دوشنبه, ۲۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 17 February, 2020
نظام آموزشی
ناجا خواستار بازنگری در نظام آموزش‌های اجتماعی برای کاهش جرایم شد
ایرنا / ۳ ساعت قبل / اجتماعی
ناجا خواستار بازنگری در نظام آموزش‌های اجتماعی برای کاهش جرایم شد
تهران - ایرنا - معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: باید در نظام آموزش‌های اجتماعی تجدید نظر شود تا شاهد یک بازتعریف جدی در نهادهای اجتماعی، آموزشی و رسانه ای هم به لحاظ ساختاری و هم به لحاظ کارکردی باشیم تا جرایم در حوزه های مختلف کاهش یابد.
  احمد نوریان  فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
آغاز آگاهی‌بخشی درباره سیل در کتب مدارس
ایسنا / ۴ ساعت قبل / اقتصادی
آغاز آگاهی‌بخشی درباره سیل در کتب مدارس
به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران قرار شد آگاهی بخشی در ارتباط با سیل را در دوره متوسطه دوم آغاز کنیم. به این ترتیب کتاب انسان و محیط زیست برای اولین بار در نظام آموزشی و اجرایی نهادینه شده است.
  انرژی
بررسی اهمیت تدوین برنامه آموزشی اخلاق پژوهش در نظام آموزش‌ عالی
ایسنا / ۳ روز قبل / علمی و آموزشی
بررسی اهمیت تدوین برنامه آموزشی اخلاق پژوهش در نظام آموزش‌ عالی
سخنرانی علمی "پیش‌نشست لزوم تدوین برنامه درسی برای اخلاق پژوهش در راستای اثربخشی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها"، ۲۷ بهمن ماه جاری در ایرانداک برگزار می‌شود.
  ایرانداک  اخلاق پژوهش  آموزش عالی  پایان نامه
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
حذف «انتگرال» غیر کارشناسی بوده است
موضوع مهم این است که ما در حسابان می‌خواهیم دو موضوع یا حساب را به دانش‌آموز یاد دهیم که این دو حساب دیفرانسیل و انتگرال است. حالا با حذف انتگرال دانش‌آموز فقط یک حساب یاد می‌گیرد که این به‌نظرم اصلاً به صلاح نظام آموزشی و دانش‌آموز نیست. این حذف نشان داد که نگاه کارشناسی روی موضوع ریاضی وجود ندارد.
  حذف انتگرال از ریاضی
نظری به انقلاب در علوم انسانی
روزنامه فرهیختگان / ۴ روز قبل / ...
نظری به انقلاب در علوم انسانی
به‌نظر می‌رسد که اختلاف در تلقی از علوم‌انسانی و انصراف از بحث در مبانی و اقتضائات آن در کنار بنای نظام آموزشی کشور دلیل عمده عدم توفیق حل مسائل فکری و فرهنگی کشور و کندی و ضعف تولید علم است.
روزنامه آفتاب یزد / ۵ روز قبل / ...
چرا انتگرال از کتب درسی حذف شد؟
آفتاب یزد – گروه شبکه: حذف و تغییرات کتب درسی مدتی است که جنجال آفرین شده که حذف انتگرال از ریاضیات دبیرستان یکی از آن موارد است. در خصوص چرایی حذف انتگرال،‌معاون وزیر آموزش و پرورش گفته است: «حذف انتگرال در کتب درسی بر اساس مطالعاتی بود که از چند سال قبل شروع شده است.» حجت‌الاسلام علی ذوعلم در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به سوالی درباره حذف برخی مفاهیم درسی و اینکه آیا این حذفیات ادامه خواهد داشت؟ گفت: «وقتی بحث تدوین دروس به صورت ملی مطرح می‌شود، برخی از مفاهیم خود به خود برای این که در نظام درسی قرار گیرند، اولویتی نخواهد داشت و نیازهای جدید در حوزه‌های تربیتی که مورد غفلت بوده، بیش‌ازپیش مورد توجه قرار می‌گیرد.» معاون وزیر آموزش و پرورش درباره لحاظ کردن برخی آموزش‌های مهارتی به جای دروس حذف …
شهید سلیمانی تاکید داشت هیچ راهی بهتر از حمایت از انقلاب و انقلابی بودن نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اجتماعی
شهید سلیمانی تاکید داشت هیچ راهی بهتر از حمایت از انقلاب و انقلابی بودن نیست
تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی در سخنان خود تاکید می‌کند که هیچ راهی بهتر از حمایت از انقلاب و انقلابی بودن نیست، گفت:‌ عاقبت بخیری در مسیر حمایت از انقلاب و نظام است که امیدواریم همگان به این توصیه‌ها عمل کنند.
  پیروزی انقلاب اسلامی ایران  بنیاد شهید و امور ایثارگران جمهوری اسلامی ایران  مدارس شاهد  جمهوری اسلامی  قاسم سلیمانی  دهه فجر
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / ...
فلسفه انتخابات
به منظور ایجاد آرامش، کارآمدی، ثبات و قابل پیش‏بینی بودن عرصه وقایع مدیریتی و سیاسی، هیچ راهی به جز همکاری، تفاهم و هم‏اندیشی میان نخبگان با اندیشه‏‏ها و راهکارهای گوناگون وجود ندارد. رهبری در بیانات اخیر، همه سلایق حتی مخالفان درون نظام را به مشارکت در انتخابات فرا خواندند. ازاین‏رو، روند بررسی کاندیدهای مجلس، یکی از اموری است که نهادهای متولی انتخابات باید تمام تلاش خود را برای عملی کردن بیانات رهبری به منظور مشارکت همه سلایق و گرایش‏ها، انجام دهند.دوباره انتخابات و دوباره انبوهی ار اظهار‏نظرها پیرامون درست یا نادرست بودن برخی ردصلاحیت‏‏ها و بلاتکلیفی برخی جناح در مورد چگونگی برخورد با انتخابات.قبل از ارزیابی دیدگاه‏های گوناگون و اینکه آیا ردصلاحیت‏شدگان محق هستند یا نهادهای ردصلاحیت‏کننده، …
تعامل مدرسه، دانشگاه و حوزه اهداف گام دوم انقلاب را محقق می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
تعامل مدرسه، دانشگاه و حوزه اهداف گام دوم انقلاب را محقق می‌کند
تهران- ایرنا- رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: ارزش های تمدن سازی در سه نهاد آموزش و پرورش،دانشگاه و حوزه علمیه نهادینه می شود؛ ارکان این سه نهاد در یک تعامل نظام مند می تواند اهداف گام دوم انقلاب را در یک بستر عقلانی محقق کند.
حذف انتگرال؛ سرگرمی جدیدِ آموزش و پرورش
عصرایران / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / فرهنگی و هنری
حذف انتگرال؛ سرگرمی جدیدِ آموزش و پرورش
این نظام آموزشی چی می‌خواهد تحویل بدهد؟ دنبال تربیت امثال مریم میرزاخانی است یا می‌خواهد دختران را برای همسری و مادری بپروراند؟ اما مگر او همسر و مادر خوبی هم نبود؟
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
تطهیر یا تصحیح؟
اخیرا متنی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان‌دهنده اِعمال برخی از تغییرات در کتاب تاریخ و در خصوص روابط تاریخی ایران با روسیه است. برخی از منتقدین نوشته‌اند که این تغییرات در جهت تطهیر سابقه روسیه در ایران است. ولی بنده می‌خواهم از زاویه دیگری به این تغییرات نگاه کنم. این اتفاق یک فرصت مناسب برای نقدی جدی‌تر بر درس تاریخ و کلا علوم اجتماعی در ایران است. پیش‌تر گفته‌ام که یکی از آموزش‌های لازم در مدرسه، تاریخ و علوم اجتماعی است ولی این درس‌ها آن قدر جهت‌دار و غیرعلمی مطرح می‌شود که برخی از معلمان ضمن آموزش آنها، محتوای آن را نقد می‌کنند و نظر درست را به دانش‌آموز می‌گویند و این برای نظام آموزشی ما یک نقطه ضعف مهم است. …
داوطلبان کنکور ۹۹ برای انتخاب نظام آموزشی جدید یا قدیم اختیار دارند
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اجتماعی
داوطلبان کنکور ۹۹ برای انتخاب نظام آموزشی جدید یا قدیم اختیار دارند
رئیس سازمان سنجش گفت: داوطلبان کنکور ۹۹ می‌توانند نوع نظام آموزشی خود و سؤالات آن را انتخاب کنند.
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ...
سهم آموزش رشته‌های مهارتی به 50 درصد می‌رسد
گروه اجتماعی| در دو هفته‌ای که گذشت، وزیر آموزش و پرورش در دو جلسه مشترکی شرکت کرد که هر دو نشان از تلاش این وزارتخانه برای سوق دادن نظام آموزشی به سمت مهارت‌آموزی داشتند. روز گذشته محسن حاجی‌میرزایی در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که براساس سند تحول بنیادین «قرار است هر فارغ‌التحصیل یک مهارت را آموخته باشد».
نقد نظام آموزشی و نگرش خانواده‌ها به آموزش
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
نقد نظام آموزشی و نگرش خانواده‌ها به آموزش
ساری – ایرنا - جمعی از والدین و کارشناسان مازندرانی در نشستی با انتقاد از نظام آموزشی برغم توصیفی شدن ارزشیابی‌ها در مقطع ابتدایی می‌گویند: خروجی ساختار اموزشی همچنان بر رقابت و نمره است.
  مدارس  مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان  فصلنامه مطالعات اندازه گیری و ارزشیابی آموزشی  سند تحول بنیادین آموزش و پرورش  والدین  انجمن اولیاء و مربیان  معلم  دانش‌آموزان
کارنامه درخشان قزوین در ارایه خدمات به اتباع خارجی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اجتماعی
کارنامه درخشان قزوین در ارایه خدمات به اتباع خارجی
قزوین – ایرنا - نظام مقدس جمهوری اسلامی و به تبع آن استان قزوین براساس آموزه‌های اسلامی و قوانین بین المللی و انسانی در ارایه خدمات فرهنگی، درمانی، آموزشی و رفاهی به اتباع خارجی موفق عمل کرده و کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشته است.
  اتباع خارجی  استان قزوین  استانداری قزوین
در شرایط تحریمی 70 میلیارد دلار تجارت خارجی داشتیم
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
در شرایط تحریمی 70 میلیارد دلار تجارت خارجی داشتیم
صبح روز سه‌شنبه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری طی سخنانی در آیین رونمایی همزمان از برخی طرح‌های عمرانی ورزشی، رفاهی و نیروگاه‌های خورشیدی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور در دانشکده فنی و حرفه‌ای شریعتی به برخی از مسائل روز اقتصاد کشور اشاره کرد. تحریم‌های اقتصادی آمریکا، توجه به ظرفیت‌های داخلی برای تولید و ضرورت ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه از مهم‌ترین محورهای سخنرانی جهانگیری بود. جهانگیری در بخشی از صحبت‌های خود بر بی‌اهمیت‌بودن تحریم‌های آمریکا و ضرورت ارتباط با دیگر قدرت‌های اقتصادی تأکید کرد و گفت: «نفت ایران از اول انقلاب تحریم بود، ما هیچ‌وقت احساس نمی‌کردیم که برای تولید و فروش نفت‌مان …
آموزش همگانی ویروس کرونا: پیشگیری و دانستنی‌های ضروری
زومیت / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / فناوری
آموزش همگانی ویروس کرونا: پیشگیری و دانستنی‌های ضروری
دوره‌ی آموزشی آنلاین پیشگیری و دانستنی‌های ضروری ویروس کرونا با همکاری جمعیت هلال احمر و انجمن پزشکان عمومی ایران زیر نظر سازمان نظام پزشکی تهیه شده است.
آموزش مهارت‌های زندگی با زبان کودکانه/
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / فرهنگی و هنری
آموزش مهارت‌های زندگی با زبان کودکانه/ "پاشو پاشو کوچولو" برنامه‌ای 200 قسمته در شبکه کودک
مدیر شبکه کودک درباره برنامه جدید شبکه پویا تأکید کرد: برنامه "پاشو پاشو کوچولو" به جنبه‌های تعلیم و تربیت که در نظام آموزشی به آن کمتر پرداخته می‌شود، می‌پردازد.
طراحی سامانه‌ای برای دریافت ایده‌های معلمان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اجتماعی
طراحی سامانه‌ای برای دریافت ایده‌های معلمان
 معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیرآموزش‌وپرورش اظهارکرد: معلم اصلی‌ترین مولفه نظام آموزشی است.
  فرهنگیان  معلم  _دانش آموز  آموزش و پرورش  علی الهیار ترکمن
خبر خوش نظام وظیفه برای تازه سربازها
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اجتماعی
خبر خوش نظام وظیفه برای تازه سربازها
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: درباره چگونگی اعطای مرخصی عید نوروز به سربازان آموزشی بیشتر بدانید.
  سربازی  نظام وظیفه
آموزش رایگان ویژه کروناویروس با گواهی هلال احمر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / بهداشت و سلامت
آموزش رایگان ویژه کروناویروس با گواهی هلال احمر
دوره آموزشی همگانی کروناویروس با همکاری سازمان نظام پزشکی، جمعیت هلال احمر و انجمن پزشکان عمومی ایران برگزار می‌شود.
  کروناویروس  سازمان نظام پزشکی
طراحی نظام نامه آموزشی جدید در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / علمی و آموزشی
طراحی نظام نامه آموزشی جدید در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی
  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  علیرضا زالی  اخلاق پزشکی
تقویت تعاملات بین‌المللی دانشگاهها درگرو حمایتهای اعتباری ومالی/بی‌تدبیری در بخش فناوری نرم است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / علمی و آموزشی
تقویت تعاملات بین‌المللی دانشگاهها درگرو حمایتهای اعتباری ومالی/بی‌تدبیری در بخش فناوری نرم است
معاون آموزشی سابق وزارت علوم به راهکارهای افزایش تعاملات بین‌المللی دانشگاه‌های کشور اشاره کرد و گفت: علی‌رغم همه تحریم‌ها و فشارهایی که وجود دارد، در حال حاضر بیش از ۵۵ هزار دانشجوی خارجی داریم که در نظام آموزشی کشور ما تحصیل می‌کنند این شرایط به هیچ وجه راضی‌کننده نیست و باید تا پایان برنامه ششم توسعه حداقل چهار برابر این آمار دانشجوی خارجی جذب کنیم.
  تعاملات بین المللی دانشگاه ها  راهکارهای توسعه تعاملات بین المللی  آمار دانشجویان خارجی در ایران  فشارهای بین المللی در جامعه علمی
۶۰ درصد خوابگاه‌های علوم پزشکی مستهلک هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
۶۰ درصد خوابگاه‌های علوم پزشکی مستهلک هستند
تهران- ایرنا- معاون فرهنگی، دانشجویی وزیر بهداشت بیش از ۶۰ درصد خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی را مستهلک بیان کرد و گفت: بیشتر مسوولان در سال های اخیر توان و بودجه خود را صرف توسعه فضاهای بیمارستانی، مراکز بهداشتی و درمانی کردند و این رشد ناهمگون، آسیب‌های زیادی به نظام آموزشی وارد کرد.
  دانشجو  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
مهارت‌آموزی ۵۵۰ سرباز در همدان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
مهارت‌آموزی ۵۵۰ سرباز در همدان
رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان از انعقاد تفاهم نامه ای در قالب قرارداد آموزشی طرح «سرباز ماهر» بین اداره کل ورزش و جوانان استان و جهاددانشگاهی خبر داد و گفت: در طرح سرباز ماهر ۵۵۰ نفر از سربازان نظام وظیفه مهارت‌های زندگی و شغلی را می‌آموزند.
  جهاد دانشگاهی  سرباز ماهر  استانی-علمی و آموزشی
دگرگونی نظام آموزش و پرورش تحت تاثیر فضای مجازی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اجتماعی
دگرگونی نظام آموزش و پرورش تحت تاثیر فضای مجازی
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی فضای مجازی گفت: در همه کشورهای دنیا محیط آموزشی و مدرسه دستخوش تغییر شده است و آموزش در هر جا، هر زمان و به هر صورتی که مخاطب بخواهد تعریف خواهد شد.
  امیر خوراکیان  اتحادیه انجمن‌ اسلامی دانش‌آموزان  فضای مجازی
معلمان و خانواده‌ها "جهت‌گیری انقلابی و دینی" را از سازمان پژوهش‌ مطالبه می‌کنند
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اجتماعی
معلمان و خانواده‌ها "جهت‌گیری انقلابی و دینی" را از سازمان پژوهش‌ مطالبه می‌کنند
رئیس سازمان پژوهش‌وبرنامه‌ریزی آموزشی گفت: نظام آموزشی، دانش آموزان، معلمان و خانواده‌ها جهت‌گیری‌های انقلابی و دینی را از ما مطالبه می‌کنند.
انتقاد از جایگاه دومی معلمان دینی در برابر معلمان ریاضی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
انتقاد از جایگاه دومی معلمان دینی در برابر معلمان ریاضی
سرپرست حوزه تربیت و یادگیری قرآن و معارف سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش به تبیین جایگاه، اهداف و ماموریت‌های حوزه تربیت و یادگیری قرآن و معارف پرداخت و با اشاره به وضعیت کنونی نظام آموزش مدرسه‌ای ایران گفت: امروز دروس دینی به دروس حاشیه‌ای تبدیل شده‌اند و معلمان دینی معلمان درجه دوم تلقی می‌شوند و موقعیت معلمان ریاضی و فیزیک را در مدرسه ندارند.
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ...
استقرار زیرنظام برنامه درسی در آموزش ‌و پرورش
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اظهار کرد: نظام آموزشی، دانش آموزان، معلمان و اولیاء جهت‌گیری‌های اساسی انقلابی و دینی را از سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی مطالبه می‌کنند.
اتفاقاتی در نظام آموزشی افتاده که شایسته نظام نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / علمی و آموزشی
اتفاقاتی در نظام آموزشی افتاده که شایسته نظام نیست
رئیس هیات نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه های استان بوشهر گفت: اتفاقاتی در نظام آموزشی افتاده که شایسته نظام نیست و باید چاره اندیشی کرد باید به شکلی عمل کنیم که نظام آموزشی را به سمت جایگاه اصلی خود برسانیم.
  دانشگاه پیام نور  دانشگاه فرهنگیان  استان بوشهر  خلیج فارس  دانشگاه  استانی-علمی و آموزشی
تلاش نمی کنیم مقررات را با نظام آموزشی هماهنگ کنیم
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اجتماعی
تلاش نمی کنیم مقررات را با نظام آموزشی هماهنگ کنیم
معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: مدارس را به خاطر هر اتفاقی تعطیل می‌کنیم اما تلاش نمی‌کنیم مقررات را با نظام آموزشی هماهنگ کنیم.
  احمد عابدینی  وزارت آموزش و پرورش  تعطیلی مدارس  مجلس شورای اسلامی
اسناد بالا دستی ساختار نظام مردم‌سالاری دینی را ترسیم کرده است
فارس / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / علمی و آموزشی
اسناد بالا دستی ساختار نظام مردم‌سالاری دینی را ترسیم کرده است
عضو هیأت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: اسناد بالا دستی نظام جمهوری اسلامی از جمله قانون اساسی و سند چشم انداز ۲۰ ساله، ساختار نظام مردم‌سالاری دینی را ترسیم کرده است.
تراکم مقرره‌گذاری در نظام آموزشی کشور زیاد است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / ...
تراکم مقرره‌گذاری در نظام آموزشی کشور زیاد است
مدیر کل دفتر حقوقی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی گفت: تراکم مقرره‌گذاری در نظام آموزشی کشور زیاد است و بخشی از مسائل و مشکلات مربوط می‌شود به پیچیدگی مقرراتی که از سوی دانشگاه تولید می‌شود.
  استانی-علمی و آموزشی
اجرای قانون هوای پاک و پسماند با بکارگیری دانش آموختگان محیط زیست در یزد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / ...
اجرای قانون هوای پاک و پسماند با بکارگیری دانش آموختگان محیط زیست در یزد
سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد جهت بکارگیری دانش آموختگان رشته‌های مرتبط محیط زیست در محیط‌های کاری، دوره‌های آموزشی HSE و EIA را برگزار و در راستای اجرای قانون هوای پاک و پسماند با بکارگیری دانش آموختگان محیط زیست، اولین کارشناس HSE را به یک واحد صنعتی معرفی کرد.
  استانی-اقتصادی  سازمان نظام مهندسی کشاورزی  قانون هوای پاک
فشار مضاعف کار و آموزش  بر همکاران نظام سلامت
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / بهداشت و سلامت
فشار مضاعف کار و آموزش بر همکاران نظام سلامت
آموزش تخصصی و فوق تخصصی یکی از دوره‌های آموزشی مهم در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و باتوجه به اینکه دستیاران دوره‌های تخصصی و فوق تخصصی بخشی از امور درمانی در بیمارستان‌های دولتی را به عهده دارند، در کنار مسائل آموزشی، به‌عنوان همکاران نظام سلامت، سایر مسائل ایشان نیز مورد توجه سیاستگذاران است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
مدیرعامل بیمه تعاون عضو شورای سیاست‌گذاری آموزش صنعت بیمه شد
یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون از سوی رئیس‌کل بیمه مرکزی ایران به‌عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری امور آموزش در صنعت بیمه منصوب شد. به گزارش ریسک‌نیوز، دراین حکم، سلیمانی ضمن تعیین خط‌مشی‌ها و سیاست‌گذاری کلیه امور آموزشی صنعت بیمه، خواستار طراحی یک نظام کارآمد، کاربردی و روزآمد آموزشی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های این شورا شد.
خبر خوش لاریجانی درباره افزایش حقوق معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش | لایحه نظام معلمان ارائه شود
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سیاسی
خبر خوش لاریجانی درباره افزایش حقوق معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش | لایحه نظام معلمان ارائه شود
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حل مشکلات معلمان و بازنشستگان آموزش و پرورش گفت: سبک کردن بار وزارت آموزش و پرورش، انتقال برخی کارها به مردم و استفاده از فناوری برای تحقق عدالت آموزشی از جمله اقداماتی است که می‌توان با انجام آنها، مشکلات آموزش و پرورش را کاهش داد.
حذفیات منابع کنکور سراسری ۱۳۹۹ منتشر شد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / علمی و آموزشی
حذفیات منابع کنکور سراسری ۱۳۹۹ منتشر شد
فهرست حذفیات منابع سؤالات آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ برای نظام آموزشی ۶-۳-۳ و نظام آموزشی قدیم متوسط اعلام شد.
رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟
یک دقیقه به این فکر کنید که یک کودک یا نوجوان ایرانی در طول سال با چه رویداد‌ها و افکاری مواجه است و همتای او در کانادا چطور؟ همین است که بسیاری از ایرانیانی که اصطلاحاً دست شان به دهان شان می‌رسد، در تکاپوی آنند که به کانادا یا جایی نظیر آن بروند یا دستکم فرزندان شان را به آنجا بفرستند و حق هم دارند چرا که دغدغه هر پدر و مادری، آینده فرزندانشان است.
  رایان پورجم  نظام آموزشی کانادا  سقوط هواپیما  هواپیمای اوکراینی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
نقش تربیت و نظام آموزشی صحیح
آفتاب یزد- گروه شبکه: «من نمی‌تونم هیچ لحظه‌ای از زندگی‌ام را به خاطر بیاورم که منصور، پدرم هیچ رد پایی از منفی بافی در رفتار یا گفتارش بروز داده باشد. او همیشه به من می‌گفت که در شرایط خوب یا بد مثبت(امیدوار) باقی بمونم. حتی وقتی توی ترافیک گیر کردیم یا وقتی که من نمی‌توانستم قهوه‌ای که میخوام را به دست بیاورم. من نمی‌خوام در مورد چیزای بد صحبت کنم چون میدونم اگر پدرم زنده بود اگر کسان دیگری در این تصادف کشته شده بودند و پدرم اینجا بود که صحبتی بکنه، اون در مورد چیزای بد حرف نمی‌زد. من هم این کارو نمی‌کنم. من به حضار نگاه می‌کنم و بستگان اون رو می‌بینم. دوستانش رو. بعضی از روابطی که اون بعد از دهه‌ها ایجاد کرده بود و اینها به من آرامش میده چون اونها اینجان که زندگی شگفت‌انگیز منصور و فرید رو …
فارس من|راهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / علمی و آموزشی
فارس من|راهکار کاهش تقلب پایان نامه‌ نویسی، پژوهش محور شدن دانشگاه‌هاست
معاون سابق پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: اگر نظام آموزشی را به نظام پژوهش محور ارتقاء دهیم و آموزش پژوهش محور را شکل و ارتباط دانشگاه‌ها را با جامعه تقویت کنیم، آمار تقلب در پایان‌نامه‌ها کاهش پیدا می‌کند.
موسسه آموزش شهر: تفنگ و صحنه اعدام به کودکان آموزش نمی دهیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
موسسه آموزش شهر: تفنگ و صحنه اعدام به کودکان آموزش نمی دهیم
تهران-ایرنا- «موسسه آموزش شهر» وابسته به سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد که منابع آموزشی آن از سوی کارشناسان کودک و در چارچوب استانداردهای نظام آموزشی کشور تهیه می شود و به همین دلیل، کتاب طنز حاوی تصاویری همراه با تفنگ و صحنه اعدام از منابع آموزشی آن نیست.
  کتاب کودک  تهران  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران  کتاب  مهدکودک
مهاجرت نخبگان ایران و اثرات آن
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اجتماعی
مهاجرت نخبگان ایران و اثرات آن
به‌طور کلی تعامل عوامل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، حقوقی، تاریخی، فرهنگی و آموزشی می‌تواند به‌عنوان نیروهای جاذبه و دافعه در مهاجرت نخبگان (فرار مغزها) نقش ایفا کند؛ حتی ممکن است ویژگی‌های فردی مهاجران و نظام بین‌المللی و رسانه‌ای نیز بر آن تأثیر بگذارد.
رئیس کمیسیون آموزش مجلس: نحوه اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان توسط دولت را قبول نداریم
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اقتصادی
رئیس کمیسیون آموزش مجلس: نحوه اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان توسط دولت را قبول نداریم
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طرح رتبه بندی معلمان بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی یکی از موضوعات مهمی بود که باید به مرحله اجرا درآید و در این راستا با اعتبار ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی مصوب در بودجه سال ۹۸، مصمم به عملیاتی کردن آن بودیم اما متاسفانه دولت این بودجه را به عنوان اضافه‌کاری پرداخت می‌کند و ما این نحوه اجرا را به عنوان نظام رتبه‌بندی نمی‌پذیریم.
  محمدمهدی زاهدی  نظام رتبه بندی معلمان
نظام رتبه‌بندی معلمان فرصتی طلایی در تحول بنیادین نظام آموزشی کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
نظام رتبه‌بندی معلمان فرصتی طلایی در تحول بنیادین نظام آموزشی کشور
تهران- ایرنا- نظام رتبه‌بندی معلمان، به عنوان یکی از شاه‌ بیت‌های اصلی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، فرصتی طلایی در راستای تحولات اساسی در نظام آموزشی کشور به شمار می رود که اجرای آن مستلزم تدابیر ویژه و آگاهانه‌ است.
  شورای عالی آموزش‌ و پرورش  رتبه بندی فرهنگیان  وزارت آموزش و پرورش
نیازمند تحول در نظام آموزش عالی هستیم/باید به سمت تربیت کارشناس ارشد و دکترای حرفه‌ای برویم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / علمی و آموزشی
نیازمند تحول در نظام آموزش عالی هستیم/باید به سمت تربیت کارشناس ارشد و دکترای حرفه‌ای برویم
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ابراز امیدواری برای آنکه "نگاه تحولی به آموزشی عالی" به وزارت علوم هم سرایت کند، گفت: این‌طور نیست که علوم مهندسی و تربیت مهندس در کشور کمتر از علوم انسانی نیاز به تحول داشته باشد. این در حالی است که الگوی پزشکی ما تربیت حرفه‌ای است، نه تربیت پژوهشگر و در بخش پزشکی نیز فقط علوم پایه پزشکی است که پژوهشگر تربیت می‌کند.
  تحول آموزش عالی  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  دانشگاه آزاد اسلامی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
ایجاد مدارس کارآفرین از ضرورت‌های کشور
اصفهان – بهروز راعی : رییس دومین کنفرانس ملی مدارس کارآفرین گفت: در شرایط کنونی یکی از نیازهای مهم و اساسی نظام آموزشی توجه ویژه به مدارس کارآفرین است زیرا این مهم به دنبال ایجاد نگرش کارآفرینی، حس مسوولیت پذیری، اعتماد به نفس و ریسک پذیری در دانش آموزان است.مجتبی ملااحمدی در دومین کنفرانس ملی«مدارس کارآفرین با رویکرد برنامه‌ریزی درسی و با بررسی نظریه‌ها، ابعاد و تجارب کارکردی» در اتاق بازرگانی اصفهان افزود : مهمترین و محور اصلی مدارس کارآفرین بر مبنای ایجاد انگیزه و نگرش کارآفرینی است و به دنبال آن مهارت آموزی نیز خود به خود به‌وجود می‌آید.وی  ایجاد این مدارس را راهکاری مهم برای رفع مشکلات جامعه از جمله اشتغال برشمرد و گفت: زمینه‌سازی مهارت آموزش و اشتغال از مدارس کارآفرینی آغاز می‌شود.وی ایده …
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
طراحی ۵۰ بازی تشکیلاتی برای دانش‌آموزان
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان جوان گفت: کنکور آسیب‌های فرهنگی و جدی به نظام آموزشی می‌زند و حذف کنکور که امکان‌پذیر نیست اما امیدوارم آسیب‌های آن را کاهش دهند.
  آزمون دانش آموزان
شناور شدن تعطیلات زمستانی در کنار تعطیلات تابستانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
شناور شدن تعطیلات زمستانی در کنار تعطیلات تابستانی
عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه مشکلات نظام آموزشی بیش از تعطیلات مدارس است، گفت: مشکلات ما به برنامه‌های درسی و کتاب‌های آموزشی برمی گردد. کتابهای درسی کمیت محور و حافظه محور و حتی معلم محور است.
  تغییر تقویم آموزشی  تعطیلات مدارس  تعطیلات زمستانی
تاثیر فضای مدارس دولتی و غیرانتفاعی در کیفیت عملکرد دانش‌آموزان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / علمی و آموزشی
تاثیر فضای مدارس دولتی و غیرانتفاعی در کیفیت عملکرد دانش‌آموزان
دستیابی به قله‌های دانش و فرهنگ و درخشش هر چه بیشتر کشور در زمینه‌های علمی، ریشه در آموزش و پرورش دارد و تامین فضاهای آموزشی مناسب و کارا و هماهنگ با نظام آموزشی کشور از مهم‌ترین لوازم دستیابی به این امر مهم است.
  مدارس  کیفیت تحصیلی
در مسیر عدالت آموزشی
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
در مسیر عدالت آموزشی
فراهم کردن دسترسی کودکان به آموزش از وظایف اصلی ماست. امسال هم تأکید کردیم که همه کودکان جذب نظام آموزشی شوند و در مدارس حضور داشته باشند.
آموزش پزشکی و صنایع دفاعی رهاورد «بازی‌های جدی»
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸-۱۰-۱۵ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
آموزش پزشکی و صنایع دفاعی رهاورد «بازی‌های جدی»
یکی از روش‌های متداول آموزشی که عموما در اغلب کشورهای دنیا مورد‌تایید نظام آموزشی و پرورشی است و به‌کارگیری آن، روند آموزش و یادگیری را تسریع و تثبیت می‌کند، استفاده از «بازی» به‌عنوان یک ابزار آموزشی است.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
"لاریجانی" مشاور عالی وزیر بهداشت شد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر باقر لاریجانی را به عنوان مشاور عالی خود در عرصه‌های مختلف نظام سلامت همچون شورای‌عالی اخلاق پزشکی، طرح تحول نظام آموزشی و کمیته کشوری بیماری‌های غیر واگیر منصوب کرد.
از نهضتی که چراغ سوادآموزی را روشن کرد تا ارتقای رتبه دانشگاه گیلان در ۲۰۱۹
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
از نهضتی که چراغ سوادآموزی را روشن کرد تا ارتقای رتبه دانشگاه گیلان در ۲۰۱۹
استان‌ها- ایرنا- هفته گذشته استان ها در حوزه آموزشی روزهای پرکاری را گذراندند و شاید مهمترین رویدادی که بیشتر مورد توجه قرار گرفت سالروز تاسیس سازمان نهضت سوادآموزی در هفتم دی ماه بود که باعث شد درهای نظام آموزشی برای بی‌سوادان گشوده شود.
  سازمان نهضت سوادآموزی  سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی  دانشگاه ها
جشنواره دستان؛ محکی بر هنر دانشجویان 
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
جشنواره دستان؛ محکی بر هنر دانشجویان 
تهران- ایرنا- نظام آموزشی کشور همواره برای موفقیت بیشتر نیازمند فضایی شاد است تا انگیزه ای باشد برای دانشجویان در ادامه راه علم آموزی. با این نگاه، دانشگاه ها تلاش دارند با برگزاری برنامه هایی مفرح مجالی برای تحقق این هدف فراهم کنند. جشنواره دوسالانه دستان ازجمله این برنامه هاست.
  دانشجو  جشنواره  دانشگاه سوره  هنری
مخالفت با حذف صندلی‌های سفارشی دانشگاه‌
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۱۱ / اجتماعی
مخالفت با حذف صندلی‌های سفارشی دانشگاه‌
در چند سال گذشته سهمیه‌های دانشگاهی یکی از موارد چالش برانگیز و پر ابهام در نظام آموزشی کشور است. این سهمیه‌های غیرمنطقی در کنکور سراسری و حضور افرادی که به اعتقاد کارشناسان آموزشی لیاقت نشستن در کلاس‌های دانشگاه‌ها را ندارند و به واسطه فرزند مسئولان و دولتی‌ها، صندلی‌های دانشگاه‌ها را اشغال کرده‌اند، علامت سوال بزرگی را جلوی عدالت آموزشی در کشوری که بیش از پنج‌میلیون دانشجو دارد، قرار داده است.
نظام «استاد شاگردی» دانشگاه فرشچیان روی میز وزارت علوم
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
نظام «استاد شاگردی» دانشگاه فرشچیان روی میز وزارت علوم
تهران- ایرنا- جذب دانشجو در دانشگاه فرشچیان قرار بود از سال تحصیلی ۹۹-۹۸ آغاز شود اما به گفته رئیس دانشگاه آزاد، پذیرش دانشجو به مشروعیت بخشیدن شورای گسترش وزارت علوم به نظام «استاد شاگردی» منوط می شود؛‌ نظام آموزشی که قرار است برای تدریس هنر قالی بافی در این دانشگاه مورد استفاده قرار گیرد.
  وزارت علوم تحقیقات و فناوری  دانشگاه آزاد اسلامی  دانشگاه فرشچیان
مافیای کنکور از مالیات معاف؛ چرا واقعا؟
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۱۱ / اقتصادی
مافیای کنکور از مالیات معاف؛ چرا واقعا؟
تشکیل نهادی موازی به اسم موسسات آموزشی کنکور در کنار نظام رسمی آموزش و پرورش، باعث شده تا دانش‌آموزان از همان بدو ورود به مدارس مشق کنکور ببینند.
فارس من| ارتقای اساتید راهنما با مقالات دانشجویان/ وقتی مقاله اجباری اعتبار داوری پایان‎نامه دکتری را زیر سوال می‌برد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / علمی و آموزشی
فارس من| ارتقای اساتید راهنما با مقالات دانشجویان/ وقتی مقاله اجباری اعتبار داوری پایان‎نامه دکتری را زیر سوال می‌برد
به دلیل سیاست‎ نظام آموزشی فعلی، انتشار مقاله برای فارغ‎التحصیلی دانشجوی دکتری همچنان الزامی است؛ یک استادیار در پژوهشی علمی با برشمردن معایب و مزایای چاپ اجباری مقاله، به این سوال که چرا مقاله نباید پیش‌­نیاز دکتری باشد پاسخ داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
امکان بازدید از مدرسه تاریخی دارالفنون فراهم شد
مدرسه تاریخی دارالفنون در کنار اقدامات مرمتی برای بازدید عموم مردم باز شد. به گزارش مهر، پرهام جانفشان مدیر‏کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در بازدید از مدرسه دارالفنون گفت: این مدرسه تاریخی نماد و برند آغاز نظام آموزشی مدرن در کشور است و همه دستگاه‌های فرهنگی و شهرداری باید در کنار هم کمک کنند تا مرمت دارالفنون هر چه زودتر به سرانجام برسد.وی افزود: میراث فرهنگی برای تسریع روند پروژه مرمت مدرسه دارالفنون آماده هرگونه حمایت فنی و مشاوره‌ای به وزارت آموزش و پرورش است. تاریخ و هویت نظام آموزشی در شهر تهران با مدرسه دارالفنون و نام امیرکبیر گره خورده است که می‌تواند برای گردشگران داخلی و خارجی بازدید از این مدرسه بسیار جذاب باشد.جانفشان، ضمن تقدیر از تصمیم مدیران آموزش و پرورش در …
نگاهی به پیامدهای تصویب قانون «دولت- ملت یهود»
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / فرهنگی و هنری
نگاهی به پیامدهای تصویب قانون «دولت- ملت یهود»
تصویب قانون جنجالی «دولت-ملت یهود» در نظام آموزشی اسرائیل که غیریهودیان را شهروند درجه دوم می داند در برنامه این هفته «داخل اسرائیل» در شبکه پرس تی وی مورد نقد و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
  پرس تی وی  قانون  نظام آموزشی  داخل اسرائیل  دولت- ملت یهود
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
دارالفنون به روی گردشگران گشوده‌شد
مدرسه تاریخی دارالفنون در کنار اقدامات مرمتی برای بازدید عموم مردم باز شد. به گزارش اداره میراث‌فرهنگی استان تهران، پرهام جانفشان، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تهران در بازدید از مدرسه دارالفنون گفت: این مدرسه تاریخی نماد و برند آغاز نظام آموزشی مدرن در کشور است و همه دستگاه‌های فرهنگی و شهرداری باید در کنار هم کمک کنند تا مرمت دارالفنون هر‌چه زودتر به سرانجام برسد. وی افزود: میراث فرهنگی برای تسریع روند پروژه مرمت مدرسه دارالفنون آماده هرگونه حمایت فنی و مشاوره‌ای به وزارت آموزش …
زمان پیامبر هم مردم مشکلات مادی داشتند
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
زمان پیامبر هم مردم مشکلات مادی داشتند
رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام‏خمینی‏(ره) با بیان اینکه باید از دشمنان خود قطع امید کنیم، گفت: اگر در امتحانات بر خداوند توکل کنیم، بلا رفع خواهد شد و بر دشمنان نیز پیروز می‌شویم، ما نباید در این شرایط چشم به کمک دشمنان بدوزیم، چرا که آن‌ها تمام قدرت خود را صرف این می‌کنند که ما را نابود کنند، امید به این دشمنان و پیشنهاد مذاکره به آنان در خفا احمقانه است.به گزارش خبرگزاری حوزه،‏ آیت‏الله مصباح‏یزدی دیروز در تجمع مردم قم که به مناسبت ۹ دی در مدرسه فیضیه برگزار شد، عنوان کرد: در هر جامعه انسانی حوادثی رخ می‌دهد و برای این حوادث برنامه‌هایی برگزار می‌شود که آن حوادث به نسل‌های آینده یادآوری شود.وی افزود: اسلام عزیز به ما می‌گوید که در هر کاری هدف والا که فوق تمام اهداف است را در نظر بگیریم و همه …
اخبار کوتاه حوزه| از تربیت متخصص گردشگری دینی تا دوره آموزشی فرزندپروری
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
اخبار کوتاه حوزه| از تربیت متخصص گردشگری دینی تا دوره آموزشی فرزندپروری
شفقنا-  خبرگزاری شفقنا در نظر دارد اخبار صنفی طلاب حوزه های علمیه را جهت استفاده مخاطبان و اطلاع رسانی این قشر فرهیخته به صورت منظم منتشر کند.   برگزاری سلسله درس گفتارهای نظام اسلامی سلسله درس گفتارهای نظام های اسلامی به میزبانی مدرسه ی تخصصی فقه امام کاظم و با همکاری‌ موسسه مفتاح برگزار می شود. این نشست با سخنرانی […]
  تربیت متخصص گردشگری دینی  فلسفه اخلاق  کارگاه فرزندپروری
نماینده مجلس: تغییر تقویم آموزشی در شرایط فعلی قابل اجرا نیست
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
نماینده مجلس: تغییر تقویم آموزشی در شرایط فعلی قابل اجرا نیست
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تغییر تقویم آموزشی مدارس را در شرایط فعلی غیر قابل اجرا دانست و گفت: برای اجرایی شدن این کار باید مولفه‌های زیادی همچون تغییر محتوای کتب درسی، تغییر زمان امتحانات، شرایط آب و هوایی تمامی استان‌های کشور و برنامه‌های متمرکز نظام آموزشی را در نظر گرفت.
سطحی‌نگری برای نظام آموزش تبدیل به یک آفت شده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / علمی و آموزشی
سطحی‌نگری برای نظام آموزش تبدیل به یک آفت شده است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: ظرفیت‌های بسیاری در حوزه علمی در دانشگاه‌های کشور وجود دارد ولی سطحی‌نگری در مباحث آموزشی از دبستان تا کنکور و در دانشگاه‌ها برای نظام آموزش، تبدیل به یک آفت شده است.
  استانی-علمی و آموزشی  امام جمعه یزد  دانشگاه علمی کاربردی  یزد
تشریح نظام رتبه‌بندی معلمان/ رتبه‌بندی به نفع معلمان تازه‌کار است؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
تشریح نظام رتبه‌بندی معلمان/ رتبه‌بندی به نفع معلمان تازه‌کار است؟
معلمان و فرهنگیان استان بوشهر براین باورند که اگر قانون رتبه‌بندی بخوبی و با تداوم اجرا شود، می‌تواند با انگیزه‌سازی همانند پلکانی باعث پویایی و ارتقای علمی و حرفه‌ای منابع انسانی و در نهایت کل نظام آموزشی شود.
  رتبه بندی معلمان  آموزش و پرورش
ضرورت حضور فعال ایران در معاهدات بین المللی با حفظ ملاحظات ملی و فرهنگی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / علمی و آموزشی
ضرورت حضور فعال ایران در معاهدات بین المللی با حفظ ملاحظات ملی و فرهنگی
معاون آموزشی سابق وزارت علوم در خصوص تاثیر نپیوستن به معاهده FATF بر روند تعاملات بین المللی دانشگاه‌ها، گفت: ما باید ضمن حضور فعال در معاهدات و کنوانسیون های بین المللی ملاحظات ملی و فرهنگی خود را نیز مدنظر قرار دهیم. بر این اساس انتظار می‌رود با بهره گیری از ظرفیت اساتید و دانشمندان توانمند کشور حضور بسیار مؤثری در جامعه جهانی داشته باشیم و با قدرت و تأکید بر خطوط قرمز نظام از ورود به محافل بین المللی نهراسیم.
  تحریم  سرنوشت FATF  _دانشگاه تهران
نهضت سوادآموزی؛ سازمانی که جانی دوباره به درخت خشکیده علم بخشید
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
نهضت سوادآموزی؛ سازمانی که جانی دوباره به درخت خشکیده علم بخشید
تهران- ایرنا- سازمان نهضت سوادآموزی پس از پیروزی انقلاب اسلامی توانست تغییر و تحولی در وضعیت سوادآموزی کشور ایجاد کند و درخت خشکیده علم و دانش در ایران به تدریج جانی دوباره گرفت و درهای نظام آموزشی برای بی سوادان گشوده شد.
  سازمان نهضت سوادآموزی  آموزش و پرورش  شاپور محمدزاده
نقش بازی‌های رایانه‌ای در تحول نظام آموزشی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
نقش بازی‌های رایانه‌ای در تحول نظام آموزشی
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با بیان اینکه هر زمان از بازی‌های دیجیتال صحبت کردیم، به سراغ تهدید و آسیب‌های آن رفته‌ایم، گفت: بازی ظرفیت‌های متفاوتی دارد که می‌تواند آموزش را بهینه کند و اگر به این موضوع نگاه جدی اتفاق بیفتد حتما می‌تواند در کشور ما تحولی را در نظام آموزشی ایجاد کند.
  جشنواره بازی رایانه‌ای
جنبش "مدرسه آزاد" در نظام آموزشی ژاپن چیست؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
جنبش "مدرسه آزاد" در نظام آموزشی ژاپن چیست؟
شمار کودکان ژاپنی که از رفتن به مدرسه امتناع می‌ورزند رو به افزایش است و با رشد این روند، این سوال ایجاد شده است که آیا این یک بازتاب نظام آموزشی مدارس است یا مشکل به خود دانش‌آموزان برمی‌گردد؟
  مدارس  مدرسه  مدارس آزاد  نظام آموزشی  _ژاپن
طبع هنری، نظام آموزشی غیرمنعطف و یک‌سویه را برنمی‌تابد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / علمی و آموزشی
طبع هنری، نظام آموزشی غیرمنعطف و یک‌سویه را برنمی‌تابد
رئیس دانشکده هنرهای تجسمی و عضو هیئت علمی دانشگاه هنر معتقد است: اگر…
  دانشگاه هنر  نظام آموزش عالی
ارائه خدمات کیفی نظام آموزشی فراگیر مدنظر ماست
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اجتماعی
ارائه خدمات کیفی نظام آموزشی فراگیر مدنظر ماست
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه توسعه خدمات آموزشی تنها کافی نیست بلکه ارائه خدمات کیفی نظام آموزشی فراگیر مهم است،گفت: کیفیت در مدرسه با وجود توسعه فناوری پابرجاست زیرا مدرسه پایگاه اصلی محسوب می‌شود که باید همه این موضوعات طراحی و مدنظر قرار گیرد.
شیوه های نوین آموزشی جایگزین شیوه های سنتی شد
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۰-۰۵ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
شیوه های نوین آموزشی جایگزین شیوه های سنتی شد
پارک فناوری های نوین صنعت برق اصفهان در راستای سیاست های کلان کشور و مدیریت بهینه شهری شامل شهر هوشمند، کاهش تولید گازهای گلخانه ای، ساختمان سبز انرژی، آبنما با مصرف برق صفر، ایستگاه شارژ دوچرخه برقی، ایجاد ارتباط بین سازمانهای مختلف از جمله سازمان نظام مهندسی ساختمان، مرکز تحقیقات و بهداشت کار اداره کار، صنف برقکاران، دانشگاه ها، شرکتهای شهرک های صنعتی، صنایع و شهرداری و به ویژه با رویکرد آموزشی برای تمام اقشار جامعه اعم از دانشجویان و دانش آموزان مورد بهره برداری قرار می گیرد.
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
آرمان ملی نوشت: خسارت تعطیلی نظام آموزشی بیش از آلودگی هواست
شفقنا- در شرایطی این روزها با تعطیلی مداوم مدارس و دانشگاه‌ها روبه‌رو هستیم که تصمیم‌گیری بر تعطیلی نظام آموزشی در کلانشهرهایی همچون تهران از سوی مجلس و وزارت آموزش و پرورش صورت نمی‌گیرد و استانداری‌ها مستقیما و بدون در نظر گرفتن مشکلات آموزش و پرورش و میزان خسارت‌ها مدارس را تعطیل اعلام می‌کنند و این تصمیم ضربه‌ بزرگی را به […]
سفر به مثابه یا ضرورتی برای سبک زندگی؟
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
سفر به مثابه یا ضرورتی برای سبک زندگی؟
سفر باید به عنوان یک ضرورت و نیاز غیر قابل اغماض و انکار در جامعه ترویج شود. سفر نه یک تفنن و تفریح بلکه یک فرصت تمدد اعصاب و روان، اعتلای روحی، ارتقای سلامت جسم؛ افزایش سواد فرهنگی و اجتماعی است به گونه‌ای که انسان مسافر قبل و بعد از سفر متفاوت می‌شود و رشد می‌یابد. از این رو سعدی بزرگ می‌گوید: بسیار سفر باید تا پخته شود خامی. حال سوال اینجاست که نظام آموزشی و رسانه‌ای و ارتباطات کشور چقدر به این آموزه باور دارد و برای ترویج آن تلاش می‌کند؟
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
آبفا آذربایجان شرقی از شرکت های پیشرو در زمینه ارائه خدمات مطلوب به مردم است
تبریز – فلاح: دوره آموزشی «حقوق شهروندی و حقوق شهروندی در نظام اداری» با حضور تعدادی از همکاران در تالار مراسمات شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی برگزار شد.در ابتدای مراسم و پس از تلاوت قرآن کریم معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت ضمن خیر مقدم گویی به مدعوین، گزارشی از روند مجموعه اقدامات انجام یافته در ارتباط با حقوق شهروندی در شرکت ارائه کرد .وی در گزارش خود به دوره های آموزشی برگزار شده در ارتباط با حقوق شهروندی برای سطوح مختلف کارکنان، استقرار میز خدمت حضوری و الکترونیکی، بهره گیری از دفاتر پیشخوان در سطح استان برای ارائه خدمات به مردم، تشکیل تیم های بازرسی در حوزه سلامت اداری و طرح تکریم ارباب رجوع برای اطمینان از ارائه خدمات مناسب برای مشترکین اشاره کرد.معاون توسعه مدیریت و سرمایه …
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / سیاسی
آیت الله مصباح یزدی: پذیرش مسئولیت در نظام اسلامی یک واجب شرعی است
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: تفاوت میان نظام اسلامی با غیر اسلامی در پذیرش مسئولیت به عنوان واجب شرعی است.
  آیت الله مصباح یزدی  مسئولیت پذیری