سه شنبه, ۸ مهر, ۱۳۹۹ / 29 September, 2020
شهران
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
۱۳ بازیکن الهلال قبل از بازی شهرخودرو کرونایی شدند
سعود کریری، محمد الواکد، عبد الله الجدعانی، نواف الغامدی، عبد الله الحافظ، محمد البریک، یاسر الشهرانی، سلمان الفرج، نواف العابد، سالم الدوسری، حمد العبدان، صالح الشهری و جووینکو از الهلال به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
سه دروازه‌بان الهلال کرونایی شدند!
تعداد اعضای کرونایی باشگاه الهلال عربستان به ۱۰ نفر افزایش یافت که سه نفر از آنها دروازه‌بان هستند.به گزارش مهر، با اعلام نتایج تست‫های جدید کرونا در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد سه بازیکن دیگر تیم فوتبال الهلال عربستان یعنی الجدعانی، الشهرانی و نواف الغامدی کرونا دارند و این بازیکنان هم قرنطینه شدند. به این ترتیب تعداد بازیکنان کرونایی الهلال به ۹ و تعداد کل کرونایی‫های این تیم به ۱۰ نفر افزایش یافت. الهلال در حال حاضر برای ادامه لیگ قهرمانان آسیا ۲۰ بازیکن در اختیار دارد. نکته عجیب اینجاست که سه دروازه‫بان از چهار دروازه بان تیم الهلال مبتلا به کرونا شده‫اند و این تیم عربستانی که حریف شهرخودرو ایران در لیگ قهرمانان آسیا است، تنها عبدالله المعیوف را درون دروازه خواهد داشت. اسامی اعضای باشگاه الهلال …
قیمت رهن و اجاره آپارتمان در منطقه شهران + جدول
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / مسکن / آپارتمان / رهن / اجاره / اجاره آپارتمان / شهران
قیمت رهن و اجاره آپارتمان در منطقه شهران + جدول
اقتصاد نیوز: برای رهن واحد ۵۵ متری در شهران به سرمایه ۲۵۰ میلیون تومانی نیاز است.
تایید رسمی باشگاه الهلال؛ یاسر الشهرانی کرونا گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / کرونا / کرونا / الهلال عربستان / یاسر الشهرانی / الهلال
تایید رسمی باشگاه الهلال؛ یاسر الشهرانی کرونا گرفت
باشگاه الهلال عربستان رسما تایید کرد که یاسر الشهرانی ستاره این تیم به کرونا مبتلا شده است.
تصمیم مهم درباره انبار نفت شهران | وعده وزارت نفت درباره مخازن خطرناک
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
تصمیم مهم درباره انبار نفت شهران | وعده وزارت نفت درباره مخازن خطرناک
عضو شورای شهر تهران از تصمیمات کوتاه‌مدت و بلندمدت برای رفع چالش وجود انبار نفت در محله شهران خبر داد.
بررسی راهکارهای رفع مشکلات زیست محیطی انبار نفت شهران
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / انبار نفت شهران / پالایشگاه / آلودگی محیط زیستی / گشت و پایش / اداره کل محیط زیست شهرداری تهران
بررسی راهکارهای رفع مشکلات زیست محیطی انبار نفت شهران
معاون راهبری و نظارت اداره کل محیط زیست شهر تهران با اشاره به بررسی پروژه های زیست محیطی شهرداری منطقه ۵ گفت: در جریان این گشت و پایش از انبار نفت شهران بازدید و راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت رفع معضلات مرتبط با آن بررسی و کارشناسی شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
شلیک موشک قادر در رزمایش ذوالفقار ۹۹
در ادامه مرحله نهایی رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش، فرماندهی موشکی نیروی دریایی ارتش با شلیک موشک کروز ساحل به دریای «قادر» از سامانه موشکی ولایت-۲، هدف شناوری را در فاصله ۲۰۰ کیلومتری با موفقیت مورد اصابت قرار داد. امیر شهران ایرانی سخنگوی رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش در خصوص توان موشکی نیروی دریایی ارتش، گفت: موشکهای کروز دریایی که امروز در اختیار ارتش قرار دارد، از قابلیتهای ویژهای از جمله سرجنگی موثر با قدرت انفجار بالا و اجرای عملیات در محیط جنگ الکترونیک برخوردار است./فارس
در برخی موارد ناچار به همزیستی با تاسیسات پرریسک هستیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
در برخی موارد ناچار به همزیستی با تاسیسات پرریسک هستیم
بعد از انفجار در بندر بیروت بود که مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران توجه اهالی پایتخت را به انبار نفت شمال غرب تهران در منطقه شهران جلب کرد. مخزن نفت بزرگی که به گفته او در صورت انفجار، می‌تواند مثل عروس خاورمیانه که در آتش سوخت، بخش زیادی از تهران را هم تبدیل به تلی از خاکستر کند. مسئله‌ای که به گفته فراهانی راه‌حل این مشکل در کوتاه مدت،‌ تغییر محل عبور و مرور تانکرهایی که روزانه از مابین محلات مسکونی می‌گذرند و در دراز مدت جابه‌جایی همیشگی انبار نفت از بافت مسکونی به منطقه‌ای غیرمسکونی است.
تهران کلاه ایمنی ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / ایمن سازی / شهر تهران
تهران کلاه ایمنی ندارد
وضعیت ۱۵۰ پارک تهران سال گذشته بررسی شد، نتیجه، شناسایی ۱۰ هزار مورد خطر زا در پارک‌ها بود که ۷ هزار خطر آن به بحث ایمنی برمی‌گشت، سهم برق گرفتگی در این ارزیابی‌ها ۲۱ درصد بود! حالا هم که کارشناسان از وضعیت ناایمنی بازار تهران، انبار نفت شهران، تجهیزات فشار قوی بعثت و خطوط انتقال سوخت به عنوان خطرات بالقوه تهران نام می‌برند. سوال اساسی این است آیا در حوزه ایمنی فضا‌های عمومی، اراده جدی وجود ندارد؟
زندگی کنار ۱۱ مخزن خطرناک | گزارشی از مرکز انبار نفت منطقه شمال غرب تهران-شهران
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
زندگی کنار ۱۱ مخزن خطرناک | گزارشی از مرکز انبار نفت منطقه شمال غرب تهران-شهران
بعد از انفجار در بندر بیروت بود که مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران توجه اهالی پایتخت را به انبار نفت شمال شرق تهران در منطقه شهران جلب کرد. مخزن نفت بزرگی که به گفته او در صورت انفجارش، می‌تواند مثل عروس خاورمیانه که در آتش سوخت، بخش زیادی از تهران را هم تبدیل به تلی از خاکستر کند.
زندگی کنار ۱۱ مخزن خطرناک
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / انبار نفت شهران / انبار نقت
زندگی کنار ۱۱ مخزن خطرناک
پیش‌تر این انبار نفت در محلی غیرمسکونی بود و شهران بافت مسکونی نداشت و اصلا دلیل ساخت‌وساز همین بود. اما الان منطقه شهران کاملا مسکونی است و به کانون خطر تبدیل شده است. در این محل ۱۱ مخزن است که مقرر بوده است تا در اطراف هرکدام دیواری کشیده شود و خاک آن قسمت نفوذناپذیر شود تا امکان سرایت سیال به اطراف و به زمین به حداقل برسد. اینکه فکر کنیم هیچ اتفاقی در آینده نخواهد افتاد چندان قابل پذیرش نیست.
آن روی سکه انبارهای نفت شهران
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
آن روی سکه انبارهای نفت شهران
اخیرا باز هم پرونده چند ساله وضعیت ایمنی و خطرپذیری انبارهای نفت شهران باز شده است، انبارهایی که روزگاری نه چندان دور در بیرون محدوده شهری ساخته شدند تا به عنوان یک راهکار به راحتی بتوانند پمپ بنزین و مراکز انرژی شهر را تغذیه کنند؛ اما حالا با گسترش شهرنشینی در میان یک بافت شهری آنهم مسکونی قرار گرفتند و به معضلی تبدیل شدند که هر از چندگاهی با بروز یک اتفاق، مجددا پرونده ایمنی اش مطرح می شود و بعد از مدتی نیز بی نتیجه بسته می شود تا حادثه بعدی!
بندر بیروت در تهران! / کابوس اهالی شهران چقدر جدی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / بنزین / تهران / زلزله / شهران / گسل / لبنان
بندر بیروت در تهران! / کابوس اهالی شهران چقدر جدی است؟
تالارهای عروسی در کوچه پس کوچه‌های خاکی شهران، شانه به شانه هم ردیف شده‌اند. جایی نزدیک به انبار نفت که مخزن نگهداری میلیون‌ها لیتر بنزین است. اینجا هرروز نزدیک به ۳۰۰ تانکر ۳۰ هزار لیتری از محله‌ها می‌گذرد و به ایستگاه‌‎های پمپ بنزین پایتخت، سوخت می‌رساند. نوشته بندر بیروت در تهران! / کابوس اهالی شهران چقدر جدی است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۶ راهکار ایمنی انبار‌های نفت شهران/ لزوم تفاهم حناچی و زنگنه در مورد انتقال
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / شورای شهر / انبار نفت شهران
۶ راهکار ایمنی انبار‌های نفت شهران/ لزوم تفاهم حناچی و زنگنه در مورد انتقال
رییس کمیته بودجه شورای شهر تهران جزییات جلسه بررسی ایمنی انبار‌های نفت شهران را تشریح کرد.
جزییات بررسی ایمنی انبار نفت شهران و ۶ راهکار | سابقه تفاهم شهردار و وزیر نفت برای انتقال انبار | حناچی و زنگنه به تفاهم می‌رسند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
جزییات بررسی ایمنی انبار نفت شهران و ۶ راهکار | سابقه تفاهم شهردار و وزیر نفت برای انتقال انبار | حناچی و زنگنه به تفاهم می‌رسند؟
رییس کمیته بودجه شورای شهر تهران به تشریح جزییات جلسه بررسی ایمنی انبارهای نفت شهران پرداخت.
با مردم
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
با مردم
مسئولان درخصوص انبار نفت شهران اطلاع‌رسانی شفاف کنند بعد از انفجار بیروت، صحبت هایی درخصوص انبار نفت شهران در شمال غرب تهران دهان به دهان می‌چرخد که نگران‌کننده است، مسئولان هم تنها چیزی که می‌گویند این است که این انبار ایمن است؛ چون از سال1353 در آن نقطه بوده است و تأکید می‌کنند ایمنی کافی را دارد. پیشنهاد می‌شود در برنامه‌ای شفاف درخصوص این انبار نفت 46ساله و نحوه ایمن‌سازی‌ آن اطلاع‌رسانی کنند تا نگرانی مردم کمتر شود. پورشهبازی از تهران     هیچ نظارتی بر شهریه مهدکودک‌ها نیست درحالی‌که قرار …
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
مسیر تردد خودروهای سوخت‌رسان تغییر کند
تعدادی از اعضای شورای شهر تهران طی پیشنهادی خواستار امضای تفاهمنامه میان شهرداری و وزارت نفت به‌منظور تغییر مسیر تردد خودرو‌های سوخت‌رسان از محلات مسکونی به مسیر امن‌تر شد. به گزارش همشهری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران درخصوص جلسه بررسی راهکارهای رفع خطر از نقاط بحران‌آفرین شهر تهران (انبارهای مواد شیمیایی واقع در محدوده شهر تهران) گفت: نقاط و محدوده‌های پرخطر شهر تهران با حضور مسئولین مربوطه را بررسی کرده‌ایم. ایمنی انبارهای نفت شهران و خطوط انتقال سوخت، تردد روزانه تریلر‌های حامل …
۱۳۹۹/۰۵/۲۴
ملاحظات فنی و ایمنی در مخازن نفت تهران دیده شده
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با تاکید بر اینکه هر کس در هر جایگاه مسئولیتی، وظایفی برعهده دارد و باید متناسب با آنها اظهارنظر کند، گفت: نباید در میان مردم ایجاد اضطراب و استرس کنیم؛ قطعا تمام ملاحظات فنی و ایمنی در مخازن نفت تهران دیده شده است.محمد تقی‌زاده در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره برخی اظهارنظرها پیرامون ایمنی انبار نفت واقع در شهران گفت: مخازن نفت در شمال غرب تهران یا جنوب این شهر از گذشته‌های دور جانمایی شده و تمام ملاحظات فنی، ایمنی و استحکام در جانمایی این مخازن مورد توجه قرار گرفته است. وی افزود: بی‌تردید حادثه همیشه در کمین است و در تمام دنیا هم این مسئله است. برای مثال در سال ۱۳۸۶ واژگونی تانکر نفتی در میدان شهران داشتیم و اخیرا هم تانکر بنزینی در پل جاجرود دچار حادثه …
تماشا کنید:‌ تیک تاک! / ماجرای انبارهای نفت شهران در غرب پایتخت چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
تماشا کنید:‌ تیک تاک! / ماجرای انبارهای نفت شهران در غرب پایتخت چیست؟
انبار نفت شهران با مخازنی غول پیکر درست در بطن بافت مسکونی شمال غرب تهران در محله شهران قرار گرفته و هر روز حدود سیصد تانکر سی هزار لیتری حمل سوخت از ابر مخازن این انبار نفت بارگیری می‌کنند و از میان بافت مسکونی و خیابان‌ها و کوچه‌های این محله می‌گذرند تا وارد بزرگراه می‌شوند.
نیاز به آیین نامه و ضوابط برای انبار مواد شیمیایی در سکونتگاه های شهری
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
نیاز به آیین نامه و ضوابط برای انبار مواد شیمیایی در سکونتگاه های شهری
انفجار بیروت تلنگر بسیار جدی در مدیریت شهری برای ارتقای ایمنی سکونتگاه های شهری بود که همین امر نیز سبب شد تا بحث انبار نفت شهران مطرح شده و دبیرکارگروه ملی مخاطرات طبیعی در این باره گفت: به بهانه این حادثه باید نگاهی به خطرپذیری شهرها به ویژه کلانشهر تهران در مقوله مراکز خطرزا داشته باشیم.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / تصادفات رانندگی / سلامت / شهر تهران / نفت / هواپیما
در شهر
رحمت‌الله حافظی، رییس کمیسیون سلامت شورای چهارم شهر تهران از سازمان پدافند غیر عامل خواست که به مساله ایمنی انبار نفت شهران ورود کند. حافظی در گفت‌وگو با ایسنا،
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
درخواست پارلمان پایتخت از مجلس
رئیس شورای‌اسلامی شهر تهران بر ضرورت ورود وزارت نفت و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به مساله انبارهای نفت شهران تاکید کرد. به گزارش «ایسنا» محسن هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر شائبه‌های ایمنی انبار نفت در غرب تهران، اظهارکرد: سال‌هاست که موضوع انبار نفت در تهران پیگیری می‌شود و در شورای شهر چهارم نیز مکاتبات زیادی بین شهرداری، شورا، مدیریت بحران کشور و وزارت کشور انجام شد تا وضعیت ایمنی این انبارها تثبیت شود و بارها در این‌خصوص جلساتی برگزار شد تا در این‌خصوص چاره‌اندیشی شود که بررسی‌ها نشان داد جابه‌جایی هزینه زیادی لازم دارد اما وزارت نفت اقدامات لازم در راستای استحکام بخشی سازه را انجام داد. وی با بیان اینکه لازم است طرح جامعی برای ذخیره‌سازی سوخت در تهران انجام شود، افزود: براساس تجربیات جهانی …
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / شورای شهر تهران / لبنان
محسن هاشمی: طرح یا لایحه‌ای برای کمک به بیروت نداریم
ایسنا نوشت: رئیس شورای اسلامی شهر تهران از لزوم ورود وزارت نفت و شرکت توزیع به مسئله انبارهای نفت شهران خبر داد.
مخزن انبار نفت باید از شهران خارج شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / محسن هاشمی / شورای شهر تهران / انفجار بیروت
مخزن انبار نفت باید از شهران خارج شود
هاشمی با اشاره به اینکه تغییر شرایط در انبار نفت شهران نیازمند طرح جامع است گفت: باید مخزن در جای امنی قرار گیرد و از طریق لوله کشی توزیع سوخت صورت گیرد.
درخواست از پدافند غیرعامل برای بررسی وضعیت انبار نفت شهران
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / خروج مراکز پرخطر از شهر / ایمنی شهر / محله شهران
درخواست از پدافند غیرعامل برای بررسی وضعیت انبار نفت شهران
رئیس کمیسیون سلامت شورای چهارم شهر تهران از سازمان پدافند غیر عامل…
نظارت مدیریت بحران بر ایمنی مخازن سوخت شهران و ری
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / اسماعیل نجار / ایمنی شهر / خروج مراکز پرخطر از شهر / نفت / سازمان مدیریت بحران
نظارت مدیریت بحران بر ایمنی مخازن سوخت شهران و ری
به دنبال نگرانی که از پست اینستاگرامی یک عضو شورای شهر تهران در مورد مخازن سوخت شهران به وجود آمد، رییس سازمان مدیریت بحران کشوراعلام کرد که وزارت نفت اطمینان‌های لازم را در مورد ایمنی مخازن سوخت در تهران داده است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره مقام‌سازی انبار نفت شهران توضیح داد
خیال‌مان از انبار نفت شهران راحت باشد؟رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه اقدامات خوبی در رابطه با مقاوم‌سازی انبار نفت شهران انجام شده است، گفت: یک رویکرد درمورد این مخازن این بوده است که به جای ذخیره سوخت به محلی برای سوخت‌رسانی بدل شود که ان‫شاءالله این اتفاق افتاده است.رضا کرمی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اظهارات مطرح شده پیرامون ایمنی انبار نفت شهران گفت: انبار نفت شهران یکی از مواردی است که قبل از اینکه تهران گسترش پیدا کند در یک جای امن و با مطالعات کافی و در سال ۱۳۵۳ مکانیابی و ساخته شده بود. آن زمان هیچ مستحدثاتی اطراف آنجا نبوده و شاید برای آن زمان مناسب بود. کما اینکه خیلی جاهای دیگر هم در تهران داریم که قبلا مشکلی نداشتند اما الان در محاصره ساختمان‫های …
انبار نفت شهران مقاوم سازی شده است
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / رضا کرمی محمدی / مدیریت بحران / تانکر سوخت
انبار نفت شهران مقاوم سازی شده است
کرمی محمدی گفت: اقدامات خوبی در رابطه با مقاوم سازی انبار نفت شهران انجام شده است، و رویکرد ما در مورد این مخازن این بوده است که به جای ذخیره سوخت به محلی برای سوخت رسانی بدل شود.
اولویت ما حفظ ایمنی شهروندان است
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / مدیریت بحران / ایمنی / شهر تهران / تهران
اولویت ما حفظ ایمنی شهروندان است
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه اقدامات خوبی در رابطه با مقاوم سازی انبار نفت شهران انجام شده است گفت: یک رویکرد در مورد این مخازن این بوده است که به جای ذخیره سوخت به محلی برای سوخت رسانی بدل شود.
مخازن سوخت شهران با گسل شمال تهران فاصله زیادی ندارند
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / شهرداری تهران
مخازن سوخت شهران با گسل شمال تهران فاصله زیادی ندارند
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: درباره خاک محل سوخت‌رسانی مطالعاتی انجام شده است اما به هر حال فاصله مخازن با گسل شمال تهران چندان زیاد نیست و احتمال زلزله قوی در این محل وجود دارد.
"انبار نفت شهران" در چه صورتی نیاز به جابجایی ندارد؟/ بیش از  ۲۰ درصد نباید از ظرفیت انبارها استفاده شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / رضا کرمی محمدی / انبار نفت شهران
"انبار نفت شهران" در چه صورتی نیاز به جابجایی ندارد؟/ بیش از ۲۰ درصد نباید از ظرفیت انبارها استفاده شود
ایلنا: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: باید مسئولان انبار نفت توضیح دهند که در این مکان‌ها اقدام به ذخیره‌سازی می‌شود و یا برای سوخت‌رسانی مورد…
سه هشدار مهم درباره انبار‌های شیمیایی پایتخت
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / انفجار بیروت / انبار مواد شیمیایی
سه هشدار مهم درباره انبار‌های شیمیایی پایتخت
رضا کرمی محمدی هم خروج انبار‌های مواد شیمیایی از تهران مانند دو انبار بعثت و شهران را "مطالبه‌ای ملی" دانست و گفت: «وجود انبار‌های مواد شیمیایی داخل شهر تهران مسئله مهمی است که چند بار در شهرداری آن را پیگیری و در این خصوص تذکراتی ابلاغ کردیم، اما متاسفانه تاکنون توجهی نشده است.»
خطر انفجار در کمین تهران
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / تهران / مخازن ذخیره مواد نفتی / مخازن سوخت در تهران
خطر انفجار در کمین تهران
به گزارش تسنیم؛ رضا کرمی محمدی درباره درباره مخازن سوخت‌رسانی شهران اظهار کرد: این مخازن قبلاً مخازن ذخیره‌سازی سوخت از جمله بنزین، نفت سفید و گاز بودند و براساس توافقی که در سالهای گذشته صورت گرفته است قرار بر این شد به مخزن سوخت‌رسانی تبدیل شوند که امیدواریم این اتفاق افتاده باشد.
خطر انفجار در کمین تهران؛ مخازن سوخت‌رسانی شهران همچنان مخاطره‌آمیز!
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / شهرداری تهران
خطر انفجار در کمین تهران؛ مخازن سوخت‌رسانی شهران همچنان مخاطره‌آمیز!
رئیس ستاد پیشگیری و مدیریت شهر تهران گفت: مخازن سوخت‌رسانی شهران قبلاً مخازن ذخیره‌سازی سوخت از جمله بنزین، نفت سفید و گاز بودند؛ قرار بر این شد به مخزن سوخت‌رسانی تبدیل شوند!
واکنش‌ها به استقرار انبارهای نفتی در پایتخت؛ شهران امن است؟ | امکان تکرار فاجعه بیروت وجود دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
واکنش‌ها به استقرار انبارهای نفتی در پایتخت؛ شهران امن است؟ | امکان تکرار فاجعه بیروت وجود دارد؟
هنوز دو روز از حادثه فاجعه‌بار بیروت نگذشته، درحالی‌که بسیاری در شوک این انفجار غیرقابل تصور بودند، یک عضو شورای شهر تهران از بمبی خبر داد که اگر روزی ضامنش رها شود، فاجعه‌ای شبیه بیروت، در تهران رقم خواهد خورد. خبری که از ابرانبار نفت محله شهران حکایت داشت.
منطقه شهران تهران امن است
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
منطقه شهران تهران امن است
هنوز دو روز از حادثه فاجعه‌بار بیروت نگذشته، درحالی‌که بسیاری در شوک این انفجار غیرقابل تصور بودند، یک عضو شورای شهر تهران از بمبی خبر داد که اگر روزی ضامنش رها شود، فاجعه‌ای شبیه بیروت، در تهران رقم خواهد خورد. خبری که از ابرانبار نفت محله شهران حکایت داشت.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
بازدید آتش‫نشانی از مراکز نفتی تهران
حادثه انفجار در بیروت موجب ابراز نگرانی برخی مسئولان از جمله یکی از اعضای شورای شهر تهران درباره «انبار نفت» شهران شد و از آن با عنوان «فاجعه‌ای دهشتناک‌تر از بیروت در کمین تهران» نام برد. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی می‌گوید که این سازمان از مراکز نفتی پایتخت بازدید می‫کند.مهندس مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، در گفت‌و‌گو با ایسنا درباره لزوم خروج انبارهای مواد شیمیایی از شهرها از جمله شهر تهران اظهار کرد: در خصوص انبارهای مواد شیمیایی، شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران فعالیت گسترده ای را آغاز کرده و تا به حال توانسته که تعداد زیادی از این انبارها را از سطح شهر خارج و تخلیه کند. این فعالیت البته از مدت‌‌ها قبل آغاز شده است. وی افزود: از نظر سازمان آتش‌نشانی و …
مکان نگهداری مواد شیمیایی درون «شهر» نیست
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
مکان نگهداری مواد شیمیایی درون «شهر» نیست
ابعاد انفجار در بندر‌گاه بیروت همچنان در لبنان ادامه دارد و هنوز آمار دقیقی از کشته‌ و زخمی‌های این حادثه منتشر نشده است. این بحران بزرگ، باعث نگرانی ساکنان شهر‌های دور و نزدیک دیگر درباره انبار‌های مواد شیمیایی شده است که در بافت مسکونی و تجاری آن قرار دارد. در روز‌های گذشته موضوع مخازن سوخت شهران نیز در شورای شهر تهران مطرح شد، ولی برخی از مسئولان درباره ایمنی آن اطمینان دادند. با این‌حال حساسیت درباره دیگر مواد شیمیایی ادامه دارد. مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره لزوم …
بازدید آتش نشانی از مراکز نفتی تهران/ لزوم افزایش نظارت بر حمل مواد شیمیایی در تهران
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
بازدید آتش نشانی از مراکز نفتی تهران/ لزوم افزایش نظارت بر حمل مواد شیمیایی در تهران
حادثه انفجار در بیروت موجب ابراز نگرانی برخی مسوولان از جمله یکی از اعضای شورای شهر تهران درباره «انبار نفت» شهران شد و از آن با عنوان «فاجعه‌ای دهشتناک‌تر از بیروت در کمین تهران» نام برد. مدیرعامل سازمان آتش نشانی می‌گوید که این سازمان از مراکز نفتی پایتخت بازدید می‌کند.
اما و اگرها درباره مخازن شهران
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
اما و اگرها درباره مخازن شهران
حامد فوقانی- دبیر گروه شهری  نیمه‌های شب 28خرداد95، صداهای مهیب انفجار اهالی محله شهران را هراسان به خیابان‌ها کشاند. آنها شاهد شعله‌های آتش بودند که در محدوده تقاطع خیابان‌‌های یکم شهران و کوهسار زبانه می‌کشید و بسیار هولناک بود. ساعتی بعد مشخص شد که لوله گاز در نزدیکی تونل مترو، منفجر شده تا گودالی به قطر 100متر و عمقی عجیب و غریب درست شود. آتش‌نشانان با 2ساعت تلاش، آتش را مهار کردند اما آن روز تبعاتش اغلب محله‌های غرب و حتی مرکزی تهران را نیز درگیر کرد؛ آنتن‌دهی در جای‌جای این محله‌ها مختل …
هراس از تکرار انفجار بیروت در شهران
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / دولت / شورای اسلامی شهر تهران / شهر تهران / لبنان / مواد شیمیایی
هراس از تکرار انفجار بیروت در شهران
در پی انفجار انبار مواد شیمیایی در بیروت، مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران در پستی اینستاگرامی اعلام کرد: تهران هم می‌تواند حادثه‌ای دلخراش‌تر از حادثه بیروت را تجربه کند.
تصمیم گیری مهم برای جلوگیری فاجعه‌ای دهشتناک‌تر از بیروت در تهران | انبار نفت شهران منتقل می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۸
تصمیم گیری مهم برای جلوگیری فاجعه‌ای دهشتناک‌تر از بیروت در تهران | انبار نفت شهران منتقل می‌شود؟
عضو شورای اسلامی شهر تهران از تشکیل جلسه برای بررسی آخرین وضعیت انتقال انبار نفت شهران از بافت مسکونی پایتخت به جایی دیگر خبر داد.
«قاضی منصوری» در مشهد به خاک سپرده شد/هشدار درباره «انبار نفت» شهران: شاید فاجعه‌ای بدتر از بیروت رخ دهد/افشای کمک چین به عربستان در ساخت یک سایت اتمی محرمانه
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
«قاضی منصوری» در مشهد به خاک سپرده شد/هشدار درباره «انبار نفت» شهران: شاید فاجعه‌ای بدتر از بیروت رخ دهد/افشای کمک چین به عربستان در ساخت یک سایت اتمی محرمانه
گزارش شده که کمپانی‌های چینی اخیرا به عربستان سعودی در ساخت یک تاسیسات محرمانه استخراج اورانیوم کمک کرده‌اند.به نوشته روزنامه نیویورک پست، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات غربی گزارش داد که پادشاهی ریاض که یکی از متحدان آمریکا محسوب می‌شود به صورت مخفیانه نیروگاه پردازش کیک زرد در شمال غرب عربستان را با کمک چین ساخته است.
مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی: انبار نفت شهران ایمن است؛ نیازی به جابجایی آن نیست
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی: انبار نفت شهران ایمن است؛ نیازی به جابجایی آن نیست
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در واکنش به اظهارات اخیر در مورد ناایمن بودن انبار نفت شهران گفت: انبار نفت شهران استانداردهای ایمنی لازم را دارد و وجود آن برای سوخت رسانی ایمن و مطمئن درسطح تهران حیاتی است.
هشدار درباره «انبار نفت» شهران/ لزوم خروج تأسیسات پرخطر از شهر تهران
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
هشدار درباره «انبار نفت» شهران/ لزوم خروج تأسیسات پرخطر از شهر تهران
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران اعلام کرد که به واسطه وجود انبار نفت در داخل بافت مسکونی شهران، فاجعه ای دهشتناک تر از بیروت در کمین تهران است.
هشدار؛ فاجعه ای وحشتناک تر از بیروت در کمین تهران! + جزئیات
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
هشدار؛ فاجعه ای وحشتناک تر از بیروت در کمین تهران! + جزئیات
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران اعلام کرد که به واسطه وجود انبار نفت در داخل بافت مسکونی شهران، فاجعه ای دهشتناک تر از بیروت در کمین تهران است.
انبار نفت «شهران» آبستن یک حادثه دهشتناک در تهران است
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / مجید فراهانی / شورای شهر تهران / انفجار بیروت
انبار نفت «شهران» آبستن یک حادثه دهشتناک در تهران است
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران وجود انبار نفت در داخل بافت مسکونی شهران را مخاطره آمیز خواند و گفت: این انبار با مخازن غول پیکرش آبستن حادثه ای دهشتناک است.
عضو شورای شهر: به خاطر وجود انبار نفت در داخل بافت مسکونی شهران، فاجعه ای دهشتناک تر از بیروت در کمین تهران است
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
عضو شورای شهر: به خاطر وجود انبار نفت در داخل بافت مسکونی شهران، فاجعه ای دهشتناک تر از بیروت در کمین تهران است
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران اعلام کرد که به واسطه وجود انبار نفت در داخل بافت مسکونی شهران، فاجعه ای دهشتناک تر از بیروت در کمین تهران است. او اظهار کرده است: باید موضوع خروج تأسیسات پرخطر از شهر تهران بیشتر از گذشته در دستور کار قرار گیرد و شهرداری با کمک دولت باید برای تحقق آن کمر همت ببندد.
هشدار درباره انبار نفتی که روی گسل مشا قرار دارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
هشدار درباره انبار نفتی که روی گسل مشا قرار دارد
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران نسبت به وجود انبار نفت شهران بر روی گسل مشا و در بافت مسکونی و مکان های مشابه در تهران که می تواند به وقوع فاجعه ای بزرگتر از بیروت منجر شود به دولت و شهرداری هشدار داد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / بی آبی در چم شهران
بی آبی داد اهالی «چم شهران» و «چم کبود» را درآورد
بی آبی در گرمای طاقت فرسای تابستان، داد اهالی روستاهای «چم شهران» و «چم کبود» را درآورد تا مردم در اعتراض به این مسئله برای ساعاتی جاده پلدختر- خرم‌آباد را مسدود کنند.
مرد خلافکار،همسرش را در مسیر مردان پولدار قرار می داد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / اخاذی - باج خواهی / بازداشت
مرد خلافکار،همسرش را در مسیر مردان پولدار قرار می داد
ایران نوشت: ۲۹ خرداد مرد جوانی با پلیس تماس گرفت و گفت لحظاتی قبل دوستم پژمان با من تماس گرفت و گفت برای او یک گوشی تلفن همراه آیفون و ۲۰ میلیون تومان پول نقد ببرم. خیلی هراسان بود، ولی به من گفت که نیاز مالی پیدا کرده است. از طرفی صدای تلفن روی بلندگو بود انگار چند نفر اطرافش بودند به او گفتم که برایت فراهم می‌کنم. قرار شد یک ساعت دیگر در یکی از خیابان‌های فرعی منطقه شهران او را ببینم. من در روزنامه‌ها خبرهایی خوانده‌ام که وقتی فردی را گروگان می‌گیرند او را وادار می‌کنند با خانواده یا دوستانش تماس بگیرد و درخواست پول کند. الان هم احتمال می‌دهم دوستم را گروگان گرفته باشند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
رقابت مدافعان سرخابی‌ در نظرسنجی AFC
کنفدراسیون فوتبال آسیا در جدیدترین نظرسنجی خود به انتخاب مدافع راست برتر لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۷ پرداخت که در این نظرسنجی ۲ مدافع اسبق پرسپولیس و استقلال با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.به گزارش ایرنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا در یکی از تازه‌ترین نظرسنجی‌های خود به انتخاب مدافع راست برتر لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۷ پرداخت که بین چهار نامزد، نام ۲ بازیکن ایرانی هم به چشم می‌خورد. در این نظرسنجی محمد البرایک مدافع راست الهلال، خسرو حیدری مدافع اسبق استقلال، صادق محرمی مدافع اسبق پرسپولیس و واتارو اندو از تیم اراواردز با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. در نظرسنجی بهترین مدافع چپ این رقابت ها هم نام یک ایرانی به چشم می‌خورد.پیمان شیرزادی مدافع اسبق تیم استقلال خوزستان هم نامش در نظرسنجی کنفدراسیون …
حناچی درباره عدم اجرای برنامه پنجساله سوم شهران تذکر گرفت
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / مرتضی الویری
حناچی درباره عدم اجرای برنامه پنجساله سوم شهران تذکر گرفت
ایلنا: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نسبت به عدم اجرای برنامه سوم شهر تهران به شهردار تذکر داد.
ببینید |  امشب در تهران رخ داد: گیر کردن کامیون به پل عابر پیاده اتوبان همت
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / تصادفات رانندگی / شهر تهران
ببینید | امشب در تهران رخ داد: گیر کردن کامیون به پل عابر پیاده اتوبان همت
مسیر غرب به شرق بزرگراه همت تقاطع شهران، بار کامیون با پل عابر پیاده برخورد کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
تقسیم قدرت در کابل
محمدرضاستاری- سرانجام پس از ماهها کش و قوس و بنبست سیاسی در افغانستان، اشرف غنی و عبدالله عبدالله به توافق نهایی برای تقسیم قدرت دست پیدا کردند.این توافق در حالی صورت گرفت که پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در افغاستان که در مهر ماه سال گذشته انجام شد و در دی ماه نیز نتایج آن اعلام شد، عبدالله عبدالله به عنوان ریٔیس اجرایی دولت وحدت ملی با ادعایتقلبگستردهدراعلامنتایجانتخاباتخود را ریٔیس جمهوری افغانستان دانسته و همزمان با مراسم تحلیف اشرف غنی به عنوان پیروز نهایی انتخابات ریاست جمهوری در کاخ سپیدار برای خود مراسم تحلیف جداگانه انجام داد؛ امری که اوضاع سیاسی در افغانستان را در سایه بحرانامنیتیاینکشورپیچیدهتر ساخت. در این راستا پس از چند ماه مذاکره و در حالیکه عبدالله عبدالله اعلام کرده …
پمپ بنزین اختصاصی ۲۳۰ ولی عصر (عج)
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / پمپ بنزین / اتوبان همت
پمپ بنزین اختصاصی ۲۳۰ ولی عصر (عج)
پمپ بنزین مجهز به پیشرفته‌ترین سیستم جمع آوری بخارات بنزین (کهاب) در اتوبان همت به سمت غرب بعد از شهران، کندروی شهدای کن با ۳۲ نازل سوخت متعلق به هلدینگ نفتی و کو افتتاح شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •