شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
احمد مجتهد
دلار در شهریور ماه کاهشی است یا افزایشی؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / احمد مجتهد / ارز / دلار / دلار٬قیمت دلار٬بازار ارز٬ارز٬پیش بینی دلار٬ریزش دلار٬آینده دلار / مرتضی عزتی / میثم رادپود
دلار در شهریور ماه کاهشی است یا افزایشی؟
ظاهرا وعده گشایش اقتصادی رئیس جمهور هنوز نتوانسته انتظارات برای کاهش قیمت دلار را عملی کند. این هفته چهار کارشناس در گفتگو با تجارت‌نیوز از ریزش شاخص بورس، فروش اوراق سلف نفتی و انتخابات آمریکا به عنوان مهم‌ترین عوامل موثر بر آینده ارز یاد کردند. نوشته دلار در شهریور ماه کاهشی است یا افزایشی؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
یک تصمیم خطرناک برای بانک‌ها / افزایش مجدد نرخ سود چقدر محتمل است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / بانک / تورم / سود / سود بانکی / سود سپرده بانکی
یک تصمیم خطرناک برای بانک‌ها / افزایش مجدد نرخ سود چقدر محتمل است؟
درحالی که عده‌ای به اختلاف فاحش نرخ سود سپرده بانکی با تورم اشاره و پیشنهاد افزایش نرخ را مطرح می‌کنند، احمد مجتهد معتقد است که اگرچه امکان دارد شورای پول و اعتبار بار دیگر نرخ سود را افزایش دهد اما این تصمیم بی‌شک مشکلات بزرگی برای بانک‌ها ایجاد می‌کند. نوشته یک تصمیم خطرناک برای بانک‌ها / افزایش مجدد نرخ سود چقدر محتمل است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
استقلال عمل بانک مرکزی کلید موفقیت هدف‌گذاری تورم
رئیس اسبق پژوهشکده پولی و بانکی تاکید کرد: نکته بسیار مهم و کلیدی در موفقیت سیاست جدید بانک مرکزی در هدف‌گذاری تورم، استقلال عمل و داشتن اختیارات کافی از سوی دولت است.به گزارش ایرنا، احمد مجتهد، رئیس اسبق پژوهشکده پولی و بانکی درباره بیانیه رسمی بانک مرکزی در خصوص هدف‌گذاری نرخ ۲۲ درصدی برای تورم در سال جاری با نوسان ۲ درصدی منفی و مثبت اظهار کرد: موضوع هدف‌گذاری نرخ تورم بیش از ۲۰ سال است که در بانک‌های مرکزی کشورهای دیگر مورد استفاده قرار گرفته و عمده‌ترین ابزاری که نهاد ناظر در این خصوص در اختیار دارد، استفاده از تغییرات نرخ بهره و استفاده از عملیات بازار باز است.رئیس اسبق پژوهشکده پولی و بانکی در ادامه با بیان اینکه هدف‌گذاری نرخ تورم مورد تائید بانک‌های مرکزی بسیاری از کشورهاست، تصریح کرد: …
تمام سپرده‌هایی که سررسید نشده‌اند، سود قبلی را می‌گیرند/ ترازنامه بانکها سلامت می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / نظام بانکی / بانک مرکزی ایران / نرخ سود بانکی / احمد مجتهد
تمام سپرده‌هایی که سررسید نشده‌اند، سود قبلی را می‌گیرند/ ترازنامه بانکها سلامت می‌شود
رئیس اسبق پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه تمام سپرده‌هایی که سررسید نشده‌اند، نرخ سود بانکی مورد توافق با بانکها را دریافت می‌کنند، گفت: ترازنامه بانکها سلامت می شود.
تحرکات اخیر دربار عربستان نشان از مرگ یا احتضار پادشاه این کشور دارد
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / احمد مجتهد
تحرکات اخیر دربار عربستان نشان از مرگ یا احتضار پادشاه این کشور دارد
ایلنا: فعال توییتری و افشاگر اسرار خاندان پادشاهی سعودی اعلام کرد که تحرکات اخیر دربار نشان از مرگ احتمالی پادشاه این کشور دارد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
وزارت تعاون 465هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند
معاون امور تحقیقات وزارت تعاون گفت: 465هزار فرصت شغلی توسط این وزارتخانه در طول برنامه سوم توسعه ایجاد می‌شود. دکتراحمد مجتهد در نشست علمی- تحقیقی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان افزود: در صورت تمهید امکانات مناسب، وزارت تعاون قادر است این رقم را تا سطح یک‌میلیون فرصت شغلی افزایش دهد. وی همچنین در زمینه همکاری‌های این وزارتخانه با دانشگاه آزاد اسلامی گفت: یک تفاهمنامه مشترک بین وزارت تعاون و این دانشگاه به امضا رسیده است تا با ایجاد تعاونی‌های مختلف زمینه اشتغال دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه …
۱۳۹۸/۱۲/۰۵
علیرضا معرفت مدیرعامل بانک سامان شد
هیئت مدیره بانک سامان، علیرضا معرفت را به عنوان مدیرعامل جدید این بانک معرفی کرد. علیرضا معرفت با تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با تنفیذ هیئت مدیره بانک سامان، به عنوان مدیرعامل جدید این بانک معرفی شد. این گزارش حاکی است علیرضا معرفت که به عنوان جانشین سید احمد طاهری بهبهانی مدیرعامل بانک سامان شده است از سال 1381 به بانک سامان پیوسته و تاکنون در سمت‌های مختلفی از جمله مدیر بانکداری شرکتی، معاون اعتباری و قائم مقام مدیرعامل فعالیت داشته است.در حکم وی که به امضای احمد مجتهد رئیس هیئت مدیره این بانک رسیده است آمده امید است با اتکال به عنایات خداوند متعال و بهره گیری از حداکثر توان و اهتمام خود که مبذول خواهید فرمود همواره در راستای تحقق اهداف و اعتلای نام بانک سامان موفق و موید باشید.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / حاج آقا مجتهدی / نقد و بررسی
کتاب «حاج آقا مجتهدی» نقد می‌شود
به مناسبت سالگرد ارتحال عالم مجاهد مرحوم آیت الله حاج شیخ احمد مجتهدی تهرانی، کتاب «حاج آقا مجتهدی» نقد و بررسی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰
ابقای اعضای هیات‌ مدیره شرکت بیمه سامان برای دوسال
با مصوبه مجمع عمومی عادی مورخ 27 تیر 98 و جلسه هیات‌ مدیره روز دوم مردادماه امسال، اعضای هیات ‌مدیره شرکت بیمه سامان مشخص شدند. به گزارش پایگاه خبری نقدینه، بر اساس این مصوبه، اعضای هیات مدیره شرکت بیمه سامان با نماد بورسی بساما(بسامان) در سمت خود به‌عنوان عضو هیات مدیره برای یک دوره دوساله دیگر ابقا شدند. بر اساس این گزارش، احمدرضا ضرابیه، احمد مجتهد، خسرو فخیم هاشمی، حسین واعظ قمصری و پویا سلاری شریف به‌عنوان اعضای هیات مدیره شرکت بیمه سامان برای دو سال دیگر فعالیت خواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰
یک اقتصاددان: حذف صفرها از پول ملی ترکیه، منجر به کنترل تورم شد
احمد مجتهد کارشناس اقتصادی گفت:حذف صفرها از پول ملی قبلا هم مطرح شده بود اما به دلایلی انجام نشد. این اقدام برای اقتصاد کشور ضروری است و منطق اقتصادی دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱ / احمد مجتهد
حملات پهپادی انصارالله به عربستان، بن‌سلمان را عصبانی کرده است
‌فعال توئیتری سعودی اعلام کرد که به دنبال حمله پهپادی جنبش انصارلله یمن به عمق خاک عربستان، ولیعهد این کشور به شدت خشمگین شده است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
اگر به لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف برگردیم، با افزایش تورم و بالارفتن قیمت‌ها روبه‌رو می‌شویم
اقتصاد سیاسیروزنامه شرق به نقل از احمد مجتهد رئیس سابق پژوهشکده پولی و بانکی نوشت: عدم تصمیم‌گیری نهایی درباره پیوستن ایران به FATF سبب می‌شود که ایران در اجلاس آتی کارگروه ویژه اقدام مالی در موقعیت مناسبی قرار نگیرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •