پنجشنبه, ۳ مهر, ۱۳۹۹ / 24 September, 2020
ایران و چین
چین به اتهام‌زنی آمریکا علیه تهران، پکن و کاراکاس پاسخ داد
۱ ساعت قبل / ایران و چین / ایران و آمریکا
چین به اتهام‌زنی آمریکا علیه تهران، پکن و کاراکاس پاسخ داد
ایرنا نوشت:سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به اتهام مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا که چین، ایران، ونزوئلا و برخی دیگر از کشورهای جهان را به نقض حقوق بشر متهم کرده بود گفت: چین هیچ کشوری را به عنوان "معلم حقوق بشر" نمی پذیرد آمریکا نیز بهتر است به جای اتهام زنی به کشورهای دیگر خطاهای حقوق بشری خود را اصلاح کند.
۷ ساعت قبل / فساد مالی
(ویدیو) ماجرای عجیب وارد کردن ۷۰۰ پورشه به نام یک پیرزن!
رئیس اتاق بازگانی ایران و چین: از سال ۹۱ مدام این داستان را تعریف می‌کنند. مشخص است که چه کسی این خودروها را به نام پیرزن وارد کرده است.
مناسبات دیرینه ایران و چین ظرفیت بزرگی برای همکاری است
۸ ساعت قبل / چین / میراث فرهنگی / ایران
مناسبات دیرینه ایران و چین ظرفیت بزرگی برای همکاری است
پکن- ایرنا- معاون دانشگاه «دونگ خوان» چین از روابط قدیمی ایران و چین به عنوان ظرفیت بزرگی برای همکاری های جدید یاد کرد و گفت: افزایش روابط میان تهران و پکن در زمینه های دانشگاهی و آموزشی باعث توسعه همکاری های مختلف می شود.
اوبرایان: ایران و چین برای تغییر دولت آمریکا تلاش می‌کنند
۹ ساعت قبل / رابرت اوبرایان / چین / ایران / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
اوبرایان: ایران و چین برای تغییر دولت آمریکا تلاش می‌کنند
مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا با هدف کسب آراء بیشتر در انتخابات ۲۰۲۰ مدعی شد: ایران و چین برای تغییر دولت آمریکا تلاش می‌کنند!
آمریکا: اطلاعاتی وجود ندارد که ثابت کند ایران و چین در انتخابات ۲۰۲۰ دخالت می‌کند
۹ ساعت قبل / دخالت ایران در انتخابات آمریکا / دخالت چین در انتخابات آمریکا
آمریکا: اطلاعاتی وجود ندارد که ثابت کند ایران و چین در انتخابات ۲۰۲۰ دخالت می‌کند
سرپرست امنیت داخلی آمریکا روز چهارشنبه گفت که هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که ثابت کند که ایران و چین در انتخابات ۲۰۲۰ ایالت متحده دخالتی دارند. به گفته ولف، روسیه به دنبال تضعیف کردن جو بایدن معاون سابق رییس جمهوری آمریکا و نامزد دموکرات ها در انتخابات ۲۰۲۰ است.
۷۰۰ پورشه مگر نخود لوبیاست که واردکننده‌اش معلوم نباشد؟ | وزیر و وکیلش هم معلومند
۲۲ ساعت قبل / خودرو - جهانی / ایران و چین / واردات
۷۰۰ پورشه مگر نخود لوبیاست که واردکننده‌اش معلوم نباشد؟ | وزیر و وکیلش هم معلومند
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با ارائه توضیحاتی در مورد ماجرای واردات ۷۰۰ پورشه با کارت بازرگانی یک پیرزن گفت: به رئیس‌جمهور رای می‌دهیم که در حساب‌ها سرک بکشد تا متوجه شود چه کسی حق مردم را می‌خورد.
نماینده مجلس: سپاه انتقال پایتخت را برعهده گرفته است/حذف کامل هاشمی از تاریخ دفاع مقدس، تحریف خطرناکی است/واعظی: امیدواریم سند ۲۵ ساله ایران و چین در دولت دوازدهم به امضا برسد/دومین نامه سیاسی موسوی خوئینی‌ها در سال گذشته
۲۵ ساعت قبل
نماینده مجلس: سپاه انتقال پایتخت را برعهده گرفته است/حذف کامل هاشمی از تاریخ دفاع مقدس، تحریف خطرناکی است/واعظی: امیدواریم سند ۲۵ ساله ایران و چین در دولت دوازدهم به امضا برسد/دومین نامه سیاسی موسوی خوئینی‌ها …
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: سردار فدوی: بهتر است آمریکایی ها به خلیج فارس بیایند تا در دسترس ما باشند/وزیر بهداشت: از یک میلیارد دلاری که رهبری با برداشت آن موافقت کردند، به جز سهم کوچکی، نگرفته‌ام و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
تقابل ترامپ و روحانی از منظر رسانه‌های عربی
۲۷ ساعت قبل / برجام / دونالد ترامپ / مجمع عمومی سازمان ملل متحد / تعامل سازنده
تقابل ترامپ و روحانی از منظر رسانه‌های عربی
تهران- ایرنا- سخنرانی روسای جمهوری ایران و آمریکا در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی داشت. بسیاری از رسانه‌ها قلدرمآبی و هنجارستیزی آمریکا برای تقابل با کشورهایی چون جمهوری اسلامی ایران و چین را کانون توجه قرار دادند.
چه کسی مقصر افزایش قیمت دلار است؟
۲۸ ساعت قبل / صادرکنندگان / ارز
چه کسی مقصر افزایش قیمت دلار است؟
مجیدرضا حریری نائب رییس اتاق ایران و چین گفت: اکنون کسی در کشور مسبب افزایش قیمت ارز نیست چرا که با یک حساب ساده می‌توان مشاهده کرد در شرایط کمبود منابع و با توجه به حجم و ویژگی‌های اقتصاد ایران اداره کشور با درآمد فعلی در وضعیتی جز این ممکن نخواهد بود.
واعظی: شاهد علامت‌های مثبتی از کره جنوبی هستیم
۲۹ ساعت قبل / اموال بلوکه شده ایران در کره جنوبی / ایران و چین / محمود واعظی
واعظی: شاهد علامت‌های مثبتی از کره جنوبی هستیم
به گزارش ایرنا، «محمود واعظی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت مطالبات مالی از کره جنوبی گفت:‌ با مقامات کره‌ای مذاکره کردیم و حتی کار به مقداری تهدید ‌هم انجامید و مقدمات یک سری فعالیت های حقوقی را آغاز کردیم.
واعظی: امیدواریم سند ۲۵ ساله ایران و چین در دولت دوازدهم به امضا برسد / این سند روی مسائل منطقه هم تاثیر گذار است / ظریف بزودی برای  مذاکره، به چین پسفر می کند / تیم اقتصادی هم در این سفر همراه وی هستند؛ امیدواریم این موضوعات نهایی شود
۳۱ ساعت قبل
واعظی: امیدواریم سند ۲۵ ساله ایران و چین در دولت دوازدهم به امضا برسد / این سند روی مسائل منطقه هم تاثیر گذار است / ظریف بزودی برای مذاکره، به چین پسفر می کند / تیم اقتصادی هم در این سفر همراه وی هستند؛ …
رییس دفتر رییس جمهوری درباره اهمیت سند راهبردی ایران و چین گفت: سند ۲۵ ساله روابط ایران و چین بسیار مهم است، روابط ایران و چین در بخش های مختلف سیاسی و اقتصادی گسترش پیدا کرده و تعمیق شده است؛ این سند منجر می‌شود تا بتوانیم به طور هدفمند برای فعالیت دستگاه‌های مختلف کشور در زمینه های مختلف برنامه‌ریزی کنیم.
پشت‌پرده واردات ۷۰۰ پورشه توسط پیرزن روستایی چیست؟
۳۲ ساعت قبل / مجیدرضا حریری / واردات پورشه
پشت‌پرده واردات ۷۰۰ پورشه توسط پیرزن روستایی چیست؟
به گزارش تابناک، رئیس اتاق بازگانی ایران و چین در یک برنامه تلویزیونی گفت: از سال ۹۱ مدام این داستان را تعریف می‌کنند. مشخص است که چه کسی این خودروها را به نام پیرزن وارد کرده است.
رئیس اتاق بازگانی ایران و چین: از سال ۹۱ مدام داستان وارد کردن ۷۰۰ پورشه را تعریف می‌کنند، اما به جای فردی که پشت ماجراست، یک پیرزن روستایی را معرفی می‌کنند / مشخص است چه کسی این خودرو‌ها را به نام پیرزن وارد کرده / این شخص قطعا نفوذ سیاسی دارد / مگر نخود و لوبیا است که مشخص نشود چه کسی آن‌ها را فروخته؟
۳۳ ساعت قبل
رئیس اتاق بازگانی ایران و چین: از سال ۹۱ مدام داستان وارد کردن ۷۰۰ پورشه را تعریف می‌کنند، اما به جای فردی که پشت ماجراست، یک پیرزن روستایی را معرفی می‌کنند / مشخص است چه کسی این خودرو‌ها را به نام پیرزن …
از سال ۹۱ مدام این داستان را تعریف می‌کنند. مشخص است که چه کسی این خودروها را به نام پیرزن وارد کرده است.
امکان سفر تجار به چین فراهم شد/ جزییات قرنطینه دو هفته‌ای
۲ روز قبل / ایران و چین / اتاق بازرگانی
امکان سفر تجار به چین فراهم شد/ جزییات قرنطینه دو هفته‌ای
چند ماه پس از شیوع ویروس کرونا، اتاق بازرگانی تهران شرایط لازم برای…
۲ روز قبل
ویدئو | آغاز رزمایش مشترک راهبردی ایران و چین در روسیه
 طبق گزارش رسانه‌ها، رزمایش مشترک ۶ روزه نظامیان ایران، چین، ارمنستان، بلاروس، پاکستان و میانمار در منطقه جنوبی روسیه تحت عنوان «قفقاز ۲۰۲۰» با حضور تقریبا ۸۰۰۰۰ نظامی آغاز شد. 
پاسخ مجدد چین به ادعای آمریکا علیه ایران
۳ روز قبل / مکانیسم ماشه / ایران و چین / ایران و آمریکا / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام
پاسخ مجدد چین به ادعای آمریکا علیه ایران
ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به ادعای آمریکا مبنی بر بازگرداندن تحریم های ایران اعلام کرد که چین در کنار جامعه جهانی معتقد است آمریکا با خروج از برجام، حق و حقوق خود در قبال این قرارداد بین المللی را از دست داده است بنابراین هرگونه اقدامی در این مورد از جمله درخواست بازگرداندن تحریم های ایران بی اساس است.
رویکرد جدید چین به خاورمیانه
۴ روز قبل / چین / خاورمیانه / چین و عربستان / چین و امارات / چین و اسرائیل / ایران و چین / سند همکاری ایران و چین / سند همکاری 25 ساله ایران و چین
رویکرد جدید چین به خاورمیانه
در حقیقت اهداف منطقه ای چین و پیامدهای آن روشن نیست. چین روابط گسترده ای با ایران و حضور پررنگی در شاخ آفریقا دارد. از سوی دیگر روابط چین با دشمنان ایران از جمله عربستان سعودی، امارات متحده عربی و اسرائیل نیز بر کسی پوشیده نیست. چین در سوریه از حکومت اسد حمایت می کند اما در یمن، طرف عربستان را می گیرد. چین تا به حال تلاش کرده با عدم دخالت مستقیم در رویارویی های منطقه ای، توازن در روابط را مدیریت کند. این کنار ایستادن و ناظر بودن در بسیاری از رویارویی ها بیش از آنکه تصویر یک حامی را القا کند کشوری را نشان می دهد که بیشتر اوقات جا خالی می کند.
واردات از چین با شرکت خدمات بازرگانی تاجر
۴ روز قبل / ایران و چین / واردات از چین
واردات از چین با شرکت خدمات بازرگانی تاجر
واردات از چین به صورت هوایی به دو نوع کارگو و اکسپرس انجام می‌شود. شرکت خدمات بازرگانی تاجر مدعی است که می‌تواند با بهترین قیمت حمل کالاهای نرمال را به صورت کارگو و هوایی به ایران بیاورد. نوشته واردات از چین با شرکت خدمات بازرگانی تاجر اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ایران و چین؛ محور اصلی اختلاف نظر ترامپ و بایدن در سیاست خارجی
۴ روز قبل
ایران و چین؛ محور اصلی اختلاف نظر ترامپ و بایدن در سیاست خارجی
در شرایطی که ۴۳ روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی است، دو کاندیدای حزب دموکرات و جمهوری خواه بر سر مسایل مختلف به بحث می پردازند. روابط خارجی و روابط امریکا با دو کشور چین و ایران از مهمترین مسایلی است که این روزها مورد بحث است.
رسانه های آمریکایی به آتش جنگ دامن می زنند؟
۴ روز قبل / توافق 25 ساله / روابط اسرائیل و اعراب / روابط اسرائیل و امارات / توافق هسته ای ایران / خاورمیانه / جنگ در خاورمیانه
رسانه های آمریکایی به آتش جنگ دامن می زنند؟
رسانه ها و اندیشکد های مطرح در ایالات متحده اخیرا درگیر دو تحول مهم در خاورمیانه شده اند که هر دو را می توان در ارتباط با تشدید درگیری های ژئوپلیتیک بین ایالات متحده و ایران تفسیر کرد: خبر چشم انداز یک همکاری استراتژیک احتمالی بین ایران و چین و عادی سازی روابط بین امارات متحده عربی و اسرائیل.
پیامدهای ژئوپولیتیک موافقتنامه شراکت راهبردی ایران و چین
۴ روز قبل / ایران و چین / سند همکاری 25 ساله ایران و چین
پیامدهای ژئوپولیتیک موافقتنامه شراکت راهبردی ایران و چین
ایران به شدت محتاج تزریق منابع مالی است و به غیر از چین منبع دیگری متصور نیست. چین نیز با بهره برداری از موقعیت ایران قیمت نفت پایین تری را پیشنهاد می کند. درست مانند دیگر برنامه های چین در راهبرد یک کمربند یک جاده که اقتصادهای ضعیفی همانند سریلانکا و پاکستان را هدف قرار داد.
دلیل چرخش ایران به سمت شرق چیست؟
۵ روز قبل / توافق ایران و چین / توافق 25 ساله / چرخش ایران به سمت شرق / اوراسیا / مشکلات اقتصادی ایران
دلیل چرخش ایران به سمت شرق چیست؟
پکن و تهران خود را برای یک توافق بزرگ ۲۵ ساله اقتصادی و امنیتی آماده می کنند؛ توافقی که طبق آن، چین ۴۰۰ میلیارد دلار در ایران سرمایه گذاری می کند. هدف بررسی جزئیات توافق پیشنهادی نیست؛ بلکه بررسی پیشینه ژئوپلیتیک و تاریخی است که دو کشور را به سمت چنین توافقی سوق داده.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / ایران و چین
درخواست مهم معاون وزیر خارجه چین از ایران
به گزارش ایرنا، «دنگ لی» چهارشنبه شب در دیدار «محمد کشاورززاده» سفیر ایران در چین افزود: حمایتهای متقابل دوکشور از یکدیگر در عرصه های بین المللی نشانه روابط دوستانه ایران و چین است.
هند: روابط تجاری تهران-پکن تاثیری در روابط دهلی نو-تهران ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / هند و ایران / ایران و چین
هند: روابط تجاری تهران-پکن تاثیری در روابط دهلی نو-تهران ندارد
یک مقام ارشد هندی اظهار کرد که روابط تجاری ایران با چین طی قرارداد همکاری تجاری و اقتصادی 25 ساله تاثیری بر روابط ایران و هند نخواهد گذاشت؛ چراکه هند روابطی مستقل با ایران دارد.
علاقه‌مندی چین برای گسترش روابط دوجانبه براساس اراده مشترک
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / ایران و چین
علاقه‌مندی چین برای گسترش روابط دوجانبه براساس اراده مشترک
سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین با معاون وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
خیز چین برای تبدیل شدن به قدرت دریایی برتر جهانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / چین / نیروی دریایی چین / ایالات متحده امریکا / ایران و چین
خیز چین برای تبدیل شدن به قدرت دریایی برتر جهانی
محمد مهدی مظاهری در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: ایران و چین در سال‌های گذشته به شرکای نزدیکی در غرب آسیا تبدیل شده‌اند و  برگزاری رزمایش مشترک دریایی سه جانبه ایران، روسیه و چین در شمال اقیانوس هند که دی ماه سال ۱۳۹۸ با پهلوگیری شناورهای این دو کشور در بندر شهید بهشتی چابهار(شمال اقیانوس هند و دریای عمان) آغاز شد، شاید یکی از نخستین گامها در این زمینه باشد.
دیدار سفیر چین با گروه دوستی پارلمانی ایران و چین/ تاکید بر گسترش روابط میان دو کشور
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
دیدار سفیر چین با گروه دوستی پارلمانی ایران و چین/ تاکید بر گسترش روابط میان دو کشور
در دیدار سفیر چین با گروه دوستی پارلمانی ایران و چین، بر گسترش روابط میان دو کشور تاکید شد.
امیرآبادی:آمریکا به توافقات بین‌المللی پایبند نیست
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / مجلس
امیرآبادی:آمریکا به توافقات بین‌المللی پایبند نیست
چانگ هوآ سفیر جمهوری خلق چین در تهران با احمد امیرآبادی‌‌فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و چین دیدار و گفتگو کرد.
توافق چین و ایران، هزینه برای همه
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / توافق ایران و چین / سند همکاری ایران و چین / سند همکاری 25 ساله ایران و چین / ایران و هند / ایران و روسیه / ایران و امریکا / چین و امریکا / چین و روسیه
توافق چین و ایران، هزینه برای همه
روسیه نیز اگرچه حامی ایران است اما از هزینه های این توافق در امان نخواهد بود. در نگاه اول اینطور به نظر می رسد که این توافق می تواند مشارکت مسکو و پکن برای تسلط بر قاره آسیا را افزایش دهد. با این حال، هیچ شاهدی وجود ندارد که پکن در این توافق با مسکو همگراست. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه مخالفتی با رفاه یکی از شرکای کلیدی خود در خاورمیانه نخواهد داشت اما توافق این علامت را می دهد که دست مسکو تا اندازه ای توسط پکن کوتاه خواهد شد. پکن و مسکو ممکن است در مواردی با هم به توافق برسند اما این توافق علامتی از وقوع آنی یک محور تازه آسیایی نیست.
قرارداد ایران و چین به روایت حامی سابق احمدی‌نژاد | چینی‌ها از چه چیزی ناراحتند؟ | قرارداد چطور به دست ایران ‌اینترنشنال رسید؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
قرارداد ایران و چین به روایت حامی سابق احمدی‌نژاد | چینی‌ها از چه چیزی ناراحتند؟ | قرارداد چطور به دست ایران ‌اینترنشنال رسید؟
سید محمد نبویان گفت: سوال من این است که چرا با دلار معامله می‌کنیم؟ چرا نمی‌روید رابطه دوجانبه و چندجانبه پولی برقرار کنید؟ چین با ۵۰ کشور دنیا رابطه چندجانبه پولی برقرار کرده است. موضوعی که در قرارداد با چین داریم همین است.
جلیلی: قرارداد راهبردی ایران و چین به دلیل برخی تعلل‌ها و عدم تشخیص درست اولویت‌ها، پس از گذشت چند سال هنوز در مرحله پیش‌نویس است / آمریکا از این قرارداد عصبانی است و احساس خطر می کند / نگران شکست راهبرد فشار حداکثری خود هستند / صیانت از این همکاری‌های اقتصادی ضروری است
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
جلیلی: قرارداد راهبردی ایران و چین به دلیل برخی تعلل‌ها و عدم تشخیص درست اولویت‌ها، پس از گذشت چند سال هنوز در مرحله پیش‌نویس است / آمریکا از این قرارداد عصبانی است و احساس خطر می کند / نگران شکست راهبرد …
سعید جلیلی در پاسخ به پرسشی درباره‌ی قرارداد راهبردی ایران و چین، ضمن اشاره به سفر رئیس جمهور این کشور به ایران در سال ۹۴ و اعلام آمادگی چین برای همکاری‌های راهبردی با کشورمان، اظهار داشت: به دلیل برخی تعلل‌ها و عدم تشخیص درست اولویت‌ها، این طرح پس از گذشت چند سال هنوز در مرحله پیش‌نویس بوده و مخالفت‌های صریح مقامات آمریکایی درباره آن حاکی از نگرانی و احساس خطر آن‌ها از شکست راهبرد فشار حداکثری است.
باهنر: میرسلیم درباره قالیباف اشتباه رفتار کرد/ آثار وجودی رئیس‌جمهور تا عمق خانه‌ها می‌رود/ قرارداد ایران و چین می‌تواند مفید باشد
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / جریان اصولگرایی / محمدرضا باهنر / مصطفی میرسلیم
باهنر: میرسلیم درباره قالیباف اشتباه رفتار کرد/ آثار وجودی رئیس‌جمهور تا عمق خانه‌ها می‌رود/ قرارداد ایران و چین می‌تواند مفید باشد
یک فعال سیاسی در خصوص پرونده میرسلیم درباره قالیباف می‌گوید: شکایت از هیچ فردی در کشور حاشیه امن از نظر قانون ندارد و نباید داشته باشد اما من نقدی جدی به میرسلیم دارم، ایشان اگر مستنداتی دارد، باید به دادگاه ارائه بدهد و مصاحبه هم نکند. کسی رفته و رئیس مجلس شده و حرمت دارد. در مقابل قانون همه یکی هستند اما قبل از اینکه دادگاه و پرونده و سندی باشد، شخصی حرفی را در رسانه بزند، به نظر من کار مدبرانه‌ای نبود.
جزییاتی از همکاری بزرگ ایران و چین / قرار است دقیقا چه امتیازاتی ردوبدل شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / ایران و چین / توافق ایران و چین / قرارداد ایران و چین
جزییاتی از همکاری بزرگ ایران و چین / قرار است دقیقا چه امتیازاتی ردوبدل شود؟
متن ۱۸ صفحه‌ای که از پیش‌نویس توافق جامع همکاری ایران و چین منتشر شده است، دربردارنده سرمایه‌گذاری چند صد میلیارد دلاری چینی‌ها در اقتصاد ایران و فروش نفت ایران با تخفیف به طرف مقابل است. این توافق‌نامه همچنین شامل حوزه‌های همکاری امنیتی، تبادل اطلاعات و رزمایش‌های مشترک نظامی است. نوشته جزییاتی از همکاری بزرگ ایران و چین / قرار است دقیقا چه امتیازاتی ردوبدل شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
قرارداد ایران و چین همچنان در مرحله پیش‌نویس است
به دلیل برخی تعلل‌ها؛
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / ایران و چین / سعید جلیلی
توئیت سعید جلیلی درباره سرنوشت قرارداد ایران و چین
سعید جلیلی در توئیتر نوشت: قرارداد ایران و چین به دلیل برخی تعلل ها هنوز در مرحله پیش نویس است.
مشارکت ایران و چین چون آخرین میخی بر تابوت فشارهای آمریکا است
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
مشارکت ایران و چین چون آخرین میخی بر تابوت فشارهای آمریکا است
پیش نویس توافق اقتصادی و امنیتی بین جمهوری خلق چین و جمهوری اسلامی ایران که قبلاً توسط نیویورک تایمز درز کرده بود همچنان در رسانه های بین المللی بازتاب گسترده ای دارد.
قرارداد ایران و چین در ابهام/ جلیلی واکنش نشان داد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / توئیتر / چین / سعید جلیلی / واکنش / جلیلی
قرارداد ایران و چین در ابهام/ جلیلی واکنش نشان داد
اقتصاد نیوز : سعید جلیلی در توئیتر نوشت: قرارداد ایران و چین به دلیل برخی تعلل ها هنوز در مرحله پیش نویس است.
امضای تفاهم‌نامه گسترش همکاری‌های تجاری بین صنایع کوچک ایران و چین
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
امضای تفاهم‌نامه گسترش همکاری‌های تجاری بین صنایع کوچک ایران و چین
تفاهم نامه گسترش همکاری‌های صنعتی و تجاری بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و نمایشگاه بین‌المللی صنایع کوچک چین به امضاء رسید.
«سند ۲۵ ساله» با چین فشار حداکثری آمریکا را شکست می‌دهد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مجمع تشخیص مصلحت نظام / سعید جلیلی / چین / سند همکاری ایران و چین
«سند ۲۵ ساله» با چین فشار حداکثری آمریکا را شکست می‌دهد
عضو شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه گسترش همکاری اقتصادی ایران یعنی شکست فشار حداکثری آمریکا، گفت: تدبیر صحیح این است که به لحاظ مختلف از این همکاری‌ها در برابر دشمن صیانت شود.
پشت پرده بزرگنمایی‌ها درباره همکاری جدید ایران و چین چیست؟/ دمیدن رسانه ها بر شیپور یک جنگ تمام عیار
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / پکن / جنگ / چین / رسانه / عراق
پشت پرده بزرگنمایی‌ها درباره همکاری جدید ایران و چین چیست؟/ دمیدن رسانه ها بر شیپور یک جنگ تمام عیار
رسانه قطری به جوسازی رسانه های خبری غرب نسبت به توافق ایران و چین پرداخته و معقتد است که رسانه های خبری غرب بار دیگر مانند سال 2003 و حمله امریکا به عراق بازیچه دست دولتمردان شده اند و در شیپور جنگ می دمند.
سفیر ایران: همکاری‌های موزه‌ای خوبی میان تهران-پکن در حال اجرا است
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
سفیر ایران: همکاری‌های موزه‌ای خوبی میان تهران-پکن در حال اجرا است
سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین اظهار کرد: همکاری‌های موزه‌ای در سطح خوبی میان دو کشور ایران و چین در حال اجرا است.
عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل علیه قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / قرارداد ایران و چین / روابط امارات و اسرائیل
عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل علیه قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین
رسانه‌های جریان اصلی آمریکا به شدت تحت تاثیر دو تحول جاری خطیر در خاورمیانه قرار گرفته‌اند، از هر دوی تحولات اخیر منطقه یعنی توافق ایران و چین و عادی‌سازی روابط بین امارات عربی متحده و اسرائیل به عنوان تشدید منازعه ژئوپلیتیکی بین آمریکا و ایران نام برده‌اند.
لاوروف: روسیه و چین اقدامات آمریکا علیه ایران را نمی‌پذیرند
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / ایران و روسیه / ایران و چین / ایران و آمریکا
لاوروف: روسیه و چین اقدامات آمریکا علیه ایران را نمی‌پذیرند
ایرنا نوشت:وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که روسیه و چین، مخالف اقدامات و گام های آمریکا علیه برجام هستند.
برگزاری نمایشگاه گنجینه ایران در شهرهای بزرگ چین در سال ۲۰۲۱
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / محمد کشاورززاده / سفیر ایران در چین / موزه ملی / گنجینه ایران
برگزاری نمایشگاه گنجینه ایران در شهرهای بزرگ چین در سال ۲۰۲۱
سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن با اشاره به همکاری‌ها در حوزه موزه بین ایران و چین عنوان کرد: سال آینده میلادی شاهد برپایی نمایشگاه اختصاصی گنجینه ⁧‫ایران‬⁩ توسط موزه ملی در شهرهای بزرگ چین خواهیم بود.
نپذیرفتن FATF تأثیری در روابط چین با ایران نمی گذارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / اجرای FATF / ایران و FATF / تجارت با چین
نپذیرفتن FATF تأثیری در روابط چین با ایران نمی گذارد
به گزارش خبرنگار الف؛ پی از اینکه توافق تجاری 25 ساله ایران و چین مطرح شد؛ برخی شایعات در  مورد آن و متن این توافق توسط یک شبکه لندن نشین منتشر شد. حالا برخی موافقان پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی (FATF (مدعی ھستند در صورت که ایران  به FATF را نپذیرد قرارداد تجاری ایران و چین بی خاصیت است و بانک ھای چینی با ایران کار نخواھند  کرد؛ اما این ادعا چقدر صحیح است؟ عطا بھرامی، کارشناس حوزه اقتصاد بین الملل در گفتگو با الف در این باره می گوید: توافق تجاری  ایران و چین به چند دلیل یک توافق برد-برد واقعی است. وی گفت: چین می داند که اگر ایران باشد به خاورمیانه و انرژی دسترسی دارد و اگر ایرانی نباشد،  امنیت انرژی و جایگاھی در منطقه نخواھند داشت .
افشاگری مقام آمریکایی درباره توطئه کاخ‌سفید علیه ایران
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
افشاگری مقام آمریکایی درباره توطئه کاخ‌سفید علیه ایران
مدیر سابق بخش اطلاعات وزارت امنیت داخلی آمریکا فاش کرد که مقام‌های ارشد این وزارتخانه وی را تحت فشار گذاشتند تا با دستکاری در اطلاعات، درباره مداخله ایران و چین در انتخابات آمریکا گزارش کند و پس از امتناع تنزل رتبه یافت.
هروله هندی‌ها به سمت تهران
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / ایران و هند / سند همکاری ایران و چین / نارندرا مودی
هروله هندی‌ها به سمت تهران
امضای سند راهبردی ۲۵ ساله میان ایران و چین، در واقع ضربه گیج‌کننده‌ای بود که زلزله‌ای چند ریشتری را در دهلی‌نو به پا کرد. ابعاد توافق تهران و پکن برای طرف هندی می‌تواند ویرانگر باشد و این موضوعی است نیاز به ساعت‌ها بحث منطقی، مبتنی بر داده‌های مستند در حوزه منافع محلی و منطقه‌ای هند داشته و دارد.
گزینه «اتصال آسیای میانه» دهلی نو در گرو روابط با تهران
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / روابط ایران و هند / بندر چابهار / سازمان همکاری شانگهای / روابط ایران و چین
گزینه «اتصال آسیای میانه» دهلی نو در گرو روابط با تهران
راجنات سینگ، وزیر دفاع هند، ۵ سپتامبر برای دیدار با سرتیپ امیر حاتمی، همتای ایرانی خود، به ایران سفر کرد. رسانه ها هدف اصلی از این دیدار را تقویت روابط دفاعی دو کشور توصیف کردند. با این حال، این سفر یک بعد گسترده تر ارزیابی و تنظیم مجدد روابط هند با ایران هم داشت. این سفر به نوعی بسط مشارکت هند در سازمان همکاری شانگهای در روزهای سوم و چهارم سپتامبر در مسکو به شمار می رفت.
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / ایران و چین / ایران و روسیه
ایران در رزمایش نظامی روسیه شرکت می‌کند
ایسنا نوشت: وزارت دفاع چین از مشارکت این کشور به همراه ایران در رزمایش نظامی آتی روسیه خبر داد.
قرارداد ۲۵ ساله با چین، ۴۰۰ میلیارد دلار وارد ایران می‌کند/ بایدن به برجام بازمی‌گردد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / قرارداد ایران و چین / مذاکره ایران و آمریکا
قرارداد ۲۵ ساله با چین، ۴۰۰ میلیارد دلار وارد ایران می‌کند/ بایدن به برجام بازمی‌گردد
استاد روابط بین‌الملل دانشگاه بیرمنگام تاکید کرد: اروپایی‌ها به دنبال سازش و کاهش تنش خواهند بود و مخالف فعال‌سازی مکانیزم ماشه و خواهان حفظ برجام هستند از طرفی روسیه و چین می‌توانند مانع هرگونه اقدام شورای امنیت علیه ایران شوند. بنابراین تلاش آمریکا در این راستا بی‌نتیجه است.
حضور نظامیان ایران و چین در رزمایش «قفقاز ۲۰۲۰»
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
حضور نظامیان ایران و چین در رزمایش «قفقاز ۲۰۲۰»
طبق گزارش رسانه‌ها، نظامیان ایران، روسیه، چین و چندین کشور دیگر در رزمایش ۳۱ شهریور تا ۵ مهرماه «قفقاز ۲۰۲۰» در جنوب فدراسیون روسیه مشارکت می‌کنند.
افشای توطئه آمریکا علیه ایران و چین
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / قرارداد ایران و چین / ترامپ
افشای توطئه آمریکا علیه ایران و چین
بر اساس یک گزارش افشاگرانه، سرپرست وزارتخانه امنیت میهن آمریکا از یک دستیار ارشد سابق خواسته بود که ارائه ارزیابی‌های اطلاعاتی درباره دخالت روسیه در امور ایالات متحده متوقف شود.
تاثیر توافق با چین بر توسعه بنادر ایران در چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
تاثیر توافق با چین بر توسعه بنادر ایران در چیست؟
امیر علیخانی کارشناس توسعه بنادر و دریانوردی ایران در گفتگو با بازار داشتن ارتباط موثر با تمامی کشورهای دنیا را به نفع توسعه تجارت دریایی جمهوری اسلامی ایران دانست. علیخانی تجارت با هند و چین را به نفع ایران دانست گفت: این توافقنامه‌ها می‌تواند به سود ایران باشد به شرطی که تجارت دریایی ایران منحصر به روابط محدود با کشوری خاص نشود. علیخانی همچنین از کشورهایی که به توافق ایران و چین انتقاد می‌کنند، انتقاد کرد و گفت باید به طور شفاف از منتقدین بخواهیم موضع خود را روشن کنند و اگر می‌گویند با چین توافق نکنیم خود رسماً وارد عمل شوند تجارت خود با ایران را توسعه دهند.
دستور دادند درباره دخالت ایران و چین در انتخابات آمریکایی بزرگ‌نمایی کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / چاد وولف
دستور دادند درباره دخالت ایران و چین در انتخابات آمریکایی بزرگ‌نمایی کنیم
ایلنا: بر اساس یک گزارش افشاگرانه، سرپرست وزارتخانه امنیت میهن آمریکا از یک دستیار ارشد سابق خواسته بود که ارائه ارزیابی‌های اطلاعاتی درباره دخالت روسیه در امور…
هند در تدارک تثبیت مناسبات با ایران
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / چابهار / چین / دولت هند / ایالات متحده آمریکا / محمد جواد ظریف / سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین
هند در تدارک تثبیت مناسبات با ایران
تهران- ایرنا- وزیران دفاع و امور خارجه هند طی روزهای اخیر و در فاصله اندکی به تهران سفر کردند. تحلیلگران و برخی رسانه‌ها به گمانه‌زنی درباره دلایل این تحرکات دیپلماتیک پرداخته‌اند.
۳ نکته مهم درباره قرارداد ۲۵ ساله همکاری ایران و چین
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / مقام معظم رهبری / ایران / چین / روسیه / آمریکا / قرارداد ایران و چین / اخبار داغ
۳ نکته مهم درباره قرارداد ۲۵ ساله همکاری ایران و چین
در پایان نیمه اول سال به سراغ جهاد دانشگاهی به عنوان مجموعه ای تولیدی در حوزه فناوری و نوآوری رفته ایم تا وضعیت حمایت مدیران کشور از تولید را در سال جهش تولید جویا شویم. سالی که با شیوع کرونا و محدودش
تغییر تاکتیک ایران؛بهبود شرایط اقتصادی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / چین / ایران و چین / توافق ۲۵ ساله ایران و چین / ایران و روسیه / ایران و آمریکا
تغییر تاکتیک ایران؛بهبود شرایط اقتصادی
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی تحلیلی نوشته است که ایران دیگر از شعار نه شرقی نه غربی تبعیت نمی کند بلکه در مقابل سیاست های جهان تغیر تاکتیک داده است.
پیام سیاسی تهران به واشنگتن مخابره شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / ایران و ترکیه / حسن روحانی / رجب طیب اردوغان / ترکیه / ایران و آمریکا / توافق ۲۵ ساله ایران و چین
پیام سیاسی تهران به واشنگتن مخابره شد
دیپلماسی اقتصادی و سیاسی ایران با سرعت در حال پیشرفت و ائتلاف علیه غرب و اتاق بیضی همچنان سرگرم تحریم است.هفته شلوغ دیپلماتیک کشورمان از سفر وزیر دفاع به هند تا آمدن وزرای خارجه هند و سوئیس به تهران و ششمین نشست شورای عالی همکاری ایران و ترکیه پیام های مکرری بود که به طرف غربی مخابره شد.
رمزگشایی از جنجال‌‌آفرینی‌های رسانه‌های آمریکایی درباره توافق ایران و چین
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / چین / ایران / آمریکا / توافق 25 ساله / رسانه‌ / خلیج فارس
رمزگشایی از جنجال‌‌آفرینی‌های رسانه‌های آمریکایی درباره توافق ایران و چین
یک تحلیلگر «الجزیره انگلیسی» درباره دلایل جنجال‌‌آفرینی‌های رسانه‌های آمریکایی درباره توافق 25 ساله ایران و چین یادداشتی منتشر و گفته‌های اغراق‌آمیز و گزاره‌های نادرست این رسانه‌ها را رد کرده است.
اقدامات نسنجدیده در مواجهه با FATF قرارداد استراتژیک ایران و چین را در وضعیتی مبهم قرار داده / بایدن در صورت پیروزی راهبرد امتیازگیری از ایران در برابر کاهش تحریم‌ها را در پیش می‌گیرد / تنها جنبه مثبت پیروزی بایدن را می‌توان تاثیرات روانی آن بر اقتصاد کشور دانست / معافیت مالیاتی برخی نهادها دولت را در تامین بودجه با مشکل مواجه کرده
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
اقدامات نسنجدیده در مواجهه با FATF قرارداد استراتژیک ایران و چین را در وضعیتی مبهم قرار داده / بایدن در صورت پیروزی راهبرد امتیازگیری از ایران در برابر کاهش تحریم‌ها را در پیش می‌گیرد / تنها جنبه مثبت …
یک اقتصاددان بر این باور است که در نتیجه اقدامات نسنجیده در مواجهه با بحث پیوستن به FATF یا به عبارت بهتر رعایت قواعد مورد درخواست این نهاد مالی بین‌المللی، با کشور چین که مهم‌ترین و استراتژیک ترین کشور برای ما از نظر اقتصادی بوده و در شرف امضای قرارداد استراتژیک 25 ساله با آن هستیم، با مشکل مواجه شده‌ایم. برخی مسائل نیازمند استدلال یا بحث و رایزنی گسترده را ندارند
هدف اصلی توافق ایران و چین چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / قرارداد ایران و چین / چین
هدف اصلی توافق ایران و چین چیست؟
روزنامه فایننشال‌تایمز، استراتژی ایران برای نزدیکی به اقتصاد چین را ضربه‌گیر تحریم‌ها معرفی کرد. این گزارش تاکید می‌کند که دو کشور چین و ایران، برای گسترش روابط اقتصادی خود نقاط مشترک و انگیزه‌های قابل‌توجهی دارند. همچنین با توجه به فشار تحریم‌های آمریکا، اغلب گروه‌‌های سیاسی در ایران در تایید گسترش روابط بلندمدت با ابرقدرت اقتصاد آسیا اتفاق نظر دارند.
چه کسی گفته ایران در مقابل فشارها تسلیم شده است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / ایران و امریکا / ایران و آژانس / ایران و اروپا / ایران و چین / ایران و روسیه / اعمال فشار حداکثری علیه ایران
چه کسی گفته ایران در مقابل فشارها تسلیم شده است؟
ایران علاقه مند است که در برابر سازمان ملل حسن نیت نشان دهد و نشان دهد که برخلاف آمریکایی ها، قادر است تعهدات خود را حفظ کند.
توافق ایران و چین، موجب بهبود موقعیت استراتژیک پکن می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / ایران / چین ایران
توافق ایران و چین، موجب بهبود موقعیت استراتژیک پکن می‌شود
ایلنا: فایننشیال‌تایمز در گزارشی به توافق و همکاری ایران و چین پرداخت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •