سه شنبه, ۱ مهر, ۱۳۹۹ / 22 September, 2020
آرامکوی عربستان
شرکت آرامکوی عربستان ارزشمندترین شرکت جهان شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
شرکت آرامکوی عربستان ارزشمندترین شرکت جهان شد
شرکت نفتی آرامکوی سعودی در پی رشد ارزش سرمایه بازار این شرکت در بحبوحه افت سهام شرکت‌های فناوری در آمریکا، عنوان ارزشمندترین شرکت جهان را از اپل پس گرفت.
نقشه اقتصادی افق ۲۰۳۰ عربستان به فنا رفت؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / قیمت نفت / برنامه اقتصادی افق 2030 عربستان / آرامکوی عربستان
نقشه اقتصادی افق ۲۰۳۰ عربستان به فنا رفت؟
شهر هوشمند ۵۰۰ میلیارد دلاری، مزرعه خورشیدی ۲۰۰ میلیارد دلاری و میلیاردها دلار سرمایه گذاری در گاز و پتروشیمی از جمله موارد برنامه افق ۲۰۳۰ عربستان سعودی بودند که شاید بلندپروازترین برنامه اقتصادی جهان بود اما اکنون با سقوط قیمت نفت از هم پاشیده است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
عربستان قیمت نفت خود را کاهش داد
 شرکت آرامکوی عربستان قیمت نفت را برای تحویل در ماه اکتبر به بازارهای آسیایی و آمریکا کاهش داد. شرکت نفت دولتی آرامکوی عربستان، قیمت نفت خود در تمام گریدها در بازارهای آسیایی و آمریکا را برای تحویل در ماه اکتبر کاهش داد.این اقدام عربستان نشان می‌دهد که تقاضا برای نفت در بازار جهانی به خاطر شدت‌گرفتن شیوع کرونا طی ماه‌های آینده درگیر بحران خواهد بود. شرکت آرامکو، قیمت نفت سبک عرب خود را برای تحویل در بازارهای آسیایی که اتفاقا بازار اصلی این نفت به شمار می‌رود، بیش از میزان مورد انتظار کاهش داده است. این شرکت همچنین قیمت نفت برای تحویل به مشتریان آمریکایی را هم پایین آورده است. این شرکت برای نخستین‌بار از ماه ژوئن برای تحویل نفت سبک خود به بازارهای آسیایی تخفیف ارایه …
نفت عربستان باز هم ارزان‌تر شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / بازار جهانی نفت / شرکت آرامکوی عربستان / نفت عربستان
نفت عربستان باز هم ارزان‌تر شد
به گزارش ایسنا، شرکت دولتی آرامکوی سعودی قیمت فروش نفت سبک عرب لایت را بیش از آنچه پیش بینی شده بود کاهش داد و قیمت این گرید برای نخستین بار از ژوئن برای خریداران آسیایی از قیمت پایه منطقه‌ای ارزان‌تر شد. برای دومین ماه متوالی است که قیمت فروش نفت آرامکو برای مشتریان آسیایی کاهش پیدا می‌کند. این شرکت قیمت فروش به منطقه شمال غربی اروپا و مدیترانه را نیز کاهش خواهد داد.
عقب نشینی بزرگترین شرکت نفت دنیا از آرزوهای خود
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
عقب نشینی بزرگترین شرکت نفت دنیا از آرزوهای خود
قراردادهای ورود آرامکوی عربستان به صنعت پالایش چین و هند، دو مصرف کننده بزرگ دنیا، احتمالاً طی هفته‌های آینده به تعویق انداخته می‌شوند. آرامکو توسعه یک پالایشگاه بزرگ در آمریکا را هم به تعویق می‌اندازد.
پروژه ۲۰ میلیارد دلاری آرامکو معلق شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / آرامکوی عربستان / قیمت نفت / کرونا در جهان / پروژه پتروشیمی
پروژه ۲۰ میلیارد دلاری آرامکو معلق شد
پروژه های گاز و پتروشیمی چند میلیارد دلاری شرکت آرامکوی سعودی در راستای تلاش این شرکت نفتی برای پرداخت سود سهام نقدی به سهامدارانش مسکوت شد.
شرکت آرامکوی عربستان مدیریت ارشد خود را تغییر داد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
شرکت آرامکوی عربستان مدیریت ارشد خود را تغییر داد
شرکت آرامکو عبدالعزیز القدیمی نایب رئیس ارشد خود را به سرپرستی بخش جدیدی منصوب کرد که وظیفه بررسی سرمایه های موجود و تقویت دسترسی به بازارهای رشد را دارد. وی قبلاً مدیریت کسب و کارهای پایین دستی آرامکو را برعهده داشت.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
اپل تنها شرکت دو تریلیون دلاری جهان شد
اپل با رسیدن به ارزش ۲ تریلیون دلاری توانست شرکت نفت آرامکوی عربستان را پشت سرگذاشته و تبدیل به با ارزش‌‌ترین شرکت جهان شود.به گزارش باشگاه خبرنگاران، بر اساس آخرین آمار معاملات روزانه بورس نیویورک، ارزش هر سهم شرکت اپل به ۴۶۷.۷۷ دلار رسید و به همین ترتیب اپل به اولین شرکت آمریکایی تبدیل شد که ۲ تریلیون دلار در بازار سرمایه‌گذاری کرده است، این اتفاق از آنجایی قابل توجه است که تنها دو سال از یک تریلیونی شدن اپل می‌گذرد و این شرکت بزرگ توانست در مدت ۲۴ ماه ارزش سهام خود را دو برابر کند. اپل اولین شرکت دو تریلیون دلاری جهان نیست و پیش از آن در سال ۲۰۱۹ شرکت ملی نفت عربستان به نام آرامکو که به عنوان غول نفت و گاز جهان شناخته می‌شود توانسته بود به این ارزش دست یابد، اما اکنون اپل با پشت سر گذاشتن …
عربستان ۱۵ میلیارد دلار در بخش پالایشگاهی هند سرمایه‌گذاری می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
عربستان ۱۵ میلیارد دلار در بخش پالایشگاهی هند سرمایه‌گذاری می‌کند
شرکت آرامکوی عربستان اعلام کرد با وجود کاهش هزینه های سرمایه ای به خاطر قیمت پایین نفت، هنوز هم بر روی قراردادی جهت خرید ۱۵ میلیارد دلار از سهام بخش پالایشگاهی و مواد شیمیایی شرکت ریلاینس اینداستریز هند کار می کند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
اتحاد ایران و روسیه برای کاهش نفوذ امریکا در منطقه
در شرایطی که ایران و روسیه تلاش می‌کنند  نفوذ  امریکا در خاورمیانه را کاهش دهند، واشنگتن توان لازم برای مقابله با نفوذ روزافزون چین و روسیه در منطقه را ندارد. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ماه قبل برای سومین بار در 6 ماه گذشته به مسکو سفر کرد تا با مقامات ارشد روسیه دیدار کند. با وجود اینکه ایران و روسیه از زمان آغاز روابط دیپلماتیک خود در قرن شانزدهم میلادی اغلب با هم دشمن بوده‌اند، اما اکنون عزم خود را برای گسترش روابط دوجانبه جزم کرده‌اند. دنیل هافمن، مدیر اسبق اداره خاورمیانه سازمان جاسوسی امریکا  (سیا)  در مقاله‌ای در پایگاه خبری تحلیلی المانیتور نوشت: در منطقه خاورمیانه، ایران بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده و اقتصاد …
آرامکو اعلام قیمت رسمی فروش نفت خام خود را تا هفته آینده به تعویق انداخت
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
آرامکو اعلام قیمت رسمی فروش نفت خام خود را تا هفته آینده به تعویق انداخت
شرکت نفت آرامکوی عربستان اعلام قیمت رسمی فروش نفت خود در ماه سپتامبر را تا اوایل هفته آینده به تعویق می اندازد.
بازدهی شستا در ۱۰۰ روز اخیر چقدر بوده است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / شستا
بازدهی شستا در ۱۰۰ روز اخیر چقدر بوده است؟
درست در زمانی که سهام اپل با افزایش ۷/ ۱ درصدی به رکورد جدیدی دست یافت و با پشت سر گذاردن کنسرسیوم نفتی آرامکوی عربستان سعودی، به بزرگ‌ترین شرکت در سطح جهان بدل شد، در بورس تهران نیز «شستا» پس از رالی ۱۰۰ روزه توانست «فارس»را پشت سر گذاشته و پس از «فولاد»، عنوان بزرگترین شرکت بازار سهام را از آن خود کند. نوشته بازدهی شستا در ۱۰۰ روز اخیر چقدر بوده است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
رالی 500درصدی شستا در 100روز
درست در زمانی که سهام اپل با افزایش 7/ 1 درصدی به رکورد جدیدی دست یافت و با پشت سر گذاردن کنسرسیوم نفتی آرامکوی عربستان سعودی، به بزرگ‌ترین شرکت در سطح جهان بدل شد، در بورس تهران نیز «شستا» پس از رالی 100 روزه توانست «فارس»را پشت سر گذاشته و پس از «فولاد»، عنوان بزرگترین شرکت بازار سهام را از آن خود کند.
ارزش سهام شرکت اپل از آرامکوی عربستان پیشی گرفت
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
ارزش سهام شرکت اپل از آرامکوی عربستان پیشی گرفت
افزایش ۱۰ درصدی ارزش سهام اپل در روز جمعه باعث شد شرکت سازنده آیفون، آرامکوی عربستان را پشت سر گذاشته و حالا با ارزش ترین شرکت جهان باشد که در بورس عرضه می شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
رلاینس هند دومین شرکت بزرگ انرژی جهان شد
صنایع رلاینس هند، تحت رهبری میلیاردر معروف موکش آمبانی، با جلو زدن از رقیبان دیگر خود پس از آرامکوی عربستان سعودی به دومین شرکت بزرگ انرژی جهان از لحاظ ارزش بازار تبدیل شده است.
شرکت ریلاینس هند از غول نفتی آمریکا پیشی گرفت
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / نفت آمریکا
شرکت ریلاینس هند از غول نفتی آمریکا پیشی گرفت
شرکت نفتی هند که در زمینه های مختلفی از جمله مخابرات نیز فعال است از غول نفتی آمریکا یعنی اکسون پیشی گرفت و به دومین شرکت جهان از لحاظ دارایی پس از شرکت آرامکوی عربستان تبدیل شد.
کاهش فروش نفت سنگین آرامکو به خریداران آسیایی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / آرامکوی عربستان / توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک
کاهش فروش نفت سنگین آرامکو به خریداران آسیایی
شرکت آرامکوی سعودی میزان عرضه گریدهای نفتی سنگین و متوسط برای بارگیری در ماه اوت را حداقل برای شش خریدار آسیایی کاهش داد.
پیش‌بینی آرامکو از میزان مصرف نفت تا پایان امسال
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / آرامکوی عربستان / تقاضا برای نفت / کرونا در جهان
پیش‌بینی آرامکو از میزان مصرف نفت تا پایان امسال
رئیس و مدیرعامل شرکت آرامکوی سعودی پیش بینی کرد که تقاضا برای نفت با معکوس شدن روند رکود مصرف که ناشی از شیوع پاندمی کووید ۱۹ بوده، بهبود یافته و تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۹۰ میلیون بشکه در روز می‌رسد.
اخراج صدها کارمند غول نفتی آرامکو
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / آرامکوی عربستان / کرونا در جهان / اخراج کارمندان
اخراج صدها کارمند غول نفتی آرامکو
غول نفتی آرامکوی سعودی به دنبال رکود بازار جهانی نفت در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، در ماه جاری اخراج صدها کارمند خود را آغاز می کند.
نخستین قطعنامه پس از 8 سال
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
نخستین قطعنامه پس از 8 سال
بعد از گزارش دبیرکل سازمان‌ملل علیه ایران که ادعا شده بود حملات موشکی شهریور‌ماه سال گذشته به تاسیسات آرامکوی عربستان منشأ ایرانی دارد، گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اجرای تعهدات هسته‌ای ایران چنان نگاشته شده که ایران را متهم به عدم‌صدور مجوز برای دسترسی‌های بازرسان آژانس کرده است.  این اتفاق‌ها در روزهایی می‌افتد که آمریکا تلاش می‌کند با برگزاری جلسه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل، معافیت ایران از تحریم‌های تسلیحاتی را لغو کند؛ موعد این معافیت‌ها مهرماه امسال می‌رسد و طبق برجام باید این …
ویدئو / از ادعای سازمان ملل علیه ایران تا تشدید اعتراضات در آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / سازمان ملل / کروناویروس / کرونا در جهان / جورج فلوید / پلیس آمریکا / الحاق کرانه باختری / دیوان لاهه / آرامکوی عربستان / اعتراضات در آمریکا / اعتراضات لبنان
ویدئو / از ادعای سازمان ملل علیه ایران تا تشدید اعتراضات در آمریکا
در این شماره از بسته اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از تشدید اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا، ادعای سازمان ملل درباره منشاء ایرانی موشک‌های شلیک‌شده به آرامکو عربستان، هشدار امارات متحده عربی به اسرائیل درباره الحاق کرانه باختری رود اردن به اراضی اشغالی و دو خبر دیگر را مرور می‌کنیم.
ادعای گوترش از نقش ایران در حمله به آرامکوی عربستان
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
ادعای گوترش از نقش ایران در حمله به آرامکوی عربستان
بسامد نامه‌ها و موضع‌گیری‌ها درباره شورای امنیت سازمان ملل متحد و مسئله ایران کم‌کم در حال اوج‌گرفتن بود اما حالا رسانه‌ای‌شدن یک نامه مهم از سوی دبیر کل سازمان ملل متحد به شورای امنیت بازی را پیچیده‌تر هم کرد.
آرامکوی عربستان با ادامه بحران کرونا پرداخت به دولت را کاهش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
آرامکوی عربستان با ادامه بحران کرونا پرداخت به دولت را کاهش می‌دهد
تحلیلگران پیش بینی می کنند درآمد آرامکو و جریان پول نقد آن در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری میلادی کاهش یافته باشد و برخی تخمین می زنند پرداخت های این شرکت به دولت نصف شود.
تلاش آرامکو برای بازنگری در قرارداد خرید سهام سابیک
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / آرامکوی عربستان / شرکت سابیک / قیمت نفت / کرونا در جهان
تلاش آرامکو برای بازنگری در قرارداد خرید سهام سابیک
در پی افت بیش از ۴۰ درصدی ارزش غول پتروشیمی سابیک پس از سقوط قیمتهای نفت در بحران پاندمی ویروس کرونا، شرکت آرامکوی سعودی به دنبال تغییر قیمت قرارداد خرید سهام عمده در این شرکت است.
سازمان ملل: حمله به آرامکو از خاک یمن انجام نشده بود
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / حمله انصارلله به عربستان / حمله به آرامکو / حمله به تاسیسات آرامکو / سازمان ملل
سازمان ملل: حمله به آرامکو از خاک یمن انجام نشده بود
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان ملل گزارش نهایی خود درباره حمله به تاسیسات آرامکوی عربستان را که تیم کارشناسان ذی‌ربط در یمن تهیه کرده، منتشر و در آن اعلام کرد، اگرچه جنبش انصارالله در سال ۲۰۱۹ حملات هوایی را به عربستان ادامه داد و حتی از نوع جدیدی از پهپادها از نوع دلتا و مدل جدید موشک‌های کروز برای حملات زمینی استفاده کرد، اما تحقیقات و بررسی‌ها درباره حمله ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۹ به تأسیسات نفتی آرامکو در مناطق بقیق و خریص عربستان نشان داد که نمی‌تواند کار انصارالله باشد زیرا برد تخمین زده شده سیستم‌های تسلیحاتی مورد استفاده در این حملات این امکان را نمی‌دهد که موشک‌ها از مناطق تحت کنترل انصارالله شلیک شده باشند.
کاهش تولید نفت عربستان آغاز شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / تولید نفت عربستان / آرامکوی عربستان
کاهش تولید نفت عربستان آغاز شد
شرکت آرامکوی سعودی کاهش تولید نفت خود را جلوتر از زمان رسمی اجرای توافق کاهش تولید اوپک پلاس در اول ماه مه، آغاز کرد.
۸.۵ میلیون بشکه نفت عربستان روانه بازار می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / تولید نفت / صادرات نفت / شرکت نفت آرامکو عربستان / قیمت نفت
۸.۵ میلیون بشکه نفت عربستان روانه بازار می‌شود
آرامکوی عربستان از عرضه روزانه ۸.۵ میلیون بشکه‌نفت خام از یکم ماه مه در بورس این کشور به مشتریان خارجی و داخلی خبر داد.
مذاکرات آرامکو برای استقراض ۱۰ میلیارد دلار
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / آرامکوی عربستان / قیمت نفت / شرکت سابیک
مذاکرات آرامکو برای استقراض ۱۰ میلیارد دلار
شرکت آرامکوی سعودی که بزرگترین تولیدکننده نفت جهان است، سرگرم مذاکره با بانکها برای دریافت وام ۱۰ میلیارد دلاری به منظور تامین مالی خرید ۷۰ درصد سهم شرکت پتروشیمی سابیک است.
عربستان قبل از آغاز قرارداد کاهش تولید، همچنان بازارها را از نفت پر می کند
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
عربستان قبل از آغاز قرارداد کاهش تولید، همچنان بازارها را از نفت پر می کند
شرکت آرامکوی عربستان پس از کاهش قیمت رسمی فروش نفت خود برای به دست آوردن سهم بازار، اعلام کرد تولیدش را تا ۱۲.۳ میلیون بشکه در روز در ماه آوریل افزایش می دهد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳
کاهش هزینه 22 درصدی غول‌های نفتی در 2020
کاهش هزینه‌هایی که توسط ۹ شرکت بزرگ نفتی از جمله آرامکوی عربستان، اکسون موبیل و رویال داچ شل اعلام شده روی هم رفته ۳۸ میلیارد دلار است که ۲۲ درصد نسبت به ۱۷۵ میلیارد دلار هزینه‌های اولیه برنامه‌ریزی شده آنها پایین آمده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، بزرگ‌ترین شرکت‌های نفت و گاز جهان هزینه‌های خود را در سال‌جاری میلادی به‌دنبال سقوط قیمت نفت کاهش می‌دهند. اکسون در روز سه‌شنبه بودجه 2020 خود را 10 میلیارد دلار پایین آورد و 23 میلیارد دلار اعلام کرد. بی‌پی هزینه‌های برنامه‌ریزی شده خود برای 2020، را 25 درصد کاهش داد و تولید در تاسیسات نفت و گاز شیل خود را در آمریکا پایین می‌آورد. سرمایه‌گذاران می‌گویند اگر بحران فعلی طولانی شود، کاهش هزینه‌هایی که توسط شرکت‌های بزرگ نفتی اعلام شده برای حفظ سوددهی …
شرکت‌های بزرگ نفتی 22 درصد هزینه‌های خود را در 2020 پایین می آورند
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
شرکت‌های بزرگ نفتی 22 درصد هزینه‌های خود را در 2020 پایین می آورند
کاهش هزینه هایی که توسط 9 شرکت بزرگ نفتی از جمله آرامکوی عربستان، اکسون موبیل و رویال داچ شل اعلام شده روی هم رفته 38 میلیارد دلار است که 22 درصد نسبت به 175 میلیارد دلار هزینه های اولیه برنامه ریزی شده آنها پایین آمده است.
سود سالانه آرامکو ۲۱ درصد افت کرد
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
سود سالانه آرامکو ۲۱ درصد افت کرد
شرکت آرامکوی عربستان اعلام کرد به دلیل کاهش قیمت نفت و حجم تولید و همچنین اختلال در فعالیت یکی از شرکت های مواد شیمیایی خود، سود سالانه این شرکت شاهد افت ۲۱ درصدی بوده است.
شوک تازه سعودیها برای بازار نفت
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / قیمت نفت / آرامکوی عربستان / شکست مذاکرات اوپک پلاس
شوک تازه سعودیها برای بازار نفت
شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد عرضه نفت خود شامل نفتی که به مشتریان داخلی و خارجی عرضه می کند را در آوریل به ۱۲.۳ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / ارزش سهام آرامکو / سهام آرامکو / شرکت آرامکوی عربستان
ارزش سهام آرامکو سقوط کرد
به گزارش ایسنا، ارزش سهام آرامکو ۲۷ ریال معادل ۷.۲۰ دلار معامله شد که ۱۵.۶ درصد کمتر از قیمت ۳۲ ریال در زمان آغاز عرضه اولیه عمومی در دسامبر گذشته بود. ارزش سهام این شرکت روز یکشنبه با ۶.۲ درصد کاهش، به ۳۰.۸۵ ریال سعودی معادل ۸.۲۲ دلار رسیده بود.
سقوط ۱۰ درصدی ارزش سهام آرامکو
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / آرامکوی عربستان
سقوط ۱۰ درصدی ارزش سهام آرامکو
ارزش سهام شرکت نفتی آرامکوی سعودی در پی اقدام این شرکت در کاهش بی سابقه قیمت فروش رسمی و برنامه افزایش تولید، در زمان گشایش معاملات روز دوشنبه ۱۰ درصد سقوط کرد.
کشورهای اوپک پلاس در برابر کرونا ازخودراضی نباشند
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / قیمت نفت / ویروس کرونا / توافق کاهش تولید اوپک پلاس / آرامکوی عربستان
کشورهای اوپک پلاس در برابر کرونا ازخودراضی نباشند
وزیر انرژی عربستان سعودی روز سه شنبه اظهار کرد که کشورهای اوپک پلاس نباید نسبت به ویروس کرونا از خود راضی باشند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
حمله پهپادی و موشکی به آرامکو و اهداف حساس سعودی
«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن از انجام عملیاتی در عمق سعودی خبر داد و آن را «توازن بازدارندگی سوم» نامید. به گزارش جماران، بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، وی اعلام کرد، این عملیات با دو موشک‌ بالستیک «قدس»، ۱۲ پهپاد صماد-۳ و موشک بالستیک و دوربرد ذوالفقار انجام شد.سخنگوی نیروهای مسلح یمن تصریح کرد، در این عملیات شرکت آرامکو و اهدف حساس دیگر در «ینبع» (در غرب عربستان) با دقت هدف گرفته شد.سریع تاکید کرد، عملیات بازدارنده سوم پاسخ طبیعی و مشروع به جنایات ائتلاف است، جنایاتی که آخرین نمونه آن حملات به «الجوف» بود.وزارت بهداشت یمن اعلام کرد، در حمله اخیر ائتلاف سعودی به استان الجوف ۳۵ تن از جمله ۲۶ کودک، کشته و ۲۳ نفر از جمله ۱۸ کودک، مجروح شده‌اند.سخنگوی نیروهای مسلح یمن هشدار داد، در صورتی که …
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
جنگ روسیه و عربستان برای بازار نفت هند
[تسنیم] یکی از بزرگ‌ترین خریداران نفت‌خام جهان یعنی هند در کانون توجه شرکت‌های نفت قرار گرفته است. به گزارش اویل پرایس، عربستان‌سعودی از حالا در ذخایر استراتژیک هند مشارکت می‌کند و قراردادی برای ساخت یک پالایشگاه با ظرفیت 1.2‌میلیون بشکه در روز در ایالت ماهاراشترا بسته است. شرکت ادناک امارات هم به آرامکوی عربستان در پروژه پالایشگاهی آن پیوسته و به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری بیشتری است. از زمانی که شرکت رزنفت پالایشگاه وادینار (نایارا) را در سال 2017 از شرکت اسار اویل هند خریداری کرده، روسیه در بازار فعالیت‌های پالایشی و پتروشیمی هند حاضر بوده است و این یکی از عوامل اصلی بقای مادورو در ونزوئلا بوده، چون نایارا بزرگ‌ترین عامل فروش نفت ونزوئلا است. …
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
سهام آرامکوی عربستان چهارمین روز پیاپی سقوط کرد
سهام شرکت آرامکوی عربستان برای چهارمین روز پیاپی به خاطر کاهش تقاضا برای نفت در اثر شیوع ویروس کرونا کاهش یافت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / آرامکوی عربستان
حملات موشکی جدید به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان
مقامات عربستانی از حمله موشکی مجدد به تاسیسات نفتی آرامکو خبر دادند و اعلام کردند که تمامی این حملات خنثی شده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / ادنوک / آرامکوی عربستان
سرمایه‌گذاران برای این شرکت نفتی سرودست می‌شکنند
در حالی که شرکت‌های اکتشاف و تولید آمریکایی با کاهش اقبال سرمایه‌گذاران روبرو شده‌اند، به نظر می‌رسد شرکت‌های نفت و گاز دولتی خاورمیانه مشکلی در جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی ندارند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / آرامکوی عربستان / عرضه اولیه عمومی سهام آرامکو
"فروش بین‌المللی سهام" روی میز آرامکو
وزیر دارایی عربستان سعودی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس اظهار کرد که شرکت نفتی آرامکوی سعودی همچنان در فکر عرضه سهام در بازار بین‌المللی است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / آرامکوی عربستان / حمله به آرامکو
رئیس اجرایی آرامکو: سیستم دفاعی را نزدیکی تأسیسات نفتی تقویت می‌کنیم
رئیس اجرایی شرکت نفتی آرامکو اعلام کرد، عربستان سیستم دفاعی را نزدیکی تأسیسات نفتی تقویت می‌کند و می‌تواند با هر گونه اختلالات در بازار برخورد کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / آرامکو / بورس های عربی / حمله موشکی به پایگاههای آمریکایی
حمله موشکی به پایگاههای آمریکایی: سهام آرامکو به پایینترین سطح خود رسید/ قرمز شدن بورس های عربی
شفقنا- سهام شرکت نفت آرامکوی عربستان سعودی و بورس های عربی در پی حملات امروز موشکی به پایگاههای آمریکایی در عراق، با ریزش مواجه شدند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، سهام شرکت آرامکوی عربستان...
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / آرامکوی عربستان / انتقام سخت
سقوط آزاد سهام غول نفتی عربستان
ارزش سهام شرکت ارامکو به کمترین سطح خود از زمان عرضه در بورس رسید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ایران / خاورمیانه / سرمایه / سهام / عربستان
پس لرزه‌های شهادت سردار سلیمانی در بازارهای مالی منطقه
در آغاز معاملات هفتگی بازارهای بورس منطقه خاورمیانه، سهام شرکت آرامکوی عربستان برای دومین روز متوالی کاهش داشت
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / اعتراضات مردمی / استیضاح ترامپ / یوکیا آمانو / برگزیت / آرامکوی عربستان / گرتا تونبرگ / مهمترین رویدادهای سال 2019 / مهمترین اخبار سال 2019 / جولین آسانژ
ویدئو / از بازداشت آقای افشاگر تا استیضاح آقای پرحاشیه!
با آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی، یکبار دیگر فصلی از تاریخ سیاست جهان بسته شد و رویدادهای گوناگون جهان از خبرهایی در اینترنت و روزنامه، به اتفاقاتی تاریخی بدل شدند. سال ۲۰۱۹ از جمله سال‌های پرحادثه بود. در این ویدئو، طی ۱۰ عنوان، برخی از مهمترین رویدادهای سال گذشته میلادی را مرور می‌کنیم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / شرکت آرامکو عربستان
آرامکو هرگونه فعالیت یا سرمایه‌گذاری در میادین نفتی سوریه را تکذیب کرد
شرکت نفتی آرامکوی عربستان اخباری را که به تازگی درباره ورود مشاوران، کارشناسان و تجهیزات آنها به میدان نفتی العمر در استان دیرالزور سوریه منتشر شده، تکذیب کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱
گزارش قاطع گوترش و سکوت عربستان
طاهر جمشیدزاده- درست۲روز پیش بود که آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارش مبسوط و میدانی خود قاطعانه اعلام کرد که کارشناسان سازمان ملل متحد بر اساس شواهد و مدارک ادعاهای آمریکا و عربستان درباره دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را تایید نمی‏کنند. این موضع و اعلام نظر رسمی دبیرکل هرچند به مذاق آمریکا و عربستان و حامیان منطقه‏ای، غربی و اروپایی آنها خوش نیامد، اما برای تنویر افکار عمومی مردم جهان و نظام بین‏الملل لازم و مفید بود که گذشته از اینکه یکبار دیگر حقانیت ایران و ملت نستوه آن برای جهانیان آشکار شد یک پیام واضح و یک فیدبک روشن به دنیا مخابره کرد که فشار حداکثری و تحریم ظالمانه و یکجانبه ایالات متحده آمریکا در پی خارج شدن افراطی و یکجانبه این کشور در اردیبهشت۱۳۹۷هجری …
۱۳۹۸/۰۹/۲۰
سازمان‌ملل: نمی توانیم ایرانی بودن موشک‌های کروز و پهپادهای مورد استفاده در حمله به آرامکوی عربستان را تایید کنیم
دبیرکل سازمان ملل به شورای امنیت این سازمان اعلام کرده که نمی‌توان نقش ایران در حمله موشکی و پهپادی به تاسیسات نفتی سعودی ها را تائید کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵
واردات نفت ایران توسط چین
چین با وجود تحریم‌های آمریکا علیه ایران در ماه اکتبر بیش از ۵۳۲ هزار تن نفت از این کشور وارد کرد. به گزارش رویترز، واردات نفت‌خام چین از عربستان سعودی در ماه اکتبر 3/ 76 درصد افزایش یافت و دلیل آن بالا رفتن تقاضا از طرف پالایشگاه‌های جدید بود. بنابراین عربستان سعودی موقعیت خود را به‌عنوان برترین عرضه‌کننده نفت به بزرگ‌ترین وارد‌کننده نفت جهان دوباره به‌دست می‌آورد. صادرات عربستان تا 41/ 8 میلیون تن معادل 98/ 1 میلیون بشکه در روز افزایش یافت که بیشتر از 74/ 1 میلیون بشکه در روز در ماه سپتامبر و 12/ 1 میلیون بشکه در روز همین زمان در سال گذشته است. دو پالایشگاه مستقل جدید هنگلی پتروکمیکال در شمال و ژیجیانگ پتروکمیکال در جنوب از واردات نفت‌خام از عربستان حمایت کرده‌اند. حملات پهپادی و موشکی به تاسیسات …
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / عرضه اولیه سهام آرامکو / آرامکوی عربستان
تبلیغ آرامکو در دوبی برای فروش سهام
شرکت آرامکوی سعودی با هدف تبلیغ عرضه اولیه عمومی سهام خود، با سرمایه گذاران در دوبی دیدار کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
تلاش مدیرعامل آرامکو برای متقاعد کردن رئیس صندوق ملی کویت درباره خرید سهام
منابع آگاه اعلام کردند که مقامات ارشد شرکت آرامکوی عربستان با مقامات صندوق ثروت ملی کویت دیدار کرده تا آنها را متقاعد کنند که در عرضه اولیه سهام آرامکو شرکت کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
تقویت سامانه‌های راداری عربستان توسط آمریکا و فرانسه
شفقنا- فرانسه و آمریکا قصد دارند با تقویت سامانه های راداری سعودی ها از تکرار حملاتی نظیر آنچه در ماه سپتامبر برای تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان روی داد،‌ جلوگیری کنند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، این اقدام در حالی ورت می گیرد که عربستان سعودی همچنان انگشت اتهام این حملات را به سوی ایران گرفته است. […]
۱۳۹۸/۰۸/۳۰
آرامکو زیر آب می‌رود
بلومبرگ نوشته است:شرکت نفتی آرامکوی عربستان در دهه های آینده زیر آب می رود و افزایش درجه حرارت این کشور خسارت بسیار جدی به زیرساخت های این شرکت وارد می کند و میلیون ها نفر را در این کشور با کمبود آب مواجه خواهد کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •