دوشنبه, ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹ / 1 June, 2020
مریوان
معاون وزیر تعاون: اجرای طرح‌های اشتغالزا در استان‌های مرزی سرعت می‌گیرد
۳ روز قبل / مریوان / کردستان / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
معاون وزیر تعاون: اجرای طرح‌های اشتغالزا در استان‌های مرزی سرعت می‌گیرد
سنندج - ایرنا - معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت مصمم است با همکاری بخش خصوصی اجرای طرح‌های اشتغالزا در استان‌های مرزی را سرعت ببخشد.
۳ روز قبل
ایران زیباست؛ منطقه اورامانات کردستان (عکس)
اورامانات یا هورامان، اورامان، هورامان تخت و اورامانت تخت نام‌های فقط یک منطقه از کردستان هستند که به دلیل گویش‌های متفاوت افراد محلی و همچنین گویش‌های متفاوت کردی با نام‌های مختلف شناخته شده است. اورامان یا هورامان از دو بخش اهورا و مان تشکیل شده است. دهکده اورمان در جنوب‌شرقی مریوان در بخش اورامان شهرستان سروستان به فاصله ۷۵ کیلومتری مریوان قرار دارد. منطقه شگفت‌انگیز اورامانات در دل کوهستان‌های ایران واقع شده است. رودخانه‌های سیروان و لیله از منطقه اورمانات عبور می‌کنند. لازم به ذکر است که این دو رود در جایی بنام دروله که مرز بین ایران و عراق است به هم می‌رسند. اورامان در دره‌ای با شیب تند روبروی کوه تخت جای گرفته است و این دلیلی دیگر برای نامیدن این منطقه به اورامانات تخت می‌باشد. در این …
عوامل اجتماعی موثر بر قتل‌های ناموسی
۳ روز قبل / قتل ناموسی
عوامل اجتماعی موثر بر قتل‌های ناموسی
یک پژوهش داخلی به مطالعه عوامل اجتماعی موثر بر قتل‌های ناموسی در شهر مریوان پرداخته و موارد متعددی چون باورهای مردسالارانه، احساس نابرابری جنسیتی، پایبندی به باورهای دینی، ساختار خانواده و پایگاه اجتماعی را مورد بررسی قرار داده است.
۳ روز قبل
سرریز شدن سد گاران مریوان
سد گاران در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهر مریوان واقع شده و حجم مخزن این سد ۱۰۰ میلیون متر مکعب، ارتفاع آن از پی ۶۲ متر، طول تاج آن ۵۰۴ متر و عرض تاج نیز هشت متر است. این سد با هدف تامین آب کشاورزی منطقه مریوان و قزلچه سو به میزان ۱۰ هزار و ۴۵۰ هکتار و تامین آب شرب و صنعتی شهرستان مریوان به میزان ۲۰ میلیون متر مکعب درسال ۹۲ آبگیری شده و یکی از از سدهای کردستان که در پی بارندگی‌های خوب بهاری در این منظقه سر ریز شده است.
مرز پرگوهر
۵ روز قبل / ایران / ایران و عراق / جنوب شرقی / زیبایی / کوهستان
مرز پرگوهر
منطقه اورامانات یکی از زیبایی‌های وصف‌ناپذیر ایران است. دهکده اورامان در جنوب‌شرقی مریوان در بخش اورامان شهرستان سروستان به فاصله ۷۵ کیلومتری مریوان قرار دارد.
تصاویر: سد گاران
۵ روز قبل
تصاویر: سد گاران
سد گاران در 20 کیلومتری شمال شرقی شهر مریوان واقع شده است. حجم مخزن این سد 100 میلیون متر مکعب، ارتفاع آن از پی 62 متر، طول تاج آن 504 متر و عرض تاج نیز هشت متر است. این سد با هدف تامین آب کشاورزی منطقه مریوان و قزلچه سو به میزان 10 هزار و 450 هکتار و تامین آب شرب و صنعتی شهرستان مریوان به میزان 20 میلیون متر مکعب درسال 92 آبگیری شده است و یکی از از سدهای استان کردستان است که در پی بارندگی های خوب بهاری در این منظقه سر ریز شده است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
منطقه اورامانات
استان کردستان در غرب کشور واقع شده است و از شمال به استان‌های آذربایجان­ غربی و زنجان و از جنوب به کرمانشاه می‌رسد. این استان حدود ۲۰۰ کیلومتر با کشور عراق مرز مشترک دارد و منطقه اورمانات یکی از زیبایی‌های وصف ناپذیر ایران است. اورامانات یا هورامان، اورامان، هورامان تخت و اورامانت تخت نام‌های فقط یک منطقه از کردستان هستند که به دلیل گویش‌های متفاوت افراد محلی و همچنین گویش‌های متفاوت کردی با نام‌های مختلف شناخته شده است.اورامان یا هورامان از دو بخش اهورا و مان تشکیل شده است. دهکده اورمان در جنوب‌شرقی مریوان در بخش اورامان شهرستان سروستان به فاصله ۷۵ کیلومتری مریوان قرار دارد. منطقه شگفت‌انگیز اورامانات در دل کوهستان‌های ایران واقع شده است. رودخانه‌های سیروان و لیله از منطقه اورمانات عبور می‌کنند. …
هلاکت ۲ تروریست در درگیری سپاه با یک تیم تروریستی در مریوان
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / انقلاب / عملیات مشترک / تروریست / مریوان / هلاکت
هلاکت ۲ تروریست در درگیری سپاه با یک تیم تروریستی در مریوان
ایلنا: طی درگیری بین رزمندگان قرارگاه شهید شهرامفر کردستان با گروهک‌های ضد‌انقلاب دو نفر از عناصر این گروهک به هلاکت رسیدند.
شهیدی که «مِثل» نداشت
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / دفاع مقدس / شهید بروجردی
شهیدی که «مِثل» نداشت
شهید بروجردی به بعضی از فرماندهان ارتش، احترام خاصی می‌گذاشت. ازجمله به جناب سرهنگ غضنفر آذرفر[۴] که در مریوان فرمانده‌ی تیپ بود و در اثر اصابت خمپاره‌ی ضدانقلاب، از ناحیه‌ی پا به شدّت مجروح شد؛ او بعداً که سلامتی نسبی خودش را به دست آورد، به فرماندهی لشکر ۲۸ کردستان و بعد هم به فرماندهی لشکر ۶۴ ارومیه منصوب شد.
احتمال کناره‌گیری راهیاب ملل مریوان از لیگ برتر والیبال
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / مریوان / کردستان / وزارت ورزش و جوانان / والیبال / لیگ برتر والیبال
احتمال کناره‌گیری راهیاب ملل مریوان از لیگ برتر والیبال
سنندج - ایرنا - حضور تیم والیبال راه یاب ملل مریوان در لیگ برتر والیبال شبیه یک رویا بود، تیم خوبی که تنها بعد از یک دوره حضور موفق در لیگ برتر والیبال کشور مسوولان آن اکنون از احتمال عدم حضور در این سطح از مسابقات بدلیل بی‌توجهی مسوولان ورزش استان کردستان در حمایت از تیم خبر می‌دهند.
دو تروریست ضدانقلاب در مریوان به هلاکت رسیدند
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
دو تروریست ضدانقلاب در مریوان به هلاکت رسیدند
روابط‌عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) از درگیری میان رزمندگان سپاه با یک تیم تروریستی ضد‌انقلاب در مریوان استان کردستان خبر داد.
جاسازی 6کیلو شمش طلا در کامیون عراقی
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
جاسازی 6کیلو شمش طلا در کامیون عراقی
ماموران مرزبانی هنگام کنترل خودروهایی که قصد داشتند از مرز باشماق عبور کنند، موفق به کشف 6کیلو شمش طلا در یک کامیون عراقی شدند. به‌گزارش همشهری، سردار علیرضا مرزبانی، فرمانده مرزبانی استان کردستان در این‌باره گفت: در اجرای طرح کنترل نوار مرزی و مقابله با ورود و خروج کالای ممنوعه و کسب اخبار و اطلاعاتی مبنی بر احتمال خروج محموله طلا و ارز قاچاق از کشور، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مرزبانان هنگ مرزی مریوان قرار گرفت. وی ادامه داد: پس از ساعت‌ها اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی شبانه‌روزی و بازرسی از …
جزئیات مهم از درگیری سپاه پاسداران با یک تیم تروریستی /۲ ضدانقلاب به هلاکت رسیدند
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / سپاه پاسداران / حمله تروریستی
جزئیات مهم از درگیری سپاه پاسداران با یک تیم تروریستی /۲ ضدانقلاب به هلاکت رسیدند
فارس نوشت: روابط‌عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) از درگیری میان رزمندگان سپاه با یک تیم تروریستی ضدانقلاب در مریوان استان کردستان خبر داد که دو نفر از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند.
امتیاز تیم راه‌یاب ملل به صورت رایگان در داخل استان واگذار می شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
امتیاز تیم راه‌یاب ملل به صورت رایگان در داخل استان واگذار می شود
سنندج - مدیرعامل باشگاه راه یاب ملل مریوان گفت: هر ارگان، شرکت خصوصی و یا فردی بخواهند تیم را در داخل استان حفظ کند، حاضر به واگذاری امتیاز تیم لیگ برتری والیبال بصورت رایگان هستیم.
شوک بزرگ برای ورزش کردستان/ وداع والیبال کردستان با لیگ برتر
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / استانی-ورزشی / راهیاب ملل مریوان
شوک بزرگ برای ورزش کردستان/ وداع والیبال کردستان با لیگ برتر
والیبال در کردستان از جمله رشته های ورزشی است که هرساله مخاطبان بیشتری به خود جلب می کند و این رشته ورزشی به گونه ای قهر خانواده ها رو با دنیایی ورزش جبران کرده است.
توزیع بیش از ۷ هزار بسته مواد غذایی در مناطق محروم
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / ساوه / نیشابور / استان گیلان / مریوان
توزیع بیش از ۷ هزار بسته مواد غذایی در مناطق محروم
بیش از ۷ هزار بسته موادغذایی به خانوار بدون پس انداز، که اکثرا زنان سرپرست و یا خانواده های محروم روستایی بوده اند، توزیع شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
احداث و توسعه ۶ تصفیه خانه فاضلاب کردستان در دست اجرا است
مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: سه واحد تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای کامیاران، دیواندره و دهگلان در حال احداث و سه تصفیه خانه نیز در سنندج، مریوان و سقز در حال توسعه هستند.به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب کردستان، محمدحسین محمدی، اظهار داشت: تصفیه‌خانه فاضلاب شهر کامیاران با اعتبار ۳۳۲ میلیارد ریال در دست اجرا بوده و این پروژه برای جمعیت ۸۰ هزار نفری شهر کامیاران برنامه‌ریزی شده است.وی افزود: تصفیه‌خانه فاضلاب شهر دیواندره با اعتبار ۴۱۱ میلیارد ریال در دست اجرا بوده که این پروژه برای جمعیت ۴۲ هزار نفری شهر دیواندره برنامه‌ریزی شده است.مدیرعامل شرکت آبفا کردستان ادامه داد: همچنین تصفیه‌خانه فاضلاب شهر دهگلان نیز با اعتبار ۴۰۹ میلیارد ریال در دست اجرا بوده و برای جمعیت ۴۰ هزار نفری شهر دهگلان برنامه‌ریزی …
بهره برداری از تالاب بین المللی زریوار باید تحت نظارت محیط زیست باشد
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / استانی-اجتماعی
بهره برداری از تالاب بین المللی زریوار باید تحت نظارت محیط زیست باشد
مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: تالاب بین المللی زریوار متعلق به تمامی گروه های ذینفع و مردم شهرستان مریوان است و هرگونه بهره برداری از آن باید تحت نظارت مستقیم اداره حفاظت محیط زیست کردستان انجام شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
زندگی لک لک‌های «دره تِفی»
از چند سال قبل در فصل بهار روستای «دره تِفی» در ۱۵ کیلومتری غرب مریوان میزبان شمار زیادی از لک لک‌های مهاجر می‌شود که در این روستا لانه سازی کرده و جوجه آوری می‌کنند. ورود لک لک‌ها به روستای «دره تِفی» به ویژه در این فصل کنار سایر جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، این روستا را به مقصد تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی تبدیل کرده است. لک لک‌ها در کوچه‌های این روستا و بالای تیرهای برق و درختان بلوط لانه سازی کرده و اهالی روستا نیز با مهربانی با آنها رفتار می‌کنند. همین امر باعث شده هر سال بر تعداد لک لک‌های مهاجر افزوده شود. لک لک‌ها در مسیر کوچ به مناطق گرمسیر در عربستان و جده توقفی در «دره تِفی» می‌کنند و رفتار توام با مهربانی مردم روستا آنها را به ماندن ترغیب کرده است به همین خاطر مردمان این دیار …
(تصاویر) بازگشت لک لک‌ها به مریوان‎
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / لک لک / مریوان / پرندگان / حیات وحش / پرندگان مهاجر
(تصاویر) بازگشت لک لک‌ها به مریوان‎
لک لک‌ها از جمله پرندگان مهاجری هستند که همه ساله در اواسط بهار به مریوان مهاجرت می‌کنند. روستای دره تفی، میزبان حدود ۳۰۰ قطعه، روستای بیلو میزبان حدود ۴۰۰ قطعه و روستای قلقله نیز میزبان حدود ۷۰ قطعه لک‌لک سفید است که پس از مهاجرت از مناطق جنوبی و گرم در روستاهای حاشیه دریاچه زیبار شروع به لانه گزینی و زادآوری می‌کنند.
سه گونه خفاش کمیاب در کردستان تحت حفاظت محیط زیست قرار گرفتند
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / استانی-اجتماعی
سه گونه خفاش کمیاب در کردستان تحت حفاظت محیط زیست قرار گرفتند
معاون فنی حفاظت محیط زیست کردستان گفت: غار" کُنه شه شه م" مریوان با داشتن سه گونه خفاش کمیاب و منطقه کانی بَرد بانه با داشتن 2 تیپ درختی اکولوژیکی منحصر به فرد سال گذشته به عنوان دو اثر طبیعی ملی معرفی و تحت حفاظت محیط زیست کردستان قرار گرفتند.
نارضایتی کامیون داران از صف ۲۰کیلومتری کامیون‌ها در مرز باشماق
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / استانی-اقتصادی / مرز باشماق مریوان
نارضایتی کامیون داران از صف ۲۰کیلومتری کامیون‌ها در مرز باشماق
در چند روز گذشته صف ۲۰ کیلومتری کامیون از گمرک باشماق تا نزدیک سه راه نی مریوان (ورودی شهر مریوان) کشیده شده بود که موجب نارضایتی تعداد زیادی از کامیون داران است.
عکس فرمانده سپاه مریوان که تازه شهادت رسیده
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
عکس فرمانده سپاه مریوان که تازه شهادت رسیده
عکس پاسدار شهید شکیبا سلیمی فرمانده سپاه مریوان که شب گذشته به شهادت رسید را می بینید.
ترافیک خودروهای سنگین در مرز باشماق _مریوان‎
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
ترافیک خودروهای سنگین در مرز باشماق _مریوان‎
باشماق (مریوان)، روستایی از توابع بخش خاوومیرآباد شهرستان مریوان در استان کردستان می باشد.این روستا یکی از مرزهای زمینی مهم بین ایران و عراق محسوب می شود، که سالانه بخش زیادی از صادرات و واردات کشور از این مرز انجام می‌شود. این روزها با شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها خودروهای سنگین درگیر ترافیک حدود ۱۵ کیلومتری در این جاده شده‌اند. این شلوغی و ترافیک مشکلاتی برای رانندگان ایجاد کرده. به گفته رانندگان سه تا چهار روز در این صف طولانی منتظر می‌مانند تا به داخل پایانه مرزی و تخلیه بار برسند که در این مدت ممکن است ماشین هایی که بار میوه دارند خراب و بلااستفاده شوند. در تصاویر روز عکس‌های ترافیک خودروهای سنگین در مرز باشماق مریوان را ببینید.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
تالاب زریبار میزبان لک لک‌های مهاجر
لک لک‌های مهاجر به منظور زمستان گذرانی و جوجه آوری به کلنی‌های حاشیه تالاب بین المللی زریبار مریوان و روستاهای بیلو و دره تفی بازگشتند./آکان نقشبندی
مرگ یک کارگر براثر صاعقه در مریوان
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / صاعقه / مرگ کارگر / حوادث کار مریوان
مرگ یک کارگر براثر صاعقه در مریوان
ایلنا: یک کارگر مریوانی حین کار در روستای چاوک استان کردستان بر اثر صاعقه جان باخت.
کوسالان عروس کوه های هورامان
۱۳۹۹/۰۲/۱۲
کوسالان عروس کوه های هورامان
ایرنا - سنندج - دامنه های شرقی و شمالی کوهستان کوسالان رو به شهرهای سروآباد و مریوان به علت زیبایی و تنوع گیاهی رنگارنگ در فصل بهار ملقب به عروس کوه های هورامان است. کوه کوسالان مانند دیگر کوهستان های هورامان دارای چشمه های پر آب ،جنگل و پوشش گیاهی سرسبز می باشد که در فصل بهار میزبان گرشگران و مردمان منطقه است.
هویار، بچه خرس تنهای کوه‌های مریوان
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / پارک پردیسان / خرس / مریوان
هویار، بچه خرس تنهای کوه‌های مریوان
پس از چند روز مراقبت و نگهداری اولیه از هویار، توله خرسی که با گزارش افراد محلی و توسط محیط‌بانان مریوان در نزدیکی لاشه‌ مادرش پیدا شده بود، به پارک پردیسان منتقل شد.
دیدار پرویز پرستوئی و قهرمانان کشتی با کولبران شهرستان مریوان
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / کمیل قاسمی / مریوان / پرویز پرستویی / رسول خادم / کشتی آزاد
دیدار پرویز پرستوئی و قهرمانان کشتی با کولبران شهرستان مریوان
پرویز پرستوئی و جمعی از قهرمانان ورزشی کشورمان با حضور در روستای نی‌شهر مریوان با جمعی از کولبران این روستا دیدار کردند.
رسوایی 3 عضو شورای اسلامی در مریوان / آنها رازی شوم داشتند + جزئیات
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
رسوایی 3 عضو شورای اسلامی در مریوان / آنها رازی شوم داشتند + جزئیات
3 عضو شورای اسلامی یک روستا در مریوان دستگیر شدند
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
مـــــــرور
 بانک مرکزی: بانک‌ها باید نیمی از سپرده‌های هر استان را در همان استان مصرف کنند  انجمن صنایع لوازم خانگی: حذف ارز نیمایی برای واردات مواد اولیه لوازم خانگی صحت ندارد اتحادیه تزیینات داخلی ساختمان: تقاضای کاغذدیواری و نقاشی ساختمان بعد از شیوع کرونا 80‌درصد کاهش داشته است  گمرک: سه مرز تمرچین پیرانشهر، باشماق مریوان و پرویزخان کرمانشاه، مرز بانه و مرز شوشمی پاوه فعال شده‌اند  افتتاح حساب طرح ملی مسکن اتوماتیک شد
بیانیه‌ای با امضای ۲۰۹ تشکل/ توزیع ۸۸۴ بسته معیشتی با همت انجمن صنفی کارگران ساختمانی مریوان/ هزار میلیارد تومان به بیمه بیکاری کارگران ساختمانی اختصاص دهند
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / کارگران ساختمانی مریوان و سروآباد / بیکاری کارگران ساختمانی به دلیل کرونا / بیمه بیکاری کارگران ساختمانی / بسته های معیشتی کرونا
بیانیه‌ای با امضای ۲۰۹ تشکل/ توزیع ۸۸۴ بسته معیشتی با همت انجمن صنفی کارگران ساختمانی مریوان/ هزار میلیارد تومان به بیمه بیکاری کارگران ساختمانی اختصاص دهند
ایلنا: میکائیل صدیقی با تاکید بر اینکه تامین حداقل‌ها وظیفه دولت است، از اقدامات انجمن صنفی کارگران ساختمانی مریوان خبر داد.
مهاجرت لک‌لک ها به تالاب زریبار
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
مهاجرت لک‌لک ها به تالاب زریبار
هر سال با آغاز فصل بهار، روستاهای اطراف دریاچه زریبار در شهرستان مریوان استان کردستان میزبان لک‌لک‌های سفید مهاجر هستند. به گزارش ایرنا، لک‌لک سفید که در زبان کُردی به آن حاجی له‌ق له‌ق می‌گویند یکی از گونه‌های پرندگان با رفتاری اجتماعی است که تالاب زریبار و روستاهای اطراف آن یکی از زیستگاه‌های مهم این پرنده در منطقه است.  
بارش شدید باران و آب گرفتگی معابر در مریوان
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
بارش شدید باران و آب گرفتگی معابر در مریوان
ایرنا - مریوان- بارش‌های بهاری در بیشتر نقاط کشور به ویژه غرب شدت گرفته و در برخی مناطق موجب وقوع سیلاب و آب‌گرفتگی معابر شده است. تصاویر آب گرفتگی معابر شهر مریوان در روز پنجشنبه را نشان می دهد.
عکسی از خواب آرام هوبار در پارک طبیعت پردیسان
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
عکسی از خواب آرام هوبار در پارک طبیعت پردیسان
این عکس از هویار را دیده‌بان محیط زیست ایران منتشر کرده و نوشته: امروز پس از انتقال به پردیسان و بازی و آشنایی با محیط جدید، اولین وعده شیرخشک‌ بدون لاکتوز را خورده و روی صندلی در دفتر کلینیک به خواب عمیقی فرو است. روز چهارشنبه یک خرس قهوه‌ای در ارتفاعات یک روستا در مریوان کردستان تلف شد و محیط بانان به آنجا اعزام شدند. علت مرگ ماده خرس قهوه‌ای مشخص نیست. محیط‌بان کمی دورتر از از لاشه خرس یک توله خرس کوچک را پیدا کردند که زیر بوته‌ای مخفی شده بود. توله خرس به‌شدت ترسیده بوده ‌مرتب فریاد می‌کشید. این توله خرس کوچک هم‌اکنون در خانه محیط‌بان دبستانی از محیط‌بانان مریوانی نگهداری می‌شود.
کشف دینارهای قاچاق در "باشماق"
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / علیرضا مرزبانی
کشف دینارهای قاچاق در "باشماق"
ایلنا: فرمانده مرزبانی استان کردستان از کشف ۶ میلیون و ۶۰۷ هزار دینار قاچاق در مرز مریوان خبر داد.
لک لک‌ها مهمان شهر مهربانی‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
لک لک‌ها مهمان شهر مهربانی‌ها
لک لک‌های سفید، یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان مریوان است که هر ساله مهمان روستانشینان در جنگل‌هایی به نام «شهر لک لک ها» می‌شوند.
ویدیو / بازگشت یک توله خرس به زندگی در مریوان؛ پس از تلف شدن دلخراش خرس مادر
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
ویدیو / بازگشت یک توله خرس به زندگی در مریوان؛ پس از تلف شدن دلخراش خرس مادر
▫️توله خرسی که چند روز پیش مادرش در کوه های اطراف بلچه‌سور مریوان تلف شد، اکنون تحت محافظت و مراقبت محیط زیست قرار دارد.
مامور منابع طبیعی مریوان مورد ضرب و شتم قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / مریوان / کردستان / منابع طبیعی و آبخیزداری / جنگل / منابع طبیعی
مامور منابع طبیعی مریوان مورد ضرب و شتم قرار گرفت
سنندج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی مریوان گفت: متخلفان و تخریب کنندگان جنگل‌های این شهرستان، حین تخریب اراضی ملی به ماموران منابع طبیعی حمله ور شده و یکی از ماموران را مورد ضرب و شتم قرار داده و بشدت مجروح کردند.
آتش سوزی تریلی حامل بار گندم در مسیر سه راهی مریوان – سنندج
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / آتش سوزی / استانی-اجتماعی
آتش سوزی تریلی حامل بار گندم در مسیر سه راهی مریوان – سنندج
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت: با حضور به موقع آتش نشانان صبح امروز آتش سوزی تریلی حامل بار گندم در مسیر سه راهی مریوان – سنندج مهار شد.
ترانزیت بیش از یک میلیون تن کالا از گمرک باشماق
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / دلار / گمرک / میلیون / ترانزیت / باشماق
ترانزیت بیش از یک میلیون تن کالا از گمرک باشماق
ایلنا: مدیرکل گمرکات کردستان گفت: پارسال یک میلیون و ۶۲۶ هزار تن کالا از گمرک باشماق مریوان تنها مرز ترانزیتی این استان، ترانزیت شد.
ماجرای شاعرانه یک توله‌خرس و محیط‌بان مریوانی+عکس
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / مریوان / محیط زیست / خرس / خرس قهوه ای / محیط‌بان / توله خرس / سرگرمی / پارسی خبر
ماجرای شاعرانه یک توله‌خرس و محیط‌بان مریوانی+عکس
طی روز‌های اخیر رییس اداره حفاظت محیط زیست مریوان از تلف شدن یک قلاده خرس قهوه‌ای در نزدیکی روستایی در این شهرستان خبر داده و گفته بود: توله این خرس از مرگ نجات یافته است.
کشف البسه ایزوله بیمارستانی در مرز مریوان
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
کشف البسه ایزوله بیمارستانی در مرز مریوان
فرمانده مرزبانی کردستان از کشف هزار و ۶۰۰ ثوب البسه ایزوله بیمارستانی در نوار مرزی مریوان خبر داد.
بیش از ۲ هزار بسته غذایی و بهداشتی در اختیار خانواده کولبرها قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / فرهاد خسروی / ویروس کرونا / آزاد خسروی / مریوان / سهم_من_در_مهارکرونا / کردستان / بانه
بیش از ۲ هزار بسته غذایی و بهداشتی در اختیار خانواده کولبرها قرار گرفت
تهران - ایرنا - مدیرعامل جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها گفت: بیش از دو هزار بسته غذایی و بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده تحت پویش «آیین مهرورزی» به دست خانواده کولبرها در مناطق بانه و مریوان رسید تا به آنها یادآوری کنیم که در شرایط سخت فراموششان نکرده‌ایم.
پویش مردمی محلات مریوان و سقز برای مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / برق / زلزله / سیل / کرونا / سنندج / محلات / پویش مردمی محلات مریوان و سقز برای مقابله با کرونا
پویش مردمی محلات مریوان و سقز برای مقابله با کرونا
ایلنا: پویش‌های مردمی در برخی محلات کارگری و فقیرنشین مریوان، سقز و سنندج برای مقابله با کرونا شکل گرفته است.
ببینید | ایده‌ جالب هموطن مریوانی جهت پیشگیری از شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / ویروس کرونا / استان کردستان
ببینید | ایده‌ جالب هموطن مریوانی جهت پیشگیری از شیوع کرونا
یک کارمند اداره برق شهرستان مریوان با درست کردن شیر آب پدالی از انتشار ویروس کرونا در بین ارباب رجوع اداره برق جلوگیری کرد
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
۷۸ کیلومتر راه جدید طی سال ۹۸ در کردستان احداث شد
بتسابه سلیمان زاده : مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: ۷۸ کیلومتر راه جدید شامل ۲۰ کیلومتر چهارخطه، ۱۸ کیلومتر راه اصلی و ۴۰ کیلومتر راه روستایی در سال ۹۸ احداث شده است.محمدصدیق ثابتی اظهار داشت: تلاش در به ثمر رساندن و بهره برداری از پروژه های آغاز شده در سنوات گذشته از مهمترین اولویت های هدف گذاری شده سال ۹۹ اداره کل راه و شهرسازی کردستان است.وی افزود: در سال گذشته گامهای بلندی در راستای بهبود وضعیت حمل و نقل جاده ای استان برداشته شد که می توان به ایجاد تحرک و شتاب بخش مناسب به منظور ارتقای برخورداری از میزان سطح بزرگراه و راه روستایی اشاره کرد.مدیرکل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: ادامه عملیات اجرایی قطعات بزرگراه کرمانشاه- میاندوآب (کریدور شمال- جنوب) ادامه احداث چهار خطه گردنه صلوات آباد …
نخستین محموله مرغ منجمد از کردستان صادر شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / کردستان / سازمان دامپزشکی کشور / دام و طیور / صادرات غیر نفتی
نخستین محموله مرغ منجمد از کردستان صادر شد
سنندج - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: نخستین محموله مرغ منجمد از این استان در سال ۹۹ پس از سیر مراحل قانونی و بهداشتی از طریق مرز باشماق مریوان به کشور عراق صادر شد.
رفتگری خیابان‌ها در روزهای کرونایی با وجود سه ماه دستمزد پرداخت نشده/ به همه مقروضیم!
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / کارگران شهرداری مریوان
رفتگری خیابان‌ها در روزهای کرونایی با وجود سه ماه دستمزد پرداخت نشده/ به همه مقروضیم!
ایلنا: کارگران شهرداری مریوان با انتقاد از عدم پرداخت معوقات مزدی خود، از سه ماه دستمزد پرداخت نشده و عدم واریز عیدی و اضافه کار سال گذشته خبر دادند.
سه نفر از عاملان قطع درختان جنگلی مریوان دستگیر شدند
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / محیط زیست
سه نفر از عاملان قطع درختان جنگلی مریوان دستگیر شدند
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان از دستگیری سه نفر از عاملان قطع درختان جنگلی روستای سیف علیا این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۳
علت هلاکت 6 قلاده روباه چه بود؟
رییس اداره محیط زیست مریوان از تلف شدن ۶ قلاده روباه در منطقه سرشیو این شهرستان خبر داد.
فعالیت ۲۴ ساعته گمرک باشماق مریوان در اولین روز عید سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / رشد / گمرک / باشماق / تشریفات گمرکی / گمرک ایران
فعالیت ۲۴ ساعته گمرک باشماق مریوان در اولین روز عید سال ۹۹
ایلنا: مدیر کل گمرک باشماق مریوان گفت: فعالیت گمرک باشماق مریوان این روزها ۲۴ ساعته ادامه دارد و روزانه ۷۰۰ الی ۸۰۰ کامیون انواع کالاهای صادراتی از این گمرک ترخیص و…
فوت 21 نفر در کردستان به دلیل کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
فوت 21 نفر در کردستان به دلیل کرونا
آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز ۷۸ نفر، بانه ۴۱ نفر، سنندج ۳۲نفر، کامیاران هشت نفر، قروه ۱۳ نفر، مریوان پنج نفر، دیواندره هشت نفر ،بیجار ۱۲ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد یک نفر است.
انجمن صنفی کارگران ساختمانی مریوان دست به کار شد/ به کارگران ماسک رایگان می‌دهیم و کارگاه‌ها را ضدعفونی می‌کنیم
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / انجمن صنفی کارگران ساختمانی مریوان و سروآباد / شیوع کرونا در میان کارگران
انجمن صنفی کارگران ساختمانی مریوان دست به کار شد/ به کارگران ماسک رایگان می‌دهیم و کارگاه‌ها را ضدعفونی می‌کنیم
ایلنا: انجمن صنفی کارگران ساختمانی مریوان و سروآباد، در اقدامی خودجوش اقدام به تشکیل یک کمیته بحران برای کمک به حل بحران کرونا کرده است.
تصاویر: تغییر تولیدی پوشاک به ماسک
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
تصاویر: تغییر تولیدی پوشاک به ماسک
فرشید یعقوبی جوان 32 ساله اهل مریوان تا هفته گذشته با 25 نفر دیگر در کارگاه تولیدی پوشاک مشغول به تولید پوشاک بودند. اما از چهار روز پیش به خاطر اهمیت ماسک و احتیاج جامعه به این اقلام بهداشتی جهت مبارزه با شیوع بیماری کرونا تولیدی پوشاک خود را به ماسک تغییر داده است و روزانه شش هزار ماسک تولید می کند.
شاهراه ارتباطی غرب آزادراه ندارد/زیرساخت‌های ارتباطی درابتدای راه
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / راهسازی / اداره کل راه و شهرسازی کردستان / بزرگراه / راه آهن / مریوان
شاهراه ارتباطی غرب آزادراه ندارد/زیرساخت‌های ارتباطی درابتدای راه
کردستان در حوزه راه و شاخص‌های بهره‌مندی از این ظرفیت یکی از استان‌های محروم کشور بوده و اقدامات صورت گرفته از سوی دولت‌های مختلف، تاکنون برای توسعه این بخش مؤثر نبوده است.
کارگران شهرداری مریوان: شب عید با دست خالی/ هر روز در تماس با آلودگی‌ها هستیم اما معوقاتمان را نمی‌پردازند!
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / کارگران شهرداری مریوان
کارگران شهرداری مریوان: شب عید با دست خالی/ هر روز در تماس با آلودگی‌ها هستیم اما معوقاتمان را نمی‌پردازند!
ایلنا: کارگران شهرداری مریوان می‌گویند: شب عید رسید اما مطالبات ما پرداخت نشد!
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
آغوش مرگ در کوه تته
روایت مرگ آزاد و فرهاد خسروی، روایت فقر است و رنج. 2‌برادر 14 و 17 ساله که همه دارایی پدر و مادر از کار افتاده‌شان، خانه‌ای در روستای نی در حوالی مریوان است که آن را هم کمیته امداد برایشان ساخته. در نیمه‌شبی در آخرین روزهای آذرماه بود که فرهاد و آزاد تصمیم گرفته بودند همراه یکی از دوستانشان به نام زانیار راهی ارتفاعات تته شوند تا کولبری کنند. در فصل سرما و هوای برفی دستمزد کولبری به 200هزار تومان هم می‌رسید و این مبلغ برای خانواده فقیر آنها، پول زیادی بود.3کولبر آن شب راهی محلی در ارتفاعات تته شدند. …
مرگ 10 نفر بر اثر ویروس کرونا در کردستان
۱۳۹۸/۱۲/۲۳
مرگ 10 نفر بر اثر ویروس کرونا در کردستان
موارد مثبت به تفکیک شهرستان ها ۴۰ نفر در سقز، ۲۳نفر در بانه، ۱۵ نفر در سنندج، ۹ نفر در قروه، ۴ نفر در کامیاران، ۳ نفر در بیجار، دو نفر در مریوان، دو نفر در دهگلان، دو نفر در مریوان و یک نفر در سروآباد اعلام شده است.
کارگران مریوانی ماسک و دستکش پیدا نمی‌کنند/ از تعطیلی کولبری به خاطر بستن مرزها تا کامیون‌های ترانزیت که به مریوان و باشماخ می‌آیند!
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / عبدالله بلواسی / بیکاری کارگران در اثر کرونا / تعطیلی کولبری به خاطر کرونا
کارگران مریوانی ماسک و دستکش پیدا نمی‌کنند/ از تعطیلی کولبری به خاطر بستن مرزها تا کامیون‌های ترانزیت که به مریوان و باشماخ می‌آیند!
ایلنا: عبدالله بلواسی با تاکید بر اینکه در مریوان، ماسک و دستکش نایاب شده و کارگران از این لحاظ مشکل دارند، از بی‌رونق شدن بسیاری از فعالیت‌ها ازجمله کولبری می‌گوید.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹
آگهی ترحیم جالب توجه
بسیاری از شهروندان برای جلوگیری از انتشار کرونا ویروس دست به اقدامات جالبی زده‌اند. عده‌ای در محل کسب و کارشان مواد ضدعفونی‌کننده قرار داده‌اند، عده‌ای مراسم‌هایشان از جمله عروسی یا عزاداری را به آینده موکول کرده‌اند. در این میان یک خانواده در مریوان اقدام تحسین بر انگیزی را برای جلوگیری از شیوع این ویروس انجام داده است. این خانواده در آگهی ترحیم متوفی شان اعلام کرده‌اند «به اطلاع دوستان و آشنایان میرساند به منظور پیشگیری از ویروس کرونا و اهتمام به سلامت همشهریان گرامی مجلس ختم حضوری برگزار نخواهد شد و تسلیت به صورت تماس تلفنی خواهد بود.»
مرز باشماق باز است/ افزایش ۴۵ درصدی صادرات در ۱۵ روز گذشته
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / مرز باشماق / گمرک ایران / عراق / ویروس کرونا
مرز باشماق باز است/ افزایش ۴۵ درصدی صادرات در ۱۵ روز گذشته
مدیر کل گمرک باشماق مریوان از باز بودن مرز خبر داد و گفت: با توجه به بسته نشدن این مرز گمرکی با عراق در ۱۵ روز گذشته صادرات کالا از مرز باشماق مریوان افزایش ۴۵ درصدی داشته است.
هفته ۱۹ لیگ برتر والیبال؛ راه‌یاب ملل با شکست سپاهان شگفتی‌ساز شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۵
هفته ۱۹ لیگ برتر والیبال؛ راه‌یاب ملل با شکست سپاهان شگفتی‌ساز شد
تیم راه‌یاب ملل مریوان با شکست سپاهان در بازی خانگی، شگفتی‌ساز هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال مردان شد تا تنها میزبان فاتح این هفته نیز باشد.
شگفتی‌سازی راه‌یاب با شکست سپاهان/ پیام مشهد از جدول حذف شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / لیگ برتر والیبال / تیم والیبال سپاهان / تیم والیبال پیام مشهد / والیبال / شهرداری ارومیه
شگفتی‌سازی راه‌یاب با شکست سپاهان/ پیام مشهد از جدول حذف شد
تیم والیبال راه‌یاب ملل مریوان با شکست سپاهان در بازی خانگی، شگفتی‌ساز هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال شد.
لیگ برتر والیبال| برتری شهرداری ارومیه و کاله و شکست پیکان و سپاهان
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
لیگ برتر والیبال| برتری شهرداری ارومیه و کاله و شکست پیکان و سپاهان
هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال با پیروزی شهرداری ارومیه، کاله مازندران و راه‌یاب ملل مریوان پیگیری شد.
شیوا قاسمی پور رکوردشکنی کرد/۴ مدیر سابق کردستانی نماینده شدند
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / انتخابات 98 / نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی / مشارکت مردمی / علیرضا شهبازی / محسن بیگلری
شیوا قاسمی پور رکوردشکنی کرد/۴ مدیر سابق کردستانی نماینده شدند
سنندج – شیوا قاسمی پور با کسب اکثریت آرای حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد برای اولین بانوی کردستانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی راهی مجلس شورای اسلامی شد.
فیلم و تصاویر نخستین زن کردستانی که بعد از انقلاب راهی مجلس شد | شیوا قاسمی پور کیست؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
فیلم و تصاویر نخستین زن کردستانی که بعد از انقلاب راهی مجلس شد | شیوا قاسمی پور کیست؟
شیوا قاسمی‌پور از حوزه‌ انتخابیه مریوان و سروآباد به مجلس یازدهم راه یافت.
اولین زن نماینده مجلس کرد بعد انقلاب
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
اولین زن نماینده مجلس کرد بعد انقلاب
شیوا قاسمی پور اولین زن نماینده مجلس کردستان بعد انقلاب شد.شیوا قاسمی پور با کسب هشت هزار و ۵۲۸ رای از ۳۷ هزار و ۷۵۱ رای صحیح در بین ۱۲ کاندیدای حوزه انتخابیه شهرستان‌های مریوان و سروآباد به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه پیدا کرد. از دیگر کاندیداهای حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد عثمان باقدم هشت هزار و ۴۹۵ رای ، ارکان درستکار چهار هزار و ۵۱۸ رای، شاهو رشیدی سه هزار و ۳۸۲ رای، فاروق کریمی ۲ هزار و ۱۴۸ رای، کیوان ویسی یک هزار و ۸۸۳ رای را کسب کردند.
نخستین زن کردستانی راهی بهارستان شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / مریوان / کردستان / انتخابات مجلس شورای اسلامی / انتخابات98 / مشرق نیوز
نخستین زن کردستانی راهی بهارستان شد
شیوا قاسمی‌پور از حوزه انتخابی شهرستان‌های مریوان و سروآباد با کسب هشت هزار و ۸۲۸ رای به عنوان نخستین نماینده زن از استان کردستان راهی بهارستان شد.
کارگران شهرداری مریوان در انتظار عیدی و دستمزدهای معوق/ فقط دو ماه دستمزد عقب‌افتاده را پرداختند!
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / کارگران شهرداری مریوان
کارگران شهرداری مریوان در انتظار عیدی و دستمزدهای معوق/ فقط دو ماه دستمزد عقب‌افتاده را پرداختند!
ایلنا: کارگران شهرداری مریوان می‌گویند: همچنان چند ماه دستمزد، عیدی و مطالبات سال‌های پیش را طلبکاریم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •