پنجشنبه, ۱۳ آذر, ۱۳۹۹ / 3 December, 2020
قتل غیر عمد
پزشک مارادونا در دادگاه حاضر شد
۳۶ ساعت قبل / تیم ملی آرژانتین / مارادونا / دیگو مارادونا
پزشک مارادونا در دادگاه حاضر شد
پزشک مارادونا به قتل غیر عمد متهم شد
گریه‌های پزشک مارادونا که به جرم قتل غیر عمد بازداشت شد +فیلم
۳۸ ساعت قبل
گریه‌های پزشک مارادونا که به جرم قتل غیر عمد بازداشت شد +فیلم
گریه‌های پزشک مارادونا در جمع خبرنگاران: هرکاری از دستم برمی‌آمد، انجام دادم
۲ روز قبل
مرگ مارادونا مثل زندگی‌اش پر از حاشیه است
درگذشت مارادونا به عنوان بزرگ‌ترین چهره تاریخ فوتبال هنوز هم تیتر یک رسانه‌های ورزشی دنیاست. در چند روز گذشته حواشی زیادی پیرامون مرگ اسطوره فوتبال آرژانتین مطرح شده است. بعد از مرگ مارادونا و در حالی که تمام کشور آرژانتین و علاقه‌مندان به فوتبال در کل جهان شوکه بودند، وکیل دیه‌گو در اظهارنظری کوتاه قصور پزشکی را عامل مرگ مارادونا دانست. وکیل این اسطوره مدعی شد کادر پزشکی در کارش تعلل کرده و آمبولانس به موقع نرسیده  و در این رابطه شکایت خود را ارایه کرده است. شکایت وکیل و خانواده مارادونا باعث شد دادستانی آرژانتین پرونده‌ای در این رابطه باز و تحقیقاتش را آغاز کند. در مرحله نخست پلیس سراغ پزشک شخصی دیه‌گو رفت. طبق اعلام مارکا چاپ اسپانیا نیروهای پلیس روز یکشنبه …
پزشک مارادونا: من مسئول قتل او نیستم
۲ روز قبل
پزشک مارادونا: من مسئول قتل او نیستم
پزشک اسطوره فوتبال آرژانتین اتهام وارده به او برای قتل غیر عمد را رد کرد. دختران مارادونا درخواست کردند که داروهایی که لوکه و کادر پزشکی‌اش در چند ماه اخیر به پدرشان داده‌اند بررسی شوند. پزشک مارادونا گفت: من برای نجات جان مارادونا هر آنچه را می توانستم انجام دادم. تمام اقدامات من در راستای بهتر شدن حال مارادونا بود.
۵ روز قبل
واکنش ربیعی به شلاق خوردن یک کارگر
سخنگوی دولت در واکنش به ادعایی مبنی بر شلاق خوردن یک کارگر به دلیل شکایت وی در دوران تصدی وزارت کار، گفت: من تاکنون در طول عمرم از هیچ کارگر و زحمت‌کشی شکایت نکرده ام.به گزارش مهر، علی ربیعی سخنگوی دولت در صفحه شخصی خود در توئیتر‌، در رشته توئیتی‌ به شلاق خوردن یک کارگر اشاره کرد که برخی رسانه‌ها ادعا کردند این حکم به دلیل شکایت ربیعی اجرا شده است. وی‌ نوشت: «در بدخوابی‌ نیمه شب در اندیشه فرجام برجام و جامعه به عادت بد همیشگی سری به فضای مجازی زدم. با تعجب خبری تاسف‌ برانگیز در مورد شلاق خوردن یک کارگر دیدم. نمی دانم اتهام او چیست اما من تاکنون در طول عمرم از هیچ کارگر و زحمتکشی شکایتی نکرده ام»ربیعی افزود: «در طول دوران وزارتم صرفاً برای یک شکایت دستور پیگیری دادم، آن هم در مورد آخرین رئیس سازمان …
آزادی اعدامی بلاتکلیف بعد از ۱۳ سال
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / قتل غیر عمد
آزادی اعدامی بلاتکلیف بعد از ۱۳ سال
سال‌هاست از بچه هایم بی‌خبر هستم. چندبار با آن‌ها تماس گرفتم، ولی حاضر نشدند با من صحبت کنند. می‌خواستم به آن‌ها بگویم مرگ مادرشان یک اتفاق بود و مرا ببخشند. الان هم از دادگاه تقاضا دارم مرا آزاد کنند تا اولیای دم تصمیمشان را درباره من بگیرند.
شلیک غیرعمد دختر ایلامی جان پدر را گرفت
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / قتل غیر عمد / تیراندازی
شلیک غیرعمد دختر ایلامی جان پدر را گرفت
با تحقیقات اولیه مأموران مشخص شد، که مقتول در حین خواب توسط دختر ۱۴ ساله اش که قصد جابجایی سلاح را داشته از ناحیه سر مورد اصابت قرار گرفته و در دم فوت می‌کند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
دعوت افسانه بایگان برای تماشای یک فیلم
افسانه بایگان از همه مخاطبان سینما دعوت کرد که با دیدن فیلم یلدا اثر متفاوت سینمای ایران در اقدام انسانی آزادی یک زندانی محکوم به قصاص سهیم شوند. او پس از تماشای فیلم سینمایی یلدا به کارگردانی مسعود بخشی و تهیه‌کنندگی علی مصفا در مراسم اکران ویژه، درباره قصه این فیلم که روایتگر دو مفهوم بخشش و قصاص است، به ایسنا گفت: «روایت‌ موضوعاتی چنین حساس زوایای مختلفی دارند که باید به آنها چه از زاویه بخشش و چه از زاویه حقی که برای قصاص وجود دارد، پرداخته شود. امیدوارم که هنرمندان و هر فردی که کاری از دستش برمی‌آید در این زمینه فعالیت کنند؛ زیرا ما کسانی را داریم که واقعا بی‌گناه هستند اما در یک لحظه هیجانی شده و در حرکتی غیر عمد باعث می‌شوند مسیر زندگی اشخاص زیادی درگیر این …
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
جزئیات رای پرونده قتل غیر عمد مهدی بازیکن استقلال صادر شد
به گزارش خبرورزشی، رأی نهایی پرونده تصادف مهدی قائدی صادر شد. دادگاه سرانجام او را راننده خودرو MVM اعلام کرد که نزدیک به دو سال قبل در بوشهر چپ کرد و از جاده خارج شد. در این سانحه احمدرضا شاکر جان خود را از داست داد، پسر نوجوانی که دوست نزدیک مهدی بود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
مهدی قائدی به قتل غیر عمد محکوم شد
دادگاه تجدید نظر بوشهر اعتراض مهدی قائدی مهاجم استقلال در پرونده شکایت خانواده مرحوم احمدرضا شاکر را رد و این بازیکن را به قتل غیرعمد محکوم کرد. حالا باید دید چه حکمی برای این فوتبالیست جوان صادر می شود و آیا فوتبال حرفه ای او را تحت تاثیر قرار خواهد داد یا پرونده مسیر دیگری را طی می کند
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / شورای حل اختلاف / قوه قضاییه
۸ فقره سازش در پرونده‌های قتل و نزاع دسته‌جمعی نوجوانان
تهران - ایرنا - سه فقره پرونده قتل غیر عمد و شبه عمد و پنج فقره پرونده ضرب و جرح عمدی و نزاع دسته‌جمعی در شعبه مجتمع ویژه زندان شورای حل اختلاف تهران با گذشت اولیا دم و شاکیان با سازش مختومه شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / فردین توسلیان / انتشارات کتاب فانوس / نمایشنامه نویس / ژاپن / بازار نشر / تازه های نشر
بازنشر نمایشنامه‌ای که آبه آن را با اقتباس از رخدادی واقعی نوشت
چاپ سوم نمایشنامه «قتل غیر عمد» اثر کوبو آبه و ترجمه فردین توسلیان توسط انتشارات کتاب فانوس منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / قتل غیر عمد
ماجرای عجیب دختر جوانی که به طور اتفاقی پسر موردعلاقه‌اش را کشت!
در نهایت حکم بر قرار منع تعقیب نازی صادر شد چراکه کارشناسان تصادف نیز اعلام کردند قتل عمد نبوده و بر اثر یک تصادف رخ داده است. پدر سپهر به رأی صادره اعتراض کرد و گفت: خواهان رسیدگی دوباره به پرونده است. با بررسی این مسئله در دیوان عالی کشور قضات اعلام کردند که متهم باید قسم بخورد عمدی در کار نبوده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / جرایم غیرعمد / مجازات
مجازات جرایم غیر عمد چیست؟
جرم قتل غیر عمد و حبس پس از رضایت اولیای دم دارای تشریفات قانونی مختص به خود است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / محمد قاسمی / دادستان قزوین / قتل
مصالحه در پرونده های قتل در استان قزوین افزایش یافته است
قزوین- دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: میزان مصالحه در پرونده های قتل غیر عمد در استان افزایش یافته و امسال از ۴ پرونده تعداد ۳ پرونده قتل به مصالحه منجر شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴
حکم پرونده نجفی قتل است یا قصاص؟
با وجود اینکه نجفی سعی در تفهیم و اثبات قتل غیر عمد در آخرین جلسه دادگاه داشت به نظر نمی رسد قضات پروند قانع شده باشند و حکم قتل غیر عمد را صادر کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
چرا نجفی ادعای قتل غیرعمد دارد؟
فارس نوشت: یکی از وکلای محمدعلی نجفی در دادگاه امروز مطرح کرد: نجفی هیچ گاه در اعترافات خود نگفته است که اسلحه را گرفتم و مستقیم به سمت میترا شلیک کردم، نجفی انگیزه خود را اختلاف خانوادگی‌ مطرح کرده است و باید بگویم که موکلم هیچ گاه به قتل غیر عمد اعتراف نکرده است و تمام صحبت هایش از روز اول یکی بوده.
۱۳۹۸/۰۴/۲۳
برادر میترا استاد: قرار بود مسائلی را افشا کنم، اما فعلا دست نگه داشته‌ام/ نجفی قسم خورد نمیخواسته خواهرم را بکشد
مسعود استاد گفت: قرار بود مسائلی را افشا کنم اما فعلاً دست نگه داشتم تا ببینم رأی دادگاه چه می‌شود. قرار بود ثابت کنند که قتل غیر عمد بوده و دوستان و وکلای آقای نجفی خیلی تلاش کردند اما نتوانستند این موضوع را ثابت کنند. تمام افرادی که مدعی شده‌اند با میترا ارتباط داشته‌اند به دادسرا احضار شده‌اند و خوشبختانه تمامی آنها به پاکدامنی میترا شهادت داده‌اند و نتوانستند میترا را محکوم به مهدور الدم بودن کنند. من فعلاً سکوت می‌کنم و منتظر رأی دادگاه هستم و خوشبختانه تا الان قوه قضائیه براساس عدالت پیش آمده است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴ / آژانس بین‌المللی انرژی اتمی / آمانو / اخبار سیاسی ایسنا / ارتش جمهوری اسلامی ایران / انگلیس / اوباما / باشگاه داماش گیلان / برجام / بسته اخبار سیاسی ایسنا / توافق هسته ای
آخرین اخباراز پرونده"نجفی"/سی‌امین سالگرد ارتحال امام(ره)/اتهام قتل غیرعمد برای متهم پورشه سوار
واکنش تعدادی از نمایندگان نسبت به حواشی بازی پرسپولیس - داماش، نگاهی به آخرین گزارش آمانو درباره ایران، آخرین اخبار از پرونده شهردار سابق تهران، ۲۵ سال حبس برای متهم پرونده البرز ایرانیان، بازداشت متهم پورشه سوار به اتهام قتل غیر عمد و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز دوشنبه و سه شنبه، سیزدهم و چهاردهم خرداد ماه ۱۳۹۸ است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳
دادستان اصفهان: متهم پورشه سوار به اتهام قتل غیر عمد بازداشت است
‌علی اصفهانی، دادستان اصفهان گفت: در این حادثه جوان حدوداً ۲۳ ساله راننده خودروی پورشه، با اطلاع از اجرای طرح برخورد با هنجارشکنان خیابانی در محل مشغول دور دور و تاب خوردن بوده و پس از اخطار پلیس مبنی بر ایست اقدام به فرار کرده و با سرعت و پس از عبور از مانع سرعت کاه کنترل رانندگی را از دست داده، با انحراف به چند خودرو پارک شده در حاشیه خیابان برخورد کرده و این حادثه تلخ رقم خورد و این واقعه ناشی از کورس خودرویی نبوده است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / دادگاه انقلاب / دادگاه ویژه روحانیت / دادسرا
دادگاه انقلاب صلاحیت بررسی کدام جرایم را دارد؟
جرائم با توجه به اهمیت آن‌ها و شخصیت مرتکب در مراجع مختلفی مورد رسیدگی قرار می‌گیرند به عنوان مثال جرم قتل عمدی در دادگاه کیفری یک مورد بررسی قرار می‌گیرد و قتل غیر عمدی در صلاحیت دادگاه کیفری ۲ قرار دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •