنگی، ورزشی و توانبخشی بنیاد شهید هستند
ایرنا / ۲۷ ساعت قبل / اجتماعی
ایثارگران اولویت اول مؤسسات فرهنگی، ورزشی و توانبخشی بنیاد شهید هستند
تهران - ایرنا - معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه ایثارگران اولویت اول مؤسسات فرهنگی، ورزشی و توانبخشی بنیاد شهید برای ارائه خدمات هستند، گفت: زمانبندی ارائه خدمات باید بر اساس نیاز ایثارگران باشد و  مازاد ظرفیت نیز می‌تواند در اختیار سایر اقشار قرار گیرد.  
  بنیاد شهید و امور ایثارگران جمهوری اسلامی ایران  مجمع ایثارگران  مدارس شاهد  جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی
با این روشها قدرت مغز خود را افزایش دهید
انتخاب / ۲ روز قبل / وبگردی
با این روشها قدرت مغز خود را افزایش دهید
دکتر جنی والس ، پزشک متخصص مغز و اعصاب و عضو برنامه بررسی آسیب های مغزی بیمارستان توانبخشی بورک می گوید ، در حالی که هیچ گلوله نقره ای برای تقویت قدرت مغز وجود ندارد ، تنظیم عادات خوب اجتماعی ، جسمی و تغذیه ای ، کلید اصلی ارتقاء سلامت شناختی است.
روزنامه اعتماد / ۴ روز قبل / ...
جایگاه معلولان روستانشین
آیا برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه به اهداف خود رسیده است؟! محور برنامه‌های توسعه اجتماعی و فقرزدا، تمرکز روی گروه‌های پایین‌دست اقتصادی جوامع از جمله آن گروه‌های اجتماعی است که به دلایل مختلف در معرض محرومیت‌های مضاعف و چندلایه اقتصادی هستند. حاشیه‌نشین‌های شهرها، روستانشینان، افراد دارای معلولیت، زنان و کودکان از مصادیق بارز این گروه‌ها هستند. در این میان برخی گروه‌ها واجد شرایط چندگانه محرومیت‌های اقتصادی و اجتماعی‌اند، مانند افراد معلول روستانشین که به دلیل محدودیت‌های جسمی و حسی خود محرومیت‌های چندلایه ترکیبی را متحملند. این شهروندان گذشته از تحمل تبعیض‌های مستقیم و غیرمستقیم اجتماعی ناشی از معلولیت خود شرایط مشابه محرومیت …
سبقت توریستی خاورمیانه از آمریکا
دنیای اقتصاد / ۴ روز قبل / اقتصادی
سبقت توریستی خاورمیانه از آمریکا
دنیای‌اقتصاد: رشد گردشگری در تمامی مناطق جهان منجر به تقویت توانبخشی برنامه توسعه پایدار در این بازار شده است. سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) به‌تازگی آمار سفر طی 9 ماه نخست سال 2019 را اعلام کرد که براساس آن میزان گردشگران بین‌المللی در سفر به کشورها و مناطق مختلف جهان بین ماه‌های ژانویه تا سپتامبر 2019 با توجه به عملکرد ناهمگون در مناطق جهان از رشد 3/ 4 درصدی برخوردار بوده است. براساس آخرین آمار سازمان جهانی گردشگری نرخ رشد صنعت گردشگری همچنان از نرخ رشد اقتصاد جهانی پیشی گرفته است و این امر نشانگر پتانسیل بالا برای استفاده از فرصت‌ سفر و تفریح در سراسر جهان به‌منظور دستیابی به توسعه پایدار است. در 9 ماه نخست 2019 مقاصد گردشگری جهان پذیرای 1/ 1 میلیارد نفر گردشگر بین‌المللی بوده است که در مقایسه …
۲۶ هزار کودک تحت حمایت بهزیستی
فارس / ۵ روز قبل / اجتماعی
۲۶ هزار کودک تحت حمایت بهزیستی
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به حمایت و نگهداری از کودکان فاقد سرپرست و دارای سرپرست غیر موثر در خانواده‌های جایگزین گفت: مبلغ یارانه امداد بسیار ناچیز است و در آینده‌ای نزدیک به مبلغ یارانه معلولان در حوزه توانبخشی می‌رسد.
چالش فیزیوتراپیست‌ها با مشکل تداخل حرفه‌ای
ایرنا / ۵ روز قبل / اجتماعی
چالش فیزیوتراپیست‌ها با مشکل تداخل حرفه‌ای
تهران - ایرنا - رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران از دخالت افراد خارج از گروه پزشکی و حتی درون گروه پزشکی در کار فیزیوتراپیست‌ها خبر داد و گفت: تداخل‌های حرفه‌ای از مشکلات حوزه فیزیوتراپی به شمار می‌رود.
  فیزیوتراپی  سازمان بهزیستی کشور  توانبخشی
معلولان برای ادامه تحصیل نگران شهریه نباشند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
معلولان برای ادامه تحصیل نگران شهریه نباشند
معاون توانبخشی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان گفت: امکان تحصیل رایگان در هر رشته‌ای برای افراد دارای معلولیت وجود دارد.
  استانی-اجتماعی  زنجان  بهزیستی  معلولان
متخصص ورزشی: ماساژ بخشی از کار توانبخشی برای یک قهرمان است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ورزشی
متخصص ورزشی: ماساژ بخشی از کار توانبخشی برای یک قهرمان است
تهران - ایرنا - ماساژور حوزه ورزش در اهمیت این موضوع برای ورزشکاران گفت:‌ در دنیا ماساژ ورزشی به عنوان یک اصل اساسی و جهت توانبخشی جسمی و روحی ورزشکاران پذیرفته شده است.
  المپیک توکیو  ورزش قهرمانی
2600 دانش‌آموز اوتیستیک در مدارس تحت پوشش هستند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
2600 دانش‌آموز اوتیستیک در مدارس تحت پوشش هستند
مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی گفت: در ایران 30 هزار کودک اوتیسم وجود دارند که تنها هشت هزار نفر آنان شناسایی شده‌اند. حدود 2600 دانش‌آموز اوتیستیک در مدارس تحت پوشش قرار گرفته‌اند و باید برای تمامی 30 هزار کودک اوتیسم فضای آموزشی تخصیص داده شود.
  استانی-اجتماعی  مشاور وزیر بهداشت  اوتیسم
آموزش انگلیسی به زبان اشاره در دستور کار /تبدیل کتاب فارسی اول ابتدایی به این زبان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
آموزش انگلیسی به زبان اشاره در دستور کار /تبدیل کتاب فارسی اول ابتدایی به این زبان
معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در نشست با اعضاء شبکه ملی ناشنوایان گفت: ۹۰۰ هزار نفر ساعت زبان اشاره در کشور از سال ۹۷ تاکنون آموزش دیده‌اند که گروه هدف ما معلمان مدارس استثنایی، والدین و معلمان مدارس عادی هستند.
  زبان اشاره  آموزش و پرورش
شرایط رو به بهبودی آزادکار مصدوم کرمانشاهی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ورزشی
شرایط رو به بهبودی آزادکار مصدوم کرمانشاهی
تهران- ایرنا- شرایط «میثم زارع» آزادکار کرمانشاهی که به دلیل تصادف دچار ضایعه نخاعی شده بود، بعد از سپری کردن حدود ۲ ماه در یک بیمارستان توانبخشی در تهران، اکنون رو به بهبودی است و وی فعالیت‌های توانبخشی و فیزیوتراپی را آغاز کرده است.
  فدراسیون پزشکی ورزشی  فدراسیون کشتی
زمان امتحانات لغو شده دانشگاه علوم بهزیستی اعلام شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / علمی و آموزشی
زمان امتحانات لغو شده دانشگاه علوم بهزیستی اعلام شد
تاریخ و ساعت برگزاری امتحانات عمومی لغو شده دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام شد.
  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  امتحانات پایان ترم  آموزش عالی
۲ برابر شدن بودجه هنردرمانی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
۲ برابر شدن بودجه هنردرمانی
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر توانبخشی مراکز روزانه سازمان بهزیستی کشور گفت: در لایحه بودجه سال آینده پیشنهاد داده‌ایم تا بودجه هنر درمانی در کشور دو برابر شود.
  سازمان بهزیستی کشور  توانبخشی
کوتاه‌قامتی معلولیت محسوب نمی‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
کوتاه‌قامتی معلولیت محسوب نمی‌شود
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: کوتاه‌قامت‌ها نه در ایران و نه در هیچ جای دنیا جزء گروه‌های تحت حمایت خدمات معلولان قرار نمی‌گیرند.
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
افزایش بسته‌های حمایتی دانش‌آموزان استثنایی
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه تقریبا به ازای هر ۵۷ دانش‌آموز با نیازهای ویژه، یک نیروی توانبخشی داریم که فاصله زیادی با استانداردها دارد گفت: قرار است دانشگاه فرهنگیان به‌صورت مشترک با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اقداماتی برای تامین گفتاردرمان و نیروهای توانبخشی را در دستورکار قرار دهند تا این نقیصه جبران شود. سیدجواد حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره طرح اعطای کمک هزینه خدمات حمایتی و توانبخشی به دانش‌آموزان استثنایی اظهار کرد: یک فصل اعتباری تحت عنوان توانبخشی و بسته‌های …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
میز خبر
رئیس بنیاد بیماری‌های خاص مطرح کرد: ضعف در شناسایی مبتلایان به اوتیسم [شهروند] رئیس بنیاد بیماری‌های خاص می‌گوید: «براساس تحقیقات، یک‌درصد از افراد هرجامعه دچار اختلال اوتیسم‌ هستند.» فاطمه ‌هاشمی در این‌باره گفت: «با توجه به جمعیت حدود ۸۰میلیونی کشورمان باید حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰‌هزار نفر مبتلا به اوتیسم داشته باشیم، اما درحال حاضر تنها ۵‌هزار نفر مبتلا به اوتیسم شناسایی شده‌اند که این نشان می‌دهد در زمینه غربالگری با ضعف جدی روبه‌رو هستیم.»  او با اشاره به اینکه اختلال اوتیسم از ‌سال ۹۷ جزو بیماری‌های خاص شناخته شده است، ادامه داد:   «براساس نظرات موجود حدود یک‌درصد از افراد جامعه …
افزایش جراحی‌های ستون فقرات
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اجتماعی
افزایش جراحی‌های ستون فقرات
تهران- ایرنا- مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی از شیوع بیماری‌های اسکلتی عضلانی خبر داد و گفت: جراحی‌های ستون فقرات بسیار شایع شده و علت عمده این است که پیشگیری انجام نمی‌شود و مردم خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی را به موقع دریافت نمی‌کنند.
  فیزیوتراپی  کمر درد  توانبخشی
مزایای استفاده از خدمات توانبخشی در منزل چیست؟
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
مزایای استفاده از خدمات توانبخشی در منزل چیست؟
فیزیوتراپی یکی از رشته های توانبخشی است که توسط فارغ‌التحصیلان این رشته ( فیزیوتراپیست ها ) انجام می شود.
  فیزیوتراپی  انجمن فیزیوتراپی  مرکز توانبخشی
موافقت وزارت بهداشت با راه‌اندازی دانشکده
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
موافقت وزارت بهداشت با راه‌اندازی دانشکده "توانبخشی"/ سال آینده جذب دانشجو داریم
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از موافقت اصولی وزارت بهداشت با راه اندازی دانشکده توانبخشی به عنوان نهمین دانشکده این دانشگاه خبر داد.
  استانی-اجتماعی  کرمانشاه  وزرات بهداشت  دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
آیا نمایندگان مجلس ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به اعتبار «همسان‌سازی» اضافه خواهند کرد؟/زمان ثبت‌نام برای جاماندگان حمایت معیشت محدود است/کارگران شهرداری مریوان مجبور به کولبری شده‌اند/معلولان برای کار، توانبخشی و تحصیل به ۳۰۰ لیتر سهمیه بنزین نیاز دارند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
آیا نمایندگان مجلس ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به اعتبار «همسان‌سازی» اضافه خواهند کرد؟/زمان ثبت‌نام برای جاماندگان حمایت معیشت محدود است/کارگران شهرداری مریوان مجبور به کولبری شده‌اند/معلولان برای کار، …
امروز خبری درباره زمان ثبت‌نام جاماندگان بسته حمایت معیشتی در سرویس کارگری ایلنا منتشر شد.
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
"درد مزمن" گریبان‌گیر یک‌ششم ایرانی‌ها
دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران با بیان اینکه هنوز حدود 10 تا 20 درصد مردم دچار درجاتی از "درد مزمن" هستند، گفت: : یک نفر از هر 6 ایرانی درد مزمن دارد؛ در بسیاری از موارد، الگو و راهنمای بالینی بومی شده در رویکرد به دردهای مختلف وجود ندارد.
انزوای خانواده‌های مبتلایان به اوتیسم در بروجرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
انزوای خانواده‌های مبتلایان به اوتیسم در بروجرد
بروجرد - ایرنا - مادری دلنگران و مضطرب در حالیکه دست ملیکا دختر بچه مبتلا به اوتیسم خود را همراه دارد به مرکز توانبخشی اختلالات نافذ رشد (طیف اوتیسم) حکمت بروجرد مراجعه می کند و ملتمسانه از مدیر مرکز می خواهد با پدر بچه صحبت کند تا کمتر در خانه عصبانی شود و بیماری کودک را بپذیرد.
  بروجرد  مددجویان بهزیستی  اوتیسم  لرستان
20 سفارش ساخت برای پروتز عصبی ایرانی/رکاب‌زنی برای بیماران نخاعی ممکن می‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / علمی و آموزشی
20 سفارش ساخت برای پروتز عصبی ایرانی/رکاب‌زنی برای بیماران نخاعی ممکن می‌شود
رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: با دریافت سفارش، مقرر شد ۲۰ دستگاه از پروتز عصبی رکاب‌زنی ساخت پژوهشگران این دانشگاه، تا سال آینده برای استفاده بیماران ضایعه نخاعی در مراکز توانبخشی عرضه شود.
ضرورت حمایت بیمه‌ای از خدمات توانبخشی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
ضرورت حمایت بیمه‌ای از خدمات توانبخشی
رئیس انجمن طب فیزیکی توانبخشی گفت: پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی در کشور ما کامل نیست و لازم است سیاستگذاران در وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه و بیمه سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر به این موضوع توجه کنند.
پوسیدگی دندان معلولان چند برابر افراد عادی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
پوسیدگی دندان معلولان چند برابر افراد عادی است
تهران- ایرنا- پوسیدگی دندان و مشکلات لثه در افراد کم توان از جمله افراد دارای معلولیت‌های جسمی، حرکتی و ذهنی و افراد دارای اوتیسم چند برابر افراد عادی است.
  بهداشت دهان و دندان  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  دندانپزشکی  سندروم داون  اوتیسم  فلج مغزی  معلولان  سازمان بهزیستی کشور
یک ششم ایرانی ها گرفتار درد مزمن هستند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / علمی و آموزشی
یک ششم ایرانی ها گرفتار درد مزمن هستند
دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران، گفت: از هر ۶ ایرانی، یک نفر مبتلا به درد مزمن است.
پوشش خدمات توانبخشی در کشور کامل است یا نه؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
پوشش خدمات توانبخشی در کشور کامل است یا نه؟
تهران - ایرنا - رئیس انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران گفت: پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی در کشور کامل نیست و این موضوع بویژه برای بیمارانی که نیاز به خدمات بستری توانبخشی دارند سخت‌تر است.
  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  بهداشت و سلامت
آمادگی انجمن دندانپزشکی برای همکاری با مراکز درمانی افراد ناتوان
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
آمادگی انجمن دندانپزشکی برای همکاری با مراکز درمانی افراد ناتوان
تهران - ایرنا - رئیس انجمن دندانپزشکی ایران برای همکاری با مراکز درمانی افراد ناتوان اعلام آمادگی کرد و گفت: جامعه دندانپزشکان ایران آمادگی دارند در کنار مراکز درمانی تحت نظر بهزیستی با آنها همکاری و همراهی کنند.
  دندانپزشکی  سازمان بهزیستی کشور  معلولان  بهداشت و سلامت  توانبخشی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
ذره‌بین
والدین دختر 4ساله را پیدا کنید [شهروند] پلیس فردیس از شهروندان خواست، تا اگر اطلاعی از والدین این دختر چهارساله دارند، به کلانتری شهرک ناز اطلاع دهند. ۲۴ تیرماه ‌سال‌جاری طی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر رهاشدن دختری حدودا چهارساله در یکی از مناطق شهرک ناز شهرستان فردیس، بلافاصله مأموران کلانتری به محل مورد نظر اعزام و متوجه شدند کودک دارای اختلال روانی است و به علت نامعلومی در خیابان رها شده است. بلافاصله کودک به کلانتری منتقل و پس از تشکیل پرونده و اقدامات اولیه، تحویل بهزیستی شهرستان فردیس و از آنجا نیز به مرکز توانبخشی مهرشهر منتقل شد. با توجه به تلاش‌های صورت‌گرفته از سوی مرکز بهزیستی، تاکنون اطلاعی از هویت این کودک به دست نیامده است. بنابراین …
از هرشش ایرانی یک نفر مبتلا به درد مزمن
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
از هرشش ایرانی یک نفر مبتلا به درد مزمن
به گفته دکتر رییس السادات دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران در آستانه برگزاری بیست و سومین کنگره سراسری طب فیزیکی و توانبخشی ایران :از هر شش ایرانی یک نفر به درجاتی از درد مزمن مبتلاست.
  ایران  پوشش  خانواده  طب  هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی
اول توانبخشی و درمان سپس توانمندی و احیا
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / بهداشت و سلامت
اول توانبخشی و درمان سپس توانمندی و احیا
تهران - ایرنا - سازمان‌های مردم نهاد(ان جی او) باتجربه به خوبی می‌دانند که توانمندسازی مددجویان، فاکتور اصلی نجات زندگی این افراد است. آنها به مددجویان تحت حمایت خود کمک می‌کنند اما آنها را وابسته نمی‌سازند، از این رو پس از قطع ارتباط با مددجویان توانمند شده، خانواده‌های آسیب‌دیده و کم برخوردار دیگر جایگزین می‌شوند تا چرخه کمک‌ها به همه نیازمندان جامعه برسد.
  مستمری مددجویان  سازمان های مردم نهاد  کمک های مردمی
ستاری: تولید بومی محصول توانبخشی برای بیماران فلج کامل
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / علمی و آموزشی
ستاری: تولید بومی محصول توانبخشی برای بیماران فلج کامل
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: پروتز عصبی رکاب‌زنی برای بیماران ضایعه نخاعی که با همت پژوهشگران داخلی ساخته شده به زودی با ارائه سوبسید به تعداد زیاد در مراکز توانبخشی به کار گرفته می‌شود.
ارائه سوبسید به مراکز توانبخشی برای خرید دستگاه پروتز عصبی حرکتی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فناوری
ارائه سوبسید به مراکز توانبخشی برای خرید دستگاه پروتز عصبی حرکتی
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از ارائه سوبسید به مراکز توانبخشی گفت: این تسهیلات برای خرید دستگاه پروتز عصبی حرکتی است که تجاری سازی شود.
  دانشگاه علم و صنعت  سورنا ستاری  شرکت دانش بنیان
بهره‌مندی مراکز توانبخشی از دستگاه پروتز عصبی حرکتی با یارانه معاونت علمی ریاست جمهوری
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / علمی و آموزشی
بهره‌مندی مراکز توانبخشی از دستگاه پروتز عصبی حرکتی با یارانه معاونت علمی ریاست جمهوری
تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به حمایت این معاونت از تولید سه دستگاه پروتز عصبی حرکتی پاراسایکلینگ افزود: در آینده با ارائه یارانه از سوی این معاونت مراکز توانبخشی عصبی کشور از این دستگاه بهره‌مند خواهند شد.
  سورنا ستاری  پروتز  حوزه علوم شناختی
حمایت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیونی معاونت علمی از دستگاه توانبخشی ضایعات نخاعی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / بهداشت و سلامت
حمایت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیونی معاونت علمی از دستگاه توانبخشی ضایعات نخاعی
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور از تحویل ۳ دستگاه پاراواک برای بیماران ضایعه نخاعی از سوی دانشگاه علم و صنعت خبر داد و گفت: امیدواریم با اعطای سوبسیدهای بیشتر به مراکز توانبخشی این دستگاه مورد استفاده بیشتری قرار گیرد.
  سورنا ستاری  دستگاه پروتز عصبی حرکتی  دانشگاه علم و صنعت  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
اختصاص سهمیه ۴۰ لیتری بنزین  به خودرو‌های معلولین
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
اختصاص سهمیه ۴۰ لیتری بنزین  به خودرو‌های معلولین
معاون توانبخشی بهزیستی استان قم، از اختصاص سهمیه ۴۰ لیتری بنرین به خودرو‌های معلولین خبرداد.
نیار به حمایت معلولان ذهنی توسط هموطنان
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
نیار به حمایت معلولان ذهنی توسط هموطنان
مدیر موسسه کوشا با اشاره به وضعیت اسفبار بیماری شماری از این معلولان ذهنی این مرکز، گفت:درحال حاضر دو نفر از این معلولان به دلیل ناراحتی قلبی با مرگ و زندگی دست و پنجه نرم می کنند.
  معلولان  مرکز توانبخشی  بیماری های قلبی و عروقی
هلال احمر رقیب بخش‌های خصوصی و وزارت بهداشت نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / بهداشت و سلامت
هلال احمر رقیب بخش‌های خصوصی و وزارت بهداشت نیست
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: توانبخشی وظیفه اصلی و حاکمیتی جمعیت هلال احمر است و فعالیت های بخش ارتوپدی فنی در حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی بعنوان اولویت گسترده و تقویت می شود.
  هلال‌احمر  ارتوپدی  اخبار اجتماعی - کرمان  استانی-اجتماعی
تصاویر | کارآفرینی برای معلولان اراکی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / عکس
تصاویر | کارآفرینی برای معلولان اراکی
بانوی معلولی که از ناحیه پا معلول است برای 50 نفر از معلولان اراکی با تمرکز بر خیاطی و گلدوزی، در مرکز ایلیا شغل ایجاد کرده است. « مرکز آموزش و توانبخشی معلولان ایلیا در استان مرکزی فعالیت دارد.
  کارآفرین  معلولان  استان مرکزی
به معلولین سهمیه بنزین تعلق می گیرد
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
به معلولین سهمیه بنزین تعلق می گیرد
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه نزدیک به ۳۰ هزار پلاک خودرو ویژه معلولان در کشور وجود دارد، از تصویب اختصاص سهیمه بنزین ویژه معلولان در وزارت کشور خبر داد.
ارائه آموزش‌های جبرانی به ۲۰۰ دانش آموز دیرآموز در سنندج
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / ...
ارائه آموزش‌های جبرانی به ۲۰۰ دانش آموز دیرآموز در سنندج
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان، از ارائه آموزش‌های جبرانی، برنامه های پرورشی و توانبخشی به ۲۰۰ دانش آموز دیرآموز پایه اول دوره ابتدایی مدارس عادی در سنندج خبر داد.
  دانش آموزان  استانی-علمی و آموزشی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / ...
موافقت وزارت کشور با سهمیه بنزین ویژه معلولان
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه نزدیک به ۳۰ هزار پلاک خودرو ویژه معلولان در کشور وجود دارد، از تصویب اختصاص سهیمه بنزین ویژه معلولان در وزارت کشور خبر داد.به گزارش ایسنا، محمد نفریه با بیان اینکه روز جهانی معلولان همزمان با حضور رئیس‏جمهوری در نشست با معلولان، درخواستی نوشته شد تا سهمیه بنزین برای معلولان در نظر گرفته شود، گفت: رئیس‏جمهوری هم دستور دادند تا نسبت به این مسئله رسیدگی شود. به دنبال این دستور، در وزارت کشور هم کارگروهی تشکیل شد و این کارگروه در قالب بند ۸، تصویب کرد که برای معلولان سهمیه بنزین در نظر گرفته شود. وی افزود: این موضوع به وزارت نفت ابلاغ می‌شود تا برای کلیه خودروهای دارای پلاک ویژه معلولان و جانبازان سهمیه بنزین علاوه بر سهمیه عادی در نظر گرفته شود. این …
یک طرح بهداشتی در سیرجان به بهره‌برداری رسید
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
یک طرح بهداشتی در سیرجان به بهره‌برداری رسید
کرمان - ایرنا - داروخانه هلال احمر سیرجان امروز (چهارشنبه) با حضور سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به بهره‌برداری رسید.
  کرمان  ایرنا  سیرجان  جمعیت هلال احمر
رشته فیزیوتراپی باید تخصصی‌تر شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
رشته فیزیوتراپی باید تخصصی‌تر شود
تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: تخصصی‌تر کردن فیزیوتراپی در بدنه علمی و حرفه‌ای این رشته از اهداف دانشگاه است و باید به سمت تخصصی‌تر شدن این خدمات در کشور برویم.
  فیزیوتراپی  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  توانبخشی
صدور مدارک شناسایی برای 150 توانخواه فاقد شناسنامه و کارت ملی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
صدور مدارک شناسایی برای 150 توانخواه فاقد شناسنامه و کارت ملی
مدیرکل ثبت احوال استان تهران در گرامیداشت روز ملی ثبت احوال از مرکز نگهداری و توانبخشی بچه های آسمان بازدید کرد.
  مدیرکل ثبت احوال استان تهران
کلینیک‌های توانبخشی کشور فاصله معناداری با تکنولوژی‌های پیشرفته دارند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
کلینیک‌های توانبخشی کشور فاصله معناداری با تکنولوژی‌های پیشرفته دارند
تهران- ایرنا- مدیر توسعه و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: متاسفانه بین فناوری هایی که به صورت رایج در کلینیک های توانبخشی کشور درحال استفاده است، با آن تکنولوژی که در کشورهای پیشرفته به عنوان تجهیزات توانبخشی استفاده می شود، فاصله معناداری وجود دارد.
  فیزیوتراپی  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  فناوری  توانبخشی
پرداخت الکترونیکی کمک هزینه لوازم بهداشتی معلولان آسیب نخاعی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
پرداخت الکترونیکی کمک هزینه لوازم بهداشتی معلولان آسیب نخاعی
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، از پرداخت الکترونیکی "کمک هزینه تأمین لوازم بهداشتی" به تمامی افراد دارای معلولیت ناشی از آسیب نخاعی، خبر داد.
  سازمان بهزیستی  ضایعه نخاعی
طراحی ویلچر ارگونومیک با همکاری آلمان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / علمی و آموزشی
طراحی ویلچر ارگونومیک با همکاری آلمان
رییس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: متاسفانه کشور برای کمک به سالمندان، معلولان و بیماران، به بیش از 50 هزار ویلچر استاندارد و ارگونومی نیاز دارد و بخش فناوری دانشگاه با همکاری یک شرکت آلمانی در حال طراحی ویلچر ارگونومیک است تا دارای تمامی استانداردهای لازم باشد و این موضوع، حاصل تحقیقات در این بخش است.
  ویلچر ارگونومیک  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  هفته پژوهش
وزارت بهداشت، متولی امور سلامت و بهداشت افراد دارای معلولیت است
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اجتماعی
وزارت بهداشت، متولی امور سلامت و بهداشت افراد دارای معلولیت است
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت، وزارت بهداشت، متولی همه امور سلامت و بهداشت افراد دارای معلولیت است.
بیانیه گام دوم انقلاب، مسیر دستیابی به پیشرفت جامعه را نشان داده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / علمی و آموزشی
بیانیه گام دوم انقلاب، مسیر دستیابی به پیشرفت جامعه را نشان داده است
تهران - ایرنا - مسوول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، مسیر دستیابی به توسعه و پیشرفت جامعه را نشان داده است.
  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
پرهیز از پراکنده‌کاری با تعیین اولویت‌های پژوهشی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / علمی و آموزشی
پرهیز از پراکنده‌کاری با تعیین اولویت‌های پژوهشی
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: باید اولویت‌های پژوهشی هر بخش از دانشگاه مشخص شود و تیم‌های تحقیقاتی از پراکنده‌کاری پرهیز کنند.
  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
ضرورت تامین اعتبار جهت تکمیل پروژه نیمه تمام مجتمع توانبخشی ایثارگران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
ضرورت تامین اعتبار جهت تکمیل پروژه نیمه تمام مجتمع توانبخشی ایثارگران
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پیگیری و دستور ویژه رئیس بنیاد شهید کشور برای رفع مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران در استان خبر داد.
  استانی-شهرستانها  کهگیلویه و بویراحمد  استاندار  بنیاد شهید و امور ایثارگران
رشد فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی چشمگیر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
رشد فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی چشمگیر است
تهران- ایرنا - معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رشد فعالیت های پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را چشمگیر و میزان همکاری‌های بین‌المللی این دانشگاه در حوزه پژوهشی را از متوسط کشوری بالاتر اعلام کرد.
  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  علوم پزشکی  رضا ملک زاده  طرح پژوهشی
بهزیستی علیه دستگاه‌های بی‌توجه به معلولان اقامه دعوی کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
بهزیستی علیه دستگاه‌های بی‌توجه به معلولان اقامه دعوی کند
  قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  سازمان بهزیستی کشور  بیمه درمان  توانبخشی  معلولان
مرکز الخیام لبنان خواستار محاکمه جاسوس رژیم صهیونیستی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / بین‌المللی
مرکز الخیام لبنان خواستار محاکمه جاسوس رژیم صهیونیستی شد
بیروت - ایرنا - مرکز توانبخشی قربانیان شکنجه لبنان "خیام" با محکوم کردن دخالت آمریکا برای آزادی «عامر الیاس الفاخوری» جاسوس رژیم صهیونیستی، محاکمه ی وی را در لبنان خواستار شد.
  جاسوسی  حزب الله لبنان  مقاومت  رژیم صهیونیستی
تمرینات توانبخشی پس از جراحی رباط صلیبی + عکس
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / ورزشی
تمرینات توانبخشی پس از جراحی رباط صلیبی + عکس
در مرحله اولیه پس از جراحی رباط صلیبی قدامی، هدف توانبخشی شامل کنترل درد و تورم، استفاده از بریس، کسب دامنه حرکتی، به دست آوردن دامنه حرکتی صاف شدن زانو به صورت پاسیو، جلوگیری از ضعیف شدن عضله چهار سررانی و آموزش راه رفتن است.
  رباط صلیبی  تمرینات توانبخشی  علم ورزش
همشهری TV | پیشواز یلدا؛ در کنار سالمندان و توان‌یاب‌ها
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اجتماعی
همشهری TV | پیشواز یلدا؛ در کنار سالمندان و توان‌یاب‌ها
احمد مسجدجامعی در حاشیه بازدید از خانه‌های سالمندان و مراکز توانبخشی شهر تهران، پیشنهاد کرد بوستان‌های مخصوص توان‌یاب‌های ذهنی ایجاد شود.
چک و چانه بهزیستی برای افزایش بودجه ۹۹
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اجتماعی
چک و چانه بهزیستی برای افزایش بودجه ۹۹
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از پیشنهاد ۱۳۰۰ میلیاردی دولت برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال آینده خبر داد.
  بودجه ۹۹  سازمان بهزیستی  توانبخشی
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اقتصادی
سهمیه سوخت به کدام گروه از معلولان و جانبازان اختصاص می‌یابد؟
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: در مرحله اول سهمیه سوخت از طرف وزارت نفت به تمامی معلولان و جانبازانی که پلاک ویژه دارند اختصاص می‌یابد که در حال حاضر موافقت‌های اولیه آن اعلام شده است و باید وزارت نفت میزان سهمیه این قشر را اعلام کند.
۱۳ مرکز به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور خدمات توانبخشی ارائه می‌دهد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
۱۳ مرکز به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه کشور خدمات توانبخشی ارائه می‌دهد
سمنان- ایرنا- معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: ۱۳ مرکز مشاوره، راهنمایی و توانبخشی خانواده‌های دانش‌آموزان با نیازهای ویژه به منظور تقویت خدمات رسانی به این دانش‌آموزان در کشور فعال است.
  سمنان  آموزش و پرورش  مدارس استثنایی  دانش‌آموزان
رئیس اداره سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت منصوب شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / علمی و آموزشی
رئیس اداره سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت منصوب شد
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به عنوان رئیس اداره سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت منصوب شد
  رحمان خدابنده لو  سلامت روان  دانشجویان  دانشگاه های علوم پزشکی  فرهاد طارمیان
برگزاری اولین جشن بزرگ یلدای با تجربگان توسط بنیاد فرزانگان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
برگزاری اولین جشن بزرگ یلدای با تجربگان توسط بنیاد فرزانگان
معاون امور توانبخشی استان کردستان، با اشاره به برگزاری اولین جشن بزرگ یلدای با تجربگان توسط بنیاد فرزانگان، گفت: بنیاد فرزانگان در راستای مشارکت با سازمان بهزیستی، برنامه‌های آموزشی، فرهنگی، درمانی، ورزشی و تفریحی برای سالمندان در کل استان اجرا می‌کنند.
  سالمندان  استانی-اجتماعی
پرداخت وام از طریق "صندوق فرصت‌های شغلی" آغاز می‌شود
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
پرداخت وام از طریق "صندوق فرصت‌های شغلی" آغاز می‌شود
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از تصویب اساسنامه صندوق فرصت‌های شغلی ظرف یک ماه آینده خبر داد و گفت: بزودی پرداخت تسهیلات و وام از طریق این صندوق آغاز خواهد شد.
مرکز توانبخشی هلال احمر خراسان جنوبی؛ دوای درد مددجویان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
مرکز توانبخشی هلال احمر خراسان جنوبی؛ دوای درد مددجویان
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به آمار عملکرد مرکز توانبخشی جمعیت هلال احمر استان، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 2599 نفر از خدمات این مرکز بهره‌مند شده‌اند.
  استانی-اجتماعی  هلال‌احمر
تاثیر منفی گرانی بنزین بر زندگی و درمان معلولان
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اجتماعی
تاثیر منفی گرانی بنزین بر زندگی و درمان معلولان
افزایش هزینه بنزین، روی زندگی، تحصیل، کار و درمان بسیاری از شهروندان تاثیر گذاشته و در یک ماه گذشته باعث شده بسیاری از خانواده‌های دارای فردِ معلول نتوانند آنها را به مراکز توانبخشی ببرند؛ امری که می‌تواند به سلامت جامعه آسیب برساند.
افزایش 20 درصدی یارانه نگهداری افراد مجهول الهویه در مراکز شبانه‌روزی
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اجتماعی
افزایش 20 درصدی یارانه نگهداری افراد مجهول الهویه در مراکز شبانه‌روزی
مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور از افزایش یارانه نگهداری افراد مجهول‌الهویه در مراکز شبانه روزی در 6 ماه دوم سال جاری خبر داد.
انصراف بسیاری از خانواده ها از آوردن معلولان به مراکز روزانه
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اجتماعی
انصراف بسیاری از خانواده ها از آوردن معلولان به مراکز روزانه
رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی معلولان گفت: افزایش هزینه بنزین باعث شده تا بسیاری از خانواده ها از آوردن فرزندانشان به مراکز روزانه توانبخشی منصرف شوند.
  مجید بهروزی نیا  مرکز توانبخشی  بهزیستی  معلولان
معرفی محصولات توانبخشی که به عشق معلولان ساخته شدند+فیلم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / بهداشت و سلامت
معرفی محصولات توانبخشی که به عشق معلولان ساخته شدند+فیلم
اواسط آذرماه امسال در روزی که به صورت اتفاقی مقارن با "روز جهانی افراد دارای معلولیت" بود، میزبان "مرکز رشد فناوری تجهیزات پزشکی و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی" بودیم و در محیطی صمیمی قرار گرفتیم که تفکر خلاقانه و نوآورانه اعضای آن، نویدبخش اتفاقات خوبی برای جامعه معلولان کشور بود.
  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  هفته پژوهش  هفته پژوهش 98  پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید  رونق تولید
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
فراخوان مقاله پنجمین کنگره «نقش خدمات حمایتی در توانمند‏سازی کودکان مبتلا به سرطان»
مهلت ارسال مقاله به پنجمین کنگره «نقش خدمات حمایتی در توانمندسازی کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌ آنها» که توسط موسسه خیریه محک برگزار می‌شود تا 10دی اعلام شد.به گزارش روابط‏عمومی موسسه خیریه محک، کنگره «نقش خدمات حمایتی در توانمندسازی کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌ آنها» 7 و 8 اسفند در محورهای ارائه خدمات حمایتی به کودک و مراقبین (خانواده و تیم درمان) در فرآیند درمان سرطان کودک در مراحل تشخیص، سیر درمان، پیگیری و بازگشت به زندگی عادی، تسکین‌های قبل از سوگ، سوگ و پس از سوگ، نقش فعالیت‌های داوطلبانه در مداخلات مددکاری اجتماعی و روان‏شناختی، اولویت‌بندی منابع خدمات حمایتی مبتنی بر شاخص‌های اثر‌بخشی، حقوق بیمار و مراقبین ایشان و مراقبت از مراقبت‌کنندگان برگزار خواهد شد. مددکاران اجتماعی، روان‌شناسان …
سازماندهی ۳۱ واحد مراقبت بهداشتی برای خدمات‌رسانی در حوادث
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اجتماعی
سازماندهی ۳۱ واحد مراقبت بهداشتی برای خدمات‌رسانی در حوادث
تهران - ایرنا - سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، از سازماندهی ۳۱ واحد مراقبت‌های پایه بهداشتی (Basic Health Care Unit) در کشور به منظور ارائه خدمات بهداشت و درمان اولیه در حوادث و سوانح خبر داد.
  حوادث طبیعی  سیل  معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر  زلزله
۶۰ درصد نیاز کشور به ویلچر در داخل تأمین می‌شود/تشنه محصولات هستیم + فیلم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / بهداشت و سلامت
۶۰ درصد نیاز کشور به ویلچر در داخل تأمین می‌شود/تشنه محصولات هستیم + فیلم
مدیر مرکز رشد فناوری تجهیزات پزشکی و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به اینکه از ۱۱۰ هزار نیاز داخل به ویلچر، ۶۰ هزار ویلچر در داخل کشور تولید می‌شود و این فناوری از ۱۰ سال پیش تاکنون ساکن مانده است، گفت: تشنه محصولات هستیم و به فناوران توصیه می‌کنیم سبدی از ایده ارائه دهند که در این صورت این ایده‌ها در شورای فناوری مطرح شده و در صورت اثبات آن‌ها، سقفی برای تخصیص بودجه وجود ندارد.
  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید  هفته پژوهش  رونق تولید
ثبت‌نام ۳۰۰۰ معلول در آزمون استخدامی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / اجتماعی
ثبت‌نام ۳۰۰۰ معلول در آزمون استخدامی
مهر نوشت: معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور درخصوص حضور افراد دارای معلولیت در آزمون استخدامی گفت: در این آزمون ۳ هزار و ۴۶ فرد دارای معلولیت ثبت‌نام کردند و بیشترین شـغل مورد تقاضا آموزگاری است.
  معلولان
موفقیت محققان ایرانی در ساخت تسهیلگر راه رفتن کودکان فلج مغزی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اجتماعی
موفقیت محققان ایرانی در ساخت تسهیلگر راه رفتن کودکان فلج مغزی
تهران - ایرنا - مدیر گروه کاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: محققان این دانشگاه با سعی و تلاش خود موفق به تولید دستگاه تسهیل کننده راه رفتن کودکان فلج مغزی شدند.
  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  کودکان فلج مغزی
پرداخت فقط ۱۷۸ میلیارد تومان از اعتبار قانون جامع معلولان
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
پرداخت فقط ۱۷۸ میلیارد تومان از اعتبار قانون جامع معلولان
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی از پرداخت ۱۷۸ میلیارد تومان از اعتبار اجرای قانون جامع معلولان خبر داد و گفت: این مبلغ طی دو مرحله در هفته های گذشته پرداخت شده است.
  محمد نفریه  سازمان بهزیستی  مددجویان
استقرار سازمان‌یافته نیروهای توانبخشی در بیمارستان‌های اهواز
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
استقرار سازمان‌یافته نیروهای توانبخشی در بیمارستان‌های اهواز
درمانگاه تخصصی شکاف لب و کام در بیمارستان تخصصی کودکان ابوذر اهواز افتتاح شد.
  استانی-اجتماعی  اخبار اجتماعی - خوزستان  درمان  توانبخشی  سلامت
راهیابی ۶ گروه تئاتر مددجویان لرستان به جشنواره آفتاب زاگرس
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ورزشی
راهیابی ۶ گروه تئاتر مددجویان لرستان به جشنواره آفتاب زاگرس
خرم آباد - ایرنا - معاون توانبخشی بهزیستی لرستان گفت: ۶ گروه تئاتر مددجویان بهزیستی استان به مرحله بازبینی جشنواره آفتاب زاگرس راه یافتند.
  مددجویان بهزیستی  جشنواره  تئاتر  لرستان
آمادگی ۲۱ بیمارستان صحرایی هلال‌احمر برای خدمات‌رسانی به آسیب‌دیدگان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اجتماعی
آمادگی ۲۱ بیمارستان صحرایی هلال‌احمر برای خدمات‌رسانی به آسیب‌دیدگان
تهران- ایرنا- سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، از آمادگی خدمات رسانی ۲۱ بیمارستان صحرایی این جمعیت به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به آسیب دیدگان انواع حوادث طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت خبر داد.
  حوادث طبیعی  حوادث و سوانح  معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر  بیمارستان
لزوم فعالیت هیئت علمی دانشکده توانبخشی در بالین
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / بهداشت و سلامت
لزوم فعالیت هیئت علمی دانشکده توانبخشی در بالین
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بر لزوم فعالیت اعضای هیئت علمی دانشکده توانبخشی در عرصه بالین تاکید کرد.
  حوزه توانبخشی  علیرضا زالی  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
ضرورت برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی دکتری تخصصی در دانشکده توانبخشی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / علمی و آموزشی
ضرورت برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی دکتری تخصصی در دانشکده توانبخشی
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی دکتری تخصصی در دانشکده توانبخشی این دانشگاه، گفت: با توجه به موقعیت منطقه، فرصت‌های بسیار خوبی برای جذب دانشجوی خارجی در رشته‌های گروه‌های علوم توانبخشی وجود دارد.
  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  دکتری تخصصی توانبخشی
ارائه فقط سه ماه خدمت بستری به افراد مجول الهویه/پوشش خدمات درمانی افزایش پیدا کند
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اجتماعی
ارائه فقط سه ماه خدمت بستری به افراد مجول الهویه/پوشش خدمات درمانی افزایش پیدا کند
رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی معلولان گفت: افراد مجهول الهویه به دلیل نداشتن کد ملی، دفترچه بیمه ندارند و فقط سه ماه می توانند از خدمات بستری استفاده کنند.
  بهزیستی  معلولان  مرکز توانبخشی  مجید بهروزی نیا
اختصاص سهم ویژه برای صندوق‌های پژوهش و فناوری سرمایه‌گذار در ایده‌های توانبخشی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
اختصاص سهم ویژه برای صندوق‌های پژوهش و فناوری سرمایه‌گذار در ایده‌های توانبخشی
تهران- ایرنا - رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از اختصاص سهم ویژه به صندوق‌های پژوهش و فناوری سرمایه‌گذار روی ایده‌های فناورانه رویداد صنعت توانبخشی خبر داد.
  علی وحدت  فناوری  توانبخشی
ارائه خدمات درمانی در ۲۰۵ واحد توانبخشی هلال احمر
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
ارائه خدمات درمانی در ۲۰۵ واحد توانبخشی هلال احمر
تهران- ایرنا- سرپرست معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: هم اکنون ۲۰۵ واحد توانبخشی هلال احمر برای ارایه خدمات توانبخشی در سراسر کشور دایر است و ۵۳۰ نیروی متخصص در این مراکز مشغول فعالیت هستند.
  معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر  معلولان  توانبخشی  بهداشت و سلامت
بازدید سفیر ایران در قرقیزستان از مرکز توانبخشی کودکان+تصاویر
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / بین‌المللی
بازدید سفیر ایران در قرقیزستان از مرکز توانبخشی کودکان+تصاویر
نمایندگان سفارت ایران در قرقیزستان در روز بین‌المللی معلولان از مرکز توانبخشی کودکان مبتلا به فلج مغزی بازدید کردند.
بازدید استاندار خراسان جنوبی از مرکز خدمات توانبخشی معلولان در بیرجند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
بازدید استاندار خراسان جنوبی از مرکز خدمات توانبخشی معلولان در بیرجند
همزمان با هفته جهانی معلولین، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی، از مرکز خدمات توانبخشی معلولین جسمی، حرکتی و ضایعات نخاعی حضرت ابوالفضل(ع) بیرجند بازدید کرد.
  استانی-اجتماعی  معلولان