جمعه, ۱۵ فروردین, ۱۳۹۹ / 3 April, 2020
قطع درختان
درختان اداره محیط‌ زیست کهنوج قطع شدند
گروه اجتماعی|سرپرست محیط زیست کهنوج همزمان با هفته منابع طبیعی در حرکتی اعتراض‌آمیز نسبت به کاشت گونه‌های مضر کنوکارپوس، درختان این اداره را قطع کرد. حسین عبدالله‌زاده سرپرست اداره حفاظت محیط زیست کهنوج اظهار داشت: این اقدام در راستای اعلام حساسیت موضوع و معرفی درخت مهاجم و مضر کنوکارپوس که سلامت شهروندان و محیط زیست را به مخاطره انداخته انجام شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ /
عکس‌نوشت
خبرگزاری ایرنا با انتشار مجموعه عکسی گزارش کرد: «متاسفانه سودجویان بدون در نظر گرفتن عواقب در پیش رو، اقدام به قطع غیرمجاز درختان در شب و به دور از دید مسوولان محیط زیست در شهرها و روستاها می‌کنند. درختانی که سال‌ها طول می‌کشد تا تنومند شده و به ثمر برسند. سودجویان بعد از قطع درختان با سوزاندن قسمت باقیمانده، اثری از آن باقی نمی‌گذارند که نمونه آن قطع غیرمجاز درختان در اتوبان آزادگان، جاده قدیم قم، اطراف بهشت‌زهرا و جاده ورامین است.» عکسی که می‌بینید از این مجموعه انتخاب شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ /
سودجویی به نام «درخت خواری»
سودجویی به نام «درخت خواری»
متاسفانه سودجویان بدون در نظر گرفتن عواقب در پیش رو، اقدام به قطع غیرمجاز درختان در شب و بدور از دید مسئولان محیط زیست در شهرها و روستاها می کنند. درختانی که سال‌ها طول می‌کشد تا تنومند شده و به ثمر برسند. سودجویان بعد از قطع درختان با سوزاندن قسمت باقیمانده، اثری از آن باقی نمی گذارند. تصاویر قطع غیرمجاز درختان در اتوبان آزادگان، جاده قدیم قم، اطراف بهشت زهراء و جاده ورامین را نشان می دهد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ /
جمع آوری ۷ تن چوب بلوط از متخلفان قطع درختان جنگلی در شهرستان اردل
جمع آوری ۷ تن چوب بلوط از متخلفان قطع درختان جنگلی در شهرستان اردل
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اردل از جمع آوری ۷ تن چوب بلوط از متخلفان قطع درختان جنگلی در شهرستان اردل خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / درختان جنگلی / قاچاق /
هیچ درخت تنومندی در چهارباغ قطع نشده است
هیچ درخت تنومندی در چهارباغ قطع نشده است
مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: در جریان عملیات‌های عمرانی در چهارباغ، سطح خاک این محور پایین رفته و باعث شده ریشه درختان تا حدودی از خاک خارج شود، اما از آن‌ها مراقبت و سعی می‌کنیم سطح خاک به وضعیت سابق بازگردد و ریشه‌ها درون خاک فرو روند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / استانی-اجتماعی / قطع درختان / چهارباغ عباسی /
باید بین مترو و درخت یکی را انتخاب کرد
باید بین مترو و درخت یکی را انتخاب کرد
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با بیان اینکه در بعضی اماکن مثل ایستگاه مترو درخت فدا می‌شود تا خط مترو ایجاد شود، گفت: برای احداث ایستگاه مترو که درخت در مسیر آن قرار گرفته، باید بین مترو و درخت یکی را انتخاب کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / استانی-اجتماعی / قطع درختان / مترو /
ادعای قطع درختان میدان راه‌آهن یزد به دستور استاندار، تکذیب شد
ادعای قطع درختان میدان راه‌آهن یزد به دستور استاندار، تکذیب شد
به دنبال ادعای مدیر سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد مبنی بر دستور استاندار در مورد قطع درختان میدان راه‌آهن این شهر، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری یزد این ادعا را رد کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / استانی-اجتماعی / یزد / استاندار یزد / محمد علی طالبی /
نسخه جدید شهرداری برای خیابان ولیعصر
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت کاشت درختان چنار در خیابان ولیعصر توضیحاتی داد و گفت:« قطع رواناب جوی خیابان ولیعصر و آبیاری قطره‌ای، نسخه جدید شهرداری برای درختان خیابان ولیعصر است.» محمدعلی مختاری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، در پاسخ به این سؤال که کار کاشت درختان چنار خیابان ولیعصر(عج) تا چه زمانی به طول می‌انجامد، گفت:« کار کاشت درختان چنار خیابان ولیعصر زمان‌بر است، زیرا باید براساس اصول کارشناسی و محیط‌زیستی انجام شود. همچنین گودال‌های مورد نیاز برای …
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ /
پیروزی قانونی تسلا در آلمان
پیروزی قانونی تسلا در آلمان
پس از آن‌که یک دادگاه آلمانی رای به توقف موقت قطع درختان برای ساخت کارخانه خودروسازی تسلا (گیگافاکتوری) داد، این دادگاه با لغو این حکم، روند قطع درختان نزدیک شهر برلین برای ساخت گیگافاکتوری را با صدور حکم دیگری تایید کرد؛ حکمی که به منزله شکستی برای فعالان زیست‌محیطی محلی است. دادگاه مزبور در بیانیه‌ای اعلام کرد که دادخواست توقف قطع درختان برای ساخت کارخانه تسلا را که توسط گروه‌های فعال زیست‌محیطی ثبت شده بود، رد کرده و این حکم نهایی است. اعضای حزب دموکرات مسیحی آلمان که حامی کسب‌ و ‌کار آزادانه هستند، هشدار داده‌اند که کلید زدن یک نبرد حقوقی علیه ساخت این کارخانه می‌تواند تصویر آلمان را به‌عنوانی مکانی برای فعالیت کسب ‌و کارها مخدوش کند. این در حالی است که طی روزهای گذشته صدها نفر از معترضان …
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ /
درختان خیابان طیب جابجا شدند یا قطع؟
درختان خیابان طیب جابجا شدند یا قطع؟
عکس های تنه قطع شده درختان در خیابان طیب روبروی ارگ جهان نما نشان می دهد حدود ۲۵ درخت در این محدوده به منظور احداث ایستگاه مترو قطع شده است، اما رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان می گوید درختی قطع نشده و فقط جابجا شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / استانی-اجتماعی / قطع درختان / مترو / محیط زیست /
شکایت از دولتمردان مجارستان به دلیل تخریب محیط زیست
شکایت از دولتمردان مجارستان به دلیل تخریب محیط زیست
تهران – ایرنا – یک گروه مدافع محیط زیست (WWF)، مقامات کشور مجارستان را متهم کردند که درختان جنگلی تحت محافظت اتحادیه اروپا را به‌طورغیرقانونی قطع کرده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / جنگل / اتحادیه اروپا / مجارستان /
اعتراض به قطع درختان بلوار اصلی دو گنبدان
اعتراض به قطع درختان بلوار اصلی دو گنبدان
کهگیلویه و بویراحمد| شهروندان دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران نسبت به قطع درختان بلوار اصلی شهر در کوی سه راهی این شهر گرمسیری به خاطر آنچه دید بهتر ستاد تبلیغات انتخاباتی یکی از نامزدهای انتخابات مجلس عنوان شده،
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / انتخابات مجلس / تبلیغات / جرم / دادستان عمومی و انقلاب / فرماندار /
حکم دادگاه آلمانی علیه تسلا
حکم دادگاه آلمانی علیه تسلا
یک دادگاه آلمانی با صدور حکمی، شرکت خودروسازی تسلا را از قطع درختان برای ساخت گیگافاکتوری خود در نزدیکی برلین منع کرده است. این حکم که احتمالا ساخت نخستین کارخانه تسلا در اروپا را با اخلال مواجه می‌سازد، یک پیروزی بزرگ برای فعالان زیست‌محیطی محلی در برلین است. این حکم پس از آن صادر شد که دفتر محیط زیست دولت آلمان به تسلا چراغ سبز نشان داد تا 92 هکتار از جنگل‌های منطقه گرونهاید را برای احداث گیگافاکتوری از میان بردارد. از سوی دیگر اعضای حزب دموکرات مسیحی آلمان که حامی کسب‌ و ‌کار آزادانه هستند، هشدار داده‌اند که کلید زدن یک نبرد حقوقی علیه ساخت این کارخانه می‌تواند تصویر آلمان را به‌عنوان مکانی برای فعالیت کسب ‌و کارها مخدوش کند. این در حالی است که طی روزهای گذشته صدها نفر از معترضان آلمانی علیه …
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ /
بازداشت یک نفر در ارتباط با قطع درختان شاهدیه یزد
بازداشت یک نفر در ارتباط با قطع درختان شاهدیه یزد
یزد - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب یزد با بیان اینکه در خصوص قطع گسترده درختان شهر شاهدیه، پرونده قضایی در جریان است گفت: یک نفر از متهمین، شناسایی و بازداشت شده و ادامه اقدامات در این زمینه در حال انجام است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / دادگستری / یزد /
قطع چند اصله درخت در سنندج را از طریق مراجع قضایی پیگیری می کنیم
قطع چند اصله درخت در سنندج را از طریق مراجع قضایی پیگیری می کنیم
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه مستندات لازم در خصوص قطع چند اصله درخت در یکی از بلوارهای سطح شهر را جمع آوری کرده ایم؛ گفت: موضوع قطع خودسرانه این درختان توسط افراد سود جو را از طریق مراجع قضایی پیگیری می کنیم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / قطع درختان / استانی-اجتماعی /
بی‌توجهی و خسارت به گلخانه‌های گیلان
فرشته رضایی-  گیلان – خبرنگار   بسیاری از شهروندان گیلانی به شغل کشاورزی و باغداری مشغولند و حادثه برف اخیر موجب بروز خساراتی به آنان شده است. اگر چه در ماه منتهی به اسفند میوه‌های سردرختی چندانی وجود نداشت اما آنگونه که از اظهارنظرها برمی‌آید عمده مشکلات در بخش خود درختان بوده است و از سوی دیگر خسارات عمده متوجه گلخانه‌داران است. در این خصوص نسیم طواف‌زاده یکی از گلخانه‌داران گیلان به همشهری می‌گوید: وقتی که برف می‌آید اولین جایی که مسئولین گاز آن را قطع می‌کنند گلخانه‌هاست چون محصول گلخانه‌ها …
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ /
برق ٩٠ هزار مشترگ گیلانی قطع شد
برق ٩٠ هزار مشترگ گیلانی قطع شد
بلبل آبادی در خصوص علت قطعی برق گفت: بارش شدید برف و ایجاد پدیده گالوپینگ، همچنین برخورد خطوط فشار ضعیف با خطوط فشار قوی و برخورد درختان مجاور دکل های برق با سیم های خطوط برق موجب از مدار خارج شدن خطوط و قطع برق مشترکین شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / برق / بارش برف / گیلان /
واکنش موسسه دهخدا به خبر قطع درختان باغ افشار | واقعیت اعتراضات چیست؟
واکنش موسسه دهخدا به خبر قطع درختان باغ افشار | واقعیت اعتراضات چیست؟
معاون اجرایی مؤسسه لغت‌نامه دهخدا نسبت به آنچه که قطع غیرمجاز درختان داخل باغ موقوفه مرحوم افشار عنوان می‌شود، واکنش نشان داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ /
افزایش قاچاق چوب در جنگل‌های غرب کشور
افزایش قاچاق چوب در جنگل‌های غرب کشور
پس از اجرای طرح تنفس جنگل در شمال کشور و ممنوعیت بهره‌برداری از جنگل‌های 3 استان گیلان، مازندران و گلستان، حالا قاچاقچیان چوب مسیرهای دیگری برای چوب‌تراشی و قطع درختان و قاچاق آنها انتخاب کرده‌اند. کامیون‌های حمل چوب‌ درختان باغ‌ها در منطقه الموت، باغ‌تراشی‌ها و حالا هجوم به جنگل‌های زاگرسی و جنگل‌های کردستان نتیجه مصون نماندن تمامی گستره جنگلی کشور از بهره‌برداری است. شاهرخ محمودی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان همین دیروز به ایسنا گفت که ۴ خودروی باری حامل چوب قاچاق درختان جنگلی …
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ /
درختان در خطر انقراض شفت مورد طمع قاچاقچیان چوب
درختان در خطر انقراض شفت مورد طمع قاچاقچیان چوب
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت گفت: درختان در خطر انقراض شفت مورد طمع قاچاقچیان چوب هستند و قطع غیرقانونی آنهارا در خطر انقراض قرار دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / استانی-اجتماعی / محیط زیست / جنگل هیرکانی /
مرگ درختان برای تولید زغال
مرگ درختان برای تولید زغال
   [مهتاب جودکی]  چشم‌های ناظر در بلندی‌های بهبهان دیده‌اند که درختانی در نزدیکی سد آریوبرزن قطع شده است. بعضی چشم‌ها 30 درخت بریده دیده‌اند و بعضی نزدیک به‌ هزار درخت تناور. گزارش‌های دقیق هنوز به دست منابع طبیعی بهبهان نرسیده است، اما منابع آگاه می‌گویند افرادی در حوالی سد  آریوبرزن به صورت غیرقانونی درختانی را قطع کرده و تنه‌شان را به کوره‌های زغال فروخته‌اند. تعداد درخت‌ها معلوم‌نیست، اما پیداست که تخلفی رخ داده است و کوره‌های زغال، درختان تازه‌ای برای سوزاندن دارند. با همه تلاش‌های نیروهای منابع طبیعی هنوز کوره‌های زغال در بهبهان خاموش نشده‌اند. مهرماه امسال با دستور دادستان عمومی …
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ /
قاب امروز
قاب امروز
قطع درختان مثمر در برخی شهرهای کشور باعث شده عده ای چوب حراج  بر تن درختان بزنند. در این میان برخی افراد هم به دلیل سرما و نبود امکانات کافی، با قطع درخت، گرمای خانه هایشان را تامین می کنند. عکس : ایرنا
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ /
هرس درختان در شاهرود
هرس درختان در شاهرود
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / شاهرود / قطع درختان / درخت /
تعویض آبگرمکن‌های هیزمی روستائیان حاشیه مناطق جنگلی مهدیشهر با آبگرمکن خورشیدی
تعویض آبگرمکن‌های هیزمی روستائیان حاشیه مناطق جنگلی مهدیشهر با آبگرمکن خورشیدی
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر از تلاش برای قطع وابستگی روستاییان حاشیه مناطق جنگلی به چوب درختان جنگی با تامین آبگرمکن‌های خورشیدی با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی در مهدیشهر خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / استانی-شهرستانها / شهرستان مهدیشهر / قاچاق چوب /
واکنش مدعی‌العموم به قطع درختان الموت قزوین
واکنش مدعی‌العموم به قطع درختان الموت قزوین
قزوین|دادستان عمومی و انقلاب قزوین از ورود مدعی‌العموم به موضوع قطع بی‌رویه و بدون مجوز درختان در منطقه الموت قزوین و بررسی این موضوع در نشست فوق‌العاده شورای حفظ حقوق بیت‌المال خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / جهاد کشاورزی / حقوق / دادستان عمومی و انقلاب / روابط عمومی / منابع طبیعی /
افزایش قطع درختان مثمر
افزایش قطع درختان مثمر
ایرنا- سنندج- چندین سال قطع درختان مثمر از جمله گردو برای مصارف صنعتی در کل کشور روند به رشدی به خود گرفته که یکی از دلایل آن می‌تواند اعمال استراحت 10 ساله به جنگل‌های شمال کشور باشد. باغداران تنها بعد اقتصادی آنی این مساله را در نظر می گیرند و به همین دلیل شاهد افزایش قطع درختان باغی هستیم.اگر برای این مسئله تدابیری اندیشه نشود می تواند در آینده در نوع و مقیاس خودش فاجعه زیست محیطی به بار آورد. گزارش ارسالی از قطع باغ گردو از باغی را نشان می دهد که به گفته خود صاحب باغ 80 سال عمر دارد و ثمر می دهد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ /
قطع تنه درختان شمشاد شمال کشور برای مقابله با بیماری
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در بخشی از شمشادزارهای شمال کشور عملیات بهداشتی که شامل قطع بخشی از تنه درخت برای مقابله با بیماری است، آغاز شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی و اجتماعی / جنگل / خاک / رشد / ژنتیک /
شهروندان قطع درختان را به ۱۵۰۴ اطلاع دهند
شهروندان قطع درختان را به ۱۵۰۴ اطلاع دهند
رئیس اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابهر گفت: شهروندان هرگونه قطع درخت، تخریب و آتش‌سوزی در اراضی مرتعی را به شماره تلفن ۱۵۰۴ اطلاع دهند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / قطع درختان / منابع طبیعی / ابهر / زنجان /
خرید ۷۲۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی برای مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد
خرید ۷۲۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی برای مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از خرید ۷۲۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی برای جلوگیری از قطع درختان در این استان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / استانی-اجتماعی / منابع طبیعی / کهگیلویه و بویراحمد /
من یک سرخدارم
تهران- ایرنا- این روزها دست از قطع درختان قدیمی ترین جنگل جهان برداشته ایم، برای خود با راه جاودانگی در پیش گرفته ایم، امروز می دانیم که هر کدام از ما ایرانی ها، یک سرخداریم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / تعاون روستایی / توسعه روستایی / روستای خراشاد /
مرثیه ای برای شمشادها!
مرثیه ای برای شمشادها!
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها گفت:« متاسفانه حدود هزار درخت شمشاد در جنگل های عباس آباد قطع شده اند و نیروهای حفاظتی ما نیز در زمینه برخورد با متخلفان و جلوگیری از قطع درختان کوتاهی کرده‌اند.»
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سید جلال فیاضی /
۵ کشته در طوفان‌های اخیر اسپانیا و پرتغال
مقامات اروپایی از کشته شدن دست‌کم پنج نفر، تخریب برخی ساختمان‌ها، قطع خطوط برق و مسدود شدن جاده‌ها به دنبال جاری شدن سیلاب‌ و سقوط درختان درپی وقوع طوفان در سراسر اسپانیا و پرتغال خبر دادند.طوفان السا روز چهارشنبه شبه‌ جزیره ایبِری واقع در جنوب غربی اروپا و متشکل از کشورهای اسپانیا ، پرتغال، آندورا و جبل‌الطارق را درنوردید و تا بعد‌از‌ظهر روز پنجشنبه با وزش بادهای قوی و بارندگی‌های سنگین تشدید شد.به گفته مقامات، طوفان السا با طوفان دیگر موسوم به فابین دنبال شده است. روز پنجشنبه یک مرد در شهر مونتیژو واقع در نزدیکی لیسبون پرتغال در اثر سقوط درخت روی کامیونش و یک مرد دیگر نیز در شهر شمالی کاسترو دایر این کشور در اثر تخریب خانه‌ خود جان باختند. همچنین در شمال اسپانیا یک نفر در اثر رانش زمین در منطقه …
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ /
قطع ۱۰۰۰ درخت شمشاد در شمال/اعتبارات حفاظتی سازمان جنگل‌ها پرداخت نشده است
قطع ۱۰۰۰ درخت شمشاد در شمال/اعتبارات حفاظتی سازمان جنگل‌ها پرداخت نشده است
درحالی خبر قطع ۱۰۰۰ درخت شمشاد در جنگل‌های شمال کشور تایید شده است که سازمان جنگل‌ها چندین ماه است که حقوق نیروهای حفاظتی را نپرداخته و به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها این سازمان تا حدودی برای حفاظت از جنگل‌های شمال با مشکل مواجه شده‌ است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / سازمان جنگل‌ها / قطع درختان / نگهبان جنگل / جنگلبانان /
آن باغستان کجا و این باغستان کجا!
آن باغستان کجا و این باغستان کجا!
راهش را خوب یاد گرفته‌اند، یا آتش به جان درختان می‌اندازند تا خاکستر نفس را بند آورد یا نخست ریشه درختان را در دل زمین خشک می‌کنند و با قطع آن‌ها به مرور علاوه بر خانه‌ها، کارگاه‌های ساختمانی و شرکت‌های خدمات شهری در میانه‌های باغستان سنتی قزوین قد علم می‌کنند، تا حلقه‌ سبزی را که از قرن‌ها قبل، دور تا دور شهر ۹هزارساله قزوین کشیده و ریه‌های تنفسی شهر شده و حتی جایش را در سفرنامه‌های سیاحان مختلف باز کرده، به مرور حذف کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / باغستان سنتی قزوین / محمد علی حضرتی‌ها / میراث فرهنگی / میراث طبیعی /
شهرداری لایحه اصلاح عوارض قطع اشجار را به شورا نیاورد
شهرداری لایحه اصلاح عوارض قطع اشجار را به شورا نیاورد
رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری از عدم ارسال لایحه اصلاح عوارض قطع اشجار به شورای شهر انتقاد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / قطع درختان / شهرداری تهران / شورای شهر تهران /
درختان جاده سنتو برای جابه‌جایی ریشه‌کن شده‌اند+ عکس
درختان جاده سنتو برای جابه‌جایی ریشه‌کن شده‌اند+ عکس
مسؤول حمل و جابه‌جایی درختان حاشیه جاده سنتو درخصوص به روی زمین افتادن تعداد زیادی اصله درخت در حاشیه جاده سنتو اظهار کرد: این درختان از حاشیه جاده سنتو به صورت روتبال جابه‌جا شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / استانی-اجتماعی / قطع درختان / مشهد /
جلوی مسیر وزش باد غالب در تهران که از جنوب غربی به شمال شرقی می وزید، همه را ساختمان کرده‌ایم/ درختان را قطع کردند و باغستان ها را تبدیل به برج کردند؛ انتظار معجزه نباید داشته باشیم / با این وضعیت، تا 100 سال دیگر مشکل آلودگی را خواهیم داشت
جلوی مسیر وزش باد غالب در تهران که از جنوب غربی به شمال شرقی می وزید، همه را ساختمان کرده‌ایم/ درختان را قطع کردند و باغستان ها را تبدیل به برج کردند؛ انتظار معجزه نباید داشته باشیم / با این وضعیت، تا …
فعال محیط زیست بر این باور است که مریض بودن اقتصاد کشور عیان است؛ این‌که خودروسازان با قیمت قطعاتی که با دلار فلان قیمت وارد می‌شود، می‌بینیم که نمی‌توان خودرو را به 30 میلیون فروخت و ناچار هستیم قطعات چینی و تقلبی وارد شود که نتیجه آن پایین آمدن کیفیت خودروها و افزایش آلودگی هوا است.زمانی که خودرو سازان ناچار به واردات جنس چینی می‌شوند و بنزین بی‌کیفیت استفاده می‌شود، چه دست پنهانی وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ /
دستور دادستان مانه‌وسملقان به قطع درختان شهر هخامنشی
دستور دادستان مانه‌وسملقان به قطع درختان شهر هخامنشی
بجنورد- ایرنا - دادستان مانه و سملقان دستور قلع و قمع درختان کاشته شده بر روی محدوده تاریخی ریوی، از آثار مربوط به دوران هخامنشی در غرب خراسان شمالی، را صادر کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / هخامنشیان / دادستان / آثار باستانی / تخریب بنای تاریخی / خراسان شمالی / میراث فرهنگی / قوه قضاییه / مانه وسملقان /
7 روستای کوهستانی شرق مازندران گازدار شد
 طی آیینی با حضور استاندار مازندران و جمعی از مسئولان استانی و محلی طرح گازرسانی به 7 روستای کوهستانی شرق مازندران به بهره‌برداری رسید.به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان مازندران، جعفر احمدپور مدیرعامل شرکت گاز استان، روز پنچ شنبه در آیین افتتاح و بهره برداری از این طرح ها در روستای غریب محله بهشهر گفت: طرح گازرسانی به هفت روستای غریب محله، گالش محله، چالکده، ولم، شیرداری، پرکلا و سورک با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال اجرایی شد. وی افزود: با افتتاح این طرح بیش از 75۰ انشعاب نصب و ساکنان 5۰۰ خانواری این روستاها از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند. احمدپور تصریح داشت: گازرسانی به ۱۵۱ روستای شرق مازندران از سال ۹۵ اجرایی شده است و تاکنون حدود 58 روستای شرق مازندران در مناطق کوهستانی از این نعمت …
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ /
آموزش همیاری با ژئوپارک ارس/بیان دغدغه قطع درختان ارسباران
آموزش همیاری با ژئوپارک ارس/بیان دغدغه قطع درختان ارسباران
برخی از نمایندگان جامعه محلی که در کارگاه آموزش همیاران ژئوپارک ارس شرکت کرده بودند، به بیان دغدغه هایشان از قطع درختان ارسباران و از بین رفتن فسیل های کوهستان خبر دادند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / ژئوپارک / منطقه ازاد ارس / جنگل های ارسباران /
ماجرای قطع درختان جنگلی که پس از ۱۴ سال ثبت جهانی شد!
ماجرای قطع درختان جنگلی که پس از ۱۴ سال ثبت جهانی شد!
قزلسفلو مدیر کل منابع طبیعی استان گلستان درباره قطع درختان در پارک قدیمی و جنگلی این شهر برای ساخت تلکابین توضیحاتی را ارائه داد و گفت: موافق های اولیه برای ساخت تلکابین انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / قطع درختان / جنگل های هیرکانی / گلستان /
قلع و قمع درختان خیابان الف ولنجک
قلع و قمع درختان خیابان الف ولنجک
باید فکر دیگری کرد، جریمه‌ها هیچگاه جای خالی درختان را پر نمی‌کنند. قطع درختانی که ریه‌های تهران هستند به منظور بالابردن برج‌های سنگی و عدم نظارت شهرداری که یک داستان تکراری ست.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / شهر تهران / شهرداری تهران / سازمان محیط زیست /
شما کجا بودید!؟
شما کجا بودید!؟
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با تأکید بر اینکه درختان چهارباغ طی عملیات عمرانی محور میانی آسیب جدی‌ای ندیده‌اند، گفت: چرا اجازه دادید به خاطر عبور مترو از چهارباغ در بیش از ۲۰۰ متر مساحت، درختان این محور بریده شود؟
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / استانی-فرهنگی و هنری / چهارباغ عباسی / قطع درختان چهارباغ اصفهان /
قطع هر نوع درخت در کامیاران پیگیرد قانونی دارد
قطع هر نوع درخت در کامیاران پیگیرد قانونی دارد
ایسنا/کردستان رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری کامیاران، گفت: قطع هر نوع درخت در شهرستان کامیاران بدون اخذ مجوز، غیرقانونی بوده و پیگرد و جریمه سنگین به همراه دارد.                                        
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / قطع درختان / استانی-اجتماعی /
سودجویان شبانه درختان بلوط دنا را قطع می‌کنند
افراد سودجو در یک سال اخیر شبانه به جان درختان بلوط در منطقه حفاظت شده دنا افتاده و آن‌ها را قلع و قمع کرده‌اند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳ /
پارک جنگلی النگدره گرگان از درختان حادثه‌ساز پاکسازی شد
پارک جنگلی النگدره گرگان از درختان حادثه‌ساز پاکسازی شد
گرگان - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان گفت که درختان پوسیده و حادثه‌ساز پارگ جنگلی النگدره گرگان با نظارت کارشناسان واحد اداره فنی جنگلداری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قطع و جمع‌آوری انجام شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / منابع طبیعی و آبخیزداری / جنگل / گلستان /
از زیرگرفتن ماموران تا قطع درختان بلوط توسط متخلفان استان‌های همجوار!
از زیرگرفتن ماموران تا قطع درختان بلوط توسط متخلفان استان‌های همجوار!
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از کشف ۸ تن چوب جنگلی بلوط قاچاق طی سه ماهه اخیر در این شهرستان خبرداد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / استانی-شهرستانها / قطع درختان / جنگل / منابع طبیعی / کهگیلویه و بویراحمد /
علت قطع بی‌رویه درختان در طارم چیست؟
علت قطع بی‌رویه درختان در طارم چیست؟
رئیس اداره حفاظت محیط زیست طارم گفت: مشکلات اقتصادی، بالا رفتن قیمت چوب و افزایش تقاضای کارخانه‌ها از دلایل تمایل سودجویان به قطع درختان در این شهرستان است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / استانی-شهرستانها / زنجان / طارم / قطع درختان / سازمان حفاظت محیط زیست /
دولت به دنبال قطع ۴۰ هکتار درخت است!
دولت به دنبال قطع ۴۰ هکتار درخت است!
معاون سازمان حفاظت از محیط زیست در برنامه فرمول یک گفت: برای انتقال آب دریای خزر به سمنان ۴۰ هکتار درخت را قطع می کنیم و این رقم کمی است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / قطع درختان / جنگل / سازمان محیط زیست /
پاکسازی درختان حادثه‌ساز از جنگل النگدره گرگان
پاکسازی درختان حادثه‌ساز از جنگل النگدره گرگان
گرگان - ایرنا - قطع درختان پوسیده و حادثه‌ساز پارگ جنگلی النگدره گرگان با نظارت کارشناسان واحد اداره فنی جنگلداری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان آغاز شده و تنه‌های آن ها در حال خروج از منطقه است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / گرگان / گلستان / منابع طبیعی /
قطع 26 اصله درخت بوستان وکیل آباد به دلیل آفت‌زدگی
قطع 26 اصله درخت بوستان وکیل آباد به دلیل آفت‌زدگی
مدیر بوستان وکیل‌آباد گفت: حدود 26 اصله درخت کاملاً خشک‌شده و آفت‌زده را با مجوز قطع کرده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / استانی-اجتماعی / قطع درختان /
یک استاد زیست شناسی: اضافه کردن خاک، راه نجات ریشه‌های در معرض هوا است
یک استاد زیست شناسی: اضافه کردن خاک، راه نجات ریشه‌های در معرض هوا است
یک استاد زیست‌شناسی گفت: متداول‌ترین روش برای حفاظت از ریشه‌های درمعرض هوا، اضافه کردن خاک مناسب بر روی ریشه‌ها و پوشاندن آنها است که باید با شرایط صحیح انجام شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / استانی-علمی و آموزشی / چهارباغ / قطع درختان چهارباغ اصفهان /
خانه درختی عجیب و مدرن در دل جنگل
این خانه درختی توسط استودیوی اتریشی پریشت برای استارتاپ خانه‌های کوچک بامباو در جنگل‌های اتریش طراحی‌ شده است و اقامتگاهی عجیب و جدید است! این خانه‌ مفهومی، مانند یک تنه درخت است و کمترین فضای افقی را در زمین استفاده می‌کند، بنابراین برای ساختش در جنگل نیازی به قطع درختان و ایجاد زمینی مسطح و وسیع نیست. هر آنچه باید در یک‌ خانه ساخته شود، به‌صورت طبقه‌ای و در ساختمانی تنه‎ای شکل (به شکل تنه درخت) ساخته می‌شود و قسمت‌های مختلف این خانه نیز با استفاده از دهانه‌هایی که شبیه به غار از ساختمان اصلی بیرون زده‌اند، شکل می‌گیرند. فضای داخلی به سبک تیره است که باعث می‌شود فضایی دنج و غار مانند را شبیه‌سازی کند. همچنین چشم‌انداز محوطه بیرون از طریق دهانه‌های بزرگی که از ساختمان اصلی مانند یک بیرون‌زدگی …
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ /
ناجیان درخت‌های تشنه
ناجیان درخت‌های تشنه
کوچه لاله 34؛ پنج درخت گرفتار در آسفالت، کوچه لاله 40؛ چهار درخت گرفتار در آسفالت، کوچه شماره 28؛ دو درخت قطع شده، کوچه معلم 8 درخت گرفتار در آسفالت، خیابان اسفریز، رو‌به‌روی مدرسه شهید کدخدایی؛ همه درختان در معرض خطر و… تعداد درخت‌ها آن‌قدر زیاد بود که بالاخره شهرداری خمینی‌شهر اصفهان هم پای کار آمد: درطول 6ماه، وضع 1500 درخت اصلاح شد و نوبت درختان دیگر هم خواهد رسید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ /
ورود محیط زیست به موضوع خشک شدن چنارهای خیابان ولیعصر
ورود محیط زیست به موضوع خشک شدن چنارهای خیابان ولیعصر
بنابر گزارشات مردمی و تایید محیط زیست شهر تهران برخی از درختان چنار خیابان ولیعصر در حال خشک شدن هستند و یا قطع شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / چنار / خشک شدن چنارهای ولیعصر / قطع درختان / سازمان محیط زیست ایران /
دستگیری عامل قطع درختان مسیر بیستون به کرمانشاه
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرمانشاه از دستگیری عامل قطع درختان مسیر بیستون به کرمانشاه خبر داد. به گزارش مهر، «شهاب شیرزادی» گفت: فرد متخلفی که اقدام به قطع درختان در مسیر بیستون به کرمانشاه کرده بود، دستگیر شد. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرمانشاه افزود: تعداد ۴۸ اصله درخت در این مسیر پرتردد قطع شده بود که تنه‌ تعدادی از آنها بعد از قطع شدن به آتش کشیده شده بود.  شیرزادی بیان کرد: برای این فرد متخلف وثیقه یک میلیارد تومانی صادر شده است. این مسئول تصریح کرد: سال …
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ /
قطع درختان باغ‌های شخصی غیرقانونی است
حمید نصرتی‌قانعی| زنجان ـ خبرنگار:  استان زنجان حدود 73‌ هزار هکتار جنگل طبیعی مانند درختان اُرس، ون، بنه، زالزالک، سیاه‌تلو، بلوط، انار وحشی، نارون، زبان‌گنجشک، بادام وحشی، داغ‌داغان و غیره‌ در عرصه طبیعت دارد که تامین‌کننده زیست‌بوم استان هستند.  در سال‌های اخیر با افزایش قیمت‌ چوب برخی از اهالی به فکر تامین در‌آمد از منابع دست‌کاشت درختان باغی افتادند و حتی کار به قطع درختان حاشیه ‌رودخانه‌ها و جنگل‌ توسط سود‌جویان با پرداخت مبالغ ناچیز نیز رسید در ‌حالی که قوانین جاری کشور تأکید دارند هر …
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ /
عوارض قطع درخت از 680 هزار تومان تا 118 میلیون تومان
کمترین و بیشترین نرخ عوارض قطع درختان در شهر تهران برای سال 98 اعلام شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ /
تذکر به رئیس‌جمهور و سوال از وزیر راه درباره قطع درختان بلوط تقدیم هیات رییسه شد
تذکر به رئیس‌جمهور و سوال از وزیر راه درباره قطع درختان بلوط تقدیم هیات رییسه شد
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که همزمان با تقدیم تذکر خود به رئیس جمهوری درباره قطع درختان بلوط زاگرس، سوال از وزیر راه و شهرسازی را نیز به هیات رئیسه مجلس ارائه کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / قطع درختان بلوط /
مرگ تدریجی چیتگر/ منابع طبیعی اجازه قطع درختان بیمار  را نمی‌دهد
مرگ تدریجی چیتگر/ منابع طبیعی اجازه قطع درختان بیمار را نمی‌دهد
آب به روی چیتگر بسته شد. آفت به جان درختان افتاد. منابع طبیعی به دلیل درگیری با شهرداری هنوز اجازه قطع درختان بیمار را نداده است، مدیران باید یک نسخه منطقی برای حفظ درختان چیتگر بپیچند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ /
کمترین و بیشترین نرخ عوارض قطع درختان در تهران+ جدول
کمترین و بیشترین نرخ عوارض قطع درختان در تهران+ جدول
کمترین و بیشترین نرخ عوارض قطع درختان در شهر تهران اعلام شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ /
معمای نابودی پارک چیتگر
معمای نابودی پارک چیتگر
وجود 3000 درخت آفت‌زده و تعداد زیادی درختان خشکیده و سوخته در پارک جنگلی چیتگر، بخشی از این عرصه طبیعی را در معرض نابودی قرار داده است. هر چند شهرداری منطقه 22 قطع شدن حقابه این پارک توسط شرکت آبفا را عامل این خشکی می‌داند، اما رئیس شورای شهر تهران معتقد است هزینه آبیاری این پارک در برابر کل بودجه پیدا و پنهان نگهداشت آن ناچیز است و کج‌سلیقگی مدیریتی موجب نابودی بخشی از درختان این پارک شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ /
40 درصد آب چیتگر در اختیار مجموعه سوار‌کاری و پارک آبی
40 درصد آب چیتگر در اختیار مجموعه سوار‌کاری و پارک آبی
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه از قطع آب بوستان جنگلی چیتگر، پساب شهرک شهید باقری جهت استفاده برای آبیاری درختان این بوستان استفاده می‌شود، گفت: 40 درصد آب چیتگر در اختیار مجموعه سوار کاری و پارک آبی قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ /
هزینه میلیاردی نگهداری پارک چیتگر/ شیوع آفت به دلیل کم آبی
هزینه میلیاردی نگهداری پارک چیتگر/ شیوع آفت به دلیل کم آبی
معاون خدمات شهری منطقه ۲۲ از صرف سالیانه هفت میلیارد تومان برای نگهداری پارک چیتگر خبر داد و اعلام کرد که به دلیل قطع آب خام، درختان چیتگر دچار شیوع آفت شدند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / پارک چیتگر / بحران کم‌آبی /
نماینده مجلس: برخورد قهری با قاچاقچیان چوب بدون توجه به نیازهای معیشتی مردم، بی فایده است
شفقنا- عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس، برخورد‌های قهری بدون توجه به نیاز‌های معیشتی مردم را در کاهش آمار قاچاق چوب بی‌تاثیر دانست. شریعت نژاد شمس الله شریعت نژاد در رابطه با افزایش قطع درختان در پی بالا رفتن قیمت چوب، گفت: با توجه به توقف بهره‌برداری از جنگل‌ها در قالب طرح تنفس جنگل‌ها، احتمال افزایش قاچاق چوب امری قابل […]
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ /
مطالعه تعیین ارزش اکولوژیک درختان تهران
مطالعه تعیین ارزش اکولوژیک درختان تهران
سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از انجام مطاعات تعیین ارزش اکولوژیک درختان در تهران خبر داد و نرخ جریمه قطع درختان را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ /
مزیت‌های حذف قبوض کاغذی برق
مزیت‌های حذف قبوض کاغذی برق
مدیرعامل توزیع برق استان مرکزی معتقد است دیجیتالی کردن قبوض و حذف کاغذ از فرآیند صدور قبض، ضمن صرفه‌جویی در وقت و هزینه، موجب کاهش قطع درختان به منظور تولید کاغذ می‌شود.محمد اله‌داد در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» گفت: از حدود 36 میلیون انشعاب کشور 750 هزار مشترک آن در استان مرکزی است که هر دو ماه یک‌بار برای آنها قبض کاغذی صادر می‌شود. یعنی رقمی نزدیک به 5 میلیون قبض کاغذی در سال منهای اصلاحیه‌ها و موارد دیگر.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ /
زندان و جریمه در انتظار اربابان اره و تبر
«اره به دست‌ها»، اگر مجوز نداشته باشند و درختان مردم یا متعلق به شهر را قطع کنند، ممکن است تا ۶ ماه در زندان به سر ببرند، جریمه بپردازند و حتی شلاق بخورند. این مجازات قانونی کسانی است که اقدام به قطع اشجار دیگران می کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ /
شهرداری تهران: قطع کنندگان درختان الهیه بازداشت شدند
مدیریت شهری این منطقه شناسایی و جهت برخورد قانونی به نیروی انتظامی معرفی و بازداشت شدند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۲ /
ضرورت تلاش برای خودداری از قطع درختان هنگام ساخت و ساز
ضرورت تلاش برای خودداری از قطع درختان هنگام ساخت و ساز
یک عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: درختان بسیاری در تهران در جریان ساخت و ساز از بین رفته‌اند بنابراین ضروری است با ایجاد خلاقیت در طراحی، تلاش کرد تا درختی قطع نشود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / شورای شهر تهران / قطع درختان / شهرداری منطقه15 / شورایاران /
نابودی ۱۲۸ هکتار از باغات تهران طی ۱۰ سال
نابودی ۱۲۸ هکتار از باغات تهران طی ۱۰ سال
ایسنا نوشت: رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در جریان بررسی پلاک‌های ثبتی مبنی بر باغ بودن یا نبودن با تاکید بر اینکه نباید بگذاریم حتی یک درخت دیگر در تهران قطع شود، گفت: وجود درختان با بن بالا در ملک نشان دهنده باغ بودن آن است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / شورای شهر تهران / محیط زیست /
نباید اجازه قطع حتی یک درخت در تهران را بدهیم
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در جریان بررسی پلاک‌های ثبتی مبنی بر باغ بودن یا نبودن با تاکید بر اینکه نباید بگذاریم حتی یک درخت دیگر در تهران قطع شود، گفت: وجود درختان با بن بالا در ملک نشان دهنده باغ بودن آن است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ /
دوریان برق مناطق شرقی کانادا را قطع کرد
دوریان برق مناطق شرقی کانادا را قطع کرد
تهران - ایرنا - توفان دریایی "دوریان" (Dorian) که پس از عبور از باهاما و ایالات شرقی آمریکا اکنون به مناطق شرقی کانادا رسیده، منجر به قطع برق، ریشه کنی درختان و افتادن یک دستگاه جرثقیل در این مناطق شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / توفان دوریان / کانادا /
ماجرای قطع درختان خیابان الهیه و بازداشت عامل آن، چه بود؟/اخراج سیاستمدار یونانی بعد از توهین به پناهنده ایرانی /حاج علی اکبری: آمریکا دچار پوکی استخوان مزمن شده
ماجرای قطع درختان خیابان الهیه و بازداشت عامل آن، چه بود؟/اخراج سیاستمدار یونانی بعد از توهین به پناهنده ایرانی /حاج علی اکبری: آمریکا دچار پوکی استخوان مزمن شده
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:تشکیل پرونده قضایی برای انتشار دهندگان فیلم دختر ده ساله بهمئی/ادعای بی‌بی‌سی فارسی درباره ناطق نوری واقعیت دارد؟ /کلاهبرداری جدید به اسم کارت سوخت و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ /
ماجرای بازداشت عاملان قطع درختان خیابان الهیه
به دنبال اعلام خبری مبنی بر دستگیری عامل قطع درختان در الهیه تهران، رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت تهران بزرگ جزئیات این عملیات را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ /
جزئیات ورود پلیس به پرونده قلع و قمع درختان در شمال تهران
مدتی قبل پرونده‌ای در خصوص قطع درختان با شکایت شهرداری منطقه یک و سازمان بوستان‌های شهرداری تهران به دادسرای ویژه شهرداری ارجاع شد و پس از انجام اقدامات اولیه، پرونده منجر به صدور رای و دستور دستگیری عامل قطع درختان به پلیس امنیت تهران بزرگ داده شد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵ /
عامل قطع درختان شمال تهران توسط پلیس دستگیر شد
عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران از دستگیری عامل قطع درختان شمال تهران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۴ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •