چهارشنبه, ۱۸ تیر, ۱۳۹۹ / 8 July, 2020
واحد صنفی
پلمب ۴۰ فروشگاه عرضه‌کننده لباس نامتعارف در تهران
۴۷ دقیقه قبل
پلمب ۴۰ فروشگاه عرضه‌کننده لباس نامتعارف در تهران
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از پلمب بیش از ۴۰ واحد صنفی متخلف به دلیل فروش لباس‌های نامتعارف خبرداد.
۷ ساعت قبل
رومینا و فرهاد و آنها که نمی‌شناسیم
«منِ معلم سر کلاس می‌فهمم که دانش‌آموزانم ممکن است درگیر چه مشکلاتی باشند. من دانش‌آموز معتاد در کلاسم داشته‌ام، دانش‌آموزی که صبحانه نمی‌خورده، دانش‌آموزی که شب‌کار بوده و بعد خودش را به مدرسه می‌رسانده، می‌خواهم بگویم محل شناسایی آسیب‌های اجتماعی، مدرسه است و اگر یک روز دانش‌آموزی مدرسه نیامد باید مدرسه پیگیر باشد. الان در همه مدارس دولتی و غیردولتی سریع نیامدن بچه‌ها را پیگیری می‌کنند و این موضوع به نسبت زمانی که ما دانش‌آموز بودیم خیلی بیشتر باب شده. حالا وقتی مدرسه تا این حد درگیر مسائل بچه‌هاست چطور می‌شود که آموزش و پرورش خودش را کنار بکشد؟» این بخشی از پاسخ محمدرضا نیک‌نژاد، آموزگار و …
ویدئو / تشدید برخورد با صنوف متخلف همزمان با تشدید کرونا
۱۶ ساعت قبل / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / پلمب / پلمب واحدهای غیر مجاز در ایام کرونا / منطقه فارس
ویدئو / تشدید برخورد با صنوف متخلف همزمان با تشدید کرونا
با تداوم روند شیوع کرونا و اوج‌گیری موارد فوتی در کشور، روند بازرسی و نظارت بر عملکرد صنوف در مناطق مختلف از جمله در استان فارس تشدید شد. اصناف موظفند پروتکل‌های بهداشتی اعلام‌شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا را رعایت کنند و با صنوف متخلف برخورد می‌شود. رئیس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفته از ابتدای راه‌اندازی طرح گشت ویژه کرونا تاکنون بیش از ۲۰۰ مورد بازرسی انجام شده است. امروز (۱۷ تیر) هشت واحد صنفی متخلف شامل کافی‌شاپ و سفره‌خانه در محدوده شمال غرب شیراز پلمب شد.
برخورد با تخلفات کرونایی/ پلمب ۸ سفره‌خانه در شیراز
۱۸ ساعت قبل
برخورد با تخلفات کرونایی/ پلمب ۸ سفره‌خانه در شیراز
با شدت گرفتن روند بازرسی و نظارت بر عملکرد صنوف استان فارس در اجرای پروتکل‌های بهداشتی که با هدف قطع زنجیره شیوع کروناویروس، ۸ واحد صنفی فعال در زمینه غذایی در شیراز پلمب شد.
روایت کوچه و خیابان از اجباری شدن ماسک 
۲۰ ساعت قبل / کرونا / ویروس کرونا / ماسک / فاصله گذاری اجتماعی / علائم کرونا / ویدیوژورنال
روایت کوچه و خیابان از اجباری شدن ماسک 
ماسک زدن در فضاهای عمومی، از روز یکشنبه ۱۵ تیرماه اجباری شد. اما آیا در این ۲ روز گذشته، همه ماسک می‌زنیم؟ بعضی خبر از پروتکل‌های نظارتی می‌دهند؛ مانند اینکه اگر صاحبان مغازه ماسک نداشتند، واحد صنفی پلمپ خواهد شد. بعضی نیز معتقدند که خود مردم باید با کسانی که ماسک نمیزنند، برخورد کنند.
حقوق فروردین کارگران هفت تپه پرداخت شد
۲۰ ساعت قبل / کارگران هفت تپه / کارگران فصلی / حقوق فرودین ماه / حقوق شش هزار فر / وعده اسدبیگی
حقوق فروردین کارگران هفت تپه پرداخت شد
ایلنا: در بیست وسومین روز از اعتراضات صنفی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه، کارفرمای این واحد تولیدی حقوق فروردین ماه کارگران باقیمانده را پرداخت کرد.
۳۴ ساعت قبل
پلمپ 38 واحد پوشاک به خاطر لباس نامتعارف
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از بازدید ماموران این معاونت از ۲۵۳ واحد صنفی عرضه، تولید و فروش پوشاک در تهران خبر داد و گفت: در این راستا به ۷۱ واحد صنفی اخطار داده و ۳۸ واحد نیز پلمپ شدند.به گزارش تسنیم، سرهنگ نادر مرادی با بیان اینکه در هر جامعه‌ای پوشش ظاهری مردم از گویاترین نشانه‌های فرهنگی و اجتماعی و مذهبی به شمار می‌رود، اظهار کرد: طبیعی است هر کشوری متناسب با هنجارهای مذهبی و فرهنگی اصیل خود چارچوبی داشته باشد و قوانینی را در این موضوع وضع کند، روی آن هم سختگیر باشد. وی با بیان اینکه پلیس وظایف دیگری در جامعه دارد و حجم کاری آن به قدری سنگین است که نمی‌تواند تمام ظرفیت خود را برای رسیدگی به این موضوع به کار بندد، تصریح کرد: طبق قانون تمام واحدهای صنفی مکلف به رعایت …
واحد صنفی متخلف پلمب خواهد شد
۴۳ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / زنجان / همه_باهم_علیه_کرونا / پلمب واحدهای غیر مجاز در ایام کرونا
واحد صنفی متخلف پلمب خواهد شد
فرماندار زنجان گفت: بسیاری از صنوفی که در استان اجازه فعالیت دارند، اگر ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، واحد صنفی مربوطه پلمب خواهد شد.
پلمب ۳۸ واحد تولید و فروش پوشاک در تهران
۴۶ ساعت قبل / عملیات پلیس / مد و لباس / پلیس / پلیس امنیت
پلمب ۳۸ واحد تولید و فروش پوشاک در تهران
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از بازدید مأموران این معاونت از ۲۵۳ واحد صنفی عرضه، تولید و فروش پوشاک در تهران خبر داد و گفت: در این راستا به ۷۱ واحد صنفی اخطار داده و ۳۸ واحد نیز پلمب شدند.
۲ روز قبل
مردم برگزاری احتمالی عروسی در تالارها را به ۱۱۰ گزارش دهند
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت با اشاره به نظارت پلیس اماکن بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی از کشف و ضبط ۶ انبار قاچاق پارچه خبر داد.به گزارش ایلنا، ‌سرهنگ نادر مرادی، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت درباره نظارت پلیس اماکن بر اصناف با توجه به افزایش شیوع کرونا گفت: با توجه به این وضعیت مقرر شده است، بازرسان اصناف، بازرسان اتحادیه‌ها و وزارت بهداشت جهت نظارت و بازرسی کنترل پروتکل‌های بهداشتی در سطح تهران به صورت تلفیقی با نیروهای پلیس اماکن بازدید از واحدهای صنفی را انجام دهند.وی ادامه داد: بحث تخصصی کنترل پروتکل‌های بهداشتی بر عهده بازرسان وزارت بهداشت است و ما در کنار آنها به عنوان پشتیبانی کننده در گشت نظارت سلامت محور در کنار این بازرسان هستیم. چنانچه واحد صنفی پروتکل‌های …
۲ روز قبل
جهش تولید، وظیفه اصلی وزارت صمت
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای بیماری کرونا هیچ محدودیتی درامر تولید قائل نشدیم و تولید ماسک از روزی ۲۰۰ هزار به ۶ میلیون ماسک رسیده و در این زمینه صادر کننده هستیم.به گزارش ایسنا، حسین مدرس خیابانی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان ارائه گزارش از مسائل حوزه صنعت به نمایندگان اظهار کرد: امید است مجوزهای پروانه‌های اشتغال چه در حوزه مردمی و چه در حوزه دولتی آزاد شود. جامعه بزرگ اصناف با حدود ۳ میلیون واحد صنفی وجود دارد که ۶ میلیون شاغل را در این حوزه شکل می‫دهد. این اصناف با نرخ تکفل ۲۰ میلیون نفر مشغول هستند. جامعه بزرگ صنفی همیشه قبل و بعد از انقلاب، اثرات قابل توجهی در حوزه اشتغال و امنیت داشته‌اند. اصناف، مردمی‫ترین نهاد اقتصادی کشور است.سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت …
پلمب 7 نمایشگاه اتومبیل در خیابان بهشتی? و شریعتی
۳ روز قبل / پلیس امنیت / بهداشت و درمان / ویروس کرونا / عملیات پلیس / پلیس
پلمب 7 نمایشگاه اتومبیل در خیابان بهشتی? و شریعتی
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگاز اجرای نخستین مرحله طرح نظارت پلیس بر نمایشگاه‌های اتومبیل شهر تهران خبر داد و گفت: در این طرح از هفت واحد صنفی پلمب شد.
پلمپ ۱۴ مشاور املاک متخلف در لرستان
۵ روز قبل
پلمپ ۱۴ مشاور املاک متخلف در لرستان
دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد گفت: 14 واحد صنفی معاملات املاک به علت اخلال در نظم اجاره‌ بهاء مسکن و جابه‌جایی غیرقانونی در خرم‌آباد پلمب شدند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
خبر خوش برای کارگران آذرآب و هفت ‌تپه
گروه اجتماعی| رییس قوه قضاییه و رییس کل دادگستری استان مرکزی احکام برائت 41 کارگر شرکت صنایع آذرآب را امضا کردند.  41 کارگر شرکت صنایع آذرآب به دلیل برگزاری اعتراضات صنفی سال گذشته در دادگاه کیفری به احکام تعلیقی محکوم شده بودند که در شعبه 8 دادگاه تجدید نظر با دستور رییس قوه قضاییه، حکم برائت گرفتند. علاوه بر این در هفدهمین روز از اعتراضات کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه نسبت به تعویق 3 ماهه حقوق، مدیرعامل این واحد صنعتی وعده داد که منابع مالی برای پرداخت یک ماه از معوقات مزدی کارگران هفت تپه در روزهای آینده تامین خواهد شد و اولویت اصلی این مجموعه در حال حاضر پرداخت حقوق کارگران است. مدیرعامل این مجتمع صنعتی مدعی شده بود که ماهانه حدود ۲۴ میلیارد تومان منابع مالی برای پرداخت حقوق …
۶۰ واحد صنفی خریدوفروش ضایعات در بروجرد فعالیت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / استانی-شهرستانها / ضایعات / فرمانداری بروجرد
۶۰ واحد صنفی خریدوفروش ضایعات در بروجرد فعالیت می‌کنند
رئیس اداره صمت بروجرد گفت: ۶۰ واحد صنفی خریدوفروش ضایعات در شهرستان فعالیت می‌کنند.
ادامه اعتراض کارگران هفت تپه دوش به دوش کرونا/ کارگران نگران شیوع بیماری هستند
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / راهپیمایی / کارگران هفت تپه / فرمانداری شوش / آمار کرونا / تجمع در خیابانهای شوش
ادامه اعتراض کارگران هفت تپه دوش به دوش کرونا/ کارگران نگران شیوع بیماری هستند
ایلنا: طی چند روزی که اجتماع صنفی کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه از سر گرفته شده، کارگران این واحد از گسترش شیوع ویروس کرونا در مجموعه هفت تپه ابراز نگرانی کردند.
امروز مهم‌ترین وظیفه نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی است
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / کروناویروس / محدودیت‌های کرونایی
امروز مهم‌ترین وظیفه نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی است
استاندار چهارمحال و بختیاری بر تقویت گشت‌های بازرسی از اصناف و ادارات برای رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی، گفت: در صورت مشاهده تخلف و تکرار آن واحد صنفی پلمب شود، امروز مهم‌ترین وظیفه ما نظارت بر اجرای دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در حیطه فعالیت خود است.
پلمب ۳۲ واحد صنفی متخلف در سرپل‌ذهاب کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
پلمب ۳۲ واحد صنفی متخلف در سرپل‌ذهاب کرمانشاه
پلمب این واحدهای صنفی متخلف در راستای صدور مجوز قضایی و با همکاری ماموران اتاق اصناف صورت گرفت که پس از اجرای مراحل قانونی و دریافت پروانه کسب فک پلمب خواهد شد.
۲۰ هزار واحد صنفی در البرز پروانه کسب ندارند
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / استانی-اقتصادی
۲۰ هزار واحد صنفی در البرز پروانه کسب ندارند
مدیر صنوف فاقد مجوز استان البرز از فعالیت بیش از ۱۰۶ هزار واحد صنفی در استان خبر داد.
آسیب کرونا به نیمی از واحدهای صنفی کشور
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استانی-شهرستانها / اصناف / کروناویروس
آسیب کرونا به نیمی از واحدهای صنفی کشور
رئیس کمیسیون بازرسی و نظارت اصناف کشور گفت: بیش از سه میلیون واحد صنفی در سطح کشور فعالیت دارند که شیوع کروناویروس به نیمی از این واحدهای صنفی آسیب زد که دولت در حال اندیشیدن تدابیر لازم برای واحدهای صنفی آسیب دیده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
برپایی نمایشگاه‌های تخصصی منجر به رونق کسب و کار می‌شود
نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان در و پنجره ایران گفت: یکی از موثرترین راه‌های توسعه تولید و پیشرفت در امر تولید، برپایی نمایشگاه‌های تخصصی حتی در شرایط رکود است که می‌تواند موجب رونق فضای کسب و کار شود.وحید جلالی‌پور با بیان اینکه حدود ۴۰۰۰ واحد تولیدی کوچک و بزرگ در صنعت در و پنجره کشور مشغول به فعالیت هستند، گفت: عدم ثبات قیمت مواد اولیه، سیاست‌ها و دستور‌العمل‌های مربوط به صادرات و واردات، عملا امکان برنامه‌ریزی جهت یک صادرات پایدار را از تولیدکننده ایرانی، سلب کرده است.وی افزود: تولیدکنندگان داخلی در و پنجره برای صادرات نیاز جدی به حمایت ارگان‌های دولتی نظیر وزارت صمت، سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه‌ها دارند.جلالی‌پور با اشاره به تنوع سلایق تصمیم‌گیری درمیان متولیان تولید کشور، …
تداوم اعتراض کارگران هفت تپه/ "پرداخت حقوق" مطالبه اصلی ماست
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / کارگران هفت تپه / حقوق معوقه / بیمه کارگران / کارگران شوش / تداوم اعتراض کارگران
تداوم اعتراض کارگران هفت تپه/ "پرداخت حقوق" مطالبه اصلی ماست
ایلنا: اعتراضات آرام و صنفی کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه امروز وارد سیزدهمین روز شد. کارگران این واحد صنعتی از عملی نشدن وعده‌های کارفرما و مسئولان استانی برای…
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تذکر و پلمب ۵۷ قهوه‌خانه و رستوران‌
رئیس پلیس نظارت بر اماکن پایتخت گفت: از تعداد ۹۳ واحد صنفی قهوه‌خانه و سفره‌خانه بازدید به عمل آمد و با واحدهایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده و قلیان ارائه می‌دادند، برخورد شد. در این بازدید ۱۲واحد صنفی صورتجلسه و ۹ واحد نیز پلمب شدند؛ همچنین به ۴۸ واحد نیز تذکر داده شد.
سرو «قلیان» دلیل پلمب و تذکر به ۵۷ قهوه‌خانه
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
سرو «قلیان» دلیل پلمب و تذکر به ۵۷ قهوه‌خانه
در این راستا از تعداد ۹۳ واحد صنفی قهوه‌خانه و سفره‌خانه بازدید به عمل آمد و با واحدهایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده و قلیان ارائه می‌دادند، برخورد شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
صدرنشین تخلفات در بازار لوازم خانگی
سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، ‌ معدن و تجارت (صمت) استان تهران با بیان اینکه طرح نظارت بر بازار لوازم خانگی تا زمان پایدار شدن بازار ادامه دارد، اعلام کرد که بیشترین تخلفات کشف شده در طرح ویژه نظارتی بازار لوازم خانگی گران‌فروشی، احتکار و تقلب بوده و تاکنون پرونده تخلف ۱۶۸ واحد صنفی به مراجع قضایی ارسال شده است.
کرونا به ۲ هزار واحد صنفی استان مرکزی خسارت زد
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / ویروس کرونا / استان مرکزی / اصناف / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
کرونا به ۲ هزار واحد صنفی استان مرکزی خسارت زد
اراک - ایرنا - رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: شیوع ویروس کرونا به ۲ هزار واحد صنفی استان خسارت زد و فعالیت این مشاغل را با رکود و تعطیلی مواجه کرده است.
پلمب ۲ دو صنفی متخلف و جریمه ۴ راننده نهاوندی
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / استانی-شهرستانها / کروناویروس / پلمب / تاکسی / صنعت، معدن و تجارت / بهداشت
پلمب ۲ دو صنفی متخلف و جریمه ۴ راننده نهاوندی
سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نهاوند گفت: دو واحد صنفی گیم نت و آرایشگاه به علت عدم رعایت نکات و پروتکل های بهداشتی مبارزه با کروناویروس توسط مآموران اداره صمت، اماکن، شبکه بهداشت و اصناف پلمب شدند.
کشف ۱۰۲ تن سیمان احتکار شده در زنجان
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / سیمان / زنجان / احتکار / استانی-اجتماعی / پلیس
کشف ۱۰۲ تن سیمان احتکار شده در زنجان
جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: ۱۰۲ تن سیمان احتکار شده از دو واحد صنفی توسط ماموران پلیس امنیت عمومی استان کشف شد.
دلار، تلفن‌ همراه را هم گران کرد/ چه کسانی مقصرند؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / دلار / گرانی / موبایل / نرخ ارز / افزایش نرخ دلار
دلار، تلفن‌ همراه را هم گران کرد/ چه کسانی مقصرند؟
ایلنا: شرکت‌های واردکننده اگر گوشی را حتی بر مبنای نرخ دلار دی ماه و یا اسفند ماه 98 هم وارد کرده باشند بر مبنای نرخ امروز دلار به واحد صنفی می‌فروشند
ثبت نام ۲۱۷۰ واحد صنفی و تولیدی شهرستان اهر در سامانه کارا
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / استانی-شهرستانها / ویروس کرونا / سامانه کارا
ثبت نام ۲۱۷۰ واحد صنفی و تولیدی شهرستان اهر در سامانه کارا
فرماندار اهر از ثبت نام ۲۱۷۰ واحد صنفی آسیب دیده از بیماری کرونا در سامانه کارا خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
دستگیری ۲۷ قمارباز در لاهیجان گیلان
فرمانده انتظامی لاهیجان از دستگیری ۲۷ قمارباز و کشف ۳۵ عدد آلات و ادوات قمار در یک واحد صنفی در این شهرستان خبرداد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
۸۰ درصد اصناف از شیوع کرونا آسیب دیدند
رئیس اتاق اصناف تهران گفت: ۳۰۰ هزار واحد صنفی در استان تهران وجود دارد که حدود ۸۰ درصد این اصناف از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، قاسم نوده فراهانی در حاشیه مراسم روز اصناف گفت: برخی از اصناف سه ماه تعطیل بودند و اکنون هم برخی دیگر با 50 درصد ظرفیت خود کار می‌کنند و همین امر باعث شد تا با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شوند.
مجازات کیفری در انتظار مرتکبان فک پلمب غیر قانونی 
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / پلیس / پلمب / پلمب واحد صنفی
مجازات کیفری در انتظار مرتکبان فک پلمب غیر قانونی 
  معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی پایتخت با اشاره پلمب مجدد رستورانی در حوالی خیابان فرحزادی، گفت: مرتکبان فک پلمب غیر قانونی متحمل مجازات کیفری خواهند شد. 
4950 بنگاه اقتصادی کرمانشاه مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا هستند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
4950 بنگاه اقتصادی کرمانشاه مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا هستند
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه پرداخت تسهیلات حمایتی به مشاغل آسیب دیده از شیوع کرونا آغاز شده، گفت: 4950 واحد تولیدی و صنفی مشمول دریافت این تسهیلات هستند.
بازگشایی تالارهای پذیرایی در مناطق زرد و سفید کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / وزارت بهداشت
بازگشایی تالارهای پذیرایی در مناطق زرد و سفید کرونا
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن اشاره به بازگشایی تالارهای پذیرایی در مناطق زرد و سفید کرونا، از تعطیلی 4600 واحد صنفی متخلف طی دو هفته گذشته خبر داد.
بازگشایی تالار‌ها و سالن‌های سینما و تئاتر از فردا/ تهیه پروتکل جدید برای زندان ها/ سیاست مان پلمب کردن نیست/ شرط فعالیت قهوه خانه ها، عدم عرضه دخانیات است/ پلمب ۴۶۰۰ واحد صنفی متخلف طی دو هفته گذشته
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
بازگشایی تالار‌ها و سالن‌های سینما و تئاتر از فردا/ تهیه پروتکل جدید برای زندان ها/ سیاست مان پلمب کردن نیست/ شرط فعالیت قهوه خانه ها، عدم عرضه دخانیات است/ پلمب ۴۶۰۰ واحد صنفی متخلف طی دو هفته گذشته
جدای زیان های ویژه دخانیات در شرایط کرونایی، شلنگ قلیان هم نگرانی آفرین است و در نتیجه این موارد، تعداد زیادی از پلمب‌های اخیر ما به واحد‌های قهوه‌خانه‌ای اختصاص یافته که قلیان و مواد دخانی عرضه می‌کردند؛ به طوری که طی دو هفته گذشته بیش از ۴۶۰۰ پلمب و تعطیلی واحد‌های صنفی را داشتیم که بخش عمده آن قهوه خانه بود.
پلمپ بیش از ۴۶۰۰ واحد صنفی در دو هفته اخیر/ بازگشایی تالارهای پذیرایی در شهرهای سفید
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
پلمپ بیش از ۴۶۰۰ واحد صنفی در دو هفته اخیر/ بازگشایی تالارهای پذیرایی در شهرهای سفید
ایلنا: معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از پلمپ بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ واحد صنفی در دو هفته اخیر خبر داد و گفت: بخش عمده این پلمپ‌ها به واحدهای قهوه…
مشاغلی که اجازه نفس کشیدن به اصفهان نمی دهند
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / استانی-اجتماعی / ساماندهی مشاغل مزاحم / مدیریت شهری
مشاغلی که اجازه نفس کشیدن به اصفهان نمی دهند
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان با اشاره به استقرار ۱۲۰ هزار واحد صنفی پروانه دار و بدون پروانه در اصفهان، گفت: اگرچه ابزار قانونی برای ساماندهی مشاغل شهری وجود دارد، اما قصد داریم بر اساس نقشه راه علمی و تعامل با اصناف پیش برویم.
طی ۴ روز ۱۲۵ واحد متخلف در شیراز شناسایی شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / استانی-اقتصادی / سازمان صمت / بازرسی و نظارت
طی ۴ روز ۱۲۵ واحد متخلف در شیراز شناسایی شد
رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس اعلام کرد که طی ۴ روز، ۱۲۵ واحد متخلف صنفی در شیراز شناسایی و ۷ میلیارد ریال تخلف آنان مشخص شده است.
در یک هفته گذشته تعداد مبتلایان کرونا به اندازه ۴ ماه افزایش پیدا کرده است
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / دانشگاه علوم پزشکی / سازمان ها / کرونا / بانک ها / روابط عمومی / سید مجید حسینی / ایران / فرهنگ
در یک هفته گذشته تعداد مبتلایان کرونا به اندازه ۴ ماه افزایش پیدا کرده است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، واحد صنفی پلمب و همچنین ادارات دولتی متخلف به دستور استانداری بسته و مسئولیت تعطیلی با مدیر آن اداره می باشد.
رصد توزیع لوازم خانگی از کارخانه تا خانه/ واحدهای صنفی گران فروش پلمب می‌شوند
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی / بازار لوازم خانگی
رصد توزیع لوازم خانگی از کارخانه تا خانه/ واحدهای صنفی گران فروش پلمب می‌شوند
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از پیشنهاد رصد بازار لوازم خانگی از درب کارخانه تا خانه و پذیرش این موضوع از سوی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت خبر داد و گفت: در صورت افزایش قیمت لوازم خانگی بیش از ۲۵ درصد واحد صنفی پلمب می‌شود.
آسیب زدن کرونا به بیش از 11 هزار صنف و کسب و کار در خراسان شمالی
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / استانی-اقتصادی / ویروس کرونا / واحد صنفی / خراسان شمالی
آسیب زدن کرونا به بیش از 11 هزار صنف و کسب و کار در خراسان شمالی
مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: شیوع ویروس کرونا به 11 هزار و 195 صنف و کسب و کار خویش فرما و کارفرما آسیب وارد کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
مدارسِ کتابفروش
[لیلا مهداد] کتاب‌های درسی تمام مقاطع دیگر از کتابفروشی‌ها توزیع نمی‌شود. این مسئولیت بعد از این به دوش سامانه  « irtextbook» قرار گرفته تا در ‌سال تحصیلی پیش ‌رو فروش و توزیع مواد آموزشی از طریق سامانه الکترونیکی و ثبت سفارش کتب درسی صورت بگیرد؛ تصمیمی که یکی از مهم‌ترین اهدافش به گفته محمدمهدی کاظمی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، هزینه کمتر خانواده‌ها برای تهیه کتاب‌هاست. صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، کاهش تعداد کتاب‌های درسی منسوخ‌شده، کاهش توزیع کتاب‌های درسی چاپ سال‌های قبل، کاهش تعداد کتاب‌های درسی مرجوعی، اعمال نظارت دقیق‌تر بر نحوه توزیع و جلوگیری از هر گونه اعمال …
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
۶۵ درصد سارقان پایتخت ساکن تهران نیستند
استاندار تهران گفت: بر اساس اعلام پلیس ۶۵ درصد از سارقان در تهران سکونت ندارند و ۸۵ درصد از زورگیری‌ها توسط موتورسیکلت‌سواران بدون هویت انجام می‌شود. به گزارش مهر، انوشیروان محسنی بندپی، اظهار کرد: در بدو شروع کار پلیس در تهران، پایتخت ۲۹ درصد از سرقت کل کشور را به خود اختصاص داده بود که در پایان سال ۹۸ این عدد به ۲۱.۸ درصد رسیده است.  او افزود: ۱۵۰ هزار واحد صنفی بدون پروانه در پایتخت فعالیت می‌کنند، بین ۳.۵ تا ۴ میلیون موتورسیکلت‌سوار بدون هویت در این شهرداریم که ۸۵ درصد از زورگیری‌ها توسط همین موتورسیکلت‌سواران انجام می‌شود.
کاهش ۵۵ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی درکشور/ گلایه از وضعیت مترو/ تعطیلی ۲۵۰هزار واحد صنفی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
کاهش ۵۵ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی درکشور/ گلایه از وضعیت مترو/ تعطیلی ۲۵۰هزار واحد صنفی
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به کاهش حدود ۵۵ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا از سوی مردم و اصناف، از تعطیلی بیش از ۲۵۰هزار واحد صنفی و صنعتی به این دلیل خبر داد و گفت: متاسفانه شرایط رعایت پروتکل‌ها در شهر تهران نسبت به سایر استان‌ها ناامیدکننده‌تر است و ناچار به برخوردهای قضایی و حقوقی با متخلفان هستیم.
هشدار وزارت بهداشت: گلایه از وضعیت مترو/ تشدید نظارت‌ها بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی و احتمال برخی تعطیلی‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / تعطیلی صنف ها / حمل و نقل عمومی / کاهش رعایت پروتکل بهداشتی / هشدار وزارت بهداشت / وزارت بهداشت
هشدار وزارت بهداشت: گلایه از وضعیت مترو/ تشدید نظارت‌ها بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی و احتمال برخی تعطیلی‌ها
شفقنا- معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به کاهش حدود ۵۵ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا از سوی مردم و اصناف، از تعطیلی بیش از ۲۵۰هزار واحد صنفی و صنعتی به این...
کشف ۱۲ تن شکر و۲۴  تن برنج در سطح بازار کهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
کشف ۱۲ تن شکر و۲۴ تن برنج در سطح بازار کهگیلویه و بویراحمد
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از کشف تخلف صنفی گرانفروشی و امتناع از عرضه کالا توسط دو واحد عمده فروش مواد غذایی در استان خبر داد و گفت: ارزش ریالی این پرونده مبلغ ۱۰۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است که جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.
تعطیلی 250 هزار واحد صنفی متخلف/ گلایه وزارت بهداشت از وضعیت مترو
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / ویروس کرونا / وزارت بهداشت
تعطیلی 250 هزار واحد صنفی متخلف/ گلایه وزارت بهداشت از وضعیت مترو
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به تعطیلی 250 هزار واحد صنفی متخلف در ایام همه‌‌گیری کرونا، نسبت به وضعیت تردد درمتروها ابراز گلایه مندی کرد.
استاندار تهران: انتظارمان از فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو و اتوبوس برآورد نشد/ فعالیت 150 هزار واحد صنفی فاقد پروانه
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
استاندار تهران: انتظارمان از فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو و اتوبوس برآورد نشد/ فعالیت 150 هزار واحد صنفی فاقد پروانه
استاندار تهران گفت: انتظار ما مبنی بر فاصله‌گذاری اجتماعی در مترو و اتوبوس برآورده نشد.
۶۵ درصد از سارقان پایتخت در این شهر سکونت ندارند/فعالیت ۱۵۰ هزار واحد صنفی بدون پروانه در تهران
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / موتور سیکلت / نیروی انتظامی / شورای شهر / انوشیروان محسنی بندپی / سردار رحیمی
۶۵ درصد از سارقان پایتخت در این شهر سکونت ندارند/فعالیت ۱۵۰ هزار واحد صنفی بدون پروانه در تهران
استاندار تهران گفت: بر اساس اعلام پلیس ۶۵ درصد از سارقان در تهران سکونت ندارند و ۸۵ درصد از زورگیری ها توسط موتورسیکلت سواران بدون هویت انجام می شود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
دستگیری ۵۵۷ مجرم در اجرای طرح اقتدار پلیس
رئیس پلیس پایتخت پس از دستگیری ۵۵۷ مجرم در اجرای نخستین مرحله از طرح «اقتدار» پلیس امنیت خبر داد.سردار حسین رحیمی در اجرای اولین مرحله از طرح اقتدار که صبح دیروز در محل ستاد فاتب برگزار شد، گفت: اولین مرحله از اجرای طرح اقتدار پلیس امنیت برای برخورد با اراذل و اوباش، مزاحمان نوامیس، فروشندگان سلاح و ... بود؛ افرادی که در پارک‌ها، قهوه‌خانه‌ها، باشگاه‌های بدنسازی و... اقدام به ایجاد مزاحمت برای شهروندان کرده بودند. رحیمی با بیان اینکه اجرای این طرح پس از انجام کار اطلاعاتی از ابتدای این هفته به طور عملیاتی آغاز شد افزود: در همین راستا نیز ۲۵۷ پرونده تشکیل شد که ۱۲۱ مورد آن مربوط به شرارت، درگیری، عربده‌کشی، باج گیری، زورگیری، ضرب و جرح و نظایر آن بود. ۱۸ پرونده مربوط به حمل سلاح و مهمات و خرید …
تشکیل ۶۰۶ پرونده برای واحدهای صنفی متخلف کهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / سازمان صنعت ، معدن و تجارت / واحد صنفی / تخلف
تشکیل ۶۰۶ پرونده برای واحدهای صنفی متخلف کهگیلویه و بویراحمد
رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای ۶۰۶ واحد صنفی متخلف این استان پرونده تشکیل و به مراجع مربوطه معرفی شدند.
بررسی رعایت فاصله گذاری اجتماعی در واحدهای صنفی شهر کرمان
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / دادستان کرمان / طرح فاصله‌گذاری اجتماعی / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
بررسی رعایت فاصله گذاری اجتماعی در واحدهای صنفی شهر کرمان
دادستان کرمان، مدیرکل تعزیرات، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، نماینده اداره اماکن و ... عصر امروز یکشنبه ۱۸ خردادماه به منظور نظارت بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی در راستای مقابله با بیماری کرونا از مراکز مختلف سطح شهر کرمان و چند واحد صنفی بازدید کردند.
تقاضای تجدید نظر اتاق اصناف ایران در فهرست مشاغل آسیب دیده از کرونا به دولت
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / اتاق اصناف / ویروس کرونا
تقاضای تجدید نظر اتاق اصناف ایران در فهرست مشاغل آسیب دیده از کرونا به دولت
رئیس اتاق اصناف ایران از درخواست کتبی برای تجدید نظر در فهرست اعلام شده برای دریافت تسهلات مشاغل آسیب دیده از کرونا به دولت خبرداد و گفت: از یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد صنفی آسیب دیده ار کرونا، تنها ۶۷۰هزار واحد در فهرست اعلام شده دولت قرار گرفتند.
۳۵ واحد صنفی درگچساران پلمپ شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
۳۵ واحد صنفی درگچساران پلمپ شد
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: از یک ماه پیش تاکنون۳۵ واحد صنفی متخلف که مراقبت های بهداشتی پیشگیری از ویروس کرونا را رعایت نکرده اند پلمپ شدند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
تعیین تکلیف قیمت جدید سیمان در هفته‌جاری
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: براساس رویه سالانه، قیمت جدید سیمان با تایید نهادهای ذی‌ربط در هفته‌جاری تعیین تکلیف می‌شود. عبدالرضا شیخان افزود: در حال حاضر ظرفیت تولید سیمان کشور به ۸۸ میلیون تن رسیده و در واقع حدود ۷۰ درصد ظرفیت در سال گذشته تولید محقق شد. صنعت سیمان امسال وارد هشتاد و هفتمین سال فعالیت خود شده و این صنعت که از دهه ۸۰ شتاب خود را آغاز کرد، در سال ۱۳۸۰ حدود ۳۰ میلیون تن تولید داشت و براساس آمارهای منتشر شده بیش از ۱۰ میلیون تن واحد جدید در حال احداث است.
تولید و فروش "مانتوهای جلوباز و شیشه‌ای" ممنوع است/ برخورد با متخلفان
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / کارگروه ساماندهی مدولباس / مد و لباس / پلیس امنیت
تولید و فروش "مانتوهای جلوباز و شیشه‌ای" ممنوع است/ برخورد با متخلفان
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس تهران گفت: اتحادیه پوشاک با نصب بنر در  پاساژها و مجتمعهای فروش و عرضه پوشاک، نسبت به عدم تولید و عرضه "مانتوهای جلوباز و شیشه‌ای" اطلاع‌رسانی کرده است؛ در صورت تخلف، واحد صنفی با دستور قضائی، توسط پلیس پلمب می‌شوند.
1100 واحد صنفی از کرونا در کاشمر متضرر شدند
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / استانی-شهرستانها / واحدهای صنفی / کروناویروس / کرونا / کاشمر / خبرهای شهرستان کاشمر
1100 واحد صنفی از کرونا در کاشمر متضرر شدند
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر گفت: بر اثر شیوع ویروس کرونا تا کنون 1100 واحد صنفی در کاشمر متضرر شده‎اند.
قوانین دست‌و‌پاگیر صنعت پیچ‌و‌مهره را زمین‌گیر کرده
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
قوانین دست‌و‌پاگیر صنعت پیچ‌و‌مهره را زمین‌گیر کرده
با وجودی که صنعت پیچ و مهره از صنایع مادر و بالادستی است، اما متأسفانه قوانین دست و پاگیر اداری، انگیزه تولیدکنندگان و صاحبان این واحد صنفی را برای بومی کردن این صنعت به چالش کشانده است.
پلمب ۱۱ واحد صنفی به علت عدم رعایت پروتکل بهداشتی در بروجرد
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / استانی-شهرستانها / پلمپ واحد صنفی / سازمان صمت / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / همه علیه کرونا
پلمب ۱۱ واحد صنفی به علت عدم رعایت پروتکل بهداشتی در بروجرد
رئیس صمت بروجرد از پلمب ۱۱ واحد صنفی به علت عدم رعایت پروتکل بهداشتی در شهرستان خبر داد.
صدور و ابلاغ ۳۲ اخطاریه محیط زیستی برای واحدهای متخلف در تهران
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / اداره کل محیط زیست استان تهران / واحد صنفی متخلف / فاطمه برنا
صدور و ابلاغ ۳۲ اخطاریه محیط زیستی برای واحدهای متخلف در تهران
رییس اداره محیط زیست شهر تهران از اقدامات بخش کارشناسی و نظارتی این اداره در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •