چهارشنبه, ۷ اسفند, ۱۳۹۸ / 26 February, 2020
برداشت محصول
رونق تولید در نیشکر هفت تپه
صدا و سیما / ۳ روز قبل / فیلم
رونق تولید در نیشکر هفت تپه
افزایش تولید ۱۲ هزار تنی شکر در خوزستان از رکورد‌های بی سابقه برداشت این محصول در چند سال اخیر بوده است.
روزنامه اعتماد / ۳ روز قبل / ...
افکار عمومی و سینما
سینمای ویروسی برای علاقه‌مندان به این هنر با آثار درجه دو و سه یا در اصطلاح همان بی‌مووی‌ها پیوند خورده است. در تاریخ جذاب این نوع از سینما با جورج رومرو مواجه می‌شویم که زمانی بازی را برای همیشه تغییر می‌دهد. رومرو با ساختن Night of the Living Dead در دهه 60 اصولا به جریان سینمای مدرن در ژانر horror یک پیچ تاریخی داد. اینجا با جهان ارواح و مردگان بازگشته از گور مواجهیم ولی رومرو دست‌بردار نیست و با ایده دگرگون‌کننده بعدی از راه می‌رسد، 1978 نسخه اول (Dawn of the Dead) به کارگردانی او روی پرده سینماها می‌رود تا تماشاگران با فیلمی مواجه شوند که شخصیت‌هایش در نتیجه دستکاری‌ بشر (دولت) به زامبی بدل شده‌اند. رد چنین دستکاری‌هایی پیش …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
برداشت گندم با کمباین ضایعات را کاهش می دهد
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که برداشت گندم با کمباین میزان ضایعات این محصول را تاحدود زیادی کاهش می دهد.کامبیز عباسی در نشست ستاد برداشت غلات و کلزای کشور که در مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی واقع در کرج برگزار شد، افزود: در ابتدای کار دولت در سال ۱۳۹۲ میزان ریزش گندم و ضایعات با برداشت کمباین حدود ۷.۵ درصد بود که به گذر زمان حدود سه تا چهار درصد کاهش یافته است.وی ، نیاز کشور برای کاهش ضایعات برداشت گندم را تامین به موقع کمباین، نظارت بیشتر و استانداردسازی کمباین ها، اصلاح بعضی از ارقام که ریزیش دارند و بهبود شرایط مزرعه دانست و گفت : تلاش می شود تا میزان ضایعات گندم تا پایان برنامه ششم به بین ۲ تا ۲.۵ درصد برسد.البرز …
نقره داغ شدن نخلداران بوشهر 
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
نقره داغ شدن نخلداران بوشهر 
بوشهر- ایرنا- افزایش قیمت خرما و سود خوب نخلداران و فعالان بازار این محصول در اواخر سال گذشته باعث شد تا آنان با تصور اینکه نرخ خرما در پاییز و زمستان امسال نیز گرانتر می‌شود، در ابتدای فصل برداشت سال جاری بخش عمده‌ای از محصول خود را در سردخانه‌ها انبار کردند، اما به رغم انتظار آنها نه تنها قیمت خرما تغییر چندانی نداشته بلکه بازار فروش آن نیز رونق پارسال را ندارد. 
  تسهیلات بانکی  نخل  محمدعلی طهماسبی  توسعه صادرات
آغاز برداشت پنبه از مزارع قیروکارزین
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
آغاز برداشت پنبه از مزارع قیروکارزین
مدیر جهاد کشاورزی قیروکارزین با اشاره به اینکه خودکفایی در محصول پنبه از جمله سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: برداشت پنبه از سطح ۴۰ هکتار از مزارع این شهرستان آغاز شده است.
  استانی-اقتصادی  وزارت جهاد کشاورزی  مزارع پنبه
ساخت ماشینی که قادر به برداشت گل زعفران در مدت ۶ ساعت است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / اقتصادی
ساخت ماشینی که قادر به برداشت گل زعفران در مدت ۶ ساعت است
در حالی که تاکنون برداشت گل زعفران دستی و زمان‌بر بوده است، محققان اخیرا ماشین برداشت این محصول را عرضه کردند که قادر است در مدت ۶ ساعت، یک مزرعه ۳ هکتاری را برداشت کند.
  گل زعفران  ماشین برداشت  سرمایه‌گذاری
جشن سده در اصفهان
صدا و سیما / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / فیلم
جشن سده در اصفهان
کشاورزان خوروبیابانک هر سال ۵۵ روز مانده به نوروز و ۱۰۰ روز مانده به برداشت محصول دور هم جمع می‌شوند و مراسم سنتی سده را برگزار می‌کنند.
سیل فقر در راه است
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اجتماعی
سیل فقر در راه است
ا هر سیلزده و مسئولی در روستا‌های اطراف دشتیاری، کنارک و زرآباد صحبت می‌کنم از عمق خسارت زمین‌های کشاورزی می‌گوید. در زرآباد که قطب تولید موز ایران است مردم با گرفتن وام و قرض صیفی‌جات کاشته بودند و حالا موقع برداشت صددرصد محصول از بین رفته و باغ‌های موز هم بیش از ۹۰ درصد آسیب عمده دیده است. سیل تنها به بخش کشاورزی استان آسیب نزده بلکه ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان فقط به زیرساخت حیاتی مثل جاده، صدمه زده و به زیر ساخت برق هم ۳۸ میلیارد تومان خسارت وارد کرده است. زیر ساخت‌هایی که با تخریب آن‌ها موج کمک‌رسانی به روستا‌های دور افتاده هم سخت‌تر شده است. در ویدئو‌هایی که مردم از کاروان کمک‌ها گرفته‌اند و در شبکه‌های اجتماعی نیز دست به دست می‌شود می‌توان این مشکل اساسی را بخوبی دید؛ مثل نیسان‌هایی که …
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
برداشت محصول گلخانه ای در چهار فصل
در سال ۹۱ در زمینی حدود ۵۵۰۰ متر که ۳۷۰۰ متر آن به گلخانه اختصاص داده شده است، ساخت گلخانه رو شروع کردیم و در سال ۹۳ اولین کشت رو انجام دادیم و در ابتدا با تجهیزات جزئی شروع به کار کردیم و در سال‌های بعد تجهیزات از جمله بخاری و پرده انرژی را به گلخانه اضافه کردیم، برای مدیریت بهتر، گلخانه را به دو قسمت تقسیم شده است که در تمامی فصول سال برداشت محصول داشته باشیم. /بهنام یوسفی- مهر
کشت گلخانه‌ای راهی به سوی بهبود تولید محصولات کشاورزی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
کشت گلخانه‌ای راهی به سوی بهبود تولید محصولات کشاورزی
مشهد-ایرنا- ویژگی های کشت گلخانه‌ای از جمله صرفه‌جویی در مصرف آب، افزایش بهره‌وری، امکان کاشت و برداشت محصول در تمام فصول، قابلیت مقابله با تهدیدات و خسارات به واسطه امکان کنترل‌ها و اقدامات پیشگیرانه این شیوه کاشت را به یکی از مهمترین راههای نوین در جهت بهبود کیفیت و کمیت در تولید محصولات کشاورزی تبدیل کرده است.
  وزارت جهاد کشاورزی  کشت گلخانه ای  مشهد  خراسان رضوی
تیمکت؛ از غسل تعمید تا شکرگزاری برای تولید
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / فرهنگی و هنری
تیمکت؛ از غسل تعمید تا شکرگزاری برای تولید
تیمکت یکی از مهم‌ترین جشن‌های ملی و مذهبی در اتیوپی است. مناسبت این جشن غسل تعمید عیسی(ع) در رود اردن است و در پایان فصل برداشت محصول در اتیوپی برگزار می‌شود.
  اتیوپی  رایزنی فرهنگی  حضرت عیسی مسیح
پشیمانی یک مزرعه‌دار چینی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
پشیمانی یک مزرعه‌دار چینی
هوبای: مزرعه‌دار چینی وقتی به همسایه‌های خود اجازه داد با یک یا حداکثر 2کیسه وارد مزرعه‌اش شوند و سهمی از محصول ترب‌سفیدش را بردارند فکر نمی‌کرد این بذل و بخشش برای او معادل 42هزار دلار هزینه داشته باشد. به گزارش آدیتی‌سنترال، پس از این پیشنهاد، همسایه‌های او اقوام خود را هم به این برداشت رایگان دعوت کردند. در نتیجه بیش از 500تن از محصول این مزرعه‌دار به تاراج رفت.  
سومین جشن برداشت گل نرگس _ خوسف
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
سومین جشن برداشت گل نرگس _ خوسف
سومین جشن برداشت گل نرگس در شهرستان خوسف با هدف معرفی و برندسازی این محصول برگزار شد.
  استانی-عکس  گل نرگس
اسلام آباد در حال برداشت محصول لغو سفر عمران خان به مالزی؛ ولیعهد امارات هم به پاکستان می‌رود
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / بین‌المللی
اسلام آباد در حال برداشت محصول لغو سفر عمران خان به مالزی؛ ولیعهد امارات هم به پاکستان می‌رود
لغو سفر نخست وزیر پاکستان به مالزی که با واکنش‌های بسیاری در داخل و خارج کشور همراه بود باعث خشنودی امارات و عربستان شده است.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
تهران، شهرستان، روستا
علی اکبر فرقانی‪-‬ تهران شهری شلوغ و پرجمعیت است و روی گسل زلزله هم قرار دارد؛ با این حال سیل مهاجر از روستاها و شهرستان‌ها به سوی پایتخت سرازیر است، چرا؟ چون بیکاری بیداد می‌کند، مراکز صنعتی کمی در شهرستان‌ها و روستاها است یا کارگاه‌ها یک به یک تعطیل می‌شوند. این‌ها موجب شده بسیاری از جوانان و متاهل‌ها برای گذران زندگی و یافتن کار، تهران را انتخاب کنند. کارگران اغلب در سالن‌های غذاخوری، قهوه خانه‌ها و سفره خانه‌ها مشغول می‌شوند چون جای خواب ندارند. آن‌هایی هم که متاهل‌اند و مجبور شده‌اند برای کار خانواده‌هایشان را بیاورند در حاشیه خرابه‌نشین ساکن می‌شوند. یکی از آن‌ها با نایلون زدن به یک دکل برق زن و بچه‌اش را پناه داده بود. برخی هم یک پراید تهیه می‌کنند و مسافربر می‌شوند.لذا ترافیک ابرشهر تهران …
۲۱هزار و ۷۶۷ تن میگوی پرورشی در استان بوشهر تولید شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
۲۱هزار و ۷۶۷ تن میگوی پرورشی در استان بوشهر تولید شد
بوشهر- ایرنا- کار برداشت میگوی پرورشی از ۱۰ سایت فعال در استان بوشهر به پایان رسید و ۲۱ هزار و ۷۶۷ تن محصول در استان تولید شد.
  بوشهر  لکه سفید میگو  روسیه  چین  سازمان شیلات ایران
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
جمع‌آوری اطلاعات بیومتریک با دستکش واقعیت مجازی
شرکت Teslasuit که به‌دلیل عرضه لباس‌های واقعیت مجازی، برندی شناخته‌شده در بین علاقه‌مندان به دنیای فناوری محسوب می‌شود، به‌تازگی از یک دستکش جدید مبتنی بر این فناوری پرده برداشت که امکان احساس اشیای واقعیت مجازی و جمع‌آوری اطلاعات بیومتریک را برای کاربران فراهم می‌کند. این محصول که تحت‌عنوان Teslasuit Glove شناخته می‌شود، قرار است در جریان نمایشگاه CES که در ماه ژانویه سال آینده (کمتر از یک ماه دیگر) برگزار می‌شود، در معرض دید علاقه‌مندان قرار گیرد. طبق گفته شرکت سازنده، در نیمه دوم سال 2020 شاهد عرضه این محصول به بازار خواهیم بود.
تولید بیش از ۲۰۰ تن کدو آجیلی در اسدآباد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
تولید بیش از ۲۰۰ تن کدو آجیلی در اسدآباد
مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از تولید بیش از ۲۰۰ تن کدو آجیلی در این شهرستان خبر داد و گفت: امسال بیش از ۲۲۰ هکتار از اراضی شهرستان به کشت کدو آجیلی اختصاص داشت که از این میزان اراضی در سالجاری بیش از ۲۰۰ تا ۲۱۰ تن محصول برداشت و روانه بازار شده است.
  کدو  جهاد کشاورزی  استانی-شهرستانها  آجیل
روایت‌هایی شیرین از شب یلدا در فرهنگ آذربایجان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / فرهنگی و هنری
روایت‌هایی شیرین از شب یلدا در فرهنگ آذربایجان
ارومیه- ایرنا- آیین‌های سنتی در آذربایجان و به‌ویژه در ارومیه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است مردم این شهر از ایام قدیم و طبق رسم‌ و رسوم گذشتگان از ابتدای پاییز و پایان فصل برداشت محصول با تهیه برخی خوراکی‌ها و ذخیره انواع میوه به روش‌های سنتی، خود را برای شب یلدا و حتی عید نوروز آماده می‌کنند.
  فرهنگ فولکلور ایران  آذربایجان غربی  ارومیه  شب یلدا
58682 تن چغندر در خراسان شمالی به کارخانه های قند تحویل شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
58682 تن چغندر در خراسان شمالی به کارخانه های قند تحویل شد
مدیرامور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: کشاورزان این استان از آغاز برداشت چغندر تاکنون 58 هزار و 682 تن از این محصول را به کارخانه های قند خراسان شمالی و سایر استان ها تحویل داده اند.
  استانی-اقتصادی  چغندرقند
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
کاهش قیمت گوجه‌فرنگی از ۲۵ آذر
سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور از کاهش قیمت گوجه‌فرنگی از ۲۵ آذر خبر داد و در مورد تنظیم بازار شب عید گفت: تاکنون 23 هزار و 500 تن سیب درختی و 30 هزار تن پرتقال ذخیره‌سازی شده است. محمدرضا کلامی گفت: برخی از محصولات مثل گوجه‌فرنگی در یک مقطع زمانی صرفا در یک استان قابل برداشت است که این امر موجب برهم زدن عرضه و تقاضا و در نهایت افزایش قیمت خواهد شد. وی ادامه داد: از 25 آذر محصولات گلخانه‌ای سایر استان‌ها به بازار عرضه خواهد شد و شاهد کاهش قیمت گوجه در بازار خواهیم بود.کلامی درخصوص تدابیر ستاد به منظور مدیریت انبار گوجه و توزیع در هنگام نیاز بازار گفت: متاسفانه برخی از صیفی جات مثل گوجه قابلیت نگهداری در سردخانه‌ها را ندارد و محصول باید بلافاصله فرآوری شده و به رب تبدیل شود.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اقتصادی
رتبه تهران در لیگ ابرشهرها
جایگاه تهران در لیگ ابرشهرهای جهان به لحاظ مقایسه قابلیت‌های سکونتی، زیست‌محیطی، حرکتی و جمعیتی مشخص شد. نتایج یک بررسی درباره وضعیت 13 ابرشهر دنیا نشان می‌دهد «کیفیت زندگی» در تهران در پایین‌ترین سطح نسبت به سایر ابرشهرها قرار دارد. تهران در لیگ ابرشهرها رتبه آخر را در این شاخص کسب کرده است. یکی از مهم‌ترین پارامترهای موثر بر کیفیت زندگی، «حرکت در شهر» است که برای سنجش آن،‌ اتلاف وقت شهروندان در ترافیک سفرهای روزانه برآورد می‌شود. بر این اساس،‌ تهران دومین ابرشهر پرازدحام در لیگ معرفی شده است.ساکنان تهران چهارمین آسمان پرآلوده را در بین سایر ابرشهرها بالای سر خود دارند. پارامترهای سکونتی تهران در شرایطی سطوح فوق‌العاده پایین و بحرانی را تجربه می‌کند که جمعیت ساکن در این کلان‌شهر حتی از میانگین …
درختان نارنج شهرهای مازندران؛ حیاط خلوت مگس مدیترانه‌ای
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
درختان نارنج شهرهای مازندران؛ حیاط خلوت مگس مدیترانه‌ای
ساری - ایرنا - اکنون که آفت مگس مدیترانه ای تا حدود زیادی در باغداری تجاری مازندران کنترل شده، بی توجهی در برداشت محصول درختان نارنج خیابان‌های شهری و دیگر درختان مثمر محوطه ادارات دولتی و عمومی، این درختان را به میزبان درجه یک و حیاط خلوت این آفت تبدیل کرده است.
  باغداری  مازندران  بیماری
گوجه از نیمه آذر ارزان می‌شود
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / اقتصادی
گوجه از نیمه آذر ارزان می‌شود
ایران آنلاین نوشت:مدیرکل دفتر امور محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه اوج برداشت محصول گوجه‌فرنگی در فصول سرد سال در بهمن ماه است، گفت: از نیمه دوم آذر تا ۱۵ دی ماه به تدریج شاهد افزایش تولید این محصول و کاهش قیمت آن خواهیم بود، البته همه این موارد منوط به شرایط آب و هوایی مساعد است.
  میوه و تره‌بار  رییس اتحادیه میوه و سبزی  افزایش قیمت  کاهش قیمت ها
بیش از ۱۴۰ هزار تن ذرت از مزارع شوش برداشت می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
بیش از ۱۴۰ هزار تن ذرت از مزارع شوش برداشت می‌شود
مدیر اداره جهاد کشاورزی شوش با اشاره به برداشت ذرت دانه‌ای از مزارع این شهرستان، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از ۱۴۰ هزار تن محصول ذرت از مزارع شوش برداشت شود.
  ذرت  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - خوزستان
رکوردشکنی قیمت گوجه فرنگی: کیلویی ۲۰ هزار تومان!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اقتصادی
رکوردشکنی قیمت گوجه فرنگی: کیلویی ۲۰ هزار تومان!
ایرنا نوشت: قیمت گوجه فرنگی آبان و آذر ماه امسال رکورد ۲۰ هزار تومان را شکست؛ قرار بود نرخ این محصول پس از برداشت استان‌های جنوبی شکسته شود اما بارندگی‌ها، این امید را کمرنگ کرد.
  وزارت جهاد کشاورزی  رییس اتحادیه میوه و سبزی  سبزیجات  میوه و تره‌بار
بارش‌ها جلوی ارزانی گوجه فرنگی را گرفت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اقتصادی
بارش‌ها جلوی ارزانی گوجه فرنگی را گرفت
تهران - ایرنا - قیمت گوجه فرنگی آبان و آذر ماه امسال رکورد ۲۰ هزار تومان را شکست؛ قرار بود نرخ این محصول پس از برداشت استان‌های جنوبی شکسته شود اما بارندگی‌ها، این امید را کمرنگ کرد.
  وزارت جهاد کشاورزی  معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
هفت‌تپه به صورت مشروط به چرخه کار و تولید بازگشت
مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار، با بیان این‌که شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه به چرخه کار و تولید بازگشته است، گفت: کارفرما متعهد شد ارتقای شغلی کارگران در کمیته طرح طبقه‌بندی مشاغل را بررسی کند.کریم یاوری درباره آخرین وضعیت تولید و کار در هفت‌تپه اظهار کرد: طی جلسات متعدد در فرمانداری و محل کارگاه هفت‌تپه و شوش، کارفرمای کشت و صنعت نیشکر پذیرفت تا حقوق مهرماه کارگران حداکثر تا پایان آذرماه پرداخت شود. وی با بیان این‌که طبق وعده کارفرما، حقوق آبان ماه کارگران حداکثر تا 10دی ماه پرداخت ‌می‌شود، ادامه داد: بازنشسته‌ها طی سه قسط حق سنوات و مزایای قانونی خود را دریافت کنند. مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار‌ با بیان این‌که همچنین کارفرما متعهد شده عناوین شغلی و ارتقای کارگران را …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
هوآوی از اسپیکر هوشمند خود با نام Sound X رونمایی کرد: صدایی غنی‌ با فناوری‌های نوین
هوآوی در رویداد اخیر خود از چند محصول جدید پرده برداشت که بلندگوی هوشمند Sound X یکی از آن‌هاست. این اسپیکر ضمن داشتن قیمتی مناسب، از طراحی متقارن و فناوری‌های جدیدی بهره می‌برد.
صدایی غنی‌ با فناوری‌های نوین
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
صدایی غنی‌ با فناوری‌های نوین
هوآوی در رویداد اخیر خود از چند محصول جدید پرده برداشت که بلندگوی هوشمند Sound X یکی از آن‌هاست. این اسپیکر ضمن داشتن قیمتی مناسب، از طراحی متقارن و فناوری‌های جدیدی بهره می‌برد.
  هوآوی  فناوری  اسپیکر هوشمند
صفر، سهم گمرکات مازندران از صادرات مرکبات
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
صفر، سهم گمرکات مازندران از صادرات مرکبات
ساری-ایرنا- با گذشت حدود ۲ ماه از شروع برداشت مرکبات ( پرتقال و نارنگی ) در مازندران و صادرات بیش از ۳۳ هزار تن از این محصول به خارج کشور سهم پنج گمرک این خطه شمال کشور حدود ۸ تن چیزی در حد صفر است.
  اداره کل گمرک جمهوری اسلامی ایران  مازندران  صادرات غیر نفتی
«کشاورزی»، ناجی اقتصاد|کاشت ذرت علوفه ای در مدخل کویر/ چگونه با آب شور کشاورزی کنیم؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / اقتصادی
«کشاورزی»، ناجی اقتصاد|کاشت ذرت علوفه ای در مدخل کویر/ چگونه با آب شور کشاورزی کنیم؟
یک تولید کننده از کاشت ذرت علوفه ای در مدخل کویر خبر داد و گفت: با وجود دسترسی به آب و خاک شور ۴۰ تن در هکتار محصول برداشت شد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / ...
در لبنیات افزایش قیمت نداشته‌ایم
دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین گفت: اجرای این طرح مانع از تغییر در سیاست‌های پیشین وزارت صمت در واردات کالاهای ممنوعه نیست و سیاست‌های وزارت صمت در ۷ محور و با توجه ویژه به حمایت از ساخت و تولید داخل اجرا خواهد شد.به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس قبادی گفت: در نهمین روز از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، تاکنون فضای غیر متعارف و غیر معمولی را در بازار مشاهده نکرده‌ایم و در رصد بازار مشاهده خواهید کرد که تقریبا متناظر با همین شرایط سال‌های گذشته هم در کشور بوده است.وی ادامه داد: در بعضی از فصول سال مصرف برخی از کالاها افزایش می‌یابد و تولید بعضی از کالاها با نوساناتی مواجه است؛ در این مقطع سال گوجه فرنگی مصرف و نرخ آن افزایش پیدا می‌کند، چرا که در اکثر مناطق کشور …
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
گوجه‌فرنگی | قیمت به‌زودی کاهش می‌یابد
شفقنا اقتصادی_ به گفته رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان بوشهر، در حال حاضر قیمت گوجه‌فرنگی سر زمین‌های کشاورزی بین ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان است و به زودی با افزایش برداشت و عرضه، قیمت این محصول کاهش خواهد یافت. ایسنا نوشت: سید حسین حسینی در گفت‌وگویی با بیان اینکه در حال حاضر تامین‌کننده اصلی […]
(تصاویر) برداشت انارِ «قصرالدشت» شیراز
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / سیاسی
(تصاویر) برداشت انارِ «قصرالدشت» شیراز
به دلیل کمبود آب، درختان این منطقه هر سال نسبت به سال قبل کمتر ثمر می‌دهند. در ادامه این اتفاق، خشک و فرسوده شدن تعداد زیادی از درختان و همچنین خشک شدن چشمه‌ها در سال‌های اخیر تاثیر به سزایی در کم شدن ثمر و حجم محصول باغات انار قصردشت شیراز دشته است.
  انار قصرالدشت  یرداشت انار  تصاویر
رقم بی سابقه برداشت از زمین بایر
صدا و سیما / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / فیلم
رقم بی سابقه برداشت از زمین بایر
مددجویان خوش ذوق آبادانی موفق شدند با آباد کردن زمین های جنگی و بایر از هر هکتار 10 تن محصول برداشت کنند.
مرکبات گیلان در حال برداشت است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ...
مرکبات گیلان در حال برداشت است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تاکنون ده درصد محصول در پنجمین استان تولیدکننده مرکبات برداشت شده است.    
  استانی-اقتصادی  مرکبات
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / سیاسی
(تصاویر) تصاویر زیبایی از برداشت زعفران خراسان شمالی
برداشت زعفران در خراسان شمالی همه ساله از اواخر مهرماه آغاز وتا اوایل آذرماه ادامه دارد. شهرستان فاروج با داشتن حدود ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار عرصه زعفران کاری، رتبه اول تولید این محصول در استان خراسان شمالی را دارد.
  برداشت زعفران  فاروج  تصاویر
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ...
سرمای پاییزی مگس میوه را از باغ‌های مازندران دور کرد
سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد که مگس میوه در باغ‌های میوه بویژه همزمان با اوج برداشت پرتقال تامسون با سرد شدن هوا فروکش کرده است.هوای مازندران از اواخر هفته گذشته رو به سردی رفت و دمای هوا در مناطق مختلف بین ۸ تا ۱۲ درجه نسبت به قبل کاهش یافت. برودت هوا همراه با بارش برف در برخی مناطق کوهستانی باعث یخبندان شبانه شد و در مناطق جلگه ای هم قرار است هوا با کاهش تدریجی همراه شود.هجوم آفت مگس میوه که از ابتدای سال جاری از باغ های سیاه ریشه آغاز شده بود، به مرور شدت گرفت و در همه محصولات باغی نگران کننده شد. جهاد کشاورزی مازندران برای مقابله با این آفت علاوه بر برگزاری مانور آموزشی در مناطق مختلف، اقدامات دیگری هم با مشارکت بهره‌برداران انجام داد که سبب شد تا این آفت کنترل شود.مگس میوه مدیترانه …
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / ...
برداشت زرشک در خراسان جنوبی‎
زرشک را میوه طول عمر می‌نامند، چرا که از خواص درمانی معجزه‌آسایی برخوردار است و در درمان بسیاری از بیماری‌ها مؤثر است. میوه زرشک محصول درختچه‌ای تیغدار به طول ۱ تا ۵ متر است که چوب این درختچه‌ها به رنگ‌های قرمز، قهوه‌ای یا زرد مشاهده می‌شود. اواخز بهار فصل شکوفه دادن و از اواسط پاییز فصل به ثمر رسیدن و برداشت زرشک می‌باشد. کشور ایران با صادرات زرشک به بیش از ۳۰ کشور، تامین ۹۵ درصد سهم زرشک دنیا را در اختیار دارد. استان خراسان جنوبی با تولید سالیانه ۲۰ هزارتن، تامین کننده ۹۷ درصد تولید زرشک کشور می‌باشد.
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۱ / اقتصادی
واکنش وزارت کشاورزی به افزایش قیمت گوجه‌فرنگی
یک مقام مسوول در وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که علت افزایش قیمت گوجه‌فرنگی در بازار کاهش برداشت محصول به دلیل بارندگی‌های روزهای اخیر بوده و از ابتدای هفته آینده قیمت‌ها به حالت سابق بازمی‌گردد.
  افزایش قیمت گوجه فرنگی  گوجه فرنگی
وزارت کشاورزی: بارندگی‌های اخیر عامل اصلی افزایش قیمت گوجه‌فرنگی بود/ از هفته بعد قیمت به حالت قبل بازمی‌گردد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۰۱ / اقتصادی
وزارت کشاورزی: بارندگی‌های اخیر عامل اصلی افزایش قیمت گوجه‌فرنگی بود/ از هفته بعد قیمت به حالت قبل بازمی‌گردد
یک مقام مسوول در وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که علت افزایش قیمت گوجه‌فرنگی در بازار کاهش برداشت محصول به دلیل بارندگی‌های روزهای اخیر بوده و از ابتدای هفته آینده قیمت‌ها به حالت سابق بازمی‌گردد. قیمت گوجه فرنگی در مراکز خرده‌فروشی سطح شهر به قیمت ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان رسیده است.
فصل زعفران
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / عکس
فصل زعفران
تربت حیدریه از شهرهای خراسان رضوی و در 140 کیلومتری جنوب مشهد واقع شده است. آب و هوا، اقلیم و خاک، این شهر را مناسب کاشت گیاه زعفران کرده به طوری که به بزرگترین تولیدکننده زعفران دنیا با 30 هزار هکتار سطح زیر کشت تبدیل شده است. در این موقع از سال بیشتر مردم این شهر مشغول به صنعت زعفران، شامل برداشت، آماده‌سازی این محصول و فروش آن هستند. آبان ماه اوج برداشت زعفران در این منطقه است که معمولا تا آخر ماه عمل برداشت به پایان می‌رسد.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری
با تمام شدن فصل برداشت محصول در مناطق عشایرنشین چهارمحال و بختیاری عروسی‌های پر از رنگ ایل بختیاری آغار می‌شود.
شکاف سوء‌مدیریت بر تن انار ساوه
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۸-۲۵ / اقتصادی
شکاف سوء‌مدیریت بر تن انار ساوه
این روزها رنج باغداران ساوه فقط مربوط به بارانی نیست که ترک‌های ارزان شدن به انارشان انداخته است. ترکیدگی 60 تا 70 درصدی محصول انار، نبود پوشش کامل بیمه‌ای، نامهربانی کارخانه‌های فراوری در خرید به‌موقع محصولات درجه یک آسیب‌دیده و البته پیگیری نشدن مشکلات کشاورزان به عنوان بخشی خصوصی و بدون حمایت‌های دولتی خستگی چند ماه انتظار برداشت محصول را به تن باغداران ساوه‌ای گذاشته است.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
قیمت سیب زمینی پاسخگوی هزینه کشاورزان نیست
نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس گفت: قیمت خرید سیب زمینی از کشاورزان پاسخگوی هزینه کاشت، داشت و برداشت این محصول نیست که نشان از عدم برنامه دولت برای حمایت از کشاورزان سیب زمینی کار است.
بازگشت‌ زامبی‌هایی با چهره‌های آشنا
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / فرهنگی و هنری
بازگشت‌ زامبی‌هایی با چهره‌های آشنا
«سرزمین زامبی‌ها: شلیک نهایی» که ادامه‌ای بر فیلم «سرزمین زامبی‌ها» محصول 2009 است، کاری غریب و نگاهی کمیک به پدیده زامبی‌ها و برداشت و تحلیلی از سر طعنه و تمسخر از این موجودات کریه و خیالی است که در ادبیات داستانی و فیلم‌های سینمایی سه دهه اخیر و بخصوص 25 سال گذشته حضوری گسترده داشته‌اند؛ موجوداتی که سود مالی قابل توجهی را هم نصیب خالقان اینگونه آثار هنری کرده‌اند.
پیش‌بینی برداشت بیش از ۹۱ هزار تن چغندر قند از مزارع مغان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / ...
پیش‌بینی برداشت بیش از ۹۱ هزار تن چغندر قند از مزارع مغان
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد از پیش بینی برداشت بیش از ۹۱ هزار تن محصول چغندر قند از مزارع این شهرستان در سال جاری خبرداد.
  استانی-شهرستانها  چغندرقند  برداشت
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / ...
توضیحات فنی کمالوندی درباره تزریق گاز به سانتریفیوژها در فردو
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با ارائه توضیحات فنی درباره تزریق گاز به سانتریفیوژها در فردو اظهارکرد: امروز بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نمونه‌گیری انجام شده را راستی آزمایی کرده و مرحله نهایی که برداشت محصول است را اعلام خواهند کرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
ارزآوری ۴۰۰ میلیون دلاری صادرات قیر در سال گذشته
مجید اعظمی، مدیرعامل شرکت پالایش نفت جی دیروز (شنبه) در نشستی خبری با اشاره به اتهاماتی مانند خام‏فروشی، رانت، قاچاق و... علیه نفت جی گفت: شرکت جی بزرگ‌ترین صادرکننده قیر ایران و خاورمیانه است و جزو ۱۰ برند اول قیر جهان به شمار می‌رود. به گزارش «ابتکار»، سال گذشته اتهامی مبنی بر عرضه خارج از شبکه در این شرکت مطرح شد که تعزیرات این شرکت را تبرئه کرده است و کلیه رای دادگاه تجدیدنظر تعزیرات نیز همان حکم اول مبنی بر برائت است. با توجه به این‌که زحمات زیادی کشیده شده تا این شرکت به این مرحله برسد، روا نیست که با گفتن شایعاتی از جایگاه آن کاسته شود.مدیرعامل شرکت پالایش نفت جی با اشاره به صحبت‌هایی که در مورد واحد اصفهان زده شد، ادامه داد: پالایشگاه اصفهان عملا سوخت‌رسانی به ۱۶ استان همجوار را انجام …
برداشت انار از باغات سر یزد مهریز
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / ...
برداشت انار از باغات سر یزد مهریز
همزمان با برگزاری اولین جشنواره انار روستای تاریخی سریزد در شهرستان مهریز، برداشت این محصول از باغات این روستا برگزار شد.
  استانی-اقتصادی  انار  سریزد
پیش بینی برداشت ۷۰ کیلوگرم زعفران از مزارع زیر کشت آذربایجان غربی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / ...
پیش بینی برداشت ۷۰ کیلوگرم زعفران از مزارع زیر کشت آذربایجان غربی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از پیش بینی برداشت ۷۰ کیلوگرم زعفران از مزارع زیر کشت این محصول در استان خبر داد.
  استانی-اقتصادی  زعفران  گیاهان دارویی
مزارع زعفران باخزر پس از سیل
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / اقتصادی
مزارع زعفران باخزر پس از سیل
بارش باران و تگرگ در پنجشنبه، ۹ آبان ماه ۹۸ در شهر باخرز باعث جاری شدن سیل در این منطقه شد و قسمت های بسیاری از زمین های کشاورزی را تخریب کرد. پس از نزدیک به یک هفته هنوز زمین‌های کشاورزی در زیر گل و لای است و زعفران که محصولی ارزشمند و سود آور برای کشاورزان است پس از این سیلاب دیگر قابل برداشت نیست و باعث شده تا خسارات جبران ناپذیری به کشاورزان این منطقه و محصول زعفران آنها وارد شود.
برداشت توتون
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / عکس
برداشت توتون
کشت توتون یکی از مشاغل اصلی مردم روستای ( پلنگر ) از طوابع شهرستان مینودشت در استان گلستان است. مرحله کشت تا برداشت این محصول نزدیک به ۶ ماه طول می کشد که اکثر مردم روستا زمین های خود را به کشت این محصول اختصاص می دهند.به گفته اهالی منطقه سابقه کاشت توتون در این منطقه به بیش از ۷۰ سال می رسد. روستاییان بعد از برداشت محصول آن را به نخ کشیده و در کوره خانه خشک میکنند و در پایان بعد از بسته بندی آن را به کار خانه ارسال میکنند.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / ...
تصاویر | مزرعه چای ترش را ببینید
شهرستان دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان با ۶۰۰ هکتار اراضی زیر کشت چای ترش، رتبه نخست کشت این محصول در کشور را به خود اختصاص داده و سالانه حدود ۴۸۰ تن محصول چای ترش برداشت می‌شود.
برگزاری چهارمین جشنواره طلای سرخ بهاباد یزد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / ...
برگزاری چهارمین جشنواره طلای سرخ بهاباد یزد
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد در آستانه برداشت طلای سرخ در استان کویری یزد، از برگزاری چهارمین جشنواره زعفران در شهرستان بهاباد به عنوان قطب تولید این محصول در استان خبر داد.
  استانی-فرهنگی و هنری  زعفران  بهاباد  گردشگری یزد
کمبود نیرو و نبود ماشین‌آلات برداشت زعفران را تهدید می‌کند/ گل‌های زعفران روی زمین‌های زراعی باقی مانده‌اند
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اقتصادی
کمبود نیرو و نبود ماشین‌آلات برداشت زعفران را تهدید می‌کند/ گل‌های زعفران روی زمین‌های زراعی باقی مانده‌اند
یک عضو شورای ملی زعفران گفت: تولید زعفران در سالجاری افزایش یافته است، اما کمبود نیرو و ماشین‌آلات کیفیت محصول امسال را تهدید می‌کند.
دلگان خاستگاه چای ترش کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / عکس
دلگان خاستگاه چای ترش کشور
زاهدان - ایرنا - شهرستان دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان با ۶۰۰ هکتار اراضی زیر کشت چای ترش، رتبه نخست کشت این محصول در کشور را به خود اختصاص داده و سالانه حدود ۴۸۰ تن محصول چای ترش برداشت می‌شود.عکس از: محمدامین میربلوچزهی
  دلگان  سیستان و بلوچستان  مزرعه  برداشت محصول  کشاورزی
طلای سرخ
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / عکس
طلای سرخ
ایرنا- بجنورد - برداشت زعفران در خراسان شمالی همه ساله از اواخر مهرماه آغاز و به مدت یکماه ادامه دارد. شهرستان فاروج با داشتن حدود ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار عرصه زعفران کاری، رتبه اول تولید این محصول در استان خراسان شمالی را دارد. براساس پیش‌بینی کارشناسان جهادکشاورزی این شهرستان بیش از یک تن و ۶۸۰ کیلوگرم گل از این مزارع برداشت خواهد شد.
مزارع آرمانی زعفران از آرزو تا واقعیت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اقتصادی
مزارع آرمانی زعفران از آرزو تا واقعیت
مشهد- ایرنا- "مزرعه آرمانی زعفران" عنوان کشتزاری برای این محصول راهبردی است که با رعایت دقیق دستورالعمل‌های فنی کاشت، داشت و برداشت محصول شامل زمان و فصل مناسب کشت، استفاده از پیاز استاندارد و نیز مراقبت‌های فنی در دوره داشت و تغذیه مطلوب ایجاد شده باشد.
  وزارت جهاد کشاورزی  مشهد  کشاورزی  خراسان رضوی
برداشت اولین محصول زمین‌های سیل زده جنوب
صدا و سیما / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / فیلم
برداشت اولین محصول زمین‌های سیل زده جنوب
برنج، اولین محصولی است که از زمین‌های سیل زده جنوب برداشت شده است.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / اقتصادی
میوه | قیمت روز بازار، افزایش مقطعی قیمت گوجه فرنگی
شفقنا اقتصادی_ کارگر گفت:با توجه به جابه جایی فصل و پایان فصل برداشت گوجه فرنگی اطراف شهر، قیمت این محصول با نوساناتی روبرو شده است. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران درباره آخرین تحولات بازار میوه و صیفی اظهار کرد: با توجه به تداخل میوه های نوبرانه پاییز و […]
جشن شکرگزاری برداشت محصول در « یاسه چاه »
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / عکس
جشن شکرگزاری برداشت محصول در « یاسه چاه »
ایرنا - شهرکرد - به همت اهالی روستای «یاسه چاه» به شکرانه برداشت محصول در روز چهارشنبه جشن برداشت محصول به همراه مراسم شیره پزان برگزار شد. روستای یاسه چاه از توابع شهرستان سامان چهارمحال و بختیاری یکی از روستاهای هدف گردشگری استان و در حاشیه زاینده رود واقع شده است.
  شهرکرد  برداشت محصول  چهارمحال وبختیاری
برداشت میگوی پرورشی از استخرهای ساحلی هرمزگان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / عکس
برداشت میگوی پرورشی از استخرهای ساحلی هرمزگان
بندرعباس - ایرنا - برداشت میگوی پرورشی ازسطح استخرهای ساحلی هرمزگان درآبان ماه ، این میگو ها پس از برداشت از استخرها روانه سردخانه وسپس صادرمی شود.
  پرورش آبزیان  برداشت محصول  هرمزگان  سازمان شیلات ایران
پارس آباد رکورد تولید محصول بادام زمینی را شکست
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / ...
پارس آباد رکورد تولید محصول بادام زمینی را شکست
فرماندار پارس آباد گفت : پیش بینی می‌شود بیش از ۳۰ هزار تن‌محصول بادام زمینی از مزارع شهرستان پارس آباد مغان برداشت شود.
  استانی-شهرستانها  بادام زمینی  رکورد  برداشت
برداشت زعفران از مزارع گوجان چهارمحال و بختیاری
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / عکس
برداشت زعفران از مزارع گوجان چهارمحال و بختیاری
ایرنا - شهرکرد - سال جاری سطح زیر کشت زعفران در استان چهارمحال و بختیاری 200 هکتار می باشد و پیش بینی می شود 800 کیلوگرم زعفران برداشت شود. میانگین برداشت زعفران از مزارع استان در هر هکتار ۴ کیلوگرم است. با توجه به شرایط اقلیمی در استان کشاورزان به سمت محصولات با نیاز آبی کمتر می‌روند که زعفران یکی از این محصولات می‌باشد و در سال جاری بالغ بر 40 هکتار به سطح زیر کشت این محصول افزوده شده است. برداشت زعفران در استان چهارمحال و بختیاری از اواخر مهر آغاز و تا اواسط آبان ماه ادامه دارد. تصاویر برداشت زعفران در مزارع گوجان یکی از شهرهای شهرستان فارسان استان چهارمحال و بختیاری را نشان می‌دهد.
  شهرکرد  چهارمحال وبختیاری  کشاورزی
یک مسئول: کشاورزان به دلالان محصول ندهند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / ...
یک مسئول: کشاورزان به دلالان محصول ندهند
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از چغندرکاران استان خواست محصولشان را به دلالان ندهند.
  برداشت محصول  چغندرقند  کرمانشاه  استانی-اقتصادی
بارندگی به باغ‌های انار ساوه خسارت زد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اقتصادی
بارندگی به باغ‌های انار ساوه خسارت زد
ساوه - ایرنا - رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ساوه گفت: بارندگی‌های اول تا سوم آبان باعث شد که ۶۰ درصد از محصول انار باغ‌هایی که تاکنون برداشت نشده اند، دچار خسارت شوند.
  وزارت جهاد کشاورزی  ساوه  استان مرکزی  انار
آغاز برداشت ۱۰ هزار تن «بِه» در نطنز
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
آغاز برداشت ۱۰ هزار تن «بِه» در نطنز
مدیر جهاد کشاورزی نطنز از آغاز برداشت ۱۰ هزار تن محصول «به» از باغات این شهرستان خبر داد.
  برداشت به  استانی-شهرستانها
افت قیمت زعفران همزمان با آغاز برداشت/توسعه کشت در ۲۰ استان
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اقتصادی
افت قیمت زعفران همزمان با آغاز برداشت/توسعه کشت در ۲۰ استان
عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه قیمت طلای سرخ همزمان با آغاز برداشت آن حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است، گفت: توسعه کشت این محصول متناسب با میزان صادرات آن نیست و این روند باید اصلاح شود.
  علی حسینی  شورای ملی زعفران  قیمت زعفران  صادرات غیرنفتی
حضور شبکه تعاون روستایی در بازار زعفران سال جاری
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اقتصادی
حضور شبکه تعاون روستایی در بازار زعفران سال جاری
معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: با هدف حمایت از تولیدکنندگان و تنظیم بازار محصولات کشاورزی، رصد مداوم بازار زعفران و پایش مستمر قیمت این محصول با شروع فصل برداشت در دستور کار سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور قرار داشته تا اقدامات عوامل واسطه و سودجو و تبانی احتمالی آنها در بازار، قیمت زعفران را با شیب کاهنده و غیر منصفانه روبه‌رو نسازد.
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اجتماعی
کاشت لوبیا و گوجه فرنگی روی خاک ماه و مریخ!
محققان موفق شده اند ۹ گونه سبزیجات از جمله گوجه فرنگی، تربچه و لوبیا را در خاک شبیه سازی شده ماه و مریخ کشت و محصول برداشت کنند.
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / ...
امسال ۴۳۰ تن زعفران تولید می‌شود
ایرنا - مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: امسال ۴۳۰ تن زعفران در سطحی بین ۱۱۳ تا ۱۱۵ هزار هکتار تولید می‌شود. «حسین زینلی» روز شنبه افزود: طبق برنامه هر ساله بین یک تا دو هزار هکتار به سطح زیر کشت زعفران در کشور اضافه می‌شود اما در نظر داریم برای سال‌های آتی برنامه افزایش تولید در واحد سطح را پیش بگیریم. وی با بیان اینکه ۸۵ تا ۹۰ درصد زعفران تولیدی کشور مربوط به سه استان خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی است، ادامه داد: با توجه به خشکسالی‌های پی در پی اکنون اکثر استان های کشور در سطح ۶ هزار هکتار کشت زعفران دارند.مشاور وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در سال‌های اخیر در زمینه‌های صنایع فرآوری، مکانیزاسیون، کیفیت تولید پیاز زعفران و گل زعفران اقدامات خوبی صورت گرفته به طوری …