یکشنبه, ۱۰ فروردین, ۱۳۹۹ / 29 March, 2020
توریست مسلمان
موج جدید توریست‌های زیارتی
موج جدید توریست‌های زیارتی
مراسم هفته گذشته «سالروز شهادت امام رضا(ع)» در مشهد موج جدید گردشگر زیارتی را روانه کشور کرد. طبق اعلام مقامات وزارت گردشگری همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) ده‌ها هزار توریست مسلمان برای شرکت در این مراسم به ایران سفر کردند و ابتدا در مشهد ساکن شدند. این موج توریست فقط به شهر مشهد محدود نمی‌شود بلکه طبق رفتار و سبک سفر گردشگران مذهبی-زیارتی به ایران، این گروه از توریست‌های خارجی در روزهای آینده به برخی شهرهای مذهبی ایران و همچنین مناطق تاریخی کشورمان نیز سفر خواهند کرد. حضور گردشگران زیارتی در ایران معمولا با یک سفر حدود یک هفته‌ای به استان‌های شمالی به پایان می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳ /
فستیوال عجیب و غریب ماهیگیری در نیجریه
فستیوال عجیب و غریب ماهیگیری در نیجریه
فستیوال ماهیگیری «آرگانگو»، جشنواره ای ۴ روزه است که در ایالت کبی –شمال غربی نیجریه- برگزار می شود. در این فستیوال هزاران ماهیگیر به سمت رودخانه ماتان فادا می روند که برای یک بار در سال از آن ماهی بگیرند. پس از اتمام وقت مشخص هر تیمی که بزرگترین ماهی را گرفته باشد با گارد سلطنتی اسکورت می شود تا جایزه ای در حدود ۷ هزار و ۵۰۰ دلار را دریافت کند. این فستیوال از سال ۱۹۳۴ تاکنون برگزار می شود و معمولا توریست ها برای تماشای آن به نیجریه سفر می کنند. اکثریت شرکت کنندگان مسلمان و کشاورز هستند. از سال ۱۹۶۰ دولت هم برای جذب بیشتر مخاطب در این فستیوال سرمایه گذاری کرده است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۶ /
توریست گمشده به آغوش خانواده بازگشت
توریست گمشده به آغوش خانواده بازگشت
معاون عملیات پلیس پایتخت گفت: توریستی که اعضای خانواده اش را در تهران گم کرده بود با تلاش کارکنان مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به خانواده اش رسید.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶ / پرویز یعقوبی / توریست مسلمان / نیروی انتظامی / پلیس 110 /
توریست های خارجی از ایران چه می گویند
توریست های خارجی از ایران چه می گویند
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / ایران / جاذبه توریستی / توریست مسلمان / گردشگری /
تمرکز ازبکستان بر جذب توریست از کشورهای مسلمان
تمرکز ازبکستان بر جذب توریست از کشورهای مسلمان
دولت ازبکستان برای جذب گردشگران مسلمان از کشورهای منطقه اقدامات مختلفی از جمله لغو روادید با کشورهای مسلمان، تاسیس نمازخانه در فرودگاه‌ها و تبلیغ گردشگری مذهبی را راه اندازی کرده است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۱ /
فعال شدن گردشگری حلال ایران/عرضه محصولات حلال ایرانی در فروشگاه‌های جهانی
فعال شدن گردشگری حلال ایران/عرضه محصولات حلال ایرانی در فروشگاه‌های جهانی
ایلنا: مدیرکل امور بین‌الملل سازمان بین‌المللی سیتی‌وان درباره گردشگری حلال گفت: این گردشگری تمام خدماتی که یک توریست مسلمان در طول سفر به آن نیاز دارد را در اختیار گردشگران متقاضی قرار می‌دهد. بر همین اساس برند گردشگری حلال در ایران نیز تشکیل شده و اکنون با توافقات انجام شده محصولات حلال ایرانی به مسلمانان در فروشگاه‌های جهانی عرضه می‌شود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴ /
 •  •  •  •  •  •  •