چهارشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۸ / 22 January, 2020
سازمان پزشکی قانونی کشور
هشدار پزشکی قانونی در مورد افزایش تلفات مسمومیت با گاز
مهر / ۲ روز قبل / اجتماعی
هشدار پزشکی قانونی در مورد افزایش تلفات مسمومیت با گاز
با توجه به افزایش ۱۲.۴ درصدی تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در ۹ ماهه سال جاری، سازمان پزشکی قانونی کشور نسبت به افزایش تلفات گازگرفتگی با توجه به برودت هوا هشدار داد.
  پزشکی قانونی  گازگرفتگی  مرگ و میر
افزایش ۱۲.۴ درصدی مرگ براثر گازگرفتگی
ایرنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
افزایش ۱۲.۴ درصدی مرگ براثر گازگرفتگی
تهران - ایرنا - ۴۳۶ نفر در کشور از ابتدای فروردین تا پایان آذر سال جاری بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن جان باخته‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۳۸۸ نفر) ۱۲.۴ درصد افزایش یافته است.
  آذربایجان شرقی  تهران  گازگرفتگی  اصفهان  سازمان پزشکی قانونی کشور
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
پیکر «مجتبی عباس‌نژاد» در اهواز تشییع و تدفین شد
روابط‏عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور از تحویل پیکرهای 150 تن از قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی به خانواده‌های‏شان خبر داد. تمامی پیکرهای دارای نمونه ژنتیکی بستگان، مورد شناسایی قرار گرفتند و از پیکرهای شناسایی‏شده، تعداد 150 پیکر به خانواده‌ها تحویل شده است. از قربانیان حادثه سقوط هواپیمای اوکراین تاکنون 169 پیکر در مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران شناسایی شدند. بر اساس گزارش روابط‏عمومی سازمان پزشکی قانونی، یادآور می‌شود تمام پیکرهایی که بستگان آنان برای اخذ نمونه به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند و یا پروفایل ژنتیکی آنان برای تطبیق به پزشکی قانونی تهران ارسال شد، شناسایی شده‌اند. گفتنی است، دیروز نیز مراسم تشییع و تدفین مجتبی (سروش) عباس‌نژاد از قربانیان …
پیکر ۱۶۹ شهید سانحه هوایی شناسایی شد/ تحویل ۱۵۰ پیکر به خانواده‌ها + اسامی
انتخاب / ۳ روز قبل / ...
پیکر ۱۶۹ شهید سانحه هوایی شناسایی شد/ تحویل ۱۵۰ پیکر به خانواده‌ها + اسامی
سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد که تاکنون پیکر 169 شهید حادثه سقوط هواپیمایی اوکراینی شناسایی شده است. بنابر اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور تمام پیکرهایی که بستگان آنها برای اخذ نمونه به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند یا پروفایل ژنتیکی آنها برای تطبیق به پزشکی قانونی تهران ارسال شده، شناسایی شده‌اند.
تحویل 150 پیکر قربانیان سقوط هواپیما به خانواده هایشان + اسامی
نامه نیوز / ۳ روز قبل / اجتماعی
تحویل 150 پیکر قربانیان سقوط هواپیما به خانواده هایشان + اسامی
روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور از تحویل پیکرهای 150 تن از قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی به خانواده هایشان خبر داد.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
خسارت‌ها 10 برابر بودجه ابلاغی رییس‌جمهور است
گروه اجتماعی|با گذشت یک هفته از وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان، استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد که بر اساس برآوردهای اولیه، سیلاب اخیر تاکنون هزار و 100 میلیارد تومان به بخش‌های کشاورزی، شهری و راه‌های این استان خسارت وارد کرده آن هم در حالی که به گفته علیم یارمحمدی؛ نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی، خسارات وارد شده به استان؛ به خصوص به دلیل تخریب و نابودی زمین‌های کشاورزی و احشام و همچنین تخریب 70 الی 100 درصدی بسیاری از خانه‌های روستایی، 10 برابر بودجه ابلاغی رییس‌جمهوری برای جبران خسارات این استان است. اسماعیل نجار؛ رییس سازمان مدیریت بحران کشور هم دیروز ضمن اعلام فرونشست آب در مناطق سیل‌زده استان و تداوم امدادرسانی و کمک به مردم سیل‌زده توسط نیروهای …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ...
شناسایی ۱۴۸ پیکر از قربانیان سقوط هواپیما
​پیکر ۱۴۸ نفر از قربانیان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی شناسایی شد.اداره‏کل روابط‏عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: با تلاش شبانه‌روزی همکاران مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران، تعداد پیکرهای شناسایی‏شده قربانیان سقوط هواپیمای اوکراین تا لحظه انتشار این خبر به ۱۴۸ نفر رسید. بر اساس این گزارش از کل پیکرهای شناسایی‏شده تاکنون ۵۷ جسد به خانواده‏ها تحویل داده شده است.
فقط پروفایل «دی ان ای» جانباختگان اوکراینی سقوط هواپیما تکمیل شده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
فقط پروفایل «دی ان ای» جانباختگان اوکراینی سقوط هواپیما تکمیل شده است
تهران - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: تاکنون فقط از بین اتباع خارجی جانباخته حادثه سقوط هواپیمای اوکراین، پروفایل «دی ان ای» اتباع اوکراینی تکمیل شده و پروفایل دیگری از اتباع خارجی دیگر به دست ما نرسیده است.
  سقوط هواپیما  سازمان پزشکی قانونی کشور  سانحه هوایی  پیدا و پنهان سقوط
پیکر ۳۹ جانباخته سقوط هواپیمای اوکراین شناسایی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
پیکر ۳۹ جانباخته سقوط هواپیمای اوکراین شناسایی شد
تهران - ایرنا - سازمان پزشکی قانونی کشور از شناسایی ۳۹ پیکر دیگر جان باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی خبر داد و بدین ترتیب تعداد پیکرهای تعیین هویت شده این حادثه به ۱۰۰ تن رسید.
  سقوط هواپیما  سازمان پزشکی قانونی کشور
اخذ نمونه دی‌ان‌ای از خانواده‌های قربانیان ایرانی در سقوط هواپیمای اوکراینی | خارجی‌ها چه می‌شوند؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
اخذ نمونه دی‌ان‌ای از خانواده‌های قربانیان ایرانی در سقوط هواپیمای اوکراینی | خارجی‌ها چه می‌شوند؟
سازمان پزشکی قانونی کشور از مراجعه خانواده‌های ۱۴۲ نفر از قربانیان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی به این سازمان و اخذ نمونه DNA از آنها خبر داد و به ارائه توضیحاتی درباره جانباختگان تبعه دیگر کشورها نیز پرداخت. 
اخذ D.N.A  از خانواده ۱۴۲ قربانی سانحه هوایی
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
اخذ D.N.A از خانواده ۱۴۲ قربانی سانحه هوایی
سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: با مراجعه خانواده ۱۴۲ نفر از قربانیان سانحه سقوط هواپیما، نمونه D.N.A از این خانواده‌ها اخذ شده و کار شناسایی پیکرهای این عزیزان در حال انجام است. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، از ۱۴۷ هموطن درگذشته در این سانحه هوایی، تاکنون خانواده ۱۴۲ نفر به ادارات کل پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که بیش از ۹۰ درصد این مراجعات به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی استان تهران بوده است. بر اساس این گزارش از خانواده سه تبعه افغان نیز که در هواپیما کشته شده‌اند نمونه ژنتیک اخذ شده است. همچنین با همکاری تیم اعزامی از اوکراین، پروفایل خانواده‌های قربانیان تبعه این کشور نیز برای شناسایی و تعیین هویت اجساد در اختیار سازمان …
نمونه‌برداری از بستگان ۱۴۲ مسافر ایرانی جان‌باخته هواپیمای اوکراینی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
نمونه‌برداری از بستگان ۱۴۲ مسافر ایرانی جان‌باخته هواپیمای اوکراینی
تهران - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: از خانواده‌های ۱۴۲ مسافر ایرانی هواپیمای اوکراینی نمونه خون گرفته شده و تاکنون پنج خانواده از مسافران جان باخته برای اخذ نمونه به مراکز پزشکی قانونی مراجعه نکرده‌اند.
  سقوط هواپیما  حقوقی و قضایی  سازمان پزشکی قانونی کشور  سقوط هواپیمای مسافربری در تهران
مشکلات ثبت‌ قانونی املاک دانشگاه مرتفع می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / علمی و آموزشی
مشکلات ثبت‌ قانونی املاک دانشگاه مرتفع می‌شود
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از توسعه همکاری های دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد.
  دانشگاه شهید بهشتی
مراجعه خانواده جانباختگان سقوط هواپیما به پزشکی قانونی برای نمونه‌برداری
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
مراجعه خانواده جانباختگان سقوط هواپیما به پزشکی قانونی برای نمونه‌برداری
تهران - ایرنا - مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: بستگان 130 جان باخته از مجموع ۱۴۷ مسافر جان باخته ایرانی سقوط هواپیمای اوکراینی، برای نمونه‌برداری به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند.
  سقوط هواپیما  سازمان پزشکی قانونی کشور  سقوط هواپیمای مسافربری در تهران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
آخرین وضعیت شناسایی هویت قربانیان هواپیمای اوکراینی
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور از اخذ نمونه از ۱۱۵ نفر از بستگان جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران خبر داد. به گزارش ایسنا، حامد نائیجی درباره اقدامات انجام شده از سوی سازمان پزشکی قانونی در تشخیص هویت جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی در جنوب تهران گفت: از روز پنجشنبه با انتقال اجساد جانباختگان این سانحه هوایی فرآیند استخراج پروفایل‌های ژنتیکی از آنان آغاز شده است و این اقدامات همچنان ادامه دارد، اما تا کنون هویت هیچ یک از اجساد شناسایی نشده است، چرا که آزمایش‌هایی که باید انجام شود، زمان‌بر است و باید مراحل مختلفی را طی کند. وی ادامه داد:‌ البته تمام تلاش متخصصان و کارشناسان پزشکی قانونی این است که در کم‌ترین زمان ممکن اجساد قربانیان شناسایی شده …
آماده‌باش پزشکی قانونی درپی سقوط هواپیما/هنوز جسدی به پزشکی قانونی نرسیده
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
آماده‌باش پزشکی قانونی درپی سقوط هواپیما/هنوز جسدی به پزشکی قانونی نرسیده
مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور از آمادگی این سازمان برای تحویل گرفتن اجساد جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای مسافربری در جنوب تهران خبر داد.
  سقوط هواپیما  سقوط هواپیمای اوکراینی  پزشکی قانونی  حامد نائیجی  تهران
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
انتقال اجساد حادثه سقوط‌ هواپیما به پزشکی قانونی/ فوت همه خدمه و مسافران
رئیس سازمان اورژانس کشور از انتقال اجساد حادثه سقوط‌ هواپیما به پزشکی قانونی خبر داد و گفت: همه خدمه و مسافران در این حادثه جان خود را از دست دادند.
  سقوط هواپیمای اوکراینی
سازمان پزشکی قانونی: تعیین هویت ۴ تن از جان باختگان مراسم تشییع در کرمان
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
سازمان پزشکی قانونی: تعیین هویت ۴ تن از جان باختگان مراسم تشییع در کرمان
شفقنا- سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: به دلیل ازدحام بسیار بالا و فشار جمعیت در مراسم تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در شهر کرمان، متاسفانه تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند...
  تعیین هویت  جان باختگان مراسم تشییع در کرمان  سازمان پزشکی قانونی
خون سردار سلیمانی مُهر باطل شدن حضور آمریکا و اسرائیل در منطقه را بدنبال دارد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / سیاسی
خون سردار سلیمانی مُهر باطل شدن حضور آمریکا و اسرائیل در منطقه را بدنبال دارد
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: ترامپ و اسرائیل ناشیانه عمل کردند و عمل آن‌ها باعث شد که خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مهر باطل شدن حضور آمریکا و اسرائیل در منطقه را بدنبال داشته باشد.
  شهادت سردار سلیمانی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
دردِ از کارافتادگی مضاعف
‏  [شادی خوشکار]  مرگ دو کارگر نانوایی و مسمومیت یک کارگر دیگر در سی‌سخت، برق‌گرفتگی کارگر ساختمانی در کرمان، مرگ کارگر پرورش ماهی در قزوین، مصدومیت سه محیط‌بان در آتش‌سوزی پارک گلستان، مرگ یک راننده لودر در خوزستان حین انجام مأموریت، سقوط یک کارگر در فردیس، کشته و زخمی‌شدن چند کارگر ساختمان در مهاباد. این‌ کارگران همه در هفته گذشته آسیب‌دیده یا کشته‌شده‌اند. اگر زنده مانده باشند، سهم‌شان از زندگی خطی از اخبار است و شاید مستمری ازکارافتادگی. حوادث کار همیشه قربانی می‌گیرند و بخشی از زندگی کارگران ریسک بر سلامت و زندگی‌شان است. بسیاری از آنها حتی در آمارها هم نمی‌آیند.  آمارهای متفاوتی درباره حوادث کار ارایه می‌شود. …
سردار سلیمانی به آرزوی دیرینه اش رسید
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اجتماعی
سردار سلیمانی به آرزوی دیرینه اش رسید
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در پیامی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفته و نوشت: سردار مخلص، شجاع و خستگی ناپذیر میادین نبرد حق علیه باطل به آرزوی دیرینه اش رسید و به یاران شهیدش پیوست.
پیام تسلیت رییس سازمان پزشکی قانونی کشور به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / سیاسی
پیام تسلیت رییس سازمان پزشکی قانونی کشور به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی پیام تسلیتی صادر کرد.
  شهادت سردار سلیمانی  رییس سازمان پزشکی قانونی کشور
اعلام اسامی ۸ نفر از جانباختگان واژگونی اتوبوس آزادراه زنجان - تبریز
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
اعلام اسامی ۸ نفر از جانباختگان واژگونی اتوبوس آزادراه زنجان - تبریز
تهران - ایرنا - سازمان پزشکی قانونی کشور اسامی هشت نفر از جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس آزادراه زنجان - تبریز را پس از احراز هویت اعلام کرد.
  واژگونی  زنجان  حوادث رانندگی  تبریز  سازمان پزشکی قانونی کشور
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
الزامات معاینه مصدومان رانندگی در پزشکی قانونی
مراجعین مصدوم حوادث رانندگی همواره بخش قابل توجهی از معاینات بالینی سازمان پزشکی قانونی کشور را به خود اختصاص می‌دهند به نحوی که به طور میانگین ۱۵ تا ۱۶ درصد مراجعات مربوط به مصدومان حوادث رانندگی است؛ شرایطی که افزایش آگاهی در رابطه با فرایند معاینه مصدومان رانندگی در پزشکی قانونی را برای بسیاری به یک الزام بدل کرده است.
دندان‌پزشکان رکورددار شکایت‌های مردم
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
دندان‌پزشکان رکورددار شکایت‌های مردم
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: از شش هزار و ۳۰۲ پرونده مربوط به قصور پزشکی، ۴۷ درصد محکومیت پزشک و ۵۳ درصد هم تبرئه داشتیم.
  هرمزگان  البرز  تهران  مجلس  پزشکی قانونی  پزشکی  دندانپزشکی  قصور پزشکی
محکومیت پزشکان در ۴۷درصد پرونده‌های قصور پزشکی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
محکومیت پزشکان در ۴۷درصد پرونده‌های قصور پزشکی
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: از شش هزار و ۳۰۲ پرونده مربوط به قصور پزشکی، ۴۷ درصد محکومیت پزشک و ۵۳ درصد هم تبرئه داشتیم.
معاینه سلامت ۳ هزار زوج برای دریافت جنین | ۳ استان در صدر آمار مراجعان
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
معاینه سلامت ۳ هزار زوج برای دریافت جنین | ۳ استان در صدر آمار مراجعان
یکی از خدمات سازمان پزشکی قانونی کشور در بخش معاینات بالینی، معاینات مربوط به اهدای جنین است که سالانه به طور میانگن ۳ هزار مراجعه را شامل می‌شود.
بررسی ۶۳۰۲ پرونده قصور پزشکی در ۸ ماه ابتدای امسال / محکومیت پزشک در ۴۷ درصد پرونده‌ها
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بهداشت و سلامت
بررسی ۶۳۰۲ پرونده قصور پزشکی در ۸ ماه ابتدای امسال / محکومیت پزشک در ۴۷ درصد پرونده‌ها
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در هشت ماهه سال جاری ۱۹ هزار و ۶۰۹ پرونده در کمیسیون های پزشکی قانونی بررسی شد که از این تعداد شش هزار و ۳۰۲ پرونده مربوط به قصور پزشکی بوده است که ۳۲ درصد از کل پرونده‌های ارجاعی به کمیسیون‌ها را در برمی‌گیرد.
  رییس سازمان پزشکی قانونی  قصورپزشکی  سازمان پزشکی قانونی
بررسی بیش از ۱۹ هزار پرونده در کمیسیون‌های پزشکی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
بررسی بیش از ۱۹ هزار پرونده در کمیسیون‌های پزشکی
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: هرچند کمیت و تعداد پرونده‌های مورد بررسی در کمیسیون‌ها نیز حائز اهمیت است، اما نگرش اصلی به کمیسیون‌های پزشکی قانونی کیفیت محور است و نحوه رسیدگی به پرونده‌های ارجاعی و حفظ تکریم مردم و جامعه پزشکی اهمیت ویژه‌ای دارد.
  سازمان پزشکی قانونی کشور  عباس مسجدی
«دندان‌پزشکی» و «زنان و زایمان» در صدر بیشترین شکایات قصور پزشکی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
«دندان‌پزشکی» و «زنان و زایمان» در صدر بیشترین شکایات قصور پزشکی
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به رشته‌های دارای بیشترین شکایت در هشت ماهه امسال، گفت: بر اساس آمارهای موجود، بیشترین تعداد شکایات قصور به ترتیب مربوط به رشته‌های دندان‌پزشکی با ۶۶۲، زنان و زایمان با ۵۱۹، جراحی عمومی با ۴۴۷، جراحی ارتوپدی با ۳۲۷، پزشکان عمومی با ۲۹۲، گوش حلق و بینی با ۲۲۸ و پرستاری با ۲۱۴ بوده است.
  رییس سازمان پزشکی قانونی کشور
بیشترین شکایت قصور مربوط به کدام رشته پزشکی است؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
بیشترین شکایت قصور مربوط به کدام رشته پزشکی است؟
تهران - ایرنا - براساس اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، بیشترین تعداد شکایات قصور پزشکی از فروردین تا آبان سال جاری به ترتیب مربوط به رشته‌های دندان‌پزشکی با ۶۶۲، زنان و زایمان با ۵۱۹، جراحی عمومی با ۴۴۷، جراحی ارتوپدی با ۳۲۷، پزشکان عمومی با ۲۹۲، گوش حلق و بینی با ۲۲۸ و پرستاری با ۲۱۴ بوده است.
  دندانپزشکی  عباس مسجدی آرانی  سازمان پزشکی قانونی کشور
شکایت از ۶۳۰۲ پزشک به دلیل "قصور پزشکی" در ۸ ماه
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
شکایت از ۶۳۰۲ پزشک به دلیل "قصور پزشکی" در ۸ ماه
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به بررسی ۶ هزار و ۳۰۲ مورد پرونده مربوط به "قصور پزشکی" در هشت ماهه گذشته از سال جاری گفت: بیشترین تعداد شکایات قصور مربوط به رشته‌های دندان‌پزشکی و زایمان و زایمان بود.
استان فارس پیشتاز تلفات رانندگی در 8 ماه گذشته
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
استان فارس پیشتاز تلفات رانندگی در 8 ماه گذشته
تهران - ایرنا - بیشترین آمار تلفات رانندگی از ابتدای فروردین تا پایان آبان سال جاری به ترتیب مربوط به استان‌های فارس با ۹۵۳، خراسان‌رضوی با ۹۰۰ و تهران با ۸۸۰ و کمترین آن مربوط به استان‌های ایلام با ۱۲۹، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۶۷ و چهارمحال و بختیاری با ۱۶۹ مورد بود.
  کهگیلویه و بویراحمد  حوادث رانندگی  تهران  خراسان رضوی  سازمان پزشکی قانونی کشور  فارس
متقاضیان دریافت جنین اهدایی باید چه مراحلی را طی کنند؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / سیاسی
متقاضیان دریافت جنین اهدایی باید چه مراحلی را طی کنند؟
به گفته جعفری، کارشناس معاینات بالینی سازمان پزشکی قانونی کشور در هفت ماهه سال جاری، حدود یکهزار و ۳۵۰ زوج متقاضی دریافت جنین اهدایی در مراکز پزشکی قانونی معاینه شدند. وی اظهار داشت: آمار معاینات اهدای جنین در هفت ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶.۸ درصد بیشتر شده است.
حوادث رانندگی در کشور سالانه بیش از 17 هزار قربانی می‌گیرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
حوادث رانندگی در کشور سالانه بیش از 17 هزار قربانی می‌گیرد
تهران - ایرنا - رئیس انجمن پیشگیری از مرگ‌های غیرطبیعی گفت: براساس آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، سالانه بیش از 17 هزار مرگ غیرطبیعی و در نتیجه حوادث رانندگی ثبت می‌شود.
  پلیس راهور ناجا  تصادفات جاده ای  پلیس
رشد بیش از ۳ برابری فوتی‌های گازگرفتگی در آذربایجان‌شرقی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اجتماعی
رشد بیش از ۳ برابری فوتی‌های گازگرفتگی در آذربایجان‌شرقی
تبریز- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در مدت سپری شده از امسال ۳۸ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منواکسیدکربن در استان جان خود را از دست داده‌اند که در مقایسه با پارسال رشد بیش از سه برابری را نشان می‌دهد.
  گازگرفتگی  حوادث  سازمان پزشکی قانونی کشور
سلامت زوجین متقاضی فرزندخواندگی بررسی می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اجتماعی
سلامت زوجین متقاضی فرزندخواندگی بررسی می‌شود
تهران - ایرنا - سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: ‌با ارجاع زوجین متقاضی فرزندخواندگی از سوی سازمان بهزیستی و یا مراجع قضایی، سلامت آنها در مراکز پزشکی قانونی بررسی می‌شود.
  کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  سازمان پزشکی قانونی کشور  فرزندخواندگی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
هشدار آتش‌نشانی نسبت به افزایش قربانیان مرگ خاموش در تهران
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از افزایش ۲۵درصدی تلفات حوادث گاز مونواکسید‏کربن در استان تهران خبر داد. به گزارش ایسنا، سید‏جلال ملکی درباره جزئیات اقدامات انجام‏شده در طرح ارتقاء آگاهی عمومی شهروندان در راستای کاهش حوادث گاز مونوکسید‏کربن، گفت: روز گذشته سومین مرحله از بازدید کارشناسان این سازمان از محلات قدیمی شرق تهران (منطقه 14) با حضور نیروهای امدادی انجام شد که در این بازدید ۲۰گروه پنج نفره از آتش‌نشانان حضور داشتند. پیش از این نیز این بازدیدها در منطقه سه و هفت شهرداری تهران انجام‏شده که نتایج مطلوبی را در این زمینه شاهد بودیم. وی با بیان اینکه طی این بازدیدها کارشناسان در قالب چندین گروه به محلات قدیمی اعزام می‌شوند و توصیه‌های ایمنی را به شهروندان ارائه می‌کنند گفت: …
افزایش پیاده‌روی مرگبار در خیابان‌های کشور؛ هر روز ۱۰ کشته!
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اجتماعی
افزایش پیاده‌روی مرگبار در خیابان‌های کشور؛ هر روز ۱۰ کشته!
طی هفت ماه گذشته سال جاری، ۲ هزار و ۱۸۱ عابرپیاده بر اثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند؛ روزانه بالغ بر ۱۰ نفر و ماهانه ۳۱۱ تن! این آماری است که اخیرا سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرده و بر اساس آن، تلفات تصادف با عابران پیاده یک پنجم از کل تلفات تصادفات در این مدت را به خود اختصاص داده و به نسبت گذشته رشد نشان می‌دهد.
کولیوند: ۶۴ درصد تصادفات منجر به فوت برون‌شهری است
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
کولیوند: ۶۴ درصد تصادفات منجر به فوت برون‌شهری است
رئیس سازمان اورژانس کشور با تاکید بر اینکه اغلب تصادفاتی که منجر به فوت شده‌اند، برون شهری بودند، گفت: بر اساس آمار پزشکی قانونی در سال گذشته ۶۴ درصد تصادفات که منجر به فوت شده‌اند برون‌شهری بوده و بیشترین علت فوتی ها نیز ضربه های مغزی یا شکستگی های متعدد بوده است
کشته شدن ۲۱۸۱ عابر پیاده بر اثر تصادف در ۷ ماه گذشته
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / سیاسی
کشته شدن ۲۱۸۱ عابر پیاده بر اثر تصادف در ۷ ماه گذشته
ایلنا: سازمان پزشکی قانونی کل کشور اعلام کرد: ​در هفت ماهه سال جاری دو هزار و ۱۸۱ عابر پیاده در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم حدود یک پنجم…
  تصادف  سازمان پزشکی قانونی کشور
یک پنجم تلفات تصادفات، عابران پیاده‌اند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اجتماعی
یک پنجم تلفات تصادفات، عابران پیاده‌اند
تهران- ایرنا- سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: ​در هفت ماهه سال جاری ۲ هزار و ۱۸۱ عابر پیاده در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم حدود یک پنجم (۱۹.۸ درصد) کل تلفات تصادفات این مدت را به خود اختصاص داده است.
  تلفات  تصادفات جاده ای  سازمان پزشکی قانونی کشور
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / ...
نیاز قصور پزشکی به نگاهی دوباره
گروه جامعه: «هر چه بگندد نمکش می‌زنند، وای به روزی که بگندد نمک»؛ از جمله مصادیق این ضرب‌المثل مشهور ایرانی شاید یکی هم مسئله «قصور پزشکی» باشد؛ جایی که بیمار به نیت درمان و شفا نزد پزشکی رفته، به دانش، تجربه و تشخیص و درمان او اعتماد کرده و امید بسته، اما با اشتباه یا قصور، سلامتی‌اش و حتی زندگی‌اش را از دست داده است. شاید انسان جایز‏الخطا یا به تعبیری ممکن‏الخطا باشد، اما پزشکی عرصه‌ای است که خطا و قصور در آن، هزینه گرانی دارد؛ هزینه‌ای به گرانی زندگی!جان، جان است. فرقی نمی‌کند عباس کیارستمی مشهور باشی، رضا رستمی روزنامه‌نگار باشی یا یک شهروند ناشناس. با این حال برخی نام‌ها همیشه باعث مطرح‏شدن هر‏چه بیشتر رویدادهای پیرامون‏شان می‌شوند.درگذشت عباس کیارستمی و رضا رستمی، که با پیگیری خانواده‌های‏شان …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / ...
آفتاب یزد گزارش می‌دهد
پرونده‌های قصور پزشکی ۸.۴ درصد رشد داشته استآفتاب یزد- گروه اجتماعی: خطای پزشکی از جمله خطاهایی است که با توجه به ابعاد آن می‌تواند خسارات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. این در حالی است که درسال‌های اخیر با خطاهای پزشکی زیادی روبه رو بوده‌ایم. پیش از این عباس مسجدی آرانی رئیس سازمان پزشکی قانونی گفته بود: «دندانپزشکی، جراحی عمومی و جراحی زنان در صدر پرونده‌های شکایت قصور پزشکی کشور است.»این در حالی است که روز گذشته سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد در هفت ماهه سال جاری تعداد پرونده‌های قصور پزشکی ۸.۴ درصد افزایش یافته است و این موضوع نگران‌کننده به نظر می‌رسد.بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی طی هفت ماهه امسال از کل پرونده‌های قصور پزشکی نوبت اول مورد بررسی در پزشکی قانونی یک‌هزار و ۹۳۱مورد تبرئه …
ساعت کاری شیفت شب پزشکی قانونی استان تهران به ۲۲ تغییر یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
ساعت کاری شیفت شب پزشکی قانونی استان تهران به ۲۲ تغییر یافت
تهران- ایرنا- روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان تهران گفت: واحد کشیک شب پزشکی قانون استان تهران از ساعت ۱۸به ۲۲ تغییر یافته و این واحد تا ساعت ۲۲ فعال و آماده خدمت رسانی به شهروندان است.
  استان تهران  سازمان پزشکی قانونی کشور
رشد ۸.۴ درصدی تعداد پرونده‌های قصور پزشکی در هفت ماهه امسال
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / سیاسی
رشد ۸.۴ درصدی تعداد پرونده‌های قصور پزشکی در هفت ماهه امسال
در هفت ماهه سال جاری تعداد پرونده های قصور پزشکی نوبت اول که در کمیسیون‌های سازمان پزشکی قانونی کشور مورد بررسی قرار گرفت سه هزار و ۴۹۰ مورد بود که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (سه هزار و ۲۲۰ مورد) ۸.۴ درصد افزایش یافته است.
  پزشکی قانونی
رعایت نکردن اخلاق حرفه‌ای مهمترین دلیل افزایش شکایت پزشکی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
رعایت نکردن اخلاق حرفه‌ای مهمترین دلیل افزایش شکایت پزشکی است
تهران - ایرنا - مدیرکل امور کمیسیون‌های سازمان پزشکی قانونی کشور درمورد دلایل افزایش شکایات در حوزه قصور پزشکی گفت: در سال‌های اخیر شاهد افزایش شکایات نسبت به کادر درمانی و جامعه پزشکی بوده‌ایم که دلایلی مختلفی موجب رشد شکایات شده که از آن جمله می‌توان رعایت نکردن اخلاق حرفه ای از سوی پزشکان و کادر درمانی اشاره کرد.
  سلامت  بهداشت و درمان  سازمان پزشکی قانونی کشور
آمار فوتی‌های تصادفات مهرماه امسال ۱۵ درصد افزایش یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
آمار فوتی‌های تصادفات مهرماه امسال ۱۵ درصد افزایش یافت
تهران- ایرنا- سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: ‌ هزار و ۶۷۰ نفر در مهر ماه سال جاری در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۷) با هزار و ۴۴۷ فوتی، ۱۵.۴ درصد افزایش یافته است.
  خوزستان  ایلام  تهران  خراسان رضوی  سازمان پزشکی قانونی کشور  فارس
افزایش تلفات حوادث کار در ایران/ مقصر کیست؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / فرهنگی و هنری
افزایش تلفات حوادث کار در ایران/ مقصر کیست؟
اعلام سازمان پزشکی قانونی مبنی بر افزایش تلفات ناشی از حوادث کار زنگ خطر را برای جامعه کارگری کشور به صدا درآورده است، موضوعی که می‌تواند کارگران و خانواده‌های آنان را در شرایط سخت معیشتی با چالش مواحه کند.
افزایش قربانیان منوکسیدکربن در اصفهان، معضلی که باید جدی گرفت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / اجتماعی
افزایش قربانیان منوکسیدکربن در اصفهان، معضلی که باید جدی گرفت
اصفهان- ایرنا- براساس آمار موجود نهادهای مربوط تعداد افراد مسموم و فوتی‌های ناشی از استنشاق گاز منوکسیدکربن در استان اصفهان افزایش یافته‌ است که به تاکید کارشناسان باید برای رفع این معضل فراگیر تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود.
  سازمان اورژانس کشور  گازگرفتگی  مسمومیت با منوکسیدکربن  اصفهان  سازمان پزشکی قانونی کشور  جامعه
پاسخ پزشکی قانونی به شایعات مطرح شده در فضای مجازی
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اجتماعی
پاسخ پزشکی قانونی به شایعات مطرح شده در فضای مجازی
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور نسبت به شایعات مطرح شده در فضای مجازی درباره این سازمان، در پی اغتشاشات اخیر پاسخ داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ...
مرگ ۶۹ نفر به علت گازگرفتگی در مهر و آبان
روابط‏عمومی سازمان اورژانس کشور از فوت ۶۹ نفر از اول مهر تا ۳۰ آبان به علت گازگرفتگی خبر داد.۱۲۰۵ نفر به علت گازگرفتگی و مسمومیت با گاز مونوکسیدکرین(co) از اول مهر لغایت ۳۰ آبان توسط اورژانس کشور گزارش شد که ۸۵۰ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۲۸۶ نفر در محل حادثه درمان شدند و متاسفانه  ۶۹ نفر نیز به علت گازگرفتگی فوت کردند. بیشترین مسمومیت با co به ترتیب در استان‌های تهران با ۲۴۱ نفر، فارس با ۱۱۴ نفر، آذربایجان‏شرقی با ۱۰۵ نفر و خراسان رضوی با ۱۰۰ نفر رخ داده است. بیشترین فوتی با مسمومیت با  co  نیز در استان‌های آذربایجان‏شرقی با ۱۰ نفر، اصفهان با ۱۰ نفر و فارس با ۹ نفر بوده است.در آخرین خبر این حوزه، فرمانده انتظامی استان لرستان از مرگ 4 عضو یک خانواده در اثر گازگرفتگی در خرم‌آباد خبر داد. سردار …
هزار و ۴۳۸ نفر برای اهدای جسد اعلام آمادگی کردند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اجتماعی
هزار و ۴۳۸ نفر برای اهدای جسد اعلام آمادگی کردند
تهران- ایرنا- رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: از ابتدای شروع طرح اهدای جسد از مرداد ماه سال ۱۳۹۶ تا زمان حاضر، هزارو ۴۳۸ نفر برای اهدای جسد به مراکز علمی و دانشگاهی، اعلام آمادگی کرده‌اند.
  اهدای جسد  سازمان پزشکی قانونی کشور
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
چرا بی‌اعصاب شدیم؟
گروه جامعه: ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ مصادف با ۲۵ آبان، روز جهانی صبر و بردباری است و به بهانه آن به میزان صبر و بردباری ایرانیان در این روزهای سخت پرداخته‌ایم؛ صبری که شاید این روزها به حداقل آستانه خود رسیده و مشکلات اقتصادی سبب شده از آنها مردمانی خشن‌تر بسازد. براساس آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، آمار مصدومان ناشی از نزاع در نیمه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دو و نیم درصد افزایش داشته است. صبر یعنی مقاومت در برابر سختی‌ها و به دست گرفتن تاب و قرار خود. صبر، نیرویی است فعال که انسان را در برابر آنچه ناخوشایند او است، توانمند می‌سازد. هر مشکل و مصیبتی در زندگی، به تناسب ناخوشایندی‌اش، روان انسان را در تنگنا قرار می‌دهد و موجب بروز فشار روانی می‌شود. در برابر اینگونه پدیده‌ها، اگر فرد، …
اختلاف فاحش میان آمار پزشکی قانونی و وزارت کار درباره حوادث شغلی؛  اکثریت قربانیان حوادث کار، بیمه نیستند
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸-۰۸-۲۲ / اجتماعی
اختلاف فاحش میان آمار پزشکی قانونی و وزارت کار درباره حوادث شغلی؛ اکثریت قربانیان حوادث کار، بیمه نیستند
روز دوشنبه، سازمان پزشکی قانونی اقدام به انتشار آمار قربانیان حوادث کار در کشور در نیمه نخست سال جاری کرد و به مقایسه آن با آمار مدت زمان مشابه در سال 97 پرداخت. پیش از این مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آمار حادثه‌دیدگان حوادث کار در سال 97 را منتشر کرده بود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / ...
مرگ ۸۹۸ نفر در حوادث کار درشش ماهه اول امسال
​در نیمه نخست امسال ۸۹۸ نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند که ۷.۴ درصد بیشتر شده است. در شش ماهه اول سال جاری از کل تلفات حوادث کار ۸۹۰ نفر مرد و هشت نفر زن بودند. آمار تلفات حوادث کار  در مدت مشابه سال قبل ۸۳۶ نفر بود. سقوط از بلندی در حوادث کار بیشترین علت مرگ افراد را به خود اختصاص می‌دهد به نحوی که در شش ماهه اول امسال ۳۹.۴ درصد از کل تلفات حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی جان خود را از دست داده‌اند. در این مدت ۳۵۴ نفر به دلیل سقوط از بلندی، ۲۳۲ نفر به دلیل اصابت جسم سخت، ۱۴۰ نفر به دلیل برق‌گرفتگی، ۷۸ نفر به دلیل سوختگی، ۴۳ نفر به دلیل کمبود اکسیژن و ۵۱ نفر به سایر دلایل دیگر جان خود را در حوادث کار از دست داده‌اند.همچنین در این مدت استان‌های تهران با ۲۵۰، خراسان رضوی با ۵۷ و مازندران …
تایید ۳ متخصص در ناهنجاری‌های جنین برای سقط درمانی ضروری است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اجتماعی
تایید ۳ متخصص در ناهنجاری‌های جنین برای سقط درمانی ضروری است
تهران- ایرنا- رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: بر اساس قانون فعلی برای تایید حرج مادر در ناهنجاری‌های جنینی، هنوز نیاز به تایید سه متخصص است.
  سازمان پزشکی قانونی کشور
پزشکی قانونی چگونه در موضوع رحم اجاره‌ای اقدام می‌کند؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اجتماعی
پزشکی قانونی چگونه در موضوع رحم اجاره‌ای اقدام می‌کند؟
استفاده از رحم اجاره‌ای برای فرزندآوری، فصل نویی را در حوزه علم ناباروری باز کرده و در دهه اخیر در ایران روز به روز در حال افزایش است، اما به گفته رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور هنوز قانونی برای آن به تصویب نرسیده است.