دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
کامبیز نوروزی
ترور سردار سلیمانی، مصداق بارز نقض حقوق بین‌الملل
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
ترور سردار سلیمانی، مصداق بارز نقض حقوق بین‌الملل
تهران - ایرنا - یک حقوقدان با بیان اینکه روابط بین‌الملل اکنون بیش از همیشه عاری از حقوق و اخلاق شده و صرفا بر مدار قدرت بی‌مهار حرکت می‌کند، گفت: اقدام آمریکا در ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی در خاک عراق شاهد این مدعا و مصداق بارز نقض حاکمیت این کشور و حقوق بین الملل است.
  دفاع مقدس  تروریسم  کامبیز نوروزی  سردار سلیمانی  شهادت سردار سلیمانی
پس‌لرزه‌های سخنان جنجالی خانم فرماندار
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / سیاسی
پس‌لرزه‌های سخنان جنجالی خانم فرماندار
در این بین کامبیز نوروزی حقوقدان و روزنامه نگار نیز به سخنان لیلا واثقی واکنش نشان داده است. نوروزی اظهارات فرماندار شهر قدس را "صادقانه"، اما دارای "تبختر" و "خوی خشونت" توصیف کرده است. این حقوقدان در یادداشتی نوشته که " این اولین موردی است که بطور مشخص معلوم می‌شود دستور تیر توسط چه کسی صادر شده است."
  سیاست  شهر قدس  لیلا واثقی  فرماندار شهر قدس  اعتراضات آبان
رشد زنان در ایران، رشدی گلخانه‌ای نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اجتماعی
رشد زنان در ایران، رشدی گلخانه‌ای نیست
تهران-ایرنا- «کامبیز نوروزی» حقوقدان، در گفت‌وگو با ایرنا بیان داشت: رشد زنان در ایران امروز همانند دوره پهلوی رشدی گلخانه‌ای نیست که با بخشنامه تولید شده باشد، بلکه ناشی از روند طبیعی تجربه توسعه و تغییر و تحولاتی است که در حال وقوع است.
  کامبیز نوروزی  حقوق زنان  خشونت خانگی  توسعه یافتگی  حقوق شهروندی  خشونت علیه زنان  حقوق بشر
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
نخستین شماره کتاب داروگ رونمایی می‌شود
همدلی-شماره‌ نخست کتاب داروگ به کوشش ابوالفضل پاشا و آفاق شوهانی منتشر شد و قرار است روز پنج‌شنبه دوم آبان 1398 ساعت 16:30 تا 19 به نشانی میدان فردوسی خیابان سپهبد قرنی کوچه‌ محمدی پلاک 14 واحد 5، رونمایی شود. این مراسم با حضور شماری از شاعران و مترجمانی که آثارشان در این کتاب آمده است، برگزار خواهد شد. امین ابراهیمی، سامان بختیاری، فرزین پارسی کیا؛ کامبیز جعفر نژاد، فاطمه‌ جعفری، رزا جمالی، اباسط حاتمی، ایلیا دیانوش، محمد زیار، محمد علی ‌نوری، تارا کسرایی، علی‌ رضا مطلبی و محمد رضایار از جمله مهمانان این مراسم خواهند بود. نخستین شماره‌ کتابِ داروگ در سه بخش شعر ایران، نقد و نظر و شعر جهان تدوین شده است.1. در بخشِ شعرِ ایران:شعرهایی از سعید آرمات/ شمس آقاجانی/ بهروز آقاکندی/ امین ابراهیمی/ پگاه …
حریم خصوصی ، رسانه‌ها و فضای مجازی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / اجتماعی
حریم خصوصی ، رسانه‌ها و فضای مجازی
تهران-ایرنا- کارشناسان در بخش دوم میزگرد ایرنا، به این موضوع اشاره می‌کنند که روزنامه نگاران نباید اسیر جذبه فضای مجازی شوند و حریم خصوصی را زیرپا بگذارند.
  علی اکبر قاضی زاده  حسن نمکدوست تهرانی  کامبیز نوروزی  روزنامه نگار  اخلاق روزنامه نگاری  رسانه  سواد رسانه ای  شبکه اجتماعی مجازی  آسیب شناسی رسانه