جمعه, ۲ اسفند, ۱۳۹۸ / 21 February, 2020
کمیسیون عمران شورای شهر تهران
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
کرایه‌ تاکسی گران می‌شود
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: تکلیف بودجه شهرداری طی هفته آینده نهایی می‌شود و بر همین اساس نرخ‌های جدید تاکسی اعلام خواهد شد.به گزارش فارس، محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درمورد نرخ جدید کرایه‌های تاکسی اظهار د اشت: درصورتی که موضوع بودجه سال ۹۹ در شورای شهر تصویب شود تکلیف نرخ کرایه‌های تاکسی برای سال آینده نیز مشخص خواهد شد. وی افزود: طی هفته آینده تکلیف بودجه شهرداری نهایی می‌شود و بر همین اساس نرخ‌های جدید اعلام خواهد شد و افزایش پیش از تصویب و ابلاغ نرخ‌های جدید غیرقانونی است. رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نرخ جدید کرایه‌های تاکسی بر اساس تورم است، گفت: البته نرخ واقعی تورم ۲۶ تا ۲۷ درصد به صورت رسمی …
شهروندان به پارکبان ها پول ندهند
ایرنا / ۳ روز قبل / اجتماعی
شهروندان به پارکبان ها پول ندهند
تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران فعالیت پارکبان ها را غیر قانونی دانست و گفت که شهروندان نباید به افرادی که به عنوان پارکبان از آنها وجه نقد مطالبه می کنند، پول بدهند.
  شورای اسلامی شهر تهران  شهر تهران
آلودگی هوای تهران تا سال آینده تداوم دارد؟
تابناک / ۴ روز قبل / وبگردی
آلودگی هوای تهران تا سال آینده تداوم دارد؟
وضعیت آلودگی هوای تهران دست کم تا یک سال آینده همینطور می‌ماند. این پیش‌بینی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر درباره چشم‌انداز مقابله با آلودگی هواست. چشم‌اندازی تیره و تار که به نظر می‌رسد امیدی به بهبود وضعیت دست کم تا بهار ۱۴۰۰ نداشته باشد.
تذکر به شهرداری درباره عدم تحقق بودجه توسعه حمل و نقل
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اجتماعی
تذکر به شهرداری درباره عدم تحقق بودجه توسعه حمل و نقل
ایلنا: عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درخصوص عدم پرداخت بودجه کلیه درآمدهای وصولی حاصل از تغییر پهنه (کاربری)، عوارض صدور پروانه و اعطای مازاد تراکم…
جزییات تخفیف‌هایی که به طرح ترافیک ۹۹ اختصاص پیدا می‌کند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
جزییات تخفیف‌هایی که به طرح ترافیک ۹۹ اختصاص پیدا می‌کند
علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران گفت: برای رانندگان جهت ورود به محدوده طرح‌های ترافیکی طرح‌های تشویقی و تخفیفی پیش بینی شده است.
هشدار شورای شهر درباره فروریزش‌های متعدد در تهران
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اجتماعی
هشدار شورای شهر درباره فروریزش‌های متعدد در تهران
نایب رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران درباره فروریزش‌های متعدد در سطح شهر به ویژه مناطق قدیمی و نیز مناطقی که خاک بستر مستعد دارند، هشدار داد.
بودجه ترافیک و عمران سال ۹۹ شهرداری تهران ۵ هزار میلیارد تومان است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اجتماعی
بودجه ترافیک و عمران سال ۹۹ شهرداری تهران ۵ هزار میلیارد تومان است
تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران رقم بودجه این نهاد برای موضوع ترافیک و عمران را ۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
  کمیسیون بودجه شورای شهر تهران  معاونت برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران  شهرداری تهران  کمیسیون عمران شورای شهر تهران
شورای شهر با افزایش بی‌ضابطه نرخ طرح‌ ترافیکی سال ۹۹ مخالف است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اجتماعی
شورای شهر با افزایش بی‌ضابطه نرخ طرح‌ ترافیکی سال ۹۹ مخالف است
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تاکید کرد که اعضای شورا با افزایش بی‌ضابطه نرخ طرح‌ های ترافیکی سال ۹۹ مخالف است.
  طرح ترافیک تهران  شورای شهر  شهرداری تهران  محمد علیخانی
احتمال افزایش ۶۰ درصدی عوارض
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اجتماعی
احتمال افزایش ۶۰ درصدی عوارض "محدوده کاهش آلودگی هوا"
محمد علیخانی: شهرداری تهران پیشنهادی را مبنی بر افزایش ۶۰ درصدی عوارض محدوده کاهش آلودگی هوا به شورای شهر داده است که کمیسیون عمران و برنامه و بودجه مخالف این میزان هستند.
  اخبار حوادث  محمد علیخانی  شهرداری تهران  تهران  طرح ترافیکی  آلودگی هوا
افزایش بی‌رویه نرخ عوارض طرح ترافیک نداریم
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اجتماعی
افزایش بی‌رویه نرخ عوارض طرح ترافیک نداریم
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران درباره آخرین جزئیات لایحه تعیین عوارض نرخ ورود به محدوده‌های ترافیکی در سال آینده توضیحاتی داد.
  شورای ترافیک  شهرداری  شورای شهر تهران  محمد علیخانی
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / ...
علامت‌ سوال‌ها درباره املاک نجومی هنوز وجود دارد
«شهربانو امانی»، عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شورای شهر تهران باید بابت کم‌کاری ‌در به سرانجام رساندن پرونده املاک از مردم عذرخواهی کند، گفت: بخشی از بدهی‌ها در هر دوره مدیریتی مربوط به سرمایه‌گذاری و اقدامات زیربنایی است که در هر دوره مدیریتی وجود دارد و باید پاسخگوی آن باشد و از طرفی وقتی در سرمایه‌های انسانی مرتکب تخلفی می‌شوند، باید جدی‌تر پیگیر بود، چراکه بستر فساد وجود داشته و علت‌های آن از بین نرفته است و در همین راستا باید پرسید؛ قائم‌مقام شهردار اسبق اکنون کجاست و چرا مطلبی درباره او منتشر نمی‌شود؟
بدون تامین منابع مالی، افتتاح ماهیانه یک ایستگاه مترو ممکن نیست
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اجتماعی
بدون تامین منابع مالی، افتتاح ماهیانه یک ایستگاه مترو ممکن نیست
عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران گفت: شورای شهر در متمم بودجه سال جاری مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است اما بخش عمده‌ای از این مبلغ صرف هزینه های جاری می شود؛ در نتیجه باید برای تامین منابع مالی خطوط ۶ و ۷ به منابع غیر نقدی و مساعدت سازمان املاک شهرداری امیدوار بود
  بودجه  شورای شهر  شهرداری  مترو  منابع مالی
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
پرونده املاک نجومی را بررسی کنید
[شهروند] از افشای ماجرای واگذاری املاک نجومی به تعدادی از مدیران شهری و اعضای شورای شهر تهران در زمان شهرداری محمدباقر قالیباف، هنوز تکلیف تحقیق و تفحص رسمی از این ماجرا معلوم نیست. آخرین بار، بیست‌وچهارم اسفند ۱۳۹۵ بود که نمایندگان مجلس با قبول گزارش کمیسیون عمران مجلس تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌ها به اشخاص حقیقی و حقوقی را رد کردند. این گزارش با ۱۳۲ رأی موافق، ۹۰ رأی مخالف و پنج رأی ممتنع به تصویب رسید و در نتیجه تحقیق و تفحص از شهرداری در دستور کار مجلس قرار نگرفت و حالا دوباره زمزمه‌هایی دراین‌باره در مجلس آغاز شده است. دیروز محمد کاظمی، عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس بیان کرد که همه پرونده‌های ریز و درشت و متعلق به هر فرد …
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
ایرانشهر
محمد علیخانی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تحریم و مسائل اقتصادی مشکل آلودگی هوا را…
  آلودگی هوا  حمل و نقل  خودرو  شورای شهر تهران  مسائل اقتصادی
تحریم‌ مشکل آلودگی هوا را پیچیده کرد/ شهرداری قصوری ندارد
فارس / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اجتماعی
تحریم‌ مشکل آلودگی هوا را پیچیده کرد/ شهرداری قصوری ندارد
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تحریم و مسائل اقتصادی مشکل آلودگی هوا را پیچیده کرده است، گفت: شهرداری قصوری در زمینه آلودگی هوا ندارد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
فرمول جدید نرخ‌گذاری پارکینگ‌های شهرداری
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: نرخ پارکینگ در سال 99 بر اساس کیفیت پارکینگ‌ها متغیر خواهد بود.
هشدار در مورد تغییر کاربری پارکینگ‌های شهرداری/ تغییر نرخ پارکینگ در سال 99
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اجتماعی
هشدار در مورد تغییر کاربری پارکینگ‌های شهرداری/ تغییر نرخ پارکینگ در سال 99
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران ضمن هشدار در مورد تغییر کاربری پارکینگ‌های شهرداری گفت: نرخ پارکینگ در سال 99 بر اساس کیفیت آنها تغییر می‌کند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
کروز یک الگوی مطلوب از فکر ناب ایرانی است
رئیس اسبق شورای شهر تهران و مشاور کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در معیّت تیم همراه از فعالیت‌ها، خطوط تولید و مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی سایت شماره 2 شرکت صنایع تولیدی کروز بازدید کردند.در جریان این بازدید که با توضیحات نادر سخا مدیر‏‏عامل شرکت کروز و مدیران بخش‌های مختلف همراه بود، مهدی چمران، اسدالله راشدی و سایر مهمانان با نحوه فعالیت‌ها و مدیریت بهره‌وری و نظارت بر کیفیت در این شرکت آشنا شدند.بازدید از کروز برایم لذت‏بخش بودمهدی چمران، عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب در حاشیه بازدید از شرکت قطعه‌سازی کروز با ابراز خرسندی نسبت به بازدید از این شرکت قطعه‌سازی گفت: شرکت کروز به صورت منظم با سیستم علمی اداره می‌شود و مدیریت در آن توانمند است. همچنین توجه به کیفیت در این مجموعه …
تذکر به شهردار تهران در خصوص عدم واریز ۴۰ درصدی درآمدهای عوارض تردد خودروها در محدوده‌های مرکزی شهر
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
تذکر به شهردار تهران در خصوص عدم واریز ۴۰ درصدی درآمدهای عوارض تردد خودروها در محدوده‌های مرکزی شهر
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به شهرداری تهران درباره واریز نکردن ۴۰ درصد از درآمدهای عوارض تردد خودروها در محدوده‌های مرکزی شهر تذکر داد.
  رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران
تأثیر ۷ درصدی طرح ترافیک در کاهش آلودگی هوا بهتر از تأثیری صفر درصدی است!
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
تأثیر ۷ درصدی طرح ترافیک در کاهش آلودگی هوا بهتر از تأثیری صفر درصدی است!
عضو کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورای شهر تهران گفت: تأثیر ۷ درصدی اجرای طرح جدید ترافیک تهران در کاهش آلودگی هوا، از صفر درصد بهتر است!
ناتوانی شورای  تهران از مدیریت ترافیک: قدرت اعمال نظر نداریم!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
ناتوانی شورای تهران از مدیریت ترافیک: قدرت اعمال نظر نداریم!
فارس نوشت: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به بزرگترین نقص طرح ترافیک در پایتخت گفت: شورای شهر قدرت اعمال نظر در برخی از تصمیمات شهری از جمله طرح ترافیک را ندارد.
  شورای شهر تهران  طرح ترافیک  شهرداری تهران
طرح ترافیک  پیوست مطالعاتی ندارد/ شورای شهر را دور زدند
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
طرح ترافیک پیوست مطالعاتی ندارد/ شورای شهر را دور زدند
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به بزرگترین نقص طرح ترافیک در پایتخت گفت: شورای شهر قدرت اعمال نظر در برخی از تصمیمات شهری از جمله طرح ترافیک را ندارد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
شورا در انتظار امکان‌سنجی احداث «LRT»
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به هزینه احداث هر کیلومتر LRT (تراموا) در پایتخت گفت: در صورتی که بخش خصوصی به این حوزه ورود کند، تراموا به ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی افزوده خواهد شد. به گزارش خبرگزاری فارس، محمد علیخانی درباره موضوع راه‌اندازی و احداث تراموا در پایتخت اظهار کرد: مدتی پیش مقرر شد شهردار تهران بررسی‌هایی در زمینه امکان‌سنجی راه‌اندازی قطار سبک شهری در تهران انجام دهد و گزارشی به شورای شهر ارسال شود؛ ولی هنوز گزارشی در این زمینه در اختیار ما قرار نگرفته است. وی در پاسخ به اینکه چقدر بودجه برای احداث و راه‌اندازی تراموا در پایتخت لازم است، گفت: هزینه احداث هر کیلومتر LRT اعم از ساخت و تجهیز، 15 تا 18 میلیون یورو است که ظرفیت جابه‌جایی 7 هزار نفر را به‌صورت روزانه …
هزینه احداث  هر کیلومتر LRT در پایتخت/ تراموا به تهران می‌آید؟
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
هزینه احداث هر کیلومتر LRT در پایتخت/ تراموا به تهران می‌آید؟
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به هزینه احداث هر کیلومتر LRT (تراموا) در پایتخت گفت: در صورتی که بخش خصوصی به این حوزه ورود کند ، تراموا به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده خواهد شد.
سردار سلیمانی سرباز رهبر و ایران اسلامی بود
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
سردار سلیمانی سرباز رهبر و ایران اسلامی بود
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت:حاج قاسم، در اخلاق و سیاست، متعادل و علوی بود. او سرباز رهبر و ایران اسلامی بود.
  هاشمی رفسنجانی  قاسم سلیمانی  شورای شهر تهران  محمد علیخانی
«حاج قاسم سلیمانی» سرمایه‌ای متعلق به همه ملت ایران است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
«حاج قاسم سلیمانی» سرمایه‌ای متعلق به همه ملت ایران است
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: حاج قاسم برای بسیاری از ما نه تنها یک چهره‌ی نظامی بلکه تبلور مردی بود که برخلاف بسیاری دیگر تمایلی به وسوسه‌های سیاسی و یا طرفداری از یک جناح خاص پیدا نکرد و خواست تا سرمایه‌ای متعلق به همه ملت ایران باشد.
ایمنی خطوط مترو قربانی باندبازی در مدیریت شهری
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
ایمنی خطوط مترو قربانی باندبازی در مدیریت شهری
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر انتقادات مربوط به مترو هشتگرد را بپذیریم، باید برخی از خطوط مترو تهران را همین حالا تعطیل کرد.
  ایمنی خطوط مترو  متروی هشتگرد
اختلاف نظر درباره کاربری پایانه جدید شرق
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
اختلاف نظر درباره کاربری پایانه جدید شرق
اعضای کمیسیون حمل و نقل عمران شورای شهر با حضور 4 نفر از معاونین شهردار تهران در جلسه ای،موضوع تغییر کاربری پایانه جدید شرق را بررسی کردند؛ اما با توجه به ارائه پیشنهادات جدید مقرر شد تا بازنگری‌هایی در طرح این پایانه ایجاد شود و نهایتا در هفته ابتدایی بهمن ماه، در مورد کاربری این پایانه تصمیم گیری نهایی صورت گیرد.
  پایانه شرق تهران  شهرداری تهران  شورای شهر تهران  محسن هاشمی رفسنجانی
رفتار دوگانه در مورد نواقص مترو پسندیده نیست
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
رفتار دوگانه در مورد نواقص مترو پسندیده نیست
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر انتقادات مربوط به مترو هشتگرد را بپذیریم، باید برخی از خطوط مترو تهران را همین حالا تعطیل کرد.
  مترو  شرکت مترو تهران  محمد علیخانی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
لزوم پیگیری قانونی سهم حمل‌ونقل از محل افزایش قیمت بنزین
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و عمران شورای شهر تهران به لزوم پیگیری قانونی سهم حمل‌ونقل عمومی از محل افزایش قیمت بنزین اشاره کرد. محمد علیخانی به شهرنوشت، گفت: «باید برای دریافت سهم حمل‌ونقل از محل افزایش قیمت بنزین اقداماتی را آغاز کنیم. به‌نظر می‌رسد پیگیری این موضوع برای تبدیل به یک قانون مشخص در مجلس میسر است. ظاهرا در جریان تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده هم درصدی برای حمل‌ونقل عمومی درنظر گرفته شده است. هم‌اکنون در فصل تصویب بودجه هستیم و نمایندگان شهرداری در حال رایزنی هستند تا بتوانند سهم حمل‌ونقل …
شاکیان بیدود از مراجع قانونی پیگیری کنند/ نمی‌دانیم بیدود چرا رفت و چرا برگشت!
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
شاکیان بیدود از مراجع قانونی پیگیری کنند/ نمی‌دانیم بیدود چرا رفت و چرا برگشت!
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: شاکیان بیدود باید از مراجع قانونی شکایت خود را پیگیری کنند.
  محمد علیخانی  رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران  بیدود  دوچرخه اشتراکی
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / سیاسی
مردم تاوان اقتصادِ بیمار را می‌دهند/ سرگردانی بیش از هزار پرونده در شهرداری
ریس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: مدیریت کلان شهر تهران جز با تصمیمات شجاعانه و ریسک پذیر و قاطعیت در اجرای برنامه‌ها و گشایش در امور مردم امکانپذیر نخواهد بود.
علیخانی: "تدبیر" در دولت روحانی به ابتذال کشیده شد/نهایت بدفهمی از ضابطه‌مندی در مدیریت شهری
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
علیخانی: "تدبیر" در دولت روحانی به ابتذال کشیده شد/نهایت بدفهمی از ضابطه‌مندی در مدیریت شهری
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران گفت: عنوان و آبروی عدالت در دولت احمدی‌نژاد و تدبیر در دولت روحانی به ابتذال کشیده شده است.
شهردار تکلیف معاونت حمل ونقل را روشن کند/کاری کرده‌اند که برخی آرزوی گذشتگان را می‌کنند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
شهردار تکلیف معاونت حمل ونقل را روشن کند/کاری کرده‌اند که برخی آرزوی گذشتگان را می‌کنند
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: از شهردار تهران می خواهم به منظور جبران آسیب ها و خسارت های ناشی از عملکرد معاونت سابق حمل و نقل، امید را به این سیستم بازگرداند.
  وزارت کشور  شورای شهر تهران  محمد علیخانی
مخالفت شورای شهر با راه‌اندازی تراموا توسط شهرداری/ شرط راه‌اندازی LRT
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
مخالفت شورای شهر با راه‌اندازی تراموا توسط شهرداری/ شرط راه‌اندازی LRT
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه تکمیل خطوط فعلی مترو باید در اولویت باشد،‌گفت: مخالف راه‌اندازی تراموا توسط شهرداری به دلیل کمبود منابع مالی هستیم.
وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی متهمان اصلی آلودگی هوای تهران
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی متهمان اصلی آلودگی هوای تهران
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران متهمان اصلی آلودگی هوای تهران را وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی عنوان کرد.
  آلودگی هوای تهران  شورای شهر
علیخانی: افزایش جریمه ورود به محدوده‌های ترافیکی باید به تایید شورای ترافیک تهران برسد
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
علیخانی: افزایش جریمه ورود به محدوده‌های ترافیکی باید به تایید شورای ترافیک تهران برسد
در حالی جریمه ورود به محدوده‌های ممنوع از ۲۰ به ۹۰هزار تومان افزایش یافته است که رئیس کمیسیون عمران و حمل‌و نقل شورای شهر تهران تاکید کرد: افزایش جریمه ورود به محدوده‌های ترافیکی باید به تایید شورای ترافیک تهران برسد
نیم بها شدن بلیت مترو و اتوبوس در روزهای آلوده ، قانونی نیست/ محیط زیست در زمان آلودگی هوا خودش را قایم می‌کند/ 190 روز سیمان تهران با مازوت سوخته شده و محیط زیست کاری نکرد/ اسم شهرداری در قانون هوای پاک نیست
برنا / ۱۳۹۸-۱۰-۰۲ / اجتماعی
نیم بها شدن بلیت مترو و اتوبوس در روزهای آلوده ، قانونی نیست/ محیط زیست در زمان آلودگی هوا خودش را قایم می‌کند/ 190 روز سیمان تهران با مازوت سوخته شده و محیط زیست کاری نکرد/ اسم شهرداری در قانون هوای پاک …
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نیم بها شدن بلیت مترو و اتوبوس در روزهای آلوده ، قانونی نیست گفت: محیط زیست در زمان آلودگی هوا خودش را قایم می‌کند و به وظایفش در مواجهه با آلودگی هوا به درستی عمل نمی‌کند.
مشکلات اقتصادی مانع رفع آلودگی هوا/ تکرار داستان ژان‌والژان در تهران
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
مشکلات اقتصادی مانع رفع آلودگی هوا/ تکرار داستان ژان‌والژان در تهران
رئیس کمیسیون عمران و حمل نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی مانع رفع آلودگی هوا است، گفت: طرح‌های ترافیکی به تنهایی چاره مقابله با آلودگی هوا نیست.
چرا مترو شلوغ است؟
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اجتماعی
چرا مترو شلوغ است؟
محمد علیخانی، عضو و رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران در گفتگو با فرارو، گفت:" افزایش تقاضای سفر در مترو که اخیراً اتفاق افتاده، به دلیل افزایش نرخ بنزین است. البته علت تاخیر و ازدحام در خطوط مترو، کمبود قطار و فرسودگی این ناوگان است، که برای جبران این کمبود به ۲ هزار واگن نیاز داریم."
  مترو تهران  ازدحام مترو  محمد علیخانی  شورای شهر تهران
خرید ۶۳۰ واگن برای مترو پایتخت جدی‌تر شده است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اجتماعی
خرید ۶۳۰ واگن برای مترو پایتخت جدی‌تر شده است
مهر نوشت: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: اتفاقات خوبی برای خرید واگن‌های مترو مطرح و خرید ۶۳۰ واگن جدی شده است.
  محمد علیخانی  اتوبوس  مترو  کمیسیون عمران مجلس
خرید 3 هزار دستگاه  اتوبوس برای پایتخت از محل صندوق ذخیره ارزی
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اجتماعی
خرید 3 هزار دستگاه اتوبوس برای پایتخت از محل صندوق ذخیره ارزی
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از خرید 3 هزار دستگاه اتوبوس برای پایتخت از محل صندوق ذخیره ارزی خبر داد.
مخالف راه اندازی تراموا توسط بخش خصوصی نیستیم
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اجتماعی
مخالف راه اندازی تراموا توسط بخش خصوصی نیستیم
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، گفت: اولویت ما ابتدا مترو است، اما اگر بخش خصوصی در زمینه تراموا بخواهد سرمایه گذاری کرده و آن را در تهران راه اندازی کند و همچنین این امر مصوبه داشته و در نهایت در شورای عالی ترافیک نیز مطالعات آن انجام شده باشد، مخالف نیستیم.
از هر کمکی در حوزه حمل ونقل عمومی استقبال می کنیم/ شورا با ایجاد ال آر تی مخالفتی ندارد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اجتماعی
از هر کمکی در حوزه حمل ونقل عمومی استقبال می کنیم/ شورا با ایجاد ال آر تی مخالفتی ندارد
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: در وضعیتی نیستیم که برای گرفتن اتوبوس گاز سوز ناز کنیم و از هر کمکی در حوزه حمل و نقل عمومی استقبال می کنیم.
  محمد علیخانی  شورای شهر تهران  حمل و نقل عمومی
بار گرانی بنزین بر شانه‌های مترو افتاد؛ شلوغی این روزها در تونل‌های زیرزمینی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اجتماعی
بار گرانی بنزین بر شانه‌های مترو افتاد؛ شلوغی این روزها در تونل‌های زیرزمینی
ایلنا نوشت: عضو کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران تاکید دارد وقتی نقص فنی و یا هر مشکلی در مترو وجود دارد و امکان جبران آن بیش از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه میسر نیست، ‌این حق مردم است که از آن مطلع شوند و راه جایگزینی برای رسیدن به مقصد خود تعیین کنند.
  مترو  شهرداری تهران  شورای شهر تهران  شهر تهران
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصادی
اولویت‌های ترافیکی پایتخت تا 1400
چند هفته‌ای است که کمیسیون‌های شورای شهر تهران اولویت‌های دو سال آینده خود بر مبنای برنامه پنج‌ساله سوم شهرداری تهران در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار داده‌اند. این اولویت‌ها در هم‌اندیشی شبانه اعضای شورا و شهردار هم به تایید رسیده است. اولویت‌های اعلام‌شده از سوی کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران برای دوسال آینده بر چهار محور استوار است.
نفس تهران به شماره افتاده؛ روزانه ۱۵ نفر به دلیل آلودگی هوا می‌میرند
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / سیاسی
نفس تهران به شماره افتاده؛ روزانه ۱۵ نفر به دلیل آلودگی هوا می‌میرند
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: روزانه 15 نفر در پایتخت به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند و شعار تهران شهری برای همه محقق...
  شورای شهر  آلودگی هوا
روزانه 15 نفر به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اجتماعی
روزانه 15 نفر به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: روزانه 15 نفر در پایتخت به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند و شعار تهران شهری برای همه محقق نشده است.
علیخانی: پولی شدن صندلی اتوبوس‌ها با ظرفیت فعلی امکان‌پذیر نیست
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
علیخانی: پولی شدن صندلی اتوبوس‌ها با ظرفیت فعلی امکان‌پذیر نیست
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به طرح پولی شدن صندلی اتوبوس‌های پایتخت، گفت: پولی شدن صندلی اتوبوس‌ها با ظرفیت فعلی امکان‌پذیر نیست؛در شرایطی که مردم در اتوبوس و مترو جای نشستن ندارند طرح چنین موضوعاتی زیبنده نیست و دستاویزی
پروژه های نیمه تمام بزرگ امسال به اتمام می‌رسد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
پروژه های نیمه تمام بزرگ امسال به اتمام می‌رسد
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، گفت: کمر پروژه‌های بزرگ شهر تهران با افتتاح آنها تا پایان سال جاری می‌شکند و دیگر پروژه نیمه تمام بزرگ در سطح شهر نخواهیم داشت.
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
واکنش شورای شهر تهران به طرح فروش صندلی های اتوبوس شهری
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: در بحث فروش یا رزرو صندلی های اتوبوس با قیمت بالاتر، شورای شهر تهران و کمیسیون عمران و حمل و نقل از چنین تصمیمی مطلع نیست و مجوزی برای فروش یا رزرو صندلی های اتوبوس با قیمت بالاتر به شهرداری نداده است.
  شورای شهر تهران  شهرداری تهران  فروش صندلی اتوبوس شهری
یک اتاق فکر، برای شهرداری تهران بحران سازی می کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
یک اتاق فکر، برای شهرداری تهران بحران سازی می کند
تهران- ایرنا- مشاور شهردار تهران در توئیتی اعلام کرد: یک اتاق فکر به صورت لحظه ای برای شهرداری بحران سازی می کند.
  معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران  پیروز حناچی  استانداری تهران  شهرداری تهران  مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران  کمیسیون عمران شورای شهر تهران  شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
صندلی اتوبوس های تهران فروشی نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / اجتماعی
صندلی اتوبوس های تهران فروشی نیست
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: هیچ مجوزی برای فروش صندلی اتوبوس های پایتخت از سوی شورا صادر نشده است.
  شهرداری تهران  محمد علیخانی  کمیسیون عمران شورای شهر تهران  شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
شهردار مسئله گودهای رها شده را شخصا پیگیری کند
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
شهردار مسئله گودهای رها شده را شخصا پیگیری کند
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر گفت: از شهردار تهران می خواهیم موضوع گودهای رها شده به ویژه گود مجاور سالن همایش های برج میلاد و ایران زمین را شخصا پیگیری کند و گزارش آن را به شورا ارائه دهد.
یک عضو شورای شهر: افزایش کرایه‌های تاکسی تا پایان سال بعید است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
یک عضو شورای شهر: افزایش کرایه‌های تاکسی تا پایان سال بعید است
تسنیم نوشت: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: با توجه به شرایط، افزایش کرایه‌های تاکسی تا پایان سال بعید است.
  شورای شهر تهران  اعتراضات مردمی به گرانی قیمت بنزین  کرایه تاکسی
لزوم تعیین تکلیف گودهای رها شده مجاور برج میلاد و گود ایران زمین
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
لزوم تعیین تکلیف گودهای رها شده مجاور برج میلاد و گود ایران زمین
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران طی تذکری از شهردار تهران خواست تا نسبت به وضعیت گودهای رها شده مجاور سالن همایش‌های برج میلاد و گود ایران زمین اقدام کند.
افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی به حق است/ مصوبات مجلس جهت مقابله با آلودگی اجرایی نمی‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی به حق است/ مصوبات مجلس جهت مقابله با آلودگی اجرایی نمی‌شود
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی به حق است، گفت: راننده تاکسی گناهی نکرده که از جیب خودش هزینه‌ها را بپردازد.
هزینه سرویس مدارس افزایش می‌یابد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / اجتماعی
هزینه سرویس مدارس افزایش می‌یابد
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه رانندگان سرویس مدارس در حال حاضر مجوز افزایش هزینه سرویس را ندارند،‌ گفت: البته این موضوع دیر یا زود بر اساس مصوبه شورای شهر انجام می‌گیرد.
ماجرای نامه شورای شهری‌ها به رئیس جمهور
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اجتماعی
ماجرای نامه شورای شهری‌ها به رئیس جمهور
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از تهیه نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور جهت اختصاص بخشی از درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین جهت توسعه حمل و نقل عمومی خبر داد.
دومین نامه بنزینی شورای شهر به دولت دوازدهم
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / ...
دومین نامه بنزینی شورای شهر به دولت دوازدهم
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از تهیه نامه‌ای خطاب به رییس‌جمهور برای اختصاص بخشی از درآمد
اعتراض شهروندان به طولانی شدن انسداد خیابان شهید پاک‌نژاد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / اجتماعی
اعتراض شهروندان به طولانی شدن انسداد خیابان شهید پاک‌نژاد
یک عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران نسبت به طولانی شدن انسداد خیابان پاک‌نژاد و سر ریز شدن خودروهای عبوری از این معبر به خیابان‌های مجاور تذکر داد.
  افشین حبیب زاده  شورای شهر تهران  خط 7 مترو
سهم حمل و نقل عمومی از افزایش درآمدهای دولت در نظر گرفته شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اجتماعی
سهم حمل و نقل عمومی از افزایش درآمدهای دولت در نظر گرفته شود
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: سهم حمل و نقل عمومی از افزایش درآمدهای دولت درنظر گرفته شود در غیر صورت مردم ضرر می‌کنند.
  محمد علیخانی  شورای شهر تهران  حمل و نقل عمومی
عذرخواهی هاشمی از شهروندان | شورای شهر خواستار تشکیل کارگروه ویژه تامین اتوبوس تهران شد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اجتماعی
عذرخواهی هاشمی از شهروندان | شورای شهر خواستار تشکیل کارگروه ویژه تامین اتوبوس تهران شد
رئیس شورای شهر تهران از ارائه نامه‌ای از سوی کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورا به معاون اول رئیس جمهور برای تشکیل کارگروه ویژه تأمین اتوبوس‌های تهران خبر داد.
شورای شهر برنامه‌ای برای افزایش نرخ کرایه‌ اتوبوس و تاکسی ندارد
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اجتماعی
شورای شهر برنامه‌ای برای افزایش نرخ کرایه‌ اتوبوس و تاکسی ندارد
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه برنامه‌ای برای افزایش نرخ کرایه‌ ناوگان حمل و نقل عمومی نداریم، گفت: بخشی از درآمد ناشی از افزایش نرخ بنزین حتماً باید به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص یابد.
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
انتقاد از کوتاهی و تسامح شورای شهر تهران در مقابل شهرداری/ افزایش آمار موتورسیکلت‌ها در حلقه دوم طرح ترافیک/ آمارها درباره کاهش آلودگی هوا ساختگی است
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورای شهر تهران گفت: آمارهای معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک در خصوص طرح کاهش آلودگی هوا ساختگی بوده و اکنون نمود پیدا کرده است.
افزایش استفاده‌ از موتورسیکلت و کاهش مسافران مترو با اجرای "طرح ترافیک جدید"
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اجتماعی
افزایش استفاده‌ از موتورسیکلت و کاهش مسافران مترو با اجرای "طرح ترافیک جدید"
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: با اجرای طرح ترافیک جدید شهر تهران، آمار استفاده‌کنندگان از مترو کاهش یافته و مردم را به سمت استفاده از موتورسیکلت سوق داده است.
پروژه زیرگذر گیشا ۷۵ درصد پیشرفت داشته است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اجتماعی
پروژه زیرگذر گیشا ۷۵ درصد پیشرفت داشته است
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پروژه زیرگذر گیشا ۷۵ درصد پیشرفت داشته است، گفت: تلاش می شود تا مسیر غرب به شرق این زیرگذر تا آخر آبان ماه افتتاح شود.
  افشین حبیب زاده  افتتاح طرح  شهرداری تهران  پل گیشا  کمیسیون عمران شورای شهر تهران
واگذاری وظایف حاکمیتی علاوه بر منع قانونی به مصلحت نیز نخواهد بود
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
واگذاری وظایف حاکمیتی علاوه بر منع قانونی به مصلحت نیز نخواهد بود
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: واگذاری وظایف حاکمیتی علاوه بر منع قانونی به مصلحت نیز نخواهد بود.
  شهرداری  بازار بورس  علی خانی  کمیسیون عمران
عضو شورای تهران:‌ ایرادات پلیس به طرح کنترل آلودگی هوا درست است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
عضو شورای تهران:‌ ایرادات پلیس به طرح کنترل آلودگی هوا درست است
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: پلیس راهور ایراداتی را به طرح کنترل کاهش آلودگی هوا گرفته که درست است اما شورای شهر در این زمینه تصمیم‌گیرنده نیست و موضوع باید در شورای ترافیک تهران مورد بررسی قرار بگیرد.
  معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران  طرح کنترل آلودگی هوا  شورای شهر  ریاست سازمان حمل و نقل و ترافیک  پلیس راهور تهران بزرگ
طرح جدید ترافیک نیازمند بازنگری/ ایراد پلیس به شهرداری منطقی است
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
طرح جدید ترافیک نیازمند بازنگری/ ایراد پلیس به شهرداری منطقی است
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه طرح جدید ترافیک 100 درصد نیاز به بازنگری دارد،‌ گفت: ساعات طولانی طرح ترافیک سبب کاهش استفاده از خودروهای شخصی نشده است.
اختیار وضع عوارض نباید از شوراها گرفته شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / فیلم
اختیار وضع عوارض نباید از شوراها گرفته شود
علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران روز سه شنبه سی مهرماه در نشست خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
  شورای شهر  کمیسیون بودجه شورای شهر تهران  شورای اسلامی شهر تهران  عوارض شهری  علی اعطا  کمیسیون عمران شورای شهر تهران
دلیل جابجایی محل خدمت برخی کارکنان مترو | علیخانی: اخراج کارکنان خطوط مترو کذب است
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اجتماعی
دلیل جابجایی محل خدمت برخی کارکنان مترو | علیخانی: اخراج کارکنان خطوط مترو کذب است
همشهری آنلاین: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره اعتراض برخی از کارکنان مترو، از بررسی‌هایی شورای شهر در این زمینه خبر داد و گفت: کسی به دنبال اخراج کارکنان خطوط مترو نبوده است.
کارکنان معترض مترو در صورت جابجا نشدن محل فعالیت بیکار می‌شوند
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اجتماعی
کارکنان معترض مترو در صورت جابجا نشدن محل فعالیت بیکار می‌شوند
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مدیریت شهری این اختیار را دارد که از کارکنان مترو بسته به سوابق و کارکرد آنها بهره‌مند شود،‌گفت: برخی از کارکنان مترو در صورت جابجا نشدن محل فعالیت بیکار می‌شوند.
۴۰ هزار میلیارد تومان منابع برای حمل ونقل عمومی پایتخت شناسایی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اجتماعی
۴۰ هزار میلیارد تومان منابع برای حمل ونقل عمومی پایتخت شناسایی شد
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی تهران، گفت: در کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر تهران حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان منابع جدید برای توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه ریلی در قالب برنامه سوم شناسایی شده است.
  سید حسن رسولی  کمیسیون عمران شورای شهر تهران  حمل و نقل  شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه  شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
بی‌توجهی شهرداری به رفع نقاط حادثه‌خیز پایتخت/ شهرداری با پلیس راهور تعامل ندارد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اجتماعی
بی‌توجهی شهرداری به رفع نقاط حادثه‌خیز پایتخت/ شهرداری با پلیس راهور تعامل ندارد
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: شورای شهر، شهرداری را ملزم به رفع گره‌های کور ترافیکی کرده است،‌ اما تاکنون این کار انجام نشده است.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / ...
علیخانی: شهرداری درباره کاهش آلودگی هوا غلو می‌کند
محمد علیخانی، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه آمارهای شهرداری از کاهش آلودگی هوا غلو آمیز است، ‌گفت:
گزارشی از املاک واگذار شده شهرداری تهران به شورا ارسال نشده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / اجتماعی
گزارشی از املاک واگذار شده شهرداری تهران به شورا ارسال نشده است
تهران- ایرنا- رئیس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان این سوال که چرا شهرداری تاکنون اطلاعات املاک و زمین‌های واگذاری شده را در سامانه شفافیت بارگذاری نکرده است، گفت: با گذشت حدود ۲ سال از این مصوبه و تذکرات مکرر اعضای شورا، هنوز گزارشی در این خصوص به شورا ارسال نشده است.
  شهرداری تهران  کمیسیون عمران شورای شهر تهران  شهربانو امانی
تکمیل مترو تهران ۲۰۰ هزار میلیارد نیاز دارد/بسته پیشنهادی برای تامین اعتبارات
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / اجتماعی
تکمیل مترو تهران ۲۰۰ هزار میلیارد نیاز دارد/بسته پیشنهادی برای تامین اعتبارات
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، گفت: برای تکمیل تمام کمبودهای مترو به ۲۰۰ هزار میلیارد اعتبار نیاز است که اگر همین روند در مترو دنبال شود ۲۰ سال دیگر هم مترو کامل نمی شود.
  محمد علیخانی  شهرداری  کمیسیون عمران  شورای شهر تهران