دوشنبه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۹ / 30 March, 2020
دستگاه های دولتی
جلوگیری از شیوع کرونا با استفاده از اطلاعات موقعیت مکانی موبایل
جلوگیری از شیوع کرونا با استفاده از اطلاعات موقعیت مکانی موبایل
مقامات و سازمان های دولتی آمریکا با استفاده از اطلاعات موقعیت مکانی دستگاه های موبایل افراد سعی دارند از گسترش ویروس کرونا جلوگیری کنند.
۳۴ ساعت قبل / موبایل / امنیت اطلاعات / ویروس کرونا /
ورود افراد غیربومی به شهرها ممنوع است
ورود افراد غیربومی به شهرها ممنوع است
ایلنا: اطلاعیه شماره یک کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا صادر شد.
۴ روز قبل / ایران / ایران اسلامی / دستگاه های دولتی / هواپیما / جریمه نقدی /
اعتبار پیشگیری از کرونا برای کارتن خواب‌ها به شهرداری نرسید
اعتبار پیشگیری از کرونا برای کارتن خواب‌ها به شهرداری نرسید
با تعطیلی مراکز مربوط به بهزیستی و ماده ۱۶ و مرخصی تعداد زیادی از زندانیان بار این مراکز به گرمخانه های شهرداری اضافه شده، و مراجعات ما از روزهای سرد سال نیز بیشتر است، اما تا این لحظه هیچ کمکی از سوی سایر دستگاه های دولتی و غیردولتی به شهرداری نشده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ /
ادارات کربلا در پی شیوع کرونا تعطیل شد
ادارات کربلا در پی شیوع کرونا تعطیل شد
ستاد بحران در شهر مقدس کربلا امروز (یکشنبه) به دنبال گسترش ویروس کرونا فعالیت دستگاه های اجرایی دولتی و خصوصی را به حال تعلیق درآورد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ /
کرونا در عراق؛ ادارات کربلا تعطیل شد
کرونا در عراق؛ ادارات کربلا تعطیل شد
بغداد – ایرنا – ستاد بحران در شهر مقدس کربلا امروز (یکشنبه) به دنبال گسترش ویروس کرونا فعالیت دستگاه های اجرایی دولتی و خصوصی را به حال تعلیق درآورد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / ویروس کرونا / عراق / بهداشت و سلامت / هراس جهانی از ویروس کرونا /
نباید وزارت بهداشت را در این شرایط حساس تنها گذاشت
نباید وزارت بهداشت را در این شرایط حساس تنها گذاشت
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از وزراتخانه و دستگاه های دولتی دعوت کرد بودجه باقی مانده خود را برای کمک به مهار و کنترل شیوع کرونا به وزارت بهداشت ارائه کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ /
همکاری مردم و دستگاه های اجرایی ویروس کرونا را زودتر ریشه کن می کند
همکاری مردم و دستگاه های اجرایی ویروس کرونا را زودتر ریشه کن می کند
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان از آمادگی شبانه‌روزی سپاه برای کمک به دستگاه‌های دولتی در زمینه مقابله با کرونا خبر داد و گفت: امیدواریم با تلاش تمام دستگاه‌ها و همکاری مردم هر چه زودتر این ویروس از کشور و استان کردستان ریشه‌کن شود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / استانی-اجتماعی / کروناویروس /
ترکیه خسارات ارتش سوریه در نبردهای ادلب را اعلام کرد
ترکیه خسارات ارتش سوریه در نبردهای ادلب را اعلام کرد
ترکیه اعلام کرد ارتش این کشوردر جریان حملات گسترده خود به مواضع نیروهای مسلح دولتی سوریه سامانه های "بوک" و "پانتسیر"، 23 دستگاه تانک، همین تعداد از انواع مختلف توپ و همچنین 5 فروند بالگرد را منهدم کرده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ /
مهارت آموزی به ۳ هزار سرباز در ۲ سال گذشته
مهارت آموزی به ۳ هزار سرباز در ۲ سال گذشته
فرمانده مرکز آموزش شهدای وظیفه نیروی پدافند هوایی سمنان از مهارت آموزی ۵ ارگان به ۳ هزار سرباز وظیفه در ۲ سال گذشته خبر داد و گفت: این دوره های آموزشی مهارتی توسط قرارگاه مهارت آموزی آجا در استان سمنان و با همکاری ۵ ارگان و دستگاه دولتی برای سربازان این مرکز برگزار شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / استانی-علمی و آموزشی / سرباز / سربازی /
اخبار
دولت همراه بناست خدمات دستگاه‌های دولتی را به‌صورت غیرحضوری ارایه کند؛
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / ایران / حمل و نقل / دستگاه های دولتی / معاون / وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات /
اما و اگرهای ارایه آموزش‌های زیست محیطی به شهروندان
در پی تصمیم برخی دستگاه‌های دولتی برای برگزاری تمرین مواجهه با سیلاب در مقطع متوسطه دوم در هفته آینده،
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / استان سیستان و بلوچستان / دستگاه های دولتی / دولت / زیست محیطی / سیل /
فرصت 6 ماهه برای معرفی پتانسیل‌های صادراتی ایران در امارات
قائم مقام وزیر صمت با تأکید بر ضرورت همکاری و همراهی تمامی دستگاه‌های دولتی و تشکل‌های خصوصی در برگزاری اکسپوی ۲۰۲۰ دوبی گفت: مانور آزمایشی برگزاری اکسپو اردیبهشت ۹۹ اجرا خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ایران / دستگاه های دولتی / سرمایه / واردات / وزیر صنعت معدن و تجارت /
ثبت طرح‌های پژوهشی دستگاههای اجرایی و شرکتها در سامانه «سمات» الزامی شد
ثبت طرح‌های پژوهشی دستگاههای اجرایی و شرکتها در سامانه «سمات» الزامی شد
معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی و خصوصی ملزم به ثبت طرح های پژوهشی خود در «سامانه سمات - سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقاتی» شدند.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / شورای عتف / طرح های پژوهشی / دستگاه های اجرایی /
ادارات دولتی فردا با یک ساعت تاخیر کار را شروع کنند
ادارات دولتی فردا با یک ساعت تاخیر کار را شروع کنند
استاندار گیلان از پیش بینی وقوع یخبندان خبر داد و بیان کرد: به علت سرما و یخبندان ساعت کار ادارات دولتی به استثنای دستگاه های امدادی و خدمات رسان فردا و پس فردا با تاخیر یک ساعته از ساعت ۹ صبح آغاز می شود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / استانی-اجتماعی /
تأمین خدمات و کالای عمومی قابل واگذاری به بخش‌خصوصی نیست/ بالابودن هزینه خدمات دولتی زیبنده نیست
تأمین خدمات و کالای عمومی قابل واگذاری به بخش‌خصوصی نیست/ بالابودن هزینه خدمات دولتی زیبنده نیست
ایلنا: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: شایسته سالاری حق مردم است تا بهترین خدمات را از کارکنان دستگاه های اجرایی بگیرند و رویکرد مدیران…
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / بخش خصوصی /
۷۰ درصد استخدام‌ها متعلق به وزارت بهداشت و آموزش و پرورش است
۷۰ درصد استخدام‌ها متعلق به وزارت بهداشت و آموزش و پرورش است
قزوین - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: بیشترین میزان استخدام در بین دستگاه های دولتی با ۷۰ درصد به وزارتخانه‌های بهداشت و درمان و آموزش و پرورش اختصاص دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / افتتاح طرح / آزمون استخدامی / آبیک / استان قزوین / جمشید انصاری / دهه فجر /
مهارت آموزی سربازان، گامی به سوی اشتغال محور کردن جامعه
مهارت آموزی سربازان، گامی به سوی اشتغال محور کردن جامعه
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، با اشاره به اینکه طرح سرباز ماهر مختص جوانانی است که مشغول گذراندن دوره مقدس خدمت سربازی هستند گفت: دستگاه های نیمه دولتی همچون جهاددانشگاهی که یک ابر تشکل است می توانند با آموزش دوره های تخصصی و پرورش نیروی متخحصص و ماهر، در راستای ایجاد جامعه تحصیل کرده و اشتغال محور قدم های مثبتی بردارد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / مهارت آموزی سربازان / استانی-اجتماعی /
وزارت اقتصاد اختیاری برای فروش دارایی‌های دولت ندارد
وزارت اقتصاد اختیاری برای فروش دارایی‌های دولت ندارد
خزانه دار کل کشور با بیان اینکه باید الگوی مناسب برای مدیریت دارایی‌های اموال در کشور پیدا کنیم، گفت: باقانون نیم بند فعلی نمی‌توان به از وزیر انتظار فروش 50 هزار میلیارد دارایی را داشت.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / وزارت امور اقتصادی و دارایی / علیرضا صالحی / سازمان خصوصی سازی / فروش اموال مازاد دستگاه های دولتی /
دارایی‌های دولت را به هر قیمتی نمی‌فروشیم
دارایی‌های دولت را به هر قیمتی نمی‌فروشیم
خزانه‌دار کل کشور با بیان اینکه به دنبال تبدیل ثروت منجمد دولت به ثروت زاینده‌ هستیم، گفت: مطلقا به دنبال فزوش دارایی‌های دولت به هر قیمتی نیستیم.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / سید رحمت الله اکرمی / وزارت امور اقتصادی و دارایی / خزانه داری کل کشور / فروش اموال مازاد دستگاه های دولتی /
مرگ 11 امداد گر برای نجات سرنشینان مینی بوس
[شهروند]سقوط بهمن در شرق ترکیه دست کم جان 21 را گرفت. براساس اعلام رسانه های این کشور 11 نفر از جانباختگان این حادثه نیروهای امدادی هستند، که برای کمک به سرنشینان یک مینی بوس عازم این منطقه شده بودند. آن طور که مقامات محلی استان وان ترکیه اعلام کرده اند، نیمه شب سه شنبه یک مینی بوس با بیش از 10 مسافر در این منطقه به دنبال سقوط بهمن زیر برف مدفون شده است. پس از آن نیروهای امدادی در قالب چند اکیپ برای پیدا کردن سرنشینان مینی بوس به محل حادثه اعزام شدند. اما ظاهرا ریزش مجدد بهمن تعدادی از نیروهای امدادی را هم گرفتار کرده است. تلاش ها برای پیدا کردن اجساد مفقود شده از سوی سایر نیروهای امدادی حاضر در محل حادثه ادامه دارد، اما بارش شدید برف و سرمای هوا کار امداد رسانی و جست و جو را با  اخلال مواجه …
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ /
شرکت برق منطقه ای خوزستان در زمینه ارتقاء سطح آموزشی رتبه سوم را کسب کرد
در این ارزیابی که توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان صورت گرفته، آمده است: این سازمان در راستای ماموریت های محوله و به منظور ارتقاء سطح آموزشی دستگاه ها، در سال ۹۷ نسبت به کلیه فرایندها در امر آموزش دستگاه های اجرایی استان اقدام کرده است.با توجه به ارزیابی صورت گرفته در بین دستگاه های اجرایی استان، در بخش شرکت های دولتی آن شرکت با کسب ۹۳ امتیاز از مجموع ۱۰۰ امتیاز، موفق به احراز رتبه سوم گردیده است.بدینوسیله از زحمات ارزنده مدیرعامل شرکت و مجموعه همکاران در تحقق اهداف آموزشی و پویا سازی کارکنان، تقدیر و تشکر بعمل می آید.امید است به حول قوه الهی و با بکارگیری راهکارهای اصلاحی، زمینه ارتقاء هر چه بیشتر آموزش و توسعه منابع انسانی فراهم گردد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ /
اجرای طرح ساختار قامتی بانوان در دهه فجر
اجرای طرح ساختار قامتی بانوان در دهه فجر
مدیرکل امور بانوان گیلان با اشاره به رتبه ۱۵ گیلان در کم تحرکی زنان، یادآور شد: طرح جامع ساختار قامتی زنان شاغل در دستگاه های اجرایی و ادارات غیر دولتی استان همزمان با دهه فجر اجرا می شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / استانی-اجتماعی / دهه فجر / معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده / سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده / انقلاب اسلامی ایران /
12 میلیون ریال عیدی پایان سال ۹۸
تهران - ایرنا - هیات دولت، میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۸ (عیدی) کارکنان دولت را  12 میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال جاری تصویب کرد که در بهمن ماه سال جاری پرداخت می‌شود. به گزارش دفتر هیات دولت، هیات وزیران به دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه های اجرایی مشمول قوانین خاص اجازه داد به کارمندان خود (اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت ۱۱ میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۸ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه های اجرایی پرداخت کنند. براساس …
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ /
روز برفی بوستان مشاهیر اراک
روز برفی بوستان مشاهیر اراک
با ورود موج جدید بارشی به کشور، شهرستان اراک طبق اعلام سازمان هواشناسی استان مرکزی با کاهش ۵ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا مواجه شد و همزمان با این پدیده تمامی ادارات، دانشگاه ها، مدارس، موسسات دولتی به جز دستگاه های خدمات رسان، امدادی و بهداشتی درمانی، شهرداری و راهداری تعطیل شدند. همزمان با بارش برف سنگین در اراک، بوستان مشاهیر واقع در شرق اراک و محدوده بلوار وحدت شهرک حافظیه یک دست سفید پوش شد. این بوستان سردیس تعدادی از نام آوران و مشاهیر استان مرکزی را در خود جای داده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / استانی-عکس /
۳۴۰ آموزشگاه آماده پذیرایی از فرهنگیان در نوروز است
۳۴۰ آموزشگاه آماده پذیرایی از فرهنگیان در نوروز است
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، ظرفیت خانه های معلم گیلان را ۹۸۷ نفر دانست و عنوان کرد: ۳۴۰ آموزشگاه دولتی در ۳۴ منطقه آموزش و پرورش استان آماده استقبال از فرهنگیان و مسافران نوروزی دستگاه های اجرایی است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / استانی-اجتماعی / گردشگری / نوروز /
تحمیل کانال‌های ارزی خاص، پویایی بخش خصوصی را کاهش می‌دهد
تحمیل کانال‌های ارزی خاص، پویایی بخش خصوصی را کاهش می‌دهد
ایلنا: عضو هیات مدیره فدراسیون واردات ایران گفت: تجارت با روبل، روپیه و یوآن به معنی انحصار خرید از کشورهای چین، هندوستان و روسیه و یا پرداخت هزینه‌های نامتعارف به…
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ارز / ایران / دستگاه های دولتی / واردات / تحریم ها /
در برهمان پاشنه می‌چرخد
در برهمان پاشنه می‌چرخد
بارها از لزوم صداقت و در عین حال توجه به افکار عمومی سخن گفته ایم اما شوربختانه بازهم گاهی دربرهمان پاشنه سابق می چرخد. دراین میان رسانه ها همچون مسئولین نقش عمده ای دارند. معمولا در مواقع بحرانی و بروز حوادث بزرگ، دستگاه های مسئول، رسانه‌های دولتی و ملی سعی می کنند در تعامل با افکار عمومی به گونه ای عمل کنند که در مرحله اول، افکار عمومی آرامش خود را حفظ کند و در گام های بعدی ، با اطلاع رسانی های درست و تدریجی، آن ها را با بحران مورد بحث آشنا کنند و در جریان اصل واقعه قرار بدهند .
۱۳۹۸-۱۰-۲۲ /
وزارت خارجه همه ظرفیت‌ها را برای پاسخگو کردن آمریکا بکار گیرد
وزارت خارجه همه ظرفیت‌ها را برای پاسخگو کردن آمریکا بکار گیرد
مصطفی و فاطمه ذوالقدر طی پیامی تصریح کردند: از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می‌‌خواهیم با بهرگیری از تمامی توان و ظرفیت های حقوقی، بین المللی و سیاسی دستگاه دیپلماسی، برای پاسخگو کردن رژیم جنایتکار و تروریست آمریکا در خصوص این جنایت آشکار و اقدام تروریسم دولتی آن رژیم بکار گیرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ /
آسیب‌شناسی لایحه بودجه ۹۹/ حیات سیاسی دولت و مجلس اولویت شده است
آسیب‌شناسی لایحه بودجه ۹۹/ حیات سیاسی دولت و مجلس اولویت شده است
کارشناسان اقتصادی در میزگرد مهر با موضوع آسیب شناسی لایحه بودجه سال ۹۹ کشور، از چالش‌های پیش روی اصلاح ساختاری بودجه سخن گفتند و موانع اصلی پیش روی آنها را تشریح کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / لایحه بودجه / لایحه بودجه سال 99 کل کشور / کسری بودجه / محمد شیریجیان / حسین نبی‌زاده / عادل قدمایی / فروش اموال مازاد دستگاه های دولتی /
فروش دارایی های دولت با ترک تشریفات مزایده قطعا فسادآور است
فروش دارایی های دولت با ترک تشریفات مزایده قطعا فسادآور است
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه در لایحه بودجه ۹۹ پیش بینی فروش ۴۰ هزار میلیارد تومانی دارایی های دولت شده، گفت: این کار اشتباه بوده و قطعا فسادزا است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / لایحه بودجه سال 99 کل کشور / فروش اموال مازاد دستگاه های دولتی / مجید شاکری / فساد مالی / سازمان خصوصی سازی / فروش نفت / بانک مرکزی ایران /
لایحه قانون بانکداری در بوته نقد
لایحه قانون بانکداری در بوته نقد
شیوه انتخاب و عزل رییس کل در هیات عالی که در عمل در اختیار کامل قوه مجریه است باعث می‌شود تا همچنان رابطه بانک مرکزی…
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / استقلال / بانک مرکزی / تورم / دستگاه های دولتی / قانون /
پرداخت 3346 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدارروستایی دراستان 
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان درجلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری استان با بیان این خبر افزود: به منظور تحقق اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقامتی، آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در آبان ماه سال 1396 به تصویب هیات محترم وزیران رسید و بر اساس قانون مذکور به صندوق توسعه ملی این اجازه داده شده تا با هدف ارتقای تولید و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق عشایری و روستایی به تصویب هیئت امنای صندوق، معادل ریالی یک میلیارد و پانصد میلیون دلار از منابع صندوق را با موافقت سازمان برنامه وبودجه تبدیل به ریال نموده  نزد بانک های کشاورزی، پست بانک، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید سپرده گذاری نماید، تا این …
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ /
مدارس و ادارات دولتی استان المثنی در عراق تعطیل شد
مدارس و ادارات دولتی استان المثنی در عراق تعطیل شد
بغداد - ایرنا - با شدت گرفتن اعتراض ها از دیروز (یکشنبه) در شهرهای مختلف عراق خبرها حاکی از تعطیلی مدارس و توقف فعالیت بسیاری از دستگاه های اجرایی و اداری دیوانیه مرکز استان المثنی است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / مدارس / عراق / تظاهرات عراقی ها / اعتراض در عراق /
۹۵ درصد داوطلبان انتخابات مجلس در استان تهران تایید صلاحیت شدند
رئیس ستاد انتخابات استان تهران از تایید صلاحیت ۹۵ درصدی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تهران خبر داد. همچنین روز گذشته وزیر کشور نیز از تایید صلاحیت از تایید صلاحیت بیش از 91 درصد از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت که پرونده ۱۵۱۸۵ نفر مورد بررسی قرار گرفت و در نتیجه صلاحیت ۹۱.۲ درصد از افراد در هیئت‌های اجرایی مورد تایید قرار گرفت و نتیجه به هیئت‌های نظارت اعلام شد. به گزارش ایسنا، شکرالله حسن‏‏بیگی در جلسه مشترک ستاد انتخابات استان تهران با شهرستان شهریار با اشاره به انجام فرایند انتخابات اظهار کرد: طبق قانون انتخابات سه مرحله از مراحل انتخابات را پشت سر گذاشتیم که مرحله اول ثبت نام داوطلبان در حوزه‌های انتخابیه، مرحله دوم تشکیل هیئت‌های اجرایی …
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ /
به هیچ عنوان با استارت‌آپ‌ها رقابت نکنید، ۱۰۰ درصد می‌بازید
به هیچ عنوان با استارت‌آپ‌ها رقابت نکنید، ۱۰۰ درصد می‌بازید
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خطاب به دستگاه های دولتی گفت: به هیچ عنوان شانس رقابت با استارت آپ ها را ندارید و صد درصد می بازید.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / وزارت راه و شهرسازی / سورناستاری / لجستیک / شرکت های دانش بنیان /
سرمایه های حوزه شهری می تواند کشور را از رکودخارج کند
مشهد به لحاظ رشد اقتصادی رتبه یک را نسبت به کلانشهرهای کشور دارد، مزیت اصلی شهر مشهد در رشد اقتصادی، زائران بارگاه حضرت رضا(ع) است و گلوگاه شاخص اقتصادی تقویت مراکز اقامتی است.محمدرضا کلائی، شهردار مشهد درحاشیه بازدید از نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری و اقتصاد شهری؛ عنوان کرد:با توجه به بازدیدهای زیادی که در نمایشگاه های مختلف فرصت های سرمایه گذاری داشتم این نمایشگاه بسیار موفق است و به دور از تشریفات تلاش دارد تا دستاوردهای اقتصادی مشهد را به سرمایه گذاران ارائه دهد.وی با اشاره به اینکه شرکت های خصوصی و دولتی زیادی در این نمایشگاه شرکت کرده اند، افزود: نتیجه برگزاری این نمایشگاه و جذب سرمایه گذار، رشد دو درصدی اقتصادی شهر مشهد است.کلائی با بیان اینکه سطح سودآوری مشهد بسیار متفاوت تر از سایر …
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ /
پذیرش دانشجو در موسسات وابسته به دولت ممنوع شد/ منع تأسیس مراکز پژوهشی دولتی جدید
پذیرش دانشجو در موسسات وابسته به دولت ممنوع شد/ منع تأسیس مراکز پژوهشی دولتی جدید
دانشجوی جدید در مراکز و موسسات پژوهشی دولتی وابسته به دستگاه های اجرایی به غیر از وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ممنوع است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ /
ممنوعیت پذیرش دانشجو در مراکز وابسته به دستگاههای اجرایی/ ظرفیت پذیرش در پژوهشگاهها کم شد
ممنوعیت پذیرش دانشجو در مراکز وابسته به دستگاههای اجرایی/ ظرفیت پذیرش در پژوهشگاهها کم شد
بر اساس لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ پذیرش و تامین اعتبار برای پذیرش دانشجوی جدید در مراکز و موسسات پژوهشی دولتی وابسته به دستگاه های اجرایی غیر از وزارتخانه های علوم و بهداشت ممنوع شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / لایحه بودجه سال 99 کل کشور / دستگاه های اجرایی / پذیرش دانشجو / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / وزارت بهداشت /
رییس جمهوری عراق: دولت مسئول امنیت تظاهرکنندگان است
رییس جمهوری عراق: دولت مسئول امنیت تظاهرکنندگان است
تهران-ایرنا- «برهم صالح» رییس جمهوری عراق روز یکشنبه در دیدار فرستاده ویژه سازمان ملل در این کشور بر حق تظاهرکنندگان برای برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز و مسئولیت دستگاه های دولتی برای حمایت از امنیت آنها تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / برهم صالح / بغداد / عراق / سازمان ملل /
بودجه عجیب ثروتمندترین وزارتخانه در سال ۹۹
درحالی که تمامی دستگاه های دولتی اعتبارات هزینه‌ای میلیاردی دارند، سازمان برنامه و بودجه برای وزارت نفت تنها ۲۰ میلیون تومان اعتبار هزینه‌ای در نظر گرفته است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / بودجه 99 / بودجه وزارت نفت / وزارت نفت /
مناسب سازی شهر عزم جدی همه مدیران را می طلبد
کرمان - شهردار کرمان از جامعه معلولان به دلیل کوتاهی در مناسب سازی شهر کرمان عذرخواهی کرد و گفت: مناسب سازی شهر عزم جدی همه مدیران را می طلبد.سید مهران عالم زاده در همایش روز جهانی معلولان ضمن تشکر از مدیر کل بهزیستی کرمان که شهرداری را در امر مناسب سازی شهر همراهی می کنند تشکر کرد، گفت: در ابتدای ورود من به شهرداری  یک نفر از جامعه معلولان را به عنوان مشاور انتخاب کردم که «شورش دلپسند» انتخاب و پیگیری اقدامات شهرداری برای رفاه حال معلولان و مناسب سازی شهر برای معلولان را با دلسوزی تمام انجام می دهد.عالم زاده  ضمن اشاره به اینکه ستاد مناسب سازی شهر ویژه معلولان با حضور تمامی مدیران شهرداری و نماینده جامعه معلولان در شهرداری تشکیل و به صورت منظم برگزار می شود، گفت: در این نشست تمامی مسائل در خصوص …
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ /
 سامانه ثبت اموال مازاد بانک‌ها رونمایی شد/حراج اموال در بورس
 سامانه ثبت اموال مازاد بانک‌ها رونمایی شد/حراج اموال در بورس
سامانه اموال مازاد بانک‌ها به منظور ثبت اموال و دارایی های راکد و مازاد شبکه بانکی کشور با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / وزارت امور اقتصادی و دارایی / اموال مازاد بانکها / فروش اموال مازاد دستگاه های دولتی / فرهاد دژپسند / شرکت فروش اموال مازاد بانکها(فام) /
وزارت نفت | فراخوان دعوت به همکاری در برابر سمت مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات
وزارت نفت | فراخوان دعوت به همکاری در برابر سمت مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات
شفقنا اقتصادی –  وزارت نفت به منظور انتخاب فردی شایسته، اصلح و توانمند برای تصدی جایگاه مدیر کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات در ستاد وزارت نفت مستقر در تهران، در نظر دارد از بین شاغلین صنعت نفت و دیگر دستگاه های اجرایی و سازمان های دولتی طبق شرایط مندرج در سامانه http://jos.mop.ir دعوت به همکاری […]
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ /
گذرگاه تاریخ
همدلی: امروز‌ یکشنبه 3 آذر 1398‌ است. با گذشت 249 روز از سال خورشیدی جاری، 116 روز به سال 1399باقی مانده است. 24 نوامبر 2019، 37 روز تا آغاز سال 2020باقی ‌مانده است. زادروز باروخ اسپینوزایست و چهارم نوامبر زادروز باروخ اسپینوزا (Baruch Espinoza) فیلسوف هلندی است که در سال 1632 به دنیا آمد و بسال 1677 از بیماری سل درگذشت. خانواده او از یهودیان اسپانیا ــ پرتغال بودند که از آنجا اخراج و ساکن هلند شده بودند. اسپینوزا به دلیل داشتن تفکر مستقل، در سال 1656 از سلک یهودیان اخراج شده بود.تاریخ فلسفه و علوم سیاسی از اسپینوزا به عنوان پدر لیبرال دمکراسی (اصطلاحا دمکراسی غرب) نام می برد. او می گوید که انسان اگر از چارچوب نظم ملکوتی بیرون نرود آزاد است. وی انسان را سزاوار آزاد بودن، آزاد اندیشیدن و آزادانه …
۱۳۹۸/۰۹/۰۳ /
دستگاه‌های دولتی حق گران کردن کالاها را ندارند
وزیرصنعت، معدن و تجارت گفت: دستگاه های دولتی تا پایان امسال به هیچ عنوان حق گران کردن کالایی را ندارند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ /
دولتی‌ها چگونه در برابر مقررات‌زدایی مقاومت می‌کنند؟/ اولویت، حفظ قدرت است
دولتی‌ها چگونه در برابر مقررات‌زدایی مقاومت می‌کنند؟/ اولویت، حفظ قدرت است
علی رغم الزام قانونی و نام گذاری سال جاری به نام سال رونق تولید، همچنان بسیاری از دستگاه های دولتی در تلاش برای حفظ قدرت خود، به جای مقررات زدایی به رقابت با بخش خصوصی ادامه می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار / کسب و کار / فضای کسب و کار / محیط کسب و کار ایران / وزارت امور اقتصادی و دارایی /
برخی دستگاه‌های دولتی حذف می‌شوند/ ارائه "برنامه اجرایی تلفیق" بعد از تایید سازمان استخدامی به سران قوا
در روزهای آینده بسته پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه برای تلفیق یا حذف برخی دستگاهها، در راستای برنامه اصلاح ساختار بودجه در سازمان اداری و استخدامی تعیین تکلیف خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / تلفیق دستگاه های دولتی /
بیانیه مشترک ۳ دستگاه دولتی در تکذیب ورود ذرت‌های آلوده به کشور
بیانیه مشترک ۳ دستگاه دولتی در تکذیب ورود ذرت‌های آلوده به کشور
سازمان ملی استاندارد، گمرک و وزارت جهاد کشاورزی درباره ذرت های آلوده بیانیه مشترک صادر کردند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ /
رحمانی فضلی: بخشنامه تفکیک زن و مرد در ادارات وجود ندارد
رحمانی فضلی: بخشنامه تفکیک زن و مرد در ادارات وجود ندارد
تهران- ایرنا- وزیر کشور ادعای یکی از رسانه ها مبنی بر ممنوعیت به کارگیری ⁧منشی زن⁩ برای مدیران مرد و تفکیک مردان و زنان در یکی از دستگاه های دولتی را رد کرد و گفت: چنین بخشنامه ای وجود ندارد و امضا نکردم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / معصومه ابتکار / عبدالرضا رحمانی فضلی /
استفاده از منشی زن در برخی دستگاه‌های دولتی ممنوع شد
استفاده از منشی زن در برخی دستگاه‌های دولتی ممنوع شد
حسب ابلاغیه های صورت گرفته از سوی نهادهای مهم کشوری در حوزه عفاف و حجاب، استفاده از منشی زن در برخی دستگاه های دولتی ممنوع شد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / زنان / حضور زنان در جامعه /
جلسه شورای برنامه ریزی کهگیلویه وبویراحمد
جلسه شورای برنامه ریزی کهگیلویه وبویراحمد
ایرنا- یاسوج- نشست شورای برنامه ریزی کهگیلویه وبویراحمد روز شنبه به ریاست حسین کلانتری استاندار و با ۲ دستور کار شامل بررسی بند و موضوع تهاتر بدهی پیمانکاران و بخش خصوصی با دستگاه های دولتی از محل اسناد خزانه و همچنین پیگیری ماده ۲۳ برخی طرح های عمرانی ملی استانی در یاسوج برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ /
اجرای دوره های تک پودمان توسط دستگاه های دولتی امکان پذیر شد
اجرای دوره های تک پودمان توسط دستگاه های دولتی امکان پذیر شد
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مراکز آموزشی دولتی که نمی توانند در دوره‌های مقطع دار حضور داشته باشند، می توانند در دوره های پودمانی با این دانشگاه همکاری کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ /
اگر مصوبه ای عملی نیست مدیران اعلام کنند
اگر مصوبه ای عملی نیست مدیران اعلام کنند
استاندار کرمان با انتقاد از اجرایی نشدن مصوبات جلسات قبل از جمله لیست قطعی بدهی دستگاه های دولتی به پیمانکاران عنوان کرد: اگر مصوبه ای عملی نیست مدیران اعلام کنند که مصوب نشود، ما اصراری نداریم مصوبه ای داشته باشیم که اجرایی نباشد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - کرمان /
نبض اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه و بویراحمدکند می زند
نبض اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه و بویراحمدکند می زند
یاسوج- ایرنا- انباشت مصوبات اجرا نشده و معطل مانده در سال های گذشته و یا گره زدن اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی به کمبود منابع دولتی و یا وجود معارضات اجتماعی نشان می دهد که هنوز مفهوم واقعی ، اهداف و راهبردهای مهم در سیاست های کلی و جهت گیری های این اصل مهم اقتصادی در وجود برخی مدیران، دست اندرکاران و دستگاه های مربوطه نهادینه نشده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / استانداری کهگیلویه و بویراحمد / طرح های نیمه تمام / اقتصاد مقاومتی /
ویدئو/ توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت پرداخت معوقات فرهنگیان
ویدئو/ توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت پرداخت معوقات فرهنگیان
حاجی میرزایی: رشد حقوق معلمان در دولت یازدهم و دوازدهم نسبت به سایر دستگاه های دولتی بالاتر بوده است!
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ /
نماینده مجلس: همه دستگاه ها موظفند ثبت اطلاعات حقوق کارکنان خود را انجام دهند
شفقنا- یک عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی، گفت: ثبت اطلاعات حقوق کارکنان دستگاه های دولتی در سامانه حقوق و مزایا، مصوبه مجلس است و همه دستگاه ها موظف هستند آن را اجرا کنند. هر بخشی که مقاومت کند در نهایت نیز مجبور به تسلیم شدن است. محمد خالدی سردشتیدرباره ضرورت شفاف سازی حقوق مدیران برای جلوگیری از فساد اظهار […]
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ /
دستگاه‌ها نسبت به ثبت اطلاعات حقوق کارکنان در سامانه مقاومت نکنند/ مجبورید تسلیم شوید
دستگاه‌ها نسبت به ثبت اطلاعات حقوق کارکنان در سامانه مقاومت نکنند/ مجبورید تسلیم شوید
یک عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی، گفت: ثبت اطلاعات حقوق کارکنان دستگاه های دولتی در سامانه حقوق و مزایا، مصوبه مجلس است و همه دستگاه ها موظف هستند آن را اجرا کنند. هر بخشی که مقاومت کند در نهایت نیز مجبور به تسلیم شدن است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / شفافیت حقوق مدیران /
توکلی: اگر فردی در اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات قانون‌شکنی کرد، نباید به او رحم کرد
توکلی: اگر فردی در اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات قانون‌شکنی کرد، نباید به او رحم کرد
پدیده شومی که سال هاست رایج شده دست اندازی دستگاه های حکومتی به منابع عمومی با اتکا به قدرت است. از ویلاسازی سازمانی اختصاصی در سواحل خزر تا تصرف اراضی ملی به اسم تعاونی های اداری، از تغییر کاربری زمین های زراعی تا فروش مایملک بخش عمومی به مدیران به ثمن بخس. تشدیدکننده فساد یقه سفیدهای دولتی این است که دستگاه های حکومتی وظایفشان را نسبت به یکدیگر انجام نمی دهند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / احمد توکلی / اطلاعات سپاه / وزارت اطلاعات /
رشد ۴۰۰ درصدی تبادل اطلاعات میان دستگاه‌های دولتی
رشد ۴۰۰ درصدی تبادل اطلاعات میان دستگاه‌های دولتی
معاون وزیر ارتباطات از رشد ۴۰۰ درصدی تبادل اطلاعات میان دستگاه های دولتی در یک سال گذشته خبر داد و گفت: اما مردم هنوز طعم دولت الکترونیک را نچشیده اند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / سازمان فناوری اطلاعات ایران / امیر ناظمی / دولت الکترونیک /
سایپا ۱۲۰۰ میلیارد تومان از اموال مازادش را می‌فروشد
سایپا ۱۲۰۰ میلیارد تومان از اموال مازادش را می‌فروشد
گروه خودروسازی سایپا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد قصد دارد۵ فقره از املاک اداری، مسکونی و صنعتی خود به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد تومان را برای فروش به مزایده بگذارد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / سایپا / فروش اموال مازاد دستگاه های دولتی / صنعت خودروسازی /
آزادراه تهران-شمال زیر بار ترافیک می‌رود؟
مسئولان ارشد دستگاه های دولتی و حاکمیتی وعده داده بودند که آزادراه تهران-شمال در هفته دولت زیر بار ترافیک می رود، اما به نظر می رسد این اتفاق باز هم به تعویق افتاده باشد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / آزادراه تهران - شمال /
دولت بساط استخدام را جمع کند
کارشناس بازار کار با اشاره به اینکه کلید اشتغال فارغ التحصیلان، توسعه کارآفرینی است گفت: یکی از دلایل بیکاری فارغ التحصیلان توقع استخدام در دستگاه های دولتی است که باید این انتظار از بین برود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / بیکاری / بیکاری فارغ‌التحصیلان /
محرومیت‌های اجتماعی برای مشمولان غایب
محرومیت‌های اجتماعی برای مشمولان غایب
سردار مهری با اشاره به محدودیت قانونی بکارگیری مشمولان غایب توسط بخش های خصوصی و دولتی گفت: در صورت به کارگیری مشمولان غایب توسط کارخانه ها، کارگاه ها، شرکت ها، آموزشگاه ها، بنگاه ها، مغازه ها، تعمیرگاه های دولتی و خصوصی، برابر ماده 63 و 63 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان برخورد و برای اعمال مجازات تعیین شده به دستگاه های قضائی معرفی می شوند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / مشمولان غایب / سربازی / نظام وظیفه /
جزئیات تخلف خودرویی ۲ نماینده مجلس/ ایران خودرو و سایپا برای انتخابات و جریانات خاص هزینه‌هایی می‌کنند
جزئیات تخلف خودرویی ۲ نماینده مجلس/ ایران خودرو و سایپا برای انتخابات و جریانات خاص هزینه‌هایی می‌کنند
تسنیم نوشت: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به مشکل اساسی در ساختار و نوع مدیریت دو شرکت خودرو سازی کشور اشاره کرد و افزود: اگر این دو شرکت‌ها دولتی بودند باید دستگاه های نظارتی از دیدگاه قوانین دولتی بر آنها نظارت می کردند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / خودرو / مجلس شورای اسلامی /
جزئیات تخلف خودرویی ۲ نماینده مجلس/کلاف سردرگم پولهایی که در ۲ خودروساز خرج شد
جزئیات تخلف خودرویی ۲ نماینده مجلس/کلاف سردرگم پولهایی که در ۲ خودروساز خرج شد
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به مشکل اساسی در ساختار و نوع مدیریت دو شرکت خودرو سازی کشور اشاره کرد و افزود: اگر این دو شرکت‌ها دولتی بودند باید دستگاه های نظارتی از دیدگاه قوانین دولتی بر آنها نظارت می کردند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ /
تحلیل باهنر از مجادله روسای سابق دستگاه قضا و دستگیری پوری حسینی
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / آیت الله یزدی / آیت‌الله آملی لاریجانی / بازداشت پوری حسینی / محمدرضا باهنر /
۲۳ شعبه بانک عامل حوزه مسکن منحل شد/ اخذ مالیات از بانک‌های متمرد
۲۳ شعبه بانک عامل حوزه مسکن منحل شد/ اخذ مالیات از بانک‌های متمرد
یک مقام مسئول در بانک عامل بخش مسکن از انحلال ۲۳ شعبه این بانک تا پایان مرداد و ۲۸ شعبه دیگر تا پایان سال خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / بانک مسکن / سازمان امور مالیاتی / شرکت فروش اموال مازاد بانکها(فام) / فروش اموال مازاد دستگاه های دولتی /
اوراق دولتی پیمانکاران را حتی دولتی‌ها برای تهاتر بدهی نمی‌پذیرند
اوراق دولتی پیمانکاران را حتی دولتی‌ها برای تهاتر بدهی نمی‌پذیرند
یک اقتصاددان گفت: تجربه قبلی نشان می دهد اوراق دولتی را که به پیمانکاران تحمیل شده بود، حتی دستگاه های دولتی بابت تهاتر بدهی هایشان نیز نمی‌پذیرند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / علی مروی / علی سعدوندی / اصلاح ساختار بودجه / تورم / صندوق توسعه ملی / نشست سران قوا /
بحران تکراری درنساجی ۲روز مانده به شروع لیگ نوزدهم
مشخص نیست مالکان خصوصی به چه دلیلی با ادعاهای فراوان وارد چرخه فوتبال ایران می شوند و پس از مدتی بهانه عدم حمایت دستگاه های دولتی و مقامات شهری و استانی را می گیرند و از پرداخت مطالبات بازیکنان و هزینه های تیمداری سرباز می زنند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۹ /
تحقق اهداف و سیاستگذاری‌های توسعه شهری منوط به صیانت از اراضی دولتی
سید محمد نظری در این دیدار ضمن تقدیر از فرمانده یگان حفاظت ، از مازندران به عنوان یک استان ویژه یاد و عنوان کرد: تشکیل و فعالیت یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن با هدف حفظ و صیانت از اراضی ملی است.به گفته مدیر کل راه و شهرسازی استان از آنجاکه حفظ حقوق بیت‌المال، جلوگیری از تصرف اراضی و کوتاه کردن دست افراد فرصت طلب از اهم وظایف یگان حفاظتی است، تلاش می شود تا با اقدام به موقع، برخورد قاطع با متصرفان و متجاوزان به اراضی ملی براساس قانون صورت گیرد.نظری ابراز امیدواری کرد: دستگاه ‌های اجرایی و قضایی همانند گذشته و بیش از پیش، همکاری و تعامل مناسبی برای برخورد با متخلفان در این حوزه داشته باشند.وی اظهار کرد: از آنجا که اراضی دولتی در محدوده حریم شهرها از ارزش چشمگیری برخوردار بوده و ضرورت حفاظت …
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ /
دولت تمایل به حضور سازمان‌های مردم نهاد برای کنترل آسیب‌های اجتماعی دارد
دولت تمایل به حضور سازمان‌های مردم نهاد برای کنترل آسیب‌های اجتماعی دارد
ساری - ایرنا - معاون سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با اشاره به اینکه دولت تمایل به کاهش نقش دستگاه های دولتی در بحث آسیب‌های اجتماعی دارد، اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌های ما در حوزه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / آسیب های اجتماعی / سازمان های مردم نهاد / مازندران /
به‌زودی سامانه تلفنی یگان حفاظت از اراضی ملی راه اندازی می شود
سرهنگ پاسدار جواد خردمند فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کشور در یازدهمین سفر استانی به گیلان در بازدید از وضعیت فعالیت های یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان، وضعیت زمینهای استان را مورد بررسی قرار داد وگفت: با تدابیر مسئولان کشوری و همراهی وزیر راه و شهرسازی قرار است به‌زودی سامانه تلفنی یگان حفاظت از اراضی ملی راه اندازی شود تا مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف زمین خواری مسئولین مربوطه را مطلع کنند. وی در این بازدیدعملکردیگان حفاظت از اراضی ملی استان گیلان را مطلوب ارزیابی کردوگفت: که این مطلوبیت جز با تعامل اداره کل راه و شهرسازی استان ، یگان حفاظت و مجموعه قضایی و انتظامی به‌دست نمی آید . سرهنگ خردمند با ارائه آماری گفت:ازابتدای سال 95 تاکنون700 موردگزارشات دریافتی،664 …
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ /
استاد دانشگاه ام.گ.او روسیه: ظریف تبحر خاصی در مذاکره دارد
رئیس کرسی سازمان های بین المللی و فرآیندهای سیاسی جهانی دانشگاه دولتی روسیه (ام.گ.او) معتقد است: مهارت خاص محمد جواد ظریف در حل و فصل تنش ها و اجرای مذاکرات و تبیین مواضع اصولی ایران، آمریکا را به تنگ آورده و این کشور با تحریم وزیر خارجه ایران به دنبال خاموش کردن صدای دستگاه دیپلماسی ایران است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ /
ضرورت مشارکت مردم در انتخابات مجلس/یکی از مهمترین موانع فعالیت شوراها دولتی‌ها هستند
ضرورت مشارکت مردم در انتخابات مجلس/یکی از مهمترین موانع فعالیت شوراها دولتی‌ها هستند
ایلنا: رییس مجمع نمایندگان تهران گفت: به نظر می رسد طعم تصدی گری به مذاق دستگاه های اجرایی خوش آمده و اکنون یکی از مهمترین موانع فعالیت شوراها دولتی ها هستند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ /
دولت مجبور به اتخاذ شیوه‌های مخرب برای جبران کسری بودجه نیست / گزینه‌های دیگری هم وجود دارد
دولت مجبور به اتخاذ شیوه‌های مخرب برای جبران کسری بودجه نیست / گزینه‌های دیگری هم وجود دارد
رئیس اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاست‌گذاری برداشت از صندوق توسعه و انتشار اوراق مشارکت را تشدید کننده چالش‌های موجود توصیف کرد و گفت: راهکارهای دیگری هم برای جبران کسری بودجه وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / سازمان برنامه و بودجه / بودجه کل کشور / اصلاح ساختار بودجه / علی مروی / نشست سران قوا / کسری بودجه / صندوق توسعه ملی / اوراق مشارکت / فروش اموال مازاد دستگاه های دولتی /
رسانه های منتقد از مزایای دولت محروم هستند/ از شنیدن نقد هراس دارند
رسانه های منتقد از مزایای دولت محروم هستند/ از شنیدن نقد هراس دارند
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی گفت:آگهی‌ دستگاه های دولتی در رسانه های همسوی دولت منتشر می شود و کاغذ دولتی هم با حجم زیاد در اختیار آنهاست در حالی که رسانه های منتقد از این مزایا محروم هستند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / سید محمد جواد ابطحی / روزنامه وطن امروز / مجلس شورای اسلامی / هیئت دولت /
وزیر اقتصاد: نامه روحانی به ۴ وزیر درباره تعیین تکلیف تخصیص ارز دولتی به شرکت ها
شفقنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به نامه رییس جمهور به ۴ وزیر درباره تعیین تکلیف تخصیص ارز دولتی به شرکت ها گفت: رییس جمهور در این نامه به دستگاه های ذی ربط دستور داده که پاسخ دهند تخصیص ارز به شرکت ها برای واردات در چه مرحله ای قرار دارد. فرهاد دژپسند در گفت وگویی اظهار داشت: فرآیند […]
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ /
خواسته مردم حذف حقوق‌های نجومی و عدم مالیات سلبریتی هاست نه حذف ۴ صفر از پول ملی
یک نماینده مجلس با انتقاد از اقدام دولت در مطرح کردن بحث حذف ۴ صفر از پول ملی در شرایط کنونی گفت: اکنون مسئله اساسی کشور اصلاح ساختار بودجه و همچنین حذف حقوقهای نجومی ، امکانات مفصل دستگاه های دولتی و عدم اخذ مالیات از سلبریتی هاست.
۱۳۹۸/۰۵/۱۲ /
مسئله اساسی کشور اصلاح ساختار بودجه است/ حاجی دلیگانی: به جای حذف ۴ صفر حقوق های نجومی را حذف کنید
مسئله اساسی کشور اصلاح ساختار بودجه است/ حاجی دلیگانی: به جای حذف ۴ صفر حقوق های نجومی را حذف کنید
یک نماینده مجلس با انتقاد از اقدام دولت در مطرح کردن بحث حذف  ۴ صفر از پول ملی در شرایط کنونی گفت: اکنون مسئله اساسی کشور اصلاح ساختار بودجه و همچنین حذف حقوقهای نجومی ، امکانات مفصل دستگاه های دولتی و عدم اخذ مالیات از سلبریتی هاست.
۱۳۹۸/۰۵/۱۲ /
اجرای ۲۳ پروژه دولت الکترونیک تا سال ۹۹/رشد ۸۹ درصدی خدمات آنلاین
اجرای ۲۳ پروژه دولت الکترونیک تا سال ۹۹/رشد ۸۹ درصدی خدمات آنلاین
رئیس امور توسعه دولت الکترونیک سازمان اداری با اشاره به رشد ۸۹ درصدی ارائه خدمات آنلاین دولتی گفت: ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الکترونیک برای دستگاه های مختلف تا سال ۹۹ اجرایی می شود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / دولت الکترونیک / سازمان اداری و استخدامی کشور / امضای الکترونیکی / شراره بخت جو /
ادعای جدید حاجی دلیگانی، نماینده پایداری درباره لیست دوتابعیتی‌ها: کریمی قدوسی همه لیست را منتشر نکرده
عضو کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی گفت: ظاهرا همه اسامی منتشر نشده است. چون ۹۳ اسم در تحقیق و تفحص مشخص شد. ۷-۸ اسم دیگر هم دستگاه های دولتی دادند. این که این لیست حدود ۷۰ اسم دارد، یعنی همه اسامی را آقای کریمی قدوسی منتشر نکرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۱ /
لیست کریمی قدوسی با لیست کمیته تحقیق و تفحص متفاوت است
لیست کریمی قدوسی با لیست کمیته تحقیق و تفحص متفاوت است
تهران - ایرنا - عضو کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی گفت: ظاهرا همه اسامی منتشر نشده است. چون ۹۳ اسم در تحقیق و تفحص مشخص شد. ۷-۸ اسم دیگر هم دستگاه های دولتی دادند.  این که این لیست حدود ۷۰ اسم دارد، یعنی همه اسامی را آقای کریمی قدوسی منتشر نکرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / مدیران دوتابعیتی / فراکسیون ولایی / حسینعلی حاجی دلیگانی / جواد کریمی قدوسی / علیرضا رحیمی /
شرکت هایی که دلار دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند احضار می شوند
شرکت هایی که دلار دولتی گرفته اما کالا وارد نکرده اند احضار می شوند
اهواز- ایرنا- نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حجم فشار کاری گمرک و بنادر کشور به دلیل تقاضای شرکت های وارداتی رو به افزایش است، گفت: آن دسته از شرکت هایی که طی سال گذشته و امسال ارز دولتی دریافت کرده ولی کالایی وارد نکرده اند برای پاسخگویی به دستگاه های نظارتی همچنین کمیسیون اصل ۹۰ احضار می شوند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / مجلس شورای اسلامی / امیر خجسته / بندرامام خمینی / ایرنا / دولت /
امیدواری "ابتکار" برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها با اقدامات صورت گرفته
امیدواری "ابتکار" برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها با اقدامات صورت گرفته
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: طی هفته دولت کارنامه‌ای ارائه خواهد شد که در آن مشخص خواهد شد دستگاه‌های دولتی تا چه میزان از ظرفیت بانوان به عنوان مدیر دولتی استفاده کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / حضور زنان در ورزشگاه‌ها / معصومه ابتکار / معاونت زنان / بکارگیری زنان در دستگاه های دولتی /
صرفه جویی یک میلیارد تومانی با حذف قبوض کاغذی در گلستان
گرگان- مدیر شرکت توزیع نیروی برق شرق گرگان با بیان این که ۱۵ درصد مصرف برق گرگان توسط دستگاه های دولتی انجام می شود، از صرفه جویی یک میلیارد تومانی با حذف قبوض کاغذی در گلستان خبرداد.محمدتقی اتحاد در جلسه شورای اداری شهرستان گرگان اظهارکرد: وضعیت بارش ها در شروع سال این تصور اشتباه را به وجود آورده که ما مشکلی از نظر دما و میزان مصرف نداریم اما در اکثر مناطق کشور شاهد افزایش دما بوده و در هفته های پایانی این امر بیشتر هم می شود.وی افزود: پیش بینی پیک بار کشور در سال جاری بیش از ۶۱ هزار مگاوات است درحالی که قدرت عمل همه نیروگاه ها ۵۳ هزار مگاوات بوده و ما بیش از هفت هزارمگاوات کمبود برق داریم.اتحاد گفت: روند مصرف برق گلستان نشان می دهد که هفته پایان تیرماه و هفته اول مرداد اوج مصرف برق است.وی …
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ /
شکار گونه های خاص ممنوع
شکار گونه های خاص ممنوع
کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشور هایی که دارای گونه های خاص و نادر جانوری است در جهان شناخته شده و این موضوع تمامی دستگاه ها و نهاد های دولتی و غیر دولتی را بر آن داشته تا از شکار غیر قانونی این گونه ها جلوگیری کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲ /
با فروش اموال مازاد دولت پاداش بازنشستگان پرداخت می شود
شفقنا اقتصادی_ رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با ابلاغ بخشنامه ای از پرداخت پاداش بازنشستگان از محل فروش اموال و دارایی های مازاد دستگاه های دولتی خبر داد. به گزارش شفقنا اقتصادی، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه کشور در بخشنامه‌ای به همه دستگاه‌های اجرایی قوای مجریه، مقننه و قضائیه، نیروهای […]
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •