دوشنبه, ۱۸ فروردین, ۱۳۹۹ / 6 April, 2020
خدمات درمانی
دستور معاون وزیر بهداشت برای اطلاع رسانی وضعیت کرونایی‌ها به خانواده‌هایشان
۲ ساعت قبل
دستور معاون وزیر بهداشت برای اطلاع رسانی وضعیت کرونایی‌ها به خانواده‌هایشان
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور، بر لزوم اطلاع رسانی وضعیت بیماران بستری مبتلا به کرونا به خانواده‌هایشان تاکید کرد.
قدردانی دانشگاه علوم پزشکی قم از بانک رفاه
۳ ساعت قبل / بانک رفاه کارگران
قدردانی دانشگاه علوم پزشکی قم از بانک رفاه
در پی خدمات بانک رفاه کارگران به کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا فعالیت می کنند، دانشگاه علوم پزشکی قم طی نامه‌ای از تلاش‌ها و خدمات ارزنده این بانک تقدیر به عمل آورد. 
گزارش آتلانتیک از کاهش رشد اقتصاد آمریکا و کم شدن احتمال پیروزی ترامپ
۴ ساعت قبل / اینترسپت / ترامپ و کرونا / شیوع ویروس کرونا در آمریکا / کرونا و انتخابات آمریکا / نشریه آتلانتیک
گزارش آتلانتیک از کاهش رشد اقتصاد آمریکا و کم شدن احتمال پیروزی ترامپ
به گزارش الف، نشریه آتلانتیک، تصریح کرد که پیش بینی های به عمل آمده از میزان رشد اقتصادی کشور حاکی است اوضاع رئیس جمهور در امسال بسیار بحرانی است. << برای کارزارهای انتخابی دونالد ترامپ، اعداد زیادی مهم هستند: تعداد آمریکایی هایی که از کرونا مریض می شوند و میرند، این که اقتصاد آمریکا در مدت چند ماه دوباره جان خواهد گرفت، تعداد آمریکایی هایی که به دنبال از دست دادن شغلشان، بیمه خدمات درمانی و خانه هایشان را از دست می دهند، و برای دانشمندان علوم سیاسی، یک عدد از اهمیت خاص برخوردار است، که در حال حاضر این عدد 18.3- است؛ یعنی رقمی که نشان می دهد اقتصاد آمریکا با چه سرعتی در فصل دوم سال، در حال سقوط است.>><< این رقم نشان می دهد در شرایطی که مراکز تجاری در حال تعطیلی است و بیکاری …
گیلان ۲۵ شهید خدمت به بیماران کرونایی دارد
۴ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / شهید خدمت
گیلان ۲۵ شهید خدمت به بیماران کرونایی دارد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه طی دو ماه اخیر ۲۵ نفر از همکاران بهداشت و درمان استان در راه خدمت شهید شدند، گفت: این شهدا از اعضای کادر بهداشت و درمان مراکز درمانی دولتی و خصوصی گیلان بودند که به بیماران مبتلا به ویروس کرونا خدمات رسانی کردند.
تأثیر ارتقاء بهداشت زنان بر توسعه جوامع
۵ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / زنان / سلامت زنان / روز جهانی بهداشت / پژوهش / سازمان جهانی بهداشت ( WHO )
تأثیر ارتقاء بهداشت زنان بر توسعه جوامع
بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، زنان در مقایسه با مردان آسیب‌پـذیری بیشتری در مقابل بیماری‌ها دارند و از نظر دسترسی و استفاده از خدمات بهداشتی درمانی در شرایط نامساعدتری قرار گرفته‌اند.
تقدیر از خدمات خیرانه حسینیه مکتب العباس (ع)
۶ ساعت قبل / ویروس کرونا / شهرداری منطقه 19 تهران / پزشکان
تقدیر از خدمات خیرانه حسینیه مکتب العباس (ع)
شهردار منطقه ١٩ از خدمات خیرانه و خودجوش داوطلبانه مدیریت بحران حسینیه مکتب العباس (ع) بازدید و از زحمات بی شائبه آنها در تولید لباس‌های ویژه کادر درمانی قدردانی کرد.
بخش اول| حکومت‌داری در ترکیه و جهان در دنیای پسا کرونا
۶ ساعت قبل / ویروس کرونا / ترکیه
بخش اول| حکومت‌داری در ترکیه و جهان در دنیای پسا کرونا
کرونا موجب شد که یک بار دیگر مسئولیت سنگین دولت‌ها در حوزه بیمه و درمان یادآوری شود و در دوران پساکرونا٬ سرمایه و بودجه از بخش آموزش٬ دوباره به سمت خدمات درمانی هدایت خواهد شد.
ساخت دارویی که از تکثیر ویروس کرونا جلوگیری می‌کند
۱۰ ساعت قبل / ویروس کرونا / خدمات درمانی / دارو / تحقیقات علمی
ساخت دارویی که از تکثیر ویروس کرونا جلوگیری می‌کند
محققان آلمانی و چینی با توجه به ساختار پروتئاز ویروس کرونا دارویی ساخته‌اند که به این ویروس اجازه تکثیر نمی دهد. این دارو روی موش‌ها آزمایش شده است.
۱۹ ساعت قبل
بسته پیشنهادی 40 هزار میلیارد تومانی 50 اقتصاددان به رییس‌جمهور ی
۵۰ تن از اساتید و تحلیلگران اقتصادی کشور در نامه‌ای به رییس‌جمهور به منظور کاهش اثرات مخرب شیوع کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی، اتخاذ دو دسته از سیاست‌های اقتصادی را از دولت خواستار شدند و دو بسته شامل بسته اقدامات عاجل (تا خرداد ۹۹) و بسته‌ اقدامات اقتصادی خروج از رکود و ایجاد رشد پایدار برای 9 ماه پایانی سال ۹۹ را جهت اجرا به دولت پیشنهاد دادند. این پیشنهاد در حالی توسط این دسته از اقتصاددانان مطرح شده است که برآورد اجرای بسته اقدامات عاجل ۴۰ هزار میلیارد تومان محاسبه شده است. پیشنهاد شده ۳۵ هزار میلیارد تومان آن از طریق انتشار اوراق دولتی و ۵ هزار میلیارد تومان آن از طریق وضع مالیات بر درآمدهای بالای ۲۰ تومان تومان تامین شود. در نامه‌ای که به امضای این 50 تحلیلگر …
۱۹ ساعت قبل
جشنواره فروش بیمه‌های جامع عمر و پس‌انداز بیمه آسیا تمدید شد
چهارمین جشنواره فروش بیمه‌های جامع عمر و پس‌انداز و مهر آسیا تا پایان اردیبهشت‌ماه سال 1399 تمدید شد. به گزارش روابط‌عمومی بیمه آسیا، بنا بر اعلام مدیریت بیمه‌های عمر و پس‌انداز، چهارمین جشنواره فروش بیمه‌های جامع عمر و پس‌انداز و مهر آسیا با اهدای جوایز ارزنده و طلایی به خریداران بیمه‌های عمر و پس‌انداز و تنوع جوایز ویژه از جمله اعطای بیمه‌نامه درمان انفرادی خانواده، پرداخت حق بیمه عمر و پس‌انداز سال آتی برگزیدگان توسط بیمه آسیا، تا پایان اردیبهشت‌ماه سال 1399 تمدید شد. بر اساس این گزارش، خریداران بیمه‌های عمر و پس‌انداز در طول برگزاری جشنواره، از افزایش متناسب در اندوخته بیمه‌نامه جامع عمر و پس‌انداز و جامع مهر آسیا، انجام آزمایش رایگان و معاینه رایگان متقاضیان خرید بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز …
لزوم اطلاع‌رسانی وضعیت بیماران بستری مبتلا به کرونا به خانواده‌ها
۲۹ ساعت قبل
لزوم اطلاع‌رسانی وضعیت بیماران بستری مبتلا به کرونا به خانواده‌ها
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور، بر لزوم اطلاع‌رسانی وضعیت بیماران بستری مبتلا به کرونا به خانواده‌هایشان، تاکید کرد.
۳۰ ساعت قبل / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / فرمانداری ملارد
ارائه خدمات ویژه به مبتلایان کووید ۱۹ و خانواده‌هایشان در ملارد
سرپرست فرمانداری ملارد از ارائه خدمات روانکاوی و روان درمانی و همچنین توزیع بسته های حمایتی در میان مبتلایان نیازمند کووید ۱۹ و خانوادهایشان خبر داد.
ادامه جهاد کادر درمان در نقاهتگاه رشت
۳۳ ساعت قبل / ویروس کرونا / استان گیلان / پرستاران
ادامه جهاد کادر درمان در نقاهتگاه رشت
رشت- جهاد و فداکاری کادر درمان و پرستاران گیلانی در خدمات رسانی به بیماران کرونایی تنها به مراکز درمانی و بیمارستان ها ختم نمی شود، جهاد آنها در نقاهتگاه ها نیز ستودنی است.
قدردانی افغان‌ها از مداوای رایگان مبتلایان به کرونا در ایران
۳۳ ساعت قبل / ویروس کرونا / سفارت افغانستان / هراس جهانی از ویروس کرونا
قدردانی افغان‌ها از مداوای رایگان مبتلایان به کرونا در ایران
کابل - ایرنا - مقامات دولتی افغانستان از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به مهاجران افغان مبتلا به ویروس کرونا در ایران قدردانی کردند.
۴۲ ساعت قبل
درخواست برای اقدام فوری
[سجاد خداکرمی] پنجاه اقتصاددان ایرانی داخل و خارج از کشور در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهوری پیشنهاد‌هایی را به منظور کاهش اثرات مخرب و مقابله با عواقب اقتصادی و اجتماعی بیماری کووید 19 در قالب دو بسته سیاستی ارایه کردند و خواستار اجرای آنها شدند. بسته‌های پیشنهادی این اقتصاددانان به رئیس‌جمهوری چهار دغدغه کلیدی «تأمین معیشت خانوار»، «فاصله‌گذاری اجتماعی»، ‌«حمایت از اشتغال» و «تأمل در تبعات اقتصاد کلان» را مدنظر قرار داده است. آنان پیشنهادهای خود را با هدف کنترل موثر شیوع بیماری، افزایش به‌موقع ظرفیت درمانی کشور و حفظ کیفیت خدمات درمانی،‌ اطمینان از تأمین حداقل معیشت آحاد جامعه، جلوگیری از افزایش شدید بیکاری …
۴۳ ساعت قبل
استفاده از ماسک معمولی به مقابله با شیوع کرونا کمک می‌کند
یک کارشناس ارشد سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: با توجه به شرایطی که در حال حاضر به وجود آمده، استفاده از ماسک‌های معمولی و پارچه‌ای در سطح جوامع می‌تواند یک پاسخ کلی جامع به کنترل شیوع کروناویروس جدید باشد و به مقابله با آن کمک کند.مایکل رایان، مدیر اجرایی برنامه اورژانس بهداشتی WHO اعلام کرده که سازمان جهانی بهداشت از جوامعی که از ماسک به عنوان بخشی از یک استراتژی جامع برای کنترل بیماری کووید ۱۹ استفاده می‌کنند، حمایت خواهد کرد. رایان با اشاره به اینکه شرایط موجود اهمیت استفاده از ماسک را نشان می‌دهد، بیان داشت که بحث مهم برای وضعیت بهداشتی کشورها در حال حاضر چگونگی استفاده از ماسک‌ها برای مقابله با شیوع کروناویروس است، چرا که این شیوه به یک مسئله جهانی تبدیل شده که هر چیزی را به چالش …
۴۳ ساعت قبل
آمارهایی از ماموریت‌های بالگردهای اورژانس در سال 98
رئیس اورژانس هوایی کشور، ضمن بیان اینکه خدمات اورژانس هوایی از سال ۱۳۷۹ در ایران در حوزه غیرنظامی فعال شد، گفت: از ابتدای راه‌اندازی تا به امروز در حوزه اورژانس هوایی ۲۰ هزار و ۷۱۹ ماموریت انجام دادیم که با این تعداد ماموریت ۳۰ هزار و ۶۷۳ بیمار بدحال را به مراکز درمانی منتقل کردیم. غالب این بیماران، افرادی بودند که دچار حوادث شده بودند یا مشکلات فوریتی داشتند و از نقاط دوردست یا صعب‌العبور به مراکز درمانی منتقل شدند.محمد سرور درباره تعداد ماموریت انجام شده در سال گذشته افزود: آمارها در سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که ۴۱۳۳ ماموریت توسط اورژانس هوایی در کشور انجام شد که با این تعداد ماموریت ۵۱۹۳ بیمار به مراکز درمانی منتقل شدند. رئیس اورژانس هوایی کشور از افزایش ماموریت‌ها نسبت به سال ۱۳۹۷ خبر داد و بیان …
۲ روز قبل
ارائه بسته سیاستی اقدام عاجل برای مقابله با کرونا
50 تن از اقتصاددانان داخل و خارج کشور در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهوری، پیشنهاد‌هایی را در قالب «بسته اقدامات عاجل» در سه حوزه اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی ارائه کردند. این گزارش، با هدف ارائه رویکردی همه‌جانبه و به منظور کنترل موثر شیوع بیماری از طریق «فاصله‌گذاری اجتماعی»، افزایش به موقع ظرفیت درمانی کشور و حفظ کیفیت خدمات درمانی،‌ اطمینان از تامین حداقل معیشت آحاد جامعه و جلوگیری از افزایش شدید بیکاری و تشدید رکود ارائه شده است. در این گزارش، چهار دغدغه کلیدی «تامین معیشت خانوار»، «فاصله‌گذاری اجتماعی»،‌«حمایت از اشتغال» و «تامل در تبعات اقتصاد کلان» مدنظر نویسندگان قرار گرفته است. این گزارش خلاصه‌ای از پیشنهاد‌های مطرح شده در این نامه را به تصویر کشیده است.
انتخاب سخت بین مرگ، زندگی و اقتصاد
۲ روز قبل
انتخاب سخت بین مرگ، زندگی و اقتصاد
تصور کنید که دو بیمار بدحال وجود دارند اما تنها یک دستگاه تنفس موجود است. این انتخابی است که کادر درمانی بیمارستان‌های نیویورک، پاریس و لندن طی هفته‌های آینده با آن مواجه خواهند شد درست همانند آنچه در لومباردی و مادرید مشاهده شد. بخش تریاژ بیمارستان‌ها با تصمیمات دشواری مواجهند. پزشکان مجبورند اعلام کنند که چه کسی خدمات درمانی دریافت کند و چه کسی نه. به عبارت دیگر چه کسی ممکن است زنده بماند و چه کسی احتمالا خواهد مرد. بیماری همه‌گیری که سرتاسر جهان را درنوردیده است، یک انتخاب دردآور اینچنینی را از پس دیگری برمی‌آورد. آیا منابع درمانی باید به بیماران کووید-19 تخصیص یابند یا به آن‌هایی که از دیگر بیماری‌ها رنج می‌برند؟ هزینه‌های برخی از بیکاری‌ها و ورشکستگی‌ها باید جبران شوند اما تا چه حد؟ اگر …
کارت ملی تا رفع بحران کرونا جایگزین دفترچه‌های درمانی شد
۳ روز قبل
کارت ملی تا رفع بحران کرونا جایگزین دفترچه‌های درمانی شد
بیمه‌شدگان بازنشسته شهرداری تهران که دفترچه‌های درمانی آنها و افراد تحت تکفل‌شان منقضی یا مفقود شده و یا فاقد برگه هستند، تا پایان اردیبهشت ۹۹ می‌توانند با ارائه دفترچه فاقد اعتبار و کارت ملی بیمه شده، از تمامی خدمات درمانی در مراکز تحت پوشش و طرف قرارداد استفاده کنند.
ببینید | پزشکان چینی چگونه بیمارستان‌ها را در زمان اوج شیوع کرونا مدیریت کردند؟
۳ روز قبل / ویروس کرونا / چین / بیمارستان
ببینید | پزشکان چینی چگونه بیمارستان‌ها را در زمان اوج شیوع کرونا مدیریت کردند؟
در زمان اوج اپیدمی کرونا بعضی از بیمارستان‌ها در چین برای پذیرش و درمان بیماران مبتلاء به بیماری کووید-۱۹ اختصاص یافت و برخی دیگر از بیمارستان‌ها به ارائه خدمات پزشکی و درمانی به بیماران دیگر اختصاص داده شدند.
۴ روز قبل / ویروس کرونا / علیرضا پاکدل / کاریکاتور / کرونا / کرونا در ایران / پرستاران
(تصاویر) کاریکاتورهای هنرمند ایرانی از کرونا
کاریکاتورهای علیرضا پاکدل، کاریکاتوریست، کارتونیست و طراح کاراکتر ایرانی از ویروس کرونا نظر رسانه های خارجی را به خود جلب کرده است. آثار پاکدل از وضعیت فعلی جهان در مقابل شیوع ویروس کرونا و جانفشانی پزشکان، پرستان و نیروهای خدمات درمانی در مبارزه با این ویروس مرگبار را نشان می دهد. پاکدل در کاریکاتورهای خود قدرت همبستگی، همدلی و حمایت از یکدیگر را برجسته می کند.
دستاوردهای جدید بهداشتی-درمانی سپاه در روزهای آینده رونمایی می‌شود
۴ روز قبل
دستاوردهای جدید بهداشتی-درمانی سپاه در روزهای آینده رونمایی می‌شود
سردارشریف با تشریح جدیدترین اقدامات و خدمات سپاه در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا گفت: در روزهای آینده از دستاوردهای جدید بهداشتی درمانی سپاه برای رویارویی با کرونا رونمایی خواهیم کرد.
رونمایی از دستاوردهای جدید سپاه در مقابله با کرونا در روزهای آتی
۴ روز قبل / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران / دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله / ویروس کرونا / مقام معظم رهبری / گرگان / قم / رمضان شریف / بابل / کاشان / سازمان بسیج مستضعفان
رونمایی از دستاوردهای جدید سپاه در مقابله با کرونا در روزهای آتی
تهران-ایرنا- سخنگوی سپاه ضمن تشریح جدیدترین اقدامات و خدمات این نهاد در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، گفت: در روزهای آینده از دستاوردهای جدید بهداشتی و درمانی سپاه برای رویارویی با کرونا رونمایی خواهیم کرد.
اختصاص ۲ هزار تخت مراکز درمانی تامین اجتماعی به بیماران کرونایی
۴ روز قبل / ویروس کرونا / سازمان تأمین اجتماعی / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا
اختصاص ۲ هزار تخت مراکز درمانی تامین اجتماعی به بیماران کرونایی
تهران - ایرنا - معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت:‌ دو هزار تخت از ظرفیت‌های ملکی سازمان تامین اجتماعی برای ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا اختصاص یافت.
کرونا در زنجان/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی: ۱۵ درصد مردم استان توصیه‌ها را رعایت نمی‌کنند
۵ روز قبل
کرونا در زنجان/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی: ۱۵ درصد مردم استان توصیه‌ها را رعایت نمی‌کنند
شفقنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: حدود ۸۵ درصد مردم این استان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند اما ۱۵ درصد دیگر به این مهم توجه ندارند که بطور قطع نهادهای...
افزایش خدمات درمانی آستان شاهچراغ(ع) برای تشخیص و درمان کووید۱۹
۵ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / آرامگاه شاهچراغ / دارالشفا / کروناویروس / شیراز
افزایش خدمات درمانی آستان شاهچراغ(ع) برای تشخیص و درمان کووید۱۹
رئیس قرارگاه بهداشت و سلامت آستان شاهچراغ(ع) از افزایش ارائه خدمات درمانی این برای تشخیص و درمان بیماری کرونا با بهره گیری از پزشکان متخصص خبر داد.
مشاوره رایگان درمورد کرونا
۵ روز قبل
مشاوره رایگان درمورد کرونا
استادان گروه‌های روانپرستاری و مامایی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران با راه‌اندازی خط‌های تلفنی صدای پرستار و صدای ماما در شرایط بحرانی کنونی و شیوع کووید ۱۹ اقدام به ارائه مشاوره رایگان تلفنی و خدمات مشاوره درمورد کرونا می‌کنند.
مشاوره رایگان اساتید روان‌پرستاری و مامایی درباره کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / ویروس کرونا / پرستار
مشاوره رایگان اساتید روان‌پرستاری و مامایی درباره کرونا
استادان گروه‌های روانپرستاری و مامایی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران با راه‌اندازی خط‌های تلفنی صدای پرستار و صدای ماما در شرایط بحرانی کنونی و شیوع کووید ۱۹ اقدام به ارائه مشاوره رایگان تلفنی و خدمات مشاوره درمورد کرونا می‌کنند.
پرتغال به دلیل کرونا به پناهجویان حقوق شهروندی موقت داد
۱۳۹۹/۰۱/۱۲
پرتغال به دلیل کرونا به پناهجویان حقوق شهروندی موقت داد
دولت پرتغال همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا به طور موقت به همه مهاجران و پناهجویان در این کشور حقوق شهروندی اعطاء کرد تا آنها بتوانند از خدمات نظام درمانی این کشور بهره مند شوند.
رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ارائه خدمات درمانی الزامی است
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / قاسم جان بابایی / وزارت بهداشت / سازمان نظام پزشکی
رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ارائه خدمات درمانی الزامی است
معاون درمان وزارت بهداشت، بر ضرورت رعایت پروتکل فاصله گذاری اجتماعی، در هنگام ارائه خدمات درمانی غیر کرونایی تاکید کرد.
تنفس سه ماهه پرداخت تسهیلات به کادر درمانی/ در ایام شیوع کرونا خدمات غیرحضوریِ بانک، توسعه یافت
۱۳۹۹/۰۱/۱۱
تنفس سه ماهه پرداخت تسهیلات به کادر درمانی/ در ایام شیوع کرونا خدمات غیرحضوریِ بانک، توسعه یافت
ایلنا: مدیرعامل بانک رفاه کارگران ضمن تقدیر از تلاش و زحمات صادقانه کادر درمانی کشور در ایام شیوع کرونا گفت: بانک رفاه کارگران در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و…
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / دانشگاه زابل / تقدیر / کادر درمانی / سیستان و بلوچستان
‍ تقدیر دانشگاهیان دانشگاه زابل از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زابل
دانشگاهیان «دانشگاه زابل» از مجموعه «دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل مدافعان سلامت و پیشگامان خط مقدم مبارزه و مهار همه‌گیری کرونا» در حوزه سیستان تقدیر کردند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / تعطیلی بوستان ها / تعطیلی پارک ها / کرونا / محدودیت تردد
بوستان‌ها و تفرجگاه‌های شهری و روستایی در این هفته تعطیل است
به گزارش مهر، مهدی جمالی نژاد که ۱۱ فروردین در نشست ویدیوکنفرانسمعاونان خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کلانشهرها و مراکز استانها سخن می گفت، با اشاره به اقدامات شبانه روزی شهرداری ها در ضدعفونی محیط شهر و پیشگیری از شیوع بیماری و کنترل آن و اقدامات خاص آرامستان ها در شرایط فعلی کشور که مقابله با ویروسکرونا در اولویت برنامه های دولت و همچنین مدیریت شهری قرار دارد؛ بر استمرار بسیج امکانات و تجهیزات شهرداری ها به منظور نظافت، ضدعفونی و گند زدایی مستمر فضاهای شهری و فضاهای اطراف مراکز درمانی شهرها با هدف پیشگیری و کنترل ویروس کرونا تاکید نمود.
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / اخراج کارمندان هالیوود / شیوع کرونا در آمریکا
اخراج دسته جمعی کارکنان هالیوود به خاطر کرونا
کارکنان غیر بیمه ای شاکله اصلی هالیوود را تشکیل می دهند که هیچ‌ گونه خدمات درمانی دریافت نمی کنند و حتی در صورت بیماری حقوق شان کامل قطع می شود. تا به حال حدود ۱۲۰ هزار نفر از این افراد به خاطر کرونا شغل خود را از دست داده اند.
سندرز: مرگ آمریکایی‌ها به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌های درمانی یک رسوایی بین‌المللی است
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سندرز: مرگ آمریکایی‌ها به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌های درمانی یک رسوایی بین‌المللی است
یکی از نامزدهای احتمالی حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور، مراجعه نکردن آمریکایی‌ها به بیمارستان برای دریافت خدمات درمانی به دلیل ترس از هزینه‌های گزاف را یک رسوایی بین‌المللی برای کشورش خواند.
نحوه درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی برای مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / ویروس کرونا / سازمان تامین اجتماعی / خدمات درمانی
نحوه درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی برای مقابله با کرونا
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی اقدامات به‌عمل آمده در حوزه درمان غیرمستقیم این سازمان در زمینه مقابله با بیماری کووید ۱۹ را تشریح کرد.
دست نیاز بیمارستان مهریز به سوی خیران برای تامین تجهیزات
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / بیمارستان فاطمه زهرا / مهریز
دست نیاز بیمارستان مهریز به سوی خیران برای تامین تجهیزات
مدیر بیمارستان فاطمه الزهرا(س) مهریز گفت: این واحد بهداشتی و درمانی برای خدمات رسانی بهتر به افراد مبتلا به کرونا به ۴۵ هزار انواع تجهیزات پزشکی نیاز دارد که برای تامین این تعداد وسایل نیاز به کمک خیران است.
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
نوزاد یک ماهه هم کرونا گرفت
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد گفت: آزمایش کرونای یک نوزاد یک ماهه در این شهرستان مثبت اعلام شد.
صف‌های طولانی آزمایش کرونا در آمریکا +فیلم
۱۳۹۹/۰۱/۰۹
صف‌های طولانی آزمایش کرونا در آمریکا +فیلم
بیماران کرونایی در آمریکا برای انجام آزمایش و استفاده از خدمات پزشکی و درمانی مجبور به ایستادن در صفوف طولانی جلوی مراکز درمانی هستند.
فاصله‌گذاری اجتماعی فرصتی مناسب برای کنترل و ریشه‌کنی کرونا است
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / کرونا / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
فاصله‌گذاری اجتماعی فرصتی مناسب برای کنترل و ریشه‌کنی کرونا است
تهران - ایرنا - مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات درمانی کشور گفت: مساعدت ساختارهای اجتماعی برای فاصله گذاری اجتماعی، فرصت مناسبی ایجاد کرده تا مسئولین دانشکده ها و دانشگاه ها به وظیفه اصلی خود که کنترل و ریشه کنی بیماری کروما است، عمل کنند.
حمایت‌های دولت از کسب‌و کارها و اقشار آسیب‌دیده از کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / حمایت‌های دولت از کسب‌و کارها و اقشار آسیب‌دیده از کرونا
حمایت‌های دولت از کسب‌و کارها و اقشار آسیب‌دیده از کرونا
ایلنا: پس از شیوع کرونا در کشور، دولت ضمن ارائه تسهیلات و خدمات گسترده درمانی و بهداشتی، برای اقشار و کسب‌وکارهایی که بر اثر شیوع این بیماری آسیب‌ دیدند، حمایت‌های…
اهدای تجهیزات پزشکی به بیمارستانها توسط شهرداری | تمهیدات برای استراحتگاه ویژه کادر درمانی کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۰۸
اهدای تجهیزات پزشکی به بیمارستانها توسط شهرداری | تمهیدات برای استراحتگاه ویژه کادر درمانی کرونا
شهرداری منطقه ٢ تهران به اهدای تجهیزات پزشکی و بسته های فرهنگی به بیمارستان های فعال در ارائه خدمات به بیماران مبتلا به ویروس کرونا پرداخت.
دیابتی های تنها در خانه همسایگان خود را برای مواقع اضطراری از بیماریشان مطلع کنند
۱۳۹۹/۰۱/۰۸
دیابتی های تنها در خانه همسایگان خود را برای مواقع اضطراری از بیماریشان مطلع کنند
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: درمانگاه تخصصی دیابت و ترمیم زخم پای دیابتی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در ایام تعطیلات نوروزی حسب وظایف ذاتی و جهادی خود و بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی های بعمل آمده خدمات تخصصی و درمانی در این حوزه به مردم ارایه کرده است.
پویش خانگی سرود فرشتگان سلامت راه اندازی شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / شیوع کرونا / ویروس کرونا / پرستاران
پویش خانگی سرود فرشتگان سلامت راه اندازی شد
چند نهاد فرهنگی کشور به پاسداشت خدمات ایثارگرانه نیروهای پزشکی و کادر درمانی کشور پویش خانگی سرود فرشتگان سلامت را راه اندازی کرده‌اند.
روحانی: امیدواریم با همکاری مردم، جشن نیمه شعبان برای ما جشن پایان کرونا در کشور باشد
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
روحانی: امیدواریم با همکاری مردم، جشن نیمه شعبان برای ما جشن پایان کرونا در کشور باشد
شفقنا-  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در ارتباط تصویری با بیمارستان ولایت قزوین درباره روند مراجعه بیماران به این مرکز درمانی و چگونگی ارائه خدمات درمانی به مبتلایان ویروس کرونا و همچنین اقدامات انجام شده در راستای رعایت مسائل ایمنی برای...
کرونا در آذربایجان غربی / تداوم روند افزایشی ابتلا به کرونا در ۱۲ شهرستان
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
کرونا در آذربایجان غربی / تداوم روند افزایشی ابتلا به کرونا در ۱۲ شهرستان
شفقنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌ درمانی آذربایجان‌ غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۹ نفر دیگر در ۱۲ شهرستان استان به بیماری کرونا مبتلا شده که بیشترین موارد ابتلا در این مدت با ۱۷ نفر به...
بیش از ٨ هزار بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری و ۵۴۴۴ نفر ترخیص شدند
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
بیش از ٨ هزار بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری و ۵۴۴۴ نفر ترخیص شدند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارسال انتشار متنی در توییتر، خدمات بیمارستان‌های تامین اجتماعی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا را تشریح کرد.
مردم ، شماره تلفن اورژانس را برای پرسش‌های کرونایی مشغول نکنند
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / ویروس کرونا / سازمان اورژانس کشور / مازندران / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
مردم ، شماره تلفن اورژانس را برای پرسش‌های کرونایی مشغول نکنند
ساری - ایرنا - رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران گفت:شماره تلفن ۱۱۵ برای گزارش حوادث به اورژانس است،اما برخی مردم با تماس با این شماره و پرسش در خصوص کرونا باعث می شوند این خط مشغول باشد و افراد نیازمند به خدمات درمانی پشت خط بمانند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به 546 نفر رسید/274 نفر بهبود یافتند
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 546 نفر افزایشیافت و از این تعداد فقط 274 نفر بهبود یافتند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۷
شمار مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان به ۱۶۳ نفر رسید
ایرنا-رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت شمار مبتلایان به ویروس کرونا در محدوده سه دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان به ۱۶۳ نفر افزایش یافت.
استاندار یزد: بیماریابی مبتلایان کرونا در استان با دقت انجام می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۰۶
استاندار یزد: بیماریابی مبتلایان کرونا در استان با دقت انجام می‌شود
یزد- ایرنا- استاندار یزد با تاکید بر توقف ترددهای غیرضروری بین شهری و درون استانی شهروندان و تقدیر از تلاش‌های کادر درمانی در ارائه خدمات به بیماران مبتلا به ویروس کرونا گفت: فرایند بیماریابی مبتلایان به این ویروس در استان با دقت بالایی انجام می‌شود.
گفتگو با بیماران مورد درمان مبتلا به کرونا در همدان
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / شیوع کرونا / ستاد مقابله با کرونا / بیمارستان
گفتگو با بیماران مورد درمان مبتلا به کرونا در همدان
همدان- این روزها کادر درمانی بیمارستان های استان همدان بیش از همیشه در تلاش هستند تا خدمات مناسبی به بیماران مبتلا به کرونا ارائه شود و سرکشی از بیمارستان ها بیانگر رضایت بخش بودن خدمات است.
طرح تحول سلامت به مدیریت بحران کرونا کمک کرد
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / ویروس کرونا / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
طرح تحول سلامت به مدیریت بحران کرونا کمک کرد
تهران- ایرنا- کارشناس سیاستگذاری سلامت گفت: طرح تحول سلامت که در دولت تدبیر و امید اجرا شد با نوسازی بیمارستانها، افزایش ۲۵ درصدی تخت های بیماستانی و ۴۲ درصدی تخت های مراقبت ویژه نقش مهمی در کیفیت خدمات درمانی در بحران کرونا ایفا کرد.
١٢جانباخته و دو مفقودی در حوادث جوی کشور
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / حوادث / سیل / مرگ
١٢جانباخته و دو مفقودی در حوادث جوی کشور
سخنگوی سازمان اورژانس کشور، گفت: تیم های واکنش سریع حوزه سلامت در مناطق آسیب دیده استان های کرمان، هرمزگان و بوشهر جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی حضور دارند.
وظایف مردم و دولت برای مبارزه با همه‌گیری کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / در خانه بمانیم
وظایف مردم و دولت برای مبارزه با همه‌گیری کرونا
رئیس سابق و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام اقدامات حداکثری برای پیدا کردن فعال بیماران و ایزوله کردن آنان در شرایط مناسب، محافظت جدی از پرسنل ارائه کننده خدمات درمانی و مهم‌تر از همه کاهش شدید تماس افراد به ظاهر سالم در جامعه یا فاصله‌گذاری فیزیکی را از ضرورت‌های مقابله با کرونا عنوان کرد.
واکنش عجیب ترامپ به بحران کمبود ماسک در آمریکا
۱۳۹۹/۰۱/۰۴
واکنش عجیب ترامپ به بحران کمبود ماسک در آمریکا
برخلاف توصیه‌ سازمان غذا و دارو و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، دونالد ترامپ در اظهارنظر پزشکی به کادر خدمات درمانی کشورش توصیه کرد به جای دور ریختن ماسک‌ها، آنها را با مایع ضدعفونی کرده و دوباره استفاده کنند.
پیشنهاد عجیب ترامپ به پزشکان: ماسک ها را ضدعفونی کرده و دوباره استفاده کنید
۱۳۹۹/۰۱/۰۴
پیشنهاد عجیب ترامپ به پزشکان: ماسک ها را ضدعفونی کرده و دوباره استفاده کنید
برخلاف توصیه‌ سازمان غذا و دارو و مراکز کنترل و پیش‌گیری از بیماری آمریکا، دونالد ترامپ در اظهارنظر پزشکی به کادر خدمات درمانی کشورش توصیه کرد به جای دور ریختن ماسک‌ها، آنها را با مایع ضدعفونی کرده و دوباره استفاده کنند.
٨۴ درصد جمعیت گیلان غربالگری کرونا شدند
۱۳۹۹/۰۱/۰۴
٨۴ درصد جمعیت گیلان غربالگری کرونا شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با اشاره به پایش و غربالگری 84 درصد جمعیت استان در طرح ملی مبارزه با کرونا گفت: سلامت بهبودیافتگان کرونا پس از بهبودی و ترخیص آنها از بیمارستان ها هم از سوی مراکز جامع سلامت پیگیری می شود.
تشریح اقدامات وزارت بهداشت در مناطق سیل زده
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / سیل نوروز 99 / وزارت بهداشت
تشریح اقدامات وزارت بهداشت در مناطق سیل زده
مدیرکل دفتر کاهش خطر و بلایا وزارت بهداشت درباره اقدامات بهداشتی در مناطق سیل زده، گفت: علی‌رغم آنکه اکثر کادر درمانی و تیم‌های وزارت بهداشت درگیر مقابله با کروناویروس هستند اما، با بروز سیل در برخی نقاط کشور ارائه خدمات به قوت در حال انجام است.
رسانه‌های خارجی به خدمات مطلوب ایران در مقابله با کرونا اذعان کرده‌اند/ بعد از تعطیلات نوروزی، مجلس شروع به کار خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / علی لاریجانی / مجلس شورای اسلامی / وزارت بهداشت / ایران / ویروس کرونا / بیمارستان امام خمینی
رسانه‌های خارجی به خدمات مطلوب ایران در مقابله با کرونا اذعان کرده‌اند/ بعد از تعطیلات نوروزی، مجلس شروع به کار خواهد کرد
رئیس مجلس در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی تهران گفت: برخی رسانه‌های خارجی به خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب ایران در مقابله با کرونا اذعان کرده‌اند.
لاریجانی: تعداد زیادی از نمایندگان مبتلا به کرونا شدند /مجلس پس از تعطیلات نوروزی آغاز به کار می‌کند /فردا دومین نشست مجازی مجلس برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / مجلس شورای اسلامی / علی لاریجانی / امام خمینی
لاریجانی: تعداد زیادی از نمایندگان مبتلا به کرونا شدند /مجلس پس از تعطیلات نوروزی آغاز به کار می‌کند /فردا دومین نشست مجازی مجلس برگزار می‌شود
فارس نوشت: رئیس مجلس در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی تهران گفت: برخی رسانه‌های خارجی به خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب ایران در مقابله با کرونا اذعان کرده‌اند.
کسب رتبه اول غربالگری جمعیت تحت پوشش از نظر علائم کرونا در کشور توسط علوم پزشکی آذربایجان غربی
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / استانی-اجتماعی / کروناویروس
کسب رتبه اول غربالگری جمعیت تحت پوشش از نظر علائم کرونا در کشور توسط علوم پزشکی آذربایجان غربی
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی رتبه اول غربالگری جمعیت تحت پوشش از نظر علائم بیماری کرونا را در سطح کشور بدست آورد.
«جشنواره خدمت» برگزار می شود
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / همه_باهم_علیه_کرونا / راهیان نور / سازمان بسیج مستضعفین
«جشنواره خدمت» برگزار می شود
فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج گفت: جشنواره خدمت در راستای پاسداشت خدمات ارزنده کادر درمانی و امدادی کشورمان که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند و ثبت فداکاری آنان در قالب های ادبی و هنری آغازبه کار کرد.
فعالیت مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته در جنوب غرب خوزستان
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
فعالیت مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته در جنوب غرب خوزستان
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از فعالیت مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته در جنوب غرب خوزستان خبر داد و گفت: در ایام تعطیل خدمات بهداشتی و درمانی در مراکز خدمات جامع سلامت انجام می شود.
کرونا در خراسان شمالی: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی: احتمال افزایش مبتلایان به کرونا با بازگشت کارگران
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
کرونا در خراسان شمالی: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی: احتمال افزایش مبتلایان به کرونا با بازگشت کارگران
شفقنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و بهداشتی خراسان شمالی گفت: بازگشت کارگران مهاجر از استان‌های پرخطر به لحاظ کرونا، سبب افزایش شیوع این بیماری در این استان شده است.  دکتر سیداحمد هاشمی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار...
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / استانی-شهرستانها / کروناویروس / دانشکده علوم پزشکی اسدآباد
غربالگری خانه به خانه ۴۰ درصد اسدآبادی‌ها
رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان اسدآباد از غربالگری ۴۰ درصد خانه به خانه مردم این شهرستان توسط دانشکده در بحث کروناویروس خبر داد.
اعطای بسته حمایتی به 22 بیمارستان درگیرکرونا در تهران
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / شهرداری تهران / معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
اعطای بسته حمایتی به 22 بیمارستان درگیرکرونا در تهران
اهدای تجهیزات پزشکی و بسته های فرهنگی و حمایتی به کادر درمانی ٢٢ بیمارستان فعال در حوزه ارائه خدمات تخصصی به بیماران مبتلا به ویروس کووید ١٩ توسط شهرداری تهران صورت میگیرد.
حمایت شهرداری تهران از کادر درمانی بیمارستان‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
حمایت شهرداری تهران از کادر درمانی بیمارستان‌ها
اهدای تجهیزات پزشکی و بسته های فرهنگی و حمایتی به کادر درمانی ٢٢ بیمارستان فعال در حوزه ارائه خدمات تخصصی به بیماران مبتلا به ویروس کووید ١٩ توسط شهرداری تهران صورت میگیرد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ / تامین اجتماعی / دفترچه های درمانی / سازمان تامین اجتماعی
جزئیات پرداخت مطالبات وزارت بهداشت و مراکز غیر دولتی توسط تامین اجتماعی
به گزارش ایسنا، مصطفی سالاری در حاشیه بازدید از بیمارستان رسول اکرم رشت در جمع خبرنگاران گفت: در مراکز ملکی این طور نبود که صرفا بیمه شدگان این سازمان را سرویس دهیم بلکه خدمات درمانی برای عموم ملت کاملا رایگان بود.
دبیر شورای عالی حوزه‌ از تلاش‌ جامعه سلامت علیه کرونا قدردانی کرد
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / کرونا / حوزه علمیه / سلامت / ویروس کرونا / قم / سید هاشم حسینی بوشهری / بهداشت و سلامت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
دبیر شورای عالی حوزه‌ از تلاش‌ جامعه سلامت علیه کرونا قدردانی کرد
قم - ایرنا - دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه، ضمن قدردانی از تلاش‌های کادر درمانی و پزشکی قم گفت: تلاش‌ها و خدمات ارزشمند مسئولان و کادر بهداشت و درمان در این ایام اقدامی جهادگونه است که از صمیم قلب قدردانی می‌کنم.
مراکز درمانی در آماده‌باش نوروزی
۱۳۹۹/۰۱/۰۱
مراکز درمانی در آماده‌باش نوروزی
مراکز درمانی همزمان با آغاز سال نو، در آماده‌باش کامل برای ارائه خدمات به هموطنان و بیماران قرار دارند.
روایت علیرضا معزی از توجه اتحادیه جهانی پست به تمبر «قهرمانان وطن»
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / علیرضا معزی / دولت دوازدهم / حسن روحانی / چهره‌ها در توئیتر
روایت علیرضا معزی از توجه اتحادیه جهانی پست به تمبر «قهرمانان وطن»
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور در توئیتی نوشت: تمبر «قهرمانان وطن» که به پاس خدمات کادر درمانی کشور در مقابله با کرونا توسط رییس جمهور رونمایی شد، مورد توجه اتحادیه جهانی پست قرار گرفته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •