شنبه, ۱۶ فروردین, ۱۳۹۹ / 4 April, 2020
سد سازی
سد سفیدرود سر ریز شد/ ذخیره سازی ۱.۶۵ میلیارد مترمکعبی آب
به گزارش مهر، مهندس وحید خرمی در این باره اظهار کرد: به دلیل بارش‌های اخیر در حوضه آبریز بالا دست سد سفیدرود، ذخیره سد مذکور در وضعیت مطلوبی قرار دارد و امروز ۱۱ فروردین ماه ۱۳۹۹ سد سفید رود سر ریز شد.
۴ روز قبل / ذخیره سدها / سد سفیدرود / سرریز سد
ما با فرهنگ‌تریم یا غربی‌ها؟! ‏/ عمو نوروز! لطفاً لبخند بزن/ چه ابهاماتی درباره ترور بیولوژیک از طریق کرونا وجود دارد؟
ما با فرهنگ‌تریم یا غربی‌ها؟! ‏/ عمو نوروز! لطفاً لبخند بزن/ چه ابهاماتی درباره ترور بیولوژیک از طریق کرونا وجود دارد؟
آیا اپیدمی کرونا باعث شکست جهانی سازی می‌شود؟، تحریم ها؛ سد راه تنفس بیماران ایرانی، تشویش اذهان با بادمجان؟!، سهم ‏سیاسی‌ها از مرخصی ۸۳ هزار زندانی، «در خانه بمانیم» شعار امسال ما باشد، حال عجیب مسکن در سال ۹۸، پیامد عدم مدیریت ‏بحران، انتخابات آمریکا زیرسایه کرونا، درگذشت فریبرز رییس دانا، اقتصاددان عدالت‌خواه و خوف و رجای دیپلماسی ۹۹ از ‏مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
رها سازی آب سد درود زن برای بخش کشاورزی
رها سازی آب سد درود زن برای بخش کشاورزی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: آب سد درود زن برای اراضی کشاورزی آبخور رودخانه کُر در شهرستان‌های زرقان، خرامه و مرودشت رها سازی شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / استانی-اقتصادی / گندم / رهاسازی آب / فارس
جزء ۵ کشور برتر در صنعت سدسازی هستیم
جزء ۵ کشور برتر در صنعت سدسازی هستیم
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: ایران در حال حاضر جزء پنج کشور برتر سد سازی در دنیا به‌شمار می‌آید.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / محمد حاج رسولی ها / وزارت نیرو / سدسازی
زمینه‌های حضور جوانان برای حضور در عرصه تصمیم‌سازی فراهم نیست
زمینه‌های حضور جوانان برای حضور در عرصه تصمیم‌سازی فراهم نیست
فعالان دانشجویی استان قم از چالش‌هایی سخن گفتند که امروزه سد محکمی را پیش روی جوانان متخصص و کارآمد برای حضور در عرصه تصمیم سازی و تصمیم گیری در سطح کلان کشور ساخته است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / استانی-علمی و آموزشی / استانی-سیاسی / انتخابات
ایران در حال حاضر جزو پنج کشور برتر سد سازی است
ایران در حال حاضر جزو پنج کشور برتر سد سازی است
مدیرعامل شرکت منابع آب ایران گفت: ایران در حال حاضر جزو پنج کشور برتر سد سازی در دنیاست که همه اینها از آثار و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / استانی-شهرستانها
ادامه پیروزی‌های شاهین؛پرواز دوباره در آسمان لیگ برتر
ادامه پیروزی‌های شاهین؛پرواز دوباره در آسمان لیگ برتر
شاهین بوشهر موفق شد با سه گل از سد ماشین سازی عبور کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / باشگاه شاهین بوشهر / باشگاه ماشین سازی تبریز / لیگ برتر نوزدهم
نگرانی بابت ذخیره آب در سد سفیدرود وجود ندارد
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان اظهار داشت : با افزایش 65 درصدی حجم آب سد سفید رود نسبت به سال گذشته نگرانی بابت ذخیره ی آب این سد وجود ندارد . به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان، وحید خرّمی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه استانی باران در خصوص وضعیت آب کشاورزی گیلان و سد سفیدرود با توجه به بارندگی های اخیر اظهار داشت: حجم آبی که در سد سفیدرود ذخیره شده 677 میلیون متر مکعب است که نسبت به سال گذشته افزایش 65 درصدی به جهت شرایط مناسب آب و هوایی در سال 98 نشان می دهد. وی با بیان اینکه ذخیره سازی آب آغاز شده است، گفت: نگرانی بابت ذخیره ی آب در سد سفیدرود وجود ندارد .وی با یادآوری مدیریت سیلاب در فروردین سال 98 عنوان کرد: سال گذشته در اسفند ماه با یک تصمیم مدیریتی …
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
ارائه الگوها و آموزش های مصرف بهینه آب به دانش آموزان آذربایجان شرقی
تبریز – فلاح: رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با تاکید بر مدیریت مصرف آب و فرهنگ سازی گفت: دانش آموزان در این خصوص نقش مهمی دارند.علیرضا ایمانلو اظهار کرد: امسال در جهت فرهنگ سازی، الگوسازی و تربیت دانش آموزان برای ۵۰ هزار نفر آموزش های لازم در خصوص مدیریت مصرف آب ارایه می شود.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی ادامه داد: در یک‌سال گذشته ۳۵ هزار نفر به صورت چهره به چهره آموزش های مربوط به مصرف بهینه و مدیریت مصرف آب را گذرانده اند که از این تعداد ۱۲۰۰ نفر معلم و ۳۵۰۰ نفر اولیا دانش‌آموزان هستند.ایمانلو در خصوص دیگر برنامه های آموزشی و فرهنگی شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی نیز گفت: زنگ صرفه جویی آب و جشن آب در خصوص اهمیت این مایع حیاتی در مدارس تبریز برگزار شده …
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
تبعاتِ انتقال آب دریای عمان، خزر و خلیج فارس
تبعاتِ انتقال آب دریای عمان، خزر و خلیج فارس
محمد رضا محبوب فر، استاد دانشگاه و کارشناس منابع آب وتوسعه پایدار در گفتگو با فرارو، گفت: "بحث انتقال آب و سدسازی در جهان یک موضوع منسوخ شده است وتحت شرایط خاصی انجام می‌شود. چرا که مغایر با توسعه پایدار است. در سطح دنیا هم کمتر به دو موضوع انتقال آب و سد سازی توجه می‌شود. اما متاسفانه در ایران، ما شاهد نوعی توسعه نامتعادل ونامتوازن هستیم و همیشه بحث انتقال آب و سدسازی در کشور مطرح بوده است. "
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / انتقال آب / دریای عمان / خلیج فارس / دریای خزر
صنعت نفت و یک رویای شیرین (عکس)
صعنت نفت از سد ماشین سازی هم گذشت تا 26 امتیازی شود. حالا این تیم در فاصله سه امتیازی با صدرنشین تیم چهارم جدول بشمار می رود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
تونل سوم کوهرنگ برای اصفهان عایدی نخواهد داشت
تونل سوم کوهرنگ برای اصفهان عایدی نخواهد داشت
یک استاد آب دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: اگر یکی از بیلبوردهای شهرداری به زاینده رود اختصاص پیدا کند تا روند مصرفی آب و حجم آب پشت سد برای مردم شفاف سازی شود، به دیگر استان‌های کشور ثابت می‌شود اصفهان رویکرد مدیریتی نوین را از خود آغاز کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / استانی-اقتصادی / زاینده‌رود / تونل سوم کوهرنگ
تصفیه ‌خانه تبریز بزرگترین و با کیفیت‌ترین تصفیه ‌خانه کشور
تبریز - فلاح: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: آب شرب در کل استان از منابع مختلفی تامین می‌شود که آب‌های سطحی، چشمه‌ها، چاه‌های آب، عمده‌ترین منابع تامین آب شرب هستند.علیرضا ایمانلو افزود: با توجه به حساسیت ویژه در ارتباط با جمعیت موجود تبریز و برخی دلایل دیگر آب شرب این کلانشهر از سه محل تامین می‌گردد؛ 60 درصد از زرینه رود، 15 درصد از سد نهند و مابقی نیز از چاه های آبی که در دامنه سهند وجود دارد.وی ادامه داد: خوشبختانه وضعیت استان از لحاظ صرفه‌جویی در حد مطلوب است با این وجود سرانه مصرف آب در استان در حدود 190 لیتر در شبانه‌روز است که در فصل تابستان و با توجه به گرمای هوا میزان مصرف از 200 لیتر هم عبور کرد ولی با این حال میزان مصرف در استان معقول است.وی اضافه کرد: آب موجود در سد …
۱۳۹۸/۰۹/۰۸
بهینه سازی سد شهید عباسپور
بهینه سازی سد شهید عباسپور
نیروگاه اول سد شهید عباسپور با توانایی متخصصین ایرانی بهینه سازی شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
شناسایی حدود 880 پهنه آب بندان در گیلان
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان تعداد پهنه های آب بندان استان را حدود 880 پهنه شناسایی شده اعلام و خاطرنشان کرد: با ساماندهی این آب بندان‌ها، بیش از 40 هزار هکتار از اراضی شالیزاری های استان از آب مطمئن به ویژه در زمان آبیاری بهره مند می‌شوند. وحید خرّمی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که به ریاست استاندار گیلان برگزار شد،با اشاره به ضرورت وجود آب بندان ها اظهار داشت: علی رغم این که استان گیلان یک استان پرباران است؛ اما در تامین آب کشاورزی مشکل داریم و یکی از راه‌های برون رفت از این مشکل استفاده از آب بندان ها است.وی افزود: حدود ۸۸۰ پهنه با افزون بر ۹ هزار هکتار آب بندان در استان می تواند نقش خوبی در تامین آب زراعی شالیزارها ایفا کند.خرّمی با اشاره به …
۱۳۹۸/۰۸/۲۶
تکمیل سد آقدکش گلستان نیازمند 240 میلیارد تومان اعتبار
تکمیل سد آقدکش گلستان نیازمند 240 میلیارد تومان اعتبار
احداث سد آقدکش از سال ۹۲ با هدف ذخیره سازی و کنترل سیلاب آغاز شد و در سیل سال ۹۸ به دلیل گستردگی سیلاب و اهمیت سد در مهار سیل، بر اجرای این طرح تاکید مجدد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / استانی-اقتصادی / گلستان / شهر آق‌قلا
نماینده مهاباد: سد سازی ترکیه یک خطر جدی برای کشور است
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: سد سازی ترکیه یک خطر جدی برای کشور است. او گفت: نیاز است دولت در این حوزه ورود کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
رهاسازی آب سد شیرین دره با هدف مدیریت سیلاب های پاییزی تداوم می یابد
رهاسازی آب سد شیرین دره با هدف مدیریت سیلاب های پاییزی تداوم می یابد
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: با هدف ظرفیت سازی برای مهار سیلاب های احتمالی ناشی از بارش های پاییزی و مدیریت کیفیت آب مخزن، بخشی از آب سد شیرین دره در شهرستان مانه وسملقان دوباره از امروز (دوشنبه 12 آبان ماه) به مدت دو هفته رها می شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / استانی-اقتصادی / رهاسازی آب / سد شیرین دره
شکست نساجی مقابل تراکتور
شکست نساجی مقابل تراکتور
ایرنا - ساری - تراکتور سازی تبریز روز دوشنبه از هفته هفتم لیگ برتر فوتبال جام خلیج فارس، با 4 گل از سد نساجی مازندران درقائم شهر گذشت.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / تیم فوتبال نساجی مازندران / ساری / تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز / لیگ برتر فوتبال ایران
شاگردان نکونام از سد ماشین سازی گذشتند
شاگردان نکونام از سد ماشین سازی گذشتند
تیم‌‌ فولاد خوزستان در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال مقابل ماشین‌سازی تبریز به برتری دست یافت.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
بمب افکن جدید بی-1 آمریکا نمی تواند از سیستم پدافندی روسیه عبور کند
بمب افکن جدید بی-1 آمریکا نمی تواند از سیستم پدافندی روسیه عبور کند
مدرن سازی بمب افکن بی-1 آمریکا باعث نمی شود تا این بمب افکن بتواند از سد دفاعی روسیه عبور کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵
انتقاد نماینده خوزستان از عدم برخورد با خاطیان سیل خوزستان
انتقاد نماینده خوزستان از عدم برخورد با خاطیان سیل خوزستان
یک عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان ضمن انتقاد از عدم برخورد با خاطیان سیل اخیر گفت:‌ پیش بینی‌های غیر مسئولانه وزارت نیرو در کم کردن آب پشت سد باعث افزایش اثرات بحران آب و با عدم رها سازی در موعد مقرر منجر به سیل اخیر در استان خوزستان شد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / سیل خوزستان
تشکیل کمیته تخصصی آب جهت مقابله با کم آبی
شرکت پتروشیمی شازند جهت مقابله با کم آبی ضمن تشکیل کمیته تخصصی آب و با پشتیبانی مدیریت ارشد شرکت فعالیت­ های ذیل را در دست اقدام دارد:الف) تمرکز بر تعدّد بخشی به منابع آب. ب) مدیریت و کنترل مصرف آب.ج) بهینه ­سازی بازیافت آب از پساب.تشریح موارد فوق الذکر:الف) به منظور استفاده کمتر از منابع آب های زیرزمینی استفاده از آب سد کمال صالح در زمان پرآبی آن، استفاده از پساب شهرهای مجاور در صورت همکاری ادارات و ارگان­ های ذیربط استان، در برنامه کاری پتروشیمی شازند قرار دارد.ب) کنترل و مدیریت مصرف آب در بخش­ ها و واحدهای مختلف با استفاده از روش­ های نوین و پربازده در تصفیه آب، مطالعه و بررسی فنی- اقتصادی، کولینگ تاورهای هیبریدی ، استفاده از آب­ های بازیافتی برای فضای سبز به صورت آبیاری قطره­ ای مهمترین فعالیت­ …
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
ویترین روزنامه ها/ مبهم بودن تیتر یک «شرق» درباره حساب های قوه قضاییه/هم آوایی خوب«جام جم» در عکس یک/ انتقاد «رسالت» از سد سازی افغانستان بر روی رود «هیرمند»
شفقنا رسانه_صفحه یک روزنامه‌ها به عنوان  ویترین در مقابل چشم خواننده است به همین جهت انتخاب تیتر، عکس و مطالب فرعی در این صفحه اهمیت زیادی دارد تا خواننده را به داخل متن بکشاند و همراه خود کند. در این گزارش سعی کردیم با نگاهی به روزنامه‌های امروز، آن‌هایی که دارای مطالب خوب و مخاطب محور و یا محل نقد […]
۱۳۹۸/۰۶/۰۳
افتتاح ٢٨۶ میلیارد ریال پروژه در حوزه آب و فاضلاب شیراز
شیراز_خبرنگار ابتکار: مدیرعامل آبفای شیرازگفت: بیش از ٢٨۶ میلیارد ریال پروژه در هفته دولت در شهر شیراز و صدرا مورد بهره برداری قرار می گیرد.الله بخش نظرپور  روز شنبه در مراسم افتتاح پروژه مخزن ١۵ هزار متر مکعبی شهر صدرا اضافه کرد: در مجموع پروژه های آبرسانی که در شیراز و صدرا در حال اجرا است بالغ بر هزار و ٣۶٨ میلیارد تومان است.وی تاکید کرد: آبفای شیراز هم اکنون بیش از ٧٣٠ هزار مشترک مصرف کننده آب داشته و بیش از ۴١٠ هزار مشترک فاضلاب نیز دارد.او در خصوص رشد انشعابات آب و فاضلاب تصریح کرد: میزان انشعاب آب در سالانه در شیراز رشد ٧ درصدی دارد.مدیرعامل آبفای شیراز  با بیان این که مخزن ١۵ هزار متر مکعبی در شهر صدرا مورد بهره برداری قرار گرفته، تاکید کرد: خط دوم آبرسانی به شیراز نیز  ٩٠ درصد پیشرفت …
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
رهاسازی یک میلیارد و 789 میلیون متر مکعب آب از سد سفیدرود
مرتضی میرزایی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان در بیستمین نشست منابع و مصارف آب استان گفت: در سال زراعی جاری تاکنون یک میلیارد و 789 میلیون متر مکعب از سد سفیدرود جهت آبیاری شالیزارهای استان گیلان در کانال های آبیاری رهاسازی شد. بیستمین جلسه کمیته منابع و مصارف آب استان در محل موسسه تحقیقات برنج کشور برگزار شد. در این نشست ؛ میرزائی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان بیان داشت: برگزاری این نشست ها در سایر دستگاههای عضو کمیته ، باعث می شود که از تجارب سایر اعضاء بهره مند شویم.وی با بیان اینکه: الحمدالله سال آبی موفقی را پشت سر گذاشتیم و تاکید نمود ؛ با توجه به ارتقاء سطح آگاهی کشاورزان عزیز، بایستی بسیار هوشمندانه در زمینه مدیریت منابع و مصارف آب استان عمل نمائیم.در …
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
بیانیه ارتش: در گام دوم انقلاب با اتکا به توانمندی بی نظیر جوانان، از هر سد و مانعی عبور خواهیم کرد
شفقنا- ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌مناسبت ۳۱ مرداد ماه روز صنعت دفاعی بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه بدین شرح است: ۳۱ مرداد ماه روز صنعت دفاعی نماد خودباوری کشوری است که امروز با اتکا به جوانان متعهد و متخصص به نقطه‌ای از توانمندی رسیده‌ که اغلب نیازهای تجهیزاتی نظامی و دفاعی خود را در داخل تولید و بومی سازی […]
۱۳۹۸/۰۵/۳۰
آغاز دور جدید تمرینات روئینگ از فردا در میانه
آغاز دور جدید تمرینات روئینگ از فردا در میانه
مرحله جدید اردوی آماده سازی تیم ملی روئینگ مردان ایران این بار نیز به میزبانی سد آیدوغموش شهر میانه برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶
سدسازی ترکیه سد راه توسعه نفت عراق
سدسازی ترکیه سد راه توسعه نفت عراق
توسعه نفت عراق با اقدام ترکیه برای راه اندازی سدی که جریان آب مورد نیاز شرکت‌های انرژی را کاهش می‌دهد، ممکن است به خطر بیافتد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / تولید نفت عراق / کمبود آب / سد سازی ترکیه در مرز با ایران
باستی هیلز افسانه ای تکرار می شود
باستی هیلز افسانه ای تکرار می شود
گزارشی از پروژه جدید شهرک سازی اطراف سد لتیان
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
رها سازی 4 میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آبی سیستان و بلوچستان تا پایان امسال
رها سازی 4 میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آبی سیستان و بلوچستان تا پایان امسال
سرپرست اداره کل شیلات آب‌های داخلی سیستان و بلوچستان گفت: 100 هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در حاشیه سد شی کلگ شهرستان قصرقند رهاسازی شد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹ / سیستان و بلوچستان / اداره کل شیلات آب‌های داخلی سیستان و بلوچستان / سد شی کلگ
با جایگزین شدن آب سد، ۴۰ حلقه چاه دشت های ساوه و زرندیه از مصرف کشاورزی خارج شد
با جایگزین شدن آب سد، ۴۰ حلقه چاه دشت های ساوه و زرندیه از مصرف کشاورزی خارج شد
در جلسه شورای حفاظت از منابع آبی استان مرکزی ذخیره سازی ۴۰ حلقه چاه دشت های ساوه و زرندیه با جایگزینی استفاده از آب سد برای بهره وران به تصویب رسید.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / استان مرکزی / سد آبی / کم آبی - خشکسالی / کشاورزی
صرفه جویی در مصرف آب ضرورتی برای حفاظت از منابع آبی است
تبریز - فلاح: تبیین راهکارهای مصرف صحیح آب در جهت ارتقای فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب و اسراف نکردن آن، بهترین راه برای سپاس از خالق یکتاست. علیرضا ایمانلو به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب نسبت به تشریح اهمیت و جایگاه آب در جامعه در این هفته پرداخت.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به شروع فصل تابستان و افزایش مصرف آب شهروندان عزیز و اقدامات شرکت آب و فاضلاب در این راستا گفت: با آغاز فصل گرما و افزایش نیاز و تقاضا برای مصرف آب، مشکلات و کمبودهای آبی بیش از گذشته آشکار می شود و لزوم صرفه جویی در مصرف آب اهمیت ویژه ای پیدا می کند به همین جهت نخستین هفته تابستان هر سال بنام هفته صرفه جویی در مصرف آب در سراسر کشور نامگذاری شده است. در این راستا شرکت اب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی نیز تلاش …
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
طراحی پلتفرم مشترک راهکاری برای تولید اقتصادی قطعات
طراحی پلتفرم مشترک راهکاری برای تولید اقتصادی قطعات
همزمان با چالش تامین ارز مورد نیاز صنعت خودرو، برنامه ریزی برای کاهش ارزبری با تکیه بر داخلی سازی این صنعت اشتغالزا بیشتر از هر زمان دیگری مدنظر قرار گرفت اما سد راه این برنامه ریزی، تیراژ پایین تولید خودروسازان است که ساخت داخلی قطعات را به صرفه نمی کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۸
۵۰۰۰ قطعه ماهی در دریاچه سد ۱۵ خرداد دلیجان رها سازی شد
۵۰۰۰ قطعه ماهی در دریاچه سد ۱۵ خرداد دلیجان رها سازی شد
خمین - ایرنا - سرپرست حفاظت محیط زیست دلیجان گفت:پنج هزار قطعه ماهی در دریاچه سد ۱۵ خرداد این شهرستان رها سازی شد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / پرورش ماهی / دلیجان / اقتصادی
روزهای پر رونق کشت و برداشت در گچساران
روزهای پر رونق کشت و برداشت در گچساران
گچساران- ایرنا - بارش باران های مطلوب سال زراعی از سویی و ذخیره سازی مطلوب آب در سد کوثر ، تابستان شهرستان گچساران را برای کشاورزان پررونق کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / گچساران
در فصل تابستان تامین آب شرب از طریق یک سامانه آبرسانی امری دشوار است
اصفهان – راعی : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در جمع مدیران طرح آبرسانی اصفهان بزرگ با اشاره به افزایش نیاز آبی مردم در نیمه اول سال اعلام کرد:بدون شک با افزایش دما میزان مصرف هم بیشتر می شود این در حالیست که تنها سامانه آبرسانی اصفهان ظرفیت محدودی در تامین آب شرب دارد.هاشم امینی اعلام کرد: نهایت ظرفیت تامین آب شرب تصفیه خانه آب باباشیخعلی ۱۱.۵ متر مکعب در ثانیه هست در حالیکه نیاز آبی در فصل تابستان حداقل ۱۴.۵ متر مکعب است وی به کمبود ۳ الی ۳.۵ متر مکعبی در ثانیه آب برای تامین آب شرب مردم پرداخت و اظهار داشت: هم اکنون ذخیره آب سد زاینده رود ۷۵۰ میلیون مترمکعب است و مردم شاهد بارندگی های مناسب در فصل بارش بودند براین اساس مردم نمی پذیرند که در فصل تابستان در تامین آب شرب با چالش هایی …
۱۳۹۸/۰۳/۳۰
چهار سد لاستیکی با پیشرفت ۵۰ درصد در مازندران در حال ساخت است
چهار سد لاستیکی با پیشرفت ۵۰ درصد در مازندران در حال ساخت است
ساری- ایرنا- مدیر اجرایی سدهای لاستیکی شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: چهار سد لاستیکی استان با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است که تا پایان امسال سد لاریم جویبار به بهره برداری می رسد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۷ / سد سازی / کشاورزی / مازندران
بخشی از آب شرب داراب امسال از سد رودبال تامین می شود
بخشی از آب شرب داراب امسال از سد رودبال تامین می شود
شیراز - ایرنا- نماینده مجری طرح انتقال آب از سد رودبال به داراب و زرین دشت با بیان اینکه این طرح اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اعلام کرد: در صورت تامین اعتبار تا پایان امسال بخشی از آب شرب مورد نیاز داراب و تا سال آینده بخشی از آب زرین دشت از محل این طرح تامین می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۷ / کانال انتقال آب / سد سازی
کلنگ ساخت ۲ سد سنگی و ملاتی در دلگان به زمین زده شد
کلنگ ساخت ۲ سد سنگی و ملاتی در دلگان به زمین زده شد
زاهدان- ایرنا- کلنگ ساخت ۲ سد سنگی و ملاتی با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با حضور شماری از مسئولان در منطقه سورک هودیان شهرستان دلگان به زمین زده شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۴ / سد سازی / امور زیربنایی
ساخت سد ارغون دشتستان آغاز شد
ساخت سد ارغون دشتستان آغاز شد
بوشهر- ایرنا- عملیات اجرایی ساخت سد ارغون شهر کلمه در شهرستان دشتستان روز پنجشنبه در آیینی با حضور استاندار بوشهر آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ / استان بوشهر / وزارت نیرو / سد سازی
واگذاری پروژه‌های غیراقتصادی به سپاه
ما مرز‌ها را خالی می‌کنیم و اطراف دریا را که بهترین محل برای احداث نیروگاه و تأسیسات صنعتی است کنار گذاشته‌ایم. دائم به سمت جا‌هایی می‌رویم که آلودگی هوا دارد و درگیر فشردگی جمعیت است. توسعه منطقه‌ای باید بر اساس ظرفیت زیست‌بوم باشد. این کاری است که انجام نمی‌دهیم.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / سد سازی / وزارت نیرو / سپاه
جاری شدن آب در رودخانه قمرود
جاری شدن آب در رودخانه قمرود
مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای قم گفت: حدود 197 میلیون متر مکعب از ذخیره دو سد پانزده خرداد و کوچری به عنوان حق‌آبه زیست محیطی رودخانه قمرود رها سازی شده و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ / رودخانه
سد هایقر در استان فارس تا پایان سال به مرحله آبگیری می رسد
سد هایقر در استان فارس تا پایان سال به مرحله آبگیری می رسد
شیراز - ایرنا- نماینده مجری ساخت سد هایقر در شرکت آب منطقه‌ای استان فارس گفت: سد هایقر در شهرستان فیروز آباد ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تأمین اعتبار کافی، تا انتهای سال جاری به مرحله آبگیری و بهره برداری می رسد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / سد سازی / آب سد
سدسازی‌های غیر اصولی منشأ مشکلات محیط زیستی
سدسازی‌های غیر اصولی منشأ مشکلات محیط زیستی
زنجان – ایرنا – برخی سدها که روزگاری با هدف حل مشکلات در مناطق مختلف با هزینه‌های کلان ساخته شدند، حالا با پیامدهایی که به بار آورده اند، خود تبدیل به مشکل شدند و در مواردی اثرات مخرب محیط زیستی برجا گذشته اند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / محیط زیست / زنجان / سد سازی
5 نقطه برای اسکان روستاهای سد سیمره تعیین شد
5 نقطه برای اسکان روستاهای سد سیمره تعیین شد
خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: پنج نقطه برای اسکان روستاییان اطراف سد سیمره تعیین شده که در حال آماده سازی است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / استاندار لرستان / سیل
۸۲درصد مخازن سد های کشور پر آب شد
۸۲درصد مخازن سد های کشور پر آب شد
تهران-ایرنا- میزان پر شدگی مخازن سد های کشور در حالی درسال آبی جاری (از اول مهرماه تا هفتم خردادماه) به ۸۲درصد رسید که این میزان در مدت مشابه پارسال ۵۴درصد بود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / سد سازی / آب سد
10 سال انتظار برای آبگیری سد شهریار
10 سال انتظار برای آبگیری سد شهریار
تبریز- ایرنا - سد بتونی دوقوسی «شهریار» شهرستان میانه که عملیات ساخت آن در سال 1389 پایان یافته است، همچنان منتظر آبگیری است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۱ / سد سازی
سد سازی راه نجات لرستان و خوزستان
سد سازی راه نجات لرستان و خوزستان
خرم آباد - ایرنا - وقوع سیل نوروز ۹۸ در لرستان و طغیان رودخانه‌ها و رواناب‌ها به زندگی مردم و تخریب زیرساخت ها ضرورت احداث سدهای بزرگ و تاثیرگذار در استان را بیش از پیش نمایان کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / سیل لرستان / سد سازی
تکمیل سد بش قارداش در اولویت نیست
تکمیل سد بش قارداش در اولویت نیست
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: در حال حاضر اولویت وزارت بهداشت برای تکمیل پروژه های سد سازی مربوط به سدهایی است که متعلق به تامین آب شرب هستند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / سد / منطقه خراسان شمالی
ادامه رهاسازی آب سد مخزنی سفیدرود
مدیرعامل این شرکت در گفت‌وگو با واحد خبر صدا و سیما مرکز گیلان گفت : بعد از 20 سال ، رها سازی آب سد سفیدرود در کانال های کشاوری بدون نوبت بندی تا اواخر خرداد ادامه دارد. وحید خرمی علت این وضعیت را بارش های مناسب درحوضه آب ریز این سد مخزنی اعلام کرد.وی با بیان اینکه در فصل زراعی کنونی رها سازی آب سد 2 ماه زودترآغاز شد افزود : از26 اسفند تا کنون 700 میلیون مترمکعب آب از سد مخزنی سفید رود در کانال های کشاورزی رها شده است.وی گفت : در زمان کنونی یک میلیارد و86 میلیون متر مکعب آب در این سد ذخیره شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 24 درصد افزایش یافته است.مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به افزایش 3 برابری ورودی و خروجی آب سد سفیدرود اعلام کرد: ورودی آب سد سفید رود 434 مترمکعب و خروجی آن …
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
مناسب سازی اماکن و رفع سد معبر برای تردد معلولان ضروری است
مناسب سازی اماکن و رفع سد معبر برای تردد معلولان ضروری است
آستارا - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: مناسب سازی اماکن عمومی و رفع سد معبر برای تردد آسان معلولان ضروری است و شهرداری و دیگر دستگاه های متولی در این خصوص مشارکت کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / اجتماعی / مناسب سازی اماکن / گیلان / آستارا
فرماندار: سیلاب رودخانه قرچک در کنترل کامل قرار دارد
فرماندار: سیلاب رودخانه قرچک در کنترل کامل قرار دارد
تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان قرچک گفت: سیلاب جاری شده در رودخانه باقرآباد ناشی از رها سازی بخشی از آب سد ماملو است که در کنترل کامل قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / اجتماعی / سیلاب / سد ماملو / قرچک
طرح حضور و غیاب هوشمند پاکبانان در مشهد پیاده سازی شد
طرح حضور و غیاب هوشمند پاکبانان در مشهد پیاده سازی شد
مشهد- ایرنا- مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: طرح حضور و غیاب هوشمند تشخیص چهره پاکبانان و نیروهای رفع سد معبر پیاده سازی شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳
تمساح مردابی در قصرقند زنده گیری و در محیط امن رها سازی شد
زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یک سر تمساح پوزه کوتاه مردابی در روستای کریم آباد از توابع شهرستان قصرقند زنده گیری و در محیط امن سد زیردان رها سازی شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱
کشور افغانستان به هیچ عنوان به حق آبه هیرمند پایبند نیست
کشور افغانستان به هیچ عنوان به حق آبه هیرمند پایبند نیست
زاهدان- ایرنا- نماینده شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس معاهده قانونی، حق آبه ایران از رودخانه هیرمند سالانه 820 میلیون مترمکعب است که کشور افغانستان بطور متناوب از ذخیره سد کجکی رها سازی کند اما به هیچ عنوان به این تعهد خود پایبند نبوده است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۹
2 میلیون و 600 هزار متر مکعب آب در سد هندودر ذخیره سازی شد
2 میلیون و 600 هزار متر مکعب آب در سد هندودر ذخیره سازی شد
اراک - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شازند گفت: 2 میلیون و 600 هزار متر مکعب آب پشت سد هندودر این شهرستان ذخیره سازی و ظرفیت این سد کامل شد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
حجم سدهای ساخته شده در لرستان چقدر است؟
آثار مخربی که سیل اخیر در استان‌های مختلف کشور به ویژه لرستان (پلدختر، معمولان، چگنی، دلفان) به جا گذاشت و واحدهای مسکونی، تجاری و زمین‌های کشاورزی مردم را شست و با خود برد؛ سبب احیای برخی موضوعات چالشی شد، موضوعی تحت این عنوان که سدسازی برای استان‌های سیلابی خوب است یا بد؟ این حادثه سبب شد شاید مخالفان سد سازی در ادوار گذشته لرستان و دولتمردان حرفی جدید برای مخالفت نداشتند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵ / سدسازی / سیل
هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال
هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال
در چارچوب هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال، جمعه ۱۳ اردیبهشت، تیم‌های فوتبال نساجی مازندران با نفت آبادان در قائم‌شهر و سپاهان اصفهان با ماشین سازی تبریز به مصاف هم رفتند که در پایان این دیدارها به ترتیب صنعت نفت ۲ بر ۱ نساجی مازندران را شکست داد و سپاهان با دو گل از سد ماشین سازی گذشت .
۱۳۹۸/۰۲/۱۳
مخالفان سد سازی پاسخگوی خسارت‌های سیلاب باشند!/ 65 درصد زاینده رود خالی است اما میلیاردها مترمکعب آب راهی خلیج فارس شد
مخالفان سد سازی پاسخگوی خسارت‌های سیلاب باشند!/ 65 درصد زاینده رود خالی است اما میلیاردها مترمکعب آب راهی خلیج فارس شد
ایلنا: نماینده مردم اصفهان گفت: کسانی که شعارهای ضد سدسازی می‌دادند و سدسازی را تعطیل کردند باید پاسخگوی خسارت‌های سیلاب فروردین ماه کشور باشند!
۱۳۹۸/۰۲/۱۱
سرریز شدن سد الغدیر پس از ۲۲ سال
سرریز شدن سد الغدیر پس از ۲۲ سال
سد الغدیر ساوه با حجم ۲۷۷ میلیون متر مکعب ظرفیت ذخیره سازی در حال سرریز است. همین موضوع موجب خوشحالی و شادمانی مردم و کشاورزان منظقه شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
هشدار فعالان حقوق محیط زیست جدی گرفته شود/ تعرض به اکوسیستم نقض حقوق شهروندان است
هشدار فعالان حقوق محیط زیست جدی گرفته شود/ تعرض به اکوسیستم نقض حقوق شهروندان است
ایلنا: هشدار فعالان حقوق محیط زیست جدی گرفته شود؛ساخت‌وسازهای بی‌ ضابطه،تجاوز به حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها و کوه ها و جنگل ها ، سد سازی غیر اصولی و از بین بردن مراتع و تعرض اکوسیستم یک نقض حقوق شهروندان است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
نماینده مجلس: ساخت سدهای بیشتری در کشور مورد نیاز است
نماینده مجلس: ساخت سدهای بیشتری در کشور مورد نیاز است
تهران- ایرنا- نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی معتقد است: سد سازی در کشور گامی مهم برای حفظ منابع خدادادی است و با توجه به تغییرات اقلیم، سدهای بیشتری باید در کشورساخت.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
با طولانی ترین تونل های دنیا آشنا شوید
کوه ها و دریاچه ها، برای قرن ها، مشکلی بزرگ برای مهندسان راه سازی و سد راه پیشرفت جوامع بشری محسوب می شدند. هم کوه ها و هم دریاچه ها، رفت و آمد را تقریباً غیر ممکن می ساختند و از آنجایی مسافران مجبور می شدند این موانع بزرگ را...
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
نماینده ارومیه: اگر سدهای ایران نبود از خوزستان اثری باقی نمی‌ماند
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر ضرورت سد سازی در کشور گفت: سیلابهای اخیر ثابت کرد که سدسازی مورد نیاز کشور است و اگر این سدها نبود از خوزستان خبری نبود.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
روحانی: روشنفکران در دولت یازدهم در مورد احداث سد انتقاد می‌کردند/ امسال هم مثل سال ۵۷ سالی پر نعمت و پر زحمتی است/ خسارت سیل باید جبران شود؛ همگان در بازسازی‌ها مشارکت کنند
روحانی: روشنفکران در دولت یازدهم در مورد احداث سد انتقاد می‌کردند/ امسال هم مثل سال ۵۷ سالی پر نعمت و پر زحمتی است/ خسارت سیل باید جبران شود؛ همگان در بازسازی‌ها مشارکت کنند
رئیس جمهور با بیان اینکه امسال هم مثل سال ۵۷ سالی پر نعمت و پر زحمتی بود، گفت: زمانی همه به سد سازی ایراد می‌گرفتند، در همین دولت یازدهم روشنفکران می‌گفتند که شما محیط‌زیست را خراب کردید، این همه سد لازم نبوده است. یادمان نرود این قضاوت‌های سال‌های پیش بود.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
رها سازی آب سد سلمان، روستاها را تهدید نمی کند
رها سازی آب سد سلمان، روستاها را تهدید نمی کند
شیراز - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان فارس گفت: رها سازی آب سد سلمان فارسی هیچکدام از روستاهای پایین دست را تهدید نمی کند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
جزئیات جلسه امروز کمیسیون کشاورزی با حضور وزیر نیرو
جزئیات جلسه امروز کمیسیون کشاورزی با حضور وزیر نیرو
ایلنا: سخنگوی کمیسیون کشاورزی گفت: طراحی سدها باید تضمین‌کننده کنترل سیلاب‌ها باشند. در استان‌های شمالی و برخی دیگر از استان‌ها نیاز به مخزن و سد سازی داریم.
۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ایران زیباست؛ حالِ خوشِ دریاچه ارومیه (عکس)
با افزایش بارش‌ها در ماه‌های پایانی سال ۹۷ و ادامه بارش‌ها در ابتدای سال ۹۸ در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و رها سازی حق آبه دریاچه ارومیه از ۴ سد استان آذربایجان غربی که به میزان ۹۰۰ میلیون متر مکعب تاکنون رهاسازی شده است میزان آب دریاچه ارومیه به ۳ میلیارد و ۲۴۰ میلیون متر مکعب رسیده است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
کره ای ها چگونه سیل را مهار می کنند؟
کره ای ها چگونه سیل را مهار می کنند؟
مرتضی سلطانپور ابیانه در یادداشتی می نویسد: کره جنوبی به وسعتی تقربیا کمتر از یکصد هزار کیلومتر مربع (معادل حدود یک هفدهم ایران) و با جمعیتی بالغ بر ۵۰ میلون نفر در منطقه ای قرار دارد که تا اواخر دهه ۶۰ میلادی همواره در معرض طغیان رودخانه ها و نیز سیل های خطرناک قرار داشت. اما از دهه ۶۰ با اتخاذ سیاست های توسعه زیربنایی در این کشور توسط معمار توسعه، "پارک چونگ هی"،  برنامه وسیع سد سازی و نیز احداث مخازن آب (آبخیز داری) روی ۵ رودخانه بزرگ این کشور را آغاز کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
ذخیره سازی آب در سد مهاباد به خوبی مدیریت شد
ذخیره سازی آب در سد مهاباد به خوبی مدیریت شد
مهاباد - ایرنا - فرماندار مهاباد گفت: کنترل ورودی و خروجی آب سد مهاباد در بارش های اخیر به طور مطلوب مدیریت شد بطوری که هیچ گونه مشکلی در محل پایاب سد به وجود نیامد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۲
آخرین وضعیت سد سیمره
آخرین وضعیت سد سیمره
مدیرعامل شرکت مدیریت آب ایران گفت: در حال حاضر سد سیمره در پایداری کامل قرار دارد و تمهیداتی را برای ذخیره سازی و خروجی آب از این سد در نظر گرفته ایم.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
انتقال اهالی روستای «چم شیر» به مناطق امن
سایت اضطراری روستای چم شیر (ایلام) با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران تسطیح و برای اسکان اهالی این روستا آماده سازی شده است.۷۰ درصد اهالی روستای چم شیر به مناطق امن منتقل شده‌اند و تا پایان امروز باقی خانوارها نیز انتقال می‌یابند. با توجه به امکان بالا آمدن تراز آب سد سیمره و احتمال آبگرفتگی کامل روستای چم شیر، دستور تخلیه این روستا صادر شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
18 متر مکعب آب سد ماملو به سمت دشت ورامین رهاسازی شد
18 متر مکعب آب سد ماملو به سمت دشت ورامین رهاسازی شد
تهران – ایرنا- معاون شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان تهران از رها سازی 18 متر مکعب بر ثانیه آب سد ماملو به سمت دشت ورامین خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
رهاسازی ۶۰ مترمکعب آب بر ثانیه از سد زاینده‌رود منطقی نیست
رهاسازی ۶۰ مترمکعب آب بر ثانیه از سد زاینده‌رود منطقی نیست
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیلاب و بارش‌های اخیر، گفت: مسئله آب در چارچوب تکالیف وزارت نیرو است و موضوع آب مسئله‌ای است که یک مدیریت هوشمندانه در آن نیست که در این ایام سال رها سازی ۶۰ مترمکعب آب بر ثانیه از سد زاینده‌رود ضرورت ندارد و منطقی نیست.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
دستور استاندار خوزستان برای خروج مردم از ‌مناطق پر‌خطر/آبریز کارون ‌در حال افزایش است
دستور استاندار خوزستان برای خروج مردم از ‌مناطق پر‌خطر/آبریز کارون ‌در حال افزایش است
استاندار خوزستان گفت: آب‌هایی که در حال رها سازی از سد هستند مدیریت و به نحوی عمل شده که تاکنون شهرهای حوزه آبریزکرخه درچار آبگرفتگی نشوند اما چون با تهدید مواجه هستیم جدا خواستار تخلیه‌ زنان ، خردسالان و سالمندان از مناطق پر خطر هستیم.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹ / استاندار / خوزستان / سیل / کارون / غلامرضا شریعتی
مجبور به رهاسازی آب سد کرخه هستیم
مجبور به رهاسازی آب سد کرخه هستیم
مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه با بیان اینکه در حال حاضر میزان خروجی از این سد ۲ هزار و ۳۲۶ مترمکعب است و با میزان ورودی سد برابر است، گفت: با توجه به تراز مخزن و حجم کم ذخیره سازی مجبور به رهاسازی آب هستیم.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
روند ورود آب به سد کرخه کاهش یافت
روند ورود آب به سد کرخه کاهش یافت
مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه شهرستان اندیمشک گفت: روند ورود آب به سد کرخه در استان خوزستان کاهش یافته است. وی با اشاره به این که میزان رها سازی آب در سد کرخه اندیمشک به دو هزار و ۱۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسیده است، عنوان کرد: پیش بینی می‌شود روند ورود آب به سد کرخه در استان خوزستان، کاهش یابد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۶
درس‌ها و عبرت‌های سیلاب‌های اخیر در کشور
درس‌ها و عبرت‌های سیلاب‌های اخیر در کشور
با مشاهده کارآمدی اکثر سدهای موجود در کشور می توان قضاوت کرد که هجمه ها و تردیدهایی که طی سالیان گذشته برای کارآمدی و ضرورت سد سازی در کشور وجود داشت، از روی اشتباه، ناآگاهی و احتمالاً غرض ورزی بوده است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۵
اهالی برخی روستاهای خرمشهر نگران رهاسازی آب از سدسلولی هستند
اهالی برخی روستاهای خرمشهر نگران رهاسازی آب از سدسلولی هستند
آبادان - ایرنا - اهالی پنج روستای خرمشهر با ابراز نگرانی نسبت به تصمیم اتخاذ شده برای رها سازی آب از سد سلولی بهمنشیر خواستار جلوگیری از این اقدام شدند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۵
مقام معظم رهبری: پیشگیری از ویرانی‌ها و خسارات سیل، باید از قبل پیش بینی می‌شد
مقام معظم رهبری: پیشگیری از ویرانی‌ها و خسارات سیل، باید از قبل پیش بینی می‌شد
این حادثه باید یک درس عبرت باشد تا در طرح‌های مختلف آینده از جمله سد سازی ها، راه سازی ها، احداث راه آهن، و عمران شهری، همه جوانب مختلف دیده و آینده نگری لازم و جامع انجام شود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۳
وزیر نیرو: سد سازی لازمه کنترل سیلاب است
وزیر نیرو: سد سازی لازمه کنترل سیلاب است
اهواز - ایرنا - وزیر نیرو گفت: اگر بپذیریم که ممکن است هر از چندگاهی با چنین موج های بارشی با شدت بالای بارش داشته باشیم آن وقت موضوع سدسازی و ایجاد مخازن برای کنترل سیلاب اهمیت بالایی پیدا می‌کند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۲
استاندار البرز: سرریز شدن سد کرج و طالقان شایعه است
استاندار البرز: سرریز شدن سد کرج و طالقان شایعه است
عزیزاله شهبازی گفت: برخی شایعات مبنی بر سرریز شدن سد کرج مطرح شده که این موضوع صحت ندارد. وی اضافه کرد: بر اساس سیاست گذاری صحیح، از ابتدای اسفند ماه 97 با رها سازی 50 میلیون متر مکعب آب سد امیرکبیر، 50 درصد ظرفیت سد برای سیلاب های احتمالی آماده است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۱
خوزستان در وضعیت قرمز
خوزستان در وضعیت قرمز
در پی بارش های اخیر و رها سازی آب سدها و با افزایش خروجی سد دز به بیش از یک‌هزار و ۸۰۰ مترمکعب در ثانیه و شکستن سیل‌بندها، سیلاب وارد تعدادی از روستاهای مسیر بامدژ اهواز شد و سایر روستاهای بخش مرکزی نیز در معرض سیل قرار دارند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۱
اقدام کنترلی برای 170 بندخاکی در اراک انجام شد
اقدام کنترلی برای 170 بندخاکی در اراک انجام شد
اراک - ایرنا - فرماندار اراک گفت: این شهرستان 170 سد و بند خاکی دارد که اقدام های کنترلی و ایمن سازی آن ها در برابر بارش شدید باران در ستاد مدیریت بحران تدارک و انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۱
جاده ساحلی اهواز زیر آب رفت (فیلم)
جاده ساحلی اهواز زیر آب رفت (فیلم)
بنا بر اعلام شرکت بهره برداری از منابع آب شمال خوزستان، دبی رودخانه دز به دلیل رها سازی آب پشت سد دز، در حال افزایش است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۱
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •