سه شنبه, ۱۴ مرداد, ۱۳۹۹ / 4 August, 2020
سید حمید موسوی
«ملک جماران» از شکراب شدن رابطه شهرداری و دولت تا تضییع حقوق شهروندی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ملک جماران / نهاد ریاست جمهوری / محمد سالاری / محمد حق شناس / محمود واعظی / سید حمید موسوی / شهرداری منطقه 1 تهران / حسن خلیل آبادی / نوسازی بافت فرسوده
«ملک جماران» از شکراب شدن رابطه شهرداری و دولت تا تضییع حقوق شهروندی
ورود شورای عالی شهرسازی به مساله «ملک جماران» را می توان ضایع‌شدن حقوق ساکنین این محله و دیگر محلات قدیمی تهران خواند که در اثر اجرای طرح های تفصیلی از امتیاز ساخت و ساز بی بهره مانده اند.
احداث ۴۴ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در شمال تهران
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / دوچرخه سواری / شهرداری منطقه 1 تهران / سید حمید موسوی / مسیر دوچرخه سواری
احداث ۴۴ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در شمال تهران
شهردار منطقه یک گفت: فاز نخست مسیر دوچرخه سواری در حدود ۴۴ کیلومتر تا پایان آبان ماه سال جاری در شمال تهران به اجرا می رسد.
از نصب نیوجرسی بدون اخطار در کلینیک دامپزشکی تا عدم نصب آن در بیمارستان سینامهر با وجود اخطار کمیسیون ماده ۱۰۰!/ ایجاد مانع بدون حکم تخلف است
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / پیام محبی / زهرا صدراعظم نوری / سید حمید موسوی / کلینیک دامپزشکی / کلینیک سینا مهر شمیران / بیمارستان دامپزشکی ایران
از نصب نیوجرسی بدون اخطار در کلینیک دامپزشکی تا عدم نصب آن در بیمارستان سینامهر با وجود اخطار کمیسیون ماده ۱۰۰!/ ایجاد مانع بدون حکم تخلف است
ایلنا: شهرداری تهران در حالی یک بیمارستان دامپزشکی را بدون داشتن حکم قانونی پلمب کرده است که در حادثه کلینیک سینا مهر شمیران به رغم داشتن حکم ماده ۱۰۰ از قرار دادن…
مقصر حادثه کلینیک سینا مشخص شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / آتش سوزی در کلینیک سینا / پرونده حادثه کلینیک سینا / سید حمید موسوی / شهردار منطقه ۱ / شهرداری تهران
مقصر حادثه کلینیک سینا مشخص شد
شهردار منطقه یک شهرداری تهران گفت در خصوص پرونده حادثه کلینیک سینا، با بیان اینکه شهرداری تقصیری نداشته است گفت: وزارت بهداشت پروانه تاسیس مرکز درمانی کلینیک سینا را بدون رعایت قوانین مقررات ملی ساختمان صادر کرده است و ما در شهرداری برای این ساختمان کاربری مسکونی صادر کرده بودیم.
بازرسین وزارت کار و بهداشت بر  ایمنی کلینک سینا مهر نظارت نداشتند
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / حادثه آتش سوزی بیمارستان سینااطهر / سید حمید موسوی / وزارت بهداشت / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / زهرا نژادبهرام
بازرسین وزارت کار و بهداشت بر ایمنی کلینک سینا مهر نظارت نداشتند
موسوی با اشاره به اینکه بازرسین وزارت کار و بهداشت تخلفات سینا مهر را منتقل نکردند و مسئول فنی مجموعه شرایط ایمنی را گزارش نداده است. گفت: شهرداری ضابط قضایی تخلفات این چپنینی نیست.
کاربری ملک نهاد ریاست جمهوری در جماران مسکونی است + سند
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / خانه حسن روحانی / سید حمید موسوی / شهردار منطقه ۱ / ملک نهاد ریاست جمهوری در جماران / نهاد ریاست جمهوری
کاربری ملک نهاد ریاست جمهوری در جماران مسکونی است + سند
فارس نوشت: چند روز پیش خبری مبنی بر ساخت و ساز غیرقانونی در یک ملک ۴۰۰۰ متری در جماران خیابان حسنی کیا متعلق به حسن روحانی رییس جمهور در فضای مجازی منتشر شد و اعلام شد که روحانی قصد مهاجرت به جماران دارد و درحال ساخت بنا بدون اخذ جواز از شهرداری و در زمینی دارای کاربری باغ است، آن‌هم بدون رعایت ضوابط و مقررات و ۱۰۰ درصد سطح اشغال.
سریال تخریب دولت؛ این داستان: ملک روحانی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / شورای شهر / توییتر / شهرداری تهران / سید حمید موسوی / دولت / حسن روحانی
سریال تخریب دولت؛ این داستان: ملک روحانی
تهران - ایرنا - پس از شایعه‌سازی‌های زرد درباره ساعات کار رییس جمهوری، این بار سوژه تخریب دولت، ملکی چهار هزار متری در منطقه گران و خوش آب و هوای تهران است که مخالفان مدعی هستند روحانی در سال پایانی ریاست جمهوری خود در آنجا کاخ ساخته و قرار بر اسکان دارد!
 ملک‌های دانه درشت و قابل احصاء در شمال تهران شناسایی می‌شود 
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / واگذاری املاک شهرداری / شهرداری تهران / شهرداری منطقه 1 تهران / سید حمید موسوی / کمیسیون ماده 100
 ملک‌های دانه درشت و قابل احصاء در شمال تهران شناسایی می‌شود 
شهردار منطقه یک گفت: با همه توان به دنبال شناسایی املاک دانه درشت و قابل احصاء هستیم تا درآمد شهرداری را با استفاده حداکثری از آرا ماده صد از طریق این لایحه ارتقاء دهیم.
اتصال خطوط شمال شرقی و غربی متروی تهران گره‌های ترافیکی را باز می‌کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / متروی تهران / شهرداری منطقه 1 تهران / سید حمید موسوی / شرکت مترو تهران
اتصال خطوط شمال شرقی و غربی متروی تهران گره‌های ترافیکی را باز می‌کند
شهردار منطقه یک از اتصال خط یک و سه مترو از ایستگاه نوبنیاد به تجریش خبر داد و گفت: اتصال ایستگاه نمایشگاه بین المللی در خط ۱۰ با خط ۷ مترو نیز معضل ترافیک شمال غرب تهران را حل خواهد کرد.
مرکز زباله اوشان به مجاورت بوستان یاس منتقل می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / زباله / سید حمید موسوی / بافت
مرکز زباله اوشان به مجاورت بوستان یاس منتقل می‌شود
شهردار منطقه یک، گفت: مرکز زباله اوشان در خیابان شهید مجدی به دلیل واقع شدن در بافت مسکونی مزاحمت‌هایی برای اهالی ایجاد می‌کند و نیاز به انتقال به مکانی دیگر دارد.
دلایل پاکبان برای عکس نگرفتن با سحر قریشی/ به ما یاد داده‌اند برای حفظ سلامتی مردم با آنها فاصله بگیریم
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / پاکبان / سید حمید موسوی
دلایل پاکبان برای عکس نگرفتن با سحر قریشی/ به ما یاد داده‌اند برای حفظ سلامتی مردم با آنها فاصله بگیریم
ایلنا: شهردار منطقه یک از پاکبانی که در پارک نیاوران با برخورد هنرپیشه زن سینما و تلویزیون مواجه شده و در فضای مجازی واکنش‌های زیادی را برانگیخته بود، با اهدای شاخه…
روحانی درگذشت مادر شهیدان موسوی و شهیدان بیات را تسلیت گفت
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
روحانی درگذشت مادر شهیدان موسوی و شهیدان بیات را تسلیت گفت
ایلنا: رئیس جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای درگذشت مادر شهیدان سید مهدی، سید هادی، سیده مریم و سیده خدیجه موسوی و نیز مادر شهیدان مجید، محمد و حمید بیات را تسلیت گفت.
موزه دکتر حسابی مرکز نوآوری شهرداری منطقه یک می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / سید حمید موسوی / شهرداری منطقه 1 تهران / محمود حسابی
موزه دکتر حسابی مرکز نوآوری شهرداری منطقه یک می‌شود
مرکز نوآوری شهرداری منطقه یک با هدف استفاده از ظرفیت موجود در شمیران و همچنین ایجاد هم افزایی و همکاری بین مدیریت شهری و شهروندان، در موزه‌ دکتر حسابی راه‌اندازی می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
حمایت از سازندگان سرفصل تعاملات با بخش خصوصی داخلی است
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: حمایت موثر و مستمر از سازندگان و صنعتگران سرفصل تعاملات این شرکت با بخش خصوصی داخلی است. سید عبداله موسوی در نشست مشترک معاونان و مدیران این شرکت با رئیس و شماری از مدیران جهاد دانشگاهی کشور، افزود: هم افزایی میان سازندگان، تولید کنندگان و صنعتگران در بومی سازی و کیفیت گرایی تولیدات ساخت داخل بسیار نقش آفرین بوده است.وی اظهار کرد: این شرکت در بیش از یک دهه گذشته در نتیجه همکاری و همیاری با شرکت ها، مجمتع های بزرگ صنعتی و مراکز دانش بنیان با ارایه نقشه راه در زمینه انتقال دانش فنی، طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات کاربردی در صنعت حفاری گام های بلندی برداشته و طراحی و کسب دانش فنی افزون بر هفت هزار قطعه و تجهیز در سرجمع تولید فراتر از 20 هزار قطعه …
مراسم بزرگداشت چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب در انگلیس برگزار شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / پیروزی انقلاب اسلامی ایران / قاسم سلیمانی / انگلستان
مراسم بزرگداشت چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب در انگلیس برگزار شد
لندن - ایرنا - مراسم بزرگداشت چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس و حجت‌الاسلام و المسلمین سید هاشم موسوی نماینده مقام معظم رهبری در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد.
امروز حریم برای شهر تهران یک تهدید محسوب می‌شود
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / سید حمید موسوی / شهرداری تهران / شورای شهر
امروز حریم برای شهر تهران یک تهدید محسوب می‌شود
شهردار منطقه یک گفت: تا زمانی که قوانین یک دست نشود نمی‌توان یک مدیریت یکپارچه را در حریم شهر متصور باشیم. امروز حریم برای شهر تهران یک تهدید محسوب می‌شود.
پیام تسلیت لاریجانی در پی درگذشت آیت الله موسوی خلخالی
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
پیام تسلیت لاریجانی در پی درگذشت آیت الله موسوی خلخالی
رئیس مجلس شورای اسلامی درگذشت آیت الله حاج سید محمد مهدی موسوی خلخالی و والده حمید چیت چیان را تسلیت گفت.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / سید حمید موسوی / شهرداری منطقه 1 تهران / شهرداری تهران
شهردار ناحیه ۴ منطقه یک عزل شد
با حکم شهردار منطقه یک، شهردار ناحیه ۴ این منطقه به دلیل عدم انجام وظایف محوله در زمان بارش برف عزل شد.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / تهران / سید حمید موسوی / مدیریت شهری / شهرداری منطقه یک تهران
شهردار شمال پایتخت مخالف جدی احداث پارکینگ
تهران- ایرنا- معتقد است هرچقدر پارکینگ عمومی بیشتری بسازیم در واقع تقاضا را برای استفاده از خودرو شخصی افزایش داده‌ایم و حتی هزینه استفاده از پارکینگ‌های موجود را هم باید بالا برد تا فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی توسعه یابد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / سید حمید موسوی / عزت الله انتظامی / شهرداری تهران
رونمایی از سردیس و تابلوی خیابان عزت‌الله انتظامی
نخستین آیین بزرگداشت عزت‌الله انتظامی و مراسم رونمایی از سردیس و نامگذاری معبر به نام این هنرمند روز شنبه ۲۶ مرداد و همزمان با اولین سالگرد درگذشت وی برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / شهرداری تهران / سید حمید موسوی
نخستین آیین بزرگداشت آقای بازیگر ایران برگزار می‌شود
تهران_ ایرنا_ شهردار منطقه یک تهران گفت: نخستین آیین بزرگداشت استاد عزت‌الله انتظامی شنبه ۲۶ مرداد همزمان با اولین سالگرد درگذشت وی برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / شهرداری تهران / سید حمید موسوی / عزت الله انتظامی
خانه استاد انتظامی مرمت شد
تهران_ ایرنا_ شهردار منطقه یک تهران از پایان کار مرمت و بازسازی خانه استاد عزت الله انتظامی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / شهرداری تهران / سید حمید موسوی
طرح ضربتی جمع‌آوری دستفروشان تجریش آغاز شد
تهران- ایرنا- طرح ضربتی جمع‌آوری بساط گستران (دستفروشان) تجریش با مصوبه شورای تامین شهرستان شمیرانات و با هدف برقراری امنیت و انضباط اجتماعی از امروز (شنبه) ۱۵ تیرماه آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۳
جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی مجلس خبرگان رهبری
ایرنا - قم - جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی مجلس خبرگان رهبری روز پنجشنبه با حضور معاونان و مسئولان ارشد سازمان صدا و سیما در ساختمان دبیرخانه مجلس خبرگان در قم برگزار شد. حجت الاسلام سید رمضانعلی موسوی مقدم قائم مقام صدا و سیما و حمید شاه آبادی معاون صدا رسانه ملی از جمله مدیران حاضر در این جلسه بودند.(عکس از عباس منجمی گیلانی )
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
«پسر بلوط» روی آنتن شبکه مستند می‌رود
مستند «پسر بلوط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید حمید موسوی شنبه ۲۵ اسفند ساعت ۲۱ از قاب «سینما حقیقت» شبکه مستند روی آنتن می‌رود.
۱۳۹۷/۱۲/۰۳
خیابان تجریش پیاده‌راه می‌شود
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان سید حمید موسوی شهردار این منطقه در نشست مشورتی با محمدرضا مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ، سر کلانتر شمال تهران، معاون ترافیک پلیس راهور و روسای راهور مناطق ۱و۲۸، معاونان و مدیران شهری این منطقه با بیان مطلب فوق بر انجام مطالعات کاربردی که کمترین هزینه، زمان و بالاترین بهره وری را در اجرای پیاده راه تجریش داشته باشد تاکید کرد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
آیت الله موسوی جزایری به دلیل درد پا توسط پزشک معاینه شدند
لندن – ایرنا – حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس به‌منظور تنویر افکار عمومی درباره شایعات سفر آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان به انگلیس گفت که ایشان به دلیل درد پا، در این سفر تنها یک بار توسط پزشک معاینه شدند اما بستری یا درمانی صورت نگرفت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •