جمعه, ۳ بهمن, ۱۳۹۹ / 22 January, 2021
مالیات
مدیری که 33 میلیون تومان حقوق بگیرد، چقدر مالیات می‌دهد؟/مالیات حقوق مدیر، 2 برابر حقوق کارگر!
۲ ساعت قبل / مالیات
مدیری که 33 میلیون تومان حقوق بگیرد، چقدر مالیات می‌دهد؟/مالیات حقوق مدیر، 2 برابر حقوق کارگر!
بر اساس مصوبه سقف معافیت مالیاتی 1400، مدیری که 33 میلیون تومان یعنی سقف حقوق را بگیرد، باید 6 میلیون و 450 هزار تومان مالیات بپردازد که دریافتی وی 26 میلیون و 550 هزار تومان می شود. این میزان مالیات تقریباً بیش از دو برابر دریافتی یک کارگر است.
۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم/۱۴ استان کشور هر روز فقیرتر می‌شوند
۵ ساعت قبل / بورس / دولت / مالیات
۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم/۱۴ استان کشور هر روز فقیرتر می‌شوند
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم که دولت به جای اینکه دنبال دعوا باشد دنبال بستن راه فرار مالیاتی باشد. نوشته ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم/۱۴ استان کشور هر روز فقیرتر می‌شوند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کاهش سقف حقوق از ۲۱ برابر به ۱۵ برابر حداقل/ سقف معافیت مالیاتی حقوق مشخص شد
۵ ساعت قبل / حقوق / کمیسیون تلفیق / افزایش حقوق / بودجه 1400
کاهش سقف حقوق از ۲۱ برابر به ۱۵ برابر حداقل/ سقف معافیت مالیاتی حقوق مشخص شد
ایلنا: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ از مصوبه این کمیسیون برای افزایش ۲۵ درصدی حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال ۱۴۰۰ خبر داد.
مالیات بر حقوق‌ها در سال آینده چقدر است؟
۶ ساعت قبل / افزایش حقوق / مالیات / مالیات بر حقوق
مالیات بر حقوق‌ها در سال آینده چقدر است؟
سخنگوی کمیسیون تلفیق جزئیات مصوبه این کمیسیون درباره مالیات بر حقوق‌ها در سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد. نوشته مالیات بر حقوق‌ها در سال آینده چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۷ مرحله‌ی پلمپ دفاتر قانونی اشخاص حقوقی
۸ ساعت قبل
۷ مرحله‌ی پلمپ دفاتر قانونی اشخاص حقوقی
اشخاص حقوقی در پایان هر سال مالی باید دفترهای پلمپ‌شده خود را به اداره مالیات تحویل بدهند.
مالیات بر حقوق پلکانی شد
۸ ساعت قبل
مالیات بر حقوق پلکانی شد
شهروند آنلاین: رحیم زارع، نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: «اعضای کمیسیون در جلسه امروز سقف درآمد مربوط به هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده را ۴۲۹هزار میلیارد تومان تعیین کردند.»
۷۰ درصد سپرده‌های بانکی برای یک درصد جامعه است
۹ ساعت قبل / علیرضا زاکانی / نظام مالیاتی / مجلس شورای اسلامی / جامعه / نماینده مجلس / مرکز پژوهشهای مجلس / ارز ترجیحی / ارز نیمایی / صادرات / واردات
۷۰ درصد سپرده‌های بانکی برای یک درصد جامعه است
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه ۷۰ درصد سپرده‌های بانکی برای یک درصد جامعه است، گفت: تلاش ما بر این شد بتوانیم توزیع مناسب ثروت داشته باشیم و جلوی رانت‌ها را بگیریم.
بالاترین پاداش پایان خدمت ۴۷۵ میلیون تومان | مالیات بر حقوق پلکانی شد
۱۲ ساعت قبل / حقوق و دستمزد / مجلس شورای اسلامی
بالاترین پاداش پایان خدمت ۴۷۵ میلیون تومان | مالیات بر حقوق پلکانی شد
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ از مصوبه این کمیسیون برای تعیین سقف پاداش پایان خدمت در سال آینده به میزان ۴۷۵ میلیون تومان خبر داد.
کاهش میزان افزایش حقوق‌ مدیران از ۲۱ برابر به ۱۵ برابر/«۴۷۵ میلیون تومان»، سقف پاداش بازنشستگی/معافیت مالیاتی کارکنان دولت تا سقف حقوق «۴ میلیون»/وزارت صمت مکلف به تامین ۲۰ هزار خودروی ملی جانبازان و ایثارگران بالای ۲۵ درصد و دارای محدودیت های حرکتی جسمی
۱۳ ساعت قبل / رحیم زارع / مالیات بر حقوق و دستمزد / سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه / خودروی جانبازان و ایثارگران / افزایش حقوق مدیران / سقف پاداش بازنشستگی
کاهش میزان افزایش حقوق‌ مدیران از ۲۱ برابر به ۱۵ برابر/«۴۷۵ میلیون تومان»، سقف پاداش بازنشستگی/معافیت مالیاتی کارکنان دولت تا سقف حقوق «۴ میلیون»/وزارت صمت مکلف به تامین ۲۰ هزار خودروی ملی جانبازان و ایثارگران …
ایلنا: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: این کمیسیون پیشنهاد دولت برای افزایش ۲۵ درصدی حقوق و مزایای کارکنان دولت را تصویب کرد اما سقف پرداخت حقوق…
رییس جامعه هتلداران خبر داد:  
شکایت به دیوان عدالت و تعطیلی بیشتر هتل‌های مشهد
۱۴ ساعت قبل
رییس جامعه هتلداران خبر داد: شکایت به دیوان عدالت و تعطیلی بیشتر هتل‌های مشهد
رییس جامعه هتلداران ایران می‌گوید از سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی به خاطر دریافت جریمه، برخلاف مصوبه ستاد ملی کرونا شکایت می‌کند.
توافق مالیاتی پرسپولیس با برانکو
۱۵ ساعت قبل
توافق مالیاتی پرسپولیس با برانکو
مسوولان باشگاه پرسپولیس پس از گفت‌وگوی دوستانه با «برانکو ایوانکوویچ» در راستای مسائل مالیانی برجای مانده از گذشته با این مربی به توافق رسیدند.
پای اقتصاد در خراسان جنوبی لنگ می زند؛گلایه صنعتگران از دستگاه های خدمات رسان
۱۶ ساعت قبل
پای اقتصاد در خراسان جنوبی لنگ می زند؛گلایه صنعتگران از دستگاه های خدمات رسان
بیرجند- وجود موانعی اعم از بروکسی های اداری، سخت گیری های مالیاتی و تامین اجتماعی، موازی کاری برخی ادارات و عدم همکاری شرکت های خدمت رسان از جمله مشکلات صنعتگران در خراسان جنوبی بوده که پای اقتصاد را لنگ کرده است.
طلا جهش کرد؛ دلار تضعیف شد
۱۶ ساعت قبل
طلا جهش کرد؛ دلار تضعیف شد
سرمایه‌گذاران در بازارهای سهام آمریکا افزون بر برآورد تاثیر تزریق محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری دولت آقای بایدن، نگران اصلاحات مالیاتی مد نظر دولت اوست. چنان که جنت یلن، نامزد آقای بایدن برای احراز سمت وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که سیاست‌های او بر خلاف دولت پیشین برای تاثیرگذاری بر بازار سهام طراحی نخواهد شد و عموم جامعه آمریکا را هدف قرار خواهد داد.
پرونده‌های فرار مالیاتی برای اقتصاد فاجعه است/ مالیات بر سود سپرده‌ها مسئله حساسی است
۱۶ ساعت قبل / اقتصاد / دستگاه قضایی / کمیسیون اقتصادی / مالیات / سود سپرده
پرونده‌های فرار مالیاتی برای اقتصاد فاجعه است/ مالیات بر سود سپرده‌ها مسئله حساسی است
ایلنا: نماینده مردم بندر آستارا اظهار داشت: برای همین فرار مالیاتی متاسفانه اعداد بسیار بزرگی بیان می‌شود که عدم برخورد با آنها تعجب‌برانگیز است. بطوریکه صحبت از…
۲۶ ساعت قبل
باز خواهیم گشت
دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا، با پایان دوره ریاستش، کاخ سفید را ترک کرد.به گزارش ایسنا، به نقل از سی‌ان‌ان، قبل از ترک کاخ سفید از سوی ترامپ، هلیکوپتر ویژه رئیس جمهوری آمریکا در محوطه کاخ سفید فرود آمد و ترامپ به همراه همسرش سوار بر آن شد تا راهی فرودگاه شود و به فلوریدا برود. وی در مراسم تحلیف بایدن شرکت نمی‌کند. فرودگاهی که هواپیمای ویژه ریاست جمهوری (ایرفورس وان) از آن به فلوریدا رفته، در پایگاه هوایی سنت اندروز قرار دارد و ترامپ در آنجا سخنرانی کرد. هم زمان با ترک کاخ سفید از سوی ترامپ، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا راهی کلیسای سنت متیو شد تا در مراسم نیایشی شرکت کند. در فرودگاه سنت اندروز با شلیک توپ از ترامپ استقبال شد. ترامپ در سخنانی ضمن تشکر از مردم و همه دوستان، …
۲۶ ساعت قبل
از سوی رئیس هیئت‌مدیره مطرح شد
اجرای ضوابط مقابله با پول‌شویی هنگام ارائه خدمات بانکی در شعب بانک توسعه تعاون مورد تاکید استبه گفته فتاحی، تمامی واحدهای اجرایی بانک توسعه تعاون به‌منظور جلوگیری از تبعات احتمالی، هنگام ارائه هرگونه خدمات بانکی ازجمله افتتاح انواع حساب، وصول چک و امضاء اسناد تعهدآور از هویت متقاضیان اطمینان حاصل کرده و در صورت شناسایی حساب‌های اجاره‌ای در شعب خود، ضمن جلوگیری از ارائه انواع خدمات بانکی به این قبیل حساب‌ها، مراتب را سریعاً به اداره کل مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم گزارش می‌کنند.سید باقر فتاحی، رئیس هیئت‌مدیره با تاکید بر اینکه اجرای ضوابط مقابله با پول‌شویی هنگام ارائه خدمات بانکی در شعب بانک توسعه تعاون مورد تاکید است، اظهار داشت: بنا به گفته مسئولین قضایی و آمارهای موجود، در بررسی …
۲۶ ساعت قبل / بورس کالا / رشد / سرمایه / مالیات / مسکن
معاملات مدرن مسکن در بورس کالا
بورس کالا با رویکردهای شفاف و بهره بردن از ابزارهای مالی گوناگون می‌تواند پل ارتباطی موثری میان بازار سرمایه و حوزه مسکن و مستغلات کشور به شمار رود.
۲۶ ساعت قبل
مزایای ساماندهی پایانه‌های فروشگاهی
یک کارشناس امور اقتصادی گفت: حمایت رسانه‌ها، کارشناسان و مردم عادی از قطع پایانه‌های فروشگاهی فاقد پرونده مالیاتی، درآمدهای مالیاتی دولت را افزایش خواهد داد. وحید عزیزی، کارشناس امور اقتصادی در گفت‌و‌گو با «ایبنِا» در این‌باره که تا چه اندازه اقداماتی مانند اخذ مالیات از دستگاه‌های کارتخوان بر ظرفیت جدید دولت برای وصول مالیات اضافه خواهد کرد، گفت: نظارت بر جریان مالی، دارایی و فعالیت اقتصادی شهروندان نه تنها حق حاکمیت است، بلکه از وظایف آن به حساب می‌آید تا از این طریق سلامت اقتصادی جامعه تامین شود.
۲۸ ساعت قبل
جنبشی که شروع کردیم تازه آغاز شده‌ است!
دونالد ترامپ در سخنرانی از پیش ضبط شده‌ای که در آخرین کامل ریاست جمهوری خود منتشر کرد، آخرین دور پیروزی را زده و در آن به تحسین از دستاوردهای خود پرداخته و همچنین بدون ذکر نام جو بایدن، رئیس جمهور منتخبی که روز گذشته (چهارشنبه) مراسم تحلیف به جا آورد، برای دولت بعدی آرزوی موفقیت کرد. به گزارش هیل، دونالد ترامپ در این ویدئوی ۲۰ دقیقه‌ای که روز دوشنبه ضبط شده و از سوی کاخ سفید در بعدازظهر سه‌شنبه منتشر شد، عنوان کرد: ما کاری که برای انجامش به اینجا آمدیم را انجام دادیم و خیلی کارهای بیشتری انجام دادیم. این هفته ما دولت جدیدی را افتتاح می‌کنیم و برای موفقیتش در خصوص امن و موفق نگه داشتن آمریکا دعا می‌کنیم. ما بهترین‌ها را برای آنها آرزو کرده و همچنین خواستار شانس داشتن …
۲۸ ساعت قبل
اعمال محدودیت‌های مالیاتی برای دریافت کارتخوان
ایسنا- طبق اعلام معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، در راستای اجرای ماده ۱۱ قانون پایانه‌های فروشگاهی، متقاضیان جدید ابزارهای پرداخت از بهمن ماه بدون تشکیل پرونده مالیاتی نمی‌توانند کارت‌خوان یا درگاه پرداخت داشته باشند و پرونده مالیاتی دارندگان فعلی کارت‌خوان یا درگاه پرداخت فاقد پرونده نیز به طور خودکار تشکیل می‌شود. بدین ترتیب، متقاضیان قبل از ارائه درخواست به بانک یا شرکت psp باید نسبت به مراجعه به سامانه سازمان امور مالیاتی و تکمیل اطلاعات مربوطه اقدام و سپس با کد رهگیری دریافت شده تقاضای خود را برای دریافت ابزار پذیرش ثبت کنند.
فرصت دوماهه برانکو به پرسپولیس
۳۰ ساعت قبل / مربی - برانکو ایوانکوویچ / باشگاه پرسپولیس
فرصت دوماهه برانکو به پرسپولیس
برانکو در گفت‌وگویی با مسئولان باشگاه پرسپولیس فرصت دوماهه برای حل‌وفصل بدهی‌ مالیاتی‌اش داد.
دو ماه مهلت برای پرداخت مالیات برانکو
۳۱ ساعت قبل / پرسپولیس / برانکو
دو ماه مهلت برای پرداخت مالیات برانکو
ایلنا: سرمربی سابق پرسپولیس با مدیران این باشگاه در خصوص مسائل مالی صحبت کرد.
باشگاه پرسپولیس: با برانکو درباره پرداخت مالیاتش توافق کردیم
۳۱ ساعت قبل / تیم فوتبال پرسپولیس / برانکو ایوانکوویچ / مطالبات برانکو
باشگاه پرسپولیس: با برانکو درباره پرداخت مالیاتش توافق کردیم
باشگاه پرسپولیس اعلام کرد با سرمربی سابق خود بر سر پرداخت مالیات قراردادش توافق کرده است.
۳۱ ساعت قبل
عزم مجلس برای جدا کردن بورس از وزارت اقتصاد
مصطفی طاهری با تاکید بر اینکه مجلس به دنبال جدا کردن بورس از دولت و وزارت اقتصاد است، تصریح کرد: کاهش ۵ درصدی مالیات از "تولید" در کمیسیون تلفیق تصویب شد.
مالیات هیچ برای خانه های گران قیمت
۳۱ ساعت قبل
مالیات هیچ برای خانه های گران قیمت
اقتصادنیوز :با وجود آنکه طبق قانون بودجه سال ۱۳۹۹ صاحبان خانه های بالای ۱۰ میلیارد تومان می بایست سالانه مبلغی معادل یک هزارم تا پنج هزارم ارزش ملک خود مالیات بدهند، بر اساس اعلام دیوان محاسبات مجلس، تحقق مالیاتی از این طریق در هشت ماه ابتدای سال جاری صفر بوده است.
کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن در انتظار بازار
۳۲ ساعت قبل
کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن در انتظار بازار
نظری خانقاه، عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر دولت با جدیت «قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی» را اجرایی کند می‌توان نزدیک به یک و نیم تا ۲ میلیون خانه را به بازار تزریق کرد که این مسئله ارزان شدن قیمت اجاره مسکن را به دنبال خواهد داشت.
سالیانه ۸۰۰ هزارتن کمپوست در کشور تولید می‌شود
۳۴ ساعت قبل / وزارت جهاد کشاورزی / سازمان امور مالیاتی کشور / محمدعلی طهماسبی / رونق تولید / توسعه صادرات / توسعه ایران / جهش تولید / کاظم خاوازی / صادرات غیر نفتی / قارچ
سالیانه ۸۰۰ هزارتن کمپوست در کشور تولید می‌شود
تهران- ایرنا- رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان بستر رویش قارچ خوراکی گفت: سالیانه حدود ۸۰۰ هزارتن کمپوست برای بستر رویش قارچ خوراکی در کشور تولید می‌شود که سهم بزرگی در بازار داخلی دارد.
دیوار آگهی‌های فروش وکالتی و امتیاز  قرعه‌کشی خودرو را حذف می‌کند
۳۷ ساعت قبل / ایران خودرو / خودرو / سایپا / مالیات / تخلفات
دیوار آگهی‌های فروش وکالتی و امتیاز قرعه‌کشی خودرو را حذف می‌کند
از خردادماه امسال که با اعلام مسئولان سازمان حمایت و وزارت صمت مقرر شد خودرو به صورت قرعه‌کشی به خریداران عرضه شود، تا الان حدود ۱۰ مرحله طرح فروش یا پیش فروش از سوی ایران خودرو و سایپا برگزار شده است.
۳۹ ساعت قبل
از «ورود رئیس بانک چیس نیویورک به تهران» تا «تعیین ساز و کار اخذ مالیات خروج از کشور»
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی اولین روز بهمن ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
تصمیم مهم مجلس برای بورس
۴۰ ساعت قبل
تصمیم مهم مجلس برای بورس
مصطفی طاهری با تاکید بر اینکه مجلس به دنبال جدا کردن بورس از دولت و وزارت اقتصاد است، تصریح کرد: کاهش ۵ درصدی مالیات از "تولید" در کمیسیون تلفیق تصویب شد.
خدمات مجانی به لوکس‌نشین‌ها
۴۰ ساعت قبل / پایتخت / شهر تهران / مالیات / شهرداری تهران
خدمات مجانی به لوکس‌نشین‌ها
کارشناسان شهری پیشنهاد می‌کنند در صورتی که نرخ شارژ شهری همچون فرمول مورداستفاده در کلان‌شهرهای دنیا، متناسب با قیمت روز املاک اخذ شود، می‌تواند بودجه پایتخت را به یک شاهرگ مالی پایدار و سالم متصل کند. بررسی‌ها در مورد الگوی اخذ شارژ شهری در کلان‌شهرهای دنیا حاکی از آن است که اگرچه نرخ یکسان برای تمامی املاک شهر در نظر گرفته می‌شود اما مبلغی که مناطق نامرغوب در شهرهای توسعه‌یافته پرداخت می‌کنند کمتر از نصف مبلغی است که مناطق مرغوب این شهرها پرداخت می‌کنند.
۲ روز قبل
اعتمادسازی سمن‌ها
اگر نخواهیم از واقعیت فرار کنیم، باید بپذیریم که در جامعه ما «اعتماد» (سرمایه اجتماعی) به‌شدت ضعیف و شکننده شده است. از میان عوامل پیدایش این معضل می‌توان به «وعده‌های محقق‌نشده مسوولان»، «نبود شفافیت»، «فساد  مالی گسترده و مواجهه موردی و جناجی با آن (به  جای ریشه‌یابی و اصلاح ساختارهای فساد‌ساز)»، «رواج رویکرد سیاسی به همه امور»، «شکاف طبقاتی»، «پارتی‌بازی»، «دروغ» و «ریا» اشاره کرد. نبود یا کمبود اعتماد، هر نوع حرکت فرهنگی- اجتماعی و برداشتن هر گام رو به جلو را با چالش جدی مواجه کرده است، زیرا «اعتماد» سنگ بنای جمع و جامعه است. …
۲ روز قبل
بگذاریم بازار برای ارز تصمیم بگیرد نه سیاست
آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: این روزها، کاهش و یا عدم کاهش نرخ ارز به گفتمان اصلی مردم و کارشناسان در این حوزه تبدیل شده است. راغفر استاد اقتصادو عضو هیئت علمی دانشگاه الزهراء(س) معتقد است «کاهش نرخ ارز» حتی فراتر از آن چه حسن روحانی مدعی شده امکان پذیر است اما سیدکمال سیدعلی از مسئولان سابق معاون ارزی بانک مرکزی به آفتاب یزد می‌گوید این کاهش نرخ در یک بازه زمانی 2 تا 5 ساله امکان پذیر خواهد بود.اگرچه به ظاهر بین گفته‌های راغفر و سیدعلی اختلافاتی دیده می‌شود اما در بطن سخن هر دو کارشناس مسائل اقتصادی یک موضوع، حکایت از آن دارد که این دو نظر و دیدگاه منافاتی با همدیگر ندارد.راغفر می‌گوید:= با برخی از اقدامات مجلس و تاکید بر اینکه منابع کسری بودجه از منابع مالیاتی تامین شود، فشار بر بخش ارز را کمتر …
۲ روز قبل
راهکارهای بریدن از نفت و عبور از کسری بودجه
آلبرت بغزیان، استاد اقتصاد دانشگاه تهران درآمدهای مالیاتی و صادرات غیرنفتی را مهم‌ترین تکیه‌گاه‌ها برای کاهش و قطع وابستگی به درآمدهای نفتی می‌داند.کاهش اتکا و وابستگی به نفت یکی از ضرورت‌هایی است که در سال های اخیر مورد تاکید بسیاری از صاحب‌نظران اقتصادی و مسئولان اجرایی کشور قرار گرفته است؛ موضوعی که اگرچه برای کشورهای نفت‌خیز مثل ایران، اقدامی زمانبر و پیچیده به نظر می‌رسد اما در صورت عملی شدن، تاثیرات زیادی در تولید، کارآفرینی و درنهایت اشتغال کشور خواهد داشت.به گزارش ایرنا، در سال‌های اخیر تحریم‌ها به طورناخواسته تاثیر زیادی بر تحقق این مهم یعنی کاهش وابستگی به نفت برای تامین بودجه کشور داشته است به طوری که بنا به گفته‌های روز چهارم آذرماه سخنگوی دولت، اتکا به درآمد نفت در بودجه ۱۴۰۰ …
۲ روز قبل
پسِ پشت منظور حداد عادل خردورزی سیاسی یا اشتباه سهوی؟
اظهارات اخیر غلامعلی حدادعادل در همایش روسا و دبیران استان‌های شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی درباره ارتباط میان بازار ارز و انتخابات ۱۴۰۰، واکنش فعالان سیاسی را در برداشت.به گزارش فرارو، حدادعادل در همایش روسا و دبیران استان‌های شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب اسلامی بار دیگر دولت را هدف قرار داده و کم‌کاری، بدکاری و ناهماهنگی دولت را باعث خجالت خود از مردم خوانده است.او در ادامه افزوده است: «بعید نیست که مقداری ارز آزاد کنند یا قولش را بدهند یا با معادلات پولی و مالی بازی کنند و قیمت ارز و سکه پایین بیاید و مردم به یک سمت و سوی بروند»؛ وی ابراز امیدواری کرده که در ۱۴۰۰ دولتی مانند مجلس انقلابی سرکار بیاید. مجلسی که به گفته او در کمتر از یک سال، کار‌های مثبتی مثل «تصویب قوانینی مانند مالیات …
ارائه گزارش ۸ ماهه‌ اجرای بودجه سال ۱۳۹۹ توسط دیوان محاسبات
۲ روز قبل
ارائه گزارش ۸ ماهه‌ اجرای بودجه سال ۱۳۹۹ توسط دیوان محاسبات
یافته‌های دیوان محاسبات نشان می‌دهد در شرایطی که مالیات‌های نقل و انتقال سهام و حقوق کارکنان بخش خصوصی با آمار کم سابقه‌ی به ترتیب حدود ۷۷۹ درصد و ۱۶۳ درصد رشد تحقق مواجه بوده‌اند، اما کمترین تحقق مالیاتی به عوارض خروج از کشور، خانه‌ها و خودروهای گرانقیمت اختصاص یافته که به ترتیب حدود شش درصد و صفر درصد بوده‌اند!
ارائه گزارش ۸ ماهه‌ی اجرای بودجه سال ۱۳۹۹ توسط دیوان محاسبات / عدم تحقق مالیات خانه‌ها و خودروهای گرانقیمت / کسری بیش از ۱.۷ هزار میلیون دلاری تراز بازرگانی غیرنفتی
۲ روز قبل / دیوان محاسبات
ارائه گزارش ۸ ماهه‌ی اجرای بودجه سال ۱۳۹۹ توسط دیوان محاسبات / عدم تحقق مالیات خانه‌ها و خودروهای گرانقیمت / کسری بیش از ۱.۷ هزار میلیون دلاری تراز بازرگانی غیرنفتی
یافته‌های دیوان محاسبات نشان می‌دهد کمترین تحقق مالیاتی به عوارض خروج از کشور، خانه‌ها و خودروهای گرانقیمت اختصاص یافته که به ترتیب حدود ۶ درصد و صفر درصد بوده‌اند!
صادرات لوله سبک فلزی و درآمد بدون مالیات!
۲ روز قبل / لوله سبک فلزی / قیمت پروفیل سبک / شرکت پرشین آیرون
صادرات لوله سبک فلزی و درآمد بدون مالیات!
ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی در منطقه می باشد که همین موضوع باعث توجه کشورهای همسایه به محصولات فلزی بخصوص صادرات لوله و پروفیل، شده است.
آیا پول دیجیتال، ابزارهای ابتکاری بیشتری در اختیار دولت‌ها قرار می‌دهد؟
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / پول دیجیتال / بحران کرونا ویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
آیا پول دیجیتال، ابزارهای ابتکاری بیشتری در اختیار دولت‌ها قرار می‌دهد؟
به دلیل بحران کووید-۱۹ رکود بزرگی در جهان ایجادشده است که نه‌تنها تاثیرات عظیمی در اقتصاد به دلیل قرنطینه ایجاد کرده، بلکه مصرف نیز بسیار کاهش‌یافته است زیرا مصرف‌کنندگان نگران ابتلا به بیماری در هنگام خرید هستند و تجربه خرید را به دلیل اقدامات مختلف بهداشتی دوست ندارند یا ترجیح می‌دهند به دلیل ترس از آینده (به‌عنوان‌مثال ترس از افزایش مالیات یا از دست دادن شغل) با صرفه‌جویی در هزینه‌ها و ذخیره پول، ایمنی مالی خود را افزایش دهند.
ساماندهی بازار مسکن با عرضه ۲ میلیون خانه به بازار
۲ روز قبل
ساماندهی بازار مسکن با عرضه ۲ میلیون خانه به بازار
پاک فطرت، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به عرضه ۲ میلیون خانه به بازار با طرح مالیات بر خانه‌های خالی، تداوم کاهش قیمت مسکن را در گروی همکاری دولت برای کاهش قیمت مصالح ساختمانی دانست.
ایران تخلفات آمریکا را فاش کرد /نارضایتی پزشکان از مالیات
۲ روز قبل / تورم / قیمت خودرو / مشکلات اقتصادی / واردات خودرو / تک نرخی
ایران تخلفات آمریکا را فاش کرد /نارضایتی پزشکان از مالیات
اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات۳۰دی‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است: پیش‌نویس قانون جدید بازار سرمایه تهیه شد
خروج سرمایه از بخش مولد ساخت‌وساز به دلیل تصمیمات غیر کارشناسی
۲ روز قبل / حامد آریامنش / کارآفرین حوزه ساختمان / مالیات بر ارزش افزوده
خروج سرمایه از بخش مولد ساخت‌وساز به دلیل تصمیمات غیر کارشناسی
یک فعال اقتصادی گفت: خریداران محصول و فروشندگان مواد اولیه غیرشفاف هستند و معمولا تنها تولیدکننده است که مالیات بر ارزش افزوده را می‌پردازد.
۳ روز قبل
آمادگی کامل مقابل تمامی تهدیدات
نیمه دی‌ ماه بود که سرلشکر باقری در واکنش به گشت‌زنی بمب‌افکن‌های امریکایی در خاورمیانه و تحرکات امریکایی‌ها در منطقه با بیان اینکه «ایران برابر هرگونه تهدید آماده است، دستان نیروهای مسلح ما روی ماشه‌ها قرار دارد و چنانچه دشمنان کوچک‌ترین خطایی کنند، نیروهای مسلح پاسخ جانانه‌ای خواهند داد»، تاکید کرد که با وجود اینکه جمهوری اسلامی قصد تهاجم و تجاوز به هیچ کشور همسایه‌ای را ندارد اما برابر هرگونه تهدید به‌طور کامل آماده است. با وجود واکنش‌ها و هشدارهای جدی مسوولان داخلی نسبت به این موضوع اما ارتش امریکا دست از شیطنت در منطقه برنداشت و در ادامه روز یکشنبه تصاویری از سوخت‌گیری بمب‌افکن استراتژیک «بی52» را هنگام …
۳ روز قبل
آب و آینده رویایی تهران
در این روزهای دودآلودِ بنفش که زندگی را در تهران دشوار ساخته، وقت آن است که به تهرانی بهتر و قابل زیست برای آیندگان بیندیشیم. تهران زادگاه من است و آن را دوست دارم. خاطراتم به شهر سرسبز و جمع و جوری در هفتاد سال پیش بازمی‌گردد که محلاتی که اکنون رنگ مرکزی شهر به خود گرفته‌اند تازه در شمال خیابان طالقانی کنونی در حال روییدن بودند. قلعه‌مرغی و دولاب و قصر فیروزه و ونک و تجریش و اوین و درکه و امامزاده‌هاشم و قلهک و قیطریه و اقدسیه روستاهای ییلاقی پیرامونی بودند. اکنون تهران یک مگالوپولیس یا کلان‌شهر است. سال‌هاست نسبت به حفظ و بازسازی یادگارهای اصیل تهران قدیم که هویت‌افزای شهر است اقدام می‌کنند. به همان نسبت بخش‌های خشتی و گلی و فشرده و پرازدحام و زشت …
۳ روز قبل
چگونه سیاست‌های ترامپ بر یک نسل تاثیرگذار خواهد بود
دوران ریاست جمهوری ترامپ به زودی به پایان می‌رسد، اما تاثیر سیاست‌های او تا دهه‌ها بر حوزه قضایی، تجارت و رسانه‌ها احساس خواهد شد.به گزارش ایسنا، دویچه وله در گزارشی مروری کرده بر این سیاست‌ها و تاثیر آنها بر اقشار مختلف جامعه، سیاست‌های بهداشتی، مهاجرت و کار.این شبکه خبری نوشته است: پس از چهار سال آشفته، دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ روز چهارشنبه پایان می‌یابد. میراث او شاید بیش از هر رئیس‌جمهوری دیگری ایالات متحده را قطبی کرد.نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو نشان می‌دهد در حالی که محافظه کاران، طبقه ثروتمند و راست مذهبی احتمالا از او به عنوان یکی از بزرگترین روسای جمهوری زمان خود یاد می‌کنند، اکثریت آمریکایی‌ها به او پشت کرده‌اند. براساس این نظرسنجی، ترامپ با محبوبیتی ۲۹ درصدی از کاخ سفید خارج می‌شود …
۳ روز قبل
اعمال نرخ صفر مالیاتی منوط به برگشت ارز حاصل از صادرات
معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اعمال نرخ صفر مالیاتی به درآمد حاصل از صادرات کالا و خدمات، منوط به برگشت ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور است.به گزارش ایلنا، محمود علیزاده با صدور بخشنامه‌ای، خاطرنشان کرد: اعمال نرخ صفر مالیاتی موضوع ماده 141 قانون مالیات‌های مستقیم به درآمد حاصل از صادرات کالا و خدمات برای عملکرد سال‌های 1397 لغایت 1399 منوط به برگشت ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور با رعایت مقررات مربوط است. صادرات بخش کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی برای عملکرد سال‌های 1398 و 1399 از شمول این حکم مستثنی هستند. اعمال معافیت مالیاتی موضوع بند (ب) ماده 45 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور به سود …
۳ روز قبل
یک سوبسید و هزار دردسر
کیمیا نجفیآذرماه سال 89 بود که داستان پرداخت یارانه‌های نقدی شروع و از آن سال ماهانه مبلغ 45 هزار 500 تومان برای هر نفر به حساب سرپرست خانوارها واریز می‌شد. از همان ابتدا این طرح مخالفان بسیاری داشت و بسیاری از کارشناسان دائما هشدارهایی را درخصوص پرداخت یارانه‌های نقدی می‌دادند. آنها پرداخت یارانه و یا افزایش مبلغ آن را عاملی برای افزایشی نقدینگی دانسته و معتقد بودند که این طرح به جز زیان دستاورد دیگری نخواهد داشت. اما با تمام این مخالفت‌ها پرداخت یارانه‌ها ادامه پیدا کرد، به‌گونه‌ای که اگر امروزه صحبت از حذف یارانه‌ها به میان بیاید قطعا با واکنش مثبتی از طرف خانوارها روبه‌رو نخواهیم بود.اخیرا زمزمه‌ها نشان می‌دهد که قرار بر این است در سال آتی یارانه نقدی دچار تغییرات مهمی شود، طبق گفته سخنگوی …
۳ روز قبل
لوکس‌نشین‌ها در تیررس مالیات
حدود یک ماه است که مجلس طرح اخذ مالیات از خانه‌های لوکس را در دستور کار قرار داده و گفته می‌شود منابع آن به صندوق ویژه طرح جهش مسکن می‌رود و ۲۰ درصد به تامین مسکن افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی اختصاص می‌یابد.به گزارش ایسنا، پس از تصویب مالیات بر خانه‌های خالی، حالا نمایندگان مجلس طرح اخذ مالیات از خانه‌های لوکس را در دستور کار قرار داده‌اند. بهارستانی‌ها به دنبال آن هستند تا لاکچری‌نشین‌ها را در تور مالیات بیندازند و منابع آن را به طرح جهش تولید و تامین مسکن اختصاص دهند؛ طرحی که هنوز به تصویب نرسیده اما با وجود ابهاماتی درباره چگونگی تامین منابع و نرخ سود آن و مخالفت دولت، مراحل پایانی را طی می‌کند.زمزمه‌های اخذ مالیات از خانه‌های لوکس اواخر آذرماه شنیده شد. بنا به گفته نمایندگان، دولت از ابتدای …
۳ روز قبل
بررسی مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی کرمانشاه
کیوان کاشفی، عضو هیات‌رئیسه اتاق ایران در شورای گفت‌وگوی کرمانشاه با اشاره به مشکلاتی که بررسی تراکنش‌های بانکی توسط سازمان امور مالیاتی برای فعالان اقتصادی به‌همراه داشته است، گفت: این موضوع را برای طرح در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور به معاون‌اول رئیس‌جمهور ارجاع می‌دهیم. شصت و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی استان کرمانشاه با دستور کار بررسی وضعیت بیکاری استان و همچنین مشکلات مالیاتی بنگاه‌های اقتصادی کرمانشاه برگزار شد.
۳ روز قبل
احتمال افزایش ۵۰‌درصدی قیمت سیگار
رئیس انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی گفت که در صورت تصویب مالیات نخی برای سیگار، با در نظر گرفتن افزایش سایر هزینه‌های تولید، ‌سال آینده قیمت پایه سیگار برندهای داخلی و بین‌المللی به ترتیب ۵۰ و ۳۰‌درصد افزایش می‌یابد. به گزارش ایسنا،  محمدرضا تاجدار در نشستی خبری اظهار کرد:   «براساس ماده ۷۳ قانون برنامه ششم توسعه برای سیگار تولید داخل ۱۰ درصد، تولید برندهای بین‌المللی ۲۵‌درصد و واردات سیگار ۴۰‌درصد مالیات تعریف شده.»
بررسی ایرادات لایحه مالیات بر ارزش افزوده در پژوهشکده شورای نگهبان
۳ روز قبل / عباسعلی کدخدایی / پژوهشکده شورای نگهبان
بررسی ایرادات لایحه مالیات بر ارزش افزوده در پژوهشکده شورای نگهبان
ایلنا: جلسه بررسی و تبیین ایرادات شورای نگهبان به لایحه مالیات بر ارزش افزوده صبح امروز در پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد.
وزیر صمت: مالیات پیش پای صنعت باید برداشته شود
۳ روز قبل / صنعت ایران / مالیات صنعت / مالیات و صنعت / وزیر صمت ایران
وزیر صمت: مالیات پیش پای صنعت باید برداشته شود
شفقنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت برداشتن مالیات پیش پای صنعت را برای روان‌تر ساختن صنعت و ایجاد شغل و کمک به توسعه موثر دانست و از مجلس شورای اسلامی خواست قوانین مخل کسب و کار را تعدیل یا...
اخذ مالیات از هر نرخ سیگار، منجر به رونق قاچاق می‌شود
۳ روز قبل / محمدرضا تاجدار / کمیسیون تلفیق مجلس / دخانیات / قاچاق سیگار
اخذ مالیات از هر نرخ سیگار، منجر به رونق قاچاق می‌شود
رئیس انجمن دخانیات گفت: اخذ مالیات نخی از صنعت دخانیات فقط موجب تضعیف تولید می شود و از آن طرف به قاچاق رونق می دهد.
مالیات نخی برای سیگار وضع می‌شود/ تاییدیه‌های سینوسی باعث کاهش تولید شده است
۳ روز قبل
مالیات نخی برای سیگار وضع می‌شود/ تاییدیه‌های سینوسی باعث کاهش تولید شده است
رئیس انجمن تولیدکنندگان، وارد کنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی اظهار کرد: باتوجه به موضوعات مطرح شده تهدیدی در سال ۱۴۰۰ برای ما وجود دارد و ممکن است بازار در اختیار قاچاق قرار بگیرد. اگر نمی‌خواهیم که هپکو یا هفت تپه دیگری در قلب تهران ایجاد شود باید به این موضوعات توجه کنید وقتی راه قاچاق باز می‌شود مبارزه با آن سخت خواهد شد.
درخواست ۶۰ نماینده برای بررسی طرح بحث‌برانگیز مالیات در مجلس
۳ روز قبل
درخواست ۶۰ نماینده برای بررسی طرح بحث‌برانگیز مالیات در مجلس
با وجود مخالفت دولت و بخشی خصوصی نمایندگان مجلس اصرار بهتصویب طرح «مالیات بر عایدی سرمایه» را دارند.
یادداشت اقتصادی| نگاه جزیره‌ای باز هم گریبان تولیدکنندگان را گرفت
۳ روز قبل
یادداشت اقتصادی| نگاه جزیره‌ای باز هم گریبان تولیدکنندگان را گرفت
کاهش درآمدهای دولت و فشار بیش از اندازه بر تأمین این درآمدها از محل مالیات طی ماه‌های اخیر زمینه‌ساز رفتارها و تصمیمات عجیبی شده که در شرایط اقتصادی فعلی، تولیدکنندگان را با مشکلات دو چندانی مواجه کرده است.
پیگیری مالیات از خانه‌های لاکچری
۳ روز قبل
پیگیری مالیات از خانه‌های لاکچری
خانی، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایطی که مردم برای کوچکترین کارهای خود مالیات پرداخت می‌کنند، مالکان خانه‌های لوکس مدام از پرداخت مالیات فرار می‌کنند از این رو مجلس با جدیت به این موضوع ورود می‌کند.
عرضه مسکن در بنگاه‌ها ۳۰ درصد افزایش یافت
۳ روز قبل
عرضه مسکن در بنگاه‌ها ۳۰ درصد افزایش یافت
صفایی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، وضع «قانون مالیات بر خانه های خالی» را از جمله اقدامات موثر مجلس برشمرد و گفت: با اجرایی شدن تنها بخشی از این قانون، عرضه مسکن در بنگاه ها ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
فرار مالیاتی ۴۰ هزار میلیارد تومانی در کشور
۳ روز قبل / اقتصادنیوز / حتما / درآمدهای / خاطرنشان / معاف
فرار مالیاتی ۴۰ هزار میلیارد تومانی در کشور
اقتصادنیوز : معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: میزان فرار مالیاتی ۴۰ هزار میلیارد برآورد می‌شود.
شرط صفرشدن مالیات صادرکنندگان
۳ روز قبل / مالیات / صادرات
شرط صفرشدن مالیات صادرکنندگان
معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اعمال نرخ…
شوک تغییر نرخ ارز ترجیحی در تاریخ ثبت خواهد شد/ از افزایش ۳ برابری قیمت بنزین در یک شب درس بگیریم
۳ روز قبل / بودجه ایران
شوک تغییر نرخ ارز ترجیحی در تاریخ ثبت خواهد شد/ از افزایش ۳ برابری قیمت بنزین در یک شب درس بگیریم
معاون پیشین وزارت اقتصاد، با بیان اینکه برای تامین منابع بودجه، حتی افزایش مالیاتها بسیار کم هزینه تر از تغییر ناگهانی نرخ ارز است معتقد است، باید از تجربه تلخ تغییر ناگهانی ۲۰۰ درصدی قیمت بنزین درس گرفت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •