دوشنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۸ / 20 January, 2020
کمیسیون ماده ۱۰۰
روزنامه ابتکار / ۱۲ ساعت قبل / ...
«شیر» را از سبد غذایی حذف نکنید
معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه مردم مصرف شیر را از سبد غذایی خود حذف نکنند، گفت: اینکه لبنیات حاوی آفلاتوکسین باشد، اجتناب‏ناپذیر است و همیشه و همه‏جا موجود بوده و هست و قاعدتاً آفلاتوکسین در شیر غیر‏پاستوریزه به دلیل عدم کنترل بیشتر است.به گزارش ایسنا، ایرج حریرچی با بیان اینکه حتی در کشورهای اروپایی که سختگیرانه‌ترین کدکس‌ها را دارند هم آفلاتوکسین در لبنیات وجود دارد. باید توجه داشت میانگین این سم حدود ۵۰ تا ۶۰ نانوگرم در لیتر در تمام شیرهای کشور است.معاون کل وزارت در تشریح این موضوع گفت: اگر مقیاس، کدکس اروپا باشد، خود عدد تقریبا بالاست، چون عدد کدکس اروپا ۵۰ نانوگرم در لیتر است. اگر کدکس ایران باشد حدود ۱۰۰ است که قابل قبول و اگر کدکس آمریکا باشد که میزان آن ۵۰۰ نانوگرم است، با …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
تشکیل ۲۵1هزار پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز در تهران
مدیرکل کمیسیون‌های ماده۱۰۰ شهرداری تهران از تشکیل ۲۵۱‌هزار پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ (ساخت و سازهای غیرمجاز) خبر داد. امیر مغانلو در مورد وضعیت آمار پرونده‌های تعیین‌تکلیف شده ماده ۱۰۰ در سال‌جاری به ایسنا گفت: «از سال ۶۷ که برخورد جدی با پرونده‌های ماده ۱۰۰ آغاز شده تاکنون در تهران حدود ۲۵۱هزار پرونده ماده۱۰۰ تشکیل شده است. از این مقدار ۷۸ درصد پرونده‌ها به مرحله اجرای رأی رسیده و مابقی پرونده‌ها که حدود ۵۸هزار پرونده است در حال بررسی است.» او در پاسخ به این سؤال که کدام دسته‌بندی بیشترین تعداد …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
تهران در صدر پرونده‌های تخلف ساختمانی
مدیر کل امور اجرایی کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری تهران، اصلاح قانون ماده ۱۰۰، تعامل با قوای سه گانه و طبقه بندی پرونده‌های موجود و همچنین صدور آرای قابل اجرا را از مهم‌ترین شیوه‌های کاهش پرونده‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ دانست.
حال و گذشته کمیسیون ماده ۱۰۰؛ آیا می‌توان خرج تهران را بدون قانون‌شکنی درآورد؟
ایرنا / ۱۳۹۸-۱۰-۰۲ / اجتماعی
حال و گذشته کمیسیون ماده ۱۰۰؛ آیا می‌توان خرج تهران را بدون قانون‌شکنی درآورد؟
کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها در حالی ضامن اجرایی طرح جامع شهری است که بعد از سال ۵۷ از ریل اصلی خود خارج و به محل پولسازی شهرداری‌ها تبدیل شد. کارشناسان می‌گویند شهرداری‌ باید این روند و مسیر تأمین مالی خود را تغییر دهد موضوعی که حتی صدای قوه قضائیه را هم درآورده است.
رئیسی: کمیسیون ماده 100 نباید منبع درآمد شهرداری‌ها شود/رسیدگی به ویژه پرونده‌های کلاک و هفت‌سنگان
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
رئیسی: کمیسیون ماده 100 نباید منبع درآمد شهرداری‌ها شود/رسیدگی به ویژه پرونده‌های کلاک و هفت‌سنگان
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر بازنگری در قانون کمیسیون‌های ماده 100 گفت: کمیسیون‌های ماده 100 نباید به منبع درآمدی برای شهرداری‌‌ها تبدیل شود.
رئیسی: پرونده‌های هفت‌سنگان و کلاک به صورت ویژه رسیدگی می‌شود
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
رئیسی: پرونده‌های هفت‌سنگان و کلاک به صورت ویژه رسیدگی می‌شود
رئیس قوه قضائیه در رابطه با پرونده‌های هفت‌سنگان و کلاک گفت: این پرونده‌ها به صورت ویژه رسیدگی می‌شود و وقتی احکام قطعیت پیدا کرد، مردم را در جریان نتایج قرار می‌دهیم. تمامی پرونده‌های زمین خواری و تصرفات غیر قانونی و حقوق عامه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
  ابراهیم رئیسی  پرونده کلاک  پرونده هفت‌سنگان  قانون هوای سالم  قوه قضائیه  کمیسیون ماده ۱۰۰  هفت‌سنگان قزوین
نشست هم اندیشی با موضوع احیای حقوق عامه در برنامه ریزی شهری
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
نشست هم اندیشی با موضوع احیای حقوق عامه در برنامه ریزی شهری
  نشست هم‌اندیشی با موضوع احیای حقوق عامه در برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای «کمیسیون‌های ماده ۵ و ۱۰۰» با حضور آیت الله رئیسی در حال برگزاری است.
  سیدابراهیم رئیسی  قوه قضاییه  کمیسیون ماده 100  حقوق عامه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / ...
عزمی برای اصلاح قانون ماده ۱۰۰ وجود ندارد
معاون قضایی در امور اقتصادی، اراضی و شهرسازی دیوان عدالت اداری با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی ورودی ماده ۱۰۰ و صدور پروندها به این کمیسیون در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار کرد: عزمی برای اصلاح قانون ماده ۱۰۰ وجود ندارد.
  استانی-اجتماعی  کمیسیون ماده100  شهرداری
لزوم توجه ویژه شهرداری به کمیسیون ماده ١٠٠
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
لزوم توجه ویژه شهرداری به کمیسیون ماده ١٠٠
عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران اعلام کرد: متاسفانه نظم و انضباطی که انتظار می رود در کمیسیون‌های ماده ١٠٠ حاکم نیست و شاهد وقوع اتفاقات خارج از رویه هستیم. انتظار این است که برای موثر واقع شدن آراء کمیسیون ماده ١٠٠ شهرداری نسبت به این مجموعه توجه ویژه‌ای داشته باشد.
  شورای شهر تهران  کمیسیون ماده100
رییس دیوان عدالت اداری خبرداد: ورود سالانه ۱۳۰۰۰ پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز به دیوان عدالت اداری/ حق فنی داروخانه غیر قانونی است
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / ...
رییس دیوان عدالت اداری خبرداد: ورود سالانه ۱۳۰۰۰ پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز به دیوان عدالت اداری/ حق فنی داروخانه غیر قانونی است
شفقنا -رییس دیوان عدالت اداری ادامه داد: ما اصولاً معتقدیم که روند کمیسیون ماده ۱۰۰ درست نیست. افرادی که میخواهند ساخت و ساز داشته باشند، باید پروانه ساخت را دریافت کنند و مطابق با پروانه، ساخت و ساز را انجام دهند و در غیر این صورت اگر پروانه اخذ نکردند، شهرداری باید از ساخت و ساز جلوگیری کند. اگر پروانه […]
قطع پیاپی درختان باغ شهر کهن خوانسار
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / فیلم
قطع پیاپی درختان باغ شهر کهن خوانسار
اینجا خوانسار است، شهری میان دو کوه. شهری که با درخت‌های گردو و صنوبرش می‌شناسند. حالا از اینجا که ما ایستاده‌ایم بلندای خوانسار، درخت‌ها مهجور شده‌اند و به جایش آپارتمان‌ها یکه‌ تازی می‌کنند. مسئولان و کارشناسان یکی از مهمترین عوامل کمیسیون ماده ۱۰۰ و تراکم فروشی برمی‌شمارند.
  خوانسار  فروش تراکم  ایران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / ...
حل معضل ۲۰ ساله شهروندان اراکی
اراک ـ کمال‌آبادی: شهردار کلانشهر اراک خبر داد: پیگیری تعیین تکلیف آرای تخریبی صادره از سوی کمیسیون های ماده صد که طی ۲۰ سال گذشته در شهر اراک اتفاق افتاده در دستور کار مدیریت شهری اراک قرار دارد.شفیعی در خصوص املاک دارای مشکل سطح شهر بیان کرد: طی ۲۰سال اخیر، هفت هزار و ۱۴۸ پرونده ملکی دچار مشکل در اراک تشکیل شده که مشکل آنها تراکم مازاد، عدم استحکام و انسداد است و دارای آرای ماده ۱۰۰ هستند.وی با بیان اینکه این پرونده ها ۵۰ درصد مردم را درگیر کرده، افزود: در جلسه ای که پیرامون این موضوع با حضور رییس کل دادگستری و دادستان برگزار شد، مقرر گردید که با تنظیم آیین نامه مالی و اجرایی، مشکل مردم در سه حوزه با طرح و بررسی مجدد پرونده ها در کمیسیون ماده صد رفع شود، بر این اساس املاکی که دارای رای استنکاف …
چرا حجم پرونده‌های ارجاعی به کمیسیون ماده100 زیاد است؟
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۷-۲۱ / اجتماعی
چرا حجم پرونده‌های ارجاعی به کمیسیون ماده100 زیاد است؟
چرا حجم پرونده‌های ارجاعی به کمیسیون‌های ماده 100 قانون شهرداری زیاد است؟ در بررسی و پاسخ اول، به‌نظر می‌رسد حجم زیاد تخلفات ساختمانی دلیل این امر باشد.
لایحه اصلاح ماده صد قانون شهرداری در دولت در حال بررسی است
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / اجتماعی
لایحه اصلاح ماده صد قانون شهرداری در دولت در حال بررسی است
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اعلام کرد: لایحه اصلاح ماده صد قانون شهرداری به هیات دولت تقدیم شده و با همفکری دیوان عدالت اداری پی گیر بررسی هستیم.
  کمیسیون ماده 100  شهرداری تهران  مهدی جمالی نژاد
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / اجتماعی
انباشت بیش از ۷۰هزار پرونده در کمیسیون ماده۱۰۰
رییس شورای شهر تهران با ارائه آماری از وضعیت صدور پروانه در شهر تهران عنوان کرد که باید اتصالی بین سیستم‌های کنترلی و دریافت عوارض و مالیات شهری ایجاد شود تا همه ذینفعان در ارزش افزوده فعالیت‌های ساختمانی سهیم باشند.
  کمیسیون ماده ۱۰۰  محسن هاشمی رفسنجانی
تجاوز به حریم رودخانه ها در سایه بی توجهی به قانون ۱۰۰ شهرداری ها 
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اجتماعی
تجاوز به حریم رودخانه ها در سایه بی توجهی به قانون ۱۰۰ شهرداری ها 
تهران- ایرنا- ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها، برای شهرداری ها درآمدزا اما دردسرساز است و سالانه بیش از ۱۲ هزار فقره پرونده با موضوع اعتراض به آرای کمیسیون های ماده ۱۰۰ به دیوان عدالت اداری ارجاع می شود؛ موضوعی که نیازمند اصلاح قانون است و در دستورکار هیات دولت قرار دارد.
  وزارت کشور  دیوان عدالت اداری  سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
سرپرست کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری تهران منصوب شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اجتماعی
سرپرست کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری تهران منصوب شد
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران در حکمی عبدالرضا آورزمانی را به عنوان سرپرست اداره کل امور اجرایی کمیسیون های ماده ۱۰۰ منصوب کرد.
اولویت کمیسیون ماده ۱۰۰ رسیدگی به پرونده های درشت دانه است
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / اجتماعی
اولویت کمیسیون ماده ۱۰۰ رسیدگی به پرونده های درشت دانه است
مدیرکل امور اجرایی کمیسیون های ماده ۱۰۰، گفت: اولویت ما رسیدگی به ۱۳۲ مورد پرونده درشت دانه است.
  تورج فرهادی  کمیسیون ماده صد  شهرداری تهران