یکشنبه, ۹ آذر, ۱۳۹۹ / 29 November, 2020
ابراهیم محمدولی
برای خرید طلا عجله نکنید
۲۰ ساعت قبل / بازار طلا / رییس اتحادیه طلا و جواهر / طلا
برای خرید طلا عجله نکنید
ابراهیم محمدولی با بیان اینکه چنانچه بازار ارز به سمت آرامش حرکت کند، انتظار داریم که قیمت‌ها در همین رنج باقی بماند، گفت: مردم برای خرید طلا در تعطیلات عجله نکنند. نوشته برای خرید طلا عجله نکنید اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تعطیلی ۱۵روزه بازار طلا و جواهر تهران
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تعطیلی ۱۵روزه بازار طلا و جواهر تهران
 ابراهیم محمدولی در رابطه با تعطیلی بازار طلا و جواهر تهران، گفت: «درپی گسترش ویروس کرونا، افزایش شمار مبتلایان و تلفات ناشی از این ویروس، ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم بر تعطیلی دوهفته‌ای اصناف غیرضروری را اتخاذ کرد؛ لذا طبق ابلاغ فرمانداری و اتاق اصناف تهران، کلیه واحدهای صنف طلا و جواهر تهران از روز شنبه اول آذرماه به مدت ۱۵روز تعطیل خواهند بود.»
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
فراز و نشیب بازارها در تعطیلات دو هفته‌ای
کیمیا نجفیبا شدت گرفتن ویروس کرونا و افزایش مرگ‌ومیرها صحبت از لزوم تعطیلی شهرهای قرمز به میان آمد. البته بحث تعطیلی دو هفته‌ای موضوع تازه‌ای نیست و با گسترش شیوع ویروس کرونا بارها این موضوع مطرح و هر بار با مخالف‌هایی همراه بود، تا اینکه بالاخره هفته گذشته با تعطیلی دو هفته‌ای موافقت شد. حال این پرسش مطرح می‌شود که تعطلات دو هفته‌ای چه تاثیری را برای بازارهای مالی به همراه خواهد داشت؟با شروع تعطیلات و اعمال محدودیت‌ها اما و اگرهایی در خصوص چگونگی وضعیت بازارهای داخلی به وجود آمد. کارشناسان نظرات متفاوتی از میزان اثرگذاری تعطیلات دوهفته‌ای بر بازارهای اقتصادی دارند، برخی‌ها معتقدند بازارها پیش از آنکه تحت تاثیر محدودیت‌های کرونایی قرار بگیرند، تحت تاثیر مشکلات ریشه‌ای همانند تحریم بوده و این …
آینده قیمت سکه و طلا
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / کاهش قیمت سکه و طلا / قیمت طلا و سکه / بازار طلا و سکه / قیمت ارز / نرخ دلار / کاهش فبمت دلار
آینده قیمت سکه و طلا
ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه اعلام موفقیت دومین واکس آمریکایی کرونا، قیمت طلا در بازار‌ها جهانی را با کاهش روبرو کرد، افزود: خبر ساخت این واکسن که با درصد بالایی از موفقیت همراه بود، روز دوشنبه منتشر شد، اما قیمت‌ها اندکی کاهش یافت، روز سه شنبه، اما این روند نزولی در بازار جهانی شدت بیشتری گرفت که این موضوع در بازار داخل نیز نمود بیشتری یافت، به طوریکه سکه تمام با کاهش حدود ۱۸۰ هزار تومانی همراه بود و طلای ۱۸ عیار نیز حدود ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
سقوط آزاد سکه!
کیمیا نجفیسرگردانی خریداران و فروشندگان در بازار طلا و سکه معاملات را به کف رسانده است، بازار در شرایطی متفاوت از چندماه گذشته خود قرار گرفته و مشخص نیست که بازار تا چه زمانی شاهد ریزش قیمت‌ها خواهد بود. بازارهای مالی کشور اخیرا در مسیر نزولی قرار گرفته‌اند و در این میان ریزش قیمت در بازار سکه بیش از بازارهای دیگر به چشم می‌آید. این درحالی است که معاملات نیز نسبت به ماه‌های گذشته به شدت کاهش پیدا کرده و به گفته فعالان بازار شرایط غیرعادی را سپری می‌کند. در این راستا ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر در گفت‌وگو با خبرآنلاین درخصوص وضعیت بازار گفته است: «اکنون نه خریداران و نه فروشندگان تکلیف خود را نمی‌دانند و هر دو طرف احساس می‌کنند، ممکن است از نوسانات و بازار عقب بمانند. خرید و فروش …
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
خرید و فروش طلا در فضای مجازی امن نیست؛ مردم مراقب باشند
مهر- رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تاکید بر اینکه بسترهای لازم برای معاملات طلا در فضای مجازی فراهم نیست، از مردم خواست به دلایل متعدد از خرید طلای دست دوم خودداری کنند. ابراهیم محمدولی با بیان اینکه فضای مجازی دارای مزایا و پتانسیل‌های خوبی برای کسب و کار امروزی است، اظهار داشت: طلا یک فلز خاص است و شرایط و معاملات آن در اینترنت و فضای مجازی باید شرایط و قوانین خاص خود را داشته باشد. وی افزود: قوانین و ضوابط مربوط به سایر کالاها را نمی‌توان بر طلا، جواهر و مصنوعات آن وضع کرد و برای تدوین قوانین معاملات طلا در فضای مجازی مسلماً از کارشناسان و خبرگان حوزه طلا و جواهر و فضای وب بهره گیری خواهد شد.
هشدار نسبت به خرید و فروش طلا در فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / طلا / معامله طلا
هشدار نسبت به خرید و فروش طلا در فضای مجازی
به گزارش مهر، ابراهیم محمدولی با بیان اینکه فضای مجازی دارای مزایا و پتانسیل‌های خوبی برای کسب و کار امروزی است، اظهار داشت: طلا یک فلز خاص است و شرایط و معاملات آن در اینترنت و فضای مجازی باید شرایط و قوانین خاص خود را داشته باشد.
چرا سکه و طلا دوباره گران شد؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / بازار طلا و سکه / رئیس اتحادیه طلا و جواهر / قیمت سکه و طلا
چرا سکه و طلا دوباره گران شد؟
ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه قیمت سکه و طلا این روز‌ها تحت تاثیر نوسان قیمت دلار است، گفت: بعد از انتخابات آمریکا دلار با توجه به جو خوشبینی که ایجاد شد، با کاهش روبرو شد و به تبع آن نیز طلا و سکه نیز کاهش قیمت پیدا کردند، اما طی دو روز اخیر دلار با افزایش محسوسی مواجه گشت، که این مسئله در بازار سکه و طلا نیز بسیار اثر گذاشت و موجبات افزایش قیمت‌ها را فراهم آورد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
عقب‌گرد دلار زیر سایه بی‌اعتماد‌ی‌ها
کیمیا نجفیطی هفته‌های گذشته دلار با قیمتی بیش از 30 هزار تومان نقل محافل شده بود؛ در آن روزها قیمت‌ها در بازارهای مختلف بر اساس نرخ دلار تعیین می‌شدند، اما روند افزایشی نرخ ارز ادامه‌دار نبود و چند روزی است که ریزش قیمت دلار نظرها را به خود جلب کرده است. طبق بررسی‌ها صرافی‌های بانک‌ها از صبح روز گذشته سی‌ام مهرماه، قیمت دلار را برای فروش ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کردند که با کاهش بیش از ۲ هزار تومانی همراه بوده، از سوی دیگر صرافی‌ها دلار را از فروشندگان با قیمت ۲۵ هزار و ۴۷۰ تومان خریداری می‌کردند. حال با بررسی وضعیت بازار ارز طی چند روز اخیر این پرسش مطرح می‌شود که ریزش قیمت دلار تا چه رقمی امکان‌پذیر است؟علاوه ‌بر نرخ ارز این روزها کاهش قیمت سکه نیز خبرساز شده است. ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه …
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
قیمت سکه تا کجا امکان ریزش دارد؟
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران معتقد است: قیمت‌های فعلی، دادوستد طلا و سکه را به نوعی از بین برده است.به گزارش خبرآنلاین، ابراهیم محمدولی با اشاره به روند بازار طلا و سکه اظهار داشت: اگر روندی که دیروز و امروز حداقل اتفاق افتاده، دوام داشته باشد و نگاه‌های دو روز گذشته به سمت و سوی بازار ادامه داشته باشد، به طور طبیعی بازار طلا و سکه مسیر کاهشی را طی خواهد کرد. اما در غیر این صورت، اگر نگاه این یکی دو روز گذشته ادامه‌دار نباشد و تغییر کند، انتظار کاهشی را در بازار نمی‌توانیم داشته باشیم و وارد فاز افزایشی می‌شویم. ظاهرا مسئولان اقتصادی عنوان کردند ارز به بازار تزریق می‌کنیم و می‌خواهیم آرامش و ثبات را به بازار دهیم و عرضه و تقاضا را تنظیم کنیم و این اتفاق هم دارد می‌افتد. این نوع نگاه‌ها اگر …
افت نرخ ارز عامل کاهش تقاضای مصنوعات طلا شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / طلا / قیمت ارز
افت نرخ ارز عامل کاهش تقاضای مصنوعات طلا شد
ابراهیم محمدولی، رییس اتحادیه طلا و جواهر افت قیمت از را عامل کاهش تقاضا برای مصنوعات طلا عنوان کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
سکه قله ۱۵میلیون تومانی را فتح کرد
ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا گفت: امروز هم قیمت‌ها در بازار طلا متاثر از رشد نرخ ارز و اخبار سیاسی موجود، افزایش یافت به طوریکه بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت طلا و سکه در مقایسه با معاملات ظهر روز گذشته به ترتیب ۲۵ و ۷۰۰هزار تومان گران‌تر شده است.
سکه بازهم رکورد زد؛ حباب سکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / قیمت سکه / سکه / قیمت طلا و سکه / حباب سکه / ابراهیم محمدولی
سکه بازهم رکورد زد؛ حباب سکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان شد
اقتصادنیوز : رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه حباب سکه به یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است، گفت:عرضه و تقاضا در بازار تنظیم نیست و تقاضای غیرمعقول موجب تشدید نوسانات قیمتی در بازار شده است؛ هیچ داد و ستدی برای مصنوعات طلا انجام نمی شود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مردم طلای دست دوم نخرند
بــــاشـگاه خبرنگاران جوان- رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: اگر چه خرید طلای دست دوم همچنان قانونی است، اما به مردم پیشنهاد می‌شود که این معامله را انجام ندهند. ابراهیم محمدولی در خصوص خرید و فروش طلای دست دوم اظهار کرد: از سوی اتحادیه به تمام واحدهای صنفی طلا و جواهر تهران پیشنهاد داده شده است که هیچ گونه معامله طلا و جواهر دست دوم را انجام ندهند تا هیچ یک از طرفین معامله مشمول ضرر نشوند. او افزود: خرید یا فروش طلای دست دوم بسیار تخصصی است، همچنین این امکان وجود دارد که طلا یا جواهر مورد نظر مشکل فنی داشته باشد و تشخیص این مشکل برای مردم بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است. رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران بیان کرد: در این بین نیز افرادی وجود دارند که از عدم شناخت کافی مردم سو استفاده …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / قیمت سکه و ارز
پیش‌بینی رییس اتحادیه از قیمت‌ها در بازار طلا و سکه
به گزارش خبر آنلاین، ابراهیم محمدولی اظهار داشت: طی چند روز اخیر طلا نوسانات چشمگیری را به خود گرفته است و در این بین به ترتیب طلا آب شده و سکه بیشترین نوسانات قیمت را تجربه کرده‌اند که می‌توان آن را ناشی از افزایش تقاضا برای این دو کالا سرمایه‌ای دانست.
بازار داغ طلای آبشده؛ چرا سکه و طلا گران شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / قیمت سکه / قیمت طلا
بازار داغ طلای آبشده؛ چرا سکه و طلا گران شد؟
ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: خرید سکه و طلای آبشده بسیاز زیاده شده به طوریکه بیش از ۸۰ درصد از حجم معاملات بازار طلا را به خود اختصاص می‌دهد.
حباب سکه ۹۶۰ هزار تومان شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / افزایش قیمت سکه / بازار سکه / بازار طلا و سکه / حباب سکه
حباب سکه ۹۶۰ هزار تومان شد
به گزارش تسنیم، ابراهیم محمدولی درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: قیمت ها در بازار طلا و سکه همچنان با نوسان صعودی همراه بوده و نسبت به روز قبل نیز افزایش یافته است.
حباب سکه چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / ابراهیم محمدولی / حباب سکه / رئیس اتحادیه طلا / قیمت سکه / قیمت طلا
حباب سکه چقدر است؟
رئیس اتحادیه طلا و جواهر از حباب ۶۰۰ هزار تومانی سکه خبر داد و گفت: تقاضا برای سکه تمام و نیم بیشتر است زیرا ربع سکه و گرمی نسبت به روزهای قبل افزایش قیمت جزئی داشته است. نوشته حباب سکه چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
حباب ۶۰۰ هزار تومانی سکه/ سکه تمام و نیم محبوب شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / بازار / قیمت طلا / بازار ارز / نیم سکه / سکه / نیم سکه و ربع سکه / حباب سکه / سکه تمام / ابراهیم محمدولی
حباب ۶۰۰ هزار تومانی سکه/ سکه تمام و نیم محبوب شد
اقتصادنیوز : رییس اتحادیه طلا و جواهر از حباب ۶۰۰ هزار تومانی سکه خبر داد و گفت: تمایل مردم برای خرید سکه تمام و نیم سکه بیشتر است.
رکود بازار طلا و سکه در آستانه تعطیلات ماه محرم
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / ابراهیم محمدولی / بازار طلا و سکه / قیمت طلا و سکه / مصنوعات طلا
رکود بازار طلا و سکه در آستانه تعطیلات ماه محرم
رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: با نزدیک شدن به تعطیلات ماه محرم بازار با رکود مواجه شده و قیمت طلا و سکه افزایش یافته است. نوشته رکود بازار طلا و سکه در آستانه تعطیلات ماه محرم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خرید طلا با کارت ملی ارتباطی با اخذ مالیات ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / بازار طلا / خرید طلا
خرید طلا با کارت ملی ارتباطی با اخذ مالیات ندارد
ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با مطرح شدن مجدد موضوع الزام ارائه کارت ملی جهت خرید سکه و طلا، اظهار کرد: طرح این دستورالعمل که در راستای مبارزه با پولشویی است، به حدود یکسال و نیم پیش بازمی‌گردد که براساس آن میزان خرید بالای ۱۵ میلیون تومان منوط به ارائه کارت ملی بوده و هدف اصلی آن بررسی اصالت خریدار و تطابق کارت بانکی با کارت ملی وی بوده است.
پیشنهاد افزایش سقف خرید طلا با کارت ملی
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / ابراهیم محمدولی / خرید طلا / طلا و سکه
پیشنهاد افزایش سقف خرید طلا با کارت ملی
رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن بیان عدم ارتباط الزام کارت ملی برای خرید طلا با موضوع مالیات اعلام کرد: ارائه کارت ملی برای خرید طلا و سکه به منظور جلوگیری از پولشویی بوده و هدف از این موضوع احراز هویت خریدار است. نوشته پیشنهاد افزایش سقف خرید طلا با کارت ملی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
خریدار ناشناس فقط در بازار غیررسمی
[شهروند] رویه‌های جدید مالیاتی گامی در جهت شفاف‌شدن فضای اقتصادی و پرهیز از رانت‌های مفسده‌انگیز شده است. این اقدامات اگرچه دیرهنگام به وقوع می‌پیوندد اما اگر به درستی اعمال شود، خواهد توانست بر بحران‌های به وجود آمده حاصل از دلالی در بازار بینجامد. در این راستا باید تمهیداتی اندیشید تا بازار غیررسمی رونق نگیرد! اخذ کارت ملی موقع خرید، «سکه» درحالی خبرساز شد که فعالان بازار می‌گویند که برای خرید خانه و آهن و خودرو داشتن کارت ملی الزامی است. اخذ کارت ملی موقع خرید، سکه آن‌قدر خبرساز شده که به گفته فعالان بازار طلا، بر قیمت طلا نیز تأثیر گذاشته است. حالا، اما صحبت‌های تازه‌ای در این رابطه به بیرون درز پیدا کرده است. گفته می‌شود …
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / خرید و فروش / رشد / سکه تمام بهار آزادی / سکه و طلا / یورو
ارایه کارت ملی برای خرید طلا و سکه بالای 15 میلیون تومان
ابراهیم محمدولی رییس اتحادیه طلا و جواهر از الزام ارایه کارت ملی صرفا برای خرید و فروش مصنوعات طلا و سکه بالای ۱۵ میلیون تومان خبر داد.
اخذ کارت ملی موقع خرید، سکه را ارزان کرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / ابراهیم محمدولی / خرید طلا / قیمت سکه / قیمت طلا / کارت‌ ملی / مالیات بر دارایی
اخذ کارت ملی موقع خرید، سکه را ارزان کرد
رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: با اخذ کارت ملی موقع خرید طلا و سکه تقاضا در بازار کنترل می‌شود. فعلا با این مصوبه وزارت صمت قیمت سکه ارزان شد. نوشته اخذ کارت ملی موقع خرید، سکه را ارزان کرد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خرید طلای بالای ۱۵ میلیون تومان با کارت ملی الزامی شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / بازار طلا / خرید طلا / رئیس اتحادیه طلا و جواهر
خرید طلای بالای ۱۵ میلیون تومان با کارت ملی الزامی شد
به گزارش تسنیم ابراهیم محمدولی اظهار داشت: از یک سال و نیم قبل بخشنامه‌ای را به واحدهای طلا فروشی ابلاغ کرده بودیم که طبق آن این واحدها برای فروش طلای بالای ۱۵ میلیون تومان باید کارت ملی خریدار سکه و طلا را اخذ کرده و شماره ملی آن‌ها در فاکتور درج کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / بانک مرکزی / دلار / رشد / سکه تمام بهار آزادی / یورو
اونس جهانی بار دیگر به 2013 دلار افزایش یافت
ابراهیم محمدولی رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از ممنوعیت ضرب سکه توسط واحد‌ها غیر از بانک مرکزی خبر داد و افزود:
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
باوجود کاهش قیمت‌‌ها، حباب سکه همچنان بالاست
طبق تحلیل رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با کنترل بازار ارز طی روزهای اخیر، روند بازار سکه و طلا نیز نزولی بوده است اما همچنان حباب سکه در محدوده ۸۰۰ هزار تومان است.به گزارش ایسنا، ابراهیم محمدولی در رابطه با وضعیت فعلی بازار سکه و طلا داخلی اظهار کرد: زمانی که اعلام می‌کنیم بازار ارز مستقیما بر قیمت طلا و سکه دخیل و تاثیرگذار است و باید کنترل و مدیریت شود، بررسی قیمت‌ها نشان می‌دهد که با همین کنترل نرخ ارز و بازار آن که طی چند روز اخیر صورت گرفت، روند قیمت‌ها در بازار سکه و طلا نیز کاهشی شد و مشخص شد که چندان بیراه نمی‌گوییم. ارز که از التهاب ۲۵ هزار تومانی خود فاصله گرفت و در اکنون در محدوده ۲۲ هزار تومان قرار گرفته است، به تبع قیمت طلا هم که به بیش از یک میلیون تومان به ازای هر گرم رسیده …
ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تشریح کرد: 
رازِ سکه ۹ میلیون تومانی!
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تشریح کرد: رازِ سکه ۹ میلیون تومانی!
 ابراهیم محمدولی گفت: با توجه به اینکه پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که طلا در بازار‌های جهانی در یک سال آینده به بالای ۲۰۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد، بنابراین روند طلا در بازار داخل نیز صعودی خواهد بود، این در حالیست که در بازار داخل بانک مرکزی باید به مانند چندین ماه ابتدایی سال گذشته مدیریت و کنترل بازار را در دست بگیرد و اجازه افزایش بی‌رویه قیمت دلار را ندهد، چرا که این مسئله اثر مستقیمی بر روی قیمت طلا و سکه در داخل می‌گذارد.
راز مهم سکه ۹ میلیون تومانی!
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
راز مهم سکه ۹ میلیون تومانی!
ابراهیم محمدولی گفت: با توجه به اینکه پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که طلا در بازار‌های جهانی در یک سال آینده به بالای ۲۰۰۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد، بنابراین روند طلا در بازار داخل نیز صعودی خواهد بود، این در حالیست که در بازار داخل بانک مرکزی باید به مانند چندین ماه ابتدایی سال گذشته مدیریت و کنترل بازار را در دست بگیرد و اجازه افزایش بی‌رویه قیمت دلار را ندهد، چرا که این مسئله اثر مستقیمی بر روی قیمت طلا و سکه در داخل می‌گذارد.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / بازار سکه و طلا / قیمت سکه و طلا
در بازار طلا و سکه چه می گذرد؟
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به آخرین وضعیت بازار طلا و سکه، گفت: امروز در بازار هیچ داد و ستدی صورت نگرفت. به شدت قیمت‌ها در بازار دچار نوسانات افزایشی شده به طوری که امروز نرخ اونس جهانی به بیش از هزار و ۷۴۵ دلار رسیده است.
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
عـــدد خــبــــر
80٪ معاملات بازار طلا را سکه و طلای آب‌شده تصاحب کرده [ایرنا] رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: «تنها حدود ۲۰‌درصد معاملات مربوط مصنوعات طلا (طلای ساخته‌شده) است و ۸۰‌درصد معاملات به سکه و طلای آب‌شده تعلق دارد.» ابراهیم محمدولی با بیان اینکه تقاضا برای سکه و طلای آب‌شده بسیار بیشتر از مصنوعات طلا است، گفت: «خریداران تمایل دارند که برای کسب سود بیشتر، اجرتی را بابت خرید طلا پرداخت نکنند، به همین دلیل به سراغ طلای آب‌شده می‌روند.» او با اشاره به مصوبه حذف عوارض و مالیات بر ارزش افزوده  واردات طلا تا پایان‌ سال ۹۹ اضافه کرد: «عدم ثبات بازار طلا مانع آشکارشدن تأثیر مثبت این مصوبه خواهد شد، درصورتی که بازار ارز ثبات …
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / طلای آب شده / قیمت طلا
هجوم ۸۰ درصدی خریداران به بازار طلای آب شده
به گزارش ایرنا، ابراهیم محمدولی درباره وضعیت بازار طلا، افزود: بازار طلا تحت تاثیر نرخ دلار و اونس قرار دارد که در روزهای اخیر هر دوی آنها روندی افزایشی داشته‌اند.
۸۰ درصد معاملات بازار طلا در اختیار سکه و طلای آب‌شده
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / طلا / بازار طلا
۸۰ درصد معاملات بازار طلا در اختیار سکه و طلای آب‌شده
ابراهیم محمدولی، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران روز جمعه درباره وضعیت بازار طلا، گفت: بازار طلا تحت تاثیر نرخ دلار و اونس قرار دارد که در روز‌های اخیر هر دوی آن‌ها روندی افزایشی داشته‌اند.
سه عامل افزایش قیمت سکه
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / قیمت طلا / قیمت سکه
سه عامل افزایش قیمت سکه
ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه بازارطی چند روز گذشته آرام گرفته است، گفت: به طور کلی بعد از تلاطماتی که وجود داشت در حال حاضر یک آرامش نسبی حکمفرما شده است و دیگر از نوسانات هیچانی خبری نیست.
طلا و سکه نیازمند بازار شفافی همچون بازار سرمایه/معاملات باید به بورس کالا منتقل شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / ابراهیم محمدولی / اتحادیه طلا و جواهر / قیمت سکه بهار آزادی / بورس کالا
طلا و سکه نیازمند بازار شفافی همچون بازار سرمایه/معاملات باید به بورس کالا منتقل شود
یک مقام مسئول با اشاره به ضرورت شفاف‌سازی معاملات سکه در بورس گفت: این اقدام می‌تواند به دلیل وجود شفافیت، ایجاد امنیت مالی برای مردم و سرمایه‌گذاران در بورس موثر واقع شود.
حباب قیمت سکه و طلا، بستگی به عرضه و تقاضا دارد
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / نرخ سکه و ارز / شبکه دو سیما / ابراهیم محمدولی
حباب قیمت سکه و طلا، بستگی به عرضه و تقاضا دارد
ابراهیم محمد ولی، رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر:قیمت طلا در بازار باید با اصل قیمت فلز طلا همخوانی داشته باشد.سکه باید با تقاضا و قدرت خرید مردم ضرب شود.
دلایل افزایش قیمت سکه و رکود حاکم بر بازار طلا
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / ارز / افزایش قیمت / رسانه / سکه تمام بهار آزادی / نقدینگی
دلایل افزایش قیمت سکه و رکود حاکم بر بازار طلا
ابراهیم محمدولی رییس اتحادیه طلا و جواهر با تشریح دلایل افزایش قیمت طلا و سکه طی روزهای اخیر و اعلام حباب ۳۰۰ هزار تومانی سکه گفت:
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
وضعیت بازار طلا در دوران شیوع کرونا
بازار طلا در زمان شیوع کرونا، وضعیت پیچیده‌ای یافته و رکود، نوسان‌های شدید اونس در بازارهای جهانی و افزایش تقاضا برای فروش به دلیل نیاز مالی از ویژگی‌های این روزهای راسته طلافروشان است.به گزارش ایرنا، ابراهیم محمدولی درباره وضعیت بازار طلا، گفت: بازار طلا به دلیل شیوع ویروس کرونا، هنوز شرایط آرام و باثبات خود را بازنیافته است.وی با اشاره به بازگشایی واحدهای صنف طلا و جواهر در روزهای اخیر گفت: این واحدها هنوز به طور کامل فعالیت خود را از سر نگرفته‌اند، اما به تدریج شرایط در حال بهبود است.رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت معاملات بازار طلا نیز گفت: بررسی معاملات روزهای اخیر نشان می‌دهد حجم معاملات اکنون معادل حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد میزان معاملات دوران پیش از کرونا است. همچنین میزان مراجعه …
دلایل کاهش قیمت سکه در روزهای گذشته/ طلافروشان اجازه فروش سکه ندارند
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / ابراهیم محمدولی / اتحادیه طلا و جواهر / قیمت سکه بهار آزادی / قیمت دلار
دلایل کاهش قیمت سکه در روزهای گذشته/ طلافروشان اجازه فروش سکه ندارند
رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه مدیریت نرخ دلار در بازار و کاهش تب و تاب نرخ اونس جهانی طی روزهای گذشته منجر به افت قیمت سکه شده است، گفت: طلافروشان اجازه فروش سکه ندارند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
صادرات طلا؛ صفر!
رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران با اشاره به تاثیر شیوع ویروس کرونا در ایران بر نوسانات قیمت طلا گفت: آینده صنعت طلای کشور در ابهام قرار گرفته تا جایی که صادرات مصنوعات طلا به صفر رسیده است.به گزارش اقتصاد۲۴، در حالی که نگرانی از شیوع بیشتر ویروس کرونا ادامه دارد، خسارت‌های اقتصادی فراگیر شدن بیشتر این ویروس نه‌تنها برای چین، بلکه برای کشور‌های دیگر و در کل اقتصاد جهانی بسیار حائز اهمیت است؛ اگرچه در برخی از کشور‌ها این خسارت بیشتر و در بعضی دیگر کمتر است. امروز بازار داخلی ایران نیز تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا است و به گفته قاسم نوده‌فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران در روز‌های اخیر روند کاهشی فروش در تمام بخش‌های اصناف به خصوص مواد غذایی مشهود بوده است. وی پیش‌بینی …
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / قیمت سکه / قیمت طلا
سکه ارزان می‌شود؟
ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر از پیش بینی وضعیت بازار تا پایان سال خبرداد و افزود: باتوجه به شرایط سیاسی و اقتصادی، احتمال می‌رود که افزایش قیمت را در بازار داشته باشیم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ابراهیم محمدولی / اتحادیه طلا و جواهر / ارزش افزوده
جزییات پیشنهاد تولیدکنندگان طلا به دولت
نایب رییس اتحادیه طلا گفت:دولت برای حمایت ازتولیدکنندگان،طلای موجود در خزانه را به صورت امانت و با دریافت وثایق لازم به واحدهای تولیدی بسپارد،چراکه صادرات مصنوعات طلا١٥ درصدارزش افزوده دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
نگاهی به رتبه جهانی ایران در تولید و صادرات طلا
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با انتقاد به قرارگیری ایران در رتبه آخر صادرکنندگان در میان هفت کشور برتر تولیدکننده طلا، گفت: در سند راهبردی صنعت طلا باید به آموزش، طراحی و رفع موانع صادراتی توجه ویژه‌ای صورت گیرد. ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با «ایسنا»، در رابطه با تدوین سند راهبردی صنعت طلا و فلزات گرانبها که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر تهیه و تدوین پیش نویس آن منتشر شده، گفت: جلسات متعددی در زمینه بررسی شرایط تولید و صادرات صنعت طلا با وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شده که مجموع این جلسات منجر به آن شد که این صنعت در زمینه تولید صادرات محور، نیاز به برنامه‌ریزی، رفع موانع دست و پاگیر و حمایت‌های منطقی دارد.رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: بررسی‌ها حکایت از آن دارد که با رونق …
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
اصلاح مالیات بر ارزش افزوده، قیمت طلا را ارزان می‌کند
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: عدم محاسبه مالیات بر ارزش افزوده بر اصل طلا، قیمت نهایی مصنوعات طلا را کاهش داده و قیمت طلا تا حدودی متناسب با قدرت خرید خانواده‌ها خواهد بود و از سوی دیگر قدرت رقابت طلای ایرانی در بازارهای خارجی افزایش می‌یابد.به گزارش ایسنا، ابراهیم محمدولی در رابطه با پیشنهاد جدید مجلس مبنی بر حذف مالیات بر ارزش افزوده بر اصل طلا و مصنوعات آن، اظهار کرد: در یک دهه اخیر که مالیات بر ارزش افزوده به اقتصاد و کسب و کار کشور وارد شد، باعث رکود در بعضی کسب و کارها شد. با گذر زمان و افزایش قیمت طلا، رکود بازار طلا افزایش یافت که در نهایت از حجم داد و ستد و کسب و کار بازار طلا کاسته شد. هر گرم طلا همراه با اجرت ساخت در شرایط فعلی در حدود ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد که خرید مصنوعات …
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
قیمت طلا | نبود مالیات بر ارزش افزوده عامل کاهش قیمت
شفقنا اقتصادی_ رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: عدم محاسبه مالیات بر ارزش افزوده بر اصل طلا، قیمت نهایی مصنوعات طلا را کاهش داده و قیمت طلا تا حدودی متناسب با قدرت خرید خانواده‌ها خواهد بود. به گزارش شفقنا اقتصادی، ابراهیم محمدولی  در رابطه با پیشنهاد جدید مجلس مبنی بر حذف مالیات بر ارزش […]
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / قیمت سکه و طلا / بازار سکه و طلا / ثبات سکه و طلا / آخرین قیمت سکه و طلا / طلا و سکه چند؟ / اتحادیه طلا و جواهر / ابراهیم محمد ولی
پیش‌بینی بازار سکه و طلا؛ قیمت‌ها تا پایان سال به کدام سمت می‌رود؟
ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: «اگر قیمت طلا در داخل می‌خواست بر مبنای قیمت جهانی طلا نرخ‌گذاری شود، الان باید هر گرم طلای ۱۸ عیار ۶۰۰ هزار تومان معامله شود، اما با توجه به سیاست‌هایی...
۱۳۹۸/۰۶/۲۲
معاملات طلا و سکه در فضای مجازی فاقد مجوز است
شفقنا اقتصادی_ رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه معاملات طلا و سکه در فضای مجازی فاقد مجوز است، گفت: امکان رسیدگی به تخلفات رخ داده در این بخش وجود ندارد. به گزارش شفقنا اقتصادی، «ابراهیم محمدولی»  درباره فروش طلا و سکه در فضای مجازی، افزود: نامه نگاری‌هایی گسترده‌ با نهادهای ذیربط انجام […]
۱۳۹۸/۰۴/۲۳
قیمت‌ها در بازار سکه و ارز تا کجا می‌ریزد؟
ابراهیم محمدولی گفت: افزایش قیمت ارز از یک سو و بالا رفتن تعداد فروشندگان طلا و سکه از سوی دیگر، روند نزولی قیمت سکه در بازار را تشدید کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
احتمال کاهش قیمت طلا در سال۹۸
شفقنا اقتصادی_ رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: مردم سراغ طلای خام و آب شده نروند و به جای آن از مصنوعات طلا استفاده کنند. به گزارش شفقنا اقتصادی، ابراهیم محمدولی با اشاره به نوسانات قیمتی طلا و سکه در سال گذشته اظهار کرد: با توج…
۱۳۹۷/۱۲/۱۸ / سکه / طلا / بازار / اتحادیه طلا و جواهر
تقاضای سکه از طلا پیشی گرفت
در این رابطه ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت‌: در هفته گذشته اونس جهانی نوسانات قابل توجهی را به ثبت رساند که این موضوع متأثر از اتفاقات سیاسی و اقتصادی کشورهای مختلف به خصوص هند و پاکستان بود و با وجود این که در ابتدای هفته اونس جهانی رشد داشت، در روزهای پایانی کاهش ارزش را دستور کار خود قرار داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •