چهارشنبه, ۳۰ بهمن, ۱۳۹۸ / 19 February, 2020
صادرات
روزنامه تعادل / ۷ ساعت قبل / اقتصادی
اخبار
دبیرکارگروه تنظیم بازار با اشاره به اینکه بعد از تحریم‌ها حدود ۷۰ درصد از قطعات مورد نیاز خودروسازی‌ها داخلی‌سازی شده است، گفت:
  تنظیم بازار  دلار  شب عید  صادرات نفت  نفت
دنیای اقتصاد / ۷ ساعت قبل / اقتصادی
صادرات محصولات فولادی مشروط شد
سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: صادرات انواع محصولات فولادی از گمرک، پس از این با مجوز معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت صورت خواهد گرفت. به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا کلامی در حاشیه نشست تنظیم بازار گفت: با توجه به تولید بیش از ۲۵ میلیون تن انواع فولاد در کشور و ضرورت‌های تامین نیاز داخل، در جلسه تنظیم بازار مقرر شد، صادرات انواع محصولات فولادی پس از این توسط گمرک، فقط با مجوز معاونت امور معادن و صنایع معدنی صورت پذیرد. وی ادامه داد: این به آن معناست در صورتی که واحدهای تولیدی نیاز داخل را به هر میزان که تقاضا وجود دارد، تامین کنند؛ معاونت امور معادن و صنایع معدنی با توجه به عملکرد واحدهای فولادی اجازه صادرات را هم به آنها خواهد داد. کلامی ادامه داد: اما اگر کسی تعهد عرضه را …
دنیای اقتصاد / ۷ ساعت قبل / اقتصادی
اعلام آمادگی بانک صادرات برای مدیریت منابع 40 میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی
مدیرعامل بانک صادرات ایران در همایش تخصصی «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» در جزیره کیش از اعلام آمادگی این بانک برای مدیریت منابع 40 میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی و تامین مالی پروژه‌های آن خبر داد.به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، حجت‌اله صیدی در این همایش که با حمایت بانک صادرات ایران برگزار شد، از اعلام آمادگی این بانک برای تامین منابع مالی و تامین تجهیزات پروژه‌های پتروشیمی خبر داد و با اشاره به اینکه استهلاک سرمایه بیشتر از تشکیل سرمایه است، تاکید کرد: برای تامین مالی پروژه‌های پتروشیمی بانک صادرات ایران آمادگی لازم را دارد که هم خط اعتباری و هم وجه نقد اختصاص دهد.
ابهام در مرزبندی با سرزمین اصلی
دنیای اقتصاد / ۷ ساعت قبل / اقتصادی
ابهام در مرزبندی با سرزمین اصلی
مالیات ارزش افزوده مالیات غیرمستقیمی است که مصرف‌کننده آن را به همراه خرید کالا یا خدمات می‌پردازد. از مهم‌ترین اهداف مالیات ارزش افزوده می‌توان به ایجاد شفافیت اقتصادی، مبارزه با قاچاق کالا، پولشویی و مصرف‌گرایی اشاره کرد که باعث گسترش عدالت، ثبات اقتصادی و تامین بخشی از درآمد عمومی کشور می‌شود ولی در قانون بخشی از کالاها و خدمات از این مالیات معاف هستند. این معافیت‌ها به منظور کاهش اثرات سوء استقرار این نظام مالیاتی و کاهش هزینه‌های اجرایی و وصول مالیات اعمال می‌شود که مناطق آزاد تجاری – صنعتی از جمله آنها است. هدف از این معافیت در مناطق آزاد تجاری – اقتصادی که در سال 1387 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است افزایش رونق تولید، کاهش نرخ بیکاری، جلوگیری از خام فروشی، افزایش صادرات غیر نفتی و …
دنیای اقتصاد / ۷ ساعت قبل / اقتصادی
معافیت مالیاتی در مناطق آزاد
مناطق آزاد همواره جزو مکان‌هایی است که سیاستمداران از آن به‌عنوان کمک‌کننده اقتصاد کشور یاد می‌کنند و مدعای آنها این است که اقتصاد کشور رابطه مستقیمی با حجم صادرات و واردات در این مناطق دارد. اما همواره بحث درباره نحوه قوانین و مدیریت آن که به چه شکل باشد، سوال‌برانگیز بوده است. یکی از این موارد پرچالش، موضوع معافیت‌های مالیاتی در این مناطق است. از آغاز تدوین و تصویب قانون‌های مربوط به چگونگی مالیات مناطق آزاد در سال ۷۲، با اتکا به ماده ۱۳ قانون مربوط به مناطق آزاد، تمام اشخاص حقوقی و افراد حقیقی که در این مناطق به فعالیت‌های اقتصادی مشغول هستند، از تاریخ مندرج در مجوز بهره‌‌برداری آنها تا ۲۰ سال پس از آن از معافیت مالیاتی برخوردارند. همچنین قابل ذکر است که این مناطق از مالیات ارزش افزوده نیز …
دنیای اقتصاد / ۷ ساعت قبل / اقتصادی
تلنگر کرونا به دلا رهای نفتی
شیوع ویروس کرونا به خطر بزرگی برای رشد اقتصادی کشورهای نفتی در سال 2020 بدل شده و بار دیگر شکنندگی اقتصاد این کشورها را به نمایش درآورده است. نگرانی از افت تقاضای نفت چین به دنبال این اپیدمی، به کاهش 14 درصدی قیمت طلای سیاه منجر شده است. با این حال موسسه اعتبارسنجی اس‌اندپی گلوبال بر این باور است بیش از اثرگذاری کرونا بر قیمت نفت، کاهش مقدار صادرات است که اقتصاد کشورهای نفتی حاشیه خلیج فارس را تهدید می‌کند. پکن بزرگ‌ترین خریدار نفت این کشورها محسوب می‎شود و کاهش رشد اقتصادی چین به معنای خرید کمتر نفت است. علاوه بر این، اس‌اندپی گلوبال درخصوص چشم‌انداز بلندمدت اقتصاد این کشورها نیز نگرانی‌هایی را مطرح کرده است. به این معنا که با وجود شتاب جهانی برای فاصله گرفتن از مصرف سوخت‌های هیدروکربنی، کشورهای …
وقتی پوتین در جلسه رسمی نتوانست جلوی خنده اش را بگیرد + فیلم
تابناک / ۹ ساعت قبل / وبگردی
وقتی پوتین در جلسه رسمی نتوانست جلوی خنده اش را بگیرد + فیلم
رئیس جمهور روسیه پس از شنیدن پیشنهاد عجیب وزیرش درباره صادرات گوشت خوک به کشورهای مسلمان واکنش جالبی نشان داد.
ترامپ با ممنوعیت فروش موتور جت به چین مخالفت کرد
تابناک / ۹ ساعت قبل / ...
ترامپ با ممنوعیت فروش موتور جت به چین مخالفت کرد
رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه بهانه «امنیت ملی» نباید به صادرات این کشور لطمه بزند، گفت: با طرح‌هایی نظیر ممنوعیت فروش موتور جت به چین مخالف است.
زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است
الف / ۱۳ ساعت قبل / اقتصادی
زنگنه: وزارت نفت صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته است
به گزارش فارس، بیژن زنگنه، وزیر نفت، عصر امروز در نشست بررسی اقدامات شرکت نفت در سیل خوزستان و زلزله مسجدسلیمان با بیان اینکه تلاش ما کمک به مردم بوده و برای خوزستان برنامه و دیدگاه داریم اظهار کرد: توصیه همیشگی من به همکاران این بوده که در شرایط سخت به گونه‌ای رفتار کنند که مردم به باور اینکه پشتیبان آن‌ها هستید برسند.
  زنگنه وزیر نفت  صادرات نفت  وزارت نفت
فرارهای کلان مالیاتی توسط اقشار  مرفه‌ اتفاق می‌افتد/ مالیات بر ارزش افزوده نباید به رکود اقتصادی دامن بزند
ایلنا / ۱۳ ساعت قبل / اقتصادی
فرارهای کلان مالیاتی توسط اقشار مرفه‌ اتفاق می‌افتد/ مالیات بر ارزش افزوده نباید به رکود اقتصادی دامن بزند
یک کارشناس اقتصادی گفت: در حال حاضر از اقشاری مالیات دریافت می‌شود که جزو اقشار ضعیف‌تر جامعه هستند مثل کارمندان و حقوق بگیران در حالی که فرارهای کلان مالیاتی توسط اقشار مرفه‌ اتفاق می‌افتد.
  گمرک  مالیات بر ارزش افزوده  وزارت صنعت معدن و تجارت  واردات و صادرات  کارشناس اقتصادی  یاسر رحیمیان
معافیت صادرات غیرنفتی از مالیات مشروط بر بازگشت ارز به کشور
ارانیکو / ۱۳ ساعت قبل / اقتصادی
معافیت صادرات غیرنفتی از مالیات مشروط بر بازگشت ارز به کشور
وزیر امور اقتصادی و دارایی در نود و سومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: در رابطه با درآمد های مالیاتی پیش بینی شده در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، تأکید می کنم رویکرد دولت و بویژه وزارت اقتصاد این نیست که کاهش درآمدهای نفتی و تأمین مالی خزانه از طریق فشار بر بخش خصوصی خوش حساب، منضبط، و شناسنامه دار جبران شود.
صادرات جوجه یکروزه آزاد شد
ارانیکو / ۱۳ ساعت قبل / اقتصادی
صادرات جوجه یکروزه آزاد شد
ممنوعیت صادرات جوجه یکروزه و پولت تخم گذار و تخم مرغ نطفه دار رفع شد.
رایزنی های فشرده برای رونق صادرات کالاهای ایرانی
مهر / ۱۵ ساعت قبل / اقتصادی
رایزنی های فشرده برای رونق صادرات کالاهای ایرانی
یک مقام مسئول از رایزنی های فشرده سیاسی و اقتصادی ایران به منظور صدور کالاهای ایرانی به بازارهای هدف خبر داد و گفت: گزارش ستاد ملی اکسپو در هیات دولت ارائه خواهد شد.
  جمهوری اسلامی ایران  هیئت دولت  امارات  شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران
رئیس سازمان غذا و دارو: چطور بگوییم کرونا در کشور نداریم؟!
خبرآنلاین / ۱۶ ساعت قبل / اجتماعی
رئیس سازمان غذا و دارو: چطور بگوییم کرونا در کشور نداریم؟!
نشست خبری رئیس سازمان غذا ودارو به مناسبت نمایشگاه فارمکس خاورمیانه ۲۰۲۰ برگزار شد. این نمایشگاه توان تولید مواد اولیه دارویی در کشور را نشان می دهد و بازاریابی بزرگی برای صادرات دارو و مواد خام دارویی است.
  دارو  صنعت دارو  قاچاق دارو  صنایع دارویی
چند پیشنهاد برای حل چالش‌های پیش‌روی صادرات ایران
روزنامه فرهیختگان / ۱۶ ساعت قبل / اقتصادی
چند پیشنهاد برای حل چالش‌های پیش‌روی صادرات ایران
بررسی وضعیت تجارت خارجی در سال‌های 1397-1390 نشان می‌دهد در این دوره تجارت خارجی ایران تحت‌تاثیر عوامل مختلفی قرار داشته که از مهم‌ترین آنها می‌توان به تشدید تحریم‌های بین‌المللی، افزایش نرخ ارز، کاهش قیمت نفت و خروج آمریکا از برجام اشاره کرد.
وزیر اقتصاد: تجارت خارجی ایران به ۷۹ میلیارد دلار رسید
شفقنا / ۱۶ ساعت قبل / ...
وزیر اقتصاد: تجارت خارجی ایران به ۷۹ میلیارد دلار رسید
شفقنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران گفت: با گذشت ۱۱ ماه از سال و با وجود سخت‌ترین تحریم‌ها ۳۹ میلیارد دلار صادرات و ۴۰ میلیارد دلار واردات صورت گرفته که نسبت به سال گذشته رشد خوبی را نشان می‌دهد. ایرنا...
صادرات، موجب افزایش قیمت میوه شب عید نمی‌شود
ایرنا / ۱۶ ساعت قبل / اقتصادی
صادرات، موجب افزایش قیمت میوه شب عید نمی‌شود
تهران - ایرنا - عضو هیات مدیره اتحادیه باغداران کشور با تاکید براینکه ذخایر میوه پایان سال از وضعیت مطلوبی برخوردار است گفت: امسال تولید سیب درختی و مرکبات از جمله پرتقال دو برابر افزایش داشته بنابراین ادامه روند صادرات در افزایش قیمت میوه شب عید و ایام نوروز تاثیری نخواهد داشت.
  وزارت جهاد کشاورزی  محمدعلی طهماسبی
تاکنون آیین‌نامه اجرایی از طرح اوسک به دست ما نرسیده است
ایسنا / ۱۷ ساعت قبل / ...
تاکنون آیین‌نامه اجرایی از طرح اوسک به دست ما نرسیده است
رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران گفت: طرح اوسک فعلا در حد کاغذ است و باید در عمل دیده شود که چه تاثیری بر بازار زعفران خواهد گذاشت، ضمن اینکه آیین‌نامه اجرایی در خصوص این طرح نیز به دست ما نرسیده و تنها در مورد آن شنیده‌ایم.
  استانی-اقتصادی  تولید زعفران  صادرات زعفران
باج‌دهی هند برای امضای توافق تجاری با آمریکا!
ایسنا / ۱۷ ساعت قبل / اقتصادی
باج‌دهی هند برای امضای توافق تجاری با آمریکا!
هند با موافقت برای ورود بیشتر محصولات کشاورزی و لبنی آمریکایی و کاهش عوارض واردات موتورسیکلت‌های هارلی دیویدسون، در تلاش است تا در سفر دونالد ترامپ به دهلی نو، یک توافق تجاری با واشنگتن امضا کند.
  صادرات هند به آمریکا  مذاکرات تجاری آمریکا و هند
نقدینگی مازاد امسال برابر کل نقدینگی سال 91 است
ایسنا / ۱۸ ساعت قبل / اقتصادی
نقدینگی مازاد امسال برابر کل نقدینگی سال 91 است
عضو سابق شورای عالی بورس ضمن تشریح تبعات عدم ورود نقدینگی به حوزه تولید و صادرات که باعث می‌شود نقدینگی روی دارایی‌های موجود مانند املاک و خودرو بنشیند، گفت: مقدار مطلق نقدینگی امسال بسیار بالاست و نقدینگی مازادی که امسال ایجاد شده برابر کل نقدینگی سال ۱۳۹۱ است.
  نقدینگی  عبده تبریزی
آغاز صادرات سقف های خورشیدی تسلا به خارج از آمریکا
مهر / ۱۸ ساعت قبل / فناوری
آغاز صادرات سقف های خورشیدی تسلا به خارج از آمریکا
الون ماسک مدیر عامل تسلا با ارسال پیامی در توئیتر تایید کرده که سقف های خورشیدی ساخت این شرکت به زودی به خارج از امریکا صادر می شوند.
  شرکت تسلا موتورز آمریکا  انرژی خورشیدی  سلول خورشیدی
صادرات خدمات به بازارهای منطقه، هدفگذاری جهاددانشگاهی
ایسنا / ۱۸ ساعت قبل / علمی و آموزشی
صادرات خدمات به بازارهای منطقه، هدفگذاری جهاددانشگاهی
رییس‌جهاد دانشگاهی گفت: علاقه‌مند هستیم تا پس از ایران به بازارهای منطقه نیز ورود و نسبت به صادرات خدمات به خارج از کشور اقدام کنیم.
  جهاد دانشگاهی  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - خوزستان  دکتر طیبی، رییس جهاد دانشگاهی کشور
افزایش میزان صادرات غیر نفتی و وارداتی
مهر / ۲۰ ساعت قبل / فیلم
افزایش میزان صادرات غیر نفتی و وارداتی
دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهارداشت: با وجود تحریم ها در یازده ماه امسال میزان صادرات غیر نفتی و وارداتی کشور رشد داشته است.
  وزارت امور اقتصادی و دارایی  صادرات غیرنفتی  تحریم اقتصادی ایران
مشکلات صادرکنندگان افزایش یافت/ دولت دخالت خود را محدود به کنترل بازار کند
ایلنا / ۲۰ ساعت قبل / اقتصادی
مشکلات صادرکنندگان افزایش یافت/ دولت دخالت خود را محدود به کنترل بازار کند
ایلنا: رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: وضع قوانینی مانند منوط شدن بازگشت مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان به بازگشت ارز حاصل از صادرات آن هم بدون توجه به فرآیند…
  ارز  دولت  مالیات بر ارزش افزوده  مشکلات  اتاق بازرگانی ایران
ترخیص خودروها از گمرک هیچ پشت پرده‌ای ندارد
ایسنا / ۲۰ ساعت قبل / اقتصادی
ترخیص خودروها از گمرک هیچ پشت پرده‌ای ندارد
رئیس کل گمرک ایران گفت: هدف اصلی از ترخیص خودروهای باقی مانده در گمرک جلوگیری از رسوب کالا در گمرکات است و برخلاف شایعات و اتهام‌های که زده شده، هیچ هدف پشت پرده‌ای در ترخیص آنها پیگیری نمی‌شود.
  گمرک  ترخیص خودروهای وارداتی از گمرکات  صادرات  واردات
تابناک / ۲۰ ساعت قبل / اقتصادی
تجارت خارجى ١١ ماهه کشور به ٧٩میلیارد دلار رسید/ ٣٩میلیارد دلار صادرات و ٤٠میلیارد دلار واردات صورت گرفت
رئیس کل گمرک ایران گفت: در ۱۱ ماهه سال ۹۸ معادل ۳۹ میلیارد دلار صادرات و ۴۰ میلیارد دلار واردات به ثبت رسیده است.
انتقاد ارزی رییس اتاق بازرگانی تهران/ مالیات بر ارزش افزوده چه مشکلاتی را برای صادرکنندگان به وجود آورده است؟
خبرآنلاین / ۲۰ ساعت قبل / اقتصادی
انتقاد ارزی رییس اتاق بازرگانی تهران/ مالیات بر ارزش افزوده چه مشکلاتی را برای صادرکنندگان به وجود آورده است؟
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: یکی از ایرادهای اقتصاد کلان کشور این است که نباید هزینه‌های کشور از درآمد نفتی تامین شود و این موضوع از گذشته مطرح بوده که درآمد کشور باید از محل اخذ مالیات تامین شود.
  مالیات  بخش خصوصی  اتاق بازرگانی  ارز  بازار طلا و ارز  صادرات غیرنفتی  مالیات بر ارزش افزوده
بانک صادرات ایران از تامین مالی صنعت پتروشیمی به طور ویژه حمایت می‌کند
ایلنا / ۲۰ ساعت قبل / اقتصادی
بانک صادرات ایران از تامین مالی صنعت پتروشیمی به طور ویژه حمایت می‌کند
عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران گفت: بانک صادرات ایران در تلاش است تا به صورت خاص از صنعت پتروشیمی، که برای بهبود وضعیت اقتصادی و افزایش درآمدهای ارزی کشور مؤثر است، حمایت کند.
تفاهم‌نامه دوجانبه بین بانک صادرات ایران و انجمن سازندگان تجهیزات صنایع نفت به امضا رسید
ایلنا / ۲۱ ساعت قبل / اقتصادی
تفاهم‌نامه دوجانبه بین بانک صادرات ایران و انجمن سازندگان تجهیزات صنایع نفت به امضا رسید
​بانک صادرات ایران برای حمایت از داخلی سازی تجهیزات صنایع نفت، گار و پتروشیمی با انجمن سازندگان تجهیزات صنایع نفت ایران تفاهم‌نامه دوجانبه امضا کرد.
آغاز استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان/ لزوم تعیین تکلیف واردات موقت کالا / منابع ریالی واحدهای تولیدی به یک سوم تقلیل پیدا کرد
ایلنا / ۲۱ ساعت قبل / اقتصادی
آغاز استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان/ لزوم تعیین تکلیف واردات موقت کالا / منابع ریالی واحدهای تولیدی به یک سوم تقلیل پیدا کرد
ایلنا: رییس کنفدارسیون صادرات اظهار داشت: بانک مرکزی واردات در برابر صادرات را برای انتقال به غیر با مشکل روبرو کرده است فردی که می‌خواهد ارز صادراتی به واردکننده…
  ارز  بانک مرکزی  مالیات بر ارزش افزوده  واردات  روی زمین
وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست
الف / ۲۱ ساعت قبل / اقتصادی
وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست
به گزارش فارس، فرهاد دژپسند امروز در حاشیه جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، گفت: با توجه به اینکه افزایش نرخ ارز مشکلاتی را برای دریافت‌کنندگان تسهیلات از صندوق توسعه ملی به وجود آورده است، مقرر شد تا کارگروهی تشکیل شود و این کارگروه تسهیلات را طبقه‌بندی کند تا مشخص شود دریافت‌کنندگان این تسهیلات چه نوع محصولی را تولید کرده‌اند؛ یعنی آیا محصول تولیدی آنها تحت نظارت دولت و ستاد تنظیم بازار است یا محصولی صادراتی می‌باشد.
  افزایش قیمت ارز  ایران و FATF  بازگشت ارز حاصل از صادرات  فرهاد دژپسند  وزیر اقتصاد
توسعه کارآفرینی فرصتی جهت اعتلای اقتصاد پایدار
ایرنا / ۲۱ ساعت قبل / وبگردی
توسعه کارآفرینی فرصتی جهت اعتلای اقتصاد پایدار
تهران- ایرنا- کارآفرینی موتور محرکه رشد و پیشرفت کشور است که پرداختن به توسعه آن باید به عنوان یک ظرفیت و فرصت ویژه در جهت اهداف اقتصادی در سطح داخلی و بین‌المللی مورد توجه قرار گیرد و سیاست‌ها و برنامه‌های ویژه در حمایت از آن در نظر گرفته شود.
  مقام معظم رهبری  اقتصاد مقاومتی  کارآفرینی  صادرات غیر نفتی
۸۵ درصد واردات کالاهای مورد نیاز تولیدکنندگان است/ حجم تجارت کشور در آستانه ۸۰ میلیارد دلار
ایلنا / ۲۱ ساعت قبل / اقتصادی
۸۵ درصد واردات کالاهای مورد نیاز تولیدکنندگان است/ حجم تجارت کشور در آستانه ۸۰ میلیارد دلار
ایلنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: با وجود سخت‌ترین تحریم‌ها در 11 ماه اخیر 39 میلیارد دلار صادرات و 40 میلیارد دلار واردات صورت گرفته که نسبت به سال…
  اقتصاد  تجارت  دلار  رشد  واردات
صادرات ۳۸۷ میلیون دلاری از گمرکات و بازارچه‌های مرزی به کشور پاکستان
ایلنا / ۲۲ ساعت قبل / اقتصادی
صادرات ۳۸۷ میلیون دلاری از گمرکات و بازارچه‌های مرزی به کشور پاکستان
ایلنا: سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان از صادرات بالغ بر 387 میلیون دلاری از گمرکات و بازارچه های مرزی استان به کشور پاکستان، طی 10 ماهه امسال…
  پاکستان  دلار  سازمان صنعت معدن و تجارت  سیستان و بلوچستان  گاز
۸۵ درصد واردات کشور مربوط به کالاهای سرمایه‌ای است/واریز بخشی از ارز صادرکنندگان به سامانه نیما
مهر / ۲۲ ساعت قبل / اقتصادی
۸۵ درصد واردات کشور مربوط به کالاهای سرمایه‌ای است/واریز بخشی از ارز صادرکنندگان به سامانه نیما
وزیر امور اقتصادی و دارایی از واریز بخشی از ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما خبر داد و گفت: همچنین صادرکنندگان ارز مورد نیاز واردات را هم تامین می‌کنند.
  فرهاد دژپسند  وزارت امور اقتصادی و دارایی  صادرات غیرنفتی
افزایش ۱۲ماهه پروسه استرداد مالیات بر ارزش افزوده
ارانیکو / ۲۲ ساعت قبل / اقتصادی
افزایش ۱۲ماهه پروسه استرداد مالیات بر ارزش افزوده
رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه پروسه یک ماهه استرداد مالیات بر ارزش افزوده، ۹ تا ۱۲ ماه طول می‌کشد، گفت: نقدینگی واحدهای تولیدی-صادراتی قفل شد.
آغاز پرداخت مالیات ارزش‌افزوده سال ۹۷ صادرکنندگان
ایرنا / ۲۳ ساعت قبل / اقتصادی
آغاز پرداخت مالیات ارزش‌افزوده سال ۹۷ صادرکنندگان
تهران - ایرنا- رئیس کنفدراسیون صادرات ایران خبر داد: پرداخت مالیات ارزش افزوده سال ۹۷ صادرکنندگان از دو روز گذشته عملیاتی شده و سازمان‌های امور مالیاتی اقدام به پرداخت کرده‌اند.
درخواست عربستان از آلمان برای لغو تحریم تسلیحاتی ریاض
تسنیم / ۲۳ ساعت قبل / بین‌المللی
درخواست عربستان از آلمان برای لغو تحریم تسلیحاتی ریاض
وزیر امور خارجه عربستان از آلمان خواست به روند توقف صادرات تسلیحات خود به این کشور که بعد از قتل جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد آل سعود درباره آن تصمیم گیری کرده است پایان دهد.
تفاهمنامه برقی ایران و عراق فعلا متوقف است/ اعزام متخصصین ایرانی به سوریه
مهر / ۲۵ ساعت قبل / اقتصادی
تفاهمنامه برقی ایران و عراق فعلا متوقف است/ اعزام متخصصین ایرانی به سوریه
رییس کمیته صادرات سندیکای برق ایران گفت: یک بخش از تفاهمنامه برقی ایران و عراق انجام و باقی بخش ها به دلیل تغییرات سیاسی اقتصادی عراق فعلا متوقف شده است.
  پیام باقری  صادرات برق ایران  سندیکای برق ایران  سوریه  عراق
روزنامه تعادل / ۳۰ ساعت قبل / اقتصادی
بهره‌برداران معادن کوچک و مانع عوارض صادراتی
نایب‌رییس کمیسیون معدن وصنایع معدنی اتاق ایران معتقد است: معادن کوچک از نیمه دوم امسال با مانع جدی عوارض صادرات روبرو شده‌اند و در آستانه شب عید توانی برای پرداخت حقوق کارکنان خود را ندارند.
  ایران  حقوق  درآمد  شب عید  معدن
رویای صادرات 33 میلیاردی به خاموشی‌های اضطراری رسید
روزنامه توسعه ایرانی / ۳۰ ساعت قبل / اقتصادی
رویای صادرات 33 میلیاردی به خاموشی‌های اضطراری رسید
ادامه هشدارهای گسترده زمستانه قطع برق
روزنامه شهروند / ۳۱ ساعت قبل / ...
22 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور برگشت
عبدالناصر همتی، رئیس ‌کل بانک مرکزی گفت: «در ۱۱ماهه ‌سال‌۹۸ نزدیک به ۲۲‌میلیارد دلار ارز صادراتی به چرخه اقتصاد بازگشته است که از این ۲۲‌میلیارد دلار، ۳۰‌درصد آن به صورت واردات در مقابل صادرات بود.» او همچنین گفته است: «در ۱۱ماه‌ سال۹۸ خوشبختانه ۳۵.۵‌میلیارد دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، ضروری و مواد اولیه تأمین کردیم.»
روزنامه ابتکار / ۳۱ ساعت قبل / ...
تا امروز اتفاقی در تجارت ایران و چین رخ نداده
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: اگر کسی با چین تجارت می‌کند بخوبی می‌داند که 24 ژانویه همانند سال‌های گذشته در این کشور آغاز تعطیلات سال چینی است و ربطی هم به کرونا ندارد. البته ممکن است به صورت مورد در جریان سفارش دادن و گرفتن مشکلاتی به ‌وجود آید که می‌توان آن را برطرف کرد.به گزارش ایلنا، مجیدرضا حریری درمورد تاثیرات شیوع ویروس کرونا در هفته‌های اخیر بر رابطه تجاری ایران و چین گفت: تقریبا تجارت همه کشورها با چین به‌صورت نیمه تعطیل درآمده و ظاهرا قرار است در روزهای آتی برخی از کارخانجات فعالیت خود را از سر بگیرند. در رابطه ما با چین هم باید توجه داشت که چون عمده صادرات ما مواد خام است تا این لحظه اتفاق شاخصی در رابطه تجاری دو کشور رخ نداده است. در این موضوع شاهد هستیم که بیشتر بر شایعات …
روزنامه ابتکار / ۳۱ ساعت قبل / ...
انهدام 400 تن کالای قاچاق و تاریخ انقضا گذشته
معاون سازمان جمع‫آوری و فروش املاک تملیکی گفت: در ۱۰ ماه امسال ۱۳ هزار تن کالا به ارزش ۸۰۰ میلیارد ریال امحا و معدوم‌سازی شده که از نظر حجم نسبت به سال گذشته افزایش اما از نظر ارزش کاهش داشته است.به گزارش «ابتکار»، روز دوشنبه سید حسین میرمعینی در حاشیه مراسم امحای ۴۰۰ تن مواد غذایی و کالای سلامت محور فاقد مجوز و تاریخ‌مصرف گذشته افزود: این کالاها برای صیانت از سلامت جامعه و طبق احکام قضایی منهدم شدند. وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به برنامه‌های امحای کالاهای مشابه در ۳۱ استان کشور گفت: استان‌های مختلف به صورت جداگانه این اقدام را انجام می‌دهد و کالاهایی که برای واردات از نهادهای ذی‫ربط مجوز دریافت نکرده و برای سلامتی مضر تشخیص داده شوند تحت شمول انهدام قرار می‌گیرند. متاسفانه برخی افراد …
دنیای اقتصاد / ۳۱ ساعت قبل / اقتصادی
ضرورت تسهیل صادرات به جای بسته تشویقی
تازه‌ترین نشست کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران با حضور محمود بازاری، مدیرکل دفتر توسعه صادرات بخش کشاورزی در سازمان توسعه تجارت برگزار شد. بازاری در این نشست ضمن ارائه آمار و ارقام از وضعیت صادرات کشاورزی در 10 ماه اخیر سال 98، چشم‌انداز صادرات این بخش را برای سال 99 تشریح کرد. اعضای کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران نیز خواستار تسهیل‌گری در حوزه صادرات و رفع محدودیت‌ها شدند. همچنین در این نشست به مهم‌ترین موانع توسعه صادرات محصولات ایرانی در بازارهای جهانی اشاره شد.
دنیای اقتصاد / ۳۱ ساعت قبل / اقتصادی
بخش بزرگی از صادرات کشور برعهده شرکت‌های پتروشیمی است
مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس گفت: بوروکراسی پیچیده‌ اداری، شرکت‌های بزرگ بورسی را از تامین نقدینگی به‌وسیله ابزارهای بازار سرمایه پشیمان می‌کند.
دنیای اقتصاد / ۳۱ ساعت قبل / اقتصادی
انتخابات مجلس یازدهم
مجلس دهم در سال 1395 در شرایطی مستقر شد که برجام به تازگی اجرایی شده بود و فعالان اقتصادی و مردم چشم‌انداز مثبتی برای شرایط اقتصادی کشور متصور بودند. تحریم‌های سختگیرانه بین‌المللی دیگر مانع صادرات نفت نبود و گشایش‌های بسیاری در حوزه خارجی ایجاد شده بود. ترکیب مجلس جدید به‌نظر می‌رسید با دولت روحانی همسویی قابل قبولی دارد و نویدبخش روزهای خوبی برای اقتصاد ایران است.
دنیای اقتصاد / ۳۱ ساعت قبل / اقتصادی
عربستان به‌زودی صادرکننده گاز می‌شود
وزیر انرژی عربستان اعلام کرد که هدف عربستان سعودی آغاز صادرات گاز و حجم بیشتری از محصولات پتروشیمی در آینده نزدیک است.به گزارش موسسه خبری پلاتس از لندن، عبدالعزیز بن‌سلمان روز یکشنبه (۲۷ بهمن‌ماه) اعلام کرد: عربستان سعودی، بزرگ‌ترین صادرکننده نفت‌خام جهان در نظر دارد گاز و محصولات پتروشیمی را به صادرات خود اضافه کند و اخبار مربوط به این تحولات خیره‌کننده به‌زودی اعلام می‌شود. وزیر انرژی عربستان گفت: به‌زودی درباره توان ریاض در زمینه صادرات گاز و محصولات پتروشیمی صحبت خواهیم کرد. وی توضیحات بیشتری در این باره نداد. خالد الفالح، وزیر انرژی پیشین عربستان پیش‌تر اعلام کرده بود این کشور قصد دارد ۷۰ درصد برق خود را از گاز و ۳۰ درصد باقیمانده را از انرژی‌های تجدیدپذیر فراهم کند. این کشور هم‌اکنون از …
سه بازار صادراتی برق ایران
دنیای اقتصاد / ۳۱ ساعت قبل / اقتصادی
سه بازار صادراتی برق ایران
بررسی روندهای گذشته صادرات برق ایران نشان می‌دهد به لحاظ آماری بیشترین رقم صادرات همواره به کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان بوده است. از طرفی به‌‌نظر می‌رسد نیاز شدید این کشورها به‌ انرژی برق در بازه میان‌مدت تا زمانی ‌که سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته آنها در ایجاد ظرفیت‌های جدید منتهی به نتیجه شود، منجر به حفظ بازار بالقوه مناسبی برای صادرات ایران می‌شود. از این رو در این گزارش که به‌صورت مشترک از سوی اتاق بازرگانی تهران و سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق تهیه شده، تمرکز بر معرفی این سه کشور خواهد بود.
کمیسیون صادرات نرم‌افزار و خدمات سازمان نصر فعالیت خود را آغاز کرد
زومیت / ۳۳ ساعت قبل / فناوری
کمیسیون صادرات نرم‌افزار و خدمات سازمان نصر فعالیت خود را آغاز کرد
نشست خبری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای امروز برای بررسی چالش‌ها و فرصت‌های صادرات فاوا و آموزش در سند بیستون برگزار شد.
آخرین وضعیت پروژه انتقال نفت از گوره به جاسک
ایسنا / ۳۵ ساعت قبل / اقتصادی
آخرین وضعیت پروژه انتقال نفت از گوره به جاسک
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با بیان اینکه روند اجرای طرح انتقال نفت از گوره به جاسک مطلوب است اما باید بهتر شود، گفت: کل طرح ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیشرفت فیزیکی در بخش زودهنگام طرح حدود ۵۰ درصد است.
  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - خوزستان  خط انتقال صادرات نفت گوره به پایانه جاسک  تورج دهقانی  مدیر عامل شرکت متن
راه نجات کشور از گرفتاری‌ و تورم گسترش مشاغل خانگی است/ بازار اوراسیا فرصتی مناسب برای صادرات صنایع دستی
ایلنا / ۳۶ ساعت قبل / سیاسی
راه نجات کشور از گرفتاری‌ و تورم گسترش مشاغل خانگی است/ بازار اوراسیا فرصتی مناسب برای صادرات صنایع دستی
ایلنا: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است که بازار اوراسیا فرصتی مناسب برای صادرات صنایع دستی کشور است.
  محمدرضا بادامچی
رئیس مرکز آمار: فقط تصویر درستی از وضعیت اقتصادی کشور منتشر می‌کنیم/ بزرگترین مشکل شرکت‌های آمریکایی فعال در چین/ ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالا‌های اساسی تامین شد/ نرخ پایانی دلار در بازار امروز
تابناک / ۳۷ ساعت قبل / اقتصادی
رئیس مرکز آمار: فقط تصویر درستی از وضعیت اقتصادی کشور منتشر می‌کنیم/ بزرگترین مشکل شرکت‌های آمریکایی فعال در چین/ ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالا‌های اساسی تامین شد/ نرخ پایانی دلار در بازار امروز
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تقویت ۴ هزار واحدی شاخص کل بورس، جهش ۲ درصدی سهام چین و نوسان سهام آسیا، افزایش قیمت سکه در بازار امروز، قیمت طلا در معاملات جهانی، کاهش قیمت نفت ازسرگرفته شد، ثبات قیمت تعدادی از محصولات سایپا در بازار امروز و عربستان بزودی صادرکننده گاز می‌شود و احتمال توقف صادرات موتور هواپیمای ساخت آمریکا به چین را در بر دارد.
شروط وزارت صنعت برای صادرات محصولات فولادی
تسنیم / ۳۷ ساعت قبل / اقتصادی
شروط وزارت صنعت برای صادرات محصولات فولادی
سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: صادرات انواع محصولات فولادی از گمرک، پس از این با مجوز معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت صورت خواهد گرفت.
افزایش ۲۵۰ میلیون تنی بنادر تجاری / ۲۰ هزار عملیات پهلودهی باری در سال جاری
مهر / ۳۸ ساعت قبل / اقتصادی
افزایش ۲۵۰ میلیون تنی بنادر تجاری / ۲۰ هزار عملیات پهلودهی باری در سال جاری
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، از افزایش ۲۵۰ میلیون تنی ظرفیت تجاری کشور در بنادر بازرگانی کشور خبر داد.
  جلیل اسلامی  سازمان بنادر و دریانوردی  تخلیه و بارگیری  بنادر ودریانوردی هرمزگان  صادرات غیرنفتی  صادرات کالا  صادرات و واردات
صادرات نفت عمان بیش از ۱۷ درصد کاهش یافت
مهر / ۳۸ ساعت قبل / اقتصادی
صادرات نفت عمان بیش از ۱۷ درصد کاهش یافت
صادرات روزانه نفت خام عمان در ماه ژانویه ۱۷ درصد کاهش یافت.
  چین  عمان  وزارت نفت  نفت  صادرات نفت
احتمال توقف صادرات موتور هواپیمای ساخت آمریکا به چین
مهر / ۳۸ ساعت قبل / اقتصادی
احتمال توقف صادرات موتور هواپیمای ساخت آمریکا به چین
وال‌استریت ژورنال گزارش داد که کاخ سفید در نظر دارد که مجوز صادرات موتورهای جت هواپیما به چین را باطل کند. این موتورها به طور مشترک توسط جنرال‌الکتریک آمریکا و سافران فرانسه تولید می‌شوند.
  چین  جنرال الکتریک  ایالات متحده آمریکا
چرا آمریکا به‌دنبال صفر شدن صادرات نفت ایران نیست؟
الف / ۳۹ ساعت قبل / اقتصادی
چرا آمریکا به‌دنبال صفر شدن صادرات نفت ایران نیست؟
به گزارش تسنیم، رژیم آمریکا در دور جدید تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران اعلام کرده بود که قصد دارد فروش نفت ایران را به صفر برساند. طبیعتاً هدف آمریکایی‌ها این نبود که ایران از طریق فروش نفت درآمد نداشته باشد و به‌عوض از جاهایی دیگری کسب درآمد و جایگزین درآمدهای نفتی کند. هدف مشخص این برنامه این بود که فروش نفت ایران به صفر رسیده و اقتصاد ایران متلاشی شود. متعاقب متلاشی شدن اقتصاد ایران دو حالت مطلوب و نیمه‌مطلوب برای آمریکا می‌توانست پیش بیاید: حالت مطلوب؛ ایران ساقط شود و در حالت نیمه‌مطلوب؛ حداقل تن به دور جدیدی از مذاکرات یک‌طرفه دهد.
  تحریم فروش نفت
چالش اصلی صادرات «فاوا» چیست؟
ایرنا / ۳۹ ساعت قبل / اقتصادی
چالش اصلی صادرات «فاوا» چیست؟
تهران-ایرنا- در نشست خبری چالش‌ها و فرصت‌های صادرات فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) به این نکته اشاره شد که چالش اصلی در حوزه صادرات فاوا، نیروی مولد انسانی است که یا تربیت نشده‌اند یا به دلایلی در حال خروج از کشور هستند.
  سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای  انجمن انفورماتیک ایران  فناوری اطلاعات  مهاجرت  ایالات متحده آمریکا  دولت
افزایش قیمت داخلی، صادرات خرمای ایران را ۸۰ درصد کاهش داد
ارانیکو / ۳۹ ساعت قبل / اقتصادی
افزایش قیمت داخلی، صادرات خرمای ایران را ۸۰ درصد کاهش داد
مسئول کمیته صادرات انجمن ملی خرمای ایران گفت: در سال جاری به علت افزایش قیمت محصول خرما در کشور میزان صادرات آن در مقایسه با سال گذشته ۸۰ درصد کاهش یافته‌است.
FATF و بی توجهی به سرنوشت مردم
دیپلماسی ایرانی / ۴۰ ساعت قبل / سیاسی
FATF و بی توجهی به سرنوشت مردم
محمود اکبری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی: علاوه بر تاثیر عدم پیوستن ایران به FATF روی فعالیت های مالی و بانکی و نتیجتا واردات و صادرات کشورمان، باید یادآوری کرد که بسیاری از حساب های رسمی دولتی و شهروندان ایران در خارج از کشور بخاطر تحریم های یکجانبه آمریکا بسته است، با این وجود مطابق با سیاست برخی از کشورها، تعدادی از آنها فعالند. چنانچه ایران در لیست سیاه قرار گیرد، طبق اعلام معاون اقتصادی وزارت امور خارجه کشورمان احتمال بسته شدن تمامی حساب‌های متعلق به ایرانیان اعم از اشخاص و یا نهادهای وابسته به ایران از جمله سفارتخانه ها وجود دارد.
  مقررات fatf  مقررات پالرمو  عدم تصویب لایحه اف ای تی تف  مجمع تشخیص مصلحت نظام  ایران و امریکا  نظام بانکی
ظرفیت حمل و نقل دریایی کشور به ١٢.٥ میلیون تن افزایش یافت
ایرنا / ۴۰ ساعت قبل / اقتصادی
ظرفیت حمل و نقل دریایی کشور به ١٢.٥ میلیون تن افزایش یافت
تهران - ایرنا - معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از  افزایش ظرفیت کشتیرانی کشور به ١٢.٥ میلیون تن در سال جاری خبر داد.
  فصلنامه صنعت حمل و نقل دریایی  توسعه صادرات  کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران
نهایی شدن مذاکرات ایران و هند برای ایجاد تعرفه‌های ترجیحی
ایرنا / ۴۰ ساعت قبل / اقتصادی
نهایی شدن مذاکرات ایران و هند برای ایجاد تعرفه‌های ترجیحی
تهران - ایرنا - سفیر هند در ایران از نهایی شدن مذاکرات دوطرف برای ایجاد تعرفه‌های ترجیحی و تامین مالی سفارش ماشین‌آلات مورد نیاز در بندر چابهار خبر داد که در یک تا دو سال آینده به طور کامل در این بندر مستقر خواهند شد.
  هند  بندر چابهار  تعرفه صادراتی  مسعود خوانساری  ایالات متحده آمریکا
حذف بانک پارسیان از هیات مدیره شرکت شاپرک
ایلنا / ۴۰ ساعت قبل / اقتصادی
حذف بانک پارسیان از هیات مدیره شرکت شاپرک
با وجودی که بانک‌های پارسیان و صادرات از سال 93 به عنوان اعضای حقوقی هیأت مدیره شاپرک و به نمایندگی از بانک های دولتی و خصوصی کشور انتخاب شده بودند اما شنیده ها حاکی است تغییراتی در سهامداران این شرکت در دستور کار قرار گرفته است.
  انتخابات  پشت صحنه  جمهوری اسلامی ایران  دولتی و خصوصی  شورای پول و اعتبار
تحریم آمریکا صادرات و تامین ارز کشور را سد نکرد +فیلم
مهر / ۴۱ ساعت قبل / اقتصادی
تحریم آمریکا صادرات و تامین ارز کشور را سد نکرد +فیلم
رئیس کل بانک مرکزی گفت: علیرغم فشار حداکثری دولت امریکا، در ۱۱ماهه امسا ل خوشبختانه ۳۵.۵ میلیارد دلار تامین ارز برای واردات انجام شد.
  بانک مرکزی ایران  عبدالناصر همتی  تحریم اقتصادی ایران  کالاهای اساسی
عربستان خواستار رفع ممنوعیت صادرات تسلیحاتی آلمان شد
خبرآنلاین / ۴۲ ساعت قبل / بین‌المللی
عربستان خواستار رفع ممنوعیت صادرات تسلیحاتی آلمان شد
فارس نوشت: «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی، امروز دوشنبه از آلمان خواست که به ممنوعیت صدور سلاح برای ریاض، پایان دهد.
  عربستان  آلمان  فیصل بن فرحان
پیشنهاد اتریش برای اعزام گارد مرزی اروپا به لیبی
ایسنا / ۴۲ ساعت قبل / بین‌المللی
پیشنهاد اتریش برای اعزام گارد مرزی اروپا به لیبی
وزیر خارجه اتریش پیشنهاد داد، گارد مرزی اروپایی‌ها برای کمک به اجرای ممنوعیت صادرات سلاح به لیبی به این کشور اعزام شود.
  بحران لیبی
صادرات کیسه سیمان زیست‌تخریب‌پذیر نانویی ایران به ۴ کشور
ایسنا / ۴۲ ساعت قبل / اقتصادی
صادرات کیسه سیمان زیست‌تخریب‌پذیر نانویی ایران به ۴ کشور
یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از پلیمرهای پلی‌پیلن و فناوری نانو، کیسه‌هایی زیست‌ تخریب‌پذیر برای سیمان، گچ و آرد تولید کردند که این کیسه‌ها پس از مصرف به ذرات ریز قابل مصرف در زنجیره غذایی میکروب­‌های خاک، قارچ‌ها و باکتری‌ها تبدیل می‌شوند.
  کیسه‌های زیست تخریب پذیر  صادرات  فناوری نانو
وابستگی ۳۵ درصدی قاره سبز به گاز روسیه/«نورداستریم۲» و «ترک استریم» به میدان می آیند
مهر / ۴۳ ساعت قبل / اقتصادی
وابستگی ۳۵ درصدی قاره سبز به گاز روسیه/«نورداستریم۲» و «ترک استریم» به میدان می آیند
بررسی ها نشان می دهد غول گازی روسیه برای صادرات ۲۰۰ میلیاردمترمکعبی گاز به اروپا و ترکیه برنامه ریزی کرده تا بتواند ۳۵ درصد بازار گازی این قاره را در دست گیرد.
  نورد استریم 2  ترکیه  صادرات گاز  قیمت گاز  LNG  روسیه
صادرکنندگان نفت ارزان‌تر حساب می‌کنند
ایسنا / ۴۳ ساعت قبل / اقتصادی
صادرکنندگان نفت ارزان‌تر حساب می‌کنند
در پی شیوع ویروس کرونا که تقاضا برای نفت را محدود کرده و نرخ فعالیت پالایشگاه‌های آسیایی را کاهش داده است، رقابت داغی میان صادرکنندگان برای داشتن سهمی از این بازار مهم شکل گرفته است.
  قیمت نفت  صادرات نفت به آسیا  ویروس کرونا
سازمان ملی استاندارد از استانداردهای ۸۵گانه خودرویی کوتاه نمی آید
ایرنا / ۴۴ ساعت قبل / اقتصادی
سازمان ملی استاندارد از استانداردهای ۸۵گانه خودرویی کوتاه نمی آید
تهران- ایرنا - رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: اجازه تولید یا واردات به خودروهایی که نتوانند استانداردهای ۸۵ گانه تدوین شده را رعایت کنند داده نخواهد شد.
  نیره پیروزبخت  توسعه صادرات  سازمان ملی استاندارد ایران  خودرو  عراق
بانک‌های عامل، مشکل تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی/رشد ۲۱ درصدی تولید دارو با وجود تحریم‌ها
ایسنا / ۴۴ ساعت قبل / بهداشت و سلامت
بانک‌های عامل، مشکل تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی/رشد ۲۱ درصدی تولید دارو با وجود تحریم‌ها
هدف‌گذاری برای صادرات ۱۰۰میلیون دلاری تجهیزات پزشکی در سال ۹۹، لزوم چاره‌اندیشی برای تامین مواد اولیه و قطعات مورد لزوم تجهیزاتی، فرصت گرانی ارز برای توسعه صادرات دارو و مواد اولیه دارویی، استفاده بیش از ۸۰۰هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج از داروهای بایوتک داخلی و ... از جمله مباحث مطرح در مراسم تقدیر از توانمندی‌های تولیدی صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی کشور بود.
  تجهیزات پزشکی  دارو  تحریم های دارویی
کنفرانس «توسعه نظام مالی در صنعت نفت» با حمایت بانک صادرات ایران برگزار شد
تسنیم / ۴۵ ساعت قبل / اقتصادی
کنفرانس «توسعه نظام مالی در صنعت نفت» با حمایت بانک صادرات ایران برگزار شد
کنفرانس «توسعه نظام مالی در صنعت نفت» با حمایت بانک صادرات ایران و با حضور وزیر نفت و مدیران شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری و تامین سرمایه کشور برگزار شد.
گزارش| نگرانی توریسم و کشاورزی ترکیه از تنش با روسیه
تسنیم / ۴۵ ساعت قبل / بین‌المللی
گزارش| نگرانی توریسم و کشاورزی ترکیه از تنش با روسیه
دو بخش صادرات محصولات کشاورزی و همچنین گردشگری ترکیه٬ به شدت به روسیه وابسته شده‌اند و اگر روابط آنکارا – مسکو به سوی تنش و انجماد برود٬ اقتصاد ترکیه به شکل جدی آسیب خواهد دید.
داروی ایرانی درمان سرطان به تایلند و ارمنستان صادر می شود
مهر / ۴۶ ساعت قبل / فناوری
داروی ایرانی درمان سرطان به تایلند و ارمنستان صادر می شود
مدیر عامل شرکت تولید کننده داروی درمان سرطان از صادرات «سینادوکسوزوم» به تایلند و ارمنستان تا قبل از سال جدید خبر داد.
  شرکت دانش بنیان  صادرات کالا  دارو  سرطان