پنجشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 13 August, 2020
انحصار وراثت
ماجرای قتل موبد زرتشتی در کرمان چه بود؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / قتل / موبد زرتشتی
ماجرای قتل موبد زرتشتی در کرمان چه بود؟
موبد آرش کسروی سال گذشته برای آیین درگذشت پدر خود داریوش کسروی از کالیفرنیا به ایران، شهر کرمان سفر کرد و برای رسیدگی به کار‌های انحصار وراثت در کرمان سکونت گرفت.
اختلاف مالی مهم‌ترین فرضیه قتل موبد زرتشتی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
اختلاف مالی مهم‌ترین فرضیه قتل موبد زرتشتی
 به‌دنبال پیدا شدن اجساد بی‌جان موبد آرش کسروی و 2 نفر از همراهانش در شهرستان ماهان استان کرمان، تحقیقات پلیس برای کشف راز این جنایت آغاز شده است. به گزارش همشهری، آرش کسروی 53ساله که از سال‌ها پیش همراه خانواده‌اش در آمریکا زندگی می‌کرد، سال گذشته و به‌دنبال مرگ پدرش راهی ایران شد. پس از مراسم خاکسپاری، او که مجبور بود برای انجام کارهای انحصار وراثت در ایران بماند، در خانه‌ای در شهر کرمان ساکن شد و در این مدت به‌دنبال انجام کارهای انحصار وراثت بود تا اینکه اواخر هفته گذشته به طرز مرموزی ناپدید …
تماشا کنید: قتل موبد زرتشتی / از قتل آرش کسروی، موبد زرتشتیان کالیفرنیا در کرمان چه می‌دانیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
تماشا کنید: قتل موبد زرتشتی / از قتل آرش کسروی، موبد زرتشتیان کالیفرنیا در کرمان چه می‌دانیم؟
آرش کسروی، موبد زرتشتی و دو تن دیگر به دست افراد ناشناس به قتل رسیده‌اند. پیکر بی‌جان آنها در منطقه ماهان در جنوب کرمان یافت شده است. موبد آرش کسروی سال گذشته برای آیین درگذشت پدر خود داریوش کسروی از کالیفرنیا به ایران، شهر کرمان سفر کرد و برای رسیدگی به کارهای انحصار وراثت در کرمان سکونت گرفت. بر پایه این گزارش، چندی پیش موبد کسروی به همراه دو تن از دوستانش ناپدید می‌شوند. پس از جست‌وجو از خانه‌‌ مسکونی اثری از وی پیدا نمی‌شود. بستگان پلیس آگاهی کرمان را در جریان رخداد گم شدن موبد و دو تن از همراهانش می‌گذراند. پس از سه روز پیکر بی‌جان آنان در شهر ماهان پیدا می‌شود.
قتل
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / آرش کسروی / موبد زرتشتی / کرمان
قتل "آرش کسروی" موبد زرتشتی به دست افراد ناشناس
موبد آرش کسروی سال گذشته برای آیین درگذشت پدر خود داریوش کسروی از کالیفرنیا به ایران، شهر کرمان سفر کرد و برای رسیدگی به کار‌های انحصار وراثت در کرمان سکونت گرفت.
تکلیف وراث سهام عدالت مشخص شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
تکلیف وراث سهام عدالت مشخص شد
سخنگوی سهام عدالت گفت: وراث فعلا گواهی انحصار وراثت را از دادگاه صالحه دریافت کرده و صبر کنند تا ارتباط شرکت سپرده‌گذاری با قوه قضائیه به صورت مکانیزه برقرار شود.
وراث سهام عدالت، گواهی انحصار ورثه را بگیرند و صبر کنند
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
وراث سهام عدالت، گواهی انحصار ورثه را بگیرند و صبر کنند
سخنگوی سهام عدالت گفت: وراث فعلا گواهی انحصار وراثت را از دادگاه صالحه دریافت کرده و صبر کنند تا ارتباط شرکت سپرده گذاری با قوه قضائیه به صورت مکانیزه برقرار شود.
هر آنچه در مورد گواهی انحصار وراثت باید بدانید
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
هر آنچه در مورد گواهی انحصار وراثت باید بدانید
گواهی انحصار وراثت گواهی است که توسط شورای حل اختلاف صادر می شود و در آن مشخص می گردد که چه کسی فوت کرده است و در چه تاریخی و اسامی وراث قانونی او ذکر و میزان و سهم هرکدام مشخص می شود.
مجازات شهادت دروغ چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / شهادت دروغ / مسائل حقوقی / حقوق / جرایم عمدی / سبک زندگی / پارسی خبر
مجازات شهادت دروغ چیست؟
محمدحسن بیرانوند اظهار کرد: شهادت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دلایلی است که می‌توان به‌وسیله آن یک دعوی را ثابت کرد، نقش مهمی در نظام حقوقی و قضایی ما ایفا می‌کند، چراکه تعداد زیادی از دعاوی مطرح شده در مراجع دادگستری را می‌توان به‌وسیله شهادت اثبات کرد. وی ادامه داد: گاهی اوقات شهادت به‌عنوان یکی از ادله اثبات دعوی دستمایه فریب و نیرنگ برخی اشخاص قرار می‌گیرد و این اشخاص با دریافت مبالغی اندک حاضر به ادای شهادت دروغ می‌شوند، به همین دلیل است که قانون‌گذار شهادت دروغ را جرم انگاری کرده است. بیرانوند با اشاره به اینکه جرم شهادت دروغ از جمله جرایم عمدی محسوب می‌شود، عنوان کرد: در ابتدای ادای شهادت، شاهد سوگند می‌خورد و در واقع نسبت به مفاد شهادت و عواقب آن آگاهی کامل دارد، به همین دلیل در صورتی که …
۱۳۹۹/۰۳/۱۶
گزیده اخبار
2‌میلیون و 500‌هزار نفر فوت شده‌اند سهام عدالت به ارث می‌رسد کارشناسان درحال انجام تست‌های نهایی روی میز خدمت یکی از سامانه‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی هستند تا تمامی فرآیندهای انتقال سهام عدالت متوفیان به صورت غیرحضوری انجام شود. تاکنون 2‌میلیون و 500‌هزار نفر از دارندگان سهام عدالت فوت‌شده‌اند که وارثان آنها می‌توانند از طرح فرآیند انتقال سهام استفاده کنند، درواقع سهام عدالت مانند سایر دارایی‌ها براساس ورقه انحصار وراثت به نام وراث خواهد شد. به گزارش ایسنا، طبق آخرین اخبار، وراث متوفیان سهام عدالت باید منتظر اطلاعیه‌های  شرکت سپرده‌گذاری مرکزی درباره انتقال سهام عدالت اموات باشند، زیرا سامانه سمات در تلاش است که …
چرا ارزش برگه‌های یک میلیونی سهام عدالت، کم‌تر از یک میلیون است؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / سهام عدالت / سهام عدالت
چرا ارزش برگه‌های یک میلیونی سهام عدالت، کم‌تر از یک میلیون است؟
میزان سهام عدالت مشمولان کمیته امداد و سازمان بهزیستی یک میلیون و سایر افراد بین ۴۹۲هزار تا ۵۳۲ هزار تومان است. البته ممکن است میزان سهام برخی افراد بیشتر از یک میلیون تومان باشد، دلیل این موضوع این است که انحصار وراثت صورت گرفته است. ارزش سهام عده‌ای هم کم‌تر از ۴۹۲هزار تومان است که دلیل این موضوع هم این است که ممکن است فرد در سال ۱۳۸۵مشمول نبوده و وارث قانونی متوفی مشمول بوده باشد.
انتقال سهام عدالت به وراث با ارائه برگه انحصار وراثت
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / سازمان خصوصی سازی / علیرضا صالح / سهام عدالت / انحصار وراثت / آزادسازی سهام عدالت
انتقال سهام عدالت به وراث با ارائه برگه انحصار وراثت
علیرضا صالح رییس سازمان خصوصی سازی امروز شنبه در حاشیه نشست خبری ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت در جمع خبرنگاران گفت: سهام عدالت متوفیان با ارائه برگه انحصار وراثت بنام وراث خواهد شد.
بورس: معاملات وکالتی ممنوع است/ انتقال سهام متوفی بدون انجام انحصار وراثت قابل انجام نیست
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
بورس: معاملات وکالتی ممنوع است/ انتقال سهام متوفی بدون انجام انحصار وراثت قابل انجام نیست
معاملات وکالتی از ابتدا هم در بازار شانیت نداشته است. هر معامله و نقل و انتقالی باید در بازار انجام شود.
وراث به میزان سهم‌الارث، سهام عدالت به نامشان می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / سازمان خصوصی سازی / سامانه سهام عدالت / بازار بورس / بازار سرمایه
وراث به میزان سهم‌الارث، سهام عدالت به نامشان می‌شود
تهران- ایرنا- رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: افرادی که به عنوان وراث فرد متوفی محسوب می‌شوند براساس انحصار وراثت و معادل سهم‌الارث خود سهام عدالت به نامشان می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / قتل
ماجرای پیچیده ادعای ۲ زن درباره مادر یک مقتول
بعد از اعتراف متهمان، خانواده آرمان برای بیان خواسته خود به دادسرا احضار شدند. مادر آرمان برگه انحصار وراثت به دادگاه ارائه داد و خواستار قصاص شد، اما پرونده زمانی پیچیده‌تر شد که زنی دیگر نیز به دادسرا مراجعه کرد و مدعی شد او مادر واقعی آرمان است.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
تخریب خانه سپانلو صحت ندارد
وصی و دوست محمدعلی سپانلو با بیان این‌که تخریب خانه این شاعر فقید که ثبت ملی هم شده صحت ندارد، می‌گوید: اگر کسی بخواهد این خانه را تخریب کند باید به من و ورثه‌اش مراجعه‌ کند، اما تاکنون کسی به من مراجعه نکرده است.به گزارش ایسنا، بیژن اشتری، مترجم، در صفحه شخصی خود خبری با موضوع تخریب خانه سپانلو گذاشته بود: «امروز شنیدم خانه محمدعلی سپانلو را می‌خواهند تخریب کنند و جایش خانه‌ای چندطبقه بسازند. من این خانه را دوست دارم و حتی چند شبی هم در آن خوابیده‌ام و خاطرات خوبی‌ هم از آن در ذهنم باقی مانده است. سپانلو برای حدود نیم قرن در این خانه، در انتهای کوچه بن‌بستی در خیابان جمالزاده زندگی کرد و خانه‌اش همیشه محل دورهمی‌های دوستان و آشنایان بود... امیدوارم این خانه که همه بزرگان ادب این مملکت خاطره‌ها …
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / امپراطور ژاپن / سلطنت / تغییر قانون
آیا قانون وراثت سلطنت در ژاپن تغییر می‌کند؟
هیساهیتوی آکی‌شینو تنها پسر آکی‌شینو، برادر امپراطور ژاپن است. پیش از تولد او، بحثی درباره تغییر قانون انحصار به تخت نشستن فرزندان ذکور مطرح شده بود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / حقوق زنان / حقوقی و قضایی / انحصار وراثت
چرایی اجبار زنان برای بخشش ارث
تهران- ایرنا- در بخش هایی از ایران، زنان بر پایه قانون نانوشته حق ارث خود را می‌بخشند، زیرا بر پایه فرهنگ حاکم مطالبه ارث وقیحانه و قبیح قلمداد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / دادگاه / ارث
نحوه تقسیم ارثیه میان اعضای خانواده/ ارث در چه صورتی به دولت می‌رسد؟
باشگاه خبرنگاران نوشت: ارث و انحصار وراثت دارای نکات متعدد و گوناگونی است و برای چگونگی تخصیص آن به وراث باید به نکات مهمی توجه کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵ / احمد توکلی / دفاتر اسناد رسمی / دیده‌بان شفافیت و عدالت
در نامه‌ای خطاب به روسای قوای مقننه و قضائیه؛احمد توکلی: با لغو ماده ۶۹ قانون دفاتر اسناد رسمی از انتقال و وراثت امتیاز سردفتری جلوگیری کنید
دیده‌بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه هایی جداگانه به روسای قوای مقننه و قضائیه از آنان خواست تا با لغو ماده ۶۹ قانون دفاتر اسناد رسمی از انحصار و تبعیضی که سالهاست گریبان گیر فارغ التحصیلان رشته حقوق شده است، جلوگیری نمایند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۴
آیا در صورتی که گواهی انحصار وراثت اخذ نشود توافق برای تقسیم ارث امکان‌پذیر است؟
1- برای دریافت گواهی انحصار وراثت باید به چه مرجعی مراجعه کرد؟ 2- در صورتی که گواهی انحصار وراثت اخذ نشود آیا وراث می‌توانند توافقی برای تقسیم ارث اقدام کنند؟
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •